Dyskusja wikipedysty:Jacek555


Dyskusja wikipedysty:Jacek555 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Dragon Age IIedytuj kod

Zapomniałem na śmierć o tym zgłoszeniu, ograniczałem się tutaj tylko do rozbudowywania tego, co jest w toku. W każdym razie, dzięki za zgłoszenie. Rzeczone sekcje uźródłowiłem najsensowniejszymi rzeczami, jakie się dało, a niebędącymi samą grą – tę zastosowałem tylko do opisu opowieści klamrowej spajającej fabułę. Odnośnie do braku przypisów w sekcji z odbiorem, to cytowane były wyłącznie opinie ze źródeł, które pojawiają się w infoboksie z ocenami. A że nienawidzę dodawać przypisów (bo to zajmuje drugie tyle, co tłumaczenie, a jest o wiele mniej przyjemne, więc tłumaczę raz na pół ruskiego roku, a drugie pół robię do tego przypisy), to już nie dodawałem ich drugi raz w treści, skoro link do cytowanego źródła i tak jest w infoboksie. Pottero (dyskusja) 22:42, 1 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Rajd Świętego Mikołajaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:47, 2 sty 2021 (CET)

Tak nie opisujemyedytuj kod

Stara rzecz, ale dopiero teraz spostrzegłem: [1] - usunięcie całego bloku tekstu ze źródłami na pewno nie jest drobne redakcyjne. --Piotr967 podyskutujmy 22:33, 3 sty 2021 (CET)

Odp:ORP Pelikanedytuj kod

Zrobione Zala (dyskusja) 07:37, 7 sty 2021 (CET)

Komentarze w DAedytuj kod

Hej. Mam pytanie, co robić z takimi komentarzami: [2]. Zostawiać, wykreślać? Bo przyznam, że to chyba ma raczej niewiele wspólnego z uwagami merytorycznymi dotyczącymi treści artykułu ;). Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 12:29, 8 sty 2021 (CET)

Pułaskiedytuj kod

Artykuł generalnie ma potencjał na DA, a autor jest chętny do współpracy - moim zdaniem należy przedłużyć. Pibwl ←« 15:05, 19 sty 2021 (CET)

Też jestem za przedłużeniem ;) Zala (dyskusja) 16:38, 19 sty 2021 (CET)

Odp:ORP Nieugięty (1953)edytuj kod

Hej;) Po rosyjsku jest „Линь”, więc apostrof powinien być ;) Zala (dyskusja) 16:38, 19 sty 2021 (CET)

Rozpad Jugosławiiedytuj kod

Jaki jest sens przedłużania terminu dyskusji nad DA dla tego artu? Art jest długi, uźródłowiony, ale oczywiście na wyróżnienie nie zasługuje (byle jak wykończony, napisany bez pomysłu, brak całych sekcji, inne nadmiernie rozbudowane) - art. wymaga dużej przebudowy. Oznaczył go tylko jeden sprawdzający i to taki, którego decyzja nie budzi zaufania co do rzetelności. --PawelNorbertStrzelecki (dyskusja) 21:06, 19 sty 2021 (CET)

Jako autor artykułu niestety muszę podzielić zdanie. Na razie ponownie zbieram źródła, by poprawić usterki i braki. Prawdę mówiąc straciłem ochotę na walkę o DA. Poprawię błędy merytoryczne, przedstawię skutki rozpadu i odkładam temat dla lepiej znających się. Runab (dyskusja) 21:35, 19 sty 2021 (CET)

Gnatowskiedytuj kod

https://e-teatr.pl/krakow-dariusz-gnatowski-zmarl-przez-koronawirusa-4698

Jeżeli w akcie zgonu brak tej informacji, to wcale nie znaczy, że jest ona niezgodna ze stanem faktycznym, dowodzi tylko niezgodności wpisu z rzeczywistością. W Wikipedii posługujemy się różnymi źródłami, a nie wyłącznie niepełnym aktem zgonu (niepełnym z braku wiedzy lekarza podpisującego).

Julo (dyskusja) 19:28, 21 sty 2021 (CET)

 • Po pierwsze zarzuciłeś mi: to niestety NPOV. Wiedz, że NPOV, czyli neutral point of view jest jak najbardziej pożądaną w Wikipedii cechą tekstów, które właśnie powinny być pisane z neutralnego punktu widzenia, czyli "bez przechyłów" (np. politycznych bądź ideologicznych). To wręcz jeden z najważniejszych filarów Wikipedii. Moja edycja w żadnym stopniu nie narusza zasady neutralności.
  Najpewniej masz na mysłi to, że zaliczenie tego aktora do ofiar COVID jest naruszeniem innej zasady, a mianowicie NOR: no original research, przekładanej na polski - dość niezgrabnie - na "bez twórczości własnej". I tu się w pewnym ograniczonym stopniu mógłbym z Tobą zgodzić, ale mimo wszystko nie do końca, a to mianowicie dlatego, że to nie jest "twórczość własna" moja, tylko informacja zaczerpnięta wprost ze strony e-teatr, dokładnie z fragmentu (a zwłaszcza z wytłuszczonego tu zdania): o tym, że przyczyną śmierci Gnatowskiego był COVID-19 pojawiły się jeszcze we wtorek, mówiono o tym m.in. w "Faktach" w TVN. Na zakażenie koronawirusem wskazywały objawy, z jakimi aktor trafił do szpitala - zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa. Innymi słowy nie jest to mój własny wniosek (co naruszać by ewentualnie mogło zasadę NOR), tylko wniosek m.in. autora artykułu w e-teatrze, a także dziennikarzy TVN24. Nie uważam przy tym - w odróżnieniu od Ciebie - że ci autorzy "dokonali nadinterpretacji". Dokładnie na odwrót: powiązali fakty i wyciągnęli racjonalne wnioski.
  Pomijam już całkowicie oczywistą dla dorosłego człowieka oczywistość, że absolutnie niewiarygodne, nieprawdopodobne i absurdalne byłoby przyjęcie założenia, że pan Gnatowski zachorował sobie na "zwyczajne zapalenie płuc", na które potem umarł, a wykryty u niego dobę później koronawirus nie miał w przebiegu i śmiertelnym skutku tego zapalenia płuc istotnego znaczenia.
  Reasumując: lekarz wpisujący do aktu zgonu przyczynę śmierci nie mógł wpisać COVID-19, dopóki nie znał wyniku testu, dlatego wpisał "tylko" zapalenie płuc. Ale COVID-19 polega - w przypadku ciężkiego przebiegu - właśnie na zapaleniu płuc, niekiedy o przebiegu zakończonym zgonem. I z takim przypadkiem tu mieliśmy do czynienia. Nie spotkałem się nigdzie z doniesieniami o śmierciach na COVID bez poprzedzającego zgon zapalenia płuc.
  Nie zgadzam się więc z tym, że naruszyłem czymkolwiek którąkolwiek zasadę Wikipedii i że moja edycja nie jest zgodna ze stanem faktycznym, podpartym źródłami.
  Julo (dyskusja) 20:10, 21 sty 2021 (CET)
  • Zaliczenie do kategorii mimo wszystko nie jest tym samym, co autorytatywne napisanie, że przyczyną śmierci był COVID-19. Ja takiej informacji nie napisałem, szanując niepełny obraz sytuacji, którego zresztą już nikt nigdy nie będzie w stanie rozjaśnić.
   Kategoria służy szybkiemu wyszukiwaniu - w tym wypadku ofiar koronawirusa - a następnie zweryfikowaniu tego faktu na podstawie treści artykułu wraz z przypisami. To, że ja uważam, że on zmarł na koronę, to jedna sprawa. To, że tak uważają inni, to druga sprawa. A to, jakie wnioski z tego artykułu i przypisów wyciągnie czytelnik - to trzecia. Julo (dyskusja) 20:34, 21 sty 2021 (CET)
    PS. Jakimś kompromisem - załatwiającym od razu inne tego rodzaju sytuacje - mogłaby być zmiana nazwy kategorii ze "zmarli na COVID-19 w Polsce" na np. "zmarli w Polsce w związku z COVID-19". Ale takiej zmiany nie umiałbym zrobić, bo to trzeba chyba jakimś botem. Julo (dyskusja) 20:42, 21 sty 2021 (CET)

Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Lotten von Kræmeredytuj kod

Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Lotten von Kræmer

Dzięki wielkie, zaplanowałem sobie dzisiejszy wieczór na pracę nad tym artykułem, ustosunkuję się. Nadzik (dyskusja) 18:55, 23 sty 2021 (CET)

Odp:Odp:ORP Gen. T. Kościuszkoedytuj kod

Odp:Odp:ORP Gen. T. Kościuszko

Gdyby pojawiły się zastrzeżenia przy braku aprobaty dla wyróżniania i braku poprawy artykułu – zamknięcie dyskusji byłoby naturalną koleją rzeczy. Wobec problemów z aktywnością edytorów sprawdzających artykuły, w przypadku gdy zastrzeżenia zostały naprawione, sugerowałbym z automatu raczej przedłużanie procedury oceny. Jedyne zastrzeżenia dotąd zgłoszone zostały usunięte, ale jeszcze nie poparłbym wyróżnienia – zauważyłem jeszcze jeden feler... Kenraiz (dyskusja) 18:00, 28 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Stanisław Witkowski (ksiądz)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:23, 1 lut 2021 (CET)

Odp:Jama, kabaret i Licedytuj kod

Odp:Jama, kabaret i Lic

Hej! Takie ekspozycje są zawsze mile widziane, więc śmiało działaj z kolejnymi hasłami! :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:05, 1 lut 2021 (CET)

Super, świetna robota jak zwykle. :) Mamy 6 haseł, więc jak tylko uzbierają się wszystkie sprawdzenia, to skomponuję ekspozycję. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 06:52, 9 lut 2021 (CET) Hej. Wstępnie naszkicowałem sobie już tę ekspozycję i połączyłem hasła Lesław Lic i Kabaret Jama Michalika w jedną zajawkę (tak, aby jednym w jednym pytaniu nie pytać o miasto, a w drugim nie pisać tego wprost). Pięć zajawek wystarczy do ekspozycji, ale gdybyś chciał jeszcze coś umieścić w tym pakiecie, to śmiało pisz – miejsce jeszcze spokojnie się znajdzie. :) Jeżeli nie zaistnieją jakieś nieoczekiwane okoliczności, to ekspozycja nastąpi 27 lutego. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:15, 10 lut 2021 (CET) Hej. W porządku, pytanie zmienione. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:24, 12 lut 2021 (CET) Bardzo Cię przepraszam, ale muszę wycofać. Druga ilustracja nie zmieści się do ekspozycji w jej aktualnym kształcie (spowoduje nieestetyczne złamanie linii). Inna sprawa, że niezmiernie rzadko załączamy ilustrację, która nie odnosi się do pogrubionej części zajawki. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 19:29, 12 lut 2021 (CET) To może: …których członków kabaretu „Zielony Balonik” przedstawia widoczny obok obraz Kabaret szalony Kazimierza Sichulskiego? Wówczas pytanie zajmie dwie linie i można będzie wstawić dwie ilustracje, a sama ekspozycja objętościowo zbliży się do innych, sześciozajawkowych. Szoltys [Re: ] 01:03, 13 lut 2021 (CET)

Ad:Karol Fryczedytuj kod

Ad:Karol Frycz

Czy w zdaniu Jedną z technik plastycznych, których Frycz nauczył się podczas nauki w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, była wycinanka. nie chodzi czasem o wystrzygankę jak w tytule sekcji? Bo w dalszej części jest już mowa chyba o tej właśnie technice. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 16:39, 3 lut 2021 (CET)

OK. Może warto byłoby to jakoś później w tej sekcji doprecyzować. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 17:10, 3 lut 2021 (CET) A wracając do zgłoszenia hasła o kabarecie, to mogę połączyć je z Licem, tak jak sugerowałeś? Przy obecnym zatorze w Czywieszu chyba warto łączyć hasła powiązane tematycznie w jedną zajawkę. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 19:20, 3 lut 2021 (CET) Wrzuciłam oba zdjęcia, są w kategorii, ale może chciałbyś któreś umieścić w haśle. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 10:31, 6 lut 2021 (CET)

Podziękowanie - Agnieszka Rzymiankaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:36, 18 lut 2021 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/SM UC-78 itpedytuj kod

Tak, wiem, przesadziłem z ilością, ale tyle w TT Niemieckim mi się urodziło ;) Za jakiś czas dam znowu do wyróżnienia, przecież się nie przeterminują... Zala (dyskusja) 15:16, 23 lut 2021 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułówedytuj kod

Cześć. Postaram się pilnować, by przeprawiać datę przy copy+paste w przyszłości (dzisiaj mi umknęło, za co przepraszam). Selja (dyskusja) 13:41, 26 lut 2021 (CET)

Podziękowanie - Kazimierz Sichulski, Karol Frycz, Teka Melpomeny, Lesław Lic, Kabaret Jama Michalika, Jama Michalikaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:34, 27 lut 2021 (CET)

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-02-27edytuj kod

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-02-27

Dziękuję za informację. Na głównej już przywrócone. PawełMM (dyskusja) 12:24, 27 lut 2021 (CET)

Re:KAedytuj kod

Jacku, znowu? Miejże litość dla Wikipedii! Zastanowię się, ale wydaje mi się, że jest wielu lepszych kandydatów (user:Wulfstan, user:Wiktoryn, Ty... Ponadto miałem ostatnio pewne konflikty. Mpn (dyskusja) 13:22, 2 mar 2021 (CET)

na mnie mówisz, a sam się nie wpisujesz, że będziesz kandydował, jak Cię zgłaszam Mpn (dyskusja) 20:27, 2 mar 2021 (CET) Ja już zaakceptowałem, teraz czekam na Was. :) Openbk (dyskusja) 21:30, 2 mar 2021 (CET) Eh, ponieważ sytuacja zgłoszeń na razie jest dramatyczna, 3 potwierdzone osoby na 5 miejsc, jeżeli nie zgłosi się dwóch sensownych Kandydatów (Ciebie też mam tu na myśli), po pracy będę w domu przed 20 i potwierdzę możność kandydowania. Preferowałbym jednak kogo innego w KA widzieć (czy zbędnym będzie powtórzyć raz jeszcze? Lepiej nadajesz się tu ode mnie, potwierdź się) Mpn (dyskusja) 07:28, 5 mar 2021 (CET)

Odp:KAedytuj kod

Odp:KA

Cześć. Dzięki wielkie, ale byłem (i właśc. dalej jestem) wyłączony zarówno z życia rzeczywistego i tego wirtualnego – kwarantanna. Dzisiaj zaglądnąłem do PC, i przy okazji na wiki, bo musiałem zgłosić rządowi swój status „uziemienia”. Pozdrawiam, miłego weekendu. --Pit rock (dyskusja) 03:22, 6 mar 2021 (CET)

głosowania WZWedytuj kod

Czy takie zestawienie: Wikipedia:Wyróżniona zawartość Wikipedii/sprawdzanie/głosowania może być pomocne w razie awarii serwera i jak często warto je dla Twoich celów aktualizować. Jakie informacje jeszcze by się przydały. Domyślnie posortowane jest terminem zakończenia. To też można zmienić. ~malarz pl PISZ 23:30, 8 mar 2021 (CET)

 • W grę wchodzi też odpowiedni opis edycji, który można przeczytać w obserwowanych bez wchodzenia do zestawienia. ~malarz pl PISZ 00:29, 9 mar 2021 (CET)
 • To może opisz do czego ci jest pomocna ta strona z wynikami głosowań i jak z niej korzystasz. Zrobiłem taka jak jest aby za jednym spojrzeniem było widać co się kończy najszybciej. Mogę w tym zestawieniu powrzucać dowolne informacje związane z głosowaniami, grafiki itp. O ile ta strona na toolserwerze jest dla wszystkich to tą zrobiłbym pod opiekuna WZW. ~malarz pl PISZ 09:36, 9 mar 2021 (CET)

Rodzina Smithówedytuj kod

Hej, dyskusja nad DA w przypadku tego artykułu formalnie zakończyła się wczoraj, konieczne jest może jej przedłużenie w jakimś aspekcie, czy obecne trzy sprawdzenia wystarczą? Pozdr, Bacus15 • dyskusja 22:02, 31 mar 2021 (CEST)

Dreux u Kondeuszaedytuj kod

To powinno być u Knechta, ewentualnie w czymś starszym. Zaraz poszukam. Jak nie znajdę, to najwyżej to usunę, żeby już nic nie świeciło. Marencja (dyskusja) 18:30, 11 kwi 2021 (CEST)

Już dopisuję, ale ze starej XIX-wiecznej pracy, gdzie jest podobne sformułowanie, żeby za bardzo nie zmieniać tekstu Marcelusa. To nie jest jakieś kontrowersyjne i można potraktować jako wprowadzenie do kolejnego akapitu, ale mamy zagrodzenie drogi przez katolików, więc pod względem merytorycznym jest tu jednak pewna informacja. Gwizjusz będzie zatem wyżej, czyli w tymże akapicie, za źródłem. Marencja (dyskusja) 18:38, 11 kwi 2021 (CEST)

Ofiarowanie - Objawienie no co za różnica?edytuj kod

Ja nie pisałem o Ofiarowaniu Pańskim, lecz o Objawieniu Pańskim. A na stronie dyskusji podlinkowałem tekst rozmowy p. Przemysława Goławskiego z Grzegorzem Górnym, gdzie p. Górny stwierdza, iż jednak Objawienie Pańskie jest najstarszym świętem chrześcijan. Ja nie wiem, może on się myli. Michał Lew (dyskusja) 12:40, 14 kwi 2021 (CEST)

ok. dziękuję za wyjaśnienia. I masz rację, ze dziennikarz (do którego mam zaufanie), może się mylić. Następne zmiany będę dokonywał bardziej przemyślanie. Michał Lew (dyskusja) 19:13, 14 kwi 2021 (CEST)

RE: Sandakańskie marsze śmierciedytuj kod

Cześć. Zastanawiam się, czy to nie byłby już zbytek przypisów. Losy owych dziesięciu uciekinierów (nie mniej, nie więcej) zostały opisane pod tym akapitem i są w każdym wypadku opatrzone przypisami. Musiałbym na dobrą sprawę wskazać tę samą książkę i w zasadzie te same nr stron, co w poniższych artykułach tej sekcji. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 23:28, 23 maj 2021 (CEST)

Przyznam, że w tym momencie nieco się zgubiłem o co chodziło z wyłączonym zdaniem. Dodałem ten przypis, choć niemniej jest on moim zdaniem zbędny w świetle informacji zawartych w poniższych akapitach.Dreamcatcher25 (dyskusja) 23:38, 23 maj 2021 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Jacek555" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy