Dyskusja wikipedysty:Cynko


Dyskusja wikipedysty:Cynko w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Czy wiesz – California State Universityedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Wiklol (Re:) 19:44, 12 mar 2017 (CET)

Stan Musialedytuj kod

Zaakceptowałeś moje uzupełnienie artykułu - dzięki, ale przeniosłeś je do rozdziału "Upamiętnienie", gdzie nie pasują, bo dotyczą działalności Musiala za życia, dlatego pozwoliłem sobie na kolejną edycję, uzupełnienie i przeniesienie tego fragmentu wcześniej. Pozdrawiam.

Jako, że edytujesz spod zmiennego IP, pozwolę sobie odpowiedzieć na swojej stronie dyskuji. Również dziękuję za dodanie tych ważnych informacji i poprawki w artykule. Niestety musiałem usunąć tytuł sekcji "Stan Musial w Polsce", gdyż to niezgodne z zasadami. Pozdrowienia. Cynko (dyskusja) 17:07, 25 mar 2017 (CET)

Odp:(.....) pochodzenia.edytuj kod

Odp:(.....) pochodzenia.

Cześć, jakoś raczej nie widzę powodu, dla którego miałbym rozpoczynać jakąś dyskusję w kawiarence, skoro ustalenia i tak są. Może więc to Ty sie lepiej z nimi zapoznaj? Nedops mi napisał wyraźnie, że pochodzenia nie opisujemy w nagłówku - Dyskusja wikipedysty:P. Ocut#Michnik. Chyba, że to dotyczy tylko Michnika i jego środowiska, to niespecjalnie bym sie zdziwił, bo np. Geremek też się na to "łapie". --P. Ocut (dyskusja) 09:30, 27 kwi 2017 (CEST)

 • Tylko to Nedops raczej poda te linki szybciej, ja to co mi napisał przyjąłem do wiadomości i tyle. Sam uważam, że żydowskie pochodzenie Michnika, Geremka i ich środowiska miało co najmniej taki wpływ jak u Einsteina i o wiele większy niż pochodzenie na przykład Zidana. --P. Ocut (dyskusja) 10:54, 8 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:09, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:15, 10 cze 2017 (CEST) 

Odp:Ousmane Dembéléedytuj kod

Cześć, myślałem, że można już wpisać, że jest piłkarzem Barcelony po oficjalnym potwierdzeniu transferu, ale skoro wpisuje się dopiero po podpisaniu kontraktu to przepraszam za kłopot. Raczej nie zajmuję się nowymi transferami i stąd mój błąd. Pozdrawiam Mati142 (dyskusja) 19:11, 25 sie 2017 (CEST)

Odp:12TVedytuj kod

Odp:12TV

Rozumiem, po prostu napisałem na PdA... zanim zorientowałem się, że usunąłeś jako hoax... Jednak jak coś oznaczył inny admin to można zaufać, BTW jednak @Masti tę stronę tylko przenosił i stąd się wzięło oznaczenie. Twoja reakcja - prawidłowa. Pozdrawiam, Neonek12 (dyskusja) 20:41, 28 sie 2017 (CEST)

Jerzy Popiełuszkoedytuj kod

Dlaczego nie może być w infoboksie Alfons Popiełuszko jako oryginalne nazwisko? Przecież takie imię otrzymał na chrzcie. 37.7.96.213 (dyskusja) 21:30, 29 sie 2017 (CEST)

Orichowskiedytuj kod

Orichowski jest ency - to mistrz Ukrainy w sezonie 15/16 (inna sprawa, że to powinno być napisane w haśle). 99kerob (dyskusja) 10:45, 24 wrz 2017 (CEST)

Re: Stadion Śląski w Chorzowieedytuj kod

Na podstawie pkt 1, 2 i 5. Don't delete redirects. Just don't. --WTM (dyskusja) 21:05, 26 wrz 2017 (CEST)

Artur Borucedytuj kod

Cześć. Odnośnie do tej decyzji - pan IP podał 3 różne źródła do tej informacji. --Ac-tobe (dyskusja) 19:24, 9 paź 2017 (CEST)

Re: Marsz Niepodległościedytuj kod

Więc i Tobie podobne pytanie zadaję: co uprawniało do zamieszczania tych informacji? Zapewne jako doświadczony wikipedysta wiesz też, gdzie leży onus probandi :-) Mpn (dyskusja) 21:28, 13 lis 2017 (CET)

No właśnie: podałeś źródło. W przeciwieństwie do użytkownika, który wpisał informację z własnej wiedzy do zdania z przypisem. Inna sprawa, że nie wiem, czemu akurat to medium ma być opisane, a inne cytowane nie. Imo wystarczy link do artu o nim i tam czytelnik to znajdzie. Ale to już kwestia poglądów, a nie łamania zasad. Mpn (dyskusja) 16:15, 14 lis 2017 (CET) Tylko że art z gumy nie jest... Nie a ograniczeń co do ilości tekstu, który można zamieścić, ale są co do ilości tekstu, które czytelnik jest skłonny przeczytać :-) Zazwyczaj nawet używając specjalistycznych terminów (patrz np. arty entolomogiczne Carabusa) nie tłumaczymy ich w arcie. Mpn (dyskusja) 16:35, 15 lis 2017 (CET)

Invitation to Blocking tools consultationedytuj kod

Hello,

The Wikimedia Foundation's Anti-Harassment Tools team is inviting all Wikimedians to discuss new blocking tools and improvements to existing blocking tools in December 2017 for development work in early 2018.

We are specifically contacting you for your ideas because you are one of the top users of the blocking tool on pl Wikipedia. We think that your comments will help us make better improvements. You can post to the discussion in the language that you are most comfortable expressing your ideas.

Other ways that you can helpedytuj kod

 1. Spread the word that the consultation is happening; this is an important discussion for making decisions about improving the blocking tools.
 2. Help with translation.
 3. If you know of current or previous discussions about blocking tools that happened on your wiki, share the links.
 4. Help summarize the discussion to share back to your wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or send an email to the Anti-Harassment Tools team.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 20:41, 8 gru 2017 (CET)

 • I apologize for posting in English.
 • Please let us know if you wish to opt-out of all massmessage mailings from the Anti-harassment tools team.

Zator (województwo małopolskie)edytuj kod

Czy możesz po mnie poprawić? Coś nie mogę cofnąć, ciągle mi wychodzi to samo, a chyba nie podskoczyło z 2702 na 32 702 poza tym to wieś a nie miasto. Pozdrawiam Serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 09:10, 17 gru 2017 (CET)

Reminder about Blocking consultationedytuj kod

Hello again,

The discussion about new blocking tools and improvements to existing blocking tools is happening on meta now and is in the final days.

We contacted you because you are one of the top users of the blocking tool on this wiki. We think that your comments will help us make better improvements. There is still time to share your ideas. You can post to the discussion in any language.

Thank you if you have already shared your thoughts. You can also help out by sharing a link to the meta discussion with users on this wiki. Or you can translate the summary of the discussion and share it on this wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or by email. For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk)

 • I apologize for posting in English.

23:20, 16 sty 2018 (CET)

Mistrzostwa Europyedytuj kod

Witam. W odpowiedzi mówię,że robię te tabele bo na stronie jednej z nowszych edycji euro widziałem taką klasyfikację tyle tylko iż przedstawiała wyłącznie turniej finałowy.Ja natomiast w swoich tabelach uwzględniam również wyniki z eliminacji.Biorę drużyny według ich miejsc w grupach eliminacyjnych.Czyli np jako pierwsze biorę pod uwagę państwa z miejsc najwyższych nie premiowanych awansem,barażem.Dawniej tylko awansowali tylko zwycięzcy grup i pierwszymi przegranymi w eliminacjach były drużyny z drugich miejsc i takowe klasyfikowałem jako pierwsze do klasyfikacji (o kolejności u mnie zależy liczba zdobytych punktów przez daną drużynę i w przypadku identycznych wyników punktowych biorę pod uwagę bilanse bramkowe).Także proszę się nie obawiać bo swoje klasyfikacje nie opieram na własnej głowie tylko na wynikach meczów eliminacyjnych i turnieju finałowego.A ową klasyfikację turnieju finałowego znajdzie pan/i (nie wiem czy rozmawiam z mężczyzną czy kobietą) na stronie jednej z nowszych edycji mistrzostw europy (ja w swoich klasyfikacjach jestem dopiero przy euro 1988). Pozdrawiam Akowalewski033 (dyskusja) 22:50, 19 sty 2018 (CET)

P.s. Poza tym na stronie mistrzostw europy w siatkówce widziałem podobną klasyfikację i też nie jestem pewny czy europejska federacja siatkowa takowe prowadzi po zakończeniu mistrzostw. Jeszcze raz podrawiam. Akowalewski033 (dyskusja) 23:17, 19 sty 2018 (CET) Witam Czy sprawdzał/a pan/i następujące strony na wikipedii:Mistrzostwa Europy W Piłce Nożnej 2012 i Mistrzostwa Europy W Siatkówce 2017?Na tych stronach też są podobne tabele.Tyle tylko,że ja ich nie tworzyłem. Pozdrawiam

Witam. Dziękuję.Chciałem jeszcze zapytać czy publikowanie artyków lub ich zmian z błędami (np.interpunkcyjnymi,literówkami) jest legalne na wikipedii? Aha.Zedytowałem niedawno artykół Reprezentacja Wysp Owczych W Piłce Nożnej.Jest tam takie okienko następny mecz.Przed edycją był tam mecz wyjazdowy z Andorą w eliminacjach MŚ 2018.Na internecie znalazłem informację,że Farerzy następny mecz zagrają u siebie z Łotwą 22.03.2018.Nie wiem jak to przedstawić w artykule.Mógłbym prosić o pomoc? Pozdrawiam

Dziękuję za pomoc.Jak będę miał jeszcze jakiś problem to się odezwę. Pozdrawiam

Witam. Dzisiaj zedytowałem następujące artykuły:Reprezentacja Łotwy W Piłce Nożnej,Reprezentacja Korei Południowej W Piłce Nożnej,Reprezentacja Korei Północnej W Piłce Nożnej,Reprezentacja Hongkongu W Piłce Nożnej,Reprezentacja Chińskiego Tajpej W Piłce Nożnej,Reprezentacja Singapuru W Piłce Nożnej,Reprezentacja Afganistanu W Piłce Nożnej i Reprezentacja Kambodży W Piłce Nożnej.W 6 pierwszych i 8 napisałem następny mecz do rozegrania a jeśli chodzi o Afganistan to oprócz wspomnianej czynności dopisałem dosyć wysoką porażkę z Indiami.Mam więc takie pytanie czy można prosić o sprawdzenie poprawności tych zmian? Pozdrawiam

Darío Limaedytuj kod

Hi Cynko! You say: "mizerna baza danych", however this is the only one that includes this footballer (you can search as I did, there is no other). All the international matches that this footballer played, the dates and their results are included (you must click on "Matches", as it is a Javascript it is not possible to put a direct link). The only source that is at this moment is not accessible by internet, I presented one that is verifiable and confirms the data. I do not understand why you say "poor database", I think the article would be more verifiable if an accessible-online this source is included. --Metrónomo (dyskusja) 08:29, 26 sty 2018 (CET)

After seeing that the page has a complete and reliable external link, I consider that the link I wanted to add is unnecessary. Maybe the editing summary was not the best, it do not explains it well. It would have been better if you had put "that source is not reliable" or similar thing. Cheers, Metrónomo (dyskusja) 12:45, 26 sty 2018 (CET)

w jednej sprawieedytuj kod

cześć! jakbyś miał chwilę - to skrobnij mi wiadomość, miałbym jedną prośbę poza-wikipedystyczną. Karol Karolus (dyskusja) 18:35, 5 kwi 2018 (CEST)

Re: KMŻ Lublinedytuj kod

Cześć. KMŻ ogłosił upadłość na początku 2016 roku, natomiast obecnie w lidze występuje drużyna Speed Car Motor Lublin prowadzona przez Klub Motorowy Cross. KMŻ i KM Cross nie są ze sobą w jakikolwiek sposób powiązane. Wydaje mi się, że najbardziej odpowiednim tytułem jest KM Cross Lublin (żużel). Pozdrawiam Qvaxy (dyskusja) 18:50, 1 maj 2018 (CEST)

Należy zauważyć, iż artykuły są tworzone pod nazwą klubu (nie zaś np. Historia sportu żużlowego w ...), zatem moim zdaniem bezzasadne jest umieszczanie informacji o wszystkich podmiotach z danego miasta w jednym artykule, co w dalszym ciągu jest widoczne zarówno na polskiej jak i angielskiej Wikipedii, jeśli chodzi o kluby żużlowe. Pod nazwą "Motor" w Lublinie klub istniał tylko i wyłącznie do roku 1995, później został rozwiązany. Następnie w lidze startowały jeszcze TŻ, LKŻ, KMŻ i obecnie KM Cross. Wszystkie były/są osobnymi podmiotami, a nazwa "Motor" była używana przez KMŻ, a obecnie także przez KM Cross wyłącznie w nazwie drużyny zgłoszonej do rozgrywek, nie zaś w nazwie klubu. Qvaxy (dyskusja) 19:18, 1 maj 2018 (CEST) Swego czasu starałem się doprowadzić część artykułów do porządku, niestety obecnie czas mi na to nie pozwala i tylko sporadycznie edytuję artykuły na Wikipedii. Jeśli chodzi o Wrocław, to klub obecnie nazywa się WTS Wrocław, drużyna występuje pod nazwą Betard Sparta Wrocław, natomiast w przeszłości "Sparta" była oficjalną nazwą klubu. Mogę się mylić, ale powstałe w latach 90. stowarzyszenie WTS jest oficjalnym kontynuatorem Sparty. Jeśli chodzi o Toruń, to klub powstał w 1962 jako KS "Apator" (od nazwy sponsora), w wyniku oficjalnego przejęcia sekcji od LPŻ. "Apator" w nazwie klubu jak i drużyny był do 2005 roku. Obecnie klub się nazywa KS Toruń (drużyna Get Well Toruń), jednakże jest to w dalszym ciągu ten sam podmiot (w 2006 roku prawa do drużyny zostały przekazane spółce akcyjnej). Qvaxy (dyskusja) 19:47, 1 maj 2018 (CEST)

Help us design granular blocks!edytuj kod

Hello :-) The Anti-Harassment Tools team at the Wikimedia Foundation will start building these granular blocking tools in a few weeks and we've asked WMF designer Alex Hollender to help us make some wireframes so the tools are intuitive to MediaWiki users. Szablon:Tracked

We have a first draft of how we think this tool should work. You can read the full proposed implementation here but here are the significant parts:

 • Granular blocks (page, category, namespace, and file uploading) will be built on top of Special:Block. These blocks will function as if they were regular blocks and allow for the same options, but only take effect on specific pages.
 • We will add a new checkbox for "Block this user from the whole site" which will be checked by default. When it is unchecked the admin will be able to specify which pages, categories, and/or namespaces the user should be blocked from editing.
 • Granular blocks can be combined and/or overlap. (For example, a user could be simultaneously blocked from editing the articles Rain, Thunder, Lightning, and all pages inside the Category:Weather.)
 • Only one block is set at a time, to adjust what the user is blocked from the administrator would have to modify the existing block.
 • Block logs should display information about the granular block
 • When a blocked user attempts to edit an applicable page, they should see a block warning message which include information on their block (reason, expiration, what they are blocked from, etc.)
 • If a category is provided, the blocked user cannot edit either the category page itself and all pages within the category.
 • If the File: namespace is blocked, the user should not be allowed to upload files.

We like this direction because it builds on top of the existing block system, both a technical and usability wise. Before we get too far along with designs and development we'd like to hear from you about our proposal:

 1. What do you think of the proposed implementation?
 2. We believe this should be an expansion of Special:Block, but it has been suggested that this be a new special page. What are your thoughts?
 3. Should uploading files be combined with a File namespace block, or as a separate option? (For example, if combined, when a user is blocked from the File namespace, they would neither be able to edit any existing pages in the File namespace nor upload new files.)
 4. Should there be a maximum number of things to be blocked from? Or should we leave it up to admin discretion?

We appreciate your feedback on this project's talk page or by email. For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 23:10, 9 maj 2018 (CEST)

Usuwanie edycjiedytuj kod

Mogę wiedzieć dlaczego usuwasz moje edycje? Uwzględnianie nazw lig do których spadły bądź też awansowały dane zespoły nie jest w żadnym wypadku zaśmiecaniem infoboksu czy edytora tekstu tylko aktualizowaniem informacji. O to przecież chodzi w tym projekcie. Tworzymy aktualną encyklopedię w oparciu o wiarygodne źródła. Skoro dany zespół np. spadł z ligi to nie nie można mówić że występuje dalej w wyższej klasie rozgrywkowej. Arek1632 (dyskusja) 13:41, 21 maj 2018 (CEST)

Re.edytuj kod

Dobrze rozumiem na przyszłość postaram się robić edycje z własnego konta żeby nie było takich nieporozumień. Pozdrawiam. Arek1632 (dyskusja) 20:57, 21 maj 2018 (CEST)

Odp:Loris Kariusedytuj kod

Odp:Loris Karius

Czy poczułeś się tym dotknięty? Bo jeżeli nie to ta uwaga jest równie zbędna. :) Pozwól, że opisy zmian będę formułował wedle swojego uznania. Zabezpieczenie było za krótkie już w chwili założenia, biorąc pod uwagę szum medialny, jaki powstał. Świadczy choćby o tym fakt, jak szybko po jego wygaśnięciu doszło do kolejnego wandalizmu. Mathieu Mars (dyskusja) 08:32, 28 maj 2018 (CEST)

Re: zbędne parametryedytuj kod

To jest "wina" VE. Zmieniłem trochę konfigurację dla szablonu {{Klub sportowy infobox}} (jakieś 24 parametry są całkowicie opcjonalne), ale i tak niektóre parametry będzie on dodawał. Trzeba by nad tym jeszcze trochę posiedzieć. ~malarz pl PISZ 09:12, 4 cze 2018 (CEST)

Frededytuj kod

Proszę w takim razie o dodanie do artykułu faktów, do których dodałem przypisy i poprawę kategorii. Ja starałem się wciąż poprawiać artykuł, jednak z powodu wojny edycyjnej prowadzonej przez tamtego Pana wszystkie moje zmiany zostały cofnięte. Zabadinho (dyskusja) 21:34, 5 cze 2018 (CEST)

Dodałem przypis z oficjalnej strony klubu o porozumieniu w kwestii transferu, który był notorycznie usuwany przez tamtą osobę, proszę przyjrzeć się edycjom. Ja tylko chciałem poprawić artykuł i zrobiłem to, jednak cała moja praca została cofnięta. Zabadinho (dyskusja) 21:42, 5 cze 2018 (CEST) Proszę przejrzeć więcej, zmieniłem to zdanie na ogłoszenie o dojściu do porozumienia między klubami. Dodałem i poprawiłem kategorie, dodałem informację o dopingu, poprawiłem tabelę z występami i golami oraz dodałem tabelę z występami w reprezentacji. Przez wojenkę prowadzoną przez tamtą osobę moja dzisiejsza praca okazała się tylko zmarnowanym czasem. Zabadinho (dyskusja) 21:53, 5 cze 2018 (CEST) Przecież podałem źródło, w którym piszą po ukraińsku: "Oficjalnie - Fred zawodnik Manchesteru". Proszę przywrócić moją wersję. bogic (dyskusja) 15:17, 8 cze 2018 (CEST)

Odp:User Michgeedytuj kod

Odp:User Michge

Wydłuż. ;) Mathieu Mars (dyskusja) 12:32, 20 cze 2018 (CEST)

Motoredytuj kod

Cześć. Poprawiłem tekst, ponieważ (bez urazy) brzmiało to trochę drętwo (jakby wygenerowane przez automat): "Sezon 2018/2019 będzie dla Motoru Lublin 11. sezonem na czwartym szczeblu ligowym." Uważam, że Twoja decyzja nastąpiła zbyt pochopnie. Elka 16 (dyskusja) 13:45, 7 lip 2018 (CEST)

Dziekuję za odpowiedź. Podejrzewam, że ten standard (stosowany m.in. przez Ciebie) wziął się z angielskich opracowań. Wg mnie nasz język jest o wiele bogatszy i elastyczniejszy, dlatego osobiście jestem przeciwnikiem komponowania zdań w ten sposób. Zamiast słowa "wystąpili" możemy napisać: "występowali" lub ew.: "wzięli udział", "uczestniczyli", "rozgrywali mecze", "grali". Elka 16 (dyskusja) 13:57, 7 lip 2018 (CEST)

Lech Poznańedytuj kod

Dziękuję, za obronę prawdy historycznej. Pozdrawiam serdecznie Jarek O (dyskusja) 22:32, 15 lip 2018 (CEST)

Edycjaedytuj kod

Zdarza się. Najntisy (dyskusja) 16:28, 18 lip 2018 (CEST)

Wiem kiedy będzie puszczone film kinowy o hydrauliku Marioedytuj kod

Dowiedziałem się że premiera animowanego filmu o hydrauliku Mario będzie 2 lipca 2020 roku.

Odp. Arturo Vidaledytuj kod

Wiem, wiem:) Nie ma sprawy;) Pozdrawiam Ekspert_Piłka_Nożna (dyskusja) 23:40, 3 sie 2018 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Blockedytuj kod

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Special:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 04:21, 10 sie 2018 (CEST)

 • Apologizes for posting in English.

Zabezpieczenie strony Legia Warszawa (piłka nożna)edytuj kod

Dziękuję bardzo za dostrzeżenie problemu. W czerwcu poruszałem ten temat z @Emptywords, jednak bezskutecznie (on twierdził, że „wszystko jest pod kontrolą”). Przez pierwsze półrocze 2018 ta strona była wandalizowana 12 razy. Aktualnie szacuję, że wartość ta się zdublowała. Ponadto, prawie wszystkie edycje wykonywane przez IP są rewertowane, ponieważ nawet jeżeli nie są wandalizmami, to zawierają nieprawdziwe lub niepotrzebne informacje. W związku z powyższym, proszę Cię bardzo o rozważenie przedłużenia zabezpieczenia, ponieważ jestem pewny, że wandalizmy tej strony będą się powtarzać. Grzegorz Browarski [🍺] 14:48, 11 sie 2018 (CEST)

Cześć. Ponawiam moją prośbę o zabezpieczenie strony Legia Warszawa (piłka nożna). Od wielu miesięcy wandalizmy pojawiają się tam regularnie. W ostatnim miesiącu co druga edycja tej strony jest wandalizmem. Zgodnie z listą listą powodów, ewidentnie kwalifikuje się to do zabezpieczenia (przynajmniej niskiego poziomu). Grzegorz Browarski [🍺] 18:52, 25 kwi 2020 (CEST) Dziękuję serdecznie! Grzegorz Browarski [🍺] 19:48, 25 kwi 2020 (CEST)

PdAedytuj kod

Witaj, widzę, że jesteś online. Może załatwiłbyś zgłoszenie z PdA nt. błędu na SG w/s Sawickiej? To pilna sprawa --Piotr967 podyskutujmy 12:01, 18 sie 2018 (CEST)

Gluteomorfina (obecnie Gliadorfina)edytuj kod

Gliadorfina - hasło przeniesione, historia zachowana, wprowadziłem poprawki merytoryczne. Dziękuję za sugestie. Someone in peru (dyskusja) 14:24, 7 wrz 2018 (CEST)

Premier Leagueedytuj kod

Cześć. sorry, przegapiłem, mój błąd. Postaram się więcej nie puszczać takich byków.bogic (dyskusja) 16:21, 13 wrz 2018 (CEST)

wujostwoedytuj kod

Tak, tak, kolego wikipedysto. Proponuję urządźcie sobie jakieś miniseminarium z języka polskiego na temat rzeczownika wujostwo. Szkoda mi czasu na wykłady - odsyłam do drugiego mniej więcej tak samo językowo kompetentnego jak kolega: Dyskusja wikipedysty:Grotesque (tytuł sekcji taki jak wyżej, tj.wujostwo - nie wiem jak odesłać bezpośrednio do tego tematu. --79.186.184.142 (dyskusja) 16:26, 29 wrz 2018 (CEST)

Odp. Gleby bielicoweedytuj kod

Cześć. Poprawnie jest 10%. Tyle powierzchni zajmuje typ gleb bielicowych w myśl aktualnej systematyki. Wydaje mi się, że ta wartość jest podana w „Gleboznawstwie” Mocka (i pewno nowsze podręczniki podają to też), ale teraz nie mam możliwości tego sprawdzić. Dwadzieścia kilka % powierzchni w Polsce zajmują „gleby bielicoziemne” w myśl poprzedniej systematyki z 1989 r., które obejmują również bielice oraz gleby rdzawe. Dlatego sumaryczna powierzchnia jest dużo większa. Ktoś pewno chce dobrze, ale korzysta z nieaktualnych danych. Plogeo (dyskusja) 15:25, 5 gru 2018 (CET)

Lou Boudreauedytuj kod

Witam. Niczego się nie dopatrzyłem. Przypadkowe kliknięcie, problem z myszką. Przepraszam i pozdrawiam.--B-X (dyskusja) 18:02, 10 lut 2019 (CET)

Re: błąd bota w golachedytuj kod

Bot usunął podobne błędy w 33 artykułach (nie tylko Motoru Lublin), natomiast w dalszym ciągu został tam niezamknięty znacznik small. Jak masz możliwość to dobrze by było dodać go w odpowiednim miejscu ręcznie. ~malarz pl PISZ 09:37, 15 lut 2019 (CET)

Odp Robert Janowskiedytuj kod

Jasne, będę czujniejszy, mea culpa! Serecki (dyskusja) 12:42, 1 mar 2019 (CET)

Odp:Kazimierz Pułaskiedytuj kod

Odp:Kazimierz Pułaski

Co jest kontrowersyjnego w cytowaniu badań naukowych? Lukasz Lukomski (dyskusja) 11:15, 22 kwi 2019 (CEST)

Odp:Liga Mistrzów UEFAedytuj kod

Zdarzyło mi się po prostu niedopatrzenie. O ile dobrze pamiętam, były tam dwie nieprzejrzane edycje, zwróciłem uwagę na jedną a druga jakoś mi umknęła. Jeśli sprawiło to problem to przepraszam, zwykły wypadek przy pracy. Pozdrawiam Mati142 (dyskusja) 12:31, 22 kwi 2019 (CEST)

Odp:Lista liderów strzelców sezonu NBA i inneedytuj kod

Odp:Lista liderów strzelców sezonu NBA i inne

Chodzi o to, że polskie słowo regularny to nie to samo, co angielskie regular. Zdaje sie, że nie ma sezonów nieregularnych, prawda? Regular tłumaczy się na polski m.in. jako stały (np. regular client, guest - stały klient, gość), wierny (np. zwolennik), normalny, foremny, zawodowy, równy, zwykły, zwyczajny - regularny jest tylko jednym ze sposobów tłumaczenia tego słowa. Na pierwszy rzut oka "regularny sezon" jest złym tłumaczeniem, gdyż kolejne sezony zawsze zaczynaja się regularnie co roku i mają tę samą długosć trwania - na tym polega sezon - na regularności właśnie, zatem słowo "sezon" nie wymaga doprecyzowania, bo sam w sobie jest regularny. Jeśli zjawisko występowania rozgrywek podstawowych i dodatkowych wystepuje w ramach sezonu, należałoby inaczej dookreślić, które rozgrywki uwzględniamy w rankingu liderów, a których nie; w przeciwnym razie jest to niezrozumiałe. Być może wystarczy inaczej przetłumaczyć słowo "regular" jednym słowem, a może trzeba nieco wydłużyć opis. Micpol (dyskusja) 12:24, 16 cze 2019 (CEST)

Wystarczy zajrzeć do słownika angielsko-polskiego (dużego, np. PWN-Oxford), żeby stwierdzić, że słowo "regular" tłumaczy się przede wszystkim inaczej niż "regularny". Sam to zresztą potwierdzasz, podobnie jak @B-X, podając tłumaczenie "zasadniczy", które oddaje w jęz. polskim to, o co chodzi w angielskim pojęciu "regular sezon" (bo na pewno cechą wyróżniającą dla sezonu nie może być jego regularność - jak już pisałam wcześniej, sezon jest zawsze regularny, inaczej nie byłby sezonem). Jeśli chodzi o występowanie różnych anglicyzmów w języku to niestety coraz bardziej się panoszą, co nie świadczy o tym, że są normą, czego przykładem jest np. powszechne błędne użycie słowa dedykowany w znaczeniu angielskiego "dedicated". Micpol (dyskusja) 00:47, 21 cze 2019 (CEST)

Pelle van Amersfoortedytuj kod

Hej, spojrzysz na nowy biogram? Źródło z bibliografii mówi że w Cracovii będzie od lipca, a tabelka z klubami jest na czerwiec, więc chyba jeszcze za wcześnie by to podawać jako fakt, ale tak dobrze na piłce się nie znam. ~CybularnyNapisz coś ✉ 20:15, 20 cze 2019 (CEST)

WP:LZedytuj kod

A gdzie jest ta reklama? 91.235.231.106 (dyskusja) 11:24, 23 cze 2019 (CEST)

czyli już nie chodzi o reklamę? No to patrzmy w punkt 8 zasad, gdzie mamy zakaz wprowadzania oficjalnych i nieoficjalnych profili i fanpage'ów w serwisach społecznościowych. Nie wydaje mi się, aby wstawiana strona była serwisem społecznościowym. Więc znowu nie ta zasada. 91.235.231.106 (dyskusja) 11:39, 23 cze 2019 (CEST) Wikipedia:Nie przeszkadzaj w pracy Wikipedii tylko po to, aby coś udowodnić. Ja niczego nie muszę - w szczególności uwzględniać Twojej opinii, zbyt zmiennej i nie popartej zasadami. Tym bardziej, że to nie ja działam z pozycji siły administratora. 91.235.231.106 (dyskusja) 12:14, 23 cze 2019 (CEST)

Wisła Kraków w sezonie 2018/2019 (piłka nożna)edytuj kod

Cześć, Wikipedia wyświetliła dla mnie komunikat, że w czasie otwartego edytora nastąpiły twoje poprawki, przez co wystąpił później konflikt w wersjach. Dodałem kolejne treści, więc zachęcam do ponownego odhaczenia hasła jako „przejrzane” (i regularnego zaglądania w kolejnych dniach).
--1923 (dyskusja) 18:40, 13 lip 2019 (CEST)

Widzę, że jesteś autorem hasła Manchester City w sezonie 1967/1968, które uznano za DA. Myślisz, że to samo uda się z Wisłą?
--1923 (dyskusja) 14:34, 17 lip 2019 (CEST)

Dzięki za przejrzenie hasła i poprawki. Spróbuję poddać je pod głosowanie, zawsze to okazja do dopieszczenia hasła. A za naprawienie mojej strony dyskusji jeszcze większe dzięki, bo leżało to odłogiem od dość długiego czasu.
--1923 (dyskusja) 14:15, 21 lip 2019 (CEST)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznedytuj kod

Znamy powołania na mecze ze Słowenią i Austrią (Link: Powołania na mecze ze Słowenią i Austrią).

Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 26 sie 2019 19:10 (CEST)

Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 30 wrz 2019 14:30 (CEST)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Cynko,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:48, 6 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Cynko,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:14, 20 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Cynko -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 22:07, 23 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Cynko,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:52, 3 paź 2019 (CEST)

Krawczykedytuj kod

Nie zetknąłem się z żadnym źródłem, w którym pojawiłby się jego motorowy bilans. Chyba, że coś przeoczyłem. Najntisy (dyskusja) 21:47, 6 paź 2019 (CEST)

 • ja z podobnym pytaniem. Skąd statystki Krawczyka w Motorze?--Pbk (dyskusja) 22:14, 6 paź 2019 (CEST)
  • OK. A z lat 78-80 nie masz kompletnych danych? Można chociaż wstawić same bramki "? (6)". Najntisy (dyskusja) 16:42, 7 paź 2019 (CEST)

Krawczykedytuj kod

Dziękuję za informacje. Ale po zsumowaniu danych z haseł liczba meczów: 18 + 25 + 30 + 30 + 30 nie daje sumy 141--Pbk (dyskusja) 11:39, 7 paź 2019 (CEST)

 • mnie wprowadziło, ale wszystko jest kwestią odpowiedniej legendy--Pbk (dyskusja) 14:25, 7 paź 2019 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza chciałbym przypiąć Ci tę gwiazdkę w podziękowaniu za Twoje edycje w hasłach związanych z Lublinem. Tar Lócesilion (dyskusja) 15:04, 5 gru 2019 (CET)

Peléedytuj kod

dlaczego cofnąłeś zdanie że jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu były przypisy do artykułów uźródłowione jest uważany przez historyków piłki nożnej, trenerów, byłych i czynnych piłkarzy wię dlaczego cofnąłęs to jest prawda że jest jednym z najlepszych i najwybitniejszych piłkarzy?

Dlatego, że piszemy tutaj encyklopedię, w której należy jak najbardziej zachować neutralny punkt widzenia. Zachęcam do zapoznania się również z tym poradnikiem z sekcją "neutralność". Tam jest wspomniane jakich zwrotów nie należy na Wikipedii stosować. Cynko (dyskusja) 14:57, 8 gru 2019 (CET)

Historia Litwyedytuj kod

W tym przypadku po prostu kawałek tekstu się zgubił zobaczę co tam w źródle jest i zweryfikuję.--Lukasz2 (dyskusja) 21:15, 17 gru 2019 (CET)

Salahedytuj kod

[1] – trudno chyba nazywać taką edycję wandalizmem? Nedops (dyskusja) 00:00, 23 gru 2019 (CET)

Zlatan Ibrahimovićedytuj kod

AC Milan potwierdził że Zlatan Ibrahimović zostanie ich zawodnikiem, więc nie wiem w czym problem że edytowałem że aktualny klub Zlatana to AC Milan.

Z oficjalnego konta twittera i instagrama AC Milanu: https://twitter.com/acmilan/status/1210637994006319105 https://www.instagram.com/p/B6lkSEyoXGf/

FC Hritolvoedytuj kod

O jakiej tematyce dodać źródła? --Maxhuni25 (dyskusja) 14:31, 4 sty 2020 (CET)Maxhuni25

 • Klub powstał w 1953. Niestety, strona o tematyce alandzkiej jest świeża i raczej nie doda takich informacji, ale konsultuje się z nimi. Pozdrawiam. --Maxhuni25 (dyskusja) 14:35, 4 sty 2020 (CET)Maxhuni25

Odp:http://gazeta-dla-lekarzy.comedytuj kod

Odp:http://gazeta-dla-lekarzy.com

Nie sądziłem, że będzie to odebrane jako reklama, bo stanowi odesłanie do dodatkowego źródła informacji. Oczywiście akceptuję to zastrzeżenie.Mieczysław Knypl (dyskusja) 12:58, 11 sty 2020 (CET)

Odp:http://gazeta-dla-lekarzy.comedytuj kod

Odp:http://gazeta-dla-lekarzy.com

Moja uwaga wraz z rewertem dotyczyła tylko tej zmiany, gdzie jest podany link do pliku z książką. Ta edycja nie ma nic ze spamem, i nie dotyczy innych edycji tego użytkownika. Jckowal piszże 15:59, 11 sty 2020 (CET)

Zablokowane IPedytuj kod

Pragnę przestrzec, że [2] i [3] to ta sama osoba. Dowody są identyczne edycje i ich opisy: [4] i [5] oraz [6] i [7]. Oczywiście będzie ich więcej. 89.229.131.1 (dyskusja) 12:10, 22 sty 2020 (CET)

Re: Manchesteredytuj kod

wandalizm na WD. ~malarz pl PISZ 16:57, 17 mar 2020 (CET)

W sprawie przenosinedytuj kod

Skoro "tak nie przenosiny", to zrób tak, jak się powinno zrobić. Ty masz taką możliwość, w końcu jesteś adminem.

 • Pomyślałem, że da się to zrobić inaczej.

kacper3100 (dyskusja) 22:45, 24 mar 2020 (CET)

blokadaedytuj kod

Czy możesz powiedzieć za co zostałem zablokowany?

Przepraszam za blokadę, postąpiłem nieostrożnie. Nie zauważyłem, że Twoje edycje dokonywane były w brudnopisie. Cynko (dyskusja) 17:54, 15 kwi 2020 (CEST)

ok. wyjaśninone. p.s to ja ZALOGOWNY.Motorczanin (dyskusja) 18:36, 15 kwi 2020 (CEST)

Legia Warszawa (piłka nożna)edytuj kod

Legię to bym zabezpieczył na zawsze. Minie te pół roku to i tak zaczną się kolejne wandalizmy, a przy tym artykule zawsze będzie ich dużo. popek04 (dyskusja) 19:21, 25 kwi 2020 (CEST)

Podpisuję się pod tym, co napisał @Popek04, a wcześniej dwukrotnie ja Tobie zgłaszałem. Myślałem już nawet o wysłaniu zgłoszenia na Wikipedia:Prośby do administratorów, ale może spróbuję raz jeszcze.... Strona ma status DA, czyli praktycznie wyczerpuje opisywany temat. Mamy kilku użytkowników, którzy aktualizują ją niemalże w czasie rzeczywistym, prawie natychmiast po każdym rozegranym meczu (@Adoll27, @MaPet92). Wielu innych użytkowników dodaje do niej systematycznie pomniejsze poprawki. Użytkownicy niezalogowani stronę tę najczęściej po prostu wandalizują. Czasowe zabezpieczenie nie rozwiązało problemu, a jedynie go wstrzymało do momentu wygaśnięcia blokady. Spójrz proszę na historię strony – nie widzę żadnej korzyści płynącej z pozostawienia otwartej edycji dla IP, za to mnóstwo nerwów i niekończącą się pracę dla adminów z ukrywaniem wersji. Grzegorz Browarski [🍺] 00:11, 11 mar 2021 (CET)

Artykul o TVN 7edytuj kod

Witaj Czy mógłbyś przejrzeć artykuł o TVN 7 i pozostawić tak jak ja zrobiłem bo tak jest o wiele lepiej niż było przedtem. Mati12398 (dyskusja) 11:32, 5 maj 2020 (CEST)

Odp: Blokowanie częścioweedytuj kod

Niestety nie. Zresztą blokowałem tylko kilka razy w życiu, więc dla mnie przejście przez ten kawałek interfejsu to jest zawsze nowa rzecz. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:18, 23 maj 2020 (CEST)

IP 2.47.97.170edytuj kod

Cześć! Nie pamiętam, które były edycje tego delikwenta. Mówisz, że „bawił się” od miesiąca? Zaraz posprawdzam i spróbuję naprawić swój błąd. Z tego, co pamiętam - zatwierdzałem przeważnie filmografię z dubbingiem różnych aktorów. Sprawdzę to zaraz. Z góry przepraszam. Elster (dyskusja) 20:11, 11 cze 2020 (CEST)

Cześć w piątek! W takim razie inaczej Tobie napiszę, Człowieku. Dziękuję Tobie bardzo:-) Widziałem wczoraj jak w zabójczym tempie prostujesz ścieżki artykułów i naprawiasz moje głupie błędy, w które jak Ty to mówisz wciągnął mnie tytułowy „hoaksiar” [z IP 2.47.97.170]. Pozdrawiam. Elster (dyskusja) 20:17, 12 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 21:49, 11 cze 2020 (CEST)

Miłogost Reczekedytuj kod

uprzejmie proszę o kontakt. milogost@gmail.com z poważaniem Miłogost Reczek 188.146.228.136 (dyskusja) 11:02, 22 cze 2020 (CEST)

Re: Mickaël Cuisanceedytuj kod

Rozumiem, aczkolwiek piłkarz na swoich social mediach (twitter, instagram), jak i na stronach piłkarskich (m.in. oficjalna strona Bayernu, oficjalna strona Bundesligi), jest podpisywany przez literę "h" w imieniu, a nie "k". Pozdrawiam

TVN 7edytuj kod

Cześć Czy mógłbyś przejrzeć artykuł o tvn7 i pozostawić tak jak ja zrobiłem bo jakaś Dominika dodała stare i nie aktualne dane o tvn7. Ja dodałem chociaż źródła gdy coś dodawałem do artykułu o programach. To co usuniesz zmiany Dominiki a moje zostawisz bo są źródła. Mati12398 (dyskusja) 11:14, 10 lip 2020 (CEST)

Ad:Monika Brodkaedytuj kod

Ad:Monika Brodka

Wystarczy sprawdzić w wyszukiwarce KRS. Khan Tengri (dyskusja) 11:43, 12 lip 2020 (CEST)

Ten dziwny IP-ekedytuj kod

Witaj. Piszę do ciebie w sprawie wkładu 5.172.235.94, ponieważ zmieniłeś jego ustawienia blokady (zmieniłeś ustawienia wyłączenia). Przygotowałem sobie w notatniku listę artykułów, w których dokonał tych swoich dziwnych edycji. Podczas dodawania kolejnych pozycji ze swojej listy zauważyłem, że gdy na liście znajduje się 10 artykułów, to więcej już nie można dodać. I w tej sytuacji myślałem, czy temu zakresowi po prostu by nie zablokować edytowania maina. Co o tym myślisz? XaxeLoled AmA 17:31, 13 lip 2020 (CEST)

Ok, dzięki. XaxeLoled AmA 21:45, 13 lip 2020 (CEST)

Zablokowany wikipedystaedytuj kod

Pragnę zwrócić uwagę, że [8] to zablokowany wikipedysta [9]. 89.229.130.185 (dyskusja) 15:26, 20 lip 2020 (CEST)

Cześć. Mógłbyś podać jakieś przykłady wandalizmów za które został zablokowany: Specjalna:Wkład/Łukasz Rypuła? Nie widzę tego w uzasadnieniu blokady, a dodatkowo te edycje co przejrzałem (a nawet zweryfikowałem) były prawidłowe. --Nux (dyskusja) 00:14, 23 lip 2020 (CEST)

Wydaje mi się, że dałeś się zasugerować ipkowi (89.229), który zbyt łatwo rzuca oskarżenia. Np. tutaj wycofał prawidłowe zmiany oskarżając o wandalizm: [10]. Jak spojrzysz we wkład ipka, to zobaczysz, że uporczywie, z imienia i nazwiska wymienia wspomnianego wyżej Łukasza przypisując mu złe intencje. Polecam w szczególności uwadze te dwa diffy: usunięcie informacji z obraźliwym opisem, przywrócenie informacji. Jakby co zwróciłem już ipkowi uwagę. Zastanów się proszę, czy na pewno ta blokada na zawsze była zbyt pochopna. --Nux (dyskusja) 01:53, 23 lip 2020 (CEST)

Ad:I liga polska w piłce nożnej (1979/1980)edytuj kod

Ad:I liga polska w piłce nożnej (1979/1980)

Cześć. Wg mnie niepotrzebnie dodałeś to zdjęcie. Nic nie wnosi do artykułu (jest rzeczą normalną, że gazeta sportowa zamieszcza tabelę wyników), a przypis z danymi bibliograficznymi przy tabeli załatwia sprawę. Wyjaśnienie dlaczego kolejność jest taka, a nie inna, to zupełnie inna sprawa, która byłaby pewnie przydatna w artykule, ale jej brak nie sprawia, że tabela jest błędna, czy że trzeba dowodzić jej prawdziwości zdjęciami. :-) W dodatku nadałeś zdjęciu nieprawidłową licencję, która dotyczy publikacji zdjęć, a nie fragmentów szpalty. Jest to może nieoczekiwane, ale na coś takiego nie ma zezwolenia, więc Twoja ilustracja narusza PA i musi zostać usunięta z Commons. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:21, 28 lip 2020 (CEST)

Odp: Aleja Tysiąclecia w Lubartowieedytuj kod

Aleja Tysiąclecia jest jedną z ważniejszych ulic w Lubartowie, jest też drogą powiatową. Na odcinku od Biedronki do skrzyżowania z ulicami Powstańców Warszawy i Klemensa Szaniawskiego po prawej stronie znajduje się Klasztor kapucynów. Port lotniczy (dyskusja) 13:15, 1 sie 2020 (CEST)

Informacja o klasztorze dodana Port lotniczy (dyskusja) 13:29, 1 sie 2020 (CEST) Wygląda to tak: [link do google photos Port lotniczy (dyskusja) 18:08, 1 sie 2020 (CEST) Linki do google maps: Google maps 51.4580095 N 22.607764 E 221m (na podstawie tego była wykonana mapka)
mur klasztoru przy ulicy Klemensa Szaniawskiego
mur na rogu ulicy Klemensa Szaniawskiego i Alei Tysiąclecia
mur przy Alei Tysiąclecia ten sam mur przy wejściu do klasztoru Port lotniczy (dyskusja) 22:03, 1 sie 2020 (CEST)

JavaScriptedytuj kod

Dlaczego cofnąłeś tą edycje? Chyba ok że są nowsze wersje JS, bo wszystko co jest w ECMAScript jest w JS (oprócz wersji ES4 która była porzucona). Więc chyba ok że są funkcje które weszły w nowszej wersji, a jeśli nie to powinna być gdzieś informacje że nowsze wersje JavaScript są w artykule ECMAScript, chociaż tam też ich nie ma. Więc gdzie znaleźć informacje co weszło do języka JavaScript. Aktualnie JavaScript i ECMAScript to prawie synonimy. Jakub Jankiewicz (dyskusja) 15:44, 11 wrz 2020 (CEST)

A.C. Milanedytuj kod

Witam dokonałem aktualnych zmian na stronie Milanu Proszę o przejrzenie, pozdrawiam --Bladyjanusz123 (dyskusja) 22:41, 14 wrz 2020

Proszę o przejrzenie, pozdrawiam --Bladyjanusz123 @Cynko

Dzięki za zatwierdzenie Obecnego składu

(CEST)

Flagi w infoboksachedytuj kod

Cześć, zauważyłem, że usuwasz flagi z infoboksów (np. Reprezentacja Kolumbii w piłce nożnej mężczyzn). Dlaczego uważasz, że są zbędne przy selekcjonerach czy ich asystentach? Jeśli chodzi o piłkarzy danej reprezentacji to się zgodzę, bo to oczywiste, że rekordzista występów w reprezentacji Kolumbii zawsze będzie Kolumbijczykiem i nie ma powodu dawać flagi. ChicagoFireFan (dyskusja) 16:49, 20 wrz 2020 (CEST)

Proszę sprawdzić emailedytuj kod

Witaj, Cynko: Proszę sprawdzić email! Temat: "The Community Insights survey is coming!" Jeśli masz jakieś pytania, wyślij e-mail na adres surveys@wikimedia.org.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, you can read my explanation here.

MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:23, 25 wrz 2020 (CEST)

Odp:Motor Lublin (piłka nożna) w sezonie 2020/2021edytuj kod

Odp:Motor Lublin (piłka nożna) w sezonie 2020/2021

Linki do innych wiki (typu [[:en:Rafał Król]]) są niedozwolone i zostaną usunięte wszystkie (przerobione na szablon {{Link-interwiki|pl=Rafał Król|lang=en|tam=Rafał Król|tekst=Rafał Król}}). To się już zaczęło i niebawem skończy, zob. Specjalna:Wkład/Pacynka_malarza. Dyskusja w Barze: Wikipedia:Kawiarenka/Zasady, pierwszy z góry wątek „linki do innych wiki”. --WTM (dyskusja) 19:28, 13 paź 2020 (CEST)

Redaktor ?edytuj kod

Witam czy mogę zostać jednym z redaktorów ? Dużo edytuję , biorę dane z oficjalnych informacji danego klubu. Proszę o przejrzenie moich edycji lub nadanie mi funkcji Redaktora. Pozdrawiam--Bladyjanusz123 (dyskusja) 00:39, 28 paź 2020 (CET)

Tommaso Pobega i Matteo Gabbiaedytuj kod

Cynko Mają wrócić te strony do brudnopisu .Napracowałem się sporo przy tych artykułach poświeciłem swój wolny czas aby je utworzyć . Żałuje ze napisałem wczoraj do ciebie , myślałem ze Mi pomożesz jednak się myliłem a moje prace usunąłeś chamskie zachowanie  :( --Bladyjanusz123 (dyskusja) 20:37, 28 paź 2020 (CET)

Cynko oddawaj Moją strone do brudnopisu

Re: Hyundai Scoupeedytuj kod

Dzięki za pomoc! Jest tylko mały kłopot, wyparowała gdzieś moja nowa edycja w haśle :( Nie ma jej w historii żadnego z nich.

Michge (dyskusja) 16:57, 29 paź 2020 (CET)

Dokładnie ta :) Michge (dyskusja) 17:05, 29 paź 2020 (CET)

prosba o zabezpieczenia strony Marzena Kipiel-Sztukaedytuj kod

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym miejscu czy musze wystosowywać oficjalne zgłoszenie, ale strona Marzena Kipiel-Sztuka jest notorycznie atakowana dziwnymi edycjami. Wprowadzane sa nieprawdziwe i nieuzrodlowione informacje, a co gorsza te edycje sa zatwierdzane przez redaktorów. Dzieje sie to nagminnie i od długiego czasu co można zobaczyć w historii edycji. Staram sie zaglądać tam co jakis czas i naprawiać to, ale mysle ze najlepszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie strony na czas nieokreślony. Pozdrawiam. 2.30.249.108 (dyskusja) 14:45, 5 lis 2020 (CET)

Witam. Moim zdaniem hasło nie kwalifikuje się do zabezpieczenia. W ciągu roku wykonano tylko kilka nieudanych edycji, które faktycznie zostały przejrzane, ale ze względu raczej na "brak widocznych gołym okiem wandalizmów". Mam ten artykuł w obserwowanych i jeśli w najbliższym czasie takie edycje zdarzać się będą częściej to zabezpieczymy. Pozdrawiam Cynko (dyskusja) 17:59, 5 lis 2020 (CET)

Połączeni (film 2020)edytuj kod

Witam,

Utworzyłam artykuł o filmie Połączeni z 2020 roku. Co o o tym sądzisz?

Sylwia1988 (moja dyskusja) 22:34, 9 sty 2021 (CEST)

Dziękuję. I mam dobrą wieść. Właśnie dodałam Mike210381 na moją czarną listę, ponieważ nie był wobec mnie uprzejmy - nie chciał przyjąć moich przeprosin. Miłego dnia życzę. Sylwia1988 (moja dyskusja) 09:41, 10 sty 2021 (CEST) Masz rację. Sylwia1988 (moja dyskusja) 10:16, 10 sty 2021 (CEST)

Hejka, trochę nie masz racji z tym OK. Ten artykuł jest właściwie nieuźródłowiony i grzecznie zwracałem Sylwii na to uwagę. Napisałem jej, że Filmweb nie może być źródłem (i oczywiście pojawił się jako źródło). Odesłałem do dyskusji na ten temat. FDB jest również bazą tworzoną przez społeczności, więc na tej samej zasadzie nie może być źródłem. Było już wiele dyskusji w poczekalni, ale też i w kawiarence, gdzie ustalono, że filmy czy seriale w produkcji muszą być bardzo dobrze uźródłowione. Tymczasem ten artykuł ma dwa, uznane za niewiarygodne źródła i jedno średniej jakości (NaEkranie). Poza tym do wiele informacji nie ma źródeł. Mike210381 (dyskusja) 02:58, 11 sty 2021 (CET)

Z tego, co mi się wydaje to Wikipedystka nie jest początkująca, jest dłużej zarejestrowana ode mnie. Żaden przez nią stworzony artykuł nie posiada źródeł, a Ty wytykasz mi jakiś jeden z moich początkowych? (akurat go zlałem, po części zapomniałem i pewnie powinienem przerzucić do brudnopisu). Nie chcę iść na wojnę z Sylwią, ponieważ nic, co do niej piszę do niej nie trafia. Jak ktoś podaje argumenty typu "nie wiem" lub "bo nie lubię tego słowa" i później wypisuje, jaki jestem be i niedobry, to nie dla mnie przedszkolne zabawy. Za stary na to jestem. Nie będę przerzucał do jej brudnopisu, bo zaraz zacznie znowu się skarżyć na mnie po adminach. Nie mam zamiaru brnąć w konfliktową sytuację i nie potrafię rozmawiać z takimi ludźmi, za bardzo brakuje mi taktu i cierpliwości. Mike210381 (dyskusja) 19:14, 11 sty 2021 (CET) Przeniosłem do brudnopisu, bo wcale mi nie zajmie to chwilę. Aktualnie zajmuje się innymi tematami, więc ten artykuł nie jest moim priorytetem. Poza tym chcę być sprawiedliwy. Uważam, że takie hasła nie powinny znajdować się w przestrzeni głównej i nie zamierzam dawać sam sobie taryfy ulgowej. Mike210381 (dyskusja) 19:54, 11 sty 2021 (CET)

Przygody Animkówedytuj kod

Witam,

Mam pytanie: Jakie są tytuły segmentów dla odcinków 74, 75 i 76 serii "Przygody Animków" emitowanych z polskim dubbingiem w Dwójce i TVN? Proszę o odpowiedź.

Sylwia1988 (moja dyskusja) 17:00, 4 lut 2021 (CEST)

SpongeBob Kanciastoportyedytuj kod

Podobno dostałem wiadomość że usunięto spis postacie z kreskówki SpongeBob Kanciastoporty ze względu na to że mogłem łamać prawa autorskie że ja i Wikipedia mogli byśmy mieć kłopoty. Nie wiedziałem że wpisywanie spisu postaci wraz z opisem jest łamaniem praw autorskich bez ich licencji. Historię edycji „SpongeBob Kanciastoporty” znalazłem w spisie z różnych dat, spis postaci wraz z opisem był z dnia 13 grudnia 2014 roku. Czy to było wcześniej na licencji? Proszę o odpowiedź. Cynko (dyskusja) 16:00, 8 lut 2021 (CET)

Dziękuję bardzo za informacje. (dyskusja) 16:00, 8 lut 2021 (CET)

Wikipedysta:77.255.103.82edytuj kod

Proszę o przynajmniej tymczasową blokadę dla IP-ka 77.255.103.82. Wszystkie edycje tego użytkownika polegają na wprowadzaniu wandalizmów i nieprawdziwych informacji (przykłady to np. to, to i to). MaPet92 (dyskusja) 21:58, 19 lut 2021 (CET)

Odp:Motor Lublin (piłka nożna) w sezonie 1956/1959edytuj kod

Odp:Motor Lublin (piłka nożna) w sezonie 1956/1959

Dzięki, edycje anulowałem a artykuły dodałem do whitelisty. --The Polish (query) 22:35, 27 kwi 2021 (CEST)

Ad:Mecz na Wembleyedytuj kod

Ad:Mecz na Wembley

Cześć. Jeśli nawet stylistycznie lepiej, to chronologicznie gorzej. "Koniec świata" był bezpośrednio po meczu, a nie po zwolnieniu trenera. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:22, 23 maj 2021 (CEST)

3. miejsce Śląska w sezonie 79/80, odpedytuj kod

Witam, mam zatem pytanie. Dlaczego oficjalna strona Śląska nie podaje zatem informacji o brązowym medalu z tego sezonu, kiedy to podają takowe z sezonów 74/75 i 2012/13? Możliwe, że jakieś serwisy w internecie podają błąd, ale raczej strona klubu podawałaby prawdziwą informację odnośnie sukcesów klubu (no chyba że to nie jest oficjalna strona klubu). Pozdrawiam onui2 (dyskusja) 21:51, 24 maj 2021 (CEST)

Porządek w wątku TVN 7edytuj kod

Witaj. Mam prośbę czy mógłbyś zrobić porządek w wątku TVN 7, bo ktoś po usuwał aktualne informacje i przywrócił stare. Zso3a (dyskusja) 18:21, 4 cze 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Cynko" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy