Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2010


Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2010 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Electron Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

DNUedytuj kod

SULedytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want marge the page of user Electron on French Wikipedia to my global SUL account. Electron <Odpisz> 14:49, 22 sty 2010 (CET)

Zrobione. Popo le Chien (dyskusja) 14:56, 22 sty 2010 (CET)

SULedytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want marge the page of user Electron on Italian Wikipedia to my global SUL account. Electron <Odpisz> 12:25, 1 lut 2010 (CET)

Ad:Bogurodzica (pieśń)edytuj kod

Ad:Bogurodzica (pieśń)

Witaj! Czy mógłbym Ciebie prosić o uzupełnienie źródła tej informacji? (najlepiej w postaci przypisu). Sam rozumiesz - WP:WER i te sprawy :). — Awersowy <talk> 16:25, 8 lut 2010 (CET)

 • Ależ skąd, nie trzeba usuwać :-). Nie mam zastrzeżeń do wprowadzonej zmiany i dodania źródła. Dzięki reakcję i uzupełnienie :-). — Awersowy <talk> 19:35, 9 lut 2010 (CET)

Jagoda Wójcikedytuj kod

Nedops (dyskusja) 13:22, 14 lut 2010 (CET)

fotka z Time Magazine...edytuj kod

Witaj! Dopiero co wróciłem z pracy, zmęczony, ale widzę, i Ty też masz dla mnie radosne info. Dzięki ! Niestety, jestem zbyt słaby merytorycznie, by podjąć dyskusję o US-prawie. To jest dopiero jeden z następnych wiki-tematów, których muszę się nauczyć. Ze swej strony wrzuciłem temat braku kategorii prawa autorskiego, dla zdjeć, do KC Komunistycznej Partii Grecji - he he: ... portier KC dzwoni po budynku: towarzyszu Iks, jakiś towarzysz do was, mówi, że z Polski i o historię :). Byli bardzo zdziwieni, że ktoś w jakiejś Polsce żąda praw autorskich na te, i to właśnie TE zdjęcia ??? Ależ w Grecji nigdy by się to nie zdarzyło !!! I tu wróciłem do domu, włączyłem kompa, grecką Wiki i stwierdzam (wczoraj), że o dwa dni ... zdjęcie piękne i symboliczne, domyślnie własność całej lewicy i narodu.... Powiedziałem im dziś rano o tym fakcie, bardzo stropieni, obiecali, że w takim razie zorientują się, czy by nie odszukać jakoś rodzin ? osób z najwazniejszych historycznych zdjęć ? i nie zabezpieczyć praw autorskich ? Nim może złapie je ktoś inny ? Jakiś wredny dusigrosz z agentury kapitalistycznej ? :) Tak więc Wiki zaczęła już wychowywać nawet starej daty komunistów :) Miłego weekendu życzę...

Prawa autorskie do starych fotografiiedytuj kod

Witaj... Chciałby zamieścić kilka extra fotografii Pontu, czy ludzi z Pontu, pochodzących ze starych pocztówek, zwykle około 1906 roku. Jak wyglądają prawa autorskie ? --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 07:04, 21 lut 2010 (CET) Właśnie byłem w drugim z dwóch, głównych archiwów lewicy i jest klapa. Nikt (kompletnie) nie umie udzielić info o parawach autorskich, także wydawnictwa, których książki leżą tam w bibliotece i zawierają piękne fotografie. Nie zajmowali się tym, kto byłby dziś spadkobiercą (może jest ich setki...). Stąd moje pytanie - jeśli w Grecji, przypuśćmy, problem nie dotyczy starych zdjęć (o takich mówimy), to czy automatycznie mogę przenieść to do polskiej Wiki, w haśle o tych czasach w Grecji ? Logika mówi, że tam, ale co mówi na to polska Wiki ? --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 13:19, 22 lut 2010 (CET) OK, mam wydawnictwo, które wydawało książki Markosa Wafiadisa (dowódcy DSE), osoba biegła jest na zwolnieniu. Pozostałe fotografie są jeszcze znacznie starsze... Można założyć, że nie późniejsze niż z XIX wieku, sądząc po technologii broni. Tata miał zdecydowanie lepsze spluwy :) --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 14:39, 22 lut 2010 (CET)

znak graficzny DSEedytuj kod

Witaj! Popełniłem właśnie rysunek - przybliżenie znaku z furażerek partyzantów DSE (Ech, te prawa autorskie...). Używam go także w miejscu miniaturek flag, w artykule Wojna domowa w Grecji, gdyż uważam, że "nadawanie" DSE flagi z sierpem i młotem jest nadużyciem. Ci ludzie po pierwsze nie wszyscy byli komunistami (wszyscy byli republikanami), po drugie - mieli swój własny symbol, a nie sierp i młot, zresztą oparty o greckie barwy narodowe, w podobnym stopniu jak np. "szachownica" z polskich samolotów, oparta była o polską flagę. Sierp i młot był to partyjny symbol K.P.Grecji, a nie DSE.

Czy mógłbyś (1) zerknąć, czy dobrze opisałem ten plik ? Może jakieś korekty ? (2) Czy mógłbyś doradzić mi, co należy wpisać tam w hiperłącze, by w angielskiej WikiMedia, ale przy języku polskim, pojawiał się link do polskich haseł, a nie do angielskich ? Dzięki ! --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 02:44, 28 lut 2010 (CET)

nie-commonsedytuj kod

Kapituluję! Próbowałem przenieść z flickra na pl-wiki i nie potrafiłem stworzyć konfiguracji odpornej na mazury. Szkoda mojego czasu. Ostatecznie w ciągu ostatnich 365 dni stworzyłem ponad 400 nowych tematów i mogę sobie spocząć na laurach. Ale dziękuję za życzliwe rady. Miło jest przekonać się, że oprócz nadętych besserwisserów spotyka sie w pl-wiki (szkoda że tak rzadko!) rozsądnych, życzliwych kolegów. Wszystkiego dobrego! Szczebrzeszynski (dyskusja) 16:33, 9 kwi 2010 (CEST)

Dziękuję ci najserdeczniej za życzliwość i chęć bezinteresownej pomocy. Niestety nie czuję się na siłach, by stawić czoła Mazurowi. Na dodatek nie jestem biegły w opcjach licencji, swoje zdjęcia i grafiki deklaruję jako Public Domain bez żadnych zastrzeżeń. Ręce mi opadają, gdy muszę kombinować, jak by tu ominąć pułapki zastawiane przez ludzi o mentalności stójkowego. To już wolę dłubać przy moich tematach. Pozdrowionka Szczebrzeszynski (dyskusja) 11:49, 20 kwi 2010 (CEST)

Profesor Wilczuredytuj kod

Uznałem, że ten tekst bardziej pasuje na stronę powieści niż filmu. Może by tak stworzyć stronę Profesor Wilczur (o powieści) i tam umieścić link.

Gregok (dyskusja) 17:07, 14 maj 2010 (CEST)

Długa drogaedytuj kod

Zrozumiałem kiedyś, że teksty piosenek siedzą na Wikiźródłach i tam wskazuje link, nie umieszczamy zaś w artykułach. Ciacho5 (dyskusja) 23:45, 12 cze 2010 (CEST)

Lianxiang bridgeedytuj kod

Hello Electron, I have see that you have put a unavailable licence message on the file in title, the photo is copyrighted in panoramio but I wrote to him (he gave me his email adress in the Panoramio page comments) and he give me authorization for upload it to commons, I have say that by the text in permission section "Photo used with kind permission of Freeman Joe", also I wrote it again for give him the Wikimedia photo link and he was allright, how could we arrange that ? --Glabb (dyskusja) 21:45, 13 cze 2010 (CEST)

Ps: I am on french Wikipedia as Glabb/discussion page

Stosunek kolokwialnyedytuj kod

Witam. Oznaczyłem art. do skasowania. A swoją drogą czyja to twórczość? ;-) Pozdrawiam. Vikom (dyskusja) 12:19, 8 lip 2010 (CEST)

Cześć! Hasła jeszcze nie usuwam, ale odczekam tydzień na uzupełnienie źródeł w tymże haśle. Studiuję socjologię i pierwsze słyszę o stosunku kolokwialnym, jednak mogę czegoś nie wiedzieć. Po tygodniu hasło zostanie usunięte, jeśli nie ustosunkujesz się do naszych wpisów i nie dodasz źródeł. Pozdrawiam, Patrol110 (dyskusja) 12:34, 8 lip 2010 (CEST)

Ramkiedytuj kod

Oni potrafią świadectwo przykładać do wzoru i patrzeć pod światło czy ramki im się schodzą... O_O . A jest w ogole przepis wykonawczy mowiacy o tym, ze to musi byc "szablonowo zgodne"? Pytam z ciekawosci wylacznie, bo az mnie to zaintrygowalo. Bo wiesz - np. taka faktura VAT tez ma swoj wzor co na niej musi byc, ale wzor ten nie obejmuje, JAK ma byc. Stad z ciekawosci sie pytam, czy jest jakikolwiek przepis mowiacy, ze swiadectwo procz tego, ze musi zawierac takie, a takie dane, w takiej kolejnosci, z logo, etc, okresla takze, ze wlasnie ramka ma byc x cm od krawedzi, logo o powierzchni x cm^2, czcionka wg kroju "bezszeryfowego" o wielkosci Y punktow etc. ? Masur juhu? 10:49, 10 sie 2010 (CEST) ps. bo podam ci jako ciekawostke, ze jesli ten PDF jest jedynym dostepnym wzorem, to de facto, jesli ktos sie nie zna, jest bardzo uciazliwe zachowanie tej samej czionki w edycji. Bowiem jakis łoś, nie "osadzil" czcionek w dokumencie, tylko oparl sie na definicji systemowej czcionek, ktore moga byc roznie rozpoznawane przez rozne systemy (Arial arialowi nierowny niejako). To jako ciekawostka :)

 • hm, kumam. Kwestia wiesz, zastanawialem sie czy sa przepisy wykonawcze po prostu. Bo jak mowisz, ze co niektorzy pod swiatlo sprawdzaja, no to niezle tam maja :) Dzieki za objasnienia. Masur juhu? 11:38, 10 sie 2010 (CEST)
  • nie nie, nie zrozum mnie zle - nie dopytuje sie gwoli "zrodel", zebys mi udowodnil, ze masz racje, ale po prostu bo bylem ciekaw, czy skrupulatnosc idzie tak daleko, ze jest ujeta w przepisach. Bo jak nie jest, to przytoczone sparwdzanie "pod swiatlo" takich detali jak szerokosc marginesu, bylaby ze strony kontrolera naduzyciem. Tylko nad tym sie zastanawialem :) Masur juhu? 12:23, 10 sie 2010 (CEST)

Your question in pt.wikiedytuj kod

Hi Electron,

I answered your question in pt.wiki. The link is that. More information about rename accounts is is in the top of page. Best regards, Béria Lima msg 13:52, 13 sie 2010 (CEST)

SULedytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want to marge the page of user Electron on Greek Wikipedia to my global SUL account. Electron <Odpisz> 15:53, 13 sie 2010 (CEST)

Usurpation done on Turkish Wikipedia. --İnfoCan (dyskusja) 17:28, 13 sie 2010 (CEST)

SUL (Vietnamese Wikipedia)edytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want to marge the page of user Electron on Vietnamese Wikipedia to my global SUL account. Electron <Odpisz> 10:33, 16 sie 2010 (CEST)

SUL (Thai Wikipedia)edytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want to marge the page of user Electron on Thai Wikipedia to my global SUL account. Electron <Odpisz> 11:20, 16 sie 2010 (CEST)

Done. --Lerdsuwa (dyskusja) 08:06, 17 sie 2010 (CEST)

SUL (Farsi Wikipedia)edytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want to marge the page of user Electron on Farsi Wikipedia to my global SUL account. Electron <Odpisz> 15:22, 16 sie 2010 (CEST)

SUL (Hungarian Wikipedia)edytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want to marge the page of user Electron on Hungarian Wikipedia to my global SUL account. Electron <Odpisz> 11:07, 18 sie 2010 (CEST)

Łamanie słoniemedytuj kod

Niezłe hasło. Ale - masz może do tego źródła?Bulwersator (dyskusja) 22:45, 4 wrz 2010 (CEST)

Dobra, mam na liście - kiedyś przetłumaczę Bulwersator (dyskusja) 22:55, 4 wrz 2010 (CEST)

Twoja strona wikipedysty...edytuj kod

Aby nie było "odcisków na wiadomej części ciała" polecam klękosiady... właśnie zamówiłem jeden taki z Polski (są eksportowane do wielu krajów), mądry po szkodzie, bo już po dyskopatii... firmy nie podam, bo w Wiki nie reklamujemy :) --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 20:35, 10 wrz 2010 (CEST)

Odp:Światłowodyedytuj kod

Odp:Światłowody

Światłowody (również jednomodowe) są stosowane nie tylko w telekomunikacji, a rozważania na temat tego jak odróżnić wybrane produkty od siebie nawzajem (w dodatku bez wiarygodnych źródeł) są w Wikipedii nie na miejscu. W artykule "Światłowód jednomodowy" najchętniej widziałbym równania fizyczne warunkujące rozchodzenie się tylko jednego modu, oraz ogólny opis zastosowań i własności. Dociekania na temat tego jak odróżnić od siebie dwa kawałki kabla - zdecydowanie nie. Analogicznie, w artykule o kondensatorach wymienia się ich typy i własności, ale nie pisze się, po czym poznać, że konkretny kondensator (np. wylutowany z płytki) jest ceramiczny, czy np tantalowy, jakiego jest koloru, i co zrobić gdy nie ma na obudowie żadnych cyferek. To jest po prostu nieency. BTW, używam światłowodów na co dzień, bez związku z telekomunikacją, myślę, że nie brakuje mi szerszej perspektywy by widzieć jak bardzo nie na miejscu była usunięta sekcja. Tescobar/dyskusja 14:32, 17 wrz 2010 (CEST)

Podpisedytuj kod

Witaj. Zapoznaj się proszę jak powinien wyglądać podpis Wikipedysty, a szczególnie czego nie wolno używać :) Tashi dyskusja 23:27, 22 wrz 2010 (CEST)

Źle mnie zrozumiałeś :) Mnie nie przeszkadza ale według zasad w podpisie nie można używać obrazków ani żądnych plików ponieważ grozi to obciążeniem serwerów itp. Tashi dyskusja 00:23, 23 wrz 2010 (CEST) To, że inne Wikipedie tolerują to nie znaczy, że nasza też. Każda Wiki tworzy sobie własne zasady i reguły których należy się trzymać. Co do mojego podpisu to nie narusza on zasad ponieważ, użyte są tylko dwa kolory, a zasada mówi o używaniu wielu kolorów (patrz 6.1). Poza tym obrazki na pierwszy rzut oka nie obciążają serwerów ale wyobraź sobie, że teraz milion użytkowników użyje obrazka (!). Pozdrawiam i apeluję o rozsądek :) Tashi dyskusja 00:40, 23 wrz 2010 (CEST) Tylko, że takie coś jak spowolnienie serwera i możliwość ataku typu DoS to nie są duperele :). I jeszcze jedno - podpisywać trzeba bo tego wymaga Wikietykieta :) Tashi dyskusja 14:09, 23 wrz 2010 (CEST)

bot na źródłachedytuj kod

dzięki za informacje. Przyjrzę się co tam wyprawia. masti <dyskusja> 10:07, 13 paź 2010 (CEST)

Twoj podpis wikipedystyedytuj kod

Prosze jak najszybciej usun ze swojego podpisu grafike. Z gory dziekuje. Masur juhu? 10:20, 13 paź 2010 (CEST)

 • Dalem ci po to link do strony zalecen... zbedne obciazanie bazy danych i wprowadzanie "pstrokacizny" to glowne. Masur juhu? 11:09, 13 paź 2010 (CEST)
  • Ah, i jak widze wyzej. Tashi takze, calkiem slusznie, zwracal ci na to uwage. Żatem to nie to, ze sie czepiam - po prostu zauwazylem twoj podpis gdzies w jakiejs dyskusji. Masur juhu? 11:15, 13 paź 2010 (CEST)
   • Dołączam do prośby - uwierz, to naprawdę się mocno rzuca w oczy i odciąga od merytorycznej treści Twoich wypowiedzi. Pundit | mówże 11:44, 13 paź 2010 (CEST)
    • Ależ tu nie chodzi o to, żebyś się nie wypowiadał - przeciwnie, jak najwięcej, tylko w miarę możliwości z podpisem zgodnym z obyczajami i tradycją wykształconą na polskiej Wikipedii :) Pundit | mówże 12:11, 13 paź 2010 (CEST)
 • Dopisze się również. Masz racje argumentując iż zalecenia w sprawie podpisu są na stronie gdzie widnieje szablon pt "To jedynie zalecenia.." Wiele spraw jednak przyjmuje się zwyczaj i obyczaj na Wikipedii. Jednym z nich jest kwestią podpisywania się i wyglądu podpisu. Myślę, że jest wiele sposobów na Wikipedii by pokazywać swoją indywidualność ale niekoniecznie w takim temacie jak wygląd podpisu. Proszę tak jak pozostali o zlikwidowanie grafiki w podpisie, co przeszkadza innym Wikipedystom, i grozi zalewem tego typu grafikami w dyskusjach :) Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 12:15, 13 paź 2010 (CEST)
 • Przyłączam się do prośby MatthiasGor (dyskusja) 21:17, 5 lis 2010 (CET)

SUL (Japanese Wikipedia)edytuj kod

I do confirm that it is my own page and I want to marge the page of user Electron on Japanese Wikipedia to my global SUL account. Electron  <Odpisz> 11:52, 14 paź 2010 (CEST)

Hello, Electron! Today I usurped ja:User:Electron as per your request. Happy editting! --Kanjy (dyskusja) 13:43, 29 paź 2010 (CEST)

Odp:Cześćedytuj kod

Odp:Cześć

Czy ja wyglądam jakbym się ukrywał? Ale to niestety nie roo, on zginał w tragicznym wypadku. Michał Rosa (dyskusja) 23:42, 21 paź 2010 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Witaj, potrzebuję kogoś, kto zgrabnie tłumaczy z j. angielskiego, by zerknął na hasło q:Earl Nightingale. Może polecisz kogoś z Wikiźródeł? Pozdrawiam. Alessia (dyskusja) 23:10, 24 paź 2010 (CEST)

Rediry typu tutajedytuj kod

Nie wiem czy redir z przykładu do artykułu jest dobrym pomysłem. Pomyśl jakby zacząć robić rediry z tego albo rediry wszystkich rzeczowników do hasła rzeczownik. Herr Kriss 02:52, 31 paź 2010 (CET)

I jeszcze co do Twojego podpisu - jest tu taka propozycja. Oczywiście nie musisz się do niej stosować, ale byłoby miło i mniej choinkowato. Herr Kriss 02:54, 31 paź 2010 (CET) Nie uważasz, że jak któraś osoba z kolei prosi Cię o zmianę to coś w tym jest? Herr Kriss 03:00, 31 paź 2010 (CET)

niezwykłeedytuj kod

No, ok - to przywróć :) ja pamiętam to jeszcze z czasu, gdy TOR zakładał. Przykuta (dyskusja) 17:43, 4 lis 2010 (CET)

BTW. Właśnie coś mnie podkusiło przy dodawaniu ;) Przykuta (dyskusja) 18:46, 4 lis 2010 (CET) Pouczaj, pouczaj. trza tym adminom na ręce patrzeć ;) Przykuta (dyskusja) 09:46, 5 lis 2010 (CET)

La Parralaedytuj kod

Magalia (dyskusja) 21:31, 8 lis 2010 (CET)

Peteneraedytuj kod

Magalia (dyskusja) 21:31, 8 lis 2010 (CET)

Tłumaczeniaedytuj kod

Witaj. W związku z tą wypowiedzią na Wikiźródłach bardzo proszę, żebyś natychmiast przestał umieszczać w projekcie jakiekolwiek treści tłumaczone z języków, których nie znasz. Już ukończone hasła będę zgłaszać do naprawy w Poczekalni, aby inni mogli je zweryfikować, nowe natomiast - kasować od razu, a wszelkie rozbudowy - rewertować. Nie dotyczy to oczywiście haseł napisanych na podstawie polskich, angielskich lub rosyjskich źródeł albo tłumaczonych z angielskiego czy rosyjskich. Dalsze działania będę musiała skonsultować z innymi administratorami. Szczerze mówiąc jestem ogromnie zdziwiona tą sytuacją - zachodzi w tej chwili konieczność zweryfikowania całego twojego wkładu na okoliczność przekłamań dokonanych w procesie niewiarygodnego tłumaczenia, wykonanego za pomocą autotranslatora i intuicji. Bardzo mi przykro, że czegoś takiego dopuścił się doświadczony edytor, którego wkład dotychczas bardzo ceniłam. Liczę, że sytuacja taka nie powtórzy się w przyszłości i że sam pomożesz w weryfikacji, wskazując fragmenty, które budzą wątpliwości. Pozdrawiam. Magalia (dyskusja) 21:41, 8 lis 2010 (CET)

Szczerze mówiąc nie pojmuję, dlaczego nie jest to dla ciebie zrozumiałe. Naszym obowiązkiem wobec tego projektu i jego czytelników jest dołożenie wszelkich starań, aby dostarczane mu informacje były wiarygodne. Użycie autotranslatora (który jest mechanizmem wysoce zawodnym, widziałam to niejednokrotnie) i posługiwanie się źródłami w nieznanych językach jest w tym kontekście niedopuszczalne. Twierdzisz, że masz pewność w kwestii informacji, które zamieszczałeś, nawet jeśli pochodziły z wiki es czy fr, pisanych w całkowicie dla ciebie obcych językach. Przepraszam, ale skąd tę pewność czerpiesz? Teksty z translatora możesz co najwyżej przyjmować na wiarę, ewentualnie wyczuć czy nie brzmią aby za bardzo głupio. Ale to nie daje ci nawet dużego prawdopodobieństwa, a co dopiero pewności co do wiarygodności informacji. Nie twierdzę, że w hasłach są przekłamania lub nieścisłości, twierdzę, że przy takim warsztacie pracy istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą w nich być. A taka możliwość już dyskwalifikuje tę metodę pracy. Dla mnie jest to działalność pokrewna posługiwaniu się niewiarygodnymi źródłami (np. artykułami w brukowcach) - niby coś tam z tego da się wywnioskować, ale może to prawda, może coś jakby prawda, a może zupełnie nieprawda. Przykro mi, ale jesteśmy czytelnikowi winni znacznie więcej. Pozdrawiam, mając nadzieję, że jednak przemyślisz tę kwestię. Magalia (dyskusja) 22:50, 8 lis 2010 (CET)

Dyskusja w Barze i inneedytuj kod

Piszę odnośnie tej edycji. Po pierwsze proszę, byś zapoznał się z dotychczasowymi zwyczajami prowadzenia na Wikipedii dyskusji i głosowań. Po drugie proszę, byś zapoznał się z tą stroną, co pozwoli uniknąć ci w przyszłości różnych przekłamanych insynuacji pod adresem innych wikipedystów (kolega Masur skasował podobny szablon "Nie na commons" i bardzo się bronił przed jego odtworzeniem bo mu chyba bardzo wadził w jego projektach...) i poprawi merytoryczną stronę wypowiedzi. Po trzecie proszę, byś przejrzał historię projektu Na commons! i ewolucji podejścia do grafik w polskojęzycznej Wikipedii. Po czwarte proszę, byś ujawnił, jakie to tajemnicze grafiki nie powinny być dostępne użytkownikom hiszpańskiej Wikipedii i naszym kolegom z polskojęzycznego Wikinews (tylko bez przykładów różnych dziwnych kombinacji z licencjami). To pozwoli ci ocenić, czy tego rodzaju działania jak w tej edycji są poprawne, czy jednak należałoby się z nich wycofać. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 17:52, 16 gru 2010 (CET)

 • Krytyka przejawia się w przedstawianiu merytorycznych argumentów – tych w twoich wypowiedziach niestety brakuje. Inaczej w wypowiedziach Androsa, tyle że w jego wypadku wskazane argumenty (pozornie merytoryczne i doniosłe) są po prostu bądź to świadomie nieprawdziwe lub też raczej wynikają ze zwykłej niewiedzy (chociażby kwestia PD-Italy, na której jest grupa plików na commons i która to grupa ma się tam dobrze; czy też kwestia wskazanego zdjęcia z it wiki, które zostałoby usunięte nie za licencję, a za brak źródła). Dalej nie wiem też, jakich tajemniczych grafik nie udostępnimy edytorom innych projektów (podzielam w całości opinię Morga w tym "głosowaniu"). Co zresztą najzabawniejsze to to, że grafiki ładowane przez najbardziej aktywnych obrońców uploadu na pl wiki w tej (cieszącej się niewielkim zainteresowaniem społeczności) dyskusji są z reguły bardzo porządnie opisane i również mają się jak najlepiej na commons. Trudno więc u inicjatorów tworzenia bliżej nieokreślonego szablonu dostrzegać jakiś racjonalnie uzasadniony pomysł sprzyjający rozwojowi projektu. Nie potrafią racjonalnie wykazać, co takiego mielibyśmy na pl wiki trzymać, skoro fair use, grafiki bez źródeł i inne podobne i tak z oczywistych względów by się wywalało. Zresztą jeżeli pojawi się tego rodzaju szablon (w co wątpię) – to i tak każdą wolną i prawidłowo opisaną grafikę przeniesie się na commons, a każdą inną najpewniej usunie, bo jej opis lub licencja będzie obarczona poważnymi brakami mogącymi naruszać prawa autorskie. I zrobi się to całkowicie z duchem zasad projektów Wikimedia - przeniesienie będzie korzystne z uwagi na możliwość udostępnienia grafiki użytkownikom innych projektów, a usunięcie jeszcze ważniejsze dla pozbycia się potencjalnego przywłaszczenia czyjejś pracy. Co do "liderów" różnych inicjatyw, to fakt ich istnienia nie ma tu żadnego znaczenia. A na pewno nie usprawiedliwia zwykłego wycierania sobie klawiatury ich nickami. Rozumiem, że można luźno podchodzić do opisów grafik czy praw autorskich, ale właśnie takie podejście byłoby uznane za naruszanie wszystkiego, począwszy od zdrowego rozsądku. Ani ty, ani nikt z dyskutantów nie podał żadnego przypadku jakiegoś uporczywego naruszania przez wiadomego "lidera" zasad postępowania z grafikami. I te uwagi w stylu bo mu chyba bardzo wadził w jego projektach są po prostu niegrzeczne i niesmaczne. Nie mają nic wspólnego z merytoryczną krytyką (zdziwiłbym się, gdybyś uznawał inaczej). I po prostu wprowadzają złą atmosferę w projekcie i zniechęcają tych, którzy przy porządkowaniu grafik odwalali miesiącami ciężką robotę (nie zaliczam się do nich). Trudno oprzeć się wrażeniu, że dyskusja i głosowanie są prowadzone w stylu "dowalmy temu wikipedyście". Chciałbym się mylić, ale każdy kolejny wpis mnie w tym niestety utwierdza. I nie dziwię się, że dyskusja ta na WP:BAR została cieszy się marginalnym zainteresowaniem i aktywnością. Elfhelm (dyskusja) 18:52, 17 gru 2010 (CET)
 • Cóż. Kolejna wypowiedź i kolejne argumenty personalne. Najpierw wobec Masura. Teraz ograniczyłeś się do stwierdzeń dotyczących wkładu na commons z konta, którym tu się podpisuję. Argumentów merytorycznych brak. Być może mam braki na commons, niemniej z twojej strony zdecydowanie przypomniałbym sobie lekturę tej strony. Pozwoli ci to uniknąć kierowania dyskusji na kwestie personalne oraz organizowania "głosowań" łamiących wszelkie wypracowywane latami w projekcie standardy i tym samym prowadzącymi do antagonizowania społeczności. Myślałem, że poprzednie uwagi doprowadzą cię do takich wniosków, niestety pomyliłem się. Szkoda. Dla mnie EOT. PS Ten na commons też ma się dobrze. Elfhelm (dyskusja) 13:58, 18 gru 2010 (CET)

Zaproszenie :-)edytuj kod

Zapraszamy na spotkanie szczecińskich wikipedystów! Przyłącz się :-) Panterka (dyskusja) 10:07, 23 gru 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2010" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy