Dyskusja wikipedysty:Gaj777


Dyskusja wikipedysty:Gaj777 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witajedytuj kod

Jestem Gracjan (Kecarg). Jeśli będziesz miał jakieś problemy lub pytania możesz się ze mną kontaktować przez stronę dyskusji (link jest podany na dole lub przez e-mail: kecarg14@gmail.com. Pod spodem masz wszystkie przydatne informacje:

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!

Kecarg (dyskusja) 18:30, 14 maj 2008 (CEST)

Nazwy geograficzneedytuj kod

W polskiej Wikipedii staramy się używać oryginalnej pisowni. Wyjątki to sinie ugruntowane polksie nazwy. Nazwy polskie są uzywane do redirectowania na stronę z pisownia oryginalna. --Drozdp (dyskusja) 22:16, 26 maj 2008 (CEST)

Hasła o Bielskuedytuj kod

Cześć! Z przyjemnością przejrzałam Twoje hasła Dolne Przedmieście i Stare Miasto w Bielsku-Białej. Poprawki dotyczyły głównie spraw technicznych. Jak robisz wyliczenia z użyciem * to nie musisz robić odstępu pustą linią. Jak porównasz sobie różnice tekstów przed i po poprawie, to zobaczysz w czym rzecz. Mam takie pytanie: hotel nazywa się President, a Ty używasz nazwy Prezydent. Nie jestem pewna, czy to tak może zostać. Potrafisz wyjaśnić skąd ta spolszczona nazwa, bo że mieszkańcy tak mówią, to nie wątpię, ale to nie wystarczy. Pozdrawiam Cię serdecznie Łeba «+» 18:21, 27 maj 2008 (CEST)

Oj pospieszyłeś się z tą naprawą i nie zrobiłeś tak jak trzeba. Należało tamto hasło przenieść przy pomocy przycisku, który masz w zakładkach między historia i autorzy a obserwuj, automatycznie ze starego zrobiłby się redirekt. A teraz zobacz kto jest autorem hasła? Ty, a to nie prawda, autor jest teraz ukryty. Nie wiem jak się cofa takie zmiany, zapytam jakiegoś admina. Co do Małopolski Zachodniej to nie mogę Ci pomóc, ja się nie spotkałam z taką nazwą, przynajmniej jeśli idzie o Oświęcim. Mogę jeszcze przejrzeć pod tym kontem Kronikę Oświęcimia, ale może zwróć się do kogoś, kto deklaruje znajomość grografii i historii, tak jak np. Piotr967. Pozdrawiam serdecznie Łeba «+» 20:21, 27 maj 2008 (CEST) Już administrator uporządkował te hasła. Następnym razem przenoś tak jak Ci napisałam. Po przyciśnięciu zakładki przenieś wpisujesz w okienku nową nazwę hasła i pod spodem uzasadnienie np. błąd w nazwie, albo literówka w nazwie itp. i zapisujesz. Proste. Pozdrawiam, zgłaszam Twoje hasła do Czywiesza. Łeba «+» 21:35, 27 maj 2008 (CEST)

Strony dyskusjiedytuj kod

Strona dyskusji to nie forum. Można na nich pisać wyłącznie kwestie dotyczące treści artykułu, a nie własne przemyślenia, typu które miasto powinno być miastem wojewódzkim. Twoje wpisy zostały usunięte. Pozdrawiam serdecznie, louve 20:14, 29 maj 2008 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:18, 29 maj 2008 (CEST)

Bielsko-Białaedytuj kod

Odnosząc się do twojej wypowiedzi:

 1. A kto tak powiedział, że musi? Nie zawsze. Wszystko zależy od autora jak pisze zdania.
 2. A kto powiedział że musi być panorama? Jest za szeroka bo zajmuje sporą część głównej strony, a poza tym i tak nic nie widać.
 3. Spis treści świadczy jak coś jest poukładane. A tutaj jest po prostu nawrzucane co tylko można.
 4. Gdy jest tak dużo miast partnerskich, nie powinno umieszczać się ich w szablonie lub bez BR i flag (takie jest moje zd.).

Chyba nie masz zbyt dużego pojęcia o zasadach wikipedii. Na samej górze swojej dyskusji masz sekcję Witaj, w niej zawarte są linki do ważnych sekcji. Także chyba nie przeczytałeś zasad PAnM i tam też jest link do "Jak napisać doskonały artykuł" i "Zalecenia". Powinieneś też przejrzeć art. medalowe innych art. Spójrz też na art. medalowe na angielskiej wikipedii. Art. Bielsko-Biała dzieli je niebo i ziemia. Na wikipedii liczy się jakość a nie ilość.--JD dyskusja 05:59, 14 cze 2008 (CEST)

 • Radzę Ci jeszcze raz przeczytać wszystkie zalecenia. Podałeś adresy przy punktach IT! Wikipedia nie jest zbiorowiskiem linków, adresów i nr telefonów. Tym bardziej wikipedia nie jest przewodnikiem turystycznym. Instytycje te nie mają żadnego kontekstu - chodzi o to by był jakiś związek z art. Najprościej jest przecież wrzucić coś co się znajduje w mieście. Dlaczego jeszcze nie podałeś adresów publicznych WC, wypożyczalni samochodów? Chodzi o to by przedstawić związek z miastem. Np. w sekcji #Turystyka podać liczbę turystów jaka odwiedziła miasto, i że rozpowszechnianiem informacji turystycznej zajmuje się punkt informacji turystycznej zorganizowany przez Urząd Miasta. A nie iść na łatwiznę i wpisać jak w przewodniku turystycznym. Zdanie "znaczącym ośrodkiem miejskim" jest można powiedzieć POV, dlatego, że ja np. nie wiem czy Bielsko-Biała jest znaczącym ośrodkiem, bo mieszkam daleko i dla mnie nie jest to takie oczywiste. W przypadku Poznania też powinien być przypis, lecz chyba jednak tutaj panuje WP:zdrowy rozsądek. Choć miło by było jakby kto w Poznaniu podał pozycję w przypisie. Co do znanych klubów piłkarskich ... Obecnie na wikipedii nie można używać słowa "znane" ponieważ jest to mocne POV i nie jest zgodne z WP:ZTL. Dlatego w Krakowie też nie powinno widnieć słowo znane. Listy kin, galerii itd. są tworzone tylko tymczasowo, dla rozwoju art. w dodatku nie dodaje ich wytrawny wikipedysta lecz IPki. Listy takie świadczą o niskiej jakości art., bo po prostu ktoś czegoś nie opisał a tylko wymienił. Nawiasem mówiąc, art. geograficzne na pl.wiki są najniższej jakości, bo są tworzone przez wszystkich mieszkańców i podejście do tematu często nie jest encyklopedyczne. Radzę Ci patrzeć na art. na en.wiki np. New York - pełno pełno tekstu, małe fotki gdzie niegdzie i zero list. Jeśli jeszcze masz jakieś pytania pytaj.--JD dyskusja 10:47, 14 cze 2008 (CEST) jeżeli jednak znajdziesz pozycję książkową zgodną z WP:WER, czy też jakiś poważny ranking gdzie mówią że BB jest znaczącym ośrodkiem miejskim, podaj to zdanie i poprzyj przypisem. --JD dyskusja 10:49, 14 cze 2008 (CEST)

Bielszczanie i odmiana przez przypadkiedytuj kod

Po pierwsze chciałbym przeprosić za brak podpisu na dyskusji artykułu o naszym Mieście. Od niedawna zajmuję się Wikipedią i najzupełniej w świecie zapomniałem :)

Odnośnie kwestii znanych bielszczan myślę, że owy podział mógłby wyglądać: A) Znani bielszczanie -> wymienienie jedynie osób urodzonych w Bielsku-Białej, z podziałem na kategorie takim jaki jest teraz B) Znani ludzie związani z Bielskiem -> wymienienie osób związanych z Bielskiem + dodanie informacji w jaki sposób z podobnym podziałem na kategorie - np:

 • Jerzy Stuhr - absolwent III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej
 • Henryk Talar - dyrektor bielskiego Teatru Narodowego.

Widzę, że zajmujesz się głównie tematami związanymi z B-B :) Fajnie - trzeba promować nasze Miasto :-) Sam też zajmuję się tym działem - mocno rozbudowałem artykuł o TSP i stworzyłem kilka pokrewnych. Chętnie włącze się w rozwijanie stron związanych z Bielskiem.

Miałbym jeszcze jedną prośbę - mógłbyś mi napisać jak zrobić ramkę z herbem Bielska-Białej do wiezy babel? Próbowałem i nie wyszło mi :( pozdrawiam Bujany (dyskusja) 21:01, 20 cze 2008 (CEST)

zedytowałem stronę TSP - dodałem zdjęcia, informacje o stadionie, parę wykresów i najlepszych strzelców. Co o tym sądzisz ? Ma kiedyś szanse na medal ? :) pozdrawiam Bujany (dyskusja) 11:51, 24 cze 2008 (CEST) ponownie dodałem "trochę" informacji na stronie o TSP :) to już chyba wszystkie działy jakie chciałem zrobić, teraz tylko aktualizacje :) chyba, że masz jakiś pomysł jeszcze :) mam nadzieję, że się podoba :D Bujany (dyskusja) 13:10, 21 lip 2008 (CEST)

Spotkanie przy grilluedytuj kod

Cześć. 5 lipca robimy w Chorzowie spotkanie wikipedystów przy grillu. Mam nadzieję, że się pojawisz :) Proszę, wpisz się w miarę szybko, żeby Drozdp wiedział ile krupnioków i ile kist piwa zamówić ;) Nie powinno cię zabraknąć :) Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 17:05, 26 cze 2008 (CEST)

Znów kradzieżedytuj kod

Ponownie zamieściłeś kradzioną grafikę. Przeczytaj uważnie tekst na dole strony, z której ją kopiujesz [1]: "Powielanie materiałów zamieszczonych na stronie dozwolone tylko za zgodą autorów". Nie sądzę, żebyś miał tą zgodę. Proszę, nie rób tego więcej, bo podjęte zostaną odpowiednie kroki...

augiasz pytania? 16:48, 17 lip 2008 (CEST)

Proszę nie ładuj cudzych grafik bez pozwolenia. Coś takiego może zakończyć się tylko blokadą konta. Jeżeli są jeszcze jakieś grafiki, które skądś wziąłeś, oznacz je jako do usunięcia. Przykuta (dyskusja) 08:18, 18 lip 2008 (CEST) OK, dzięki Przykuta (dyskusja) 13:42, 21 lip 2008 (CEST)

Podziałyedytuj kod

W artykule Jędrzejów zaproponowałeś by historia Jędrzejowa była w odzielnym artykule. Na dzień dzisiejszy jest jeszcze za mało o niej napisane; więc skasuje szablon, który dodałeś . Kiedy skończe gruntowną rozbudowę tego artykułu to wtedy może zdecyduję się na takie rozwiązanie.--Kałasznikow (dyskusja) 15:57, 18 lip 2008 (CEST)

Odp:Prośbaedytuj kod

Odp:Prośba

W sensie chodzi o transkrypcję Katakany na alfabet łaciński? Jeśli tak, to Bierusuko-Byawa. --Leafnode 13:12, 24 lip 2008 (CEST)

Zpupná Lhotaedytuj kod

Z tego, co mi wiadomo, i jestem niemal na 100% pewny, że Zpupná Lhota jest częścią wsi (gminy) Kocobędz. Na niektórych mapach jest oznaczana błędnie jako dzielnica Czeskiego Cieszyna, z racji niedawanego odłączenia się Kocobędza od tego miasta.

Pozdrawiam

Lukasb1992 (dyskusja) 22:54, 29 lip 2008 (CEST)

Historia Bielska-Białejedytuj kod

Przeprowadzasz gruntowną przebudowę artykułu zapisując co kilka minut kolejną drobną zmianę. Na skutek takiego działania historia edycji staje sie zupełnie nieczytelna. Skopiuj cały artykuł do swego brudnopisu, tam wprowadź wszystkie planowane zmiany zapisując dowolną ilość razy i kiedy artykuł będzie już gotowy wklej go na właściwe miejsce. Ta uwaga dotyczy wszystkich edytowanych przez Ciebie artykułów. Sobol2222 -- Dyskusja 21:23, 1 sie 2008 (CEST)

aglomeracja bielskaedytuj kod

Witaj,

to ja staram sie edytowac artykul o aglomeracji bielskiej. dopiero co zalozylem konto na wikipedii. zawsze edytowalem bez konta, ale tym razem chcialem dodac obrazek, lecz nadal nie moge tego zrobic. Co jest nie tak? Pisze, ze nie mam uprawnien :)

PS. dzieki za zajecie sie sprawa :)

Blokadaedytuj kod

Witaj. Za prowokacyjne treści na stronie użytkownika na 1 dzień zostałeś zablokowany na śląskiej Wikipedii. Jeżeli podobne sytuacje się powtórzą, blokada będzie dłuższa. Timpul dyskusja 12:58, 12 sie 2008 (CEST)

Projekt rewaloryzacji... – linkiedytuj kod

Uważam, że powinienem zająć stanowisku w sprawie Twoich ostatnich zmian w artykule Projekt rewaloryzacji i porządkowania nazewnictwa ulic i placów Bielska-Białej. Dokonałeś tam m.in. poprawy linków, które jednak z mojego punktu widzenia są błędne i byłbym skłonny do ich cofnięcia.

Jeśli chodzi o link prowadzący do hasła o Franciszku Kamińskim, nie jest do odniesienie do komendanta Batalionów Chłopskich i polityka Stronnictwa Ludowego, ale do lokalnego działacza komunistycznego. Ewentualnie można więc zamienić skrótowiec PPR na komunista (lub coś w tym stylu).

Co do Jana Kusia, z historią Bielska-Białej i Mikuszowic Krakowskich związane są dwie znaczące postaci o tym właśnie imieniu i nazwisku – ks. prof. dr hab. Jan Kuś (1920-1989), dla którego uczczenia nazwa została część dawnej mikuszowickiej ul. Nad Brzegiem, a także jego ojciec (1877-1944), działacz Domu Polskiego w Bielsku i obrońca interesów robotniczych. Sądzę, że dla obu tych osób powstaną stosowne artykuły, można więc ewentualnie zmienić poprzednią formę linku na ksiądz.

Lukasb1992 (dyskusja) 09:15, 14 sie 2008 (CEST)

Dzięki! Lukasb1992 (dyskusja) 09:41, 14 sie 2008 (CEST)

OTRSedytuj kod

Zrób tak jak piszesz. Przy odpowiedzi pamiętaj, żeby zachować oryginalny nagłówek odpowiedzi (żeby tam była data i adres, z którego mail przyszedł) - np: możesz zrobić forward na OTRS maila z odpowiedzią i poniżej wkleić tekst Twojego pytania.

Pozdrowienia,

Polimerek (dyskusja) 10:23, 17 sie 2008 (CEST)

Poczekalniaedytuj kod

Yurek88 (dyskusja) 00:05, 18 sie 2008 (CEST)

Ronda w Zamościuedytuj kod

Nie podoba mi się że wstawiłeś te komunikaty ponieważ te ronda są węzłami ważnymi dla komunikacji w Zamościu. Większość leży na trasach dróg krajowych, a po za tym Wikipedia jest do udzielenia jak najwięcej informacji o danym mieście. Jakoś jeszcze nie widziałem żeby inne ronda (szczególnie większych miast) zostały zgłoszone do usunięcia. Anuowałem twoje edycja i proszę żebyś więcej nie próbował zgłaszać ważnych artykułów o Zamościu do kasaty. Pabloch (dyskusja) 11:14, 22 sie 2008 (CEST)

Ronda c.d.edytuj kod

Zasada nieencyklopedyczności dotyczy krzyżówek na drogach itp. Idąc Twym tokiem myślenia należałoby wywalić Rynek Główny w Krakowie i Rondo Żaba w Warszawie - bo to też węzły komunikacyjne. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 11:53, 22 sie 2008 (CEST)

Super-Nowaedytuj kod

Tak mogę, szablon wstawiłem po zdaniach, które w moim mniemaniu wprowadzają w błąd. Wyjaśnienie na stronie głosowania. Zauważ, że zasięg obejmowania czasopisma reginalnego nie jest tożsamy z zasięgiem obejmowania czasopisma internetowego Myślę, że chodziło Ci o zakres tematyczny, no ale tego to do końca nie weim. Pozdr ;) -- serdelllSMS 21:28, 23 sie 2008 (CEST)

Owca Dollyedytuj kod

Pozwoliłem sobie przesunąć hasło do propozycji DA zamiast AnM z powodu niemożności, w najbliższym czasie, usunięcia wiadomych mi braków. Jak masz ochotę zapraszam do dyskusji w dziale pDA i ewentualnych zgłaszania zastrzeżeń/krytyki/braków. Dzięki. Masur juhu? 22:04, 27 sie 2008 (CEST)

Bielskoedytuj kod

 • Bielsko od 1572 prawdopodobnie było wolnym lennem zamkowym, trudno więc powiedzieć że leżało w państwie bielskim. To trąci tautologią.
 • Księstwo Bielskie należało od 1754 do Śląska Austriackiego, który był krajem koronnym Świętego Cesarstwa Rzymskiego.
 • Królestwo Czeskie przestało istnieć formalnie w 1918. Jako kraj koronny Świętego Cesarstwa Rzymskiego przechodziło z rąk do rąk różnych dynastii. Tak więc w 1526 Czechy nie przestały istnieć, jedyną różnicą było to że stały się dziedziczną monarchią Habsburgów.
 • Arcyksięstwo Austrii było jednym z krajów koronnych Świętego Cesarstwa. Monarchia Habsburgów przewodziła (z przerwami) w tym państwie do 1806, od 1815 była leaderem Związku Niemieckiego do 1867. W latach 1804-1867 Śląsk Austriacki wchodził w skład Cesarstwa Austriackiego, po 1867 był częścią Przedlitawii w Austro-Węgrzech.

pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 16:34, 28 sie 2008 (CEST)

Sport w Bielsku-Białejedytuj kod

Cześć :) Widzę, że nadal rozwijasz artykuł o naszym mieści, co mnie cieszy :) Jak pewnie zauważyłeś - albo i nie - ja rozwijam pokrewne. Ostatnio właśnie zrobiłem artykuł o naszym Stadionie Miejskim. Przeglądając materiały do niego i współpracując z innym wikipedystą odkryliśmy fakt iż w BB zostały rozegrane 2 mecze w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej U-18 (Szkocja 1:0 RFN i RFN 5:3 Włochy). Uważam, że ten fakt warto oddnotować w artykule o mieście, jak również to, że Euro ponownie ma szanse zawitać na rzekę Białą (BB jest oficjalnie jednym z 44 kandydatów na bazę treningową i ma spore szanse) oraz to, że w 2004 gościła u nas na stadionie kadra Polski (Polska B 0:2 Turcja), z rodzącymi się wtedy Iwańskim i Gargułą w składzie :) Pozdrawiam :)

Aha no i do znanych ludzi ZWIĄZANYCH ze sportem w BB może dopisałbym Piechniczka (trener BKS) i Piotrka Gruszkę (zawodnika Włokniarza) Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała :) Mianowicie sekcja Obiekty Sportowe -> Stadiony 1. Wspomniałbym o modernizacji i planach budowy nowego stadionu miejskiego 2. Stadion "na Górce" nie wiem czy jest pełnowymiarowy - standartów II-go (obecnie I-wszo) ligowych nie spełnia 3. Oprócz tych 5 wymienionych stadionów (BKS, Górka, Zapora, Komorowice i Rekord) mamy jeszcze 2 lekkoatletyczne. Jeden na ul. Piastowskiej (BBOSiR zamierza zrobić tam 2 boiska, jedno do piłki noznej, jedno wielofunkcyjne, ale to już takie info nie na wiki) oraz bardzo ważny stadion w Wapienicy (wspomniałbym, także że rozgrywa się tam wiele meatingów, na którym występują wszystkie gwiazdy polskiej lekkoatletyki). OK, będe pamiętał na przyszłość :) Poprostu wiem ile pracy wkładasz w ten artykuł i nie chciałem Ci się tu wcinać, jak nie muszę :)

Linie PKM Czechowice-Dziedziceedytuj kod

Anulowałem Twoje zmiany dotyczące przebiegu linii PKM Czechowice-Dziedzice na terenie Bielska-Białej z uwagi na to, że od 2 sierpnia zostały wprowadzone znaczące zmiany na trasach nr 5 i VII [2]. Obecnie "piątka" dojeżdża przez Komorowice Krakowskie (Mazańcowicka, Komorowicka, Kwiatkowskiego, Warszawska) do Tesco, a "siódemka" na Podwale przez Komorowice Krakowskie (główny wariant) lub Tesco. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 22:04, 3 wrz 2008 (CEST)

Synagogi Bielska-Białejedytuj kod

Witaj,

Mam jedynie takie infromacje: najstarsza synagoga (dom modlitwy) znajdowała się w Bielsku i została wzniesiona w 1828 roku, natomiast stara w 1839 roku. Co byś powiedział abyśmy wspólnie rozwinęłli hasła na temat bielskich i bialskich synagog. Ja mam mase ciekawych zdjęć i troszkę infromacji. Moze uda nam się te artykuły ciekawie rozwinąć. Pozdr, Slav (dyskusja) 19:21, 5 wrz 2008 (CEST)

 • Również posiadam tę książkę, także utrzymuję kontakt z autorem tej publikacji, która jest jedną z najlepszych monografi na temat cmentarzy żydowskich w Polsce. Jak by co to ja mam zdjęcie grobu Berkowitza. Slav (dyskusja) 19:45, 5 wrz 2008 (CEST)
  • Tutaj masz zdjęcie grobu Michaela Berkowitza. Slav (dyskusja) 11:48, 6 wrz 2008 (CEST)

Grafikiedytuj kod

Arbitralne skalowanie grafik do rozmiarów innych niż domyślne nie ma sensu chyba, że są jakieś wyraźnie przesłanki aby to robić. W przypadku zdjęcie najlepiej po prostu używać rozmiaru domyślnego aby w przypadku więcej niż jednego zdjęcia wszystkie grafiki miały tę samą szerokość bo tak ładniej wygląda. Jeżeli da się już opcję "thumb" to nie trzeba dodawać "right" - to też jest domyślne. roo72 Dyskusja 13:30, 6 wrz 2008 (CEST)

Bielska-Białaedytuj kod

Zapoznaj się proszę z Wikipedia:Zalecenia_edycyjne#Linki_wewnętrzne - "Uwaga: wikilinków nie stosujemy w nagłówku definicji (nie piszemy np. Stała matematyczna – definicja)", a także z ogólnymi zasadami Wikipedia:Linkowanie. roo72 Dyskusja 15:20, 7 wrz 2008 (CEST)

Proszę, przestań się "bawić" w taki sposób. Jeżeli coś poprawiam, to nie dlatego, że tak mi się podoba ale dlatego, że takie są zasady, zalecenia i zwyczaje. Hasło zwyczajowo powinno zaczynać się od jego tytułu - Pomoc:Tworzenie nowych haseł#Hasło w pigułce - poświęć proszę trochę czasu na zapoznanie się z zasadami Wiki. roo72 Dyskusja 15:29, 7 wrz 2008 (CEST) Zdanie jest jak najbardziej sensowne, w którym miejscu go nie rozumiesz czy w którym miejscu widzisz w nim błąd? roo72 Dyskusja 15:31, 7 wrz 2008 (CEST) To popraw tak aby hasło zaczynało się od słów "Historia Bielska-Białej". roo72 Dyskusja 15:43, 7 wrz 2008 (CEST)

Edycjeedytuj kod

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi.

Nie widzę powodu do śmiechu. Czy nie rozumiesz, że im więcej osób pracuje wspólnie w jakimś projekcie, tym ważniejszą sprawą jest ścisłe przestrzeganie zasad i zaleceń normujących tę pracę. Dlatego już kolejny raz proszę Ciebie, żebyś zapoznał się ze stronami pomocy, gdzie zasady są opisane i stosował się do nich. Czy naciskasz przycisk "zapisz" co dwie minuty, żeby poprawić wskazania licznika edycji? Sobol2222 -- Dyskusja 17:11, 7 wrz 2008 (CEST)

Tak jak Sobol, wpisuj opis zmian! Inaczej trzeba będzie pogadać z administratorami, prawda? Jwitos !msg! 21:09, 12 wrz 2008 (CEST)

"Leśne kościoły" ewangelickie w Beskidachedytuj kod

Dlaczego zmniejszył Pan niektóre zdjęcia w tym artykule? Nie mogły być wszystkie tej samej wielkości bez względu na orientację poziomą i pionową? Pozdrawiam - --Jasiu Szt (dyskusja) 16:18, 14 wrz 2008 (CEST)

Salomon Pollakedytuj kod

Witaj,

Zaraz rzucę okiem na to hasło. Czy posiadasz więcej zdjęć z cmentarza żydowskiego w Bielsku? Mamy kilka osób na wiki, których groby znajdują się na tym cmentarzu. Czy dałbyś radę jeszcze dzisiaj opisać Henryka Luft-Lotara? Pozdr, Slav (dyskusja) 20:32, 15 wrz 2008 (CEST)

 • Czy dałbyś radę jeszcze skombinować zdjęcie Pollaka? Slav (dyskusja) 20:46, 15 wrz 2008 (CEST)

Elżbieta, opatka w Pustiměřuedytuj kod

Zdziwiłem się Twoją wiadomością. Ja nie zgłaszałem artykułu do DA, nie uczestniczyłem w dyskusji i w głosowaniu. Czemu zatem do mnie się zwracasz? Nie ja go uznałem za DA. Spróbuję mimo to odpowiedzieć. Piszesz, że nie ma biogramu. Poczytaj uważnie bo jednak jest. Można przeczytać, że była córką Wacława II lub Wacława III, zakonnicą w klasztorze cysterek w Pohled, potem w klasztorze benedyktynek w Pradze, a w końcu opatką w Pustiměřu. Wymieniona jest jej rodzina, z którą była w kontakcie. Jest przybliżona data urodzenia i śmierci. Przeczytałem pozycje wymienione w bibliografii i twierdzę, że temat jest wyczerpany. Jeśli jednak znasz źródła, które mogą uzupełnić biogram o nowe fakty to je ujawnij. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 17:43, 20 wrz 2008 (CEST)

Witaj! Niestety tak to jest w przypadku osób żyjących w średniowieczu, że niewiele o nich wiemy, stąd biogramy o nich wyglądają dość niekonwencjonalnie :). Co do Sławomira, księcia obodrzyckiego, nie zgadzam się z Tobą, iż hasło krótkie nie zasługuje na DA. W kryteriach nie jest napisane, że takie hasło musi być długie, ale że „powinno zawierać wystarczający opis najważniejszych zagadnień związanych z tematem” (WP:PDA). Chciałbym zwrócić Twoją uwagę także na głos Mmt (obecnie Maglocunusa) z głosowania nad odebraniem wyżej wymienionej Elżbiecie odznaczenia DA (vide głos 4). Ponadto spójrz proszę na artykuł Jan cieszyński i porównaj go z dwoma z trzech źródeł: Jasiński, Piastowie. Pomimo tego że artykuł jest krótki, to moim zdaniem jest to swoista perełka. Pozdrawiam Cię serdecznie :), Wiktoryn <odpowiedź> 21:14, 20 wrz 2008 (CEST)

Sławomir (książę obodrzycki)edytuj kod

1. Podaj opracowania, których nie wykorzystano. 2. Podaj jakich standardów w obecnej postaci hasło to nie spełnia. 3. Z przykrością stwierdzam, że procedury podniesienia jakości na wikipedii są sukcesywnie obalane w myśl "najważniejsza jest długość". Proszę o ustosunkowanie się do tego stwierdzenia. Pozdrawiam. – Paelius Ϡ 12:04, 22 wrz 2008 (CEST)

Bielsko-Białaedytuj kod

Bądźmy szczerzy... Bielsko-Biała nigdy nie była dużym miastem kalibru Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska czy Łodzi, więc i nie stanowiła nigdy centrum architektury. Typ neorenesansu nawiązujący do renesansu północnego prezentuje już pałac Heinzla w Łodzi. Collegium Chemicum prezentuje odmienny typ neorenesansu. Poza tym porównaj nazwiska architektów.. Rost jest mniej znany niż Sławski. Twoje działania wciskania swojego miasta wszędzie gdzie popadnie niezależnie od obiektywnej oceny przypominajanieco działania pewnego mieszkańca Kurowa... Radomil dyskusja 17:24, 23 wrz 2008 (CEST)

Bo te hasła w większości pisałem, lub współpracowałem nad nimi z Szekspirem. A skoro je współtworzyłem pod względem merytorycznym to i zilustrowałem. Tymczasem Twój wkład w artykuły o historii architektury ograniczył się właściwie do podmain w każdym możliwym okresie istniejących zdjęć na wątpliwe przykłady z Bielska-Białej. Zaś co do oceny artystycznej... Twoja edycja w neogotyku mówi sama za siebie. Radomil dyskusja 17:50, 23 wrz 2008 (CEST) P.S. Łódź była miastem wielkoprzemysłowym od ok. połowy XIX wieku, a więc byli w nim ludzie posiadający odpowiedni kapitał i aspiracje by postawić sobie siedziby w modnych wówczas stylach... Radomil dyskusja 17:53, 23 wrz 2008 (CEST)

Kamienica Pod Żabamiedytuj kod

po ostatnich zmianach artykuł czyta się jak reklamę.. "wydatna" "najciekawsza jest jednak" "najprawdopodobniej".--Adi4000 (dyskusja) 21:15, 25 wrz 2008 (CEST)

Wieża Eifflaedytuj kod

Dzękuję za głos, który przycznił się do wyróżnienia. Albertus teolog (dyskusja) 19:35, 26 wrz 2008 (CEST)

Re: Pytanieedytuj kod

Witaj,

Obie formy pytania są poprawne. Jednak powszechniej stosowany jest Salomon. Pozdr, Slav (dyskusja) 23:21, 26 wrz 2008 (CEST)

Jakub Szydłowieckiedytuj kod

Witaj! Jeżeli potrafisz to proszę Ciebie, dodaj to hasło jako DA i wstaw odpowiednie szablony. Ja sam nie zbyt się orientuje co mam zrobić i nie wiem czy wogóle mam do tego prawo. Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Mateusz Szymkiewicz (dyskusja) 20:17, 27 wrz 2008 (CEST)

Zamek Sułkowskichedytuj kod

Zajrzyj, proszę, do dyskusji art. Zamek Sułkowskich. pozdr. Jadwiga (dyskusja) 21:37, 28 wrz 2008 (CEST)

Tylko że strasznie krzywe te Twoje zamki... ale cóż. Jadwiga (dyskusja) 21:50, 28 wrz 2008 (CEST)

Solomon Joachim Halberstamedytuj kod

Dzień dobry! Ja właściwie nawet nie sprawdzałam, czy tekst nie narusza prawa autorskiego, na ogół mamy zaufanie do wikipedystów, którzy znają zasady. Zastanowiły mnie te dyskusje XIX-wieczne, taki zwrot ogólnikowy, który w zasadzie nic nie mówi. Zaczęłam więc szukać życiorysu Halberstama i trafiłam na tamtą stronę. Ponieważ podobieństwo tekstu było zbyt duże, przeredagowałam. Pozdrawiam Łeba «+» 16:18, 29 wrz 2008 (CEST)

Ludzie związani z Bielskiem-Białąedytuj kod

Witam. Obserwuję Twoje edycje, ponieważ z B-B byłem kiedyś bardzo blisko związany. Podziwiam Twoje zaangażowanie w tym temacie i głęboką wiedzę. Ostatnio dużej grupie osób wstawiłeś kategorię "Ludzie związani z Bielskiem-Białą". Przynajmniej w jednym przypadku nie ma żadnych podstaw to wstawienia tej kategorii. Mam na myśli Sławomira Worotyńskiego. Ten poeta urodził się w Wilnie i w Wilnie całe życie mieszkał i tworzył. We wrześniu 1983 na krótko przyjechał do Polski. Zatrzymał się u rodziny w Bielsku-Białej. Wkrotce zmarł i został pochowany na cmentarzu w Kamienicy (przy ul. Karpackiej). Uważam, że ten mały fragment biografii nie upoważnia do wstawienia kategorii "Ludzie związani z Bielskiem-Białą".

Pozdrawiam. Sobol2222 -- Dyskusja 12:25, 3 paź 2008 (CEST)

Gustaw Josephyedytuj kod

Np.: każdy fabrykant jest przedsiębiorcą, hom nadaje się w danym roku itd. Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 20:49, 3 paź 2008 (CEST)

Ratusz w Bielsku-Białejedytuj kod

Po pobieżnym zapoznaniu się, ogólnie jest OK, tylko nie ma przypisami zrobionego, które fragmenty hasła z których źródeł były czerpane oraz jest trochę linkowań do trywialnych słów. 22:22, 4 paź 2008 (CEST)

Re:Pytanieedytuj kod

Szczerze mówiąc, na tym, jak poprawnie powinien być tworzony plik SVG, się nie znam i radziłbym po prostu zapisać w to formacie PNG. Wiem tylko, że na pewno powinien być usunięty zaimportowany plik, który był wykorzystany jako "podkład".

Co do samej mapki, ona ma przedstawić nieoficjalny podział na dzielnice? Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie utworzenie ilustracji pokazującej oficjalny podział na osiedla, taki jak na stronie UM. Choćby dlatego, że granic dzielnic nieoficjalnych nie da się dokładnie przedstawić, bo jest wiele ich interpretacji – oficjalne są jasno wytyczone. Dobrym przykładem – według mnie – jest coś takiego.

Pozdrawiam i życzę dalszej wytrwałości w edytowaniu Wikipedii. Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 11:13, 11 paź 2008 (CEST)

Jeżeli mają to być oddzielne mapki, to OK. Najważniejsze właśnie, żeby w każdym artykule o dzielnicach był odniesienie do oficjalnych granic osiedla o takiej nazwie. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 11:38, 11 paź 2008 (CEST)

Panorama Bielska-Białejedytuj kod

Odchodzi się już od panoram nad główną definicją. Nie ma ich już nawet na en.wiki. Przez dyskusje DA i medalowe też nie przechodzą żadne propozycje.--JD dyskusja 22:25, 12 paź 2008 (CEST)

Zegarmistrz Onufryedytuj kod

 • Mówiąc szczerze urzekł mnie temat :))). Dzięki za wiadomość, pozdrowienia, --Birczanin (dyskusja) 23:17, 24 paź 2008 (CEST)

Odp:Gmina Rudnik (powiat raciborski)edytuj kod

Odp:Gmina Rudnik (powiat raciborski)

Witaj wstęp dopisany, prosiłbym jeszcze o ewentualne uwagi. Pozdrawiam serdecznie! ToAr dyskusja 20:16, 14 lis 2008 (CET)

Niestety w moich źródłach nie ma takich danych, pogoglowałem i też nic nie znalazłem, ale jakbym znalazł podczas opisywania miejscowości tej gminy, to uzupełnię ten wstęp ;) Dziękuje za docenienie pracy, ponad miesiąc nad tym artykułem pracowałem. Pozdrawiam serdecznie! ToAr dyskusja 22:45, 14 lis 2008 (CET)

Odp:Dodawanie haseł do czywieszaedytuj kod

Odp:Dodawanie haseł do czywiesza

Właśnie zastanawiałem się nad tym, ale myślałem, że to ktoś kto weryfikuje wstawia, na przyszłość będę wiedział. Dzięki wielkie. Pozdrawiam serdecznie :) ToAr dyskusja 16:30, 16 lis 2008 (CET)

Zatwierdfzanie edycjiedytuj kod

Prosze o nie zatwierdzanie edycji które są błędne (przy założeniu dobrej woli edytujacego). Taką edycję należy wycofać a nie zatwierdzać. Pomiędzy infoboksem a treścią hasła nie powinno być linii wolnych.

PMG (dyskusja) 21:57, 17 lis 2008 (CET)

Wikipedysta:PMG/brudnopis3 różnica pomiędzy liniami dodanymi i bez. PMG (dyskusja) 22:39, 17 lis 2008 (CET)

Jan Paweł IIedytuj kod

Witaj. Co do porządku w kategoriach [3] to niestety nie masz racji. Kategorie są układane (porządkowane) w kolejności alfabetycznej i takie edycje nie mają najmniejszego sensu. Ważne, że dany artykuł jest w danej kategorii, a kolejność nie ma znaczenia. Pozdrawiam Klejas (dyskusja) 11:12, 22 lis 2008 (CET)

Hoteledytuj kod

Dzień dobry! Z przykrością muszę nie zgodzić się z tą zmianą [4]. Jeśli hotel nazywa się Pod Orłem, to wyraz hotel nie wchodzi w skład nazwy własnej i należy go pisać małą literą. Jeśli natomiast wyraz hotel w skład nazwy własnej wchodzi, wówczas poprawna nazwa to Hotel pod Orłem. Pozdrawiam Łeba «+» 12:56, 25 lis 2008 (CET)

Czy wiesz, żeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:55, 2 gru 2008 (CET)

Zlot Zimowy w Chorzowieedytuj kod

Cześć. W Chorzowie 13-14 grudnia organizujemy Zlot Zimowy Wikimedian. Oczywiście zapraszam, szczególnie że jesteś wpisany jako edytujący z woj. śląskiego :). Ale mam też pytanie. Wczoraj przyznaliśmy kilkaset złotych na noclegi w hotelach, ale może się okazać, że będzie ich za mało, gdy jeszcze w następnym tygodniu (jak to często bywa) wpisze się więcej osób na ostatnią minutę - może Czechów, gdyby dotarli ;). Czy miałbyś możliwość przenocowania takich spóźnialskich? Przykuta (dyskusja) 12:35, 5 gru 2008 (CET)

Nazwy czeskieedytuj kod

Witaj. Wydaje mi się, że powszechnym zabiegiem jest podawanie nazw natywnych w nawiasie zaraz za nazwą "naszą", a nie przez przypisy. To taka uwaga na przyszłość. Nawet w przypadku błędów w tłumaczeniu takie nazwy stają się zrozumiałe dla znających język. np. Plac Żiżki (cz. Žižkovo náměstí). Wg mnie 90% przypisów w Tramwaje w Ołomuńcu jest bez sensu. Pozdrawiam, --Hiuppo (zagadaj) 09:19, 9 gru 2008 (CET)

Moim zdaniem przytoczenie w tekście raz nazwy natywnej wystarczy. Albo nie ma sensu tych nazw tłumaczyć. --Hiuppo (zagadaj) 21:44, 9 gru 2008 (CET)

kategorie JWedytuj kod

Kategoria jednostki wojska jeśli chodzi o mp jej stacjonowania odpowiada rozmieszzceniu sztabu. Inaczej Pomorski Okęg Wojskowy miałby ok 100 kategorii miasto--keriM_44 (dyskusja) 19:56, 18 gru 2008 (CET)

I...jesli jest w kategorii Bielsko - po co jeszcze w Historii Bielska...--keriM_44 (dyskusja) 19:56, 18 gru 2008 (CET)

Navboxedytuj kod

Witaj, zajrzyj do Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie_techniczne#Problem z navboxem. Napisałem, jak sortować szablony wg. nazwy. Yarl 18:43, 22 gru 2008 (CET)

Wapienica (dzielnica Bielska-Białej)edytuj kod

Cześć Gaj! Gotowe, trochę przesadziłeś z kursywą, pousuwałam. Kilka dni przed świętami żywo dyskutowaliśmy w kawiarence o zasadzie unikania podwójnych wyróżnień i akurat padło na Twoje hasło, kiedy mam te wszystkie zalecenia i uwagi na świeżo. Która dzielnica następna? Przyznam, że czekam niecierpliwie na Komorowice, dla których mam szczególny sentyment. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za całe Bielsko. Łeba «+» 00:10, 27 gru 2008 (CET)

Jeśli idzie o liczby, to oczywiście można je zapisywać cyframi i to nie jest błąd. Trzeba tylko przyjąć jeden ze sposobów zapisu i konsekwentnie go stosować. Można przyjąć zasadę, że wszystkie liczby zapisuje się cyframi (ale to niezbyt ładnie wygląda w tekście), można zapisywać słownie wszystkie liczby od 0 do 9, a od 10 wzwyż cyframi lub trzeci sposób słownie wszystko do 100, powyżej cyframi. Niezależnie od powyższych zasad zawsze cyframi, jeśli po liczbie stoi jednostka: m, cm, kg, sktót, skrótowiec itd. więcej na ten temat tutaj. Ja zazwyczaj stosuję trzecią zasadę, bo subiektywnie rzecz biorąc tak podoba mi się najbardziej, a więc takimi poprawkami się nie przejmuj. Zauważyłam dopiero teraz, że jeszcze dwa linki prowadzą do ujednoznacznień, co trzeba poprawić. W przypadku głowacza to może być trudne, drugi to gromada do zmiany na gromada (podział administracyjny). Pozdrawiam Łeba «+» 12:21, 27 gru 2008 (CET)

Materna (herb szlachecki)edytuj kod

Dear Kamil,

I am sorry to write you in English but my Polish is a shame. Your concerns seem to be right... Nevertheless if you please take a second look over the following sources I am sure that you will change your mind. As I am not a good painter, I hope that somebody else may do and upload the drawing properly.

Best regards my friend. (By the way, Happy New Year) --Gustavo (dyskusja) 17:30, 27 gru 2008 (CET)

Pa-rafiaedytuj kod

Hej Gaj! Byłoby dobrze, gdyby wszyscy mieli taką samą szerokość ekranu jak Ty, ale tak nie jest. U mnie "bialskiej pa-rafii ewangelickiej" wypada w środku wersu i wygląda jeszcze gorzej niż białe miejsca w linijce. Pozdrawiam Łeba «+» 17:50, 30 gru 2008 (CET)

Zobacz teraz. Łeba «+» 18:13, 30 gru 2008 (CET) A u mnie w środku niepodzielone, i o to chodziło. Pozdrawiam Łeba «+» 18:24, 30 gru 2008 (CET)

Łezka w oku się zakręciła :-)edytuj kod

Hej hej w Nowym Roku! Bardzo się cieszę. Wzruszył mnie widok Kromparka, w którym miejscu robiłeś to zdjęcie? Sprawdzę hasło, z przyjemnością je czytając. Pozdrawiam Łeba «+» 22:48, 6 sty 2009 (CET)

Obie moje babcie (i dziadkowie, i liczni wujkowie i ciocie) mieszkały w Komorowicach, jedna "Na Zakręcie" (jeśli Ci to coś mówi), druga "Pod Sosną". Więc wszystkie moje dziecięce wakacje spędzałam w Komorowicach. Łeba «+» 23:10, 6 sty 2009 (CET)

Hej Gaj! Szacunek! Dziękuję za kawał dobrej roboty.

Sprawdź proszę jeszcze moje poprawki, bo coś mogłam niechcący naknocić, co chyba już kiedyś mi się zdarzyło. Jeszcze małe uwagi:

 1. Ponadto w Wapienicy istnieje kilka stacji benzynowych oraz szereg mniejszych, osiedlowych sklepów. Czy to pomyłka? bo jeśli nie to chyba do usunięcia całe zadnie.
 2. Usunęłam linkowanie do dat dziennych, bo to nic nie wnosi, oraz linkowanie wielokrotne w ramach tego samego rozdziału lub sąsiedniego, jeśli znajdowały się w zasięgu wzroku.
 3. Starowieyjscy, pewnie taka jest pisownia w źródle z którego korzystałeś, ale link trzeba chyba zrobić do Starowiejskich, nie jestem pewna.
 4. Jeszcze do poprawy link do ujednoznacznienia modernizm.

Pozdrawiam Łeba «+» 13:47, 7 sty 2009 (CET)

 • No dobrze, to drobiazgi, ale z wyrazem zlokalizowany (co oznacza znaleziony, o ustalonym miejscu, którego wcześmiej nie znano) się nie zgadzam:-) Trzeba poprawić na umiejscowiony, lub znajdujący się. A czy możesz dodać przypis ze źródłem do tego faktu z przeniesieniem drewnianego kościoła?

Pozdrawiam Łeba «+» 14:45, 7 sty 2009 (CET)

Gimnazjum nr. 16 w Bielsku-Białejedytuj kod

Witaj! Podobnie jak ja jesteś Bielszczaninem. Aktualnie mieszkam w Jaworzu, ale nie zapominam o Bielsku. Chciałbym jakoś podziękować tej szkole i niektórym pedagogom za wsparcie. Następnym artykułem byłaby Szkoła Podstawowa nr. 3. Zapewne znasz te szkoły. Co prawda nie wszyscy nauczyciele w tych szkołach są fajni, ale niektórzy... Mam jednak problem z encyklopedycznością. Budynek szkoły w temacie ma z 70 lat. Od 7 jest gimnazjum. Wcześniej był szkołą podstawową. Pytałem się, ale nikt nie zna za bardzo znanych osób z tej szkoły. Może Ty coś znajdzies? Będę wdzięczny za pomoc. Może uda się nam razem stworzyć dobre hasło o tej szkole? Nie mam aparatu, ale mam dostęp do kronik szkoły i różnych archiwów. Do gimnazjujm bardzo chętnie wpuszcza się ludzi dorosłych, więc moglibyśmy się nawet w niej spotkać. Gdybyś miał aparat a szkoła spełniałaby warunki encyklopedyczności, to być może udałoby się nam stworzyć super artykuł. Dawid (dyskusja) 21:08, 8 sty 2009 (CET)

W sumie to o wieku szkoły powiedział mi jej pracownik :) Jednak jeżeli chciałbyś jakiejkolwiek pomocy w sprawie szkolnictwa w Bielsku (zwłaszcza SP 3 i "Szesnastki") to z przyjemnością zajmę się tymi szkołami. Jest co o nich opowiadać, zwłaszcza jeżeli chodzi o wpadki :D Dawid (dyskusja) 14:39, 9 sty 2009 (CET) To lipa. Wydaje mi się, że nie znajdziemy odpowiedniej osoby. Przeciętny człowiek idzie do gimnazjum bo musi a potem do technikum lub liceum. Z liceum na studia i mamy nauczyciela. Lipa i jescze raz lipa. Nie ma sensu pytać się kolejnych osób. Wątpie by z naszego gimnazjum wyszedł ktoś sławny. Z SP3 będzie to samo. Jeżeli pracownicy szkoły o niczym nie wiedzą, to nie ma ency absolwenta. Co z tego, że szkoła osiągneła to i tamto. Jedyne co można zrobić to wspomnieć o niej w artykule o mieście, chociaż nawet to podchodziłoby pod niemerytoryczny wpis. Równie dobrze możnaby opisać sex shop "X- magic". No cóż, szkoła nie popisała się pod tym względem. Może po 21 coś poszukam, bo na razie uziemiło mnie wkuwanie parków narodowych w Polsce na Olimpiadę. Dawid (dyskusja) 18:33, 13 sty 2009 (CET)

Komorowiceedytuj kod

Witaj! Twój artykuł aktualnie stoi w kolejce do Czywiesza na SG. Nie tylko ja odniosłam wrażenie, że spełnia wymogi przynajmniej DA. Chętnie podam go pod głosowanie nad przyznaniem DA. Nie wiem jednak, czy masz czas i chęć, żeby ewentualnie dopracowywać tekst, jeżeli pojawią się uwagi ze strony innych Wikipedystów. Daj mi znać. Od siebie dodam, żebyś rozważył możliwość użycia wyłącznie opcji thumb w grafikach (bez right, bo thumb jest zawsze right i bez podawania pikseli, żeby się nie zacinało) oraz możliwość usunięcia r. po roku, bo to dość rozprasza uwagę podczas czytania na ekranie – w tej kwestii nie osiągnięto porozumienia, więc wybór należy do autora. Gratuluję wiedzy na temat Bielska-Białej! Czy wiadomo coś więcej na temat sposobu w jaki przetransportowano kiedyś ten kościół do Krakowa? Jeżeli zdecydujesz się startować do DA, to zredukuj lub usuń (+ daj odnośnik) w sekcji historii akapit o placówkach handlowych, bo zostały one szeroko omówione przez Ciebie w osobnym podrozdziale i to powtórzenie mogłoby zostać uznane na DA za minus(ik). Pozdrawiam. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 17:48, 12 sty 2009 (CET)

Ale Ty jesteś szybki – był konflikt edycji:-)). Zauważyłam, że należy jeszcze rozbudować wstęp, o czym napisałam w dyskusji, żeby innych zachęcić:-))) do wypowiadania się. Trzymam kciuki, ale bądź przygotowany, że proceder przyznawania DA nie zawsze jest miły, tym niemniej uwagi innych osób są zawsze cenne, nawet te, które nas zdenerwowały. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 19:05, 12 sty 2009 (CET) Przeczytałam też o Wapienicy. Zagłosowałam, ale nie wiem dlaczego, bo nie widać tego na planszy, chociaż stoi zanotowane w historii moich edycji. Sprawdzę jutro. IMHO za te dwa hasła burmistrz powinien nadać Ci tytuł Honorowego Mieszkańca Bielska-Białej. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 20:15, 12 sty 2009 (CET) Musisz uzupełnić bibliografię – wymień książki, z których korzystałeś podczas pisania obu haseł. Dostałeś cenną uwagę od Gythy. Jest czas, więc powolutku poleruj oba artykuły. Pozdrowienia. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 16:16, 13 sty 2009 (CET)
 • Hej! Nie wiem jak z innymi faktami, ale w przypadku stawów jest rozbieżność w Internecie, część podaje 262 m n.p.m, część 268 m n.p.m. [5], więc może lepiej podaj źródło z uwagą, która wartość jest poprawna, a jeśli nie da się wywnioskować, to trzeba podać obie. Pozdrawiam Łeba «+» 15:40, 14 sty 2009 (CET)
 • Tak się zastanawiam nad tą turystyką. Trochę racji w tym jest, że pisanie czego nie ma jest niepotrzebne, można by listę taką ciągnąć w nieskończoność. Jak sprawdzałam hasło, to szczerze mówiąc też na to zwróciłam uwagę, ale w takich sprawach na ogół się nie czepiam. A gdyby tak połączyć sekcję sport i turystyka i tam przenieść informację o tym jedynym obiekcie turystycznym? Pozdrawiam Łeba «+» 18:20, 18 sty 2009 (CET)

PDA i zgłaszane artykułyedytuj kod

Już nie chciałem bruździć dyskusji PDA. Gaju czy przeczytałeś zasady? Piszesz "W porównaniu z Piotrowicami wypada naprawdę świetnie. Bibliografii brak, bo każdy rozdział pochodzi z różnych źródeł (i to czasami nie jednego). Sugestie mile widziane.

ZASADY: powinno być zgodne z zasadami Wikipedii (przede wszystkim zasady neutralnego punktu widzenia, weryfikowalności i praw autorskich)

WP:PDA#Kryteria oceny

Podstawowym kryterium umieszczania treści w Wikipedii jest weryfikowalność. Oznacza to, że czytelnicy Wikipedii powinni mieć możliwość sprawdzenia, czy zamieszczone tu materiały zostały wcześniej opublikowane przez wiarygodne źródła. Autorzy haseł powinni zapewnić źródła dla cytatów oraz dla wszelkich informacji, które są lub mogłyby zostać zakwestionowane. W przeciwnym przypadku takie materiały mogą zostać usunięte.

Wikipedia:Weryfikowalność

Zatem twoja argumentacja jest dla mnie nielogiczna. Po 1. nie spełnia WP:WER, po 2. Piotrowice nie są dzielnicą. Radzę Ci także podnosić jakość, bo część artykułów zgodnie z prośbą w TO będzie zgłaszana do odebrania tytułu. Chodzi też przecież o jakość naszych artykułow względem en.wiki. JDavid dyskusja 18:10, 14 sty 2009 (CET)

 •  ? "Bibliografia nie jest"? Bibliografię bez przypisów (i to tak z przymróżeniem oka) to wstawia się do hasełka na niecałą stronę (gdzie wszystko opiera się na 1, 2 pozycjach), a nie do artykułu na tyle stron. Wytłumaczyłem w PDA jeden z powodów do czego są potrzebne te przypisy. JDavid dyskusja 18:22, 14 sty 2009 (CET)

Bielsko, itd.edytuj kod

Jestem pod wrażeniem pracy, którą Bielszczanie wkładają w rozwój artykułów o B-B :) Pozdro z Jasienicy! Mat86 ^^ 23:54, 15 sty 2009 (CET)

KTM-19edytuj kod

Witam. Widze, że zainteresowałeś się moim artykułem o kateemach dziewietnastych. A czy mógłbyś mi powiedzieć dlaczego skasowałeś oryginalne (rosyjskie i ukraińskie) nazwy miast? A i czy przy okazji miałbym poprawić linki by też tam nie było cyrylicy (to nie jest, żadna ironia).Yusek (dyskusja) 00:27, 17 sty 2009 (CET)

Ano faktycznie ja jeszcze z tych czasów, kiedy rosyjski był w szkołach. Więc dla mnie to było oczywiste, że to jest nazwa rosyjska. Co do tłumaczeń mi chodzi czy to ma wyglądać tak
Трамвай 71-619 (КТМ-19) (ros.). [dostęp 13 stycznia 2009].
czy tak
Tramwaj 71-619 (KTM-19)(Трамвай 71-619 (КТМ-19)) (ros.). [dostęp 13 stycznia 2009]. Bo spotkałem się z różnymi wariantami w bibliografiach i chciałbym wiedzieć co lepiej stosować. A i przy okazji dzięki za pomoc w moich artykułach jakbym wiedział jak ci dać gwiazdkę to bym ci dał.Yusek (dyskusja) 19:01, 17 sty 2009 (CET)

Stronkaedytuj kod

Ładuje Ci się ta historia? Bo u mnie są same piksele tak samo u kogoś innego. Zatem dlaczego to dodajesz? JDavid dyskusja 18:55, 18 sty 2009 (CET)

 • Stronka działa tylko w IE, sprawdziałem nie tylko u mnie ale na IRCu i się im nie wyświetla. Wysłałem Ci screena jak wygląda. Będziesz wstawiał LZ z dopiskiem "Historia szkoły (tylko MS Internet Explorer)" ? JDavid dyskusja 19:23, 18 sty 2009 (CET)

Tramwaje w Brnieedytuj kod

Witam! Artykuł tramwaje w Brnie został zgłoszony jako kandydat do DA.

Witam serdecznie

Jestem szefem marketingu Hotelu President w Bielsku Białej. Widzę, że jest Pan jedną z osób modyfikujących artykuł o naszym Hotelu. Chętnie udostępnie Panu dodatkowe materiały, jak i np aktualne zdjęcia po remoncie, celem uaktualnienia artykułu.

Czy jest Pan zainteresowany?

Pozdrawiam Robert Schenkelbach Hotel President Bielsko-Biała marketing@hotelpresident.pl

panorama do infoboxuedytuj kod

Uważam, że samej panoramy nigdy nie powinno umieszczać się w infoboksie. Dlaczego? Dlatego, że nikt nic widzi, a początkujacy user nawet po kliknięciu na panoramę i ujrzeniu trochę zwiększonej panoramy, ze względu na autogenerowaną grafikę też nie zobaczy. Efekt panoramy traci na wartości. Imho jeżeli panorama przedstawia szczególną wartość powinna znajdować się na końcu odpowiedniej sekcji lub po prostu tam gdzie powinno być standardowo jej miejsce czyli w galerii Commons danego miasta - obacz na commons:Port of Mrzeżyno. JDavid dyskusja 19:49, 1 lut 2009 (CET)

Ale widziałem jak przenosisz do infoboksa w innych miastach. Na en.wiki wybiera się starannie najlepsze grafiki, które mogą utworzyć kolaż miasta, ale tak żeby było widać charakterystyczne miejsca miasta i dobrze widziane jako małe zdjęcia. JDavid dyskusja 20:08, 1 lut 2009 (CET)

Barbara Blidaedytuj kod

Do artykułu Barbara Blida: Moim zdaniem stwierdzenie "prawdopodobnie popełniła samobójstwo" jest stwierdzeniem nieobiektywnym i wprowadza w błąd użytkowników Wikipedii W powszechnej opinii, bowiem nikt nie neguje faktu popełnienia samobójstw prze Barbarę Blidę - jeżeli się mylę - proszę podać dowody.

Łącze wyrazy szacunku

Szablon:Siedlceedytuj kod

Jak chcesz to możesz usunąć skoro uważasz, że to jest źle napisane, ja w tedy tak sie dla rozrywki zabawiłem z szablonem, początkowo miał 4 pozycje gosp. trans. historia. rerb. dni siedlec. Poźniej niewiem dla czego tak "bogato" rozbudowałem

sredecznie pozdr,

Konradsiedlce (dyskusja) 23:16, 2 lut 2009 (CET)

A mam pytanie co z tymi rondami w Zmościu ???

Bo jak w siedlcach ładnie opisałem (szablon+zdj.+przebieg) wszystko zgodnie z encyklopedycznością to zostały usunięte, a siedlce są 2 x większe od zamościa i tamte też leżały w przebiegu DK. (duże, dwu pasmowe), a i jeszcze co z centrami handlowymi w Zamościu, bo opisałem dwa albo trzy najważniejsze w Siedlcach, z neutralnego punktu widzenia, bez reklam żadnego, najlepiej jak potrafiłem i też usuneli bo reklama, jak to się ma ??? Czy są równi i równiejsi np. stolica polski i mojego województwa Warszawa tam ronda i centra handlowe są encyklopedyczne ??? niech wszystkie misata będą traktowane na równi.

serdecznie pozdr,

Proszę o Szybką Odpowiedz (najlepiej kogoś z centrali Wikipedii) w tej sprawie

Konradsiedlce (dyskusja) 23:26, 2 lut 2009 (CET)

Acha, dziękuję i przepraszam za kłopot, spróbuję z kontaktować się z kimś z centrali Wikipedii w tej sprawie.

serdecznie pozdr,

Konradsiedlce (dyskusja) 23:38, 2 lut 2009 (CET)

Czytając twoją dyskusję dochodzę do wnosku że są równi i równiejsi na wikipedi, i w cale mi mie chodzi o to żeby przywracać moje usnięte edycje rond czy cent. handl. Ale skoro na wiki opisuje się tak ważne artykuły jak gów... to nie ma miejsca na serwerach dla np. rond w Siedlach (a miejsce na serwerach kosztuje). Napewno ważne jest żeby był opisany rodzaj, kolor, jakość, skład granulometryczny, konsystencja, zapach !!!!! tak ważnej żeczy jakim jest kał. TO TAKIE WAŻNE, naprawde, już nawet chciałem dodać zdjęcię, co by artykół był gruntownie opisany i okraszony wyczerpującym serwisem zdjęciowym, oby tak dalej, a na pewno wiki zajedzie daleko, oj daleko

pozdr,

Konradsiedlce (dyskusja) 00:00, 3 lut 2009 (CET)

Ok, ja nic takiego nie napisałem, chyba cię nie obraziłem, no chyba można jeszcze wyrażać swoje opinie na wikipedi, czy to też nieencyklopedyczne, nawet nie użyłem tam ostrych słów, zdażało mi się już pare razy użyć na wiki. Moja opinai jest taka że wikipedia schodzi na psy, ty coś napiszesz, namęczysz się a ktoś usunie o tak o bo jest adminem i mu się nudziło to usunął tak prawda, chyba z centrali nik tego nie kontrolują co robią administratorzy np. taki Bukaj (Boże chroń mnie przed nim), ale kogo to opchodzi co oni robią. Mi ich zachowanie przypomina falę w Wojsku, mają wyższy stopień to się wyżywają, bo są ważniejsi.

PS. Niewiem za co chciałeś mi dac ostrzeżenie, nic obrażającego nie napisałem, poprostu wyraziłem swoją opinię, a i taka ze mnie nie pokorna dusza, zawsze lubie mieć "nie skrępowane ręce" w działaniu, nie lubie nadzoru :-))))

Konradsiedlce (dyskusja) 00:25, 3 lut 2009 (CET)

Tylko nie zablokujcie mi znowu konta, bo chyba zwątpie w polskę :)

Ups przepraszam że zawiodłem Twoje zaufanie, najmocniej przepraszam, będę się starał ważyć słowa, co nie zmienia faktu że Bukaja unikam jak ognia, i to wcale nie jest atak na niego, daleki jestem od tego. Potrafił po 10 i więcej mich zrtykułów kasować bez jakiej kolwiek dyskusji, pisał tylko powód nie encyklopedyczne i tyle, a jak protestowałem, to mnie blokował na tydzień dwa, miesiąc, jak mu było wygodnie, nawet nie chciał ze mną gadać o treśći tylko kasował.

Tyle, przepraszam że zawiodłem twoje zufanie, postaram się więcej jego nie nad używać

Przepraszam i Pozdrawiam Serdecznie

Konradsiedlce (dyskusja) 01:11, 3 lut 2009 (CET)

Częstochowa i linkowanie odpowiedźedytuj kod

Dobrze przepraszam będę pamiętał o tym co dostałem.Ale gryzą mnie te czerwone do niczego odwołujące się linki ,wiem że to i owo wymaga uzupełnienie ale wiele słów jest nie zrozumiałych dlatego chciałem je pouzupełniać-linkując,choć równie dobrze one znajdowały się na wyszukiwarce jako artykół wikipedii.Ja chcałem tylko dobrze, a to dlatego że uważam iż artykół na temat miasta Częstochowy powinien być autorytetem do innych stron miast-kocham swoje miasto i chciałbym by przynajmniej na stronie tzn.artykuł o Częstochowie był idealny.Będę próbował dalej nie naruszając żadnych ragulaminów.Raz jeszcze dziękuję za poinformowanie mnie,jestem dopiero początkującym i wiele błędów zdarza mi się popełnić. Mariusz Rupik--Mariusz Rupik (dyskusja) 18:23, 4 lut 2009 (CET)

Dwór Lipnicki(ch)edytuj kod

Cześć Gaj777! Na ogół nie poprawiam pisowni zabytków, bo trudno jest mi ustalić, czy zabytek ma nazwę własną (która często składa się z wyrazów pospolitych). Zamki i dwory zazwyczaj pisze się małą literą: zamek w Oświęcimiu, zamek w Przczynie itd, ale są wyjątki: Zamek Królewski w Warszawie. Tym razem podsunąłeś mi źródło i co tam mamy: d. dwór Starostów Lipnickich, tzw. zamek, ratusz, teatr Polski, dworzec kolejowy Główny, d. hotel Pod Orłem. itd, itp. To jest bardzo dobre źródło, jeśli idzie o pisownię dużą/małą literą. Zgadzasz się ze mną? To jeszcze drugie pytanie, co z tą nazwą dworu? Pozdrawiam serdecznie Łeba «+» 14:45, 13 lut 2009 (CET)

PS Teraz dopiero zauważyłam, że to Lidia zmieniła zamek bialski na duże Zamek Bialski. Jak będę edytować, to zmienię z powrotem na małe. Łeba «+» 15:10, 13 lut 2009 (CET)

No cóż, nie do końca przekonana, ale nie będę się upierać. Nie nam oceniać, które źródło bardziej wiarygodne. A jeśli idzie o cudzysłowy, to nie są potrzebne, w ogóle za bardzo się je nadużywa. Powinno się je pozostawić dla tytułów i cytatów. Jak piszesz, że nazywano lub tzw., to wiadomo o co chodzi. Pozdrawiam Łeba «+» 17:34, 13 lut 2009 (CET)

zdjęcia koszaredytuj kod

czy mógłbyś zrobić zdjęcia koszar w bielsku i przyporządkowac je jednostkom wojskowym wymienionym w kategorii "Wojsko w bielsku białej"? --keriM_44 (dyskusja) 16:15, 13 lut 2009 (CET)

 • ps. sprawdz czy na płocie lub przy bramie nie ma zakazu. Nie powinno być, bo tak stanowi prawo, ale....
 • i super - mam nadzieję ze napsizesz tez art - garnizon Bielsko:). Pozwoliłem sobie przyciąć Ci jedno zdjęcie tak by mniej rzucała się w oczy kolczatka. Oczywiscie zrobisz jak zechcesz i mozesz wrócić do swojej wersji. Nie ejstem wielkim specjalistą od "przycinania" i sam zazwyczaj korzystam z pomocy innych--keriM_44 (dyskusja) 18:11, 14 lut 2009 (CET)
  • niestety tak - bo uciąłem tylko dół. Można byłoby obciąć i równomiernie boki. Nie znam jednak co na zdjeciu wazne a co nie. Zreszta - i tak ma swój urok:)

jeszzce inne informacje - moze wiesz ale - dowództwo 29 Dywizji Piechoty stacjonowało w Bielsku , ul. Sobieskiego 70, a jej 23Pułk Artylerii Lekkiej - Bielsko ( Leszczynki ). Mi to nic nie mówi -a Tobie?--keriM_44 (dyskusja) 18:36, 14 lut 2009 (CET)

 • wiec nalezy się 29 DP szpital psychatryczny:)). ze zdjeciem bawilem sie nadal i przyciąłem lewy bok. Calkiem niezle - nie ma na nim też sniegu na dole, a jest w miare kwadratowe:)...mysle ze jednak sam sobie lepiej ode mnie poradzisz z nim. Najwyzej zrobisz kiedys nowe :)--keriM_44 (dyskusja) 18:55, 14 lut 2009 (CET)

Historia Rosji dyskusjaedytuj kod

Słuszna uwaga poskładam ostatnie 5 lat rządów i Miedwiediewa i dopisze kilka zdań na ten temat Po prostu źródła z których pisałem kończyły się na 2004 roku. Dziękuję za wskazanie braków--Łukasz2 (dyskusja) 22:15, 13 lut 2009 (CET)

garnizonedytuj kod

I pięknie. parę uwag - (1)garnizonu się nie dostaje - garnizonem się jest lub nie. Nawet jesli nie ma formalnych rozkazów. (2) nie specjalnie rozumiem te zapisy o plutonach rozpoznawczych (pluton to ok 25-30 ludzi a rozpoznawczy jescze mniej i raczej nie ma siedziby... brzmi tak patetycznie:))). Kto stacjonował w Opolu i Sztumie? Okregi? Raczej nie. Sprawdz prosze. (3) 29 Dywizja Piechoty i zadna inna nie maiła w nazwie LWP. To wyrażenie polityczne, a my piszemy o wojsku. (4) Tzreba bedzie takie mini stuby porobić dla innych jednostek. Są zdjecia, mozna rozwijać. Moze zacznij od WKU - zobacz prosty Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie albo poważniejszy Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gdyni. Do reszty też sie przymierzymy:). --keriM_44 (dyskusja) 18:06, 15 lut 2009 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Staszek99 (dyskusja) 00:46, 17 lut 2009 (CET) 

Ciekawostkiedytuj kod

Jak będziesz chciał, to dam Ci kontakt do autora artykułu. Mieszka w Nowym Jorku i jest bardzo wyczulony na wszelkie objawy antysemityzmu. Celem wspólnego działania jest wymuszanie na władzach działań zmierzających do przeciwdziałania tym niepożądanym i patologicznym zjawiskom. W Bielsku-Białej to zjawisko uległo "zasiedzeniu" i dlatego maksymalne nagłośnienie sprawy i wywarcie silnego miedzynarodowego nacisku, ośmieszającego miasto, jest konieczne. Pozdrawiam, Gedeon07 (dyskusja) 21:40, 18 lut 2009 (CET)

))) Życzę Ci miłego edytowania Wiki i dużego wyczulenia na sprawy antysemityzmu oraz wszelkich ksenofobii. Pozdrawiam serdecznie, Gedeon07 (dyskusja) 22:10, 18 lut 2009 (CET)

Partnerskim miastem Bielska-Białej jest między innymi izraelskie miasto Akka. Może zajrzysz i pomożesz? Pozdrawiam, Gedeon07 (dyskusja) 22:25, 18 lut 2009 (CET)

Plik:Komunikacja tramwajowa, trolejbusowa i metro w Polsce.PNGedytuj kod

W tekście na obrazku jest błąd – "również" przez "rz". - z dyskusji pliku. Masur juhu? 00:28, 24 lut 2009 (CET)

Płaskorzeźby Brachmańskiegoedytuj kod

Witaj. Możesz tu spojrzeć i potwierdzić czy to prawda? Pozdrawiam. mzopw (dyskusja) 00:53, 7 mar 2009 (CET)

anulowanie BBedytuj kod

Chciałem Ci podziękować za ukryte anulowanie mojej edycji. Za anulowanie poprawienia błędu logiczno-ortograficznego, a także za anulowanie poprawienia wyróżnienia niezgodnego z zasadą podwójnych wyróżnień, za anulowanie usunięcia nieaktualnych parametrów z szablonu Miasto infobox. Dziękuję. JDavid dyskusja 00:12, 8 mar 2009 (CET)

Sądzę, że moja reakcja była współmierna do anulowania, napewno lżejsza niż niejednego ostrego admina. Parametr "panorama" został wstawiony przez Marekluga dość niefortunnie bo nie widział innego odpowiednika (a on nie lubi dyskutować). Kwestia o zmianie parametru została już przeze mnie poruszona i sądzę że będzie wprowadzona przy liftingach szablonu. Sprawa emaili też była już poruszana. Sądzę całkowite anulowanie edycji admina wymagałoby przynajmniej powiadomienia lub po prostu zdrowej dyskusji. JDavid dyskusja 03:15, 8 mar 2009 (CET)

sport w art Bielsko-Białaedytuj kod

Moze warto stworzyc osobny art? Vuvar1 Dyskusja 00:37, 8 mar 2009 (CET)

źródła do Centro Italiano di Culturaedytuj kod

Ws. tych edycji, chyba zapomniałeś o bardzo ważnej rzeczy. Przeczytać proszę Wikipedia:WER#Źródła publikowane przez samego siebie. JDavid dyskusja 21:55, 11 mar 2009 (CET)

Cmentarz żydowski w Bielsku-Białejedytuj kod

Witaj,

Mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś się wybrać na cmentarz żydowski w Bielsku i porobić zdjęcia grobom zasłużonych bielszczan pochowanych na tym cmentarzu? Pozwolisz, że na twojego maila wyślę Ci listę nazwisk, których groby należałoby sfotografować. Pozdrawiam, Slav (dyskusja) 13:38, 25 mar 2009 (CET)

 • Dzięki :) Slav (dyskusja) 13:55, 25 mar 2009 (CET)
  • Serdeczne dzięki!!! Niestety pogoda nie była najlepsza na robinie zdjęć. Jeżeli w przyszłym tygodniu będzie fajna słoneczna pogoda to zrób zdjęcia niektórych nagrobków jeszcze raz. Najlepszą porą na robinienie zdjęć jest godz. 11-14, ponieważ wtedy słońce góruje i rzuca promienie na nagrobki, dzięki czemu zdjęcia wychodzą bardzo fajne. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Slav (dyskusja) 21:56, 29 mar 2009 (CEST)
   • Super, że wziąłeś się za opisanie cmentarza. Mam do Ciebie radę. Otóż dom przedpogrzebowy opisałbym w osobnym artykule, a w artykule o cmentarzu bym tylko zrobił krótką sekcję i link do artykułu właściwego. Jeżeli chodzi o tablice, które znajdują się wewnątrz domu przedpogrzebowego to opisałbym je bardziej szczegółowo, np. przepisując ich zawartość i obok dając zdjęcie. Coś takiego możesz spotkać m.in. tutaj. Jeżeli chodzi o osoby pochowane na cmentarzu to proponuję zrobić listę taka jak jest np. tutaj. W kategorii nie zostaną umieszczone np. biogramy osób, które nie mają jeszcze biogramu na wiki, a taka lista by informowała, że dana osoba jest pochowana na cmentarzu. Slav (dyskusja) 22:20, 5 kwi 2009 (CEST)
    • Dlaczego usunąłeś ze spisu ludzi pochowanych na bielskim cmentarzu żydowskim, Tylę Blajfer i Szymona Wulkana? I jeszcze taka informacja, Markus Steiner nie jest pochowany na cmentarzu, dlatego jego osoba powinna być usunięta z listy pochowanych. Slav (dyskusja) 18:48, 9 kwi 2009 (CEST)

Kategoria:Ludzie związani z Bielskiem-Białąedytuj kod

Mam do Ciebie pytanie jako do osoby, która dość sporo zajmuje się Bielskiem-Białą. Czy zgadzasz się, że kategorię "ludzie związani z Bielskiem-Białą" nalezy podzielić dla osób działających przed połączeniem obu miast na podkategorie "ludzie związani z Bielskiem" i "ludzie związani z Białą". Moim zdaniem strasznie wygląda kategoria "ludzie związani z Bielskiem-Białą" w przypadku szesnastowiecznego Piasta. Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 18:24, 25 mar 2009 (CET)

Hermann Fritscheedytuj kod

Witaj. Dla pewności zapytam - czy na pewno "niemiecki teolog"? Z kraju urodzenia i miejsc działalności wynikałoby raczej, że austriacki, ale żadnych informacji np. o pochodzeniu rodziny nie znam. Gratuluję regionalnych haseł i pozdrawiam, Cień (Pisz) 12:57, 27 mar 2009 (CET)

Kolej Miast Śląskich i Galicyjskichedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt, iż Wikipedia dba o swoją wiarygodność, w związku z czym oczekujemy, iż Wikipedyści przestrzegać będą zasady weryfikowalności, a także będą w pisanych przez siebie hasłach podawać - zgodnie z przyjętymi zasadami - źródła, na których się opierali.

Informacje zamieszczone przez Ciebie w haśle Kolej Miast Śląskich i Galicyjskich nie spełniają niestety tych kryteriów - nie zostały bowiem podane źródła zamieszczanych przez Ciebie informacji. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku jakichkolwiek problemów, śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. --89.79.52.188 (dyskusja) 19:44, 14 kwi 2009 (CEST)

Pomnik Gabriela Narutowicza w Bielskuedytuj kod

bardzo ciekawy. Moje gratulacje. Pozdrawiam, Grzegorz Petka [Dyskusja] 13:59, 23 kwi 2009 (CEST)

Okres w historiiedytuj kod

Cześć! Może faktycznie 1815 jest lepszą datą rozgraniczjącą nowożytność od historii najnowszej. Mam tylko prośbę - szablony są dość nieodporne na nieumiejętne w nich gmeranie. W związku z tym wszelkie zmiany należy dokonywać ostrożnie i patrząc na to jak wpływają na całokształt (a wpływają dość radykalnie). Trzeba zawsze sprawdzić, czy schodzą się wszystkie daty w poszczególnych okresach - bo zwykle jest tak, że jak ruszysz jedno to reszta się rozchodzi. Ja do tego popełniłem mały pliczek Excelu a i tak przy końcowym szlifie trzeba ręcznie przesuwać po 1 pixelu i sprawdzać, czy wszystko jest w miarę OK... Ale tak to już jest gdy chcemy aby coś działało "automagicznie". Pozdrawiam Electron <Odpisz> 13:52, 28 kwi 2009 (CEST)

SADedytuj kod

Witam! Na stronie dyskusji hasła Szlak architektury drewnianej (województwo śląskie) wrzuciłem propozycję. Będę wdzięczny za opinię i uwagi...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Szlak_architektury_drewnianej_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie)#Spis_obiekt.C3.B3w_jako_tabela

Pozdrawiam, Schweppes (dyskusja) 21:00, 30 kwi 2009 (CEST)

Strefa pieszaedytuj kod

Tak z ciekawości zapytam... według jakich kryteriów jedne zdjęcia wywaliłeś a inne pozostawiłeś? Może lepiej wywalić wszystkie i zostawić link do commons, żeby nikt nie miał takich wątpliwości jak ja?Pozdrawiam. ;-) Trismegistos (dyskusja) 12:44, 2 maj 2009 (CEST)

Okej. ;-) Trismegistos (dyskusja) 13:20, 2 maj 2009 (CEST)

Trzy Lipkiedytuj kod

Trzy Lipkiedytuj kod

Nie wstawiaj tego art. do kat. Kategoria:Góry Polski. Zobacz najpierw, że w kategorii tej pozostały wyłącznie mezoregiony. To wynik dyskusji na Wikiprojekt :Góry Polski. Artykuły geograficzne kategoryzujemy według mezoregionów (Regionalizacja fizycznogeograficzna Polski Kondrackiego). Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 22:17, 16 maj 2009 (CEST)

Propozycje do Dobrych Artykułów/Siedlceedytuj kod

wielkie dzięki za wskazanie błędów i nie dociągnięć, postaram się jak najszybciej poprawic art. wg. Twoich wytycznych. Jestem napradę wdzięczny za merytoryczne i wyczerpujace podejście do sprawy. Mam nadzieje że będziemy jescze kiedys współpracowac dla uzyskania jak najlepsej jakości art.

Serdecznie pozdrawiam. Konradsiedlce (dyskusja) 10:59, 22 maj 2009 (CEST)

Rabini Bielska i Białejedytuj kod

Witaj,

W ostatnim czasie odsłonięto nagrobek trzech rabinów na bielskim cmentarzu żydowskim. Może warto by było opisać wszystkich rabinów Bielska i Białej? Slav (dyskusja) 20:36, 27 maj 2009 (CEST)

 • Ok, postaram się ich opisać. Powinni być encyklopedyczni. Przecież Bielsko to nie jakaś tam mieścina. Przed II wojną światową bielska gmina należała do jednych z najważniejszych liberalnych gmin w Polsce, więc jej rabini są jak najbardziej encyklopedyczni. Jakbyś mógł to zrób zdjęcie nagrobków rabinów na bielskim cmentarzu. Slav (dyskusja) 20:46, 27 maj 2009 (CEST)

Spotkanie w Chorzowieedytuj kod

Cześć. Robimy kolejne lokalne spotkanie (robocze) w Chorzowie w Dzień dziecka :) Przepraszam, że tak późno, ale byliśmy niezdecydowani co do daty. 7 czerwca w niedzielę chcemy zrobić w ramach festiwalu filmowego Kiloff art warsztaty (film w Wikipedii, Wikibooks, Wikinews, ładowanie filmów na Wikimedia Commons itd.) Dlatego chcemy dograć szczegóły jeszcze przed warsztatami. Akurat okazało się, że obecność 2 osób, które wcześniej się zdeklarowały do uczestnictwa stoi pod znakiem zapytania. Także nie wszyscy, którzy będą prowadzić warsztat będą obecni na tym, roboczym spotkaniu. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy doświadczeń z filmowcami-amatorami, a co 10 głów to nie 3 :) Wejście na same warsztaty będzie bezpłatne, ale trzeba wcześniej się skontaktować z organizatorami (kontakt na dole). Na spotkanie robocze zgłaszać się nie trzeba ;), ale pewnie Paweł będzie chciał wcześniej wiedzieć, co ma zamówić... Jeśli mógłbyś się pojawić, dopisz się do uczestników tutaj.

Na koniec jeszcze jedno. Następnym razem na pewno będę wcześniej wysyłał powiadomienia, ale bardzo byłoby ułatwiające (dla każdego, kto chce zorganizować zlot lokalny) wpisanie się w tabelkę w atlasie z deklaracją {{tak}} lub {{nie}} w zależności, czy chcesz być powiadamiany o kolejnych zlotach. Po prostu następnym razem będę powiadamiał tylko tych, którzy wstawią 'tak' :) Przykuta (dyskusja) 15:55, 28 maj 2009 (CEST)

Nowy Ratuszedytuj kod

Nowy ratusz czy jest zabytkiem porówenując go zabudową runku ? np z Kamienicą Bitschena? czy Z domem "pod Murzynami" w miejscuy sklepu sp[ortowego na Zamkowej. Nie wiem więc czy senms ma takie zdanie jakie napisałeś że "jednak trochę tych zabytków się ostało" po destrukcyjnej działalności A.Cz. pisze jako niezalogowany 83.4.63.48 (dyskusja) 12:36, 8 cze 2009 (CEST)Monteclarus

Podbeskidzieedytuj kod

Dziękuję za dzisiejszy przypis. Pozdrawiam augiasz pytania? 19:15, 9 cze 2009 (CEST)

Tramwaje w Uściu nad Łabąedytuj kod

Witam

Czy mógłbyś dodać do Tramwaje w Uściu nad Łabą bibliografię zgodną z WP:WER ? Nawet skopiowaną po prostu z cswiki ? bo teraz to jest na zasadzie ze ktoś coś napisał na cs.wiki, a na pl.wiki to juz niby jest uźródłowione tym co jest na cs. A tam mogą (nie musza - ale mogą) być farmazony. PMG (dyskusja) 07:05, 11 cze 2009 (CEST)

tak samo Tramwaje w Igławie, Tramwaje w Czeskich Budziejowicach PMG (dyskusja) 07:07, 11 cze 2009 (CEST)

trójkąt torowyedytuj kod

Witaj

Być może zainteresuje Cię ten krótki stworzony przeze mnie artykulik tym bardziej że wiem, iż w sieci tramwajów śląskich (do których masz pewnie niezbyt daleko) jest więcej - niż ten jeden wymieniony przeze mnie - przykładów takich rozwiązań zamiast pętli końcowych. Jeśli natomiast jest takie rozwiązanie gdzieś w Bielsku, to być może możesz je pokazać na fotografii; u mnie we Wrocławiu są tylko pętle...

Pozdrawiam Julo 16:16, 17 cze 2009 (CEST)

 • Liczyłem trochę, że - jako zainteresowany tramwajami - możesz sam mieć jakąś literaturę źródłową. Ja nie mam więc nie będę "na siłę" dodawał żadnej bibliografii (skoro zresztą z żadnej nie korzystałem), bo w odróżnieniu od bardzo wielu kolegów Wikipedystów nie mam wcale nabożnego stosunku do "WP:WER".
  Skoro nawet Amerykanie/Brytyjczycy i Niemcy w swoich wersjach językowych (przy znacznie bardziej obszernych omówieniach), a także wszystkie pozostałe nacje nie podają żadnych źródeł, a fotografie i szkice mówią same za siebie, to co ja będę tu jeszcze zmyślał?...
  Julo 16:53, 17 cze 2009 (CEST)
  • PS. Moim zdaniem podmiana fotografii, którą zrobiłeś, jest błędem. To, co widać na tym zdjęciu to jest pozostałość po niegdysiejszym trójkącie torowym. Istniejąca linia kolejowa biegnie z dołu na lewo, a z tej z dołu na prawo i z lewej na prawo nie pozostało już nic oprócz być może resztek nasypu. Zresztą dokładnie o tym mowa w podpisie zdjęcia (A partially-abandoned railroad wye), a szczególnie rozbudowane omówienie fotografii na en:wiki: Only one side of wye now remains, but the site of the previous trackbed is still visible on all three sides.
   W błąd wprowadzają też dwie szosy, które biegną z dołu na prawo.
   Julo 17:02, 17 cze 2009 (CEST)

Szablon - Obiekt zabytkowy chroniony prawemedytuj kod

Witam!

Na wstępie - cieszę się że utworzyłeś art. Kościół św. Wawrzyńca w Bielowicku. Chciałem natomiast zapytać o to co sądzisz o użyciu szablonu {{Obiekt zabytkowy chroniony prawem}} i wstawieniu go na wierzch sekcji "Budynek" w artykule Dom Tkacza - gdyż byłoby to zaznaczenie że jest to ob. zabytkowy, a takiej inf. moim zdaniem brakuje w w/w artykule. Inną sprawą jest - czy Twoim zdaniem Szablon:Obiekt zabytkowy chroniony prawem jest lepszy od Szablon:Obiekt zabytkowy do stosowania w artykułach nt. obiektów zabytkowych?? Schweppes (dyskusja) 13:52, 19 cze 2009 (CEST)

Baszta Morze Czerwoneedytuj kod

Witam. Przeglądając historię edycji tego artykułu zauważyłem, że Ty wstawiłeś informację o wysokości w/w baszty - 52m. Niedawno została ona przywrócona do poprzedniej wersji - 34m. Czy mógłbyś to zweryfikować w źródłach, bo ja nie mam wystarczającej wiedzy, a tak na prawdę w Stargardzie byłem tylko raz w życiu przez kilka dni ;-) Pozdrawiam Rzuwig (dyskusja) 20:52, 19 cze 2009 (CEST)

Zamek Piastowski w Raciborzuedytuj kod

Hej. Artykuł ten powstał przed paroma dniami i szczerze mówiąc nie zdobywałem się nawet na jego poprawę, gdyż spodziewałem się raczej jego usunięcia przez któregoś z administratorów. Uważam, że ratowanie go w takiej postaci nie ma najmniejszego sensu - równałoby to się z pisaniem artykułu od nowa. Jak słusznie zauważyłeś, jest on w kanonie, ponadto patrząc na to jak rozbudowany jest artykuł o samej kaplicy zamkowej artykuł o samym zamku powinien sobą coś reprezentować, a nie być jedynie drobnym stubem i praca nad nim z pewnością zabierze trochę czasu. A póki co art jest, niestety, do usunięcia. Pozdrawiam. Olos88 (dyskusja) 22:29, 24 cze 2009 (CEST)

Odp:Kaplica zamkowa pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Raciborzuedytuj kod

Odp:Kaplica zamkowa pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Raciborzu

Dzięki ;) Artykuł nie jest jeszcze skończony, bo sesja mnie złapała i nie chcę puścić. Postaram się jak najszybciej dokonać poprawek i dodać nowe informacje, które się nagromadziły. ToAr dyskusja 01:34, 25 cze 2009 (CEST)

Plac Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białejedytuj kod

Witaj. Geometra zawiódł. Pozdrawiam. Mzopw (dyskusja) 01:58, 26 cze 2009 (CEST)

Koniczynkaedytuj kod

Umix |D| 13:43, 29 cze 2009 (CEST)

Hans Mayredytuj kod

Dziękuję, za poprawę i uzupełnienie. Świetny jest ten plan cmentarza. Pozdrawiam Paweł --Pablo000 (dyskusja) 20:17, 12 lip 2009 (CEST)

Witaj!edytuj kod

Chciałem polecić Twojej uwadze http://gorny-slask.eu/test.php?content=frame&d=b Myślę, że to ciekawa inicjatywa (autorzy jak w przypadku http://wroclaw.hydral.com.pl). Pozdrawiam augiasz pytania? 16:34, 14 lip 2009 (CEST)

Cieszę się, że dołączyłeś! augiasz pytania? 12:38, 15 lip 2009 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Możesz przenieść hasło Górne Przedmieście pod inną nazwę? "Górne Przedmieście" powinno być ujednoznacznieniem, ponieważ w Cieszynie istniała dzielnica o tej samej nazwie (są opracowania naukowe na ten temat, więc można zrobić hasło). Nie wiem jaka nazwa będzie trafniejsza "Górne Przedmieście w Bielsku", "Górne Przedmieście w Bielsku-Białej", "Górne Przedmieście (dzielnica Bielska)", a może jeszcze inaczej, dlatego zwracam się do eksperta od Bielska-Białej ;)

Co do tej edycji - [6], to taka uwaga: Księstwo Cieszyńskie istniało do 1918 roku, a ostatnim księciem cieszyńskim był Fryderyk Habsburg. Moim zdaniem informacja, że Cieszyn w tym czasie był stolicą księstwa jest istotna. Jeżeli uważasz, że nie, to nie będę się upierał. Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 12:52, 19 lip 2009 (CEST)

A masz jakieś opracowanie naukowe, które stwierdza wprost: "w 1849 roku zlikwidowano Księstwo Cieszyńskie"? Bo wygląda mi to na bardzo niszową tezę. To takie pytanie poza "konkursem", bo przyjmuję Twoją argumentację odnośnie pkt. 3. Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 14:48, 19 lip 2009 (CEST) A masz jakieś współczesne opracowanie naukowe? Bo np. w takim "Meyers Konversations-Lexikon" z 1888 roku nie łączono reformy administracyjnej z likwidacją Księstwa Cieszyńskiego, a współcześni pisali o Księstwie Cieszyńskim jako bycie istniejącym (np. Kazimierz Wróblewski, O ruchu narodowym w Księstwie Cieszyńskiem, Lwów 1903, np. s. 4.). Poza tym literatura naukowa przyjmuje istnienie Księstwa Cieszyńskiego do 1918/1920 roku. Tak na marginesie: tutaj wyłania się kolejny problem - w haśle Państwo bielskie podałeś informacje, że było odtąd [tj od 1572] całkowicie niezależne od księstwa cieszyńskiego, tymczasem dość poważnie się to kłóci z podanym przez Ciebie cytatem. Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 17:53, 19 lip 2009 (CEST)

Hotspotedytuj kod

Jestem z Bielska!,może można było by umieścić na stronie Bielska Białej coś o Hotspotach umieszczonych w okolicach Bielskiego Ratusza ,dla turystów(zainstalowanych tam wczoraj ,albo jakiś czas temu)-ale ja niewiem ty sie znasz,tylko chciałem podsunąc pomysł :( --Muffi (dyskusja) 03:28, 15 sie 2009 (CEST)

Hotel Pod Orłem w Bielsku-Białejedytuj kod

Dzień dobry. W haśle Hotel Pod Orłem w Bielsku-Białej jest zdanie: "Po II wojnie światowej hotel stracił swą dawną funkcję i stał się biurowcem oraz ekskluzywnym pasażem handlowym "Pod Orłem". Czy to prawda? Latem w roku 1971 przez miesiąc mieszkałem w Bielsku-Białej w hotelu "Po Orłem" i wszystkie funkcje hotelowe on posiadał (pokoje, recepcja, sprzątaczki itp.) Sobol2222 -- Dyskusja 14:41, 10 lis 2009 (CET)

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białejedytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 00:27, 8 gru 2009 (CET)

Bielitzer Anzeigeredytuj kod

Cześć, dałbyś radę to jakoś rozbudować? Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 15:53, 12 gru 2009 (CET)

A dasz radę zaopatrzyć to w jakąś bibliografię? Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 15:09, 13 gru 2009 (CET) Dzięki, na mój gust jest już wystarczająco "uźródłowione" :) Maglocunus (dyskusja) 16:41, 13 gru 2009 (CET)

Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białejedytuj kod

Poprawiłem przypis (chociaż nadal est mocno nieaktualny) proszę nie linkuj do tak nie aktualnych danych, zwłaszcza że to był blog. Tak przy okazji, nie sądzisz że dobrym pomysłem by było stworzenie listy obiektów w mieście które trzeba sfotografować? Pozdrawiam Plushy (dyskusja) 15:26, 24 gru 2009 (CET)

WP:ZB: Województwo bielskieedytuj kod

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia%3AZg%C5%82o%C5%9B_b%C5%82%C4%85d_w_artykule&action=historysubmit&diff=19660242&oldid=19660112 Maćko (dyskusja) 23:26, 8 sty 2010 (CET)

Brzozówedytuj kod

Witaj. Czy mógłbym prosić Cię o pomoc przy rozwijaniu hasła Brzozów? Wiem, że ciężko jest pisać na temat miejscowości, o której nie ma się zielonego pojęcia. Ostatnio ukazał się jednak świetny dokument pod nazwą Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Brzozów na lata 2009-2015. Zawiera on genialne informacje na temat miasta - nic tylko "przepisać". I właśnie na tym polega problem, żeby ktoś zrobił to fachowo, to znaczy z jednej strony nie skopiował tego żywcem z dokumentu, tylko napisał własnymi słowami, a z drugiej żeby nie zatracił przy tym połowy ważnych informacji. Oto link do dokumentu: [7]. Znajduje się w 6 częściach PDF po ok. 20 stron. - Karol91 (dyskusja) 22:25, 4 mar 2010 (CET)

Cyklotramwaje w Ostrawieedytuj kod

Witam serdecznie kolegę, który również interesuje się komunikacja miejska, w szczególności tramwajami. Duży szacunek za Twój wkład. Mam jednak pytanko w związku z tym [8]. Dlaczego pozostawiłeś cyklotramwaje na liście linii, a nawet cofnąłeś wersję, w której anonimowy user je skasował? Nie kursują już przecież... --WTM (dyskusja) 23:54, 8 mar 2010 (CET)

Komorowiceedytuj kod

Bardzo Pana proszę o list na e-mail plisst@poczta.onet.pl Stefan ps.dot.dziejów Komorowic

Hej!edytuj kod

Niewiesz czy?, nowo wybudowana "Hala Widowiskowo-Sportowa w Bielsku Białej" (ta pod Szyndzielnią ma jakąś nazwę potoczną? ,albo czy ma nadane jakieś imię?) ,ja bym sobie poszukał ,ale troche mi wolno chodzi net :( --Muffi (dyskusja) 16:12, 29 mar 2010 (CEST)

Hej!!! to znowu ja!edytuj kod

[Kategoria:Ulice i place Bielska-Białej] w tej kategori znajdują się Place i ulice w Bielsku Białej,pisze do ciebie bo ty jesteś tam raczej autorką tych artykułów,jeżeli chodzi o ulice, to można opisac np. ul. Partyzantów, albo Bystrzańską ,czy to mają być tylko jakieś z przeszłością historyczna? :P --Muffi (dyskusja) 01:22, 31 mar 2010 (CEST)

Zdjecieedytuj kod

Polecono mi Ciebie jako bielszczanina. Moze zrobisz temu zdjecie - [9]? Z prawami autorskimi nie ma problemu, obejmuje to commons:COM:FOP. Pzdr, Herr Kriss 03:06, 11 kwi 2010 (CEST)

Czechowice a bielskie państwo stanoweedytuj kod

Cześć. Widzę, że interesujesz się historią Bielska i okolic, a mi ostatnio taka kwestia zaprząta głowę: kiedy i jak właściwie Czechowice weszły w skład bielskiego państwa? Byłbym wdzięczny za odzew:

Dyskusja:Czechowice-Dziedzice#Czasy zamierzchłe -> Data zmiany przynależności Czechowic z Księstwa Cieszyńskiego do Bielskiego Państwa Stanowego Dyskusja:Państwo bielskie#Wykaz miejscowości

Pozdrawiam! D_T_G 17:37, 11 kwi 2010 (CEST)

Mapa Matheusa Seutera jest datowana na ok. 1740 rok, ale zaś na tej mapie z 1736 Czechowice jakoś nie były w Principatus Teschinensis, dziwne. Ta wykropkowana granica może oznaczać jakiś specjalny/przejściowy stan; Tak czy siak wychodzi na to, że na tych wszystkich mapach z tego okresu do bielskiego państwa stanowego bezprzecznie należą: Zabreg (Zabrzeg), Diedic/Diedicz (Dziedzice), Elgutt/Elogut/Ellgoth (Ligota), Brunow/Braun (Brunów), Mezyreczy (Kurtzwald, Międzyrzecze (bez rozróżnienia Górne/Dolne)), Mazanczowicze (Matzdorf, Mazańcowice), Jasenicza (Heinzendorf/Heitzendorf, Jasienica), Jaworj/Jawori (Ernstdorf, Jaworze), Petzdorf/Batzdorf/Pazdorf (Komorowice Śląskie), Altbilitz/Alt Bilitz (Stare Bielsko), Loebnitz/Lobnitz (Wapienica), Bilitz (Bielsko), Kamitz (Kamienica), Olisch/Ohlisch (Olszówka), Nickeldorf/Niklsdorf (Mikuszowice Śląskie), Bistra/Bistrau (Bystra Śląska). Z kolei oprócz Czechowic poza bielskim państwem stanowym jest jeszcze Mueckendorf, które na dwujęzycznych mapach jest podpisane jako P.Komorowice czyli drugie Komorowice Śląskie, bardziej na północ od Petzdorf/Batzdorf/Pazdorf. A do niemieckiej wyspy językowej należały Międzyrzecze Górne, Komorowice Śląskie, Stare Bielsko/Aleksandrowice, Wapienica, Bielsko, Kamienica/Olszówka, Mikuszowice Śląskie, Bystra, a nie należały: Zabrzeg, Dziedzice, Ligota, Brunów, Mazańcowice, Jasienica, Jaworze. Inna sprawa, że ta jedyna mapa na której uprzednio się wzorowałeś: Plik:Status_maiores_Bilicensis_Superiorem_Silesiam_AD1746.jpg, ma 'maiores' w nazwie a w samym artykule pisze, że w z 'minores' do 'maiores' awansowało dopiero w 1751. Zdaje się, że tutaj jest ona w całej okazałości. A na niej taką samą przerywaną kreską jest wydzielony skrawek Ziemi Czadeckiej jako Confinia Controversa, może w tym okresie (też wojen śląskich) było jakieś zamieszanie z przynależnością Czechowic... Miej się D_T_G 00:35, 13 kwi 2010 (CEST)

Wikipedysta:Gaj777/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:02, 19 maj 2010 (CEST)

Plik:Bielsko-Biała, Stadion Miejski.jpgedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 16:00, 24 cze 2010 (CEST)

Kauzalizmedytuj kod

właściwa nazwa pojęcia to kauzalizm a nie kazualizm Dyskusja wikipedysty:Herbowicz

Liczba ludności bielsko-bialskich dzielnicedytuj kod

Serwus, mogę zapytać dlaczego usunąłeś liczbę ludności Wapienicy z infoboksa? Nie widzę dlaczego to źródło nie mogło by tutaj posłużyć? 21:01, 31 sie 2010 (CEST)

A może te obręby ewidencyjne się pokrywają i/lub ich zsumowanie pokryje obszar całej dzielnicy? Granice obrębów na obszarach miast powinny być zgodne z granicami dzielnic i w miarę możliwości pokrywać się z granicami osiedli i zespołów urbanistycznych oraz naturalnymi granicami wyznaczonymi w szczególności przez cieki, ulice, linie kolejowe i inne obiekty fizjograficzne. Próbowałeś pisać do Urzędu Miejskiego w tej sprawie? Bo jeśli nie to ja spróbuję. Pozdrawiam D_T_G 22:00, 31 sie 2010 (CEST) Wapienica ma jakieś 26km2, tyle mi wychodzi w miarce w Quantum GIS zobacz - więc się mniej więcej zgadza, na pewno do tego "osiedla" zaliczyli też lasy na południu bo w życiu by im bez tego nie wyszło powyżej 20 km2. Pozdrawiam, D_T_G 23:05, 31 sie 2010 (CEST)

Przede wszystkim co chciałem sprawdzić to proporcje między lewobrzeżnymi i prawobrzeżnymi dzielnicami :) Wszystko już mi się zgadza :) lewy brzeg: niebieska kropka, prawy - czerwona

Lewy brzeg: Powierzchnia: 169,88+41,14+104,99+169,77+97,76+710,05+89,20+569,95+75,36+31,59+1247,13+30,38+39,58+74,06+1111,80+53,31+2588,56+37,28 = 7241,79 [ha] = 72,42 [km2] ~ 72,68 km2 z miarki w Quantum GIS - OK! 57,89% całości Ludność: 1821+8629+5158+5193+7797+4910+10561+2334+5435+1771+7174+2598+3589+6803+5817+5586+10439+5893 = 101508 - 58,91% całej ludności Gęstość = 1401,6976 os./km2 Prawy brzeg: Powierzchnia: 163,04+200,56+13,21+124,44+129,03+1350,91+961,52+321,58+893,17+386,02+584,55+139,84 = 5267,87 [ha] = 52,68 [km2] ~ 52,97 km2 z miarki w Quantum GIS - OK! 42,11% całości Ludność: 6204+2820+2970+3937+4824+7747+7778+6313+5885+2867+3149+16311 = 70805 - 49,09% całej ludności Gęstość = 1344,0916 os./km2 Czy się zgadza dla całości? Powierzchnia: 7241,79 + 5267,87 = 12509,66, Ludność: 101508 + 70805 = 172313 Odp. Tak!

Pozdrawiam! D_T_G 15:43, 1 wrz 2010 (CEST)

Józef Kaniaedytuj kod

Witaj. Piszę do Ciebie jako mieszkańca BB. Wczoraj pojawiła się taka edycja, nie można znaleźć dla niej żadnego potwierdzenia (stąd prewencyjnie wycofana). Może jednak nie był to wygłup, a w lokalnych mediach coś potwierdza. Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 17:59, 3 wrz 2010 (CEST)

Bjelsko-Bjołaedytuj kod

Skąd ta nazwa? "Bjoła" brzmi jakoś sztucznie jak na śląski, "Bjoło" jak już, tak "po cieszyńsku" najczęściej słyszę "Biało", przykład użycia np. tu D_T_G 20:54, 30 lis 2010 (CET)

Spotkanie zimowe w Bytomiuedytuj kod

Yarl organizuje po raz kolejny: Wikipedia:Atlas wikipedystów/Spotkania w Bytomiu/Spotkanie zimowe. Sobota o 16.00. Pozdrówka Przykuta (dyskusja) 00:17, 7 gru 2010 (CET)

10 urodziny Wikipediiedytuj kod

Witaj, w całym kraju są organizowane obchody 10-lecia Wikipedii, może i u nas w Bielsku-Białej należałoby zorganizować jakiś wypad na piwo (sok dla zmotoryzowanych)? Jest paru aktywnych Wikipedystów z rejonu więc do soboty możemy się jeszcze zaktywizować.Plushy (dyskusja) 19:00, 10 sty 2011 (CET)

Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białejedytuj kod

Jaki jest obecnie status muzeum? W artykule dodałeś że jest zamknięte, wiem że mieli je przenosić do Grodźca ale według ostatniej informacji jaką znalazłem ([10]) nadal działa. Należałoby to wyjaśnić ale nie jestem pewien co jest najbardziej aktualne.Plushy (dyskusja) 21:13, 12 sty 2011 (CET)

Błędny opis zdjęcia Plik:Bielsko-Biała Wapienica, willa Klimczokówka.jpgedytuj kod

Zgłoszono na ZB błąd [11] w opisie Twojego zdjęcia Plik:Bielsko-Biała Wapienica, willa Klimczokówka.jpg: opis sugeruje, że jest to dawna willa Klimczokówka, natomiast Zgłaszający twierdzi, że jest to leśniczówka w pobliżu, a nie sama willa. Sprawdź, proszę, bo z pobieżnego śledztwa wynika, że Zgłaszający może mieć rację. Z góry dziękuję i pozdrawiam, mulat(napisz) 15:05, 1 cze 2011 (CEST)

Połączenie Bielska i Białejedytuj kod

Muszę o to zapytać - skąd taka data (20 stycznia 1951)? Kiedyś już cofnąłem taką edycję, nie znajdując potwierdzenia [12]. Data 1 stycznia pojawia się na stronach informacji turystycznej Bielska-Białej [13] i w przewodniku Polaka (przynajmniej w moim uszkodzonym wydaniu z końca lat 80.), natomiast o 20 stycznia nigdy (poza wspomnianą wcześniej edycją) nie słyszałem. Jestem bardzo ciekaw, jak to z tym jest. Pozdrawiam --Adrian.s6 (dyskusja) 08:29, 25 cze 2011 (CEST)

 • Z tego, co się zorientowałem, to 20 stycznia miało miejsce jedynie posiedzenie MRN (np. wg [14]) i uroczystości związane z połączeniem. Samo połączenie miało natomiast miejsce 1 stycznia, zgodnie z Dz.U. 1950 nr 58 poz. 531. W związku z tym poprawiłem daty w artykułach Historia Bielska-Białej i Bielsko-Biała. Pozdrawiam raz jeszcze --Adrian.s6 (dyskusja) 19:58, 26 cze 2011 (CEST)

Odp:6 Słoweńcy karynccyedytuj kod

Odp:6

Witam. Możesz odpowiedzieć?Tanja5 (dyskusja) 09:14, 1 lis 2011 (CET)

Suseł moręgowanyedytuj kod

Cześć. Nie zmieniaj proszę oznaczeń, które pochodzą z opracowań źródłowych. Wbrew pozorom 'na terenie Opolszyzny' nie znaczy to samo co w 'rejonie Opola'. To sugeruje bezpośrednie otoczenie Opola, a tak nie jest. Podobnie introdukcja susła nie jest prowadzona na terenie Górnego Śląska, który jest bardzo rozległy, ale na terenie znacznie węższym czyli na terenie Śląska Opolskiego. Cofnij proszę swoje edycje. Jacek555 12:11, 5 lis 2011 (CET)

Dobrze, że porządkujesz. Chodzi mi jednak o to, że wprowadzasz uproszczenia. Jeśli scalasz Górny Śląsk, Dolny Śląsk i Ziemię lubuską w określenie Śląsk, to wycinasz część Ziemi lubuskiej. Czyli fałszujemy informację. Z kolei używane przeze mnie określenie Śląsk Opolski zawęża występowanie do określonego regionu. A to nie jest bez znaczenia czy suseł był na opolszyźnie czy na terenie całego Górnego Śląska. Idąc za Twoim tokiem rozumowania moglibyśmy napisać "w południowej Polsce" i też byłoby ok. :)) Wprowadź proszę te zmiany, bo zwykle nie chcę korygować cudzych zmian by nie robić wojen edycyjnych. No i popraw proszę rejon Opola na np.opolszyznę (chyba może być). To lepsze niż woj.Opolskie, bo susły na podziale administracyjnym to chyba niezbyt się znają. Jacek555 13:18, 5 lis 2011 (CET) "Wojewódzwto opolskie" jest formalnie synonimem Opolszczyzny, ale ma moim zdaniem zabarwienie zbyt administracyjne. To nie artykuł o admintracyjnym rozmieszczeniu kolonii zwierząt, więc wskazanie regionu jest dobre. Taki zresztą miałeś zamysł pisząc "rejon", ale rejon był taki sobie po dawał do zrozumienia, że to otoczenie Opola. Śląsk Opolski czyli opolszczyzna to nie to samo co Górny Śląsk. Że lepsza mapka? Hehe, większa jest mapa Polski. Ale nie zrozumieliśmy się - nie chcę z Tobą negocjować określeń. Nie podchodź to edycji ambicjonalnie, bo szkoda na to czasu. Ważne jest żeby nie psuć. Wprowadź poprawki i mamy to za sobą. Wolę czas poświęcać na budowanie całych artykułów, a nie zamykać się w sporach o detale. Jacek555 15:59, 5 lis 2011 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:3

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 03:38, 18 lis 2011 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:5

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:32, 21 lis 2011 (CET)

Grota Mlecznaedytuj kod

To nie jest jedyna grota w Betlejem, dlatego pozwoliłem sobie na zmianę w propozycji pytania w czywieszu. Dzięki za zaproponowanie do czywiesza. Abraham (dyskusja) 22:17, 2 gru 2011 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:3

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 01:21, 3 gru 2011 (CET)

Odp:podkategorieedytuj kod

Odp:podkategorie

OK, bez porządnego potwierdzenia stosowności takich edycji nie będę ich wykonywał -- Bulwersator (dyskusja) 18:54, 6 gru 2011 (CET)

Józef (imię)edytuj kod

Witam. Czemu usunąłeś tylu Józefów z artykułu?Tanja5 (dyskusja) 19:55, 12 gru 2011 (CET)

~Tak też myślałam i nie będę cofać Twojej zmiany. Też uważam, że nie powinna to być lista, a tylko najbardziej znane osobistości. Tak się po prostu zapytałam. :-) Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 20:27, 12 gru 2011 (CET)

Odp:1 (Dittrich)edytuj kod

Odp:1 (Dittrich)

Dałbyś radę to poprawić?Tanja5 (dyskusja) 20:32, 12 gru 2011 (CET)

Józef Kaniaedytuj kod

Hej. Pamiętam, że to weryfikowałeś (choć bez dodania przypisu). Dziś pojawiła się prośba o źródła. Może dasz radę dodać przypis (na szybko nie mogę nic znaleźć). Elfhelm (dyskusja) 16:19, 13 gru 2011 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:4

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 01:34, 9 sty 2012 (CET)

Czy wiesz…edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Kleib (dyskusja) 09:30, 15 sty 2012 (CET)

Czy wiesz…edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Kleib (dyskusja) 07:45, 16 sty 2012 (CET)

Czy wiesz…edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Kleib (dyskusja) 07:57, 18 sty 2012 (CET)

Czy wiesz…edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Kleib (dyskusja) 09:58, 22 sty 2012 (CET)

"Niepodległe" wioski i miasteczkaedytuj kod

Witaj!

Odratowałeś Seborgę, może i z tym dałbyś radę coś zrobić? Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 10:30, 15 lut 2012 (CET)

Jarmark (tygodnik)edytuj kod

Jaceksoci68 (dyskusja) 23:27, 6 mar 2012 (CET)

Bielsko-Białaedytuj kod

Witaj! Powyższy art został wstawiony do warsztatu PANDA! Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 01:25, 12 cze 2012 (CEST)

fotopolska.euedytuj kod

Cześć,

wikipedysta Yarl uruchomił na commons bota importującego pliki na wolnych licencjach z portalu fotopolska.eu (commons:Category:Reviewed images from Fotopolska). Zauważyłem, że wśród nich są Twoje zdjęcia, dlatego pomyślałem, że dobrze by było Cię o tym poinformować, co niniejszym czynię. Również ostatnio trafiłem na mini-przewodnik turystyczny "Wókół Beskidu Śląskiego" wydawnictwa Compass, ISBN:978-83-7605-333-2 , w którym wykorzystano m.in. Twoje i moje zdjęcia z commons. Pozdrawiam, D_T_G 16:58, 17 paź 2012 (CEST)

Nie chciałbyś może pomóc skategoryzować tych plików, jest ich już ponad 1000 -> commons:Category:Bielsko-Biała 8) D_T_G 15:57, 23 paź 2012 (CEST)

Fiu, fiu, tegoś napstrykał :D Dziś prawie 200 skategoryzowałem, w miarę możliwości tworzę nowe kategorie, szczególnie dla zabytków: Wikiprojekt:Wiki Lubi Zabytki/wykazy/województwo śląskie/Bielsko-Biała. A propo zabytkół, kilkukrotnie szukałem budynku na ul. Cieszyńskiej 133 (d. 199a) i się poddałem. W ogóle do sfotografowania zostało mniej niż 10 z 207 zabytków, dlatego jakby Ci się udało zrobić któremuś z nich zdjęcie, byłbym wdzięczny bo ja za często w B-B nie mogę być. Pozdrawienia z Dębowca, D_T_G 12:35, 24 paź 2012 (CEST)

Jannie de Grootedytuj kod

Możesz mi pomóc proszę ja kilka razy próbowałem napisać ten artykuł o tej holenderskiej pływaczce lecz za każdym razem był usuwany czy mógłbyś napisać artykuł możesz mi pomóc 77.115.182.247 (dyskusja) 15:57, 10 lis 2012 (CET)

Tharcisse Renzahoedytuj kod

Czy mogę prosić o pomoc czy mógłbyś dodać źródła do artykułu 46.76.12.40 (dyskusja) 17:42, 26 lis 2012 (CET)

Edukacja w Bielsku-Białejedytuj kod

Witaj. Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego anulowałeś moją edycję dotyczącą zwrotu "wyższe uczelnie", która była jak najbardziej poprawna? Proszę Cię o przywrócenie tej najważniejszej poprawki, którą wprowadziłem. Pozdrawiam --Tomen (dyskusja) 21:02, 5 sty 2013 (CET)

Nie za bardzo rozumiem o co Tobie chodzi z Beskidzkimi Szkołami Sztuki Użytkowej, w każdym bądź razie to hasło jest jak najbardziej encyklopedyczne i znajduje się na swoim miejscu gdyż szkoła w swojej ofercie posiada kształcenie na poziomie wyższym (studia licencjackie, magisterskie) jak i na poziomie policealnym. Mnie bardziej chodziło o sformułowanie "wyższe uczelnie", które nie jest do końca poprawne gdyż uczelnie z natury są wyższe. Musisz przyznać że nie ma "uczelni niższych" a kiedy ktoś chce zamienić słowo "uniwersytet" albo "akademia" poprzez użycie synonimu to ma do wyboru "szkoła wyższa" (ew. wyższa szkoła) lub po prostu "uczelnia". Po za tym nawet wszystkie kategorie w wikipedii, które zawierały zwrot "wyższe uczelnie" zostały pokasowane, nawet ta Kategoria:Wyższe uczelnie w Bielsku-Białej, co możesz sprawdzić. Nie obraź się w takim razie za ponowne poprawienie tego sformułowania. W razie wątpliwości pisz to może uda nam się dojść do wspólnego konsensusu. Szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam --Tomen (dyskusja) 14:07, 6 sty 2013 (CET) Szczerze mówiąc też się zastanawiałem co zrobić z tym fantem – Beskidzkie Szkoły Sztuki Użytkowej, ale nic mi konkretnego nie przyszło do głowy. Jak coś się "urodzi" to dam znać do konsultacji. --Tomen (dyskusja) 18:08, 8 sty 2013 (CET)

Bałagan w nazwach osiedli/dzielnic Bielska-Białejedytuj kod

Witam! Dawno temu stworzyłeś Szablon:Osiedla mieszkaniowe w Bielsku-Białej, dlatego piszę do Ciebie w tej sprawie. Miałem właśnie okazję zrobić kilka edycji dotyczących dzielnic/osiedli/części Bielska-Białej. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że w kwestii tej panuje straszny chaos, istnieje Twój Szablon:Osiedla mieszkaniowe w Bielsku-Białej oraz Szablon:Dzielnice Bielska-Białej, a żaden z nich w zasadzie nie oddaje podziału administracyjnego. Nie jestem pewien, czy np. Cztery Pory Roku w ogóle doczeka się artykułu i czy powinno się znaleźć w szablonie - za to Złote Łany mają aż 2 artykuły: Osiedle Złote Łany (Bielsko-Biała) i Złote Łany (Bielsko-Biała) (widzę wprawdzie tę płynną różnicę między jednym a drugim, ale w tej sytuacji można by jeszcze zrobić trzeci - o jednostce pomocniczej gminy). Co myślisz na temat złożenia tych dwóch szablonów w jeden, z jakimiś sprecyzowanymi kryteriami? Masz może pomysł ogarnięcia tego bałaganu? --Adrian.s6 (dyskusja) 14:48, 1 mar 2013 (CET)

 • Z Wapienicą i Komorowicami sprawa jest stosunkowo prosta, artykuły są przyzwoitej jakości, poza tym granice tych dzielnic plus minus pokrywają się z wyobrażeniami mieszkańców, granicami miejscowości, którymi kiedyś były i jednostkami pomocniczymi gminy. Oczywiście opisywanie wszystkich 30 jednostek pomocniczych nie ma sensu, bo faktycznie na to nie zasługują (chociażby ze względu na sztuczność tego podziału, zwłaszcza w centrum). Myślę właśnie, jak zrobić jeden sensowny podział, który nie byłby ślepym trzymaniem się podziału administracyjnego, nie rozdrabniałby się za bardzo, a równocześnie oddawałby rzeczywistość. Spróbuję coś wymyślić, wydaje mi się, że najsensowniejsze byłoby oprzeć się na podziale typu dawne miejscowości + centrum. Jeśli coś zrobię, będę prosić o konsultację. Dziękuję za zainteresowanie i szybką odpowiedź --Adrian.s6 (dyskusja) 17:10, 1 mar 2013 (CET)

Sensacyjny dokument księcia Mieszka I Cieszyńskiego. Bielsko starsze niż sądzono!edytuj kod

Słyszałeś o tym: Sensacyjny dokument księcia Mieszka I Cieszyńskiego. Bielsko starsze niż sądzono!? Teraz przez przypadek na to trafiłem, znasz może dalszy ciąg? D_T_G 23:12, 14 lip 2013 (CEST)

Czy wiesz – Chorwaci molizańscyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sciencedigger (dyskusja) 10:44, 7 paź 2013 (CEST)

Superintendenci galicyjscyedytuj kod

Cześć, stworzyłem listę superintendentów austriackich i dla superintendentury galicyjskiej jest ona niepełna. Zauważyłem, że tworzyłeś biografie np. duchownych ewangelickich z Bielska i Białej, może masz jakąś literaturę na podstawie której można by tę listę uzupełnić? Pozdrawiam, D_T_G 17:43, 9 paź 2013 (CEST)

Nieaktualne, znalazłem tę stronę i uzupełniłem. Pozdrawiam, D_T_G 18:51, 10 paź 2013 (CEST)

Herb Bielska-Białejedytuj kod

Witaj! Czy masz coś przeciwko zgłoszeniu powyższego artykułu do Medalu? PZdr. Kobrabones (dyskusja) 23:30, 22 mar 2014 (CET)

Hasło zostało zgłoszone. Zapraszam do dyskusji. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 01:00, 11 kwi 2014 (CEST)

Markus Steineredytuj kod

Hello, I am interested in this entry as he was my great grand father. Could you please give me your sources for the article you edited?--Yoavd (dyskusja) 08:16, 19 lip 2015 (CEST)

bardzo prosze o przejrzenie dzialu gwara mazurskaedytuj kod

Nalezaloby zmienic nazwe z gwara mazurska na etnolekt mazurski. Rowniez strona wymaga aktualizacji. Sporo informacji mozna znalezc na mazurska.eu

Pozdrawiam

gwara mazurska->etnolekt mazurskiedytuj kod

Prosze o ponowne przejrzenie zmian i jezeli jest to mozliwe zmiane tytulu artykulu.

Gwara mazurskaedytuj kod

Hej, chciałbym spytać, na jakiej podstawie przeniosłeś "gwarę mazurską" pod "etnolekt mazurski". Tytułem hasła powinna być forma najczęstsza (resp. ich powagę) w źródłach. Co tu chyba nie zachodzi... Laforgue (niam) 15:46, 16 sie 2016 (CEST) Cóż, ten użytkownik nie podał żadnych źródeł, które mogłyby skłaniać do takiej zmiany. "Własne uznanie" to tutaj bardzo mało. Na tematyce zna się bardzo dobrze @Imprezes - napiszę do niego, może coś poradzi, także w sprawie pozostałych zmian w haśle. Laforgue (niam) 16:16, 16 sie 2016 (CEST)

Plan regulacji urbanistycznej Bielskaedytuj kod

Cześć!:-) Pytanko, czy to ty pisałeś ten niemiecki tytuł przeze mnie poprawiony? To było nie bardzo po "niemieckiemu" hihi. Pozdrawiam serdecznie ze słonecznego Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 11:50, 21 sie 2016 (CEST)

Twoja stronaedytuj kod

 • To mam propozycję, na twojej stronie jest napisane że niemiecki znasz na "1" chyba się troszkę poprawiłeś,przemień to. U nas ma być dzisiaj 28° C . Uff jak gorąco :-) a u was? --J.Dygas (dyskusja) 12:17, 21 sie 2016 (CEST)

Hihi,na dann mach! :-)--J.Dygas (dyskusja) 13:38, 21 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Bielsko-bialska wyspa językowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 01:36, 4 wrz 2016 (CEST)

Podziękowanie - Philipp Johann Ferdinand Schuredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:47, 8 sty 2017 (CET)

Tramwaje w Brnieedytuj kod

Hej.

Zgłosiłem powyższy art do odbierania statusu DA, gdyż niestety jest w nim dość kiepsko pod względem uźródłowienia. pbm (dyskusja) 22:19, 15 sty 2017 (CET)

Max Sułkowskiedytuj kod

Uprzejmie proszę o spojrzenie i uwagi przed publikacją: [15] Dziękuję --Eduardschnack (dyskusja) 08:55, 2 wrz 2017 (CEST)

Podziękowanie - Alexander Neumannedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:55, 14 paź 2017 (CEST)

Zenobiusz Zwolskiedytuj kod

Witaj. Od kilku lat standardem jest, że uźródlowienie haseł podajemy w postaci przypisów, dlatego proszę o uzupełnienie hasła. Dodatkowo: sekcja „Linki zewnętrzne” nie służy do wskazywania źródeł informacji podanych w artykule. Z góry dziękuję. Ented (dyskusja) 02:34, 28 gru 2017 (CET)

Podziękowanie - Denham Foutsedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:32, 29 maj 2019 (CEST)

Plik:Bielsko-Biała, dzielnice.pngedytuj kod

Cześć. Skąd wziąłeś kontury dzielnic do powyższej mapki?. Naniosłem je na współczesną mapę: File:Biala1890-1925-2002.png i mi wyszło, że Biała Śródmieście jest na południe od Niwki, co wydaje mi się dziwne, a południowa część Hałcnowa była kiedyś w granicach Lipnika, zaś Biała Północ w większości nigdy nie należała do Białej? D_T_G 15:44, 7 lip 2019 (CEST)

Dzięki. Pomyliłem mapkę ze zwyczajowymi dzielnicami i osiedlami z 2002, miałem na myśli to drugie. Tu też Biała Śródmieście jest na południe od Niwki, bialskie rynki są w dzielnicy Biała Wschód. To chyba wszystko jasne już. Powodzenia i zdrowia. D_T_G 16:29, 7 lip 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Gaj777 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 22:21, 23 wrz 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gaj777" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy