Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2018


Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2018 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Electron Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Jadwiga Harasowskaedytuj kod

Uważam, z wielką przyjemnoscią, ze należą się Ci nie zwykłe, ale dużo większe podziękowania za uzupełnienie w Commons kategorii Jadwigi Harasowskiej. Była wspaniałą patriotką, miałem zaszczyt poznać ją osobiscie, gdy już mieszkała pod Newark. Jej mąż Adam Harasowski także był wybitnym Polakiem. Życzę dobrego Nowego Roku - Henry39 (dyskusja) 22:34, 13 sty 2018 (CET)

Odp: {{Przypisy}}edytuj kod

Sztywny podział na kolumny wyłączyłem jeszcze w zeszłym roku. Obecnie rozpoczynam sprzątanie wywołań i integrację {{przypisy-lista}} z {{przypisy}}. Zmieniłem więc implementację szablonu na nową. Natomiast przypisy powinny się dalej łamać na kolumny, jeśli ich liczba jest większa niż 10. Jeśli gdzieś tak nie jest to NULL EDIT powinien pomóc. Paweł Ziemian (dyskusja) 15:14, 14 sty 2018 (CET)

co trzeba wyłączyć i gdzieedytuj kod

Jeżeli kolekcjonujesz wyłączanie "dobrych pomysłów", to prosiłbym o rozbudowanie tabelki: Wikipedysta:Sławek Borewicz/Wyłączanie wodotrysków. Sławek Borewicz, → odbiór 23:10, 14 sty 2018 (CET)

W tabelce są przede wszystkim rzeczy, których się nie da wyłączyć w preferencjach. Jak znajdę czas, to te z preferencji też pododaję. Sławek Borewicz, → odbiór 23:29, 14 sty 2018 (CET)

Odp:Maria v. Marjaedytuj kod

Odp:Maria v. Marja

IMO to zbędne rozwlekanie leadu. Można by to wsadzić w przypis jako uwagę. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 01:37, 17 sty 2018 (CET)

Odp:Ad. File:Copenhagen - the little mermaid statue - 2013.jpgedytuj kod

Odp:Ad. File:Copenhagen - the little mermaid statue - 2013.jpg

Ale polski FoP nie działa na utwory nie znajdujące się na terenie poza RP, taka interpretacja prowadziłaby do absurdu, bo rozciągała by polskie prawo autorskie w zakresie FoP na wszystkie fotografie wykonane na całym świecie obojętnie przez kogo. W p.a (art 5): Art. 5.
Przepisy ustawy stosuje się do utworów:

1) których twórca lub współtwórca jest obywatelem polskim lub
11)[1] których twórca lub współtwórca jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, lub 2) które zostały opublikowane po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo równocześnie na tym terytorium i za granicą, lub 3) które zostały opublikowane po raz pierwszy w języku polskim, lub 4) które są chronione na podstawie umów międzynarodowych, w zakresie, w jakim ich ochrona wynika z tych umów.

W przypadku tego pomnika - nie został o opublikowany po raz pierwszy na terenie RP, nie w języku polskim, jego autor nie zdążył być obywatelem RP ani EFTA, natomiast i owszem - ten utwór jest chroniony na podstawie umów (np: Konwencji Berneńskiej), w zakresie jaki wynika z tej umowy - czyli wzajemnego poszanowania praw majątkowych i terminów ich wygasania, wg prostej reguły - że jak jest chroniony w kraju z którym mamy umowę to jest i u nas, zgodnie z regułami prawa tego kraju. Polimerek (dyskusja) 01:16, 18 lut 2018 (CET)

Ale autorem zdjęcia też nie jest obywatel RP, ani zdjęcie nie zostało wykonane na terenie RP - może jest to obywatel Danii ale tego nie wiemy. Dlatego samo zdjęcie - nie jest przedmiotem PA polskiego bezpośrednio tylko ew. w ramach konwencji międzynarodowych. Polimerek (dyskusja) 01:56, 18 lut 2018 (CET)

Przypisyedytuj kod

  1. W brzmieniu podanym przez pkt 1 obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 czerwca 2006 r. o sprostowaniu błędów (Dz. U. poz. 843).

File deletion at Commonsedytuj kod

Hello

The other file linked to Commons: Commons:Deletion requests/File:Chrono cosplay 10.jpg could need some further look, as this comes from the same deletion procedure. See here : Commons:Commons:Deletion requests/File:Montreal Comiccon 2016 - Lucca (27643958944).jpg Regards. --Archimëa (dyskusja) 16:11, 5 kwi 2018 (CEST)

Proszę mi nie ubliżać. ([1])edytuj kod

Po pierwsze, niezupełnie jestem nowicjuszem - edytuję od dwóch lat. Po drugie, poczyniłem już ponad 1000 edycji (i to na samej plwiki, do tego dochodzą inne projekty) i śmiem twierdzić, że choć w znacznej części drobne, to jednak były one pożyteczne; sprawdzenie wkładu użytkownika nie boli. A artykuł do usunięcia zgłosiłem zaledwie trzeci raz. BasileusAutokratorPL (dyskusja) 00:33, 26 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Szachownica póledytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 13:28, 23 lip 2018 (CEST)

Podziękowanie - Szachownica póledytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 09:43, 3 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Ellen Priceedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 10:37, 7 sie 2018 (CEST)

Wydzielanie galerii zdjęćedytuj kod

Hasła z wydzielonymi obrazkami już są: flagi państw świata, flagi terytoriów zależnych, więc kolejne prędzej czy później będą powstawać. Sławek Borewicz, → odbiór 13:56, 13 sie 2018 (CEST)

Plik:Logo r7.png może zostać usunięty

Witaj, mam zgodę dyrektora Radia 7 na umieszczenie loga. Tylko nie wiem jak licencję. --Baarttekk5020100 (dyskusja) 14:34, 20 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Ellen Priceedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 03:51, 25 sie 2018 (CEST)

Plikedytuj kod

Zrobiłem go sam. I na marginesie, to dlaczego w takim razie zdjęcia z Włoch przesyłasz lokalnie, a nie do Commons? Banana22100 (dyskusja) 16:58, 27 sie 2018 (CEST)

A co sprawia w takim razie, że zdjęcia budynków przesyłasz lokalnie? Banana22100 (dyskusja) 17:10, 27 sie 2018 (CEST)

A co sprawia w takim razie, że zdjęcia budynków przesyłasz lokalnie? Banana22100 (dyskusja) 17:10, 27 sie 2018 (CEST)

Odp:Regulamin poczekalniedytuj kod

Odp:Regulamin poczekalni

To jest najczystszej wody trolling, dlatego daję ci dwie opcje - albo przestaniesz, albo podasz konkrety. Oskarżenia tnące równo z trawą nie są do końca zgodne z duchem Wikipedii, prawda? Lukasz Lukomski (dyskusja) 11:38, 10 wrz 2018 (CEST)

Odp:Feliks Łuniewskiedytuj kod

Przeniosłem do brudnopisu --Adamt rzeknij słowo 17:45, 1 gru 2018 (CET)

blogi facebooki i twitteryedytuj kod

To już teraz wszystkim artykułom o politykach, naukowcach, reżyserach itp będziemy przyczepiać ich blogi, facebooki, twiterry? Zastanów się czym wikipedia nie jest;). Na pewno nie drogowskazem do "tub" tych osób. Nie jest spisem linków o nich samych. Ten konkretny artykuł zaczyna robić się taki.. "pod zamówienie". Mnie osobiście np też ciekawi, kto i co pisze o tym Panu. Jeśli nawet pisze nieprawdę (onet itp) - warto o tym wiedzieć--Kerim44 (dyskusja) 15:04, 2 gru 2018 (CET)

  • wszedłem do wikipedii i nie prowadzę badań. Opieram się na tym co napisali inni. Stąd moje "wikipedyczne poglądy".
Człowiek sam pisze o sobie rzeczony artykuł. Źródło I stopnia? Przypisów brak. Tu wszystko dobrze? Wydaje się, ze w tym przypadku radykalna interwencja administratora winna mieć miejsce. Bym był dobrze zrozumiany - NIC mnie z tym Panem nie łączy:)--Kerim44 (dyskusja) 09:37, 3 gru 2018 (CET)
  • Więc i ja powiem tak - życiorysy to nie moje klimaty. Wtrąciłem się dlatego bo ... taka sama motywacja (pomocy innemu wikipedyście) jak u Ciebie, tylko w inną stronę:). Uważam, ze pisanie o sobie jest mało eleganckie, ale rzeczywiście - niezabronione. Pisanie "z głowy", bez źródeł jest w wikipedii niedozwolone. Stąd moje prośby o źródło w tym artykule. Wydaje się, ze pokrzykiwaniem na wiki nie można zagłuszyć jej zasad. W tym przypadku właśnie to ma miejsce. To niebezpieczny proceder. Za nim mogą pójść inni rządni poklasku--Kerim44 (dyskusja) 11:45, 3 gru 2018 (CET)
Dopiero zauważyłem ześ szczecinianin :)... my tu gadu gadu na cały swiat, a moze mieszkamy "przez ścianę" hi hi:)--Kerim44 (dyskusja) 11:51, 3 gru 2018 (CET)
  • Rozumiem rozgoryczenie, ale nie usprawiedliwia to nikogo przed napadaniem na wikipedię (wikipedystę). Motywacją do mojego działania hamującego zapędy piszącego laurkę, są aktualne moje starania wydobycia z innej, ciut bardziej encyklopedycznej osoby, informacji na temat jej i rodziny (też encyklopedycznej). Co za skromność, co za klasa, jaki styl... a tu...brutal;). Koniec - mam nadzieję, ze ciacho sobie poradzi z tym problemem:)
  • a ja z Pogodna. jak wiekszość żołnierzy w naszym miescie:)--Kerim44 (dyskusja) 13:17, 3 gru 2018 (CET)

dyskusje na commonsedytuj kod

Próbowałem wyciągnąć pierwsze zdanie (pierwszy akapit) po nagłówku (z pominięciem ozdobników, linków do plików przy dyskusji wieloplikowej ....). Obejrzyj, porównaj z oryginalnymi dyskusjami i daj znać jak wyszło. ~malarz pl PISZ 09:09, 6 gru 2018 (CET)

Tylko jak pisałem, nie gwarantuję działania we wszystkich przypadkach. Może coś się rozjechać, szczególnie jak będzie tam jakis szablon / tabela. Jak zobaczysz coś dziwnego w raporcie to daj znać, ja praktycznie nie oglądam już tego raportu. ~malarz pl PISZ 12:34, 6 gru 2018 (CET) IMO to zbędne ładowanie wielu grafik na raz. Warto podejrzeć jedynie nowe zgłoszenia, a do tego można użyć WP:POP. ~malarz pl PISZ 17:12, 28 gru 2018 (CET)

Krzysztof Jarzyna ze Szczecinaedytuj kod

Makao i po makale! :-) ;-)--Szczecinjutro (dyskusja) 12:30, 9 gru 2018 (CET)

Bogdan Czajkowski do Electronedytuj kod

Szanowny Panie, przede wszystkim chciałbym Panu uprzejmie podziękować za szybkie usunięcie fałszywej informacji o moim proteście (która mnie tak "wpieniła"), zaczerpniętej - przez jednego z redaktorów - z kłamliwego Onetu! Który to Onet wcale nie był źródłem "informacji" o tym, gdyż ponoć "cytował" Rzepę, co zaznaczył; więc zakładam, iż ów redaktor Wiki powinien to zauważyć i - jeśli już - "udać się" na Rzepę, w celu zamieszczenia źródłowego (dla Onetu) przypisu. Onet jednak - udając, że "cytuje" Rzepę - przeinaczył tę "informację" Rzepy i wybrał sobie inne, "wygodne" - dla swojej manipulacji - strzępy mojego oświadczenia dla prezydenta, czym dowiódł bezspornie, że zna to oświadczenie w całości (bo wisiało w sieci od tygodnia), ale istotę mojego protestu wobec prezydenta - podobnie jak Rzepa - cynicznie zataił! I podobnie jak WP oraz pozostały, załgany mainstream! [Jednak rzeczywiście staranna i rzetelna postawa owego redaktora Wiki, winna być następująca: skoro natknął się na info Rzepy, powinien wpisać moje nazwisko w Gooogle i od razu trafiłby na podane przeze mnie linki, prawdziwie informujące o moim proteście - wiszące w sieci od tygodnia - z których Pan później skorzystał, korygując "moją" Wiki.]
Jest mi więc miło, że mogę zwrócić się bezpośrednio do Pana, z tym podziękowaniem, bo wczoraj nie miałem pojęcia, jak to uczynić i wyraziłem je tylko w odpowiedzi dla Ciacho5. Skądinąd - czy nie uważa Pan, iż moje określenie "bełkot" (można by to jeszcze określić, jako "dziką, nieprzebytą dżunglę" itp.), w odniesieniu do tzw. pomocy, mającej - ponoć? - ułatwiać użytkownikom poruszanie się na Wiki, jest jak najbardziej uzasadnione? Kolejnym dowodem na to jest i ta okoliczność, że wczoraj nie udało mi się znaleźć bezpośredniej drogi do Pana. A także i ta - dla kolejnego przykładu - okoliczność, że na jednej sekcji dyskusji (u Ciacho5), są moje wpisy do niego, zaś jego odpowiedzi (do mnie) znajdują się zupełnie gdzie indziej (chyba na mojej sekcji "dyskusji"?). Czyż można to w ogóle nazwać jakimś "uporządkowaniem"?! [A mam wystarczająco wysokie IQ, aby poruszać się bez przeszkód na innych stronach, a co więcej - w moich ponad dwudniowych już staraniach (na Wiki), bezskutecznych w dużym stopniu (jak dotąd), pomagał mi nawet... informatyk, którego o to poprosiłem?]
Więc tylko dla codziennych użytkowników Wiki (takich jak Pan wikipedystów; jej pracowników lub wolontariuszy?) ów hermetyczny, tutejszy "żargon", może być w pełni zrozumiały! Zaś moje emocjonalne (choć uzasadnione) określenie "bełkot", wywołało niedopuszczalne - bo b. aroganckie - ataki Cicho5 (na mnie), w jego odpowiedzi do mnie, w której imputuje mi "pokrzykiwanie" i "wyzwiska" (których nigdzie nie zamieściłem) i "przemawia" do mnie, niczym do "gówniarza", za co nawet jednym słowem mnie później nie przeprosił! [Choć miałem taką nadzieję, po mojej spokojnej odpowiedzi dla niego.] W podobnie nieprzyjaznym dla mnie tonie pisze Kerim, który wczoraj kasował mi kolejne edycje i mogę już chyba podejrzewać go o złośliwość w tym, skoro uznał, że "facet pisze sobie laurkę", co jest całkowicie bezpodstawną insynuacją! Bo chyba - gdyż wiele na to wskazuje? - zablokował mi dalsze edycje..? [Dochodziło nawet do poprawiania mojej - że się tak wyrażę - polszczyzny, choć posiadam spory dorobek literacki i dałby Bóg, aby wszyscy redaktorzy Wikipedii posiadali umiejętność posługiwania się j. polskim, w podobnym - do mojego - stopniu?! A mógłbym wskazać wiele złych przykładów na Wiki; zwłaszcza, gdy chodzi o interpunkcję.]
Ponad dwie doby już straciłem (o nerwach już nie wspomnę) na "surfowanie" po Wiki, a to co udało mi się osiągnąć, było przeważnie dziełem przypadku, bo poruszam się wciąż i wciąż "po omacku"! Zaś Pański styl (umiarkowanie i rzeczowość) wypowiedzi - w "zamieszaniu" wokół mojej osoby - napawa mnie nadzieją, że może z Pańską życzliwą pomocą uda mi się osiągnąć cel, do którego bezskutecznie zmierzam od prawie 3 dni? Zmierzam do niego bynajmniej nie z powodu własnej, rzekomej "megalomanii" - co mi zarzucił Kerim - lecz niejako "w samoobronie" przed skutkami b. niepełnych (a także nieprawdziwych) dotychczasowych informacji o mnie (na Wiki), o co przez wiele lat zupełnie nie dbałem (mimo owej "megalomanii"?)! Bo fala nienawiści do mnie, która wylała się internecie (po moim proteście), po części - zapewne - była skutkiem owej "niepełnej" notki o mnie na Wiki.
Dlatego bardzo serdecznie Pana proszę o skontaktowanie ze mną, za pomocą mojego adresu mailowego, którego tu nie mogę wpisać (bo każdy mógłby go poznać, skoro to forum jest ogólnie dostępne?), ale dla Pana jest on dostępny albo bezpośrednio (na moim koncie), albo u Admina. Bardzo więc proszę o ten kontakt; choćby z uwagi na moje podupadłe zdrowie (i nerwy), a także ofiary, które ponosiłem również dla innych, "nieco" mniej odważnych..? [Mimo, że Kerim nazywa to bezrefleksyjnie "auto-laurką", to przecież nie zostałem chyba odznaczony... "za darmo"?!] Jednocześnie solennie Pana zapewniam, że po osiągnięciu mojego celu (już tylko 2-3 oczekiwań; przy czym jedno z nich - i najważniejsze dla mnie - zupełnie nie dotyczy mojej osoby!), nie będę już Pana niepokoił więcej; a nawet - usunę Pański adres mailowy (jeśli posłuży się Pan osobistym)! A także - "zapomnę" już - aż do "grobowej deski" - o edytowaniu "mojej" notki!
Licząc na dalszą Pańską życzliwość dla mnie, pozdrawiam serdecznie
Bogdan Czajkowski

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2018" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy