Dyskusja wikipedysty:Gdarin


Dyskusja wikipedysty:Gdarin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Błogosławieni cisi...
... albowiem nie łamią wikietykiety :)

Uwaga! Odpowiadam na swojej stronie dyskusji. W sprawach wymagających pilnej interwencji admińskiej zgłoś się tutaj.
„Gdy podłączamy się do sieci, wchodzimy w środowisko, które sprzyja pobieżnemu czytaniu, chaotycznemu myśleniu i powierzchownej nauce”
Nicholas Carr

Archiwum dyskusji do XII 2005 2006: I II-lII IV V VI-VIII IX X-XI XII-II 2007 III-IX 2008 X-V 2009 VI-II III-XI 2010 do XI 2011 do IX 2012 do I 2017 do VI 2017 do XII 2017 do VI 2018 do V 2019 do II 2020 do VI 2020 do XII 2020

Dodaj nową wiadomość

Spis treści

Pytekedytuj kod

Przygotowałem sobie listę 5 kolejnych haseł. Postaram się dzisiaj po południu ogarnąć, ale nie wiem, czy wszystkie zdążę. Dobrze by było chyba zmobilozować osoby zajmujące się konkretnymi działami do poprawy, np. Adamt mógłby zerknąć na malarzy, przynajmniej tych niderlandzkich. Hoa binh (dyskusja) 14:14, 2 sty 2021 (CET)

@Hoa binh Spiesz się powoli. Jak gdzieś się pomylisz ze zmęczenia czy pośpiechu, to nikt tego nie poprawi. Nie będę do nikogo pisał, kto będzie chciał, to się włączy do poprawiania i bez mego pisania, bo jakbym napisał, to jeszcze ktoś powie, że go zmuszam do czegoś. Wstawiłem info o akcji do szablonu Obserwowane, wrzuciłem kilka poprawionych do Czywiesza z linkiem do akcji, to już chyba wystarczy, jeśli chodzi o reklamowanie akcji. Gdarin dyskusja 17:38, 2 sty 2021 (CET)

Wszyscy jesteśmy Syzyfamiedytuj kod

Weź mnie już nie zniechęcaj... Poprawiłem przed chwilą hasło Pytka o renesansowym kompozytorze. Był po angielsku singer in the court chapel, śpiewakiem w kapeli dworskiej, z czego Pytek zrobił wokalistę kaplicy sądowej. Co hasło Pytka, to głupsze jedno od drugiego. Ja tu muszę jeszcze co najmniej dwa hasła Pytka poprawić i dwa swoje własne jeszcze napisać. Dziś nie zdążę już, jutro wszystkiego też nie... Hoa binh (dyskusja) 20:16, 4 sty 2021 (CET)

  • Uważasz, że to, co robię, nie ma sensu? Być może. Ale tam jestem dumny przynajmniej z części tego, co zrobiłem. Brak tych haseł źle by świadczył o Wikipedii. Zrobiłem dzisiaj Lesura (zgłoszę go później do CW, bo muszę jeszcze w jednym źródle coś sprawdzić). Hoa binh (dyskusja) 12:02, 5 sty 2021 (CET)

Usunięcie informacjiedytuj kod

Dzień dobry. Dlaczego usunął Pan mój profil z Wikipedii ? Sebekpsp (dyskusja) 18:15, 5 sty 2021 (CET)

Blokada: odp.edytuj kod

Bardzo przepraszam za wszystko, obiecuję że to się nie powtórzy. A przy okazji, czy po co najmniej 30 dniach i wykonaniu co najmniej 150 edycji w mainie będę mógł znów zgłosić wniosek o przyznanie uprawnień? Ponadto, czy mógłbyś obniżyć zabezpieczenie mojej strony, archiwum dyskusji i brudnopisu z żółtej na zieloną kłódkę? Teraz tych stron nie mogę edytować. Pozdrawiam, Byron Love (dyskusja) 08:47, 6 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Nelly Sachsedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:57, 7 sty 2021 (CET)

Błędna data urodzin i miejsca urodzenia Piotr Czai!edytuj kod

Witam. Mam wrażenie, że mylicie 2 osoby o tym samym nazwisko! Skąd wziął Pan informację, że P. Czaja - scenarzysta urodził się w Łodzi w 1965? Prosiłbym bardzo nie postarzać o sporo lat naszego kolegi! Mam na to dowody! Mam wrażenie, że łączycie biogramy dwóch różnych ludzi o tym samym nazwisku, bo z tego co słyszałem, to P. Czaja - scenarzysta nie grał w filmie Słodko-gorzki, być może ten który grał, urodził się w Łodzi, ale wówczas to inny Piotr Czaja. Niestety nie mam źródeł internetowych oprócz informacji osobistych, ale mam źródło co do miejsca i daty urodzenia, aczkolwiek oczywiście szanujemy prywatność, jest RODO i nie będziemy podawać właściwej. W każdym razie dokonałem już usunięcia fałszywej daty urodzin i prosiłbym o szybkie zaakceptowanie zmian lub jeżeli ktoś ma jakieś "ale" to proszę o podanie maila, to wyśle dowody, Pozdrawiam, Tomek

odp. Medal im. Prof. Wojciecha Świętosławskiegoedytuj kod

Dzień dobry. Rzeczywicie zaniedbane hasło! Postaram się dzisiaj zmobilizować i zaktualizować. Pozdrawiam --Joanna (dyskusja) 10:08, 12 sty 2021 (CET)

Pytanie z ciekawości :)edytuj kod

Hej, odkryłem właśnie, że parę lat temu ktoś próbował zrobić mi stronę, czemu całkiem słusznie zapobiegłeś. Jestem jednak ciekaw, co tam było napisane. Pamiętasz może albo jesteś w stanie podejrzeć i streścić? Mam nadzieję, że nie zawracam głowy za bardzo :) --Wojsław Brożyna (dyskusja) 10:51, 12 sty 2021 (CET)

Waszkiewiczedytuj kod

Spokojnie Gdarinie, zaparz sobie herbatki albo yerba mate pysznej. O mało co... a efekt taki, że wyszły dwa przyzwoite hasła. Odpocznij i wracaj :) Hoa binh (dyskusja) 13:07, 12 sty 2021 (CET)

  • A tak swoją drogą, na Commons nie bywa lepiej. Słabej rozdzielczości, lichej jakości i przycięty tu i ówdzie wizerunek jednej osoby robi za wizerunek zupełnie innej osoby. Nie pierwszy raz. Hoa binh (dyskusja) 13:59, 12 sty 2021 (CET)

Piotr Czaja - książka "Autostop po polsku"edytuj kod

Hej! Dzięki wielkie za poprawienie biogramu. Co do książki to była wydana kilkanaście lat temu i niespecjalnie wiem jaki przypis podać, dlatego dałem link do sklepu internetowego gdzie jeszcze można ja kupić (jest jeszcze w innych, w razie czego mogę też linki wkleić, ale chyba jeden wystarczy)- to w tej chwili jedyne co mogę podać, ale przynajmniej jest to rzetelne źródło. Tam jest opis książki i to "ten" P. Czaja jest jej autorem. Myślę, że dobrze zrobiłeś z usunięciem tej roli, bo tak jak wspomniałem nie mogę podać przypisu, ale wiem, że gdzieś mówił, że tam nie grał. Naprawdę mam wrażenie, że jest jeszcze jakaś 1-2 osoby o podobnym nazwisku, z którymi czasem go mylą (nie licząc byłego bramkarza reprezentacji:)), dlatego podałem tylko takie informacje, które są sprawdzalne w 100%. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki, Tomek

Prasówkiedytuj kod

Ja tylko z ciekawostką. Ta epidemia COVID-19 w Grecji to jeszcze pikuś. Niedawno znalazłem tulipanową rewolucję w Kirgistanie. Prasówka z 2005 roku, porzucona w trakcie protestów, od piętnastu lat czekająca na aktualizacje. Aby ten tekst przypominał chociaż poziom czywieszowy musiałem przepisać wszystko od nowa. Poza wyjątkowymi sytuacjami (jak atak na Kapitol) prasówki powinny trafiać do brudnopisu z automatu. Runab (dyskusja) 12:44, 13 sty 2021 (CET)

@Runab zgłosiłem jeszcze 2 covidy do poczekalni do kolekcji, pozdrawiam Gdarin dyskusja 19:55, 13 sty 2021 (CET) Przejrzałem stan artykułów covidowych i ręce mi opadły. Co nie wylosuje to trafiam na artykuł porzucony w kwietniu lub maju. Nie obejdzie bez zbiorowych zgłoszeń (gdzie w jednym zgłoszeniu będą artykuły od jednego autora), bo inaczej sparaliżujemy całą poczekalnię. Na co dzień staram się być spokojny, ale moja cierpliwość też ma swoje granice. Runab (dyskusja) 21:15, 13 sty 2021 (CET) @Runab Może ludzie przynajmniej się zastanowią, zanim założą kolejne tego typu hasła. A propos poprawiania, może zainteresuje Ciebie coś tutaj – Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły/Hasła utworzone przez Pytka125/statystyka? Gdarin dyskusja 10:38, 14 sty 2021 (CET) Artykuł pytkowy o Albrechcie Radziwille już zarezerwowałem. Czekam na skany książek od kolegi, który pisałlicencjat o Radziwille. Zobaczę jeszcze Romana Janta-Połczyńskiego i Władysława Łosia. Będę dzisiaj w Bibliotece UMK i może tam uda mi się znaleźć jakieś informacje o nich w czytelni pomorzoznawczej. Runab (dyskusja) 10:44, 14 sty 2021 (CET) @Runab Melduję, że wyleciało właśnie trochę tego badziewia covidowego zgłoszonego przez Ciebie. I nawet nikt go nie bronił, czasem odzyskuję wiarę w ludzi choć na chwilę. :) Gdarin dyskusja 17:01, 17 sty 2021 (CET) Zapraszam do drugiej tury, tym razem 20 artykułów od Nawoboda. San Marino zgłosiłem oddzielnie, bo artykuł porzucono w sierpniu. Pandemii na Słowacji nie zgłosiłem, bo poszło dużo pracy nad tabelą. Z Rosją mam problem. Sądząc po wpisach w pierwszym zgłoszeniu szybko będę mógł zgłosić kolejne artykuliki. Sądzę, że finalnie liczba pandemików nie będzie przekraczać dziesięciu. Na pewno w tej grupie będą: Polska, Włochy, Izrael i Słowacja. Runab (dyskusja) 17:48, 17 sty 2021 (CET)

Pochwała za humoredytuj kod

Nie widzę w polwiki przycisku z szablonem Wikilove, więc pochwalę ręcznie:

Administrator jest cny, jak każdy widzi


za poczucie humoru tutaj:

[Niecny x,] co najlepsze, zapomniał się wylogować z mojego konta. A co będzie następne? Sąsiadka, która przyszła pożyczyć mąkę i widząc włączony komputer, nie zawahała się edytować? Kurier, który przyniósł paczkę? Hydraulik, który naprawiał cieknący kran? A może nieznany sprawca, który wszedł przez otwarte okno, wykonał edycję, po czym oddalił się w nieznanym kierunku? 

A propos konia, przedwczoraj poprawiłem wyimki z imć Chmielowskiego tu, w tym tego sławnego konia, na podstawie skanów.

Pochwaliłem też go samego tu, jako zdolnego 18-wiecznego parawikipedystę in spe.

Ukłony i gratulacje Zezen (dyskusja) 07:34, 14 sty 2021 (CET)

@Zezen A dziękuję za miłe słowa, choć ten mój humor czarniejszy się robi coraz bardziej, ale cóż chyba takie czasy. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 10:42, 14 sty 2021 (CET)

Proszę o więcej takich!

Przypominam, że obecne czasy nihil novi, patrz na ten przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Hoa_binh#Pochwa%C5%82a_za_ironi%C4%99 czy https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Severson/Kryteria_encyklopedyczno%C5%9Bci_misi%C3%B3w

aliboż podobne, jeszcze bardziej ironiczne a czerniochmurowe, z enwiki. (Chcesz? ich autor otrzymał zań wkrótce poważną naganę, prawie wikibana. OK np. tu).

Miłego dnia,

Wikiknujący

11:30, 14 sty 2021 (CET)

Jairon Levid Abimael Caál Orozcoedytuj kod

Pozgłaszałem 3 jego hasła do Poczekalni, poza jednym, które jest do przyjęcia (John Belushi poprawiał). Jairon Levid Abimael Caál Orozco to prawdziwy poliglota, jest autorem haseł po polsku, rosyjsku, niemiecku, włosku, w esperanto... Kolejny wikispamer, którego należałoby zablokować. Hoa binh (dyskusja) 11:20, 18 sty 2021 (CET)

Robiniaedytuj kod

Dzięki za te uwagi. Niektóre kwestie przypomniałeś mi, bo w trakcie pisania "miałem o nich pamiętać", ale potem umknęły (np. o łukach Indian czytałem, a wpisując liczbę pomników miałem pamiętać o dacie...). Kenraiz (dyskusja) 09:47, 20 sty 2021 (CET)

Kategoria:Tajemniceedytuj kod

Możesz na to zerknąć? Właśnie z podkategorii Kategoria:Ludzie o nieustalonej tożsamości usunąłem Kategoria:Groby Nieznanego Żołnierza. Ktoś kiedyś tam doda czarną dziurę, bo też tajemnicza. Sławek Borewicz, → odbiór 22:11, 20 sty 2021 (CET)

Ten esencjalizm...edytuj kod

Na en wiki ma art. en:Gender essentialism, niezbyt mocny, ale nie sprawdzałem jak się to na nasz tłumaczy, jeśli wogóle jakoś. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 12:52, 21 sty 2021 (CET)

@Piotrus nie miałem pomysłu, do którego hasła wstawić link, żeby czytelnik już teraz rozumiał o co w ogóle chodzi, ale na szczęście znalazłem (jak powstanie kiedyś odpowiednik tego szczegółowego z enwiki to będzie można podmienić) Gdarin dyskusja 13:53, 21 sty 2021 (CET) O, tego nie zauważyłem. A w ramach ciekwostek, na en wiki i wielu innych jest coś takiego: en:Template:Interlanguage link. Często tam używam, ale u nas nie zaimplementowane? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 08:43, 22 sty 2021 (CET)

Blokada IPedytuj kod

Gdzie powinno się zgłaszać blokadę IP? Mam głupie wpisy i komentarze na mojej stronie dyskusji. Jotjotem (dyskusja) 08:16, 22 sty 2021 (CET)

@Jotjotem cześć, IP do blokady najlepiej zgłaszać na stronie Wikipedia:Prośby do administratorów, tyle że po kilku godzinach od wpisu trolla ze zmiennego IP już i tak nie warto blokować, bo IP i tak mu już się zmieniło, gdyby natomiast IP nie odpuszczał z głupimi wpisami to będzie można zabezpieczyć Twoją stronę dyskusji na najniższym poziomie Gdarin dyskusja 10:31, 22 sty 2021 (CET)

Dziękuję. Chyba lepiej zignorować. Jotjotem (dyskusja) 15:01, 22 sty 2021 (CET)

Ad: Turboslowianieedytuj kod

Cześć! Dlaczego przepychasz ten skrót w artykule? Są jakieś zalecenia edycyjne w tym zakresie? Nie bardzo rozumiem, dlaczego powszechność jakiegoś określenia miałaby być argumentem za takimi niemerytorycznymi zmianami. Pozdrawiam --Wojsław Brożyna (dyskusja) 11:59, 23 sty 2021 (CET)

@Wojsław Brożyna To powszechnie stosowany i zrozumiały skrót: przed naszą erą, używany w tysiącach artykułów. Gdarin dyskusja 12:04, 23 sty 2021 (CET) Wiem, czym jest ten skrót. Pytam, dlaczego przepychasz go w miejsce równie poprawnego i powszechnie zrozumiałego sformułowania. --Wojsław Brożyna (dyskusja) 13:34, 23 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Tove Janssonedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:10, 25 sty 2021 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2021:01:18:Rezydentura GRU w Berlinieedytuj kod

Moim zdaniem sprawa nie była jednoznaczna i postąpiłeś autokratycznie. AB (dyskusja) 11:34, 27 sty 2021 (CET)

@AndrzejBełżyński możesz odwołać się od mojej decyzji, np. na stronie WP:PdA lub w kawiarence, pozdrawiam Gdarin dyskusja 11:36, 27 sty 2021 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2021:01:26:Paweł Fitinedytuj kod

Proszę, przeczytaj do końca artykuł AB (dyskusja) 14:23, 27 sty 2021 (CET) I drugi... Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2021:01:26:Zbigniew Dybała

@AndrzejBełżyński rzeczywiście wkład autora tych haseł budzi niepokój, zaraz poruszę temat w kawiarence, dziękuję za informację i skierowanie haseł do poczekalni Gdarin dyskusja 14:34, 27 sty 2021 (CET)

Dyskusja o PZPedytuj kod

Dziękuję Ci/Panu (teraz to już nie jestem pewien, skoro „obaj Panowie”) za tę cenną uwagę, dołożenie czujności i starań. Na razie przekierowałem Nadzika do ostatniej wypowiedzi Encego, którą uznaję za bardzo celne podsumowanie wspólnego mianownika naszych opinii. Kluczową częścią tej wypowiedzi są dwa nieskomplikowane zdania zapisane pogrubioną czcionką, które Nadzik (jak również przeciętny czwartoklasista) powinien być w stanie zrozumieć i logicznie się do nich odnieść, i od których chyba zawisają wszelkie nasze dalsze prace nad przedstawieniem naszego stanowiska Fundacji. Przy tym raczej nie uważam, abyśmy – ja czy Ency – ustępowali Nadzikowi pod względem zrozumiałości wypowiedzi. Marcowy Człowiek (dyskusja) 15:01, 27 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Bonawentura Klembowski, Wacław Pelikan, Wacław Szukiewiczedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:06, 29 sty 2021 (CET)

Odp:Rynek we Wrocławiuedytuj kod

Tak, kolejny konkurs przyniósł już rozstrzygnięcie i kilka lat później, w 1930 roku wybudowano stacje. Rozwiązany, rozstrzygnięty.. nie wiem jak będzie poprawniej. Jestem otwarty na sugestie i dziękuję za uwagi w dyskusji i sprawdzenie artykułu. --Adamt rzeknij słowo 18:12, 30 sty 2021 (CET)

  • Pisz bo Ciebie ubiegnę :) Mam fajną pozycje na temat Złotej Kamieniczki i mozna by z tego zrobić DA:) W Encyklopedii Gdańska też chyba cos jest --Adamt rzeknij słowo 18:43, 30 sty 2021 (CET)

Conduct dla plwiki (oby nie pogrzebowy)edytuj kod

Hej! Super, dzięki. Ważne, że jest więcej wrażliwych na takie zaniedbania, więc sądzę że łatwo fundacji z nami nie będzie :-)) . Przy okazji, zawsze uważałem za mało sensowny (choć dający się uzasadniać) uzus plwiki przeplatanego odpowiadania na stronach dyskusji, ale dostosowaniem się do tego naszego lokalnego (dziwacznego) kolorytu, choć miałem pomysł, który ty wprowadziłeś na swojej stronie dyskusji. Pewnie i ja się ośmielę ;-)) i też to u siebie w końcu wprowadzę. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 22:15, 31 sty 2021 (CET)

Odp.edytuj kod

Wielmożny Panie Gdarinie,

Na specjalne życzenie. Przy okazji przepraszam za usunięcie pewnego infoboksu, do którego posiadania jestem już zobligowany prawnie. Jego usunięcie było z mojej strony dużą nieroztropnością. Pozdrawiam serdecznie, Hoa binh (dyskusja) 20:01, 4 lut 2021 (CET)

Dzięki gdarinedytuj kod

????

Odp:2 lutegoedytuj kod

Odp:2 lutego

Będzie jakiś sens utrzymywania teraz tej instytucji? ;) Lukasz Lukomski (dyskusja) 00:17, 5 lut 2021 (CET)

Dzięki!edytuj kod

O, bardzo dziękuję Ci za wykreślenie głupiej wypowiedzi z Czywiesza. Masz całkowitą rację. Sama dopiero co się złościłam, że w Czywieszu tworzą się kilometrowe dyskusje o nieważnych rzeczach pod hasłami, co źle wpływa na sprawdzalność, a jestem gorsza, bo do tego odlatuję paskudnie. Jesteś nieoceniony. Marencja (dyskusja) 16:42, 17 lut 2021 (CET)

Ad:Składka z tytułu reklamy internetowej i konwencjonalnejedytuj kod

Ad:Składka z tytułu reklamy internetowej i konwencjonalnej

Myślę, że powinno być Składka z tytułu reklamy internetowej i konwencjonalnej w Polsce Jckowal piszże 18:59, 10 lut 2021 (CET)

@Jckowal nie wiem czy jest taka gdzieś indziej (jeśli nawet coś takiego jest to pewnie się inaczej nazywa) Gdarin dyskusja 19:03, 10 lut 2021 (CET) FYI, jest tego pełno a podatek znany: sales tax on advertising, co najmniej od lat 1930 w USA (Ohio) a może i od średniowiecza, ale i dużo wyjątków: https://www.cga.ct.gov/2011/rpt/2011-R-0266.htm https://www.newsmediaalliance.org/advertising-tax-ad/ Zezen (dyskusja) 00:24, 11 lut 2021 (CET) @Zezen powinniśmy mieć hasło ogólne gdzie by to świadczenie było opisane, w jakim kraju istnieje, w jakiej formie, pod jaką nazwą, jak ewoluuowało i to byłby encyklopedyczny artykuł, ale opisać to wszystko to byłoby trudne i wymagałoby wysiłku w wyszukaniu źródeł, łatwiej opisać bieżące jednostkowe wydarzenie, ale od tego jest Wikinews a nie Wikipedia Gdarin dyskusja 10:35, 11 lut 2021 (CET) Zgadzam się. Tu w enwiki na szybko znalazłem, ze źródłami, ale wielce niepełne i czasowo oraz geograficznie ograniczone: https://en.wikipedia.org/wiki/Advertising_revenue#Tax_implications Być może pod inną nazwą też funkcjonuje. Przypomniałem też sobie, że w Luizianie z wiek temu wprowadzili, pod popularną nazwą "podatku od kłamstwa", patrz tu One of the laws passed was what Long called "a tax on lying"—a 2 percent tax on newspaper advertising revenue. Czyli nihil novi a temat na pewno trzeba zbadać. (Przepraszam też, że "weźmy i zróbcie", ale zgodnie z deklaracją na profilu tylko pomagam WP na wysokim poziomie jako Wujek Dobra Rada.) Zezen (dyskusja) 10:45, 11 lut 2021 (CET)

Podziękowanie - Katarzyna Radziwiłłowa (publicystka)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:21, 21 lut 2021 (CET)

Planetobusedytuj kod

Czy mogę prosić o przeniesienie tej strony do mojego brudnopisu? Mógłbym postarać się uzupełnić ją o przypisy. Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 12:54, 23 lut 2021 (CET)

@Bolszewski Wikipedysta Proszę uprzejmie: Wikipedysta:Bolszewski Wikipedysta/Planetobus. Gdarin dyskusja 15:16, 23 lut 2021 (CET) Dziękuję bardzo :-) Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 15:19, 23 lut 2021 (CET)

Łośedytuj kod

Dzień dobry w nowym miesiącu!

Zgłosiłem trzy kolejne hasła po Pytku do Poczekalni, cała trójka pisana na jedno kopyto. Hoa binh (dyskusja) 10:07, 1 mar 2021 (CET)

@Hoa binh Cześć, bardzo dobrze, ja na razie zrobiłem sobie przerwę od Pytka, ale za jakiś czas wrócę do poprawiania jego haseł. Gdarin dyskusja 10:35, 1 mar 2021 (CET)

Odp:5 marcaedytuj kod

Odp:5 marca

Może dopisz w jaki sposób wyniki głosowania zdeterminują kto obejmie "pełne" mandaty a kto "nadgryziony". Gżdacz (dyskusja) 22:18, 5 mar 2021 (CET)

@Gżdacz Cześć, zasady wyboru arbitrów przedstawione są na stronie głosowania. Czy coś jest Twoim zdaniem niejasno opisane? Gdarin dyskusja 09:29, 6 mar 2021 (CET) Zanim napisałem do Ciebie oglądałem stronę wyborów dostępną przez belkę w obserwowanych i tam tej informacji nie było, więc odruchowo pomyślałem, że wysyłasz nas w to samo miejsce. Wszystko jest OK. Gżdacz (dyskusja) 10:13, 6 mar 2021 (CET)

kolor uzupełniającyedytuj kod

Nie pamiętałem już, ale trzy lata temu odpowiedni kod napisałem :-) Niestety jest on konfigurowalny tylko u mnie w kodzie bota. Muszę kiedyś popracować aby wyciągać tę informację ze strony głosowania. ~malarz pl PISZ 09:48, 6 mar 2021 (CET)

I zaaplikowałem jeszcze uwzględnianie stażu przy równej liczbie głosów netto. Jak pisałem kod kilka lat temu to nie chciało mi się tego uwzględniać. Teraz przyjąłem, że "kandydat o dłuższym stażu na Wikipedii" jest prawie tożsamy z "kandydat z wcześniejszą edycją". Niektórzy najstarsi Wikipedyści nie mają w logach daty utworzenia konta wpisanej w sposób w jaki jest to obecnie robione. Z obecnie startujących dotyczy to tylko Wulfstana. Jak "kandydat o dłuższym stażu na Wikipedii" jest uwzględniane w dotychczasowych głosowaniach KA? ~malarz pl PISZ 23:18, 6 mar 2021 (CET) Teraz przyszło mi jeszcze na myśl co z osobami, które mają konto SUL założone na innej wiki. One przez lata mogły nie wchodzić na pl.wiki. Chyba warto doprecyzować zapis (choć i tak pewnie nie będzie on miał znaczenia). ~malarz pl PISZ 09:17, 7 mar 2021 (CET)

KAedytuj kod

Dziękuję Ci za Twoją pracę w Komitecie Arbitrażowym, realizowaną zgodnie z najwyższymi standardami i poczuciem misji. Pozdrawiam! Hoa binh (dyskusja) 11:34, 13 mar 2021 (CET)

@Hoa binh dziękuję serdecznie za te słowa i za owocną współpracę, pozdrawiam Gdarin dyskusja 13:49, 13 mar 2021 (CET)

Odp:KA - prośba o nadanie uprawnień i dostępów nowym arbitromedytuj kod

Odp:KA - prośba o nadanie uprawnień i dostępów nowym arbitrom
komar.wiki i lista już gotowe. Daj znać, kidey usunąć starych arbitrów z listy dyskusyjnej po pożegnaniu/powitaniu. masti <dyskusja> 16:05, 14 mar 2021 (CET)

T Załatwione masti <dyskusja> 17:46, 14 mar 2021 (CET)

Ad:Wikipedia:Członkowie Komitetu Arbitrażowegoedytuj kod

Ad:Wikipedia:Członkowie Komitetu Arbitrażowego

W czym przeszkadzało automatyczne zliczanie? Nadzik (dyskusja) 20:28, 14 mar 2021 (CET)

Shōnan no Kaze i Megwinedytuj kod

Cześć. Nie spodziewałem się, że oba wymienione artykuły trafią do brudnopisu z powodu braków w przypisach i rzekomego autotranslatora w pierwszym z nich. No cóż, przyjąłem to działanie „na klatę” i natychmiast zająłem się wszystkim, co napisane zostało na mojej stronie dyskusji. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych poprawek i dodatkowo aktualizacji danych w artykule Megwin zastanawiałem się nad przenosinami z powrotem do przestrzeni głównej bądź zgłoszenie celem sprawdzenia, czy aby na pewno są już na tyle dopracowane. Ostatecznie zdecydowałem, że poinformuję Ciebie, że jest gotowość na sprawdzenie obu artykułów przeniesionych celem dopracowania. Jeśli nadal będą wątpliwości, daj o tym znać bardzo proszę. Pozdrawiam, Pachidensha (dyskusja) 19:04, 24 mar 2021 (CET)

@Pachidensha Hasła dalej nie są napisane poprawną polszczyzną, np. Mając aspiracje do posiadania konia, wspominał o pochodzeniu jego pseudonimu. Jest ono, powiedział, że nie doszło do molestowania swoich współpracowników, Meteora oraz Falcona. Wcześniej, 21 listopada 2018 oświadczono, że jego współpracownicy przyjęli gwałtowną postawę równoważną zastraszaniu. i cały pierwszy akapit Shōnan no Kaze, gdzie do tego nie ma żadnego przypisu! Gdarin dyskusja 19:14, 24 mar 2021 (CET) Już po poprawkach. Różnice: Megwin i Shōnan no Kaze. Nie wiem, ale czy to już jest wystarczające? Pachidensha (dyskusja) 19:34, 24 mar 2021 (CET) @Pachidensha Popraw jeszcze przynajmniej ten pierwszy akapit Shōnan no Kaze: Zespół powstał w 2001 roku w Shōnan przez Red Rice'a oraz Han-kuna, tu brakuje chyba słowa założony, nie rozumiem też przypadkowego fana (to są przypadkowi i nieprzypadkowi?), Ponadto zaprzyjaźnił się, ale który z nich? Gdarin dyskusja 19:43, 24 mar 2021 (CET) Zmieniłem trochę redakcyjnie ten akapit, a przynajmniej jego pierwsze zdanie. Cytując: Zespół powstał w 2001 roku w Shōnan przez Red Rice'a oraz Han-kuna nie wyglądał, jakby jakieś wyrazu brakowało, ale profilaktycznie to zmieniłem. Pachidensha (dyskusja) 19:49, 24 mar 2021 (CET)

Encyklopedycznośćedytuj kod

Cześć Gdarinie, ja w trochę, być może, nietypowej sprawie, bo to eony temu ;) Czy w tej materii masz nadal takie zdanie? pawelboch (dyskusja) 11:27, 25 mar 2021 (CET)

@Pawelboch kiedy zgłaszałem do usunięcia, trudno było przypuszczać, że ta postać stanie się swego rodzaju medialną legendą, pozdrawiam Gdarin dyskusja 13:48, 25 mar 2021 (CET)

Wyniki konsultacji Powszechnych Zasad Postępowania – podziękowanie za zaangażowanie!edytuj kod

Za zaangażowanie w konsultacjach Powszechnych Zasad Postępowania

Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ jesteś jedną z osób, które wzięły udział w konsultacjach Powszechnych Zasad Postępowania w Kawiarence polskojęzycznej Wikipedii.

W sumie w konsultacjach zaangażowało się 291 użytkowników, co oznacza, że polskojęzyczna społeczność zajmuje 3 miejsce pod względem liczby udzielonych odpowiedzi!

W imieniu swoim oraz zespołu facylitatorów Wikimedia Foundation chciałem podziękować Ci za cenne uwagi oraz wkład w konsultacje, ponieważ to na podstawie wypowiedzi społeczności powstało poniższe podsumowanie.

Wynikiedytuj kod

Z wynikami konsultacji polskojęzycznej społeczności można zapoznać się na tej stronie.

Wyniki konsultacji globalnych można przeczytać tutaj.

MNadzikiewicz (WMF) (dyskusja) 10:20, 15 kwi 2021 (CEST)

Odpowiedźedytuj kod

Rozumiem, że otrzymałem blokadę za udostępnienie treści artykułu prasowego na temat Wikipedii? Ciekawe standardy macie na tej Wikipedii :-) Czyli krytyka nie jest w tym serwisie dozwolona? ZajacWielkanocny15 (dyskusja) 16:51, 7 maj 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gdarin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy