Dyskusja wikipedysty:Gliwi


Dyskusja wikipedysty:Gliwi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Gliwi/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! Nemo5576DYSKUSJA 21:31, 28 wrz 2005 (CEST)


Dziekuje za powitanie. Teraz artykul o Bienku wyglada lepiej. Dziekuje za poprawki.--gliwi 21:37, 28 wrz 2005 (CEST)

Duńczycyedytuj kod

Cześć. Skąd wziąłeś/wzięłaś tych Duńczyków? Mansfeld nijak nie leży nawet blisko Danii, tylko w Saksonii-Anhalcie. Pozdrawiam, Mciura 16:01, 30 wrz 2005 (CEST) Moje uszanowanie. Juz wyjasniam. Obraz fotografowalem wlasnorecznie. Taki wlasnie podpis widnieje u dolu malunku. Zagladnij tez prosze pod wojne trzydziestoletnia - Okres duński 1625-1629. W tym czasie kazdy walczyl z kazdym.--gliwi 16:28, 30 wrz 2005 (CEST)


Teraz mam prosbe o pomoc. Jestem poczatkujacym wikipedysta, a juz chcialbym zrobic strone miasta. Szukalem w pomocy, jak do tego sie zabrac, ale chyba nie znalazlem. Czy ktos moglby podpowiedziec mi pierwszych 5-10 krokow?--gliwi 22:19, 30 wrz 2005 (CEST)

Czy przez "strona miasta" rozumiesz nowy artykuł o jakimś mieście? Wpisz nazwę miasta do wyszukiwarki, wybierz "Stwórz artykuł" i pisz. Otwórz sobie jakiś podobny artykuł do edycji, żeby mieć wzór, co taki artykuł powinien zawierać. Oczywiście możesz go tworzyć na raty. Chyba, że masz na myśli co innego. Zdrówko, Mciura 12:07, 1 paź 2005 (CEST)

Gliwicka Encyklopediaedytuj kod

Pochodzisz z Gliwic? Jeżeli tak - zapraszamy do współtworzenia"Encyklopedii Gliwickiej", którą każdy może redagować.

Pozdrawiam,

Administrator Encyklopedii Gliwickiej i wikipedysta Bartek_m0 ??

Grafika:Säge von Teichert.JPGedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 14:45, 26 wrz 2008 (CEST)

  • [1] - możesz poprawić swoją edycję, tak, żeby nie psuło szablonu? Masur juhu? 17:09, 27 wrz 2008 (CEST)

Rothenburg Pomorzaedytuj kod

Witaj. Piszę ws. tej edycji. Czy masz źródło potwierdzające to stwierdzenie Rothenburga Pomorza? JDavid dyskusja 15:11, 20 gru 2009 (CET)

Witaj. Informace te posiadam z niemieckojezycznej strony Wikipedii. Oto link: http://de.wikipedia.org/wiki/Rothenburg_o.d._Tauber#Rezeption Pod Rezeptio - ostatnie 3 linijki

Ilustracja na medaledytuj kod

Cześć, po utworzeniu głosowania należy dodać je na stronę Wikipedia:Ilustracja na medal - propozycje tak by jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się o tym głosowaniu. Proszę też żebyś nie dodawał do ekspozycji na stronę główną (rotacja) ilustracji, które nie posiadają medalu. Na stronie głównej mogą znaleźć się jedynie pliki nad którymi skończyły się głosowania z wynikiem pozytywnym czyli te znajdujące się w Wikipedia:Ilustracje na Medal. Pozdrawiam, allgäu/dyskusja 16:48, 19 lut 2012 (CET)

Plik:Tabakblätter.JPGedytuj kod

Dziękujemy za przesłane przez Ciebie pliki!

Pliki należy jednak ładować od razu do repozytorium Wikimedia Commons (załóż konto).

Wyślij tam swoje pliki, a dzięki temu mogą one w łatwy sposób zostać wykorzystane we wszystkich projektach Wikimedia. Dotychczas przesłane pliki możesz sam załadować na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić o pomoc osobę, która przesłała ci tę notatkę. Zapoznaj się także z zasadami przesyłania plików. Masur juhu? 20:52, 24 wrz 2012 (CEST)

Wikiprojekt:Wiki Lubi Zabytki/wykazy/województwo śląskie/Gliwiceedytuj kod

Witaj, widzę że ostro działasz na stronie zabytków gliwickich. Sęk w tym, że ta strona jest przygotowana na konkurs i mają być na niej wyłącznie zabytki nieruchome wpisane do krajowego rejestru zabytków. Zrobiłeś tam masę rzeczy, więc nie ma sensu tego niszczyć, więc proponuję przenieść to na inną stronę, gdzie można by było dalej działać nad tą listą a spis przywrócić do stanu, gdzie wypisane były wyłącznie zabytki z NIDu. Pozdrawiam. Yarl 21:55, 18 kwi 2013 (CEST)

Witaj. Rozumiem i nie mam nic przeciwko temu. Czy masz propozycje? Robiłeś już coś takiego?
Pozdrawiam --gliwi (dyskusja) 00:53, 19 kwi 2013 (CEST) 

Wiki lubi zabytki - wykaz dla Gliwicedytuj kod

Cześć, chciałabym Ci zwrócić uwagę na kilka kwestii dotyczacych zabytków z terenu Gliwic i konkursu Wiki lubi zabytki. Konkurs dotyczy TYLKO ZABYTKÓW NIERUCHOMYCH WPISANYCH DO REJESTRU, zatem:

  • nie dotyczy zabytków ruchomych (rejestr zabytków "B" - to ta litera przed numerem; od razu wyjaśniam, że rejestr "C" dotyczy zabytków archeologicznych - też nie objętych konkursem);
  • ewidencja zabytków NIE JEST FORMĄ OCHRONY ZABYTKÓW (patrz art. 7 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami);
  • kapliczki, które wpisałeś nie są w ogóle objęte ochroną konserwatorską,
  • i skąd wziąłeś ten podział na zabytki pojedyncze i zespołowe - nie ma czegoś takiego w konserwacji zabytków.

W związku z powyższym proszę o usunięcie wszystkich ww. zmian (obiektów wpisanych do rejestru "B", do ewidencji i wykazu kapliczek), które wprowadziłeś i nie zmienianie innych wykazów, które są podstawą konkursu w sposób niezgodny z zasadami konkursu, co wprowadza tylko zamieszanie, zamęt i mylenie pojęć, a innym wikipedystom przysparza dodatkowej pracy. Zresztą pisał już Ci o tym Yarl EwkaC (dyskusja) 09:12, 25 kwi 2013 (CEST)

zabytki Gliwicedytuj kod

Cześć. Zauważyłem, że rozbudowywałeś te tabele z zabytkami na stronie projektu. Może warto byłoby zrobić artykuł zabytki Gliwic? Na razie brakuje takiego zbiorczego hasła. Wtedy można by zrobić je z podziałem na nieruchome, ruchome, archeologiczne. Zobacz tutaj: Zabytki powiatu augustowskiego. Kłaniam się. Sławek Borewicz (dyskusja) 14:42, 25 kwi 2013 (CEST)

A, byłbym zapomniał. Yarl pewnie nie zauważył twojej odpowiedzi. W Wikipedii jest dość specyficznie skonstruowana komunikacja. Odpowiada się na stronie dyskusji osoby, z którą wchodzi się w konwersację, nie na własnej. Jeżeli chcesz odpowiedzieć, to kliknij w (dyskusja) za moim nikiem. Sławek Borewicz (dyskusja) 14:46, 25 kwi 2013 (CEST) Te artykuły z listami zabytków są dość schematyczne. Niekoniecznie trzeba wyróżniać "najważniejsze". Ale można na wstępie krótko określić ile np. jest w danej kategorii - kościołów, kamienic itp. Konkurs został dość specyficznie określony, bo trudno byłoby zebrać dla wszystkich gmin takie listy, więc na razie bazuje się tylko na nieruchomych. Możesz zacząć w swoim brudnopisie, a potem się przeniesie do przestrzeni głównej. Docelowo one i tak mają być w artykułach, a nie tylko na stronach konkursu. Co do ciągu komunikacji, możesz włączyć w preferencjach gadżet odpowiedzi z linkami. Nie zmienia to sposobu komunikacji, ale są linki zwrotne do rozpoczynanych dyskusji. Sławek Borewicz (dyskusja) 20:12, 25 kwi 2013 (CEST)

lista zabytków dla Gliwicedytuj kod

Cześć, po raz kolejny przypominam, że konkurs WIKI LUBI ZABYTKI obejmuje tylko i wyłącznie zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków "A". Proszę o przywrócenie listy do stanu właściwego (chyba lepiej, żebyś sam to zrobił). EwkaC (dyskusja) 11:16, 16 lip 2014 (CEST)

Cześć ponownie, super że pracujesz nad zabytkami Gliwic, ale jak już pisała Ewka, na listach Wiki Lubi Zabytki muszą być tylko zabytki z rej. zabytków A. Przeniosłem twoją pracę pod Wikipedysta:Gliwi/Zabytki Gliwic. Możesz teraz edytować hasło do woli i myślę, że po ukończeniu można przerzucić pod Zabytki Gliwic. Yarl 11:44, 16 lip 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Johannes Boeseedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Johannes Boese. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja). 20:29, 1 gru 2014 (CET).)


Jak podałem w opisie zmian, jest to tłumaczenie z języka niemieckiego. Być może wyraziłem się tutaj niedokładnie – jest to tłumaczenie artykułu z wikipedii niemieckojęzycznej. Nie jestem autorem, tylko tłumaczem artykułu.--gliwi (dyskusja) 08:33, 2 gru 2014 (CET)

Edycja w infoboksie klasztoredytuj kod

Bardzo proszę nie rób bezsensownych edycji psujących szablony, jeśli nie jesteś w stanie przewidzieć ich skutków. PawełMM (dyskusja) 14:09, 31 sty 2015 (CET)

Ad:Prehoryłeedytuj kod

Ad:Prehoryłe

Hej, zgodnie z zasadą zakazującą twórczości własnej do Wikipedii można wstawiać wyłącznie informacje poparte przez wiarygodne, opublikowane źródła, tak aby czytelnik mógł ją sprawdzić. Niestety nie może to być ustny przekaz od gospodarza lub innej osoby. Dlatego musiałem wycofać Twoją edycję. Możesz ją przywrócić, jeśli będzie spełniać zasady Wikipedii. Pamiętaj też, że prywatne profile, strony, blogi i fora nie są właściwymi źródłami. Pozdrawiam i życzę owocnych edycji. ~Cybularny Speak? 09:42, 20 lip 2015 (CEST)

Lista żołnierzy rannych podczas bitwy pod Budziszynem (1813) i pochowanych w Gliwicachedytuj kod

--Ciacho5 (dyskusja) 23:53, 14 cze 2017 (CEST)

Lista żołnierzy rannych podczas bitwy pod Budziszynem (1813) i pochowanych w Gliwicachedytuj kod

Witaj. Zgodnie z [Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2017:06:14:Lista żołnierzy rannych podczas bitwy pod Budziszynem (1813) i pochowanych w Gliwicach|dyskusją o usunięciu]] Twój artykuł nie nadaje się do publikacji w Wikipedii, dlatego przeniosłem go do twojego brudnopisu. Być może będziesz chciał dodać go do Wikiźródeł

Pozdrawiam, Andrzei111 (dyskusja) 13:43, 16 cze 2017 (CEST)

@Andrzei111 w Wikiźródłach tym bardziej nie ma miejsca na opracowania własne: zamieszczamy tam wyłącznie teksty oryginalne w oryginalnym brzmieniu. W tym przypadku, zapewne należałoby listę opracować na dewikisource, gdyż oryginał jest po niemiecku. Ankry (dyskusja) 12:36, 17 cze 2017 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gliwi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy