Dyskusja wikipedysty:Joshu


Dyskusja wikipedysty:Joshu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Określ licencję grafikedytuj kod

Drogi wikipedysto, poniższa lista została wygenerowana automatycznie przez bota.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o określenie licencji, na podstawie której poniższe grafiki zostały umieszczone w Wikipedii. Na stronie Wikipedia:Opisy licencji grafiki znajdziesz szablony, których możesz w tym celu użyć. Uprzedzamy, że grafiki o niejasnym statusie prawnym mogą być usuwane bez ostrzeżenia.

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 22:30, 28 cze 2009 (CEST)

Grafiki po przeniesieniu...edytuj kod

...zamiast {{ek}}ować, lepiej uzyc szablonu {{NowCommons}} (zobacz jego opis). Dzieki! Masur juhu? 23:32, 5 lip 2009 (CEST)

 • [1] pamietaj o zachowaniu oryginalnego autora i innych danych. Masur juhu? 17:31, 7 lip 2009 (CEST)
  • jak opis jest po plsku to niektorym moze sie nie przydac :) Usuwaj tez zbedne szablony z opisów - na diffie masz przyklad. (sparwdz swoj upload ostatni prosze - ja poprawilem chyba wszystkie, ktore nie byly pracami wikipedystow, ale reszty nie sparwdzalem). Masur juhu? 17:40, 7 lip 2009 (CEST)
   • Vuvarku - wolniej, a dokladniej :) Opisy, usuwanie zbednych szablonow, poprawne odnotowywanie pierwotnego zrodla i oryginalnego autora. Masur juhu? 00:11, 8 lip 2009 (CEST)
    • [2] :) Masur juhu? 01:42, 8 lip 2009 (CEST)
     • e to nie sa bledy, bo nic nie przeinaczasz. Po prostu zapominasz zeby przeniesc/usunac niektore informacje.Masur juhu? 01:45, 8 lip 2009 (CEST) ps. a w takim wypadku, gdy Wikipedysta sie podpisal imieniem i nazwiskiem, a wiadomo ze to on, na Commons warto to zapisac w ten sposob, zeby uniknac wrazenia ze wikipedysta to inna osoba niz wymieniona z im. i nazwiska. Masur juhu? 01:46, 8 lip 2009 (CEST)
      • nie tylko tobie :) Masur juhu? 19:07, 11 lip 2009 (CEST)

Plik:Dagestanmapa.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Joshu! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Dagestanmapa.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 17:05, 20 gru 2009 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Joshu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy