Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2013


Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2013 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Electron Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Gustaw Wolffedytuj kod

[1] - to jest baza warszawskich nekrologów, skąd wiadomo że zmarł w Krakowie? Może być przypadkowa zbieżność nazwisk. Pozdrawiam, Filip em 18:08, 10 sty 2013 (CET)

Wpis w dyskusji Filipa emedytuj kod

[2] — lubisz to, prawda? — Paelius Ϡ 20:28, 10 sty 2013 (CET) A w kwestii możliwego istnienia osób o tym samym mianie w tych samych czasach, zajmujących się podobnymi rzeczami polecam: Stanisława Brzozowskiego i Stanisława Brzozowskiego. — Paelius Ϡ 20:33, 10 sty 2013 (CET)

Nie rozumiem jak można przy danej osobie publicznie mówić o niej jako o jednym takim, gościu, itp. Nie jesteśmy kolegami ze szkoły. — Paelius Ϡ 21:01, 10 sty 2013 (CET)

В Русской Википедии нужна помощь знающего польский языкedytuj kod

Уважаемый коллега! Пожалуйста, обратите внимание на это обсуждение в Русской Википедии. Там нужна помощь кого-нибудь, знающего польский язык. Gamliel Fishkin 03:33, 17 sty 2013 (CET)

Gustaw Wolffedytuj kod

Witam. Przez przypadek trafiłam i nurtuje mnie pytanie: skoro Gustaw Wolff, to czemu art zaczyna się Kazimierz Gustaw Wolff? Skąd "Kazimierz" bo w przypisach nie widzę. Czy aby na pewno nie ma pomyłki? Pozdrawiam i miłej niedzieli.--Tanja5 (dyskusja) 23:39, 19 sty 2013 (CET)

Dzięki za odpowiedź.Tanja5 (dyskusja) 09:38, 20 sty 2013 (CET)

Asłan Usojanedytuj kod

Jak będziesz miał czas czy mógłbyś przyjrzeć się mojemu artykułowi? i dziękuję ci Robert -Karpiak (dyskusja) 20:38, 20 sty 2013 (CET)

Odp:Asłan Usojanedytuj kod

Odp:Asłan Usojan
Powstrzymaj się od takich komentarzy („nie chce mi się w nim dalej grzebać” „ostatnio te prośby o zbędne przypisy są po prostu upierdliwe” „Jak ktoś nie umie po amerykańsku lub radziecku to i tak nic mu przepisanie tych źródeł do pl-wiki nie pomoże”). Dyskusja w poczekalni nad hasłem o Usojanie i wcześniejsze spory o Wolffa, Twoje komentarze i edycje dowodzą, że prawdopodobnie nie rozumiesz WP:WER i nie umiesz uźródławiać haseł. Mam nadzieję że zastanowisz się nad tym. Pozdrawiam, Filip em 00:29, 22 sty 2013 (CET)

Wikipedysta:Robert -Karpiak/Anna Litwinowaedytuj kod

Cześć moge prosić o pomoc czy mógłbyś wykonać poprawki w artykule o rosyjskiej modelce i dodać rosyjskie źródła bo ja nie potrafię dodawać takich źródeł będę wdzięczny za pomoc Robert -Karpiak (dyskusja) 19:28, 22 sty 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Stokedytuj kod

Odp:Wikipedysta:Stok

witam. strona WP:PdA to nie kawiarenka by wypisać tam o prepedii i jakieś rozrywkowe trivia. tam albo konkretnie ó czymś istotnym albo wcale - John Belushi -- komentarz 02:13, 26 sty 2013 (CET)

więc nie bardzo rozumiesz do czego służy ta strona. widzę, że często lubisz sobie popisać dla samej idei pisania. informacje do czego służy WP:PdA znajdziesz na jej górze a jeśli to mało jest wyszukiwarka - na wszystko jest czas i pora byle w odpowiednim miejscu - John Belushi -- komentarz 02:36, 26 sty 2013 (CET) niczego nie zakładam. zauważyłem w kilku miejscach gdzie toczy się dyskusja merytoryczna piszesz coś co może ma być zabawne a tak na serio tylko rozwadnia tą dyskusję bo ktoś zamiast się skupiać na meritum odpisuje na Twój zabawny post. humor jest jak najbardziej potrzebny ale we właściwym miejscu i czasie - John Belushi -- komentarz 10:33, 26 sty 2013 (CET)

Odp.edytuj kod

Zdecydowanie bym się przed tym powstrzymywał w tekście artykułu: tutaj się liczy duża dokładność, a te teksty są wieloznaczne. Listy do Attyka i Satyry oczywiście mają polskie przekłady, ale scholia już nie mają. Przed chwilą dodałem fragment, który pokazuje takie wieloznaczności: "w przekazie Horacego nie jest jasne, czy chodzi o jednego ekwitę, czy ich grupę - gramatyczne singularis equitem mogło tu być synekdochą, oznaczać sekcję teatru, w której zasiadali ekwici, mogło jednak też być rzeczywistą liczbą pojedynczą: w takim przypadku można widzieć w owym ekwicie samego Mecenasa, który podobnie jak dla Arbuskuli żywi upodobanie dla elitarniej twórczości Horacego ". Jedno słowo może tu zupełnie zmienić sens tekstu. W przypadku Cycerona jest podobnie: "valde placuit" prawdopodobnie znaczy tutaj "bardzo mi się podobała", ale właściwie mogłoby też znaczyć "bardzo wszystkim się podobała". Widzisz więc, że mam powody, żeby bardzo bać się własnego tłumaczenia tych tekstów ze scholiów. Zwłaszcza, że dysponuję tylko tymi krótkimi fragmentami, a nie mam ich kontekstu. Laforgue (niam) 13:17, 7 lut 2013 (CET)

Commons:Commons:Deletion requests/Template:SejmCopyrightedytuj kod

Witam, zwracam uwagę na niniejszą dyskusję -> Commons:Commons:Deletion requests/Template:SejmCopyright. Może jako stary commonsowy lis:) będziesz miał coś do powiedzenia na temat takowego trybu podejmowania decyzji co do masowego usuwania zdjęć. Pozdrawiam--Alan ffm (dyskusja) 14:51, 7 lut 2013 (CET)

Odp:Template:SejmCopyright
W pełni się z Tobą zgadzam. Gdybyś ewentualnie uznał za stosowne oprotestować ww. zastrzeżeniami decyzję na Commons dla podwyższenia presji społecznej;) to można by IMO pomyśleć o ewentualnym zakwestionowaniu tejże decyzji. Bo są takowe przymiarki. Tryb podjęcia decyzji przekracza IMO wszelakie granice społecznościowo-konsenualnej przyzwoitości. Oprócz głębszej analizy, czy pliki te byłyby do utrzymania pod jakąś licencją na Commons, jako rozwiązanie awaryjne zamiast masowo odlinkowywać te kilka- czy kilkanaście tys. razy podlinkowane w różnych projektach WM wysokopriorytetowe kilkaset plików (nie wspominając już o zapewne nie mniejszej liczbie linków ze świata zewnętrznego) w zdecydowanej większości przypadków co większych edycji językowych byłoby zapewne możliwie i byliby IMO zainteresowani lokalnym załadowaniem tychże plików. Przy tej liczbie i randze plików silnie uzasadnione byłoby też IMO ewentualne przedyskutowanie kwestii możliwości ich lokalnego załadowania w PL-WP. --Alan ffm (dyskusja) 22:21, 9 lut 2013 (CET) Dziekuję, a czy akcja przenosienia na commons miała jakąś społeczną konsulatcję/głosowanie z konsensusem? Znasz może jakiś link do takowej? Przy okazji - prośba - daj spokój z dalszą dyskusją z Paeliusem. Nic nie wnosi, a niezwykle wydłuża wątek poświęconą przecież nie Waszym pogląd na polski porządek/polską naturę. I utrudnia innym przeczytanie argumentów/opinii nt. tytułowy. Paeliu wypowiedział się, że jest na nie. i OK. Nie musisz go przekonywać. Nie musimy podejmować decyzji jednomyślnie. --Piotr967 podyskutujmy 15:06, 12 lut 2013 (CET)

Siemiradzkiedytuj kod

Poszukam. Za kilka dni powinienem dostać album z jego malarstwem, oby był pomocny :) Pozdrawiam! Hoa binh (dyskusja) 20:28, 12 lut 2013 (CET)

Salamisedytuj kod

Dziękuję za wstawienie fotki. PMG (dyskusja) 18:17, 14 lut 2013 (CET)

Licencja fair useedytuj kod

Hej. Widziałem, że udzielałeś się trochę w dyskusji na temat przeniesienia zdjęć z Commons. Ale, czy wtedy będzie można ładować na Wiki, pliki na licencjach fair use, tak jak to jest na en.wiki? Doszłoby wiele, wiele grafik, do których osoby posiadające prawa, udostępniliby je na tej właśnie licencji (np. loga mistrzostwa, stacji itp.). Obecnie nie wszyscy właściciela PA chcą, aby dostępność do pliku mieli de facto wszyscy. Stąd pada pytanie, czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem dopuszczenie plików opierających się na tej licencji? Pozdrawiam, Mateuszek045 napisz 11:46, 2 mar 2013 (CET)

Jasne, nie ma co od razu proponować wprowadzenia licencji, bo tak jak mówisz, może polec cała propozycja :) Okej, dzięki za wytłumaczenie ;) Mateuszek045 napisz 17:03, 5 mar 2013 (CET)

Re:edytuj kod

Z tego co na IRC: #Marjorie-Wiki wyciągnąłem (bo sam się już nieco niepokoiłem), coś tam u providera technicznie padło i tak się z usuwaniem tego problemu grzebią. A że to okolice weekendu, to najwyraźniej opornie im to idzie. --Alan ffm (dyskusja) 00:12, 23 cze 2013 (CEST)

Jak potrafisz, to backupy możesz robić, bo tak tylko na kliknięcie nie jest to dostępne, trzeba to jakoś tam wyciągać. Wprawdzie ze względu na zgłaszany przeze mnie w portalu nieoczekiwany rozwój okoliczności (nie wiem czy zdążyłeś przeczytać) rozmawiałem kilka dni temu na IRC również i o potrzebie robienia (regularnych) backupów, ktoś tam niby coś w tym zakresie robił (a przynajmniej miał takowy zamiar:), ale głowy tu też nie dam:) --Alan ffm (dyskusja) 00:34, 23 cze 2013 (CEST)

Wikilivresedytuj kod

Cześć,

nie wiem, czy dam radę – przyznam, że traktuję teraz Wikipedię raczej jako odskocznię od problemów technicznych, których mam dość na co dzień:) Ale jeśli będę miał chwilkę, to spróbuję rzucić okiem. Jeśli mam polecać kogoś z Wiki, to na pewno mogą to być Matma Rex albo Beau. Pozdrawiam ToSter→¿? 09:45, 13 lip 2013 (CEST)

Odp:Potrzebna pomoc w walce ze spamem na Wikilivresedytuj kod

Odp:Potrzebna pomoc w walce ze spamem na Wikilivres

A próbowaliście zainstalować AbuseFilter? Paroma prostymi regułkami można zablokować co głupsze boty, zwłaszcza, jeśli ich edycje pasują do jakiegośschematu. Matma Rex dyskusja 00:25, 15 lip 2013 (CEST)

Pomogłoby, tylko trzeba by trochę pokonfigurować zasady. Nie bardzo mam czas, ale mogę spróbować coś pomóc. Matma Rex dyskusja 21:45, 17 lip 2013 (CEST) Jeśli dostanę dostęp do serwera, to jasne. Prywatnie można się ze mną skontaktować mailem przez Special:Emailuser albo na matma.rex@gmail.com. Matma Rex dyskusja 15:48, 20 lip 2013 (CEST) Dzięki, pisał mi już ktoś mailem :) Matma Rex dyskusja 19:02, 25 lip 2013 (CEST)

Odp:AbuseFilter na Wikilivresedytuj kod

Odp:AbuseFilter na Wikilivres

Chyba nie bardzo, przy tworzeniu konta nie bardzo są jakiekolwiek rozsądne zmienne, które można sprawdzić, aby ew. odrzucić konto. Matma Rex dyskusja 16:51, 6 sie 2013 (CEST)

Hi,edytuj kod

see here please, Cesc -jkb- (cs.source) 12:24, 17 sie 2013 (CEST)

Polandballedytuj kod

Witaj! Admin zamykający dyskusję (np. ja ;) ) nie ma zwykle czasu i ochoty szukać do jakich to argumentów z poprzednich dyskusji się odwołujesz, stąd prośba byś jednak podał je w tym trwającym DNU :) Pzdr, Nedops (dyskusja) 00:23, 14 paź 2013 (CEST)

Hmm, no ale czyż zabierając głos bez podania argumentów nie czynisz tej dyskusji jeszcze bardziej jałową? :P Nedops (dyskusja) 00:33, 14 paź 2013 (CEST) Odpowiedziałem na DNU. Uwierz, że gdybym miał zamiar "od razu kasować", to bym "od razu kasował". Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 12:53, 15 paź 2013 (CEST)

Merciedytuj kod

Plik:Rocher Ferrero.JPG Dziękuję. Hortensja (dyskusja) 20:00, 21 paź 2013 (CEST)

PrePediaedytuj kod

Kiedyś przenoszono (w tym Ty) artykuły do PrePedii, teraz tego nie widzę. Coś się zmieniło czy zapał wygasł? Ciacho5 (dyskusja) 12:41, 15 gru 2013 (CET)

Dyskusja nad usunięciem artykułu autoraedytuj kod

Chciałbym złożyć oficjalne przeprosiny dla Ciebie w związku z faktem, że przeoczyłem tak oczywistą sprawę, jak konieczność powiadomienia autora o zgłoszeniu jego artykułu (mianowicie Chłopczycy do usunięcia. Przepraszam i przyjmuję konsekwencję tego. Nie bierz tego proszę do siebie, nie było to celowe i jeśli masz ochotę, to weź udział w dyskusji. --Pedros.lol (dyskusja) 17:09, 27 gru 2013 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2013" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy