Dyskusja wikipedysty:Don Tomaso


Dyskusja wikipedysty:Don Tomaso w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeżeli chodzi o komunikację, to tu jest jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku, który pojawia się nad polem edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

Aby szybko dostać odpowiedź na nurtujące Cię problemy związane z działaniem w Wikipedii, możesz też zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy, zapytać któregoś z aktywnych administratorów. Możesz też zgłosić się po przewodnika.

A poza tym śmiało edytuj strony! Nie zapomnij też skonfigurować preferencji własnego konta. Polecamy szczególnie przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania stron.

Matrek (dyskusja) 20:19, 15 cze 2011 (CEST)

Spis treści

Supermocarstwoedytuj kod

Ja nie jestem w stanie pomóc Ci, bo to nie mója działka, w związku z tym nie dysponuję odpowiednimi żródłami. Ale Ty pracuj, pracuj ;) A gdy dyskutujesz z kimś, nie zapominaj o podpisie. Pozdrawiam. --Matrek (dyskusja) 20:08, 15 cze 2011 (CEST)

Tzn., jako prawdopodobie nowemu tutaj, służę pomoca w kwestiach technicznych, formalnych, etc., jesli masz ochotę. Nowym edytorom czasem ciężko początkowo połapać sie w mechanizmach i narzędziach Wikipedii, ale zapewniam że szybko z reguły się wdrażają. --Matrek (dyskusja) 20:19, 15 cze 2011 (CEST)

Infoedytuj kod

 1. Nie spamuj
 2. Pisz na stronie dyskusji
 3. Nie pisz do botów

-- Bulwersator (dyskusja) 22:47, 22 cze 2011 (CEST)

Proszę przeczytaj wp:BOT -- Bulwersator (dyskusja) 22:52, 22 cze 2011 (CEST)

Mocarstwoedytuj kod

Przyjrzę się temu hasłu i zobaczę czy będę mógł pomóc. Pozdrawiam. Bluszczokrzew (dyskusja) 12:08, 23 cze 2011 (CEST)

 • Przejrzałem to hasło i moim zdaniem jest błędnie napisane. Definicja była myląca i już ją zmieniłem. Słowo wpływ jest bardzo niejasne. Arabia Saudyjska dzięki ropie ma duży wpływ na to co się dzieje w światowej gospodarce i polityce, ale supermocarstwem nie jest. Najczęściej podaje się dwa wyróżniki supermocarstw: potęgę i mobilność potęgi na skalę globalną. Właśnie ten drugi element jest differentia specifica odróżniający supermocarstwo od wielkiej potęgo. Zgodnie z tym większość analityków stosunków międzynarodowych uznaje, że ten status mają/miały USA, ZSRR i Wielka Brytania. Są też trzy potencjalne supermocarstwa: Chiny, Indie i UE (jeśli pójdzie w kierunku integracji). Nigdzie nie znalazłem źródeł potwierdzających uznanie Japonii czy Brazylii za supermocarstwo. Także obecna Rosja nie jest za takie uważana. Moim więc zdaniem artykuł trzeba radykalnie skrócić i nieodpowiednie fragmenty ew. przenieść do artykułu mocarstwo. Bluszczokrzew (dyskusja) 16:25, 26 cze 2011 (CEST)
 • Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam. Zrobiłem archiwizację dyskusji i nie zauważyłem, że Tobie nie odpisałem. Co do supermocarstwowego statusu Rosji i Japonii. Właśnie nie możemy "mieć zrozumienia dla ich handicapowego położenia". Są źródła, to piszemy. Nie ma źródeł, to nie. Moje źródła mówią obecnie tylko o jednym supermocarstwie (USA) i dwóch byłych (ZSRR i UK. choć to drugie jest czasem kwestionowane). Tyle źródła. Wszystko inne to wielkie mocarstwa lub potencjalne supermocarstwa (przy okazji: to jedno z haseł jakich nam brakuje - 9 interwiki). Bluszczokrzew (dyskusja) 18:04, 9 lip 2011 (CEST)

Przekierowaniaedytuj kod

Witam. Nie robimy przekierowań od innych niż mianownik przypadków. Linkujemy zawsze do mianownika. Pozdrawiam. Mpn (dyskusja) 15:18, 23 paź 2011 (CEST)

Zwracano Ci powyżej uwagę - proszę nie rób takich przekierowań. A. Bronikowski zostaw wiadomość 18:53, 23 paź 2011 (CEST)

Preak Sbauvedytuj kod

Witaj, Don Tomaso. Dziękujemy za to, że stworzyłeś artykuł. Niestety, był on za krótki i został skasowany. Nie zniechęcaj się jednak – zobacz, proszę, jak napisać artykuł. W razie wątpliwości zapytaj innych użytkowników na kanale IRC. Jeśli byłeś w trakcie pisania artykułu, proszę, nie zapisuj niedokończonych treści. Jeśli nie masz czasu na skończenie artykułu, to skopiuj go i zapisz u siebie na komputerze lub w brudnopisie. Dziękuję. A. Bronikowski zostaw wiadomość 15:18, 23 paź 2011 (CEST)

A czy mógłbyś mi wyjaśnić, jakie to zrządzenie losu połączyło mnie z tym artem, którego przed Twym wpisem na mojej dyskusji na oczy nie widziałem? Pierwsza wersję Twego artu usunięto, bo był w ocenie usuwającego zbyt krótki, ja z tym nie miałem niec wspólnego. Kolejna wersja istnieje, więc nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Mpn (dyskusja) 22:05, 23 paź 2011 (CEST) Aha, jeszcze coś. {{Podpisuj}} się w dyskusjach i postaraj się wprowadzać zmiany na lepsze, nie na gorsze, jak w Prowincja Batdambang. Czasem wystarczy użyć przycisku Podgląd, by zorietnwoać się, że nowa wersja nie jest oprawna. Pozdrawiam. Mpn (dyskusja) 22:08, 23 paź 2011 (CEST)

Ad:Pol_Potedytuj kod

Ad:Pol_Pot

Na czym opierasz przeświadczenie, że Pol Pot urodził się w 1925? [1] podaje rok 1928. Jeżeli źródła są rozbieżne, to może warto tą rozbieżność odzwierciedlić w artykule podając obie daty? Pozdrawiam, Skalee. 14:50, 24 paź 2011 (CEST)

Pol Potedytuj kod

Znam tą książkę, czytałem ją. Sporządź przypis do daty i dodaj, będzie ok. Natomiast stwierdzenia wartościujące, jakie wprowadzałeś są niezgodne z WP:NPOV, Bacus15 • dyskusja 20:17, 25 paź 2011 (CEST)

Odp:Wzniesienia Łódzkieedytuj kod

Odp:Wzniesienia Łódzkie

Witam. Jeżeli negujesz dotychczasowe informacje zawarte o położeniu Łodzi, to najpierw należy poprawić to hasło, bo nie może być tak, że w linku wewnętrznym do artykułu, do którego kierujemy aby czytelnik dowiedział się szczegółowych informacji (czyli w haśle podstawowym) opis był inny niż w haśle, z którego link prowadzi. Według hasła o Wzniesieniach Łódzkich całe miasto jest na tej krainie położone. Krótko mówiąc Wikipedia nie może być sprzeczna sama ze sobą, a po Twojej edycji jest. Po wtóre i co ważniejsze nie dałeś źródeł do wprowadzonej przez siebie wersji, a mówi o tym wyraźnie jeden z punktów WP:WER: Obowiązek dowodu wiarygodności wprowadzonej treści spoczywa na edytorze, który ją wprowadza i chce, aby pozostała w Wikipedii. Z tego powodu edytorzy powinni umieszczać odnośniki bibliograficzne w tekstach artykułów. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 20:46, 8 lis 2011 (CET)

Komunistyczna Partia Kambodżyedytuj kod

Hej. Wycofałem niestety wszystkie Twoje zmiany ww. artykule z powodu wielu błędów. Zwróć proszę uwagę na zachowanie odstępu po przecinkach (na Twojej stronie użytkownika też). Nazwy nagłówków piszemy małymi literami, z wyłączeniem pierwszej (nie BIBLIOGRAFIA tylko Bibliografia), a dla jednego tytułu w bibligrafii nie warto robić nowego nagłówka (wystarczy przypis). Jeżeli piszesz na podstawie czasopisma to nie zapominaj wpisać autora, tytuł artykułu, numer ISSN itp., na który sie powołujesz (najlepiej użyć: Szablon:Cytuj pismo). Pamietaj tez o encyklopedycznym stylu pisania i dodawaj przypis do każdej nowej dodanej przez Ciebie informacji. Nie wydaje mi się również, żeby istniała potrzeba istnienia tu kategorii „totalitaryzm” (chyba, żebyś zrobił to ze wszystkimi partiami propagujacymi lub używającymi totalitaryzmu do rządzenia). Użyty przez Ciebie w artykule Pol Pot „op.cit.” nie ma tam zastosowania (Kiedy stosujemy w pracy skróty: op. cit, a kiedy ibidem?), brak jest również odstępów po przecinkach i kropkach. Polecam doczytać Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł, Wikipedia:Zalecenia edycyjne, Pomoc:Styl – poradnik dla autorów. Serdecznie pozdrawiam --Jakub Kaja (dyskusja) 05:27, 13 lis 2011 (CET)

Ad:Pol_Potedytuj kod

Ad:Pol_Pot

Dzięki za twoje edycje, mam kilka uwag technicznych:

 1. Pilnuj takich rzeczy jak spacja po przecinku. Być może ułatwieniem będą szablony cytowania, takie jak {{cytuj książkę}}? Gdzieś pośród przycisków nad oknem edycji jest jeden, który ułatwia ich wstawianie (być może trzeba włączyć odpowiedni gadżet w preferencjach).
 2. Jeżeli kilka razy odwołujesz się do tego samego przypisu, możesz zrobić to tak: <ref name="jakaś-nazwa">treść przypisu</ref>, a potem już tylko <ref name="jakaś-nazwa"/> (zwróć uwagę na to w jaki sposób znacznik ref został za drugim razem zamknięty: />).
 3. Ale ja zrobiłem to jeszcze inaczej – [2]. Przy dużej ilości przypisów i stosunkowo krótkich artykułach tak bywa przejrzyściej (co wcale nie oznacza, że przypisy w treści artykułu są niepoprawne – dop. Pozdrawiam, Skalee. 23:27, 16 lis 2011 (CET)).
 4. Nieprawidłowo użyłeś zwrotu opus citatum.
 5. Ponieważ źródła nie są zgodne, pozwoliłem sobie wstawić uwagę do artykułu.
 6. Jeżeli stwierdzenie twórca najbardziej totalitarnego reżimu w całej historii ludzkości padło u Wareńskiej, śmiało możesz usunąć szablon {{fakt}} z tamtego fragmentu (i ew. przeredagować ten fragment w zależności od tego, czy jest to wyłącznie jej opinia, czy ona z kolei powołuje się na innych badaczy). Jeżeli takie określenia nie padają, to usuń przypis z tamtego miejsca, bo na razie "potrzebne źródło" i jakieś źródło zaraz za nim wyglądają dziwnie.

Pozdrawiam, Skalee. 23:25, 16 lis 2011 (CET)

Komunistyczna Partia Kambodżyedytuj kod

W ciągu 3 minut dokonałeś 5 edycji wprowadzając do treści hasła w sumie swa słowa. Żeby uniknąć tego typu problemów (obciążanie serwerów i wykazu ostatnich zmian, co utrudnia kontrolowanie edycji) należy stosować podgląd edycji przed zapisaniem zmian. Pozdrawiam Kenraiz (dyskusja) 18:32, 20 lis 2011 (CET)

Twoje edycje w Anlong Veng i innych hasłachedytuj kod

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi. PawełMM (dyskusja) 10:06, 5 gru 2011 (CET)

Znaki interpunkcyjneedytuj kod

Stawiamy co do zasady najpierw znak (kropka, dwukropek, średnik, przecinek), następnie spację. Z kolei przypis stawiamy przed znakiem interpunkcyjnym typu kropka/przecinek. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 18:16, 11 gru 2011 (CET)

Odp:Lon Noledytuj kod

Odp:Lon Nol

Jak z tego korzystałeś to podaj to jako źródło -- Bulwersator (dyskusja) 22:12, 17 sty 2012 (CET)

Chen Gengedytuj kod

Witaj, Don Tomaso. Dziękujemy za to, że stworzyłeś artykuł. Niestety, był on za krótki i został skasowany. Nie zniechęcaj się jednak – zobacz, proszę, jak tworzyć hasła i przeczytaj stronę: Zasady w pigułce. W razie wątpliwości zapytaj innych użytkowników na kanale IRC. Jeśli byłeś w trakcie pisania artykułu, proszę, nie zapisuj niedokończonych treści. Jeśli nie masz czasu na skończenie artykułu, to skopiuj go i zapisz u siebie na komputerze lub w brudnopisie. Dziękuję.A. Bronikowski zostaw wiadomość 18:18, 1 kwi 2012 (CEST)

Tajne służby Chinedytuj kod

Proszę, byś nie pisał haseł na podstawie tej książki. Zawiera ona masę błędów rzeczowych, pomyłek w datach i wyssanych z palca bzdur. Każde takie hasło trzeba potem pisać na nowo. Pozdrawiam. Hoa binh (dyskusja) 12:48, 5 kwi 2012 (CEST)

Kategoria:Azjatyccy sportowcyedytuj kod

Nedops (dyskusja) 15:21, 22 kwi 2012 (CEST)

Proszę zaprzestać dalszego kategoryzowania do kategorii dyskutowanych obecnie w Poczekalni do czasu zakończenia tychże dyskusji. By uniknąć tego typu kontraproduktywnych sytuacji, ewentualnie dalsze pomysły nowych gałęzi kategoryzacyjnych polecam konsultować wcześniej w szerszym kregu, np. w ramach WP:Kategoryzacja. -- Alan ffm (dyskusja) 17:33, 22 kwi 2012 (CEST)

Ad:Kim_Ir_Senedytuj kod

Ad:Kim_Ir_Sen

ą) Proszę, używaj {{opis kategorii}}. b) kategoryzujemy tylko wobec naprawdę istotnych kwestii -- Bulwersator (dyskusja) 19:03, 22 kwi 2012 (CEST)

Ad:Lon_Noledytuj kod

Ad:Lon_Nol

Jest już "Kambodżańscy wojskowi" -- Bulwersator (dyskusja) 19:04, 22 kwi 2012 (CEST)

WP:ZdBedytuj kod

Chyba coś ci się nie udało. ~malarz pl PISZ 15:55, 24 kwi 2012 (CEST)

Mikołajew w Łodziedytuj kod

Chyba bardziej standardowym zapisem w Wikipedii jest Mikołajew (Łódź). Ciacho5 (dyskusja) 14:25, 8 cze 2012 (CEST)

Totalitaryzmedytuj kod

Hej. Nie przesadzasz trochę z tym totalitaryzmem? Naprawdę trudno uznać państwa Afryki czy Talibów za totalitaryzm, był to despotyzm ale jednak totalitaryzm dotyczy tylko kilku państw w historii NarodowyKonserwatysta (dyskusja) 22:39, 9 kwi 2013 (CEST)

Choaspesedytuj kod

Witaj. Twój artykuł, moim zdaniem, nie spełnia podstawowych kryteriów encyklopedyczności. Dlatego też zgłosiłem go do usunięcia. Informacje o tym, jak powinien wyglądać artykuł, jakie informacje powinny być w nim zawarte znajdziesz na stronach pomocy. Uważam, że pod nazwą Choaspes może się znajdować co najwyżej redir do artykułu o rzecze, a nie osobne hasło. Pozdrawiam Pawel Niemczuk (dyskusja) 18:06, 16 lis 2013 (CET)

Może i brakuje, na ten temat się nie wypowiadam. Niemniej jednak kryteria, jakie winny spełniać artykuły są powszechnie obowiązujące i fakt, że jakiś temat jest słabo reprezentowany w Wikipedii nie ma na to wpływu. Twój artykuł nie spełnia ani wymagań dotyczących treści, ani weryfikowalności. Stąd decyzja o zgłoszeniu do natychmiastowego skasowania, a nie do dyskusji. Ponadto prośba: podpisuj się pod swoimi wypowiedziami na stronach dyskusji artykułów i użytkowników. Ułatwia to komunikację oraz zwiększa czytelność dyskusji. Aby wygenerować swój podpis, na końcu napisanej przez siebie wiadomości wstaw cztery tyldy (falki). W ten sposób: ~~~~. Pawel Niemczuk (dyskusja) 18:14, 16 lis 2013 (CET)

Saloth Roeungedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Don Tomaso/Saloth Roeung, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • rozbudować
 • po kropkach i przecinkach stawia się spację

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, PG (dyskusja) 15:07, 4 wrz 2014 (CEST)

Akmensragsedytuj kod

Dobrze, że edytujesz Wikipedię, ale zwróć uwagę, że Kategoria:Przylądki Łotwy jest podkategorią tej kategorii. Zatem artykuł umieszczamy tylko w tej najbardziej szczegółowej. Pozdrawiam. ~KillFighter Speak? 19:27, 14 wrz 2014 (CEST)

Kategoria:Oprogramowanie komputeroweedytuj kod

Jeszcze nie istnieje, a umieściłeś w niej tę kategorię. Rozumiem, że lada chwila tę kategorię również powołasz do życia? :) Wojciech Pędzich Dyskusja 20:49, 19 wrz 2014 (CEST)

Usunąłem tę kategorię, bo jest już Kategoria:Oprogramowanie, która obejmuje właśnie oprogramowanie komputerowe. Kategoria:Darmowe oprogramowanie komputerowe, na tej samej zasadzie - powinna nazywać się Kategoria:Darmowe oprogramowanie, ale tworzenie jej tylko dla jednego zalążka o LibreCAD, bez umieszczenia setki pozostałych byłoby niewłaściwe. Chrumps 21:00, 19 wrz 2014 (CEST)

Królestwo Beninedytuj kod

Witam. Na przyszłość sugerowałbym zacząć od zajrzenia do słownika ([3]). Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 21:19, 23 wrz 2014 (CEST)

kategoria:Bohaterowie serialiedytuj kod

Imo kategoria:Bohaterowie seriali jest niepotrzebna, jest już Kategoria:postacie z seriali telewizyjnych. Mpn (dyskusja) 17:26, 24 wrz 2014 (CEST)

Wikipedia:Prośby o przejrzenie edycjiedytuj kod

Najlepiej będzie żebyś już więcej nie zgłaszał wszystkich Twoich edycji tutaj bo samemu ciężko mi jest to wszystko ogarnąć. Będę miał na uwadze Twój wkład i osobiście będę sprawdzał Twoje edycje co parę dni. Dzięki za zrozumiałość. --ThePolish 18:25, 25 wrz 2014 (CEST)

Poczekalniaedytuj kod

Witam. Dodanie do hasła kategorii nie wnosi nic do jego treści i nie jest żadnym argumentem w dyskusji o encyklopedyczności hasła. Proszę nie dodawaj wpisów tego typu, do dyskusji w Poczekalni. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 22:26, 26 wrz 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Alpha Wavesedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Alpha Waves. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Odp:Ad.Alpha Vaves

A czyjego autorstwa jest artykuł jeśli nie Twojego? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 19:27, 28 wrz 2014 (CEST)

Odp:Ad:Alpha Vavesedytuj kod

Odp:Ad:Alpha Vaves

System uznał Cię za pierwszego z autorów bo artykuł został skasowany w czasie między otwarciem przez Ciebie strony a dodaniem przez Ciebie kategorii. Sory za zamieszanie. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:05, 28 wrz 2014 (CEST)

Sonic i przyjacieleedytuj kod

Witaj :) Czy aby na pewno serial Sonic i przyjaciele był emitowany w Disney XD w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce na Comedy Central? Jakoś nie widzę, żeby był pokazywany, a wyszukiwarka nie wykrywa tego „fikcyjnego” serialu. Jak dla mnie to jest kolejny wygłup stworzony przez IP-ka 88.199.93.31. Niedawno stworzył kolejny artykuł Lista odcinków serialu Sonic i Przyjaciele, który również niczego nie wnosi na temat istnienia serialu. Oba stworzone artykuły przez IP-ka 88.199.93.31 powinny trafić do EK-a. Jak myślisz? Pozdrawiam Matti1990 (dyskusja) 18:09, 6 paź 2014 (CEST)

OK, dzięki! Już się biorę do roboty. Matti1990 (dyskusja) 19:17, 6 paź 2014 (CEST)

Re:Kategoryzacja.edytuj kod

Dopóki zgłaszasz zmiany dotyczące kategorii (a nie dodawania informacji bez źródeł) jest spoko. :D Trzymaj się. --ThePolish 18:13, 9 paź 2014 (CEST)

Ad Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Szczecinieedytuj kod

Dzień dobry. Pozwoliłam sobie usunąć kategorię DNU. Dodałeś ją nie rozpoczynając dyskusji, w której wypowiedziałabym się przeciw usunięciu. WSN i WSP w Szczecinie były uczelniami zasłużonymi na tyle, że Danuta Koźmian napisała o nich książkę. Na hasła w Wikipedii nie zasłużyły? Myślę, że autor stubów wkrótce te hasła rozbuduje, a my powinniśmy Mu pomóc w miarę naszych możliwości, a na pewno nie powinniśmy zniechęcać. Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 07:12, 11 paź 2014 (CEST)

Kategoria:Dzielnice Halmstadedytuj kod

Witaj! Nie twórz kategorii dla jednego artykułu, to bezsensu. Basshuntersw (dyskusja) 18:47, 14 paź 2014 (CEST)

Kategoryzacjaedytuj kod

Pomiary energii elektrycznej w kategorii Pomiary geologiczne? Ciacho5 (dyskusja) 12:33, 19 paź 2014 (CEST)

 • Errare, jak wiadomo, humanum est. I wiadomo, kto błędów nie robi. Jednak nie chciałem Ci się wcinać w budowanie kategoryzacji, więc zgłosiłem. Ciacho5 (dyskusja) 12:42, 19 paź 2014 (CEST)

Mr. GUGU & Miss GOedytuj kod

Szanse na to, że poddyrektor mało znanej firmy stanie się encyklopedyczny (lub już jest ency) są minimalne. Nie warto robić linków do takich osób. Co więcej, mają dość popularne nazwiska, więc jest spora szansa, że pojawi się sportowiec, polityk czy celebryta o tym nazwisku i imieniu i wtedy będzie nieprawidłowe linkowanie. Przy okazji dzięki za pracę u podstaw (LW, kategorie itp), którą widzę od paru dni (wcześniej nie miałem netu). Ciacho5 (dyskusja) 12:00, 22 paź 2014 (CEST)

 • Muszę jednak zwrócić uwagę, abyś zwracał uwagę, co linkujesz. Zobacz Nylon i Wish. Z pewnością nie są to jakieś serwisy. Ciacho5 (dyskusja) 12:11, 22 paź 2014 (CEST)

Ad:Ryan_Nyquistedytuj kod

Ad:Ryan_Nyquist

Obecnie jeździ na Rowery Haro, Osiris Shoes, Rockstar Energy Drink (...)

Jak to jeździ na rowery? Jeździ się na rowerach albo jeździ się na wakacje. Jesteś redaktorem. Uważaj na takie rzeczy. Zwiadowca21 19:25, 24 paź 2014 (CEST)

Obejrzałem pierwszą wersję artykułu. Już tam to było. To wygląda jak skopiowane z translatora, nie ma źródeł. Dałem eka. Zwiadowca21 19:41, 24 paź 2014 (CEST)

Kategoria:Polscy twórcy projektów internetowychedytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 10:12, 31 paź 2014 (CET)

Kategoria:Polscy twórcy komiksuedytuj kod

WTM (dyskusja) 19:32, 19 lis 2014 (CET)

Kategoryzacjaedytuj kod

Dwie sprawy:

 1. Czy wiesz, że w biogramach (i wielu innych artykułach) przed kategoriammi musi być szablon {{DEFAULTSORT:Nazwisko, Imię}} (potocznie zwany defsortem)? Powoduje on, że w kategoriach biogram wyświetla się pod właściwą literą (Tadeusz Szaliński pod S). W braku defsortu trafiłby pod T. To samo dotyczy artykułów o nazwach zaczynających się czymś popularnym, choćby statki: MS Batory musi mieć {{DEFAULTSORT:Batory, MS}}, bo inaczej byłby na M.
 2. Dodając do artu 8 kategorii zrobiłeś 8 edycji. Spowodowało to zapisanie na serwerze, na zawsze, 8 wersji artykułu, zajmując miejsce. Gdybyś zrobił to za jednym zamachem, zapisałoby 1 raz, oszczędzając miejsce. Miejsca wystarczy (Fundacja ma pieniądze), ale spowalnia to pracę, no i pieniądze lepiej przeznaczyć na coś innego. Dodatkowo liczne małe zmiany zatruwają życie ludziom śledzącym OZ oraz komuś, kto później będzie szperał w historii artu (jeśli zajdzie taka potrzeba). Czy używasz HotCat? Na początku linijki są dwa plusy w nawiasie, po ich kliknięciu można dodawać po kolei kategorie, na końcu zapisując. Ciacho5 (dyskusja) 20:05, 19 lis 2014 (CET)
Przy okazji, ze swojej strony polecałbym tu lekturę regulacji zawartych w Wikipedia:Kategoryzacja, a w szczególności wymogi w sekcji -> Wikipedia:Kategoryzacja#Tworzenie nowych kategorii, bo zdecydowana większość tworzonych przez Ciebie w ostatnich czasach kategorii zawartych tam wymogów nie spełnia. O potrzebie wyszukiwania i dodawania WP:Interwiki dla własnoręcznie tworzonych kategorii już nie wspominając. --Alan ffm (dyskusja) 01:16, 20 lis 2014 (CET)

Anna Wieleńskaedytuj kod

Kasujemy po zakończeniu dyskusji. Topory (dyskusja) 22:01, 25 lis 2014 (CET)

Kategoria:Publicystyka w polsceedytuj kod

Shift Ci się nie wcisnął :) Wojciech Pędzich Dyskusja 19:01, 8 gru 2014 (CET)

Kategoria:Publicystyka w Polsceedytuj kod

I inne Pamietaj nie tworzymy kategorii jedno elementowych ... raczej. Jeżeli jestes pewien że kategoria może zawierać więcej niż 3-4 elementy wówczas warto ja stworzyć w przeciwnym wypadku lepiej poczekać z takimi kategoriami. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 20:29, 8 gru 2014 (CET)

Duplikaty w kategoriachedytuj kod

Dlaczego dodajesz zdublowane kategorie? W tym przypadku Kategoria:Aerokluby w Polsce jest dublem Kategoria:Polskie aerokluby. Pozdrawiam. --ThePolish 19:21, 11 gru 2014 (CET)

I nie tworzymy kategorii jedno elementowych. --ThePolish 19:22, 11 gru 2014 (CET)

Kategoria:Polskie przedsiębiorstwa założone w 1996edytuj kod

Devwebtel (dyskusja) 17:34, 15 gru 2014 (CET)

Kategoria:Internetowe kluby zakupoweedytuj kod

Devwebtel (dyskusja) 18:40, 15 gru 2014 (CET)

Edycjeedytuj kod

Wyjaśnij, w jaki sposób z artykułu Megan Rapinoe wynika, by MR była działaczką na rzecz LGBT. Podobnie Abby Wambach. Posprzątaj proszę te i podobne edycje. Elfhelm (dyskusja) 19:34, 23 gru 2014 (CET)

Ad:Megan_Rapinoeedytuj kod

Ad:Megan_Rapinoe

Witaj. Skąd ta kategoria, z artykułu nie wynika aby była działaczką, a jedynie, że jest lesbijką. Andrzei111 (dyskusja) 21:10, 23 gru 2014 (CET)

Kategoria:Wspólnoty europejskieedytuj kod

TR (dyskusja) 18:57, 26 gru 2014 (CET)

Kategoria:Organizacje międzynarodowe w Europieedytuj kod

~Devwebtel zostaw wiadomość 19:22, 26 gru 2014 (CET)

Ad:Kategoria:Ludzie_związani_ze_Sławnemedytuj kod

Ad:Kategoria:Ludzie_związani_ze_Sławnem

Cześć. Po co stworzyłeś taką kategorię? Dla jednego artykułu, który zapewne zaraz wyleci po DNU? I do tego z artykułu nie wynika, aby bohater był związany ze Sławnem, po prostu tam się urodził. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 01:51, 27 gru 2014 (CET)

Ad:Kategoria:Żupania_licko-seńskaedytuj kod

Ad:Kategoria:Żupania_licko-seńska

Cześć. I jeszcze pytanko jedno - po co ta kategoria (z 1 artykułem) skoro jest Kategoria:Miasta w Ličko-senjskiej županiji Andrzei111 (dyskusja) 02:09, 27 gru 2014 (CET)

Ad:Jon_Henrik_Fjällgrenedytuj kod

Ad:Jon_Henrik_Fjällgren
 • Witaj. Anulowałem Twoją edycję, gdyż Jon Henrik Fjällgren nie jest Lapończykiem. Owszem jest obywatelem Szwecji, ale zapewne z pochodzenia niewiele ma wspólnego z tym ludem określanym mianem "Lapończyków". Podobnie nie każdy Australijczyk (mieszkaniec Australii) jest Aborygenem, a Kaszub po przeprowadzce do Zakopanego nie stanie się góralem. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 18:34, 5 sty 2015 (CET)

Najlepiej sprzedający się artyści muzyczni w Japoniiedytuj kod

~Devwebtel zostaw wiadomość 19:43, 7 sty 2015 (CET)

Odp:Ad:Najlepiej sprzedający się artyści muzyczni w Japoniiedytuj kod

Odp:Ad:Najlepiej sprzedający się artyści muzyczni w Japonii

Ten szablon na stronie dyskusji wstawia automatycznie skrypt, widziałem że przeniosłeś, ale dużo prościej mi zgłosić kilkoma kliknięciami (od tego to jest).

Wiem, że to nie twoja strona, a ty ją tylko przeniosłeś, ale Wikimedia nie pomyślała, żeby zrobić w skrypcie możliwość nie informowania ;).

~Devwebtel zostaw wiadomość 19:58, 7 sty 2015 (CET)

Nowe strony dyskusjiedytuj kod

Witaj! Zalecam, abyś nie otwierał dyskusji artykułu, jak np. w tym przypadku po dodaniu kategorii [4]. Wystarczy że usuniesz wtedy szablon {Dopracować|kategoria}. Pozdrawiam. Jckowal piszże ! 19:27, 18 sty 2015 (CET)

Kategoria:Zawody związane z lotnictwemedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 22:15, 30 sty 2015 (CET)

Kategoryzacjaedytuj kod

Proszę, zatrzymaj się, nie twórz jednoelementowych kategorii. Sznyrów to ukraińska wioska z 514 mieszkańcami, jaki jest sens mieć Kategoria:Sznyrów i Kategoria:Ludzie związani ze Sznyrowem? Nie wspominając o Kategoria:Miasta na Ukrainie bo mamy już Kategoria:Miasta Ukrainy. Proszę o bardziej rozsądne i przemyślane edycje. Andrzei111 i ja już tutaj wypowiadaliśmy się na ten temat. Pozdrawiam. --The Polish (query) 22:10, 9 lut 2015 (CET)

Kategoria:Atmosfery satelit w Układzie Słonecznymedytuj kod

Doctore→∞ 20:02, 17 lut 2015 (CET)

Ad:Szkoła_Główna_Gospodarstwa_Wiejskiego_w_Warszawieedytuj kod

Ad:Szkoła_Główna_Gospodarstwa_Wiejskiego_w_Warszawie

Czy aby na pewno SGGW można nazwać instytutem? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 13:55, 24 lut 2015 (CET)

Raisa z Aleksandriiedytuj kod

Wpis (bo trudno to artykułem nazwać) zawiera bzdury (imię pochodzenia rosyjskiego?), prawdopodobnie NPA i dodatkowo "drobiazgi" w postaci "podpisu" i braku źródeł. I Ty dodajesz tam szablon o błędnym kodzie? Toż to najmniej w tym miejscu ważne. 178.37.236.203 (dyskusja) 18:24, 2 mar 2015 (CET)

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiejedytuj kod

Witaj. Dziękujemy za to, że stworzyłeś artykuł. Niestety, nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego i został przeniesiony do twojego brudnopisu. Jeśli byłeś w trakcie pisania artykułu, proszę nie zapisuj w przestrzeni głównej niedokończonych i niedopracowanych treści. Brudnopis jest miejscem, gdzie możesz spokojnie dopracować swój artykuł. Zobacz, proszę jak tworzyć artykuły. W razie wątpliwości zapytaj innych użytkowników na kanale IRC lub dopisz pytanie na stronie pytań nowicjuszy. Dziękuję. Twój artykuł znajduje się tutaj. Dominik27.09 (dyskusja) 02:36, 2 kwi 2015 (CEST)

Interwikiedytuj kod

Krotko mowiac- to jest korrekt. Mysle ze na wszystkich interwiki przetlumaczone z en.wiki Masz racje, kolatsche to nie drozdzowka.Ale nie znam tych jezykow z"krzaczkami" np.arabski,japonski,chinski czy hebrajski.Ale bym sie cieszyl jak bys to zrobil.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 05:49, 20 maj 2015 (CEST)

Kategoryzacjaedytuj kod

Delikatnie przypomnę o wstawianiu szablonu {{SORTUJ:Nazwisko, Imię}} kiedy dodajesz kategorie do artykułu o osobie (lub innych rzeczach, które powinny być w kategoriach wyświetlane pod innymi literami niż początek nazwy artykułu).--Ciacho5 (dyskusja) 17:58, 26 paź 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Don Tomaso" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy