Dyskusja wikipedysty:Dbup


Dyskusja wikipedysty:Dbup w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w gronie Wikipedystów!

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!

Paterm >Odpisz< 10:32, 11 paź 2008 (CEST)

Spis treści

Soczewkaedytuj kod

Czy na prawdę tak dużo łatwiej jest anulować czyjąś edycję niż poprawić literówkę? --zu. Mpfiz (dyskusja) 17:08, 6 lis 2008 (CET)

Zapewne masz rację. Obiecuję poprawę.--Dbup (dyskusja) 17:39, 6 lis 2008 (CET)

Nie ma sprawy. Moja edycja była całkiem malutka i łatwo dała się odtworzyć. Nie ma sprawy tym bardziej, że widzę że jesteś świeży na Wikipedii. Przy okazji chciałem cię powitać i zachęcić do śmiałych edycji, bo tylko tak (rozpoznając walką) można się nauczyć sprawnie edytować. A że czasem komuś nadepnie się na odcisk albo strzeli się gafę - trudno. Ważne żeby umieć się wycofać i przyznać do błędu. Życzę powodzenia. Jakby co, to pytaj. I jeszcze jedno, jak komuś odpowiadasz, to rób to na jego stronie dyskusji. Wtedy on dostaje powiadomienie, że coś do niego jest. Tak jak ty dostałeś teraz--zu. Mpfiz (dyskusja) 19:31, 6 lis 2008 (CET)

Axel ...edytuj kod

Spoko, ale ciekawi mnie jak trafiłeś na mój nick. --JDavid dyskusja 20:06, 10 lis 2008 (CET)

Następnym razem wstaw po prostu szablon {{EK|argumentacja}}, a jakiś admin to usunie. --JDavid dyskusja 20:13, 10 lis 2008 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Henryk Krawiecedytuj kod

Witaj! Zauważyłem, że masz uprawnienia redaktora i pochodzisz z Lubelszczyzny. Mam prośbę, jeśli nie zabierze to Tobie zbytnio czasu, wyraź swoją opinię w sporze o artykuł o Henryku Krawcu. Artykuł to krótki biogram historyka regionalnego, który napisał monografię banku spółdzielczego w Kraśniku: Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej i jako, że został przez niektórych wikipedystów uznany za "nieencyklopedyczny" (z czym się nie zgadzam, ale o tym możesz poczytać na: Wikipedia:Poczekalnia#Henryk_Krawiec) i zakwalifikowany do usunięcia. Twoja opinia będzie mi bardzo przydatna. Pozdrawiam--Karol Dąbrowski (dyskusja) 21:05, 17 lut 2009 (CET)

Poczekalniaedytuj kod

Nie bardzo rozumiem, możesz wejść na IRCa - zob. WP:IRC Picus viridis Odpowiedz zoilowi 21:41, 28 cze 2009 (CEST)

Poczekalniaedytuj kod

Nie bardzo rozumiem, możesz wejść na IRCa - zob. WP:IRC Picus viridis Odpowiedz zoilowi 21:42, 28 cze 2009 (CEST)

Polskie sygnały świetlneedytuj kod

Widzę, że znów się spotykamy. Co za NPA? Że spisane z ustawy - przecież teksty ustaw nie podlegają u nas prawu autorskiemu. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 19:40, 29 lip 2009 (CEST)

  • Ech, co prawda można by to było napisać po ludzku. jak się uczyłem w wieku 7 lat zasad ruchu drogowego z książka Adama Słodowego to jakoś zrozumialsze było ;-) Picus viridis Odpowiedz zoilowi 21:14, 29 lip 2009 (CEST)

Karegoryzacjaedytuj kod

Witam

Jaki sens ma ta zmiana [1] ?

Jeżeli zmieniasz [[Kategoria:Polskie okręty podwodne typu M-XV| ]] na [[Kategoria:Polskie okręty podwodne typu M-XV|Polskie okręty podwodne typu M-XV]] w haśle Radzieckie okręty podwodne typu M to czym się kierowałeś ? Bo sensu to za dużego nie ma.

Wcześniej hasło to znajdowało się jako pierwsze w kategorii. Posortowane po spacji więc tak naprawde dla czytelnika znajdowało się jako pierwsze bez znaku. Teraz znajduje się pod "P", zaczynając się na "R". Wcześniej w kategorii znajdowały się pojedyncze okręty rozrzucone według pierwszej litery nazwy (ORP Kurp pod "K" itp.) i główne hasło, jako nie będące pojedynczym okrętem ale opisujące cały typ - na pierwszym miejscu. A ty to nie dość że wymieszałeś z okrętami to jeszcze wstawiłeś pod tak mylną i dziwną nazwę. No i jezeli hasło nazywa się "Rosyjskie okręty" to po co do sortowania wstawiasz "Polskie okręty" ? --PMG (dyskusja) 14:47, 3 sie 2009 (CEST)

Czarodziejkiedytuj kod

Czarodziejki

Rozbawiłeś mnie tym "otworem" ;) Matma Rex dyskusja 17:00, 11 wrz 2009 (CEST)

przekierowaniaedytuj kod

zrobiłem je z rozmysłem, aby potem zaoszczędzić sobie pracy (napisz dokładnie, o których mówisz, a się z nich wytłumaczę). pozdrawiam, konrad mów! 15:04, 14 wrz 2009 (CEST)

dziękuję! spodziewałem się, że jest nas tu więcej. no cóż! w dalszym ciągu działajmy dyskretnie! konrad mów! 03:02, 15 wrz 2009 (CEST)

Planeta karłowataedytuj kod

choć wpis był mało encyklopedyczny i wycofanie jak najbardziej słuszne to jednak autor miał poniekąd rację :-) - John Belushi -- komentarz 21:55, 22 wrz 2009 (CEST)

Cofnąłeś moją edycję w DYSKUSJI o artykule? Gościu, chyba cię lekko pogięło. wyjaśniłem tylko wątpliwości kogoś kto tam pisał i zapytałem czemu nikt nie potwierdził wersji roboczej. Weź wrzuć na luz, bo chyba działasz jak bot i nie czytasz co cofasz.

I sorry ale wulgaryzmów to ja nie znalazłem w swojej wypowiedzi. lol.

Kelly Osbourneedytuj kod

Pomiędzy sekcjami "dyskografia" a "filmografia" istnieje zbyt długa przerwa. Poza tym w infoboksie (nie wiedzieć czemu w tym artykule infoboksie aktorki [Kelly znana jest gł. z działalności muzycznej]) flaga powinna poprzedzać miejsce urodzenia – na zasadzie "[Flaga] Londyn, Wielka Brytania", nie "Londyn, [Flaga] Wielka Brytania"; wygląda to estetyczniej.

  • Wiem, wiem. Zauważyłem to dopiero przywracając ponownie swoją edycję. Rozpędziłem się zwyczajnie, ponieważ redaguję i tworzę często artykuły amerykańskich artystów. :)

Pozdrawiam. AngelOfDestiny 28 wrz 2009 (CEST)

Podsumowanie startów zespołu Toyota w Formule 1edytuj kod

--Basshuntersw (dyskusja) 15:35, 18 maj 2010 (CEST)

Głosowanieedytuj kod

KIJEK|93 23:25, 17 cze 2010 (CEST)

Głosowanieedytuj kod

--Basshuntersw (dyskusja) 15:55, 13 lip 2010 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Dbup" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy