Dyskusja wikipedysty:Elfhelm/10


Dyskusja wikipedysty:Elfhelm/10 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Elfhelm Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum dyskusji: do 18 lutego 2008, do 10 maja 2008, do 19 października 2008, do 22 listopada 2008, do 11 stycznia 2009, do 21 marca 2009, do 10 lipca 2009, do 18 września 2009

Spis treści

Szanowny Kolega zajadle walczy kasując wszystkie teksty na temat zachowania Zbigniewa Ziobry względem dr n. med. Mirosława G. Myślę, ze należałoby w życiorysie Zbigniewa Ziobry zaznaczyć fakt, ze nie zamierza przepraszać za swoje błędy.

AudioFeelsedytuj kod

Jest mi bardzo przykro, że człowiek poświęcił czasu, żeby przygotować ten artykuł, a on został zupełnie usunięty. Mimo, że płyta miała wyjść za niedługo. I wyszła. A Artykuł zniknął "dzięki" E. na dobre. Na drugi raz proszę się zastanowić nad ucinaniem całkowitym czyjejś pracy. W ramach rekompensaty, ktoś powinien sam napisać ten artykuł od nowa. Mam nadzieję, że włoży w to chociaż tyle pracy co ja.

Taniec z gwiazdamiedytuj kod

szkoda ze dopiero po takim czasie jakos wczesniej nikomu to nie przeszkadzalo ale uwazam ze nie powinno sie kasowac tych artykylow poniewaz kazdy chce zobaczyc jakie oceny mial dany uczestnik a nie uwazam zeby te artykuly spowalnialy w znacznym stopniu serwer wiec nie potrzeba ich kasowc

Irena Degutienėedytuj kod

Witaj! Czy ta posłanka jest już pełnoprawnym Marszałkiem Sejmu czy dalej p.o.? Artykuł podaje sprzeczne informacje, Bacus15 • dyskusja 18:46, 19 wrz 2009 (CEST)

Piotr Farfałedytuj kod

Zerknij na obecny kształt tego hasła. Nie lepiej przywrócić wersję poprzednią?, Bacus15 • dyskusja 20:45, 19 wrz 2009 (CEST)

Ks. kan. Sławomir Orłowski i Konsulaty w Krakowieedytuj kod

Zerknij na ten art. Chyba nieency, prawda? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 12:18, 20 wrz 2009 (CEST)

i na ten, Bacus15 • dyskusja 13:14, 20 wrz 2009 (CEST) do encyklopedycznych? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 13:19, 20 wrz 2009 (CEST)

Kategoria:Marszałkowie Sejmu Republiki Litewskiejedytuj kod

Uważasz, że powinno być wydzielone z kategorii Posłowie na Sejm...? Pozdr. Warschauer (dyskusja) 15:27, 20 wrz 2009 (CEST)

Hongzhi Zhenjueedytuj kod

Witaj. Pomylilem sie... czy moglbys wyciepac to pomylkowe haslo? Prawidlowe jest zrobione Hongzhi Zhengjue. Powodzenia--Dohaeng (dyskusja) 07:21, 21 wrz 2009 (CEST)

Oświadczenie w sprawie Wikipedii WPedytuj kod

Witaj! Dzięki za złożenie podpisu pod oświadczeniem. Niestety już po uzyskaniu m. in. Twojego podpisu zgłosiłem na liście wiki-pl propozycję zmiany treści oświadczenia. Zmiana wydaje mi się ważna, dlatego proszę Cię o ponowne przeczytanie tekstu.  « Saper // @dyskusja »  11:53, 21 wrz 2009 (CEST)

Uprawnienia redaktoraedytuj kod

Witam ! Chciałbym serdecznie podziękować za przyznanie mi uprawnień redakora w polskiej Wikipedii :) Pozdr. Diuk (dyskusja) 14:02, 21 wrz 2009 (CEST)

Kategoria:Posłowie z okręgu Ełk (PRL)edytuj kod

Hej. Jakbyś miał ochotę wypowiedzieć się w sprawie kategoryzacji posłów PRL, to zapraszam na stronę dyskusji: Pawmaka albo Matthew. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 14:38, 21 wrz 2009 (CEST)

Infoboxy księżyedytuj kod

Witaj, żebyś nie myślał, że tylko tęczowe sprawy mi w głowie. Proszę, abyś zechciał zwrócić uwagę na zalegający od dawna problem techniczny, który wszyscy jakoś pomijają: infoboxy księży nie działają poprawnie! Akurat naniosłem małe poprawki u znajomego kapucyna z mojego miasta, Nowej Soli, Grzegorz Przemysław Badziąg-Borrmann ale nie wiem co dalej z tym zrobić. Porównaj infoboxy innych księży: Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Jerzy Popiełuszko - tam jest ten sam problem: w infoboxy wpisano wiele danych, ale nic z tego się nie wyświetla. Kto się na tym zna? Świeżutkie zdjęcie Biedronia poszło natychmiast pod obróbkę a infoboxy księży leżą odłogiem. Sam przyznasz, że tak jakoś to dziwnie wygląda. Może wiesz, kto odpowiada za śledzenie biogramów księży? To duże zaniedbanie, zwłaszcza, że te infoboxy konsekwentnie są wstawiane mimo, że nie działają poprawnie. Może na jakiś czas odpuścić biogramom LGBT a niech się ktoś poważnie zajmie wadliwymi infoboxami księży? Na razie proponuję "wyłączyć" infoboxy do czasu ich naprawienia. To w sumie jest sporo edycji :), ale ja nie mam na to czasu. Poza tym jeszcze ktoś mnie oskarży, że pastwię się nad biogramami księży z zemsty za edycje na moich artykułach... Może ktoś z redaktorów ma akurat więcej wolnego, komu nie zagrozi oskarżenie o antyklerykalne edycje? Zboralski (dyskusja) 15:44, 21 wrz 2009 (CEST)

Podziękowaniaedytuj kod

Ja niewdzięcznik! Dopiero teraz dziękuję za formalne dodanie mnie do grona redaktorów. Ale wyżej już proszę mnie nie awansować! :) Pozdrawiam Zboralski (dyskusja) 16:08, 21 wrz 2009 (CEST)

Zaważyłem...edytuj kod

... że pojawiło się trochę nowych haseł, ale dopiero teraz rzuciłem na nie okiem. Cóż, przynajmniej teoretycznie to spełniają one główne zasady (nawet i WER, bo źródła niby są), z tym, że są na granicy substuba, tylko elementarne podstawy. Ale dzięki za sygnał – będę mieć oko na kolejne "produkcje". Pozdrowienia, Ag.Ent podyskutujmy 14:11, 23 wrz 2009 (CEST)

Stronnictwo Pracy (dzisiaj)edytuj kod

Zerkniesz? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 16:02, 23 wrz 2009 (CEST)

Re:Jezioro Korytnickie (Pojezierze Wałeckie)edytuj kod

Tak naprawdę chciałem wstawić eka, ale gdy wstawia się te szablony to jest ciut szansy, że hasło się uratuje, bo temat wydaje mi się istotny. W tym przypadku jednak NPA. Dzięki za uwagę, pozdrawiam Omega933 (dyskusja) 18:15, 23 wrz 2009 (CEST)

Oznaczanieedytuj kod

Faktycznie przesadziłem z tymi artykułami. Skupię się na artykułach tylko z dziedziny którą lepiej znam i każdemu to wyjdzie na dobre;). Pozdrawiam Akira Pisz! 23:27, 23 wrz 2009 (CEST)

Weronika Marczuk-Pazuraedytuj kod

Witaj. Mam nadzieję, że obniżysz poziom zabezpieczenia hasła wcześniej niż za tydzień, bo w obecnej wersji zawiera błędy ortograficzne i redakcyjne oraz nieuźrodłowione od dwóch lat informacje (typu "obecnie studiuje"). Pozdrawiam, Cień (Pisz) 01:32, 24 wrz 2009 (CEST)

Weronika Marczuk-Pazuraedytuj kod

No własnie, przeczytałem to hasło, bo linkuje z Wiryalnej Polski. Ma błędy jak wyżej. Trzeba by choć na pare godzin obniżyć stopień blokady aby to poprawić. Drozdp (dyskusja) 08:35, 24 wrz 2009 (CEST)

Dzięki, trochę poprawiłem Drozdp (dyskusja) 09:25, 24 wrz 2009 (CEST)

Kim De Dzungedytuj kod

Co sądzisz o weryfikowalności tej edycji? [1] O ile sobie przypominam była ona przedtem cofana. Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 13:40, 24 wrz 2009 (CEST)

W. Wierzejskiedytuj kod

Czy masz wątpliwości gdy nazywa się pana WW homofobem? Jeśli tak to zapoznaj się z jego wypowiedziami.

Mała stabilizacjaedytuj kod

Huh, no to pewnie kopia przyszła tu. Raczej faktycznie do ciachania. Przykuta (dyskusja) 17:14, 25 wrz 2009 (CEST)

Odp.edytuj kod

Elfhelmie, i co mogę Ci napisać...

Moim zdaniem hasło jest ency, pisałem o tym w Po. - ma w miarę porządne źródła i to mi wystarczy. Oczywiście, że to jest pprzypadek graniczny, że to nie jest postać na miarę Immanuela Kanta. Tyle, że my chcemy być sumą ludzkiej wiedzy, i w tej idei przedstawienie zawartości tych źrodeł się mieści. Co więcej, nieprzedstawenie ich wydaje mi się tej idei złamaniem. Uważam, że na przedstawieniu tych informacji Wiki nie straci, ale zyska.

Myślę też, że Thornan ma zwyczajnie rację, że w przypadku tego hasła nie osiągnięto konsensusu i że opiekunowie Poczekalni nieprawidłowo wyważyli wszystkie opinie. Gdybym sam miał decydować o losach tego hasła, widziałbym to raczej jako jeden z przypadków nierostrzygniętych ze względu na wielość opinii.

Uważam też, że (podobnie jak JDavid i TheBoss) nie byliście w stosunku do Thornana mili. Nie to, że byliście nieuprzejmi, to nie jest to samo, co bycie miłym. Mam wrażenie, że nie było to postępowanie w pełni życzliwe, otwarte i ludzkie. Przeciętny użytkownik, edytujący dość często, ale nie całymi dniami (jak Thornan) nie ma możliwości uczestniczenia we wszystkich dyskujach, rozumienia wszystkich spraw, znajomości różnych precedensów i opinii które się w historii Wiki pojawiały. Wymaganie tego od użytkowników nie jest ddobrym pomysłem, nie można od nich tego wymagać. Powinniśmy też rozumieć, że ktoś może być do predmiotu hasła przywiązany emocjonalnie: w tym nie ma nic nagannego ani szkodliwego przecież. Ja wiem, że jest mnóstwo takich spraw i że nikt nie ma wiele czasu. Ale bycie miłym, jak szeroko wiadomo, kosztuje niewiele. Sam właściwie musiałbym poświęcić sporo czasu, żeby pisać teksty tak suche, oficjalne i sztywne, jak wam się udało utworzyć; wydaje mi się, że wręcz łatwiej jest pisać normalnie :).

Zastanawiam się, co napisać w Kawiarence, bo obiecałem to Thornanowi; właściwie nie mam nic więcej do powiedzenia, niż to co napisałe tutaj, sam zresztą też jestem trochę zmęczony tą sprawą. Laforgue (niam) 17:25, 25 wrz 2009 (CEST)

Odp.edytuj kod

Elfhelmie, i co mogę Ci napisać...

Moim zdaniem hasło jest ency, pisałem o tym w Po. - ma w miarę porządne źródła i to mi wystarczy. Oczywiście, że to jest pprzypadek graniczny, że to nie jest postać na miarę Immanuela Kanta. Tyle, że my chcemy być sumą ludzkiej wiedzy, i w tej idei przedstawienie zawartości tych źrodeł się mieści. Co więcej, nieprzedstawenie ich wydaje mi się tej idei złamaniem. Uważam, że na przedstawieniu tych informacji Wiki nie straci, ale zyska.

Myślę też, że Thornan ma zwyczajnie rację, że w przypadku tego hasła nie osiągnięto konsensusu i że opiekunowie Poczekalni nieprawidłowo wyważyli wszystkie opinie. Gdybym sam miał decydować o losach tego hasła, widziałbym to raczej jako jeden z przypadków nierostrzygniętych ze względu na wielość opinii.

Uważam też, że (podobnie jak JDavid i TheBoss) nie byliście w stosunku do Thornana mili. Nie to, że byliście nieuprzejmi, to nie jest to samo, co bycie miłym. Mam wrażenie, że nie było to postępowanie w pełni życzliwe, otwarte i ludzkie. Przeciętny użytkownik, edytujący dość często, ale nie całymi dniami (jak Thornan) nie ma możliwości uczestniczenia we wszystkich dyskujach, rozumienia wszystkich spraw, znajomości różnych precedensów i opinii które się w historii Wiki pojawiały. Wymaganie tego od użytkowników nie jest ddobrym pomysłem, nie można od nich tego wymagać. Powinniśmy też rozumieć, że ktoś może być do predmiotu hasła przywiązany emocjonalnie: w tym nie ma nic nagannego ani szkodliwego przecież. Ja wiem, że jest mnóstwo takich spraw i że nikt nie ma wiele czasu. Ale bycie miłym, jak szeroko wiadomo, kosztuje niewiele. Sam właściwie musiałbym poświęcić sporo czasu, żeby pisać teksty tak suche, oficjalne i sztywne, jak wam się udało utworzyć; wydaje mi się, że wręcz łatwiej jest pisać normalnie :).

Zastanawiam się, co napisać w Kawiarence, bo obiecałem to Thornanowi; właściwie nie mam nic więcej do powiedzenia, niż to co napisałe tutaj, sam zresztą też jestem trochę zmęczony tą sprawą. Laforgue (niam) 17:25, 25 wrz 2009 (CEST)

Mario Davidedytuj kod

Witaj, stworzyłeś przekierowanie z Mario David do Mário David. Jest jednak piłkarz, który nazywa się Mario David [2]. Nie wiem co zrobić z tym przekierowaniem – czy zmienić na disambig czy zostawić tak jak jest. Jakieś pomysły? Pozdrawiam – Roddick (dyskusja) 19:39, 25 wrz 2009 (CEST)

 • Ok, linkujące poprawione. Dzięki za szybką interwencję ;) . Roddick (dyskusja) 20:08, 25 wrz 2009 (CEST)

Ołtarz główny w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa w Bodzentynieedytuj kod

Mógłbyś zajrzeć na ten artykuł. Ipek wstawia tam uwagi nie ma miejscu. Tłumaczyłem mu, ale to nic nie daje. Ołtarz jest wybitnym dziełem sztuki i zasługuje na osobne hasło. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 21:33, 25 wrz 2009 (CEST)

 • Poszło do Poczekalni. I dobrze--Bonio (dyskusja) 21:36, 25 wrz 2009 (CEST)
  • Dzięki. Ja mogę wstawić tylko to źródło, które podałem w dyskusji z ipkiem i w Poczekalni. Myślę, że autor, który sądząc z edycji jest historykiem sztuki, bez trudu poda listę źródeł. Poczekajmy na niego. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 21:55, 25 wrz 2009 (CEST)

Re:Zdzisław Szyjewskiedytuj kod

Dzięki, przeoczyłem i zbytnio zaufałem nowemu użytkownikowi. Mpn (dyskusja) 08:38, 26 wrz 2009 (CEST)

Weronika_Marczuk-Pazura -- czegoś nie rozumiem...edytuj kod

Nie rozumiem dlaczego w tym haśle ja nie mogę wstawić kilku słów i linka o zatrzymaniu tej pani. Kasujesz to, a praktycznie kilka godzin później ktoś wstawia prawie identycznie to samo i jest już OK ??? Wygląda mi na to, że są tu lepsi i gorsi... `Krewni i znajomi króliczka...` --Ertman76 Dyskusja...?! 14:17, 26 wrz 2009 (CEST)

Katarzyna Halledytuj kod

Nie wiem czy coś się w etykiecie na Wikipedii zmieniło ostatnio, ale kiedy zostawałem kilka lat temu administratorem, to przed zarzuceniem innemu adminowi łamania zasad pisałem do niego w tej sprawie. I ogółem, tak się postępowało.

Twoje działanie uznaję za błędne. Jeśli się ze mną nie zgadzasz rozwiązaniem powinien być arbitraż osoby trzeciej celem określenia czy:

1) informacja o reformie podstawy programowej może być POV? (moim zdaniem: absurd) 2) informacja że reforma podstawy programowej wywołała kontrowersje wśród nauczycieli powinna posiadać źródło (moim zdaniem: oczywiście tak. Artykuł nauczyciela to prawidłowe źródło)

I na koniec najlepsze:

3) wywiad z minister edukacji może być POV (moim zdaniem: absurd do potęgi; choć należałoby podlinkować także inne wywiady).

Pozdrawiam, ale raczej mało serdecznie,

Gardomir riposta? 12:02, 27 wrz 2009 (CEST)


Ponownie, śmiem się nie zgodzić. Serwis, który mam przyjemność prowadzić jest dużym, zarejestrowanym medium (prawdę mówiąc, największym medium historycznym w Polsce, ale mniejsza o to), posiadającym radę naukową, radę merytoryczną i formalnie współpracującym z Polskim Towarzystwem Historycznym. Z udziału w życiu Wikipedii zrezygnowałem parę lat temu ale na prośbę innych wikipedystów od czasu do czasu umieszczam na Wikipedii wykonywane przez moich dziennikarzy fotografie lub uzupełniam artykuły w oparciu o nasze artykuły, ale wyłącznie te, które (i tu podkreślam): Przechodzą zawsze pełen proces redakcyjny, wraz z zatwierdzeniem przez radę naukową, złożoną z szeregu osób posiadających tytuły naukowe i działających w obszarach, których poświęcamy nasze teksty. Ten ostatni argument, jak sądzę, wyklucza możliwość POV. Sprawa ta była już wałkowana dawno temu, bodaj ze Szwedzkim czy Przykutą i przyznano mi wówczas rację. Przykro się człowiekowi robi, szczególnie że pracuje 12 godzin dziennie i jeszcze po godzinach znajduje czas na wiki, bo mu na sercu leży by ta encyklopedia nie wyglądała w jego dziedzinie jak pośmiewisko, a Bóg-jeden-wie-kto bez słowa (sic!), czyli w sposób dla mnie, człowieka jednak przyzwyczajonego do pewnej dziennikarskiej kultury pracy, niewyobrażalny, usuwa jego edycje. Nie mam w działalności tu żadnego interesu, tym bardziej więc zarzucanie mi "reklamowania się" jest dla mnie obrazą. Gardomir riposta? 12:14, 27 wrz 2009 (CEST) I jeszcze jeden szczególik, jeśli już się w tę dyskusję wplątałem (a jałowych dyskusji nie znoszę): "które nie powołują się na inne źródła czy opinie ekspertów ". No wybacz drogi kolego administratorze, ale niestety poza samym Panem Bogiem już nie jestem w stanie znaleźć lepszych ekspertów w dziedzinie historii niż Ci, którzy z nami współpracują - uprzejmie powtórzę, że prowadzony przeze mnie portal działa w kooperacji z Polskim Towarzystwem Historycznym, Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych, Fundacją KARTA, Niemieckim Instytutem Historycznym itd. itp. Posiada radę naukową. Radę merytoryczną. System weryfikacji treści. Pod względem rzetelności zachowujemy standardy, których ze świecą szukać w "Wyborczej" czy "Wproście". A fakt, że publikujemy teksty publicystyczne jest rolą medium. Oczywiście, we fragmencie który dopisałem należałoby podlinkować też inne artykuły, z innych rzetelnych mediów. Ale tym powinien zająć się ktoś inny. Na tym polega praca zbiorowa. Anyways, mam wrażenie że ta dyskusja nie ma sensu. Niestety w przypadku braku poszanowania elementarnych zasad kultury przez rozmówcę (o co mi chodzi, już pisałem), nie jestem zwykle w stanie z nim dyskutować. Gardomir riposta? 12:26, 27 wrz 2009 (CEST)
 • Odnośnie powyższej dyskusji. Czy nie sądzisz, że to dziwne, że taka osoba jak obecny minister nie ma w swoim biogramie NIC na temat bieżącej działalności? Problemem tej edycji nie było to, że Gardomir powoływał się na swój tekst w swoim portalu (bo portal jest najważniejszym obecnie serwisem historycznym w Polsce), ale że nie pokazał całego kontekstu. Dziwne, że skupiliście się na personalnych przepychankach zamiast poprawić tekst. rdrozd (dysk.) 14:22, 29 wrz 2009 (CEST)

Kategoriaedytuj kod

Nie widze powodu. Stoję na stanowisku, że kategoria jest słuszna i zapełnianie jej jest tego efektem. Nie jest to zresztą jedynie moje zdanie. Przeciwnie - wydaje mi sie, że jej zapełnianie jest własnie działalnościa zgodną z celami poczekalni tj. poprawą kategorii. pozdrawiam, --emanek (dyskusja) 19:25, 27 wrz 2009 (CEST)

Niemcy/Portugalia 2009edytuj kod

Ok ;), zaktualizowałem Portugalię, teraz zostaje czekać na oficjalne wyniki i powyborcze przetasowania. Sebk. let’s talk 21:58, 27 wrz 2009 (CEST)

{{Aktualności}}edytuj kod

Zapomniałeś zaktualizować opis - osobniczka na zdjęciu nijak nie przypomina Vlada Filata :) — EMeczKa dyskusja 22:22, 27 wrz 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Biografie (ręczne sterowanie :)edytuj kod

Część. Wpisuję ci się, ponieważ jesteś w tabelce projektu :) Na stronie dyskusji wpisałem problem z pewną kategorią. W projekcie ostatnio mało się dzieje (choć biografie powstają :). W dyskusji zazwyczaj cisza, może dlatego, że uczestnicy nie mają jej w obserwowanych. Jeżeli nie obserwujesz, proszę dodaj do obserwowanych. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 14:19, 28 wrz 2009 (CEST)

Uprawnieniaedytuj kod

Bardzo dziękuję za przyznanie uprawnień redaktora :) PZDR --J. Naus (dyskusja) 18:44, 28 wrz 2009 (CEST)

Skrypt do drzew genealogicznychedytuj kod

Nie wiesz gdzie mogę go znaleźć? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 14:21, 30 wrz 2009 (CEST)

Marek Łatasedytuj kod

Ale o co chodzi? Przecież napisane jest neutralnie, są przypisy. Zwiadowca21 18:40, 30 wrz 2009 (CEST)
PS Przy okazji pozwoliłem sobie poprawić spis streści.

Rafał Dutkiewiczedytuj kod

Również proszę o zachowanie umiaru. Jeśli kolega uważa, że lista nagród jest za długa - proszę zaproponować, które nagrody są ważne, a które tylko "miłe". Rozumiem potrzebę "higieny" Wikipedii, ale kasowanie wszystkiego to przesada. Jeśli zaś chodzi o prace edytorskie - proszę kierować uwagi do osoby, która wprowadzała informacje (Wroclovek). Z tego co zauważyłem to jej debiut. Pozdrawiam (WrocławVita (dyskusja) 08:55, 1 paź 2009 (CEST))

Re: DNUedytuj kod

Moim zamierzeniem jest podzielenie całej poczekalni na 6 podstron. Na wydzielenie odrębnych artykułów nie ma konsensusu co było widać w kawiarence (dyskusja jakiś miesiąc temu oraz w środku wakacji). Na razie jest mały test i jak widać ujawnił on już swoje dodatkowe wady, które nie były poruszane w dyskusji w kawiarence. Moim zdaniem za miesiąc będzie można podjąć ostateczną decyzję: czy dzielimy na 6 sekcji (naprawa, biografie, inne, szablony i kategorie, ...) czy zostawiamy tak jak było. Powrót do schematu podobnego do SDU wydaje mi się bezcelowy. Większość dyskusji ma 3-5 głosów i robienie z tego podstrony miałoby tylko jeden efekt - łatwość linkowania. Moim zdaniem nie warty wyprawki. ~malarz pl PISZ 09:44, 1 paź 2009 (CEST)

IRCedytuj kod

Mozna na moment na IRC prosić. Pozdrawiam... Vuvar1 Dyskusja 18:10, 1 paź 2009 (CEST)

Dyonizyedytuj kod

jest tu - http://en.wikipedia.org/wiki/User:Piotrus/List_of_Poles/Michlewski-Mullenheim - pod pozycją 257 tak na oko to on figuruje. A w ogóle to spis zawartości jest tu: http://www.psb.pan.krakow.pl/ - w zakładce "co się ukazało"; co prawda znalazłem kilka rozbieżności... Tamże masz "planowane" - aż do "Sz-" - więc zawsze można w Poczekalni dać argument "ma być w PSB" ;-) - choć ze starego pliku z zapowiedziami co najmniej 3 nazwiska nie weszły ostatecznie do druku (w tym - czego osobliwie żałuje - jeden z założycieli Piwnicy pod Baranami). Picus viridis Odpowiedz zoilowi 19:21, 1 paź 2009 (CEST)

ggedytuj kod

Wejdziesz na GG? Mam prośbę, Bacus15 • dyskusja 17:42, 2 paź 2009 (CEST)

Filip Dewinteredytuj kod

Aż dziwne, że nie ma, co? :) Warschauer (dyskusja) 13:36, 3 paź 2009 (CEST)

 • Może napiszę w wolnej chwili, jak uporam się z działaczem SD, który wierzył w istnienie UFO. A blok na il-wiki, hmm, ciekawy... Pozdr. Warschauer (dyskusja) 13:44, 3 paź 2009 (CEST)

Mare Tenebrarumedytuj kod

Hej. Witaj. Przyjrzyj się proszę temu artkowi. Mimo mojej prośby u niego oźródła nie odpowiada mimo, że zaiskrzył w tym czasie w historii artka. IMHO typowe ORDaystrips (dyskusja) 10:08, 4 paź 2009 (CEST)

Inter przeglądam, na micie trochę zębów straciłem, zgoda...poczekamy Daystrips (dyskusja) 10:16, 4 paź 2009 (CEST)

Rejestredytuj kod

Jeszcze raz dziś Cię zatrudnię :). Wytłumacz mi proszę tę stronę [3] Jak mam to rozumieć skoro w tym dniu zrobiłem tylko redirect. Daystrips (dyskusja) 10:30, 4 paź 2009 (CEST)

OK. Dobrze, że nie tylko mnie się to zdarzyło. A klawisz? wątpię :) Pozdro Daystrips (dyskusja) 10:40, 4 paź 2009 (CEST)

Unión Progreso y Democraciaedytuj kod

Poszukam, co pisali (jeśli!) w Wyborczej i Rzeczpospolitej. Tak na szybko, to można by to było przetłumaczyć jako Związek (lub Unię) na rzecz Postępu i Demokracji, ale w tym właśnie jest problem, że to tłumaczenie autorskie. Swoją drogą warto by napisać hasło o tej partii i jej jedynej deputowanej w Kortezach. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 11:23, 4 paź 2009 (CEST)

Dzień Niemieckiedytuj kod

Przy okazji wczorajszego święta zjednoczenia Niemiec pomyślałem sobie, że trochę przegapiliśmy okazję, żeby urządzić dzień tematyczny na Wiki. Nie ma jednak tego złego..., bo 9 listopada mamy przecież okrągłą rocznicę zburzenia muru. Nie wiem, jakie są zasady obchodzenia takich świat na Wiki (trzeba komuś zgłosić formalnie tę propozycję?), ale myślę, że warto by było nad tym pomyśleć i popracować. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 11:30, 4 paź 2009 (CEST)


Politycyedytuj kod

Szanowny Panie Redaktorze Wikpedii! jestem politologiem i razi mnie wyjątkowa niekonkretność haseł WIKI, a jeszcze bardziej anulowanie edycji, przy próbach ich skonkretyzowania. Życiorysy polityków powinny moim zdaniem być w miarę możliwości oczywiście pisane wg schematu:

 • Wykształcenie
 • Praca zawodowa - wszystkie dostępne miejsca pracy i funkcje pełnione tam
 • Przynależność partyjna i co chyba najważniejsze: WSZYSTKIE FUNKCJE PEŁNIONE W PARTIACH POLIT. Nawet funkcje w terenie są b. ważne dla kariary polit. i np. szefostwo w powieicie, nie mówiąc już o wojew. jest niezbędną inf!!!! Czł. w radzie KRAJOWEJ, POLITYCZNEJ ITP. czyli NAJWYŻSZYCH ORGANACH W PARTII jest tu po prostu całkowicie niezbędne. Jeżeli są edycje to wnoszące i to jeszcze ze źrodłami! to absolutnie nie mogą być one anulowane!
 • Pełnone funkcje publ.: wyszczególnione - radny, minister, wiceminister, poseł i senator - w przypadku parlamentu koniecznie : l. głosów! komisje! funkcje klubowe! i inne
 • Działalność w org. społ., ekol., charytatywnych, zw. zaw. itp.
 • kontorwersje, ciekawostki, życie prywatne, w miarę dost. źródeł.

Nie rozumiem czemu edycje wg mnie i i nie tylko mnie bo i innych poliologów wnoszące prawdziwą wagę do art. są kasowane! Już szcyztem jest blokada nałożona za poprawinie z Samoobrona na Samoobrona RP - róznica jest taka jak między AWS, a Solidarnością!!! czy to to samo? Ten sam lider, jedno słowo łączy obie nazwy. i tak jest ws. SO - Samoobrona to jest nazwa ZWIĄZKU ZAWODOWEGO, a Samoobrona RP to jest ZAREJ. PRZEZ PKW SKRÓT PARTII POLIT. SAMOOBRONA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ!!!!!! Nie każdy, kto jest w partii jest w związku, a pisanie: poseł z listy Samoobrony, jest gigantycznym błędem. Bo nigdy nie było listy związku zawodowego Samoobrona, a zawsze lista Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej, uż skrótu Samoobrona RP i tak musi być w kontekście wyborczym. To jak zamiast poseł z listy AWS, pisać poseł z listy Solidarności. W skład AWS poza S. wchodziło jescze prawie 30 stronnictw, tak i w skład Samoobrony RP ! wchodzi więcej ludzi i działczy niż do Samoobrony (zw. zaw.). Nie rozumiem po co taka edycja jest spr. Powinno być spr. np. od trzech znaków i po sprawie. Dla art. to nic nie wnosi, ale dla stanu faktycznego to niebo, a ziemia. Popularnie mówi się o partii Samoobrona RP - Samoobrona, ale wg mojej wiedzy ws. i opinii kolegówws. przynależności do partii CONAJMIEJ RAZ MUSI W ART PAŚĆ NAZWA sAMOOBRONA RP, BY PISANE DALEJ SŁOWO SAMOOBRONA BYŁO UTOŻSAMIONE WŁAŚCIWIE Z PARTIĄ, A NIE Z ZZR. 2 Następne, co mnie już tak razi, jak 2*2 = 5, że pisze się "w trakcie kadencji odszedł z partii X do partii Y". No ludzie, to może jeszcze napiszcie, że w XXI wieku prezeszedł, albo w III milenium! Kadencja to jest w polityce EPOKA co innego jest na początku, co innego w środkmu, a już zupełnie co innego na końcu!!!!! W sejmie są dane konkretny dzień, miesiąc, rok przejścia. I tak powinno być wpisane! No, przynajmniej miesiąc i rok. Proszę o uwzględnienie moich uwag.

Z wyrazami szacunku Janusz Korecki, poliolog. 


Dokładnie chodzi mi o polityków, którzy zostali wybrani z listy Samoobrony RP - aby tak było zapisane, a nie zlisty Samoobrony (w ok. połowie jest błędnie)i ogólnie chodzi mi o edycje zyciorysów polit., aby nie anulować edycji dot. funkcji w partiach, miejsc pracy, stażu w samorządzie, czł. w komisjach, l. głosów itp. Mam w swoim posiadaniu przewodniki po sejmach wszystkich kadencjach po 1989, 4 sprawozdania z prac sejmu i kilkadziesiąt publikacji zawrierających bank inf. o politykach. Mam uwagę, bu nie anulować ich ze wzgl. na np. subiektywne odczucie iż są one mało ważne - dla jedendo coś jest nie ważne, a dla drugiego bardzo ważne.

Pozdrawiam J.K., poliolog. 

Jurczykedytuj kod

Nie wiem kto tworzył w Szczecinie KW SORP w 2001 – pewne jest (patrz: źródła), że Jurczyk w nim był. Fakt pozostaje faktem (interpretacji się nie podejmę – z resztą nie o to chodzi). Pozdr. Pa3Widzi 21:16, 4 paź 2009 (CEST)

Jurczykedytuj kod

Nie wiem kto tworzył w Szczecinie KW SORP w 2001 – pewne jest (patrz: źródła), że Jurczyk w nim był. Fakt pozostaje faktem (interpretacji się nie podejmę – z resztą nie o to chodzi). Pozdr. Pa3Widzi 21:16, 4 paź 2009 (CEST)

Wybory w Grecjiedytuj kod

Cześć ;), zaktualizowałem już. Wyniki są praktycznie ostateczne (po podliczeniu 99,88% głosów). Sebk. let’s talk 21:10, 5 paź 2009 (CEST)

Adam Celińskiedytuj kod

Witam, treść strony o Adamie Celińskim jest różna od treści o Studiu Radioaktywni i koncentruje się na jego pracy z zespołami jako realizatora koncertów a nie nagrań .. to jest inna profesja, niezwiązana ze studiem, inna jest też zawartosć spisu zespołów. Dodatkowo inna jest także kategoria : polscy producenci muzyczni - tutaj znajdują się osoby, które niekoniecznie zajmują się realizacją dźwięku, produkcja muzyczna to jeszcze inna profesja;). Także dzięki, anulowałem Twoją edycję. Pozdrawiam. Lesmian

ps. Mam problem z umieszczeniem Celińskiego pod "C" w kategorii : polscy producenci muzyczni, nie ma możliwości edycji tego spisu; możesz mi podpowiedzieć co zrobić. Dzięki;)

Dziękuję, sortowanie ustawione, dodałem też wiarygodne źródło. Pzdr

Ministerstwo Sportuedytuj kod

Witaj!

Kto jest kierownikiem ministerstwa do czasu powołania nowego ministra? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 14:27, 7 paź 2009 (CEST)

Czyli formalnie wszystko dokona się po powrocie prezydenta z Rumunii, prawda? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 15:42, 7 paź 2009 (CEST)

dymisjeedytuj kod

racja masti <dyskusja> 19:34, 7 paź 2009 (CEST)

Beata Sawickaedytuj kod

Byłby pan łaskaw wytłumaczyć mi skąd u Pana ta predylekcja do używania bełkotu zamiast polszczyzny? „Uwidoczniono w materiale filmowym" to po polsku "pokazano w filmie", nieprawdaż? I skąd pasja w kasowaniu daty rozpoczęcia procesu, skoro wszystkie inne daty dzienne są podane? --Kwartet (dyskusja) 22:40, 7 paź 2009 (CEST) Szanowny Panie, argumentów nie podał Pan żadnych, tylko swą opinię. Pozwolę się z nią nie zgodzić i tyle. Zasugerowałbym Szanownemu Panu nie tylko linkowanie do witykiety, ale również stosowanie się do niej. "Zalecenie to proszę potraktować poważnie." --Kwartet (dyskusja) 00:29, 8 paź 2009 (CEST)

Konsultacjeedytuj kod

Cześć! Można Cię prosić na Gadu? Wiktoryn <odpowiedź> 17:42, 8 paź 2009 (CEST)

Re: Dyskusje z DNUedytuj kod

Znaczy co? Każdy kto nie rozpocznie dyskusji od pochwały (pkt 2) łamie Wikietykietę? To bedę chyba długo w kolejce stałem po reprymendę? Elfhelm ja Cię proszę, przecież ta Wikietykieta to jest cośtam naskrobane bez ładu i składu dezorganizujące poważną pracę. Za to przypominam o zasadach DNU: argumenty mają być merytoryczne. Artykuł jest o męczenniku a podlinkowany i fałszywie przetłumaczony z enwiki artykułu o świętym. Sprawdź sobie, że na enwiki jest nie o Abrahamie tylko o Manie, który jest faktycznie świętym i wszystko gra. NIKOMU nie chciało się zajrzeć do artykułów na które się powoływali. Czy to jest poważne? Heisenberg (dyskusja) 22:40, 9 paź 2009 (CEST)

Właśnie pisałem poprawny artykuł Mana z Bet-Parsaje. Odechciało mi się. Heisenberg (dyskusja) 22:45, 9 paź 2009 (CEST)

Zdjęcia z Lat 90'tychedytuj kod

Co do Jankowskiego masz rację. Nie wczytałam się w CV, które dobrze znam. Myląca jest wskazówka "związkowiec". Bo obydwaj związkowcy. Zdjęcia nie są żadnymi wycinkami. To wykadrowania z większych obrazków. Stąd słaba rozdzielczość i średnia jakość wiem. Ale to historia. A lepszy rydz niż nic. Jak ktoś ma lepsze nie obciążone prawami będę rada. Ale zdjęcia moje własne. Rodzone.--Poezja (dyskusja) 07:25, 11 paź 2009 (CEST)

Palmiarnia Parku Oliwskiegoedytuj kod

Palmiarnia Poznańska ma swoje hasło, więc dlaczego nie Oliwska?

--Tutaj był Kryitanin :) 10:29, 11 paź 2009 (CEST)


A poza tym, to ja mieszkam w Oliwie i widziałem palmiarnię nie raz, więc jakie źródła mam podać?

Re: Próbki.edytuj kod

Wikipedia:Chłodne nastawienie. Świetne są te zasady i zalecenia, pasują do wszystkiego. No chyba nie zdobyłem Mistrzostwa Poczekalni w Chamstwie i nie odebrałem palmy pierwszeństwa coniektórym starym wyjadaczom (korników). Tym bardziej że to o "kale" to powszechnie stosowana analogia - tylko z użyciem rzeczownika "gówno" i czasownika "jeść" i ale nie chciałem być ordynarny. Zauważ, że moja wypowiedź jest oparta na NPOV, toleracji, i samokrytyce w związku z powątpiewaniem w wypowiedzi wcześniejszej. Poza tym co to za insynuacja, że z "jednego dnia", takich dni może w sumie było ze 3 w ciągu pól roku, i nigdy nie zrobiłem czegoś niezgodnego z Regulaminem, tylko lotność formy obniżyłem. Trzeba było odzywać się (nie koniecznie Ty) w nocy jak to pisałem nie teraz się skarżyć kiedy zamierzam się brać spowrotem do pracy i mnie już mało poczekalnia interesuje. Mogę Ci obiecać, że następnym razem jak coś w poczekalni napiszę co Ciebię osobiście urazi lub uznasz za niestosowne i dasz mi znać to od razu przestanę, przekreślę i przeproszę na forum. Ale pisanie mi po tym jak poł dnia już tam nic nie piszę tylko staram się powikipracować jest nieco spóźnione, ludzie to przeczytali, kasować nie ma sensu. Szanuję Cię, w odróżnieniu od Poczekalni która jest merytorycznym szambem, nad którym Ty pochylasz się z przynajmniej minimum przyzwoitości, ja natomiast zniżam się do poziomu dyskutantów i aby być lepiej zrozumianym twierdzę że śmierdzi. Jeśli osobiście poczułeś się dotknięty którąś z wypowiedzi to przepraszam, przytocz mi ją i napisz dlaczego Cię dotknęła to spróbuję to wyjaśnić. W przeciwnym wypadku nie przepraszam bo nie ma za co. Heisenberg (dyskusja) 13:53, 11 paź 2009 (CEST) PS. wg Bukaja powinieneś dostać burę za usunięcie tej Szlęk, popatrz, jeden regulamin a tyle interpretacji. Heisenberg (dyskusja) 13:53, 11 paź 2009 (CEST)

Jeśli radni sejmiku nie są ency, to co w wikpedii robi artykuł a Anecie Krawczyk?

Jan Kościelniakedytuj kod

Wrzucałbyś ludzi z KKW "Ojczyzna" do polityków ZChN, czy lepiej stworzyć nową kategorię? Pozdr. Warschauer (dyskusja) 21:42, 11 paź 2009 (CEST)

 • No tak. Hall i Ślisz jednak nie byli ZChN-owcami:) Zaskoczyłeś mnie, że taka partia w ogóle istniała... ;) Pozdr. Warschauer (dyskusja) 21:50, 11 paź 2009 (CEST)

Geremekedytuj kod

Poprawiłem, nie ma pewności co do nazwiska dziadka. Pzdr. pawelboch (dyskusja) 12:26, 12 paź 2009 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Magaliaedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Magalia

Postaram się jak najlepiej :) Pozdrowienia serdeczne i dzięki za gratulacje i zaufanie. Magalia (dyskusja) 19:03, 13 paź 2009 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Syntax errorAd:Dyskusja wikipedysty:Syntax errorAd:Dyskusja wikipedysty:Syntax erroredytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Syntax error

Witaj

Wydawało mi się, że skoro istnieje artykuł na litewskiej i żmudzińskiej Wikipedii, a samo wydarzenie ma cechy ponadczasowości, na przykład można się spodziewać, że wkrótce powstaną piosenki o Kedysie, a Hollywood zrobi scenariusz i nakręci film, to można i powinno się utworzyć artykuł. Myślę że sprawa będzie znana i wspominana także za 100 lat i nie jest to zapychacz szpalt z sezonu ogórkowego. Jeśli nie doniesienia prasowe, a przynajmniej nie polskie, to jakie źródła byłyby wiarygodne? Europejski nakaz aresztowania można chyba udokumentować tym: [4], a resztę jak rozumiem stronami prezydent Litwy, litewskiej policji, prokuratury i innych instytucji? Jeśli mają wersję angielską to mogę spróbować, jeśli nie - czy znasz kogoś kto zna litewski? Serio pytam. Syntax error (dyskusja) 18:19, 15 paź 2009 (CEST)

Zgłoś błąd a przeniesienie do dyskusjiedytuj kod

Hej. Wyciągnięte przeze mnie z historii w dziale <Zgłoś błąd> i dodany komentarz (nie dało mi to spokoju:) ) [5]Czy warto przenieść to na stronę dyskusji Jana Ciszewskiego? . Jeśli tak , to do dzieła (bo ja nie wiem jak:):) ) Oczywiście jeżeli możesz mi w tym pomóc. Pozdrawiam Daystrips (dyskusja) 01:57, 17 paź 2009 (CEST)

OK. Może nie warto nawet przenosić tego w dyskusję. Znane zdanie (z moich czasów) ale niestety nie weryfikowalne. Nie znalazłem ani jednej stronki na Googlach. A to powinno wówczas dyskwalifikować. Miłego "szaleństwa" na Wiki :):) Daystrips (dyskusja) 14:36, 17 paź 2009 (CEST) Żeby było jeszcze śmieszniej... ta ja wczoraj również zaliczyłem 15-minutową końcówkę. :):) I co teraz? Chyba się zweryfikujemy nawzajem :P Daystrips (dyskusja) 15:33, 17 paź 2009 (CEST)

Michele Caliendoedytuj kod

Witam, Skoro szanowny kolega usunął wpis Michele Caliendo, w takim razie należy też usunąć wpis Robert Kubica i podobne. Caliendo mimo iż w połowie Polak, to jest wicemistrzem Włoch w Internationa Formula Master. Kubica wprawdzie coś tam wygrał, ale to, że jest pierwszym polakiem w f1, nie oznacza iż jest encyklopedyczny. Zaskakuje mnie to iż nikt nie zgłaszał zastrzeżeń do tego wpisu i został usunięty bez informacji. To przykre, że Wikipedia posiada redaktorów, którzy według kaprysu podchodzą do danych wpisów z ignorancją wedle własnego uznania.

Polecam tak że poddać edycji wpis Pit-stop który jest bardziej rozpisany o formule 1 a nie mówi o innych kategoriach np. Nascar itp i jest tendencyjny

Jérôme d'Ambrosio który rozpoczął tak samo karierę jak Michele Caliendo i jeździli razem w wyścigach Internationa Formula Master

Fairuz Fauzy Też jeździł z Caliendo w serii Brytyjskiej Formuły

Michael Ammermüller Też jeździł z Caliendo w Internationa Formula Master

Zanim szanowny kolega zacznie się tutaj czepiać, że Caliendo zatrzymał się na Internationa Formula Master i został w 2008 roku wicemistrzem Włoch to informuję, że był podany wpis o tym, że podczas sezonu 2008 doznał wypadku w jednym wyścigu, który nie pozwolił mu na jazdę w sezonie 2009, gdyż został poddany operacji pleców i szykuje się do powrotu na sezon 2010. (prawdopodobnie będzie to GP2)

Mam dalej wymieniać? Brak jakiejkolwiek wiedzy i proste kasowanie według własnego uznania. Proponuję pozostać przy polityce i zając się biografią polityków a nie ludzi sportu bo widzę tutaj wiedzę bardzo marną... --Kadras (dyskusja) 09:49, 17 paź 2009 (CEST)

czwarty album Rihannyedytuj kod

Informacje zawarte w tym artykule to nie jest zaden wandalizm! Zawieral wiarygodne informacje! Mam pytanie czy mozesz na chwile go przywrocic lub cos? bo chce sobie skopiowac to co napisalem to. i wkliec do brudnopisa...

Szymon7210 (dyskusja) 21:03, 17 paź 2009 (CEST)

Dzięki, tylko przypisow brakowalo tak? Wiesz trioche sie nameczyłem, a iformacje bralem z jej bloga i z ang wikipedi.

Szymon7210 (dyskusja) 21:07, 17 paź 2009 (CEST)

Gwiazdkaedytuj kod

Należała Ci się:). Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 21:39, 17 paź 2009 (CEST)

Rosa Estaràs Ferragutedytuj kod

Szkoda, że nam zabrali zdjęcie tej atrakcyjnej kobiety. A Ciebie widzę inspirują ostatnio chłodniejsze klimaty... ;) Pozdr. Warschauer (dyskusja) 11:53, 18 paź 2009 (CEST)

 • Fajnie, że zamieściłeś biogram wojewody zamoyskiego. Ja szukam teraz informacji o Franciszku Wasiku, może masz chociaż jakieś strzępy, np. datę urodzenia? Wiem, że kandydował w 1991 i 1993 na senatora. Czy wojewoda Socha był wykładowcą Politechniki Koszalińskiej? Jeśli to zbieżność nazwisk, to będzie niezła wtopa;) Pozdr. Warschauer (dyskusja) 18:48, 18 paź 2009 (CEST)


Wikipedysta: Wrestling Fanedytuj kod

Witam. Chciałbym zostać redaktorem wikipedii. Czy moge się dowiedzieć jakie warunki musze jeszcze spełnić.

Order Orła Białegoedytuj kod

Ech, ta ikonka z Orderem Orła świetnia pasowała do zacnego warszawskiego wolnomularza... Ale niech już będzie w infoboxie. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 01:07, 20 paź 2009 (CEST)

Do niektórych infoboxów nie wchodzą beretki. --Marmale (dyskusja) 22:11, 20 paź 2009 (CEST) No ja doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, bo mnie z kolei kłuje w oczy nadużywanie obrazków flag. Może mógłbyś coś zrobić, żeby beretka weszła do infoboxu Orszy? Autor ostatnio nie bywa na Wikipedii. Pozdrawiam --Marmale (dyskusja) 12:03, 21 paź 2009 (CEST) Jest super! dzięki. --Marmale (dyskusja) 16:52, 21 paź 2009 (CEST)

Źródłaedytuj kod

OK. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 16:49, 20 paź 2009 (CEST)

Skąpskiedytuj kod

możesz wyjaśnić sens takich edycji? Zdublowanie linka zewnętrznego, błędna likwidacja odstępów, dziwaczna sekcja zobacz też Link zew. został raz podany jako źródła, więc umiejscowiłem go w linkach zew. Sekcja "Zobacz Też" powinna być w każdym/większości artykułów. Proszę wytłumacz mi, dlaczego według Ciebie likwidacja tych odstępów jest błędna? --Tutaj było Zuoo :) 17:06, 20 paź 2009 (CEST)

 • Nie czyta się lepiej. Skasowałem przestrzeń, żeby się lepiej czytało i żeby wyglądało to przyzwoicie. Co do "Zobacz też", to czytelnik Wikipedii mógłby chcieć dowiedzieć się czegoś więcej na tematy poruszane w artykule, a nie koniecznie musi mu się chcieć polować na niebieskie wyrazy w czarnym tekście. Link zewnętrzny ma prawo być źródłem i ja wcale nie zaprzeczam, tylko co stoi na przeszkodzie w dorobieniu sekcji "Linki zewnętrzne", by w razie czego każdy mógł łatwo dopisać linki tematyczne?

Re: Szablonyedytuj kod

Szablony do czego służą nie będę cię uczył bo wiesz, a jeśli nie to nie powinieneś być administratorem. Wstawiłem takie gdyż uznałem, że są najodpowiedniejsze do zastanej sytuacji (nie wiem kiedy autorzy tekstu poprawą braki, watro czytelników poinformować właśnie poprzez szablon). Oba hasła prawdopodobnie łapią się w kategoriach zwanych potocznie twórczością własną lub będąca trudno weryfikowalną nie mającą źródeł niezweryfikowane dane. Trochę inaczej niż to podejrzewam znaczną kreatywną twórczość. Co do artykułu o synagodze to jet przekłamanie gdyż Synagoga przy ul. Lubartowskiej 10 to dawna Bóżniczka Chewra Nosim (Bractwo Tragarzy Zwłok), zbudowana w 1889 r. Od 1987 r. pełni funkcję Izby Pamięci Żydów z Lublina. Eksponowane są tu dawne fotografie, przedmioty historyczne oraz tablica pamięci Polaków, którzy nieśli pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Natomiat w drugiej części sali obecnie odprawiane są modły.

Co do twoich pretensji, że nie omówiłem sprawy z autorem tekstu to informuję, że zamierzałem, ale mi przeszkodziłeś więc zrób to teraz za mnie bo ja mam ważniejsze sprawy w realu. Tenautomatix (dyskusja) 17:36, 20 paź 2009 (CEST)

Kategoria:Wiceprezydenci miast w Polsceedytuj kod

Czy Twoim zdaniem któreś z miast zasługuje jeszcze na wyróżenienie (Kraków, Wrocław, Gdańsk, Łódź)? Pytam, bo w sumie nie orientuję się dobrze ile tego typu artykułów mamy. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 17:42, 20 paź 2009 (CEST)

AWS-UWedytuj kod

Witam! Faktycznie sprawa o który wybór chodziło nie jest przez Roszkowskiego (na jego książce się opieram) doprecyzowana: Pod koniec lutego Piskorskiemu (UW) zabrakło jednego głosu AWS do reelekcji na prezydenta Warszawy, wobec tego w kwietniu zawarł porozumienie z SLD i za cenę poparcia UW dla kandydata Sojuszu na burmistrza gminy Centrum został wybrany prezydentem głosami UW i SLD. Reprezentujący AWS wojewoda mazowiecki zaskarżył wybór do Naczelnego Sądu Administracyjnego - tylko który wybór? Ale faktycznie, z artykułu, który podesłałeś wynika, że chodzi o burmistrza, a nie prezydenta - poprawię. Z kolei w przypadku roku 1999, to z pewnością chodzi o zmianę w resorcie kultury, nie ma wątpliwości, mogę doprecyzować. Dzięki za zwrócenie uwagi, pozdrawiam! TR (dyskusja) 21:14, 20 paź 2009 (CEST)

A, jeszcze jedno sprawa - w linkach zewnętrznych zamieściłem odsyłacz do umowy koalicyjnej [6]. Nie udało mi się jej znaleźć nigdzie indziej, czy zatem może być w tej postaci? TR (dyskusja) 15:23, 21 paź 2009 (CEST)

Leszek Zenonedytuj kod

Masz rację, że Leszek Zenon na granicy encyklopedyczności, podobnie jak SD na granicy życia i śmierci (wykres się nie zmienia od 20 lat). Cóż zrobić? Jeśli chodzi o koalicję AWS–UW to nominowanie komisarza nie tyle jej nie uratowało, ale było casus beli między AWS a UW z tego co pamiętam. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 22:13, 20 paź 2009 (CEST)

Gwarancje Ubezpieczeniowe - polemikaedytuj kod

Niestety artykuł autorstwa Agunia777 zawiera sporo poważnych błędów merytorycznych i chyba tylko dlatego, że był dłuższy od stuba i zawiera diagram, zastąpił poprzednią definicję gwarancji ubezpieczeniowej. Przykro mi, ale gwarancje ubezpieczeniowe nie są płatne "na wypadek wystąpienia określonego w UMOWIE GWARANCYJNEJ ZDARZENIA LOSOWEGO". Pojęcie "zdarzenia losowego" jest charakterystyczne dla umów ubezpieczenia potwierdzanych tradycyjnie polisami I NIE MA ZASTOSOWANIA DO GWARANCJI. Proszę uważnie przeczytać (zwłaszcza prawnicy !!!!) definicję zdarzenia losowego z linku wewnętrznego w Wikipedii. Podanie w artykule odnośników do przepisów prawnych, narysowanie diagramu etc. nie decyduje o jego poprawności ! Jest jeszcze więcej błędów w tym artykule ale "szkoda czasu i atłasu". Proszę zapytać prawnika z tytułem radcy prawnego specjalizującego się w prawie ubezpieczeniowym.

Proszę o odpowiedź dlaczego stub Gwarancje Ubezpieczeniowe [7] został nazwany jako "dziwny" i w jakim zakresie był merytorycznie niepoprawny.

praktyk 62.111.175.211 (dyskusja) 13:30, 21 paź 2009 (CEST)

Lucjan Karasiewiczedytuj kod

Dlaczego w ramach edycji "porządki" zamieniłeś daty dzienne na lakoniczne daty miesięczne? To nie porządki tylko okrajanie merytoryki związanej z tytułem hasła i zubażanie artykułu. 95.160.177.219 (dyskusja) 18:21, 21 paź 2009 (CEST)

Opierasz swoje osądy na podstawie konretnych zaleceń (poproszę diff) czy wg swojego POV podpieranych przez wielu o "zdrowy rozsądek", rozumiany przez każdego inaczej i przez to kryterium kompletnie nieobiektywne albo jeszcze inny górnolotny banał? Subiektywne rozgraniczenia, że data dzienna wyboru na papieża lub powołania na centralny urząd jest ency a data wystąpienia z partii o średnim poparciu w ostatnich latach na wysokości 30%, do niedawna rządzącej, to nieporozumienie. Czekam na linka a w razie jego braku liczę na niezubażanie merytoryki w przyszłości. Nie odpowiada mi również Twój typ edytowania i administrowania, w którym Ty przewidujesz sobie rolę jednoosobowego decydenta. Jeśli ktoś Cię zrewertuje (często niesłusznie, ale nierzadko zasadnie), to blokujesz od razu możliwość edytowania hasła pzynajmniej przez IP zamiast poprosić innego admina o ewentualne podjęcie kroków w sprawie, w której sam jesteś stroną. IP nie równa się polglowek. 95.160.177.219 (dyskusja) 18:43, 21 paź 2009 (CEST) Czyli banały, o których pisałem wyżej. Żegnam.

Gwarancje ubezpieczenioweedytuj kod

Witaj! prawdopodobnie doszło do pomyłki i merytorycznego błędu. Jako, że jesteś administratorem prosiłbym, żebyś zapoznał się ze zgłoszeniem autora artykułu Gwarancje ubezpieczeniowe na mojej stronie dyskusji w tym miejscu. Zgłosiłem też problem autorce artykułu Gwarancja ubezpieczeniowa Aguni777, na jej stronie dyskusji. Jako, że zacząłem opiekować się portalem Prawo i ponoszę współodpowiedzialność za całe zamieszanie proponuję zostawić zakwestionowany artykuł Gwarancja ubezpieczeniowa, zarzuty merytoryczne i treść wykasowanego artykułu Gwarancje ubezpieczeniowe umieścić na stronie dyskusji artykułu. Przeprosiłem autora skasowanego artykułu za możliwe błędy na jego stronie dyskusji. Cały problem wynikł stąd, iż w pierwotnym artykule Gwarancja ubezpieczeniowa nie było źródeł, nie był weryfikowalny, potraktowaliśmy go w naszym Wikiprojekcie jako "dziwnego stuba" a Agunia777 w dobrej wierze napisała nowy artykuł - jak się być może (to trzeba dopiero sprawdzić) - w świetle prawa ubezpieczeniowego błędny. Cóż, jest to dla nas nauczka na przyszłość. Pozdrawiam. --Karol Dąbrowski (dyskusja) 19:06, 21 paź 2009 (CEST)

 • Witaj! dzięki za szybkie info. Wyjaśnimy tą kwestię i w razie potrzeby przywrócimy poprzedni artykuł a usuniemy artykuł Aguni777. Pozdrawiam! --Karol Dąbrowski (dyskusja) 19:25, 21 paź 2009 (CEST)

Flickredytuj kod

Hej, co wpisać przy dodawaniu do Wikipedii obrazków z Flickra, udostępnionych na licencji Creative Commons? --Marmale (dyskusja) 19:28, 21 paź 2009 (CEST)

Ok, na razie upnąłem grafikę na pl, żeby nie było wtopy na Commons --Marmale (dyskusja) 19:52, 21 paź 2009 (CEST)

Stanisław Sochaedytuj kod

Zatem jeśli możesz, przekieruj do brudnopisu. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 23:28, 21 paź 2009 (CEST)

 • 1. Dziękuję! 2. Roman Kurzbauer był w UP na pewno w latach 1992–1997; źródło: a) Almanach wiedzy powszechnej. 1995/96, Wydawnictwo Skrzydła, Warszawa 1995; b) Mniejszości narodowe w Polsce. Informator 1994 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Warszawa 1995. Co działo się później z jego przynależnością nie wiem. Nie wykluczam, że również i w 2001 ubiegał się o mandat z puli UP. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 00:34, 22 paź 2009 (CEST)
  • Myślę, że wytłumaczenie może być takie, że dla mniejszości niemieckiej mandat w okręgu Racibórz w 1993 był pewniakiem, a start z listy UP nie gwarantował sukcesu. Dziwne, że jednak nie wszedł w 2001 z SLD–UP, pewnie miał słabe miejsce. PS. A u mnie mały Jubileusz (Maciej Poros: nr 400;). Pozdr. Warschauer (dyskusja) 01:00, 22 paź 2009 (CEST)

Encyklopedyczność członków Trybunału Stanuedytuj kod

Była już na ten temat dyskusja? Warschauer (dyskusja) 12:44, 22 paź 2009 (CEST)

 • Może coś napiszę (wypadałoby np. o Stanisławie Afendzie). Zobacz, że Świdy-Ziemby też nie ma... Warschauer (dyskusja) 14:20, 22 paź 2009 (CEST)
  • Fajnie, że stworzyłeś art. Na 100% była z rekomendacji UD, chyba nawet należała (ale tu nie jestem pewien). Zresztą zawsze była związana ze środowiskiem UW. Ja z kolei napisałem hasło o Edwardzie Pałłaszu, też zdziwiony, że jeszcze nie ma. PS. A o OOP poszukam, na pewno ma (tylko który Krzyż?). Pozdr. Warschauer (dyskusja) 16:13, 22 paź 2009 (CEST)

Serghei Covalciucedytuj kod

Ówże powinien chyba jako reprezentant Mołdawii występować w wiki pod pisownią mołdawską, a nie transkrypcją z rosyjskiego. Nie mogę zrobić rediru, bo strona już istnieje. Kimodin (dyskusja) 21:20, 22 paź 2009 (CEST)

Dzięki. Swoją drogą mam problem z osobami z b. ZSRR posiadającymi obywatelstwo polskie - natknąłem się na to edytując ostatnio artykuły o rosyjskich żużlowcach. Taki np. Emil Sajfutdinow. Transkrypcja pisowni nazwiska jest ok. Ale dam sobie rękę uciąć - znając nieco realia urzędowe - że w polskich papierach, łącznie z dowodem osobistym, występuje jako (najprawdopodobniej) Emil Sayfutdinov. Kimodin (dyskusja) 21:37, 22 paź 2009 (CEST)

Piotr Domaradzki (pisarz)edytuj kod

Ad 1. Prasa i internet są źródłami akceptowalnymi tak samo jak książki popularnonaukowe. Zwłaszcza gdy temat jest świeży. Ad 2. Nie oczekuję forum dyskusyjnego w treści biogramu. Ad 3. Wikipedia nie jest IPN, ale to nie znaczy, że cokolwiek, co ma tą instytucję w kontekście, ma być odgórnie cenzurowane. Zgodnie z tą logiką, Wikipedia nie jest Biuletynem Informacji Publicznej i nie ma sensu opisywać urzędników... 95.160.177.219 (dyskusja) 01:34, 24 paź 2009 (CEST)

To istotny fakt biogramu - jeszcze istotniejszy niż to, że bohater lubi sobie malować autoportrety albo istotniejsze od imion i dat urodzin dzieci. A póki nie ma prawomocnego wyroku orzekającego pomówienie jak to nazwałeś a precyzyjniej zniesławienie, to nie ma i przestępstwa. Zwłaszcze, że w żadnych mediach ani wzmianki nawet o wniosku o ściganie. 95.160.177.219 (dyskusja) 01:53, 24 paź 2009 (CEST)

Donald Tuskedytuj kod

Myślę, że wcześniej czy później trzeba będzie dać mapkę z wynikami ogólnopolskimi, żeby nas Kaszubi i Ślązacy o warszawocentryzm nie posądzili [mieliby sporo racji]. Przy okazji: dysponujesz może spisem kandydatów UW w wyborach parlamentarnych 1997? Potrzebuję coś sprawdzić. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 15:35, 24 paź 2009 (CEST)

 • Dzięki. Wiem już teraz kim byli kandydaci SD z pierwszych miejsc UW w Koninie (Mikołaj Kołodziejczak), Ostrołęce (Tadeusz Stupiński) i Siedlach (Ryszard Szczepanik). Jednym z 3 kandydatów na senatorów był Wacław Mendys, który byłby najbliżej encykledyczności, gdyby zrobił habilitację. Swoją drogą te miejsca, które UW dała SD rzeczywiście były dziadowskie, ale to juz inna sprawa:) Pozdr. Warschauer (dyskusja) 16:46, 24 paź 2009 (CEST)
  • Ano właśnie. Nowy Sącz pewnie by nic nie dał, ale Janowski miał mieć bardzo dobre 5 miejsce na krajówce. Ostatecznie SD dostało 19 i 29. Na listach, które przesłałeś zauważyłem też nazwisko SD–eka Zbigniewa Małolepszego w Ciechanowie, ale być może on już w 1997 był w UW, bo Żebrowski nie wspomina nic o starcie działaczy w Ciechanowie (tylko o kandydatach na senatorów z Kielc – który? – i Krosna). Warschauer (dyskusja) 23:44, 24 paź 2009 (CEST)

Miejsce zamieszkania posłówedytuj kod

To jest do sprawdzenia na stonach PKW, bo zawsze kandydaci podają:zawód i miejsce zamieszkania. Uważam, że miejscowość, bo przecież, nie dokładny adres, jest ważny, aby ludzie wiedzieli skąd pochodzi polityk, czy kandyduje z okręgu w którym mieszka itp. Sądzę, że nie narusza to prywatności.

Czyszczenieedytuj kod

Hej. Czy jest możliwe wyczyszczenie tej historii? [8] Dziwnie założył i dziwnie sobie wpisał. No i dziwacznie dał opis. Zaliczyłem to jako kawał Daystrips (dyskusja) 22:42, 24 paź 2009 (CEST)

OK. Ale sam przyznasz... nabrał mnie tym wpisem :) Dobrego siedzenia ...(pod....) :PDaystrips (dyskusja) 22:47, 24 paź 2009 (CEST)

Georgina Beyeredytuj kod

Witaj. Możesz mi wyjaśnić dlaczego. Przecież to co napisałem jest zgodne z prawdą, więc nie rozumiem dlaczego moja edycja została anulowana. --Tomen (dyskusja) 01:14, 25 paź 2009 (CEST)

 • Jak może być od urodzenia kobietą skoro urodził się jako chłopiec/mężczyzna i dopiero w 1984 roku zmienił płeć a więc w wieku 27 lat. Proszę Cię zatem abyś przywrócił poprzednią wersję, szczególnie że nie zmieniłem nic co by wpływało negatywnie na jakość artykułu a zaznaczyłem tylko że był również mężczyzną.
 • Witaj. Widzę, że nie przywróciłeś poprzedniej wersji o co Cię prosiłem mimo, że przedstawiłem argumenty. Możesz mi wyjaśnić dlaczego? --Tomen (dyskusja) 20:20, 26 paź 2009 (CET)
 • To, że mężczyzna czuje się kobietą (i odwrotnie) to nie znaczy, że tą kobietą jest. Niechęć do własnej płci jeszcze tego nie oznacza. Jak w takim razie wyjaśnisz to że urodził się mężczyzna a to jest fakt bezsporny. Nawiasem mówiąc na obecną chwilę nie jest możliwa 100% zmiana płci, medycyna nie jest na tyle jeszcze zaawansowana by to było możliwe, zawsze pozostaną organy wewnętrzne typowo męskie lub żeńskie a także psychika, która może się identyfikować z przeciwna płcią ale zawsze też pozostanie częścią własnej tej nabytej w chwili narodzin. Jeśli to Cię nie przekonuje będę odwoływać się do Komitetu Arbitrażowego. Pozdrawiam --Tomen (dyskusja) 20:44, 26 paź 2009 (CET)

Różnościedytuj kod

Na Ukrainie to jest zabawnie od 1991, co jest w sumie dużym plusem, bo wcześniej było straszno. Zauważyłem, że naprawiasz artykuły po padnięciu serweru vlada.com.ua. Ja nie mogę odżałować czeskiego "Hu iz hu", bo przydałoby mi się do SD. Co do spraw politycznych, to w przyszłym roku poza wyborami ukraińskimi warto obserwować łotewskie (może ważniejsze?). Warschauer (dyskusja) 02:22, 25 paź 2009 (CEST)

 • Мені важко повірити у те, що Садовий висловив підтримку Віктору Януковичу. Якщо це правда, то це його право і його вибір. Але цікаво, чи він заявив це у кулуарах, чи, можливо, в туалеті. Бо минулого тижня Садовий у кулуарах заявляв, що підтримує Тимошенко, а через тиждень вже заявив, що підтримує Януковича... – wypowiedź Stepana Kurpila za Ratuszą. Czy to możliwe, żeby Andrij Sadowyj poparł Wiktora Janukowycza? Warschauer (dyskusja) 18:27, 25 paź 2009 (CET)

Lech Kaczyński funkcje honoroweedytuj kod

Witaj!

Co myślisz o umieszczeniu w artykule o obecnym prezydencie ważniejszych funkcji honorowych jakie pełnił bądź pełni? Podobny wykaz znajdzie się w nowej poszerzonej wersji artykułu o prezydencie Mościckim, którą przygotowuje właśnie Shalom. Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 12:43, 25 paź 2009 (CEST)

Jeden za i przededytuj kod

Hej. Usuwałeś tego amanta Tadeusz Konon, co z tym począć? Wincenty Konon (autor ten sam) Daystrips (dyskusja) 20:48, 25 paź 2009 (CET)

 • Dałem szablony, poprosiłem o źródła autora, niestety podał linki ogólnikowe (nieweryfikowalne). Poczekam ze 2-3 dni (poszperam w necie) i walnę tam gdzie proponujesz. Daystrips (dyskusja) 20:53, 25 paź 2009 (CET)
  • Znalezione :) skąd czerpał wiadomości, rzeczywiście jest tam. Pytanie tylko czy jest ency? Nawet jak "całowany" był przez tego [9]. W zawiasach oczywiście :) Co do źródła to tu jest [10] (od razu do pdf). ps. jest tam też ten kasowany. Pozdrawiam i dobrej czytanki :P Daystrips (dyskusja) 21:24, 25 paź 2009 (CET)
   • Poprawiłem link. Może ktoś się nad nami zlituje? :P Daystrips (dyskusja) 21:41, 25 paź 2009 (CET)

Goldenegg i inne...edytuj kod

Witam. Widzę, że usunąłeś ewidentną reklamę Goldenegg. Spośród "Instytucji finansowych" na wiki podobnie oceniam to hasło, bo: brak interwiki; chyba mało znana firma ogółowi społeczeństwa (osobiście nie słyszałem, a pracuję w firmie, która ma tysiące klientów - przedsiębiorstw); brak odsyłaczy poza oficjalną stroną firmy; wyrażenie naruszające NPA w stylu autoreklamy. Nie wiem, czy możesz usunąć albo zgłosić do DNU? Dziękuję i pozdrawiam Wiklol (dyskusja) 21:02, 25 paź 2009 (CET)

Cezary Miżejewskiedytuj kod

Witam, zgadzam się z generalnie z uwagą, ale ostatnia zmiana moim zdaniem była zdecydowanie ency, ponieważ to oficjalna funkcja. Pozdrawiam C64 21:27, 25 paź 2009 (CET)

Listaedytuj kod

 • Zagłosowałem. Mam tylko propozycję, by wzbogacić listę o elementy graficzne, np. dodać malutkie flagi do poszczególnych delegacji narodowych, a całość ozdobić flagą europejską. Warschauer (dyskusja) 13:51, 26 paź 2009 (CET)
  • Moim zdaniem we wszystkich trzech przypadkach wygląda przyzwoicie. Poczekajmy na inne opinie. Warschauer (dyskusja) 22:45, 26 paź 2009 (CET)

PUAedytuj kod

Dziękuję za wyciąganie trochę za uszy do tego PUA, opłaciło się :) Postaram się być przyzwoitym "cieciem", może przydam się. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 22:46, 26 paź 2009 (CET)

Władysław Reicheltedytuj kod

 • To on? Warschauer (dyskusja) 23:41, 26 paź 2009 (CET)
  • Zielona Góra była w jednym okręgu z Lesznem (tj. Gorzów z Piłą). Wychodzi na to, że Unia miała po prostu silne poparcie (dobrą kampanię?) w południowej Wielkopolsce. Ciekawe, czy Zbigniew Haupt też należy? W kwestii nazwy: myślę, że człon Lubuszan dodano dlatego, by zyskać poparcie na Dolnym Śląsku (Zielona Góra to przecież Dolny Śląsk, sic!) i chyba do niego już nie wracano. Zresztą nie wiem, czy UW może działać poza granicami województwa? Żadnych kółek na Ziemi Lubuskiej aktualnie nie mają. Co do innych organizacji regionalnych, to na pewno warto stworzyć, ja bardzo chętnie bym się zajął Warmią i Mazurami albo Dolnym Śląskiem, ale tu za bardzo nie ma czym:) Pozdr. Warschauer (dyskusja) 00:43, 27 paź 2009 (CET)

Shmoozeedytuj kod

Eksperyment to możesz zrobić w laboratorium.O co ci z tym chodziło? Jak nie wierzysz to idź na www.shmooze.pl You have been killed by Margomaniak (dyskusja) 15:46, 27 paź 2009 (CET)

( ;( ;( ;( ;(

Lepperedytuj kod

Lepper został odznaczony Medalem Nadzei Jana Pawła II i Medalem Alberta Schweitzera, międzynarodowe, uznane na świecie. W WIKI jest inf. np.o ... tytule kociarza roku dla kaczyńskiegoczy honorych obywatelstwach miasta dla palikota, czy Tuska. tytuł o skali gminy czy miasta! Odznaczenia Leppera są 1000 razy ważniesze. Myślę, że nie nalezy ukrywać przed ludźmi żadnych inf. o każdym polityku czy są to wyroki, czy publikacje, czy funckje w partiach, czy tutłyi odznaczenia!

Czy te odznaczeni są ency, bo są w WIKI przy innych politykach:

 • lutego 2008 otrzymał tytuł Kociarza Roku w plebiscycie czytelników miesięcznika "Kot"!!!!!!!!;
 • Człowiek Roku 2004 według "Tygodnika Solidarność";
 • 17 stycznia 2007 "Człowieka Roku 2006" przyznany przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP ("w uznaniu zasług dla naprawy Rzeczypospolitej, przywracania pamięci o bohaterach walki o wolność obywatela i suwerenność państwa");
 • 24 stycznia 2007 na zakończenie trzydniowej oficjalnej wizyty w Turcji odebrał nagrodę "Europejskiego Męża Stanu 2006", przyznaną za "otwarte i szczere wsparcie procesu integracji Turcji z Unią Europejską". Nagrodę przyznały: Związek Dziennikarzy Europejskich, Zrzeszenie Tureckich Kobiet Biznesu oraz czasopismo poświęcone integracji Turcji z UE "True";
 • 22 lutego 2008, w związku z objęciem Honorowego Protektoratu nad organizacjami harcerskimi, otrzymał Krzyż Honorowego Harcerza Rzeczypospolitej;
 • 8 kwietnia 2008 otrzymał medal "Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej" w uznaniu działań na rzecz upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej. Medal przyznała Polska Fundacja Katyńska;
 • 1 stycznia 2009 został laureatem Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego, przyznawanej przez "Niezależną Gazetę Polską";
 • 29 stycznia 2009 odznaczony został (przyznanym z datą 11 listopada 2008) Krzyżem Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" za działalność niepodległościową w latach 1945–1954[20];
 • 2* Wyróżniony nagrodą Srebrenica 1995 (2005), nagrodą "Giganta" 1995 poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej", nagrodą Jana Nowaka-Jeziorańskiego (2004). W 2009 redakcja "Gazety Wyborczej" wyróżniła go "Człowieka Roku".

Jeśli tytuł Mojego Kota jest ency, a nagroda im. Papieża i medal przyznany przez R. JR. Kennedyego nie, to chyba coś jest nie tak!

István Sándorfiedytuj kod

Hi, my friend! Could you make a Polish translation about this article: en:István Sándorfi He is a Hungarian painter, my role-modell. Thank you! --Eino81 (dyskusja) 17:31, 28 paź 2009 (CET)

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi.

ZG itd.edytuj kod

No z tym podglądem powyżej to dobre ;) PS. A jak się na razie wywiązuję, ujdzie [11]? Nawet jakieś tam testy wstawiać zacząłem. Pawmak (dyskusja) 18:41, 28 paź 2009 (CET)

SzansaSpotkania.netedytuj kod

WJedytuj kod

Poprawię linkowanie. Faworyzowanie jednej z osób o tym nazwisku to POV! Corleone123 (dyskusja) 17:22, 29 paź 2009 (CET)

 • Spokojnie daj mi parę minut a zrobię jak być powinno czyli disambig pod "Wojciech Jasiński" a reszta z wyróżnikami w nawiasie. Corleone123 (dyskusja) 17:24, 29 paź 2009 (CET)
 • PS. Udział procentowy linków to nie argument za takim a nie innym brzmieniem tytułu. Ważne żeby było systemowo i jednolicie, czyli punkt wyjścia disambig z imieniem i nazwiskiem WJ a od niego odnośniki do trzech biogramów. Warto unikać stron ujednoznaczniających ze słowem "ujednoznacznienie" w tytule. Była już o tym mowa w Kawiarence. Corleone123 (dyskusja) 17:27, 29 paź 2009 (CET)

Partia Chrześcijańsko-Społecznaedytuj kod

Ciekawe, jak się to ma do zakazu tworzenia JOW w wyborach do PE. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 23:31, 29 paź 2009 (CET)

Słowa J. Ciszewskiegoedytuj kod

Hej. Popatrz na to [12] :) Przypominasz sobie? :P Pozdrawiam Daystrips (dyskusja) 14:43, 30 paź 2009 (CET)

 • Co do Twego urywka. Niestety tej wypowiedzi (chodzi o konkretną wypowiedź) dokładnie nie pamiętam. Jak wiesz TVP Sport powtarza (ostatnio to dość często), mam nadzieję, że i Monachium wyłapię a wówczas również zrobię cytat. Zastanawiam się, czy można byłoby wyciąć tę cześć nagrania i jako plik medialny na Commons dać (ale czy wolno mi to zrobić? , nie wiem bo jeszcze tam nic nie dawałem. Póki co mam ten kawałek na video) Pozdrawiam Daystrips (dyskusja) 20:23, 30 paź 2009 (CET)
  • Tak myślałem :( (szkoda). Jutro o 21.40 - 23.00 coś o nim będzie. Może złapię. Daystrips (dyskusja) 20:33, 30 paź 2009 (CET)
   • :) Chyba po raz pierwszy kosz w komputerze mi się przydał na coś :P Mam datę do przypisu [13] Daystrips (dyskusja) 21:25, 30 paź 2009 (CET)

Odp:Bukareszteński/ańskiedytuj kod

Odp:Bukareszteński/ański
Niekoniecznie. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:27, 30 paź 2009 (CET)

Under Forgeedytuj kod

Po prostu nie chce sprawiac problemu, możesz usunąć.

Przymiotnik od Budapesztu i Bukaresztuedytuj kod

To prawda, formy "budapesztański" i "bukaresztański" zostały kilka lat temu dopuszczone jako alternatywne, z uwagi na częste stosowanie w języku potocznym. Obecnie nie są uznawane jako błąd, ale nie jest to forma podstawowa, słownikowa i zalecana do stosowania w poprawnej polszczyźnie. Od encyklopedii wymaga się poprawności językowej najwyższej jakości. Na jakimś blogu nie zwróciłbym pewnie na to większej uwagi, ale na Wikipedii jak najbardziej. I tę zasadę stosuję od wielu lat. http://so.pwn.pl/lista.php?co=budapeszt 195.177.65.168 21:56, 30 paź 2009 (CET)

Znam tę kwestię. Moim zdaniem w enncyklopedii ważniejsza jest poprawność językowa i stosowanie formy, która kiedyś była uznawana za jedyną prawidłową, a która obecnie jest uznawana za wzorcową. W słowniku otrograficznym nie znajdziesz formy z "a" na równych prawach z "e", ewentualnie z dopiskiem, że dopuszczalne, potoczne. 195.177.65.168 22:06, 30 paź 2009 (CET)

Disambigiedytuj kod

Przeglądam tzw. "porzucone" strony. Ten wykaz sugeruje (chyba), że te strony mają feler polegający na tym, że nic się do nich nie odwołuje (zob. Wikipedia:Robota_bez_laurów ). No to naprawiam ten feler, jak potrafię. Też mam takie wątpliwości, ale nie wpadłem na lepsze rozwiązanie. Chociaż jedno jest, bardzo proste: wystarczy wpisać link na stronę wikipedysty, a mechanizm tworzący ten wykaz już nie traktuje strony jako "porzucona". Pozdrowienia. Makawity (dyskusja) 23:44, 30 paź 2009 (CET)


Cieszę się, że wreszcie mam z kim porozmawiać na ten temat. To rozwiązanie, na które zwróciłeś uwagę, nie jest moim wynalazkiem. Takich odwołań jest dużo więcej, i ja się na tym wzorowałem. A wykaz "porzuconych" (kiepska nazwa) - jest zrobiony według jakichś, na pewno "słusznych", założeń. Czy jesteś w stanie nawiązać kontakt z twórcami wykazu i zasugerować poprawki algorytmu tak, aby wykaz wskazywał tylko takie hasła, które wymagają powiązania? W tym, aby pokazywał również hasła ukryte sposobem, o którym wspomniałem, zobacz np. ACRA. Makawity (dyskusja) 00:02, 31 paź 2009 (CET)

SYRIZA :)edytuj kod

Witaj, powinieneś się zdecydować czy w tym haśle stosujesz transkrypcję czy transliterację greckiego. Albo SYRIZA i Aleksis, albo SURIZA i Alexis — [14]. Tak bardziej z obowiązku to wyszło;) Pozdrawiam. — Paelius Ϡ 02:03, 31 paź 2009 (CET)

Uprawnieniaedytuj kod

Czylii coo? Lierowka na literowce? Szymon7210 (dyskusja) 21:10, 30 paź 2009 (CET) Sorry że na Cb najechałem, ale każdy się mnie czepia. Mam 16 lat, nie rozumiem jakiejś lterówki i tego waszego fachowego wikipedyjskiego języka. Więc kiedy zwrócisz mi uprawnienia redaktora? I O co chodzi z tą literówką? Że za dużo razy poprawiam dany artykuł? Szymon7210 (dyskusja) 13:58, 31 paź 2009 (CET) Moze ktos inny mi da te uprawnienia... :PPP Nie bede sie Tb prosil... Szymon7210 (dyskusja) 17:12, 31 paź 2009 (CET) JejQ, moje artykuły są normalne... Niechlujne, ale żeś pojechał mi... Szymon7210 (dyskusja) 17:15, 31 paź 2009 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty Markieledytuj kod

Moze i czas tyko odwagi mi jeszcze brakuje:-) Pozdrawiam--Markiel Odpisz 17:15, 2 lis 2009 (CET)

 • P.S. A tamto nalezy ci sie jak malo komu. (Co wcale nie znaczy, ze cie lubie ;-))

Re: Oznaczanieedytuj kod

Witam. Istotnie przyznaję się do błędu - w przypadku edycji 2 i 3 górę wzięła rutyna, natomiast edycja 1 była świadoma, ponieważ te literówki widziałem, natomiast jako redaktor nie jestem zobowiązany (link) do poprawiania takich błędów, jednakże w miarę możliwości robię to w miarę możliwości jak najczęściej. Nie zmienia to faktu, że poprawiłem błędy, na które mi zwróciłeś uwagę. Jak pewnie zauważyłeś w ostatnich dniach oznaczyłem ponad 1500 wersji i raz na jakiś czas może zdarzyć się jakiś chochlik, zwłaszcza przy takiej ilości ;-) Przepraszam za to małe zamieszanie. Mam nadzieję, że tego typu sytuacji jak Squat będę miał jak najmniej! Pozdrawiam Rzuwig 20:08, 2 lis 2009 (CET)

Łomżaedytuj kod

Co z tym zrobić? Kimodin (dyskusja) 19:06, 3 lis 2009 (CET)

Apelantedytuj kod

Wg mnie słownikowe, więc powinno trafić do Wikisłownika. Ale nie wiem gdzie zgłosić, do Poczekalni? --Kriis73 (dyskusja) 21:56, 3 lis 2009 (CET)

Dzięki. Wstawię szablon. --Kriis73 (dyskusja) 22:11, 3 lis 2009 (CET)

Taida-Cyntia Zaradnaedytuj kod

wpis został uznany za nieencyklopedyczny

Przez kogo i na jakiej podstawie ? Istnieje ? Płyty nagrała ? A że już nie śpiewa ? No, mój Boże, niektórym to idzie jeszcze szybciej, a mają więcej, niż kilka lat. 83.7.242.219 (dyskusja) 20:57, 4 lis 2009 (CET)

 • Przeze mnie i nie tylko. Brak źródeł, pudelkowy styl, tymczasowa encyklopedyczność. Elfhelm (dyskusja) 21:10, 4 lis 2009 (CET)

Młoda Białoruśedytuj kod

Postaram się poprawić. Organizacja niszowa, ale nie bardziej niż to, to, to, to, czy to. Liderzy organizacji całkiem namierzalni przez Internet, w przeciwieństwie do. IMHO przeredagować i zostawić, przynajmniej to czasu uporządkowania tematyki białoruskiej po działalności Łukasza. PS. Oj, namieszał, namieszał:). Pozdr. Warschauer (dyskusja) 21:14, 4 lis 2009 (CET)

Łutniaedytuj kod

Witam. po raz kolejny usunąłeś edytowany przeze mnie artykuł Łutnia. Dlaczego wymagasz tylko od tego artykułu, dotyczącego obszaru Krakowa, źródeł? Jak Twoim zdaniem powinien wyglądać ten artykuł? Myślę, że zdajesz sobie sprawę, że nie jest łatwo uźródłowić tego typu artykuł. Proszę o konkretne wskazówki. Pozdrawiam. Asteq (dyskusja) 09:50, 5 lis 2009 (CET)

Łutnia nie jest z mocy prawa ani dzielnicą miasta ani jednostką pomocniczą w ramach dzielnicy. Źródłami istnienia obszaru są mapy np. ta znajdująca się na oficjalnej stronie dzielnicy XIII [15] Asteq (dyskusja) 22:04, 9 lis 2009 (CET)

LKSedytuj kod

Ja żadnego wygłupu w tym dawnym przekierowaniu, a obecnym disambingu nie widzę. Zwiadowca21 10:51, 5 lis 2009 (CET)

Re: OOP-yedytuj kod

W sumie - masz rację. Sugerowałem się artykułem, w którym napisane było "dziś (..) wręczył odznaczenia", ale faktyczną datą odznaczenia jest data decyzji Prezydenta RP, która publikowana jest w Monitorze Polskim.
Będę na to zwracał uwagę. Pozdrawiam. Mboro (dyskusja) 18:29, 5 lis 2009 (CET)

Grafiki na Commons i strona pomnikuedytuj kod

Witaj, mam wątpliwości co do plików załadowanych na Commons przez użytkownika, który już wcześniej ładował tam zdjęcia łamiące prawa autorskie, chodzi o to i o to. Pierwszy (dukat) jest jakąś zburaczoną wersją grafiki z tej strony. Co do drugiego zdjęcia (pomnika), to nie jestem pewien, ale w kontekście wcześniejszego ładowania nie swoich grafik i oznaczania ich jako własne prace, można podejrzewać, że i zamieszczenie tego jest naruszeniem czyjegoś prawa. Druga sprawa to ta strona. Niby wszystko pięknie, tylko że jest sekcja o tym pomniku na stronie Misia Uszatka i cała strona o pomniku zawiera mniej treści niż ona. Piszę do Ciebie a nie w poczekalni, bo mam ostatnio strasznie mało czasu. Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 18:54, 7 lis 2009 (CET)

Sphere Research Labs Sp. z o.o.edytuj kod

Hej,

Dzięki za info o zgłoszeniu i łagodne potraktowanie. Jeśli to precedens, który może otworzyć puszkę Pandory wpisów o mikrofirmach to może lepiej skasować. Chociaż widzę inne niewielkie np: Cream Software. Z mojego punktu widzenia nie ma dużo polskiego softu używanego dość powszechnie na uczelniach za granicą, więc poddaję pod rozwagę, Kuszi (dyskusja) 19:09, 7 lis 2009 (CET).

Odp:LKedytuj kod

Odp:LK

Kto wie, może to chińczyk, który u nas studiuje. Oni podobno bardzo lubią nasze przekleństwa, bo sami właściwie ich nie mają :-)... Aczkolwiek jak patrzę na podpis, to rzeczywiście inny. --Nux (dyskusja) 22:09, 7 lis 2009 (CET)

Kārlis Šadurskis, Salvador Sedó etc.edytuj kod

Trzeba będzie pamiętać o dosztukowaniu tych przyszłych europosłów. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 00:32, 8 lis 2009 (CET)

 • No właśnie jest zamieszanie spore, bo wszyscy chyba trochę zaskoczeni stanowiskiem Irlandii, Klausa i Prezydenta Kaczyńskiego. Z Łotwy mandat dostanie na pewno Związek Obywatelski i pierwszy w kolejce jest Šadurskis. Możliwe, że nie przyjmie mandatu, bo celuje w stanowisko rządowe po wyborach, ale i tak mu się biogram – jako posłowi – należy. Wikipedia hiszpańska w sprawie tych czterech mandatów niespecjalnie poinformowana, choć proporcje się chyba już nie zmienią. Pytanie jak rozdzieli mandaty Koalicja dla Europy. Wypadałby Katalończyk z konkurencyjnej partii, ale może oddzadzą pierwszeństwo Kanaryjczykom? Jeszcze to wszystko na wodzie pisane... Warschauer (dyskusja) 00:51, 8 lis 2009 (CET)
  • Katalończyk już się zdecydował: Amb l’aplicació del nou tractat (...). Tindré l’honor i la responsabilitat de ser el diputat d’Unió al Parlament Europeu. Warschauer (dyskusja) 00:54, 8 lis 2009 (CET)
   • Hiszpańskie bloki regionalne z wyborów na wybory notują coraz niższe poparcie, i tak tym razem było lepiej dzięki mandatowi nadwyżkowemu ("lizbońskiemu"). W kwestii podziału mandatów CpE: ja myślę, że albo liberał, albo chadek zrezygnują w połowie kadencji na rzecz liderki Koalicji Kanaryjskiej. Nie sądzę raczej, by mandat uzyskał ktoś jeszcze (Walencjanin albo Andaluzyjczyk – jeśli już to raczej ten pierwszy, ale to wszystko bardzo niepewne). Bywały czasy, że w PE zasiadali reprezentanci Walencji, Andaluzji czy Aragonii. Teraz realne szanse na wybór z odrębnych list mają tylko Katalończycy, Baskowie, Galisyjczycy i Kanaryjczycy, reszta musi startować z ramienia PP lub PSOE (np. Walencjanie i Baskowie z Nawarry z PP, Andaluzyjczycy chyba z PSOE, zob. Alfonso Novo, Pablo Zalba Bidegain). Zmorą hiszpańskich regionalistów jest nawet nie ordynacja wyborcza (mandaty rozdziela się na poziomie krajowym), a rozbicie na lewicę i prawicę – jak pewnie zauważyłeś, w każdych wyborach jeden blok jest "na prawo", a jeden "na lewo", zmieniają się tylko "aktorzy". I to w systemie d’Hondta. Do tego systematyczna obniżka liczby mandatów hiszpańskich (z 64 do 50) zrobiła swoje. Zielona lewica w zeszłej kadencji podzieliła jeden z mandatów między reprezentanta Ibizy a Baska i teraz zrobią to samo. Najpierw posłem będzie Junqueras (2,5 roku), następnie Ana Miranda (BNG – 1 rok), Iñaki Irazabalbeitia (Aralar – 1 rok) i Pura Peris (Los Verdes – pół roku). Dobrze by było, żeby AWPL wzięła przykład i oddała na rok mandat Rozowej, choć pewnie tego nie zrobią. To tyle na razie. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 02:09, 8 lis 2009 (CET).
    • Przy okazji spytam: co sądzisz o utworzeniu podkategorii Katalońscy posłowie do Parlamentu Europejskiego w ramach Hiszpańskich posłów (...)? Byłoby to z jednej strony użyteczne, z drugiej może spowodować zamieszanie: Katalonia nie jest samodzielnym podmiotem, a później mogą pojawić się np. kategorie Rosyjscy posłowie (Żdanok, Mirski, ewentualnie Rozowa) etc. Podział państwowy pomiesza nam się z narodowym. No, ale chcę poznać Twoje zdanie. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 11:09, 8 lis 2009 (CET)
     • Chyba rzeczywiście nie ma sensu tego rozbijać: na okręgi może w przypadku Wielkiej Brytanii, ale w Wyspy z zasady nie wchodzę. Rosjan (2) za mało jak na osobny dział. Polski na 13 okręgów też się nie rozbije, nie ma sensu. Jedynie w przypadku Węgrów by zagrało, ale nie będziemy tutaj wspierać idei Wielkich Węgier. A partia zwierząt w parlamencie – czemu nie?. Warschauer (dyskusja) 00:10, 9 lis 2009 (CET)
      • Zofija Mazej Kukovič – ciekawa postać. Ja dosztukuję Bułgara i Łotysza i na razie fertyk. Później zobaczymy co z Hiszpanami. Warschauer (dyskusja) 01:19, 9 lis 2009 (CET)

Biogramy politykowedytuj kod

Witaj. Czy takie, takie i takie biogramy sa dopuszczalne? Zaznaczam, ze to sa jedynie przyklady i na Wikipedii jest tego duzo wiecej. Pozdrawiam--Markiel Odpisz 02:29, 10 lis 2009 (CET)

Odp:Substuby szwedzkieedytuj kod

No tak. Moglem sie domyslic, ze sie wpakuje tym pytaniem. ;) Pewnie, ze moge. Posiedze w wolnej chwili i dorzuce chociaz po linjce. A przy okazji mam pytanko o kategorie "Szwedzcy parlamentarzysci". Zapewne juz zauwazyles, ze probowalem nieco uporzadkowac politykow w kategoriach ale nie wiem, czy np. czlonkowie Riksdagu z XVII wieku tez sie zalapuja do tej kategorii. Pozdrawiam--Markiel Odpisz 18:03, 10 lis 2009 (CET)

Wywalisz? [16]--Markiel Odpisz 00:00, 11 lis 2009 (CET) Wlasnie o to chodzilo :). Na razie rozgladam sie i robie drobne poprawki. Jak zauwazysz cos waznego w czym szybko moglbym pomoc to wal smialo. Wspolnie moze szybciej uda nam sie to uporzadkowac.--Markiel Odpisz 00:11, 11 lis 2009 (CET) Nie jestem tlumaczem ale postaram sie pomoc. 1:Co do rzadu rozejze sie pozniej i jak cos wylapie to od razu dam znac. 2: Integrationsverket jest to urzad zajmujacy sie integracja mniejszosci narodowych. Samo "urzad integracji mowi niewiele. W Szwecji od razu wiadomo o co chodzi ale w Polsce chyba trzeba bedzie to zaznaczyc. 3: Co do przeniesienia Kristidemokraterna to nie widze przeszkod. Lepiej odemnie orientujesz sie czy tak bedzie lepiej. 4: Zwroce baczniejsza uwage co do tych dwoch mandatow. Na dzien dzisiejszy nie mam bladego pojecia kto je otrzyma. Pozdrawiam--Markiel Odpisz 00:36, 11 lis 2009 (CET)

Skad wzieles miejsce urodzin Callgrena? Västra Ryd to jest jedynie nazwa parafii w Kungsängen--Markiel Odpisz 00:45, 11 lis 2009 (CET)

Na drugie pytanie znajdziesz nieco wiecej w Integrationsverket. Przy okazji zerknij czy bykow nie nastrzelalem;)--Markiel Odpisz 02:34, 11 lis 2009 (CET)

Re:Wybory w Szwecjiedytuj kod

Cześć, napiszę artykuł o wyborach w Szwecji w najbliższych dniach. W pierwszej kolejności skupię się jednak na bieżących wyborach, bo będzie ich straszny "wysyp" na przełomie listopada i grudnia. Pozdr. Sebk. let’s talk 17:57, 11 lis 2009 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Elfhelm/10" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy