Dyskusja wikipedysty:Jerres


Dyskusja wikipedysty:Jerres w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Glanc Tomaszedytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję.Masur juhu? 09:54, 28 sie 2007 (CEST)odpowiedz

Wiesław Lendzionedytuj kod

Poczytaj zalecenia edycyjne Wikipedii. --Hiuppo (zagadaj) 10:27, 28 sie 2007 (CEST)odpowiedz

Leszek Werneredytuj kod

Witaj. Niestety, za bardzo "bazowałeś na pewnej stronie", porównajmy:

Twój tekst:

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Krakowie w klasie organów u prof. Józefa Chwedczuka. Studia kontynuował we Włoszech i Austrii. Był również stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki w Belgii. Od 1965 r. pracuje początkowo jako adiunkt u boku prof. J. Chwedczuka, a po przewodzie kwalifikacyjnym zostaje docentem i obejmuje samodzielną klasę w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1991 roku pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego w krakowskiej Akademii Muzycznej. Artysta bierze czynny udział w życiu muzycznym kraju, występuje na Festiwalach Organowych w kraju i za granicą. Jest laureatem państwowych nagród Ministerstwa Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w pracy pedagogicznej III i IV stopnia). Wieloletni działacz: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków i członek Towarzystwo Przyjaźni Polski-Włoskiej oraz Towarzystwo Przyjaźni Kultury Celtyckiej. Współpracował z Polskim Radiem i Telewizją oraz zespołem kameralnym Capella Cracoviensis w Krakowie. Przez dwie kadencje pełnił funkcję dziekana Wydziału Instrumentalnego i był członkiem Senatu Akademii Muzycznej. Aktualnie prowadzi zajęcia dydaktyczne, jako prof. Zwyczajny na Wydziale Wychowania Muzycznego w sekcji Muzyki Kościelnej. Pracuje także na Wydziale Liturgicznym w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Tekst ze strony http://www.ltm.pnet.pl/lagiewniki2.html:

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Chwedczuka. Dalsze studia kontynuował we Włoszech i Austrii. Był również stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki w Belgii. Od 1965r. pracuje początkowo jako adiunkt u boku prof. J. Chwedczuka, a po przewodzie kwalifikacyjnym zostaje docentem i obejmuje samodzielną klasę w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1991 roku pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego w w/w Akademii Muz. Artysta bierze czynny udział w życiu muzycznym kraju, występuje na Festiwalach Organowych w kraju i za granicą. Jest laureatem państwowych nagród Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w pracy pedagogicznej. Przez dwie kadencje pełnił funkcję dziekana Wydziału Instrumentalnego i był członkiem Senatu. Aktualnie prowadzi zajęcia dydaktyczne, jako prof. Zwyczajny na Wydziale Wychowania Muzycznego w sekcji Muzyk i Kościelnej. Pracuje także na Wydziale Liturgicznym w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Ponieważ na wzorowanej stronie widnieje taka oto informacja © M. Wojtczak mamy do czynienia z ewidentnym NPA. Nie rób proszę tego w przyszłości, bo w zasadzie artykuł powinien być od ręki usunięty. Postaram się dzisiaj pod wieczór przeredagować go na tyle, aby nie naruszał praw autorskich (co de facto oznacza napisanie go od nowa). No chyba, że Ty uczynisz to pierwszy, do czego zachęcam. Pozdrawiam pjahr ۞ 13:06, 28 sie 2007 (CEST)odpowiedz

Wieczór nadszedł dzisiaj wyjątkowo szybko ;), dlatego artykuł już poprawiłem. Zerknij proszę i oczywiście popraw cokolwiek, jeśli uważasz, że jakiś fragment wymaga poprawki. I bardzo proszę - nie kopiuj tekstów z innych stron, bo jest to łamanie jednej z podstawowych zasad Wikipedii. Pozdrawiam pjahr ۞ 13:36, 28 sie 2007 (CEST)odpowiedz

podpisedytuj kod

Nie podpisuj artykułów, które zamieszczasz. - RKlisowski (Odpisz) 13:55, 28 sie 2007 (CEST)odpowiedz

Grzegorz Domżalskiedytuj kod

Witaj, chyba masz rację. Odtworzyłem artykuł. Bardzo proszę jednak, jeśli Ci na nim zależy uzupełnij go o informacje, które podałeś mi w dyskusji. W przeciwnym wypadku, ktoś znów może zgłosić go do usunięcia. Pozdrawiam Jakubhal (dyskusja) 06:58, 11 wrz 2007 (CEST)odpowiedz

P.S. Mam prośbę dotyczącą wpisów w dyskusji. Bardzo proszę dodawaj nowy wątek zawsze na dole strony i podpisuj się czterema tyldami (~~~~).

Nowe Miasto Lubawskieedytuj kod

Chyba nawet nie edytowałem tego artykułu, więc kalendarium raczej nie przywracałem. Musiałeś mnie pomylić z użytkownikiem Vagneriusem. Patrz tutaj. Pozdrawiam. :') OldEnt § 11:37, 27 kwi 2008 (CEST)odpowiedz

Laki Bratianskie klasztor2.jpg i Laki Bratianskie klasztor1.jpgedytuj kod

Ale nie wydaje mi się, żebyś był autorem tych rycin, tak jak wskazałeś to w licencji. Pliki możesz przesłać ponownie z poprawną licencją (i innymi niezbędnymi danymi), najlepiej od razu na commons Masur juhu? 18:41, 19 maj 2008 (CEST) Ryciny mają przeszło 200 lat i nie są objęte prawami autorskimiodpowiedz

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 23:30, 23 cze 2009 (CEST)odpowiedz

Kurzętnikedytuj kod

Wikipedia nie może zawierać tekstów objętych prawami autorskimi sprzecznymi z Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach. Dlatego Twój artykuł został oznaczony jako naruszający prawa autorskie. Należy wykazać się prawami autorskimi, zezwoleniem autora lub przebudować go tak, aby nie naruszał tych praw. W przeciwnym przypadku artykuł zostanie usunięty, a Ty możesz stracić prawo edycji.

Lukasz Lukomski (dyskusja) 11:25, 28 sie 2009 (CEST)odpowiedz

Blokada - NPAedytuj kod

Fragmenty tekstu na stronie Bazylika św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim zostały skopiowane z przynajmniej 4 stron www:

  1. http://www.turfoto.info/nowe_miasto_lubawskie.html
  2. http://www.nowemiasto.com.pl/gminy/?prezbiterium,33
  3. http://polska.byethost4.com/modules.php?op=modload&name=PagEd&file=index&topic_id=0&page_id=288
  4. http://www.powiat-nowomiejski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=29&limitstart=1

jest to kolejny przypadek, kiedy kopiujesz cudze teksty i wklejasz do Wikipedii jako własne. W związku z nagminnym łamaniem praw autorskich nakładam na Ciebie jednodniową blokadę i odbieram Ci uprawnienia redaktora. Michał Sobkowski dyskusja 08:18, 3 wrz 2009 (CEST)odpowiedz

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, ale nie miałem przez kilka dni dostępu do Internetu. Najistotniejszy jest problem ze stroną http://www.nowemiasto.com.pl/gminy. To nie chodzi o podanie autora ołtarza, tylko o to, że cała wielka sekcja "Najcenniejsze zabytki prezbiterium i nawy głównej:" jest identyczna z tą stroną co do znaku, łącznie z błędami (np. "Jest to typowa , snycerska architektura p trzech kondygnacjach"). Nie jest możliwe, aby był to wynik korzystania z tego samego źródła, jest to ewidentna kopia. Widzę też kolejny fragment: "Zachowana obecnie średniowieczna budowla jest trójnawową bazyliką z wysoką wieżą w elewacji zachodniej" identyczny jak na stronie www opatrzonej notką "© 2005-2007 Katolicka Agencja Informacyjna. Wszelkie prawa zastrzeżone." Niestety wielość stron internetowych zawierających różne fragmenty identyczne z twoim stosunkowo świeżym wkładem, w połączeniu z wcześniejszymi problemami z NPA widocznymi w Twojej dyskusji, świadczy na Twoją niekorzyść. Nie przeczę jednak, że możliwe jest, że pozostałe fragmenty Twoich edycji zostały skopiowane z Wikipedii, a nie odwrotnie, i przyjmuję Twoje wyjaśnienia w ich kwestii. Zwrócę się do autorów tych trzech serwisów z prośbą o wyjaśnienie. Michał Sobkowski dyskusja 22:02, 15 wrz 2009 (CEST)odpowiedz Witaj ponownie! Biorąc poważnie pod uwagę, że teksty ze stron 1, 3 i 4 to kopia Twojego wkładu, próbowałem edytować hasło, aby przywrócić te fragmenty, które określiłeś jako skopiowane z Wikipedii. Niestety, w Twojej edycji cały czas napotykałem na sformułowania identyczne ze znajdującymi się na stronach www.nowemiasto.com.pl, aż w końcu została tylko bibliografia i sekcja "Dane". W tej sytuacji zrezygnowałem z pytania właścicieli tych 3 stron o autorstwo tekstów, gdyż chwilowo przestało to mieć znaczenie, a kluczowa pozostała kwestia strony nr 2. Nie do końca zrozumiałem, jakie jest Twoje stanowisko w kwestii autorstwa identycznego tekstu Twojej edycji i na stronie www.nowemiasto.com.pl, gdyż niewątpliwie ktoś go od kogoś skopiował. Jeśli Twój tekst był kopią www.nowemiasto.com.pl, to należy go napisać od nowa lub poprosić Twojego kolegę o zgodę na umieszczenie go w Wikipedii na wolnych licencjach tu obowiązujących. Jeśli Ty jesteś poszkodowany przez kolegę (i przez nas), to trzeba sprawę wyjaśnić. Michał Sobkowski dyskusja 21:32, 17 wrz 2009 (CEST)odpowiedz

Wikipedysta:Jerres/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:02, 19 wrz 2009 (CEST)odpowiedz

Szablonedytuj kod

Szablon został usunięty z Wikipedii na podstawie decyzji w Poczekalni. W artykule usunięto tylko jego wywołanie. Pozdrawiam Mintho (dyskusja) 00:28, 18 paź 2009 (CEST)odpowiedz

Plik:Klasztor Laki Bratianskie nowszy.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Jerres! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Klasztor Laki Bratianskie nowszy.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 21:12, 14 gru 2009 (CET)odpowiedz

Plik:Klasztor Laki Bratianskie starszy.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Jerres! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Klasztor Laki Bratianskie starszy.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję.

  • zrodlo co prawda jest swietnie podane, ale prawa autorskie obowiazuja do 70 lat po smierci autora. Ten jest tu dany (choc tylko samo nazwisko, co takze nie jest jasne), ale brak danych kiedy umarl, a sa one niezbedne do ustalenia statusu prawnego tych grafik. Masur juhu? 21:12, 14 gru 2009 (CET)odpowiedz
  • pierwowzór grafik odnalazłem w książce ks.Antoniego Betlejewskiego, Łąki Bratjańskie. Obrazek historyczny Łąk w powiecie lubawskim. Toruń 1903. Autor zmarł w 1915 roku więc 70 lat dawno temu mineło.

Mord w lesie bratiańskimedytuj kod

Nie mam niestety dostępu do tej pozycji. Jakieś konkretne sugestie co do owych "wątków wątpliwych"? Mogę rzucić okiem, możesz też rzecz jasna poprawić sam (nie mam praw autorskich do tekstu ;-) ) pod warunkiem oczywiście, że zmiany będą miały pokrycie w źródłach. Pozdrawiam!--Dreamcatcher25 (dyskusja) 14:06, 9 sty 2010 (CET)odpowiedz

Grzegorz Domżalskiedytuj kod

Witaj. W wyniku głosowania wprowadzono nowe zasady encyklopedyczności piłkarzy. GD ma 11 występów w najwyższym poziomie ligowym, brak perspektyw na dogranie do 15 w najbliższym czasie. Inne występy nie są uwzględniane przy ustalaniu encyklopedyczności (II liga, PP). Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 20:34, 11 lut 2010 (CET)odpowiedz

  • ""Ranking" oznacza ranking IFFHS najsilniejszych lig krajowych 2009 obejmujący 100 pozycji, opublikowany na tej stronie" (WP:PILKA) - tyczy tylko 6 najsilniejszych "drugich" lig. Elfhelm (dyskusja) 20:53, 11 lut 2010 (CET)odpowiedz

Jerzy Pączkowskiedytuj kod

Proszę uzupełnić artykuł o źródła (WP:WER). W przypadku osób które niedawno zmarły źródła są bardzo ważne bo wpisanie kogoś kto jeszcze żyje jako zmarłego byłoby bardzo nieprzyjemne. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 13:38, 22 maj 2010 (CEST)odpowiedz

Katarzyna Enerlichedytuj kod

Proszę podaj źródła w postaci przypisów i od razu usuń dane oparte o własne archiwum wikipedysty, bo to WP:OR. Masur juhu? 15:08, 1 kwi 2012 (CEST)odpowiedz

Robert El Gendyedytuj kod

99kerob (dyskusja) 19:35, 21 cze 2012 (CEST)odpowiedz

Mylna nazwa wsi Pacołtowo (Pacółtowo)edytuj kod

Witaj Jerres,

Mam pytanie - jest jakieś źródło, z którego zaczerpnąłeś informację o tym, że nazwa wsi Pacółtowo jest błędna? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam Anonimowy wikipedysta :)

Witaj Jerres,

Niestety jesteś w błędzie według TERYT http://www.stat.gov.pl/broker/access/definitionTree.jspa;jsessionid=C841067907A7456EE4DF73152A4F8328 prawidłowa i oficjalna nazwa tej miejscowości to Pacółtowo. Proszę o naniesienie poprawki. Wprawdzie ja już to zgłosiłem ale nie wiem jak to długo potrwa.

Pozdrowienia

Andrzej Chylewski Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

Tomasz Reichedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 19:23, 11 kwi 2015 (CEST)odpowiedz

Kasowanie strony dyskusji użytkownikaedytuj kod

Cześć. Zauważyłem, że po naszej wymianie zdań usunąłeś zawartość całej tej strony dyskusji. Przywróciłem ją. Nie należy kasować cudzych wpisów na stronach dyskusji. Dotyczy to także "własnej" strony dyskusji (zob. Wikipedia:Wikietykieta). "Własna" oznacza, że możesz nią administrować, np. dbać o porządek przez dopisanie brakującego nagłówka, poprawiać błędy techniczne, cofać wandalizmy i archiwizować, natomiast nie powinieneś modyfikować ani kasować cudzych wpisów. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:54, 11 kwi 2015 (CEST)odpowiedz

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Jerres" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy