Dyskusja wikipedysty:Gruzin


Dyskusja wikipedysty:Gruzin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Obce landyedytuj kod

Jam Polak i po obcych landach się nie szlajam (cyt. z Laskowika) - co najwyżej po Kresach. Robisz kawał dobrej roboty z tabelkami - wielkie dzięki - na razie nic nie potrzebuję:)--Kerim44 (dyskusja) 18:14, 24 lip 2020 (CEST)

Identyfikacja odznaczeńedytuj kod

Cześć. Jeśli możesz, to prosiłbym Cię o zerknięcie na tę fotografię - być może rozpoznajesz jakieś odznaczenia na mundurze Michał Pałasza. Jedyne co ja tam poznałem, to Państwowa Odznaka Sportowa. Dziękuję z góry za pomoc! Lowdown (dyskusja) 20:22, 27 lip 2020 (CEST)

Kapitan Ryszard Downar-Zapolskiedytuj kod

Wgryzam się w opracowanie Waligóry o 85 pp i jest w nim zawarty różny zapis kawalera VM ś.p. Ryszarda Downar-Zapolskiego. Raz występuje jako Zapolski-Downar, innym razem jako Downar-Zapolski. Podobnie jest w wyliczeniu Kawalerowie Virtuti Militari 1914–1921, gdzie występuje podwójnie: raz tak, a drugi raz tak. Czy mógłbyś sprawdzić gdzieś jak to było z nim naprawdę? Brakuje mi też kilku szczegółów z jego życiorysu, jak choćby jego daty urodzenia, żeby zrobić o nim biogram. Był dowódcą I batalionu, poległ podczas bitwy pod Radzyminem, 14 sierpnia 1920. Pozdrawiam. --Qzior (dyskusja) 11:10, 29 lip 2020 (CEST)

  • Podobnie jest w "Dziejach 85 pp" kilka razy zapisany jako Zapolski a na końcu jest jego mini biografia zatytułowany Downar-Zapolski i bądź tu człowieku mądry... Tylko co jest właściwym nazwiskiem a co pseudonimem, bo jak się domyślam jedno z nich jest pseudonimem tylko które? Dzięki za te informacje, zawsze to coś dodatkowego do tego co znalazłem u Waligóry:) --Qzior (dyskusja) 18:58, 1 sie 2020 (CEST)
  • Tak też zrobię, spróbuję odszukać jakieś dodatkowe informacje na jego temat. Wg Twoich sugestii będę się jednak trzymał wersji z dziennika urzędowego, czyli Zapolski-Downar. Udanych wakacji życzę. --Qzior (dyskusja) 08:52, 2 sie 2020 (CEST)
  • A zapomniałem, czyli zostawiamy obie wersje w Kawalerach VM ? --Qzior (dyskusja) 08:54, 2 sie 2020 (CEST)

Baretkiedytuj kod

Mogę prosić o link do tych ustaleń. --grzes1966 (dyskusja) 20:13, 1 wrz 2020 (CEST)

Wikipedia bogatsza o zdjęcia zabytków i zasoby z instytucji kultury (Biuletyn Wikimedia Polska 8/2020)edytuj kod

Nie ma wakacji od wolnej wiedzy, dlatego sierpień w Wikimedia Polska i projektach Wikimedia był bardzo aktywny. Ale nie martwcie się – nic Was nie ominie! Mamy dla Was świeżutki numer Biuletynu Wikimedia Polska.

Dowiecie się z niego, że kolejne instytucje kultury intensywnie rozwijają współpracę z Wikimedia Polska. Na liście są między innymi Zamek Królewski na Wawelu i Biblioteka Narodowa w Warszawie wraz z nowym rezydentem.

Zaprosimy Was też do udziału w naszych konkursach, w tym powracającym po raz kolejny ulubionym konkursie wikimedian - Wiki Lubi Zabytki! Mamy też mnóstwo wieści z projektu w tym – jak zwykle zestawienie najczęściej czytanych haseł w polskiej Wikipedii. Czy tym razem Elżbieta II jest na liście? Dowiecie się z Biuletynu? Czytajcie tutaj.

Jeśli chcesz, by odtąd informacje nowym numerze Biuletynu trafiały na Twoją skrzynkę mailową, dopisz się tutaj. A swoją subskrypcją na stronie dyskusji możesz zarządzać tutaj.

Życzę Ci przyjemnej lektury! A jeśli chcesz dołączyć do redakcji, skontaktuj się ze mną! Natalia Szafran-Kozakowska 18:50, 11 wrz 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gruzin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy