Dyskusja wikipedysty:Dreamcatcher25


Dyskusja wikipedysty:Dreamcatcher25 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwa dyskusji: Archiwum 2009-2012, Archiwum 2013-2014, Archiwum 2015-2018.

Spis treści

Ludwig Hahnedytuj kod

Nie wiem - jak skontaktować się z Panem. Ale zdumiało mnie wyrzucenie poprawek nazewnictwa niemieckich struktur w Warszawie. Tylko pogratulować wiedzy Panu, te zadufanie kolejnego moderatora polskiej Wikipedii - całkowicie mnie zniechęciło do tej platformy, gdzie przemądrzalcy dzierżą autorytarną wiedzę. Poznaj pan książki Currilli, Mallmanna i przy okazji dobrze przetłumaczone książki - bo niemieckie "Kommandeur" to żaden komendant. Udanej zabawy w piaskownicy polskiej Wikipedii. Nigdy więcej nie zajrzę do tego gniazda ignorancji. Umberto Di Savoia.

Głosowanieedytuj kod

Czy uznajemy stopnie wojskowe nadane w latach 1947-1990 przez władze II RP na uchodźstwie (kolejnych prezydentów i gen. Władysława Andersa z wyłączeniem samozwańczego prezydenta Juliusza Nowina-Sokolnickiego)? Czy zechciałbyś wziąść udział w toczącym się głosowaniu Dyskusja wikiprojektu:Militaria#Stopnie oficerskie w infoboksie - daty? Pozdrawiam. --grzes1966 (dyskusja) 09:58, 18 lut 2019 (CET)
 • Doprecyzuję: wikipedia nie jest od uznawania czegokolwiek. Problem jest: czy pokazujemy w wikipedii stan prawny obowiązujący w III RP, z opisem innych mianowań, które to III RP z różnych względów nie zweryfikowała, a taką możliwość stworzyła, czy jednak mocno i wybiórczo podkreślamy stan "sentymentalny" nie bacząc na prawne skutki mianowań.--Kerim44 (dyskusja) 12:09, 18 lut 2019 (CET)
 • @Grzes1966, @Kerim44 Dziękuję za zaproszenie do dyskusji. Obawiam się tylko, że moja wiedza w temacie może być zbyt powierzchowna. Nie wiem czy dobrze, abym głosował na zasadzie "wydaje mi się".Dreamcatcher25 (dyskusja) 17:33, 18 lut 2019 (CET)

Odp:To ja już się z państwem pożegnamedytuj kod

Odp:To ja już się z państwem pożegnam

Witaj. Bardzo proszę, abyś powstrzymał się od tego rodzaju uwag. Nie służą one niczemu innemu, jak tylko pdrzegwaniu atmosfery, która i tak jest już zbyt gorąca. Lepiej skupić się na merytorycznej pracy. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 20:43, 19 lut 2019 (CET)

problemem jest przede wszystkim chamskość personalnie skierowanej wypowiedzi Dreamcatchera25, choć nie był on wcześniej personalnie zaczepiany. Podgrzewanie atmosfery jest tylko pochodną w/w --Piotr967 podyskutujmy 21:13, 19 lut 2019 (CET)

Czy wiesz – Olga Benario-Prestesedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Ysska (dyskusja) 17:37, 4 mar 2019 (CET)

Podziękowanie - Olga Benario-Prestesedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:06, 2 kwi 2019 (CEST)

Deklaracja terezińskaedytuj kod

Dziękuję za życzliwość. Masz rację w kwestii charakteru prawnego deklaracji. Dokonałem małej korekty, by wskazać, że pogląd w sprawie braku skutków prawnych jest szeroko rozpowszechniony, nie tylko wśród przedstawicieli władz Polski. Pozdrawiam, Ytabak (dyskusja) 21:51, 23 maj 2019 (CEST)

Rudolf Rederedytuj kod

Dziękuję. Rzeczywiście powinienem poćwiczyć. Przepraszam za zamieszanie. 31.182.177.9 (dyskusja) 15:50, 30 cze 2019 (CEST)Scribereest

Czy wiesz – Nasi. Podróżując z wrogiemedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Offeliaa (dyskusja) 20:53, 6 lip 2019 (CEST)

Czy wiesz – Masakra w lesie Rainiaiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Maattik (dyskusja) 13:34, 7 lip 2019 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Litewskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Artykułu Litewskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 20:40, 11 lip 2019 (CEST)


Powstanie warszawskieedytuj kod

Udział w walkach polskich żołnierzy na frontach II wojny już po wybuchu powstania warszawskiego 1944, brak informacji o tym; nie tylko front włoski dodano i Operacji Market Garden[1]

więc skrócenie do jednego linku całej Operacji Market Garden z udziałem tysięcy żołnierzy polskich 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej generała Stanisława Sosabowskiego już PO wybuchu powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944 roku, a więc we wrześniu 1944 r. - tym bardziej potwierdza tę zasadę. Bardziej niż inne. Uważam. W źródle się znajduje u Pawła Ukielskiego. Nie wszyscy kojarzą, że nie tylko na froncie włoskim polscy żołnierze po powstaniu warszawskim walczyli. Także Normandia, gen. Maczek i Operacja Market Garden w Holandii w Arnhem 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa gen. Stanisława Sosabowskiego. Źródło: Piotr Ukielski: Spór o Powstanie Warszawskie. Najgorętsza debata toczyła się na emigracji. rp.pl, 2018-07-27. [dostęp 2019-07-18].Olaprecel (dyskusja) 21:37, 18 lip 2019 (CEST)

 • Nie było moją intencją usuwanie bitwy o Monte Cassino a poszerzenie wiedzy odbiorców Wikipedii o innych bitwach Polaków w tym czasie w 1944. Jeśli z dwojga złego - usuwanie - to lepiej zostawić dla przykładu bitwę o Monte Cassino, tak jak było przed moimi propozycjami. Pozdrawiam Olaprecel (dyskusja) 21:12, 22 lip 2019 (CEST)

Podziękowanie - Nasi. Podróżując z wrogiemedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:57, 19 lip 2019 (CEST)

Podziękowanie - Masakra w lesie Rainiaiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 02:04, 22 lip 2019 (CEST)

Wiarygodnośćedytuj kod

Żaden z Wikipedystów nie ma prawa oceniać wiarygodności. To uzurpacja. Masz wpisać tekst i dodać przypis. I to jest koniec tej żenującej dyskusji--Marccinus (dyskusja) 22:55, 17 sie 2019 (CEST)

Chłopcze, nic nie zrozumiałeś.--Marccinus (dyskusja) 11:53, 18 sie 2019 (CEST)

Podziękowanie - Wyzwolenie KL Warschauedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:48, 31 sie 2019 (CEST)

MWA i Chojniceedytuj kod

Hej

Rozważałeś zgłoszenie Egzekucje w chojnickiej „Dolinie Śmierci” do DA? PMG (dyskusja) 10:26, 2 wrz 2019 (CEST)

Miesiąc Wyróżnionego Artykułuedytuj kod

Cześć! Jeśli chodzi o szablony, po prostu się zagapiłem z ich wstawianiem, teraz powinno więc już być dobrze :) Co się zaś tyczy biogramu Hasa – miło mi słyszeć, że artykuł może się starać o AnM, ale nie jestem pewien, czy wyczerpałem dostatecznie dużo informacji dot. reżysera (bodajże w mediach była poruszana sprawa kradzieży znacznej części dobytku Hasa po jego śmierci). Pozdrawiam, Ironupiwada (dyskusja) 17:27, 5 wrz 2019 (CEST)

Tłumaczenie z niemieckiego na polskiedytuj kod

Cześć! W paru miejscach poprawiłem (niepotrzebny tekst przekreślony, dodany tekst kursywą): Bonvol zostaw wiadomość 08:29, 17 wrz 2019 (CEST) Cześć. Tak jak rozmawialiśmy będę b. wdzięczny za weryfikację poniższego tłumaczenia:

Nach dem Desaster zerstörten die Polizei- und SS-Einheiten zahlreiche polnische Dörfer in der näheren Umgebung und führten Massenerschießungen durch, um ihre eigene Unfähigkeit beim Versuch die Dobrzanski-Gruppe zu zerschlagen aufzuwerten.

Po tej katastrofie policja i jednostki SS zniszczyły wiele pobliskich polskich wiosek i przeprowadziły masowe egzekucje, aby zatrzeć złe wrażenie wywołane niezdolnością do zniszczenia rozbicia grupy Dobrzańskiego.

Zerstörte das Polizeibataillon 51 am 11. April 1940 das Dorf Skloby unweit von Hucisko.

11 kwietnia 1940 r. 51 batalion policyjny zniszczył wieś Skłoby koło Huciska


Die Pazifizierungs-Aktion lief dabei wie folgt ab: Das Bataillon umstellte das Dorf, trieb die Bewohner aus ihren Häusern, brannte die Ortschaft nieder und führte die über 16 Jahre alten Männer an eine Grube im Wald und erschoss sie. Die 3. Kompanie übernahm dabei die Absperrung, die 2. Kompanie die Niederbrennung und die 1. Kompanie die Exekution. Eine heimlich gemachte Aufnahme von der Erschießungsaktion beschriftete ein ehemaliger Angehöriger des Polizeibataillon 51 mit „Standgericht“.

Akcja pacyfikacyjna przebiegała w następujący sposób: batalion otoczył wioskę, wypędził mieszkańców z domów, spalił wioskę miejscowość i poprowadził ponad 16-letnich mężczyzn do dołu w lesie mężczyzn w wieku od 16 lat do dołu w lesie i zastrzelił ich. (Zadania były podzielone następująco:) Trzecia kompania tworzyła kordon, druga kompania miała spalić wieś, a pierwsza kompania przeprowadzała egzekucję. Były członek 51 batalionu policji wykonał potajemnie zdjęcia zdjęcie z egzekucji, opisując je jako „sąd doraźny”[a].

Das Polizeibataillon 51 beteiligte sich mit hoher Wahrscheinlichkeit auch an der Deportation von polnischen Gefangenen ins Konzentrationslager (KZ). Anhand zweier Fotos eines ehemaligen Angehörigen des Bataillons ist die Begleitung und Ankunft eines Gefangenentransportes im KZ Sachsenhausen bei Oranienburg dokumentiert. [17] Der Transport wurde in Zusammenarbeit mit dem Sicherheitsdienst (SD) der SS durchgeführt. Bei den Gefangenen handelte es sich möglicherweise um Männer, die am 31. März 1940 in den Dörfern Hucisko und Bokowa verhaftet wurden.

51 batalion policyjny również z dużym prawdopodobieństwem uczestniczył w deportacji polskich więźniów do obozu koncentracyjnego. Na podstawie dwóch zdjęć wykonanych przez byłego członka batalionu udokumentowano eskortę i przybycie transportu więźniów do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen pod Oranienburgiem. Transport został przeprowadzony we współpracy ze służbą bezpieczeństwa (SD) SS. Zatrzymani mogli być mężczyznami aresztowanymi 31 marca 1940 r. we wsiach Hucisko i Bokowa.

Z góry ogromne dzięki!Dreamcatcher25 (dyskusja) 22:58, 16 wrz 2019 (CEST)

 1. Może lepiej „sąd polowy”?

Ponary - cytatyedytuj kod

Wybór cytatów jest bardzo przydatny. Dobra robota. A także porażający. Nim dokładniej poczytałem o Ponarach, to nie zdawałem sobie sprawy z ogromu i rodzaju zła, które ludzie uczynili tam ludziom. A przecież Litwini nie mogli mieć obiektywnie większych pretensji do Polaków, bo w Wilnie było ich przed tymi okropnościami co najwyżej kilka tysięcy. Pozdrawiam - Henry39 (dyskusja) 11:39, 2 paź 2019 (CEST)

Gratulacjeedytuj kod

Gratuluję znakomitego artykułu i medalu - Henry39 (dyskusja) 21:13, 3 paź 2019 (CEST)

Komisariat Rzeszy Moskwaedytuj kod

Nie wiesz może, kto mógłby pomóc przy uźródłowieniu i poprawie tego hasła? Jakiś ten opis mało spójny. Sławek Borewicz, → odbiór 21:00, 29 paź 2019 (CET)

Zbrodnieedytuj kod

Cześć. Zgłosiłem taki pomysł [1], bo sam nie napiszę z braku źródeł, a sądzę ze to ważne hasło. A teraz przeglądałem plakaty wikipedystów i tam zobaczyłem, że to w dużej mierze Twoja wikidziałka. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:52, 29 paź 2019 (CET)

dzięki za odp. Jednak istnieje w enwiki hasło o zbrodniach W. w II wojnie światowej, a ono jeszcze bardziej było narażone na brak spójności i katalogowość (bo rozproszenie nie tylko czasowe, ale i wielkie geograficzne). Spójnikiem byłby Wehrmacht w Polsce - temat ważny, gdyż w powszechnej świadomości ta organizacja była "wybielana", już od procesów norymberskich, gdzie nei uznano ją za zbrodniczą. I o ile o zbrodnaich SS, Gestapo tłucze się bez końca to o zbrodniach Luftwaffe czy właśnei W. o wiele, wiele mniej. Oczywiście nie porównuję, bezdyskusyjnie "wkład"SS, gestapo dominuje, ale ... Problem z tematem zbrodnie w czasie kampanii 1939 będzie ten, że wkład W. rozmyje się w opisie zbrodni grup likwidacyjnych SS, różnych formacji granicznych i np. gdańskich, NKWD, Armii Czerwonej, ludności niepolskiej, Luftwaffe itd. Tak jak mamy to w Zbrodnie niemieckie w powstaniu warszawskim czy Zbrodnie niemieckie w Polsce (1939–1945). A w kwestii "Nie podzielam też niechęci do źródeł z PRL" - solidnymi bym ich nie nazwał: ekshumacje były prowadzone wyrywkowo, a więc i minimalna liczba zmarłych na oko (świetny przykład, choć spoza zbrodni - że nawet w tak istotnym miejscu, jak Westerplatte ekshumacji nie przeprowadzono w PRL choć trochę gruntownie), kwerendy w źródłach niemieckich nie było wcale (wiem, trudności, ale fakt zostaje faktem), gros "badań" prowadzono tylko w oparciu o polskich świadków, nie weryfikując tego i nie biorąc pod uwagę, że człowiek w stresie, np. ranny podczas egzekucji lu patrzący zza węgła nie mógł ani dobrze policzyć, ani rozpoznać jednostek egzekucyjnych, a i kilka lat od wydarzenia powodowało zafałszowania pamięci, nie mówiac już o dobrze znanym fakcie, że świadkowie w dobrej wierze mogą zapamiętywać rzeczy b. różnie, a i nie brakuje fantastów. Czyż nie jest śmieszne, że nawet tak słynne wydarzenia jak obrona wieży katowickiej przez harcerzy, KL Gąsiówka lub kwestia dowództwa Westerplatte były weryfikowane po 60 latach dopiero? A i PRLowskie źródła miały silna tendencję do powiększania wszystkiego z kapelusza: liczby strat wroga, ofiar Niemców, zniszczonego i zdobytego sprzętu przez partyzantów, pociągi i mosty wylatywały u nich w ilościach takich, że Niemcy chyba zaopatrywali Front Wschodni via transsyb, bo przez Polskę nic im nie przechodziło. Jedyne co było mikro, to straty własne sił zbrojnych polskich:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:52, 31 paź 2019 (CET)

Zmiany przypisów w artykule Personel obozu zagłady w Bełżcuedytuj kod

Szanowny kolego Wikipedysto! Nie bardzo rozumiem, w czym moja edycja burzyć miała spójny system przypisów? Po mojej edycji jest jeszcze bardziej spójny, bo dodanie przypisów do uwag sprawia, że przypisy wyglądają jak powinny, uwagi nie są już sztukowane wskazówkami „patrz”. Może jesteś zbyt przywiązany do swojej wersji? Nie zamierzam z Tobą prowadzić wojny edycyjnej, pozostawiam artykuł po Twojej edycji. Spróbuj jednak spojrzeć chłodnym okiem i docenić zmiany. Pozdrawiam. Kelvin (dyskusja) 10:35, 1 lis 2019 (CET)

Dziękuję za udział w Miesiącu Wyróżnionego Artykułu!edytuj kod

Złoty Krukon za sprawdzanie haseł podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2019 Złoty Halibutt za pisanie haseł wyróżnionych w ramach Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2019

Dziękuję za udział w Miesiącu Wyróżnionego Artykułu. Twoje zaangażowanie w pisanie artykułów wyróżnionych i dbanie o jakość Wikipedii zasłużyło na ogromne uznanie i... odznakę Złotego Halibutta. Dowiodłeś też, że nie jesteś zwykłym mugolem – sprawdziłeś tyle artykułów innych, że wygląda to na czary. A więc należy Ci się odznaka Złotego Krukona (choć niestety, nie mam pojęcia, gdzie Twój list z Hogwartu!). Dziękuję za całą włożoną w projekt pracę i gratuluję! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 21:03, 4 lis 2019 (CET)

PS Jeśli chcesz otrzymać odznaki w formie drukowanej, napisz do mnie na natalia.szafran@wikimedia.pl

Odp:Prośba o pomoc w tłumaczeniuedytuj kod

Odp:Prośba o pomoc w tłumaczeniu

Змиёвская балка - jeśli tłumaczyć tę nazwę geograficzną, czego raczej robić nie należy, to bym przyjął Zmijowski parów. Балка to po polsku parów. Wąwóz jest V-kształtny, Parów ma też strome brzegi ale jest w przekroju raczej prostokątny. Tłumaczenie żmijowy wydaje mi się w odniesieniu do tej nazwy geograficznej trochę ryzykowne. Żmijowy to po rosyjsku chyba змеиный. To oczywiście tylko moje zdanie. Myślę, że mógłby tu pomóc @Ency. Jego znajomość rosyjskiego jest znacznie lepsza niż moja.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 15:06, 10 lis 2019 (CET)

Transkrypcja: Змиёвская балка → Zmijowskaja bałka. PawełMM (dyskusja) 21:44, 10 lis 2019 (CET)

Podziękowanie - SS-Wachmannschaftenedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 04:02, 20 lis 2019 (CET)

Czy wiesz – Judenratedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Teukros (dyskusja) 15:57, 22 lis 2019 (CET)

Droga śmierci Mińsk-Czerwieńedytuj kod

Lipińska lub Stankiewicz napisała, że Luftwaffe nie atakowała więźniów.Xx236 (dyskusja) 15:12, 25 lis 2019 (CET)

Odp: Uzupełnienie w haśle Judenratedytuj kod

Dzięki za uwagę, będę pamiętać na przyszłość :) Jakub.zabinski (dyskusja) 18:03, 13 gru 2019 (CET)

Podziękowanie - Judenratedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:36, 14 gru 2019 (CET)

SS-Wachmannschaftenedytuj kod

Pozwoliłem sobie dołaczyć Twój artykuł do wyróżnienia w ramach DA. Hermod (dyskusja) 22:50, 14 gru 2019 (CET)

Bitwa pod Warszawą 1944edytuj kod

Witaj, co jest nie tak Twoim zdaniem z treściami dodawanymi w haśle? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 11:05, 29 sty 2020 (CET)

 • Witaj, patrzę na tą edycję [2] i szczerze powiem, że nie rozumiem. Chris Bishop? Samuel Mitcham jr? I jedynie Dolata jako źródło PRL. Dlaczego zatem usuwasz całość powołując się na PRLowskie pochodzenie źródeł? Nie rozumiem. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 11:13, 29 sty 2020 (CET)
  • Witaj, popraw mnie o ile źle zrozumiałem. Uważasz, że może zostać informacja o wygranej Niemców w infoboksie, nie zauważyłem zmian na ten temat ale sprzeciwiasz się rozszerzeniu tej informacji w infoboksie o - "powstrzymanie ofensywy Armii Czerwonej". Innymi słowy (nadal popraw mnie o ile czegoś nie rozumiem). Z jednej strony Niemcy istotnie wygrali tą bitwę, zatem jak ową wygraną opisać? W rozdziale o przebiegu działań wojennych nie widzę jakiś nadużyć. Jedynie ten Dolata ale jak w takim razie opisać niemieckie zwycięstwo? Rozdział "Bitwa a powstanie warszawskie" oraz rozdział "Przebieg działań bojowych" wyraźnie rozróżniają obydwa procesy. O ile dobrze rozumiem - jak połączyć faktyczną przegraną Rosjan, a zatem faktycznie nie byli zdolni do pomocy powstaniu, z tym że nie chcieli pomóc? Czy był to dla nich korzystny zbieg okoliczności? Czy celowe działanie? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:18, 29 sty 2020 (CET)
   • Witaj, ok, chyba rozumiem Twoją argumentację. Niestety (o ile dobrze zrozumiałem oczywiście) nie zgadzam się z nią. Naszym zadaniem jest jak najbardziej rzetelnie przedstawiać informację i wiedzę, opartą o jak najlepsze źródła. Rozumiem wątpliwości dotyczące źródeł PRL, w kontekście całego rozdziału dotyczącego powstania. Jednak na poparcie wniosku/twierdzenia, iż doszło do zatrzymania ofensywy radzieckiej użyto również innych źródeł, współczesnych, anglojęzycznych. Nie jestem w stanie ocenić teraz "jakość" owych źródeł, profesjonalizm ich autorów ale zakładam dobrą wolę i rzetelność edytora, który je użył, iż przedstawił to faktycznie tak jak jest w użytych przez Niego źródłach - kilku. Zatem nieuprawnione jest ich usuwanie, bo odrębne zdanie ma ów Iwanow. Jego zdanie nie może dominować i "zerować" wszystkie inne źródła-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:57, 29 sty 2020 (CET)

Propagując swój punkt widzenia doprowadziłeś hasło do takiego absurdu, że na 1 linijkę tekstu jest 10 linijek komentarza. W encyklopedii powinno być odwrotnie.--Kshywy

 • Witaj, niestety nie mam w tym momencie źródeł ale dla pewnej równowagi, dobrze byłoby znaleźć źródła wskazujące na opinię Iwanowa. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 15:06, 29 sty 2020 (CET)
  • Hej [3] ale po co? Jeśli korelują one ze współczesnymi źródłami, potwierdzają zawarte tam treści, to dlaczego nie? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 21:02, 29 sty 2020 (CET)

Zgadzam się z Tobą, ale gdzie Ty widzisz manipulację skoro oba źródła potwierdzają to samo. Pozdrawiam.--Kshywy (dyskusja) 21:07, 29 sty 2020 (CET)

Witam. Wydawało mi się, że w tej sprawie już wszystko wiadomo. W historii propaganda była, jest i będzie zawsze. Dlatego na dany temat czytam wszystko. I do wszystkiego co napisano kiedykolwiek podchodzę jednakowo krytycznie. Pozdrawiam--Kshywy (dyskusja) 08:44, 30 sty 2020 (CET)

 • Witaj, opcja numer 3, istnieją i takie i takie opinię na dany temat. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 11:46, 30 sty 2020 (CET)
  • Witaj, jeśli spojrzysz na historię moich ostatnich edycji, pewnie dostrzeżesz w ilu wikipedialnych wątkach/dyskusjach/akcjach uczestniczę, zatem wybacz ale chyba już w tym momencie nie poświęcam należytej uwagi wszystkiemu i wszystkim. Pozwól mi spojrzeć na infoboks. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:06, 30 sty 2020 (CET)
   • Ok, czy masz zastrzeżenia do obecnego kształtu infoboksu? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:07, 30 sty 2020 (CET)
    • Witaj, co do niezgrabności się zgadzam, faktycznie. Tym niemniej, jeśli obecna forma, pomimo jej niezgrabności jest akceptowalna przez Ciebie i resztę autorów edycji w infoboksie, zostawiłbym - to jest właśnie konsensus. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:26, 30 sty 2020 (CET)
     • Wielkie dzięki, wydaje się, iż inni również nie mają zastrzeżeń zatem, WIELKIE dzięki, naprawdę. Przynajmniej jeden wątek można zamknąć. Pozdrawiam serdecznie (jak coś się będzie działo, daj znać)-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:40, 30 sty 2020 (CET)

Pełna zgoda co do meritum. Infoboź - no skąd - nie ma tam ani słowa o działaniu Niemców. Z pełną swiadomoscią nie napisałem powstrzymanie, a zatrzymanie--Kerim44 (dyskusja) 19:28, 30 sty 2020 (CET)

tak naprawde chodzi mi TYLKO o dość toporny zapis. Zmieniłym tez polityczny wydźwięk Armii Czerwonej na operacyjny 2 Armii Pancernej (bo przecież stanęła armia).... chociaż - moze akurat w tym przypadku ten polityczny wydźwięk jest wazny. Co prawda stanął cały front wschodni na pół roku, ale... czy nie mogli wziac przyczółka "Warszawa"? oto jest pytanie--Kerim44 (dyskusja) 19:40, 30 sty 2020 (CET)

Bitwaedytuj kod

Jesteś mądry. Wiesz co czynisz:). Wiesz też, ze rozmowy w kawiarence zawsze kończą się konstruktywnymi wnioskami, a czas w niej spędzony nigdy nie jest czasem straconym;)

Traktowanie wydawnictwa MON jako totalnego siedliska zła i zrównywanie wszystkich pozycji przez nią wydanych to... delikatnie rzecz ujmując, nieporozumienie. Pierwsza pozycja z mojej pułki - autor - Władysław Sikorski, tytuł - Przyszła wojna. wyd. MON 1984. Wracam do biogramów VM --Kerim44 (dyskusja) 11:26, 30 sty 2020 (CET)

Zbyt łatwo anulujesz - To co napisałem to jest bezsens?--Kerim44 (dyskusja) 19:01, 30 sty 2020 (CET) Dążysz do wojny edycyjnej w tak drobnej i niekontrowersyjnej sprawie--Kerim44 (dyskusja) 19:03, 30 sty 2020 (CET)

Po pierwsze nie zawsze czytam dyskusje innych i wkurzają mnie anulowania- to chyba oczywiste. pod drugie- czy ja też mogę edytować w obszarze, gdzie czuję się mocnym (militaria)?

A przechodząc do rzeczy. Co złego i kontrowersyjnego jest w zapisie w infoboźie (wersja przecież skrócona) zatrzymanie ofensywy Armii Czerwonej? Nie wyklucza ani oddziaływania Niemców, ani celowego zatrzymania przez samych Sowietów.; a brzmi zgrabniej. Oczywiscie mozna (ale po co?) w formie "uwagi" jeszcze wzmocnić to co napisano w pzrestrzeni głównej, ale rozbudowywać infobox - raczej nie--Kerim44 (dyskusja) 19:13, 30 sty 2020 (CET)

Technikaliaedytuj kod

Człowiek uczy sie całe życie:

Dlaczego tak jest żle:
 • {Cytuj książkę|nazwisko = Iwanow |imię = Mikołaj |autor link = Mikołaj Iwanow (historyk)|tytuł = Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy |wydawca = Wydawnictwo „Znak”|miejsce = Kraków |rok = 2010 |isbn = 978-83-240-1409-5|odn=tak}
a tak jest dobrze?
 • {Cytuj książkę|autor = Mikołaj Iwanow |autor link = Mikołaj Iwanow (historyk)|tytuł = Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy |wydawca = Wydawnictwo „Znak”|miejsce = Kraków |rok = 2010 |isbn = 978-83-240-1409-5|odn=CITEREFIwanow2019}}
--Kerim44 (dyskusja) 18:18, 30 sty 2020 (CET)
 • jest tak jak mówisz - to wyżej jest kopią Twoich zmian. Stąd moje zdziwienie dlaczego imie i nazwisko zamieniłeś na autor i odn/id. Moim zdaniem niepotrzebnie. Gdzieś tylko otarłem się o dyskusję na ten temat, sądziłem że być może tam cos ustalono, a ja nie jestem w temacie.--Kerim44 (dyskusja) 19:19, 30 sty 2020 (CET)

Wikipedysta:Dreamcatcher25/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 20:02, 1 lut 2020 (CET)

Wikipedysta:Dreamcatcher25/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 20:03, 2 lut 2020 (CET)

por. Antoni Sielicki - uzupełniłemedytuj kod

Dodałem informację o losach zabójcy. Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 15:55, 8 lut 2020 (CET)

Kolejność sekcjiedytuj kod

Witaj. Widziałem parę Twoich zmian w moich artach i rozumiem że najpierw mam dawać przypisy potem bibliografię? Nie wiem czy jest to jakiś istotny błąd że robię to na odwrót dlatego pytam :) Arek1632 (dyskusja) 06:21, 11 lut 2020 (CET)

 • Dzięki za wskazówki będę się do nich stosował i w najbliższym czasie napiszę parę artykułów żeby to sobie przećwiczyć :) przy okazji poćwiczę też wstawianie odnośników np do stron jakichś książek i ich autorów jeśli będę z nich korzystał :) Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 14:26, 11 lut 2020 (CET)

Re: Łączenie elementów Wikidataedytuj kod

Hej! Oba elementy zostały połączone pod numerem Q56328993. Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 12:35, 14 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Christian Wirthedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:12, 3 mar 2020 (CET)

Podziękowanie - Szama Grajeredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:00, 5 mar 2020 (CET)

Obóz pracy na Flugplatzu w Lublinieedytuj kod

Za wzbogacenie artykułów o historii Lublina o piękny, długi i szczegółowy artykuł o czymś stosunkowo mało znanym – Obóz pracy na Flugplatzu w Lublinie – nadaję Ci tę oto Gwiazdę Lubelszczyzny.
Co sądzisz o zgłoszeniu artykułu do DA? Tar Lócesilion (dyskusja) 01:20, 13 mar 2020 (CET)
No i oczywiście też Szama Grajer!


Podziękowanie - Obóz pracy na Flugplatzu w Lublinieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 13 mar 2020 (CET)

Masakry w Kandanos i Kondomari - opis edycjiedytuj kod

Witaj, pod żadnym pozorem nie możesz pozwalać sobie na tego typu uwagi wobec innych edytorów jakie zamieściłeś w opisie edycji hasła. Każdy z edytorów Wikipedii, bez względu na wszystko zasługuje na to aby wyrażać się o nim z szacunkiem. Wszelkie uwagi dotyczące osoby, są całkowicie nieakceptowalne. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:00, 24 mar 2020 (CET)

Przeprosinyedytuj kod

Nie przyjmuję przeprosin. Andrzej1993 (dyskusja) 17:23, 24 mar 2020 (CET)

Odp:Masakry w Kandanos i Kondomariedytuj kod

Odp:Masakry w Kandanos i Kondomari

Blokadę zdjąłem.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 23:38, 24 mar 2020 (CET)

Podziękowanie - Zamieszki we Lwowie (1932)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:28, 26 mar 2020 (CET)

Podziękowanie - Zamieszki we Lwowie (1929)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:37, 31 mar 2020 (CEST)

sowieci-bolszewicy-Rosjanieedytuj kod

mało istotne - tak - dla zabicia nudy:

napisałeś w poprawce "Wydaje mi się" ze sowieci to raczej po 1922

Nie tylko z grzeczności napiszę, że i ja nie wiem jak powinno być :), "Wydaje mi się", ze określenia tego typu biorą się z powszechnie dostępnej literatury: np MON wydał ksiażkę pt.: Wojna Polsko -Sowiecka 1919-1921; Tarkowski - "Lotnictwo polskie w wojnie z Rosją Sowiecką itd.... Przyznam, ze ja tratuję te określenia zamiennie i bardziej redakcyjnie, nie bardzo wnikając kto ma rację (zwrot wojna polsko-bolszewicka też jest krytykowany)--Kerim44 (dyskusja) 11:53, 31 mar 2020 (CEST) żeby było jasne, bo już się boję:)). W zadnym miejscu nie wyraziłem swoich poglądów na ten temat. No może w tym, ze NIE WIEM i traktuję to redakcyjnie. MON-owska ksiazka to rok 2010. Już wtedy nauk nie pobierałem:)--Kerim44 (dyskusja) 13:21, 31 mar 2020 (CEST)

kolejny ciekawy lotnikedytuj kod

Jeśli spodobał Ci się Rudnicki to może przeczytasz o Sieńkowskim? Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 22:16, 8 kwi 2020 (CEST)

Obóz pracy na Flugplatzu w Lublinieedytuj kod

Przepraszam, sam nie wiem, jakżem to uczynił. Braniewiak (dyskusja) 20:48, 9 kwi 2020 (CEST)

Polowanie na zająceedytuj kod

Byłbyś w stanie zająć się tm hasłem? Może to tylko jedno z określeń pogromów. Na stronie dyskusji jest uwaga, że pojęcie było używane też w innej sytuacji. Link do wersji niemieckiej powadzi do ujednoznacznienia. Sławek Borewicz, → odbiór 17:03, 14 kwi 2020 (CEST)

Dziękuję bardzo. Sławek Borewicz, → odbiór 20:21, 14 kwi 2020 (CEST)

Zawady - okupacja sowieckaedytuj kod

Hej. Nie wiem czy ten opis zmian był skierowany do mnie - ale ta informacja jest zawarta w art od 6 lat :) [5], ja w tym akapicie tylko cudzysłów na polski zmieniłem ;) Vivuld (dyskusja) 13:56, 18 kwi 2020 (CEST)

WG 2020-7edytuj kod

Cześć

W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania. Ankry (dyskusja) 08:42, 27 kwi 2020 (CEST)

Operacja Hermannedytuj kod

Front dotarł w tamten rejon dopiero rok później. Analogicznie moglibyśmy do frontu wschodniego zaliczać np. obronę Przebraża, albo powstanie warszawskie. Pozdrawiam, Lelek 2v (dyskusja) 09:49, 5 maj 2020 (CEST)

No nie wiem, nie będę się spierał. Pozdrawiam również Lelek 2v (dyskusja) 11:26, 5 maj 2020 (CEST)

Postprüferedytuj kod

Znalazłem kolejne hasło, które pewnie mógłbyś zweryfikować. Sławek Borewicz, → odbiór 17:13, 5 maj 2020 (CEST)

Zaproszenie do TTedytuj kod

Arek1632 (dyskusja) 20:19, 9 maj 2020 (CEST)

Czy wiesz – Masakra na wyspie Bangkaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Maattik (dyskusja) 20:02, 12 maj 2020 (CEST)

Podziękowanie - Obóz pracy przy ul. Lipowej w Lublinieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:19, 13 maj 2020 (CEST)

Czy wiesz – Powstanie w Jesseltonedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Kenraiz (dyskusja) 22:46, 18 maj 2020 (CEST)

Odp:Tydzień Artykułu o II wojnie światowej - podsumowanieedytuj kod

Odp:Tydzień Artykułu o II wojnie światowej - podsumowanie

Cześć, tak hasło Pacyfikacja wsi Skłody Borowe ma więcej niż 5120 kB i kwalifikuje się, tak jak piszesz, do haseł powyżej 5 kB. Jednakże na liście haseł w TT było wpisane 5118 kB i stąd takie zaszufladkowanie, bowiem 5 kB ma 5120 bajtów. Zaraz zrobię korektę. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 20:07, 23 maj 2020 (CEST)

Podziękowanie - Masakra na wyspie Bangkaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:59, 30 maj 2020 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień II wojny światowejedytuj kod

Gratuluję gwiazdek za Tydzień II wojny światowej. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 21:05, 1 cze 2020 (CEST)

Pisownia „brigadeführer” w Odilo Globocnikedytuj kod

Twoja ostatnia poprawka była błędna. Rzeczowniki z dużej litery pisze się oczywiście w jęz. niemieckim. W polskim tekście, kiedy przytaczasz niemiecki rzeczownik pierwszy raz, piszesz go oryginalnie. Tak samo w nazwach. Jednak jeśli nie jest nazwą, staje się wyrazem wprawdzie obcego pochodzenia, ale rzeczownikiem pospolitym w języku polskim i należy go pisać z małej litery. Tak więc SS-Brigadeführer (tu oryginalny wyraz), lecz brigadeführer. Tu odpowiednia porada dr. Jana Grzeni z poradni językowej PWN. Kelvin (dyskusja) 01:08, 3 cze 2020 (CEST)

Nie poprawiłem wszędzie, bo edytowałem ze smartfona. Co do gestapo, poprawne są obie pisownie, ja zazwyczaj piszę z małej. Tu kilka wyjasnień. Moim zdaniem, trzeba też zwracać uwagę na kontekst, bo tak jak jest policja i Policja Państwowa (kiedyś milicja i Milicja Obywatelska), tak jest gestapo i Gestapo (tu tylko jeden wyraz, co bardzo myli). Kelvin (dyskusja) 15:02, 3 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Powstanie w Jesseltonedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:21, 5 cze 2020 (CEST)

Powstanie warszawskieedytuj kod

Zmieniłem PSZ w ZSRR na LWP (1 sierpnia było juz po zmianie nazwy) i dywizjony lotnicze na jednostki lotnicze (w ZSRR były pułki lotnicze), ale ...nie w tym problem.
Czy, Twoim zdaniem należy wykazywać np NSZ jako stronę konfliktu? O ile wiem w powstaniu warszawskim wszystkie jednostki bojowe podporządkowały się jednolitemu dowództwu Wojska Polskiego w Kraju, czyli Armii Krajowej--Kerim44 (dyskusja) 13:24, 6 cze 2020 (CEST)

I tak wyginęła szlachta poddając się bylejakości:)).... Też dziadzieję i nie zawsze chce mi się walczyć, ale.... to sztandarowy artykuł naszej historii. Gdybyś zechciał (jako warszawiak;) co nieco udokładnić, też będę obserwował zmiany i pilnował IP-ków--Kerim44 (dyskusja) 14:19, 6 cze 2020 (CEST) Hi hi - ryzykujesz:). Jestem intereśny:)...w zamian za "pilnowanie" powstania warszawskiego (bliżej mi mentalnie do brygad wileńskich), chcę coś w zamian:)... przyrzekam, ze moja prośba-propozycja nie wyjdzie daleko poza Warszawę... Moja propozycja jest taka: Napiszmy wspólnie artykuły o 100 bitwach na rocznicę 100 lecia wojny polsko-bolszewickiej.


Dopiero niedawno "uciekłem" od moich kolegów, którzy piszą 100 biogramów kawalerów VM okresu tejże wojny (napisaliśmy już ok. 1000). W czerwcu 1920 nad Berezyną kończyła się polska kontrofensywa. Za chwilę Tuchaczewski uderzy znad Auty. Właśnie o tym pisze..... Gdybyś Ty wziął na siebie bitwy (boje, potyczki) operacji warszawskiej (Bitwa Warszawska), potem ktoś niemeńskiej, inny wyprawę kijowską.... bylibyśmy w domu.... i wyszłoby nie 100, a właśnie 1000 bitew, które w sumie dały Polsce niepodległość. Bibliografia? Pzrede wszystkim Odziemkowski i "pzredwojenny" Laskowski, oraz historie pułków piechoty publikowane w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej. Jka znam życie - warszawiak Lonio porobi mapki, a warszawianka Elżbieta Kossecka poszuka zdjęć:). Co Ty na to?--Kerim44 (dyskusja) 14:48, 6 cze 2020 (CEST)

Bitwy wojny polsko - bolszewickiejedytuj kod

Pierwsza moja bitwa z cyklu "postanowień" to Bitwa nad Berezyną (1920). Tam jest bibliografia na której będę opierał wszystkie swoje "100 bitew". Terminy? Tak jak daty bitew:). Wykaz braków? Więcej kosztowałoby czasu ich wypisywanie niż opracowywanie. Podstawa to Odziemkowski. To gotowe opisy, inne pozycje (szczególnie historie pułków) po to by rozbudować art i nie wpaść w plagiat. Swoim zwyczajem nie dążę do medalików, a do jak największej liczby "śladów" np o bitwie. Każdy napisany opis bitwy to więcej niż nic. Rzeczywiście kategorię "bitwy wojny polsko bolszewickiej trzeba będzie podzielić. Nie najgorzej jest to w szablonie [6]. Trzeba bedzie tylko uważać by nie wyszły np Bitwy bitwy warszawskiej:). Niedawno dyskutowano o anzwach artów (bitwy, potyczki, walki, zagony itp) zgodzono się, by nie komplikować, przyjąć termin "bitwa" jako podstawowy i nie przejmować się aż tak bardzo rtpowo militarną definicją Bitwa --Kerim44 (dyskusja) 15:56, 6 cze 2020 (CEST)

Pogrom w Ludmiłówceedytuj kod

Witaj, odpowiadam z duuużym opóźnieniem, bo dawno mnie tu nie było. Rzeczywiście edytuję w hasłach dot. ruchu narodowego, ale raczej jeśli chodzi o myśl polityczną. Niestety, wspomnianych przez Ciebie książek nie mam. Ale pewnie sprawa już nieaktualna... Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 21:41, 6 cze 2020 (CEST) Ps. Gratuluję świetnego artykułu Obóz pracy przy ul. Lipowej w Lublinie!

Zgrupowanie VI AKedytuj kod

Witam. Czy wiesz, które zgrupowanie AK podczas powstania warszawskiego było nazywane "Zgrupowaniem VI" (szóstym)? --Kriis bis (dyskusja) 22:12, 9 cze 2020 (CEST)

 • Nie, właśnie nic więcej. Tylko "Uczestnik powstania warszawskiego jako żołnierz VI zgrupowania". Koniec cytatu. Krótki biogram w słowniku biograficznym działacza ludowego ZSL w okresie PRL, niejakiego Jana Pawlaka, później Prezesa SN. Piszę właśnie hasło o nim. --Kriis bis (dyskusja) 23:04, 9 cze 2020 (CEST)
  • Nie. Urodzony 17 IX 1911 w Kaliszu. Brak jakichkolwiek informacji o stopniu wojskowym. Przed powstaniem, w 1944 miał otrzymać tytuł mgr prawa UW. --Kriis bis (dyskusja) 23:22, 9 cze 2020 (CEST)
  • Jan Pawlak (prawnik). Dziękuję i pozdrawiam. --Kriis bis (dyskusja) 00:16, 10 cze 2020 (CEST)

Dwie dyskusjeedytuj kod

Zakładając dobrą wolę tego użytkownika, jeżeli uzna wartość przedstawionych przeze mnie argumentów w jednym miejscu, to zapewne wycofa też drugi złożony przez siebie wniosek. A gdybym się mylił, zawsze jeszcze zdążę przekopiować ten wpis. Pozdrawiam, Marcowy Człowiek (dyskusja) 12:10, 17 cze 2020 (CEST)

Zbrodnia w Ciepielowieedytuj kod

Muszę przyznać, że tym razem zupełnie nie rozumiem Twojego stanowiska. Infoboxy stosuje się w artykułach po to, aby czytelnik miał najważniejsze informacje w jednym miejscu i nie musiał ich szukać po całym tekście artykułu, jeśli akurat tylko tego potrzebuje. Szablon Zamach infobox jest powszechnie stosowany w wielu artykułach o zbrodniach, np.: Zbrodnia w Podgajach, Rzeź wołyńska, Zbrodnia w Podkamieniu, Zbrodnia w Malinie i inne. Dlaczego nie może zostać użyty w artykule o Ciepielowie? Bez urazy, ale tym razem usunięcie przez Ciebie wstawionego przez mnie infoboxu uważam za bezsensowne i po prostu głupie. Pozdrawiam, Lelek 2v (dyskusja) 19:18, 23 cze 2020 (CEST)

Re: Płockedytuj kod

Cześć.

Myślę, że mógłbym parę zdjęć zrobić, ale zależy w jakich miejscach (aby nie było to zbyt daleko od mojego miejsca zamieszkania). kacper3100 (dyskusja) 23:26, 29 cze 2020 (CEST)

operacja Bitwa Warszawskaedytuj kod

No bajer:). Gdyby jeszcze ciut mniej tych "cywilnych" kropek i wielkich liter w pułkach i dywizjonach;). W bibliografii podrzucam pewien pomysł na źródła. ONI (badacze) też tam byli--Kerim44 (dyskusja) 23:05, 3 lip 2020 (CEST)

Czy wiesz – Obrona Płocka (1920)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Kenraiz (dyskusja) 17:26, 4 lip 2020 (CEST)

Odp:Feliks Roedingedytuj kod

No nie jest dopuszczalne. To zwyczajne forsowanie swojego zdania. Czasem tak się zdarza i najczęściej, jeżeli w artykule nie ma nowych faktów, taki artykuł jest kasowany. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 17:36, 13 lip 2020 (CEST)

Grzegorz Woźniakowskiedytuj kod

Hej, zastanowiło mnie na tej liście egzekucji w Rurach Jezuickich jest wymieniony Grzegorz Woźniakowski, w grupie lekarzy. Mianowicie także Grzegorz Woźniakowski, ur. 11 marca 1909, pochodzący z Lublina, lekarz doktor i kapitan WP, we wrześniu 1939 w szeregach 1 pułku Strzelców Konnych, widnieje jako ofiara egzekucji na górze Gruszka z lipca 1940. Kojarzysz może, czy w tych źródłach z których korzystałeś, było więcej informacji na temat ofiar (np. data urodzenia itp.)? Czy może to co, wpisałeś do hasła to wszystko co tam podano? Chciałbym przekonać się czy to zbieżność imienia i nazwiska czy jednak jest to ta sama tożsamość. Pzdr. Lowdown (dyskusja) 17:57, 13 lip 2020 (CEST)

 1. Ukielski 2018 ↓.
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Dreamcatcher25" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy