Dyskusja wikipedysty:Gepard12


Dyskusja wikipedysty:Gepard12 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!


Lajsikonik Dyskusja 13:50, 26 lut 2007 (CET)

== Igor Falecki ur.08.02.2002w Gdańsku

Spis treści

Fort Pułaskiedytuj kod

Witaj!

Bardzo fajne hasło. Ale nie rozumiem, dlaczego Kategoria:Budowle obronne w Polsce??? Pozdr. --Starscream 18:40, 19 mar 2007 (CET)

Czesc. Poniewaz ta kategoria Kategoria:Budowle obronne w Polsce] jako rodzaj budowli jest mocno zwiazana z tym Fortem Pulaski. Na razie nie ma takiej kategorii jak Kategoria:Budowle obronne w USA, nie ma w pl: wikipedia opisanych zadnych fortow w USA.--gepard12 19:08, 19 mar 2007 (CET)

Zapomniałem o jednym: Kiedy chcesz komuś odpowiedzieć, musisz kliknąc jego podpis. Przejdziesz do strony osobistej. Tam na górze klikasz dyskusja a następnie "+". Tylko wtedy dowiem się o Twej odpowiedzi. Nadal uważam, że kategoria ta nie pasuje. Napisane jest w Polsce, a nie polskie. A zatem tylko dla tych, które są w granicach RP. Jeśli masz zamiar często edytować, na jakiś czas warto wpisać na samej górze hasła {{WEdycji|ksywka użytkownika}}. Zapobiega to przykrym konfliktom edycji. Pozdr. --Starscream 00:36, 20 mar 2007 (CET) Witaj! Często edytujesz, więc pomyślałem, że tylko pośrednio poprawię błąd. Hrabstwo Chatham znajduje się na północnym-wschodzie stanu. en:Chatham County, Georgia. Pozdr. --Starscream 06:19, 20 mar 2007 (CET)
 • Sprawa kategorii już załatwiona, natomiast jeżeli chodzi o zasięg dział - te 6km wydaje mi się być zasięgiem zbyt dużym. Trzeba to będzie sprawdzić w jakimś szczegółowym opracowaniu. Pozdrawiam, Klemens (dyskusja) 10:48, 20 mar 2007 (CET)
  • Te 6 km juz wykasowalem. To dzialo mialo zasieg okolo 1700yard (1600m) jednak nie mam 100% pewnosci i nie chce tego zamieszczac poniewaz nie jest to w tym hasle tak potrzebne. --gepard12 13:13, 21 mar 2007 (CET)--gepard12 13:13, 21 mar 2007 (CET)
   • Proszę, następnym razem na czyjeś wiadomości odpowiadaj na jego stronie dyskusji, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem masz nową wiadomość, tak jak Ty przed chwilą. Dziekuję, Cancre 13:16, 21 mar 2007 (CET)

Wikipedia:SDU/Szkoła niderlandzkaedytuj kod

Witaj, usunęłam to zgłosznie, ponieważ tryb SDU nie jest tutaj potrzebny. Generalnie rzecz biorąc, jeśli coś zostało skopiowane z internetu, oznacza się to szablonem {{NPA}}. Przeczytaj proszę zasady na stronie Wikipedia:Strony podejrzane o naruszenie praw autorskich.

W przypadku jednak stron typu ściąga.pl, skąd był skopiowany ów tekst, wiemy od dawna, że serwis ten nie wyraża zgody na wykorzystywanie swoich tekstów i można je kasowac od ręki. Stąd takie strony oznacza się jako {{ek}}. Przeczytaj: Wikipedia:zasady ekspresowego kasowania. Pozdrawiam, Cancre 21:47, 19 mar 2007 (CET)

Szelężnikedytuj kod

Twój artykuł przeniosłem pod nazwę szelężnik większy - jego treść bardziej odpowiada właśnie temu tytułowi. Wymaga jeszcze dopracowania - tabelki infobox, uzupełnienia opisów. Kiedyś to zrobię, lub zrobi to ktoś inny, na razie zajmuję się czym innym. Artykuł szelężnik zrobiłem na nowo (to też tylko zalążek, wymaga jeszcze opracowania charakterystyki, czyli cech wspólnych dla wszystkich gatunków szelężnika na świecie - ale to zadanie dla wybitnych specjalistów, chyba, że znajdzie się fachowe opracowanie na ten temat). Pozdrawiam. Selso 08:37, 23 mar 2007 (CET)

Re:edytuj kod

Jasne, w razie wątpliwości śmiało pytaj :) Zresztą nie tylko ja Ci chętnie pomogę, ale i inni administratorzy. Pzdr, Cancre 08:49, 23 mar 2007 (CET)

Szelężnik. cd.edytuj kod

Nie wykasowałem, tylko przeniosłem do art. szelężnik ←(kliknij na to niebieskie hasło to zobaczysz). Jak jeden gatunek (szelężnik większy) może składać się z 20 gatunków ?. Jeżeli nie rozumiesz różnicy między rodzajem a gatunkiem to może daj sobie spokój z biologią ?. Listy podpisuje się poprzez 4 tyldy (Wypróbuj to-edytuj i sprawdź na podglądzie). Pozdrawiam Selso 09:07, 23 mar 2007 (CET) Inform. o liczbie gat. danego zamieszcza się przy rodzaju, nie przy gatunku. Informację o występowaniu w Ameryce, itd. usunąłemz hasła szelężnik większy bez sprawdzania, gdyż sądziłem, że dotyczy ona całego rodzaju - jeśli jest dobra dla art. szelężnik większy to ją po prostu przywróć. Selso 09:18, 23 mar 2007 (CET)

=Lupulina]]edytuj kod

Dla mnie artykuł wygląda bardzo porządnie i nie wymaga poprawy (mam nadzieję, że nie jest skopiowany z jakiegoś opracowania, plagiaty wcześniej czy póżniej ktoś rozpozna i usunie), ale być może piszący artykuły z zakresu farmacji czy medycyny coś tam znajdą. Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy. Selso 10:33, 23 mar 2007

No to okey, o to właśnie chodzi. Selso 10:56, 23 mar 2007 (CET)

Fort Pułaski 1 i 2edytuj kod

Cześć. Jest poważna różnica między stwierdzeniem, że fort był przygotowany do obrony przed piechotą, a stwierdzeniem, że "miasto Savannah i port w tym mieście przed atakiem z morza a także piechoty" bo to, wybacz, jest zdaniem trochę bez sensu. To, że jakikolwiek fort jest przygotowany do własnej obrony jest oczywiste, i nie ma wiele wspólnego z jego rolą w całym systemie umocnień miasta, w tym wypadku Savannah. Takie umocnienia zawsze trzeba było zdobyć (chyba że ostrzał artyleryjski zamienił fort w gruzy), a tego dokonywała piechota. Rola umocnienia wynika bardziej z położenia - a tu jest oczywiste, że było to umocnienie zamykające ujście rzeki i wejście do portu. Swoją poprawkę podtrzymuję. Fort leży we wschodniej części stanu. Pozdrawiam, Klemens (dyskusja) 10:31, 28 mar 2007 (CEST)

Re:edytuj kod

Oczywiście, że nie każdy może mieć. Taki szablon powinien znajdować się tylko na stronie tych użytkowników, którzy faktycznie są administratorami, czyli decyzją społeczności otrzymali dodatkowe uprawnienia. A jeśli ktos używa go niezgodnie z prawdą (bo adminem nie jest), to należy to jak najszybciej naprawić, by nie wprowadzać innych w błąd. Jeśli widziałeś takie przypadki, to podaj proszę linki, a ja wyjaśnię im, że tak robić nie wolno :) Pzdr, Cancre 11:01, 3 kwi 2007 (CEST)

Tak, to prawda, na Wikipedia:administratorzy jest lista adminów, ale jest to tylko lista robiona ręcznie, więc teoretycznie istnieje możliwość dopisania tam kogoś, któ w istocie takich uprawnień nie ma. Najbardziej wiarygodną i niemożliwą do modyfikacji listę masz na stronie Specjalna:Użytkownicy/sysop. Cancre 20:33, 3 kwi 2007 (CEST)

EKedytuj kod

To miło, że w opisie zmian wstawiasz informację o tym, że strona powinna być skasowana. Najlepiej by było, gdybyś w takich artykułach wstawiał jeszcze szablon {{ek}}. Wtedy strona znajdzie się w kategorii artykułów do usunięcia. Pozdrawiam, jedyøøø განხილვა 19:28, 5 kwi 2007 (CEST)

Ja nie kasuję, nie jestem administratorem :). Tylko wstawiłem {{ek}}. Pozdrawiam, jedyøøø განხილვა 19:34, 5 kwi 2007 (CEST)

Dragon Ball GTedytuj kod

Wstawiłeś do tego hasła szablon {{SDU}}, to jednak za mało, by rozpocząć głosowanie.

Na przyszłość zapamiętaj proszę, że aby dokończyc procedurę, musisz wejść na stronę Dragon Ball GT, kliknąć link dodaj głosowanie i na stronie, która Ci się wyświetli w miejscu Podaj powód wpisać powód zgłoszenia. Zapisz. Przejdź do strony Wikipedia:SDU i kliknij na link dodaj głosowanie. U góry okna dodaj swoje głosowanie, czyli wpisz {{Wikipedia:SDU/Dragon Ball GT}}.

Tak to wygląda od strony technicznej. W tym jednak przypadku tryb SDU jest zbędny, jako że artykuł ten był kopią hasła Dragon Ball, co jest kompletnie zbędne i nie trzeba nad tym głosować :) W przypadkach ewidentnych, niewymagających dyskusji wstawiaj szablon {{ek}}. Zresztą chyba Ci już o tym pisałam. Pozdrawiam świątecznie, Cancre 19:56, 6 kwi 2007 (CEST)

Re: John Hancock Centeredytuj kod

Nie, jasne że nie musisz. Nie jest to chyba nawet nigdzie zalecane. Oczywiście dobrze jest, jeśli coś takiego się zrobi, ale oprócz Wikipedystów na Wikipediach działa taka masa botów, że wcześniej czy później i tak te międzyjęzykowe linki (tzw. interwiki) zostaną uzupełnione i uaktualnione. Cancre 20:05, 7 kwi 2007 (CEST)

== Shergar == 

Nie wiem czy jestes kobieta czy mezczyzna ale masz chyba pod czacha nie tego skoro ekspresowe kasowanko ordynujesz wedlug swego widzimisie. Prosze zdjac natychmiast EK!!!!!!!! Orchis 11:25, 9 kwi 2007 (CEST)

Dziękuję. Zapomniałem jak sie dodaje obrazki. Gdybyś mógł dodać foto Shergara te z angielskiej strony. Pozdrawiam. Orchis 11:42, 9 kwi 2007 (CEST) W porządku z tym foto. Teraz jestem na etapie dodawania szablonu pedigree (końskiej genealogii) i sam to zrobię. Pozdra Orchis 11:56, 9 kwi 2007 (CEST)

Black-Red-Whiteedytuj kod

Witam. Wikipedia to nie katalog firm, stron internetowych czy folder reklamowy. pozdrawiam Beau (dyskusja) 09:42, 10 kwi 2007 (CEST)

Popatrz jak są opisane inne firmy, wcześniej rzucał się w oczy link do oferty firmy oraz to, że jest największa. Dyskutować możesz przecież na stronie dyskusji tego artykułu, ewentualnie zgłosić artykuł do Poczekalni SDU. Co do oceny mojej działalności nie wypowiem się. pozdrawiam Beau (dyskusja) 10:01, 10 kwi 2007 (CEST)

Joanna Czechowskaedytuj kod

Dlatego właśnie staram się nieoczywiste ek-i opisywać. W końcu ek to nie usunięcie, podlega jeszcze weryfikacji admina. Jeżeli admin usunie, to znaczy, że miałem rację :). Artykuł zresztą jest tak krótki, że łatwiej chyba napisać od początku, porządnie, niż "przepracowywać". JMP dyskusja 11:26, 10 kwi 2007 (CEST)

 • Hej! To była aktorka? Dowiedziałem się o tym dopiero z Twojego wpisu w mojej dyskusji. W artykule nie było tej informacji - wyglądał na biogram osoby prywatnej - byc moze policjantki. I był to wystarczający powód do usunięcia. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 11:51, 10 kwi 2007 (CEST)
 • W międzyczasie sprawdziłem, że bodaj wszystko, co było w tym artykule, jest też w artykule W11. Więc strata nie jest specjalnie wielka, włąściwie wystarczyłby redir zamiast hasła. JMP dyskusja 12:20, 10 kwi 2007 (CEST)
  • Zgadzam się z przedmówcą - wartość encyklopedyczna artykułu jest niewielka, pytanie, czy tą panią można nazwać aktorką pozostaje otwarte. A w dodatku napisana przez Ciebie wersja artykułu jest na tyle zbieżna z wersją z filmweb (te same zdania!), że zmuszony jestem artykuł usunąć po raz kolejny. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 12:25, 10 kwi 2007 (CEST)

Bill killeredytuj kod

Witaj ponownie! Zanim wstawisz {{ek}} do artykułu sprawdź jego historię. Nad usunięciem artykułu Bill killer odbyło się kiedyś głosowanie i społeczność Wikipedii zadecydowała o jego zostawieniu. Fragment, który zacytowałeś jako przyczynę zgłoszenia do skasowania został dodany później i wystarczyło go usunąć. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 06:37, 11 kwi 2007 (CEST)

 • Wydaje mi się, że słowem kluczowym w tym artykule jest określenia rzekomy w definicji ;-). Jeśłi chodzi o osoby deklarujące znajomość elektroniki przejrzyj kategorię Kategoria:User elek. Myślę, że możesz spróbować skontaktować się np. z Chrumpsem, Egonem, Voytkiem lub Grotesque. Oni są (a przynajmniej byli) w miarę aktywni. Powodzenia Margoz Dyskusja 08:26, 11 kwi 2007 (CEST)

Chyba jednak źle trafiłeś... Ja tylko wytłumaczyłam IP-kowi, dlaczego jego linki są usuwane, nie wnikając nawet w to, co jest tam napisane. Natomiast sam artykuł chyba jasno stwierdza, że to urządzenie nie ma prawa działać - i chyba właśnie z tego powodu artykuł został w Wiki zachowany, by wyskakiwał na pierwszym miejscu w guglu. Jeśli jesteś w stanie bardziej sprawę przybliżyć z technicznego punktu widzenia, będzie to cenne. Ja mogę spróbować poszukać kogoś, kto mógłby to zrobić, ale nie obiecuję, że mi się uda kogoś namówić. Pozdrawiam. Gytha 09:55, 11 kwi 2007 (CEST)

Podatki w USAedytuj kod

No tak, ale te hasła, które wskazałeś opisują podatki, podczas gdy Twoje hasło opisuje urząd podatkowy. Gdyby Twoje hasło opisywało podatki w USA (rodzaje czyli sales tax, income tax; wysokość stawek podatkowych, brak VATu itp.), wówczas tytuł byłby jak najbardziej prawidłowy. Moim zdaniem to co napisałeś, to ważne i niezłe hasło, tylko wymaga zmiany tytułu. Pozdrawiam ze wschodniego wybrzeża! Qblik Zostaw wiadomość 07:12, 18 kwi 2007 (CEST)

Internal Revenue Serviceedytuj kod

Hej! Na wszystkich Wikipediach (niemiecka, francuska) to hasło występuje pod taką nazwą, więc i u nas pod nią przeniosłem. Jeśli ten urząd ma oficjalna polska nazwę to mozna pod nia przenieść, ale dosłowne tłumaczenie może byc ryzykowne. Jeśli chcesz zmienic nazwę artykułu korzystaj z zakładki przenieś - jest na pasku. Wystarczy kliknąć, a następnie postepowac zgonie z instrukcją. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 07:46, 18 kwi 2007 (CEST)

Garibaldiedytuj kod

Wiem, że tak jest, ale problem w tym, że jesto czyjeś, dawno napisane hasło i ja je uzupełniam wstawiając akapity, zdania, linki, zresztą sam widzisz. Masz oczywiście rację tam, gdzie poprawiam pojedynczo literówki, a mógłbym wszystkie za jednym wejściem. Ale co jak człowiek ślep[y i dostrzega taką literówkę z opóźnieniem. Ja wiem, że robię śmietnisko, ale chciałbym, żeby było dobrze i nie chcę literówek zostawiać niepoprawionych, bo i tak ktoś kiedyś będzie to musiał zrobić. Pozdrawiam belissarius 07:16, 20 kwi 2007 (CEST)

Wikipedia:Wikietykietaedytuj kod

Poczytaj sobie proszę Wikipedia:Wikietykieta. Ja nie mam żadnych kompleksów i nie sądzę aby Polska była "zacofana" - przykro mi, że Ty tak uważasz. A nawet gdyby tak było to rzekomego "zacofania" nie leczy się wandalizmem ekologicznym. Roo72 Dyskusja 11:51, 20 kwi 2007 (CEST)

Odp:Marian Ruszkiewiczedytuj kod

Witaj. Rozumie że chcesz by ten artykuł pozostał na Wikipedii. Je nie mam osobistego stosunku do postaci, jedynie z treści mam wątpliwość czy jego dokonania, działalność itp jest encyklopedyczna. Dlatego też dałem go do poczekalni by tam rozstrzygnięto. Jeżeli jesteś "za" to podaj argumenty na stronie poczekalbni a nie kasuj szablon bo tak ci sie wydaje. Jak widzisz rozmowa na jego temat trwa. Jeżeli uzupełnisz jego dane, wystawy itp. to sam oddam głos za pozostawieniem Z poważaniem --Adamt rzeknij słowo 13:10, 21 kwi 2007 (CEST)

Hadithaedytuj kod

A nie sądzisz, że jak na innych wikipediach wszyscy zrzynają z en wiki, to my niekoniecznie musimy robić to samo? :) Nazwa Al-Hadisa występuje w polskim atlasie geograficznym. --Botev 22:50, 22 kwi 2007 (CEST)

Masz trochę racji. Ale czy jesteś pewien, że nazwa Haditha jest obecnie obowiązującą nazwą zgodnie ze standardem Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej? --Botev 23:11, 22 kwi 2007 (CEST) Sprawdziłem właśnie, że nazwa Al-Hadisa występuje także w Nowej Encyklopedii PWN z 1995 roku. W przypadku nazw koreańskich stosuje się obecnie poprostu inny standard transkrypcji, podczas gdy w przypadku nazw arabskich taki jednolity standard chyba nie funkcjonuje (w zależności od kraju używa się na en wiki albo utartej transkrypcji francuskiej albo angielskiej, przy czym autorzy nie zawsze trzymają się tutaj sztywnych reguł). Zapytam więc jeszcze raz, na czym (poza innymi wikipediami) opierasz tezę, że nazwa Haditha jest obowiązującym standardem w języku polskim? --Botev 23:24, 22 kwi 2007 (CEST) Niestety zadaniem Wikipedii nie jest tworzenie nowych reguł, tylko gromadzenie wiedzy w oparciu o źródła. Tym bardziej, że nazwa Haditha, którą proponujesz, trochę kłóci się z normami języka polskiego, a nie jest wcale bliższa wymowie arabskiej niż "Hadisa". Poza tym te spolszczone pisownie, których tak nie lubisz, bardzo często właśnie bliższe są wymowie w literackim języku arabskim, niż pisownia angielska czy francuska. Jeśli dalej się upierasz przy Haditha mimo pisowni w PWN (atlas jest rzeczywiście stary), to zapytam innych o zdanie. Bo moim zdaniem powinniśmy się raczej trzymać zwyczajów języka polskiego i pisać na przykład Badża zamiast Béja, Al-Dżadida zamiast El Jadida itp. --Botev 23:44, 22 kwi 2007 (CEST) Nie chodzi o kurczowe trzymanie się tego, co w PWN (istotnie sprzed 12 lat). Dla języka koreańskiego po prostu opracowano określony system transkrypcji (z różnymi znakami diakrytycznymi dla oddania brzmienia języka oryginału). Geograficzne nazwy arabskie na en wiki nie są jednak oparte na takim międzynarodowym standardzie, tylko stanowią właśnie "zangielszczoną", względnie "sfrancuszczoną" postać nazw arabskich. Są tak samo odległe od oryginału (a często nawet bardziej), jak nazwy "spolszczone". Nie jest to taki standard, jak w przypadku koreańskiego, czy chińskiego (pinyin). Powtarzam więc, że jeśli nie jesteś w posiadaniu źródła rozstrzygającego, że właśnie taki a nie inny standard obowiązuje aktualnie w polszczyźnie, to powinniśmy stosować nazwy zgodne ze zwyczajami polskiej ortografii, i zapytam innych, jeśli się z tym nie zgadzasz. Co zaś do tych "przedrostków" (a są to właściwie rodzajniki określone), to istotnie, mogę się zgodzić na Hadisa, tym bardziej, że takie hasło już istniało (z błędną informacją, że to w Iranie). --Botev 23:59, 22 kwi 2007 (CEST) Ok, więc zapytam. --Botev 00:01, 23 kwi 2007 (CEST)

Bill killeredytuj kod

Witam. Przecież odnośniki wewnętrzne są, nie wiem do czego można jeszcze je dodać. Nie jest dobrze, kiedy cały tekst świeci się na niebiesko. Linkujemy tylko do tych haseł, które mają związek z tematem. pozdrawiam Beau (dyskusja) 08:26, 26 kwi 2007 (CEST)

 • Nie mam pojęcia, gdzie tym handlują. Jedno jest pewne: on nie działa, szkoda pieniędzy. Julo 14:31, 29 kwi 2007 (CEST)

Tydzień Mozartowskiedytuj kod

Czesc. Piszesz, ze "Czasem edytuje lub wstawiam {EK} dla beznadziejnych art. napisanych przez przestepcow i wandali :)" – autor chyba nie jest ni przestapca ni wandalem, po prostu nie radzi sobie jeszcze z dobrym pisaniem. Nie ma co wywalac, warto poswiecic 10 minut i rzecz poprawic. To nic takiego, po prostu zapraszam do mniej spektakularnego, by nie rzec, nudnego dlubania, przy niedoskonalnych a interesujacych stubach. Pozdrawiam :) ziel & 16:07, 29 kwi 2007 (CEST)

In Orbitedytuj kod

In Orbit - dlaczego ekujesz teksty które są oznaczone szablonem {{WEdycji}} ?--Pmgpmg (dyskusja) 16:13, 29 kwi 2007 (CEST)

Tryb EK służy do usuwania stron - jezeli chcesz zwrócić uwagę na jakiś tekst innych i spytac o zdanie wstawia sie szablon {{poczekalnia}} - i w poczekalni podaje sie link do niego. A tak ty podajesz ten tekst nie do opracowania - ty go podajesz do skasowania. Poza tym jezeli jest oznaczony WEdycji i to przez doświadczonego użytkownika to jeżeli masz zastrzeżenia do tego tekstu to pisz do autora. Użycie szablonu EK było błędne w tej sytuacji. --Pmgpmg (dyskusja) 16:25, 29 kwi 2007 (CEST)

Mit racławickiedytuj kod

Nie dodałeś chyba uzasadnienia umieszczenia tego artykułu w poczekalni. --Xett Dyskusja 14:56, 2 maja 2007 (CEST)

Odp:Ewa Lemańskaedytuj kod

Witaj. Nic sie nie stało :) Faktycznie ma na nazwisko Lemańska. Ta literówka mi się zlała. Ważne, że powstał stub o niej, bo faktycznie była dość popularna w Polsce i miejsce u nas jej się należy. Pozdrawiam


Czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:43, 12 maja 2007 (CEST)

Nagrodyedytuj kod

Istotnie, to dwie różne nagrody, dobrze że naprawiłeś błąd. Problemem pozostaje z nazwą. Na pewno nie możemy zostawić nazwy angielskiej, jeśli już to niemiecką. Z drugiej strony hasło jest przetłumaczalne, dlatego po konsultacjach przeniosłam pod Hanzeatycka Nagroda Goethego. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:18, 13 maja 2007 (CEST)

Tarnogródedytuj kod

Witaj! Widzę że roi się tu od tarnogrodzian, fajnie :-) Co do szyku zdjęć nie wiem o co ci konkretnie chodzi (posortowac, poprzestawiac itd.) Edytując artykuł o Tarnogrodzie jak najbardziej dbałem o layout, a szczególnie o rozmieszcznie zdjęć. W IE, 1024x768 wygląda to bardzo dobrze (wg mnie w każdym razie). Co do odtwarzania zdjęć i tworzenia porównawczej galerii, to bardzo dobry pomysł, ale w obecnej chwili nie chce mi się za to brać. Nie chciałbym też aż tyle czasu poświęcać na edycję jednego artykułu o Tarnogrodzie. Pozdrawiam Cię! Qqerim dyskusja 16:53, 9 cze 2007 (CEST)

Lupulinaedytuj kod

Dyskusja:Lupulina - dobrze by było, gdybyś podyskutował z tymi zastrzeżeniami, bo są kardynalne. Masur juhu? 15:05, 14 cze 2007 (CEST)

Lupulinaedytuj kod

Witam, czy mógłbyś podać źródła z których korzystałeś przy pisaniu tego artykułu? Normalnie nie czepiałbym się, ale sporo danych kłóci się z tym czego uczą mnie właśnie na farmakologii więc chciałbym ustalić jakiś stan faktyczny. Najlepiej by było gdybyś ustosunkował się do moich wątpliwości w dyskusji artykułu. Pozdrawiam i czekam na odzew Zaphod 15:07, 14 cze 2007 (CEST)

Nie zamierzałem by złośliwy, po prostu hasło budzi sporo wątpliwości a równocześnie nie mam teraz czasu żeby przekopywać się przez literaturę w poszukiwaniu potwierdzenia tych informacji. Dlatego właśnie prosiłem byś podał źródło, z którego korzystałeś, czego nadal nie zrobiłeś. Jeśli chodzi o szczegół z gruźlicą - czy "przeciwigruźliczy" nie równa się "skuteczny w zwalczaniu gruźlicy"? To chyba to samo. Zaphod 08:14, 15 cze 2007 (CEST)

Kopice (wieś w województwie opolskim)edytuj kod

Strona, Kopice (wieś w województwie opolskim), był to dubel Kopice (województwo opolskie), więc hasło zostało usunięte. Pozdrawiam KamStak23 dyskusja► 08:33, 20 cze 2007 (CEST)

Lakes Entranceedytuj kod

Nie przesadzasz z tym usuwaniem linków? Ja wiem, że 90 milowa plaża jeszcze nie istnieje jako hasło, ale zaistnieje wkrótce. Proponuję, żebyś swoją aktywność skierował bardziej konstruktywnie. Przemek 11:53, 13 lip 2007 (CEST)

Dyskusjaedytuj kod

Edytowanie własnej strony dyskusji, a szczególnie usuwanie fragmentów które mogą być "niewygodne" jest uważane za bardzo niegrzeczne i sprzeczne z duchem zasad Wikipedii. Co więcej nawet "usunięcie" danego wpisu i tak nie usuwa go naprawdę bo i tak zostaje on w pamięci i można do niego dotrzeć bez problemu. Proszę nie rób tego więcej. roo72 Dyskusja 06:12, 29 lut 2008 (CET)

Głosowanieedytuj kod

Czy mógłbyś oddać głos w głosowaniu Wikiprojekt:Sortowanie stubów/Propozycje/Nagroda filmowa stub. Stub jest niezwykle potrzebny, ale niestety admini tego nie zauwarzają. Prosze oddaj głos jak ci sumienie nakazuje. Pozdrawiam.

ron_whisky 04:40, 3 sie 2008 (CEST)

redaktoredytuj kod

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence. maikking dyskusja 13:00, 22 sty 2009 (CET)

Wikipedysta:Gepard12/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:00, 4 lut 2009 (CET)

Isderaedytuj kod

Jest trochę więcej fragmentów budzących wątpliwości:

 • Wiadomo że 3 modele były do kupienia w Azji... - tu źródła

a tu galeria słów zwodniczych:

 • ..Samochody marki Isdera są najrzadziej spotykanymi autami na świecie... (raczej nie da się udokumentować takiego faktu)
 • ...Najsławniejszy i najszybszy supersamochód w historii przedsiębiorstwa jest produkowany...
 • ..jego wygląd przypomina kształtem kule co kwalifikuje go do najbardziej sportowych aut na świecie...
 • ..jednostka oferuje to czego nawet nie osiąga nowoczesna Pagani Zonda..
 • ..Ten model Isdery jest jednym z najbardziej egzotycznych pojazdów jakie kiedykolwiek zbudowano
 • ..Może z powodzeniem rywalizować z McLarenem F1 i Ferrari F50 w latach w których był produkowany.

Może coś przegapiłem, ale o 5 rano się zdarza. Pozdrawiam. Narcotic (pisz)  05:34, 6 lut 2009 (CET)

"Strona "DJ Mbenga" została przeniesiona do "Didier Ilunga-Mbenga"."edytuj kod

Hej. Biografie raczej pod nazwiskami, niż pseudonimami. Pozdrawiam. Sq7obj (dyskusja) 09:16, 2 mar 2009 (CET)

Grzybienie białeedytuj kod

Na stronie angielskiej o Bangladeszu podany jest symbol "white water lily" podlinkowany do rodziny grzybieniowate, a nie grzybieni białych. Grzybienie białe nie występują w Bangladeszu, ale z pewnością rosną tam grzybienie innych gatunków. Po przeszukaniu sieci znalazłem, że symbolem jest gatunek o nazwie Nymphaea pubescens (synonim: N. nouchali, N. stellata). Grzybienie różnych gatunków są zresztą obecne w symbolice wszystkich krajów subkontynentu indyjskiego. Kenraiz (dyskusja) 22:18, 7 mar 2009 (CET)

Zwartnocedytuj kod

Dziękuję za szybką i skuteczną pomoc! Koperczak (dyskusja) 08:19, 25 mar 2009 (CET)

Re Pożegiedytuj kod

zwrot "Wcześniej był to obszar Galindii. Wieś ziemiańska, dobra służebne w posiadaniu drobnego rycerstwa (tak zwani wolni), z obowiązkiem służby rycerskiej (zbrojnej)." zawiera typowe określenia, dla tego typu haseł i problematyki. Linki do wsi ziemiańskiej, wolnych i wsi służebnej, dokładniej to opisują. Można co prawda zamiast "dobra" napisać "dobra ziemskie", ale też nie do końca jest byc może jasne. "Dobra" = majątek, własność, dobytek, odnoszący się albo do całej jednostki osadniczej albo do jej części. Bardzo obszerny i łopatologiczy opis w haśle chyba nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepszych chyba linki do osobnych haseł tak jak wolni (czasem wolni pruscy, bo w Prusach a nie Prusowie). Które określenie należy jeszcze opisać w osobnych haśle? Dobra służebne to w zasadzie = wieś służebna (ale i tu wieś ma dwa znaczenia, jako dobra służebne w posiadaniu drobnego rycerstwa, i jako wieś świniarzy, kowali, służby dla zamku). --Sillingen (dyskusja) 19:11, 30 mar 2009 (CEST)

Aktorka niezawodowaedytuj kod

Kto to jest aktor(ka ) ? Teoretycznie wszystko wydaje się oczywiste: ten, kto posiada dyplom potwierdzający zdobycie tego zawodu. W praktyce wszystkie gwiazdy i gwiazdki seriali, turniejów telewizyjnych, rozlicznych programów "rozrywkowych" uważają, że już samo wejście na plan czy scenę daje prawo do określania siebie mianem "aktorka - aktor", ba! niektórzy skromnie dorzucają jeszcze "artystka - artysta". A, że te gwiazdy i gwiazdki mają po 16, 18 lat i często nie skończyły jeszcze (bo i kiedy, jak robią karierę?) szkoły średniej, nie ma dla nich i ich menadżerów, producentów itp. żadnego znaczenia. Więcej, coraz częściej mówi się i pisze "aktor" o ludziach, którzy występują w amatorskich przedstawieniach, o dzieciach, które mówią wierszyki na szkolnych akademiach.

Czy o sąsiadce, która stawia bańki, mówi ktoś "lekarka"? Czy o ławniku sądowym powiedział ktoś kiedyś "sędzia"? Czy ojciec kolegi, który pomaga w matematyce to "nauczyciel"? Czy pan Zenek z klatki obok, który dorwał w piwnicy złodzieja rowerów, to "policjant"?

Nie? To czemu każdy, kto wchodzi na scenę albo plan filmowy, to zaraz "aktor"?

Stracciatellaedytuj kod

To zgłoszenie to niewczesny żart primaaprilisowy, prawda? Na en.wiki wyraźnie napisano, że jest to (oprócz zupy) również ... In Italy, gelato with a white base and chocolate shavings is also called stracciatella or stracciatella ice, somewhat analogous to chocolate chip ice cream in North America. To samo mamy na it.wiki - jedna z potraw pod tą nazwą to è anche un tipo di gelato alla vaniglia mischiato con cioccolato. W polskich warunkach a także brytyjskich pod nazwą stracciatella sprzedaje się lody. kićor wrzuć jakiś txt! 08:15, 5 kwi 2009 (CEST)

A tu się zgadzam, wyżyny encyklopedyzmu to nie są :) Nie będę pisał dlaczego choć wiem bo akurat śledzę to hasło od początku; nie chcę się tu jednak zajmować plotkami :) Jak wpadniesz kiedyś na IRC to opowiem. Pozdrawiam. :) kićor wrzuć jakiś txt! 09:03, 5 kwi 2009 (CEST)

Gęstość powietrzaedytuj kod

Witam. Uprzejmie zwracam Ci uwagę, że oznaczyłeś jako przejrzaną błędną zmianę w tym artykule. Gęstość powietrza wynosi ponad 1 kg na metr sześcienny. Potwierdzenie tej informacji masz tutaj Powietrze. Tę błędną zmianę powinieneś anulować. Pozdrawiam. Sobol2222 -- Dyskusja 09:32, 17 maj 2009 (CEST)

Czworobok przegubowyedytuj kod

Hej. Kiedyś dodałeś do hasła szablon {{dopracować}}. zerknij na nie teraz. jeśli wymaga dopracowania, dopisz w szablonie - co dopracować - opis i nowe parametry :) na stronie szablonu. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 18:20, 28 cze 2009 (CEST)

Dzięki. Jak znajdę inne, to tez podrzucę :) Przykuta (dyskusja) 19:44, 28 cze 2009 (CEST)

Nashvilleedytuj kod

Witaj. Miley Cyrus rzeczywiście się tam urodziła i tu nie ma żadnych wątpliwości. Natomiast, czy należy podawać o tym informację, jeśli artykuł o Nashville zawiera zaledwie kilka zdań ? Nashville jest miastem ponad pół milionowym i na pewno urodziło się tam wiele innych osób nie mniej znaczących, niż aktorka serialu komediowego. Natomiast jeśli wśród wymienionych Znanych osób jedyna osoba to chwilowo popularna nastolatka (która jest sławna teraz, ale za 10 lat może nikt jej nie pamiętać) oznacza to, że jest to wiadomość trywialna. Osobiście uważam, że info nt. Miley Cyrus nie powinna się znaleźć w tym haśle, ale nie mam jeszcze zbyt długiego stażu na wikipedii, aby o tym przesądzać. Zamierzam się spytać w tej sprawie bardziej doświadczonych wikipedystów. Pozdrawiam, MosinNagant (dyskusja) 20:53, 30 cze 2009 (CEST)

Mileyedytuj kod

Nawet na en.wiki nie ma o tym wzmianki; Nashville to ogromne miasto słynne z wielu rzeczy, ale nie akurat jako miejsce urodzin tej gwiazdki. Szwedzki (dyskusja) 21:03, 30 cze 2009 (CEST) PS: Jeśli już wymieniać, to wszystkich i w taki sposób. Pozdrawiam, Szwedzki (dyskusja) 21:05, 30 cze 2009 (CEST)

Na szybko - jeśli w artykule występuje wyłącznie Miley, to, biorąc pod uwagę ten zestaw nazwisk, jest tu coś wyraźnie nie tak?:) Resztę dopiszę jutro. Szwedzki (dyskusja) 05:12, 1 lip 2009 (CEST)

Skokieedytuj kod

Cześć. Zauważyłem, że w artykule o Skokie zmieniłeś określenie wieś na miasto. Czy są jakieś wytyczne w kwestii tłumaczenia takich nazw? Oficjalnie Skokie nazywa się Village of Skokie i taką oryginalną terminologię postanowiłem zachować w artykule, mimo, że mieszka tam około 70 000 ludzi.

Pozdrawiam! Gripper (dyskusja) 05:33, 19 lis 2009 (CET)

 • Dzięki za wyjaśnienia. Nie zdawałem sobie sprawy, że to tak może wyglądać. Traktowałem to dość bezrefleksyjnie jako zabawny fakt. W wolnej chwili przejrzę artykuł i sprawdzę, czy trzeba go w związku z tym jakoś przeredagować. Gripper (dyskusja) 08:31, 21 lis 2009 (CET)

Isderaedytuj kod

Cześć. Jeśli chodzi ci o te tabele to je usunąłem, ponieważ sam je zrobiłem na tej stronce (są mojego autorstwa) pozatym każdy z tych modeli (Commendatore, Spyder ma na swojej odpowiedniej stronce dane techniczne. Pomyślalem żeby oryginalnie na stronce o firmie Isdera nie dawać danych technicznych jak to zrobiłem na początku. Lotus Omega (dyskusja) 16:40, 7 sty 2010 (CET)

 • OK. Postaram się zmieniając coś w artykule zamieszczać opis zmian. Lotus Omega (dyskusja) 17:22, 8 sty 2010 (CET)

Ad:Historia edycji „Rosie Huntington Whiteley”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Rosie Huntington Whiteley”

Witaj. Przejrzałeś naprawdę kiepskie hasło, pełne literówek i błędów interpunkcyjnych. Proszę zwracaj większą uwagę na takie błędy podczas pierwszego przeglądania hasła. Lukasz Lukomski (dyskusja) 04:19, 21 maj 2010 (CEST)

DNUedytuj kod

99kerob (dyskusja) 11:19, 23 maj 2010 (CEST)

Roman Peruckiedytuj kod

Witaj, skąd masz informację, że prof. Perucki nie jest już dyrektorem Filharmonii. Tak się składa, że spotkałem się z nim już w roku 2010 w Filharmonii...  « Saper // @dyskusja »  10:07, 15 cze 2010 (CEST)

Roweredytuj kod

Witaj. Hasło Rower jest już w kategorii Rower, a ta kategoria jest podkategorią od Pojazdów napędzanych mięśniami. Zgodnie z zasadami, podajemy tylko najniższą kategorię, cofnąłem więc Twoją edycję. Ciacho5 (dyskusja) 22:19, 10 wrz 2010 (CEST)

Procesor karty graficznejedytuj kod

Hej. Mam takie pytanie czy Ty widziałeś jakie miany ostały wprowadzone zanim je anulowałeś z komentarzem "Brak źródeł"? Po pierwsze, tam nie potrzeba do nich stricte źródeł, bo zmiana "Procesor kart graficznych" na "Oddzielne karty grafiki" jest zmianą gramatyczno/językową usuwającą nie dość że powtórzoną sekcję, to jeszcze dopasowującą tytuł jej do tego co zawiera (podział przebiega wzdłuż "rozwiązania zintegrowane"/"rozwiązania niezintegrowane/dedykowane/wymienialne/oddzielne" i "procesor karty graficznej" jest w nagłówku totalnie bez ładu i składu oraz sensu). Poza tym jak mam udokumentować, że karta grafiki nie jest samodzielnym urządzeniem? Przecie to oczywiste (wynika z języka), ze dowolne "karty rozszerzeń" są rozszerzeniami do czegoś, same nie funkcjonują. Nie da się używać samej karty graficznej po podłączeniu do prądu. A po trzecie słówko "magistrala" zniknęło sprzed "PCI Express", co może i by jakiejś dokumentacji wymagało, jednakże jest to opisane w artykule o PCI Express(, iż to nie jest magistrala). --TomekNagisa (dyskusja) 12:00, 25 sty 2011 (CET)

Zbyszek Godlewskiedytuj kod

Witam

Wycofałem Pańską edycję hasła Zbyszek Godlewski, ponieważ uznałem, że Mohamed Bouazizi należy do całkiem innego kręgu geo-historycznego. Nie umniejszając niczym jego postawie, nie pasuje do tego artykułu, gdzie dodałem tylko linki do artykułów o bardzo podobnych - młodych - osobach, które straciły życie w wyniku represji władz komunistycznych w PRL i na Węgrzech. Zbyszek Godlewski jest tym w pamięci mieszkańców Pomorza, kim dla Poznaniaków jest Roman Strzałkowski. Można rozważyć, czy powinien tam być link do artykułu Peter Mansfeld, ale na pewno bliższy im jest chociażby Jan Palach niż Mohamed Bouazizi. michal-100 (dyskusja) 11:22, 5 mar 2011 (CET)

Korsakedytuj kod

Oznaczyłeś jako wersję przejrzaną wandalizm ipka. [1] pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 13:01, 29 mar 2011 (CEST)

Śmierć się śmiejeedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 03:01, 18 wrz 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule ZTE Engageedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu ZTE Engage. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Powrót Batutyedytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gepard12" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy