Dyskusja wikipedysty:Górołaz


Dyskusja wikipedysty:Górołaz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Kom - Emineedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Kom - Emine, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Farary (dyskusja) 15:28, 10 lis 2012 (CET)

Słoweński Szlak Górskiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Słoweński Szlak Górski, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Farary (dyskusja) 15:29, 10 lis 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule Kom - Emineedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Kom - Emine. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

szablonedytuj kod

Szablon o tłumaczeniu, zgodnie z jego dokumentacją {{Przetłumaczony}}, powinien być wstawiany na górze strony dyskusji artykułu, a nie stronie artykułu. Pozdrawiam, Chrumps 19:22, 20 lis 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule Kungsledenedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Kungsleden. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Słoweński Szlak Górskiedytuj kod

Dokonałam redakcji i przejrzałam hasło. Usunęłam linki w tekście, które prowadziły do artykułów w obcojęzycznej Wikipedii. O poprawnym dodawaniu linków wewnętrznych poczytaj tutaj. Jeśli na polskojęzycznej Wikipedii nie ma artykułu o pojęciu, które chciałbyś podlinkować, to należy pozostawić czerwony link, który z czasem może zostać zaniebieszczony, tj. na ten temat w przyszłości być może ktoś napisze hasło.

PS. Zastanów się nad dodaniem zdjęć. Jak to zrobić, znajdziesz tutaj. Farary (dyskusja) 16:21, 29 lis 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule Terňaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Terňa. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat.)

Prośba o źródła w artykule Wszechzwiązkowy Szlak Turystyczny nr 30edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Wszechzwiązkowy Szlak Turystyczny nr 30. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Podpisedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.

Dawid12373 (dyskusja) 16:57, 3 gru 2012 (CET)

Źródła artykułu Wszechzwiązkowy Szlak Turystyczny nr 30edytuj kod

Witaj Jeśli tłumaczyłeś hasło z innej wersji językowej wikipedi jako źródło możesz podać to co jest źródłem w tłumaczonym haśle. Jeśli nie jest to tłumaczenie, a jedynie posługiwałeś się artykułem w innej wersji językowej jako źródło również możesz wykorzystać podane w nim źródła (najpierw jednak sprawdź czy na pewno opisują one to o czym pisałeś)

Dawid12373 (dyskusja) 16:57, 3 gru 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule Wszechzwiązkowy Szlak Turystyczny nr 77edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Wszechzwiązkowy Szlak Turystyczny nr 77. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Jedľovec (przełęcz)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Jedľovec (przełęcz), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dopracować
 • dodać niezależne źródła
 • ...

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Pablo000 dysk 20:11, 7 gru 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule Sedlo Flochovejedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Sedlo Flochovej. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Zlatovceedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Zlatovce, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • Podac źródła. Inna Wikipedia źródłem byc nie może (tam też nie wiadomo na jakiej podstawie napisano).

Co innego, jeśli w innej wersji są źródła i można spojrzeć (słowacki większość z nas poczyta na tyle, żeby sprawdzić, czy dane mniej więcej się zgadzają). Nawet na polskiej Wiki jest sporo artykułów opartych na ORze, zawierających błędy i to poważne (część wsi nazywa się wsią, liczebność podaną dla gminy przypisuje sie wsi gminnej itd).

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 10:43, 13 mar 2013 (CET)

Uźródłowienie, OR itdedytuj kod

Zasady mówią dość wyraźnie, że wszystkie (oprócz trywialnie znanych) informacji muszą być uźródłowione. Przeczytaj zasadę i jej wykładnię. Ogólnym poglądem jest, że inne wersje Wikipedii (i serwisy oparte o zasadę wiki oraz fora) nie powinny byc używane jako źródła. Każdy może napisac co chce (mniej więcej) w takich miejscach, ktoś inny to skopiuje i idzie w świat. O ile na sl-Wiki może ktoś zauważy błąd/wandalizm i poprawi, o tyle mniej jest to prawdopodobne u nas (bo mieszkaniec danej wsi raczej nie będzie zaglądał na polską Wiki i nie poprawi/zgłosi, że bzdurą jest np. liczba ludności dwukrotnie przesadzona).

Owszem, mamy sporo artykułów bez źródeł, ale jest to bolączka naszej Wikipedii i zbieramy gorzkie owoce tego, że kilka lat temu nie przykładano takiej wagi do uźródłowienia. (Podobne do przesuniętego artykuły o wsiach polskich, włoskich i francuskich zostały utworzone botami, szkoda, że w niektórych operacjach nie wstawiono źródła). Możliwe, że tak jest i na sl-Wiki, ale to trzeba byłoby zbadać i ewentualnie a) obgadać w Kawiarence, b) przenieść botem do nas.

OR to badania własne lub wiedza własna. Na tej podstawie również powstało sporo artykułów (i ja tak robiłem), część z nich uźródłowiono później, część jest usuwana, część do dzisiaj pokutuje. Obecnie staramy sie ORu unikać. Obowiązek uźródłowienia i unikanie ORu są jednymi z najważniejszych zasad Wikipedii, zobacz 5 filarów.

Co do komunikacji: Najpowszechniejsza jest przez strony dyskusji, maili używamy raczej do mniej publicznych spraw. Nie dość, że wpis w dyskusji czyta się natychmiast, to jeszcze pozostaje ślad po wymianie zdań/informacji (upowszechnianie maili jest naruszaniem tajemnicy korespondencji i nie powinno mieć miejsca bez zgody wszystkich zainteresowanych). Przydaje się to, jeżeli sprawa jest przenoszona na szersze forum. Ciacho5 (dyskusja) 11:52, 13 mar 2013 (CET)

Vyšehradské sedloedytuj kod

Proszę przejrzyj jeszcze raz swój artykuł, ponieważ ktoś może zaraz go wrzucić to ekspresowego skasowania jako eksperyment edycyjny. Proponuję tak na początek Szablon:Przełęcz infobox oraz poprawę źródła oraz sprawdzenie czy można dodać wewnętrzne linki np. do między szczytem Vyšehrad (829 m n.p.m.) i Páleným vrchem (724 m n.p.m.). Linki zewnętrzne też mnie nie przekonują, ale przede wszystkim należało by im dodać datę ostatniego dostępu przez Ciebie jak już działały. --PNapora (dyskusja) 07:32, 16 mar 2013 (CET)

Paweł Deliradewedytuj kod

Proszę podać źródła w haśle. Inna Wikipedia nie jest źródłem. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 19:45, 17 mar 2013 (CET)

Vyšehradské sedloedytuj kod

Witaj widzę, że niektóre poprawki wprowadziłeś, widzę również,że tłumaczysz hasła ze słowackiej Wikipedii, ale cały czas proponuję dodać prawdziwe źródła. Link do Wikipedii nie jest źródłem a ich dodawanie jest metodą na ominięcie bota. Masz przecież mnóstwo przewodników po górach? Jest specjalny szablon na dodawanie źródeł książkowych możesz sprawdzić np. w moich hasłach. --PNapora (dyskusja) 00:34, 18 mar 2013 (CET)

Bułgarski Związek Turystycznyedytuj kod

Artykuł z błg. Wiki nie jest źródłem. Jeżeli przetłumaczyłeś go, to podaje się taką informację na stronie dyskusji.Xx236 (dyskusja) 10:25, 18 mar 2013 (CET)

Wikidataedytuj kod

Interwiki nie wpisuje się, należy edytować opis w Wikidata.Xx236 (dyskusja) 10:32, 18 mar 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Gara Łakatnikedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Gara Łakatnik. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Łakatnikedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Łakatnik, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 16:50, 19 mar 2013 (CET)

Kaszanaedytuj kod

Pablo000 dysk 21:14, 21 mar 2013 (CET)

Murganaedytuj kod

Poprawiłem współrzędne geograficzne - na N24.03.00 (muszą być wpisane wszystkie liczby). Na Twojego maila mam już odpowiedź napiszę ci w sobotę ponieważ w tym tygodniu mam bardzo dużo pracy. Gratuluję Twoje edycje są coraz lepsze i w mojej opinii jesteś na najlepszej drodze aby zostać bardzo dobrym redaktorem. --PNapora (dyskusja) 22:35, 21 mar 2013 (CET)

Podpisedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. --Pablo000 dysk 06:00, 22 mar 2013 (CET)

Schroniskaedytuj kod

Cześć, mam nadzieję, że w wyniku dyskusji w Poczekalni wypracowany zostanie konsens, że schroniska są encyklopedyczne. Nie wiem, czy słyszałeś, że bardzo niedawno ruszył też nowy projekt Wikimediów: Wikipodróże. Strona jego polskojęzycznej wersji jest tutaj. Projekt jest w fazie początkowej, a jego zadaniem jest stworzenie bazy informacji dla turystów. Nie ma tam więc problemów z encyklopedycznością, bo celem jest ogólna przydatność informacji. Informacja o schroniskach byłaby tam bardzo przydatna. Ponieważ oba projekty (wikipodróże i wikipedia) są na wolnych licencjach, możesz przenosić informacje między nimi (jeśli są Twojego autorstwa, to bez żadnych ceregieli, jeśli cudzego, należy podać informację o autorach, wystarczy link do hasła-źródła). Pozdrawiam, Tomasz Raburski (dyskusja) 10:47, 22 mar 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Weżen (szczyt)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Weżen (szczyt). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Schroniska w Bułgariiedytuj kod

Cześć albo Zdrasti:) Widzę, że mam sojusznika w sprawach artykułów geograficznych na temat między innymi Bułgarii, ja też ostatnią tym się zajmuję, zobacz na mój profil, jak ja tworzę te artykułu, muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyłeś, arty są dobre nawet bardzo dobre no i nie jestem sam w uzupełnianiu braków. Jedyna moja uwaga to stawiaj pólpauzy zamiast myślników, bowiem myślnik służy, aby odzielać przymiotniki itp. a półpauzy do oddzielania zdań, stawia się np zamiast "to", lub średnika, albo gdy zaczynasz nowe zdanie nawiązujące do poprzedniego, po prostu (–) a nie (-). Pozdrawiam! Drzewianin (chętnie odpowiem) 20:32, 22 mar 2013 (CET).

Trojanski prochodedytuj kod

Cześć. Tworzysz bardzo ciekawe hasła z niszowej na Wikipedii tematyki, ale podawaj pod tekstem listę książek lub stron internetowych, na podstawie których można zweryfikować ich treść. Samo gołe tłumaczenie z innej Wikipedii pomniejsza wartość artykułu. Nie zapominaj też o umieszczeniu w dyskusji nowego hasła szablonu informującego o tym, że jest to tłumaczenie. Farary (dyskusja) 10:31, 24 mar 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Trojanski prochodedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Trojanski prochod. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Trojanski prochodedytuj kod

Cześć, cieszę się bardzo:) Jest super, poprawiłem teraz Trojanski prochod, tak, że będzie on zaakceptowany aby istniał takowy artykuł. Pamiętaj o tych półpauzach (–), nie używaj przymiotników typu piękne, widosikowe, wspaniałe... niestety nie można, parę drobych błędów składniowych, merytorycznych, jeszcze ulinkowałem, pamiętaj linkuj [[ ]] nazwy miejsc, rzeczy, które określasz lub opisyjesz np: ten zamek, w miejscowości Kyrnare, ci Hajducy, pozdrawiam serdecznie Drzewianin (chętnie odpowiem) 17:48, 24 mar 2013 (CET).

 • Cześć, podajesz do artykułów książkę, podajesz isbn, wydawnictwo, rok, miejsce, tutuł, a masz może jeszcze podane imię \ imiona i nazwiska autorów tej książki? Jeśli masz ją osobiście to zobacz, warto podać oczwiście jeśli znasz ;) Drzewianin (chętnie odpowiem) 22:27, 25 mar 2013 (CET).

Prośba o źródła w artykule Lewski (szczyt)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Lewski (szczyt). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Golam Kupen (Stara Płanina)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Golam Kupen (Stara Płanina). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Cesta hrdinov SNPedytuj kod

Piszesz coraz lepiej więc może byś wrócił do tego artykułu i wstawił mu infobox szlak turystyczny zobacz np. jak jest napisany Szlak Orlich Gniazd Gratuluję dobrych edycji! --PNapora (dyskusja) 17:48, 26 mar 2013 (CET)

strona wikipedystyedytuj kod

Myślę, że po tylu edycjach powinneś założyć swoją stronę wikipedysty --PNapora (dyskusja) 17:58, 26 mar 2013 (CET)

Odp:Wasił Lewski (schronisko)edytuj kod

Odp:Wasił Lewski (schronisko)

Hej:)

Wiesz niedawno też Khan Tegri przeedytował nazwy na Wasił Lewski, a było wcześniej Wasyl Lewski, dlatego ja przeniosłem art o schronisko na takową nazwe Wasyl Lewski lecz dzien później moją zmianę anulowano a osobę Wasyl Lewski zmieniono na Wasił, może odktyli ze to nie jest egzonim stąd ta zmiana - tak więc niech jest Wasił Lewski.

Co do interwików, nie wiem, od nie dawna jest akcja przenoszenia ich do wikidata, nie umiem edytować na wikidata nie łapię tego, muszę poprosić o pomoc innych, ja dałem odnośnik wyraznie do Wasił Lewski (hiża) - BG.

Zdecydowanie pisać bez rodzajnika - Język bułgarski jako jedyny język słowiański posiada rodzajniki na końcu wyrazów: -ta, -to, -te, -yt, -jat, uzywa się ich gdy określa się dany wyraz. Wystepuje to w ich gramatyce natomiast w werski bezokolicznika czy podstawowej wyrazy te są pisane bez rodzajnika a tłumaczą my przedstawiamy podstawową nazwę tak, więc powinno pisać się bez rodzajnika.

Spoko co do strony:P Drzewianin (chętnie odpowiem) 12:38, 30 mar 2013 (CET).

Prośba o źródła w artykule Czumerna (szczyt)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Czumerna (szczyt). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Razbojnaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Razbojna. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Emonaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Emona. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Krystecedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Krystec. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Krystecedytuj kod

Świetny artykuł szapoba. Jednak zauważ moje artykuły na temat wsi bułgarskich na moim profilu, wolałbym abyś stosował się do jednego stylu pisania artykułów już na ten temat - przypisy, linki zewnętrzne, demografia, mapy itp, ale podkreślam kapelusz z głowy, wszystko przetłumaczyłeś :) Drzewianin (chętnie odpowiem) 19:53, 6 kwi 2013 (CEST).

Prośba o źródła w artykule Lovrenška jezeraedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Lovrenška jezera. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Kategoria:Schroniska turystyczne w Słoweniiedytuj kod

Witaj. Kategoria:Schroniska turystyczne w Słowenii - jak stworzysz nową kategorię pamiętaj by dodać ją jako podkategorię do kategorii już istniejących. Pozdrawiam Duży Bartek / Hmmm? 19:39, 14 kwi 2013 (CEST)

Ivan Šumljakedytuj kod

Odp:Ivan Šumljak
 • Plik ten nie znajduje się na Wikipedia Commons tylko na lokalnej wiki słoweńskiej Wikipedii. Musisz kogoś poprosić aby umieścił ten plik na Wikipedia commons.--PNapora (dyskusja) 22:32, 15 kwi 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Dom na Smrekovcuedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Dom na Smrekovcu. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Dyskusja:Chata Lajoškaedytuj kod

Takie sprawy lepiej zglaszac do WP:BAR:TE czyli Kawiarenki technicznej. Do dyskusji artu zajrza osoby zainteresowane schroniskiem lub jego poprawa, natomiast ludzie orientujacy sie w technikaliach sledza Kawiarenke. Ciacho5 (dyskusja) 12:31, 11 cze 2013 (CEST)

Twoje artykuły na stronie głównejedytuj kod

Chciałem wstawić któreś z Twoich artykułów do Czywiesza, bo są dość ciekawe, gdzie po sprawdzeniu zaistniałyby na głównej Wikipedii. Problemem jest, że nie dodajesz źródeł ani przypisów do tych haseł. Jeśli masz jakieś źródła pod ręką, a nie wiesz jak je wstawić, napisz mi, a dodam co trzeba i zgłoszę później do sprawdzenia w wikiprojekcie. Stanko (dyskusja) 14:25, 11 cze 2013 (CEST)

Dziękuję, to bardzo miło. A o które artykuły dokładnie chodzi? Podam wtedy źródła--Górołaz (dyskusja) 00:18, 12 cze 2013 (CEST)

Co do przypisów to tutaj wyżej widzę, że do wielu nie wstawiasz źródeł :) Co do haesł, to myślę że te 2 będą ok: Schronisko na Kamniškiej przełęczy i Dom pod Storžičem i być może w pierwszym trzba będzie zmienić tytuł na słowackie Kamniške sedlo, ale to muszę najpierw sprawdzić. Linki zewnętrzni można zamienić na przypisy, ale dobrze by było aby dodać źródła opisów historii w obu hasłach. I taka mała uwaga na marginesie, odpowiadamy zawsze na stronie dyskutanta, czyli w tym przypadku odpowiadasz na mojej stronie dyskusji. Stanko (dyskusja) 09:18, 12 cze 2013 (CEST) Tak, po słoweńsku ;) Wątek z zapytaniem jest też w kawiarence i pewnie trzeba będzie przenieść. Najpóźniej do jutra sprawdzę te hasła, poprawię i wrzucę do Czywiesza. Stanko (dyskusja) 11:34, 12 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz – Dom pod Storžičem i Schronisko na Kamniškiej przełęczyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 13:27, 12 cze 2013 (CEST)

Schronisko na Kališčuedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Schronisko na Kališču, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Nadmieniam, że kolejne edycje bez źródeł mogą zostać uznane za celowe nieprzestrzeganie tej zasady (na co wskazuje liczba upomnień m.in. przez bota). Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 19:29, 12 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz - Dom pod Storžičem i Kamniška koča na Kamniškem sedluedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 07:29, 3 lip 2013 (CEST)

Pytankoedytuj kod

Cześć. Co tam u Ciebie słychać ?:) Drzewianin (dyskusja) 19:23, 30 lip 2013 (CEST).

 • rozumiem co do pracy, nigdy nie stawiamy Wikipedii na pierwszy plan. Cieszę się, że chcesz uzupełnić braki związane ze schroniskami turystycznymi i co niektórymi obiektami geograficznymi; faktycznie zasmuca fakt, że co niektórzy czepiają się byle czego, czy zniechęcają. Czy tylko artykuły o Anglikach są najlepsze? Ja dopinguję Ci, bo z przyjemnością czytam Twoje artykuły. Dlatego też, mimo że jesteś stosunkowo krótko: chcę Ci dać dwie gwiazdki, które później gdzie chcesz możesz dać na stronę użytkownika, ustawiając odpowiedni Ci rozmiar: Za znaczący wkład w rozwój artykułów związanych z Bułgarią od Drzewianina i Za znaczący wkład w rozwój artykułów związanych z Słowenią od Drzewianina.

Interwiki w Wikidataedytuj kod

Cześć. Interwiki dodajemy już za pomocą Wikidata, tak jak dla schroniska na Prehodavcach poprawiłem to tutaj. Pełny opis jak to robić jest w Pomoc:Interwiki. Jakbyś miał pytania to pisz śmiało. Pozdrawiam, Doctoredyskusja 15:01, 22 sie 2013 (CEST).

Zaproszenieedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 22:29, 12 wrz 2013 (CEST).

Prośba o źródła w artykule Wodospady strumienia Rufabgoedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Wodospady strumienia Rufabgo. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Jaskinia Skwoznaja (Adygeja)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Jaskinia Skwoznaja (Adygeja). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Ujmień (jezioro)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Ujmień (jezioro). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Czy wiesz – Rezerwat Kaukaskiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 17:38, 12 paź 2013 (CEST)

Pasmo Sumultińskieedytuj kod

Skąd wziąłeś polską nazwę Pasmo Sumultińskie? Khan Tengri (dyskusja) 23:59, 12 paź 2013 (CEST)

Odp:Pasmo Sumultińskieedytuj kod

Odp:Pasmo Sumultińskie

Nie tłumaczy się nazw po swojemu, na tłumacznie trzeba mieć źródło. Dlaczego akurat dałeś Pasmo, a nie Góry? Poza tym Sumultińskie to także jest łamaniec językowy (zbitka tiń zamiast tyń). No i skąd wiadomo, że przymiotnik od Sumulty to akurat Sumultyński, a nie np. Sumultyjski? Khan Tengri (dyskusja) 13:40, 13 paź 2013 (CEST)

Czy wiesz – Matka (schronisko)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 16:08, 24 gru 2013 (CET)

Witaj, Górołazie, w świątecznym dniu – Wesołych Świąt! Opisałeś schronisko w przepięknej okolicy, ale… Czy pisałeś na podstawie przewodnika, którego ja nie mam, czy też na podstawie mk:Планинарски дом „Матка“? Jeżeli masz ten przewodnik, to warto dodać przypisy z odpowiednimi stronami (chyba niektóre dane nie są zgodne z tymi ze strony internetowej, np. liczba miejsc?). Jeżeli tłumaczyłeś hasło macedońskiej Wiki, to wstaw szablon {{Przetłumaczony|mk|Планинарски дом „Матка“}} na stronie dyskusji. Wielu przepięknych wędrówek w Nowym Roku Ci życzę--Joanna Kośmider (dyskusja) 08:24, 25 gru 2013 (CET) Dziękuję za dodanie informacji na stronie dyskusji. Niestety zostały mi jeszcze dwie wątpliwości:
 1. czy do takiego „nieuźródłowionego źródła” wolno nam się ograniczyć? Może zdołasz znaleźć coś lepszego, niż te linki, które dodałam? Informacja „Na piętrze znajduje się 8 pokojów, w których rozmieszczone jest 30 łóżek” jest na pewno już nieaktualna – według Booking.om pokojów jest sześć i są chyba 2- lub 3-osobowe? (zob. zdjęcia). Innych informacji nie sprawdzałam, ale też coś się mogło zmienić od 1987 roku :)
 2. czy nie uważasz, że „wypada” podać polskie znaczenie macedońskiego słowa Матка (pol. Kanion)?
Pozdrawiam świątecznie--Joanna Kośmider (dyskusja) 08:40, 26 gru 2013 (CET) Mam nadzieję, że zaakceptujesz taką zmianę . Nie miej żalu, że wcześniej nie skonsultowałam. Anuluj albo popraw, jeżeli nie jest dobrze. Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 18:36, 28 gru 2013 (CET) Ja opierałam się po prostu na tym, ale niech będzie, jak chcesz. Usunęłam. Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 23:23, 28 gru 2013 (CET)

Czy wiesz - Matka (schronisko)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 11:20, 11 sty 2014 (CET)

Kadyboaz/Kadibogazedytuj kod

Cześć. Nie stosujemy zapisu nazwy hasła tak jak to zrobiłeś. Jeśli np. tak jak w tym przypadku, nazwa przełęczy występuje pod wieloma nazwami wtedy do głównej nazwy hasła np. Kadyboaz robimy przekierowanie z Kadibogaz oraz Przełęcz Bełogradczicka. Dotyczy to również hasła Dysczan kładenac/Daščani kladenac. Nie wstawiaj między nazwami ukośnika. Postaraj się poprawić te hasła, a jeżeli nie wiesz jak, to daj mi znać. Jckowal piszże ! 19:37, 26 sty 2014 (CET)

Racja Biel/Bienne jest właśnie tak zapisane, lecz jest to raczej wyjątek. Jest to dwujęzyczne miasto i nawet na stronie internetowej tegoż miasta widnieje taki zapis, więc sam zapis jest poprawny i encyklopedyczny. A co do zmiany nazw, to się tym zajmę. Pozdrawiam. Jckowal piszże ! 19:02, 27 sty 2014 (CET)

Lipa (przełęcz)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Lipa (przełęcz), gdzie możesz nad nim popracować. Należy podać w nim źródła, na podstawie których artykuł został napisany. Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Teukros (dyskusja) 21:42, 30 sty 2014 (CET)

Ljubeljedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Ljubelj, gdzie możesz nad nim popracować. Należy podać w nim źródła, na podstawie których artykuł został napisany. Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Teukros (dyskusja) 19:05, 31 sty 2014 (CET)

Črnivec (przełęcz)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Črnivec (przełęcz), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim podać źródła, z których korzystałeś przy pisaniu artykułu (na Geopedii można znaleźć tylko informacje o położeniu). Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Teukros (dyskusja) 11:58, 1 lut 2014 (CET)

Črnivec i inneedytuj kod

Spojrzyj na swoją stronę dyskusji - większość wpisów to prośby o źródła, nie jestem też pierwszym administratorem który przenosił Twoje artykuły do brudnopisu. Jak widać nie jestem pierwszą osobą która uważa że w taki sposób nie należy pisać artykułów. I nie chodzi o to, czy temat jest kontrowersyjny czy nie - chodzi o to, aby czytelnik miał możliwość weryfikacji podanych informacji. Nadto, podanie źródeł daje jakąś (niezbyt dużą, ale jednak) gwarancję, że autor artykułu przynajmniej trochę zna się na temacie o którym pisze; że różnie z tym bywa to widać choćby ostatnio w Poczekalni, gdzie zgłoszonych zostało trochę starych artykułów bez źródeł, i większość została albo usunięta, albo przepisana na nowo. A to, że mamy masę artykułów nieuźródłowionych nie może stanowić usprawiedliwienia dla dalszego łamania zasad. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 12:32, 1 lut 2014 (CET)

Volovjekedytuj kod

Witaj, fajny art, ale nie dałoby się dopisać źródeł do tych wszystkich informacji? Bo przecież nie wszystkie zostały znalezione w Urzędzie Statystycznym? Emptywords (dyskusja) 11:52, 2 lut 2014 (CET)

 • Raczej nie powinniśmy tworzyć tak artykułów - nawet jeśli w innych encyklopediach są nieuźródłowione informacje, nie oznacza to, że są prawdziwe. Dodatkowo takie źródła, jak blogi prywatnych osób raczej są kiepskie. Trzeba szukać dalej :) Emptywords (dyskusja) 12:25, 2 lut 2014 (CET)

Radeljedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Radelj, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim wskazać źródła, na podstawie których został napisany artykuł (rozporządzenie jest źródłem tylko na założenie obszaru chronionego). Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Teukros (dyskusja) 12:32, 3 lut 2014 (CET)

Vahtaedytuj kod

Przeniosłem też do brudnopisu artykuł Vahta; brakuje źródeł na większą część jego treści. Przyłączam się też do prośby o niestosowanie w charakterze źródeł blogów. Czy naprawdę aż tak trudno jest napisać artykuł zgodny z zasadami Wikipedii? Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 12:35, 3 lut 2014 (CET)

Sieminskij pieriewałedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Górołaz/Sieminskij pieriewał, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • Dokończyć tłumaczenie. Takie działania robimy w brudnopisie a nie w przestrzeni głównej.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Usunąłem szablon ek i przeniosłaem do Twojego brudnopisu, gdzie możesz spokojnie dokończyć. Pozdrawiam, PawełMM (dyskusja) 15:34, 3 lut 2014 (CET)

Główny Szlak Sudeckiedytuj kod

Witaj. Od jakiegoś czasu nie robimy już Interwiki jak dawniej, lecz umieszczamy linki w Wikidata. Kliknij na edytuj linki pod listą języków i zobaczysz. Ciacho5 (dyskusja) 23:21, 14 cze 2015 (CEST)

Usunąłem już interwiki z artykułu. StoK (dyskusja) 23:29, 14 cze 2015 (CEST)

Tydzień bułgarski IIedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 08:51, 28 lut 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Górołaz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy