Dyskusja wikipedysty:Gdarin


Dyskusja wikipedysty:Gdarin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Błogosławieni cisi...
... albowiem nie łamią wikietykiety :)

Uwaga! Odpowiadam na swojej stronie dyskusji. W sprawach wymagających pilnej interwencji admińskiej zgłoś się tutaj.
„Gdy podłączamy się do sieci, wchodzimy w środowisko, które sprzyja pobieżnemu czytaniu, chaotycznemu myśleniu i powierzchownej nauce”
Nicholas Carr

Archiwum dyskusji do XII 2005 2006: I II-lII IV V VI-VIII IX X-XI XII-II 2007 III-IX 2008 X-V 2009 VI-II III-XI 2010 do XI 2011 do IX 2012 do I 2017 do VI 2017 do XII 2017 do VI 2018 do V 2019 do II 2020 do VI 2020

Dodaj nową wiadomość

Spis treści

Szablonedytuj kod

Witaj, znam go ale nie jestem fanem takiego rozwiązania. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 14:18, 2 lip 2020 (CEST)

Garden of Wordsedytuj kod

Jakie treści są nieweryfikowalne? Przecież jest bardzo dużo linków, czego brakuje? Prosze o radę.

Wszędzie tam gdzie w haśle jest: [potrzebny przypis] lub [brak potwierdzenia w źródle] powinno być źródło zgodne z WP:WER. Gdarin dyskusja 21:52, 7 lip 2020 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2020:07:07:Różnice w dokumentowaniu rozgrywek ekstraklasy piłkarskiejedytuj kod

Szacun wielki za takie rozwiązanie. Ciacho5 (dyskusja) 16:56, 10 lip 2020 (CEST)

Mustapha Allaouiedytuj kod

Cześć, Jestem nowy na Wikipedii i piszę z zapytaniem, jak mam poprawić artykuł, aby zlikwidować "Dopracować" Pozdrawiam Stasiek skoczek! (dyskusja) 11:20, 12 lip 2020 (CEST)

@Stasiek skoczek! Cześć, przeczytaj Pomoc:Styl – poradnik dla autorów. Dla przykładu zobacz jak wyglądają wyróżnione hasła o piłkarzach, np. wymienione na stronie Wikipedia:Dobre Artykuły. Przy okazji, w tym artykule brakuje informacji o tym, że był w reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich 2004 i o debiucie w reprezentacji w 2009 (te informacje są na angielskiej Wikpedii, ale trzeba jeszcze poszukać do nich przypisu i można dodać). Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 19:45, 12 lip 2020 (CEST)

Odp:Katarzyna Pawlikowskaedytuj kod

Odp:Katarzyna Pawlikowska

Cześć, hasło zostało odtworzone zaraz po usunięciu. Andrzej19 (dyskusja) 20:24, 12 lip 2020 (CEST)

Stochedytuj kod

W tydzień to tu można co najwyżej pierdoły poprawić, a nie przebudować całe hasło ;). IMHO jak uda się je doprowadzić do docelowego stanu do początku sezonu zimowego to będzie duży sukces. Ja coś tam zacząłem grzebać, spróbujemy to chyba razem z @Barcivalem jakoś ogarnąć, ale w tydzień czy miesiąc nie da się tego zrobić - cała sekcja przebieg kariery jest de facto do napisania od nowa, a te szczegółowe opisy wraz z częścią statystyk i innych informacji do przeniesienia do oddzielnych haseł. Nie będę ukrywał, że omijałem to hasło szerokim łukiem, bo próba ogarnięcia tego to istna syzyfowa praca, ale czas wreszcie wziąć byka za rogi, choć nie obiecują, że w trakcie nie dam za wygraną, bo cały czas przeraża mnie to ile pracy tu trzeba włożyć, żeby to miało ręce i nogi. Na razie grzebię tam coś przy pierdołach, gdzie można hasło odchudzić na technikaliach i nieistotnych, czy wręcz zbędnych kwestiach, ale też to chwilę zajmie. 99kerob (dyskusja) 16:35, 13 lip 2020 (CEST)

@99kerob Na szybko można wydzielić do nowego artu część od Igrzyska olimpijskie do Rekordy skoczni. To już znacznie odchudzi główny. Gdarin dyskusja 17:51, 13 lip 2020 (CEST) Raz, że nie tak chcemy to podzielić (zobacz moja stronę dyskusji - tam Barcival zaproponował jak to zrobić i wydaje się to najsensowniejszym wyjściem żeby wilk był syty i owca cała), a dwa, że to niewiele da, bo problemem jest przede wszystkim kilkaset przypisów, które rozwalają technikalia, a one umieszczone są w zdecydowanej większości w przebiegu kariery, a w statystykach jest ich niewiele, więc jak był problem z szablonami tak dalej będzie. IMHO statystyki w głównym haśle też są częściowo do przycięcia (np. te szczegółowe zestawy not powinny polecieć do haseł o poszczególnych sezonach), ale przeniesienie całości do oddzielnego hasła to żadne rozwiązanie problemów, zwłaszcza że czytelnicy w sporej liczbie wchodzą do hasła właśnie dla tych statystycznych sekcji (taka specyfika tego sportu). 99kerob (dyskusja) 18:00, 13 lip 2020 (CEST) Oj w swoim czasie jeździło się do Zakopca "Na Małysza", więc nie musisz mi tłumaczyć. :) Ale inna sprawa, że hasło wygląda teraz okropnie i na medal nie zasługuje. Gdarin dyskusja 18:04, 13 lip 2020 (CEST)

Cofnięcie uprawnień Redaktoraedytuj kod

Witam. około 5 miesięcy temu cofnąłeś mi uprawnienia redaktora na wikipedii. Aktualnie wprowadzałem jakies drobne zmiany i dopiero to zauważyłem. zaczałem badać czemu się tak stało i - wstyd się przyznać, okazało się że od około roku na moim koncie edycji dokonywała znajoma mi osoba bez mojej wiedzy.

Około roku temu szkoliłem znajomego (starszy pan, profesor akacemicki z Warszawy) z obsługi wikipedii. Byłem u niego w domu logowałem się do przeglądarki, szkoliłem jak edytować i dodawać artykuły. Prawdopodobnie pozostawiłęm zalogowane konto i hasło w jednej z przeglądarek. Nawet nie przyszło mi do głowy że mógłby dokonywać edycji z mojego konta które byłyby uznane za mało wartościowe lub szkodliwe.

Czy istnieje możliwość odzyskania uprawnień redaktora? Niewiele edytuję ale moje zmiany zdecydowanie nie są mało wartościowe :) pozdrawiam --Bmalina (dyskusja) 10:37, 19 lip 2020 (CEST)

@Bmalina napisz proszę kilka nowych haseł, tak by nikt nie miał wątpliwości, że znasz zasady i zalecenia Wikipedii a następnie złóż wniosek na stronie WP:PUR, pozdrawiam Gdarin dyskusja 12:56, 19 lip 2020 (CEST) @Gdarin wiesz co nowych haseł nie będę pisał (na stronie o mnie zamieściłem swego czasu jasny komunikat) zbyt wiele mojej pracy zostało kiedyś usunięte z powodu "uznaniowości" co zasługuje na Encyklopedie a co nie. Zakończyłem karierę jako wikipedysta, ale zdecydowanie od czasu do czasu poprawiam to i owo - zwłaszcza hasła które tworzyłem. Prośba o przyjżenie sie mojej niegdysiejszej twórczości (hasła związne z Ukrainą, cały art. Dniepropietrowsk jest mojego autorstwa, masa kozackich hetmanów itd. Napisałem (tłumaczyłem) też bardzo swego czasu znany (viral) artykuł Pismo Kozaków zaporoskich do sułtana Mehmeda IV. Jeśli na tej podstawie nie możesz mi przywrócić uprawnień to trudno, ale liczę że wcześniejsza historia moich edycji jest wystarczająca. Pozdrawiam--Bmalina (dyskusja) 19:14, 19 lip 2020 (CEST) @Bmalina Uprawnienia redaktora to nie medal za dawne zasługi, po prostu uznajemy, że redaktorzy radzą sobie na tyle dobrze z edytowaniem, że ich edycje mogą być od razu prezentowane. Przecież zależy nam na jakości... Gdarin dyskusja 19:37, 19 lip 2020 (CEST) to też o medal nie proszę, tłumaczę że konto zostało wykorzystane przez osobę bez mojej wiedzy, a to ze doskonale sobie radzę widać po wielu latach edycji. dobra - szkoda gadac. miłego dnia.--Bmalina (dyskusja) 19:27, 21 lip 2020 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2020:07:09:Edward Popielskiedytuj kod

Brak głosów nie oznacza, że nieuźródłowione hasło powinno zostać (WP:WER?). A moim zdaniem, źródła do ksiązek fabularnych nie są rzetelne/wiarygodne, i takie haslo nie spełnia też WP:ENCY. PS. Dla jasności: "Encyklopedycznymi są tematy znaczące, odnotowane przez wiarygodne i neutralne źródła, niezależne od opisywanego podmiotu" - tak mowi zalecenie. A wszystkie źródła w tym haśle są oczywiście zależne. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 02:17, 21 lip 2020 (CEST)

@Piotrus Dyskusje rozliczane są zgodnie z regulaminem Poczekalni: Zgłoszenie, które nie doczekało się komentarza, jest przenoszone do załatwionych. Przedmiotowa strona pozostaje wówczas w Wikipedii. Swoją drogą mógłbyś przystopować, bo poczekalnia ma ograniczoną wydolność i nie powinno się jej zarzucać dziesiątkami zgłoszeń na ten sam temat, bo gdyby nawet ktoś chciał hasła poprawić to nie na rady (dotyczy bohaterów Alo Alo). Gdarin dyskusja 08:58, 21 lip 2020 (CEST) No to możemy takie hasła nie spełniające WP:WER po prostu kasować, zgodnie z "osoby dodające do artykułu nowy materiał powinny wskazać wiarygodne źródła, inaczej każdy wikipedysta może ten materiał usunąć"? Tryb WP:EK może? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 10:47, 21 lip 2020 (CEST) Generalnie daje się zawsze szansę na poprawę. Nowe hasła z sensowną treścią, ale bez źródeł można przerzucać do brudnopisu, stare zgłaszać do poczekalni (ale tak żeby jej nie zapchać). Gdarin dyskusja 10:51, 21 lip 2020 (CEST) Co do przenoszenia do brudnopisu, jest jakis skrypt to tego czy cos? A co zapychania poczekalni, proponuje zmienic regulamin, bo inaczej to jest narzekanie, ze ktos znalaz czas / ochote sie zajac czyms i robi 'backlog'. Zgroza, komus sie chce cos robic i inni nie nadzaja, przystopowac go, bo za duzo pracuje? Eh :) PS. Zeby bylo konstruktywnie, to mam taka propozycje do rozazenia: kazdy zglaszajacy wiecej niz jedno dziennie haslo do poczekalni jest proszony o zostawienie jednego komentarza w innej dyskusji za kazde dodane zgloszenie poza pierwszym. Np. jesli ktos zglosi 5 hasel w jednym dniu, proszony jest o zostawienie glosow/komentarzy na przynajmnej 4 innych haslach. Ot, problem z backlogiem rozwiazny. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 05:46, 22 lip 2020 (CEST) @Piotrus Preferencje -> Gadżety -> Przenieś do brudnopisu Gdarin dyskusja 09:42, 22 lip 2020 (CEST) Super! Jako, że w Wikipedia:Narzędzia/Przenieś do brudnopisu nie widzę opisu kiedy stosować, możesz poradzić, ile dni/tygodni/miesięcy/lat może mieć tak potraktowany art.? Kiedy do brudnopisu, a kiedy do Poczekalni? Bo nie chce by za kilka tygodni itp. ktoś się skarżył w Kawiarence, że Piotrus po kryjomu przenosi nieprawidłowo za stare(?) art. do brudnopisu... --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 10:37, 22 lip 2020 (CEST) @Piotrus: Z tym gadżetem nie będzie tak, że "przenosisz komuś arty po kryjomu do brudnopisu", bo ten gadżet zostawia wygenerowaną wiadomość na stronie dyskusji autora, co należy poprawić (tutaj akurat podpunkty wypisuje redaktor, który przenosi hasło) ;-). A gdy strona zostanie przeniesiona, to pod wygenerowaną przez gadżet wiadomością pojawi się twój podpis - bo ty żeś przeniósł autorowi stronę do brudnopisu. XaxeLoled AmA 10:50, 22 lip 2020 (CEST) @Piotrus Chodzi o nowe hasła, z ostatnich dni, a nie sprzed lat. Przenoszenie do brudnopisów nie jest nigdzie unormowane, przyjęło się przenosić je IP-kom (wtedy do brudnopisu gościnnego) lub nowicjuszom. Nie widzę większego sensu w przenoszeniu rzeczy, które i tak nie wybronią się w poczekalni, ale takich jakie mogłyby zostać po dopracowaniu - trzeba to wtedy dokładnie wyjaśnić z podaniem linków do stron zasad czy pomocy, co ten ktoś ma zrobić (np. samo napisanie "styl nieency" nie wystarczy). Dobrze też dodać do obserwowanych przenoszone hasło, wtedy można kontrolować czy nie wróciło za jakiś czas niepoprawione (lub tylko trochę poprawione), takich którzy nie reagują na uwagi i nagminnie wstawiają hasła niepoprawione warto zgłaszać adminom na PdA. Gdarin dyskusja 10:53, 22 lip 2020 (CEST) Rozumiem. Ostatnio też widzę, że niektóre zgłoszenia są przenoszone do brudnopisu gościnnego zamiast całkowitego skasowania. Np. Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2020:07:12:Eberhard Mock. Kto je tam ma poprawiać, i jak długo będą czekać? Czy to jest gdzieś unormowane, żebym mógl przeczytac powiązane zasady? Dzięki za wyjaśnienia! --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 11:09, 22 lip 2020 (CEST) Nie jest to nigdzie unormowane. Tak naprawdę to przenoszenie do brudnopisu to taka grzeczniejsza forma ekowania, jak to ktoś kiedyś określił, bo przecież decyzją jednej osoby hasło trafia z maina do przestrzeni prywatnej. A już brudnopis gościnny to wysypisko niechcianych artykułów, którymi się nikt nie interesuje, a czasem można tam znaleźć takie, które relatywnie łatwo poprawić, by przenieść do maina, tylko że łatwiej przenosić niż poprawiać... Gdarin dyskusja 11:18, 22 lip 2020 (CEST)

Odp:Wikipedia na zastępstwieedytuj kod

Odp:Wikipedia na zastępstwie

Hahaha, jako nauczyciel matematyki w pełni się z Tobą zgadzam! ;) Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 15:18, 21 lip 2020 (CEST)

PS. Matematyka już oficjalnie jest :) Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 15:28, 21 lip 2020 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Witaj. Czy mógłbyś usunąć taką stronę, bo znalazłem ją przypadkiem no i to oczywisty wandalizm: Twoim systemie brakuje niektórych plików lub są one uszkodzone. Zrestartuj klienta i spróbuj jeszcze raz lub zainstaluj klienta ponownie. Jeśli to nie pomoże valorant problem FilutekPL niebot (dyskusja) 23:28, 22 lip 2020 (CEST)FilutekPL niebot

Wtf typie XDedytuj kod

Napisaliśmy strone wiki autora muzyki a ty usunałeś co jest nie tak? na niemieckiej stronie wiki podobnie to wygląda. Mogłbyś pomóc ułożyć ładnie tą strone bo nie kazdy człowiek jest wszechwiedzący jak robić daną strone lub coś poprawić w tym momencie chodzi mi o tytuł. HaradaMusicPolska (dyskusja) 17:53, 23 lip 2020 (CEST)

Odp:"Ja tak mam z Gdarinem, choć czasem się zgadzamy"edytuj kod

) W sumie nie. Jedna z naszych koleżanek powiedział mi kiedyś, że mamy trudne i mocne charaktery i dlatego czasem jakoś nie potrafimy sobie odpuścić. Najważniejsze że potrafimy dochodzić do porozumienia, nie walimy po oczach i pewnie kiedyś, może w realnym Krakowie wypijemy piwko przy świetle jupiterów. --Adamt rzeknij słowo 21:39, 28 lip 2020 (CEST)

Werwolfedytuj kod

Ok, tak też uczynię. Dziękuję za podjęte w sprawie działania! Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 19:19, 29 lip 2020 (CEST)

Poprawka.edytuj kod

Witam, dziś usunął pan stronę Faun L900 D567, Dopracowałem artykuł : https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Juchcik/Faun_L900_D567, i chciałbym aby pan go sprawdził czy jest już wszystko dobrze, jeżeli tak to prosiłbym o przywrócenie.

Poprosiłem o pomoc uczestników Dyskusja wikiprojektu:Militaria. Gdarin dyskusja 09:59, 1 sie 2020 (CEST)

Zidan teologedytuj kod

Wielce szanowny a zacny Gdarinie Administratorze!

Wybacz, że pozwalam sobie niepokoić zwłaszcza w sobotę, kiedy zapewne zażywasz zasłużonego wypoczynku weekendowego. Zauważyłem, że zablokowałeś na miesiąc użytkownika Zidan teolog. Nie polemizuję z tą decyzją, gdyż uważam ją za słuszną - sam wycofałem przed chwilą dwie niepoprawne edycje, gdzie użytkownik wpisał się jako uczestnik TT sprzed 9 lat i podał na stronie Wikipedysty wprowadzającą w błąd informację. Uważam jednak, że powinieneś zamieścić w dyskusji użytkownika informację o blokadzie i za co była, żeby utrzymać pewien standard (nie była bądź co bądź to blokada wandala).

Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Hoa binh (dyskusja) 08:56, 1 sie 2020 (CEST)

Poprosiłem CU o sprawdzenie, czy to nie pacynka zablokowanego na zawsze użytkownika, czekam na odpowiedź. Gdarin dyskusja 09:52, 1 sie 2020 (CEST) @Hoa binh tak jak myślałem: to pacynka Wikipedysta:Tymoteusz Ptuś (potwierdzona przez @Nedops), przypuszczam, że nie ostatnia (po drodze były już Wikipedysta:Zidanedesa i Wikipedysta:Tymoteusz Piecha) Gdarin dyskusja 14:29, 1 sie 2020 (CEST) Dziękuję za informację. Nie wiedziałem nawet, że taki ktoś istnieje. A to dopiero jajcarz! Pozdrawiam. Hoa binh (dyskusja) 14:38, 1 sie 2020 (CEST)

Co tu tak słodko pierdzotko?edytuj kod

Czemu w ogóle sie pikamy? Przecież się nie znamy? Szokuje mnie to, choć nie mam nic preciwko piernikowaniu, Hm. Marencja (dyskusja) 20:17, 3 sie 2020 (CEST)

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiegoedytuj kod

Chciałbym poprosić o przywrócenie usuniętego artykułu o Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, nad którym pracowałem.

Artykuł ten nie miał na celu promować organizacji, zaś udzielać informacji o jej funkcjonowaniu, historii i istnieniu dla osób zainteresowanych tematyką polskiej, samorządowej polityki młodzieżowej. MSWD działa nieprzerwanie od 2014 roku i odniosło parę istotnych w skali województwa sukcesów. Ponadto, z uwagi na fakt, iż samorządy wojewódzkie nie mają ustawowego obowiązku prowadzenia takiego organu, sama formuła organizacji projektu jest istotna dla osób zainteresowanych tematem.

Odnośnie zarzutów o braku encyklopedyczności - znaczna większość informacji zamieszczonych na stronie została poparta źródłami. Niestety, nie znam prac naukowych na temat polskiej polityki młodzieżowej, ale wydaje się, że strona na Wikipedii o np. Zbigniewie Stonodze nie odnosi się do źródeł naukowych, a jednocześnie nikt nie zarzuca jej brak encyklopedyczności i chęć promowania się.

Byłbym zobowiązany za rozpatrzenie tej prośby - poprosiłbym także o sugestię, jak należy artykuł rozbudować, aby w pełni spełniał standardy narzucane przez wikipedystów. Obecnie jednak czuję pewien niesmak, bowiem artykuł był precyzyjny, bezstronny i poparty źródłami, a pomimo to został usunięty. Maxster256 (dyskusja) 11:59, 9 sie 2020 (CEST)

Nie widać tych encyklopedycznych sukcesów, dlatego hasło zostało usunięte. Gdarin dyskusja 19:20, 9 sie 2020 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gdarin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy