Dyskusja wikipedysty:Dziudzion


Dyskusja wikipedysty:Dziudzion w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

A poza tym śmiało edytuj strony!


Spis treści

Waldemar Siemińskiedytuj kod

Dziękujemy za stworzone przez Ciebie hasło biograficzne, jak wszystkie inne hasła stanowi ono ważny wkład do Wikipedii niemniej nie zostało ono sformatowane i polinkowane w odpowiedni sposób. Przed stworzeniem następnego hasła zapoznaj się proszę z zasadami pisania haseł biograficznych - "Hasło w pigułce".

Zanim ponownie stworzysz to hasło zapoznaj się proszę z Wikipedia:Encyklopedyczność i zastanów się, czy jest to osoba której osiągnięcia zasługują na umieszczenie jej biogramu w encyklopedii. roo72 Dyskusja 21:12, 17 mar 2008 (CET)

Biała Listaedytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 19:58, 18 mar 2008 (CET)

Maciej K. Mazuredytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 22:28, 19 mar 2008 (CET)

Poczekalnai SDUedytuj kod

A ja Cię proszę o prowadzenie dyskusji w poczekalni, a nie na mojej stronie dyskusji. Powiadomienie autora arytkułu o wstawieniu do poczekalni to wymóg, i tyle. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 10:46, 20 mar 2008 (CET)

Odp:Encyklopedyczność dziennikarzyedytuj kod

Witaj. Oddałem swój głos. Przeczytałem bardzo uważnie Twoją argumentacje z dyskusji i poniekąd zgadzam się z nią. Uważam jednak, iż czasem trzeba spojrzeć na zagadnienie od strony zdrowego rozsądku, smaku. Robienie kampanii na łamach Wikipedii uważam za powiedzmy nieeleganckie . Argumenty Gythy i innych mówiących o tylko jednym mało znanym czasopiśmie, braku istnienia w bazie danych BN dokładają tylko cegiełki do mojej opinii. Pozdrawiam świątecznie --Adamt rzeknij słowo 17:10, 22 mar 2008 (CET)

Odpowiem Ci trochę inaczej. Ja bardzo rzadko biorę udział w głosowaniu na SDU. Poczekalnią się opiekuje od ponad roku i to jest moje min. zajęcie. Na temat Pana Mazura wypowiedziałem się oddając swój głos i uważam jego temat za zakończony. Nie będę drążył tego bo to nie ma sensu. Ja również znam doskonale specyfikę SDU, i poczekalni. Pewne głosy można przewidzieć, pewne reakcje również. Trzeba pamiętać, że zasady są dla nas a nie my dla zasad. Rozumie Twoje zdziwienie/rozczarowanie/zaskoczenie całą tą sytuacją. Każdy z nas to przeżywał. Jako bardziej doświadczony proponuje zająć się tym co nas najbardziej cieszy, obserwować Wiki poznawać jej zwyczaje. Jesteśmy tu głównie po to by tworzyć, pisać przekazywać własną wiedzę. I to jest najważniejsze. Bardzo się cieszę, że dołączyłaś do Wikipedii i tworzysz ją. Takie osoby jak ty są tu jak najbardziej potrzebni. Dyskusję są jedynie dodatkiem lub niekiedy pożywką dla tych, którzy niewiele mają do powiedzenia. Zasady mają to w pewnym sensie regulować ale nie wszystko można zmieścić w ich ramy. Proponuję byś zarejestrowała swój nick, podała możliwy kontakt z Tobą i z przyjemnością Cię przywitam w naszym gronie (zwłaszcza że jesteś z Wrocławia) i zawsze służę radą i pomocą. :) --Adamt rzeknij słowo 20:23, 22 mar 2008 (CET)

Głosowanie na SDUedytuj kod

Witaj. Twoje głosy na SDU kilku artykułów zostały skreślone, jako że w myśl zasad i zaleceń SDU nie możesz jeszcze głosować. W momencie wstawienia na SDU tych artykułów nie upłynęło jeszcze 30 dni od momentu Twego zalogowania. Zapraszam jednak do wzięcia udziału w dyskusji nimi. Pozdrawiam, Maire 18:10, 22 mar 2008 (CET)

Stubedytuj kod

Dlaczego tutaj wstawiłeś stuba ? Przecież to hasło jest rozbudowane powyżej stuba. PMG (dyskusja) 21:55, 23 mar 2008 (CET)

Pojazd użytkowyedytuj kod

Przepraszam, mam grypę, stąd rozkojarzenie. Szablon zdjąłem. Tylko kilka wątpliwości (nie wiem, czy nie wydziwiam):

 • sanie motorowe
 • poduszkowce
 • inne pojazdy ciągnione, ale przez zwierzęta lub ludzi (w tym ryksza ;-)

No i oczywiście, w moim rozumieniu, trudno sobie wyobrazić pojazd nieużytkowy (nawet ceremonialna kareta Elżbiety II czemuś służy). Pozdrawiam. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 00:28, 24 mar 2008 (CET)

  • Czy gdzieś jest powiedziane, że PU musi być na ogumionych kołach? Ciacho5 (dyskusja) 09:28, 27 mar 2008 (CET)

Eugeniusz Get-Stankiewiczedytuj kod

Artykuł przeniosłem do brudnopisu, bo wymaga dopracowania. Pozdrawiam Jerel | skomentuj 10:39, 11 kwi 2011 (CEST)

 • Artykuł został przeniesiony do Twojego brudnopisu przez autora wpisu u góry. Ja usunąłem przekierowanie powstałe po tej operacji. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 10:44, 11 kwi 2011 (CEST)
 • Zlitujcie się, może wymaga dopracowania, ale Get zmarł wczoraj, a to wybitny artysta i fakt, że do tej pory nie było go w Wikipedii to duża strata. Nie mam dużego doświadczenia, więc zanim przegryzę się przez dopracowanie, to może niech jest przynajmniej to, co jest.
 • Już poprawiłem :) Jerel | skomentuj 10:54, 11 kwi 2011 (CEST)

Pospisywanieedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach.
 • Nie podpisujemy się w artykułach - Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem masz nową wiadomość, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Jerel | skomentuj 10:54, 11 kwi 2011 (CEST)

Eugeniusz Get-Stankiewiczedytuj kod

Witaj! Beau.bot wykrył w zawartości dodanej przez Ciebie strony Eugeniusz Get-Stankiewicz spore fragmenty będące kopią http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9408162,W_niedziele_zmarl_grafik_Eugeniusz_Get_Stankiewicz.html, w związku z tym została ona oznaczona jako naruszająca prawa autorskie. Wikipedia nie może zawierać tekstów objętych prawami autorskimi sprzecznymi z jej licencją. Jeśli stan prawny tego tekstu nie zostanie wyjaśniony, to zostanie on w najbliższym czasie usunięty.

W celu rozwiązania zaistniałej sytuacji zapoznaj się z możliwymi rozwiązaniami:

 • Jeśli tekst znajduje się w domenie publicznej lub na licencji kompatybilnej z Wikipedią – wyjaśnij to na stronie dyskusji oraz podaj link potwierdzający licencję skopiowanego tekstu. Sprawdź na jakiej licencji przechowywane są teksty w Wikipedii.
 • Jeśli posiadasz prawa autorskie do skopiowanego tekstu lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z licencją Wikipedii – zapoznaj się ze stroną Zamieszczanie haseł i grafik wcześniej opublikowanych.
 • Skopiowany tekst wykorzystaj jako źródło do napisania własnego tekstu – miej jednak na uwadze, że nieznaczne przeredagowanie tekstu nadal narusza prawo autorskie, patrz Hasła nieznacznie przeredagowane.
 • Skopiowany tekst jest niewielkim fragmentem całości utworu – oznacz taki fragment jako cytat za pomocą przypisu lub odpowiedniego szablonu.
 • Upewnij się, czy w historii strony nie ma wersji nienaruszającej prawa autorskiego. Jeżeli jest, to przywróć ją.
 • Usuń tekst naruszający prawa autorskie, o ile nie spowoduje to utraty sensu tematu strony.


Pamiętaj, że kopiowanie cudzych tekstów jest naruszeniem praw autorskich i może wiązać z pociągnięciem Ciebie do odpowiedzialności prawnej!


Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie przez robota Beau.bot, którego opiekunem jest Beau.
Jeśli robot popełnił błąd, przepraszamy! Koniecznie skontaktuj się z jego opiekunem – kliknij tu, by zostawić wiadomość.
Beau.bot (dyskusja) 11:02, 11 kwi 2011 (CEST)

Eugeniusz Get-Stankiewicz-ponownieedytuj kod

Po pierwsze, całość jest cytatem z Gazety i dlatego podlega pod natychmiastowe skasowanie. Po drugie, brak w artykule wskazań encyklopedyczności. Wygrane poważne konkursy, prestiżowe wystawy lub udokumentowany (np. relacjami poważnych krytyków) wpływ na sztukę (owo odnowienie nieco skostniałej szkoły). Bez tego biogram będzie kasowany. To, że zmarł wczoraj niczemu nie wadzi. Encyklopedyczne postacie tego gatunku są zazwyczaj opisywane już za życia, a Wikipedia nie jest serwisem newsowym, aby jak najszybciej reagować na wydarzenia. Ciacho5 (dyskusja) 11:26, 11 kwi 2011 (CEST)

Eugeniusz Get-Stankiewiczedytuj kod

Witam. Twoja edycja w haśle o Eugeniuszu Gecie-Stankiewiczu, w której usunąłeś wiele informacji i linków wewnętrznych była całkowicie niezrozumiała. W ten sposób przekreślasz pracę wielu osób--Pbk (dyskusja) 10:42, 18 gru 2011 (CET)

Kapseledytuj kod

Hej, porównałem treść hasła Twojego autorstwa z hasłem Kapsel, praktycznie żadnej różnicy, jest tam akapit dotyczący tego rodzaju kapsla o którym pisałeś. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 13:08, 18 gru 2011 (CET)

 • Ależ ja tego nie neguje, tyle tylko, że hasło praktycznie niczym nie różniło sie od tego co jest w hasle dotyczącym samego korka! Wieć po co dwa, praktycznie takie same hasła??--Tokyotown8 (dyskusja) 13:20, 18 gru 2011 (CET)
 • Cześć. Spróbuj może najpierw stworzyć artykuł w swoim brudnopisie, a następnie przeniesiesz go do przestrzeni głównej. :) --heathenreel/dyskusja 13:23, 18 gru 2011 (CET)
 • Pamiętaj również o tym aby się podpisywać, cztery tyldy jedna po drugiej ~~ lub na górze okienka edycji masz taki klawisz ze stylizowanym podpiem, możesz go użyć. Napisz może faktycznie hasło najpier w brudnopisie, dokończ je, wstaw źródła a potem umieść w przestrzeni głównej--Tokyotown8 (dyskusja) 13:26, 18 gru 2011 (CET)
  • Witaj, prosiłem Cię, masz brudnopis, tam napisz hasło, wstaw źródła w obecnej formie hasło nie nadaje się na Wiki--Tokyotown8 (dyskusja) 13:35, 18 gru 2011 (CET)
  • Koledzy, nie od razu Kraków zbudowano. Czy aby nie za wiele oczekujecie? Albo rozbudowany artykuł albo nic? Jakie źródła masz na myśli Tokyotown8? Ten kapsel, to jest zwykła blaszka, o której nie da się napisać wiele - i chyba nie trzeba. W krajach , takich jak Francja, gdzie tysiące ludzi kolekcjonuje te kapsle, szeroki opis ma sens. Ale w polskiej Wikipedii wystarczy zasygnalizowanie, że taka rzecz jest. Umieszczenie zalążka artykułu (ze zdjęciem i linkami do innych wersji językowych) mogło dać ciekawy zaczyn również dla innych Wikipedystów. Szkoda mi czasu na spór z Wami. Chcecie, to sobie usuwajcie... Dziudzion (dyskusja) 15:03, 18 gru 2011 (CET)
   • Cześć. Skoro nie da się napisać wiele, to dlaczego nie wystarczy sekcja w artykule kapsel? Sam twierdzisz, że „wystarczy zasygnalizowanie, że taka rzecz jest”. Nie twórzmy haseł na siłę, byle miały dwa zdania praktycznie słownikowego opisu (teraz, jak widzę, jest już trochę więcej). Z drugiej strony, jeśli znasz na przykład francuski, to możesz przetłumaczyć artykuł. Ja – nie znając francuskiego ni w ząb – przy pomocy google translate dowiedziałem się z samego początku ichniego artykułu o wiele więcej niż z Twojego – dla przykładu ten typ kapsla nie dotyczy tylko wina musującego, ale również piwa (Ten typ Osłona znajduje się dość często na butelkach piwa 75cl i 37,5 cl, w tym w Belgii i północnej Francji). Skoro francuski artykuł jest tak obszerny, to jednak da się napisać trochę więcej. Z kwestii technicznych: staraj się nie tworzyć nowej strony z bardzo krótką zawartością, a następnie co kilka minut dopisywać po kawałku lub poprawiać błędy – masz pod oknem edycji przyciski „pokaż podgląd” oraz „podgląd zmian”. Jest też zasugerowany wcześniej brudnopis. Aha, i staraj się odpisywać na stronie dyskusji danego rozmówcy. Liczę na to, że nie zrazisz się krytyką i będziesz dalej pracował nad artykułem. Pozdrawiam i życzę owocnych edycji. --heathenreel/dyskusja 16:30, 18 gru 2011 (CET)
    • No ale co tu jeszcze można dodać, wszystko już zostało praltycznie powiedziane i osobiscie nie widzę tu tak naprawdę żadnej krytyki. Wszyscy zgadzamy się co do tego, że "Ten kapsel, to jest zwykła blaszka, o której nie da się napisać wiele - i chyba nie trzeba" więc...jest juz hasło na ten temat, jest tam również akapit na ten temat....kolejne więc?...co więcej?--Tokyotown8 (dyskusja) 16:50, 18 gru 2011 (CET)

Placomusofilistykaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Dziudzion/Placomusofilistyka, gdzie możesz nad nim popracować. Czy taka nazwa rzeczywiście funkcjonuje? Jeżeli tak to proszę podać źródła. Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 18:31, 18 gru 2011 (CET)

Ad:Kapsel_wina_musującegoedytuj kod

Ad:Kapsel_wina_musującego

Witam. Kolekcjoner? Jeśli uznasz że cię atakuje to źle się wyraziłem - chce pomóc. Uważaj proszę na OR. "to hobby najbardziej rozpowszechnione w krajach, gdzie produkuje się wina musujące" na to potrzeba badań statystycznych. "Kapsle win musujących zawierają treści informacyjno-reklamowe dotyczące danego produktu lub producenta" to jakiś wymóg prawny czy twoja obserwacja? Co do Wikipedysta:Dziudzion/Placomusofilistyka to pamiętaj proszę że łącznikiem definicyjnym u nas jest "–" a nie "-". Proponuje też gdy coś będziesz poprawiał w haśle Kapsel wina musującego zlinkować na czerwono Placomusofilistyka. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 11:52, 19 gru 2011 (CET)

 • Cześć, nie kolekcjoner, ale zetknąłem się z tym "zbieractwem" w Katalonii, gdzie produkowane jest wino musujące cava. Pogrzebałam po sieci i znalazłam mnóstwo ciekawostek związanych z tymi kapslami - prawie wyłącznie na francuskich, włoskich i hiszpańskich stronach internetowych - stąd informacja o popularności tego hobby. Nie ma wymogu umieszczania czegokolwiek na kapslach i spotyka się zwykłe blaszki bez nadruku (zwykle najtańszych trunków). Ale ze względu na kolekcjonerstwo producenci bardzo dbają o ten detal - wypuszczają co rusz nowe wersje, kapsle okolicznościowe, dedykowane itd. Zajmę się tym linkiem plakomusofilistyki. Może warto byłoby już zdjąć ten komunikat o potrzebnych źródłach?Dziudzion (dyskusja) 16:53, 19 gru 2011 (CET)
  • Odpowiadamy na stronie dyskusji rozmówcy (gdzie podpisujemy się tyldami) wtedy dostaje powiadomienie o nowej wiadomości. Czy linkowany maisons-champagne.com potwierdza wszystko co jest w haśle? Jeśli tak to powinna być ta strona w sekcji bibliografia (prawidłowa kolejność sekcji końcowych to zobacz też, przypisy, bibliografia, linki zewnętrzne. Jeśli nie to szablon nadal ma zastosowanie ze względu na wskazane wyżej wątpliwości. Z tego co mówisz jest to twoje badanie i jako takie nie dopuszczalne na Wikipedii. Należy znaleźć źródło które mówi że jest to polarne głównie w Hiszpanii a samemu badać języki stron. OK? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 13:17, 19 gru 2011 (CET)
Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewicz

Jeszcze raz: strony umieszczone w sekcji linki zewnętrzne nie są traktowane jako materiał źródłowy. Materiał źródłowy umieszczamy tylko w sekcjach przypisy i bibliografia. Dobrze by było też zastosować szablon:cytuj stronę niezależnie od tego czy strona jest w sekcji linki zewnętrzne czy w sekcji bibliografia. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 00:26, 20 gru 2011 (CET)

Odp:Ad:Kapsel_wina_musującego

Dodałem szablon w miejscach gdzie powinien być przypis. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:18, 21 gru 2011 (CET)

Wikipedysta:Dziudzion/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:01, 19 gru 2011 (CET)

Wikipedysta:Dziudzion/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:01, 22 gru 2011 (CET)

Wikipedysta:Dziudzion/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:12, 31 mar 2013 (CEST)

Maciej Nehringedytuj kod

Witaj! Beau.bot wykrył w zawartości dodanej przez Ciebie strony Maciej Nehring spore fragmenty będące kopią http://www.agraart.pl/nowe/artists/nehring-maciej-polska-agra-art-aukcje-obrazy-antyki.html, w związku z tym została ona oznaczona jako naruszająca prawa autorskie. Wikipedia nie może zawierać tekstów objętych prawami autorskimi sprzecznymi z jej licencją. Jeśli stan prawny tego tekstu nie zostanie wyjaśniony, to zostanie on w najbliższym czasie usunięty.

W celu rozwiązania zaistniałej sytuacji zapoznaj się z możliwymi rozwiązaniami:

 • Jeśli tekst znajduje się w domenie publicznej lub na licencji kompatybilnej z Wikipedią – wyjaśnij to na stronie dyskusji oraz podaj link potwierdzający licencję skopiowanego tekstu. Sprawdź na jakiej licencji przechowywane są teksty w Wikipedii.
 • Jeśli posiadasz prawa autorskie do skopiowanego tekstu lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z licencją Wikipedii – zapoznaj się ze stroną Pozwolenia na wykorzystanie.
 • Skopiowany tekst wykorzystaj jako źródło do napisania własnego tekstu – miej jednak na uwadze, że nieznaczne przeredagowanie tekstu nadal narusza prawo autorskie, patrz Hasła nieznacznie przeredagowane.
 • Skopiowany tekst jest niewielkim fragmentem całości utworu – oznacz taki fragment jako cytat za pomocą przypisu lub odpowiedniego szablonu.
 • Upewnij się, czy w historii strony nie ma wersji nienaruszającej prawa autorskiego. Jeżeli jest, to przywróć ją.
 • Usuń tekst naruszający prawa autorskie, o ile nie spowoduje to utraty sensu tematu strony.


Pamiętaj, że kopiowanie cudzych tekstów jest naruszeniem praw autorskich i może wiązać z pociągnięciem Ciebie do odpowiedzialności prawnej!


Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie przez robota Beau.bot, którego opiekunem jest Beau.
Jeśli robot popełnił błąd, przepraszamy! Koniecznie skontaktuj się z jego opiekunem – kliknij tu, by zostawić wiadomość.
Beau.bot (dyskusja) 11:57, 28 kwi 2013 (CEST)

Drobne zmiany w tekście nie likwidują NPA. Zob. Pomoc:Jak unikać podejrzeń o NPA. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:49, 25 maj 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Maciej Nehringedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Maciej Nehring. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Odp:Adam Mazuredytuj kod

Odp:Adam Mazur
Obecność na pogrzebie nie ma znaczenia, bo Wikipedii nie można tworzyć na podstawie nieopublikowanych relacji świadków. Potrzebne jest żródło weryfikowalne, np. nekrolog w gazecie lub na WWW, opublikowane wspomnienie, biogram itp. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:02, 7 sie 2019 (CEST) Ja widzę jedno wyjście - napisać notkę wspomnieniową do jakiejś gazety lokalnej, np. Gazety Wrocławskiej. Jeśli opublikują, to będzie źródło. Michał Sobkowski dyskusja 11:48, 8 sie 2019 (CEST) Nie przesyłaj mi żadnych fotografii. Nie masz mnie przekonać - nie mam najmniejszego powodu, aby Ci nie wierzyć. Nie masz w ogóle nikogo przekonywać, ale przestrzegać zasad Wikipedii, w tym wypadku zasady WP:WER. Nie ma weryfikowalnego źródła - nie ma informacji. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:36, 8 sie 2019 (CEST)

Wikipedysta:Dziudzion/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 20:20, 7 sie 2019 (CEST)

Podpisywanieedytuj kod

Wstawianie podpisu

Prośba o podpisywanie się na stronach dyskusji, w głosowaniach itp. (nie w artykułach). Podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:50, 8 sie 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Dziudzion" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy