Dyskusja wikipedysty:Gdarin


Dyskusja wikipedysty:Gdarin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Błogosławieni cisi...
... albowiem nie łamią wikietykiety :)

Uwaga! Odpowiadam na swojej stronie dyskusji. W sprawach wymagających pilnej interwencji admińskiej zgłoś się tutaj.
„Gdy podłączamy się do sieci, wchodzimy w środowisko, które sprzyja pobieżnemu czytaniu, chaotycznemu myśleniu i powierzchownej nauce”
Nicholas Carr

Archiwum dyskusji do XII 2005 2006: I II-lII IV V VI-VIII IX X-XI XII-II 2007 III-IX 2008 X-V 2009 VI-II III-XI 2010 do XI 2011 do IX 2012 do I 2017 do VI 2017 do XII 2017 do VI 2018 do V 2019 do II 2020 do VI 2020 do XII 2020

Dodaj nową wiadomość

Spis treści

Pytekedytuj kod

Przygotowałem sobie listę 5 kolejnych haseł. Postaram się dzisiaj po południu ogarnąć, ale nie wiem, czy wszystkie zdążę. Dobrze by było chyba zmobilozować osoby zajmujące się konkretnymi działami do poprawy, np. Adamt mógłby zerknąć na malarzy, przynajmniej tych niderlandzkich. Hoa binh (dyskusja) 14:14, 2 sty 2021 (CET)

@Hoa binh Spiesz się powoli. Jak gdzieś się pomylisz ze zmęczenia czy pośpiechu, to nikt tego nie poprawi. Nie będę do nikogo pisał, kto będzie chciał, to się włączy do poprawiania i bez mego pisania, bo jakbym napisał, to jeszcze ktoś powie, że go zmuszam do czegoś. Wstawiłem info o akcji do szablonu Obserwowane, wrzuciłem kilka poprawionych do Czywiesza z linkiem do akcji, to już chyba wystarczy, jeśli chodzi o reklamowanie akcji. Gdarin dyskusja 17:38, 2 sty 2021 (CET)

Wszyscy jesteśmy Syzyfamiedytuj kod

Weź mnie już nie zniechęcaj... Poprawiłem przed chwilą hasło Pytka o renesansowym kompozytorze. Był po angielsku singer in the court chapel, śpiewakiem w kapeli dworskiej, z czego Pytek zrobił wokalistę kaplicy sądowej. Co hasło Pytka, to głupsze jedno od drugiego. Ja tu muszę jeszcze co najmniej dwa hasła Pytka poprawić i dwa swoje własne jeszcze napisać. Dziś nie zdążę już, jutro wszystkiego też nie... Hoa binh (dyskusja) 20:16, 4 sty 2021 (CET)

  • Uważasz, że to, co robię, nie ma sensu? Być może. Ale tam jestem dumny przynajmniej z części tego, co zrobiłem. Brak tych haseł źle by świadczył o Wikipedii. Zrobiłem dzisiaj Lesura (zgłoszę go później do CW, bo muszę jeszcze w jednym źródle coś sprawdzić). Hoa binh (dyskusja) 12:02, 5 sty 2021 (CET)

Usunięcie informacjiedytuj kod

Dzień dobry. Dlaczego usunął Pan mój profil z Wikipedii ? Sebekpsp (dyskusja) 18:15, 5 sty 2021 (CET)

Blokada: odp.edytuj kod

Bardzo przepraszam za wszystko, obiecuję że to się nie powtórzy. A przy okazji, czy po co najmniej 30 dniach i wykonaniu co najmniej 150 edycji w mainie będę mógł znów zgłosić wniosek o przyznanie uprawnień? Ponadto, czy mógłbyś obniżyć zabezpieczenie mojej strony, archiwum dyskusji i brudnopisu z żółtej na zieloną kłódkę? Teraz tych stron nie mogę edytować. Pozdrawiam, Byron Love (dyskusja) 08:47, 6 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Nelly Sachsedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:57, 7 sty 2021 (CET)

Błędna data urodzin i miejsca urodzenia Piotr Czai!edytuj kod

Witam. Mam wrażenie, że mylicie 2 osoby o tym samym nazwisko! Skąd wziął Pan informację, że P. Czaja - scenarzysta urodził się w Łodzi w 1965? Prosiłbym bardzo nie postarzać o sporo lat naszego kolegi! Mam na to dowody! Mam wrażenie, że łączycie biogramy dwóch różnych ludzi o tym samym nazwisku, bo z tego co słyszałem, to P. Czaja - scenarzysta nie grał w filmie Słodko-gorzki, być może ten który grał, urodził się w Łodzi, ale wówczas to inny Piotr Czaja. Niestety nie mam źródeł internetowych oprócz informacji osobistych, ale mam źródło co do miejsca i daty urodzenia, aczkolwiek oczywiście szanujemy prywatność, jest RODO i nie będziemy podawać właściwej. W każdym razie dokonałem już usunięcia fałszywej daty urodzin i prosiłbym o szybkie zaakceptowanie zmian lub jeżeli ktoś ma jakieś "ale" to proszę o podanie maila, to wyśle dowody, Pozdrawiam, Tomek

odp. Medal im. Prof. Wojciecha Świętosławskiegoedytuj kod

Dzień dobry. Rzeczywicie zaniedbane hasło! Postaram się dzisiaj zmobilizować i zaktualizować. Pozdrawiam --Joanna (dyskusja) 10:08, 12 sty 2021 (CET)

Pytanie z ciekawości :)edytuj kod

Hej, odkryłem właśnie, że parę lat temu ktoś próbował zrobić mi stronę, czemu całkiem słusznie zapobiegłeś. Jestem jednak ciekaw, co tam było napisane. Pamiętasz może albo jesteś w stanie podejrzeć i streścić? Mam nadzieję, że nie zawracam głowy za bardzo :) --Wojsław Brożyna (dyskusja) 10:51, 12 sty 2021 (CET)

Waszkiewiczedytuj kod

Spokojnie Gdarinie, zaparz sobie herbatki albo yerba mate pysznej. O mało co... a efekt taki, że wyszły dwa przyzwoite hasła. Odpocznij i wracaj :) Hoa binh (dyskusja) 13:07, 12 sty 2021 (CET)

  • A tak swoją drogą, na Commons nie bywa lepiej. Słabej rozdzielczości, lichej jakości i przycięty tu i ówdzie wizerunek jednej osoby robi za wizerunek zupełnie innej osoby. Nie pierwszy raz. Hoa binh (dyskusja) 13:59, 12 sty 2021 (CET)

Piotr Czaja - książka "Autostop po polsku"edytuj kod

Hej! Dzięki wielkie za poprawienie biogramu. Co do książki to była wydana kilkanaście lat temu i niespecjalnie wiem jaki przypis podać, dlatego dałem link do sklepu internetowego gdzie jeszcze można ja kupić (jest jeszcze w innych, w razie czego mogę też linki wkleić, ale chyba jeden wystarczy)- to w tej chwili jedyne co mogę podać, ale przynajmniej jest to rzetelne źródło. Tam jest opis książki i to "ten" P. Czaja jest jej autorem. Myślę, że dobrze zrobiłeś z usunięciem tej roli, bo tak jak wspomniałem nie mogę podać przypisu, ale wiem, że gdzieś mówił, że tam nie grał. Naprawdę mam wrażenie, że jest jeszcze jakaś 1-2 osoby o podobnym nazwisku, z którymi czasem go mylą (nie licząc byłego bramkarza reprezentacji:)), dlatego podałem tylko takie informacje, które są sprawdzalne w 100%. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki, Tomek

Prasówkiedytuj kod

Ja tylko z ciekawostką. Ta epidemia COVID-19 w Grecji to jeszcze pikuś. Niedawno znalazłem tulipanową rewolucję w Kirgistanie. Prasówka z 2005 roku, porzucona w trakcie protestów, od piętnastu lat czekająca na aktualizacje. Aby ten tekst przypominał chociaż poziom czywieszowy musiałem przepisać wszystko od nowa. Poza wyjątkowymi sytuacjami (jak atak na Kapitol) prasówki powinny trafiać do brudnopisu z automatu. Runab (dyskusja) 12:44, 13 sty 2021 (CET)

@Runab zgłosiłem jeszcze 2 covidy do poczekalni do kolekcji, pozdrawiam Gdarin dyskusja 19:55, 13 sty 2021 (CET) Przejrzałem stan artykułów covidowych i ręce mi opadły. Co nie wylosuje to trafiam na artykuł porzucony w kwietniu lub maju. Nie obejdzie bez zbiorowych zgłoszeń (gdzie w jednym zgłoszeniu będą artykuły od jednego autora), bo inaczej sparaliżujemy całą poczekalnię. Na co dzień staram się być spokojny, ale moja cierpliwość też ma swoje granice. Runab (dyskusja) 21:15, 13 sty 2021 (CET) @Runab Może ludzie przynajmniej się zastanowią, zanim założą kolejne tego typu hasła. A propos poprawiania, może zainteresuje Ciebie coś tutaj – Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły/Hasła utworzone przez Pytka125/statystyka? Gdarin dyskusja 10:38, 14 sty 2021 (CET) Artykuł pytkowy o Albrechcie Radziwille już zarezerwowałem. Czekam na skany książek od kolegi, który pisałlicencjat o Radziwille. Zobaczę jeszcze Romana Janta-Połczyńskiego i Władysława Łosia. Będę dzisiaj w Bibliotece UMK i może tam uda mi się znaleźć jakieś informacje o nich w czytelni pomorzoznawczej. Runab (dyskusja) 10:44, 14 sty 2021 (CET) @Runab Melduję, że wyleciało właśnie trochę tego badziewia covidowego zgłoszonego przez Ciebie. I nawet nikt go nie bronił, czasem odzyskuję wiarę w ludzi choć na chwilę. :) Gdarin dyskusja 17:01, 17 sty 2021 (CET) Zapraszam do drugiej tury, tym razem 20 artykułów od Nawoboda. San Marino zgłosiłem oddzielnie, bo artykuł porzucono w sierpniu. Pandemii na Słowacji nie zgłosiłem, bo poszło dużo pracy nad tabelą. Z Rosją mam problem. Sądząc po wpisach w pierwszym zgłoszeniu szybko będę mógł zgłosić kolejne artykuliki. Sądzę, że finalnie liczba pandemików nie będzie przekraczać dziesięciu. Na pewno w tej grupie będą: Polska, Włochy, Izrael i Słowacja. Runab (dyskusja) 17:48, 17 sty 2021 (CET)

Pochwała za humoredytuj kod

Nie widzę w polwiki przycisku z szablonem Wikilove, więc pochwalę ręcznie:

Administrator jest cny, jak każdy widzi


za poczucie humoru tutaj:

[Niecny x,] co najlepsze, zapomniał się wylogować z mojego konta. A co będzie następne? Sąsiadka, która przyszła pożyczyć mąkę i widząc włączony komputer, nie zawahała się edytować? Kurier, który przyniósł paczkę? Hydraulik, który naprawiał cieknący kran? A może nieznany sprawca, który wszedł przez otwarte okno, wykonał edycję, po czym oddalił się w nieznanym kierunku? 

A propos konia, przedwczoraj poprawiłem wyimki z imć Chmielowskiego tu, w tym tego sławnego konia, na podstawie skanów.

Pochwaliłem też go samego tu, jako zdolnego 18-wiecznego parawikipedystę in spe.

Ukłony i gratulacje Zezen (dyskusja) 07:34, 14 sty 2021 (CET)

@Zezen A dziękuję za miłe słowa, choć ten mój humor czarniejszy się robi coraz bardziej, ale cóż chyba takie czasy. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 10:42, 14 sty 2021 (CET)

Proszę o więcej takich!

Przypominam, że obecne czasy nihil novi, patrz na ten przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Hoa_binh#Pochwa%C5%82a_za_ironi%C4%99 czy https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Severson/Kryteria_encyklopedyczno%C5%9Bci_misi%C3%B3w

aliboż podobne, jeszcze bardziej ironiczne a czerniochmurowe, z enwiki. (Chcesz? ich autor otrzymał zań wkrótce poważną naganę, prawie wikibana. OK np. tu).

Miłego dnia,

Wikiknujący

11:30, 14 sty 2021 (CET)

Jairon Levid Abimael Caál Orozcoedytuj kod

Pozgłaszałem 3 jego hasła do Poczekalni, poza jednym, które jest do przyjęcia (John Belushi poprawiał). Jairon Levid Abimael Caál Orozco to prawdziwy poliglota, jest autorem haseł po polsku, rosyjsku, niemiecku, włosku, w esperanto... Kolejny wikispamer, którego należałoby zablokować. Hoa binh (dyskusja) 11:20, 18 sty 2021 (CET)

Robiniaedytuj kod

Dzięki za te uwagi. Niektóre kwestie przypomniałeś mi, bo w trakcie pisania "miałem o nich pamiętać", ale potem umknęły (np. o łukach Indian czytałem, a wpisując liczbę pomników miałem pamiętać o dacie...). Kenraiz (dyskusja) 09:47, 20 sty 2021 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gdarin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy