Dyskusja wikipedysty:Gorion/Archiwum


Dyskusja wikipedysty:Gorion/Archiwum w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Gorion Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Kangurek Kaoedytuj kod

Witam. Przekierowanie Kangurek Kao jest do usunięcia, ponieważ istnieje gra o nazwie "Kangurek Kao", lecz takiego artykułu jeszcze nie ma. Istnieje szablon {{Kangurek Kao}} w którym znajduje się link do artykułu który nie istnieje, lecz link jest niebieski z powodu istnienia błędnego przekierowania do serii gier. Jan Jabłoński (dyskusja) 16:41, 23 maj 2010 (CEST)

Odp:Nazwy frakcji - Gothic (gra komputerowa)edytuj kod

Odp:Nazwy frakcji - Gothic (gra komputerowa)

Otóż nazwy zawodów nie są nazwami własnymi a fakt, że gracz przechodzi w grze przez różne szczeble rozwoju zawodowego niczego tu nie zmienia. Nie rozumiem jaki wpływ na pisownię wielką literą ma mieć fakt, że są to "frakcje" w grze. Nowicjusz, guru czy mag wody to zawody, czy raczej stopnie wtajemniczenia zawodowego. Podobnie zresztą cień (choć wymyślony, to jednak zawód). I jeśli ślusarz czy biskup piszemy z małej litery, to tak też powinniśmy pisać "kopacz". Co się zaś tyczy upiorów pierścienia, to (o ile sprawa się przekłada, a mam co do tego poważne wątpliwości - Nazgul/nazgul to nie zawód) powielanie błędów z innych artykułów nie jest standardem na pl.wiki. Tak czy siak poproszę kogoś z dłuższym stażem aby przyjrzał się sprawie - może czegoś nie dostrzegam lub opacznie pojmuję. Pozdrawiam, batwing (dyskusja, wkład) 03:09, 28 maj 2010 (CEST)

Formozaedytuj kod

W jezyku polskim pierwsza litera wyrazu moze być wielka; pozostałe małe. Administrator strony "Formozy" na swoich stronach moze pisac co mu się podoba. My nie.--keriM_44 (dyskusja) 20:21, 8 cze 2010 (CEST)

  • pisanie drukowanymi (duzymi) literami to ogólnie przyjęta dziwna moda. Jesli zobaczysz, że ktoś pisze np. Imię i NAZWISKO w tej formie, to bądź pewnym że to sztabowy urzednki wojska:). Te typy tak mają:)To pozostałość po ręcznym (wyraźnym) pisaniu. --keriM_44 (dyskusja) 11:57, 9 cze 2010 (CEST)

Okładkiedytuj kod

Witaj. Dlaczego usuwasz z haseł linki do zdjęć okładek na angielskiej Wikipedii? Taki sposób jest u nas od dawna stosowany, także jeśli chodzi np. o okładki filmów czy płyt muzycznych. Pozdrawiam, Trivelt (dyskusja) 08:28, 10 cze 2010 (CEST)

Owszem, Polska Wikipedia nie akceptuje fair-use czyli nie można uploadować na nią i bezpośrednio załączać takich grafik, jednak zamieszczenie linku odsyłającego do angielskojęzycznej wersji projektu złamaniem zasad raczej nie jest. Nie są ustalone żadne jasne zasady w tej kwestii więc zdania użytkowników są czasami podzielone. Rozwiązaniem może być np. porozmawianie na ten temat w Kawiarence. Jeżeli taki sposób prezentowania okładek/plakatów itp okazałby się zdaniem Wikipedystów nieodpowiedni, to koniecznym byłoby usunięcie wszystkich takich linków (także z haseł muzycznych i filmowych) a nie ręczne kasowanie kilkunastu nowododanych. Trivelt (dyskusja) 08:45, 10 cze 2010 (CEST)

[1]edytuj kod

Witam
Rozejrzyj się po artykułach na wiki i pomyśl... teoria (nie zawsze) =/ praktyka
Ominous (dyskusja) 12:29, 10 cze 2010 (CEST)

  • Właśnie zauważyłem, ”(notabene nie raczył odpowiedzieć)” nie mam obowiązku w ogóle odpowiadać Ci, więc! Nie mam zamiaru się kłócić, ale pamiętaj że nie jesteś tu najważniejszy (ani ja), a sposób w jaki się pisze może kogoś zdenerwować. Ominous (dyskusja) 13:02, 10 cze 2010 (CEST)
  • Źle odebrałeś, tak naprawdę nikt (tak sądzę) nie przeglądał ”przepisów” i nie potwierdził że ta ”furtka prawna” jest „legalna” więc to jest takie bardziej przymykanie oka i to chciałem zasugerować. Ominous (dyskusja) 13:17, 10 cze 2010 (CEST)

P.S. widzę że używasz Popups z mojej strony dodatkowo proponował bym się zaprzyjaźnienie z narzędziem WP:SK

OK then, let's talk in English.edytuj kod

I don't believe there's extremely much wrong with my Polish, though I know it's rough around the edges - I do appreciate help getting it right, etc. etc. But it's wiki-standard protocol to write things like Ameryka Północna which is a click-able link for the country mentioned, whereas Ameryce Północnej isn't. Same thing with Sega Nomad vs. Sega pok

I mostly like the recent edit you've done, I know it's hard to work together as editors, but for some reason I read what you wrote about the 20 million North America to say "sales of up to even 20 million" I guess it's a nitpick. You do know better Polish than I.

I also don't understand the use of the different milionów/mln/miliony - they seem to mean the same thing, and I thought encyclopedic writing would dictate using only one term continuously. Please advise, but for the meantime, I've added the click-able links back into the article - this ups the quality of the article.

PS. I don't understand why you take out the Sonic 2 selling 6 million either. It's in the English article too after all.--SexyKick (dyskusja) 20:06, 14 cze 2010 (CEST)

Opisy zmianedytuj kod

Witaj! Bardzo proszę, opisując dokonane przez siebie zmiany, podawaj czego faktycznie dotyczyła edycja. Takiej zmiany w żadnym razie nie można opisywać jako poprawę błędu ortograficznego ("ort."). Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 19:11, 17 cze 2010 (CEST)

Racja, bardzo przepraszam. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 09:39, 18 cze 2010 (CEST)

DAedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś ocenić artykuł Krążowniki liniowe typu Lion pod kątem przyznania mu tytułu DA?

Grafiki zewnętrzneedytuj kod

Cześć. Dokładnie tak, z tym że podajemy linki do stron w przestrzeni File, a nie do samych zdjęć, bo tam nie ma słowa o licencji. Pozdrawiam, pjahr @ 08:51, 26 cze 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence. Stefaniak ---> śmiało pytaj 12:15, 28 cze 2010 (CEST)

Odp. Dwight Eisenhoweredytuj kod

Witaj. Proszę nie edytuj w tej formie. W przedmiotowym artykule nie ma błędu gramatycznego! Generał armii (l. poj.) to nazwa stopnia tzw. generała pięciogwiazdkowego, generał armii (l. mnoga) to tzw. generał sześciogwiazdkowy, a generał posiada cztery gwiazdki. United States Army to nazwa rodzaju Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Dlatego też zgodnie z przyjętym zwyczajem nazwa generał armii United States Army jest poprawna i oznacza generała pięciogwiazdkowego służącego w Wojskach Lądowych Armii Stanów Zjednoczonych. Jeżeli jednak chciałbyś forsować polskie nazewnictwo (co w tym przypadku wydaje się niecelowe) to zapis powinien wyglądać następująco: generał armii Armii Stanów Zjednoczonych. I chyba przyznasz, że w tym przypadku wygląda to nie najlepiej, dlatego w stosunku do rodzaju sił zbrojnych przyjęło się stosować nazewnictwo angielskie. Jednak w żadnym wypadku nie może być tylko "generał", gdyż wtedy po prostu go degradujesz :) Pozdrawiam. Wiki Romi (dyskusja) 08:59, 10 lip 2010 (CEST)

Opisy zmianedytuj kod

Witaj. Przy tej zmianie w opisie zmian wpisałeś "kolejne głupoty do poprawy". Proszę Cię staraj się stosować bardziej "milsze" sformułowania :) nawet jeśli rzeczywiście są tam napisane głupoty. Można było napisać "zmiana z dzielnicy na miasto" i było by elegancko. Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz. Pozdrawiam Tashi dyskusja 06:41, 13 lip 2010 (CEST)

No wiadomo, że nie obraziłeś ale czy chciałbyś żeby twoje wnuki za kilkadziesiąt lat oglądając historię zmian stwierdziły, że dziadek nie przestrzegał Wikietykiety :) Tashi dyskusja 08:08, 13 lip 2010 (CEST)

The Sims 3edytuj kod

Miałam dodać źródło, zapomniałam. Już to poprawiłam. Pozdrawiam Krysiaj23 (dyskusja) 13:46, 17 lip 2010 (CEST)

Siemens CF61edytuj kod

Usunąłem odwołanie o Simlocku po informacji na tej stronie. Ananas96 Dyskusja 12:32, 16 sty 2011 (CET)

Gabrielle Solis#Sezon 1edytuj kod

Poprawiłem dwa sformułowania, które mi wytknąłeś. Dzięki. Mam nadzieję, że teraz jest dobrze. Michu1945 (dyskusja) 17:38, 1 maj 2011 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gorion/Archiwum" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy