Dyskusja wikipedysty:Emuracoon


Dyskusja wikipedysty:Emuracoon w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Rosewood |"|"'|"| (dyskusja) 14:48, 16 lis 2020 (CET)

Lista odcinków serialu anime Shingeki no Kyojinedytuj kod

Skąd pochodzą polskie tytuły, które dodałeś/łaś do artykułu Lista odcinków serialu anime Shingeki no Kyojin? Alvea (dyskusja) 14:50, 17 lis 2020 (CET)

Jeśli tytuły nie są oficjalne (nie pochodzą z tłumaczenia wydanego na licencji) to się ich nie stosuje na wikipedii, ponieważ uznaje się je za twórczość własną. Dlatego też twoje zmiany w tym artykule zostały cofnięte (i to akurat nie przeze mnie, ale zrobiłabym to samo). Na przyszłość - na wikipedii odpowiada się na stronie dyskusji piszącego, nie swojej. Jeśli masz jakieś pytania, lub potrzebujesz pomocy, pisz do mnie śmiało na mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 10:32, 18 lis 2020 (CET)

Ad:The Promised Neverlandedytuj kod

Ad:The Promised Neverland

Zwróć szczególną uwagę na to, jakie źródła do artykułów dodajesz. Fandom czy inne wiki (nie mówiąc już o Wikipedii) uznawane są za niewiarygodne źródła i podpada pod twórczość własną (w przypadku Fandomu). Musiałem zatem wymienić źródło na bardziej wiarygodne (zgodnie z Wikipedia:Wiarygodne źródła), dokładnie na te z serwisu Anime News Network. W przypadku mang czy anime to jest źródło, które jest przyjmowane w artykułach np. ten powyżej. Pamiętaj, iż każde podane źródło z Wikipedii czy z Fandomu będzie kwestionowane i usuwane (inaczej: taka edycja będzie wycofywana). Na kolejny raz pamiętaj o tym bardzo proszę. Pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 20:38, 23 lis 2020 (CET)

Czerwień rubinuedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • przede wszystkim brak przesłąnek za encyklopedycznością. Nie każda książka jest encyklopedyczna. Opisana jest cała seria i nie ma potrzeby opisywania kolejnych jej części.
  • Bardziej potrzebne wydaje się uzupełnienie hasła Trylogia czasu o krótkie opisy treści, oczywiście na podstawie niezależnych źródeł, a nie samej książki.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 08:54, 3 gru 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Emuracoon" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy