Dyskusja wikipedysty:Frankszwajcarski


Dyskusja wikipedysty:Frankszwajcarski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Ad:Konfederacja_Polski_Niepodległej_(nowa)edytuj kod

Ad:Konfederacja_Polski_Niepodległej_(nowa)

Witaj. Proszę nie usuwaj szablonów. Możesz zapoznać się z opisem edycji tu. Pozdrawiam Quantité négligeable (dyskusja) 09:09, 14 sie 2011 (CEST)

Zasadnicza treść artykułu wycięta jest z artykułu o KPN i to jest NPA. Quantité négligeable (dyskusja) 09:13, 14 sie 2011 (CEST) Do opracowania nowego hasła służy brudnopis. Pamiętaj o WP:WER i prawach autorskich. W mojej opinii lepszym rozwiązaniem jest praca nad poszerzeniem istniejącego artu o KPN i jeżeli ten się ostanie to będę za ich integracją. Quantité négligeable (dyskusja) 09:21, 14 sie 2011 (CEST)

Ad:III_Republika_Węgierskaedytuj kod

Ad:III_Republika_Węgierska

Poprawianie linków do przekierowań bez innych edycji nie ma sensu -- Bulwersator (dyskusja) 11:03, 14 sie 2011 (CEST)

Cypr na Igrzyskachedytuj kod

Może i warto. W sumie na razie chciałem zrobić sobie Igrzyska 1952. Ale coś pomyślę i może się symbolicznie przyłączę.Yusek (dyskusja) 17:21, 17 sie 2011 (CEST) Widzę, że ktoś zaczął dodawać, więc nie chcę narzucać swojego stylu. Mogę za to pomyśleć nad jakąś cypryjską reprezentacją albo kilka zawodnikamiYusek (dyskusja) 17:34, 17 sie 2011 (CEST)

Tworzenie kategoriiedytuj kod

Witam. Jak tworzysz kategorię np. Japońscy samobójcy, to nie wpisujesz w niej Kategoria:Japońscy samobójcy, tylko Kategoria:Samobójcy. W ten sposób umieszczasz kategorię, którą stworzyłeś, w kategorii nadrzędnej. Refycul (dyskusja) 13:06, 18 sie 2011 (CEST)

 • Tak to powinno wyglądać. Spoko, zaraz pomogę. Pzdr, Refycul (dyskusja) 13:24, 18 sie 2011 (CEST)
  • Wszystko było by dobrze, ale zapominasz o wstawieniu [[]], czyli w ten sposób. Refycul (dyskusja) 13:49, 18 sie 2011 (CEST) Witaj! Myślę, że warto się wstrzymać z rekatogaryzacją samobójców do czasu zakończenia tej dyskusji – istnieje możliwość, że kategorie o samobójcach zostaną skasowane, a głupio by było, żeby Twoja praca poszła na marne. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 14:59, 18 sie 2011 (CEST)
   • Powyższa rada jest wciąż aktualna ;) Poza tym – jeśli tworzysz nową kategorię, np. Kategoria:Rzymscy samobójcy to warto dodać ją do kategorii ogólnej (tu Kategoria:Rzymianie) oraz poszukać Interwiki. W podanym przykładzie już to zrobiłem, ale tak na przyszłość piszę :) Jakbyś miał jakieś wątpliwości to śmiało pytaj :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 21:27, 18 sie 2011 (CEST)
    • Ja nie mam nic przeciwko rekategoryzacji według narodowości, z pewnością jest to bardziej czytelne od jednej, ogólnej kategorii. Samobójca to jednak nie zawód ;) Teoretycznie wszystkie kategorie grupujące samobójców mogłyby zostać skasowane (też w to nie wierzę), dlatego lepiej nie "grzebać" w dyskutowanych kategoriach, choćby z tego powodu, żebyś się nie zniechęcił do wiki przy ewentualnym usunięciu efektów Twojej pracy. Ale może faktycznie nie warto się tego obawiać. Nedops (dyskusja) 21:42, 18 sie 2011 (CEST) Zob. [1] – kategorie nie są objęte systemem wersji przejrzanych, więc prawdopodobieństwo poprawki jest mniejsze niż przy artykułach, dlatego warto pamiętać o pełnej kategoryzacji i interwiki (jeśli znasz angielski to interwiki często łatwo "wyciągnąć" z en wiki). Nedops (dyskusja) 22:16, 18 sie 2011 (CEST) Pełna kategoryzacja i interwiki to naprawdę ważne rzeczy ;) I jeszcze ostatnia rzecz, żeby zbytnio nie marudzić – najlepiej najpierw tworzyć nową kategorie, a dopiero potem dodawać do niej biogramy. Nedops (dyskusja) 23:26, 18 sie 2011 (CEST)

re: Karol Guzikiewiczedytuj kod

Dzięki. Tar Lócesilion|queta! 19:35, 18 sie 2011 (CEST)

Kategoria:Chińscy samobójcyedytuj kod

Dodałem jeszcze dwóch, poszukam jeszcze (ale to już jutro) innych. Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 23:27, 18 sie 2011 (CEST)

Andrzej Lepperedytuj kod

Czesc. Widze, ze dodales kategorie Kategoria:Polscy_samobójcy. Z tego co mi wiadomo, sledztwo nadal jest prowadzone i nikt oficjalnie nie oglosil, ze bylo to samobojstwo, prawda? Chyba, ze nie jestem na biezaco...(?) Vampir2011 (Zostaw wiadomość; dyskusja) 13:13, 19 sie 2011 (CEST)

 • plwiki to nie blog. Jezeli dana informacja nie jest podparta faktami, to nie powinna sie tutaj znalezc. Dot. to takze kategorii. Vampir2011 (Zostaw wiadomość; dyskusja) 14:21, 19 sie 2011 (CEST)

Samobójcyedytuj kod

Cześć. Generalnie to nie zajmuję się tu pisaniem artykułów, ale jak znajdę dobre źródła w necie, to może się skuszę. Tak, dla jednego elementu nie należy tworzyć kategorii. Możesz też sam napisać te artykuły albo przetłumaczyć z angielskiej wersji. Refycul (dyskusja) 23:13, 22 sie 2011 (CEST)

Kategoria:Polskie ofiary katastrof lotniczychedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 12:33, 23 sie 2011 (CEST)

Podpisedytuj kod

Zmień proszę swój Podpis wikipedysty tak, aby zawierał login (nick) lub złóż wniosek o zmianę nazwy na stronie Wikipedia:Prośby o zmianę nazwy użytkownika. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:41, 25 sie 2011 (CEST)

Utrudnia kojarzenie wkładu widocznego np. w historii lub obserwowanych (gdzie wyświetlany jest "Frankszwajcarski"), a wypowiedziami podpisanymi inaczej (teraz "CHF", ale przecież mógłbyś to zmieniać co minutę, gdyby nie wymóg użycia loginu). Wikipedię edytują tysiące osób i sposób identyfikacji musi być maksymalnie klarowny. Michał Sobkowski dyskusja 13:53, 25 sie 2011 (CEST)

Frank szwajcarskiedytuj kod

Użyj proszę swojego brudnopisu by dopracować to hasło, a w przestrzeni głównej zamieść je dopiero wtedy, gdy będzie napisane co najmniej gramatycznie, ortograficznie i wg zasad polskiej interpunkcji. Zdania, jak: inni użytkownicy (np. kolektory) musiały zapłacić, kurs wymiany franka do euro był stabilny i wynosił około 1,55 CHF za euro, tak by franka szwajcarskiego wznosiły się i opadały w parze z euro w stosunku do dolara i innych walut., określono, że rząd federalny będzie jedynym podmiotem, może zarabiać i emitować pieniądze w Szwajcarii - są tak niegramatyczne, że nawet nie wiadomo o co w nich chodzi. Jeśli do tłumaczeń używach autotranslatorów - nie rób tego. Czas który trzeba poświęcić na poprawianie ich tłumaczeń jest dłuższy niż czas do sporządzenia tłumaczenia całkowicie od nowa, ręcznie. Masur juhu? 14:42, 28 sie 2011 (CEST)

 • Jak wspominałem wczęśniej - najpierw popracuj nad poprawnie językowo (kolokwializmy lub kalki językowe; niepoprawne tłumaczenia; nieencyklopedyczny język), składniowo (związek przyczynowo-skutkowy w zdaniach, szyk), interpunkcyjnie (np. to, że po przecinkach stawia się spację), gramatycznie (deklinacja) oraz technicznie (działające przypisy, podane poprawnie z użyciem szablonów "cytuj") wersją hasła w brudnopisie, a dopiero potem zamieść ją w przestrzeni głównej. Błędy składniowe i gramatyczne w haśle, które przetłumaczyłeś, uniemożliwiały zrozumienie treści, a były przeplecione z zupełnie poprawnymi zdaniami, co powodowało, że hasło było trudne w odbiorze przy czytaniu "ciurkiem". Tutaj jest ta wersja hasła o której mówię - możesz ją sobie skopiować do brudnopisu, jako tą ostatnią istniejąca. Nie były w niej poprawione nawet wszystkie te zdania, o i moktórych pisałem wyżej, a podałem ich raptem trzy. Czytelnicy zgłaszają później takie problemy na WP:ZB. A ty, jako główny autor, skoro robisz to na świeżo, powinieneś dopilnować przynajmniej poprawności języka. Jest to także związane z tym, że chcesz być redaktorem - a sprawy o których mówię to zupełne podstawy. Masur juhu? 16:25, 6 wrz 2011 (CEST)
  • Jw. Dopracuj proszę hasło w swoim brudnopisie, a dopiero potem wrzuć wersję ostateczną do przestrzeni głównej. Unikniesz w ten sposób "zalegania" tam wersji językowo jawnie niepoprawnej. Zupełnie przypadkiem zobaczyłem w ostatnich zmianach, że edytujesz to hasło, ale twoja ostatnia wersja wciąż zawierała cześć (choć była już dużo lepsza) błędów, które podawałem wyżej (choćby: szyk, interpunkcja). Przestrzeń główna może służyć do szlifowania hasła, ale raczej nie powinna być wykorzystywana do jego brudnopisowej, roboczej wersji. Masur juhu? 12:59, 26 wrz 2011 (CEST)
   • Ja sam mam z tym kłopoty :) O ile jestem w stanie dostrzec najbardziej rażące błędy, to niestety i moja polszczyzna najpiękniejsza w hasłach nie jest. Zwykle zwracam się o pomoc do naszych "polonistów". Mogę polecić: Maire oraz Gythę (albo kogoś z ekipy "czywieszowej" - sprawdź kto tam regularnie sprawdza hasła). Zauważ także, że finalna redakcja/poprawa tekstu jest czynnością żmudną i nudną, stąd nie za wiele osób chętnie to robi, a przyjęte nastawienie jest, że to raczej autor winien być za to odpowiedzialny. Bywały przypadki, że ludzie tłumaczyli tekst autotranslatorem i spodziewali się, że inni będą to poprawiać, bo to przecież Wikipedia, zatem "edytuj śmiało" ;) Niestety nie było to odbierane najprzyjaźniej. Ale ty zapytać się i poprosić innych o pomoc zawsze możesz. Masur juhu? 13:04, 26 wrz 2011 (CEST)

Odejście Induedytuj kod

Witaj ! Dziękuję za Twoje pochwały, owszem wkład mam znaczny. Sprawy jednak tak się mają, że gdy przychodzi do sporów merytorycznych zostaję sam: wikiprojekt jest trzyosobowy a w kawiarence z powodu nieznajomości tematyki admini nie chcą zabierać głosu, reszta wikipedystów nie ma czasu na zgłębianie obcej dziedziny. Jeśli masz czas , spróbuj przeczytać właśnie dokonany mój wpis w Dyskusja wikipedysty:Loraine#Satysfakcja a odejście Indu z projektu. Spodziewam się, że daje obraz mojego wikiproblemu. Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 18:33, 29 sie 2011 (CEST)

 • Tak właśnie, trafiłeś w problem pisząc mi Wiesz ciężko mi się wypowiadać w temacie o którym nie mam zielonego pojęcia : adnimi nie mają czasu , normalni wikiperyści nie mają sił by się zagłębiać. Doświadczam tego od 2 lat i nareszcie pojąłem , że wiki nie ma mechanizmu który by takich jak ja bronił. Ja nie odeszłem ze złości na wiki, odszedłem z rozwagi nad możliwościami w przyszłości. O tym pisze u Loraine . Ani ona ani ty nadal nie zechcecie lub równocześnie nie będziecie potrafili pomóc specjaliście, gdy założy kolejny wątek w KAwiarence. To właśnie o to mi chodziło z rezygnacją z dalszych sporów o hinduizm. Problem leży w systemie i ja nie widzę drogi rozwiązania. Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 19:03, 29 sie 2011 (CEST)
  • Mam słabą nadzieję, że dyskusja w Kawiarenka/Artykuły może jeszcze coś poprawi w tym konkretnym arcie: po raz kolejny wkleiłem tam cytaty i linki świadczące przeciw stanowiskom Adamt+Gurubhay+Rmargolis. Ale to jest jeden spór i chyba piąty(?) mój kawiarenkowy wątek okołotematyczny. Plwiki nie ma rozwiązania systemowego, które by chroniło czy pomagało , gdy specjalista walczy przecie kilku oponentom. To jest problem kilkuosobowych wikiprojektów. PS. Zaglądam jeszcze do dyskusji, wklejam gotowce z brudnopisów (bo szkoda mi pracy zbierania przypisów), znaczy jeszcze jakoś zachowuję kontakt z wiki, gdybym był Ci potrzebny odnośnie nowej propozycji... Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 19:31, 29 sie 2011 (CEST)

Sortowanie wyborówedytuj kod

A na czym to dokładnie polega? Politolog 200 (dyskusja) 10:40, 31 sie 2011 (CEST)

Szwedzcy gimnastycyedytuj kod

Wyszło z przeróbkiYusek (dyskusja) 21:40, 31 sie 2011 (CEST)

Ivana Ivchevskaedytuj kod

Już zrobione :)Fafik1395 (dyskusja) 23:01, 3 wrz 2011 (CEST)

RE: Wysiedlenia Polaków z Pomorzaedytuj kod

Bardzo dziękuje za dobre słowo i nominację artu :) Spróbuję obronić, w najgoszym wypadku zrobi się rundkę do biblioteki. Mam tylko nadzieję (patrząc na początek dyskusji), że nie zejdzie to na debatę pt. "Czy Kaszubi to Polacy" itp. Pozdrawiam--Dreamcatcher25 (dyskusja) 21:35, 4 wrz 2011 (CEST)

I wojna izraelsko-arabska 1948-1949edytuj kod

Jak skończę pracę nie będzie żadnych martwych linków w tym materiale, ale to jeszcze kawał pracy i obecnie nie nadaje się on nawet do porządnego sprawdzenia. Prace w toku. pzdr. Gedeon07 (dyskusja) 08:58, 5 wrz 2011 (CEST)

Zobacz: Operacja Danny - już nie ma żadnego czerwonego linku :) i mogę brać się do dalszej pracy. Powoli, systematycznie do przodu. Pozdrawiam, Gedeon07 (dyskusja) 11:44, 10 wrz 2011 (CEST)

Frank szwajcarskiedytuj kod

Ok,nie ma sprawy,pozdrawiam z Berlina.Fajnie to wygląda jak Frankszwajcarski pisze o Franku szwajcarskim:=)hehe.--J.Dygas (dyskusja) 15:13, 5 wrz 2011 (CEST)

Zobacz, czy ci się podoba.Zlinkowałem jak mogłem,resta musi tak zostać.Pozatym nie wiem jak ten punkt 18 przypisów poprawić.Zgłoś to do jakiegoś Admina.Pozdro.Nie martw się,kiedyś dojdziesz też do tego.Wszyscy byliśmy początkującymi.A ty ze Szwajcarii jesteś?--J.Dygas (dyskusja) 15:50, 5 wrz 2011 (CEST)

Ad:Kim_Dzong_Ilprośba o opis zmianedytuj kod

Ad:Kim_Dzong_Il

Sam miałem to zrobić - ale:

Dzięki za zainteresowanie polską Wikipedią. Proszę o wypełnianie pola Opis zmian. Wystarczy krótki opis wprowadzonych poprawek. Nie zabierze Ci to dużo czasu, a ułatwi Wikipedystom śledzenie zmian w artykułach. Więcej o opisywaniu zmian dowiesz się z artykułu Opis zmian. -- Bulwersator (dyskusja) 18:37, 5 wrz 2011 (CEST)

Kampania wyborczaedytuj kod

Witam. Proszę o niezamieszczanie wpisów mających na celu promowanie kandydatów w wyborach lub sprawiających takie wrażenie. Takie teksty są usuwane. Mpn (dyskusja) 20:34, 5 wrz 2011 (CEST)

Proszę zapoznaj się w WP:TW. Ewidentnie kwalifikuje się do usunięcia. Tym bardziej, że zawiera informacje o kandydowaniu, numer okręgu, Palikota. Nie ma żadnych źródeł (więc nawet bez polityki łamałby zasady WIkipedii). Uważam, że postąpiłem właściwie, ale zawsze możesz poprosić o konsultację innego admina, jeśli uważasz, że nadużyłem uprawnień. Pozdrawiam. Mpn (dyskusja) 20:45, 5 wrz 2011 (CEST) Zgłosiłem sprawę innym administratorom, prosząc, by ocenili zasadność usunięcia przeze mnie tego artu. Jeśli uznają moje działanie za nieprawidłowe, tekst zostanie przywrócony. Mpn (dyskusja) 21:07, 5 wrz 2011 (CEST) Moja opinia w skrócie: po zredukowaniu biogramu do rzeczy istotnych postałoby być może "Andrzej Rozenek — od 2006 roku zastępca redaktora naczelnego tygodnika „NIE”." To za mało na artykuł do encyklopedii, działalność w stowarzyszeniach i studencka to nie wszystko... Plus do tego brak niezależnych źródeł, świadczących o pracy kandydata. Dlatego uważam usunięcie artykułu za słuszne.  « Saper // dyskusja »  21:40, 5 wrz 2011 (CEST) Czerwony link nie oznacza, że "z automatu" o danej osobie powinien powstać artykuł; jest to jedynie sugestia, pewnego rodzaju zachęta; czasem, gdy raczej nie ma szans na powstanie porządnego artykułu, zamienia się czerwony link z powrotem na czarny tekst. Nowy artykuł musi jednak bronić się sam. Już sam fakt, że coś linkuje do niego (jak w przypadku pana Rozenka) jest na plus. Nie ma też jakiegoś "zakazu" tworzenia artykułu o panu Rozenku. Mamy artykuły o rzeczach dużo bardziej trywialnych niż zastępca redaktora opiniotwórczego tygodnika; kasując artykuł nie oceniam w żaden sposób osoby; oceniam tylko sposób, w jaki tą osobę opisano w artykule, na przykład czy nie jest tak, że wszystkie informacje o tej osobie pochodzą od niej samej lub od jej sprzymierzeńców (np. miejsca pracy czy komitetu wyborczego).  « Saper // dyskusja »  22:36, 5 wrz 2011 (CEST) No ja znalazłem jeszcze coś na YouTube, ale to strasznie słabe.  « Saper // dyskusja »  23:13, 5 wrz 2011 (CEST) Moim zdaniem - jak wyżej - dopóki nie pojawią się istotne źródła i nowe informacje - nie ma powodu przywracać artykułu....  « Saper // dyskusja »  23:46, 5 wrz 2011 (CEST)
 • WP:WER leży, encyklopedyczność niejednoznaczna (jedyne co to być może zast. red. nacz. NIE), do tego w okresie kampanijnym. Decyzja Mpn co do zasady słuszna. Elfhelm (dyskusja) 23:49, 5 wrz 2011 (CEST)

Kategoria:Samobójcy według państwedytuj kod

Cześć, gwoli zachowania porządku utworzyłem powyższą kategorię. Pozdrawiam. raziel (dyskusja) 15:40, 6 wrz 2011 (CEST)

Andrzej Rozenekedytuj kod

Masur juhu? 16:10, 6 wrz 2011 (CEST)

katastrofaedytuj kod

Dziękuje bardzo, że pomogłeś ja jeszcze tam muszę dodać infobox i takie tam. :) »Arturo1299« (Dyskusja) 15:16, 7 wrz 2011 (CEST)

Łokomotiwedytuj kod

Tak, z czasem zamierzam utworzyć biogramy przynajmniej kilku ze znaczących hokeistów, którzy zginęli. --Lowdown (dyskusja) 13:30, 8 wrz 2011 (CEST)

 • Zostawmy proszę tę listę. Dodałem nad nią informację że BYŁ to anonsowany skład przed sezonem. A gdy wkrótce ostatecznie zostaną potwierdzone wszystkie ofiary, chcę listę przenieść do podsekcji artykulu o katastrofie i w ten sposob tam wymienić zmarłych graczy, łącznie z ich narodowością. --Lowdown (dyskusja) 13:39, 8 wrz 2011 (CEST)
 • Mam sporo zaległości w piłce nożnej. Mogę tylko ewentualnie poprawić o hokeistach. bogic (dyskusja) 15:06, 9 wrz 2011 (CEST)
 • Nie mam za bardzo czasu, ale postaram się przynajmniej jedno hasło naskrobać. Będzie o Trachanowie.--Chrzanko (dyskusja) 15:21, 9 wrz 2011 (CEST)

TAAedytuj kod

Najpierw skończę o miejscowościach nauruańskich, a potem przyłącze się do pisania o USA Karol1111 (dyskusja) 16:00, 9 wrz 2011 (CEST)

10 Lecie polskiej Wikipedii.edytuj kod

Mam do Ciebie bardzo ważną sprawę.Wiem że znasz się na Bankowości,jak wiesz mieszkam w Berlinie,do Polski muszę wysłać 50 Złotych,ale tu nie mogę przesłać tego w polskiej walucie tylko w €.Jak to najlepiej zrobić?Odpisz jak najszybciej,gdyż to trzeba przesłać do 19.września.Dziękuję z góry.Pozdrawiam z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 13:54, 10 wrz 2011 (CEST)

Tak,to jest możliwość ale komu mogę zaufać?Wiesz jak to jest w polsce.--J.Dygas (dyskusja) 21:05, 10 wrz 2011 (CEST)

Ja nie moge komós podarowac 50 Złotych a on by mnie tak zrobił na przykład,że ja nie miałbym np.wejścia do hotelu.--J.Dygas (dyskusja) 21:16, 10 wrz 2011 (CEST)

Mój bank powiedzial mi ze moge ze strony polskiej dostac IBAN nummer co to jest i jak to funkcjonuje to ja nie wiem.Pomoz mi.Pisze w tej chwili bez polskich znakow bo mi wygodnoiej,pozdro do polski.Jurek.--J.Dygas (dyskusja) 21:38, 10 wrz 2011 (CEST)

Wybory do KAedytuj kod

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków "głosować może każdy zalogowany użytkownik (...) zarejestrowany najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem nominacji (tj. odpowiednio do 1 stycznia i 1 lipca włącznie)". Elfhelm (dyskusja) 20:30, 10 wrz 2011 (CEST)

:Dedytuj kod

(różn. | hist.) . . Nm! Dyskusja wikipedysty:83.24.205.190‎; 10:12 . . (+166) . . Frankszwajcarski (dyskusja | edycje) (Nowa strona: NIE PISZ WUGLARYZMÓW ZA TO GROZI BAN. (Historia blokad); 10:12 . . Mpfiz (dyskusja | edycje) zablokował 83.24.205.190 (dyskusja), czas blokady: 2 godziny (tylko anonimowi, blokada tworzenia konta) (wulgaryzmy)

-- Bulwersator (dyskusja) 10:21, 12 wrz 2011 (CEST))

PUAedytuj kod

Dziękuję za udział i udzielenie mandatu zaufania. Pozdrawiam Quantité négligeable (dyskusja) 04:09, 14 wrz 2011 (CEST)

Odp:Kazimierz Górnyedytuj kod

Odp:Kazimierz Górny

Ale on jest w całości skopiowany, bodajże pierwsze zdanie się różni, nie ma czego przycinać. Poza tym już istnieje artykuł Kazimierz Górny (bez bp na początku).

Oczywiście strona, z której skopiowano treść, to cenne źródło informacji. Skoro już zacząłeś przerabiać, to szkoda byłoby to zmarnować. Zachęcam Cię do rozbudowy artykułu Kazimierz Górny. Pozdrawiam, Skalee. 13:03, 14 wrz 2011 (CEST)

http://www.diecezja.rzeszow.pl/?q=book/export/html/1717 Pozdrawiam, Skalee. 13:11, 14 wrz 2011 (CEST)

Ad:Mike_Hailwoodedytuj kod

Ad:Mike_Hailwood

Wycofałem - nie ma jeszcze takiej kategorii -- Bulwersator (dyskusja) 22:45, 15 wrz 2011 (CEST)

Kategoria:Japońscy zawodnicy formuły K-1edytuj kod

Witam. Sądzę, że tutaj to akurat nie należy się rozdrabniać, bo kategoria Zawodnicy formuły K-1 zbyt obszerna nie jest ;) Pozdrawiam, Refycul (dyskusja) 00:07, 16 wrz 2011 (CEST)

 • W sumie też racja. Spoko, pomogę, ale jutro, bo teraz idę spać. Jakbyś dzielił jeszcze inne duże kategorie na mniejsze, to też możesz dać znać. Aha, i lepiej pierw twórz kategorię, a potem dodawaj arty, bo inaczej wstawiasz "nieistniejące" kategorie i ktoś może to zrewertować. Na razie! Refycul (dyskusja) 00:22, 16 wrz 2011 (CEST)

Kategoria:Szwajcarwscy zawodnicy formuły K-1edytuj kod

Witaj! Literówkę poprawiłem ;) Pamiętaj, że warto tego typu kategorie dodawać nie tylko do kategorii związanej z dyscypliną (tutaj dałeś słusznie Kategoria:Zawodnicy formuły K-1), ale także kategorii związanej z narodowością zawodników (dodałem Kategoria:Szwajcarscy sportowcy). Życzę dalszych owocnych edycji i Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 09:44, 16 wrz 2011 (CEST)

I jeszcze ostatnia rzecz: Lepiej jest najpierw utworzyć kategorię, a dopiero potem dodawać do niej hasła, inaczej kategorie wyświetlają się na czerwono i takie edycje mogą być wycofane przez niektóych redaktorów. Nedops (dyskusja) 10:01, 16 wrz 2011 (CEST)

Redaktor.edytuj kod

Nie wiem czy wiesz,ale wstawiłem się za ciebie za przyznaniem tobie "Redaktora" na polskiej Wiki,gdyż (sorry) ale obserwuję co robisz,oczywiście na razie pozytywnie,ale nie zawsze dobrze.Pomimo to jestem za tobą,"odrazu Krakowa nie zbudowano" znasz to.Pozdrawiam Ciebie serdecznie i dalej będę Ciebie obserwował na pewno z dobrym wynikiem.--J.Dygas (dyskusja) 18:14, 17 wrz 2011 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 19:00, 17 wrz 2011 (CEST)

Ofiary obozówedytuj kod

Cześć. Teraz pytanie w jakim sensie ofiary? Czy w sensie śmierci czy też śmierci lub ewentualnego pobytu jak ma to miejsce np. tu. Ktoś skategoryzował tę osobę (nie wiem czy słusznie) ze względu na sam pobyt w obozie. Wydaje mi się, że jednak ze względu tylko i wyłącznie na śmierć, a zatem ww. nie powinna tam trafić. Pozdrawiam, Refycul (dyskusja) 23:55, 17 wrz 2011 (CEST)

węgierscy piłkarzeedytuj kod

[2]
Myślę głównie nad albumami i muzykami rockowymi, ale może nad piłkarzami też pomyślimy :) Pozdrawiam Yurek88 (dyskusja) 15:29, 19 wrz 2011 (CEST)

Linkiedytuj kod

Popatrz proszę na tę edycję. Nie wiem, czy używałeś jakiegoś gadżetu, który spowodował ten błąd, ale kilkakrotnie pojawia się błędne linkowanie, tj puste kwadratowe nawiasy, a słowo za nimi, np. "[[]]paparazzi". Cancre (dyskusja) 10:51, 20 wrz 2011 (CEST)

Edith Stein - fundamentalne błędy w kategoryzacjiedytuj kod

Witam. Uważam, że jednak jest pewien kłopot z kategorią "niemieckie ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych" w tym przypadku. I to poważny kłopot, który każe się jednak zastanowić głębiej nad klasyfikacją. Po pierwsze Edith Stein nie była nigdy więźniem obozu koncentracyjnego. Ona dotarła do dotarła do KL Auschwitz II Birkenau i została w nim zamordowana. Ale tu nie chodzi o obóz koncentracyjny, a o ośrodek Zagłady. Ten sam błąd występuje w wielu innych przypadkach, np. w przypadku Janusza Korczaka - przecież on nigdy nie był więźniem żadnego obozu koncentracyjnego. Nawet w takowym stopy nie postawił. Ośrodek Zagłady nie jest tym samym co obóz koncentracyjny. Drugi problem to kwestia narodowości, czy przynależności narodowej ofiar. Ani Korczak, ani Stein, nie byli wysyłani do Birkenau lub Treblinki dlatego, że byli Polakami, ale dlatego, że właśnie Niemcy ich uznali za nie-Polaków, a Żydów. W związku z tym pierwszeństwo jednak należałoby dać kategorii "żydowskie ofiary niemieckich ośrodków zagłady", nad ich "polskim" ekwiwalentem. A już w przypadku Edith Stein, zamieszczać, że była "niemiecką ofiarą", skoro właśnie Niemcy ją z niemieckości wykluczyli, to brzmi lekko nieznośnie. Proszę przemyśl to i zmień, bo dotychczasowa kategoryzacja sprawia, że zniknęły żydowskie ofiary obozów koncentracyjnych i żydowskie ofiary ośrodków zagłady - a tych przecież było najwięcej. To mocno zniekształca rzeczywistość i sprawia, że Wikipedia zaczyna przemawiać głosem w zasadzie identycznym z dawno już minionymi głosami stalinowskiej interpretacji dziejów, po raz ostatni podtrzymywanej w czasach moczarowskich. Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 13:08, 20 wrz 2011 (CEST)

Niemieckiego obywatelstwa zostali pozbawieni ustawami norymberskimi na długo przed wojną. Raczej skupiłbym się na żydowskości, bo to było przyczyną ich stania się ofiarami. A informacja z jakiego kraju zostali wyrwani by zostać zamordowani dałbym na końcu. Zrobiłbym chyba tak:

kat. Ofiary Zagłady podkat. -> Żydowskie ofiary niemieckich ośrodków zagłady pochodzące z DANEGO KRAJU (Tutaj cała Treblinka II, Belzec, Sobibor, Kulmhof, i większość żydowskiego Auschwitz, a także część Majdanka, generalnie Ci, którzy nigdy nie stali się więźniami i zginęli od razu po przyjeździe, począwszy od końca 1941 roku - jak Korczak i Edith Stein) podkat. -> Żydowskie ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych pochodzące z DANEGO KRAJU (Tutaj Ci, którzy zostali skierowani do obozów koncentracyjnych - jak np. Anne Frank - lub wyselekcjonowani w Birkenau do obozu. W nielicznych przypadkach będzie występować ta kategoria i poprzednia, dla tych, co zostali umieszczeni wcześniej np. w Bergen-Belsen, a potem przywiezieni do Birkeanu na śmierć. Generalnie dla tej podkategorii pasowałaby też kategoria nadrzędna Ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych - byłyby wówczas dwie kategorie nadrzędne) a potem można i wyszczególnić dwa inne miejsca śmierci podkat. -> Żydowskie ofiary niemieckich gett z okresu III Rzeszy podkat. -> Żydowskie ofiary egzekucji Einsatzgruppen

Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 14:03, 20 wrz 2011 (CEST)

Nowe kategorieedytuj kod

Witam. O ile poprzednie miały sens ze względu na objętość, o tyle dziwna wydaje mi się [Kategoria:Ofiary zagłady]. Po pierwsze nazwa jest nieodpowiednia moim zdaniem - nie wiadomo jakiej zagłady, a po drugie czy jest sens dalej się rozdrabniać? Pozdrawiam, Refycul (dyskusja) 14:27, 20 wrz 2011 (CEST)

 • Mi chodzi o to, że kat. Ofiary zagłady jest nieprecyzyjna, bo nie wiadomo jakiej zagłady. Jeśli już, to "Ofiary hitlerowskiej zagłady" czy coś w tym stylu. Żeby było jasne, że chodzi tu o III Rzeszę. No i Kategoria:Żydowskie ofiary niemieckich ośrodków zagłady z Niemiec też jest nieprecyzyjna językowo z kolei, bo jak się domyślam, chodziło Ci o ofiary z Niemiec, które zginęły w niemieckich ośrodkach zagłady, ale wyszło z tego tzw. masło maślane. Proponowałbym puszczenie tych kategorii ekiem i ew. utworzenie poprawnych językowo. Pzdr, Refycul (dyskusja) 15:05, 20 wrz 2011 (CEST)
 • Jeśli byłoby napisane Zagłady z dużej litery, to byłoby jasne, jeśli jest napisane z małej, to faktycznie nie wiadomo o jaką zagładę może chodzić. Tak samo Holocaust i holocaust to dwa pojęcia. Co do sensu tak daleko posuniętej kategoryzacji ostro się nie wypowiadam, mi się wydaje, że nie jest to zły pomysł, ale może inni widzą to inaczej. Wulfstan (dyskusja) 15:41, 20 wrz 2011 (CEST)

Kategoryzacjaedytuj kod

Niezależnie od aspektów merytorycznych, na które wskazał Wulfstan, ma wątpliwości co do celowości tworzenia tak niezmiernie rozbudowanej kategoryzacji, Bacus15 • dyskusja 15:03, 20 wrz 2011 (CEST)

 • W sensie - tworzenia podkategorii dla każdej narodowości, Bacus15 • dyskusja 15:07, 20 wrz 2011 (CEST)
 • Chodzi mi o kategorie typu "Niemieckie ofiary", "Polskie ofiary". Można przecież utworzyć dziesiątki podobnych kategorii. Pytanie, po co? Czemu konkretnie mają one służyć? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 15:20, 20 wrz 2011 (CEST)
 • Sam jednak widzisz, że wywołuje to chaos i nieporozumienia. Bacus15 • dyskusja 15:29, 20 wrz 2011 (CEST)
 • Być może, jednak równocześnie prowadzi do nadmiernego tworzenia podkategorii, a także podkategorii tychże, przez co powoduje zagmatwanie samego drzewka kategoryzacyjnego, Bacus15 • dyskusja 15:41, 20 wrz 2011 (CEST)
Prosze na przyszlosc przed tworzeniem tego typu (masowych) galezi kategoryzacyjnych kwestie konsultowac najpierw w Wikiprojekt:Kategoryzacja, bo obecnie tego typu pomysly/edycje powoduja w konsekwencji niekonczace sie dyskusje i zapychanie Poczekani i w efekcie koncowym usuniecie kategorii po dyskusjach angazujacych czas i energie wikipedystow w wymiarze dziesiatki/setki razy przekraczajacym czas zaangazowany na ich utworzenie. -- Alan ffm (dyskusja) 16:14, 20 wrz 2011 (CEST) Popieram przedmówcę. Dodam, że nie powinno się tworzyć zaawansowane kategorie. Ofiara to ofiara, narodowy socjalizm w wydaniu Hitlera i realny socjalizm w wykonaniu J. Stalina był demokratyczny pod tym kątem i nie ważne było, czy byłeś Niemcem, Polakiem, Rosjaninem czy Polakiem. Wszyscy cierpieli i byli mordowani w imię mrocznych ideologii. Uważam, że twoja nowa kategoria nie wnosi nic nowego i jestem za jej usunięciem. Pozdrawiam Pehazet (dyskusja) 22:00, 20 wrz 2011 (CEST)
Odp:kategoryacja
"Wydawało mi si że kategorie wg narodowości są czymś naturalnym" - a no wlasnie w tym tkwi sedno problemu, ze jak widac juz po reakcjach zarowno na stronie dyskusji, zgloszeniami w Poczekalni, a nie wspominajac juz o rewertowaniu poszczegolnych kategoryzacyjnych edycji, przewaznie jedynie Ci sie to "naturalnym wydaje". A przy tym tak dalece, ze nie ma tu nawet jakiejkolwiek potrzeby na zastanowienie sie, czy oprocz osobistego "wydawania sie" jest tak w rzeczywistosci, a nie mowiac juz nawet o tym, czy dla uzasadnienia takowego "naturalnego narodowosciowo" skategoryzowania mozna w ogole znalezc jakiekolwiek zrodla. (Mi tam prywatnie czyms rownie "naturalnym narodowościowo" moze sie tu wydawac odpowiednia wg mojego uznania kategoryzacja "kozakow kubanskich", ale czy wyniknie z tego w efekcie koncowym cokolwiek sensownego, to juz calkiem inna sprawa?:). A ze uwazasz takowy "narodowościowy" podzial za "cos naturalnego" nasuwaja mi sie tu sila rzeczy glebokie watpliwosci, na ile, w jaki sposob i na podstawie jakich zrodel tu ustalasz, a przede wszystkim jak i gdzie przy tym definiujesz roznice/granice miedzy obywatelstwem, narodowościa i pochodzeniem, chocby juz tylko w jezyku polskim. A przy tym w innych jezykach i panstwach rozroznienie to wyglada zupelnie inaczej i polska "narodowosciowa" miara ma sie w takowych przypadkach nijak, bo w wiekszosci panstw pojecie albo znaczy cos innego, albo wcale nie istnieje. A jak to masz zamiar rozgraniczac i na podstawie jakich zrodel w biezacym przypadku "narodowosciowej" kategoryzacji Zydow i innych ofiar obozow zaglady, juz nawet nie chce mi sie pytac. Takze do kwestii kategoryzacji "narodowosciowej" proponuje ewentualnie powrocic dopiero po znalezieniu odpowiedzi i zrodel na powyzej postawione pytania, inaczej bedzie to prowadzic jedynie do dalszej eskalacji problemu, dalece przektaczajacej ewentualne produktywne efekty takowych edycji. -- Alan ffm (dyskusja) 15:50, 21 wrz 2011 (CEST)

Interpunkcjaedytuj kod

Witam. Nie pisz proszę tak, jak w Wysoka Rada Pokoju, definicję należy oddzielić myslnikiem od nazwy. Mpn (dyskusja) 14:25, 21 wrz 2011 (CEST)

Żywię taką nadzieję. Niestety nic więcej nie posiadam. Mpn (dyskusja) 20:36, 21 wrz 2011 (CEST)

Artykuły w PANDZIEedytuj kod

Dzięki za zgłoszenie obu artykułów do analizy. Tak się składa, że aktualnie rozbudowuje Dulag 121 Pruszków więc to dobry moment na ew. uwagi w PANDZIE :) pozdrawiam--Dreamcatcher25 (dyskusja) 12:13, 22 wrz 2011 (CEST)


Bitwa pod Vise

w roku 2004 gdy powstawaly pierwsze opisy z cyklu bitwy na wikipedii niestety nie zawsze udalo mi sie zamieszczac zrodlo. Wtedy malo kto podawal wiec i ja nie wrzucalem (bledy mlodosci) Nie pamietam dzis ksiazki ale na sto procent tekst byl z jednej ksiazki na temat francuskiego sredniowiecza, faktem jest ze teraz tekst trzeba wyszukiwac w sieci w jezyku angielskim lub francuskim. Oczywiscie jesli uznasz ze bez literatury nie mozna tego tu trzymac to mozesz usunac ale bitwa taka byla i tekst w niej zawarty byl w owczesnym zrodle.

Tu cos znalazlem http://www.geni.com/people/Heinrich-IV-del-Sacro-Imperio-Romano-Germ%C3%A1nico/5020469289250100933

http://books.google.pl/books?id=RYexSyJ3kL0C&pg=PA12&lpg=PA12&dq=Vis%C3%A9+1106+SCHLACHT&source=bl&ots=O29StXcluT&sig=NRk1OwMETijwjLlrXlT0wXMTCUc&hl=pl#v=onepage&q=Vis%C3%A9%201106%20SCHLACHT&f=false Pozdr Arche (dyskusja) 12:42, 22 wrz 2011 (CEST) W sieci ogolnie bardzo ogolnikowo o tym napisali, opis w naszej wikipedii chyba ejst najbardziej rozbudowany. Ewentualnie w przyszlosci zrobie szablon i grafikę do tego. Moze znajde jakas pozycje literatury i wrzuce do wgladu. Ale bez fachowej literatury raczej nic wiecej tu nie znajdziemy. Mysle ze jak na notke encyklopedyczną to wystarczy tym bardziej ze obcojezyczne wikipedie za ten temat sie nie zabraly. Pozdr Arche (dyskusja) 13:05, 22 wrz 2011 (CEST)

Nieweryfikowalne bitwyedytuj kod

Niestety, nie pomogę. Nie mam żadnych opracowań na ten temat. Potyczkę (nie bitwa!) pod Rossoszą (a nie Rossoszem) Kieniewicz wymienia jednym krótkim zdaniem. O pozostałych nie wiem nic, ale czekam na książki o kampanii wrześniowej, więc może za tydzień do 10 dni. Pozdrawiam belissarius (dyskusja) 00:30, 23 wrz 2011 (CEST)

NHLedytuj kod

Swego czasu uzupelnialem troche to hasło, jednak obecnie skupiam sie bardziej na KHL. Jesli sam jestes zainteresowany to śmialo uzupelniaj, ja moge tam zaglądać. --Lowdown (dyskusja) 10:19, 23 wrz 2011 (CEST)

Re:Państwa na IOedytuj kod

Cieszę się że się zainteresowałeś. Jeśli chodzi o Igrzyska olimpijskie to haseł jest bardzo dużo , np.

 • Igrzyska olimpijskie Letnie i Zimowe
 • Igrzyska Panamerykańskie
 • Igrzyska Olimpijskie Młodzieży
 • Igrzyska Azjatyckie
 • Igrzyska Afrykańskie
 • Uniwersjada

Na każdej z edycji tych imprez są do zrobienia Państwa na danej imprezie, dyscypliny, medaliści, i zawodnicy. Fafik1395 (dyskusja) 09:58, 24 wrz 2011 (CEST)

Tutaj masz jeszcze link Wikiprojekt:Igrzyska olimpijskie/Do zrobienia Fafik1395 (dyskusja) 09:59, 24 wrz 2011 (CEST)

Pogrubiony tekst na Twojej userpageedytuj kod

Nie jest on zgodny z wikilove, wpływa negatywnie na atmosferę w Projekcie. Proszę byś usunął go, Bacus15 • dyskusja 23:20, 24 wrz 2011 (CEST)

Myślnikedytuj kod

Witam. Prosiłem Cię kiedyś o używanie myślniki. Czytając Twe arty muszęjeszcze zwrócić Ci uwagę, że myślnik pomiędzy odrębnymi częściami zdania zapisujemy z użyciem półpauzy –, a nie dywizu -. Mpn (dyskusja) 22:57, 26 wrz 2011 (CEST)

Masurowi, zdaje się, chodziło o styl i interpunkcję. Niestety nadal w tym względzie kiepsko:
 • to jest dywiz: -. Zamiast niego wstawiaj półpauzę. Myślinki też kiedyś wstawiałem, ale się okazało, że to błąd
 • po kropce spacja
 • nie oddzialmy przecinkiem okoliczników
 • nie wstawiamy przecika pomiędzy zdaniami składowymi łącznymi (czyli przed i itp.)
 • styl franka np. franka 0.833 na dolara, czytelnik może nie zrozumieć
 • "gdyż inwestorzy szukali bezpiecznej inwestycji z powodu kryzysu finansowego spowodowanego przez zadłużenie Grecji" tu bym nie ograniczał przyczyn do 1 Grecji, na rynek USA takiego wielkiego wpływu chyba nie ma
postaraj się poprawić takie błędy, dość liczne w Twym tekście, a potem mi napisz, to znów zerknę. Mpn (dyskusja) 07:40, 27 wrz 2011 (CEST) no niestety, widzę, że większość błędów nadal nie jest poprawiona. Pod względem interpunkcji art kuleje, a i literówki się znajdzie. Mpn (dyskusja) 09:28, 28 wrz 2011 (CEST)

Wikipedysta:Frankszwajcarski/brudnopis060edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:01, 27 wrz 2011 (CEST)

re frankedytuj kod

Witaj. Niestety, muszę odmówić - tematyki nie znam, a już na pierwszy rzut oka widać, że bez jej znajomości nie sposób poprawić w tym artykule stylistyki. Czy Ty to tłumaczyłeś autotranslatorem? Bo miejscami tak to wygląda. Gytha (dyskusja) 23:48, 27 wrz 2011 (CEST)

Edward Nowakedytuj kod

Pliki kategoryzujemy na Commons, nie na Wikipedii. Przez dodanie kategorii plik został lokalnie załadowany na Wikipedię, dlatego trzeba go zekować. Cathy Richards (dyskusja) 23:14, 29 wrz 2011 (CEST)

Jobsedytuj kod

Witaj! Naprawdę uważasz, że ta edycja [3] to gołym okiem widoczny wandalizm? ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 16:00, 6 paź 2011 (CEST)

No ja wiem, ale wandalizm to absolutnie nie był, a tylko przy wandalizmach powinniśmy korzystać z przycisku "Cofnij". Nedops (dyskusja) 16:06, 6 paź 2011 (CEST) Spotkałem się już takim podejściem, o jakim piszesz, ale jest ono sprzeczne z tym co ustaliliśmy kilka lat temu :) Cofać można jedynie "w przypadku oczywistych wandalizmów, ze względu na to, że ta metoda rewertowania nie umożliwia wyjaśnienia jego powodu w opisie zmian." (za Pomoc:Cofanie zmian), a wandalizm to "świadome działania dokonywane w złej wierze i mające na celu obniżenie jakości treści Wikipedii." (za Wikipedia:Wandalizm). Oczywiście jakieś tam pole do interpretacji ciągle pozostaje (i dobrze), ale jednak niezbyt szerokie. Nedops (dyskusja) 20:48, 6 paź 2011 (CEST) No ale przecież powinniśmy zakładać dobrą wolę, więc rozbudowa hasła (nawet z błędami) nie jest świadomym psuciem Wikipedii. Jeżeli są jakieś błędy to najlepiej je poprawić i napisać newbie co i jak :) Nedops (dyskusja) 21:01, 6 paź 2011 (CEST)

Redaktor.edytuj kod

Troche pozno ale za to bardzo serdecznie gratuluje ci za otrzymanie statusu redaktora na polskojezycznej wikipedii (jak zwykle bez polskich znakow):Pozdrawiam z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 20:27, 6 paź 2011 (CEST)

Odznaczeniaedytuj kod

Nie jestem specjalistą w biogramach, ale Lucjan Żeligowski na pewno w swoim biogramie ma te wszyskie odznaczenia. Działaj wg analogii:)--keriM_44 (dyskusja) 22:00, 6 paź 2011 (CEST)

 • Zeligowski ma krzyż litwy srodkowej...poczyniłem tez kilka linków i te małe l w ludowym--keriM_44 (dyskusja) 22:18, 6 paź 2011 (CEST)

Palikotedytuj kod

Witaj! Na razie wygłupy jednego IP. Będzie tego więcej, to się zabezpieczy. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 15:49, 8 paź 2011 (CEST)

Elfhelm zabezpieczył :) Nedops (dyskusja) 16:12, 8 paź 2011 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Gorączka okopowaedytuj kod

Cześć. Znasz regulamin głosowania na DA. Jeżeli głosujesz przeciw, to napisz porządne uzasadnienie i podpisz się pod głosem. Farary (dyskusja) 13:37, 9 paź 2011 (CEST)

Opis zmianedytuj kod

Podczas wprowadzania zmian do treści Wikipedii nie zapominaj o wypełnianiu pola Opis zmian. Dzięki temu inni wikipedyści będą wiedzieć, na czym polegała Twoja zmiana. Wypróbuj również zielone przyciski pod tym paskiem, aby dowiedzieć się, jakie typowe opisy są przez nas stosowane. Ravpawlisz (dyskusja) 21:52, 9 paź 2011 (CEST)

Dariusz Jońskiedytuj kod

Odtworzyłem wszystkie wcześniej skasowane wersje biogramu: [4] --WTM (dyskusja) 10:14, 11 paź 2011 (CEST)

Małgorzata Szmajdzińskaedytuj kod

A tu, niestety, nie ma co odtwarzać. Było tam tylko jedno zdanie (z grudnia 2009), nawet nie stub: – żona Jerzego Szmajdzińskiego, "kandydatka" na Pierwszą Damę. Ten biogram trzeba napisać od początku. Pozdrawiam, --WTM (dyskusja) 10:30, 11 paź 2011 (CEST)

Posłowie RPPedytuj kod

Kategoryzujemy raczej wedle klucza "Politycy...", Bacus15 • dyskusja 11:36, 11 paź 2011 (CEST)

Re: Listaedytuj kod

Ja bym zaczął od senatorów, bo ich oficjalna lista już jest. Można taką listę utworzyć tutaj. Oficjalną listę posłów PKW ogłosi jeszcze dziś. Jakbyś miał czas i chęć powalczyć z tymi listami, to byłoby cudownie, bo ja nie mam ostatnio za dużo czasu w realu, ale w pisanie brakujących biogramów potem chętnie się włączę. Powerek38 (dyskusja) 14:48, 11 paź 2011 (CEST)

I jest już też chyba lista posłów. Powerek38 (dyskusja) 17:51, 11 paź 2011 (CEST)

Archiwumedytuj kod

Jak się przenosi do archiwum z dyskusji?--J.Dygas (dyskusja) 15:19, 11 paź 2011 (CEST)

Polscy senatorowie VIII kadencjiedytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. Ewidentna wklejka z [5]. Jak cię jeszcze raz złapię na kopiowaniu na żywca, będzie blokada. Elfhelm (dyskusja) 18:21, 11 paź 2011 (CEST)

Już lepiej to zostaw, trochę wstyd :( Zaraz zrobię tę listę jeszcze raz, może przy okazji trochę lepiej... Powerek38 (dyskusja) 18:27, 11 paź 2011 (CEST)

Andrzej Rozenekedytuj kod

Czy mogę prosić o podanie źródeł? Warschauer (dyskusja) 20:53, 12 paź 2011 (CEST)

Zmiana Niku.edytuj kod

Hi,zmieniłeś nik,na Wikipedysta:Onjako czy odwrotnie?Bo to coś njie tak.--J.Dygas (dyskusja) 22:44, 17 paź 2011 (CEST)

Ludwik Mzykedytuj kod

Cześć,co to jest?Bo nie wiem-"Król" czy "Prezydent"?--J.Dygas (dyskusja) 15:24, 22 paź 2011 (CEST)

Kategoria:Polskie ofiary niemieckich obozów koncentracyjnychedytuj kod

Alan ffm (dyskusja) 01:22, 19 lis 2012 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Frankszwajcarski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy