Dyskusja wikipedysty:Electron


Dyskusja wikipedysty:Electron w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeśli chcesz zostawić dla mnie wiadomość, proszę pisać w języku polskim, angielskim lub rosyjskim.

If you want to leave me a message, please write in Polish, English or Russian.

Если хочешь оставить мне весточкy пиши на польском, английском или русском языкaх.

Калі хочаце пакінуць мне паведамленьне, пішыце, калі ласка, па-польску, ангельску ці расейску.

Wenn du eine Nachricht für mich hinterlassen willst, schreibe sie bitte in Polnisch, Englisch oder Russisch.

Si quieres dejarme un mensaje, por favor, escribe en polaco, inglés o ruso.

Se quiseres deixar-me uma mensagem, escreve-a por favor em polaco, inglês ou russo.

Se vuoi lasciarmi un messaggio, per favore scrivi in polacco, inglese o russo.

Als je een berichtje voor me wilt achterlaten, schrijf dan alsjeblieft in het Pools, Engels of Russisch.

Jos haluat lähettää minulle ilmoitus, voitko, ole hyvä, kirjoita se puolaksi, englanniksi tai venäjäksi.

Si vous voulez me laisser un message, ne l'écrivez qu'en polonais, anglais ou russe, s'il vous plaît.

Pou m'foaire un messache, écrire in poloné, inglé o bin in russe, mérchi.

Om du vil lämna mig ett meddelande, var så god, skriv det på polska, engelska eller ryska.

Se vi volas lasi mesaĝon por mi, bonvolu skribi pole, angle aŭ ruse.

Template borrowed from User Talk:OliverZena
Archiwum (Archive): 2005 * 2006 * 2007 * 2008 * 2009 * 2010 * 2011 * 2012 * 2013 * 2014 * 2015 * 2016 * 2017 * 2018 * 2019

Spis treści

The little mermaidedytuj kod

Hi! The statue in Denmark is copyrighted and there is no freedom of panorama in Denmark for statues. See commons:Commons:Deletion requests/Statue of the Little Mermaid. Therefore the statue can’t be under a free license. Unfree files can only be used as fair use. Fair use is not allowed for unused files. --MGA73 (dyskusja) 07:16, 9 sty 2020 (CET)

Thank you for your reply on my talk page. If thats how you want it on pl.wiki then perhaps you should concider to do as on en.wiki: en:Category:Out of copyright by year. That would be helpful! :-) --MGA73 (dyskusja) 16:11, 9 sty 2020 (CET)


Jak skasować swoje własne pliki źle oznaczone copyrightedytuj kod

Прывітаньне па-беларускуedytuj kod

Hello. Addition to the {{Dyskusja wikipedysty:Electron/Szablon:Flagi}}:

Калі хочаце пакінуць мне паведамленьне, пішыце, калі ласка, па-польску, ангельску ці расейску.

--Renessaince (dyskusja) 14:39, 22 cze 2020 (CEST)

@Renessaince OK. Thank you for the message, I added it to the template. Regards :) Electron  ➧ 11:12, 23 cze 2020 (CEST)

PBIedytuj kod

Do 21 mam dostać informację z ministerstwa na temat prawnego statusu okładki płyty CD. Jsbien (dyskusja) 15:45, 30 cze 2020 (CEST)

@Jsbien: OK. Dziękuję za informację. A co jest napisane na tylnej stronie okładki? Electron  ➧ 23:51, 30 cze 2020 (CEST) Z tyłu nie ma nic. Jsbien (dyskusja) 17:05, 1 lip 2020 (CEST) @Jsbien: Jak to nic? Ja tam widzę jakby stopkę redakcyjną, gdzie podaje się zwykle autorów i licencję, patrz -> [1] Ten skan jest jednak niezbyt wyraźny, więc nie mogę się z niego nic konkretnego doczytać... Electron  ➧ 01:22, 2 lip 2020 (CEST) Do swojego egzemplarza będę miał dostęp dopiero po niedzieli, ale na 99% nie ma na nim nic na odwrocie - może było kilka wydań płyty różniących się m.in. okładką? Jsbien (dyskusja) 13:35, 2 lip 2020 (CEST) @Jsbien: Być może... Autorzy, licencja i ewentualne zastrzeżenia mogą być też umieszczone na płycie lub bezpośrednio gdzieś w programie komputerowym. Tak czy owak warto zaczekać na odpowiedź z ministerstwa. Electron  ➧ 13:41, 2 lip 2020 (CEST) Pamięć mnie zawiodła: na odwrocie jest tekst, ale nieistotny dla sprawy (wymagania tekstowe). W treści płyty (swoją drogę dostępnej tylko przez uruchomienie Windowsowych binariów) też nie ma żadnych informacji licencyjnych. Specjalnie mnie to nie dziwi, bo cała PBI była robiona po amatorsku. Jsbien (dyskusja) 07:59, 6 lip 2020 (CEST) @Jsbien: Na razie nie jest dobrze, bo jeśli na okładce i płycie brak jakichś wolnych licencji, tzn. że są one chronione z automatu przez Prawo Autorskie. Tak to działa. Electron  ➧ 11:09, 6 lip 2020 (CEST) Poczekajmy z konkluzją na odpowiedź ministerstwa. Jsbien (dyskusja) 12:07, 6 lip 2020 (CEST) @Jsbien: OK. Electron  ➧ 12:26, 6 lip 2020 (CEST)

Po co do Commons?edytuj kod

Po co oznaczasz do przeniesienia do Commons pliki takich jak ten: special:diff/60262441?

Przecież to dotyczy przejściowego błędu w jednym szablonie w plwiki. Potrzebne było jedynie do ułatwienia komunikacji w trakcie naprawiania tego jednego błędu i tylko tutaj. Już nigdy więcej i nikomu na świecie nie będzie potrzebne. Zwłaszcza że jest opisane po polsku.

Tu ten plik miał przez chwilę sens, wszędzie indziej będzie bezużytecznyy. Po prostu śmieć. Po co chcesz zaśmiecać Commons? --CiaPan (dyskusja) 08:39, 4 lip 2020 (CEST)

@CiaPan A po co "zaśmiecasz" lokalne repozytorium? Tutaj powinny być gromadzone tylko pliki, które z jakichś powodów nie mogą być umieszczone w Commons, bo zostaną tam w końcu i tak skasowane. Ten akurat nie należy do tej grupy... A Commons ma odpowiednią dla nich kategorię. Electron  ➧ 11:04, 4 lip 2020 (CEST) Moim zdaniem Commons oznacza zasoby wspólne. Ten plik nigdy do niczego nie będzie wspólny, więc tam będzie śmieciem. Tu był przydatny, więc tu śmieciem nie jest. Tak z czysto praktycznego punktu widzenia. Bo dla mnie Wikipedia to projekt, nie religia. Należy ją robić tak, jak jest wygodnie dla mnie i dla innych, a nie tak jak ktoś powiedział że 'nie można'.
Ale rób jak uważasz. Moim zdaniem transfer tam jest zbędny, ale szkoda mi czasu na spory. --CiaPan (dyskusja) 12:22, 4 lip 2020 (CEST) @CiaPan: To Commons jest właśnie do wszystkiego (i do niczego ;) np. kogo na dobrą sprawę na świecie obchodzą polsko-języczne skany książek?). Byli tacy co chcieli w ogóle zamknąć lokalny upload. Ostał się tylko dlatego, że swego czasu wykazałem, że nie wszystko co jest "wolne" z punktu widzenia prawa polskiego i amerykańskiego jest akceptowane na Commons. Lokalne repozytorium ma służyć tylko do gromadzenia takich plików, które nie są tam akceptowane a są "wolne" z punktu widzenia prawa polskiego i amerykańskiego. Electron  ➧ 12:45, 4 lip 2020 (CEST)

Martynas Sederevičiusedytuj kod

Mógłbyś napisać coś trochę o życiu tego księdza w sumie życiorys? 89.151.44.210 (dyskusja) 20:33, 20 lip 2020 (CEST)

Wiadomości techniczneedytuj kod

W kawiarence technicznej pojawiła się informacja, która może Ciebie zainteresować. Chodzi mi zwłaszcza o skonfigurowanie narzędzia tak, aby zapobiec kopiowaniu do commons ilustracji, które się tam nie nadają. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:41, 6 sie 2020 (CEST)

@Paweł Ziemian OK. Dzięki za info. W najbliższym czasie mam zamiar przyjrzeć się i wypróbować to narzędzie. Btw. Dobrze by było aby powstało także jakieś narzędzie do operacji odwrotnej, bo wiele plików kasowanych na Commons można by (zgodnie z przyjętymi naszymi zasadami) trzymać u nas - kiedyś to robiłem ale kwestia jest taka, że obecnie ich ręczny transfer zabierałby mi za wiele czasu... Inaczej by było gdyby to można było zautomatyzować. Electron  ➧ 10:08, 7 sie 2020 (CEST)

Historia Sportu okładkiedytuj kod

Cześć

Widziałem Twoje wiadomości dotyczące okładek Historii Sportu. Zostałem poproszony przez autora o przesłanie okładek oraz uzupełnienie i poprawienie informacji. Sam autor też się kontaktował z moderatorami w sprawie tych okładek informując, że przesyłam w jego imieniu ilustracje.

Z Ziemi na Księżycedytuj kod

Wokół Księżyca to inna książka (kontynuacja), więc linkowanie do niej w Wikiźródłach uznałem za oczywistą omyłkę i anulowałem. Cofnij, oczywiście, jeśli się mylę. Ciacho5 (dyskusja) 18:09, 7 paź 2020 (CEST)

@Ciacho5: Oczywiście masz rację. Dzięki za czujność. Już wstawiłem właściwy link do Wokół Księżyca. Co do Z Ziemi na Księżyc, to pozycja jest u nas w WŹ na początku prac, nawet bez opracowanej strony tytułowej, więc z linkowanie trzeba jeszcze poczekać... Electron  ➧ 18:27, 7 paź 2020 (CEST)

Odp:Szablon dopracować - śmiało wstawiaj!edytuj kod

Takie wypowiedzi nic nie wnoszą. Wszyscy w dyskusji już znają twoje poglądy, więc kolejne wpisy deprecjonujące innych to albo trolling albo bajt. Więc daj już temu spokój. Lukasz Lukomski (dyskusja) 13:13, 22 paź 2020 (CEST)

@Lukasz Lukomski Masz rację, że od jakiegoś czasu stało się to przelewaniem z pustego w próżne ale odpowiadałem tylko szczerze na wątpliwości szanownego interlokutora. Moim skromnym zdaniem, zbywanie bezpośrednich pytań może być poczytane przez większość jako swoiste wywyższanie się a w najlepszym przypadku odebrane jako pewna niegrzeczność... Po za tym rzeczywiście szkoda mi już gadać. Pozdrawiam Electron  ➧ 13:24, 22 paź 2020 (CEST)

Artykuł o Weissberguedytuj kod

Niczego nie zmieniłeś ponownie, to znaczy na dole infoboxu jest link, ale i tak chyba był. Poza tym, jeśli ilustracja powinna pochodzić z Wikicommons to ok, rzeczywiście chodziło o pisownię. Widziałem, że jest już tylko Sobibór jako miejsce śmierci Weissberga. Mogę zmienić w tekście, chociaż nie jest całkiem pewne,czy Weissberg zmarł w Sobiborze. Poza tym nie mam mozliwości używania szablonu w przypisach, a pisano że powinienem, ale trudno. W zamian mi je poprzestawiano byle gdzie i musiałem to poprawić, niezbyt miłe. Pozdrawiam,--Zagrodzki (dyskusja) 18:52, 5 lis 2020 (CET)

Odp:Ad. Srebrny medaledytuj kod

Odp:Ad. Srebrny medal

No przeca wim :) Przecież te medale to taka sobie zabawa, tak jak przyznawanie gwiazdek. A czy pomyślałbyś aby nadawać sobie samemu gwiazdki? A tak robią niektórzy, ha, ha. Ani mnie to nie rajcuje ani nie smuci, jeśli coś to mierzył bym jednak w złoto :) Tak więc poczekam jeszcze te parę lat może jeszcze wtedy będą rozdawać. Trzymaj się. Jckowal piszże 21:00, 10 lis 2020 (CET)

Poczekalnia/artykuły/2020:11:26:Mikrojęzyk podlaskiedytuj kod

Chciałme z całego serca podziękować za zabranie głosu w dyskusji.Nie wiem, jaki będzie tej dyskusji finał, ale niezależnie od niej przyjmij niski ukłon podziękowania Dobry Człowieku. Pozdrawiam Akaberepl (dyskusja) 20:57, 14 gru 2020 (CET)

Raz jeszcze serdeczne dzięki i tylko informacyjnie chciałem powiedzieć, że w dyskusji nad usunięciem artykułu dodałem nowy wpis: "Dzisiaj odbyła się premiera spektaklu Teatru Czrevo, humoreski scenicznej A. Czechowa "Oświadczyny "[1] w przekładzie na język podlaski. Gdybyście chcieli Państwo posłuchać jak brzmi język podlaski, to jest okazja. Zapraszam do obejrzenia tej jednoaktówki, będącej klasyką krótkiej formy Antona Czechowa. Link jest ważny do końca grudnia. Chcę też zapewnić, że umieszczenie w czołówce spektaklu nazwiska tłumacza tej sztuki na język podlaski nie jest reklamą tłumacza.https://www.youtube.com/watch?v=DvkVcf6fa7I&fbclid=IwAR0GbtfAnjNUZI49hw1Y8-fDfy-TYZC4qjwX9ZBgstLDIo2d5s1FuXx_P9Q" Pozdrawiam Akaberepl (dyskusja) 16:50, 20 gru 2020 (CET)

Moje pliki (okładki podziemnych gazet KPN) do usunięciaedytuj kod

Plik:Gazeta_Uliczna_Kontra.jpg Plik:Kontra_okładka.jpg Plik:Rota_okładka.jpg Plik:Krata_nr_1.jpg i inne

Jestem współtwórcą i współautorem tych czasopism (treść, druk), a nie jedynie ich skanów. W latach '80 i początku '90 jako działacz KPN współtworzyłem te pisma i uczestniczyłem w ich druku. W związku z tym epitety w stylu "skopiowanie czasopisma nie czyni cię jego autorem" są bezpodstawne, niegrzeczne i nie na miejscu. Przy przesyłaniu plików ZGODNIE Z PRAWDĄ oświadczyłem, że mam do nich prawa i wybrałem taką licencję jaką chciałem. Wszystkie te pisma tworzone były bez zastrzegania jakichkolwiek i czyichkolwiek praw autorskich i jakichkolwiek ograniczeń w ich dystrybucji i wykorzystaniu ich treści - WRĘCZ PRZECIWNIE, publikowane były z APELEM o ich jak najbardziej masowe powielanie i wykorzystanie w dowolny sposób. W żadnej z tych publikacji nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń co do ich dystrybucji, powielania i wykorzystania. Były tworzone na zasadzie tego co dziś określa się jako "Public domain". Trzeba choć trochę rozumieć jak powstawały PODZIEMNE wydawnictwa w totalitarnym państwie.

Co się tyczy pisma "Krata", była to ANONIMOWO ODRĘCZNIE PISANA i ODRĘCZNIE POWIELANA gazetka tworzona w więzieniu (obozie internowanych), w zasadzie niemal GRYPSU - każdy kto ją dostał ANONIMOWO RĘCZNIE PRZEPISYWAŁ kolejny egzemplarz i podawał go dalej. Mówienie w tym wypadku o jakichkolwiek prawach autorskich (których - powtarzam - nikt nigdy nie zastrzegał i NIE CHCIAŁ by jakiekolwiek istniały) jest tu szczególnie irracjonalne, bo każda ANONIMOWA "kopia" była inna (niechcący wprowadzane przez każdego przepisującego błędy, przeinaczenia, inny charakter pisma, opuszczone lub dodane fragmenty, celowe zmiany i dopiski, itp) i kto inny był "autorem" każdej z "kopii"- a de facto nie autorem tylko anonimowym "przepisywaczem".

Uporczywe próby doszukiwania się praw autorskich TAM GDZIE ICH NIGDY NIE BYŁO I NIE MIAŁO BYĆ - w publikacjach, które zostały wydawane bez zastrzegania jakichkolwiek i czyichkolwiek praw i ograniczeń - w podziemnych ulotkach, gazetkach, napisach na murach, itp. jest po prostu niedorzeczne, a jedynym skutkiem jest usuwanie tych rzeczy z przestrzeni publicznej i skazywanie ich na zapomnienie. Nawet praw KPN-u jako partii (z racji wydawania tych gazetek pod szyldem KPN) nie można się już doszukiwać, bo KPN została już dawno oficjalnie rozwiązana, wyrejestrowana i nie istnieje.

Jeszcze raz oświadczam, że do opublikowanych plików mam prawa jako współtwórca - więcej w tym względzie zrobić nie mogę i nie zamierzam. Konfederat73 (dyskusja) 19:21, 23 gru 2020 (CET)

@Konfederat73 Przepraszam, że jestem w stanie dać odpowiedź dopiero w tej chwili. Dziękuję za wyjaśnienia. W tej sprawi wyraziłem się być może zbyt obcesowo, ale wrzucane są tu w wielu przypadkach pliki bez wiedzy i poszanowania praw autorskich ich twórców. Nie jest także moim celem "doszukiwanie się dziury w całym" ale po prostu przestrzeganie aktualnego prawa autorskiego, takie jakie ono jest. A jest niestety dość sztywne i z zasady chroni każdą twórczość od razu w całej swej rozciągłości. Więc aby ograniczyć jego działanie twórca (lub wszyscy twórcy, w przypadku prac mających wielu autorów) muszą wyraźnie się na to zgodzić. Nie jest tu wystarczające jedynie domniemanie. Z drugiej strony (właśnie ze względów na prawno-autorskich i ewentualnych roszczeń z nimi związanych) na stronach projektów Wikimedii można gromadzić tylko "wolne" pliki (lub takie, które znajdują się już w domenie publicznej). Ponieważ nie jestem do końca pewny jak należy postąpić z tymi plikami (które mają po za tym wielu autorów) proponuję przedstawić je do oceny prawnoautorskiej szerszemu gronu wikipedystów, którzy być może mają lepsze rozeznanie w tej sprawie. Pozdrawiam Electron  ➧ 12:30, 12 sty 2021 (CET)

Odp:Zmianaedytuj kod

Odp:Zmiana

Jednozdaniowy zalążek (116 bajtów, w tym podpis autora}. Tu nie ma czego przywracać. PawełMM (dyskusja) 15:40, 17 lut 2021 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Electron" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy