Dyskusja wikipedysty:Filip em


Dyskusja wikipedysty:Filip em w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Ad:Hipoplazjaedytuj kod

Ad:Hipoplazja

A nie jest tak, że mikrogenia to niedorozwój żuchwy a mikrognacja to niedorozwój szczęki? Kaligula (dyskusja) 23:06, 17 lis 2013 (CET)

Medycyna sądowaedytuj kod

Zobacz do historii hasła i dyskusji edytora. Dodał link, usunąłeś (bez podania powodu). Dodał treść bez linku i dostał informację, że ma podawać źródła. Dodał znów link korespondujący z treścią i znów później link został usunięty, a treść została. Sławek Borewicz (dyskusja) 18:03, 1 gru 2013 (CET)

Zobacz jeszcze na stronę dyskusji. Wg OECD (dałem wzmiankę na stronie dyskusji) medycyna jest odpowiednikiem en:forensic science. Jest też redirect z en:forensic medicine, prowadzący do en:medical jurisprudence, gdzie interwiki wskazuje na kryminalistykę. Sławek Borewicz (dyskusja) 18:39, 1 gru 2013 (CET)

Osobowość dyssocjalnaedytuj kod

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to były zmiany drobne redakcyjne podczas których wprowadziłem wikipedializację (linki) oraz dodałem śmierć, która jest również przyczyną utraty rodzica.

Prosił bym ciebie o nie cofanie tej edycji, gdyż to są drobne zmiany redakcyjne nie wymagające źródeł Mcgiwer (dyskusja) 07:57, 6 gru 2013 (CET)

Odp:Odp:Osobowość dyssocjalnaedytuj kod

Odp:Osobowość dyssocjalna


Witaj. Dodając śmierć rodziców nie miałem na myśli że jest równa rozwodowi, ale dodałem ją ponieważ śmierć któregoś z rodziców jest również przyczyną utraty jednego z nich, a tego brakowało w tekście. Mcgiwer (dyskusja) 08:23, 13 gru 2013 (CET)

Historia badań nad bruzdogłowcem szerokim i dyfilobotrioząedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Propozycje_do_Dobrych_Artyku%C5%82%C3%B3w#Historia_bada.C5.84_nad_bruzdog.C5.82owcem_szerokim_i_dyfilobotrioz.C4.85

Mailedytuj kod

Hej

Wysłałem do ciebie maila. PMG (dyskusja) 00:47, 29 gru 2013 (CET)

Tydzień Medycynyedytuj kod


Wirtualne biuroedytuj kod

cześć, widziałam, że masz w opisie pomoc początkującym więc pytam :) mam takie pytanie odnośnie hasła Wirtualne biuro. Ewidentnie zostało stworzone albo dostosowane na potrzeby konkretnej firmy, np. "

  • doświadczenie i bezpieczeństwo,
  • profesjonalny personel,
  • najwyższy poziom świadczonych usług"

+ link do strony.

Hasło jest zdecydowanie nieencyklopedyczne i zawiera zupełnie nieuzasdnione treści. Mam jednak wątpliwości, czy należy usunąć zupełnie odnośniki do firm, które świadczą usługi wirtualnego biura? W kontekście, w którym są użyte są z pewnością abberacją, ale może powinnam zachować linki zmieniając treść na taką, która odpowiada zasadom obiektywności?

boria (dyskusja) 16:31, 26 sty 2014 (CET)

Augustyn Bistrzyckiedytuj kod

Cześć Filipie! Lista publikacji AB wydłużyła się IMHO nadmiernie. Ukryłem ją (lista rozwijalna), ale IMHO właściwym krokiem byłoby przeniesienie jej do Wikiźródeł. Co Ty na to? Liczba publikacji płodnych naukowców może spokojnie sięgać grubych setek pozycji i nie wydaje mi się, żeby encyklopedia była dobrym miejscem na ich pełne zestawienia. IMHO do tego nadają się natomiast znakomicie Wikiźródła, a tu powinny być jedynie prace najważniejsze, o ile ktoś opublikował taki wybór. Przy okazji zmieniłem pełne tytuły czasopism na ich standardowe skróty. Pierwotne "B." było zresztą też dość jednoznaczne dla chemików znających dawniejszą literaturę. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:31, 27 sty 2014 (CET)

Poczekalniaedytuj kod

Witaj, w Poczekalni pojawiło się kilka zgłoszeń dotyczących medycyny, psychiatrii. Czy mógłbyś zerknąć? Z góry dziękuję. --Pablo000 (dyskusja) 06:59, 31 sty 2014 (CET)

Urnula crateriumedytuj kod

Witaj,

zgłosiłem ww. art. do PDA. Zapraszam do dyskusji. D kuba (dyskusja) 23:03, 19 mar 2014 (CET)

Czy wiesz – Asenapinaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Farary (dyskusja) 19:38, 30 mar 2014 (CEST)

Odp:Haloperidoledytuj kod

Odp:Haloperidol

OK, zajmę się tym w ciągu paru dni. W razie dłuższego braku aktywności w tym temacie, szturchnij mnie, bo zdarza mi się zapominać. :-) A co do pirydyny, to te "i" i "y" są dokładnie odwrotnie po polsku i angielsku. Z haloperidolem zgadzam z się Tobą, wersja "haloperydol" brzmi mi dziwnie. Dobrze byłoby te wszystkie "peridole" ujednolicić. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:30, 3 kwi 2014 (CEST)

WG 2012-19edytuj kod

Cześć. Dopiero dziś zauważyłem odpowiedź. Skoro problem leży po stronie wydawnictwa, to w sposób oczywisty opóźnienie w wykonaniu grantu w stosunku do pierwszych założeń jest usprawiedliwione. Pozdrawiam Elfhelm (dyskusja) 23:21, 4 kwi 2014 (CEST)

Neuroblastedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 07:36, 5 kwi 2014 (CEST)

Czy wiesz - Asenapinaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 23:38, 7 kwi 2014 (CEST)

Herman Holland deJongedytuj kod

Literówka w tytule? --D'Arnise (dyskusja) 11:41, 16 kwi 2014 (CEST)

Czy wiesz – Bulbokapninaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Michał Sobkowski dyskusja 13:23, 22 kwi 2014 (CEST)

Tsurushiedytuj kod

Cześć, byłbym wdzięczny, gdybyś zerknął na powyższe hasło. Nie jestem pewien japońskiego zapisu oraz medycznych skutków opisywanej tortury (m.in. kwestia tłumaczenia). Pozdrawiam.--Kynikos (res.) 08:01, 23 kwi 2014 (CEST)

Dziękuję za przejrzenie. Pozdrawiam. --Kynikos (res.) 07:26, 27 kwi 2014 (CEST)

Ogniskowa dysplazja korowaedytuj kod

Witam, utworzyłem hasło korzystając z informacji zawartych Focal cortical dysplasia – review. Wystarczy jeden przypis do tej strony czy muszę dodawać przypisy do każdej informacji z osobna? --ZiemniakówOsiem (dyskusja) 21:12, 27 kwi 2014 (CEST)

Potrzebne źródłaedytuj kod

Dzień dobry administratorze, tu są założone przez Ciebie artykuły nieposiadające źródeł (najstarsze): Instytut Benjamenta, czyli ten sen który nazywają życiem, Nocturna Artificalia, Stroiciel trzęsień ziemi, In Absentia (animacja). A tu jest strona powstała z inicjatywy wikipedystek Marychy80 i Soldier of Wasteland: Wikipedia:BATUTA 2014. Panie obawiają się, że same nie dadzą rady z doprowadzeniem ich pomysłu do odpowiednich rezultatów. Czy mogą liczyć na wsparcie z Twojej strony? Został niecały tydzień na przygotowania. Kłaniam się nisko, Sławek Borewicz (dyskusja) 18:56, 28 kwi 2014 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Karol990 (dyskusja) 15:36, 5 maj 2014 (CEST)

Wielki Bratedytuj kod

Cześć! Jak pewnie zauważyłeś, grzebię w chyba każdym Twoim nowym haśle o leku. Uświadomiłem sobie, że może to trochę dziwnie wyglądać. :-) Nie wynika to jednak z tego, że śledzę pilnie Twoje edycje, a z tego, że kiedyś zrobiłem artykulik PubChem, w związku z czym dostaję powiadomienia "W artykule xxx umieszczono link do artykułu PubChem" za każdym razem, gdy ktoś w infoboksie poda numer PubChem. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:21, 14 maj 2014 (CEST)

Alimemazynaedytuj kod

Cześć, trochę poprawiłem, ale jeszcze bibliografii brakuje. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:52, 19 maj 2014 (CEST)

Dzięki. Jesteś pewien, że alternatywna nazwa to "metylpromazyna"? Ang. methylpromazine powinno spolszczyć się na "metylopromazynę". Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:50, 20 maj 2014 (CEST)

Ad: Pimawanserynaedytuj kod

Cześć, nie wydaje mi się, żeby szablon {{Leki psycholeptyczne}} był tu właściwy - w każdym razie do czasu ewentualnego wprowadzenia pimawanseryny do klasyfikacji ATC. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:44, 20 maj 2014 (CEST)

Higashiyamaedytuj kod

Cześć. W tym artykule jest napisane, że w 1701 rozpętała się japońsko-rosyjska wojna o Sachalin. Wydaje mi się to dość dziwne. Co myślisz? Mkw98 (dyskusja) 10:19, 26 wrz 2014 (CEST)

Żongler ognia i Kedziorek1998d; prosba o przejrzenieedytuj kod

Mam problem z użytkownikiem Żongler ognia i Kedziorek1998d, zwłaszcza w artykulach związanych z homoseksualizmem: Homoseksualizm, Małżeństwo osób tej samej płci, Rejestrowany związek partnerski. Czy mógłbyć też przejrzeć edycję artykułów: Małżeństwo osób tej samej płci oraz Penalizacja kontaktów homoseksualnych?--86.3.200.81 (dyskusja) 00:09, 25 paź 2014 (CEST)

Ad:Trifluperidoledytuj kod

Ad:Trifluperidol

Cześć. Napisałeś w tym haśle "Chlorowodorek trifluperidolu jest syntetyzowany do celów badawczych przez firmę Sigma-Aldrich". Usunąłem to zdanie, bo jest mylące. Jest bardzo wątpliwe, aby S-A samodzielnie prowadziła syntezę tego związku, zapewne kupuje go od podwykonawcy i tylko konfekcjonuje pod swoim szyldem. Ponadto trifluperidol można kupić w kilkudziesięciu firmach, w większości chińskich (gdzie zapewne jest wytwarzany). To w postaci wolnej, a jeszcze kilka sprzedaje chlorowodorek. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:46, 25 lis 2014 (CET)

Zygmunt Wulfsonedytuj kod

[1] - Na to trzeba by jakichś źródeł. Wydaje mi się, że należy to przywrócić. --D'Arnise (dyskusja) 13:55, 4 gru 2014 (CET)

Otto Kalischeredytuj kod

Witaj,

zgłosiłem Twój art. do PDA. Prośba o wzięcie udziału w ewentualnej dyskusji, D kuba (dyskusja) 21:03, 16 gru 2014 (CET)

hej, czy jesteś w stanie sobie przypomnieć z jakiego źródła korzystałeś pisząc dwa akapity, o których pisze w dyskusji PDA Kenraiz? Brakuje tam właśnie przypisów. Pozdrawiam, D kuba (dyskusja) 12:19, 18 gru 2014 (CET)

Kategoria:Genetykaedytuj kod

Aby nie wydłużać spisu treści, wpiszę się tutaj. Od jakiegoś czasu wrzucam to poczekalni "jednolinijkowce" bez źródeł, których sam nie jestem uźródłowić. Ich lista jest tutaj. Pewna część dotyczy stricte genetyki (albo dotyczyła, bo nie przeglądałem tej listy ostatnio uważnie). Marycha80 poprosiła mnie oraz Soldier of Wasteland do pomocy przy organizacji tegorocznej akcji BATUTA. Mógłbym powrzucać zaproszenia do wikiprojektów, ale odpowiedź zazwyczaj nie jest zbyt entuzjastyczna, a w przypadku projektu genetycznego pewnie bym nie był zbyt wiarygodny, patrząc na ostatnie moje w nim wpisy. Kilka lat temu zapraszałeś ludzi do włączenia się do niego. Może znalazłbyś jeszcze parę osób i przy okazji dodał co nieco o akcji, aby to nie było z ich strony tylko deklaratywne dopisanie się? Powiedzmy, byłaby to jakaś okazja do wspólnego poprawienia artykułów. Sławek Borewicz, → odbiór 22:42, 19 mar 2015 (CET)

Markus Wajnbergedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 12:13, 31 gru 2014 (CET)

Efekt Sylvii Plathedytuj kod

Strasznie mnie palce świerzbią, by zgłosić do DNU ten nowy artykuł. Ale to tylko dlatego, że to bardzo głupie, ig-noblowskie badania. A może jednak ency i wystarczająco szeroko znane, mimo tego faktu? Idę o zakład, że analizowano głównie XX-wieczne osoby z Zachodu, niekoniecznie z postawionymi diagnozami. Laforgue (niam) 16:51, 24 sty 2015 (CET)

Pulsarusedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 22:46, 9 lut 2015 (CET)

Re: Ad:Odruch_kichania_spowodowany_światłem_słonecznymedytuj kod

Witam. Taki zdolny to ja nie jestem. Zapomniałem, gdzie widziałem sposób wstawienia przypisu do uwagi (jest w naszych przepastnych zasobach pomocy, ale b. ciężki w wikikodie...). Jak się ciężko myśli (osłabienie po chorobie), to nie przychodzą do głowy najprostsze rozwiązania, a jako normalny przypis nie chciałem dawać, żeby nie wyglądało to za poważnie, jakby było obowiązujące. Jak się nie nadaje, to... śmiało edytuj. Pozdrawiam :) --Wiklol (Re:) 00:40, 1 mar 2015 (CET)

Tłumaczeniaedytuj kod

Mam pytanie. Czy w przypisach tłumaczonych artykułów powinno się tłumaczyć cytaty, czy można zostawić je w oryginalnej formie? Mati7 (dyskusja) 07:00, 29 cze 2015 (CEST)

Zacznę tłumaczyć gdzieś w trzecim tyg. lipca [2]. Np. przypis 23. Mati7 (dyskusja) 17:17, 29 cze 2015 (CEST)

podaj mi bibliografie w wersji wycofania moje edycjiedytuj kod

proszę podać mi publikacje naukowa która sugeruje bledną korektę artykułu Stalin. Dwór czerwonego cara Simon Sebag Montefiore to publikacja popularno naukowa albo tez powieść biograficzna nie będąca publikacja naukową prze takich jak ty Wikipedia jest nie poważna

powiedzedytuj kod

nie wstyd ci kopiować cudze biogramy i podszywać się pod autora

Odrzucanie rozdzialow - prosze o pomoc.edytuj kod

Probuja dodac uzupelnienia/rozdzialy w artykulach o Stepanie Banderze i Melnyku:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrij_Melnyk

ale uzytkownik Andros64 odrzuca moje zmiany twierdzac, ze linki tam umieszone prowadza do blogow. Usasadnialem, ze linki nie prowadza do blogow ale artykulow. Prosilem go o informacje ktore linki jego zdaniem prowadza do blogow, ale nie uzyskalem odpowiedzi. Umieszczalem rowniez teksty w roznej konfiguracji (z linkami i bez), ale Andros64 ciagle kasuje je w calosci. Na wiadomosci Andros64 nie odpowiada i niestety wyglada to na jakas zlosliwa robote. Prosze wiec o pomoc.

Nadmieniam, ze linki, ktore znlazly sie w moim rozdziale, prowadza do:

- artykulu ks. Isakowicza:

http://isakowicz.pl/archiwum/index.php?page=news&kid=121&pkid=126&nid=9807

ktory byl publikowany na portalach Kresy, Fronda, Patriota, Wolyn, Gazecie Bieszczadzkiej (nr 21 z 2003 r. oraz nr 10 z 2010 r.) i innych:

http://wolyn.org/index.php/component/content/article/1-historia/800-ukraiska-rebelia-w-kresach-we-wrzeniu-1939-r.html

- tlumaczenia raportu SBU "INFORMACJA SBU o działalności OUN-UPA №113 z dnia 30.07.1993":

http://szturman.salon24.pl/267856,informacja-sbu-o-dzialalnosci-oun-upa-113-z-dnia-30-07-1993,2

Pozdrawiam

--Bluffer8 17:40, 21 paź 2015 (CEST)

Drukowanie przestrzenneedytuj kod

Witam, czy ta fraza w w/w haśle "Z powodzeniem można już wytwarzać [drukowaniem przestrz. dop. mój] ... nawet tkanki[4]" jest prawdziwa. Link to strona organowo, firmy, która jak wynika z enwiki ma głównie plany na drukowanie, ale o sukcesach tam nie ma. No i chyba uźródławianie firmą jest słabe. Nie znam tematu, więc pytam. --Piotr967 podyskutujmy 18:51, 27 paź 2015 (CET)

Rak przewodów żółciowychedytuj kod

Witam Niestety Twój medalowy artykuł dość długo był z problematycznym szablonem (dopracować). Niestety bez dopracowania jestem zmuszony poddać dyskusji nad odebraniem statusu. Hermod (dyskusja) 17:20, 20 gru 2015 (CET)

Stolpersteinedytuj kod

Jest to uzasadnione. Zajrzyj na tę stronę. M.Tomma (dyskusja) 20:27, 5 sty 2016 (CET)

Szlaki roweroweedytuj kod

Witam, nie chciałem zapoczątkowywać dyskusji w podróżach. Bardzo przepraszam, ale nie będę ingerował we wskazane 2 strony. Wydają mi się one istotnie nieco podejrzane a do tego nie za bardzo dobrze „siedzą” w podróżach. Alan ffm jedyny admin jest najlepszym adresatem tej prośby (tak coś mi się wydaje, że Alan ffm coś przed edycją w tym pierwszym szlaku robił, ale nie pamiętam, a wyszukać w zmianach nie potrafię, to było dawniej niż 30 dni temu), ewentualnie Tar Lócesilion. Do tego nie jestem delecjonistą. I tak się wystarczająco naraziłem różnym mocarzom wikiprojektów typu Azymut, Ślimaczek, Marek Mazurkiewicz, Mathiasrex, Kenraiz. Ja tu tylko tworzę nowe strony (niewiele tego, bo 310, ale to i tak 9,6% wszystkich). Pozdrawiam bardzo serdecznie życząc sukcesów i satysfakcji we wszystkich wikiprojektach. M Z W

Electric Sheepedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 19:27, 23 lut 2016 (CET)

Kira Grünbergedytuj kod

Hej! Piszę do Ciebie jako chyba jedynego znanego mi uczestnika medycznego wikiprojektu znającego język niemiecki :) Rozbudowałem ostatnio nieco hasło o austriackiej tyczkarce, o której głośno było w ubiegłym roku z powodu fatalnego wypadku. Teraz ta część – dotycząca wypadku, leczenia, perspektyw zdrowotnych itd. jest nieproporcjalnie uboga, świadomie jej nie edytowałem, chcąc uniknąć pisania jakichś bzdur medycznych, choćby na podstawie marnych polskojęzycznych źródeł :) Szeroko te kwestie opisuje de wiki (i tam pewnie rozsądne źródła z przypisów da się wyciągnąć?), nie mówię, że musi być u nas to wszystko tak dokładnie poopisywane, ale chociaż 2-3 zdania by się przydały... Jak zawracam głowę, a nie masz czasu/ochoty to pisz śmiało, poszukam wtedy innego usera do nękania :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 19:41, 28 mar 2016 (CEST)

Blogi jako źródłoedytuj kod

Oznaczyłeś jako przejrzane edycje Markachelsea, który masowo dodawał jako źródło blog Minakowskiego. Pomijając ocenę wartości dorobku tej osoby, blogi tego typu (luźno rzucane uwagi) nie mogą być źródłem. Tomasz Raburski (dyskusja) 23:03, 29 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Rezygnacjaedytuj kod

Dzięki za całą Twoją pracę jako administrator Wikipedii! tufor (dyskusja) 12:54, 17 lip 2016 (CEST)

Ja również dziękuję i liczę, że nadal będziesz aktywnie działać! :) Openbk (dyskusja) 12:57, 17 lip 2016 (CEST) Przez przypadek zauważyłem. Doceniam decyzję, jednak czuję pewien niesmak. Pamiętam Ciebie sprzed 5-6 lat i jakoś trudno sobie wyobrazić Wikipedię bez Ciebie. Ciągle mamy pewien niedokończony temat. Pewnie nie pamiętasz, zresztą szczegółów ja też nie :( Chodziło o osobę pochowaną w Łęcznej. --Pablo000 (dyskusja) 22:05, 23 lip 2016 (CEST)

Czy wiesz – Psychoza w przebiegu choroby Parkinsonaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 22:27, 15 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Psychoza w przebiegu choroby Parkinsonaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 07:40, 11 wrz 2016 (CEST)

Czy wiesz – Rozkojarzenie stanu czuwania i snuedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 22:41, 17 wrz 2016 (CEST)

Czy wiesz – Zespół dyskontynuacji leków przeciwdepresyjnychedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 16:47, 25 wrz 2016 (CEST)

Podziękowanie - Rozkojarzenie stanu czuwania i snuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 18:47, 1 paź 2016 (CEST)

Szalki dopaminą płynąceedytuj kod

Ad [3] Cześć Nie mam teraz ksiązki pod ręką, ale Stahl opisywał chyba 5 szlaków dopaminergicznych, a nie 4:

  • mezolimbiczny
  • nigrostriatalny
  • mezokortykalny
  • korowy
  • guzowolejkowy

Mpn (dyskusja) 18:47, 10 lis 2016 (CET)

Władysław Dzierżyńskiedytuj kod

Przywróciłem wersję z danymi osobowymi po rosyjsku - faktycznie, nie wziąłem pod uwagę, że publikował w Rosji, i takie dane na jego publikacjach były. Usunąłem to, bo coraz częściej widzę, że czy trzeba czy nie trzeba, dane osób, nazwy miejscowości czy przedmiotów podaje się - nie wiedzieć po co - nie tylko po polsku czy w języku, który ma cokolwiek wspólnego z artykułem, tylko w różnych językach, jak leci. Przykłady, które utkwiły mi w pamięci, bo skończyły się wojną edycyjną, i chyba nawet zgłoszeniem błędu: (podaję wersję archiwalną) https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ciupaga&oldid=42771795 https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Order_kobiecy&oldid=47207118. Tutaj zaistniała taka sama sytuacja, tylko, że tym razem to ja się pomyliłem. Pozdrawiam

Odp.Choroby genetyczneedytuj kod

Witaj, dzięki za poprawkę. Chciałem być zgodny ze źródłem, na które się powołałem, ale ono może być już zdezaktualizowane. Tamta nazwa była zapożyczeniem z j. angielskiego, a ta jest (zapewne później powstałym niż owo wydanie książki) jej polskim odpowiednikiem. Liczę na Twoją pomoc w poprawianiu artów związanych z chorobami genetycznymi (także i tym). Pozdrawiam, Czytelnik Janek (dyskusja) 14:38, 18 gru 2016 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Wielkie dzięki za Twój przeogromny wkład (liczony od lipca) w hasła z dziedzin psychiatrii, neurologii i neurofarmakologii. Uzupełniłeś masę artykułów o ważne kwestie. Ja akurat od lipca 2016 byłem na odWiku, więc dopiero teraz zauważyłem. Pozdrowienia! :) 94.251.239.207 (dyskusja) 21:15, 28 gru 2016 (CET)

A tak swoją drogą przydałoby się rozbudować hasło Lekooporność w kontekście leczenia zaburzeń psychicznych, głównie afektywnych i podanie algorytmów postępowania, optymalizacji leczenia itd. na podstawie choćby śp.prof. Pużyńskiego. 94.251.239.207 (dyskusja) 11:19, 14 sty 2017 (CET)

Ad:William W. Biddleedytuj kod

Ad:William W. Biddle

Cześć. Szablon został zdjęty, bo niekoniecznie to hoax, zob. m.in. [4], [5] oraz strona nr 8. Oczywiście jest kwesta nazwiska: Biddle czy Bidelle, bo na polskojęzycznych stronach widnieje to drugie, ale na rzeczy coś jest. Pzdr. Ented (dyskusja) 00:22, 20 mar 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:11, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:18, 10 cze 2017 (CEST) 

Wkw/tk/1996@7'55"hk.netedytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 16:51, 26 lip 2017 (CEST)

Re: Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Żydów Zofiówkaedytuj kod

Cześć, w takim razie jaki obiekt w Otwocku przedstawia? Boston9 (dyskusja) 22:22, 28 lip 2017 (CEST)

Usunąłem, dzięki. Gdzieś miałem sprzed 1939 na PD-Polish, ale dokładnie tego samego budynku, którego zdjęcie obecnych ruin już mamy. Poszukam i wymienię na historyczne przy okazji. Boston9 (dyskusja) 23:19, 28 lip 2017 (CEST)

Ad:Receptor 5-HT2Aedytuj kod

Ad:Receptor 5-HT2A

Cześć. Wstawianie przypisu o treści "http://bioinformatics.oxfordjournals.org/content/suppl/2006/07/31/btl421v1.DC1/HTR2A.full" jest kiepskie, bo link może przestać działać i nie wiadomo o co chodzi. No i przestał. Udało mi się (chyba) znaleźć ten artykuł (https://doi.org/10.1093/bioinformatics/btl421), ale to nie było trywialne. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:45, 23 sie 2017 (CEST)

Ad:Receptory sigmaedytuj kod

Cześć, zobacz proszę tę edycję: Ad:Receptory sigma. Tekst dodany przez IP jest oczywiście do wywalenia, jeśli nie będzie źródła. Ale - również oczywiście - lepiej znaleźć źródło. Nie chcę jednak przywracać Twojej wersji, skoro z opisu edycji IP wynika, że informacje z pracy z 1976 są nieaktualne i okazały się błędne. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:23, 9 paź 2017 (CEST)

Czy wiesz – Ludwik Silbersteinedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Wiklol (Re:) 20:56, 31 paź 2017 (CET)

Badanie krwiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • źródła - brak jakichkolwiek
  • dodaj linki wewnętrzne

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Gower (dyskusja) 15:43, 8 lis 2017 (CET)

re: Badanie krwiedytuj kod

Cześć,

Przepraszam za pochopną edycję, nie sprawdziłem historii hasła. --Gower (dyskusja) 09:35, 9 lis 2017 (CET)

Podziękowanie - Ludwik Silbersteinedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:53, 13 lis 2017 (CET)

Ad:Receptory sigmaedytuj kod

Cześć Filipie, widziałeś to: [6]? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 07:45, 8 lut 2018 (CET)

Ad:Chiriachitza Athanassio-Bénistyedytuj kod

Spoko, może zostać ten kabaret. Wybacz, że kierowałem się poprawnością języka polskiego. Wolfgang (dyskusja) 13:11, 24 mar 2018 (CET)

Michał Druriedytuj kod

Witam, właśnie trwa dyskusja nad usunięciem biogramu Michał Druri, łódzkiego działacza PTTK, przewodnika, społecznika, uhonorowanego wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami. Szczególnie rażące jest dla mnie, że nie ma dla zgłaszającego wikipedysty (zresztą innych też) znaczenia to, że był powstańcem warszawskim. Czy mógłby Pan zabrać głos w dyskusji? Pozdrawiam MZW 08 04 2018

Wolna Polskaedytuj kod

Hej

Ruszyły zapisy do Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza. Nie wiem jak wygląda twoja tematyka, ale może znajdziesz coś dla siebie ciekawego. PMG (dyskusja) 13:43, 19 wrz 2018 (CEST)

Kurkiewiczedytuj kod

Witam, zauważyłem że jest Pan autorem hasła poświęconego Stanisławowi Kurkiewiczowi. To postać, którą zajmuję się w mniejszym czy większym stopniu od kilku lat. Pisałem o niej w dwóch swoich książkach ("Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce" oraz "Epoka milczenia", o przestępczości seksualnej w II RP), chciałbym wrócić do tego tematu w przyszłości i pogłębić swoją wiedzę. Zauważyłem, że podał Pan szereg informacji, których nie udało mi się zlokalizować w żadnym innym miejscu (np. daty śmierci dzieci dra Kurkiewicza). Czy może dysponuje Pan jakimiś dodatkowymi materiałami? Czy znalazłby Pan czas na rozmowę na ten temat?

Podaję mój adres, będę bardzo wdzięczny za kontakt: kamjanicki [małpa] gmail.com .

Pozdrawiam serdecznie, Kamil Janicki

Powązkiedytuj kod

Trochę fotek zrobiłem jak będę miał czas to porobię pozostałe, jak chcesz dodać dodaj do listy pozycję z adresem grobu, jeśli coś Ci wpadnie. Lukasz2 (dyskusja) 16:51, 29 wrz 2018 (CEST)

Shofaredytuj kod

Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 11:55, 3 sty 2019 (CET)

Brudnopisedytuj kod

Hej! T Załatwione Pzdr! Nedops (dyskusja) 20:27, 11 lut 2019 (CET)

Ad:Hormon wzrostuedytuj kod

Ad:Hormon wzrostu

Cześć. Piszę odnośnie bibliografii - podany przez Ciebie ISBN dotyczy wydania z 2006 r. (Nukat, Worldcat, a Ty podałeś 2003. Mógłbyś to sprawdzić? A przy okazji mógłbyś podać w Bibliografii nr tomu i numery stron. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:09, 17 kwi 2019 (CEST)

Ping. :) Michał Sobkowski dyskusja 07:40, 26 kwi 2019 (CEST)

Odp:Ad:James Jackson Putnamedytuj kod

Odp:Ad:James Jackson Putnam

Nie ma sprawy, przeżyłam tylko chwilę zdziwienia; pozdrawiam :) Micpol (dyskusja) 20:30, 29 maj 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Filip em -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 21:51, 28 wrz 2019 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 07:50, 12 cze 2020 (CEST)

Zaproszenie do wyrażenia opinii w kwestii pisowni nazw japońskichedytuj kod

Jako uczestnika Wikiprojektu Japonia chciałbym Cię zaprosić do wyrażenia opinii w dyskusji na temat ujednolicenia pisowni nazw japońskich (założyłem taki temat przy dyskusji Wikiprojektu, może można tam zgromadzić kilka opinii). Hiroszima czy Hirosima? Szogun czy Siogun? Fudżi czy Fudzi? Pozdrawiam :) -Tupungato (dyskusja) 13:33, 17 paź 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Filip em" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy