Dyskusja wikipedysty:Galinhomane


Dyskusja wikipedysty:Galinhomane w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w gronie Wikipedystów!

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!

Paterm >Odpisz< 15:37, 14 gru 2008 (CET)

Spis treści

Kategoria:Szwajcarskie zespoły muzyczneedytuj kod

Jak chcesz pozbyc sie niepotrzebnego hasla, albo zbednej kategorii - zamiast kasowac zawartosc wstaw tam {{s|ek|powód} ten szablon. Masur juhu? 19:27, 20 sty 2009 (CET)

Przewodnikedytuj kod

Witaj! Mam zaszczyt i przyjemność bycia twoim WikiPrzewodnikiem :) Niezwykle się cieszę i mam nadzieję, że dobrze spełnię swe wymagania :). Ze wszelkimi problemami, pytaniami oraz ewentualnymi konfliktami z innymi zgłaszaj się do mnie przez dyskusję :). Z pozdrowieniami, Plogi Dyskusja 20:31, 14 wrz 2009 (CEST)

Przewodnikedytuj kod

Twój Wikiprzewodnik Plogi zrezygnował z edytowania Wikipedii. Nie wiem czy potrzebna Ci jest jeszcze pomoc przewodnika. Jeśli tak to odpisz mi na mojej dyskusji. Pozdrawiam Rw23 (dyskusja) 16:09, 10 sty 2010 (CET)

Parafia p.w. Matki Boski Częstochowskiej w Łukcieedytuj kod

Mam taką propozycję - skoncentruj się na tym artykule i odpuść sobie grzebanie przy tym co ja zrobiłem. Krzysztof Nowosielski (dyskusja) 01:48, 21 lip 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 09:15, 7 gru 2010 (CET)

Kategorieedytuj kod

Witaj. Czemu ma służyć tworzenie takich kategorii jak np. ta skoro jest ta? Nie powinniśmy się tak rozdrabniać. Teraz nie mam czasu, ale po południu będę musiał zgłosić te kategorie do usunięcia niestety. Pozdrawiam Tashi dyskusja 01:18, 14 mar 2011 (CET)

Kamil Stochedytuj kod

Podczas głosowania nad DA ktoś zwrócił uwagę, że skoczek wciąż jest "młody", więc daliśmy tam "mały". Może nie brzmi to za bardzo, ale co zrobić ;) Pozdrawiam Dominik Fiuk (dyskusja) 12:28, 26 kwietnia 2011, (CEST)

Kategoryzacja linii metraedytuj kod

W przypadku systemów metra uzgodniono ramach projektu nazewnictwo w formie "metro w XY", "Linie metra w XY" itp., niepożądane jest tu tworzenie form przymiotnikowych. Co do szczegółów zasad nazewniztwa polecam uwagi w Dyskusja Wikiprojektu:Metro#Nazewnictwo stacji metra i kolejowych, w tym przypadku w szczególności pkt. 5. Pozdrawiam -- Alan ffm (dyskusja) 17:07, 31 gru 2011 (CET)

Odp.: Przeniesienieedytuj kod

Takie rzeczy możesz robić samodzielnie. Masz do tego uprawnienia.

Przycisk "Przenieś" w skórce Książka jest na prawo od "edytuj", "historia i autorzy".

Jak znaleźć przycisk przenoszenia w domyślnej skórce Wektor

W skórce Wektor przycisk "Przenieś" znajdziesz schowany w rozwijanej liście oznaczonej strzałką, bezpośrednio na lewo od okienka wyszukiwania, a na prawo od gwiazdki.

Po kliknięciu otworzy się okienko, za pomocą którego możesz dokonać przeniesienia strony pod nową nazwę.

Pomoc administratora jest potrzebna tylko wtedy, gdy wybrana strona docelowa nie jest pusta. Pozdrawiam, --WTM (dyskusja) 22:35, 15 sty 2012 (CET)

Billy & Billyedytuj kod

Dziękuję za pracę wykonaną w artykułach o Sunday'u i Grahamie. Jest jeszcze trzeci Billy, najbardziej kontrowersyjny - William Marrion Branham. Brakuje w nim przede wszystkim sekcji krytycznej, bo krytycznych ocen jest wiele. Artykuł pisany był przez zwolenników, ktoś tylko po to utworzył konto, nie byłoby większego problemu w doprowadzeniu tego artykułu do bardziej wikipedialnej formy, chwilowo jednak wolę trzymać się od tego artykułu z daleka. Zapewne uaktywniliby się ipkowie-obrońcy. Z drugiej strony dokonałem kiedyś pierwszej swej drobnej edycji w tym artykule i zaraz ktoś śle maila w stylu - "a wiesz kto to jest?" I link do jakiejś strony internetowej. Niektórzy przesadzają. Wystarczy dokonać jednej edycji w danym haśle i już ktoś myśli, że utożsamiam się ze wszystkim, co w tym haśle jest zawarte. Pozdrawiam i życzę owocnych edycji. Janczuk d'un jour pour attendre 21:54, 12 lut 2012 (CET)

Frondaedytuj kod

Czy wydawnictwa Frondy to poważne źródła historyczne? Polack (dyskusja) 15:20, 11 cze 2012 (CEST)

  • Kategoria, o zbrodniach bojówek komunistycznych jest adekwatna do artykułu (Zbrodnia w Lerypolu)? Zbrodnia została dokonana z pobudek nacjonalistycznych w artykule nie ma informacji o zaangażowaniu politycznym sprawców. Polack (dyskusja) 20:24, 11 cze 2012 (CEST)

Jailhouse Rockedytuj kod

Utworzyłem przekierowanie do Więzienny rock. Ponadto fabułę przeniosłem do utworzonego przeze mnie artykułu. Tamten art i tak był bez źródeł. Pozdrawiam serdecznie! Karol 1111 dyskusja 10:10, 2 sie 2012 (CEST).

Re: szablony dzielnicedytuj kod

Większość (znaczna) szablonów podziału jednostek administracyjnych jest nazwana nazwą jednostki, której podział zawiera. Jest to zarówno prostszy (krótszy) zapis jak i mniej kłopotliwy dla edytorów (nie ma problemu z pytaniem "jak została przetłumaczona nazwa typów jednostek dla XYZ"). Mam nadzieję że te pozostałe szablony kiedyś uporządkujemy. Nie ma powodu tych, które są nazwane zgodnie ze schematem przenosić pod inne nazwy. ~malarz pl PISZ 08:11, 19 lut 2014 (CET)

Reprezentacja Szwecji w piłce nożnejedytuj kod

Dlaczego zostały wycofane moje edycje? --9QBUS9 (dyskusja) 14:24, 23 cze 2016 (CEST)

Tydzień kenijskiedytuj kod

Cześć. Cieszę się z Twojego udziału w tym tygodniu tematyczym. Warto jednak jeszcze wpisać się na listę uczestników. To zawsze bardziej poprawi statystyki. Pozdrawiam i liczę na dalszą współpracę. Drzewianin (dyskusja) 16:32, 17 gru 2016 (CET)

szablon fakt w dezercjaedytuj kod

Wstawiłeś szablon fakt (i dobrze). Mozna było i informację wyrzucić jako niewiele majacą wspólnego z tematem artykułu. Po co jednak ten wielgaśny szablon:

Po pierwsze - widzę -nie pogrubiaj zatem liter w mojej dyskusji. Po drugie, jeśli już, to nie cytuj części, a całość twojego wielgaśnego, nikomu niepotrzebnego szablonu. Dodaj np TO: "od 2017-02 ..."

sugeruję poprawiać artykuły, a nie "oszablonowywać" je--Kerim44 (dyskusja) 00:54, 7 lut 2017 (CET)

Odp:NK Zagr(z)ebOdp:NK Zagr(z)ebedytuj kod

Odp:NK Zagr(z)eb

Cześć :) NK Zagreb to żaden wyjątek, musisz spojrzeć na temat od innej strony. Nie ma to na pewno związku z tym, czy to Bałkany czy nie. Na początek stosowne analogie: AC Milan (nie AC Mediolan), AS Roma (nie AS Rzym), FC Basel (nie FC Bazylea) etc. W dużym uproszczeniu nazewnictwo klubów dzieli się na dwie grupy: nazwę własną stanowi wyłącznie nazwa miasta i nazwa miasta stanowi wyłącznie dodatek wyróżniający. NK Zagreb należy do tej pierwszej grupy. NK to skrót od "Nogometni klub", co samo w sobie nie jest nazwą własną, a jedynie jej rozszerzonym opisem. Nazwę własną stanowi "Zagreb". Nazw własnych firm, przedsiębiorstw etc nie tłumaczymy. Do drugiej grupy należy m.in. Bayern Monachium. Tu nazwa miasta występuje w polskiej wersji, bo jest dodatkiem do "Bayern". Jak z pewnością wiesz, Bayern to Bawaria, jednak nie tłumaczymy jej w nazwie tego klubu. Jeżeli niezbyt jasno wytłumaczyłem swój punkt widzenia, chętnie podyskutuję na ten temat. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 14:46, 25 lut 2017 (CET)

Cofanie edycjiedytuj kod

Czy TY wiesz kiedy cofa się edycje innego wikipedysty? --Kerim44 (dyskusja) 12:55, 6 cze 2017 (CEST)

  • czy Wiesz kiedy cofa się ..... To retoryczne pytanie z wikietykiety. Komu przeszkadza? Mi przeszkadza. Dno? To popraw. Potrzebne przypisy? Wstaw [potrzebny przypis]--Kerim44 (dyskusja) 13:11, 6 cze 2017 (CEST)

Ok- gdzieś musi być "złoty srodek":)). Nie mam jakiegoś szczególnego stosunku do tego hasła. Po prostu szabloony tego typu, moim zdaniem, bardzo podważają wiarygodność wikipedii. Znowu.... moim zdaniem, wikipedia nie musi być zbiorem artykułów skończonych (medalowych). Dużo wazniejszy jest "slad", zaczepienie... Stąd moje uwagi--Kerim44 (dyskusja) 13:32, 6 cze 2017 (CEST)

PAOKedytuj kod

Cześć. Wyjaśnij proszę zmianę transkrypcji z O na Ó (pod którą z reguł transkrypcji [1] podpada). Dzięki. Elfhelm (dyskusja) 23:53, 22 kwi 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Galinhomane" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy