Dyskusja wikipedysty:Eminem434


Dyskusja wikipedysty:Eminem434 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Cześć, poprawiłem Twoje ostatnie edycje. Jestem redaktorem, jednak to czy zostaną przyjęte na dłuższą metę nie zależy wyłącznie ode mnie. Osobiście chciałbym Cię powitać w projekcie i zaprosić do rozszerzenia swojego zaangażowania. Sądzę, że masz podstawową wiedzę na temat edytowania, powyżej zostawiam Ci standardową ściągę z wszystkimi niezbędnymi informacjami na ten temat. Ja również przyswajam ją sobie na bieżąco. Jeżeli czujesz się na siłach możesz reaktywować Wikiprojekt:Hip-Hop. Jak by co pomogę Ci w dalszych krokach, możesz również skorzystać z pomocy przewodników. Pozdrawiam. DJ313PL (dyskusja) 02:01, 13 cze 2016 (CEST)

Szablon:WITAJ Odpowiedź :Głodówka (gmina Maków Podhalański) Hasło Głodówka (gmina Maków Podhalański) istnieje w TERYT w integralna część miejscowości. Wystarczy w wyszukiwaniu wpisać hasło: Głodówka. Wejść do poziomu Integralne Częśći Miejscowości i rozpocząć wyszukiwanie. Otrzymamy wtedy, że Głodówka jest integralną częścią wsi Żarnówka i posiada swój SIMC

Spis treści

Re: Eminemedytuj kod

Witaj. Na jakiej zasadzie miałaby wyglądać ta pomoc? Mam sesje teraz i nie za dużo czasu. Później wyjeżdżam na 3 miesiące, gdzie będę miał ograniczony dostęp do internetu. Powiedz dokładniej o co chodzi z pomocą :) Tashi dyskusja 10:04, 13 cze 2016 (CEST)

Re:Reaktywacja Wikiprojekt:Hip-Hopedytuj kod

Mnóstwo roboty, ogromne ilości researchu i wiązania niekoniecznie zarchiwizowanych danych. Gdybym miał dostęp do jakichkolwiek źródeł z czasów wydania albumów, które chciałbym zaprezentować na Wikipedii, pewnie już dawno bym to zrobił, lecz ciężko w Polsce dostać wydania The Source czy innego XXL. Jeśli z czymś potrzebujesz pomocy, to uderzaj albo na Wiki, albo na jakbu@nolife.me. Jeśli preferujesz jakiś komunikator, spoko, napisz, dostosuję się. jakbu (dyskusja) 16:36, 14 cze 2016 (CEST)

Chyba źle się zrozumieliśmy :) Po prostu sporo z tym roboty, nie mówię od razu, że nie piszę się na to. Mogę się w to bawić jeśli powstanie sensowny system współpracy w taką zabawę, bo samemu nie chce mi się bawić z jednym artystą miesiąc, bo muszę samemu wszystko wygrzebywać. Korzystasz z jakiegoś komunikatora? Możemy omówić to i owo. jakbu (dyskusja) 18:04, 14 cze 2016 (CEST)

Korzystam z WhatsAppa

Eminem434 (dyskusja) 20:17, 14 cze 2016 (CEST)

A coś, co działa bez telefonu? ;) jakbu (dyskusja) 20:39, 14 cze 2016 (CEST) W takim razie czekam na Twój zestaw pomysłów na mejlu. jakbu (dyskusja) 01:37, 15 cze 2016 (CEST) Podałem już wyżej + jest na mojej stronie wikipedysty: jakbu@nolife.me jakbu (dyskusja) 19:31, 16 cze 2016 (CEST)

Odp:Dyskografia Jaya Zedytuj kod

Odp:Dyskografia Jaya Z

Cofnąłem głównie ze względu na zmianę nazwy. Co do liczby albumów, to na en-wiki jest nawet 16. Jak rozumiem liczą te wydane we współpracy z innymi artystami. W sumie to nie wiem czy jest do tego jakieś oficjalne źródło. Jeśli uważasz, że powinno być jednak wpisane 12, to możesz zmienić - nie będę cofał. --Nux (dyskusja) 22:06, 15 cze 2016 (CEST)

Odp:Dyskografia Dr. Dreedytuj kod

Odp:Dyskografia Dr. Dre

A dlaczego najpierw zwiększyłeś liczbę albumów infoboksie, a dopiero potem dodałeś najnowszy album do tabeli? Powinno chyba być odwrotnie. W ten sposób uniknęlibyśmy nieporozumienia. PG (dyskusja) 19:27, 16 cze 2016 (CEST)

Lista na medaledytuj kod

Witaj. Propozycję listy na medal możesz zgłosić pod tym linkiem. Najlepiej przed zgłoszeniem listy zapytać kogoś o opinię. Jeśli chcesz mogę pomóc. Drobna uwaga, pamiętaj, aby odpowiedź umieszczać na stronie dyskusji osoby z którą rozmawiasz, w tym wypadku odpowiedź zostaw na mojej stronie dyskusji. Eurohunter (dyskusja) 20:10, 16 cze 2016 (CEST)

Pamiętaj też, aby podpisywać się pod swoimi wypowiedziami. Możesz tego dokonać za pomocą przycisku na pasku edycji, lub wpisując cztery tyldy (~~~~). Eurohunter (dyskusja) 20:14, 16 cze 2016 (CEST)

Jeszcze dużo się muszę nauczyć...

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Eminem434edytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Eminem434

~CybularnyNapisz coś ✉ 21:11, 16 cze 2016 (CEST)

I pamiętaj także o podpisach, tak jak wskazał Eurohunter :). ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:16, 16 cze 2016 (CEST)

Dyskografia The Rolling Stonesedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • jak rozumiem chcesz pisać art etapami. Zrób to spokojnie poza przestrzenią główną, która gromadzi tylko dokończone artykuły :).

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł.

Pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 10:04, 18 cze 2016 (CEST)

W czym problem? Dodałem link do Music Canada. Eurohunter (dyskusja) 18:13, 18 cze 2016 (CEST) Na początku mojego edytowania, miałem identyczne problemy. Eurohunter (dyskusja) 18:15, 18 cze 2016 (CEST)

Re:Wikiprojet:Hip-Hopedytuj kod

Witam serdecznie, na wikiprojekcie są dwa hasła: Do utworzenia oraz dopracowania. Ogólnie jest tam sporo do poprawy, utworzenia, aktualizacji. Tym musimy się zająć, ale żeby się również nie znudzić, polecam także inne gatunki muzyczne. Pozdrawiam. Coka7196 (dyskusja) 14:59, 20 cze 2016 (CEST)

Odp:Projekt Hip-Hopedytuj kod

Odp:Projekt Hip-Hop

Dopisałem się na listę uczestników. Zobaczę kogo jeszcze można zaprosić. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 13:51, 23 cze 2016 (CEST)

Mam parę osób, które można by zaprosić do współpracy, ale nadal szukam aktywnych w historiach artykułów. RoodyAlien (dyskusja) 16:20, 27 cze 2016 (CEST)

Pokryty złotemedytuj kod

Może to tylko moje dziwactwo, ale to, ze album jest pokryty złotem trąci mi kolokwializmem. W opisie płyty Dirty Mind zmieniłem na to, ze w USA ma status złotej płyty. Wojciech Pędzich Dyskusja 10:38, 26 cze 2016 (CEST)

1999 (album Prince'a)edytuj kod

Albumy, oprócz roku, kategoryzujemy według rodzaju (rockowe, funkowe, jazzowe etc). Jeżeli zamierzasz opisać więcej jego albumów, możesz utworzyć kategorię, tak jak mamy np. Kategoria:Albumy Raya Charlesa. Ciacho5 (dyskusja) 12:43, 26 cze 2016 (CEST)

Ad:Jimmy_Iovineedytuj kod

Ad:Jimmy_Iovine

Dodałeś przypis ale nie umiem znaleźć w jego treści informacji o roku 2006 ani o wielkości 3,2 mld. Trzeba poprawić trweść albo znaleźć inne źródło. Stanko (dyskusja) 14:47, 26 cze 2016 (CEST) Widzę że już przejrzane, ale to trzeba poprawić @Ciacho5? Stanko (dyskusja) 14:49, 26 cze 2016 (CEST)

Albumy Prince'aedytuj kod

Witaj. Przejrzałem kilka Twoich artykułów i niestety popełniasz kilka podstawowych błędów. Gdy tytuł jest pogrubiony nie powinien być on pisany kursywą. Tytuły utworów powinny być zapisane w cudzysłowach. "Złota płyta" piszemy małymi literami. Najlepiej byłoby dopracować np., pierwszy album Princ'a, aby nie powielać błędów, a kolejne artykuł były równie dobre. Eurohunter (dyskusja) 17:31, 26 cze 2016 (CEST)

Przejrzałem dyskografię i albumy. Jako wzór dyskografii mogę Ci polecić dyskografię Basshuntera, jak widać różnice są ogromne. Eurohunter (dyskusja) 19:40, 26 cze 2016 (CEST) Dyskografie powinny być niemal identyczne. Eurohunter (dyskusja) 19:47, 26 cze 2016 (CEST)

Re: Wikiprojekt:Hip-Hopedytuj kod

Hej! Jakieś szczegóły na temat owej reaktywacji? ;p Velta (dyskusja) 17:23, 27 cze 2016 (CEST)

All Tomorrow's Partiesedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • dodać źródła, najlepiej w formie przypisów (jeśli używasz edytora wizualnego, kliknij na , jeśli natomiast używasz edytora kodu źródłowego użyj gadżetu )

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 19:15, 27 cze 2016 (CEST)

Femme Fatale (utwór The Velvet Underground & Nico)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • dodać źródła, najlepiej w formie przypisów (jeśli używasz edytora wizualnego, kliknij na , jeśli natomiast używasz edytora kodu źródłowego użyj gadżetu )

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 08:52, 28 cze 2016 (CEST)

Ad:Femme_Fatale_(utwór_The_Velvet_Underground_&_Nico)edytuj kod

Ad:Femme_Fatale_(utwór_The_Velvet_Underground_&_Nico)

Musisz jeszcze podać źródła, tak jak robiłeś to w innych swoich hasłach. ~CybularnyNapisz coś ✉ 08:54, 28 cze 2016 (CEST)

Odp:Czy wiesz?edytuj kod

Odp:Czy wiesz?

Witaj :) Najprościej włączyć sobie odpowiedni gadżet. Wejdź w Prefrencje -> Gadżety i tam zaznacz CzyWiesz – dodaje przycisk Zgłoś do „Czy wiesz…” na pasku bocznym, wyświetlający formularz ułatwiający zgłaszanie stron do rubryki „Czy wiesz…”. Potem kliknij w swój artykuł i w lewym bocznym pasku wyświetli się Zgłoś do „Czy wiesz…” - wciśnij - wypełnij odpowiedni pola, zatwierdź i już. Tylko nie wiem, czy przypadkiem nie przydałoby się uzupełnić tę całą sekcję "Odrzuty, wersje demo i inne utwory" o źródła - ogólnie jednak - dobra robota. Emptywords (dyskusja) 22:01, 1 lip 2016 (CEST)

Znów wędrujemyedytuj kod

Więcej źródeł by się przydało Mpn (dyskusja) 09:27, 9 lip 2016 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 11:45, 15 lip 2016 (CEST)

Ad:Usajlaedytuj kod

Ad:Usajla

Tak tylko informacyjnie dyskusja się kończy gdy znika ze stron DNU. Nie usuwaj proszę tego szablonu jeśli jest dalej na liście DNU. Stanko (dyskusja) 11:59, 16 lip 2016 (CEST)

Kabaret K2edytuj kod

Myślisz, że tyle źródeł wystarczy? :) Biedronka567 (dyskusja) 13:03, 16 lip 2016 (CEST)

Dwa pytania odnośnie przeniesienia artykułu.

  1. Jaki mogę wpisać "powód"?
  2. Czy mam zmieniać okienka w "Nowy tytuł"?

Biedronka567 (dyskusja) 18:27, 16 lip 2016 (CEST)

Syryjskie miejscowościedytuj kod

Chyba wiesz co się stało w Syrii, albo co się dzieje teraz, nie działa Internet tam,jest wojna,ludzie uciekają,jak tutaj cokolwiek poważnie pisać? Przemyśl to sam.--J.Dygas (dyskusja) 21:04, 25 lip 2016 (CEST)

Podziękowanie - Thriller (album)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:50, 31 lip 2016 (CEST)

WP:POPEedytuj kod

Nie wykonałem edycji bo zostały one usunięte.
95.49.111.116 (dyskusja) 15:42, 1 sie 2016 (CEST)

Reedytuj kod

Chodziło o z{{ek}}owane przekierowania.

Hip hopedytuj kod

Witaj. Napisałeś, że interesujesz się amerykańskim hip hopem. Może znasz coś w stylu "No Broters" 24Herbs, "Livets färd" Basshuntera albo "High Voltage" Linkin Park? Chętnie bym przesłuchał i poedytował. Eurohunter (dyskusja) 21:13, 7 sie 2016 (CEST)

A dałbyś radę przesłuchać? Powiedziałbyś mi czy znasz coś podobnego. Mógłbym wtedy pomóc przy edytowaniu. Dorzucę jeszcze "La Place Du Roi" Seriaka. Eurohunter (dyskusja) 12:27, 8 sie 2016 (CEST) Przesłuchałem. Najbardziej podobny według mnie jest "Rock Bottom", ale rapowanie jest inne, co mi nie odpowiada. Znasz może coś jeszcze, z naciskiem na styl rapu (szczególnie dwa pierwsze wskazane przeze mnie utwory)? Eurohunter (dyskusja) 09:50, 9 sie 2016 (CEST)

Re: Bystraedytuj kod

Najważniejszym dokumentem na który należy się powoływać jest Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz. U. z 2013 r. poz. 200). Pozostałe dokumenty są dokumentami wtórnymi, łącznie z TERYT. Dolas1951 (Dolas1951 (dyskusja)) 11:30, 25 sie 2016 (CEST)


I ja tu się dopiszę, Dolas1951 zrobił dobrze. Powtórzenie przypisu po nazwie artykułu jest bez sensu. StoK (dyskusja) 13:55, 25 sie 2016 (CEST)

Dark Necessitiesedytuj kod

Eurohunter (dyskusja) 21:16, 7 sty 2017 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Eminem434" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy