Dyskusja wikipedysty:Hr.icio


Dyskusja wikipedysty:Hr.icio w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Rafał Augustynedytuj kod

się zmieniła:-) 2) właśnie myślę jak dodać żródło na końcu wpisu. (Hr.icio (dyskusja) 21:35, 6 sie 2008 (CEST))

Przepraszam za ten blok. Nie byłoby problemu, gdybyś podał licencję. Skoro od niedawna teksty z tej domeny są na GNU, miałem prawo nie skojarzyć z nią adresu. Ale Twoją dyskusję powinienem sprawdzić. Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam. Lajsikonik Dyskusja 23:20, 6 sty 2007 (CET)

Odp:Baculewski Krzysztofedytuj kod

Witaj. Nie zupełnie się zgadzam. Artykuł dotyczy konkretnej postaci i link powinien kierować do materiałów o tej właśnie postaci a nie do serwisu. Licencja mówi o wymienieniu źródła z skąd pochodzi materiał do tej informacji. Tego nie usunąłem. Zmieniłem za to przekierunkowanie i teraz link kieruje do biografii, adres jest zachowany.--Adamt rzeknij słowo 11:51, 2 kwi 2007 (CEST)

Wolfgang Lüthedytuj kod

Witaj. Coś mi nie pasuje w sprawie jego śmierci. Otóż 13 maja 1945 był już chyba jeńcem, nie zaś komendantem szkoły. Nawet, jeśli zachował stanowisko, to wątpię, żeby jego podwładni mogli nosić broń i pełnić funkcje wartownicze. Ciacho5 (dyskusja) 12:48, 2 sie 2008 (CEST)

To że ci nie pasuje to trochę mało:-) Znajdź źrodła na potwierdzenie ww. tezy.

Ja znalazłem takie coś:

``Po kapitulacji Brytyjczycy utworzyli wokół Flensburga strefę nieokupowaną, nosząc się z zamiarem powierzenia Donitzowi i jego rządowi tymczasowej administracji Niemiec. Jednak 23 maja pod naciskiem Sowietów i Amerykanów zdecydowali się, acz niechętnie, na aresztowanie prezydenta i rządu.

Cyt. z PL Wikipedii [Hasło Karl Dönitz]:

--Hr.icio (dyskusja) 13:08, 2 się 2008 (CEST)

 • Czy był jeńcem? Może i nie. Historii nie znam i szukał nie będę. Natomiast wątpliwe wydaje mi się, żeby w 5 dni po kapitulacji jakiś podwładny niemieckiego oficera mógł nosić broń. I co do tego można żądać źródeł.

Na marginesie: Przyjęło się odpowiadać w dyskusji dyskutanta, nie zaś w swojej. Powodem jest fakt, że niektórzy wpisują się do kilkudziesięciu dyskusji dziennie i nie mogą śledzić dalszych losów, natomiast, jeżeli ktoś dopisze się do ich dyskusji, wyskakuje powiadomienie "Masz wiadomość". Ciacho5 (dyskusja) 18:05, 2 sie 2008 (CEST)

Manualiteredytuj kod

Dzięki! --Derbeth talk 16:25, 6 sie 2008 (CEST)

Pomorski Zlot Wikipedystówedytuj kod

Cieszymy się, że założyłeś konto na polskojęzycznej Wikipedii i aktywnie uczestniczyłeś w rozwijaniu projektu. By pobudzić jeszcze bardziej do pracy oraz zaktywizować niektórych Wikipedystów, organizujemy POMORSKI ZLOT sympatyków Wikipedii, na którym będą poruszane kwestie odnośnie samego Pomorza jak i międzynarodowej konferencji Wikimania 2010, która przy dobrej woli redaktorów ma szansę odbyć się właśnie w Gdańsku!
Dotychczasowy postęp prac, wygenerowane pomysły i zebrane szczegóły możecie zobaczyć na stronie http://agb.waw.pl/wiki - zachęcamy, dopiszcie się i pomóżcie, by oprócz 30 lat Solidarności Gdańsk mógł poszczycić się w roku 2010 zorganizowaniem tysiącosobowej konferencji. Dodatkowo na sobotnim zlocie będzie poruszony temat ewentualnej organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2009.
Kilka przydatnych informacji dotyczących samego Zlotu:

Wszystkich osoby, które chciałyby się spotkać i porozmawiać o Wikipedii i nie tylko, prosimy o dopisanie się na listę obecności (http://agb.waw.pl/wiki/index.php?title=Zlot_w_Sopocie%2C_16_sierpnia_2008) oraz o punktualne przybycie :-)
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy Zlotu, Patrol110 dyskusja 22:52, 6 sie 2008 (CEST)

Wikimania 2010 naprawdę może być w Polsce!edytuj kod

Jak zapewne wiesz, staramy się zorganizować Wikimanię 2010 w Polsce. Nie jest to proste i wymaga wiele pracy. Trochę zrobiliśmy, jednak wciąż zbyt mało osób aktywnie włączyło się w nasze działania. Potrzebujemy również Ciebie!

Co zrobiliśmy?

 1. Uruchomiliśmy specjalną roboczą wiki http://agb.waw.pl/wiki/ oraz kanał IRC: irc://freenode/wikimania-gdansk
 2. Przygotowaliśmy wstępne założenia techniczne i organizacyjne
 3. Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Gdańska i jesteśmy umówieni na rozmowę - miasto jest zainteresowane i chce nam pomóc

Co zostało do zrobienia?

 1. Wszystko inne:
 • grafika i materiały promocyjne
 • pozyskiwanie potencjalnych sponsorów
 • ustalenie konkretnego już miejsca wykładów
 • zorganizowanie zaplecza technicznego
 • zorganizowanie zaplecza gastronomicznego (m.in. catering)
 • zapewnienie miejsc noclegowych
 • zorganizowanie imprez (dla VIP-ów i członków konferencji)
 • kwestie medyczne
 • ochrona
 • itd...

Liczymy na Ciebie. Jeśli chcesz się przyłączyć, zaloguj się na roboczej wiki, pojaw się na naszym kanale IRC, lub zgłoś do wpedzicha (wpedzich@wp.pl lub GG 7694126).

Ad:Moherowe beretyedytuj kod

Ad:Moherowe berety

Przywróciłem usuniętą sekcję. Według mnie jest jednak wartościowa, mnie zaciekawiła, uważam, że jest encyklopedyczna i poparta źródłami. Pozdrawiam, Skalee. 23:13, 3 sie 2009 (CEST)

Iwona (krój pisma)edytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 23:05, 1 cze 2015 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Hr.icio" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy