Dyskusja wikipedysty:Halavar


Dyskusja wikipedysty:Halavar w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj na Wikipedii!

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, to koniecznie przeczytaj:

Spis treści

Poradnik dla początkujących Wikipedystówedytuj kod w encyklopedii


kićor wrzuć jakiś txt! 11:28, 1 cze 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 21:00, 11 kwi 2013 (CEST)

Linkowanie datedytuj kod

Cześć,

chciałem zwrócić kilka uwag odnośnie niektórych Twoich edycji jak np. ta. Otóż głównie chodzi o linkowanie dat. Na wikipedii było już kilka dyskusji na ten temat, np. Wikipedia:Kawiarenka/Propozycje_dyskusja/Archiwum/2011-2_kwartał#Linkowanie_dat_raz_jeszcze i od już kilka lat raczej się od tego odchodzi, po prostu linkowanie każdej daty nie ma sensu. Polecam też jednak zostawić [Śląsk Czeski|Śląsk] w krainie historycznej w infoboksie, bo jest to 'standardowa regułka', jak na czeskiej wiki, starczy że Śląsk Cieszyński jest wymieniony w artykule. Pozdrawiam, D_T_G 10:36, 3 maj 2013 (CEST)

Cześć, widzę że dłubiesz w artykułach z mojej okolicy (mieszkam w Dębowcu) co cieszy, bo dawno nikogo takiego nie było. Pewnie już zauważyłeś, że kategoryzowałem Twoje zdjęcia na commons, teraz na przykład stworzyłem nową kategorię commons:Category:Kaplicówka Hill in Skoczów i podrzędne, gdzie wrzuciłem też Twoje zdjęcie. Ja tam byłem w połowie maja i porobiłem ciut zdjęć, a skoro się trochę uzbierało to warto tworzyć nowe kategorie, bo to w sumie jest na commons bardzo ważne. Jako że jestem na wiki trochę dłużej to służę pomocą jakby co. Domyślam się też, że jesteś z Jastrzębia i jeździsz na rowerze, to jakbyś jeździł po okolicy to możesz dać znać to się ewentualnie możemy spotkać. Pozdrawiam, D_T_G 16:26, 2 cze 2013 (CEST)

Dziękuję za zwrócenie uwagi na linkowanie dat, co już zaprzestałem robić. Faktycznie, jeżdżę po regionie i fotografuję, zdjęć mam dużo, jak na razie na commons wrzuciłem tylko skromną część, znacznie więcej mam na Panoramio tutaj: http://www.panoramio.com/user/7138015. Co jakiś czas przerzucam zdjęcia stamtąd na commons i dodaję je potem do wikipedii, co jakiś czas także dodaję nowe do Panoramio. Jak potrzebujesz zdjęcia jakiegoś obiektu do artykułu, to daj znać. Ja zaś w sprawie pytań o wikipedię zgłoszę się po rady:) Pozdrawiam, Halavar (dyskusja) 11:53, 3 cze 2013 (CEST)

Jeśli chodzi o brakujące zdjęcia ważnych obiektów to dobrym źródłem czego jeszcze trzeba jest projekt Wikiprojekt:Wiki Lubi Zabytki, no a jeśli chodzi o powiat cieszyński to powiem nieskromnie, że m.in. dzięki moim zdjęciom był jednym z pierwszych w Polsce powiatów ze wszystkimi zabytkami sfotografowanymi: Plik:WLZ powiaty brakujące zdjęcia.png 8) No, ale że masz lepszy aparat i pewnie więcej talentu to śmiało podmieniaj i moje zdjęcia :) Tu masz np. wykaz dla powiatu pszczyńskiego i wodzisławskiego: Np. w gminie Pawłowice brakuje 5 obiektów. Pozdrawiam, D_T_G 15:19, 3 cze 2013 (CEST)

Super, dzięki bardzo, nie znałem tych stron:) Na pewno się przydadzą. Zajmuję się tematyką turystyki, zabytków i szlaków pieszych i rowerowych oraz historią, a to wszystko niejako jest ze sobą powiązane, dlatego sukcesywnie dodaję zdjęcia oraz poprawiam artykuły i dopisuję coś do nich. Zauważyłem wiele Twoich zdjęć, ale nie sądziłem, że ich jest aż tak dużo, że cały Twój powiat został opisany. Gratulacje! Co ciekawe, patrząc na tę mapkę w pliku .png widać, że mój powiat-miasto jest drugim w Polsce powiatem z pełną listą zdjęć-zabytków. Widziałem Twoje zdjęcia w Przewodniku „Wokół Beskidu Śląskiego” wydawnictwa Compass, bardzo dobre wybrali tam zdjęcia, właśnie z Twojego powiatu. Z tych dwóch podanych przez Ciebie powiatów też mam sporo zdjęć, więc z biegiem czasu będę także dodawał zdjęcia do commons i na wikipedię.

A propo zabytków i zdjęć. Otóż przez ostatnie tygodnie „wyszlifowałem” ten oto artykuł: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_uzdrowiskowy_w_Jastrz%C4%99biu-Zdroju Myślę, że można by było postarać się, aby nominować go do „Dobrego Artykułu”. Jeszcze tego nie robiłem, więc nie iem do końca, jak to zrobić i czy są na to szanse... Jak myślisz? Halavar (dyskusja) 16:12, 3 cze 2013 (CEST)

Cześć, zajrzyj do Wikipedia:Lista na medal - tam są kryteria, a czy ma szanse to ja nie wiem, bo nigdy się tym procedurom nie przyglądałem. Na pewno tę listę możnaby uzupełnić o współrzędne geograficzne jeszcze i o porządne źródła o samych obiektach. Pozdrawiam, D_T_G 00:01, 4 cze 2013 (CEST) Tak ogólnie chcąc tworzyć i ulepszać jakościowo artykuły w wiki powinieneś zacząć podawać swoje źródła. Np. o położeniu geograficznym miejscowości, jak dziś o Ochabach, podejrzewam że korzystasz z jakiejś mapy. Też jakieś mam ale słabo na nich są zarysowane granice tych regionów, co nie dziwi. Ochaby na pewno w większości leżą w Dolinie Górnej Wisły, ale że w tym artykule z Kalendarza Skoczowskiego nic o tym nie pisano to ja tego nie dopisałem. W południowej części Ochab droga na Wiślicę dość ostro się wspina (co czuć na rowerze :) ) i to jest zapewne opadający próg Pogórza Cieszyńskiego. Na tej drodze Ochaby się kończą o tutaj, na wysokości wg google earth 315 m n.p.m.. Podawanie źródeł jest trochę męczące, ale na wiki kładzie się na to coraz większy nacisk. Tak przy okazji jeśli chcesz mogę Ci przesłać plik kml dla google earth w którym ponanosiłem granice miejscowości na Śląsku Cieszyńskim. Pozdrawiam, D_T_G 20:03, 7 cze 2013 (CEST)

Ja często podaję swoje źródła, ale nie zawsze mi się to che robić, bo jak sam zauważyłeś, jest to męczące i czasochłonne i myślę osobiście, że nie zawsze potrzebne. Dodawanie źródeł dosłownie do każdego zdania czy kilku zdań jest bezsensowne. Wszystko to co dodaję, choć nie jest tego dużo, ale jest oparte na wiedzy, wykształceniu, zgłębianiu tematu i sprawdzone w 100% w tym także w źródłach, więc o moje wpisy możesz być spokojny:) Jeśli chodzi o mój dzisiejszy wpis, to opieram go na przewodniku turystycznym „Śląsk Cieszyński – od Bielska-Białej do Ostrawy” Marcina Żerańskiego z 2012 roku oficjalnie polecany przez powiat cieszyński i skonsultowany z władzami kraju morawsko-cieszyńskiego. Planuję dodać lokalizację geograficzne do wszystkich miejscowości na całym Śląsku Cieszyńskim. W kilku już to zrobiłem. Dolina Górnej Wisły to: Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg, Ligota, Chybie, Strumień, Pruchna, Drogomyśl, Ochaby, Pierściec i Skoczów. Te miejscowości sa wymienione jak i są podane na mapkach. Poza tym, jako drugie źródło, masz tutaj link do openstreetmap.org gdzie zaznaczony jest dokładnie ten mezoregion: http://www.openstreetmap.org/?relation=1757613 Tak więc Ochaby w 100% należą do tego mezoregionu i ta informacja powinna być zawarta, tak samo jak we wszystkich innych miejscowościach. To samo już uczyniłem na wikipedii z innym mezoregionem - Wysoczyzną Kończycką, która także jest dokładnie opisana w przewodniku jak i wyświetlona na mapie openstreemap.org. jak skończe z Kotlinami, to czas przyjdzie na Pogórze Śląskie, bo zauważyłem że prawie nigdzie nie ma adnotacji o położeniu poszczególnych miejscowości w tym makroregionie geograficznym. Pozdrawiam Halavar (dyskusja) 23:39, 7 cze 2013 (CEST)

Oczywiście nie chodzi o to, żeby dodawać źródło do każdego zdania. Bardzo cieszy mnie to, że chcesz dodać informacje o położeniu każdej miejscowości na ŚC, a to kupa roboty bo tych miejscowości jest ze 200, a z dawnymi wsiami wchłoniętymi przez miasta to ponad 250 :) Co do tego przewodnika to będę go sobie musiał kupić, a granice na openstreetmap są jak dla mnie dziwne. W monografii regionu redakcji Panica, w pierwszym tomie nie podają dokładnych granic ani mapki ale piszą coś takiego: i ten opis pasuje mi jak ulał do np. Wiślicy czy Simoradza które są rożłożone na bardzo wyraźnych kopcach o wysokości ok. 350 m, położonych ponad 70 m nad Ochabami (ok. 260-280 m.). D_T_G 11:34, 8 cze 2013 (CEST)

Granice na openstreetmap.org są jak dla mnie także dziwne, w pewnych szczegółach różnią się od tego, co podaje przewodnik, który dla mnie jest bardziej wiarygodnym źródłem. Tam mapka oraz wykaz miejscowości się różni od tego co na openstreetmap.org. Co do tych 2 miejscowiści, to Wiślica jeszcze jest (na krańcu, ale jednak) w Dolinie Górnej Wisły, zaś Simoradz masz rację jest na Pogórzu Śląskim. Jest w przewodniku na mapie widoczny taki klin Doliny Górnej Wisły, która to klin tego mezoregionu wbija się do Skoczowa wraz z Ochabami, Wiślicą, Pierśccem i Kiczycami będąc z pozostałych trzech stron otoczony Pogórzem Śląskim. I tego nie widać na openstreetmap.org. Wczoraj w nocy (w sumie to dziś już) dodałem info o lokalizacji geograficznej różnych miejscowości z tej okolicy. Kolejne dodam za niedługo. Pozdrawiam Halavar (dyskusja) 12:56, 8 cze 2013 (CEST)

Międzynarodowy Szlak Rowerowy K-M-Wedytuj kod

Witam. Coś się ruszyło, bo wcześniej brak było reakcji. Właściwie to nie wiem czy jest to mój czy twój tekst, ale to nie jest istotne. Na pewno tekst dotyczący przebiegu trasy przez Austrię jest twój. Jadąc w kwietniu szlakiem K-M-W usiłowałem zebrać nieco informacji. W Alwerni jest tablica (mam zdjęcie) na której podany jest inny przebieg szlaku przez Austrię i pokrywał się z informacją którą uzyskałem w biurze informacji turystycznej w miejscowości Laa. Ty poparłeś to zdjęciem. Może jednak są to dwie nitki szlaku. W Czechach zbierałem mapy i tam przebieg trasy również nieco się różni pomiędzy tym co na mapie, a w terenie. Pozdrawiam. ~~T.Z.~~

Tekst dotyczący Austrii zmieniłem, to znaczy dopasowałem do tego, co jest na przebiegu trasy widocznej tutaj:

http://cycling.waymarkedtrails.org/pl/relation/2110268

Na tej linkowanej stronce widać dokładny przebieg trasy, którą ja tam wrzuciłem na podstawie zbieranych przez kilka miesięcy informacji. Czesi oraz Austriacy zaakceptowali ten przebieg. Na zdjęciu które dodałem widać że to jest zgodne z prawdą. Odcinek początkowy w Austrii K-M-W jest inny niż odcinek Praga-Wiedeń. One łączą się w jeden szlak Greenways dopiero później, przed Poysdorf wraz z trasą nr 91. Za Ebersdorf and der Zaya aż do końca obie trasy Greenways mają wspólny przebieg z międzynarodową trasą EuroVelo 9 (którą także umieszczałem na tej interaktywnej mapce). Nigdzie nie spotkałem się z informacją, że są dwie nitki K-M-W w Austrii. Może chodziło o dwie nitki Greenways, czyli o tę trasę Praga-Wiedeń?

Przesyłam linki gdzie na mapkach widać przebieg trasy: http://i.imgbox.com/ado75FE8.jpg http://i.imgbox.com/adinghAm.jpg a tutaj Praga-Wideń: http://i.imgbox.com/adh3vEHP.jpg http://i.imgbox.com/adr7Z62s.jpg

Tak więc w Austrii nie ma nitek, obie trasy Greenways mają jeden odcinek, w większości wspólny.

Co do oznaczeń w terenie kontra mapy – to różnie to jest i sam często spotykam się z błędami w różnych trasach.

Pozdrawiam Halavar (dyskusja) 19:37, 13 maj 2013 (CEST)Halavar

Witam. Dzięki za wyjaśnienia, żałuje tylko, że przed wyjazdem nie miałem tych wiadomości. Z Republiki Czeskiej otrzymałem wiadomość o istnieniu mapy trasy, niestety nigdzie jej nie dostałem. Pozostaje tylko poprawić tablice w Alwerni. Pozdrawiam ~~T.Z.~~

A masz dobrej jakości zdjęcia z całej trasy? Jeśli tak, to super, bo mógłbyś je zamieścić w temacie. Jak zauważyłeś, ja kilka zdjęć tablic już wrzuciłem, a w przyszłości także jeszcze jakieś dodam, ale mógłbyś także dorzucić jakieś:)

Pozdrawiam Halavar (dyskusja) 19:37, 13 maj 2013 (CEST)Halavar

Jastrzębie-Zdrójedytuj kod

Witaj! Pragnę podziękować za piękne zdjęcia, którymi ubogaciłeś artykuł Jastrzębie-Zdrój. Czy dysponujesz także fotografiami innych obiektów? Pozdrawiam Kanion (dyskusja) 08:05, 16 maj 2013 (CEST)

Witam! Dziękuję bardzo za miły komentarz:) Właśnie dodałem zdjęcie jeszcze jednego kościoła, tym razem w Moszczenica. Poza tym, moje zdjęcia dodałem także nie tylko do głównego artykułu o mieście, ale także do tych, dotyczących zabytków i zieleni miejskiej. W przyszłości wrzucę także (i podmienię) zdjęcia do artykułu Zespół uzdrowiskowy w Jastrzębiu-Zdroju.

Pozdrawiam! Halavar (dyskusja) 10:57, 16 maj 2013 (CEST)Halavar

 • Witaj! Myślę, że wystarczy wspomnieć o tym, że tylko niektóre obiekty są zabytkami, albo przy zabytkach postawić odpowiedni znak. Wszystkie wpisane budynki są obiektami dawnego zespołu uzdrowiskowego i wszystkie są godne wzmianki w encyklopedii. Pozdrawiam Kanion (dyskusja) 15:42, 17 maj 2013 (CEST)

PS. Warto też ustalić, którymi obiektami są szpital z 1870 roku i dom mieszkalny z 1910 roku i je dodać. Pozdrawiam Kanion (dyskusja) 15:46, 17 maj 2013 (CEST)

 • Witaj, trochę zmodernizowałem tabelę. Myślę, że teraz jest bardziej czytelnie. Pozdrawiam Kanion (dyskusja) 11:44, 18 maj 2013 (CEST)
 • Witaj, widzę, że bardzo zaangażowałeś się w sprawę, bardzo mnie to cieszy. W końcu ktoś się wziął za uporządkowanie sprawy uzdrowiska :) Pozwolę sobie jednak poskracać trochę opisy obiektów, żeby wyglądało to bardziej równomiernie. Pozdrawiam Kanion (dyskusja) 10:21, 20 maj 2013 (CEST) Zdjęcie kościoła zmieniłem na poprzednie, ponieważ tamto prezentuje cały budynek. Jeśli masz inne zdjęcie kościoła pokazujące całą budowlę, zmień to. Kanion (dyskusja) 17:10, 20 maj 2013 (CEST)

Prawa miejskie Frysztatuedytuj kod

Może i nie stoi w sprzeczności ale jest też może nadinterpretacją źródeł autora przewodnika. Dokument nadania praw miejskich Frysztatu się nie zachował, pierwsza wzmianka w 1305 to jest dokładnie ten dokument i nie ma w nim wzmianki o tym, że była jakoby miastem na prawie lwówieckim, ale co najwyżej sama nazwa z użyciem niemieckiej końcówki 'stad' sugerowała że to było już miasto (a może dopiero miało być). Kolejna wzmianka jest na dokumencie lennym z 1327 i z niego dopiero można bezsprzecznie wywnioskować, że była miastem tak jak Cieszyn i Bielsko, z tym że jeśli miał otrzymać prawa za pośrednictwem innego miasta to byłoby to za pośrednictwem Cieszyna, jak wcześniej w 1292 Zator albo Żylina w 1312. Cytat monografii regionu prof. Panica, tom II, s. 354:

A więc pewna sprzeczność jest. Pozdrawiam, D_T_G 22:06, 14 lip 2013 (CEST)

Kolejna praca Panica: Studia z dziejów Skoczowa w czasach piastowskich, przy porównywaniu Skoczowa do innych miast, s. 89:

. D_T_G 22:21, 14 lip 2013 (CEST)

Miałem odpisać inaczej, ale ubiegłeś mnie drugim tekstem... W przewodniku na stronie 268 jest mapka Śląska Cieszyńskiego, na której są podane daty nadania praw miejskich i po kolei jadąc: Cieszyn (ok. 1220), Frysztat (przed 1305), Bielsko (przed 1312), Skoczów (przed 1327), Frydek (przed 1339), Strumień (1482), Jabłonków (1532). Na stronie 17 zaś pisze wyraźnie o lokacji Cieszyna na prawie lwówieckim, i po Cieszynie kolejne miasta (jako drugi był właśnie Frysztat) czerpały z niego wzorce prawne. Wszystko się więc zgadza i nie ma więc w związku z tym powodu, aby mój tekst usuwać. Naszym zadaniem na wikipedii (dokładnie tak samo jak przy pisaniu każdej pracy naukowej (choćby. magisterskiej) jest nie tylko suche przedstawianie faktów ze źródeł, ale także interpretacja tych faktów i na ich podstawie napisanie tekstu. Mój tekst więc jest prawdziwy i nie ma powodu aby nie mogli z niego korzystać inni ludzie. Można jedynie zamienić "przed 1305" na „ok. 1305” ale cała reszta powinna zostać:) Halavar (dyskusja) 22:36, 14 lip 2013 (CEST)Pozdrawiam

Ah, Bielsko... Właśnie czytam słynną, bo drogą, 4-tomową monografię Bielska-Białej (kończę II tom), też redakcji Panica i on o owym dokumencie z 1312 Panic pisze w I tomie na s. 152-154 tak: Po czym rozwodzi się na kilka stron, że jest to błędna teza, czego nie będę przepisywał :) Dwie strony dalej podsumowuje to tak: Pozdrawiam, D_T_G 23:03, 14 lip 2013 (CEST) Wow! A teraz wygooglałem to! : Dokument księcia Mieszka może zmienić historię Bielska-Białej. Pozdrawiam, D_T_G 23:06, 14 lip 2013 (CEST)

No w końcu kupiłem ten przewodnik i o tych prawach miejskich Frysztatu jest napisane "prawdopodobnie przed 1305", no i stoi to w sprzeczności do książek Panica, bo w nich pisze przeważnie "prawdopodobnie krótko po wydaniu Liber Fundationis...". Sprzeczność sprowadza się do przed/po, przy czym Panic jest prof. historii specjalizującym się w lokalnej historii i chyba większym autorytetem, niż Marcin Żerański, dlatego będę się upierał. Co do przewodnika to jest nawet fajny, ma mniej błędów niż np. przewodnik Rewasza po Beskidzie Śląskim. Kilka drobnych już zauważyłem, ale u Panica też :) Mam teraz trochę wolnego to dłubię i np. wyszukuję źródeł na które się powoływał w monografii, wiele z nich zostało ostatnio zdigitalizowanych i można jest przeglądać w bibliotekach cyfrowych. Super sprawa. Np. jest ten spis świętopietrza z 1447, na stronie 369 zaczyna się spis parafii cieszyńskiego. Według Panica miało być w nim wymienionych 51 parafii, tymczasem ja już to parę razy liczyłem i za każdym razem wychodzi mi 50 :D Nigdzie nie widzę Karwiny wymienionej w monografii, a w źródle jakoś nie ma... Spróbuj może Ty wypatrzysz :) Według tych źródeł możnaby też podłubać w artykułach o innych wsiach na północ od Jastrzębia, interesują Cię też one? D_T_G 14:12, 1 sie 2013 (CEST)

Zrób jak uważasz w sprawie tych praw miejskich. Tak naprawdę nikt z nas nie wie jak było a małe są szanse że kiedyś się dowiemy, czy było to krótko przed, czy krótko po 1305. Co do przewodnika, nawet fajny to wg mnie mało powiedziane. To istna rewelacja. Mnóstwo ciekawostek, rzetelne informacje i wszystko w bardzo atrakcyjnej i nowoczesnej formie podanej. Ten, jak i inne przewodniki tego wydawnictwa to coś zupełnie nowego na polskim rynku. MI świetnie służą w podróżach. Dziś np. byłem w Jabłonkowie i okolicach i Trójwsi Beskidzkiej i mi bardzo pomógł. Co do dokumentu, to on jest po niemiecku a ja tego języka w ogóle nie znam. Druga sprawa, brak mi teraz czasu na to, jak i na większe uzupełnianie wikipedii. Wykorzystuję dobrą pogodę i podróżuję. Na razie nie będę w stanie mocniej się zaangażować w to. Halavar (dyskusja) 23:37, 2 sie 2013 (CEST)Halavar

Re: Zdjęcia z Cieszynaedytuj kod

Cześć,

Sorry za późną odpowiedź. Wróciłem z urlopu, konkretnie z 2/3 przebytego Głównego Szlaku Beskidzkiego, co wiem że wiesz co to ;) Zdjęcia z Cieszyna są fajniste, no to czekam na kolejne relacje :) Jak będę miał więcej czasu to przeglądnę coby się najbardziej na wiki przydało. Pozdrawiam, D_T_G 14:48, 22 sie 2013 (CEST)

Witaj!

Oczywiście znam GSB, sam także po nim chodzę, ale na razie tylko fragmentami, może kiedyś uda mi się cały przejść:) W sumie niedawno byłem na jego fragmencie między Soszowem Wielkim a Stożkiem. Coś Dodałem dzięki temu nowe szlaki na Openstreetmap.org. Jk zawsze także nowe zdjęcia zrobiłem, które kiedyś wrzucę na Wikimedia Commons i na Wikipedię. Miło mi, że zdjęcia z Cieszyna się podobają, przyznaję, że napracowałem się nad tym sporo, nachodziłem i najeździłem nieźle po obu Cieszynach. Myślę, że można by było coś z tego przenieść potem na Wikipedię.

Halavar (dyskusja) 15:16, 22 sie 2013 (CEST)Pozdrawiam

Re: Zniknięcie listy zabytkówedytuj kod

No, właśnie zauważyłem, jest dyskusja o tym: Dyskusja wikiprojektu:Wiki Lubi Zabytki#Łączenie tabel zabytków. Pozdrawiam, D_T_G 23:26, 22 sie 2013 (CEST)

Dzięki za szybką informację. Widać że Ci co to robili, chcieli dobrze, ale wyszło na gorsze, bo straciły się zdjęcia i geolokalizacje:( Ja wczoraj musiałem to nocą poprawiać, ale u mnie tak dużo zabytków nie ma, a co dopiero w takim np. Twoim powiecie... Nie wiem, czy te zmiany były tego warte...

Halavar (dyskusja) 10:40, 23 sie 2013 (CEST)Pozdrawiam

Chyba ze dwa lata temu też się nad tym zastanawiałem i wydedukowałem wtedy, że chodzi o ten spichlerz przeniesiony do skansenu w Chorzowie. Ale też zapytałem wikipedystkę EwkęC, która jest wojewódzkim konserwatorem zabytków. Zacytuję dyskusję z 2011 roku :) Pozdrawiam, D_T_G 12:17, 27 sie 2013 (CEST)

Re: Zabytkowa synagoga w Cieszynie?edytuj kod

Te listy nie są bezbłędne, to jest na pewno błąd. Radzę zgłosić to EwceC :) D_T_G 13:48, 2 wrz 2013 (CEST)

Kościół w Jastrzębiu-Zdroju i synagoga w Cieszynieedytuj kod

Cześć, kościół o który pytasz (nr rej. A/745/66) to kościół w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Minorytów, NID błędnie przypisał go do Jastrzębia-Zdroju, w decyzji wyraźnie jest wskazany Wodzisław. Z Cieszynem jest gorzej - zarówno w decyzji, jak i w karcie ewidencyjnej cmentarza są wpisane pozostałości synagogi. Wygląda na to, że rzeczywiście ktoś potraktował dom przedpogrzebowy jako synagogę i ten błąd potem został powielony. Ponieważ jednak to decyzje są dla nas głównym źródłem wykazów, proponuję nie usuwać tej synagogi z listy, tylko dopisać, że prawdopodobnie to chodzi o dom przedpogrzebowy. I jeszcze drobna uwaga - nie jestem, jak napisał DTG, wojewódzkim konserwatorem zabytków, byłam owszem przez dobrych kilkanaście lat zastępcą wojewódzkiego konserwatora zabytków, potem krótko p.o.wkz teraz pracuję zupełnie gdzie indziej, choć dalej zajmuję się zabytkami ;) Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 15:31, 2 wrz 2013 (CEST)

Pewnie, że możesz. Tym bardziej, że z rejestrem zabytków mam ciągle do czynienia. Przy okazji zapraszam 14-go września do skansenu w Chorzowie na wiki-warsztaty, będzie okazja wspólnie ponarzekać...EwkaC (dyskusja) 21:25, 2 wrz 2013 (CEST)

Re: Jankowitz i Birkendorfedytuj kod

Chodziło o Janowice, które zostały połączone z Cyprzanowem, a nazwa została tylko od drugiej. Poprawiłem w haśle o Jankowicach Rudzkich podwójny szablon o gminie, który rozbijał tekst. Jak masz zdjęcia niezabytkowych kościołów to też je możesz wrzucać na commons, bo się przydają do ilustrowania haseł o parafiach :) Pozdrawiam, D_T_G 09:56, 5 wrz 2013 (CEST)

Zamarski 123 i Istebna 58 - jak mi kiedyś odpisała EwkaC, nie istnieją według danych delegatury WUOZ w Bielsku-Białej; zajazdu w Drogomyśłu chyba szukałem i nie znalazłem; budynki w Strumieniu fotografowałem z listą w ręku, nie wiem dlaczego nie cykłem zdjęcia, miałem porobione kiedyś notatki ale nie wiem gdzie są teraz, może jeszcze poszukam. 12:45, 5 wrz 2013 (CEST)

Commonsedytuj kod

Witam – tworzone przez Ciebie kategorie w Commons trafiają do takiej dziwnej kategorii: Cultural heritage monuments in Poland using old syntax, ale nie wiem dlaczego. 31.182.200.1 (dyskusja) 19:35, 12 wrz 2013 (CEST)

zabytki z Ćwiklic i Łąkiedytuj kod

Cześć, wszystkie obiekty wymienione przez Ciebie (470/56, 449/65, 507/65) mają adnotację wojewódzkiego konserwatora zabytków, że nie istnieją. Procedura skreślenia z rejestru też trwa, dlatego jeszcze są na liście. Co do obiektów w skansenie - kiedyś na stronie internetowej Górnośląskiego Parku Etnograficznego był wykaz obiektów, na ich nowej stronie już go nie widzę. Z tego co pamiętam mieli też ulotki z wymienionymi wszystkimi obiektami. A najlepiej to zapraszam jutro (sobota) na "Wiki-warsztaty" do skansenu (na 11.00), będzie można sprawę wyjaśnić na miejscu :) EwkaC (dyskusja) 12:49, 13 wrz 2013 (CEST)

Dysponuję wykazem z marca 2013 plus nasza praca w terenie - stąd moja wiedza. O kościele w Ćwiklicach wiedziałam, ale czekałam, aż wyniki badań ukażą się drukiem, rzeczywiście wygląda na to, że jest najstarszy - na razie ;). Jeszcze raz zapraszam na jutro do Chorzowa EwkaC (dyskusja) 14:34, 13 wrz 2013 (CEST)

ecclesia de Saleedytuj kod

Fajnie że tworzysz nowe artykuły, za niedługo na polskiej wiki będzie milion haseł. Niektórzy wyczekują ze swoimi artykułami żeby je stworzyć tak żeby był milionowy :) Teraz przeczytałem Twój art o kościele w Żorach i jest w nim o „ecclesia de Sale” z listu księcia Kazimierza dla sióstr norbertanek w Rybniku z 25 maja 1223. Chciałem dać znać, że Idzi Panic utożsamia go z kościołem w Solcy, a nie w Żorach, a że jest też autorem książki Żory we wczesnym średniowieczu. Z badań nad historią miasta więc coś o tym zapewne wie. Zaciekawiło mnie też dodane przez Ciebie do hasła Parafia św. Jerzego w Dębieńsku, że Kronika parafialna podaje, że pierwszy udokumentowany zapis pochodzi z 1342 roku i dotyczy zadłużenia parafii od 1335 roku. Dało mi to do myślenia. Jako że źródeł średniowiecznych z których korzystają historycy nie jest bez liku i jest chyba oczywiste że chodzi o te powszechne znane źródło: 'Monumenta Poloniae Vaticana. Acta Camerae Apostolicae. Vol. 1, 1207-1344, pozycja 202, redakcja Jan Ptaśnik. W książkach Panica nazywa on je cały czas spisem świętopietrza z 1335, np. w monografii Śląska Cieszyńskiego, tom II (średniowiecze), s. 395 pisze coś takiego:

a w przypisie jest uwaga:

W samym źródle na stronie 356 jest on podpisany tak:

Nie znam łacińskiego, ale po wrzuceniu do translate.google.pl, wydaje się że faktycznie może chodzić o zaległe od 1335 opłaty i to za sześcioletnią dziesięcinę a nie świętopietrze, hmmm. Chyba faktycznie jest z roku 1342. Ale na pewno nie jest to "liber beneficorium" jak je nazwałeś w haśle Kościół św. Katarzyny w Pielgrzymowicach :) Tu już na wikipedii spotkałem się z nieuźródłowionym stwierdzeniem, że te braki wynikają z tego że jest to spis dłużników, i parafie które nie zalegały z opłatami po prostu nie wymieniono. W innym miejscu, że w 1335 głównie parafie niemieckie odmówiły spłaty świętopietrza. Ciekawe to jest. D_T_G 13:55, 19 wrz 2013 (CEST)

 • Rzeczywiście w ostatnim tygodniu rozpisałem się na dobre, tworząc nowe artykuły lub bardzo mocno rozbudowując istniejące. Niestety przy tej pracy mogły pojawić się błędy, dlatego dziękuję Ci za poprawki:) Robiłem kilka tekstów o parafiach, kościołach i zamkach, w tym także te ze Śląska Cieszyńskiego: zamki w Kończycach Małych, Dzięgielowie i Zebrzydowicach. Docelowo chciałbym aby wszystkie zabytkowe zamki i kościoły na Górnym Śląsku miały swoje artykuły.
 • Bardzo dużo fajnych rzeczy można znaleźć na stronie którą niedawno odkryłem i z której korzystałem w moich ostatnich artykułach – tzw. E-ncyklopedia wiedzy o Kościele na Śląsku, tworzona przez ludzi Kościoła, przyszłych lub obecnych duchownych. Oni mają dostęp do wielu książek na seminariach, w tym także tych rzadkich a źródła podają i to widać tam. Warto z tego korzystać. Ja ufam im, że podają prawdziwe informacje. Ja sam historykiem Kościoła nie jestem. Szukam zaś potwierdzeń w innych miejscach w internecie i z reguły albo się potwierdzają albo uzupełniają. Ale zapewne pojawiają się gdzieś nieścisłości. Jeśli gdzieś je znajdziesz, tak jak teraz, to dobrze.
 • „ecclesia de Sale” – hmm, z tym jest problem. Pisząc o kościele, jak zbierałem materiały w internecie, to wszędzie ten termin był przypisany do kościoła w Żorach. Nawet wrzucenie tego terminu w wyszukiwarkę da wyniki powiązania z Żorami. Nie wiem czy Panic ma rację, całkiem możliwe że ma. Ale nie ma w tym temacie pewności. Dlatego też zostawiłem te info przy kościele, ale zmieniłem formę na zasadzie przypuszczenia. Przy okazji szukania czegoś o początkach kościoła w Żorach, znalazłem dodatkowe informacje i przez co lekko zmieniłem tekst. Możesz przeczytać już gotowy tekst.

Halavar (dyskusja) 22:48, 19 wrz 2013 (CEST) Pozdrawiam

Co do E-ncyklopedii i innych źródeł internetowych trzeba mieć na uwadze, że ich wiarygodność może być łatwo podważona i pierwszeństwo w bibliografii przed nimi mają jednak książki opatrzone numerem ISBN. Z ecclesia de Sale to nie problem, jest dobrze jak jest. A propo nowych artykułów, widzę że stworzyłeś hasło Kościół ewangelicko-augsburski w Jaworzu, no i chciałem dać znać że jest takie hasło na czeskiej wiki: cs:Evangelický kostel v Javoří, pomyślałem że możesz chcieć nauczyć się dodawać interwiki, więc krótka lekcja :) Musisz się zalogować na www.wikidata.org, potem otworzyć hasło na czeskiej wiki (bo jest starsze). W menu na samym dole jest pozycja "W innych językach", trzeba kliknąć "dodaj linki". Otworzy się małe okienko w którym pierwszym polu trzeba dać język "polski", a w drugim nazwa artykułu, czyli "Kościół ewangelicko-augsburski w Jaworzu". Na czeskiej wiki jest też mnóstwo artykułów o dworach szlacheckich Zaolzia, a jako że mam w domu album Mariusza Makowskiego o nich to mam zamiar też potworzyć te artykuły na polskiej wiki, ale w nieokreślonej przyszłości. Tak samo artykuły o rodzinach szlacheckich, jak na razie stworzyłem tylko Bludowscy, mam w domowej biblioteczce mały herbarz, więc źródło jest. Także tworząc artykuły o dworach możesz linkować, na razie na czerwono, nazwiska tych rodów. Pozdrawiam, D_T_G 14:51, 21 wrz 2013 (CEST) P.S. Fajny wykład Makowskiego o rodzinie Saint Genois d’Anneaucourt, właścicielach Jaworza :) D_T_G 15:54, 21 wrz 2013 (CEST) 1. Jeśli chodzi o inne niż książki źródła, to jestem tego świadom o czym piszesz. Ale działamy na takim terenie, gdzie nie ma zbytnio książek tego dotyczących, a jeśli są, to nie tak łatwo dostępne. Wychodzę z założenia, że lepsza taka bibliografia niż żadna i żeby artykułu nie było. Jeśli w jakiejś tam przyszłości pojawią się książki, to ja lub ktoś inny na pewno doda je do bibliografii i w zależności od treści coś doda lub zmieni treść. 2. Co do interwiki, to dzięki bardzo za pomoc. Zrobiłem już to tak jak napisałeś i łatwo i szybko poszło. Przy okazji odwiedzin na czeskim artykule, zaciekawiło mnie to, że Czesi zrobili taki fajny osobny szablon kościołów patentu tolerancyjnego. Zastanawiam się, czy by nie dodać info że to taki kościół do poszczególnych obiektów z tamtej czeskiej listy... 3. Kościół Opatrzności Bożej w Jaworzu – kolejny nowy artykuł:) 4. W artykule o Bludowskich dodałem małe info i przypis o budynku w Cieszynie.

Halavar (dyskusja) 16:03, 21 wrz 2013 (CEST)

Informację o patencie tolerancyjnym można jak najbardziej dodać, sam dłubałem kiedyś w haśle Patent tolerancyjny odnośnie Śląska Cieszyńskiego, ale taki szablon nie wiem czy by przetrwał na polskiej wiki. Kiedyś był tu szablon nawigacyjny taki jak na en-wiki en:Template:Cieszyn Silesia, Szablon:Miejscowości Śląska Cieszyńskiego ale został skasowany z uzasanieniem wybiórczość -> nieścisłe granice, lista miejsc. sołeckich, nie szablonujemy wg krain historycznych, etnograf.. Angielska i czeska wikipedia jest widać bardziej tolerancyjna. W zasadzie do szablonu o zamkach na Górnym Śląsku też się z tego powodu może ktoś jeszcze doczepić :/ ... Co do kościoła w Jaworzu ostatnio odkryłem, dlaczego Panic doliczył się 51 parafii w dekanacie cieszyńskim w spisie świętopietrza z 1447, a ja cały czas w źródle tylko 50. Była na tej liście miejscowość Arnoldi villa, którą w przypisie określono jako Jaworze, tymczasem to nie było Jaworze a Karwina, a Panic podliczył i Jaworze i Karwinę i mu wyszło 51. To nie pierwszy taki jego błąd w monografii regionu wyłapałem :) D_T_G 19:55, 21 wrz 2013 (CEST)

Strumień i Wodzisławedytuj kod

Cześć, wszystkie wymienione przez Ciebie zabytki są wpisane do rejestru, według listy z marca 2013. W przypadku szpitala w Wodzisławiu, zgodnie z nowymi zasadami tworzenia wykazów, wprowadź go jako zespół: w rejestrze jest: "Zespół zabudowy sanatorium przeciwgruźliczego (obecnie Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc imienia doktora Alojzego Pawelca), wzniesiony z fundacji Spółki Brackiej, który tworzą: 1) budynek mieszkalny; 2) pawilon główny sanatorium; 3) budynek gospodarczy; 4) kotłownia; 5) otoczenie parkowe." Koniec cytatu. Jeżeli łączysz listy dla gminy Strumień - uważaj, w Strumieniu zmieniła się numeracja domów. Kieruj się "starą listą" patrząc uważnie na numery rejestru. Możesz pisać np. numer obecny ze starej listy i w nawiasie podać ten, który jest w rejestrze (dawny nr...). Jak będą problemy to pisz. Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 23:52, 20 wrz 2013 (CEST)

Kościół św. Jerzego w Jasienicyedytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. Farary (dyskusja) 22:13, 21 wrz 2013 (CEST)

Hej, mam nadzieję, że już więcej nie kopiujesz tekstów jak wyżej :P Nie jest znana data powstania parafii w Ogrodzonej. W monografii regionu Panic w kilku miejscach pomylił Ogrodzoną z Dębowcem i możliwe że stąd ta datacja na XIV wiek :D ... Najstarsza wzmianka o parafi jest ze spisu świętopietrza z 1447, po reformacji utraciła samodzielność. W 1785 reorganizacji uległa sieć parafialna nie tylko na Śląsku Austriackim, a nie był on wtedy nawet samodzielną prowincją tylko częścią gubernium morawsko-śląskiego ze stolicą w Brnie. To w Brnie w 1784 wydano specjalne rozporządzenie, które zdefiniowało wytyczne do powstawania nowych parafii: w miejscowościach trudno dostępnych, w których mieszkało ponad 700 (lub 500 w mieszanych wyznaniowo) katolików, którzy dotąd mieli ponad godzinę drogi do kościoła parafialnego, przy czym nie miały zostać zbytnio uszczuplone dochody macierzystej parafii. Tu masz zdjęcie strony 129 z książki: Władysław Szweda: Z dziejów Ogrodzonej. Ogrodzona: 2008. ISBN 978-83-928082-0-6.: Parafia św. Mateusza w Ogrodzonej. Pozdrawiam, D_T_G 09:11, 23 wrz 2013 (CEST) Jak będę miał czas i ochotę to zrobię to i zapewne hurtowo podłubię w parafiach po polskiej stronie. Na razie chciałem potworzyć hasła o kościołach drewnianych po czeskiej stronie. D_T_G 15:25, 23 wrz 2013 (CEST) Okej, dodałem krótkie info o parafii w Ogrodzonej na podstawie tego skanu książki. W przyszłości będzie można to rozbudować.

Co do kościołów po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego to fajnie że je robisz. Mało ich jest na polskiej wikipedii. W przyszłości pododaję także zdjęcia do nich, których mam sporo, w tym także tych drewnianych. Halavar (dyskusja) 16:18, 23 wrz 2013 (CEST) Pozdrawiam

Sprawozdania wizytacyjne parafiiedytuj kod

W opolskiej bibliotece cyfrowej znalazłem owe sprawozdania z wizytacji kościelnych w 1652, 1679 i 1687/8, o których dodałeś ostatnio notkę w haśle o parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu, z tymże na tyle ile znam niemiecki to odnośnie roku 1679 pisze we wstępie coś takiego: welche 1679 statt des kranken Archidiakonus Franz von Welczek der Nameslauer Erzpriester Lorenz Joannston, co według mnie oznacza że w zastępstwie chorego archidiakona [opolskiego] Franza (Franciszka) von Welczek sporządził je archiprezbiter (Arcpriester, czyli dziekan) namysłowski, a nie archidiakon namysłowski, bo też archidiakonatu namysłowskiego nigdy nie było ... Pozdrawiam, D_T_G 12:39, 27 wrz 2013 (CEST)

Super że te źródła znalazłeś i poprawiłeś to. Widocznie na Jaspedia.pl ktoś (zapewne Dariusz Mazur) źle przetłumaczył ten zapis. Ja z reguły opieram się na źródłach wtórnych, rzadko kiedy pracuję na źródłach pierwotnych więc takie błędy mogą się zdarzać. Dziękuję za wyłapanie tego:)

Halavar (dyskusja) 13:08, 27 wrz 2013 (CEST) Pozdrawiam

Pogooglałem i poczytałem o tym trochę więcej i takich protokołów wizytacyjnych jest więcej, lecz nie zostały opublikowane lub opublikowano je tylko częściowo. Tak więc jaspedia.pl się myli, 1652, 1679 i 1687/8 to są najstarsze ale zachowało się więcej młodszych, np. czeski historyk David Pindur opublikował protokoły wizytacji z 1697 w dekanatach frydeckim i cieszyński [2]. W czasopiśmie Śląskie Studia Historyczno-Teologiczne z 1972 Franciszek Maroń w artykule Parafia górnośląska w pierwszym ćwierćwieczu XVIII wieku odwołuje się np. do protokołu z 1719 i na stronach 174-175 o Jastrzębiu wyczytać z niego można że odwiedzono go 26 sierpnia 1719, właścicielem wsi był Gustaw Czammer, kościół był zaniedbany, plebania była nowa, proboszczem był 74-letni ks. Paweł Szypiński z Żor itd. D_T_G 19:23, 27 wrz 2013 (CEST) Świetny traf ze znalezieniem tego protokołu z 1719 roku. Właśnie go zaczynam przeglądać i już się cieszę, bo będzie można z niego coś dodać do wielu artykułów o parafiach:) Na pewno wzbogaci artykuł o parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu, ale inne na pewno także. Tak się składa, że właśnie skończyłem rozbudowywać dwa artykuły o: kościele WNMP oraz o parafii WNMP w Wodzisławiu Śląskim. Przeczytałem teraz co tam w tej książce Franciszka Maronia pisało o Wodzisławiu, bo myślałem, że coś dodam, ale nic ciekawego tam nie było. Protokół bardziej opisywał proboszcza niż samą parafię:) Ale to nic. Jak zawsze dobra robota DTG:) Halavar (dyskusja) 20:23, 27 wrz 2013 (CEST) Pozdrawiam

Wisła - Zamek Prezydentaedytuj kod

Cześć, już wszystko wyjaśniam. Do rejestru wpisane są: 1- budynek zamku w stylu modernistycznym i to jest tzw. Zamek Górny, czyli ten największy, najbardziej reprezentacyjny, obok kościoła; 2- budynek garażowo-administracyjny i to jest tzw. Zamek Dolny i to jest to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Wis%C5%82a_-_Zameczek_Prezydenta_-_Zamek_dolny.jpg 3- drewniane oficyny - te oficyny nie istnieją, znajdowały się w miejscu tego budynku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Image-Wis%C5%82a_-_Zameczek_Prezydenta_-_Wozownia.jpg , z tym, że nie jest to wozownia, wozownia była przy Zamku Dolnym (ta poprzeczna część). Być może jedna z tych oficyn zwana była gajówką; 4- wartownia, bramy, ogrodzenie; 5-drogi, alejki, 6- zieleń, 7-wyposażenie zamku. Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 15:27, 23 wrz 2013 (CEST)

Skoro te dwie drewniane oficyny nie istnieją, to czemu nadal widnieją w wykazie zabytków? Nie powinny być już dawno temu wykreślone? Skoro ich nie ma fizycznie, to rozumiem że należałoby je wyrzucić z naszego wykazu na wikipedii... Ale czy w związku z tym, ten trzeci budynek, ta tzw. Gajówka, jest na liście zabytków, czy tylko Zamki Górny i Dolny?

Halavar (dyskusja) 15:49, 23 wrz 2013 (CEST)

Jeżeli w tym roku przyjmujemy zasadę, że wpisujemy wszystko według numerów ID nadanych przez NID to zespół w Wiśle powinien mieć pozycje, jak wymieniłam. Łącznie z nieistniejącymi. Po prostu procedura skreślenia z rejestru też wymaga czasu EwkaC (dyskusja) 09:10, 24 wrz 2013 (CEST)

Re: Lista zabytkówedytuj kod

Daję zielone światło, hehe. Pozdrawiam, D_T_G 12:23, 24 wrz 2013 (CEST)

Szeroka 10edytuj kod

Cześć, budynek przy ul. Szerokiej 10 w Żorach NIE JEST wpisany do rejestru zabytków. Przy okazji: najbardziej pewne sa listy wojewódzkich konserwatorów zabytków, ponieważ to oni wydają decyzję o wpisie do rejestru zabytków, potem NID bo on dostaje kopie decyzji wojewódzkich konserwatorów zabytków. Oznakowaniem na budynkach w ogóle się nie kieruj - umieszczanie takich tablic to działania gmin, a bywa, że umieszczają takie tablice według swojego pomysłu. Tak jest np w Katowicach, gdzie oznakowane są kamienice, które nigdy w rejestrze nie były i nie są. Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 07:46, 25 wrz 2013 (CEST)

Teren po kościeleedytuj kod

Cześć, wiesz, ja 2 lata temu tworząc listy też opuszczałam zabytki, które nie istnieją. Teraz podstawą są ID nadane przez NID. Jak jakiś zabytek nie istnieje to daj po prostu znacznik "nie istnieje" - zobacz na listę np. Piekar Śląskich. A z kościołem sprawa prosta - do rejestru był wpisany kościół i teren w granicach ogrodzenia. Skoro kościół skreślono, a teren nie - to w rejestrze jest teren. Nie jest to całkiem bez sensu. Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 21:07, 25 wrz 2013 (CEST)

Witaj – przepraszam, że się wtrącę – ja również rok i dwa lata temu usuwałem zabytki, które są tylko na listach NID, ale teraz z powodu tych numerów ID już tego nie robię / wiem, wiem to jest lekka paranoja. Wykazy NID teoretycznie są tworzone na podstawie wykazów wojewódzkich – w praktyce są między nimi różnice / w łódzkim wojewódzkim wykazie nieistniejących zabytków już zazwyczaj nie ma – w NID istnieją – nie chce mi się teraz szukać wszystkich tych różnic, ale zapamiętałem kościół spalony na początku lat 70., który nadal jest zabytkiem w NID choć już go nie ma (w tym miejscu jest już nowoczesna świątynia, ze starej nie zostały nawet fundamenty), inny drewniany kościół spłonął kilka lat tamu, ale nie dla NIDu itd. itd. Są jeszcze drobiazgi typu złe adresy – obiekty zostały przeniesione albo zawsze były pod innym adresem. Wieś Nowosolna została przyłączona do Łodzi w 1988, ale dla NIDu jest to wciąż samodzielna miejscowość, wieś w powiecie łódzkim wschodnim. Ulica Obrońców Stalingradu od 1994 nazywa się Legionów, ale nie w wykazie NID – dziwne jest to, że w rejestrze wojewódzkim jest poprawnie, przecież z tych rejestrów spisują, więc jak to możliwe. Najbardziej irytują mnie jednak w wykazach dopiski typu: nie wiadomo czy istnieje – czyli ktoś miał jakieś wątpliwości – ile lat taka notka może być w wykazie? Ile lat może trwać sprawdzanie tego – żyjemy podobno w epoce szybkiego przekazywania informacji, a każda gmina ma obowiązek prowadzenia rejestrów zabytków. Ten system funkcjonuje jednak od wielu lat, więc może ja się bez sensu czepiam :) – Darekm135 (dyskusja) 22:10, 25 wrz 2013 (CEST)

Ostatnio coraz częściej mam wrażenie, że odwalamy za NID kawał roboty. A podobno (przynajmniej w naszym województwie) zakończyli już weryfikację rejestru... A zapisy "nie wiadomo czy istnieje" rzeczywiście wyglądają niepoważnie EwkaC (dyskusja) 22:57, 25 wrz 2013 (CEST) Hehe no to witam w klubie narzekających;) Darek, witaj:) Mam dokładnie te same odczucia i spostrzeżenia. Wszędzie widzę jeden wielki bałagan, który tak jak Ewka wspomniała, my teraz staramy się uporządkować, robiąc za darmo to, za co ludzie z NID dostają pieniądze. Bo to oni powinni to wszystko uporządkować a nie my. Gdy powstał NID i przejął na siebie „działkę” zabytków powinien się wziąć za to. A tego nie zrobił... Cała masa rozbieżności między listami NID a WKZ, nieaktualne ulice (wraz z takimi „perełkami” jak choćby Stalina czy Armii Czerwonej), daty przy zabytkach często z kosmosu wzięte (bo ani to daty powstania ani przebudowy), jakieś niby zabytki których od 10 czy 15 lat na tym świecie już nie ma, a na ich miejscu są choćby parkingi czy nowoczesne budynki itp. A najgorsze jest to, że do instytucji publicznej ludzie powinni mieć zaufanie, że podają prawdziwe informacje i wiarygodne, bo to w końcu publiczna instytucja, w której za duże pieniądze pracuje masa ludzi. I teraz nie wiadomo co gorsze, to czy oni są tego świadomi, że podają nieprawdziwe informacje, czy też to, że robią to nieświadomie, a tym samym są niekompetenti w tym co robią. Pół biedy, gdy informacje o zabytkach ludzie od nich biorą dla czysto amatorskich spraw, ale gorze, jak wykorzystują je do jakiś poważniejszych spraw, choćby zbierania materiałów dziennikarskich czy naukowych. EwkaC – ciekaw jestem jakie będą efekty tej weryfikacji... Zapewne za pół roku jak na stronie NIDu pojawi się nowa „aktualna” wersja listy zabytków w naszym województwie, to zapewne niczym (lub prawie niczym) nie będzie się różnić od tej z 30 czerwca, tak jak ta obecna niczym nie różni się od tej z 30 marca.

Halavar (dyskusja) 23:19, 25 wrz 2013 (CEST)

Zamek w Rybnikuedytuj kod

Witaj. Fajnie, że zajmujesz się rozbudową i edycjami haseł dotyczących zabytków na Śląsku, bardzo cieszy mnie Twój wkład w hasła. Zauważyłem jednak problem dotyczący hasła Zamek w Rybniku.

1) Hasło ma kilkukrotne powtórzenia sugerujące że jeden okres czasowy to dwie różne formy zamku: wzniesiony za panowania księcia opolsko-raciborskiego Mieszka I Plątonogiego. Początkowo była to budowla o konstrukcji drewniano-ziemnej. Ponieważ późniejszy zamek był niedużej wielkości więc zapewne i jego wcześniejsza postać zbudowana była na planie prostokąta lub kwadratu o również niewielkich bokach. Pomiędzy 1202 a 1211, para książęca (Mieszko i Ludmiła) sprowadziła do zamku zakon sióstr Norbertanek, które prowadziły w nim szkołę. W 1228 r. Norbertanki opuściły Rybnik przenosząc się do Czarnowąsów pod Opolem.

i "później opolsko-raciborskiego (1202-1290), potem ponownie księstwa raciborskiego. W tym czasie zamek składał się z kamienno-ceglanego domu wzniesionego na planie prostokąta o wymiarach 9,4 x 22,8 m wzmocnionego w narożach. Nadal otaczały go ziemne wały a dodatkowym walorem obronnym były rozlane wokół stawy. Zamek nie miał charakteru rezydencji lecz był typową budowlą obronną ze stałą załogą zbrojną."

W tych dwóch miejscach pisze się jedno i to samo o zamku w początkach aż do końca XIII w. O ile w tym czasie zamek w ogóle istniał to tak szczegółowe opisy są wyssane z palca i nie są poparte żadnymi rzetelnymi źródłami na dzień dzisiejszy a wszelkie te opisy włącznie z sprowadzeniem Norbertanek na zamek (a nie w inne miejsce) do dziś niestety nie mają potwierdzenia ani w źródłach pisanych ani w archeologii.

Uważam, że trzeba by to jednak jakoś zweryfikować lub wyraźnie zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy to tylko hipotezy. Jeszcze podam taki przykład. O ile w przypadku Wodzisławia brak jest źródeł pisanych to archeologia wnosi ogromnie wiele, tak w przypadku Rybnika jest dokładnie na odwrót - archeologiczne odkrycia o ile są, są jak narazie dość marne a wiedzę o początkach miasta mamy głównie ze źródeł pisanych. pozdrawiam --Swd (dyskusja) 07:46, 27 wrz 2013 (CEST)

W pierwszym akapicie pisze o „prazamku”, co wyraźnie zostało zaznaczone, czyli o tym drewnianym grodzie. Owszem jego istnienie nie jest pewne, więc dodam adnotację o tym. Natomiast w drugim akapicie już piszę o właściwym, murowanym zamku, którego dotyczy artykuł. Co do źródeł pisane kontra archeologia, to oba mają chyba talkie same znaczenie jeśli chodzi o wikipedię. Nie potrzeba badań archeologicznych aby opisać jakiś obiekt. Tak samo nie potrzeba źródeł pierwotnych, czyli pisanych po łacinie lub staroniemiecku, dostępnych z reguły tylko naukowcom. Pisałem tekst w opracowaniu o tezy i wnioski sformułowane gdzie indziej. Zasadą wikipedii jest także to, aby nie formułować swoich własnych opinii, nawet jeśli one są zasadne. W temacie Zamku w Rybniku zapewne więc masz rację, ale jest to opinia. Jak na razie nie ma zbyt dużo książek o zamku, więc pisałem w oparciu o tym, do czego aktualnie miałem dostęp. To nie zamyka oczywiście tematu i w przyszłości gdy zdobędę dodatkowe materiały, zweryfikuję treść artykułu.

Dzięki za zajęcie się sprawą. Wiesz ja krytytuję artykuły pod względem historycznym może za bardzo radykalnie jak na zwykłego "Kowalskiego" ale z drugiej strony staram się aby hasła były podźródłowane w fachowej literaturze. Rejon Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia i Raciborza znam dość dobrze a wiesz ludzie wymyślają cuda niewidy choćby o Cyrylu i Metodym w Wodzisławiu-Jedłowniku, czy Rybniku, albo o powstaniu Jastrzębia (a nie jego wiejskich dzielnic w XIII wieku). Oczywiście może i Cyryl i Metody byli w Jedłowniku ale trzymajmy się udowodnionych naukowo faktów, których dla zamku rybnickiego w XII czy XIII w. po prostu również nie ma (ani pisanych ani archeologicznych) co stwierdzam z ubolewaniem, ale co zrobić... pozdrawiam --Swd (dyskusja) 20:31, 27 wrz 2013 (CEST)

Re: Jabłonków a źródłaedytuj kod

Jeśli nie ma ISBN, to trudno. Chodzi o to, żeby źródło było wiarygodne. Co jest a co nie wiarygodne to ja wyrocznią nie jestem. Nikt mi jeszcze nie zwrócił uwagi do moich źródeł jedynie do tego że nie podałem żadnych. Sam ostatnio uźródławiałem z broszurki promocyjnej z punktu turystycznego Cieszyna: {{cytuj książkę | imię = Janusz | nazwisko = Spyra| autor link = Janusz Spyra| tytuł = Via Sacra. Kościoły i klasztory w Cieszynie i Czeskim Cieszynie| miejsce = Cieszyn| rok = 2008}}. Wydaje mi się że jeśli wydawcą tych książeczek jest miasto, to już można powiedzieć że jest to wiarygodny wydawca, a w powyższym przypadku autorem jest na dodatek znany w tej materii historyk. D_T_G 23:27, 4 paź 2013 (CEST)

Dzięki za odpowiedź. Też brałem takie broszurki z Cieszyna, ale dotyczące przyrody „Via Natura”. Też fajne. Okej, to stworzyłem takie oto kody cytatów z tych książeczek, mam nadzieję, że wystarczą:

Tak więc chyba mogę zaczynać tworzyć artykuły o Jabłonkowie. A jest co tworzyć, bo w zasadzie nic nie ma na Wikipedii. Główna stronka o mieście jest dosyć uboga, poza historią to tam zbytnio nic nie ma. A żeby było ciekawiej, to na czeskiej jest jeszcze mniej... O zabytkach artykułów także nie ma. Tak więc będzie co robić:) Halavar (dyskusja) 01:08, 5 paź 2013 (CEST) Pozdrawiam

Wojciech Gagatkowskiedytuj kod

Taka informacja jest ponoć rzeczywiście w kronikach parafialnych, ale sporządzonych długo po fakcie i jest to ewidentny błąd. Ksiądz ten przyszedł do Skoczowa z Żywca dopiero po 1610, kiedy książę Adam Wacław zmienił wyznanie i poczynił mu pewne nadania 17 lutego 1613 roku, żeby mógł rozpocząć pracę duszpasterską. Jego obecność w Skoczowie ponad 40 lat wcześniej, w 1576 to jest po prostu fantasmagoria. Szkoda że twórcy tej tabliczki i inni to powielają. D_T_G 00:15, 7 paź 2013 (CEST)

Nie wiedziałem o tym. Ale tak pisało nie tylko na tabliczce, ale także tak pisze na liście proboszczów tutaj:

http://parafiaskoczow.ox.pl/78,proboszczowie.html oraz w opisie ścieżki spacerowej na oficjalnej stronie miasta: http://www.skoczow.pl/sarkandrowski-oznaczony-kolorem-zoltym

Tutaj z kolei: http://archive.is/cI86S pisze takie coś: "Kolejnym duszpasterzem znanym z nazwiska jest dopiero ks. Wojciech Gagatkowski z Żywca. Kronika mówi o nim, że był Polakiem. Kierował skoczowską parafią w burzliwych latach reformacji. Wypędzony z miasta przez protestantów, powrócił na swe miejsce w 1560 roku. To on ochrzcił syna Grzegorza Macieja Sarkandra i Heleny Góreckiej – Jana, późniejszego męczennika."

Czyli wychodzi na to, że wszędzie twierdzi się, że był proboszczem "szpitalika" w czasie Reformacji.

Ale tutaj z kolei pisze w jakich latach żył: http://lanius.k3bohumin.cz/katalog/l.dll?h~DD=1&S=Gagatkowski,%20Wojciech,%201580-1642 czyli nie mógł ochrzcić Sarkandra, gdyż jeszcze wtedy nie było go na świecie. Hmm sam teraz nie wiem co jest prawdą... Ale jeśli jesteś pewien tego, to okej. Zmienię tekst na poprzedni.

P.S. Zajrzyj do Jabłonkowa, dziś skończyłem pisać. Za niedługo dodam zdjęcia. Halavar (dyskusja) 01:10, 7 paź 2013 (CEST) Pozdrawiam

Ślędzę i cieszę się z Twoich edycji na bierząco :) Większość artykułów z regionu mam w obserwowanych. Natomiast wracając do księdza Gagatkowskiego to jest to postać, która przewijała się w pięciu czy sześciu książkach jakie czytałem, teraz jak je przeglądam to w żadnej z nich nie ma podanej daty jego urodzenia ani o tym, że chrzcił Jana Sarkandra. Natomiast został później najważniejszym księdzem katolickim w otoczeniu ostatnich Piastów, był dziekanem cieszyńskim do śmierci w 1642. No i zapisał się w historii regionu jako autor pierwszego oficjalnego tekstu "urzędowego" powstałego na Śląsku Cieszyńskim w języku polskim. Ze wstępu do słownika gwarowego redakcji Jadwigi Wronicz z 2010 roku, strona 12: Gagatkowski zasługuje na własny artykuł na wikipedii, na którym można by rozwiać wątpliwości. Spróbuję to kiedyś zrobić. Pozdrawiam, D_T_G 09:36, 7 paź 2013 (CEST) Rzeczywiście, ważna to postać i zasługująca na własny artykuł. Na pewno do jego stworzenia przydałoby Ci się zdobyć to:

Gagatkowski, Wojciech, [w:] Biografický slovník Slezska a severní Moravy, s. 11(23) Ostrava 2008, s. 37-38. [​ISBN 978-80-7368-408-2​] wzięte z bibliografii dr Wacława Gojniczka: http://historia.us.edu.pl/index.php?pokaz=showart&id=64 Halavar (dyskusja) 12:15, 7 paź 2013 (CEST)

Dzięki, pozycja jest dostępna w Książnicy Cieszyńskiej, jest też artykuł o księdzu w Kalendarzu Miłośników Skoczowa z 2001 roku. Trzeba się więc będzie wybrać do Książnicy ze skanerem, znaczy aparatem, hehe. Pozdrawiam, D_T_G 12:36, 7 paź 2013 (CEST)

Czy wiesz – Kościół Bożego Ciała w Jabłonkowieedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sciencedigger (dyskusja) 11:11, 7 paź 2013 (CEST)

Re: Odznaczenieedytuj kod

Dzięki za odznaczenie. Choć mógłbym napisać o wiele więcej ale się leniłem :P Od pewnego czasu i jeszcze przez jakiś czas będę dłubał w hasłach nie związanych z ŚC. Czytam właśnie o kolonizacji józefińskiej w Galicji. D_T_G 20:11, 3 lis 2013 (CET)

To też ciekawe:) Ja także ostatnio mniej pisałem o ŚC, ale o krainach znacznie dalszych, czyli o Turcji czy Albanii. Powodzenia i pozdrawiam! Halavar (dyskusja) 20:36, 3 lis 2013 (CET)

Odp:Kicmań zmieniony na Kocmanedytuj kod

Odp:Kicmań zmieniony na Kocman

Tu jest aktualny wykaz egzonimów dla Ukrainy. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 14:25, 6 lis 2013 (CET)

Prośbaedytuj kod

Bardzo proszę o pilny kontakt ze Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach (tel i e-mail na stronie www.scdk.pl) EwkaC (dyskusja) 09:57, 8 lis 2013 (CET)

Dziękuję za wiadomość. Wysłałem na adres e-mailowy wiadomość od e mnie z imieniem i nazwiskiem. Pozdrawiam Halavar (dyskusja) 15:27, 8 lis 2013 (CET) Bardzo dziękuję, ale wciąż czekamy na Pana adres... EwkaC (dyskusja) 13:48, 12 lis 2013 (CET) Ojj, mój błąd. Już wysyłam adres:) Pozdrawiam Halavar (dyskusja) 20:44, 12 lis 2013 (CET)

Re: Ilustracje na medal na Wikipediiedytuj kod

Cześć, dzięki za zainteresowane moimi zdjęciami. Przeglądając dyskusje nad kandydaturami widzę, że arbitrzy są dosyć surowi (co jest oczywiście uzasadnione), a ja mam świadomość pewnych niedostatków (w szczególności technicznych) moich zdjęć, co zresztą się potwierdza przy ich ocenie, gdy od czasu do czasu coś zaproponuję w Quality images na Commons. Biorąc to pod uwagę dość sceptycznie podchodzę do szans moich zdjęć na wyróżnienie. Dodatkowo, praca z programami do obróbki zdjęć nie jest, delikatnie mówiąc, moją mocną stroną - umiejętności kończą mi się na kadrowaniu i obracaniu ;)

Rozumiem, że warunkiem jest, aby kandydujące zdjęcie ilustrowało artykuł na polskiej Wiki - hm, to jeszcze bardziej zawęża pole wyboru, niektóre są tam chyba tylko dlatego, że nie było innej ilustracji :)

Podsumowując - nie zarzekam się bezwzględnie, ale raczej ostrożnie podejdę do Twojej propozycji, dla własnego zdrowia :)

P.S. Przepraszam za wielokrotnie złożone rozbudowane zdania :)

Andrzej O (dyskusja) 09:24, 7 gru 2013 (CET)

Nominowanie "zagranicznych" autorówedytuj kod

Cześć. Kiedyś już była dyskusja na ten temat - pytanie od którego momentu zaczyna się "działanie na polskiej Wikipedii". W regulaminie chyba nie ma sztywnych reguł tej działalności (są takie odnośnie możliwości głosowania) - w końcu założenie konta i wrzucenie swoich zdjęć na jakąś stronę to też jest działalność, było nie było, aktywna. Tylko, że budziło to kontrowersje - czy same podmienianie grafik albo ich wrzucanie naprawdę uprawnia do określenia kogoś jako rzeczywistego użytkownika pl.wiki? Formalnie owszem... ale to trochę naciągane. Zadałbym to pytanie na stronie dyskusji InM, jak inni to widzą. Pozdrawiam --Pudelek (dyskusja) 20:08, 16 gru 2013 (CET)

Szlak dookoła Wrocławia im. doktora Bronisława Turoniaedytuj kod

Witaj! Proszę wyjaśnij mi swoją edycję (czyli cofnięcie mojej edycji). Przecież zgodnie z zasadami edycyjnymi Wikipedii linki zewnętrzne powinny się znaleźć w sekcji Liki zewnętrzne ? --PNapora (dyskusja) 00:05, 23 gru 2013 (CET)

Jest to ciekawy pomysł ale jeżeli jest to planowe zamierzenie to czy nie powinieneś go poddać pod ocenę ogółu Wikipedystów? --PNapora (dyskusja) 07:24, 23 gru 2013 (CET) Zgodnie z zaleceniami edycyjnymi dot. linkowania i linków zewnętrznych nie możemy umieszczać odsyłaczy prowadzących poza Wikipedię w tekście artykułu – powinny być one wyraźnie oddzielone od treści hasła. Zalecenia wskazują odrębną sekcję "Linki zewnętrzne" jako propozycję takiego wyróżnienia tych linków. Odrębnym sposobem, który w tym wypadku proponuję zastosować, jest umieszczanie linku zewnętrznego w infoboksie – tak robimy z odsyłaczami do stron oficjalnych opisywanych instytucji, organizacji itp. Trzeba by dodać do Szablon:Szlak turystyczny infobox parametr "Mapa". Jeśli tego się nie zrobi – ktoś wcześniej czy później się zorientuje i powyrzuca linki z wnętrza artykułów o szlakach. Kenraiz (dyskusja) 19:05, 25 gru 2013 (CET) Myślę, że powinieneś zgłosić problem w Dyskusja wikiprojektu:Infoboksy powołując się naszą dyskusję. --PNapora (dyskusja) 19:35, 28 gru 2013 (CET)

Thanksedytuj kod

Halavar- I wanted to thank you for helping nominate the image for FP. I am not a medal collector but wanted you to understand why I have pushed with this image. I discovered that it had been FP on three different wikis, entirely by other poeple. My effort only began with number 4 (Commons) and after and it was more of an experiment to see what the process was like on other Wikis. I have found some of them very helpful of a non-naitive speaker, while another was somewhat rude and offputting. I even found another (in a Muslim country) where some images I uploaded were removed because the file name contained the word "Israel" but interestingly Arabic Wikipedia had no issue. Anyway, I do not intend to go around trying to collect medals and I understand the custom of limiting participation to regular contributors. I do appreciation your help with this image. Best wishes for the holidays-Godot13 (dyskusja) 00:37, 29 gru 2013 (CET)

Listy zabytkówedytuj kod

Od jakiegoś czasu przeglądam kategorie w Wikimedia Commons i uzupełniam meta-listy zabytków, wygenerowane kiedyś przez bota. Natrafiłem jednak na problem, gdy:

 • w Wikimedia Commons jest kategoria odnosząca się do danego zabytku, a numer jest przyporządkowany do zespołu zabytków
 • albo w kategorii zabytku z danego zespołu jest podkategoria innego zabytku należąca do zespołu.

Mam dwie propozycje rozwiązania, które zawarłem tutaj. Czy możesz na to spojrzeć i coś ewentualnie zaproponować. Z ukłonami, Sławek Borewicz (dyskusja) 14:26, 2 sty 2014 (CET)

Tu do woj. śląskiego przerzuciłem brakujące na listach kategorie zabytków z Wikimedia Commons (bot już wyciął dodane z listy). Zostawiłem te, które były problematyczne ze względu na kwestie, o których napisałem wcześniej. Przejrzyj jakieś 20, zobaczysz, gdzie jest problem. Co do ilustracji na medal (podejrzałem dyskusję), to faktycznie duże ożywienie, chyba dzięki twoim zachętom. Te parę lat temu było równie intensywnie, a jakość zgłaszanych zdjęć nie była specjalnie lepsza. A jeszcze wcześniej: Kategoria:Byłe ilustracje na medal. Pamiętających "świetlane czasy" raczej się już nie nakłoni do zaangażowania przy zgłaszaniu. Sławek Borewicz (dyskusja) 01:28, 7 sty 2014 (CET)

Ozdobniki i cofanieedytuj kod

Witaj. :) W tekście nie stosuje się niepotrzebnych ozdobników, żeby nie robić z haseł choinek. W dodatku zapoznaj się proszę ze stroną cofania zmian – edycje które wycofałeś nie były oczywistymi wandalizmami. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 12:13, 3 sty 2014 (CET)

Najlepiej byłoby to przerobić botem, choć nie wiem czy jest to możliwe. Pozdr. ptjackyll (zostaw wiadomość) 12:23, 3 sty 2014 (CET) Konsekwencja jest jak najbardziej wskazana. Tak jak napisał poniżej Bukaj były dyskusje nt. wywalania ozdobników, zwłaszcza z tekstu i dość jednomyślnie ustalono, że należy "rozebrać choinkę". fajnie by było gdyby dał radę zrobić to jakiś bot, choć nie wiem czy jest to możliwe. Pozdr. ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:09, 3 sty 2014 (CET)

Odp. Zbędne usuwanie znaków SADedytuj kod

Zamierzam sukcesywnie usuwać zbędne "ozdobniki" znajdujące się bezpośrednio w treści artykułów. Nie wiem o jakiej zasadzie piszesz, ja nie znam żadnej zasady, która mówiłaby, że należy umieszczać grafiki dotyczące szlaków bezpośrednio w tekstach artykułów. Znam natomiast kilka dyskusji, zgodnie z którymi wszelkie ozdobniki (flagi, oznaczenia dróg, linii kolejowych itp.), szczególnie umieszczone bezpośrednio w tekście artykułu, są zbędne, nieestetyczne, przeszkadzają w czytaniu i czynią z Wikipedii choinkę. Nie mają też żadnego merytorycznego znaczenia dla artykułu. Nie wiem też, co tu mają do rzeczy administratorzy (sam jestem zresztą jednym z nich). Na podstawie mojego doświadczenia wyniesionego z uczestnictwa z szeregu dyskusji dotyczących tego typu "ozdobników" uważam moje edycje za poprawne i słuszne. Jeżeli Ci się to nie podoba, zawsze możesz rozpocząć stosowną dyskusję w Kawiarence, choć jej wynik jest raczej z góry do przewidzenia. I bardzo proszę nie nadużywaj funkcji rollback. Pozdrawiam. Bukaj (dyskusja) 14:05, 3 sty 2014 (CET)

Czy wiesz - Katedra Świętego Tryfona w Kotorzeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 09:34, 14 lut 2014 (CET)

Re: szablon irkuckaedytuj kod

Polecam Wikiprojekt:Geolokalizacja ~malarz pl PISZ 15:43, 14 lut 2014 (CET)

Czy wiesz - Risanedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 16:57, 17 lut 2014 (CET)

Tydzień Artykułu Chilijskiegoedytuj kod

Zapraszam Cię serdecznie. Torrosbak (dyskusja) 20:42, 17 lut 2014 (CET)

Czy wiesz - Gospa od Škrpjelaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 09:28, 18 lut 2014 (CET)

Nadbajkalski Park Narodowyedytuj kod

Świetna rozbudowa. Fajnie. Mam wszak prośbę - tu już poprawiłem, ale w innych hasłach zapisuj proszę polskie nazwy gatunków i rodzajó małą literą, a więc orzechówka nie Orzechówka. Chyba, że człon jest od nazwiska np. jeleń Dybowskiego.

Mam jeszcze pytanie skad pochodzą te dane:

 1. "Na liście chronionych zwierząt żyjących na obszarze parku narodowego znajduje się 75 gatunków: 45 - ptaków, 15 - owadów, 10 - ssaków, 2 - ryb, 2 - gadów i 1 płaz" - dziwi mnie, że wszystkie 75 gat. zwierząt to kręgowce, a nie ma bezkręgowców. Chciałbym sprawdzić, ale nie znam źródła
 2. "Pozostałą część to lasy cedrowe i cedrowo-jodłowe" - tjw. jakie źródło? Bo podejrzewam (ale nie jestem botanikiem), że nastąpiło w tłumaczeniu mylne utożsamienie słowa kedr z gatunkiem cedr.

Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:08, 20 lut 2014 (CET)

ech znowu coś przeoczyłem w czytaniu - owady były w Twoim zdaniu, a ja dopatrzyłem się tylko kręgowców. Sorry. Natomiast z cedrem to od dawna są liczne pomyłki związane z tym, że po rosyjsku to kedr sibirskij, wiec wiele osób automatycznie tłumaczy na cedr syberyjski czy cedr. Tymczasem ów kedr to Pinus siberica, a wiec gatunek rodzaju sosna (Pinus) a nie Cedrus. --Piotr967 podyskutujmy 12:48, 20 lut 2014 (CET)

Odp:Autorstwo artykułuedytuj kod

Odp:Autorstwo artykułu

Nie wiem, czyje to było. Pierwsza edycja jest jego. Twoja edycja wygląda na totalną rozbudowę. Nie mam pojęcia, jak to traktować. A jeśli zaczęłabym dodawać kolejne paragrafy do regulaminu TT~, znowu trafiłby on do kasacji. Dobrze, że ta sprawa nie przesądzała o gwiazdce. A w takiej sytuacji, powiem tylko: przepraszam za pochopne stwierdzenie. Nie chcę również trzymać jego strony. Następnym razem trzeba będzie poddać taką sytuację dyskusji. Marycha80 (dyskusja) 20:46, 21 lut 2014 (CET)

 • Mam nadzieję, że rozwiązałem problem :) Emptywords (dyskusja) 21:00, 21 lut 2014 (CET)
na ten temat były już wielokrotnie spory i dyskusje, paru adminów nawet kasowało stary stub i wstawiało rozbudowaną swoją wersję (piszę o adminach, bo tylko ktoś z guzikiem ma możność skasowania hasła). Obie strony dawały argumenty. Jednak praktyka taka, tzn. że autorem jest tylko twórca rozbudowy nie stuba nie znalazła pełnej akceptacji. Bo w zasadzie każda duża rozbudowa stuba obejmującego jak to stub tylko podstawy może być traktowana jako powstanie hasła, a powielenie tych samych danych, które były już w stubie można skwitować "ja też to wiedziałem i chciałem napisać". Nie akceptuję takiego stanowiska, choćby ze względu na wkład tych setek userów pionierów, którzy zaczynali wiki, a teraz już ich z nami nie ma. Oni wszyscy prawie zawsze tworzyli stuby i teraz mają być traktowani jako ci, którzy nic nie zrobili? Ale ponieważ niewątpliwie stworzyłeś 90% obecnego tekstu to nie będę się kłócić, w końcu za autorstwo hasła honorarium nie płacą, punktów nie dają, sławy nie przynoszą, a i orderu Tusk czy Komor za to nie da. Muszę jednak stwierdzić, ze na pewno nie jest prawdą Twe stwierdzenie " były w tekście poważne błędy, czyli informacje które wprowadzały w błąd." ostatnia moja edycja [3] błędów poważnych nie zawierała - w stosunku do mej edycji usunąłeś potem słusznie przeoczoną przeze mnie pozostałość resztówki kodu kraju Bu z infoboxu (ale w haśle i tak to nie było widoczne, bo prawidłowo pisało, ze obł. irkucka), dość dyskusyjnie zastąpiłeś ochronę zlewni ochroną jeziora (choć oczywiście zlewnię też chroni - park nie biegnie po linii brzegowej) i zapewne błędnie zmieniłeś dobrze uźródłowioną długość l. brzegowej, skracając ją o 70 km. I zmieniłeś zdjęcie, wg mnie na gorsze, ale to rzecz gustu. A skorzystanie przeze mnie z Twojego hasła jako wzorca jest powszechną praktyką na wiki - zmieniłem w nim wszystkie dane i dałem źródła do nich. Tak czy inaczej wojny o autorstwo nie zamierzam toczyć, choć Twojego stanowiska nie podzielam. A co do pobytu w parku - też tam byłem, nawet dwa razy. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 21:27, 21 lut 2014 (CET) Żeby dostać gwiazdkę za stuby, musiałbyć popełniać same powyżej 2048bajtów. Co w sumie czasem jest problemem. Zaprosiłam @Carabusa do dyskusji. Nie jestem w stanie sprawdzać i czytać wszystkich artykułów. Marycha80 (dyskusja) 21:34, 21 lut 2014 (CET) Dyskusja na ten temat odbywała się tutaj: [4]. Możesz napisać tam Twoje zdanie :) Marycha80 (dyskusja) 21:58, 21 lut 2014 (CET) Witam! @Marycho80 i @Piotrze967, rozwiązanie wygląda IMO następująco: gwiazdki mamy zarówno za nowe arty powyżej 2kB jak za ich znaczną rozbudowę. Innymi słowy te z poprawionych też umówiliśmy się do gwiazdki liczyć! 1. Wikipedysta A utworzył artykuł w ramach TT, więc wrzuca go do utworzonych. Jeżeli ten art ma powyżej 2kB to będzie się liczył do gwiazdki, jeżeli będzie miał poniżej to się liczył nie będzie. 2. Wikipedysta B rozbudowuje artykuł wikipedysty A. Ponieważ jest to rozbudowa, to umieszcza swój art w poprawionych. Jeżeli rozbudowa była "niewielka" to się do gwiazdki nie zaliczy, jeżeli rozbudowa była "duża", to się do gwiazdki zaliczy. W tym konkretnym przypadku: Piotr w 3 edycjach stworzył art o wielkości 2657b, więc miał prawo mieć go liczonego do gwiazdki, ale tylko do tej dla "nowych artów powyżej 2kb". Potem Halavar w kilku edycjach rozbudował art o 40.000b i jemu ten art też się liczy, ale z "poprawionych". Ponieważ gwiazdka dla artów powyżej 5kb jest tylko dla nowych, to ta rozbudowa mimo gigantycznych rozmiarów wciąż będzie się Halavarowi liczyła do gwiazdki dla "nowych artów powyżej 2kb". W świetle obecnych ustaleń do gwiazdki dla artów powyżej 5kb ten artykuł nie zaliczy się nikomu. To jak najbardziej możliwe, żeby ten sam art pojawiał się w poprawionych więcej niż raz, ale z różnymi nickami (jeżeli każda z rozbudów będzie znacząca, to wszystkim ich autorom się ten art zaliczy), czy jednocześnie w utworzonych i w poprawionych. IMO nie widać tu kolizji z obecnym regulaminem. Carabus (dyskusja) 07:14, 22 lut 2014 (CET) P.S. Jeszcze do Halavara dla ścisłości i porady ;) Z naszych zasad IMO wynika, że hasło to powinieneś umieścić w poprawionych mimo, że było już umieszczone w utworzonych. Wyobrażam sobie, że pewnie napisałeś je od początku (mnie też się zdarza), ale w historii zmian tego nie widać, a wnikania w treść nie ma co oczekiwać od organizatorów. Sytuacje, że w brudnopisie pracujemy nad hasłem, a ktoś w międzyczasie wrzuci krótszy art zdarzają się również mnie i przy dużej liczbie pisanych haseł są nieuniknione i trzeba się z nimi zwyczajnie pogodzić. Pisząc w ramach TT można ewentualnie spróbować się zabezpieczyć. Możesz np. pisząc w brudnopisie większy art wrzucić na początku akcji krótszy z dopiskiem (oznaczonym znacznikami by się nie wyświetlał) np. "Bardzo proszę wstrzymać się z edycjami, art w trakcie rozbudowy". Mamy też szablon:W trakcie, którym można oznaczyć czerwony link w bazie dla TT, ale nie każdy musi się zorientować, że został oznaczony. Jeżeli masz natomiast poważne uwagi co do treści jakiegoś hasła, to mamy szablon:dopracować, którego wstawienie, w świetle zasad, eliminuje art z udziału w TT, chyba, że jego wady zostaną naprawione. Pozdrawiam, Carabus (dyskusja) 07:51, 22 lut 2014 (CET)

Entomofauna Rosjiedytuj kod

Odnośnie tego fragmentu:

Cóż. Zapewniam, że wszystkie opisane przeze mnie gatunki, podrodzaje i rodzaje należą to fauny rosyjskiej (większość w Rosji ma "środek zasięgu"). Gdyby istniała kategoria "Fauna Rosji" lub "Zwierzęta Rosji" to artykuły te znalazłyby się w tej kategorii, a ta kategoria w kategorii "Rosja" i związek byłby oczywisty. Z tworzeniem kategorii tej wstrzymałem się, z jednej strony bo wikiprojekcie zoologia mamy dyskusję na temat regionalizacji zoogeograficznej na wiki, a Rosja leży na dwóch kontynentach i nijak się to ma do podziału kontyntalnego, ale przede wszystkim dlatego, że większość tych chrząszczy należy nie tylko (jak zresztą zauważyłeś) do fauny rosyjskiej, ale też do wielu innych krajów i trzeba by zkategoryzować od razu całą Eurazję aby to miało ręce i nogi, a to jest grubsza robota (na miesiące, a nie tydzień ;) Co do tego by się skupiać na endemitach -zwykle tak robię, ale entomofauna rosyjska jest mało endemiczna. Mamy tu taksony arktyczne, które jeśli występują tam to występują też na Alasce i częściowo Skandynawii, mamy gatunki eurosyberyjskie (które zasięgiem sięgają często do Polski, a nawet dalej na zachód), gatunki bagienne (te spokojnie można spotkać też na Białorusi), gatunki stepowe wspólne też co najmniej dla Azji Środkowej. Są endemity Ałtaju, ale one sięgają też do Mongolii i tak dalej. W przypadku kraju położonego na kontynencie i nie odgraniczonego od sąsiadów górami ciężko o endemity. Ponadto w skład Rosji wchodzi Obwód kaliningradzki, którego fauna jest bardzo podobna do polskiej, lecz mimo to jest to niewątpliwie Fauna Rosji i do takiej kategorii będzie należeć również, jak już się ktoś z kategoryzacją upora :P Z kolei podawanie wszystkich krajów, w których występuje dany rodzaj czy podrodzaj uznałem za zbyt czasochłonne (wymaga bowiem syntezy zasięgów wszystkich gatunków, a tych bywa kilkaset). Artykuły o faunie i florze powstają od dawna we wszystkich TT. Nie pamiętam by się zdarzyło by wszystkie z nich były endemitami. Jeżeli państwo było wyspą to oczywiście większość artów było o endemitach, ale to nie było raczej zamierzone skupianie się na nich, a wynik zoogeografii. Piszesz o "historii, kulturze, architekturze, polityce, administracji", ale to Twój humanistyczny punkt widzenia. Ja gdy słyszę Chile widzę Ceroglossusy (mimo że nieendemiczne to jest ich tam najwięcej), gdy słyszę Rosja, to widzę syberyjskie zwierzęta, rośliny i krajobrazy, a dopiero znacznie później kremle, Putina, bałabajkę czy matrioszkę. Każdy kraj ma swoją charakterystyczną przyrodę i "biotę". Nawet jeśli same gatunki nie są unikalne to charakterystyczne są proporcje ich występowania, zbiorowiska które tworzą, miejsca, w których występują. Zresztą, gdybyśmy mieli kategoryzację faunistyczną, taką jak na en.wiki czy es.wiki to nie byłoby tego problemu ;) Carabus (dyskusja) 13:02, 22 lut 2014 (CET)

Czy wiesz - Monastyr Savinaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 22:55, 25 lut 2014 (CET)

Czy wiesz - Sobór Objawienia Pańskiego w Irkucku, Muzeum Krajoznawcze Obwodu Irkuckiego, Cerkiew Zbawiciela w Irkucku, Cerkiew św. Trójcy w Irkucku oraz Nadbajkalski Park Narodowyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 21:04, 26 lut 2014 (CET)

Wikipedysta:Halavar/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:02, 1 mar 2014 (CET)

Kryzys krymskiedytuj kod

Witaj, dzięki za dodanie tej sekcji, jednak treść zawsze musi być pisana na podstawie źródeł – z całą pewnością nie są to informacje oczywiste dla wielu użytkowników. Akapity bez źródeł oznaczyłem szablonem. Nie dodawaj także w szablonach cytowania pustych pól, jeżeli nie można ich wypełnić – to zbędny kod. Basshuntersw (dyskusja) 08:32, 2 mar 2014 (CET)

Nie. Chodzi o to by fragment pochodził z jakiegoś źródła, niezależnie od znaków interpunkcyjnych i liczby zdań. Nikt też nie będzie szukał w jakiś artykułach, ich sekcjach, jakiegoś fragmentu, który może też nie być źródła. To jest logiczne i inni wikipedyści też tak działają, miałem nadzieję, że wszyscy. W obecnej sytuacji zweryfikowanie treści jest trudne, wręcz niemożliwe, jeżeli w całym tekście nie każda informacja nie jest uźródłowiona – jest bałagan. Oczywiście nie chodzi o to by uźródławiać najprostsze fakty czy logiczne. "jako osoba która jak widzę nie jest znawcą tematu" – ciężko mi powiedzieć, że nie znam tematu, widzę, słyszę, czytam, jednak nie ma to znaczenia w kwestii szablonu. Basshuntersw (dyskusja) 12:07, 2 mar 2014 (CET)

Pozwolę sobie tu zabrać głos. Jako, że jesteś osobą, która ten artykuł najczęściej uaktualnia - zobacz tę grafikę: Crimea reaction clean.png. Dodane są do niej źródła (nie sprawdzałem zgodności z treścią mapy), ale aby ją zastosować, to przynajmniej jakaś wydzielona sekcja o reakcjach międzynarodowych by się przydała. W angielskiej Wikipedii mają nawet osobny artykuł: International reactions to the 2014 Crimean crisis. Z ukłonami, Sławek Borewicz (dyskusja) 13:58, 7 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Chamownikachedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 09:17, 12 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej w Irkuckuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 23:53, 17 mar 2014 (CET)

en:Featured picture candidates/5 złoty (1794) - First Polish Banknoteedytuj kod

Hi Halavar- Thanks again for the translation on this banknote. As you requested, I am letting you know it is currently nominated at FPC. Thanks--Godot13 (dyskusja) 04:50, 20 cze 2014 (CEST)

Hi Godot. Unfortunately, I haven't been in Poland so I can not gave my vote to your image, but I'm glad, that your image got the status of Featured Picture:) Halavar (dyskusja) 13:32, 30 cze 2014 (CEST)

WLZ Siewierzedytuj kod

Cześć, proponuję jednak nie usuwać z list zabytków nieistniejących. Za chwilę ktoś na nowo sprawdzi rejestr, dopisze je i znów będzie problem czy istnieją, czy nie. Tym bardziej, że obiekty te "urzędowo" dalej figurują w rejestrze zabytków. Ja bym nawet dopisała tą Bytomską 7, żeby ta sprawa też była wyjaśniona. Przy okazji - z tego samego powodu jak aktualizujesz adres (o ile dobrze pamiętam też to robisz), proponuję zostawić numer według decyzji, np coś takiego (przykład zupełnie wymyślony): "ul. Bytomska 9 (w decyzji błędnie nr 7)". Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 15:46, 2 wrz 2014 (CEST)

Hmm, na to jest trochę już za późno, bo ja od roku robię te tabelki i już zrobiłem prawie całe nasze województwo (oprócz ziemi częstochowskiej której nie będę robił) i teraz robię województwo opolskie. Wszystkie te listy tabelek mam w obserwowanych i jeszcze nikt nigdy nie dodał do listy jakiegoś nieistniejącego obiektu. To że Wojewódzcy konserwatorzy zabytków się niesamowicie ślimaczą z usuwaniem nieistniejących od lat zabytków z list, to jest smutne i jednocześnie to problem którego nie powinniśmy przenosić na grunt Wikipedii. Bo dobrze zrobione tabelki będą nam służyły na lata. A takie z niedopowiedzeniami, czyli w oczekiwaniu na decyzję WKZ, że za rok, dwa czy 3 a może 5 lat, w końcu coś zostanie poprawione to problem, bo niewiadomo czy któryś z Wikipedystów i czy my będziemy się tym jeszcze zajmować za ileś tam lat, czy ktoś z użytkowników na Wikipedii pamiętać będzie, aby znaleźć coś w tabelce i pozmieniać w danych tych tabelki... Obecnie paradoksalnie sytuacja jest taka, że na podstawie tych nowych dobrze zrobionych tabelek, to konserwatorzy zabytków powinni tworzyć listy zabytków, a nie jak wcześniej to było odwrotnie:)

Szumne zdjyncia!edytuj kod

Widzę, że ostatnio pojeździłeś po Zaolziu i porobiłeś zdjęć. Bardzo fajnie, eleganckie zdjęcia w ładną pogodę :) Ja w tym roku tylko dwa razy się tam udałem na rowerze a tylko raz z aparatem... dlatego cieszę się, że porobiłeś coś zdjęć. Ja za to siedzę ostatnio więcej na en-wiki, bo się podszkoliłem z angielskiego i chciałem poćwiczyć pisanie. Trzymaj się! D_T_G 10:06, 23 wrz 2014 (CEST)

No to super, że będzie tego sporo. Zazdroszczę tego pozwiedzania pogranicza morawsko-śląskiego, ja tam byłem tylko palcem po mapie na razie :) Kurcze jakbyś się tam jeszcze kiedyś wybierał to może mógłbym się z Tobą przybrać? Oczywiście jakbym nie zawadzał... wybierałem się tam już częst... ale samemu się jakoś ciężko zebrać :P Ciekawił mnie ten klin morawski między Odrą a Ostrawicą i pasmem Radhoszcza, no i na północ od miasta Hranice (okres Przerów), no bo właśnie to miasto ma nazwę dlatego, że tam we wczesnym średniowieczu były granice, a na północ były lasy. Te lasy były potem wykarczowywane i zagospodarowywane przez de:Arnold von Hückeswagen, Bruno ze Schauenburku (moje hasło, tłumaczenie z cs-wiki), a potem też przez panów z Krawarza, którzy zdaje się nasprowadzali niemieckich osadnków stąd niemiecki charakter ziemi krawarskiej (Ziemia Krawarska). Swego czasu w ramach zainteresowania tym zakątkiem przetłumaczyłem też z cs-wiki hasło państwo hukwaldzkie. D_T_G 12:52, 23 wrz 2014 (CEST) Ale to jeździsz na rowerze? To ambitnie tyle kilometrów :O Jeśli chodzi o granice to trzeba wiedzieć, że we wczesnym śrewniowieczu w tej części Europy nie było granic tak jak my to dzisiaj rozumiemy. Zobacz tę mapkę Moraw z XI wieku - kolorem zielonym oznaczone są lasy, a białym tereny zasiedlone (zwarto) przez ludzi. W tych lasach na północny wschód od Przerowa są białe plamki, jedną z nich jest miasto Hranice nad Beczwą, te lasy były naturalną i pełnoprawną jak na tamte czasy granicą. Te inne plamki to bodajże na przykład góra Kotoucz k. Sztramberka na której był już wcześniej ogromny ufortyfikowany gród kultury łużyckiej. Obecna granica między Śląskiem a Morawami jest późniejsza. Na Ostrawicy ustanowiono ją w roku 1261. W 1269 z Moraw wyłączono Księstwo Opawskie ale jeszcze kilkaset lat traktowano je jako część Moraw. D_T_G 14:04, 23 wrz 2014 (CEST)

No ale właśnie Hranice leżały w najdogodniejszym miejscu dla szlaków, u w(y)lotu Bramy Morawskiej, lasy na zachód to był Niski Jesionik a na wschód Beskid Śląsko-Morawski. Co do mapy to ja proponuję ściągnąć taki program: Google Earth i otworzyć w nim taki o to plik ode mnie (filt antyspamowy nie przepuszcza klikalnego linka): http://speedy.sh/9g3Yf/Czech-Silesia2.kmz. Pozdrawiam, D_T_G 18:24, 23 wrz 2014 (CEST)

Jeźdźcy na stepieedytuj kod

Witam! Nie przejmowałbym się, że zdjęcie przepadło, gdyż zawsze możesz je zgłosić ponownie za jakiś czas. Głowa do góry :) Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 01:24, 7 gru 2014 (CET)

ABchazjaedytuj kod

Mam wrażenie, że w tekście są poważne ciągle błędy merytoryczne. Nie wiem, czy ze względu na publicystyczny charakter, należy używać książkę Góreckiego jako źródła. Natomiast ponad połowa mieszkańców Abchazji musiała ją opuścić po uzyskaniu przez Abchazję niepodległości. Byli w tej grupie etniczni Abchazowie, więc podział na Abchazów i Gruzinów może być uproszczeniem. Tutaj za mało znam sytuację i źródła mówią o egzekucjach pro-gruzińskich Abchazów, ale nie wiem jaka była skala tych egzekucji i w jakiej skali Abchazi musieli opuścić Abchazję. Może jaśniej będzie używać zamiast wojny Abchasko-Gruzińskiej pojęcia wojna między zwolennikami rządu separatystycznego i rządu autonomicznej republiki Abchaskiej. To będzie dla czytelnika bardziej przejrzyste i precyzyjniejsze. A elementy wątpliwe można pominąć.

Właśnie że nie będzie precyzyjniejsze. Bo wojna w Abchazji miała charakter etniczny. Obie strony mordowały członków drugiej strony nie za to, jakie kto wyznaje poglądy polityczne (czytaj: jaki rząd popiera), tylko za to, kto jakiej był narodowości. A to, że jakiś tam promil czy procent Abchazów popierał rząd autonomii abchaskiej w ramach Gruzji (czyli antyniepodległościowy) to nie ma znaczenia dla całościowego oglądu sytuacji. A co do błędów merytorycznych i źródeł, to proszę o wskazanie ich gdzie konkretnie one są. Ja bowiem nie widzę błędów merytorycznych w tekście. Co najwyżej, to ktoś może się doczepić do tego, że tekst jest zbyt mało szczegółowy. Ale nie to, że jest merytorycznie i logicznie błędny. Halavar (dyskusja) 20:36, 9 gru 2014 (CET) Może i racja. Zgodnie z pana prośbą przejrzałem źródła i znalazłem coś takiego http://www.refworld.org/docid/49749d1e2d.html. Okazuję się, że w 2002 roku w Abchazji było około 35% Abchazów ~60-70 tysięcy. A więc dane demograficzne podane w artykule wikipedii są błędne i zresztą wyglądają nieprawdopodobnie (biorąc pod uwagę, dane z czasów sowieckich). Według spisu powszechnego z 2002 roku w Gruzji mieszkało 3500 Abchazów. Po wojnie w 2008 roku proporcje się zmieniły. Ponieważ strona Abchaska nie popełniła, zbrodni wojennych w skali podobnej

do tej z 1993 roku, 40-70 000 Gruzinów pozostało w Abchazji. Oznacza to powrót do sytuacji w której Gruzinów jest mniej więcej tyle samo, co Abchazów w Abchazji. Ta informacja też powinna być podana. Nie udało mi się wyszukać danych na temat praw wyborczych tej nowej grupy etnicznej. Dalszym punktem, który powinien być uwzględniony w artykule są wątpliwości, czy wybory w państwie nieuznawanym Abchazji spełniają kryteria demokratyczne. Część wybrców jest pozbawiona praw wyborczych (około 200 000 Gruzinów) i na terenie Abchazji nie ma międzynarodowych obserwatorów.

Z tekstu z linka z samego początku wynika, że nie wiadomo jakie są dane (liczby i proporcje) w związku z tym twórcy raportu z 2008 r. szacują na podstawie tego, jak im się wydaje że coś wygląda. Ja zaś właśnie umieściłem w artykule Abchazja dokładne i najnowsze dane z 2011 roku, a także zmiany struktury ludności na przestrzeni lat. Z kolei liczba 3 500 Abchazów żyjących w Gruzji nic nam nie mówi i nie ma żadnego powodu, aby taką informację zamieszczać w głównym tekście dotyczącym kraju. Można zaś ją zamieścić w artykule Abchazowie. Halavar (dyskusja) 21:42, 10 gru 2014 (CET) Fakt, że 3500 Abchazów, żyje w Abchazji i fakt, że kilku czołowych Abchaskich polityków zostało zamordowanych przez separatystów, ma duże znaczenie dla stworzenia bardziej encyklopedycznej formy artykułu. Obecnie czytelnik artykuł widzi, że jest on pełny prymitywnych uproszczeń. Odnosi się wrażenie, że autorzy artykułu wierzą, że Abchazi i Gruzini się wzajemnie od nienawidzą i zabijają i wrogość "piją z mlekiem matki". Dla bardziej świadomego czytelnika, brzmi to jak jakaś najgorsza niemal nazistowska propaganda. Dla mniej inteligentnego czytelnika, jest to potwierdzenie rasistowskiej wizji świata, że istnieją plemiona i narody, które się od wieków nienawidzą. Pokazanie zaś, że relacje Abchasko-Gruzińskie, to nie tylko wojna w Abchazji ma duże znaczenie, żeby artykuł nie wyglądał tak bardzo prymitywnie. Nie wiem też, czy w artykule należy umieszczać danę demograficzne, mając przekonanie, że są sfałszowane, bez komentarza. Artykuł z 2008 roku podaje istotną informacje, że tworzone z powodów propagandowych dane demograficzne są mało wiarygodne (np. spis ludności) przez rząd separatystyczny. Dlatego właśnie autorzy próbują szacować dane, zamiast opierać się na czymś o czym wiedzą, że jest kłamstwem. Ja wiem, że Pan wie, że te dane są nieprawdziwe. Ale czy tego świadomość ma czytelnik. Obawiam się, że nie.

Natomiast rzeczywiście nie jesteśmy upoważnieni do samowolnego oceniania źródeł i ich wiarygodności. Dlatego pewnie wystarczy dodać informację, że dane wskazujące, że większość mieszkańców współczesnej ABchazji budzą wątpliwości, bo zostały wyprodukowane w celach propagandowych. Niezależne raporty wskazują, że obecnie w Abchazji jest 35% Abchazów.

Prośba projektu „ZB”edytuj kod

Hej, widzę ze często edytujesz artykuł Abchazja. Bardzo Cie proszę, zerknij na te trzy wnioski: 1, 2 i 3. Czy dałbyś radę rozpatrzeć i zamknąć zgłoszenie? Ja po prostu nie wiem co z nimi zrobić. Z góry dziękuje. --ThePolish 17:19, 22 gru 2014 (CET)

Re:Tydzień Mongolskiedytuj kod

Wpisuj sobie te hasła kiedy chcesz, tak od teraz do 9 stycznia masz czas ;p. Bo ja osobiście nie jestem zwolennikiem regulaminowego trzymania się terminów takich akcji. A link do głosowania, jeśli chcesz, też możesz wpisać. Życzę przede wszystkim wielu fajnych haseł! PS Nie wiem czy wiesz, ale ja nie zajmuję się konkursem z nagrodami rzeczowymi, ja tylko będę gwiazdki przyznawał. Karol 1111 dyskusja 09:33, 30 gru 2014 (CET)

Stambułedytuj kod

 1. Dokonałeś już dwóch cofnięć, jeszcze jeden revert i zostanie to potraktowane jako prowadzenie wojny edycyjnej. Zwłaszcza, że jeśli cofasz więcej niż raz czyjąś edycję to powinieneś sam otworzyć wątek w dyskusji, czego nie zrobiłeś.
 2. Nazwy oficjalne (pierwsze) i nazwy artykułu opierane są na wersji według Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych, można jednak swobodnie dodać nazwy zwyczajowe jako dodatkowe.
 3. Nazwa "Istambuł" jest powszechnie używana o czym świadczą wyniki: dla polskiej oficjalnej (według Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych) nazwy "Stambuł" - 596 000, dla często używanej nazwy "Istambuł" - 391 000, to stanowi 65% (2/3 używalności nazwy dla tego miasta). Czyli nazwa "Istambuł" jest bez żadnego zwątpienia nazwą często używaną.
 4. Nie zmieniam ani nie usuwam nazwy według Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych, mało tego - artykuł wciąż jest pod nazwą według Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych, moja edycja tylko dodatkowo dodaje nazwę często używaną w formie (nazywany także Istambułem). Zgodnie z zasadami Wikipedii.
 5. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to najpierw dyskutuj a nie revertuj. Subtropical-man (dyskusja) 21:24, 7 sty 2015 (CET)

Odp:O Stambuleedytuj kod

Odp:O Stambule

Można coś wspomnieć o tej formie w sekcji Nazwa, ale nie podawać we wstępie hasła i to jeszcze z wytłuszczeniem. Khan Tengri (dyskusja) 02:00, 9 sty 2015 (CET)

Odp:Propozycja tygodnia tematycznegoedytuj kod

Odp:Propozycja tygodnia tematycznego

Cześć, procedura wygląda tak:

 1. Utwórz nową podstronę tutaj: Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje
 2. Do nowo otwartej podstrony wpisz parametry tygodnia:
  • Uzasadnienie:
  • Zakres tematyczny: (konkretnie wszystkie państwa, jakie chcesz ująć w tygodniu)
  • Data akcji:
  • Dyskusja:
 3. Zapisujesz podstronę
 4. Link do podstrony wpisz do listy tutaj: Nowe propozycje umieszczaj na dole!
 5. Link do podstrony umieść w kalendarzu, pamiętając, by akcja umieszczona była chronologicznie w kalendarzu i by jego data zgadzała się z tą w propozycji.

To tyle :) Mam nadzieję, że pomogłam Marycha80 (quaere) 08:55, 11 sty 2015 (CET)

Konkurs TT - Mongolia, sekcja CWedytuj kod

Witaj, proszę o kontakt mailowy w związku z Konkursem Tygodnie Tematyczne, 1. miejsce w kategorii CW (3 hasła, jedno w ekspozycji, dwa czekają). Soldier of Wasteland (dyskusja) 18:43, 11 sty 2015 (CET)

Odp. Tydzień Państw Nieuznawanychedytuj kod

Witaj. Naturalnie poparłam propozycję :) Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 14:08, 14 sty 2015 (CET)

Chamaryn chijd, Naadamedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:44, 16 sty 2015 (CET)

Anna Siedokowaedytuj kod

 • Zespół na zachodzie nosił nazwę Nu Virgos;
 • większość utworów zarówno ViaGry, jak i samej Siedokowej posiada wersje anglojęzyczne, jak najbardziej wykonywane i wydawane pod tytułami w języku angielskim;
 • jeśli podajesz tytuły rosyjskie, winieneś podać ich transkrypcję;
 • polskie tytuły, jeśli nie stanowią Twojej twórczości, powinny posiadać źródła;
 • podobnie uźródłowione powinny być pozostałe Twoje zmiany, póki co wycofuję je.

Pozdrawiam AB (dyskusja) 21:03, 17 sty 2015 (CET)

 • Jeśli zespół występuje pod nazwą Nu Virgos, to nie ma powodu do kwestionowania i wykreślania tego z hasła;
 • Jeśli kwestionowane są piosenki angielskojęzyczne - wystarczy wstawić szablon {źródła} lub {fakt}, w ostateczności zgłosić art do poprawy; to, co jest obce bądź nie dla piosenkarza/piosenkarki również należy uźródłowić;
 • Wiarygodna jest lista piosenek z podaniem źródła zapisu, jeśli brak źródeł - patrz proszę uwagi wyżej;
 • Listy tytułów podaje się w oryginale, lecz nie w cyrylicy (przynajmniej nie wyłącznie) - była ostatnio na ten temat dyskusja w kawiarence dot. nazw miejscowości na Ukrainie z takim właśnie wnioskiem końcowym;
 • You Tube nie może stanowić źródła w wikipedii.

Pozdrawiam AB (dyskusja) 23:15, 17 sty 2015 (CET)

Pałac Bogd chana, Park Narodowy Gobi Gurwansajchanedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:07, 20 sty 2015 (CET)

Ad:Linia_kolejowa_Bohumín_–_Čadcaedytuj kod

Ad:Linia_kolejowa_Bohumín_–_Čadca

Witaj, w artykułach o infrastrukturze nie linkujemy do dat, okresów czasowych itp. Tego typu artykułu nie są w żaden sposób powiązane z artykułami kolejowymi i szansa że czytelnik artykułu o linii kolejowej Bohumín – Čadca będzie chciał poczytać co się akurat działo w latach 60. jest nikła. Therud (dyskusja) 21:26, 20 sty 2015 (CET)

PdAedytuj kod

[5] - brałeś udział w tym trwającym już rok sporze z piszącym spod wielu adresów IP-kiem. Zerknij. Hoa binh (dyskusja) 13:39, 28 sty 2015 (CET)

Re: zablokowanie edycjiedytuj kod

Hej! Uważam, że jest jeszcze troszeczkę za wcześnie na użycie tego narzędzia administracyjnego, ponieważ nasz gruziński kolega edytował tę stronę tylko raz. Dodałem ją sobie do obserwowanych i jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, faktycznie zabezpieczę tę stronę. Napiszę też parę słów u niego w dyskusji (u nas lub w projekcie będącym jego home wiki). Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 13:59, 1 lut 2015 (CET)

Update: dosłownie w chwili, gdy to pisałem, zmienił drugi raz, więc zabezpieczyłem na tydzień na poziomie redaktora. Powerek38 (dyskusja) 14:01, 1 lut 2015 (CET)

Co myśli Pan o takiej edycjiedytuj kod

"Przodkowie Abchazów byli rdzennymi mieszkańcami Zachodniego Kaukazu, spokrewnieni z narodami północnokaukaskiej grupy adygejskiej. Ich najbliższymi krewnymi są Adygejczycy, Czerkiesi i Kabardyjczycy. Badania genetyczne wykonane w ostatnich latach wykazują, że Abchazowie są także bardzo blisko spokrewnieni z Gruzinami (równie blisko lub bliżej niż z Adygewejczykami (źródło http://mbe.oxfordjournals.org/content/29/1/359). Pokazano też, że ludy Kaukaskie które mówią różnymi językami są bardzo blisko z sobą spokrewnione (http://mbe.oxfordjournals.org/content/29/1/359)." Ponieważ nie wiadomo, czy źródła starożytne mówiły o Abchazach, Gruzinach czy Ormianach, proponuje pozostawić dalej jak jest: "Wspominają o nich, pod nazwą Abeszla, już kroniki asyryjskie, później zaś antyczne kroniki, wyróżniające plemienne związki Abazgów na północy i Apsilów na południu." Może też usunąć reportaż, bo to chyba nie jest najlepsze źródło.

Karabachedytuj kod

Przed dokonowaniem takich zmian warto jednak zapytać w Kawiarence. Khan Tengri (dyskusja) 22:36, 7 lut 2015 (CET)

Wydawało mi się, że decyzję już podjęto, gdyż uznano ormiańską nazwę Stepanakert a nie Xankəndi. Tak więc jeśli już niestety zamierzasz w ciągu kilku minut cofać poczynione przeze mnie ostatnimi godzinami zmiany, to musisz także zmienić nazwę stolicy. Uważam jednak, że azerskie nazwy nie muszą być nazwami artykułów, gdyż po ponad 20 latach nikt nie będzie ich szukał w internecie, tym bardziej, że nie będzie w stanie na polskiej klawiaturze wpisać części liter azerskich. Ludzie będą wpisywać w wyszukiwarkę nazwy używane od ponad 20 lat, a więc nazwy ormiańskie. Tak samo było ze mną, gdy rok temu jechałem do Górskiego Karabachu. Wówczas szukałem w internecie nazw ormiańskich, gdyż te także są używane na mapach, w przewodnikach, w książkach dotyczących regionu jak i przez ludność tam mieszkającą. Gdy pojechałem tam, to potwierdziło się to, gdyż nigdzie nie spotkałem się z nazwami azerskimi. Halavar (dyskusja) 22:57, 7 lut 2015 (CET) Stepanakert to akurat egzonim zalecony przez KSNG, która dla pozostałych nazw z obszaru GK podaje jako główne nazwy azerskie i w ogóle zalicza ten region do Azerbejdżanu. Argument o tym, że nie można z poziomu klawiatury wklepać kilku literek azerskich jest raczej wątpliwy, bo od rozwiązywania typu problemów są przekierowania. Khan Tengri (dyskusja) 23:44, 7 lut 2015 (CET) KSNG stosujemy, gdy dotyczy to normalnych państw a nie regionów spornych. Wówczas pierwszeństwo ma obowiązująca nas wszystkich zasada NPOV tak więc powoływanie się na KSNG jest na drugim miejscu. Przyjęcie zapisów z KSNG dla państw nieuznawanych łamie tę zasadę. A przypominam, że naszym jako Wikipedystów zadaniem, jest podawanie prawdy obiektywnej, opartej o neutralność światopoglądową. Halavar (dyskusja) 23:50, 7 lut 2015 (CET) "KSNG stosujemy, gdy dotyczy to normalnych państw a nie regionów spornych" - pierwszę słyszę. Z resztą w jaki sposób powoływanie się na KSNG łamie NPOV? Czy Encyklopedia PWN też łamie NPOV i nie podaje prawdy obiektywnej, bo przedstawia wersję zgodna z prawem międzynarodowym i opisuje Górski Karabach jako integralną część Azerbejdżanu a nazwę głównego miasta regionu podaje po azersku? Khan Tengri (dyskusja) 01:48, 8 lut 2015 (CET)

Odp:Re: Karabachedytuj kod

Odp:Re: Karabach

Zacząłeś dokonywać radykalnych zmian w hasłach, nie skonsultowawszy się wcześniej z nikim, choć powinieneś zapytać w kawiarence. Odnośnie hasła Ağdam - nie ma w Wikipedii ścisłych zaleceń dotycząych pisowni "roku", a w żadnym razie nie jest to błąd. Nazwa "Agdam" jest zdaje się stosowana w przytoczonych obcojęznycznych źródłach dla uproszczenia, ale tu stoi jasno: "Jeżeli oryginalnie nazwa obiektu geograficznego zapisywana jest pismem łacińskim, to należy ją podać z uwzględnieniem pełnej oryginalnej pisowni, tzn. bez pomijania znaków diakrytycznych, czy zamieniania specyficznych liter". Herr Waksmundzki sam pisze we wstępie, że powołuje się na KSNG, dziwi zatem pisownia "Agdam (Aghdam)", chociaż sądząc po tym jak zapisał Xankəndi (Xankandi), może to być także uproszczona pisownia z azerskiego. Jeszcze odnośnie KSNG - najnowszy wykaz egzonimów, już ze Stepanakertem. Khan Tengri (dyskusja) 03:30, 8 lut 2015 (CET)

Może usunąć źródło reportaż Wojciecha Góreckiego, skoro budzi ono duże merytoryczne wątpliwościedytuj kod

W publikacji zbiorowej: „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” praca zbiorowa Wydawcy: Histmag.org i Instytut Wydawniczy ERICA ISBN: 978-83-89700-80-3 autorzy opisują szczegółowo ideologiczny spór toczący się między badaczami gruzińskimi i abchaskimi, którego celem jest udowodnienie tezy, że rdzenna ludność Abchazji to Gruzini lub Abchazi. Autorzy pokazują jak obie strony manipulują faktami. W artykule podana

jest opinia, że badacz Wojciech Górecki raczej "bezrefleksyjnie" powtarza wątpliwej naukowej jakości opinie abchaskich historyków. Może więc należy przestać traktować tę książkę jako wiarygodne źródło historyczne, skoro wkoło tej książki jest tyle merytorycznych wątpliwości.

Odp:Łychny czy Lychnyedytuj kod

Odp:Łychny czy Lychny

W Zeszycie 5 KSNG podaje co prawda tylko tabelę transliteracji dla abchaskiego, ale już w samym wykazie nazw pojawiają się nazwy abchaskie w transliteracji i transkrypcji. Na podstawie tych kilku przykładów można stwierdzić, że abchaskie Лыхны należy oddawać w polskiej transkrypcji jako Lychny. Natomiast jeśli chcielibyśmy transkrybować nazwę z rosyjskiego, to rzeczywiście powinno to być Łychny. Khan Tengri (dyskusja) 13:04, 10 lut 2015 (CET)

Biorąc pod uwagę to, że mówimy o abchaskiej wiosce, zamieszkanej niemal wyłącznie przez Abchazów (więc transkrypcja abchaska wydaje się bardziej zasadna niż rosyjska), oraz to, że w polskich źródłach (choćby w pracy naukowej Rafała Czachora) występuje nazwa Lychny, stwierdzam, że ta właśnie wersja powinna być na polskojęzycznej Wikipedii. W nagłówku w nawiasie przy rosyjskiej nazwie będzie można dodać transkrypcję na rosyjski czyli na Łychny. Dziękuję za konsultacje Wam obu. Halavar (dyskusja) 14:34, 10 lut 2015 (CET)

Mapa Gruzjiedytuj kod

Tam były zbędne puste parametry {{{kod mapy}}}, {{{wariant mapy}}} oraz {{{wariant flagi}}}. Te parametry powinny być użyte tylko wtedy gdy są potrzebne. Jeżeli takich przypadków jest więcej to pousuwam je botem. ~malarz pl PISZ 12:28, 13 lut 2015 (CET)

Poprawiłem infobox. Ten problem może jeszcze występować w innych infoboksach. Jak coś znajdziesz to wrzucaj mi tylko nazwę szablonu i jeden przykład do sprawdzenia. ~malarz pl PISZ 16:18, 13 lut 2015 (CET)

prawa autorski w Abchazjiedytuj kod

oto wyciąg z ustawy (art.21):

Статья 21. Свободное использование произведений, постоянно расположенных в местах, открытых для свободного посещения

Допускается без согласия автора и без выплаты авторского вознаграждения воспроизведение, передача в эфир или сообщение для всеобщего сведения по кабелю произведений архитектуры, фотографии, изобразительного искусства, которые постоянно расположены в месте, открытом для свободного посещения, за исключением случаев, когда изображение произведения является основным объектом такого воспроизведения, передачи в эфир или сообщения для всеобщего сведения по кабелю или когда изображение произведения используется для коммерческих целей.

Temu zakaz jeżeli wizerunek obiektu "jest głównym obiektem takiego odtworzenia wizualnego" oraz kiedy "jest wykorzystane w celach komercyjnych". Bogomolov.PL (dyskusja) 13:05, 14 lut 2015 (CET)

Niestety. Ale co na to prawo gruzińskie? Bo niby to w pewnym sensie terytorium Gruzji? Bogomolov.PL (dyskusja) 14:16, 14 lut 2015 (CET)

Kto wie - być może w Gruzji (jak to jest na Ukrainie) przewidziana jest odpowiedzialność karna za "nie te" poglądy w sprawie regionów secesyjnych. No i (I guess) to jest realnie sprawa drastyczna dla wielu Gruzinów. To zimnym okiem z poza regionu jest łatwiej spoglądać, ale miejscowych to boli. Bogomolov.PL (dyskusja) 15:17, 14 lut 2015 (CET)

Właśnie po to wymyślono administratorów i stewardów. Ci panowie (panie) mają uprawnienia do tego. Z Kolegi strony tylko należy złożyć pozew lakoniczny ale bardzo, bardzo uzasadniony (bez żadnych definicji "nacjonalista" itp) gdzie wskazane jest łamanie takich o takich zasad Wikipedii, brak dążenia do zmiany dotychczasowego behawioru. Ten system działa ale trzeba go uruchomić (i żadnych emocji - wszystko co jest kierowane do adminów ma być napisane jak najbardziej neutralnie). Bogomolov.PL (dyskusja) 16:27, 14 lut 2015 (CET)

Odp:Usunięcie nominacji na Ilustracji na Medaledytuj kod

Odp:Usunięcie nominacji na Ilustracji na Medal

Cześć. Tak, tak. Właśnie wróciłem z tygodniowego wikiurlopu i muszę posprawdzać/posprzątać wszystko to, co się działo przez ten czas. ;) Openbk (dyskusja) 20:36, 14 lut 2015 (CET)

Co to za dziwaczna mapa (POW)edytuj kod

Większość źródeł (po za mało wiarygodnymi abchaskimi) stwierdzają, że nie bardzo wiadomo, kto mieszkał w Abchazji w starożytności. Władze Abchazji i niektóre instytucje Federacji Rosyjskiej uzasadniają niektóre swoje działania (wysiedlenie większości mieszkańców, masowe egzekucje, morderstwa członków społeczności abchaskiej nastawionych progruzińsko) tym, że być może Abchazja była rdzenną ziemią Abchazji. Mimo braku materialnych dowodów tej teorii (brak źródeł pisanych wskazujących, że Abchazowie mieszkali w Abchazji przed 17 wiekiem), niektóre badania lingwistyczne i genetyczne czynią taką teorie prawdopodobną. Ale umieszczanie takich dziwnych map, niejasnego pochodzenia jest strasznie tendencyjne. Czytelnik może zgadywać, czy autorem mapy jest Instytut Niemiecko-Rosyjski, analogiczny do Instytutu Polsko-Rosyjskiego,

Re: Osetiaedytuj kod

Mapa była raczej ok (nie sprawdzałem odwzorowania). Dodałem (w mapie Gruzji) wskazywanie innego wariantu domyślnie jako nadrzędnego dla mapy Osetii Płd. Zmieniłem też szablon generujący opis mapy, teraz pokazuje się tam mapa w wariancie domyślnym dla danej mapy. Powinno być wszystko ok. ~malarz pl PISZ 16:34, 18 lut 2015 (CET)

To trzeba było tak od razu. Problem był w szablonie flag. Tam była określone, że dla Osetii należy używać mapę Gruzji. ~malarz pl PISZ 16:42, 18 lut 2015 (CET) Zrobione. ~malarz pl PISZ 20:51, 18 lut 2015 (CET)

Kościół św. Mikołaja w Radochowieedytuj kod

Dlaczego zagłosowałeś na nie, przecież nie wyretuszowałem tych kabli. --Jacek Halicki (dyskusja) 12:31, 22 lut 2015 (CET)

Katedra św. Grzegorza Oświeciciela w Erywaniuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:36, 3 mar 2015 (CET)

Odp:Edycje w Ilustracji na Medaledytuj kod

Odp:Edycje w Ilustracji na Medal

Cześć. Niestety nie mam dostępu do komputera w najbliższych dniach, a nie da się wykonać poprawnie wszystkich czynności związanych z zakonczeniem procedury edytująć z urządzenia mobilnego. Dlatego nie jestem w stanie posprzątać po nominacjach, więc albo musiałby to zrobić ktos inny, albo będzie to musiało jeszcze trochę poczekać. :( Openbk (dyskusja) 16:07, 12 mar 2015 (CET)

WLMedytuj kod

Cześć.

Pisał ktoś do Ciebie z albańskiej wiki w sprawie nagród za zwycięstwo w konkursie? Ja tam pisałem bodajże w grudniu, kazano mi czekać, bo trwają konsultacje... już marzec, więc pewnie się to rozpłynęło, podobnie zresztą jak na Słowacji robili ludzi w konia. Pozdrawiam --Pudelek (dyskusja) 10:44, 13 mar 2015 (CET)

sponsorem była chyba firma fotograficzna, więc być może przeszedł Ci np. aparat koło nosa ;) Na Słowacji dali mi znać w styczniu, iż mam napisać na ich adres kontaktowy. Napisałem dwukrotnie i... cisza. W Serbii to mi niestety przepadł tablet, ale nie umiałem się dowiedzieć czy musiałbym płacić za niego VAT i cło, więc odpuściłem. Trochę to zniechęca, bo w krajach zachodnich od razu jest napisane co wygrywasz i dostajesz, a w tych post-komunistycznych wygląda to wszystko na olewkę... jak już człowiek osiągnął swój historyczny sukces to fajnie by było coś za to dostać, nawet koszulkę ;) - Pudelek (dyskusja) 12:41, 13 mar 2015 (CET) nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi problemami w Polsce? Regulamin nie zakazywał uczestnikom z zagranicy startować, a przy nagrodach pieniężnych nie widzę w ogóle żadnego problemu - po prostu przelewa się odpowiednią ilość gotówki na konto, po ewentualnym opłacaniu podatku. Więc coś tu jest nie tak i jeśli pojawi się w Polsce następna edycja konkursu to na pewno tą kwestię poruszę - takie rzeczy powinny być wyjaśnione PRZED konkursem. W innym przypadku wydaje mi się to naruszeniem regulaminu konkursu, a skoro są tu nagrody pieniężne to i naruszeniem prawa... W sumie jeśli mają być takie jaja z konkursami (nagrody tylko dla swoich) to i polska powinna zrobić sobie pauzę --Pudelek (dyskusja) 14:26, 13 mar 2015 (CET) a jednak nie doczytałem - z regulaminu wynika, że jednak osoba bez polskiego PESEL-u lub NIK-u nie może wziąć udziału w konkursie - a więc to jest konkurs tylko dla obywateli Polski de facto! To w ogóle kuriozum, bo w innych krajach tego nie było. W takim układzie zdjęcia osób-obcokrajowców w ogóle nie powinny brać w nim udziału... moim zdaniem to mocno nie fair --Pudelek (dyskusja) 14:33, 13 mar 2015 (CET) ciężko powiedzieć jak to jest w innych krajach, w Serbii nagrodę mi przyznano, ale tutaj chodziło o koszty jej dostarczenia do Polski. Wiki Lubi Przyrodę to fajna sprawa, miła odmiana, ale jeśli nadal będzie taki głupi regulamin to sprowadzi się do tego samego. We wszystkich krajach, w jakich brałem udział w WLM nie było takiego zastrzeżenia jak w Polsce, niestety, u nas zawsze coś musi się wyróżnić negatywnie. Uważam, że uczciwe by było poinformowanie przed konkursem kto nie może brać udziału i zrobić to po angielsku... --Pudelek (dyskusja) 14:46, 13 mar 2015 (CET) Pozwolę się tu wtrybić: rezerwaty i parki narodowe wycięto z regulaminu. Sławek Borewicz, → odbiór 15:23, 13 mar 2015 (CET) W zeszłym roku nie było problemów ze wsparciem dla fotografowania rezerwatów. Sławek Borewicz, → odbiór 15:30, 13 mar 2015 (CET)
 • Dzięki za info. Niestety to fatalna informacja i ni jak nie jestem w stanie jej pojąć. Zrezygnowano nie tylko z parków narodowych ale i z rezerwatów przyrody a za to będą parki krajobrazowe, które mają znacznie niższy status ochrony przyrody, a w zasadzie bardzo niski, bo na ich terenie można prowadzić działalność gospodarczą, stoi tam wiele budynków, prowadzone są drogi i linie kolejowe. Dodatkowo parki krajobrazowe cierpią na brak dostatecznej ilości oznakowań. Tak więc wybranie ich uważam za duży błąd, który spowoduje masę problemów zarówno dla uczestników jak i potem do komisji konkursowej. Z kolei zespoły przyrodniczo-krajobrazowe to ani nie ma ich listy, ani ich granic, nie ma ich na mapach a na naszej Wikipedii to artykułów jest o nich bardzo malutko: Kategoria:Zespoły przyrodniczo-krajobrazowe w Polsce, tak więc użytkowość takich zdjęć będzie niska ze względu na to, że potem nie będą prezentowane na odpowiadającym im artykułom w Wikipedii, a dodatkowo brak takowych nie daje też uczestnikom informacji o tym zespole (co tam się znajduje, co jest chronione, gdzie się znajduje dane miejsce itd.). Całe szczęście jest takie coś jak: http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/ Halavar (dyskusja) 16:08, 13 mar 2015 (CET)

Re:Wiki Lubi Przyrodęedytuj kod

Thx za wszystkie informacje. Jednego nie rozumiem - jeżeli rezerwat przyrody Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie leży na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, to zdjęcia wewnątrz jaskini będą mogły brać udział w konukrsie? Dobry pomysł jest z obowiązkową geolokacją. Jestem ciekaw jak organizatorzy zamierzają sprawdzić czy robiący zdjęcia nie złamał § 11 regulaminu . --Jacek Halicki (dyskusja) 18:40, 13 mar 2015 (CET)

 • odpowiadając na Twoje pytanie, to wydaje mi się że tak. Skoro jaskinia leży na terenie tego parku krajobrazowego, to jest wszystko okej. Punkt regulaminu mówi wyraźnie że: "charakterystyczne obiekty naturalne znajdujące się w obszarach chronionych wymienionych w § 10 p. 1.1, jak na przykład: góry, skały, rzeki, strumienie, jeziora, kompleksy leśne" czyli także jaskinie w to wchodzą.
 • Nigdzie w regulaminie nie ma obowiązkowej geolokalizacji. Jest to jedna z dwóch form - drugą jest opis.
 • Ja ma z kolei inne uwagi i już teraz widzę przyszłe problemy. Bez sensu, że 3 dni temu zrezygnowano w regulaminie nie tylko z parków narodowych ale i z rezerwatów przyrody a za to będą parki krajobrazowe, które mają znacznie niższy status ochrony przyrody, a w zasadzie bardzo niski, bo na ich terenie można prowadzić działalność gospodarczą, stoi tam wiele budynków, prowadzone są drogi i linie kolejowe. Dodatkowo parki krajobrazowe cierpią na brak dostatecznej ilości oznakowań. Nie wiem jak u Ciebie jest, ale u mniew województwie wygląda to marnie. gdyby nie GPS i mapa, to za nic w świecie byś nie wiedział, że jesteś na terenie parku krajobrazowego, bo tabliczek albo nie ma, albo były i zostały zdewastowane lub ukradzione. Tak więc z tym, czy zdjęcie zostało wykonane na terenie parku krajobrazowego czy nie, to będzie problem. Tak więc wybranie ich uważam za duży błąd, który spowoduje masę problemów zarówno dla uczestników jak i potem do komisji konkursowej. Z kolei zespoły przyrodniczo-krajobrazowe - to jak zauważysz tutaj Kategoria:Zespoły przyrodniczo-krajobrazowe w Polsce na naszej Wikipedii to artykułów jest o nich bardzo malutko:, tak więc użytkowość takich zdjęć będzie niska ze względu na to, że potem nie będą prezentowane na odpowiadającym im artykułom w Wikipedii, a dodatkowo brak takowych nie daje też uczestnikom informacji o tym zespole (co tam się znajduje, co jest chronione, gdzie się znajduje dane miejsce itd.). Jedynie Natura 2000 wygląda okej, bo są listy, informacje i artykuły na Wikipedii. Halavar (dyskusja) 19:04, 13 mar 2015 (CET)
Dopiero teraz zauważyłem Twoją odpowiedź, bo nie napisałeś jej na mojej stronie. Masz rację co do tego, że mogą być problemy ze stwierdzeniem gdzie zostały wykonane zdjęcia. Mnie to na szczęście nie dotyczy, zamierzam robić tylko zdjęcia w Jaskini Niedźwiedziej. --Jacek Halicki (dyskusja) 22:46, 18 mar 2015 (CET)

Ad:Zabrzeg_Czarnolesieedytuj kod

Ad:Zabrzeg_Czarnolesie

Cześć, Zabrzeg Czarnolesie to chyba nie jest poprzednia nazwa stacji Zabrzeg Czarnolesie:) Therud (dyskusja) 16:08, 18 mar 2015 (CET)

 • Ja tam nie widzę problemu, bo w taki sposób robiłem edycje przy bardzo wielu różnych stacjach i przystankach kolejowych po polskiej jak i czeskiej stronie Sląska Cieszyńskiego. Jak chcesz to zmieniać teraz, to nie mam nic przeciwko:) Halavar (dyskusja) 16:17, 18 mar 2015 (CET) Przyznam, że pierwsza raz się spotkałem z tym żeby do poprzednich nazw dodawać nazwę aktualną, wydaje mi się że ten pomysł nie jest najlepszy. W żadnym z wyróżnionych artykułów o stacjach kolejowych nie jest to w ten sposób robione. Therud (dyskusja) 17:05, 18 mar 2015 (CET)
 • Ja nigdzie nie stwierdziłem, że taki sposób edytowania jest dobry. Tak jak pisałem, mi jest to zupełnie obojętne, czy będzie tam ta nazwa, czy nie. Halavar (dyskusja) 17:09, 18 mar 2015 (CET)

Cerkiew Trójcy Świętej w Beratedytuj kod

Witaj. Dziękuję za zainteresowanie hasłem. Czy możesz podać źródło na podstawie którego zmieniłeś "numer zabytku"? Niestety jedyne znalezione przeze mnie źródło Objekte Fetare Monument Kulture, podaje numer 35 na liście. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 07:22, 22 mar 2015 (CET)

Dziękuję za informacje. Problem tylko w tym, że nieuźródłowiona lista na innej Wiki nie może być źródłem dla nas :( Potrzeba jakiś źródeł pierwotnych. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 10:44, 22 mar 2015 (CET)

Odp:CEE Spring 2015edytuj kod

Odp:CEE Spring 2015

WCEE Spring i TT to są dwie różne i rozdzielne akcje, mające każda swoje nagrody. To, że obie koordynuję, to akurat tak wyszło. Ale akcje tylko w wybranych przypadkach (Grecja i Cypr oraz może Bałkany 2 i Azerbejdżan) będą zastępować tygodnie tematyczne. Reszta będzie na siebie nachodzić i wszystkie TT oraz wszystkie akcje WCEE idą wg harmonogramu. Tak więc następna akcja WCEE to będzie Wikipedia:CEE Spring 2015/Azerbejdżan i Białoruś 28 III - 3 IV i w tym czasie będzie w dniach 1-7 IV 2015 Tydzień religioznawczy. I jako, że akcje są rozłączne, to w tym czasie będzie można odcinać kupony na tym samym, jeżeli napisze się artykuł o cerkwi na Białorusi, o księdzu z Azerbejdżanu etc., to może to być liczone i w tym i w tym projekcie. Czy to jest teraz jasne? Marycha80 (quaere) 21:52, 22 mar 2015 (CET)

Tak, będziemy pisać o Polsce, ale nie będziemy pisać swoich propozycji, tylko wszystko, czego potrzeba w plwiki o Polsce. Jako, że wcześniej wielokrotnie były propozycje tematów katyńskich, wojennych, Warszawy etc., to jest zapotrzebowanie na artykuł o Polsce. Marycha80 (quaere) 22:30, 22 mar 2015 (CET)

Ad:Kościół_św._Katogikeedytuj kod

Ad:Kościół_św._Katogike

Waksmundzki podaje nazwę "kościół Katoghike", skąd zatem "św. Katogike"? Khan Tengri (dyskusja) 19:08, 24 mar 2015 (CET)

 • Jednak zdecydowalem się przenieść. Nazwa "św. Katogike" wydaje mi się pozbawiona sensu. Khan Tengri (dyskusja) 08:58, 25 mar 2015 (CET)

Wikipedysta:Halavar/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:04, 24 mar 2015 (CET)

Skrzydłaedytuj kod

Dwa przeciwważące się wagoniki mogą kursować jednocześnie. Nie wiem, czy to prawda, ale skoro przeciwważące, to chyba muszą kursować jednocześnie (jeden w górę, drugi w dół. Wiesz coś na ten temat? Ciacho5 (dyskusja) 12:18, 27 mar 2015 (CET)

 • Więc należy zmienić "mogą kursować na kursują. Ciacho5 (dyskusja) 12:28, 27 mar 2015 (CET)

Odp:Rezerwaty przyrody w Azerbejdżanieedytuj kod

Odp:Rezerwaty przyrody w Azerbejdżanie

Yasaqlıq to wytyczony obszar, na którym chronione są tylko poszczególne części jakiegoś kompleksu przyrodniczego, czy to gatunki zwierząt, czy roślin, czy inne obiekty przyrodnicze. Natomiast qoruq to kompleks przyrodniczy, który jest chroniony w całości. Jest to identyczny podział jak w Rosji i innych krajach byłego ZSRR, gdzie funkcjonują zapowiedniki i zakazniki. W języku polskim nie występuje takie rozróżnienie i obie te formy ochrony tłumaczy się jako rezerwat. Wydaje mi się, że to rozwiązanie, które przyjąłeś w artykule obszary chronione w Azerbejdżanie jest najlepsze. Jestem też przeciwny stosowaniu jakichś pseudospolszczonych form przymiotnikowych typu basitczajski. Khan Tengri (dyskusja) 16:28, 29 mar 2015 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu religioznawczym IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wikipedysta:Halavar/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:04, 4 kwi 2015 (CEST)

Re: Tydzień czesko-bułgarskiedytuj kod

Dzięki za zaproszenie. Spróbuję coś popisać. Faktycznie ostatnio mam więcej wolnego czasu i marnuję go m.in. na commons, kategoryzując zabytki :P D_T_G 12:34, 4 kwi 2015 (CEST)

Odp:Obszary chronione w Armeniiedytuj kod

Odp:Obszary chronione w Armenii

Dałem nazwy oryginalne, głównie na podstawie tego wykazu. Khan Tengri (dyskusja) 14:39, 4 kwi 2015 (CEST)

Odp:Język azerskiedytuj kod

Odp:Język azerski

Nie, chyba nie stosujemy tych kodów. Khan Tengri (dyskusja) 17:59, 4 kwi 2015 (CEST)

 • Skrót azer. wziąłem z publikacji KSNG. A mogę zapytać jaki jest kod ISO 3166-1 dla jezyka angielskiego? Khan Tengri (dyskusja) 18:10, 4 kwi 2015 (CEST)
  • strona 37, Khan Tengri (dyskusja) 18:19, 4 kwi 2015 (CEST)
   • Wydaje mi się, że te skróty KSNG po prostu bardziej przystają do tekstów w języku polskim, bo jeśli chcielibyśmy stosować te skróty ISO, to należałoby też pisać eng., rus., ger., itd., co, moim zdaniem, dość słabo by się prezentowało. Khan Tengri (dyskusja) 18:42, 4 kwi 2015 (CEST)
    • W wykazie piszą po prostu czeski, bez skrótu. Khan Tengri (dyskusja) 19:37, 4 kwi 2015 (CEST)

Ad:Państwowy_Rezerwat_Przyrody_„Sosna_eldarska”edytuj kod

Ad:Państwowy_Rezerwat_Przyrody_„Sosna_eldarska”

Może warto dać przypis do przewodnika przy nazwie? Khan Tengri (dyskusja) 23:05, 4 kwi 2015 (CEST)

Wikipedia:CEE Spring 2015/Albania i Armeniaedytuj kod

Gratuluję wygranej w konkursie czywieszowym w ramach WCEE Spring Albania i Armenia. Proszę o wybór nagród i wpisanie ich tutaj [6]. Marycha80 (quaere) 19:21, 5 kwi 2015 (CEST)

Dobrze. To teraz to kup i dane do przelewu wraz z rachunkiem wyślij na wskazany w regulaminie adres. Marycha80 (quaere) 15:34, 6 kwi 2015 (CEST) Nie wiem, czy jest ważne, czy masz książkę w ręce, czy nie. Tak, jestem koordynatorem. Napisz mi w mailu (wysłanym przez wikipedię), że książka doszła, że wysłałeś list, dostałeś zwrot kasy i że jest już wszystko ok. Marycha80 (quaere) 16:12, 6 kwi 2015 (CEST) No to jak dostaniesz fakturę razem z książką, to jasne, że dopiero jak będziesz mieć książkę, to wyślesz fakturę :) Marycha80 (quaere) 16:22, 6 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Muzeum Historii Armenii, Kościół Katoghike, Skrzydła Tatewu, Sewanawank, Plac Republiki w Erywaniuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:44, 7 kwi 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia religioznawczego IIedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia religioznawczego II

Cześć. Dziękuję za Twój udział w Tygodniu religioznawczym II i gratuluję wyników.

III miejsce w Tygodniu religioznawczym II
(art. >5 kB)

pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 10:02, 8 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Błękitny Meczet w Erywaniu, Sanahin (klasztor), Kaskady w Erywaniu, Obszary chronione w Armeniiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:55, 9 kwi 2015 (CEST)

Konkurs TTedytuj kod

Dzień dobry. Proszę o kontakt mailowy w związku z wygraną w konkursie TT w kategorii CW – 3 hasła do CW + jedno jeszcze oczekuje. Soldier of Wasteland (dyskusja) 15:13, 9 kwi 2015 (CEST)

Gruzjaedytuj kod

Rozumiem, że wyrzuciłeś tylko te artykuły, które miały polskie interwiki? Marycha80 (quaere) 23:53, 9 kwi 2015 (CEST)

Dziękuję za pomoc. Poruszyłam ten wątek na fb ([7]), żeby się ogarnęli i dawali 100 artykułów i to takich, które mają do 6-7 interwiki. Niestety jakaś babka, która ciągle ma cos do plwiki musiała to zmieszać z błotem "bo można puścić bota", którego ani TT ani WCEE nie dostanie. Dlaczego mniejsza ilość propozycji ma sprawić, że będzie trudniej wygrać w CW? Można przecież dawać do CW rzeczy spoza tych propozycji Marycha80 (quaere) 14:03, 10 kwi 2015 (CEST) Cóż, regulaminu nie zmienię, bo to jest "podpisane" przez szefostwo. Natomiast mogę Ci jedynie życzyć wygranej w kolejnych edycjach WCEE Spring, bo jak widać - da się w takim tempie napisać bardzo dużo artykułów takiej wielkości. Może jak Ci brakuje kilku bajtów do 5kb, to dorzuć zdjęcia/tabelki? Marycha80 (quaere) 14:23, 10 kwi 2015 (CEST)


Widzę, że znowu wygrałeś w CW za Azerbejdżan i Białoruś. Wpisz, proszę, nagrodę, jaką sobie życzysz, do tej tabelki: [8]. Gratulacje!!! :) Marycha80 (quaere) 14:28, 10 kwi 2015 (CEST)

Nie wydaje mi się, żeby w regulaminie był zapis, który się do tego odnosi, co oznacza, że jest w tej kwestii wolna amerykanka. Skoro we wcześniejszych akcjach WCEE liczyliśmy wszystko, jak leci, to teraz też :). Tak więc do roboty! Marycha80 (quaere) 14:51, 10 kwi 2015 (CEST)

Tak, są podane terminy edycji. Nie wiem, jak oni są w tym restrykcyjni. Ale wiem, że nie wszyscy przyjęli ten nasz harmonogram. Marycha80 (quaere) 15:05, 10 kwi 2015 (CEST) Jak chcesz, to napisz do Szefa Wszystkich Szefów, Polimerka. On ma ostatnie zdanie. Jak powie, że mamy pisać od północy, to dam znać Kerobowi99, że jego artykuł nie wlicza się w akcję. Marycha80 (quaere) 15:09, 10 kwi 2015 (CEST) Te nagrody są ok. Wpisałam to do tabelki, ale szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia, po co była ta kolumna "wypełnia koordynator". Marycha80 (quaere) 16:50, 13 kwi 2015 (CEST)

Estoniaedytuj kod

W opisie edycji napisałem uzasadnienie wcześniejszego dodania haseł - jeżeli się z nim nie zgadzasz to trzeba to przedyskutować w ramach dyskusji całej akcji i zastosować równe kryteria do wszystkich haseł, a nie tylko do wybranych. Hasło wrzuciłem teraz, bo nie wiem czy będę miał czas w kolejnych dniach, zresztą trzymanie go x godzin w brudnopisie jest IMHO totalnie bez sensu skoro hasło jest gotowe - wszak w Wiki chodzi o to, żeby dostarczyć informacje czytelnikom, a nie je ukrywać przed nimi tylko w imię jakichś formalności. Pozdrawiam. 99kerob (dyskusja) 14:14, 10 kwi 2015 (CEST)

CEEedytuj kod

"Jak zapewne zauważyłaś, dzięki zalewowi artykułów o bokserach, teoretycznie tak, ale praktycznie nie ma szans, aby wygrać nagrodę główną przewidzianą w § 3. pkt 2.1. Fajnie że powstaje masa artykułów nowych, ale szkoda że tak monotematycznie"

Jest to obraza w moim kierunku. Wikipedia ma w tej dziedzinie ogromne braki. Nominowanie kilkunastu artykułów na temat parków narodowych nie jest dla ciebie monotonne? Bándíttos (dyskusja) 23:05, 10 kwi 2015 (CEST)

@Bándíttos, to nie jest żaden atak na Ciebie. Trochę dystansu do dyscypliny swoich zainteresowań... Marycha80 (quaere) 16:49, 13 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Baszta Dziewicza w Baku, Pałac chanów szekijskich, Muzeum Historii Azerbejdżanuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:51, 11 kwi 2015 (CEST)

Re:Artykuły i WLZedytuj kod

Masz rację, na przyszłość będę o tym pamiętał. Thx za przypomnienie. --Jacek Halicki (dyskusja) 17:09, 12 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Państwowy Rezerwat Przyrody Qızılağac i inneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:14, 14 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Meczet Piątkowy w Baku, Chanaka Pir Husejnaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:12, 15 kwi 2015 (CEST)

Valašské muzeum v příroděedytuj kod

Ten element od koliby to płóz czy raczej płoza? Ciacho5 (dyskusja) 23:15, 16 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Mauzoleum Momine Chatun, Pałac szachów Szyrwanu. Şəkiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:55, 17 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Meczet Muhammada w Baku, Kościół św. Elizeuszaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:18, 18 kwi 2015 (CEST)

CEE Spring 2015/Nagrodyedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedystki:Marycha80

Po pierwsze - gratuluję: wygląda na to, że razem z @Bándíttosem masz nagrodę w CW ([9]). Proszę, wybierz książkę do 60zł i wpisz ją do tabeli.

Po drugie - widzę, że jest mało propozycji i dlatego posiedzę trochę nad ich wyszukiwaniem. Jaka działka by Cię najbardziej interesowała (żebym mogła jej poszukać)? Marycha80 (quaere) 14:48, 18 kwi 2015 (CEST)

Odp:Nagroda w 3 edycji CEE Springedytuj kod

Odp:Nagroda w 3 edycji CEE Spring

1) Rzeczywiście. Brałam informacje ze strony propozycji z CW, a nie z ekspozycji. Oczywiście masz rację. Już poprawiam. Tak więc jest tak, że Ty wygrałeś. A @Loraine przepraszam najmocniej za zamieszanie. Nie śledzę bowiem ekspozycji CW, bo jestem koordynatorem i TT i WCEE i BATUTy, więc mam aż nadto pracy, żeby jeszcze to śledzić. Dlatego najmocniej przepraszam.
2) W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy -> nie może być. Tym niczego nie uźródłowisz.
Pozdrowienia z Noworosji -> mam wątpliwości. Po opisie w Empiku powiedziałabym nie. Jeżeli zapytasz ludzi o to w kawiarence i powiedzą, że ok, no to wtedy będziesz mógł to kupić.
3) Wstawiłam automatycznie propozycje. Jak będziesz chciał napisać coś o świątynu, np. o cerkwi, to użyj raczej ctrl+f, a nie szukaj pod "architektura", bo propozycje odzwierciedlają czerwone linki w danych kategoriach, a nie ich dotyczą. No i powodzenia. Marycha80 (quaere) 12:24, 19 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Kościół św. Jana Chrzciciela we Frydku-Mistku, Zamek w Litomyšlu, Park Narodowy Riłyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:03, 20 kwi 2015 (CEST)

Tydzień Artykułu Wielkiej Brytaniiedytuj kod

Serdecznie zapraszam, liczymy na rekord :), mam nadzieję, że weźmiesz udział :). Bándíttos (dyskusja) 23:21, 20 kwi 2015 (CEST)

Zamek czy pałacedytuj kod

Problem w tym, że po czesku ma w nazwie on słowo pałac, a nie zamek - zámek to nie hrad - [10]. Język czeski ma kilka często kilka znaczeń na to, co w polskim występuje pod jednym pojęciem. Czy z powodu pewnego podobieństwa językowego Hlubokę też nazwiesz zamkiem? To też jest zamkiem? A ten? Budynek nie ma cech obronnych i nie był do obrony przystosowany, zatem jaki to zamek? To jest renesansowy pałac. Angielska wikipedia pisze i o castle i o chateau. W Polsce też część osób uznaje np. uparcie Mosznę za zamek, choć powstała w XIX wieku, tylko dlatego, że urzędnicy tak go nazwali. Nie zauważyłem abyś ten artykuł przenosił pod zamek, choć przecież według Twojej teorii po czesku to jest zamek. Tu też jest pałac, nie zamek --Pudelek (dyskusja) 23:55, 20 kwi 2015 (CEST)

 • ja artykuł z Pszczyną bym przeniósł, ale zrezygnowałem z tego, bo już zbyt długo funkcjonuje pod taką nazwą. Litomysl to artykuł młody i nie tak rozbudowany, więc błąd można poprawić już na wstępie. Natomiast ponieważ obiekt leży w Czechach, to uważam że liczy się nazwa w tym języku, a nie po angielsku. Ewentualnie można w artykule o UNESCO czy szablonie umieścić odpowiednik castle lub w artykule u pałacu pod jaką nazwą został wpisany (wpisany pod nazwą... itp.). Natomiast jeśli oboje wiemy, że to jest pałac i taką pełni funkcję to dziwię się tej silnej linii oporu aby go wpisać pod błędną nazwą (choć występującą w języku angielskim). Co innego gdyby chodziło o obiekt niejednoznaczny, łączący funkcję zamku i pałacu, jak np. w Pardubicach. Ale tutaj takich wątpliwości nie ma. Angielski nie jest dla nas wyznacznikiem. Tym bardziej, że pomijając wpis w UNESCO, to wcale to nie takie oczywiste, bo sami angielskojęzyczni zámek tłumaczą właśnie na chateau. Przed moją edycją czytający mógł być przekonany, że rzeczywiście ma do czynienia z najprawdziwszym zamkiem, bo w artykule nie było nawet wspomnienia, że to de facto pałac. A nie każdy czytelnik na oko to rozpozna --Pudelek (dyskusja) 09:36, 21 kwi 2015 (CEST)

Publicystykaedytuj kod

na 90% będę mieć problem z oceną przydatności publicystyki w uźródławianiu. Proponuję zatem wybierać książki takie, które są naukowe lub seminaukowe. Publicystykę weź sobie odpuść. Nie jestem bowiem w stanie ocenić, nie mając tego w ręce, że źródło jest ok. Bo biorąc pod uwagę opis - nie jest. Marycha80 (quaere) 21:52, 21 kwi 2015 (CEST)

No to jak się tak znasz, to mnie nie pytaj. Marycha80 (quaere) 00:02, 22 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO w Bułgarii i inneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 07:39, 23 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Hachpat (klasztor)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:03, 25 kwi 2015 (CEST)

WCEE Spring #4edytuj kod

Gratulacje, proszę, wybierz nagrodę za CW w WCEE Spring Gruzja i Estonia :) Marycha80 (quaere) 12:58, 25 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Mocameta, Kolchidzki Park Narodowy, Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO w Gruzjiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:39, 26 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Kuchnia gruzińska, Park Narodowy Tbilisi, Katedra Bagratiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:16, 29 kwi 2015 (CEST)

Podziękowanie - Ogród Botaniczny w Batumi, Katedra Sioni w Tbilisiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:29, 4 maj 2015 (CEST)

dzielnice śląskich miastedytuj kod

Umiałbyś kiedyś zrobić jakieś zdjęcie Skrzeczkowic? Masz blisko :) Nawet jeśli nie ma zbytnio jakichś obiektów turystycznych to jakieś ogólne zdjęcie zabudowań zdalsza może być. Zresztą takie ujęcia są chyba najlepsze do infoboksu. Np. takie zdjęcie: Plik:Widok na miejscowość Pasierbiec.jpg, do infoboksu - mega super. Zauważyłem, że Skrzeczkowice nic nie mają, bo postanowiłem porobić na en-wiki brakujące hasła o ciekawszych i nie tylko dzielnicach miast, m.in. Jastrzębia: en:Borynia, Jastrzębie-Zdrój, en:Moszczenica, Jastrzębie-Zdrój, en:Ruptawa, en:Szeroka, en:Skrzeczkowice. Do you approve? :) D_T_G 20:06, 5 maj 2015 (CEST)

Merchandise giveawaysedytuj kod

Wiki Lubi Przyrodęedytuj kod

Cześć. Rzuć okiem na zdjęcia usera Tomasz Przywecki i stronę. Większość jego fotek (na szczęście nie wszystkie) była wcześniej opublikowana więc nie może zostać nagrodzona w konkursie. W zasadzie należałoby pościągać szablon konkursowy z tych zdjęć, żeby nie wprowadzać w błąd innych członków komisji i żeby nie było takiej wtopy jak w zeszłym roku, kiedy po ogłoszeniu wyników okazało się, że moje nagrodzone zdjęcie było niezgodne z regulaminem, bo miało za mały rozmiar. Takie pomyłki robią złe wrażenie i nie powinny mieć miejsca. --Jacek Halicki (dyskusja) 12:24, 31 maj 2015 (CEST)

Najprościej byłoby napisać do autora, żeby jakoś oznaczył zdjęcia, których nie opublikował jeszcze na swojej stronie. Jednak jest ryzyko, że zamiast to zrobić, może on pousuwać zdjęcia ze swojej strony. Doświadczenia z Wiki Lubi Zabytki wskazują, że uczestnicy mogą dla nagrody posuwać się do nieczystych zagrań. Trochę szkoda byłoby w całości go dyskwalifikować, bo kilka jego fotek bardzo mi się podoba, chociaż moim zdaniem za bardzo bawi się kolorami. Tak czy inaczej macie niezły problem i mam nadzieję, że jakoś się z tym uporacie. --Jacek Halicki (dyskusja) 15:58, 1 cze 2015 (CEST)

Podziękowanie - Wielki Meczet w Bursieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:50, 12 cze 2015 (CEST)

Podziękowanie - Plac Bajazydaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:35, 14 cze 2015 (CEST)

CEE Spring Campedytuj kod

Hej,

Jako, że wygląda, że jesteś jednym z dwóch zwycięzców CEE Spring - jest opcja, że możesz pojechać na CEE Camp:

https://meta.wikimedia.org/wiki/CEE_WikiCamp_2015

Daj znać, czy jesteś zainteresowany możliwie jak najszybciej.

Pozdr,

Polimerek (dyskusja) 22:55, 22 cze 2015 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Soldier of Wasteland (dyskusja) 21:36, 27 cze 2015 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Ameryki Centralnejedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Włoskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Nauki IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu informatyki i gier komputerowych IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Koreańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Tropikalnej Afryki Środkowejedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Morza Śródziemnegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ad:Ostrawaedytuj kod

Ad:Ostrawa

Hej, czy masz pewność ze ta edycja jest poprawna? Jeśli tak to raczej można spokojnie oznaczyć jako przejrzane dziesiątki takich edycji tego samego IPka. To nie moja działka, więc merytorycznej wiedzy na ten temat nie mam. --The Polish (query) 02:02, 3 wrz 2015 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Kazachskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Szwajcarskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Słoweńskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Karaibskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Politycznegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 14:56, 5 lis 2015 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Państw Nieuznawanychedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Luksemburskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Praw Człowiekaedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Bhutańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Stosunki Ukrainy z Unią Europejskąedytuj kod

Witaj. Niestety źródło nie potwierdza podpisania umowy, odni się do stanu przed podpisaniem. Eurohunter (dyskusja) 21:27, 1 sty 2016 (CET)

Źródło podaje co nastąpi, a nie co się stało. Eurohunter (dyskusja) 23:22, 1 sty 2016 (CET)

Kościół św. Piotra z Alkantary (Karwina)edytuj kod

Czy te artykuły:

nie opisują tego samego obiektu? Lokalizacja, parafia, numer zabytku i daty są takie same. Pytam, bo nie mam pewności, a widzę, że rozbudowywałeś ten artykuł. Pozdrawiam. The Orbwiki107 (dyskusja) 15:19, 28 sty 2016 (CET)

Oba artykuły powinny być scalone, nie wiem tylko gdzie to należy zgłosić, do Poczekalni? The Orbwiki107 (dyskusja) 11:34, 29 sty 2016 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Bułgarskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Chemicznegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Himalajskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Merchandise Giveaway Nomination Notificationedytuj kod

Hi Halavar

You were previously nominated to receive a free t-shirt from the Wikimedia Foundation through our Merchandise Giveaway program (https://meta.wikimedia.org/wiki/Merchandise_giveaways). Congratulations and thank you for your hard work!

Please email us at merchandise@wikimedia.org and we will send you full details on how to accept your free shirt.

Thanks! Jseddon (WMF) (dyskusja) 19:09, 15 mar 2016 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Stolic Państwowychedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Obszarów Wodnych IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Filipińskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Jandariedytuj kod

Hej, sorry na wstępie że Ci zawracam głowę, ale może mi pomożesz ;) Jestem noga jeśli chodzi o nazewnictwo i mam wątpliwości co do powyższego hasła które dodałem czy nie powinno być Dżandari ? To samo dotyczy projektu w brudnopisie Chozapini, Khozapini czy Kartsakhi? Strazak sam (dyskusja) 12:27, 19 kwi 2016 (CEST)

No jakoś dałem radę :) niemniej dzięki za odpowiedź i potwierdzenie. Strazak sam (dyskusja) 18:36, 19 kwi 2016 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Fantastycznymedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Norweskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Meksykańskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Chińskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z muzyką IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

InMedytuj kod

Nie zagłosowałbyś tutaj? Zdjęcie jest kiepskie techniczne. --Jacek Halicki (dyskusja) 19:24, 28 maj 2016 (CEST)

Thx, nie zauważyłem. --Jacek Halicki (dyskusja) 09:27, 30 maj 2016 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Zbrojnymedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Europejskiego Sportuedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Boliwijskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Sudańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Hiszpańskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Birmańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu informatyki i gier komputerowych IVedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z UNESCOedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

{{subst:#switch:pl|es=CEE Primavera 2016 Encuesta|#default= CEE Spring 2016 Survey|hu=CEE Tavasz 2016 kérdőív|sq=Anketa e CEE Spring 2016|et=Kesk- ja Ida-Euroopa kevad (CEE Spring) 2016 küsitlus|tr=Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Baha...

Hi, CEE Spring 2016 participant! I am sorry for writing in English. The international organisers of the contest ask you to complete the survey about the contest. It is very short. It gives us a bit of statistics and helps make the next contest better. Please complete the survey here: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 15:28, 10 wrz 2016 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Niemieckiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Celtyckiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu religioznawczym IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu biologicznym IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Tajwańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Sati Kazanowaedytuj kod

Przywróciłem twoją zmianę. Rzeczywiście, Sati nie jest Rosjanką. Dziękuję za czujność! Zielonooki (dyskusja) 14:17, 5 lis 2016 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Serbskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Politycznym IIedytuj kod

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Tygodnia Politycznego II mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w tej akcji. Jeśli jesteś chętny, dopisz się proszę do listy uczestników. Pozdrawiam! MediaWiki message delivery (dyskusja) 10:56, 1 lut 2017 (CET)

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.


Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Albańsko-Kosowskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:51, 13 lut 2017 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Greckiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułów Jemeńskiego i Omańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tydzień Artykułu Sztuk Plastycznychedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 09:32, 9 kwi 2017 (CEST)

Tydzień Artykułu Brazylijskiego IIedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 22:06, 22 kwi 2017 (CEST)

Państwowy Rezerwat Przyrody Türyançayedytuj kod

Cześć. Czy mógłbym Cię prosić o potwierdzenie, czy aby na pewno w książce wydawnictwa Rewasz znajduje się informacja, że rezerwat położony jest na prawym brzegu rzeki Türyançay i jeśli tak, to na której stronie dokładnie? Chciałbym stworzyć krótki artykulik o tej rzece i dobrze by było mieć sprawdzone źródło. Torrosbak (dyskusja) 12:51, 29 kwi 2017 (CEST)

Dzięki serdeczne :) Pozdrawiam. Torrosbak (dyskusja) 13:33, 29 kwi 2017 (CEST)

Tydzień Artykułu Afgańskiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 11:55, 1 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:12, 10 maj 2017 (CEST)

Tydzień Fizyki i Astronomiiedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 10:39, 10 maj 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Krajów Wybrzeża Niewolniczegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tydzień Artykułu Tajlandzkiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 16:52, 4 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:20, 10 cze 2017 (CEST) 

Tydzień Oceanii IIedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 14:50, 14 cze 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Symboli Narodowychedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tydzień Artykułu Brunejskiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 15:17, 3 lip 2017 (CEST)

Zaproszenie – Tydzień Artykułu Saudyjskiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 23:03, 30 lip 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu geologicznymedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu o Zjednoczonych Emiratach Arabskichedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Rosyjskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Południowoafrykańskiego IIedytuj kod

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Tygodnia Artykułu Południowoafrykańskiego II mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w tej akcji. Jeśli jesteś chętny, dopisz się proszę do listy uczestników. MediaWiki message delivery (dyskusja) 10:00, 8 lis 2017 (CET)

Zaproszenie do udziału w Weekendzie Artykułu Lesotyjskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Nauki IVedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Czadyjskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Starożytności IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Otwartych i wolnych treściedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Portugalskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Izraelskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Medycyny IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Cypryjskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Północnokoreańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Motoryzacyjnymedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Palestyńskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Biologicznym Vedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z muzyką IVedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czeskie nazwy pl-sciedytuj kod

Znasz jakiekolwiek źródło na czeskie nazwy miejscowości na polskim Śląsku C-im. Ja nawet wygooglać nic nie umiem. D_T_G 14:48, 23 lis 2018 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Peruwiańskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Wielkopolskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ad:Blue Veloedytuj kod

Ad:Blue Velo

Witaj, dlaczego dodałeś informacje, których nie ma przytoczonych w artykule źródłach? Therud (dyskusja) 22:14, 28 gru 2018 (CET)

Witaj, w dodanym przez Ciebie źródła nigdzie nie jest napisane, że prace nad odcinkiem Dargomyśl – Chwarszczany został ukończone. Z faktu, że w lipcu 2018 prace te były na ukończeniu nie wynika, że obecnie już są ukończone. Bardzo proszę o dodanie źródła, z którego ta informacja będzie wynikać w sposób jednoznaczny. Therud (dyskusja) 20:50, 1 sty 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Argentyńskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z literą Oedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Szwedzkiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Brytyjskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Urugwajskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Pałac Wahdat w Duszanbeedytuj kod

Bywasz w różnych częściach Wschodu, więc może dysponujesz literaturą, aby to hasło uźródłowić. W wersji angielskiej nazwa brzmi Palace of Unity, więc w wersji polskiej to określenie Wahdat chyba trochę na wyrost. Poza tym skąd odniesienie do języka arabskiego w tym przypadku? Nie wiem, kto przy tym mógłbym jeszcze pomóc, a to hasło akurat czeka u mnie na zgłoszenie do poczekalni (głównie ze względu na nazwę, ale też treść - skąd uznanie tego jako ciekawego przykładu socmodernimu?) Sławek Borewicz, → odbiór 18:36, 5 mar 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Hiszpańskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Zabytków IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Obszarów Wodnych IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Sztukiedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Holenderskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Estońskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Litewskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Chemicznego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Iworyjskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Katalońskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Austriackiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Kulinarnegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z książką lub czasopismemedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Halavar -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 21:50, 28 wrz 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Czeskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Halavar" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy