Dyskusja wikipedysty:Grzesik


Dyskusja wikipedysty:Grzesik w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.


  • Drozdp 13:18, 25 kwi 2006 (CEST)

Spis treści

Pogladyedytuj kod

Jestem zdania, że każdy z Wikipedystow ma swoje poglady. Moje akurat sa diametralnie odmienne od Twoich. Ale tworząc Wikipedie, staram sie swoich prywatnych pogladow nie mieć. Robie to w imię Neutralnego Punktu Widzenia. Strony dyskusji nie są kolejnym forum dyskusyjnym, dyskusja na nich powinna mieć charakter merytoryczny, natomiast Twoje wypowiedzi zmierzaja do obrazenia kogoś. Zapoznaj się koniecznie z Wikietykietą. Jest ona odmienna od tego co panuje na forach internetowych. jeszcze raz Witaj w gronie redaktorow polskiej Wikipedii, mam nadzieję, ze zagościsz tutaj na stałe. Pozdrawiam Drozdp 15:29, 25 kwi 2006 (CEST)

To nie ja napisałem że czyjaś opinia o sobie samym jest propagandą - bez podania żadnych faktów na jego potwierdzenie.

Uwaga techniczna: odpisujemy na stronie dyskutanta, to znaczy że ja pisze na Twojej a Ty na mojej stronie dyskusji. Podpisujemy sie czterema tyldami ~~~~ które zamienia sie w Twój podpis. Jeżeli potrzebujesz jakis informacji technicznych na temat edycji artykułów, to mozesz zawsze do mnie napisać, na pewno bede starał sie pomóc. Pozdrawiam Drozdp 16:01, 25 kwi 2006 (CEST)

==Grażyński Nie był ślązakiem i tyle. Drozdp 16:04, 28 cze 2006 (CEST)

Ślązakiem jest każdy kto się za niego uważa. To kwestia deklaracji i wyboru a nie krwi. Grzesik 12:01, 29 cze 2006 (CEST)

Uprzejmie proszę o przeanalizowanie swojego stanowiska co do przynależności etnicznej Pana Grażyńskiego. W tym celu prosze abyś przeczytał hasło Ślązacy w naszej Wikipedii. Nie muszę mówić, że dla Ślązaka, którym z racji urodzenie i pochodzenia rodziców jestem, postać Pana Grażyńskiego jest co najmniej kontrowersyjna. Ale ponieważ mam do niego negatywny stosunek, to powstrzymuję sie w imię Neutralnego Punktu Widzenia od edytowania artykułu o tej osobie. Jeżeli ten Pan uważał sie za Ślązaka, to trzeba napisać o tym w tekście. Co prawda równie dobrze, ja od jutra mogę się uważac za Zulusa i przyznasz, że było by to nonsensowne. Proszę Cię zatem abyś działał w imie wspomnianego NPW odłożył na bok swoje sympatie do Pana Grażyńskiego. Pozdrawiam Paweł Drozd Drozdp 16:59, 11 lip 2006 (CEST)

  • W kontekście hasło o Grażyńskim sam sobie zaprzeczasz, ponieważ, tzw "Ślązacy" uznajacy się bezpodstawnie za nową narodowość opierają sie wyłacznie na przesłankach subiektywnych a nie obiektywnych. Jeśli ktoś może sie uważać za Ślazaka moze w takim razie i za Zuluza Grzesik 10:32, 17 lip 2006 (CEST)
  • napiszcie panowie w artykule podrozdział kontrowersje na temat "śląskości" Michał Grażyński, analogicznie jak w przypadku polskości Mikołaja Kopernika, a sprawa kategorii to sprawa wtórna. Szumyk 09:03, 12 lip 2006 (CEST)
  • Z dużą przykrościa czytam Twoje wypowiedzi. Jest w nich brak chęci osiągniecia kompromisu, a jedynie wola narzucenia swojego stanowiska drugiej stronie. Osoba Grażyńskiego, o czym pisałem powyżej, jest dla wielu Ślązaków kontrowersyjna. Jego postawa w czasie II powstania, bezpardonowe zwalczanie Korfantego, zakończone jego zagadkowa smiercią po opuszczeniu więzienia, objęcie funkcji nie z wyboru tylko nadania, rozwiazywanie legalnie działajacych samorzadów to wszystko nad czym trudno przejść do porzadku dziennego. W przeciwieństwie do Ciebie miałem to szczęśćie, że żyje wystarczająco długo abym mógł w swojej młodości rozmawiać z uczestnikami powstań. Przekazaywali mi oni swoja negatywną opinię na temat Grażyńskiego. To samo zresztaą mój ś.p. Ojciec. To że obrałeś sobie Grażyńskiego za swojego idola to twoja prywatna sprawa. Ale w żadnym wypadku nie wolno Ci ideolologizować artukułu w Pl Wikipedii o nim. Tego dotyczyła moja prosba o przestrzegania zasady Neutralnego Punktu Widzenia. W swojej wypowiedzi nie odnosisz się do mojej prośby. Pozdrawiam Drozdp 13:49, 17 lip 2006 (CEST)


Ślązacyedytuj kod

Witaj :) Na stronie Wikipedia:WikiProjekt Śląsk/Kategoryzacja prowadzona jest dyskusja nad kategoryzacją Ślązaków i ludzi związanych ze Śląskiem. Ponieważ byłeś jednym z wikipedystów nadających biogramom taką kategorię, zapraszam do wzięcia udziału. Pozdrawiam :)

Lajsikonik 09:06, 23 lip 2006 (CEST)

Poległych na Pasterniokuedytuj kod

Dodałem ten artykuł do poczekalni stron do usunięcia. Moim zdaniem artykuł mógłby pozostać w Wikipedii, jeśli znalazłoby się w nim więcej informacji odnośnie samego zdarzenia. Dodatkowo trzebaby pomyśleć o zmianie tytułu na lepszy (możesz to zrobić korzystając z funkcji przenieś). Mchlμχλ 11:59, 25 paź 2006 (CEST)!

Wikipedia:Zlot Zimowy 2006edytuj kod

Komitet Organizacyjny przypomina o, i zaprasza na Zimowy Zlot 2006, który odbędzie się dnia 16 grudnia 2006 w Chorzowie.

-- Organizatorzy 17:45, 6 gru 2006 (CET)

Zasada Neutralnego Punktu Widzeniaedytuj kod

Drogi Kolego Grzesik. Niestety, nie jesteś obiektywny. Do niedawna na Twoje stronie widniało Moim idolem jest najwybitniejszy śląski wojewoda Michał Grażyński. To co piszesz w dyskusji do artykułu Michał Grażyński wskazuje, że jeteś w tej sprawie nadal stronniczy. Proponuję abyś w imię poszanowania podstawowej zasady Wikipedii Neutralnego Punktu Widzenia rozważył możliwość zaprzestania edytowania artykułu Michał Grażyński. --Drozdp 16:03, 14 mar 2007 (CET)

Staram się unikać tego typu dyskusji, tak więc będzie i tym razem. Wikipedia to nie forum dyskusyjne na temat kto kim jest. I tego się będę trzymał. Pozdrawiam Paweł Drozd --Drozdp 16:37, 14 mar 2007 (CET)

Zaproszenieedytuj kod


Ruch Autonomii Śląskaedytuj kod

Co prawda rewertowałem Twoją ostatnią edycję, ale teraz zastanawiam czy ten cały artykuł nie powinien został przedyskutowany pod względem neutralności zanim dojdzie do konfliktów bądź obrażania kogokolwiek. Co Ty o tym sądzisz? Pozdrawiam Sebi216 (dyskusja) 01:17, 21 wrz 2007 (CEST)

  • Najlepszy sposób - dodać źródła. Wtedy sprawa jest jak na dłoni i nie ma problemów z NPOV. Co do Świtonia, to pewnie coś więcej poczytam. Sebi216 (dyskusja) 01:33, 21 wrz 2007 (CEST)

Małe aleedytuj kod

Ja bym uważał z wypowiedziami w: Wikipedia:SDU/Kategoria:Ślązacy żeby ktoś nie posądził o atak osobisty. Nie za takie rzeczy ludzie obrywali bloki. Pozdrawiam. Sebi216 (dyskusja) 12:56, 31 gru 2007 (CET)

Spotkanie w Chorzowieedytuj kod

Cześć. Robimy kolejne lokalne spotkanie (robocze) w Chorzowie w Dzień dziecka :) Przepraszam, że tak późno, ale byliśmy niezdecydowani co do daty. 7 czerwca w niedzielę chcemy zrobić w ramach festiwalu filmowego Kiloff art warsztaty (film w Wikipedii, Wikibooks, Wikinews, ładowanie filmów na Wikimedia Commons itd.) Dlatego chcemy dograć szczegóły jeszcze przed warsztatami. Akurat okazało się, że obecność 2 osób, które wcześniej się zdeklarowały do uczestnictwa stoi pod znakiem zapytania. Także nie wszyscy, którzy będą prowadzić warsztat będą obecni na tym, roboczym spotkaniu. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy doświadczeń z filmowcami-amatorami, a co 10 głów to nie 3 :) Wejście na same warsztaty będzie bezpłatne, ale trzeba wcześniej się skontaktować z organizatorami (kontakt na dole). Na spotkanie robocze zgłaszać się nie trzeba ;), ale pewnie Paweł będzie chciał wcześniej wiedzieć, co ma zamówić... Jeśli mógłbyś się pojawić, dopisz się do uczestników tutaj.

Na koniec jeszcze jedno. Następnym razem na pewno będę wcześniej wysyłał powiadomienia, ale bardzo byłoby ułatwiające (dla każdego, kto chce zorganizować zlot lokalny) wpisanie się w tabelkę w atlasie z deklaracją {{tak}} lub {{nie}} w zależności, czy chcesz być powiadamiany o kolejnych zlotach. Po prostu następnym razem będę powiadamiał tylko tych, którzy wstawią 'tak' :) Przykuta (dyskusja) 15:59, 28 maj 2009 (CEST)

Imienne zaproszenie do projektu Śląska Wikipediaedytuj kod

Timpul dyskusja 13:28, 29 cze 2009 (CEST)

Portal - zaproszenieedytuj kod

Zapraszam do Portalu Katowice. Pozdrawiam serdecznie! Lahcimpytaj (?) 18:06, 17 mar 2010 (CET)

Szablon:Zamki i pałace Górnego Śląskaedytuj kod

Witaj! Bardzo cieszę się, że tak skutecznie rozwijasz artykuły dotyczące Górnego Śląska. Jednak z Szablonu:Zamki i pałace Górnego Śląska musiałem usunąć dodany przez Ciebie Dwór w Zabrzu. Szablon dotyczy jednak tylko zamków i pałaców na Górnym Ślasku, więc, moim zdaniem, dworów nie powinno się do niego dodawać. Pozdrawiam! Gabriel3 (dyskusja) 14:17, 7 wrz 2011 (CEST)

  • Myślę, że można by bronić takiego punktu widzenia ;) Jeśli budynek jest nazywany Dworem, bądź Dworkiem, a ma cechy zamkowe, pałacowe, to może być w Szablonie. Z treści artykułu wynika, że dworek już nie istnieje, więc przywrócę go do szablonu do sekcji nieistniejące. Jakbyś mógł jeszcze do tego artykułu, jako autor, dodać jakieś źródła, to byłoby wspaniale. pozdrawiam Gabriel3 (dyskusja) 12:57, 13 wrz 2011 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Grzesik" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy