Dyskusja wikipedysty:Fullofstars


Dyskusja wikipedysty:Fullofstars w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Kiplingedytuj kod

Podgląd zmianedytuj kod

Zacznij proszę używać przycisku podgląd zmian.roo72 Dyskusja 04:47, 9 wrz 2007 (CEST)

Nathu Laedytuj kod

Dzięki :) Dopisałem Cię do autorów tłumaczenia. :) Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie przebiegać bez żadnych sporów ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 09:57, 9 wrz 2007 (CEST)

Od 2006 roku przełęcz jest już otwarta :) Szoltys [DIGA] 12:51, 9 wrz 2007 (CEST) Znam to, znam, choć tłumaczę raczej amatorsko, proste teksty. Sama się dziwię potem, jak mogłam użyć jakiejś kalki. Dlatego spojrzenie z boku zawsze się przyda. Dokończę poprawki w tym tekście, a do drugiego zajrzę, jeśli starczy czasu, choć z tym ostatnio krucho, ale postaram się. Pzdr. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:56, 9 wrz 2007 (CEST)

Kipling, cd.edytuj kod

Witaj. Z tego, co widzę, trzeba to jeszcze podopieszczać (interpunkcja, niezręczne czasem sformułowania czy szyk zdań) - postaram się tym jutro wieczorem zająć. Pewne sprawy wymagają wyjaśnienia polskiemu czytelnikowi (np. to stwierdzenie o matce Kiplinga "jedna z czterech nadzwyczajnych wiktoriańskich sióstr"). Trzeba by też zrobić sekcję o polskich tłumaczeniach Kilplinga (też zrobię, przynajmniej częściowo) i odbiorze jego dzieł w Polsce (z tym będzie trudniej, ale choć parę zdań by się przydało). Może zresztą najpierw pomyśleć o nadaniu artykułowi tytułu dobrego artykułu? Kilka spojrzeń z boku pozwoli poprawić ewentualne niedociągnięcia.

Jeszcze dwie, bardziej "porządkowe" ;-) sprawy: w Wikipedii przyjęło się nie usuwać wpisów ze swojej strony dyskusji. Oczywiście, nie ma sztywnego zalecenia tego zabraniającego, ale łatwiej wtedy zorientować się w zakresie działania danego wikipedysty (a często usuwanie wpisów może sugerować chęć ukrycia jakichś niepochlebnych uwag - a Ty akurat nie musisz się o to martiwć ;-)). I podpisuj się w dyskusjach przez cztery tyldy (~~~~), automatycznie pojawi się wtedy Twój podpis z datą. Pozdrawiam. Gytha 23:21, 9 wrz 2007 (CEST)

Są różnice w użyciu wielkich liter w języku polskim i angielskim. Gdyby były to słowa Kiplinga (por. niżej z (C)ciotką), mogłoby być z dużej, ale tu cytował czyjeś inne słowa. Trochę moich wątpliwości masz w dyskusji - na razie sprawdziłam tylko wstęp i dzieciństwo. Pozdrawiam. Gytha 09:00, 11 wrz 2007 (CEST)

Hej. Sorry, akurat mi wypadło trochę pilnych rzeczy i nie mogę się przyzwoicie zabrać za Kilplinga (a po łebkach nie chcę ;-)). Jeśli Ci więc chcesz, może przekopiuj już tekst do przestreni głównej? Będę działała już tam. A propos grafiki - ujęcie rzeczywiście niezbyt szczęśliwe, trochę trawy bym osobiście ścięła ;-). Pozdrawiam. Gytha 22:44, 12 wrz 2007 (CEST)

Skompilowałam ;-). Mam jeszcze wątpliwości co do stwierdzenia "dostać stypendium na Uniwersytecie Oksfordzkim". Może zgrabniej będzie "stypendium na studia na Uniwersytecie Oksfordzkim? Bo użyta przez Ciebie forma sugeruje, że było to stypendium fundowane przez uniwersytet. Jeśli chodzi o przeniesienie - zauważyłam, że praktykuje się po prostu copy/paste: czyli otwierasz edycję tego tłumaczenia i wszystko przekopiowujesz do artykułu w głównej przestrzeni nazw Rudyard Kipling. Lepiej, byś zrobił to Ty, jako autor przekładu - w historii właściwego artykułu będzie wtedy figurował odpowiedni nick. A ja i tak sobie jeszcze w tym haśle podziałam ;-). Dobranoc. Gytha 23:59, 12 wrz 2007 (CEST). PS. I nie zapomnij po przekopiowaniu usunąć tego "nowiki" wyłączajęcego kategorie i interwiki. Gytha 00:00, 13 wrz 2007 (CEST)

re - nad układem grafik trzeba będzie jeszcze popracować całościowo - poprzedni powodował, przynajmniej u mnie (a działam z parametrami używanymi przez większość internautów ;-)), brzydki wygląd cytatu. Przy okazji, postaraj się jeszcze raz przeczytać polski tekst tak, jakbyś go czytał pierwszy raz - np. ten cytat o mieszkaniu był mało zrozumiały, musiałam sięgnąć do wersji angielskiej. Pozdrawiam. Gytha 08:38, 17 wrz 2007 (CEST)

Twoja strona wikipedystyedytuj kod

Witaj, czy mógłbyś usunąć ze swojej strony wikipedysty jedne z userboxów (tj. twoja stara), gdyż zawiera on treści obraźliwe? Z góry dziękuję i pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 16:45, 13 wrz 2007 (CEST)

Małpyedytuj kod

Mogę, zajrzę :) Galileo01 Dyskusja 20:33, 29 wrz 2007 (CEST)

Wprowadziłem kilka drobnych zmian. Dla mnie artykuł jest w porządku, pozostaje tylko jeszcze konsultacja z jakimś matematykiem. Może Olaf pomoże? Popytaj, warto, żeby ktoś sprawdził to hasło od strony teorii matematyki właśnie. Pozdrawiam, Galileo01 Dyskusja 21:01, 29 wrz 2007 (CEST) Hmm, widzę, że dwie najbardziej ostatnio aktywne w dziedzinie matematyki osoby zrobiły sobie odwik... Trochę mniej losowo ;-) z user mat: Wikipedysta:Aegis Maelstrom, Wikipedysta:Dobromila, Wikipedysta:Stok a może Wikipedysta:Qblik, który też bierze udział w "tłumaczeniach miesiąca"? Możesz jeszcze poprosić o pomoc tutaj, ale nie wiem na 100%, czy zadziała. Pozdrawiam. Gytha 22:22, 29 wrz 2007 (CEST) Witam, na pierwszy rzut oka z matematycznego punktu widzenia jest O.K, jest to całkowicie zgodne z intuicją wyrabianą przez rachunek prawdopodobieństwa. (no, zwolennik nieskończenie małych liczb mógłby argumentować, że liczba zbiegająca do zera nie równa się zeru - ale tak właśnie mówi najpowszechniej stosowana analiza, i o prawdopodobieństwie zerowym (aczkolwiek zdarzeniu możliwym) mówi rachunek prawdopodobieństwa, więc to zostawiamy). Wywaliłbym z punktu Prawdopodobieństwo passus (...) z grubsza równą czterem kolejnym wygranym głównej nagrody w loterii. - bo nie wiadomo, o jaką właściwie loterię chodzi (przypuszczam, że w jakimś oryginalnym tekście autor miał na myśli konkretne lotto w jakimś państwie, lub coś w tym stylu). Ostrzeżenie: I Am Not A Mathemathician :], a ludzie są omylni, więc fajnie by było, gdyby to jeszcze ktoś obejrzał. Nie sprawdzałem też poprawności odawanych konkretnych wielkości. W kwestii zupełnej elegancji - nie jestem pewien, czy czytelnik potrzebuje aż tylu dowodów, albo czy nie dałoby się tego jeszcze zgrabniej napisać, ale obecnie niestety nie mam czasu na pomoc. A i w końcu obecnie to tylko tłumaczenie/sprawdzenie. :] Pozdrawiam serdecznie i powodzenia. :) aegis maelstrom δ 13:18, 30 wrz 2007 (CEST)

świetlówkiedytuj kod

Witaj. Tworzyłem te grafiki w Corelu, ale nie mogę odnaleźć plików .cdr (zmieniłem komputer i nie wszystko zarchiwizowałem). Opierałem się na wykresach z katalogu Philipsa i książce Wojciecha Żagana "Technika Świetlna". Pozdrawiam Pasiaczek 20:28, 8 paź 2007 (CEST)

wiele za dużo małp :)edytuj kod

Pewnie, że się nadaje. Ja tylko zerknąłem, bo zaintrygowął mnie tytuł. Napewno trzeba usunać czerwone linki z przypisów (znaczy nie to, że napisać hasła, ale je wywalić, znaczy linkowanie, z przypisów). Poza tym super fajowe. Masur juhu? 21:36, 9 paź 2007 (CEST)

Hej. Będziesz wrzucał małpy do puli głównej ? Bo fajny tekst to jest i z tego co widzę to tłumaczenie raczej skończyłeś. PMG (dyskusja) 17:08, 30 paź 2007 (CET) Przeczytałem, poprawiłem jedną literkę - ale wrzucać nie będę ponieważ nie chcę sobie przypisać autorstwa takiego fajnego tekstu. Przerzuć - szablon {{Wrak po tłumaczeniu}} mogę wstawić :). --PMG (dyskusja) 21:48, 30 paź 2007 (CET)

Eldfelledytuj kod

Hej. Czy mógłbym prosić Cię o pomoc z tym tłumaczeniem? Sekcja oznaczona zielonym kolorem jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Byłbym Ci baaaaardzo wdzięczny gdybyś zechciał mi pomóc :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 15:34, 10 paź 2007 (CEST)

Dziękuję Ci za tytaniczną pracę wykonaną w tym tłumaczeniu :) Oczywiście w głosowaniu na PAnM umieszczę Cię wśród głównych autorów. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 21:39, 4 lis 2007 (CET) Postaram się coś zrobić w sprawie tej mapki. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 10:04, 12 lis 2007 (CET)

My God, it's fullofstars!edytuj kod

Nothing of substance to say, but the line needed to be said.75.25.180.242 08:10, 22 paź 2007 (CEST)

Volumeedytuj kod

Cześć. Ja tłumaczę volume jako rocznik, chociaż nie wiem czy to dobre tłumaczenie, ale nawet jeśli jest złe, to nie byłoby problemu z szybkim zamienieniem na właściwe. Takie tłumaczenia w szablonach wykonuję automatycznie w wordzie, także szkoda robić to ręcznie i jeszcze tylko na części hasła, bo na samym końcu tłumaczenia byłbym w stanie zamienić wszystko w ciągu 5 minut. Pozdrawiam kauczuk (dyskusja) 07:43, 12 lis 2007 (CET)

Schemat sieciedytuj kod

Witaj, miło widzieć, że ktoś stworzył coś aktualnego :) aczkolwiek szkoda, że schemat nie uwzględnia konturów miasta :P LeinaD dyskusja 17:17, 14 lis 2007 (CET)

To nad czym pracował NDT to wyłapałem i na IRC zaraz adminom Commons dałem znać, żeby usunęli, bo łamała prawo autorskie - podkład grafiki to była mapa z Google Maps, a poza tym nie wyglądała zbytnio zachęcająco. Hmm, no taka mapa jak mają "trolejbusiarze" na http://trolejbusy.strefa.pl/schemlinii.jpg to też uważam, że nie wygląda najgorzej, bo przynajmniej można ocenić zasięg i długość danej linii. Jedyna uwaga do Twojego schematu to błąd w zaznaczeniu linii 29, nie wiem czy jesteś z Gdyni/3city i patrząc na rozkład jazdy dostrzeżesz błąd? - jadąc z Tesco do Węzła F. Cegielskiej trolejbusy nie jadą całą Świętojańską, ale przy UM skręcają od razu na pętle. Co do projektu Wikipedysta:Leinad/Gdynia to chciałbym kiedyś to skończyć, ale w najbliższym czasie raczej się nie zapowiada żebym siedział nad tym - problem jest dość złożony... (studia poza 3city, ograniczony dostęp do rzetelnych źródeł, brak chętnych do współpracy itd.). LeinaD dyskusja 18:10, 14 lis 2007 (CET) Jeśli jeszcze mogę pomarudzić... Pętla docelowa w Śródmieściu dla linii 20, 25, 28 nazywa się 3 Maja - Hala i przy okazji można by było przesunąć trochę w prawo przebieg linii na ulicy 3 Maja, tak aby nie wynikało że ul. Dworcowa, którą przebiega linia 21 jest bardziej wysunięta w prawo niż 3 Maja. LeinaD dyskusja 20:29, 14 lis 2007 (CET) A ja się kajam i pokutuję... Miałem zrobić ten schemat ale za dużo ważniejszych rzeczy na raz wypadło. Wielkie dzięki, że znalazł się godny następca tego dzieła, któremu się to udało. Karpov (dyskusja) 13:43, 26 lis 2007 (CET)

bent 1edytuj kod

Benton był bliskim współpracownikiem Andrew Jacksona i kontynował współpracę z następnym prezydentem, Martinem Van Burenem. Jednak gdy urząd objął James Polk jego wpływy zaczęły słabnąć, a polityka Partii Demokratycznej przestała być zgodna z jego poglądami. Jego kariera ucierpiała z powodu kwestii niewolnictwa. Dla Bentona, południowica i posiadacza niewolników, temat ten był kłopotliwy, zwłaszcza, że prowadził do sporów z innymi członkami partii takimi jak John C. Calhoun. W 1849 roku Benton zadeklarował się jako przeciwnik instytucji niewolnictwa, tym samym sprzeciwiając się polityce partii i przeważającej opinii w jego stanie. W kwietniu 1850 roku, podczas debat w senacie dotyczących zaproponowanego Kompromisu z 1850, Benton został prawie zastrzelony przez senatora z Mississippi, Henryego Foote'a, który poczuł się urażony ostrą wymianą zdań między Bentonem i wiceprezydentem Millardem Fillmorem. Foote został obezwładniony i rozbrojony.

Granatyedytuj kod

Mnie też nie udało się; zaraz idę do pewnego centrum handlowego (myszka mi padła), to i do warzywniaka po drodze zajrzę. Picus viridis RSVP? 09:40, 6 sty 2008 (CET)

Odp: WP:SKedytuj kod

Odp: WP:SK

Witam.

Dzięki za zgłoszenie. To był ciekawy problem - szczęśliwie udało się go rozwiązać.

Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 20:19, 10 sty 2008 (CET).

Obrazki w funkcjach trygonometrycznychedytuj kod

Ze mną problem jest taki, że mam dość wyczerpującą pracę, żonę w 7 miesiącu ciąży i 2-letnią córeczkę. W efekcie na wikipedię totalnie nie mam czasu. Teraz miałem trochę luzu, bo rodzina wyjechała, czasem coś skrobnę tak jak teraz (reszta się jeszcze nie obudziła), ale generalnie obiecywałem sobie, że do końca ciąży za wikipedię się poważniej nie biorę, przepraszam.

Co do obrazków - krzywa lissajous wsadzona do artykułu była robiona w gnuplocie od razu w SVG (są źródła gnuplota na commons), tylko że ze zbyt małą liczbą punktów próbkowania. Proponuję to zrobić w gnuplocie przerabiając nieco tamten kod. A jeśli bardzo Cię ta krzywa razi, to usunąć - w artykule jest tylko ozdobnikiem.

Pozdrawiam, Olaf @ 08:25, 12 sty 2008 (CET)

Kalimpongedytuj kod

Witaj. Starym dobrym zwyczajem chciałbym Cię zaprosić do tego tłumaczenia. Czy mogę liczyć na Twoją pomoc? :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 19:32, 30 sty 2008 (CET)

Kategorie - wyjaśnienie zmian w brudnopisieedytuj kod

Hej, jak piszesz sobie w brudnopisie, to nie wstawiaj kategorii tak jak powinna być docelowo, czyli: [[Kategoria:XXX]], ale [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu "wisi" w poważnej kategorii wikipedii. Po przeklejaniu artykułu do docelowego miejsca, należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również interwików). Pozdrawiam i dziękuję za zrozumienie. - Beax 02:21, 5 lut 2008 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:04, 14 lip 2008 (CEST)

Odp:HotCat i szablon rqedytuj kod

Tak, odpowiednią :) Przepraszam za lagi, ale ostatnio jestem mocno zarobiony. No i na IRCu jestem w innych godzinach niż Ty - głównie 7:30-15:30.

Postaram się w wolnej chwili przejrzeć skrypt/poprawki. --Leafnode 14:53, 22 lip 2008 (CEST)

Wikipedysta:Fullofstars/test3edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 18:57, 10 sie 2008 (CEST)

WP:Zamówienia na obrazkiedytuj kod

Fort Gerharda w Świnoujściu - zrobione :)

Zwiadowca21 16:01, 12 wrz 2008 (CEST)

Ad:I'm sasha fierceedytuj kod

Ad:I'm sasha fierce

Jeśli chcesz napisać od nowa to nie wstawiamy eka, tylko wedycji i zaczynamy pisać od nowa. :) Jeżeli chcesz odpowiedzieć, zrób to na mojej stronie dyskusji. Zwiadowca21 16:48, 8 gru 2008 (CET)

Ad:Jarosław Omorczykedytuj kod

Ad:Jarosław Omorczyk

A może ek? Zwiadowca21 21:53, 23 gru 2008 (CET)

A to znowu ja! Ale niespodzianka :) Mam prośbę. Przy dodawaniu kategorii w biogramach wrzucaj też szablon {{DEFAULTSORT}}. Usuwaj tez {{kategoria}} :) Zwiadowca21 22:05, 23 gru 2008 (CET) "Normalny" hotcat też usuwa szablon. A może pomożesz przy linkawaniach? :) Zwiadowca21 23:27, 23 gru 2008 (CET) Nie bardzo rozumiem. To jak to działa? Zwiadowca21 23:34, 23 gru 2008 (CET)

Żywiołakedytuj kod

Kurde, jaki żywiołak? Hotcat nie działa. Zwiadowca21 23:18, 24 gru 2008 (CET)

Ja w ogóle chyba mam coś poknocone w monobooku. Z popupsem też mam problem. Nie mogę zmieniać przy jego pomocy linków. Zwiadowca21 23:45, 24 gru 2008 (CET)

Édouard Montouteedytuj kod

Ad:Edouard Montoute

Kurde, fajnych aktorów zostawiamy. Tzn wydaje mnie się ;) Zwiadowca21 22:32, 26 gru 2008 (CET)

Spójrz teraz. Prawie tak jak na fr:Édouard Montoute. Zwiadowca21 22:49, 26 gru 2008 (CET)

Ad:Marek Matiaškoedytuj kod

Ad:Marek Matiaško

Nie zapominaj proszę o szablonie {{DEFAULTSORT}}. Zwiadowca21 22:58, 26 gru 2008 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej Zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 08:04, 4 sty 2009 (CET)

Kategoria:Bohaterowie świata Bionicleedytuj kod

Zgłoszenie dotyczy nie tyle kategorii, co zawartości, będzie dyskutowane w sekcji Artykuły. Elfhelm (dyskusja) 01:13, 18 lip 2010 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Fullofstars" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy