Dyskusja wikipedysty:Jckowal/2017–2019


Dyskusja wikipedysty:Jckowal/2017–2019 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Jckowal Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Kategorieedytuj kod

Aha- czy możesz pomóc z kategoriami do tego art.? Nie bardzo wiem, jakie tam dodać, oprócz 1... Klarqa (dyskusja)

Tak, tak, dosyłają mi informacje i pytają, i poprawki w brudnopisie :) Dzieki! Klarqa (dyskusja)

Brudnopisedytuj kod

Dodałem linki a jakiś życzliwy to usunął. Jak odzyskać te dane? (dyskusja)

Uważam, że przenoszenie do brudnopisu jest bardziej przyjazne niż usuwanie. Nie wszyscy (zwłaszcza nowicjusze) wiedzą, że admin zawsze może odwrócić skasowanie i zaczynają pisać od nowa stronę tekstu. Na dole informacji wklejanej w dyskusji jest napisane Zapisz sobie podany adres strony, aby nie mieć problemu z powrotem do niej. (czasami wyjaśniam to "na piechotę"), więc jest szansa, że ktoś ogarnięty znajdzie ją nazajutrz.

Wiem, że bardzo wiele takich brudnopisów jest porzucanych, ale uważam, że przenoszenie ma sens. Ciacho5 (dyskusja) 22:55, 4 sty 2017 (CET)

 • Uważam, że ma. Zwłaszcza, że staram się przenosić szybko. Mniejsze są szanse, że ktoś napisze art i po 15 minutach resetuje połączenie. Ciacho5 (dyskusja) 23:36, 4 sty 2017 (CET)

Nox (gra)edytuj kod

Cześć. Takie drobne przypomnienie - jak zgłaszasz jakiś artykuł do Poczekalni, staraj się informować odpowiedni wikiprojekt. Zawsze istnieje większa szansa, że ktoś zgłoszenie zauważy, wypowie się i często poprawi (o ile art. okaże się encyklopedyczny). Pozdrawiam :). Sir Lothar (dyskusja) 12:59, 8 sty 2017 (CET)

Ad:Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2017:01:08:Stadnik sandraedytuj kod

Ad:Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2017:01:08:Stadnik sandra

To jest hasło do ewidentnego eka: nazwa strony niepoprawna, hasło o ewidentnie nieency osobie ze źród~łem prowadzącym do bloga. Nie ma sensu takich rzeczy zgłaszać na DNU. Pozdrawiam. Andrzej19 (dyskusja) 22:24, 8 sty 2017 (CET)

Czy wieszedytuj kod

Dziękuję za wszystkie informacje o zakwalifikowaniu moich artykułów do rubryki Czy wiesz. Jednocześnie zapraszam do współpracy nad hasłem. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 18:29, 10 sty 2017 (CET))

Witaj. Twoje uwagi są słuszne. Rzecz w tym, że w Commons brak frontyspisu wydania cyklu. Ilustracje usunąłem, tak samo cały sonet. Kto chce, wejdzie na stronę słowacką i będzie miał 645 takich. Natomiast zostawiam ten krótki fragment ostatniego sonetu, bo jest on potwierdzeniem poprzedniego zdania. A przy okazji ilustruje wspomniane metrum. (Anagram16 (dyskusja) 22:59, 10 sty 2017 (CET))

Płocki Park Przemysłowo-Technologicznyedytuj kod

Gdzie widzisz styl reklamowy w tym artykule? Podasz przykłady? kacper3100 (dyskusja) 20:44, 13 sty 2017 (CET)kacper3100


Biblkiotekiedytuj kod

Ja na serio. Może to Efekt Wertera (widzi ktoś, że powstało hasło o bibliotece, wiec dopisuje swoją), a może ktoś na jakimś spotkaniu/biuletynie zasugerował rozwijanie Wikipedii, a ludzie zaczęli od opisywania swoich bibliotek. W takim razie należałoby doprecyzować tą zachętę (jeśli da się). Ciacho5 (dyskusja) 13:27, 14 sty 2017 (CET)

 • Napisałem do autorki ostatniego wpisu o bibliotece, może złapiemy kontakt ze środowiskiem. Moim zdaniem to byłaby bardzo cenna współpraca, bo oprócz wspomnianych źródeł i czasu, to jeszcze miejsce na prowadzenie spotkań/warsztatów, w dodatku to się wpisuje w ich misję. Ciacho5 (dyskusja) 15:00, 14 sty 2017 (CET)

Odp. Drobna zmianaedytuj kod

Dobry wieczór,

Miło mi, że się odezwałeś. Rozweseliłeś mnie pisząc "bądź przynajmniej łaskawa :-)

Sprawdziłam Preferencje – nie ma tam tej fajki/ptaszka.więc prawdopodobnie sama odruchowo zaznaczam drobną zmianę (częściej są drobne; mam cichą nadzieję, że przeważnie dobre). Dziwię się, bo wydawało mi się, że nie korzystam z tego tak często (nawet zapisując nowe artykuły???). Muszę się bardziej kontrolować, działać mniej bezmyślnie… Nie obiecuję – to wciąż jeszcze postanowienie noworoczne, a te rzadko udaje się dotrzymać.

Wszystkiego najlepszego Ci życzę na rok 2017 (to chyba nie jest ważne, że już jest niezupełnie nowy).

Pozdrawiam Cię serdecznie, Panie Dobrodzieju  :-) --Joanna (dyskusja) 20:00, 14 sty 2017 (CET)

Działacz społecznyedytuj kod

Cześć,

Dałem tym razem na ilustrację działacza społecznego z Kanady, szerzej nie znanego w Polsce. Pasuje?

Nie rozumiem, jaki był problem z Owsiakiem, ale dobrze. Mogłem go podpisać również wyłącznie jako: działacz społeczny, udając, że go nikt nie zna. Dałem go, bo właśnie jest znany, ilustracja była ładna, a nie miałem zamiaru niczego tym wyróżniać.--Gower (dyskusja) 10:00, 23 sty 2017 (CET)

Sprawdzenieedytuj kod

Hej!

Możesz proszę przejrzeć (sprawdzić) moją propozycję do "Czy Wiesz?" ? Edycja z 21 stycznia, Zgł. 12 (Hector Macdonald), będę wdzięczny :-)


Pozdrawiam,


Lord Hultonus (dyskusja) 15:55, 29 sty 2017 (CET)

A może tak, a może nie... gdzie uciekł kod?edytuj kod

Drogi Jckowalu, Niestety po przeniesieniu strony "A może tak, a może nie..." do brudnopisu (w cely poprawienia błędów i uzupełnienia danych) nie potrafię już znaleźć tego tekstu -- a byłem w trakcie jego edytowania. Czy mogę Cię prosić o wskazanie linku do miejsca, gdzie on się teraz znalazł? Będę wdzięczny.

Mam też prosbę: jak cytować książeczkę umieszczoną w okładce albumu muzycznego (bo dane stamtąd pochodzą)...

Synchro

Dziękuję ślicznie!edytuj kod

Dziękuję pięknie za wyjaśnienia. Postaram się zatem posłużyć jakimś istniejącym już wzorcem i poprawić brudnopis tak, żeby spełniał wymagania encyklopedyczności. Łączę pozdrowienia, Synchro 89.78.143.200 (dyskusja) 22:41, 31 sty 2017 (CET)

Ballady liryczneedytuj kod

Dziękuję za informację, ale do prezentacji to by chyba trzeba było troszkę poszerzyć. (Anagram16 (dyskusja) 13:38, 4 lut 2017 (CET))

Coś dopisałem. Artykuł przekroczył dziesięć tysięcy bajtów, ale to i tak niewiele, jak na manifest angielskiego romantyzmu. Kto chce, może spróbować dorzucić coś od siebie.(Anagram16 (dyskusja) 16:24, 4 lut 2017 (CET))

Moje artykuły Nancy Vieria i Elida Almeidaedytuj kod

Witam, odrzuono mi artykuł, tłumacząc brakiem wiarygodnych źródeł informacji. Biografię obu artystek otrzymałem od ich managera z agencji LUSAFRICA. To chyba dość wiarygodne źródło?

PUAedytuj kod

Hej, nie uważasz, że te parę guzików więcej mogłoby ułatwić Ci pracę? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 19:30, 6 lut 2017 (CET)

Commonsedytuj kod

Witam. Z okazji PUA trochę poklikałem Twój wkład i mam taką uwagę. Dajac zdjęcia typu [2] warto wstawić gdzieś lokalizację, nawet nie GPS, a słowną staw XXX koło Poznania czy coś takiego, a jak brak nazwy to staw w lesie Wólskim koło Pcimia. Bo w ten sposób zdjęcie będzie dokumentowało nie tylko roślinę, ale i obiekt gegraficzny. No i nie wiem czy jest sens ładować dwa zdjęcia tej samej kapliczki, z tego samego ujęcia tylko trochę dalej, bliżej. Moze lepiej wybrać jedno przed ładowaniem? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 21:51, 8 lut 2017 (CET)

Zadanie od Borewiczaedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. "Należy też wstawić do hasła szablon z informacją o toczącej się dyskusji w DNU. Zaleca się także poinformowanie określonego Wikiprojektu o tym fakcie." W celu ułatwiania zgłoszeń powstał specjalny gadżet, dzięki któremu można zgłaszać hasła automatycznie do wikiprojektów. Czasami w poczekalni lądują hasła z zakresu ekonomii, filozofii, historii, malarstwa, często biografie. Wikiprojekty związane z tymi dziedzinami są aktywne, a gadżetem nie da się do nich haseł zgłosić. Czy szansesą na to, abyś przypilnował usprawnienia powyższej sytuacji? Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 20:07, 10 lut 2017 (CET)

Magików już pytałem. Potrzebna jest osoba, która będzie chciała się bardziej w to zaangażować. Bez takiej osoby część wikiprojektów nadal nie będzie powiadamiana. Sławek Borewicz, → odbiór 21:24, 10 lut 2017 (CET) Tu masz kod: MediaWiki:Gadget-AjaxQuickDelete.js. Wystarczy kliknąć ctrl+f i znaleźć frazę this.wikiprojects = a potem uzupełnić. Sławek Borewicz, → odbiór 22:54, 10 lut 2017 (CET) Nie ma sprawy. Wolę się jednak usprawiedliwić na przyszłość - dlaczego nie zgłaszam informacji o DNU w wikiprojektach. Tak, jak wspomniałem - technicy nie byli zainteresowani uzupełnianiem kodu. Sławek Borewicz, → odbiór 13:12, 11 lut 2017 (CET)

Roman Maniewskiedytuj kod

Rw23 (dyskusja) 18:02, 11 lut 2017 (CET)

PUAedytuj kod

I już :) Gratuluje, dawno nie widziałem tak jednomyślnego PUA (o ile w ogóle widziałem) :) Pozdrawiam i cóż...powodzenia! :)--Tokyotown8 (dyskusja) 20:44, 15 lut 2017 (CET)

Drogi Administratorze vel Cieciu! ;)

Pamiętaj, że niektóre z Twoich zabawek mogą być niebezpieczne, a ich niewłaściwe użycie może zagrozić projektowi, który tak bardzo polubiłeś – Wikipedii.

Proszę przeczytaj uważnie poniższe metastrony (nawet jeśli już kiedyś to robiłeś, to może warto je sobie odświeżyć). Są to szczególnie istotne normy, których powinieneś przestrzegać w swojej pracy.

Pamiętaj – staraj się zachować spokój i zwróć uwagę, że czasem lepiej jest coś przedyskutować niż niepotrzebnie walczyć. Dlaczego? Bo siła Wikipedii leży w liczbie osób piszących artykuły (stąd główne zalecenie śmiałego edytowania stron), a wojna często niesie za sobą ofiary.

Zwróć też uwagę, że rewertowanie z podaniem powodu wcale nie musi być czasochłonne – wystarczy zainstalować sobie popupsa lub skorzystać z opcji "anuluj zmiany".

W razie problemów ze znalezieniem czegoś związanego z administracją zerknij na stronę Wikipedia:Administratorzy lub napisz na listę dyskusyjną administratorów (pamiętaj o regulaminie).

Dopisz się też na stronie Wikipedia:Administratorzy i dodaj do obserwowanych stronę Wikipedia:Prośby do administratorów. GRATULUJĘ :) Kamil.ryy (dyskusja) 20:54, 15 lut 2017 (CET).

Super, piękny wynik – gratulacje! Boston9 (dyskusja) 21:06, 15 lut 2017 (CET)
 • Gratuluję przeskoczenia wysokiego i trudnego muru do królestwa admińskiego i życzę miękkiego lądowania po drugiej stronie:) --Piotr967 podyskutujmy 21:09, 15 lut 2017 (CET)
 • Gratuluję. ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:13, 15 lut 2017 (CET)
 • Gratulacje, piękny wynik Andrzei111 (dyskusja) 21:45, 15 lut 2017 (CET)
 • I ja przyłączam się do gratulacji. Z całą pewnością zyskaliśmy dobrego admina. Torrosbak (dyskusja) 00:06, 16 lut 2017 (CET)

Gratuluję. Każdy polityk marzy o takim poparciu. Osiemdziesiąt głosów, chyba tyle mniej więcej zdecydowało kiedyś o wygranej George'a W. Busha w wyborach prezydenckich? W każdym razie cieszę się, że będziesz trzymał kontrolę. Ale nie przejmuj się głosami krytyki, jakie padły. I nie pracuj non stop. Nawet administrator powinien czasem odpocząć. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 02:05, 16 lut 2017 (CET))

 • Gratuluję, no i powodzenia życzę na tej nowej wikipedialnej drodze ;-) --Pit rock (dyskusja) 07:29, 16 lut 2017 (CET)
 • Gratulacje, może pora zarchiwizować stronę dyskusji, aby było miejsce dla tych, co będą szukać pomocy. :) Gdarin dyskusja 09:57, 16 lut 2017 (CET)
 • Ode mnie również gratulacje – 100% poparcia to się rzadko zdarza. :) Wszystkiego dobrego i pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 13:31, 16 lut 2017 (CET)
 • Dołączam się do gratulacji :). Powodzenia, Sir Lothar (dyskusja) 14:48, 16 lut 2017 (CET)
 • Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :) Yurek88 (vitalap) 17:22, 16 lut 2017 (CET)
 • Udanego guzikowania :) Strazak sam (dyskusja) 17:51, 16 lut 2017 (CET)
 • Powodzenia w pełnieniu nowej funkcji :) Neonek12 (dyskusja) 20:29, 16 lut 2017 (CET)
 • Gratulacje i zestaw mioteł w prezecie, żeby Ci narzędzi nie zabrakło :) masti <dyskusja> 20:33, 16 lut 2017 (CET)
 • Gratuluję również ;-). XaxeLoled»msg 01:05, 17 lut 2017 (CET)
 • Również, chociaż spóźnione, gratulacje :) Hoa binh (dyskusja) 10:38, 17 lut 2017 (CET)

Wikipedia:Administratorzyedytuj kod

Hej, Hej, nie zapomnij o wpisaniu się na listę Wikipedia:Administratorzy--Tokyotown8 (dyskusja) 21:23, 15 lut 2017 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:AleksandraKłedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:AleksandraKł

Cześć :) Mała dygresja: tu powinien chyba znaleźć się szablon "kom/nieency", bo taki był powód ek (a w szablonie "test" brak podstawowego linku do WP:ENCY). Pzdr. Ented (dyskusja) 23:58, 20 lut 2017 (CET)

Dopisałem się w dyskusji userki "ręcznie" ;) Ented (dyskusja) 23:58, 20 lut 2017 (CET)

Polski Instytut Badawczy i Muzuem (w Budapeszcie)edytuj kod

Dzień dobry. Przeniósł Pan hasło "Polski Instytut Badawczy i Muzuem" do "Polski Instytut Badawczy i Muzuem w Budapeszcie". Oficjalna nazwa instytucji (zgodnie z naszymi, instytutowo-muezalnymi dokumentami) jest bez "w Budapeszcie". Czy możliwa byłaby zmiana?

Przepraszam za problem, bo mogłam trochę namieszać pisząc hasło, w którym nie oddzieliłam wyraźnie tego, jaka nazwa jest oficjalna, a jaka się pojawia w dyskursie publicznym + w haśle "stała konferencja muzeów archiwów i bibliotek polskich na zachodzie" PIBM (będące członkiem organizacji) zostało błędnie wpisane razem z nazwą miejscowości.

Pozdrawiam, AS

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyedytuj kod

(Sorry to write in English)

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!

O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:04, 23 lut 2017 (CET)

Odp:Wikipedystka:Fiszka/brudnopis/Koncert skrzypcowyedytuj kod

Odp:Wikipedystka:Fiszka/brudnopis/Koncert skrzypcowy

Tak, ten usuń, bardzo proszę. Przepraszam za zamieszanie, faktycznie w złym miejscu wpisałam szablon ek. Pierwszy raz usuwam, trochę jeszcze błądzę :) --Fiszka (dyskusja) 15:45, 26 lut 2017 (CET)

Wielkie dzięki :) --Fiszka (dyskusja) 22:16, 26 lut 2017 (CET)

Mała prośbaedytuj kod

Wikipedia:Poczekalnia/naprawa - tutaj nie dyskutujemy nad usunięciem, a nad poprawą, jeśli hasło nie spełnia oczekiwań ency, nalezy je zgłosić do dyskusji nad usunięciem. Bo jeśli będziemy stamtąd je usuwać, to po co nam 2 miejsca z dyskusjami nad usunięciem :) Miej to prosze na uwadze. Stanko (dyskusja) 08:46, 27 lut 2017 (CET)

Wczoraj chyba usuwałem jedno (i nie pierwsze), nie chcąc robić zbędnej biurokracji i kolejnej dyskusji w innym miejscu, a prawdą jest - czasami lepiej usunąć niż trzymać w strasznej formie. Co innego jeśli hasło jest wyraźnie ency i ma jakąś podstawową treść. Inna sprawa, od jakiegoś czasu już, zastanawiam się nad sensem tej sekcji w DNU, jak długo tam sprzątam (a zacząłem jeszcze przed posiadaniem przycisków admińskich) usuwam zgłoszenia z treścią do archiwum, większość haseł jest niestety niepoprawione. Niedawno Elfhelm (o ile dobrze pamiętam) gdzieś w kawiarence pisał, że Naprawa nie zdaje egzaminu. Może to już czas aby tę sekcję zreformować, usunąć lub zrobić jeszcze coś innego... Stanko (dyskusja) 22:52, 4 mar 2017 (CET)

Namtendedytuj kod

Cześć. Raczej wskazany byłby ban infinite – patrz Mantend (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) i WP:PdA. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 19:06, 1 mar 2017 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2017:02:17:Mel Ignatowedytuj kod

Hej, witaj Jckowalu.

Nie podważam woli narodu co do usunięcia tego artykułu. Mam jednak pytanie, czy jest możliwość odzyskania jego treści na użytek prywatny? Wiem, że np. na Wikiźródłach usunięcie książki jest odwracalne i w każdej chwili można przywrócić jej treść. Superjurek (dyskusja) 20:32, 2 mar 2017 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacjeedytuj kod

Wystarczy potwierdzić :) Kamil.ryy (dyskusja) 08:49, 3 mar 2017 (CET).

Odpowiedź na hasło Geckonetedytuj kod

Witaj, przed dodaniem wykasowanego przez Ciebie hasła Geckonet dokładnie przeczytałem Pierwsze kroki i dodałem pomorskiego operatora telekomunikacyjnego kierując się hasłami innych operatorów, w tym Moico, który jednak został uznany za hasło encyklopedyczne przy krótszej historii i mniejszym zasięgu. Prosiłbym Ciebie o ponowne przyjrzenie się artykułowi. Mimo wszystko dzięki za wyjaśnienia, przy kolejnych hasłach będę ostrożniejszy.

ĘKedytuj kod

Hej. Usunąłeś hasło/przekierowanie, do którego były linkujące Andrzei111 (dyskusja) 10:52, 5 mar 2017 (CET)

Głodzenieedytuj kod

Może być (1) to z en.wiki (2) Plik:Pvt Jackson O Broshears 1864.jpg, reszta mi się wydaje jeszcze bardzie drastyczna. --Pnapora (dyskusja) 23:48, 5 mar 2017 (CET)

Władysław Leszczyńskiedytuj kod

 • @Jckowal Dziękuję! Dopiero się rozkręcam - o Leszczyńskim jest jeszcze sporo do napisania. Mkonik80 (dyskusja) 00:32, 6 mar 2017 (CET)

Mała prośbaedytuj kod

Proszę o usunięcie przekierowania Wikipedysta:Velvet Underground 1967/Loaded (album). Dziękuję.Velvet Underground 1967 (dyskusja) 17:11, 7 mar 2017 (CET)

Kalendarz ziemiański edytuj kod

Hej :) To raczej hoax/żart, niż substub ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 23:39, 10 mar 2017 (CET)

Kategorieedytuj kod

Znajdę gdzieś listę wywołań powodujących błędy? ArtWW (dyskusja) 23:48, 10 mar 2017 (CET)

Pracuje nad szablonem dla motocykli i z racji dużych zmian jakie poczyniłem powoduje on błędy w istniejących już artykułach. Chodzi o listę wszystkich błędnych odwołań do tych artykułów jakie powstały.

Odp:Gadżetyedytuj kod

Gadżety

Cześć. W porządku. Miałem włączone jedynie DelReqHandler na potrzeby Poczekalni. Ale włączyłem sobie pozostałe. Zobaczymy czy się przydadzą ;-) Na razie bawię się z naprawą biogramu Sama Houstona. Nie przypadkowo już 2. raz trafia na wokandę Poczekalni :-) Pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 23:46, 11 mar 2017 (CET)

Eduardo Gudiño Kiefferedytuj kod

Możesz go skasować całkiem. Ktoś inny napisze kiedy indziej. 2A02:A31B:43F:3D80:25F8:8F83:ACEB:8BDB (dyskusja) 16:22, 14 mar 2017 (CET)

Rachel Renee Russelledytuj kod

Witaj, wprowadziłem pewne uzupełnienia do artykułu Rachel Renee Russell autorstwa Idzikowa. Spojrzyj proszę, czy to wystarczy. (Anagram16 (dyskusja) 21:27, 15 mar 2017 (CET))

Data według tego źródła [3]. Jeżeli to prawda, to pani wygląda młodo. Nic tu nie wymądrzę. Może rzeczywiście lepiej się wycofać z podawania daty urodzenia.(Anagram16 (dyskusja) 21:41, 15 mar 2017 (CET)) Gdyby ta pani żyła w piętnastym wieku, to bym rozumiał. Ale teraz podstawowe dane powinny być dostępne i pewne, przynajmniej jeśli chodzi o rok urodzenia. Zdarzają się oczywiście wypadki fałszowania własnej biografii, ale raczej w kierunku odmładzania się. Wydaje mi się, że szkoda czasu na dociekania, ile pisarka ma lat. I tak zrobiliśmy dla tego artykułu dużo, zanim ktoś zacznie się zastanawiać, czy pisarka jest encyklopedyczna. Są inni autorzy, może nawet ważniejsi, których u nas jeszcze brakuje. (Anagram16 (dyskusja) 21:56, 15 mar 2017 (CET))

Prośby do Administratorówedytuj kod

Po pierwsze dziękuję, po drugie coś mi sie zacina. --J.Dygas (dyskusja) 18:04, 20 mar 2017 (CET)

Teraz,to chyba ten sam--J.Dygas (dyskusja) 18:21, 20 mar 2017 (CET)

Kategorieedytuj kod

Czym głębiej wchodzę w drzewko tym więcej widzę do posegregowania. Ok zwolnię bo na raz tego nie ogarnę i tak. --ArtWW (dyskusja) 20:47, 20 mar 2017 (CET)

Postacie byli czy postacie były?edytuj kod

Witam!
Jeśli miałaby być forma „byli”, to zdanie musiałoby mieć taki, na przykład, kształt: Ludwig von Mises i Friedrich Hayek – czołowe postacie austriackiej szkoły ekonomii – byli współpracownikami Karla Poppera, z którym utworzyli Stowarzyszenie Mont Pelerin.
Ewentualnie taki: Ludwig von Mises i Friedrich Hayek, czołowe postacie austriackiej szkoły ekonomii, byli współpracownikami Karla Poppera, z którym utworzyli Stowarzyszenie Mont Pelerin.
Notabene zdanie to nie ma związku z tematem artykułu, więc je usunę.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 21:20, 21 mar 2017 (CET)

eksperymenty edycyjneedytuj kod

pomyślę nad tym, ale nie jest to pierwszy priorytet, masti <dyskusja> 16:42, 22 mar 2017 (CET)

Prośba o przeniesienie stronyedytuj kod

Witam. Poprawiłem : Casual dining. Powstanie tekstu tłumaczę tym, iż przeglądałem artykuł o Pizza Hut i brakowało mi informacji na powyższy temat. Proszę zatem nie brać przypisów jako ukryty tekst marketingowy promujący tą lub inną stronę internetową lub sieć restauracji. Przy okazji sam trochę więcej dany temat zgłębiłem. Pozdrawiam. 83.7.145.169 (dyskusja) 13:47, 23 mar 2017 (CET)

 • Proszę o sprawdzenie powyższego artykułu. Dodałem trochę prasówki. Pozdrawiam. 83.7.30.86 (dyskusja) 23:01, 26 mar 2017 (CEST)

re: P.Świerkowskiedytuj kod

Po co mi spamujesz stronę dyskusji, skoro sam oznaczyłem ten artykuł jako {{ek}}? Anonim WX (dyskusja) 15:00, 26 mar 2017 (CEST)

Znam zasady. Kiedyś napisałem artykuł, jednak niedawno zorientowałem się, że wymienione osiągnięcia, nagrody itd. to tak naprawdę było to doświadczenie zawodowe w firmie APA Bułat. Osoba jeszcze nieencyklopedyczna, dlatego wstawiłem ek. Anonim WX (dyskusja) 15:25, 26 mar 2017 (CEST)

nabijanie edycjiedytuj kod

To nie jest wstyd dla administratora i doświadczonego redaktora "robić za bota" i udawac, że się edytuje w przestrzeni głównej artykułów i tym samym poprawiać sobie statystykę? Administrator-bot ma tę wadę, ze nie można go wyłączyć i w moich obserwowanych nie mogę śledzić zmian bo zawalone są Twoimi zamianami kategorii z półspacjami. Bota- i owszem, mozna nie obserwować. Moze wiec bot?--Kerim44 (dyskusja) 22:09, 29 mar 2017 (CEST)

oczywiscie nie musisz odpisywac--Kerim44 (dyskusja) 22:10, 29 mar 2017 (CEST)

Być może powinienem zrozumieć i może i źle oceniłem Twoje intencje "nabijania edycji". Intencje znasz tylko TY i na pewno są nacechowane Twoja dbałością o stan wikipedii ale.. jak napisałem wyżej, przeszkadza mi "zaciemnianie" mojej strony obserwowanych. Jak napisałem wyzej - nie mogę wyłączyć "administratora bota" (bota wyłączyć można). Nadal uważam, ze masowa zmiana kategorii, z uwagi na zmianę w niej jednego znaku to "robota dla bota" ;).

Inną sprawą jest fakt, że narzędzie edytorskie przyznane zostało tylko adminom. Jego wykorzystanie to w zasadzie działania merytoryczne a nie administracyjne. Dlaczego niby ja - "stary redaktor" musze pstrykac ileś tam razy, by dodać do artykułów szablon organizacyjny, który właśnie stworzyłem, a artykułów jest zbyt mało by zatrudniać bota. Oczywiscie - sprawa jest dyskusyjna - dac do reki masowe narzędzie edytowania każdemu mogłoby spowodować szereg "dużych" wandalizmów, nieprzemyślanych działań. Od ocen merytorycznych nie jest jednak administrator, który nie jest redaktorem+. Sprawa oczywiście do innej dyskusji--Kerim44 (dyskusja) 10:10, 30 mar 2017 (CEST) aaa ... oczywiście ze "inni administratorzy" nie wzbudzają we mnie strachu :)) i dałem już kilka razy wyraz swojemu niezadowoleniu w tej materii. Krytykuję problem, a nie np Ciebie osobiście. Nie mam jednak przekonania do wielkich dysput, stąd rozmowy indywidualne.--Kerim44 (dyskusja) 10:10, 30 mar 2017 (CEST)

Odp. Ad:Wikipedysta:Whistle2/brudnopisedytuj kod

Dzięki za wskazówki, za drugą próbą udało się przenieść całą stronę a potem jeszcze ją bardziej rozwinąć - znalazłem nowy (dla mnie) rodzaj infoboksu do użycia w tym artykule. Dzięki raz jeszcze za okazaną pomoc, Pozdrawiam Whistle2 (dyskusja) 02:46, 31 mar 2017 (CEST)

Kościółedytuj kod

Dzień dobry:) Mam do Ciebie pytanie: Czy wszystkie kościoły są encyklopedyczne ? Pozdrawiam z Torunia--Mateuszgdynia (dyskusja) 21:29, 7 kwi 2017 (CEST)

Odp:Ad:Dyskusja:Style humoruedytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja:Style humoru

Cześć. Yhmm, masz rację. Poszło ekiem. Pzdr. Ented (dyskusja) 20:04, 8 kwi 2017 (CEST)

Stowarzyszenie Filmforumedytuj kod

Może dać by im z 2 doby na zmianę username ? Nie jest to takie szybkie i oczywiste. Pzdr, IOIOI2 20:13, 13 kwi 2017 (CEST)

Odp.Ad:Poczekalnia/artykuły/2017:04:13:Ubajd Allah al-Mahdiedytuj kod

Odp.Ad:Poczekalnia/artykuły/2017:04:13:Ubajd Allah al-Mahdi

Cześć, dzięki za informacje, bo przyznam, że średnio się w tym temacie orientuję. Myślałem, że komentarz Marekosa to jakaś sugestia do mnie (z tym wycofaniem). Dzięki też za wyrozumiałość (choć nowicjuszem nie jestem i powinienem to wiedzieć). Pozdrawiam, Czytelnik Janek (dyskusja) 18:27, 15 kwi 2017 (CEST)

Reprezentacja Kosowa w piłce nożnej kobietedytuj kod

Przyznam, że jest dla mnie zupełną zagadką dlaczego np. ten artykuł (i pozostałe +/- 50 podobnych) jest encyklopedyczny na tyle, że wisi na Wikipedii bez źródeł, natomiast mój art. został usunięty. Może odrobinę konsekwencji?--Curt (dyskusja) 02:17, 16 kwi 2017 (CEST)

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Co sprawia, że pozostałe artykuł o reprezentacjach kobiet są na tyle encyklopedyczne, że nie są przenoszone do brudnopisów ich twórców?--Curt (dyskusja) 11:57, 16 kwi 2017 (CEST)

Dziękuję za odpowiedź. W związku z tym proszę, jako starszego i bardziej doświadczonego użytkownika o radę. Artykuł został napisany prawie wyłącznie o inne artykuły w Wikipedii: polskiej i obcojęzycznych. W jaki sposób mam to zaznaczyć w artykule, żeby ten mógł zaistnieć na Wikipedii poza moim brudnopisem? --Curt (dyskusja) 21:07, 16 kwi 2017 (CEST)

Mihail Moruzovedytuj kod

dlaczego usuneles tak szybko ? ja chcialem za kilka godzin dodac tekstu (Zelialex (dyskusja) 20:04, 17 kwi 2017 (CEST))

Wilhelm Fitzneredytuj kod

Witam, może trochę więcej czasu bym dostał? Nie pisałem art na wiki z 9 lat i chciałem do tego wrócić. Takie podejście nie zachęca.... Bechstein


Proszę wyjaśnić, dlaczego strona Krzyżowski Paweł (1871 - 1937) została usunięta. Od początku proszę o pomoc, nie o usunięcie. Dyskusja /17 luty 2017/ była wyjątkowo nieuczciwa. To była dyskusja skrajnie negująca postać i jej zasługi. To postać ze Śląska. Polski działacz społeczny, narodowy, związany z Józefem Piłsudskim, żołnierz i powstaniec śląski, który działał w czasie, o którym jest bardzo mało artykułów na wikipedii. Czy nie powinno to być zaletą artykułu? Artykuł jest zilustrowany wieloma, ciekawymi, cennymi fotografiami. Jest wiele źródeł na temat Pawła Krzyżowskiego, może więc lepiej zaproponować temat do napisania komuś tak, by artykuł został jednak przyjęty, a nie a priori odrzucony. Dodatkowo, raczej potępiam taki lekceważący i zniechęcający (słowa: "na zawsze"?!)stosunek względem osoby, która z zaangażowaniem pisze swój pierwszy artykuł. Gdzie tu pomoc? Jeszcze raz polecam Polskiej Wikipedii artykuł do przejrzenia. Tytuł artykułu brzmi: Krzyżowski Paweł (1871 - 1937).

Prekursoredytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 21:24, 28 kwi 2017 (CEST)

Odp:Gratulacje:)edytuj kod

Odp:Gratulacje:)

nie wiesz we wszystko co napisano na mój temat, naprawdę miły ze mnie gość, nikt kto przychodzi na Wikipedię w dobrych zamiarach, nie ma się czego obawiać :) Gdarin dyskusja 18:21, 30 kwi 2017 (CEST)Witaj Jckowal! Jak mogę usuwać i przenosić do brudnopisów artykuły? Lawirr56 21:02, 30 kwi 2017 (CEST)

Zabezpieczenie stronyedytuj kod

Cześć. Mam prośbę, żebyś obniżył poziom zabezpieczenia swojej strony użytkownika, bo żaden redaktor-nieadministrator nie może edytować szablonów na niej używanych, a chcę dokonać zmian na jednym (Weryfikowalność). Z góry dziękuję. --Wiklol (Re:) 19:58, 2 maj 2017 (CEST)

 • Aha. W sumie, to nie wiem, o co chodzi, bo wygląda na poziom redaktora, a mi pokazuje, że nie mam uprawnień. Odebrano mi redaktora? Wiklol (Re:) 20:04, 2 maj 2017 (CEST)

Dyskusja wikipedysty:LGpolskaedytuj kod

Nie pomyślałem o tym. Przy okazji jest jeszcze do zablokowania Sonypolska (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)
i Nokiapolska (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)
Popek04 (dyskusja) 15:55, 7 maj 2017 (CEST)

zasady przenoszenia do brudnopisuedytuj kod

Wstawiłem informację na stronie dyskusji. Popek04 (dyskusja) 17:04, 8 maj 2017 (CEST)

Hasło "Ewa Trafna"edytuj kod

Witam raz jeszcze i bardzo proszę o ponowne zerknięcie na przeniesione do brudnopisu hasło "Ewa Trafna".

Tydzień Fizyki i Astronomiiedytuj kod

--Wiklol (Re:) 23:22, 8 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:13, 10 maj 2017 (CEST)

hoteleedytuj kod

Dzień dobry:) Mam pytanie: czy wszystkie hotele są encyklopedyczne ? Z góry dzięki za odp, Mateusz--Mateuszgdynia (dyskusja) 20:08, 12 maj 2017 (CEST)

Odp:Odp:Prekursoredytuj kod

Odp:Odp:Prekursor

Zaiste. Zapomniałem. Ale teraz powstaje pytanie - czy odlinkowywanie 260 stron jest działaniem aby na pewno celowym? Jeden to mamy czerwony link w Wikipedii? Jeśli uważasz, że zdecydowanie należy to zrobić, to spoko, daj znać. Będzie gotowe za jakieś dwa tygodnie. Nie dorobiłem się jeszcze bota. A przynajmniej nie na Wikipedii :). 3maj się, dobrego wieczoru. Pawel Niemczuk (dyskusja) 01:12, 13 maj 2017 (CEST)

Odp:Odp:Prekursoredytuj kod

Odp:Odp:Prekursor

Well, wiesz co, czasem najtrudniej wpaść na rozwiązania nałatwiejsze (mam tu na myśli "Zadania dla botów"). Dzięx za hinta. Zajmę się sprawą. Pawel Niemczuk (dyskusja) 01:31, 13 maj 2017 (CEST)

Liczenie omeru w CzWedytuj kod

Cześć. Dziękuję, ale ten art już jest w CzW, włączony tutaj, czyli wspólnie z art. o Szawuot. Więc drugie zgłoszenie trzeba wycofać :) Jacek555 15:46, 13 maj 2017 (CEST)

ipek kolejowy wandaledytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wkład/Niebieski_Notes Kolejne wcielenie ipka kolejowego wandala, warto się mu przyjrzeć. Invisible kid (dyskusja) 22:00, 13 maj 2017 (CEST)

Szablon Fb team CA Bastiaedytuj kod

Szablon CA Bastia utworzony przed chwilą został usunięty. Chciałbym wiedzieć dlaczego? Jest mi potrzebny do tworzenia artykułów o turnieju pucharu ligi francuskiej. CA Bastia i SC Bastia to nie są te same drużyny - szablon tej drugiej istnieje, tej pierwszej nie. TheGeraltization (dyskusja) 23:12, 13 maj 2017 (CEST)

Zgłoszenie strony Kaplica Objawień do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 00:54, 14 maj 2017 (CEST)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Bartolominioedytuj kod

Do zblokowania. Troll Invisible kid (dyskusja) 00:11, 19 maj 2017 (CEST)

ipek kolejowy wandaledytuj kod

Powrócił po dłuższej przerwie i nawandalizował (usunięte grafiki bez uprawnień, z błędnym opisem): https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wkład/89.229.17.93 Invisible kid (dyskusja) 00:15, 19 maj 2017 (CEST)

 • Wobec niego trzeba zachować czujność :) Nie dość, że wandalizuje, edytuje bełkotliwie to jeszcze obraża użytkowników (zaatakował @Muri_91

i moją skromną osobę) Invisible kid (dyskusja) 11:57, 19 maj 2017 (CEST)

I wojna światowaedytuj kod

Cześć! A może zabezpieczyć dosyć częste wandalizmy, co o tym sądzisz?--J.Dygas (dyskusja) 08:19, 19 maj 2017 (CEST)

@Zombinen i @Zombinen2004edytuj kod

Czy można jakoś te pacynki przyblokować? Konta stworzone do wygłupów niestety Invisible kid (dyskusja) 15:01, 19 maj 2017 (CEST)

Odp.edytuj kod

Wybacz, ale każdemu w końcu nerwy puszczą. Mam nadzieję, że któryś z administratorów też za każdym logowaniem się będzie miał regularnie po 15 nowych podziękowań od użytkowników typu Robercik Karpiaczek czy Khoikhojoszki3422411212. I zobaczymy, jak długo psychicznie wytrzyma bez nicnierobienia. A prosiłem już w Kawiarence ponad miesiąc temu, bo tylko z tą jedną rzeczą chociaż coś zrobić. Zresztą to i tak nie ma sensu. Mam dosyć revertowania się po kilkanaście minut z wikingerem w kilku hasłach na raz i patrzenia, jak każde zgłoszenie takiej sprawy w Kawiarence (nie tylko przeze mnie, równie często przez Johna i Cybularnego) skutkuje tylko nakręcaniem się wikingera i kontynuowaniem tej zabawy przez kilka godzin. Dzisiaj trwa to już ponad 7 godzin. Mam nadzieję, że miło się bawicie blokując co dwie minuty kolejne trollkonto wikingera. Mam dosyć, odchodzę. Hoa binh (dyskusja) 19:20, 23 maj 2017 (CEST)

 • Jaka jest wartość takich porad? Odpocznij, to wikinger zniknie? Odpowiedz sobie, jaki jest sens wykonywania najdrobniejszej edycji ([4], [5]), skoro zaraz będzie z tego wandalizm ([6], [7])? Jaki jest sens pracy, tworzenia artykułu, skoro zaraz zostanie on przez trolla zniszczony ([8], [9])? Dzisiaj wystarczyła jedna edycja Cyblarnego, by zaraz za nią w historii zmian rozpętało się piekło. Ile razy można patrzeć, jak twoje edycje są jedna za drugą revertowane hurtem z opisami cyk w epoznan hoia huia? Odpowiedz sobie sam i zastanów się, ile tego trzeba, by zohydzić ci edytowanie. Hoa binh (dyskusja) 19:44, 23 maj 2017 (CEST)

Ad. Maxwell Itoyaedytuj kod

Cześć, zwrócono się do mnie o pomoc - nowa wikiepdystka Andżela utworzyła dziś swój 1. art. na pl wiki - dziś jest rocznica zabójstwa Maxwelala i zalezy grupie jego znajomych, by ten artykuł dzis był na wiki. Oczywiście mają problem teraz, bo przeniesiono do brudnopisu. Chcę im pomóc i tłumaczę właśnie zasady. :) Czy wesprzesz nas? Już znalazłam im źródła, przywrócmy im ten art i ja pomogę im dopracować. Klarqa (dyskusja)

Dzięki za odpowiedź! Tak jak właśnie im tłumaczę i spróbujemy choć podstawową wersję dziś postawić - z kilkoma chociaż źródłami itd. Zajrzyj proszę później tam jeszcze jeśli możesz. Nauczyli się jak edytować z YouTube, więc szacunek :) Klarqa (dyskusja)

rewolucjeedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Chyba wystarczy blokować zakresy - do skutku. Pewnie kilkadziesiąt stałych IP zostanie, z których edycje są odpowiednie. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 19:58, 24 maj 2017 (CEST)

Blokady na miesiąc dla zakresu nie są długie. Można je powtarzać po każdym powrocie problemu od razu. To rozwiązanie pośrednie, awaryjne i chyba nieużywane. Ale to tylko sugestia do rozważenia. Sławek Borewicz, → odbiór 18:33, 25 maj 2017 (CEST)

Jan Smugaedytuj kod

Witaj. W nowych stronach pojawiło się hasło Jan Smuga. Można się domyślać, że to to jakiś uczeń napisał sobie wypracowanie (chyba, że ktoś udaje ucznia). Właściwie artykuł można by zostawić (Smuga jest bohaterem całej, bardzo poczytnej serii, na której wychowały się już trzy pokolenia). Trzeba tylko zdecydować, czy zostawiamy. W każdym razie artykuł jest właściwie bezbłędny, co nawet jest trochę podejrzane. Może jakiś nauczyciel pomagał. (Anagram16 (dyskusja) 14:27, 25 maj 2017 (CEST))

O ile powieści mogę skombinować, to nie znam żadnych obiektywnych źródeł o omawianej postaci i cyklu powieściowym w ogóle, więc w tej chwili się tym nie zajmę. Broniłbym jednak artykułu przed wyekowaniem. Brudnopis to właściwe wyjście z sytuacji. A tak przy okazji, byłem w kawiarence i widziałem dyskusję o IP-kach i wandalach. Cóż, takie czasy, że terroryści są wszędzie i trzeba się przed nimi skutecznie bronić, nawet, jeśli to będzie oznaczać pewne ograniczenie swobód. Pomysł z zakładaniem konta i potwierdzaniem przez e-mail jest rozsądny, w końcu tak działają sklepy internetowe. Bez zdecydowanych działań Wikipedia może się nie ostać. (Anagram16 (dyskusja) 19:11, 25 maj 2017 (CEST)) Trafiłem do Wikipedii, bo była otwarta na wszystkich. Nie założyłbym konta, gdybym nie został do tego namówiony po jakichś dwóch tygodniach edytowania. Wolałbym, żeby projekt pozostał ogólnodostępny, ale nie jestem na tyle naiwny, żeby sądzić, że wandale odpuszczą. Jest problem, że przy okazji walki z wandalami zniechęci się do pisania wielu rzetelnych użytkowników, edytujących bez loginu. Trzeba jednak powiedzieć, że wielu autorów zniechęci się, jeśli ich osobiście dotknie sprawa wandalizowania, albo, jeśli choćby o nim usłyszą od innych ofiar. Nie sądziłem, że podziękowaniami można spamować. Może i tu przydałyby się jakieś ograniczenia, na przykład jedno podziękowanie z określonego konta na inne określone konto na dobę. Głosowanie teraz jest nieformalne (a więc zapewne nikt się nie przejmie jego wynikami), nie wykluczam jednak udziału w prawdziwym głosowaniu, gdyby do niego doszło. Dyskusję będę śledził i może coś do niej dorzucę. Nie odpowiadaj, proszę, na tę wiadomość bez koniecznej potrzeby, szkoda Twojego czasu. Również pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 20:19, 25 maj 2017 (CEST)) Wandalizm (przypuszczalnie): Artykuł: Kościół Goliszewie, zilustrowany jakimś austriackim zdjęciem. Autor IP. (Anagram16 (dyskusja) 23:27, 25 maj 2017 (CEST))

Antoni Leitgeberedytuj kod

Przecież można ukryć tekst wersji NPA, po co usuwać całą historię. SpiderMum (dyskusja) 15:19, 27 maj 2017 (CEST)

Odp:Badwareedytuj kod

Odp:Badware

Przekierowanie odtworzyłem. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 16:38, 27 maj 2017 (CEST)

Wniosekedytuj kod

Jak się zdążyłem przekonać, Twój wniosek o obowiązkową rejestrację natrafił na silny opór. Sam nie jestem tak radykalny, żeby od razu blokować wszystkich niezarejestrowanych, ale rozumiem Twoje (i nie tylko Twoje stanowisko). Gdyby mnie ktoś obrażał po dwadzieścia razy dziennie, też bym się zirytował. Zastanawiam się, czy rozwiązaniem nie byłoby wprowadzenie jasnej hierarchii artykułów i uprawnień do ich edytowania. Gdyby zabezpieczać każde hasło, jako tako zrobione, przed ingerencją, mogłoby być chyba lepiej. Inne projekty tak działają. Nie wiem, jak to wygląda od strony technicznej, ale można by pozostawić edycję artykułów już zatwierdzonych redaktorom (ewentualnie redaktorom zaawansowanym i administratorom), a edycje dyskusji tych haseł niezarejestrowanym i nowym zarejestrowanym. Gdyby obowiązywała jakaś karencja na edytowanie po założeniu konta uniknęlibyśmy wandalizowania z konta założonego pięć minut temu specjalnie w tym celu. (Anagram16 (dyskusja) 18:18, 27 maj 2017 (CEST))

Odp:DNUedytuj kod

Może faktycznie zbyt stanowczo to poszło i mogłes poczuć się urażony. Ostatnio coś złego dzieje się na Wikipedii - ludzie zaczynają skakać sobie do oczu, atmosfera udziela się coraz więcej osób. Sam w tym uczestniczę i zaczyna mnie to martwić. Po kolejnej lekturze dyskusji w Kawiarenkach można mieć obawy o to czy aby początek nieporozumień i kłótni starych Wikipedystów nie jest początkiem jej końca. Zdecydowanie masz racje. Powinienem w pierwszej kolejności do Ciebie się zwrócić i poprosić o cofnięcie. Sam zawsze taką kolejność preferowałem i proponowałem a teraz sam ją złamałem :(. Przepraszam--Adamt rzeknij słowo 23:18, 30 maj 2017 (CEST)

Odp:Czas na małą rewolucję!edytuj kod

O ile ostatnio mało mam czasu na edycje, to staram się być na bieżąco, zwłaszcza z tą dyskusją. Uważam po prostu, że nie ma żadnych podstaw do przewidywania zachowania edytorów spod IP, gdy wprowadzimy możliwość edycji tylko dla posiadających konta. Podobnie, moim zdaniem nie masz racji w tym, że wprowadzenie zasady jedno konto = jeden adres e-mail coś zmieni, bo jak napisałem w tamtym miejscu – bez problemu można wykorzystać bardzo wiele (faktycznie nieistniejących) adresów mailowych (a więc po wprowadzeniu tej zasady: zarejestrować bardzo wiele kont) posiadając tylko jeden adres. W dodatku nie mamy żadnych faktycznych danych o czymkolwiek, co jest przedmiotem tej dyskusji – nikt nie sprawdzał ile edycji spod IP jest szkodliwych (w dłuższym czasie), ile czasu zajmuje wycofywanie tych zmian, jak bardzo może zniechęcać to profesjonalistów, ale też jak bardzo może spowodować zmniejszenie np. drobnych poprawek dokonywanych spod IP bądź ogólnie zmniejszenie liczby nowych edytorów. Krótko mówiąc: wszystko tutaj jest zupełnie po omacku, w dodatku zupełnie nie widzę odniesienia do problemu wikingera (a także Karpiaka et consortes), o którym była mowa we wcześniejszym wątku Dla kogo jest ta Wikipedia?, a który miał być podobno punktem wyjścia dla Twojej propozycji. Nie wiem jak wprowadzenie tej propozycji miałoby powstrzymać wikingera. Wostr (dyskusja) 23:47, 1 cze 2017 (CEST)

Zdublowane artykułyedytuj kod

Witaj, co zrobić z hasłami Zoë Akins i Zoe Akins. Na angielskiej Wikipedii jest artykuł Zoe Akins (bez kropek). Dlatego założyłem artykuł w tym właśnie brzmieniu. (Anagram16 (dyskusja) 21:27, 2 cze 2017 (CEST))

Wykonano według wskazania. Przepraszam za zamieszanie, ale artykuł był utworzony z czerwonego linku, stąd problem. (Anagram16 (dyskusja) 23:43, 2 cze 2017 (CEST))

DNUedytuj kod

Nie informuj chłopaka, który nie żyje. Trochę wyczucia... kićor Dajesz! 22:09, 3 cze 2017 (CEST)

Dzięki :) kićor Dajesz! 22:19, 3 cze 2017 (CEST) Z gadżetem to prawda. Ale jest cmentarz wikipedystów, warto wiedzieć, kto tam spoczywa. PS był zresztą adminem... Pozdrawiam. kićor Dajesz! 22:22, 3 cze 2017 (CEST) Sorry, ale jak to zobaczyłem, to mi się jakoś miękko zrobiło. Byliśmy bardzo zżyci, choć nigdy nie widzieliśmy się na oczy. kićor Dajesz! 22:24, 3 cze 2017 (CEST) Rozumiem. Przerwa nie ma z tym nic wspólnego, po prostu jestem bardzo wyczulony na punkcie chorób i śmierci. Może za bardzo... Oczywiście masz rację. kićor Dajesz! 22:42, 3 cze 2017 (CEST)

KaraToJaedytuj kod

Tak też myślałem, ale po jednym wpisie to nie tak bardzo. Ja bym napisał do niego czy nie mógłby zmienić strony i by było chyba ok. --J.Dygas (dyskusja) 22:40, 8 cze 2017 (CEST)

Ktoś się bawiedytuj kod

Spójrz, proszę, na artykuł "nieskończony tunel", zgodnie z nazwą jest to niekończące się przekierowanie. (Anagram16 (dyskusja) 20:04, 9 cze 2017 (CEST))

Po tym, jak do Ciebie napisałem, ktoś wstawił EK-a do tego hasła. Ja jednak od początku uznałem, że to sprawa poważniejsza niż jednorazowy wygłup, dlatego zgłosiłem. (Anagram16 (dyskusja) 23:07, 9 cze 2017 (CEST))

Ktoś się bawiedytuj kod

Św Cezary z Terazzina - ktoś się bawi znowu. Co chwila przywraca te 2 zdania, przy czym postać rzeczywiście historyczna. Invisible kid (dyskusja) 18:30, 15 cze 2017 (CEST)

Ktoś się bawiedytuj kod

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:23, 10 cze 2017 (CEST) 

Zabezpieczanieedytuj kod

Witaj, zauważyłem, że zabezpieczyłeś artykuł Adam Mickiewicz. Uważam, że w ten właśnie sposób trzeba. Skoro brak konsensusu w sprawie rejestrowania konta i użytkowników niezarejestrowanych, powinno się w jak największym stopniu chronić to, co już jest zrobione i wielokrotnie zweryfikowane przez kilku użytkowników. W innych projektach naukowych i biznesowych nie wszyscy pracownicy mają dostęp do zarchiwizowanych danych. Firmy się nauczyły, że dane trzeba zabezpieczać po tym, jak jakiś sfrustrowany urzędnik, zwolniony z pracy, albo stażysta, który nie dostał etatu, skasował dorobek czasem wielu lat. Zdarza się nawet, że profesorowie, którym się trafili niezbyt rozgarnięci magistranci i doktoranci, sami redagują ich prace, a potem zapisują w PDF-ie, zakazując wprowadzania jakichkolwiek "poprawek". Pytanie, po co to robią. Ano dlatego, że magister albo doktor idzie w Polskę i nic go nie obchodzi, zaś profesor zostaje na uczelni, a praca w archiwum i różne komisje kontrolne ją czytają. Jeśli ktoś ma pomysł na sensowne poszerzenie jakiegoś zabezpieczonego artykułu, zawsze może to zrobić za pośrednictwem któregoś z administratorów, jeśli sam nie ma takich uprawnień. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 19:19, 16 cze 2017 (CEST))

Re: Ipekedytuj kod

Znawcą nie jestem. Kilka przekierowań usunąłem. Zmianę kategorii różnych wersji Windowsów wycofali wcześniej inni. W sumie to niewiele zostało. ~malarz pl PISZ 23:44, 19 cze 2017 (CEST)

Odp:Odp:Prekursoredytuj kod

Odp:Odp:Prekursor

Po kolejnej przerwie w działalności na Wiki wynikającej z przyczyn osobistych i technicznych znów tu jestem i wracam do spraw, które wymagają załatwienia / dokończenia. Zgodnie z Twoją sugestią zgłosiłem na stronie "Zadania dla botów" sprawę odlinkowania nieszczęsnego prekursora. Pozdrawiam Pawel Niemczuk (dyskusja) 20:30, 22 cze 2017 (CEST)

Nowyedytuj kod

Witaj. Wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę na użytkownika Uro11. To może być dobry edytor. Na razie ma wersje nieprzejrzane. Napisał dwa czy trzy artykuły do aktualnego TT. (Anagram16 (dyskusja) 00:04, 27 cze 2017 (CEST))

To raczej ktoś, kto tu przyszedł pisać. I chyba zna się na rzeczy. (Anagram16 (dyskusja) 00:21, 27 cze 2017 (CEST))

Zdjęcie szablonu integracjiedytuj kod

Moim zdaniem to nie są zmiany redakcyjne :)

Skoro nie ma szablonów, to postaram się czym prędzej uwypuklić różnice między artykułami, na tyle na ile można to zrobić bez kwerendy źródeł. Tar Lócesilion (queta) 22:59, 8 lip 2017 (CEST)

Zgloszenie strony Kościół San Giovanni Elemosinario do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Nie spodziewałem się tak szybkiego zgłoszenia, bo jeszcze troszeczkę go zamierzam tu i ówdzie rozwinąć, ale dziś na pewno skończę. Krzysztof 13 (dyskusja) 14:36, 14 lip 2017 (CEST)

Podziękowanie - BLAPedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 07:24, 17 lip 2017 (CEST)

Podziękowanie - Biała dziuraedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 07:19, 24 lip 2017 (CEST)

Zgloszenie strony Ponte dell’Accademia do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dzięki za zgłoszenie!!! Krzysztof 13 (dyskusja) 21:13, 4 sie 2017 (CEST)

Kometyedytuj kod

wstawiłem właśnie zródła do swojej części. Pozdrawiam P.

Przyznanie uprawnień redaktoraedytuj kod

Witam mateistę! Jest opcja żebyś zerknął na przyznawanie uprawnień? Złożyłem wniosek dość dawno temu, i chyba nikt się tym nie zajął. Pozdrawiam! Aleksnder (dyskusja) 01:49, 9 sie 2017 (CEST)

Jerzy Zańskiedytuj kod

Szanowny Panie, dziękuję za pozostawienie rzeczonego w temacie. Wart jest tego. Serdecznie pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 00:21, 11 sie 2017 (CEST)

1.. 2.. 3..edytuj kod

Może zechcesz zdobyć hat tricka ? :) Ku uwadze. Pozdrawiam, IOIOI2 23:47, 23 sie 2017 (CEST)

Odp:Achromatopsja (książka)edytuj kod

Odp:Achromatopsja (książka)

Cześć. To jeszcze linkujące warto, by usunąć. :) Andrzei111 (dyskusja) 11:02, 28 sie 2017 (CEST)

Dyskusjaedytuj kod

Cześć. Chciałbym zachęcić Cię do włączenia się do dyskusji DNU nad Pytowy Janusz i Człowiek Warga. Konserwatyści za chwilę te hasła rozerwą na strzępy, stąd moja prośba. ;-) Pozdrawiam. Anonim WX (dyskusja) 23:52, 2 wrz 2017 (CEST)

Racja! Dzięki. Anonim WX (dyskusja) 18:48, 3 wrz 2017 (CEST)

Zgłoszenie strony Zamek Mackenzie do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 14:22, 11 wrz 2017 (CEST)

Brudnopisedytuj kod

Ej, ale proszę mój brudnopis zostawić w spokoju. Pozdrawiam AlekEPOP (dyskusja) 15:17, 17 wrz 2017 (CEST)

Domain-Driven Designedytuj kod

Należy usunąć przekierowanie, ponieważ oryginalna nazwa (jak i polska powinna brzmieć) to Domain-Driven Design, a nie Domain-driven design. Proszę o sprawdzenie źródeł dla potwierdzenia. Kuzdo (»msg) 09:56, 22 wrz 2017 (CEST)

Czyli skoro u kogoś może być błąd, to u nas też? Skoro zarówno autor, jak i oficjalna strona DDD podają nazwę wersalikami, to taka jest poprawna nazwa. Poza tym, jeżeli tytuł byłby pisany jak obecnie, to bezsensownym staje się skrót DDD. Proszę o nie akceptowanie dopuszczania błędów, bo gdzieś indziej jest błąd. Za angielską wiki nie odpowiadam(y) Kuzdo (»msg) 10:22, 22 wrz 2017 (CEST)

Skórnik krwawiącyedytuj kod

Czy mógłbyś zgłosić ten art. do czywiesza ?. Proponuję pytanie: Co ma wspólnego skórnik krwawiący z trzęsakiem?. Sam nie zajmowałem się czy wieszem i nie bardzo wiem, jak to zrobić. Selso (dyskusja) 09:05, 26 wrz 2017 (CEST)

Dzięki. Selso (dyskusja) 20:40, 26 wrz 2017 (CEST)

wpis o III Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowieedytuj kod

Witam

Odnośnie wczoraj skasowanej strony liceum. Jestem nauczycielem w III LO w Cz-wie i dyrektor szkoły (czyli właściciel praw do informacji zamieszczanych na stronie szkoły, loga, zdjęć itp.) zlecił mi umieszczenie wpisu dot. naszej szkoły na łamach Wikipedii. Mam zgodę ich właściciela na umieszczenie, czy jeszcze muszę jeszcze poniższe zaświadczenie wysłać do Wikipedii?


Niniejszym zaświadczam, że jestem jedynym właścicielem[1] wyłącznych majątkowych praw autorskich do następujących utworów[2]:

- wszystkie dane zawarte na stronie lo3msz.czest.pl

- logo szkoły

- i inne zdjęcia umieszczane na stronie domowej szkoły'

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wspomnianych utworów na zasadach licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, wersja 3.0 ( http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl )[3]. Jestem świadomy/a, że udostępniając tę pracę na wyżej wspomnianej licencji, zgadzam się na jej komercyjne wykorzystanie i modyfikacje w zależności od potrzeb użytkowników. Wiem, że autorzy zachowują osobiste prawa autorskie do wspomnianej pracy i że, o ile wyrażają taką wolę, ich autorstwo musi być uznane na zasadach wybranej powyżej licencji. Modyfikacje wprowadzone do pracy nie będą natomiast przypisywane tym autorom. Jestem świadomy/a, że licencja odnosi się tylko do kwestii prawno-autorskich, zastrzegam sobie prawo do podjęcia działań w stosunku do osób wykorzystujących ww. utwór/utwory w sposób sugerujący paszkwil czy zniesławienie oraz w przypadkach naruszania przez takie osoby praw osobistych, praw pokrewnych czy ograniczeń związanych ze znakami towarowymi. Przyjmuję do wiadomości, że wyrażonej niniejszym zgody nie mogę cofnąć i że utwory, na wykorzystanie których wyraziłem/am zgodę, mogą być bezterminowo przechowywane w dowolnej formie elektronicznej w projektach Wikimedia. DATA, IMIĘ i NAZWISKO WŁAŚCICIELA PRAW AUTORSKICH


Czy może taka ma być treść zaświadczenia?


Niniejszym zaświadczam, ze jestem prawnym reprezentantem właścicieli/jedynym właścicielem wyłącznych majątkowych praw autorskich do plików pierwotnie dostępnych pod adresem www.lo3msz.czest.pl Pliki zamieszczono w projektach Wikimedia, jako [NAZWA].

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wspomnianych utworów na zasadach licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, wersja 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl) [lub podać odpowiednią inną licencję]

Jestem świadomy, że udostępniając tę pracę na wyżej wspomnianych licencjach zgadzam się na jej komercyjne wykorzystanie i modyfikacje w zależności od potrzeb użytkowników.

Wiem, że autorzy zachowują osobiste prawa autorskie do wspomnianej pracy i że, o ile wyrażają taką wolę, ich autorstwo musi być uznane na zasadach wybranej powyżej licencji. Modyfikacje wprowadzone do pracy nie będą natomiast przypisywane tym autorom.

Jestem świadomy, że licencja odnosi się tylko do kwestii prawno-autorskich, zastrzegam sobie prawo do podjęcia działań w stosunku do osób wykorzystujących w/w utwór/utwory w sposób sugerujący paszkwil czy zniesławienie oraz w przypadkach naruszania przez takie osoby praw osobistych, praw pokrewnych czy ograniczeń związanych ze znakami towarowymi.

Przyjmuję do wiadomości, że wyrażonej niniejszym zgody nie mogę cofnąć i że pliki na wykorzystanie, których wyraziłem zgodę mogą być bezterminowo przechowywane w projektach Wikimedia.

Narzędziaedytuj kod

Hm. Miałem wszystkie wyłączone. Jestem ostrożny, bo na różnych kompach pracuję i czasami coś nie gra, więc ograniczam. Włączyłem na próbę, jak nic mi nie będzie przeszkadzać, to zostawię. A coś złego było w tych usuwaniach? Ciacho5 (dyskusja) 20:39, 29 wrz 2017 (CEST)

 • Ty, popacz. Ja miałem te narzędzia (powód usunięcia) kiedyś, a później mi zniknęły. Myślałem, że to ulubione hoabinhowe unowocześnianie Wikipedii i nawet mocna nie kląłem. Dzięki za zwrócenie uwagi. Ciacho5 (dyskusja) 23:10, 29 wrz 2017 (CEST)

Odp:Linkiedytuj kod

Odp:Linki

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Poprawę linków zgłosiłem do zadań dla bota. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 22:14, 29 wrz 2017 (CEST)

Wandaledytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wkład/Swen7 Invisible kid (dyskusja) 20:14, 12 paź 2017 (CEST)

Podziękowanie - GW170104edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:11, 26 paź 2017 (CEST)

Re: Narzędziaedytuj kod

Tak, chyba wszystkie możliwe włączyłem, na razie wiele nie wykorzystuję bo jak pewnie zauważyłeś sprzątam głównie reklamy :) Thraen (dyskusja) 14:00, 28 paź 2017 (CEST)

Odp:Gratulacje!!!edytuj kod

Odp:Gratulacje!!!

Bardzo dziękuję. :) O żadnym wieńcu nie myślę, raczej cieszę się, że w pewnych sprawach będę samowystarczalny. Bigos lubię, o ile nie posiada (!) grzybów. Wolę, gdy zamiast tego posiada śliwki. :P Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 19:04, 31 paź 2017 (CET)

odp. Excuse meedytuj kod

Jeżeli Ty uważasz, że się nadaje, to zgłaszaj :) Dziękuję i pozdrawiam --Joanna (dyskusja) 23:30, 1 lis 2017 (CET)

Hoaxedytuj kod

No proszę, kolejny hoax po Batucie, Imperium Lechitów :) Ktoś ma fantazję Invisible kid (dyskusja) 20:00, 5 lis 2017 (CET)

Odp:Przeniesione strony dyskusjiedytuj kod

Odp:Przeniesione strony dyskusji

Hej. Tak tak, wiem o tym. Wczoraj zresztą zwróciłem na to uwagę. Dzisiaj posprzątałem je wyjątkowo – dla treningu. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 20:49, 5 lis 2017 (CET)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wkład/95.40.202.144edytuj kod

Zablokuj w miarę możliwości - kolejne wcielenie IPka kolejowego wandala. Sprzątanie jego kocopołów zajęło mi sporo czasu. Invisible kid (dyskusja) 18:50, 7 lis 2017 (CET)

Odpowiedź do zdrowie kobietyedytuj kod

Dziękuję za informację. Umieściłam szablon,informujący, że strona ta jest edytowana. To po pierwsze. Po drugie artykuł ten jest tłumaczeniem strony angielskiej. Jestem tłumaczem medycznym z zawodu. Niestety ze względu na to, że w Polsce dziedzina zdrowia kobiet dopiero raczkuje, termin ten może wydawać ci się obcy, ale istnieje i coraz częściej się o tym mówi. Nawet ostatnio tłumaczyłam na konferencjii, poświęconej temu tematowi. Jak najbardziej wstawię odnośniki. Pozdrawiam Monika76and

Nowicjuszeedytuj kod

Hej, co do Dyskusja_wikipedysty:Giuseppe53, nieładnie grozić na dzień dobry banem, zwłaszcza nowicjuszowi. Spróbuj może postawić się na sekundę w butach autora tych haseł. Jasne, są one do niczego, nie spełniają standardów itd - tyle że nie zachęciłeś go do dopracowania ich. Raczej Twój komunikat można odczytywać "idź sobie stąd, a jak nie, to dostaniesz kopa". Wiem, że nie taka była Twoja intencja, ale wyszło niefajnie. //Halibutt 01:18, 18 lis 2017 (CET)

Brudnopis gotowy do przeniesieniaedytuj kod

Witam, chciałem prosić o przerzucenie mojego artykułu na stronę Wikipedii z brudnopisu. Uważam, że jest gotowa. Jeśli artykuł nie spełnił jakiegoś punktu regulaminu to proszę się kontaktować ze mną w kom. albo przez maila. Pozdrawiam

Re: Lakamatyu Homeledytuj kod

Jak to nie jest nieprawidłowe? Od grudnia 2016 roku istnieje nowy klub Lakamatyu Homel, który wcześniej nazywał się Homelżaldortrans. Jak mamy nazwać artykuł o tym nowym Lakamatyu w takim razie? Lakamatyu Homel (2016)? I wtedy na stronie Lakamatyau Homel ustawić jakąś niejednoznaczność? Pyciek (dyskusja) 17:18, 20 lis 2017 (CET)

 • Tak chciałbym stworzyć nowy artykuł o nazwie Lakamatyu Homel, który traktowałby o tym klubie Lokomotiv Gomel. Tylko teraz zastanawiam się jak go nazwać po polsku bo jak zobaczysz np. w artykule Puchar Białorusi w piłce nożnej (2016/2017) w tej chwili dwa różne kluby - Homelżeldortrans i FK Homel prowadzą do artykułu o FK Homel. Dawniej FK Homel to rzeczywiście był Lakamatyu Homel lecz w 1995 roku zmienili nazwę na FK Homel. Natomiast Homelżeldortrans to klub powstały w 2008 roku i w grudniu ubiegłego roku zmienił nazwę na Lakamatyu Homel, które jednak nie ma nic wspólnego z FK Homel, dlatego zastanawiam się jak nazwać nowy artykuł o klubie powstałym w 2008 roku.Pyciek (dyskusja) 17:27, 20 lis 2017 (CET)

Strony przeglądoweedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Być może jeszcze parę wrzucę do skasowania. Ale im bliżej końca, tym mniej mam inwencji - gdzie dokładnie przenosić, znaczy stąd: Kategoria:Strony przeglądowe tu Kategoria:Listy. Jakbyś chciał nieco wcześniej usunąć, częstuj się śmiało. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 20:42, 24 lis 2017 (CET)

Zespół pałacowy w Brwinowieedytuj kod

Tak wiem ;) chciałem tworzyć etapami bez brudnopisu, no ale ok najpierw zrobię na brudno. --KacperPawlak (dyskusja) 15:16, 25 lis 2017 (CET)

 Jasne, dzięki już dopracowuję --KacperPawlak (dyskusja) 15:28, 25 lis 2017 (CET) 

Odp:Catalina of Mary Rodríguezedytuj kod

Odp:Catalina of Mary Rodríguez

Hej :) Oczywiście, że pamiętam, dlaego przed skasowaniem wziąłem pod uwagę takie przesłanki:

 1. Hasło utworzono 25.11.2017 pod nazwą Catalina of Mary Rodríguez i w tym samym dniu autor przeniósł pod właściwą nazwę - zatem nie występuje pkt 1 z "Don't delete redirects/pl", imo najważniejszy.
 2. Nie tworzymy przekierowań w każdym innym języku, zatem dlaczego mielibyśmy faworyzować akurat angielski?
 3. Pierwotny tytuł hasła został zakwestionowany jako nieprawidłowy (bo niby dlaczego akurat angielski?) w Kawiarence.
 4. EK wstawił autor hasła, który zgodził się z komentarzem w Kawiarence.

Pzdr. Ented (dyskusja) 18:09, 25 lis 2017 (CET)

Re: Zmianaedytuj kod

Witaj. Widać, że się nie czyta listy mailingowej administratorów, tam jest wszystko :) Przedłużyłem, żeby nie bruździł, to jest niedozwolona pacynka tylko czekam na potwierdzenie od CU choć i bez tego właściwie mam pewność, pozdrawiam Cię Thraen (dyskusja) 21:32, 6 gru 2017 (CET)

Podważanie decyzji jednego administratora przez drugiego to najgorsze co tu można zrobić, jestem jak najdalszy od tego :) Przywróciłem po prostu Twoją pierwszą decyzję, bo prócz powodu jaki Ci napisałem już Ci zdążyli zarzucić prywatę, więc przejąłem sprawę zob. wpis u Bostona. Zawsze się ktoś trafi od marudzenia :) Thraen (dyskusja) 21:47, 6 gru 2017 (CET)

Invitation to Blocking tools consultationedytuj kod

Hello,

The Wikimedia Foundation's Anti-Harassment Tools team is inviting all Wikimedians to discuss new blocking tools and improvements to existing blocking tools in December 2017 for development work in early 2018.

We are specifically contacting you for your ideas because you are one of the top users of the blocking tool on pl Wikipedia. We think that your comments will help us make better improvements. You can post to the discussion in the language that you are most comfortable expressing your ideas.

Other ways that you can helpedytuj kod

 1. Spread the word that the consultation is happening; this is an important discussion for making decisions about improving the blocking tools.
 2. Help with translation.
 3. If you know of current or previous discussions about blocking tools that happened on your wiki, share the links.
 4. Help summarize the discussion to share back to your wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or send an email to the Anti-Harassment Tools team.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 20:41, 8 gru 2017 (CET)

 • I apologize for posting in English.
 • Please let us know if you wish to opt-out of all massmessage mailings from the Anti-harassment tools team.

Wandaledytuj kod

Hieralty to nie mój wpis. Ja zawsze na zalogowanym pisuję, dość często zmienia mi się IP (z racji przeglądarki). Być może jakiś wandal napisał z mojego poprzedniego IP (tam gdzie mieszkam jest to możliwe, bo to blok :) ). Nigdy nie zdarzyło mi się wandalizować Invisible kid (dyskusja) 23:16, 8 gru 2017 (CET)

Podziękowanie - Shibuya Miraiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:44, 9 gru 2017 (CET)

Odp:Odp:Szablon:Interfejsy komputeraedytuj kod

Odp:Odp:Szablon:Interfejsy komputera

Dzięki za przypomnienie :) Tak myślę, że to dobry pomysł. Jak chcesz zamknąć to zgłoszenie w DNU a szablon przenieść do popArtu to śmiało wrzucaj. Ja tam wpadnę dopiero za jakiś czas. Stanko (dyskusja) 18:57, 10 gru 2017 (CET)

Dyskusja:Bateria AAAedytuj kod

Witaj. Możesz mi podać uzasadnienie cofnięcia mojej edycji? Ja swój powód ek podałem. Ravpawlisz (dyskusja) 13:42, 14 gru 2017 (CET)

Zbędna oznacza że nie ma potrzeby trzymania tej strony. Jeśli nie to powiedz mi jaki jest powód jej zachowania. Zawsze jak jestem na stronie Wikipedii i widzę niebieski link dyskusji to klikam bo myślę że jest jakiś problem do rozwiąznia. A trzymanie głupiej dyskusji sprzed trzech lat tylko myli i utrudnia organizację i naprawę zgłoszonych błędów. Ravpawlisz (dyskusja) 00:14, 15 gru 2017 (CET) Dzięki. Ravpawlisz (dyskusja) 13:04, 15 gru 2017 (CET)

Linkedytuj kod

Witaj. Miło, że piszesz. Co do meritum. Ja zawsze wstawiałem tylko jeden link, dopóki nie zauważyłem u kogoś (nie wiem u kogo), że są dwa, jeśli nie więcej. Wrócę oczywiście do pojedynczego linkowania. Dziękuję za wskazówkę. (Anagram16 (dyskusja) 17:33, 18 gru 2017 (CET))

Waveneyedytuj kod

Czy możesz cofnąć drugie usunięcie, gdy je przeniosłem, dzięki. Buckden 5 (dyskusja) 22:03, 18 gru 2017 (CET)

Ale jest od 9 gru 2017. Buckden 5 (dyskusja) 22:15, 18 gru 2017 (CET)

Nie wiem w jaki sposób, ale ze wspomnianego wyżej artykułu zniknęła historia edycji. Prosiłbym o naprawienie. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 20:29, 19 gru 2017 (CET)

Jan Amor Tarnowski (1460–1514)edytuj kod

Hej. Odtworzyłem ze względu na to, że hasło było z 2009, podpadało pod Don't delete redirects. Pzdr. Ented (dyskusja) 19:01, 23 gru 2017 (CET)

Pustka (Częstochowa)edytuj kod

Nie jest możliwe dalsze dopracowanie artykułu, ponieważ jest to maksymalna ilość wiadomości. Warto jednak, by on powstał. Hovaki1 (dyskusja)

Odp:Niedziałające gadżetyedytuj kod

Odp:Niedziałające gadżety

Cześć. Mogę wiedzieć ile oraz jakie wikiprojekty chciałeś poinformować? Po wkładzie widzę, że chodzi pewnie o dwa artykuły Domki kunitzerowskie i Kamienica Karola Kretschmera. Kaligula (dyskusja) 20:44, 30 gru 2017 (CET)

Poprawione :) Kaligula (dyskusja) 23:53, 30 gru 2017 (CET)

Integracja artykułówedytuj kod

Hej! Z tej dyskusji wynika, że zintegrowałeś hasło Zszycie naciętego krocza z Nacięcie krocza. I super, ale jest jedno ale. Z historii hasła nie wynika ani skąd integrowałeś, ani czyj wkład tam dołączyłeś. Admini mają dostęp do wygodnej opcji integracji historii w taki sposób, żeby stało się zadość licencji na jakiej działa Wikipedia. Bo z historii hasła można wyczytać, że to Ty jesteś autorem - choć przecież nie tylko. Masz jak to poprawić? Czy poprosić o pomoc w PdA? //Halibutt 01:45, 1 sty 2018 (CET)

Odp:Brudnopisowy gadżetedytuj kod

Dzięki. Sprawdze przy najbliższej okazji jak to działa :) Na pewno mi pomoże i zaoszczędzi czas. --Adamt rzeknij słowo 16:05, 6 sty 2018 (CET)

PUAedytuj kod

No to w takim razie mam problem. Nie umiem jeszcze wszystkiego, choć zdecydowaną większość to i owszem. Jednocześnie wyraźnie czuję, że UR mi nie wystarcza, a URZ nie będzie. Ta propozycja nie była z myślą o mnie, lecz był to pomysł wikireformy. Cóż, była zbyt kontrowersyjna. Sebek A. (dyskusja) 16:54, 6 sty 2018 (CET)

Chciałem wypróbować UA na AdminToolsWiki, a tu strona z wnioskami nie działa. Ponadto nie mogę zainstalować oprogramowania MediaWiki. Czy WMF utrzymuje testową Wiki, gdzie biurokrata przyzna uprawnienia, bo na pl.wiki to testować nie można i tego jestem pewien? Sebek A. (dyskusja) 21:08, 7 sty 2018 (CET)

Pałac Myśliwski Habsurgów w Cieszynieedytuj kod

Cześć, piszę do Ciebie w dość dziwnej i komplikującej się sprawie. Dodałem do rubryki fajny artykuł, ale MBi protestuje. Czyli co? Wycofać? Podobno był pod tytułem z taką literówką, jak w tym czerwonym linku i faktycznie widzę, że usunięte przez Ciebie, no ale ja sprawdzić nie mogę nic. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 23:23, 12 sty 2018 (CET)

Reminder about Blocking consultationedytuj kod

Hello again,

The discussion about new blocking tools and improvements to existing blocking tools is happening on meta now and is in the final days.

We contacted you because you are one of the top users of the blocking tool on this wiki. We think that your comments will help us make better improvements. There is still time to share your ideas. You can post to the discussion in any language.

Thank you if you have already shared your thoughts. You can also help out by sharing a link to the meta discussion with users on this wiki. Or you can translate the summary of the discussion and share it on this wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or by email. For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk)

 • I apologize for posting in English.

23:20, 16 sty 2018 (CET)

Moja dyskusjaedytuj kod

Ja nie chcę tego wątku poza tym to moja dyskusja i moja sprawa pozdrawiam TheJoker7800 (dyskusja) 13:29, 17 sty 2018 (CET)

Ad: Dyskusja wikipedysty:Bożena Ferdyn - Janik (Regionalny Instytut Kultury w Katowicach)edytuj kod

Cześć Jckowal. Jestem teraz na warsztatach z edytowania Wikipedii w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach. Wpisuje się to w WP:GLAM.

Uważasz, że pracownicy zatrudnieni w RIK (pani Bożena Ferdyn Janik i jeszcze inna osoba) nie powinni mieć w loginie nazwy tej instytucji? To był - z tego co się dowiedziałem - pomysł Marty Moraczewskiej, koordynatorki GLAM w stowarzyszeniu Wikimedia Polska. Jeśli tak, to oczywiście zmienimy. --WTM (dyskusja) 18:34, 19 sty 2018 (CET)

oflagi-stalagiedytuj kod

Dzięki za zaintresowanie tematem. Musisz jednak wiedzieć,z e nie jestem wielkim znawcą hitlerowskiej machiny. Ot, po prostu, wpadła mi do ręki ksiażka i postanowiłem wstawić kilka stubów. W tym konkretnym, zgłoszonym przez Ciebie, przypadku [10] posłużyłem się nawet trochę nieregulaminowym wpisem w postaci ?, bo nie wiem czy mógł istnieć obóz o identycznym numerze w tym samym czasie i czy to nie jest tylko pomyłka drukarska.... ale... moze inni wiedzą i poprawią:))--Kerim44 (dyskusja) 18:23, 20 sty 2018 (CET)

 • OK ok... było tak - powstawały oflagi dla sowieckich oficerów, ale śmiertelność w nich była tak duża (choroby, epidemie, rozstrzeliwania), ze po pewnym czasie pozostawali (przywieziono ich kolejnymi transportami) już tam sami szeregowcy...zatem.... przemianowywano obozy na stalagi. Wydaje się, ze nazwa w przypadku jeńców sowieckich nie zawsze odpowiadała praktyce. Po prostu hitlerowcy nie przestrzegali zasad konwencji (co prawda ZSRR nie podpisał jej ale...). W tym przypadku jest problem (w mojej głowie hi hi) z tym 53. Numer ten widnieje jednak na kilku stronach podanej bibliografii, łącznie ze spisem treści i określa dwa różne obozy. Zatem z punktu widzenia wikipedycznego i zasady weryfikowalności wszystko jest OK--Kerim44 (dyskusja) 18:59, 20 sty 2018 (CET)

Usuwanie biogramuedytuj kod

dzięki za uwagę, uczę się Wikipedii, na razie w bólach, ale obiecuję poprawę. Nawet nie wiem do końca, czy odpowiadam w dobry sposób, mam przeczucie, że nie do końca :) Wishmaster 1988 (dyskusja) 00:59, 23 sty 2018 (CET) po pierwszych probach wiem jedno, ze to jest hobby czasochlonne oraz niewdzieczne. Widze tez, ze niektorzy traktuja to miejsce jak swoja wlasnosc i uzurpuja sobie prawa do lamania regulaminu, ktory chyba sami wczesniej ustalali. no ale nie ma na swiecie idealow :) pozdrowienia do Krakowa! Wishmaster 1988 (dyskusja) 11:36, 23 sty 2018 (CET)

Offset (poligrafia)edytuj kod

Witam!
Prawdopodobnie nie był to podstępny wandalizm, ale merytorycznych poprawek dokonywanych bez przekonującego uzasadnienia, zwłaszcza z IP, lepiej nie zatwierdzać.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 20:08, 23 sty 2018 (CET)

Integrujedytuj kod

Z tego co wiem, to jedynym integrującym jest Boston9, który zintegrował ok. 10% tego, co wisiało w kategorii (teraz już poniżej 900 haseł, a było blisko tysiąca). Sławek Borewicz, → odbiór 23:42, 25 sty 2018 (CET)

No to zostało wam +/- 435/3 integracji do zrobienia. Wypada ~150 na głowę. Zakładam, że jakieś 30% to jest usunięcie szablonu ze względu na niewłaściwe sugestie integrowania, albo kosz ze względu na brak źródeł po obu stronach (więc błędna nazwa leci jako pierwsza do kosza). Sławek Borewicz, → odbiór 00:04, 26 sty 2018 (CET) Pewnie dałoby się to szybciej zrobić niż 1500 cieków do przejrzenia, które mi zostały, albo ponad 3k wsi woj. łódzkiego, do których być może jeszcze przez wiele miesięcy nikt nie zajrzy. Sławek Borewicz, → odbiór 00:14, 26 sty 2018 (CET) Gdyby ktoś był chętny, można zacząć od tego: Baza danych (prawo)Break once run anywhereZgromadzenie plebejuszyBak (żeglarstwo)Tona rejestrowa nettoEnergia (filozofia)AbassiWektor przeciwnyWartość niemianowanaUkład regulacji ciągłejFarmacja stosowanaZmodyfikowana data juliańskaPerygeumDagaOgranicznik napięciaGrabowscy herbu TopórOpadanie minimalneObliczalność zbioru twierdzeńMSISDNHrabstwo Norfolk (Ontario)NarciarzReligia uniwersalnaMakrozoobentosFaszynaTolerancja wyznaniowaLandoletSzum migotaniaBarwiarzTeoria perturbacji (mechanika kwantowa)Majorat (majątek)Formacja eszelonowaZbiornik Río NegroLigandy chelatująceFascioKształtowanie odlewówSacrilegiumOgranicznik (komputer analogowy)MarynowanieNage-wazaUkład holonomicznyUkład nieholonomicznyLandauletUniversal Naming ConventionLokata pieniężnaSieć torfowaFaux cabrioletDynamiczny system informacji przestrzennejPowództwo posesoryjneLiparaPróg anaerobowyPustynia górzystaKozacy otomańscyEfekt skaliRegKultura prądnicko-mikockaTeoria produkcyjności krańcowejWindows OdysseyArmia zaciężnaDziałanie inotropoweSterowanie analogoweMyślokształtZwierzyna czarnaPFDTworząca walcaSprawność fizyczna specjalnaRyaNL (ujednoznacznienie) Wystarczy na chybił - trafił kliknąć w 5 linków i na pewno choć jeden będzie kusił do podjęcia szybkich działań. Sławek Borewicz, → odbiór 00:32, 26 sty 2018 (CET)

Kościół w Ulmedytuj kod

Co robimy z artykułem Kościół w Ulm? Ktoś się bardzo napracował, ale rezultat jest niezupełnie po polsku. A hasło jest bardzo potrzebne. (Anagram16 (dyskusja) 03:11, 27 sty 2018 (CET))

Ulmer Münsteredytuj kod

Ulmer Münster nigdy był katedrą. To jest bardzo ważny, to ważnejszy.--Ulamm (dyskusja) 11:58, 27 sty 2018 (CET)

Ulm (jak wyżej)edytuj kod

Gdyby chodziło o ewidentny wandalizm, to bym wycofał bez pytania i już. A tu widać, że ktoś ma dobre intencje, ale niską polską kompetencję językową. Ale bądźmy sprawiedliwi, my też raczej słabo piszemy po czesku albo słowacku. Nie odróżniamy, kiedy się pisze "z", a kiedy "s" (z "czego" ale "s" czym). Ja bym poprawił to hasło i może jeszcze następne. Ale jak słusznie piszesz, mógłby być wysyp podobnych. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 17:05, 27 sty 2018 (CET))

przebotować hasła i wykryć te które nie mają źródełedytuj kod

Przepraszam, że znów się wtrącam, ale chyba nie zaglądasz często na strony poświęcone działaniom związanym z uźródławianiem. Od lat to jest "wykryte" - gorzej lub lepiej - w zależności od tego, co oznacza "nie mają źródeł". Od pół roku są zidentyfikowane zarówno te, co nie mają przypisów, jak i te, co nie mają bibliografii. Aczkolwiek ok. 5-10% tych z przypisami nie ma źródeł. Działających w uźródławianiu jest znacznie mniej, niż dyskutujących o sposobie stosowania szablonów. No, ale skoro rozpoczęta przez ciebie dyskusja doprowadziła do zmniejszenia pojemności kategorii haseł do zintegrowania o 3% w ciągu 2 dni, to być może warto ją powtarzać kilka razy do roku, jak i dyskusje o innych szablonach. Sławek Borewicz, → odbiór 23:20, 27 sty 2018 (CET)

Na poniższych przypadkach możesz poćwiczyć usuwanie szablonu {{Dopracować|źródła}} - to 1/60 wszystkich które mają ten szablon oraz szablon {{Przypisy}}. Ze stron dyskusji to już prawie nikt nie będzie ich usuwał. A usunięcie nie zawsze będzie oczywiste (brak źródeł w przypisach / za słabe źródła / potrzeba użycia szablonu {{fakt}}). Sławek Borewicz, → odbiór 23:34, 27 sty 2018 (CET) Mila angielskaZakończenie sieciAdolfaPłatewWysoka PortaPochylnia (architektura)NudziceCzynnik etiologicznyElwin Bruno ChristoffelKwartet saksofonowyRichard MillerDobór genetycznyParaplegiaSzymborze.zwZwycięzca śmierci (pieśń)Pęcherzykowe zapalenie jamy ustnejKwarc zielonyMarszandPierre le Pesant Sieur de BoisguilbertAktynometriaPiotr z DziałyniaSziwaZeribaSynagoga w SzamocinieLongboardDesmogleinyKoło samonastawneMonte CalvoNawanianie THTWill DurantDunhillPluton egzekucyjnyBeur TVKnut (bat)Patronat medialnyAktywator (elektronika)Masala (przyprawa)Povilas ŽičkusAir carNzinga NkuwuOrzeczenie o niepełnosprawnościStanisław TymowskiMarian ŻeńczakMielcarek (osada)NakarczekPoprzecznaBłędne koło ubóstwaSara LumholdtInseratOyshoGabriel Narutowicz (loża wolnomularska)TouroperatorAcheliaTimiMamoniaStawrokonuAksiluProdromi (Cypr)AndrolikuFiguratywizmInia (Cypr)Aborcja w GwatemaliPelatusaArgakaJaliaKinusaMakundaAjos IsidorosSteniPeristeronaPomosSimuFilip KřesťanKalepiaKili (Cypr)Lasa (Cypr)Milia (dystrykt Pafos)PendaliaHornostajiwkaKozelszczynaTrimitusaGumer BaszyrowInter-Switch LinkJan KomolkaIKK2BrunkebergRajd Dakar 2002HolarchiaMaszyna wektorów nośnychUnia kontynentalnaPodział dwuosiowyAl-Asima (muhafaza)Granica armeńsko-irańskaBoma (ogrodzenie)Park Keon-wooTempo wypowiedziHerb DomagnanoLibera meCiepły marketingArcigayStudnia subartezyjskaWładanSafe operating areaWhole-cutOsiedle WilkońskiegoOsiedle Ustronie (Janikowo)JakimowiczSuplikacjaKara śmierci w ArizonieRaffaello (słodycze)Gary HumeMorze (program telewizyjny)Scream ComicsLegista Dlatego staram się mijać dyskusje (szczególnie te bardzo ogólne) i koncentrować na poprawianiu. Sławek Borewicz, → odbiór 16:29, 28 sty 2018 (CET) Może będziesz tego potrzebować, aby pokazać skalę zjawiska. Haseł, które nie mają ani przypisów, ani bibliografii, ani też szablonu {{Dopracować}}, a więc potencjalnych kandydatów na dodanie szablonu jest teraz ponad 270 tysięcy. W zliczeniu nie były uwzględniane ujednoznacznienia i przekierowania. Narzędzie pokazuje tylko pierwszych 10 tysięcy, ale nie ma problemu, gdyby ktoś chciał hasła z danej kategorii / o danej wielkości / napisane w danym przedziale czasu. Sławek Borewicz, → odbiór 19:37, 1 lut 2018 (CET)

Brudnopisyedytuj kod

Cześć, właściwie to chyba nie powinniśmy usuwać brudnopisów jednego użytkownika na wniosek innego.. sam nie wiem, dużo by mi to pomogło w pracy, ale takie usuwanie jak Twoje, od Ciacha to chyba nie za bardzo jest czym umotywować? Thraen (dyskusja) 18:42, 29 sty 2018 (CET)

 • Spokojnie, to żaden zarzut, skonsultować się z Tobą chciałem właśnie :) , widzę że inni administratorzy też kasują, ale czy to ma jakieś umocowanie w zasadach? Wiesz, że ostro wyporządkowałem Wikipedię jeśli chodzi o strony użytkowników i dyskusji, przydałaby mi się wiedzą o brudnopisach :) Thraen (dyskusja) 18:55, 29 sty 2018 (CET)

Jak tworzyć artykułyedytuj kod

Hej, piszę w sprawie artykułu "bełkotka".

Skoro nie mogę kopiować artykułów ze źródeł to jak mam je wprowadzać do Wikipedii? Poprzednio dodałem coś do artykułu "fluoryt" i też się nie podobało komuś, że pisałem własnymi słowami. Teraz jak skopiowałem też jest źle. Poza tym czy źródeł właśnie nie powinno się kopiować/cytować?

Do tego chciałem dodać źródło z książek fizycznych, ale ich ISBN nie ma w bazie danych oraz te książki mają zaznaczone, że wymagana jest zgoda autora do rozpowszechniania zdjęć i treści, które są tam zawarte w internecie. Oczywiście zgoda taka nie jest żadnym problemem, ale gdybym nawet się o nią pofatygował to widocznie bez sensu, bo i tak nie mógłbym użyć cytatów z książki. Podobnie było z fluorytem - napisałem własnymi słowami to, co było wyraźnie w tekście zaznaczone, ale nie mogłem tego poprzeć książką, bo ISBN ponownie nie występował w bazie Wikipedii.

Doradź mi proszę jak mam w takim razie edytować/dodawać artykuły?

Dziękuję za wytłumaczenie. :) Wojtek M. (dyskusja) 16:42, 31 sty 2018 (CET)

Odp:Odp:Odp:impresjonizmedytuj kod

Odp:Odp:Odp:impresjonizm

Rozumiem. Dzięki. Miło, że odpowiedziałeś. Pozdrawiam :) --Fiszka (dyskusja) 16:50, 31 sty 2018 (CET)

przenieść wszystkie szablony {{dopracować}}edytuj kod

Najpierw trzeba na wszystkich stronach, na których wskazuje się użycie tego szablonu w hasłach oraz na wszystkich gdzie linkuje się do wyników Petcana, zmienić linki, instrukcje, wywołania. Dotyczy to stron w przestrzeni Wikipedia, Wikiprojekt, Szablon, MediaWiki, Moduł. A żeby tego dokonać, trzeba je wszystkie zidentyfikować. Następnie trzeba znaleźć możliwość identyfikacji stron dyskusji z nieaktualnym szablonem, bo będą tam te szablony wisieć znacznie dłużej niż w hasłach. Pisałem ogólnie o tym wyżej, ale chyba przeoczyłeś. W ciągu kilku lat udało się uźródłowić dziesiątki tysięcy haseł i usunąć z kilkunastu tysięcy ten szablon. Jako znawca i specjalista od poprawiania haseł pewnie masz jakieś rozwiązania co do skutecznego działania w poprawianiu. Sławek Borewicz, → odbiór 14:12, 10 lut 2018 (CET)

A niby dlaczego ja za ciebie mam się z kimś dogadywać? Proponujesz zmianę, więc konsekwentnie powinieneś zaproponować zmiany tam, gdzie są niezbędne, aby nie zepsuć tego, co działa. Nie mam obowiązku ci tego przypominać, ale ponieważ nierzadko robi się to byle jak, więc się powyżej wpisałem. Sławek Borewicz, → odbiór 16:02, 10 lut 2018 (CET) Raczej botujący nie sprawdzają dokładnie. Przykład (taki mocno narzucający się): {{Przypisy}}. Ani słowa, że teraz wstawia się z sekcją. A już o pobocznych stronach nie wspomnę. Sławek Borewicz, → odbiór 16:45, 10 lut 2018 (CET) A, jeszcze jedno. Część tych szablonów jest umieszczonych w sekcjach w postaci {{Dopracować|sekcja}}. Sam tak wrzucam przy oznaczaniu zmian, gdy cała sekcja jest wątpliwa (z braku źródeł), a nie tylko dodany fragment - tzn. oznaczenie całości szablonem {{fakt}} nie jest ani bardziej estetyczne, ani bardziej informatywne. Sławek Borewicz, → odbiór 17:26, 10 lut 2018 (CET)

Stary kościół św. Bartłomieja w Gliwicachedytuj kod

@ Jckowal, I think the categories are necessary.

Reason:

 • The old church of Saint Barthomolmew is of Romanesque and medieval (Middle Ages) Gothic style. Therefore, it is interesting for the history of architecture in Silesian region.
 • The new church of Saint Barthomolmew in Gothic Revival = Neo Gothic. There are a lot of such Neo Gothic buildings of little historical relevance.--Ulamm (dyskusja) 14:31, 11 lut 2018 (CET)

Do łączeniaedytuj kod

Czy mógłbyś ocenić Specjalna:Połącz_historie? --Wargo (dyskusja) 18:12, 15 lut 2018 (CET)

wasze-opinie\.pledytuj kod

Można wiedzieć dlaczego dodałeś ten serwis do czarnej listy: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=MediaWiki%3ASpam-blacklist&type=revision&diff=51318299&oldid=51082243 ?

Pozdr, Polimerek (dyskusja) 15:07, 16 lut 2018 (CET)

Odp:Odp:wasze-opinie\.pledytuj kod

Odp:Odp:wasze-opinie\.pl

OK - dzięki. Potrzebowałem do udzielenia odpowiedzi na OTRS - w pełni się zgadzam co do oceny tej strony - oprócz tych udawanych opinii zawiera mnóstwo kryptoreklam. Polimerek (dyskusja) 22:26, 16 lut 2018 (CET)

Kategorieedytuj kod

Nie ma sprawy. Mathiasrex (dyskusja) 11:17, 17 lut 2018 (CET)

HVKMedytuj kod

Przeniosłeś kiedyś do brudnopisu, ale po chwili pojawił się był znowu. Wydaje mi się, że nadal nie spełnia wymagań, przynajmniej w odniesieniu do źródeł. Co o tym myślisz? Ankry (dyskusja) 15:01, 26 lut 2018 (CET)

Radca prawnyedytuj kod

To był wandalizm? Tar Lócesilion (queta) 19:26, 28 lut 2018 (CET)

Odp:Transfer na Commonsedytuj kod

Odp:Transfer na Commons

Nominowałem do przeniesienia przez filemovera. Pozdrawiam ~CybularnyNapisz coś ✉ 20:31, 12 mar 2018 (CET)

Do artykułuedytuj kod

JUŻ się nadaje do publikacji: Wikipedysta:Joanna50/brudnopis. 83.30.84.232 (dyskusja) 19:43, 27 mar 2018 (CEST)

JUŻ się nadaje do publikacji: Wikipedysta:123gumis/Albert Kryszczuk. 46.134.45.44 (dyskusja) 17:04, 28 mar 2018 (CEST)

JUŻ się nadaje do publikacji: Wikipedysta:Joanna50/brudnopis. 46.134.139.161 (dyskusja) 20:17, 5 kwi 2018 (CEST)

Ad:Bartosz Borkowskiedytuj kod

Coś Ci z tym zgłoszeniem nie wyszło ...--Adamt rzeknij słowo 23:50, 31 mar 2018 (CEST)

Dyskusja:Nikita Chruszczowedytuj kod

Wydaje mi się, że są tam same stare sprawy, częściowo nie-śmieszne (jakieś dyskusje o tym, czy umiał pisać), obecnie tylko wojna edycyjna na wandalizmy. Może należałoby zarchiwizować? Ciacho5 (dyskusja) 11:19, 4 kwi 2018 (CEST)

Hasło Pismo hieroglificzneedytuj kod

WItam, szablony do integracji w Piśmie hieroglificznym usunę dzisiaj.
W chwili obecnej rozbudowuję hasła: Pismo hieroglificzne, a szczególnie podstrony - Egipskie hieroglify jednoliterowe, Egipskie hieroglify dwuliterowe, Egipskie hieroglify trzyliterowe i Egipskie hieroglify - określniki i ideogramy i jeszcze dużo czasu mi to zajmie.
Na pewno hieroglify jedno-, dwu-, trzyliterowe oraz określniki z ideogramami nie zintegruję z Pismem hieroglificznym, bo za dużo "ważą". I, najprawdopodobniej, hieroglify określniki i ideogramy będę jeszcze musiał podzielić na dwie części. Natomiast mam zamiar zintegrować hasło Hieroglify z Pismem hieroglificznym, ale jak uporam się ze wszystkimi tabelkami z hieroglifami. I, przyznaję, w chwili obecnej jeszcze nie mam pomysłu jak to zrobić, żeby było "nieprzeładowane". Coś wymyślę.
Dziękuję za wiadomość --Maciek r. drewniak (dyskusja) 12:58, 4 kwi 2018 (CEST)

Odp:Odp:DJ Lama - Kamil Rzeźnikedytuj kod

Nie bójmy się eków :) Mamy taką zasadę pkt2 z WP:EK "Szanse na jej zachowanie w toku dyskusji są znikome" Przy dwóch opiniach zgodnych co do braku encyklopedyczności opisanego podmiotu w sumie mogłem podjąć taką decyzję. Masz jednak słuszność by wstrzymywać się z tym czerwonym przyciskiem i nie spuszczać przed upływem doby bomby atomowej. A co do opinii o GTW - to nic nie zmieni opinii że takowa istnieje :) no chyba że się nabędzie uprawnienia administratora:). Postaram się unikać takich sytuacji. --Adamt rzeknij słowo 23:52, 4 kwi 2018 (CEST)

Cofanie bez powoduedytuj kod

Wycofałeś a ja dopiero potem się zorientowałem że błąd tkwi w sortowaniu każdego obszaru między przecinkami osobno. ZAWSZE dawaj w RVV powód, inaczej nie wiem o co chodzi.

Józef Borsza Drzewieckiedytuj kod

Tak to dwie różne osoby, tylko ktoś wprowadził daty życia innej osoby z Minakowskiego, przywrócę do ostatniej mojej wersji [11] Mathiasrex (dyskusja) 08:30, 7 kwi 2018 (CEST)

Cmentarz żydowski na Górze Oliwnej - dodałem przypisyedytuj kod

Do mojego artykułu https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:TomRad888/Cmentarz_%C5%BCydowski_na_G%C3%B3rze_Oliwnej dodałem przypisy, proszę o przejrzenie, o uwagi, o skierowanie do przeniesienia. Pozdrawiam Tomasz Radziwiłł TomRad888 (dyskusja) 20:06, 13 kwi 2018 (CEST)

Odp:Zaedytuj kod

Odp:Za

Hej. Masz u mnie piwo za tę wypowiedź. ;) Lepiej nie dało się tego ująć. Wywołałeś u mnie duży uśmiech, dziękuję Ci za to. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:42, 25 kwi 2018 (CEST)

Mała ilość treści, ale...edytuj kod

zalążek artykułu, choćby i na niezbyt znany temat, jest zachętą do rozbudowy. 88.156.163.112 (dyskusja) 21:44, 28 kwi 2018 (CEST)

Betonedytuj kod

Witaj, czy mógłbyś wyjaśnić mi kogo miałeś na myśli pisząc to "Tyle że ja mam inne obawy, otóż beton na Wikipedii cały czas twardnieje i coraz trudniej przebić się z jakąkolwiek zmianą"? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 23:55, 1 maj 2018 (CEST)

 • Witaj, jeżeli nie jest to "ktoś" konkretny lub konkretne "ktosie" rozumiem. Bynajmniej nie mam zamiaru ograniczać Twoich dążeń do zmian. Niestety nie mogę tego samego obiecać jeśli chodzi o ich krytykę o ile w moim rozumieniu zasad projektu będą one szkodliwe, z kolejnej strony jednak mogę obiecać, iż przyklasnę! O ile (również w mojej ocenie) będą one pożyteczne. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 00:59, 2 maj 2018 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2018:05:05:Dominik Jaśkowiecedytuj kod

Nic z tych rzeczy. Napisałem ten artykuł ze względu na fakt iż wiele ważnych osób w polityce samorządowej jest pomijanych na rzecz osób bardziej "ważnych". Naturalnie mój komentarz o tym iż szczegółowe daty zdobyłem poprzez rozmowę prywatną z osobą, o której zrobiłem artykuł może brzmieć podejrzanie i stronniczo. Jednak nie powinien mieć pan powodów do obaw. Rozmowa odbyła się przez prywatnego Facebooka z tą osobą. Poinformowałem ją o tym, że robię o nim artykuł i poprosiłem o podanie specjalnie dla niego szczegółowe daty, których nie dało się zdobyć nawet na stronie Rady Miasta oraz zgodę na udostępnienie jej prywatnego zdjęcia. Poza ów rozmową żadne relacje nie łączą mnie z panem Jaśkowcem, ani z partią z jakiej on pochodzi, dlatego też prosiłbym dla uszanowania mojej pracy o nie usuwanie tego artykułu. Pozdrawiam.--PGZ-13 (dyskusja) 23:45, 5 maj 2018 (CEST)

Odp:Brudnopisy do kasacjiedytuj kod

Odp:Brudnopisy do kasacji

Cześć :) Faktycznie umknęło mi. Dzięki za przypomnienie. Pzdr. :) Ented (dyskusja) 00:31, 6 maj 2018 (CEST)

Odp:Czy wiesz – Cesja meksykańskaedytuj kod

Odp:Czy wiesz – Cesja meksykańska

Hej! Jak już koniecznie musi (znowu! :-)) być mój artykuł w CW, to lepiej chyba dać aneksję Teksasu. Pod względem historycznym znacznie ważniejsze wydarzenie i jednak trochę szerzej opisane. Pozdr! :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 21:02, 6 maj 2018 (CEST)

Bo nie uważam ich za ciekawe? :) Większość z tego co piszę to raczej wpisy „katalogowe”. Rzadko kiedy coś moim zdaniem nadaje się do CW. Jak raz zgłosiłem jednego co się naprawdę nadawał, to nadal figuruje w niesprawdzonych. To mnie trochę zniechęca. Pozdr. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 21:10, 6 maj 2018 (CEST)

Odp:DNAedytuj kod

Odhaczyłem sobie w preferencjach, tak jak napisałeś. Dziękuję za dobrą radę :) Czymjestlogika (dyskusja) 23:00, 6 maj 2018 (CEST)

Help us design granular blocks!edytuj kod

Hello :-) The Anti-Harassment Tools team at the Wikimedia Foundation will start building these granular blocking tools in a few weeks and we've asked WMF designer Alex Hollender to help us make some wireframes so the tools are intuitive to MediaWiki users. Szablon:Tracked

We have a first draft of how we think this tool should work. You can read the full proposed implementation here but here are the significant parts:

 • Granular blocks (page, category, namespace, and file uploading) will be built on top of Special:Block. These blocks will function as if they were regular blocks and allow for the same options, but only take effect on specific pages.
 • We will add a new checkbox for "Block this user from the whole site" which will be checked by default. When it is unchecked the admin will be able to specify which pages, categories, and/or namespaces the user should be blocked from editing.
 • Granular blocks can be combined and/or overlap. (For example, a user could be simultaneously blocked from editing the articles Rain, Thunder, Lightning, and all pages inside the Category:Weather.)
 • Only one block is set at a time, to adjust what the user is blocked from the administrator would have to modify the existing block.
 • Block logs should display information about the granular block
 • When a blocked user attempts to edit an applicable page, they should see a block warning message which include information on their block (reason, expiration, what they are blocked from, etc.)
 • If a category is provided, the blocked user cannot edit either the category page itself and all pages within the category.
 • If the File: namespace is blocked, the user should not be allowed to upload files.

We like this direction because it builds on top of the existing block system, both a technical and usability wise. Before we get too far along with designs and development we'd like to hear from you about our proposal:

 1. What do you think of the proposed implementation?
 2. We believe this should be an expansion of Special:Block, but it has been suggested that this be a new special page. What are your thoughts?
 3. Should uploading files be combined with a File namespace block, or as a separate option? (For example, if combined, when a user is blocked from the File namespace, they would neither be able to edit any existing pages in the File namespace nor upload new files.)
 4. Should there be a maximum number of things to be blocked from? Or should we leave it up to admin discretion?

We appreciate your feedback on this project's talk page or by email. For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 23:10, 9 maj 2018 (CEST)

Re: Gadżety administratoraedytuj kod

Witaj. Dzięki za zachęty do ich używania. Faktycznie wielu nie miałem włączonych. Na samym początku nie widziałem potrzeby włączania wszystkich. W przypadku wspomnianych opisów często wykorzystuję część tego, co już ktoś wpisał, resztę kasując ręcznie. W przytoczonym przypadku faktycznie powinienem był obciąć sporą część. Jakoś słabo się przyjrzałem i tak zostało. Spróbuję teraz popracować z włączonym tym gadżetem. Przy okazji włączyłem niektóre inne. Dziękuję i pozdrawiam Wiklol (Re:) 22:42, 10 maj 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Artykułyedytuj kod

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły

Co się stało, że mnie wycofałeś? Gżdacz (dyskusja) 18:30, 15 maj 2018 (CEST)

Odp. Kore. O chorych, chorobach i poszukiwaniu duszy medycynyedytuj kod

Spróbuję zaraz poprawić (jeżeli coś zrobię źle – popraw proszę). Przy okazji wezmę jeszcze raz do ręki tę przewspaniałą książkę. Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 17:19, 23 maj 2018 (CEST)

Gotowe. Jest poprawnie?--Joanna (dyskusja) 17:54, 23 maj 2018 (CEST) Nie jestem pewna, czy coś takiego miałeś na myśli, ale teraz artykuł dużo bardziej mi się podoba. Bardzo Ci dziękuję za rady. Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 07:14, 24 maj 2018 (CEST) Bardzo dziękuję za wszystkie Twoje dobre rady i za formę ich przekazywania. Starałam się je zrozumieć, ale nie jestem pewna, czy mi się to udało. Jeżeli masz pomysł na kolejne zmiany, wprowadź je bez skrępowania. Pozdrawiam serdecznie--Joanna (dyskusja) 07:15, 25 maj 2018 (CEST)

Pokłady energiiedytuj kod

Hej, absolutnie nie pouczam nikogo czym ma się zajmować. W grzecznej formie, nieatakującej, nieagresywnej wyraziłem swoje zdanie na temat, nazwijmy to "bicia piany". Nie pierwszego i na pewno nie ostatniego. Przy zachowaniu wszelkich standardów wikietykiety mam do tego prawo. Zaznaczyłem na wstępie, że nie musi mi się tłumaczyć ani w żaden sposób reagować na to co napisałem, tym bardziej nie musi zmieniać cokolwiek w swoim zachowaniu i aktywnościach na Wikipedii. Reasumując, zacytowałeś na wstępie co myślę o Twoim zdaniu :) Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 23:15, 26 maj 2018 (CEST)

 • Czy Ty aby nie przesadzasz z lekka? :) Mam nadzieję, że tym razem wyrażę się jasno. Jeśli mówię, że widzę jego duże pokłady energii, które mógłby spożytkować lepiej w przestrzeni głównej to nie wypowiadam się o jego rodzinie, jego psie, nie zachęcam do posiadania rybek, nauki robienia sushi, inteligencji, wykształceniu, grupie krwi, niewłaściwym doborze krawata do garnituru, paskudnym oddechu itd. itd. itd. itd. itd. Wypowiadam się tylko o spożytkowaniu energii w przestrzeni głównej. Nie mam bladego pojęcia skąd przyszło Ci do głowy sformułowanie "dużo szumu, mało rozumu". Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o "bo komuś coś leży na wątrobie i musi to poruszyć", istotnie tak powinien zrobić z jednej strony, z drugiej, to umiejętność wyważenia do kiedy dyskusja ma konstruktywne znaczenie, a od kiedy jest tylko i wyłącznie biciem piany. Mogę przytoczyć kilka przykładów (dokładnie dwa), moim zdaniem całkowicie zbędnych, czasochłonnych, nic niewnoszących a wręcz szkodliwych dyskusji, zakończonych niczym lub zmianami w przestrzeni głównej, które natychmiast trzeba było wycofywać. Znam Twoje zdanie, tym niemniej pozostaje przy swojej opinii. Wielu edytorów traktuje Wikipedię jak portal społecznościowy służący niekończącym się dyskusją, przy minimalnej aktywności w przestrzeni głównej, zapominając, że tym przede wszystkim jest Wikipedia. Hasłami, artykułami na medal, dobrymi artykułami, źródłami. Tym, przede wszystkim tym. Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że wyraziłem się jasno, nie pozostawiając miejsca na domniemania w stylu....gdzieś to zgubiłem a piszę bez okularów, no to z tym szumem i rozumem. Podkreślę, szanuje Twoje zdanie ale pozostaje przy swoim. Jeszcze raz Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 00:11, 27 maj 2018 (CEST)
  • Hej, a ja i owszem, zakładam z góry, który wątek jest stratą czasu i bezsensownym biciem piany :) Nie przypominam sobie abym się kiedyś pomylił. Może tak było ale ja tego nie pamiętam. Właśnie z powodu owego wolontariatu, o którym wspominałeś, z największym szacunkiem odnoszę się do czasu jaki poświęcają Wikipedii edytorzy. Nie zabieram im go i odnoszę się do niego z ogromnym szacunkiem. Owo "bicie piany" o którym wspominam, jest wyrazem braku szacunku dla czasu innych, ich zaangażowania i pracy. Jak wspomniałem, zgadzam się z Tobą w kwestii wyrażania tego co leży na wątrobie. Jednak nie każda sprawa jest na tyle ważna, aby poświęcać jej kilobajty tekstu i oczekiwać zaangażowania całej społeczności Wikipedii. Co do "policzka"...czy nie wspomniałem wcześniej (patrz powyżej), że nie pouczam nikogo czym ma się zajmować? Czy nie wspomniałem wcześniej że nie oczekuje aby zrobił z tym cokolwiek? Czy sam nie napisałeś "Rozumiem też doskonale, że nie chcesz wymagać od niego aby robił to co sugerujesz i myślisz"??? Nie obchodzi mnie co zrobi. Tym niemniej, mam prawo, w sposób grzeczny wyrazić swoją opinię na temat działań innych edytorów. Zauważ, że sam robisz wobec mnie to samo :) Jeśli owo wyrażanie opinii, nie jest atakiem osobistym, nie wyrażam jej w sposób wulgarny, niegrzeczny, mogę to zrobić. Zauważ, że wyrażam swoją opinię nie na temat edytora, a na temat edycji! Innymi słowy nie oceniam człowieka/edytora. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 02:15, 27 maj 2018 (CEST)
   • Ok, rozumiem....po co mi to mówisz??...kolejny raz?? :) Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 16:25, 27 maj 2018 (CEST)

Packhelpedytuj kod

Zgodnie ze stronę encyklopedyczność/przedsiębiorstwa z punketm: "wyróżnianie się szczególną innowacyjnością lub np. ze względu na stosowanie wyjątkowych rozwiązań technologicznych lub organizacyjnych, co znalazło uznanie np. w postaci przyznanych znaczących nagród lub wyróżnień branżowych"

Packhelp spełnia ten punkt, wygrał wszystkie najważniejsze polskie nagrody startupowe: Aulery 2017, ABSL Startup Challenge x 2, Ekomersy x 2, PayU Lab Award, Pitch to London. Więcej info tu: https://packhelp.com/about-us/ http://klinikaecommerce.pl/przynano-ekomersy-2016/ http://aulapolska.pl/aulery-2017-poznaj-najlepsze-polskiej-startupy/ https://mamstartup.pl/wydarzenie/9130/grinfy-hospicare-i-zapakuj-to-zwyciezcami-pierwszego-absl-start-up-challenge https://mamstartup.pl/wydarzenie/8964/statuetka-payu-lab-award-w-kategorii-erising-star-dla-zapakuj-to

Prośbaedytuj kod

Mam pytanie i prośbę. Na Wikimedii Commons znalazłem coś takiego:[12]. Otóż można tu się dowiedzieć, że ta grafika została użyta w dwóch miejscach: w brudnopisie wikipedysty Janleg i w normalnym artykule Wikipedii. Czy mógłbyś zlikwidować ten brudnopis, skoro istnieje już hasło w Wikipedii? Z góry dzięki. Pozdrawiam --Etup45 (dyskusja) 13:15, 10 cze 2018 (CEST)

Dzięki za szybką reakcję i odpowiedź. Pozdrawiam --Etup45 (dyskusja) 15:42, 10 cze 2018 (CEST)

Domek w Toruniuedytuj kod

Dzień dobry:) Też mam w tej kwestii wątpliwości. W ogóle trudno ten domek poprawnie nazwać ... Może zwyczajnie Generałówka w Toruniu?--Mateuszgdynia (dyskusja) 20:44, 12 cze 2018 (CEST) Spoko:) To może Budynek przy ul. Przedzamcze 3 w Toruniu :)--Mateuszgdynia (dyskusja) 21:02, 12 cze 2018 (CEST)

Edytowałem artykułyedytuj kod

Edytowałem artykuły Run i Run (pismo).

Artykuł PISMO został usunięty przez administratora Thraen.

PUA Fafikaedytuj kod

Tak jak napisałem już w dyskusji Nedopsowi: Na tym PUA znowu jest tyle złej energii, że pewnie przez najbliższe pół roku nikt nie zgodzi się wystartować. :(. Ale inna sprawa: takie burze będą się co jakiś czas powtarzać i „rycerz” musi być na to przygotowany. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 13:45, 26 cze 2018 (CEST)

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycjeedytuj kod

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje

Hej. Nie do końca tak to działa. :) Nie mamy pewności, że ekspozycja dojdzie do skutku, więc nie widzę sensu faworyzowania niektórych propozycji i wyrzucania ich na górę. W ostatnich tygodniach było sporo takich przypadków, że sekcje TT zapychały kolejkę, a ostatecznie ekspozycja nie doszła do skutku (pierwszy z brzegu przykład – tydzień maltański). Jeżeli będzie tego więcej, to z chęcią utworzę sekcję. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 00:34, 2 lip 2018 (CEST)

Newfoundland Growlersedytuj kod

Czemu to juz usunales? Dopiero zaczalem nad tym pracowac i zamierzalem to przeniesc, a w miedzy czasie ty juz caly artykul usunales. Norum (dyskusja) 00:51, 13 lip 2018 (CEST)

Odp:Ad:Szablon:Aktualnościedytuj kod

Odp:Ad:Szablon:Aktualności

Cześć. Wtrącę się w sprawie wpisania informacji o zmianie trenera polskiej kadry piłkarskiej w Aktualnościach na SG. Mnie też się wydaje, że zmiana na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski (nawet) w piłce nożnej nie jest na tyle istotną wiadomością, by zamieszczać nią w tej rubryce. Szewińska była postacią rozpoznawalną w całym lekkoatletycznym świecie, zatem nie była to wiadomość dot. stricte polskiego podwórka. Piłka nożna w Polsce jest b. ważna, a zmiana trenera na polskim podwórku piłkarskim też jest b. ważna, ale w tym miejscu SG umieszczamy informacje ze wszystkich dziedzin: nauki, kultury, sportu i polityki. I są to zawsze najważniejsze fakty. U nas co kilka lat zmieniamy selekcjonera polskiej kadry, są wzloty i upadki, ale każdej takiej zmiany nie będziemy chyba odnotowywać w Wydarzeniach. Rzeczywiście trwa jeszcze mundial, więc może dlatego łatwiej nasuwa się taka kandydatura pozycji do załączenia do Aktualności, ale trener kadry futbolowej to nie głowa państwa. Rozumiem zatem Twoje stanowisko, ale wydaje mi się, że jednak trochę brakuje notability dla takich informacji sportowych. Zostawiam jeszcze miejsce Nedopsowi. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 00:47, 15 lip 2018 (CEST)

Aktualnościedytuj kod

Hej! A umieściłbyś tam informację o nowym trenerze Kostaryki? :) To normalne, że trenerzy się zmieniają – także w lepszych piłkarsko krajach niż Polska. Obiektywnie to nie jest zbyt istotna informacja. Jesteśmy encyklopedią, różnimy się od Onetu :) Te 90% wymaga źródła :P Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:47, 15 lip 2018 (CEST)

To jeszcze raz: obiektywnie zmiana trenera reprezentacji Polski to news takiej samej wagi jak zmiana trenera reprezentacji Kostaryki (nie wiem czy taka zaszła :) ). Starajmy się działać zgodnie z WP:WAGA, WP:NPOV oraz innymi zasadami i zwyczajami. Dziś koniec mś w piłce nożnej i Wimbledonu, więc o rotację łatwo :) Jeżeli chcesz – zasięgnij opinii innych osób edytujących ten szablon, ja go zawłaszczać nie chcę – ale poniżej jakichś minimalnych standardów jednak wolałbym nie schodzić... Dobrej nocy! Nedops (dyskusja) 01:04, 15 lip 2018 (CEST) Ja jestem za tym, by w szablonie rotować: ale jednak stawiajmy gdzieś poprzeczkę co do ważności informacji. Można zrobić newsa z akcji ratunkowej w jaskini , z wykonania wyroku na członkach japońskiej sekty, z sytuacji w Syrii (Dara po 7 latach znowu na pierwszych stronach gazet) albo napisać hasło o wyborach w Meksyku. Wszystko to wydaje się wielokrotnie istotniejsze od trenera polskiej reprezentacji. To przykre, że nie chodzi Ci o poziom rubryki tylko wikipedystów :P Nedops (dyskusja) 12:12, 15 lip 2018 (CEST) Hej. Pozwolę się wtrącić, bo widzę Waszą wymianę zdań na OZ. Zgadzam się z Nedopsem, że wybór trenera reprezentacji to zbyt mało na SG. Za kilkanaście godzin będzie można dodać dużo istotniejszą sportową informację. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 01:33, 15 lip 2018 (CEST) Swoją opinię wyraziłem, nie mam nic więcej do dodania. Nie mam czasu/ochoty na powtarzanie 10x tego samego, co zostało napisane powyżej i poniżej. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 02:16, 15 lip 2018 (CEST) Nie uważasz, że po dodaniu informacji o zmianie selekcjonera będzie za dużo sportu? Rubryka będzie wyglądać jak sekcja sportowa, a nie dot. wszystkich dziedzin. Podobnie jednotematycznie było cztery lata temu. Jutro będzie (właśc. dziś) trzeba wpisać w Aktualnościach, która drużyna została MŚ w piłce nożnej, a także kto, wśród singlistów i singlistek, wygrał finał turnieju Wimbledon. IMO za dużo sportu by było, a dwa newsy o futbolu (MŚ + Brzęczek) w tym samym czasie to też za dużo. Miałem nadzieję, że przy większej liczbie głosów przeciwnych umieszczaniu tej informacji, łatwiej temat zakończymy, ale chyba się przeliczyłem. Może warto czasem odpuścić… Chyba, że nie zauważyłeś mojego wpisu wątek/sekcję wyżej. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 02:08, 15 lip 2018 (CEST) Prawdę mówiąc, niezbyt interesuję się działaniami władz PZPN, a ostatnie osiągnięcia polskiej drużyny na mundialu w szczególny sposób mi nie imponują, ale tu się z Tobą zgodzę, że wybór selekcjonera reprezentacji ciekawi większą grupę osób niż na przykład przyznanie Nagrody Nobla albo Pulitzera w dziedzinie literatury. Zastanawiam się też, czy spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z Królową Elżbietą II nie jest godne znalezienia się na SG. Bądź co bądź, królowa spotyka się nie z każdym. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 02:13, 15 lip 2018 (CEST)) Rozumiem, że chciałbyś aby info o Brzęczku było do dzisiejszego wieczora (ok. 19 g.), czyli przez niecałe 17 godz. Z tego co się orientuję, to nie było chyba przypadku by (pomijając wycofane/anulowane niusy) jedna wiadomość była wyświetlana w tej rubryce przez mniej niż jedną dobę. Jeśli jest inaczej, @Nedops popraw (proszę) moje spostrzeżenia. --Pit rock (dyskusja) 02:29, 15 lip 2018 (CEST)

Protectedytuj kod

Hej, widzę, że jesteś na OZ. Zabezpieczysz przekierowanie? Wikipedia:Stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich (lipiec 2018). Dzięki, tufor (dyskusja) 19:23, 16 lip 2018 (CEST)

Nieaktualne. tufor (dyskusja) 19:25, 16 lip 2018 (CEST)

Ale to aktualne ;) wkład - opisy do ukrycia + przedłużka na rok lub trzy (open proxy). Pzdr, tufor (dyskusja) 22:16, 16 lip 2018 (CEST)

Siły niemieckieedytuj kod

nieprecyzyjna nazwa pod ujednoznacznienie. Co jest powodem natychmiastowego usunięcia danych? Strony ujednoznaczniające są dostępne w specyfikacji. Strona wiki jest również dostępna w języku niemieckim, angielskim lub hiszpańskim. W trakcie długiej niemieckiej historii wojskowej było kilka niemieckich sił zbrojnych.--TYSK (dyskusja) 17:49, 30 lip 2018 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Blockedytuj kod

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Special:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 04:21, 10 sie 2018 (CEST)

 • Apologizes for posting in English.

Parafie Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego poza granicami Rosji na terytorium Francjiedytuj kod

Hej, to tylko z pozoru jest masło maślane - Rosyjski Kościół Prawosławny ma za granicą i parafie, które podlegają mu bezpośrednio, i takie, które podlegają strukturze o nazwie Rosyjski Kościół Prawosławny poza granicami Rosji. Skomplikowana historia za tym stoi. W każdym razie kategoria miała sens i przywracam jak było. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 14:28, 15 sie 2018 (CEST)

Martynaedytuj kod

Hej, odpowiadając Ci...nic (prawie), nic bym nie zrobił :) Wsadził do brudnopisu i tam zostawił po wsze czas :) Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 19:27, 16 sie 2018 (CEST)

 • Hej, bo jedno jest tylko ciut lepsze od drugiego i w niczym, tak naprawdę nie przeszkadza czy tu, czy tu. Taka trochę pozorna praca. Ale gdybym dał sobie chwilę więcej, pewnie bym tak zrobił, ale czy na pewno? Nie wiem :). Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 19:40, 16 sie 2018 (CEST)
  • Hej, doceniam i dzięki. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 20:00, 16 sie 2018 (CEST)

WP:ZdB po zakończeniu poczekalni technicznejedytuj kod

W związku z tym, że na bieżąco obserwuję poczekalnię techniczną i mam przygotowanego bota do obsługi kategorii i szablonów to po każdym zakończeniu dyskusji w miarę na bieżąco jestem w stanie posprzątać po zakończonej dyskusji. Na wszelki wypadek możesz dawać mi znać przez {{ping}} w podsumowaniu po usunięciu. Będzie wtedy mniej edycji dla ciebie i dla mnie (chodzi o te w ZdB).

Piszę tak, bo jak widzę ostatnio na ogół i tak ja wykonuję to co zgłosisz w WP:ZdB. ~malarz pl PISZ 22:23, 29 sie 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Wybierz hasłoedytuj kod

Ad:Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Wybierz hasło

Hej. Dziękuję za pomoc przy tej stronie, pozwolę sobie jednak wycofać to przeniesienie - wiem, że półpauza jest bardziej poprawna niż dywiz, ale trudno ją uzyskać z klawiatury, a tym samym trudniej będzie trafić na tę stronę. Będziemy ją linkować w wielu miejscach, chcemy żeby ludzie się nią dzielili i łatwość tego jest dla mnie ważniejsza, niż prawidłowość w tytule. Mam nadzieję, że rozumiesz i nie masz mi tego za złe. PS. Zachęcam do udziału w konkursie! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 22:32, 12 wrz 2018 (CEST)

Odp:Odp:Ad:Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Wybierz hasłoedytuj kod

Odp:Odp:Ad:Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Wybierz hasło

Hej :) Tak szczerze, to właśnie jako polonistka najbardziej trzymam kciuki za to, żeby ludzie trafili na stronę konkursu i poprawili oraz rozbudowali wszystkie te niedopracowane hasła dotyczące literatury. I żeby ta ich aktywność może (kto wie?) utrzymała się również później. I dlatego w tym konkretnym przypadku kwestia dywiz/półpauza jest dla mnie mniej istotna niż klikalność - bo ta klikalność może nam przynieść wzbogacenie ważnego merytorycznie obszaru. Może wczoraj ujęłam to skrótowo - nikt nie lubi być w pracy po godz. 22.00 (nawet, jeśli swoją pracę szczerze i z serca uwielbia :) ), więc w takiej sytuacji nie jest najlepszym sobą, tak w zakresie komunikacji jak i ogólnie cierpliwości. Jeśli wczoraj byłam zbyt zwięzła lub szorstka, to bardzo przepraszam, nie chciałam. W każdym razie mamy przekierowania i sprawa jest wyjaśniona. A ja zupełnie serio zapraszam Cię do konkursu. Czas się wreszcie wziąć porządnie za poprawę kanonu :) Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:04, 13 wrz 2018 (CEST)

Afera reprywatyzacyjnaedytuj kod

Cześć. Chciałam się tylko zapytać, czy te przenosiny zrobiłeś w celu zrobienia miejsca dla hasła, które ogólnie wyjaśnia to pojęcie. Pozdr.Francuska30 (dyskusja) 22:58, 14 wrz 2018 (CEST)

Napiszesz? :) Francuska30 (dyskusja) 23:05, 14 wrz 2018 (CEST) Po przeniesieniu pod nazwę z nawiasem strona jest bezużyteczna. Nic się do niej nie odnosi, a po wpisaniu nazwy bez nawiasu nie dotrzemy do niej tak łątwo. Francuska30 (dyskusja) 23:07, 14 wrz 2018 (CEST)

Warszawa Wola (przystanek kolejowy)edytuj kod

W to miejsce trzeba przenieść Warszawa Kasprzaka. Mix321 (dyskusja) 15:10, 16 wrz 2018 (CEST) Ok, dzięki. Mix321 (dyskusja) 17:18, 16 wrz 2018 (CEST)

South Carolina Stingraysedytuj kod

Dzieki za przeniesienie mojego nowego artykulu do brudnopisu. Staralem sie to sam zrobic, ale jakos mi nie wychodzilo. Jak sie to dokladnie przenosi? Norum (dyskusja) 09:41, 20 wrz 2018 (CEST)

Dzieki za informacje. Zawsze mialem z tym klopoty i przenosilem artykul w wiele miejsc, oprocz brudnopisu. Norum (dyskusja) 16:44, 22 wrz 2018 (CEST)

Odp:Szablon:Rugby klub pledytuj kod

Odp:Szablon:Rugby klub pl

Ej no… Ale tak to się szablonów nie usuwa: Specjalna:Linkujące/Szablon:Rugby klub plPiastu βy język giętki… 08:54, 22 wrz 2018 (CEST)

Dobra, już jest lepiej :) Trochę ogarnąłem, zastępując wywołania szablonu odpowiednimi linkami – imho warto to było zrobić przed ciachnięciem szablonu. Pozostaje jeszcze poprawić tabelkę w sezonie 2011/2012 – póki co ją schowałem. pozdrawiam Piastu βy język giętki… 09:39, 22 wrz 2018 (CEST) Ok, rozumiem, choć mam wątpliwości, czy to optymalne rozwiązanie – artykuły wisiały z tego typu linkamiSzablon:Rugby klub pl – kompletnie nieczytelne, bo, na podstawie parametru, powinno być w tym miejscu Orkan Sochaczew. Imo w przypadku szablonów kolejność raczej powinna być odwrotna – najpierw sprzątnięcie ich w artykułach, potem zakończenie dysk. w poczekalni. Piastu βy język giętki… 16:14, 22 wrz 2018 (CEST)

Polska Drużynaedytuj kod

Pod utworzonym artykułem w opisie zmian dodałem dwa linki do you tobue. Znajdują się tam oficjalne clipy zespołu.W informacjach pod klipami w zakładce więcej są podane wszystkie informacje,weryfikowalne (umieszczone przez zespół) wykorzystane prze mnie w tworzeniu strony Polska Drużyna.Jeżeli natomiast od strony technicznej artykuł nie został utworzony prawidło,proszę mnie wspomóc,dawno nie edytowałem Wikipedii.Pozdrawiam.

Polska drużynaedytuj kod

Poprawiłem nieco zawartość hasła jak też dodałem żródła. Mam jednak problemy z jego ponownym przeniesieniem.Jeżeli moje poprawki są wystarczające proszę o ponowne przywrócenia hasła do wikipedii. Pozdrawiam.

Re: kategorie farmaceutówedytuj kod

Jak był w którejś z kategorii farmaceutów to usunąłem tą xxx wieczną. Jak nie było to przeniosłem do Kategoria:Farmaceuci. Kategorie "oficerów farmaceutów" przywróciłem. IMO one nie podlegają temu DNU, zresztą też wskazane zastrzeżenia ich nie dotyczyły. Tu jest jednoznaczna informacją był porucznikiem w korpusie farmaceutów to kategoria się należy. ~malarz pl PISZ 21:28, 27 wrz 2018 (CEST)

herb lipnicy wielkiejedytuj kod

czemu usunales herbLipnicy Wielkiej? Chyba napisze do zarzadu zeby Ci odebrali prawa redaktorskie! Mam tego dosyć! Pracowałem nad tym cała godzinę i jeszcze było żródłó to skandal! Pisze do zarzadu moglbys to przywrocic

przywrocenieedytuj kod

Zatem czy mógłbyś to przywrócić?

Zablokowanie Kerimaedytuj kod

Hej. Zablokowales m.in. Kerima. Da się odblokować? Gruzin (dyskusja) 22:27, 5 paź 2018 (CEST)

Dzięki Gruzin (dyskusja) 00:15, 6 paź 2018 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Ty nie przepraszaj gruzina a mnie;). Zdążyłem zrobić dziś jedną edycję i po chwili ... dupppp--Kerim44 (dyskusja) 22:59, 5 paź 2018 (CEST)

 • ok ok...poczytałem dokładniej bibliografię. Miałem czas:)).--Kerim44 (dyskusja) 23:01, 5 paź 2018 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2018:09:16:Kategoria:Wikipedyści według używanego sprzętu i oprogramowaniaedytuj kod

Poczekaj z tymi kategoriami. Najpierw je opróżnię. Później będzie trudniej to zrobić. ~malarz pl PISZ 19:39, 6 paź 2018 (CEST)

Tak, ale chyba dopiero jutro. W końcu sam ją zgłosiłem do usunięcia. Tą z oprogramowaniem zacząłem usuwać wczoraj i dopiero teraz udało mi się prawie skończyć, mam jeszcze problem z Kategoria:Wikipedyści używający Linuksa. ~malarz pl PISZ 20:49, 6 paź 2018 (CEST) Ta poszła szybciej. ~malarz pl PISZ 22:18, 6 paź 2018 (CEST)

szablon sejmowyedytuj kod

Fakt, Po lekturze Sejm zmieniłem na {{Sejm Polski}}, ale teraz wydaje mi się, że lepiej by było zmienić na "Sejm Polski" (jak Kategoria:Sejm Polski) lub "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej" (jak artykuł Sejm Rzeczypospolitej Polskiej). ~malarz pl PISZ 21:15, 6 paź 2018 (CEST)

Czy wieszedytuj kod

:) 

Mięsień pierścienno-nalewkowaty boczny i Mięsień nalewkowy

Dzięki, jakby co, to właśnie piszę jeszcze trzeci mięsień :) Wiroid (dyskusja) 21:08, 8 paź 2018 (CEST)

DNUedytuj kod

Hej, jesteś w stanie coś z tym zrobić [13]? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 22:36, 8 paź 2018 (CEST)

 • Hej, nie o to chodzi. Jak wstawiłeś stronę z DNU o tym konkursie literackim do poczekalni, tutaj [14] to coś się zrypało, spójrz, na tą edycję której link Ci przesłałem, na górze, na stronie poczekalni pojawił się jakiś tekst, który "prtzyczepił" się do mojego zgłoszenia i nadal z nim jest - Globalrallycross.com. Widzisz to?--Tokyotown8 (dyskusja) 23:04, 10 paź 2018 (CEST)

Re: do usunięciaedytuj kod

Czyń swoją powinność. ~malarz pl PISZ 21:33, 17 paź 2018 (CEST)

Za kilka minut bot skończy. ~malarz pl PISZ 14:30, 23 paź 2018 (CEST)

DNUedytuj kod

Hej! Bo nie Ty jeden czasem odwracasz kolejność, a czerwone kategorie jednak biją po oczach ;) Pzdr! Nedops (dyskusja) 22:48, 17 paź 2018 (CEST)

Twoja decyzja w DNUedytuj kod

Zgłosiłem 17 października; po 36 godzinach dyskusji zgodził się ze mną @PuchaczTrado, uprzednio przeciwny. Potem przez 10 dni nic się nie działo, i wtedy zgłosił się JEDEN przeciwnik usunięcia. Na następny dzień (czyli tempo ekspresowe) uznałeś, że "Uzyskano konsensus w sprawie pozostawienia artykułu w Wikipedii", mimo że stosunek głosów wynosił 2:1 dla usunięcia! Nawet wliczając Twój głos (do którego nie pozwoliłeś się odnieść, skontrować, gdyż jako administrator po prostu arbitralnie zakończyłeś dyskusję) byłoby 2:2. Uważasz, że to w porządku?... Z wyrazami szacunku, BasileusAutokratorPL (dyskusja) 20:15, 30 paź 2018 (CET)

Podziękowanie - CREDOedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:09, 2 lis 2018 (CET)

re: ostatnie wydaniaedytuj kod

[15]

 • INC/główna - liczba dołączeń w głównej przestrzeni nazw
 • INC - liczba dołączeń w pozostałych przestrzeniach
 • linki/główna - liczba linków w głównej przestrzeni nazw
 • linki - liczba linków w pozostałych przestrzeniach

~malarz pl PISZ 20:30, 8 lis 2018 (CET)

Zmiana szablonu Kris Meekeedytuj kod

Przegłosowane, że szablon do usunięcia - trudno, ale może tak wykazać odrobinę inicjatywy i przywrócić stary w artykule, zamiast po prostu skasować i zostawić?

Crisisedytuj kod

Przecież to jest błędne przekierowanie. Jakiś serial telewizyjny nie jest podstawowym znaczeniem tego słowa. --Jakas1 (dyskusja) 10:50, 30 lis 2018 (CET)

2aO2.8O7O.87be.55OO.a98b.74O5.63b4.1559edytuj kod

Hej. Zmieniłem na permanentną, bo było to konto o nazwie łudząco podobnej do adresu IP. Pzdr. Ented (dyskusja) 17:30, 1 gru 2018 (CET)

Odp.edytuj kod

Wiem, od razu zauważyłam. Gytha (dyskusja) 21:56, 1 gru 2018 (CET)

Domestos (mitologia)edytuj kod

Jesteś pewien, że to art do dopracowania, a nie wygłup? Mpn (dyskusja) 19:07, 20 gru 2018 (CET)

Odp. Wikipedysta:Pabloedytuj kod

OK. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 12:49, 26 gru 2018 (CET)

Re:Odp: Niepotrzebne (według mnie) przekierowaniaedytuj kod

Odp:Niepotrzebne (według mnie) przekierowania

Ok, dzięki wielkie za odpowiedź :) Argument autorytetu zadziałał na mnie przekonująco :D @Barcival, zwracam honor :) Zapytam jeszcze, jeśli już nadarza się okazja, czy nie lepiej byłoby (ze względu na wspomnianą już przeze mnie liczebność szpitali żydowskich) skierować redir Synagoga w Szpitalu Żydowskim w Poznaniu oraz (z podobnych powodów, choć niewspomniany jeszcze w tej dyskusji) Synagoga w Poznaniu do artykułu Synagogi Poznania? Również życzę przede wszystkim spokojnego nowego roku :) UczeńMarcinka (dyskusja) 19:07, 31 gru 2018 (CET)

Dziękiedytuj kod

za obie uwagi ;-). Gytha (dyskusja) 19:33, 10 sty 2019 (CET)

Indeks SgKPedytuj kod

Pomimo odpowiednich zmian w szablonie:SG-W, ten rozdział indeksu nadal pozostaje rzekomo podlinkowany. Musi to być skutek jakiegoś lagu. Rembecki (dyskusja) 17:19, 12 sty 2019 (CET).

Fédération Internationale de l’Automobileedytuj kod

Jeśli nie osiągnięto konsensusu, w całości powinna zostać przywrócona pierwotna wersja artykułu (w tej chwili tylko część zmian została anulowana, co wprowadza chaos). Eurohunter (dyskusja) 20:08, 12 sty 2019 (CET)

Zauważ, że w ten sposób każdy może wprowadzić każdą nieprawdziwą nazwę bez ustanowienia konsensusu, które mogą być utrzymane (choćby jako przekierowania) do czasu jego ustanowienia. Eurohunter (dyskusja) 20:40, 12 sty 2019 (CET)

Powód blokady User:Dj pallasideedytuj kod

Hej,

Jaki jest konkretnie powód wiecznej blokady tego usera? W jego wkładzie nie widzę śladów wandalizmu, oprócz tego, że wstawiał i zaraz usuwał brzydki wyraz w swoimi brudnopisie, ale to nie jest aż tak wielka zbrodnia aby dawać mu wieczną blokadę... Polimerek (dyskusja) 13:23, 18 sty 2019 (CET)

Mochtoysedytuj kod

Zostawiłbyś userowi jakąś wiadomość. Ja w przypadku zarejestrowanych kont tak robię, z IP radziej. Wojciech Pędzich Dyskusja 15:52, 19 sty 2019 (CET)

Ależ to nie był przytyk, sam miewam tak samo jak Ty. Wojciech Pędzich Dyskusja 17:11, 19 sty 2019 (CET)

Ad:Cud z Calandyedytuj kod

W porządku, dziękuję za wskazówkę. Już poprawiłam. Pozdrawiam Zuzannag07 20:30, 20 sty 2019 (CET)

spojrz prosze, czekam kilkanascie dni :(edytuj kod

spojrzysz? https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdolne https://pl.wikipedia.org/wiki/Foros https://pl.wikipedia.org/wiki/Krasnohwardij%C5%9Bke https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy https://pl.wikipedia.org/wiki/Achille_Emana https://pl.wikipedia.org/wiki/Risto_Vaher https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Bo%C5%BCego_Narodzenia https://pl.wikipedia.org/wiki/Wakefield https://pl.wikipedia.org/wiki/Barnsley https://pl.wikipedia.org/wiki/Leeds https://pl.wikipedia.org/wiki/Risto_Vaher

Aktualnościedytuj kod

Hej! W dyskusji szablonu też było źle... (a nie wiem czy np. Henryk Orleański (książę Francji) powinien trafić na SG). Może to znieczulica, ale nie uważam żeby komentarze w jakiś sposób obrażały zmarłych. W DNU też dyskutujemy nad zmarłymi, tak samo możemy chyba w jakiś sposób (jaki?) ustalać kto trafi na SG. Choć rozumiem, że można mieć odmienne od mojego podejście – miejsca w opisie zmian jest teraz więcej niż kiedyś, postaram się unikać pewnych skrótów, które można odebrać jako oznaka braku szacunku. Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:05, 22 sty 2019 (CET)

Odp:Aktualnościedytuj kod

Odp:Aktualności

Dziękuję za uwagę, bynajmniej nie brak mi szacunku do zmarłych. I bynajmniej nie uważam tych uwag za urągających czyjejś pamięci, ale rozumiem, że ktoś może mieć inna wrażliwość. Andrzei111 (dyskusja) 08:21, 22 sty 2019 (CET)

Stoczniaedytuj kod

Bo to nie jest dobry redirekt. Stocznia Wojenna nie jest tym samym przedsiebiorstwem co SMW. Ona przejela tylko majatek tej ostatniej, ktora została zlikwidowana. --Matrek (dyskusja) 23:49, 26 sty 2019 (CET)

Stocznia Wojenna z powrotem do Stoczni Marynarki Wojennej, bo to rózne przedsiebiorstwa. SW nie przejela SMW, lecz tylko jej majątek, SMW jako taka została zaś zlikwidowana. --Matrek (dyskusja) 19:36, 27 sty 2019 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Zgłoś błąd w artykuleedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule

Cześć. Po prostu musiałem nagle wyjść i nie zdążyłem dokończyć technikaliów. T Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 23:31, 27 sty 2019 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:83.30.93.252edytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:83.30.93.252

Hej, ostrożnie. Przypadkiem powitałeś Wikingera. ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:08, 28 sty 2019 (CET)

Dyskusja:Stanisław Bonifacy Mniszechedytuj kod

Usunąłeś zekowaną dyskusję w momencie, gdy próbowałam eka wstawionego przez IP wycofać - oprócz szablonu o braku infoboksu był tam jeszcze jeden wpis wikipedysty, więc chyba nie powinno się tej dyskusji usuwać, a tylko usunąć z niej szablon. Salicyna (dyskusja) 09:42, 4 lut 2019 (CET)

Psiliedytuj kod

Proszę o sprawdzenie mojego artykułu Psili na CzyWieszu. Jeż0216 (dyskusja) 17:49, 7 lut 2019 (CET)

Odp:Odp:Po zmianie nazwy kategoriiedytuj kod

Odp:Odp:Po zmianie nazwy kategorii

No problemo. :) To narzędzie to z pewnością QRC. Jest bardzo proste w obsłudze, także można tego używać samodzielnie, tylko pamiętaj, że jeśli używasz go z konta głównego, to koniecznie włącz sobie flood flagę. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 17:53, 11 lut 2019 (CET)

Zeusedytuj kod

No widzę, że jest trochę do roboty z tłumaczeniami. Najłatwiej ściągnąć z Wikiźródeł lub Wolnychlektur XVIII-wieczne tłumaczenie i polecieć Homera rymowanym trzynastozgłoskowcem. Efekt jest komiczno-żenujący zazwyczaj. Hoa binh (dyskusja) 18:59, 12 lut 2019 (CET)

 • A ja cały czas myślę o... Ale jakoś sobie radzę, lepiej lub gorzej. Hoa binh (dyskusja) 21:27, 12 lut 2019 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Cześć, bardzo dziękuję za szybkie przejrzenie edycji i nadanie uprawnień. Pozdrawiam, Martyna Józefina (dyskusja) 19:08, 12 lut 2019 (CET)Martyna Józefina

Gadżetomaniaedytuj kod

Hej, wiesz, ja już admin (i nie tylko) starej daty jestem. Od 1875 robiłem to tak, to i już pewnie do wikipedialno-admińskiej śmierci nadal tak będę robił :D Co nie znaczy że jestem całkowicie oporny na te elektryke i inne mechaniczne nowinki :D. Pozdrawiam bardzo serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 21:59, 20 lut 2019 (CET)

Wyróżnienie dla Jednostki Marynarki Wojennej‎;edytuj kod

Po pierwsze dlatego że nikt nie będzie tego szukał pod taka nazwą. Bo to tytuł wymyślony przez naszego wikipedystę. Po drugie dlatego że Marynarka Wojenna nigdy nie miała i nie ma takiego wyróżnienia. --Matrek (dyskusja) 21:31, 1 mar 2019 (CET)

Bo zająłem się poprawą wszystkich linkujących, co zajęło mi trochę czasu, a później zapomniałem o samym artykule. --Matrek (dyskusja) 11:27, 2 mar 2019 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Erbemsemaedytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Erbemsema

Sprawa jest prosta - nie kasuje się cudzych wpisów na stronach dyskusji, co oznacza też, że nie usuwa się stron dyskusji wikipedystów, gdzie ludzie coś napisali (co innego, gdyby tam była tylko witajka). Co to w ogóle za pomysł z kasowaniem? Nie wiem komu ta strona może służyć, ale nie wiem też komu może przeszkadzać. Nie ma na niej nic, co wymagałoby ukrycia przed ewentualnymi czytelnikami, natomiast dokumentuje ostrzeżenia, jakie E dostawał za swoją działalność. Co do braku konsultacji - a czy Ty przed zadaniem sobie trudu robienia jakichś operacji na stronie, zapytałeś osoby, które ja edytowały, czy nie mają nic przeciwko skasowaniu? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:49, 8 mar 2019 (CET)

Radosław Kolanekedytuj kod

Cześć, Czy dobrze rozumiem, że biogram w/w siatkarza spełnia warunki ency? Czy też, źle został zgłoszony? Pozdrawiam. Razar-ww (dyskusja) 14:11, 10 mar 2019 (CET)

Nie umiemedytuj kod

Nie wiem jak poprawić linki. Proszę o radę. NazwaNr1 (dyskusja) 21:25, 24 mar 2019 (CET)

Cmentarze Warszawskie Komunalneedytuj kod

Tutaj da się tylko stwierdzić że te 3 są pod zarządem ZCK. Specjalnie więcej nie da się napisać.--Lukasz2 (dyskusja) 17:28, 26 mar 2019 (CET)

Ok racja. W sumie sięgnę zaraz po przypisy. --Lukasz2 (dyskusja) 17:42, 26 mar 2019 (CET)

Kategoria:Ludzie urodzeni w Śniatyniuedytuj kod

Dla mnie też była bardziej prawidłowa odmiana Śniatynie. Nazwa polska Śniatyń, dlatego Śniatyniu. Jak ma być niech rozstrzygną poloniści. bogic (dyskusja) 19:48, 26 mar 2019 (CET) Jednak kategoria nadrzędna nazywa się Ludzie związani ze Śniatynem‎, to kategoria powinna według mnie nazywać się Ludzie urodzeni w Śniatynie. bogic (dyskusja) 20:01, 26 mar 2019 (CET)

Pytaniaedytuj kod

Czy jeżeli osoba która miała blokadę rok temu na dziań nie może się ubiegać o redaktora? Pytam z ciekawości.

Podziękowanieedytuj kod

– za pomoc NazwaNr1 (dyskusja) 16:30, 29 mar 2019 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnieńedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień

Kierowały mną następujące powody: Od krótkiej, jednodniowej blokady minął prawie rok. Przekonał mnie też utworzony przez Niego artykuł. Widać, że stronę techniczną opanował, a merytorycznie też nie najgorzej.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 19:36, 11 kwi 2019 (CEST)

Wydaje mi się, że wyłączałem prawidłowo, ale ja albo system coś pokręcił. Teraz jest już wyłączone skutecznie. PawełMM (dyskusja) 21:24, 13 kwi 2019 (CEST)

re: Weryfikacja treściedytuj kod

Dzięki za kontakt, niestety nie wiem jakiego hasła dotyczy uwaga. Staram się dodawać przypisy, ale mogło mi coś umknąć. Scholaris simplex OK, podepnę podpowiedni przypis albo skasuję.--Scholaris simplex (dyskusja) 16:49, 19 kwi 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Szkoła Podstawowa im. Ludwika Rydygiera w Dusocinieedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56479560) wykonanej 2019-04-19 11:52:39 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Szkoła Podstawowa im. Ludwika Rydygiera w Dusocinie zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/mSK|mSK]]+[[WP:SK/mSI|mSI]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:47, 20 kwi 2019 (CEST)

ad. szablony władcówedytuj kod

Wypraszam sobie takie teksty (bez ogródek). Zrobiłem kiedyś dobry szablon następstwa dla władców średniowiecznych i wczesnonowożytnych, to został on usunięty (w zasadzie bez konsultacji) w momencie, gdy dwóm osobom bez wykształcenia historycznego ubzdurało się, że one wiedzą lepiej, jak ma wyglądać nawigacja pomiędzy poszczególnymi władcami, tworząc monstrualne szablony (jak ten dyskutowany), nie przystające do ówczesnej sytuacji politycznej i społecznej. Mam ponownie tworzyć ten szablon i wklejać go masowo do tych haseł? Wnoszę jednak o ogarnięcie. — Paelius Ϡ 12:43, 3 maj 2019 (CEST)

Ja się domyślam. Tylko akurat adresatami Twojej wypowiedzi powinni być Tar i Malarz (a nie historycy), którzy na hurra i wiki-wiki zepsuli funkcjonujący mechanizm (nie mówię, że dobry, ale nie powodujący całej gamy problemów). — Paelius Ϡ 15:17, 4 maj 2019 (CEST)

Ad:Kategoria:Czasopisma wydawane od....edytuj kod

OK, dziękuję za przypomnienie! Dostosuję się. Jaceksoci68 (dyskusja) 22:08, 3 maj 2019 (CEST)

Kategoria:Amerykańscy wrestlerzy i wrestlerki według stanówedytuj kod

Zaraz uzupełnię te kategorie. Mamy dość haseł do tego. Po prostu pomyślałem, że łatwiej będzie je najpierw stworzyć. Proszę, daj mi jeszcze kilka godzin. --Czarnybog (dyskusja) 19:51, 11 maj 2019 (CEST)

Ad:Wikipedia:Prośby do administratorówedytuj kod

Ad:Wikipedia:Prośby do administratorów

Cześć. AFAIR bot archiwizujący nie rozumie składni {{załatwione|odhaczam}}. Jeśli sekcja nie ma wisieć przez kilka miesięcy, to potrzebuje prostego {{załatwione}}. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:32, 28 maj 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Beata Szydłoedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56762865) wykonanej 2019-05-28 09:11:20 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Beata Szydło zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY KWADRATOWE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał Usunięto kategorię "Kobieta-premier" za pomocą [[WP:Narzędzia/HotCat|HotCat]], [[WP:SK]]+[[WP:SK/mSK|mSK]]+[[WP:SK/mSI|mSI]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 29 maj 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Dziwna myśl w mej głowieedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56860483) wykonanej 2019-06-11 17:08:54 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Dziwna myśl w mej głowie zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/mSK|mSK]]+[[WP:SK/mSI|mSI]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 12 cze 2019 (CEST)

Witamedytuj kod

Czy mógłbyś spojrzeć: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#2_(Platforma_Godno%C5%9B%C4%87_i_Prawda); https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#3_(Partia_Akcji_i_Solidarno%C5%9Bci); https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#2_(Demokraci_na_rzecz_Andory); https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#10_(MeRA25) Dziękuję i pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 09:38, 12 cze 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w III wojna z karlistamiedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56929050) wykonanej 2019-06-21 21:17:38 z wykorzystaniem WP:SK artykuł III wojna z karlistami zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (ODSTĘP? „?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/mSK|mSK]]+[[WP:SK/mSI|mSI]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne techniczne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 22 cze 2019 (CEST)

Odp:Blokadaedytuj kod

Odp:Blokada

Cześć. Pozwoliłem sobie zmienić zakres obowiązywania blokady tylko do przestrzeni plików, jako że te edycje nie były aż tak szkodliwe i być może wynikały z niewiedzy edytującego. Rozumiem, że całkowita blokada była związana z użytkownikiem edytującym w podobny sposób parę dni temu, ale mam nadzieję, że zablokowanie edycji tej jednej przestrzeni wystarczy, a może pozwoli zapobiec zakładaniu kolejnego konta, które będzie trzeba pilnować. Openbk (dyskusja) 00:46, 23 cze 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiegoedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (57019376) wykonanej 2019-07-06 21:18:02 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał Usunięto kategorię "Inżynieria Lądowa i Transport" za pomocą [[WP:Narzędzia/HotCat|HotCat]], [[WP:SK]]+[[WP:SK/mSK|mSK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]+[[WP:SK/mSI|mSI]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. W artykule w tej chwili są w sumie 2 podobne komunikaty. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 7 lip 2019 (CEST)

Ad:Cerkiew św. Spasa w Nesebyrzeedytuj kod

Ad:Cerkiew św. Spasa w Nesebyrze

Cześć, to w czasie mojej nieobecności zmieniła się polityka redirów? Spas jest niepoprawny, błędny, itp., itd. ;-) Zatem IMHO trzeba usunąć raczej. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 20:34, 13 lip 2019 (CEST)

Odp.edytuj kod

Nie warto. To nic specjalnego, jest cała masa lepszych i wartościowszych haseł, np. uźródławianych angielską Wikipedią. Tutaj to tylko dużo gadania, a mało robienia. Hoa binh (dyskusja) 08:33, 14 lip 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Koło Polskie w Reichsracieedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (57256456) wykonanej 2019-08-14 18:29:50 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Koło Polskie w Reichsracie zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (BIAŁE WEWNĄTRZ INTERPUNKCJI) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/mSK|mSK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]+[[WP:SK/mSI|mSI]], drobne techniczne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. W artykule w tej chwili są w sumie 3 podobne komunikaty. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 15 sie 2019 (CEST)

Odp:Ad:Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczneedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne

Dzięki, nie zauważyłem. --The Polish (query) 13:54, 28 sie 2019 (CEST)

Odp:User Marcin Robertedytuj kod

Odp:User Marcin Robert

Hej. Skoro edytuje po staremu, nie spełnia tym samym wymagań stawianych redaktorom i nie powinien nim być w chwili obecnej. Okres bez uprawnień w jego przypadku, jak również w przypadku nowicjuszy, jest właśnie dawaniem czasu. Przecież jak dostosuje swój warsztat do współczesnych realiów, to odzyska status. Do edytowania na trochę dłużej powrócił na przełomie grudnia i stycznia, więc wybacz, mógł od tego czasu wyciągnąć wnioski na temat innych standardów współczesnej Wikipedii. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 10:38, 30 sie 2019 (CEST)

Witam. Dodam jeszcze wiadomość tutaj, bo ze strony przedpiścy wynika, że jest na wiki wakacjach, więc nie wiadomo, kiedy ją przeczyta: Dodałem źródła do hasła "VII dynastia". Edycja oczekuje teraz na przejrzenie. Pozdrawiam Marcin Robert (dyskusja) 12:05, 31 sie 2019 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2019:09:09:Nokia n87edytuj kod

Witaj. Mógłbyś wskazać zasadę (dyskusje, cokolwiek) wg której artykuły, co do których są zastrzeżenia co do encyklopedyczności, przenosi się do brudnopisu autora zamiast kierować pod dyskusję w DNU? Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 20:47, 10 wrz 2019 (CEST)

A dopuszczasz możliwość, że czyjś inny "zdrowy rozsądek" i zasady Wikipedii wskazują, że artykuł, który opisuje nieencyklopedyczny podmiot, powinien trafić do DNU? Przenoszenie do brudnopisu ma sens w przypadku bytów, które potencjalnie są ency, a należy je dopracować, a nie jest sposobem usuwania nieency haseł. Co więcej, nie ma żadnych zasad regulujących owo przenoszenie, więc tym bardziej nie należy posługiwać się nim w sytuacji, gdy inny wikipedysta podjął decyzję o skierowaniu do DNU. Zastanów się też, co będzie, gdy hasło zostanie jakoś tam poprawione i trafi z powrotem do przestrzeni głównej. Następna dyskusja w DNU? Po co? Nie lepiej byłoby to załatwić od razu? Co podpowiada Ci zdrowy rozsądek? (Już pomijając to, że decyzja "zostawiono" jest po prostu niezgodna z wnioskami z dyskusji; jeśli już, pod powinno być "brak wynikuu". Zostawia się artykuły, co do których nie ma już wątpliwości. Gytha (dyskusja) 21:18, 10 wrz 2019 (CEST) Wydaje mi się, że nie rozumiesz problemu. Po to są dyskusje, by X nie decydował jednostkowo, że artykuł ma być usunięty, Jeśli tak się dzieje i to - jak piszesz - na masową skalę i z pobudek, o których mi piszesz, to jest bardzo źle. Założyłam temat w kawiarence, pewnie widziałeś. Gytha (dyskusja) 22:43, 10 wrz 2019 (CEST) Spróbuję jutro/pojutrze stworzyć jakiś zarys takich zasad, mam nadzieję, że mogę liczyć na Twoje uwagi ;-). Gytha (dyskusja) 23:28, 10 wrz 2019 (CEST)

szablon w Ceratozauredytuj kod

Witaj! Szablon jest prawidłowo wstawiony, jego obecność jest merytorycznie uzasadniona. W dyskusji hasła dodałem kolejne przykłady błędów i naruszeń zasad. Po to jest szablon, by wskazać, że są tu błędy i zachęcić do ich poprawy. Elementarna uczciwości nakazuje również, żeby chociaż w ten sposób ostrzec Czytelnika przed błędami – to też jest funkcja szablonu. Czy naprawdę sądzisz, że np. zdanie o noszeniu zębów w szczęce (nie wspominając o innych poważnych błędach merytorycznych i zmyśleniach) prezentuje poziom językowy i merytoryczny, który powinien być promowany przez Wikipedię? Czy naprawdę uważasz, że zamiatanie problemów pod dywan, za które można uznać usuwanie szablonu o błędach, to najlepszy sposób na kreowanie pozytywnego wizerunku i wiarygodności Wikipedii? Pozdrowienia, Tebeuszek (dyskusja) 22:10, 20 wrz 2019 (CEST)

Szanuję Twoje zdanie co do kwestii wstawiania lub niewstawiania szablonów, jednak kompletnie się z nim nie zgadzam, z powodów, które podałem wcześniej. Na tę chwilę stosowanie szablonów jest dopuszczalne, co więcej, ich stosowanie jest zalecone w procedurze postępowania w przypadku stwierdzenia naruszenia zasad Wikipedii. Problemy zostały opisane w dyskusji, Autor hasła nie ustosunkował się do wskazanych błędów (tj. jeśli chodzi o naruszenie WP:NOR nie wykazał, że treść hasła jest zgodna z publikacją źródłową, na którą się powołuje). Nie mam obowiązku poprawiania wszystkich błędów w hasłach na Wikipedii. Po to są właśnie szablony, by inni edytorzy mogli zidentyfikowane błędy poprawiać. Jeżeli uważasz, że szablon jest źle wstawiony, podaj uzasadnienie merytoryczne, w oparciu o odpowiednią literaturę, oraz przytocz zasadę z regulaminu Wikipedii, która zabrania wstawiania szablonów błędów. Pozdrowienia, Tebeuszek (dyskusja) 18:37, 24 wrz 2019 (CEST)

Zablokowany homoseksualizmedytuj kod

Nieaktualne, przepraszam za zawracanie głowy ;) SomeRandomSigns (dyskusja) 18:55, 23 wrz 2019 (CEST)

Hej, chciałbym wprowadzić poprawkę, ale zablokowałeś hasło, czy mógłbyś rozważyć sprawę?

Wygląda to następująco - w czerwcu skasowałem odnośnik do społeczności LGBT (tylko z definicji!), co precyzyjnie uargumentowałem i nikt nie protestował. Argumentacja znajduje się w ostatnim temacie dyskusji - https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Homoseksualizm Dla uproszczenia postaram się argumentację przedstawić w skrócie:

To jest oryginalny tekst funkcjonującej na stronie definicji (wybolduję co istotne):

"What is sexual orientation? Sexual orientation refers to an enduring pattern of emotional, romantic, and/or sexual attractions to men, women, or both sexes. Sexual orientation also refers to a person’s sense of identity based on those attractions, related behaviors, and membership in a community of others who share those attractions. Research over several decades has demonstrated that sexual orientation ranges along a continuum, from exclusive attraction to the other sex to exclusive attraction to the same sex. However, sexual orientation is usually discussed in terms of three categories: heterosexual (having emotional, romantic, or sexual attractions to members of the other sex), gay/lesbian (having emotional, romantic, or sexual attractions to members of one’s own sex), and bisexual (having emotional, romantic, or sexual attractions to both men and women). This range of behaviors and attractions has been described in various cultures and nations throughout the world. Many cultures use identity labels to describe people who express these attractions. In the United States the most frequent labels are lesbians (women attracted to women), gay men (men attracted to men), and bisexual people (men or women attracted to both sexes). However, some people may use different labels or none at all." https://www.apa.org/topics/lgbt/orientation.pdf

1. Dyskusja nie wykazała weryfikowalności wnioskowania, że autor poprzez "członkostwo w środowisku" miał na myśli jakieś konkretne środowisko.

2. Analiza pełnego tekstu źródłowego wykazuje, że autor nie wskazuje na konkretne grupy, wręcz przeciwnie, podkreśla że w różnych kulturach używa się różnych etykietek etc.

3. Odnośnik w cytacie wypacza cytat (cytat przestaje być cytatem), bo określa znaczenie danej frazy. Jest to porównywalne do wtrącenia własnych zdań do cytatu.

Moja edycja kasująca odnośnik: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Homoseksualizm&diff=56848389&oldid=56802280

Edycja innego autora przywracająca odnośnik: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Homoseksualizm&diff=57125962&oldid=57125956

SomeRandomSigns (dyskusja) 18:55, 23 wrz 2019 (CEST)

Regularne ...edytuj kod

Ktoś mi podmienił historię! Jak przenosiłem, to była jednodniowa. No bo przecież niemożliwe, żebym się omylił w klikaniu, no nie?

Dzięki za wskazanie. Ciacho5 (dyskusja) 21:32, 27 wrz 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Kon-Bootedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (57671044) wykonanej 2019-10-05 16:29:08 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Kon-Boot zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY OKRĄGŁE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/mSK|mSK]]+[[WP:SK/mSI|mSI]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:46, 6 paź 2019 (CEST)

RE: Grobowiec Jessego i Rutedytuj kod

Witam,

Dziękuję za podane informacje. Ja po prostu błędnie uznałem że mimo znaczącego braku źródeł w angielskiej wersji wiki można wszystko zająć się tłumaczeniem artykułu - wygląda na to że tamtejsi administratorzy za bardzo pobłażliwie traktują tego typu hasła (inaczej nie byłoby tam wspomnianego artykułu). Dodam jeszcze, iż mam na koncie multum artykułów z ang. wiki które tłumaczyłem w całości (i wielokrotnie też tłumaczyłem pojedyncze rozdziały) - poprawki po tego typu zmianach oczywiście miały miejsce, ale były one trywialne (taka zresztą jest idea wikipedii - jeden użytkownik tworzy artykuł, inny to poprawia, jeszcze inny dodaje coś nowego itp.) Zapewniam, że tego typu zaniedbanie z mojej strony to jakiś wyjątkowy, pechowy "wypadek przy pracy" i w związku z tym nie ukrywam, że gdybym ponownie przeanalizował niniejszy artykuł z angielskiej wiki - wówczas nawet nie rozważałbym jego tłumaczenia z racji braku źródeł. Pozdrawiam. --Docxent (dyskusja) 22:36, 9 paź 2019 (CEST)

:)edytuj kod

:) i co teraz? maikking dyskusja 13:15, 11 paź 2019 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Myślałem, że włączyłem. Już poprawione, przepraszam. --Fallaner (dyskusja) 09:38, 18 paź 2019 (CEST)

Oxalaiaedytuj kod

Dziękuję Ci bardzo za Twój post u mnie. Na razie mam pilne sprawy w realu mimo późnej pory, dlatego odpowiem potem. Wykreśliłem zbędne z mej strony słowa w wątku nt. w/w dinozaura. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 20:32, 21 paź 2019 (CEST)

jeszcze raz podziękowania za wyciągnięcie ręki na zgodę. Oczywiście ja także użyłem nieadekwatnych słów. W/s merytorycznej tej dyskusji niezbyt uszczęśliwiła mnie sugestia, że jeśli potwierdzam raczej oczywisty dla specjalisty (choć z doświadczenia wiem, że ogół ludzi go nie zna) uzus naukowy o istnieniu dwóch grup dinozaurów: ptasich dinozaurów (po ludzku - ptaków) i nieptasich dinozaurów (czyli tego, co ogół ludzi kojarzy jako dinozaury) to mam poprawiać wszystkie hasła tych drugich o słowo wymarły. Doświadczeni userzy (a obaj nimi jesteśmy) z reguły akceptują, że: 1. hasła wiki tej samej dziedziny nie są pisane wg jednego szablonu, mają więc różną strukturę, objętość, stopień wyczerpania tematu (to niedobre, papierowe encyklopedie były bardziej konsekwentne i jednolite, ale wolentarski projekt pisany przez anonimy nie może działać jak one) i dlatego, że 2. jak ktoś zaakceptuje prawidłową wersję w 1 haśle to nie ma moralnego obowiązku poprawiać wszystkie inne podobne hasła, gdzie jest niepełna, a nawet błędna wersja, zwłaszcza jeśli to nie on je pisał. Poza tym niezbyt mogłem zrozumieć coś co odebrałem jako trochę upartą obronę sprawy, którą nauka zmieniła. Tak ""przydziały" naukowe .. się często zmieniają", ale my jako odtwórcza encyklopedia bazująca na publikacjach musimy niestety akceptować te kolejne zmiany, przynajmniej w hasłach na tematy naukowe, choć wygodniej byłoby dać spokój ciagłemu poprawianiu. Ale to jak z np. burmistrzami w hasłach o miastach - nie możemy wszak powiedzieć, że ponieważ oni są ciągle wymieniani to my zostawiamy w hasłach jako urzędujących tych, którzy byli w 2000 r. I oczekiwać od wikipedysty, który jednak zaktualizował prezydenta w 1 mieście, że skoro naruszył stare porządki, to ma teraz zaktualizować we wszystkich innych miastach. Dalej tak sądzę, ale mogłem o tym spokojniej pisać. Główną część,że ptaki nie pochodzą od dinozaurów tylko nimi są, jak sądzę obszernie wyjaśnili koledzy w tamtym wątku. Wg mojej wiedzy (a zajmuję się zawodowo paleontologią i dziejami życia, choć nie ptakami) nie jest to w mainstreamie naukowym kwestionowane. Jak każda teza naukowa może być obalona w przyszłości, wg mnie szczególnie łatwe jest to w kladystyce, ale na dziś ... Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:42, 22 paź 2019 (CEST) ech, szacunek u dziecka straciłbyś już całkiem, gdybyś mu powiedział, że ryba nie jest rybą, bo ... zgodnie z nauką ryby nie istnieją, nawet jeśli widzi je w akwarium. Po prostu nie ma takowego zwierza. A część zwierzaków zwanych rybami to w istocie czworonogi (podobnie jak i węże, padalce itp., które skądinąd nie mają nawet 1 nogi, a co dopiero czworo). Plus to co Mpn napisał - małpy też nie istnieją. Aż się człowiek boi przy goleniu spojrzeć w lustro, bo a nuż nic tam nie zobaczy:) Ale jest nadzieja, że ryby i ptaki powrócą. W końcu do niedawna obciachem było w paleontologii używać nazwy brontozaur (nie ma czegoś takiego, jest apatozaur), aż tu w 2015 r. nagle dano imprimatur na zmartwychwstanie brontozaura:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:21, 22 paź 2019 (CEST)

Maria Ślipekedytuj kod

Ponieważ siedzisz w literaturze, to pewnie będziesz wiedzieć, co zrobić z powyższym hasłem. Wygląda raczej słabo. Sławek Borewicz, → odbiór 18:43, 28 paź 2019 (CET)

Strony użytkownika na innych witrynach Wikimedia i nazwa użytkownikaedytuj kod

Czy, według ciebie, na innych witrynach Wikimedia powinienem mieć opisującą stronę użytkownika, czy tylko przekierowanie na moją stronę użytkownika na Wikipedii?

Po drugie, jak można zmienić nazwę użytkownika na tylko jednej wersji językowej Wikipedii? 4TacklesMath (💬 | ) 13:49, 31 paź 2019 (CET)

Kalbach-Riedbergedytuj kod

W tej chwili weryfikuję, aktualizuję i rozbudowuję artykuł na podstawie rozmaitych źródeł. Na razie podałem dwa artykuły z oficjalnej prezencji internetowej miasta. Pozdrawiam z Riedbergu, GregSpeare (dyskusja) 23:36, 2 lis 2019 (CET)

Re:DNUedytuj kod

A to nie jest tak, że potem jak się ponownie pojawia dyskusja na dany temat, to dzięki temu admini łatwiej wynajdują wcześniejsze dyskusje, bo je znajdują w tej dyskusji, którą po prostu widzą? Jeśli to nie jest pomocne, to dzięki za info, bo dla mnie mniej pracy (jako nieadmin nie mam dostępu go gadżetu, choć nie wiem dlaczego, skoro regulamin poczekalni pozwala mi podejmować takie decyzje). :-) KamilK7 22:37, 6 lis 2019 (CET)

Heh :)edytuj kod

Na zmęczenie go bierzesz? Jak mu z pięć brudnopisów zrobimy to wtedy zasłuży na EK? :) Bo Ytterby (dyskusja) 19:35, 7 lis 2019 (CET)

Faktycznie, powinienem był, zazwyczaj to robię, jakoś na skróty poszedłem, jak widzę takie banialuki to się zbytnio nie przykładam. Bo Ytterby (dyskusja) 20:22, 7 lis 2019 (CET)

Odp:Nieśmiało pytamedytuj kod

Odp:Nieśmiało pytam

Po ukryciu edycji Ulowego ze ździwieniem zobaczyłem, że nadal jest widoczna. Dlatego ukryłem też Twoją, która była następna. Niestety opis edycji napisałem z rozpędu jak dla poprzedniego usunięcia.

Pozdrawiam i przepraszam za niezamierzony efekt PawełMM (dyskusja) 17:31, 8 lis 2019 (CET)

94.254.176.161edytuj kod

Mobilne (Play) IP na rok...? Wojciech Pędzich Dyskusja 13:58, 16 lis 2019 (CET)

Cóż, ten, co nie popełnił błędu niech pierwszy rzuci guzikami jak mawiał taki jeden 2000 lat temu ;) Wojciech Pędzich Dyskusja 17:06, 16 lis 2019 (CET)

Tomek z Pakościedytuj kod

Bo jest podana strona źródła w bibliografii. Mathiasrex (dyskusja) 21:33, 22 lis 2019 (CET)

DNUedytuj kod

Dziękuję za zachowanie artykułu o XXIII wieku. Przy okazji mam dodatkową prośbę, ten sam user, który zgłosił artykuł i był aktywny w dyskusji, zgłosił też przed zaledwie kilkoma godzinami drugi analogiczny artykuł o XXII wieku, który stworzyłem kilka miesięcy temu, tam jednak dyskusja nie zdążyła rozgorzeć. Czy ustosunkowałbyś się również i do tego artykułu? Pozdrawiam serdecznie, --Kamilhrub (dyskusja) 00:24, 30 lis 2019 (CET)

Odp:Ad:Pamplonaedytuj kod

Odp:Ad:Pamplona

Były dwa hasła o identycznej treści, jedno z 2004, drugie z 2009. Nawet zdjęcie to samo. W sytuacji dziesięcioletniego współistnienia haseł o tym samym bycie, ekowanie wybranego z nich, jak chciał zrobić Damianek, nie jest najlepszym rozwiązaniem, trzeba dokonać integracji, aby nie zgubić historii. ~CybularnyNapisz coś ✉ 19:31, 6 gru 2019 (CET)

Masz rację, odintegrowałem strony. Dziękuję z spostrzeżenie i pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 20:04, 6 gru 2019 (CET)

Odp:Odp:7 grudniaedytuj kod

Odp:Odp:7 grudnia

Hej! Zdecydowanie popieram - największy projekt edukacyjny w dziejach ludzkości. A to, co lubię najbardziej - kiedy wszyscy mówią, że świat się polaryzuje i ludziom coraz trudniej porozumieć się ponad różnicami, w Wikipedii osoby o najróżniejszych poglądach spokojnie wspólnie pracują i tworzą encyklopedię. Więc może powinniśmy uczyć świat, jak to się robi :) Myślę też, że w epoce fake newsów Wikipedia zyskuje znaczenie, którego nikt, ale to NIKT nie podejrzewał, kiedy powstawała. My wiemy, jak weryfikować, krytycznie opracowywać informacje itp. Mam nadzieję, że kiedyś to zostanie docenione :) Chociaż myślę, że to misja dla Wikimedia Szwecja albo Wikimedia Foundation. Przy najbliższej okazji podpowiem im ten pomysł :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:20, 9 gru 2019 (CET)

Hvalaedytuj kod

Pozdrawiam.--Rethymno (dyskusja) 15:19, 14 gru 2019 (CET)

Parafia św. Jadwigi Królowej w Bojanieedytuj kod

Witaj, Darecki3miasto w dalszym ciągu chce usunąć bez wyjaśnienia nazwę parafialnego kościoła z infoboxu. Co z tym zrobić? --Czyz1 (dyskusja) 00:23, 15 gru 2019 (CET)

Hegemonedytuj kod

Przecież nie robimy chyba takich ujednoznacznień? Gdarin dyskusja 15:05, 22 gru 2019 (CET)

Czemu błędny? Bo pomija jakąś trzeciorzędną postać z komiksu? Gdarin dyskusja 15:16, 22 gru 2019 (CET)

Zygfrydedytuj kod

Hej, czy ja wiem, nie ma merytorycznego powodu, bardziej na wyrost. Jeśli uważasz, że za wysoko, nie będę protestował. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:50, 26 gru 2019 (CET)

Ad Wariagedytuj kod

Mógłbyś z łaski swojej przestać mnie denerwować. Najpierw jeden przenosi, choć nie ma pojęcia o transkrypcji rosyjskiej, teraz drugi próbuje być dowciapny. — Paelius Ϡ 00:26, 28 gru 2019 (CET)

A teraz będziemy seriożni. Daj spokój. Ludzie wam walą WP:ORem miesiącami, a wy się będziecie zastanawiać, czy obrażam wszystkich czy tylko część. Priorytety się gdzieś zapodziały. — Paelius Ϡ 00:41, 28 gru 2019 (CET) Ja i Hoa bierzemy (w przeciwieństwie do Was) odpowiedzialność za zawartość wikipedii. Z Waszych (Twoich też) ostatnich wpisów na PdA i zresztą w mojej dyskusji też (Bierzesz udział na swoją odpowiedzialność, tak jak ja i reszta boguduchawinnych adminów — dobre sobie!) wynika, że tzw. opiekunowie nie czują się odpowiedzialni za zawartość wikipedii, lecz jedynie za swoje własne edycje (kuriozum!). — Paelius Ϡ 15:06, 28 gru 2019 (CET)

Odp:Ad:Marek JędraszewskiOdp:Ad:Marek Jędraszewskiedytuj kod

Odp:Ad:Marek Jędraszewski

Widziałem w dyskusji hasła wpis - gdyby hasło nie było zabezpieczone ktoś inny mógł tą informację dodać zamiast mnie. A np. Głódź nie jest zabezpieczony i jakoś nikt go nie wandalizuje, no tylko raz w grudniu, czemu sądzisz, że z Jędraszewskim będzie inaczej? Gdarin dyskusja 09:41, 31 gru 2019 (CET)

Ktoś inny, to dowolna osoba, która mogła to zrobić (niekoniecznie autor wpisu w dyskusji), dodałem tylko jedno zdanie, bo w tak krótkim biogramie raczej nie ma sensu więcej na ten temat się rozpisywać, a każdy wypowiedź abpa i tak odbierze po swojemu, w zależności od swoich poglądów na tą sprawę. Pozdrawiam i do siego roku! Gdarin dyskusja 17:26, 31 gru 2019 (CET)

Rosyjska polityka historycznaedytuj kod

Arykuł autorstwa profesora UJ. doskonałe źródła, istnieją podobne artykuły (polityka historyczna ukrainy). Proszę o zachowanie procedur w przypadku nieodpartej chęci kasowania.--Bmalina (dyskusja) 15:13, 25 sty 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Jckowal/2017–2019" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy