Dyskusja wikipedysty:Gruzin


Dyskusja wikipedysty:Gruzin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Oby tak było!edytuj kod

To z przyjemnością dołączę do wojaków, ale założę najmocniejsze szkła (tzn. kontaktowe). Na pohybel symulantom w czasach potrzeby wojennej. Marencja (dyskusja) 17:53, 12 kwi 2021 (CEST)

Herb Nidzicyedytuj kod

czołem, znów Wikipedia potrzebuje Twojej pomocy ;) Herb Nidzicy się zdezaktualizował. Na commons tylko ten Niemiecki jest zbliżony do obecnego, ale przydałby się normalnie narysowany, wg wzorca z uchwały, ale uchwała to marne ksero, dlatego lepszy byłby ten lub ten wzór, ale nie są na wolnej licencji... Dałbyś radę coś z tego wycisnąć? --tadam (dyskusja) 22:37, 13 kwi 2021 (CEST)

linie lotniczeedytuj kod

[1] - zajrzysz? AB (dyskusja) 10:36, 20 kwi 2021 (CEST)

Krzyż Niepodległościedytuj kod

Czy Krzyż Niepodległości daje autoency?--Kerim44 (dyskusja) 20:33, 21 kwi 2021 (CEST)

Ok - niech decyduje Wikipedysta:Jurek281 czy pisać ... zaczynam podsyłać mu materiały o oficerach (strażnikach) przedwojennej SG ;)--Kerim44 (dyskusja) 20:44, 21 kwi 2021 (CEST) Oficer, którego obecnie opisuję posiada KW oraz KiMN. Jurek281 (dyskusja) 08:57, 22 kwi 2021 (CEST)

Mała poprawka, tylko KW, Medal za wojnę 1918-1921, Medal Dziesięciolecia oraz złoty i srebrny Krzyż Zasługi.

@Jurek281 ja mówię o kolejnych biogramach;)--Kerim44 (dyskusja) 10:32, 22 kwi 2021 (CEST) Myślałem, że chodzi o ostatni podesłany materiał. Jurek281 (dyskusja) 10:37, 22 kwi 2021 (CEST) Tak - ostatnio;).... przesyłam z wyprzedzeniem byś się nie nudził hi hi - sprawdż pocztę - mają krzyż walecznych i Krzyż niepodległosci. Wg Gruzina należy napisać odznacznia w odwrotnej kolejności--Kerim44 (dyskusja) 10:54, 22 kwi 2021 (CEST) Tak dokładnie w odwrotnej, Najpierw KN a potem KW. Należy pamiętać o Medalu Niepodległości który ency nie daje. Jest dużo niżej w precedencji, a baretki takie same Gruzin (dyskusja) 19:13, 22 kwi 2021 (CEST)

W sprawia artykułu Witold Strausedytuj kod

Witam serdecznie! Są to moje pierwsze dni na Wikipedii jako wikipedysty więc proszę o cierpliwość. Chciałem wyrazić wdzieczność za współtworzenie artykułu o moim ojcu Witoldzie. Chciałem go nieco uzupełnić. Mam też pytania: Kto właściwie jest autorem tego artykułu? Kto zaczął go tworzyć? Czemu zadano sobie trud aby ten artykuł powstał? Czy mógł bym prosić o pomoc w dodaniu kilku informacji o Witoldzie Strausie? Chciał bym dodać min.: informacje o tym, że są dostępne nagrania ze wspomnieniami Witolda Strausa zarejestrowanymi przez p. Grażyńską oraz obszerna publikacja jego aytorstwa w Almanachu Muzealnym o historii warszawskiej rodziny Strausów i filmiki na których występuje np. w ramach programu "Polacy z Wyboru". (Tu dodam, że nasza rodzina funkcjonuje obiegowo jako niemiecka rodzina, która została zpolonizowana w co i W.S. wierzył. Jednak wykonane przezemnie badania genetyczne mogą sugerować, że była to poczatkowo rodzina serbsko-łużycka, która została zgermanizowana a potem juko niemiecka zpolonizowana. Angielscy Sasi wymawiają to nazwisko Sztros, Francuzi Stros, więc początkowo mogło brzmieć właśnie tak lub Strus, Zrus). Niektórych intryguje (na przykład mnie bardzo intrygowało) to, że W.S. ma tzw. "teczkę w IPN-ie". Pierwej się to nazywało "jest na liście Wildsteina". Otórz mam oficjalną kopię tej teczki i zainteresowanym mógł bym udzielić informacji o jej zawartości. Gdy ją przeczytałem miałem i rozczarowanie i satysfakcje zarazem. Nigdy nie został zwerbowany do służby jako TW itp. Co nie znaczy że nie ma w niej donosów. Są. Niejaki TW "Artur" donosił na niego w sprawie krytyki interwencji w ČSSR podsumowując: "nie rozumiem jak taki człowiek może pracować w MSZ". No i niedługo po tym marzenie "Artura" się spelniło i WS wyleciał z MSZ-u. Chciał bym też dodać zdjęcie portretowe i może nie tylko. Zauważyłem też, że tekst jest prawie w ogóle nie uźródłowiony. Czy to dopuszczalne na Wikipedii? A ja znam źródła. Zamierzam też stworzyć nowe artykuły na Wikipedii min. o ojcu Witolda Józefie Ottonie Strausie, legioniście i uczestniku Bitwy Warszawskiej. Pozwolę sobie na koniec z góry podziękować za pomoc w tej sprawie. Serdecznie pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego! JS P.S. Wstawić zdjecia tych budynków z którymi był związany: Ambasada w Pradze Min Kultury w wawa Willa Struwego - TONZ Grób rodzinny na cmentarzu którym się opiekował gdzie ma ładną tablicę.

Jerzy Straus (dyskusja) 19:24, 4 maj 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Gruzin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy