Dyskusja wikipedysty:KKK2352


Dyskusja wikipedysty:Kristoforos w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:KKK2352) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.

Klisu (Odpisz) 13:12, 8 mar 2007 (CET)

Spis treści

Parafia Świętej Elżbiety Węgierskiej w Łődziedytuj kod

Witam. Jeśli chcesz usunąć jakąś stronę to nie usuwaj jej treści, a dodaj szablon ek (wpis {{ek}}). pozdrawiam Beau 18:48, 23 mar 2007 (CET)

Mam propozycje dotyczące mapy drogi krzyżowej parafii http://goo.gl/maps/Hgex3 Proszę o kontakt priv rewelator at op.pl

Fotografieedytuj kod

Witaj. Wrzuciłeś całkiem sporo fotografii Łodzi. Czy coś stoi na przeszkodzie, abyś umieścił je na commons udostępniając tym samym je np. innym projektom językowym wikipedii? --Hiuppo (zagadaj) 10:25, 20 kwi 2007 (CEST)

Przyłaczam się do apelu! To że wrzucasz zdjęcia na wikę a nie na commons, powoduje tylko tyle, że ktos będzie musiał to zrobić za Ciebie. Co więcej, ta osoba będzie miała dwa razy więcej pracy od Ciebie wrzucającego bezpośrednio na commons. Jeśli nie potrafisz, to tutaj masz ściagę jak to robic poprawnie. Pozdrawiam i ciesze się z kolejnego łodzkiego wikownika HuBar gadanie 02:09, 22 kwi 2007 (CEST)

Uliceedytuj kod

Witam. Nie będę nawijał, że "widzę, ze dużo działasz na Wikipedii etc" bo przecież sam Cię w to wciągnąłem... wytknę Ci jednak kolejny, po wczorajszym (związanym z niewrzuceniem fotek na Commons) błąd: w artykule Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Łodzi, w podpunkcie "Ulice należące do parafii" zamieściłeś dużo linków wewnętrznych prowadzących nie do samych artów związanych z ulicami, co do pochodzenia nazwy. Otóż jest to błąd: nie stosujemy z reguły tego typu zabiegów, jeśli już, miast np. [[Wydma|Wydmowej]] powinno być [[Ulica Wydmowa w w Łodzi|Wydmowa]]<noWiki>, miast <noWiki>[[Zygmunt Krasiński|Zygmunta Krasińskiego]] - [[Ulica Zygmunta Krasińskiego w Łodzi|Zygmunta Krasińskiego]] a miast [[Morskie Oko]]| - [[Ulica Morskie Oko w Łodzi|Morskie Oko]]... zwróć jednak uwagę, iż nie każda ulica jest encyklopedyczna - jedynie te, przy których działo się coś ważnego, które odgrywają dużą rolę w życiu miasta, przy których mieszczą się ważne budynki... więc również i nie każda ulica na stokach jest ency...

Rozumiem, iż miałeś na celu wzbogacenie artykułu w linki zewnętrzne, uważaj z tym jednak: gdy w tekście jest za dużo niebieskich lub czerwonych linków też jest niedobrze, bo jednak utrudnia to czytanie... pozdrawiam, Bismarck (skrzynka kontaktowa) 13:06, 20 kwi 2007 (CEST)

A tak w ogóle, to

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w WikiProjekcie:Łódź:

Pozdrawiam, Bismarck (skrzynka kontaktowa) 13:07, 20 kwi 2007 (CEST)

Grafika:Poczta Lodz Stoki Skalna.jpgedytuj kod


Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach. Oznacza to, że nie można tu dowolnie kopiować grafik znalezionych w Internecie. W szczególności nie używamy grafik na licencji "fair use", czyli np. okładek płyt.

Ponadto, jeśli uważasz, że Twoje grafiki przydadzą się również w innych serwisach Wiki, np. Wikinews, Wikibooks lub w obcojęzycznych Wikipediach, rozważ załadowanie ich do repozytorium Commons (ważne: grafik nadal będzie można używać na polskiej Wikipedii w dokładnie ten sam sposób co grafik lokalnych).

Jeśli masz pytania zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii. Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. Przykładowo, jeśli jesteś autorem/autorką danej grafiki, i zgadzasz się, by była ona dowolnie używana pod warunkiem podania autorstwa, wpisz "Autor: Imię i nazwisko lub ksywka {{CC-self}}". Opis licencji uzupełnisz klikając zakładkę edytuj na stronie danej grafiki.

Jeśli jednak licencja nie zostanie uzupełniona ten plik zostanie skasowany po siedmiu dniach od otrzymania tego komunikatu.

--odder 21:25, 30 kwi 2007 (CEST)

Dekanaty archidiecezji łódzkiejedytuj kod

Możemy pogadać mój GG to 9215489 --Ratraciak 19:06, 3 maja 2007 (CEST)

Piotrków Trybunalski - kościołyedytuj kod

Nie dodawaj tej grafiki do tego artykułu, bo to nie ma być wykaz kościołów w Piotrkowie wraz z ich galerią. Pokazane są najbardziej znacżace zabytkowe kościoły i to wystarczy. Kościół p.w. MIłosierdzia Bożego to jeden z wielu podobnych, wiki to nie miejsce na propagande wyznaniową. pozdrawiam Maddox84 moow 19:52, 28 maja 2007 (CEST)

  • Dobrym rozwiązaniem, będzie umieszczenie tych zdjęć w opisach poszczególnych parafii albo po prostu w galerii Piotrkowa. Co do tego drugiego zdjęcia, to ok, szkoda tylko że ujęcie nie jest z drugiej strony bo wydaje mi się że byłoby lepsze. Jak mi się kiedyś uda zrobić lepsze to podmienię ;) A no i zapraszamy do Piotrkowa częściej :)pozdrawiam Maddox84 moow 22:14, 28 maja 2007 (CEST)

Piotrków Trybunalski - kościołyedytuj kod

Nie dodawaj tej grafiki do tego artykułu, bo to nie ma być wykaz kościołów w Piotrkowie wraz z ich galerią. Pokazane są najbardziej znacżace zabytkowe kościoły i to wystarczy. Kościół p.w. MIłosierdzia Bożego to jeden z wielu podobnych, wiki to nie miejsce na propagande wyznaniową. pozdrawiam Maddox84 moow 19:52, 28 maja 2007 (CEST)

  • Dobrym rozwiązaniem, będzie umieszczenie tych zdjęć w opisach poszczególnych parafii albo po prostu w galerii Piotrkowa. Co do tego drugiego zdjęcia, to ok, szkoda tylko że ujęcie nie jest z drugiej strony bo wydaje mi się że byłoby lepsze. Jak mi się kiedyś uda zrobić lepsze to podmienię ;) A no i zapraszamy do Piotrkowa częściej :)pozdrawiam Maddox84 moow 22:14, 28 maja 2007 (CEST)

Re: KONTAKTedytuj kod

Witam, bardzo chętnie...najlepiej skontaktować się ze mną mailem: luca@onet.eu

Pozdrawiam

Luca conversacione 13:19, 3 cze 2007 (CEST)

Parafiaedytuj kod

Nie umieszczamy duzych galerii na Wikipedii, tylko dajemy link do Commons. Tak jest przyjete. Wikipedia to przede wszystkim tekst, a nie galeria zdjec. Herr Kriss 19:36, 12 cze 2007 (CEST)

Park im. gen. M. Zaruskiego w Łodziedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Roo72 Dyskusja 12:02, 5 lip 2007 (CEST)

Sprzątanie szablonówedytuj kod

Witam. Przy okazji sprzątania szablonów pozwoliłem sobie zamienić użycia szablonu który stworzyłeś Szablon:Parafia i kościół infobox szablonem Szablon:Parafia infobox. Szablony te miały drobne różnice (nazwy parametrów i opisów) natomiast szablon Szablon:Parafia infobox został już rozbudowany i to on będzie lepszy moim zdaniem do dalszego rozwoju. Planuję w najbliższym czasie usunąć Szablon:Parafia i kościół infobox tak by nie było duplikatów. W razie wątpliwości pisz. Pozdrawiam, Zbyszek Dyskusja 19:04, 26 sie 2007 (CEST)

Wyżyna Łódzkaedytuj kod

Powodzenia i również pozdrawiam. Arewicz @ 22:58, 6 kwi 2008 (CEST)

parafieedytuj kod

Witaj, artykuły o parafiach, które dzisiaj utworzyłeś są za krótkie i kwalifikują się do usunięcia. Zanim zaczniesz tworzyć kolejne rozwiń je proszę i dodaj źródła, w przeciwnym razie będę je musiał usunąć jako substuby. Pozdrawiam Bukaj Dyskusja 15:37, 31 paź 2008 (CET)

Józef Wąsowiczedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Józef Wąsowicz nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Masur juhu? 22:33, 19 lis 2008 (CET)

Paweł Jokieledytuj kod

belissarius (dyskusja) 02:10, 26 gru 2008 (CET)

Sprawa została już wyjaśniona. Dodałem stosowne publikacje, wykorzystując katalog online Biblioteki Narodowej. By uniknąć tego typu nieporozumień w przyszłości, proszę przy tworzeniu biogramów naukowców podawać pełny wykaz publikacji naukowych danej osoby. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 12:28, 26 gru 2008 (CET)

Tuwimaedytuj kod

Meisterhausstrasse razem z Ulica Andrzeja Struga w Łodzi.Xx236 (dyskusja) 12:36, 8 cze 2009 (CEST)

Ulica Okólna w Łodzi, Droga krajowa nr 71edytuj kod

To prawda, że niektóre mapy mogą wskazywać, iż fragment drogi krajowej nr 71, na wysokości wsi Łagiewniki Nowe, podpisany jest jako ulica Okólna. Jednak nazwa ta odnosi się do wyżej wymienionej miejscowości, a nie do miasta Łodzi! Tam rzeczywiście ulica Okólna obejmuje odcinek DK 71 od rzeki Bzury do skrzyżowania i potem za nim, w stronę wsi Skotniki (potwierdzenie: baza TERYT). Mimo tego, iż w granicach administracyjnych Nowych Łagiewniki takiej ulicy tak naprawdę nie ma, bo droga ta położona jest na łódzkich działkach! Jednak domy, które znajdują się przy tej drodze musiano jakoś zaadresować i ponumerować, to też by więcej nie gmatwać, dano nazwę ulicy taką samą, jak ta łódzka!
Władze Łodzi wciąż jednak nie nadały nazwy odcinkowi DK 71, położonemu na północ od ul. Okólnej. Jednym z powodów tego jest pewnie brak występowania zabudowy mieszkaniowej po łódzkiej stronie tej drogi.

Podobnie, jak w opisanej tu sytuacji, jest w przypadku ulicy Wiączyńskiej w Łodzi. Tam domy znajdujące się w mieście mają adres tej ulicy, natomiast sama droga usytuowana jest w miejscowości Wiączyń Dolny i tak naprawdę, fizycznie ulicy Wiączyńskiej tam już nie ma.

Pozdrawiam serdecznie i oczekuję z nadzieją na profesjonalne opisanie już w artykułach przedstawionej przeze mnie sytuacji.

KKK2352, 14 czerwca 2009, 13:54

Mam jeszcze 2 pytania. 1. Jak ma się numeracja ulicy pseudo-Okólnej we wsi Łagiewniki Nowe do pozostałej numeracji na terenie tej wsi (podejrzewam, że ulice nie są tam nazwane, a od trasy nr 71 jest na terenie wsi Łagiewniki przynajmniej jedno odgałęzienie)? 2. Gdzie w Internecie można znaleźć mapy z granicami wsi i części miast wg TERYT-u? Jeśli chodzi o gminę Zgierz, ktoś zrobił taką mapkę i wstawił na Wikipedię: Plik:Gmina Zgierz - sołectwa.png, ale musiał przy tym korzystać z jakiegoś źródła. Jeszcze jednym dowodem na to, że ulica pseudo-Okólna w rzeczywistości nie ma nazwy jest wykaz UMŁ, do który ktoś o dziwo w przypisie podlinkował z informacją, że DK71 jest fragmentem ul. Okólnej. Ja się tym przypisem zasugerowałem i opisałem sytuację w artykule, robiąc ten sam błąd, co mój poprzednik, czyli nie zauważyłem tego, że w tym wykazie zamiast nazwy ulicy jest wpis "Droga Stryków – Zgierz". Swoją drogą, to ten wykaz zawiera błąd, który polega na tym, że w nazwie al. Jana Pawła II (dawna al. Włókniarzy na S od Mickiewicza) po liczbie rzymskiej jest kropka. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Kpc21 DYSKUSJA 14:20, 14 cze 2009 (CEST) Wg TERYT we wsi Łagiewniki Nowe znajduje się kilkanaście ulic. Nie potrafię dać dokładnego linku do potwierdzenia tego (wciąż w pasku adresu przeglądarki wyświetla mi się tylko strona początkowa wyszukiwarki), więc podaję zrzut ekranu. Rozumiem. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie numeracji porządkowej nieruchomości w jednej miejscowości mogą znajdować się zarówno budynki przyporządkowane numerom ulic, jak i też budynki, które zawierają tylko numer porządkowy tej miejscowości (np. Łagiewniki Nowe, ul. Okólna 1 i Łagiewniki Nowe 1). Ale obecnie nie posiadam wiedzy, czy taka sytuacja tam zachodzi. Być może wszystkie tamtejsze drogi są już oficjalnie ulicami. Na dzień dzisiejszy nie da się tego sprawdzić graficznie w internecie. Ale, by przekonać się, jak jest naprawdę, trzebaby przeprowadzić terenowe badania. Możliwe, że niebawem geoportal umożliwi usługę, która pozwoli na weryfikację stanu faktycznego bez wychodzenia z domu. To też rozumiem. Gdy idzie o dostępność w necie map, zawierających granice sołectw, to w przypadku naszego województwa możliwość taką daje Regionalny System Informacji Przestrzennej z mapą administracyjną. Występują tam nazwy i granice obrębów ewidencyjnych oraz nazwy miejscowości i ich integralnych części (zgodne z TERYT). Według rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa w sprawie ewidencji gruntów i budynków, granice obrębów ewidencyjnych winny być zgodne z granicami wsi i sołectw. Z analizy RSIP woj. łódzkiego wynika, iż rzeczywiście granice obrębów odpowiadają granicom sołectw. Problem jednak pojawia się w przypadku wyszczególnianych w TERYT miejscowości niesołeckich oraz części miejscowości. Do tej pory nie spotkałem się nigdy z taką mapą (w geoportalu, mimo iż można przeglądać granice większości polskich działek, wciąż naniesione są tylko granice województw, powiatów i gmin podane według Państwowego Rejestru Granic). W ogóle zagadnienie granic wsi jest w Polsce bardzo skomplikowane. Polecam tutaj lekturę artykułu pt. Granice administracyjne wsi, który może coś przybliżyć w tej materii. Dobrze. Ale czym różnią się "rejony" i "obręby" (poza granicami oczywiście) na mapie RSIP i które są odpowiednikami "integralnych części miejscowości"? Wydaje mi się, że "rejony" (choć chyba nie zgadzają się z granicami osiedli administracyjnych wg tej mapy, ale jak teraz należy interpretować ich symbole na terenie miast (typu G-cyfra)? W TERYT-cie są zupełnie inne oznaczenia. Być może już niebawem za pomocą RSIP woj. łódzkiego będzie można zobaczyć mapę zawierającą tzw. punkty adresowe, czyli nazwy i granice miejscowości, granice działek, nazwy miejscowości i wreszcie adresy nieruchomości (źródło). Jeszcze kilka miesięcy temu RSIP udostępniał pilotaż tego projektu dla kilku gmin w powiecie łowickim, jednak z nieznanych mi przyczyn, od pewnego czasu nie da się zobaczyć takowej mapy. Bardzo sie to przyda. W sprawie ulicy Okólnej w Łodzi: Końcowy odcinek tej ulicy (dokładnie jej niespełna 800 metrów, od rozwidlenia do granicy miast Łódź-Zgierz, na rzece Bzurze) w rzeczywiści stanowi fragment DK 71. Natomiast za skrzyżowaniem ulicy Okólnej występuje wciąż nienazwana ulica, którą ZDiT nazywa Drogą Stryków-Zgierz (choć może nie najsensowniej wpisując w tabelce to razem z ww. fragmentem ulicy Okólnej), z kolei Internetowa Mapa Łodzi MODGiK oznacza ją jako Trakt Strykowski. Swoją drogą, ciekawe jest to, że ta droga tak naprawdę nie kończy się w Strykowie, a w miejscowości Sosnowiec, przy rondzie, stanowiącym część tzw. węzła Stryków II (gdzie przechodzi też DK 14 oraz występuje zjazd do autostrady A2). DK71 jeszcze niedawno (przed budową A2 do Strykowa) zakończona była tuż przed (jadąc od Łodzi) Hotelem 500, tam gdzie obecnie jest wjazd do tzw. Tulipan Parku (kompleks magazynów), który powstał po dociągnięciu do Strykowa autostrady. Hotel ten ma adres w miejscowości Smolice. Poza tym zarówno Sosnowiec, jak i Smolice znajdują się w gminie Stryków. Nic dziwnego więc, że trasa 71 jest oznaczona w wykazie jako "trasa Stryków - Zgierz". Często jest tak, że droga prowadząca do jakiegoś miasta nie kończy się w tym mieście, a wcześniej łączy się z inną drogą. Jako przykład podam drogę, która przebiega przez Stryków i na której rozpoczyna się lub kończy DK71, czyli DK14. Oficjalnie jest to trasa Walichnowy - Łowicz. W Łowiczu DK14 się kończy lub zaczyna skrzyżowaniem z DK2 (która z kolei także dla wielu jest trasą Poznań - Warszawa, jednak zaczyna się na granicy niemieckiej, a kończy na białoruskiej) do Warszawy. Dla Łodzian jest to zatem raczej trasa Łódź - Warszawa. I praktycznie żadne drogowskazy na tej trasie (mówimy o odcinku Łódź - Łowicz) nie wskazują na Łowicz, a na Warszawę (za wyjątkiem tablic odległościowych, gdzie poza Łowiczem jest także wym. m.in. Stryków czy Domaniewice). A co do ul. Okólnej, to w wykazie ZDiT do drogi Stryków-Zgierz zaliczane są odcinki "granica miasta - Okólna" i "Okólna - granica miasta". Wynika więc stąd, że ul. Okólna jest tylko do skrzyżowania z DK71, choć jadąc dalej na wprost jechalibyśmy DK71 do Zgierza, a w stronę Strykowa musimy niemalże zawrócić. Mam nadzieję, że większość rzeczy, które wiem, udało mi się wyjaśnić. W przypadku dalszych wątpliwości, proszę pisać dalej!Pozdrawiam jak najserdeczniej!KKK2352

Zamiast podpisywac się ręcznie, lepiej jest napisać 4 tyldy: ~~~~. Wtedy stworzy się automatycznie link do strony użytkownika, dyskusji i data. Przykład (twój będzie mniej efektowny): Kpc21 DYSKUSJA 19:20, 14 cze 2009 (CEST) Wygląda na to, że jest to jeszcze bardziej pokręcone, niż przy Wiączyńskiej. Ulica znajduje się w Łodzi, gdzie nie ma nazwy, ale ma już nazwę we wsi, w której się już nie znajduje. Możesz jeszcze udowodnić (jakimś wykazem lub mapą) swoje twierdzenie, że ul. Okólna od skrzyżowania do rz. Bzury ma nazwę w Łodzi? Poza tym mógłbyś jeszcze spojrzeć na Henrykowską i ją zweryfikować? Ona też jest bardzo pokręcona - przerwana torami, rozwidla się itd. Kpc21 DYSKUSJA 23:22, 14 cze 2009 (CEST) Dodałem przebieg do Okólnej (bez kilometrów). Prosze o sprawdzenie :). Poza tym czy na pewno na Wycieczkową nie wolno wjechać autem? Wydaje mi się, że kilka lat temu tam przejeżdżałem samochodem. Kpc21 DYSKUSJA 17:57, 15 cze 2009 (CEST) Ponadto sądzę, że możnaby dodać tam, iż prócz ulicy Opolskiej, Okólna krzyżuje się jednocześnie z ul. Koniakowską (aczkolwiek nie wiem, czy szablon dałby taką możliwość, by graficznie to zaprezentować). Niestety nie daje. W ogóle powinien ktoś go dopracować, bo nie można np. dodać poziomej kreski czy opisu bez żadnych symboli. A ciekawa sytuacja jest jeszcze na ul. Pomorskiej, gdzie węzeł wjazdowy do centrum kl.-dyd. UM jest jednocześnie ulicą. Kpc21 DYSKUSJA 16:27, 21 cze 2009 (CEST) PS. Na ortofotomapie w Geoportalu można zobaczyć układ skrzyżowania DK71 i DK14 (o którym wcześniej pisałem) zanim wybudowali autostradę i rondo. Kpc21 DYSKUSJA 16:58, 21 cze 2009 (CEST)

Bosko.pledytuj kod

Zgłosiłem haslo do Poczekalni. Uważm osobiście, że jest encyklopedyczne, ale jako że w 2006 już było usuniete, trzeba przynajmniej dla formalności jeszcze raz to omówić. Laforgue (niam) 14:19, 2 sie 2009 (CEST)

akty prawneedytuj kod

Zamiast bezwzględnych adresów ISIP czy ISAP (jak tu) staraj się stosować {{Monitor Polski}} i {{Dziennik Ustaw}}. Miłych edycji! --Segu (dyskusja) 18:08, 2 sie 2009 (CEST)

Ulica Mirabelki w Łodziedytuj kod

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego. Przeczytaj, jak stworzyć poprawnie nowy artykuł oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby artykuł miał swe miejsce w Wikipedii, opisz go szerzej i podaj źródła.

Zapoznaj sie prosze z Wikipedia:Encyklopedyczność/ulice, place, ronda Masur juhu? 09:39, 19 sie 2009 (CEST)

Eugeniusz Szewc i inniedytuj kod

Jakie widzisz przesłanki encykopedyczności tego biogramu? Albertus teolog (dyskusja) 15:45, 8 wrz 2009 (CEST)

Kandydaciedytuj kod

Cześć. Z informacjami o byciu kandydatem trzeba się wstrzymać. Komitety dopiero się rejestrują, wiele decyzji jest na ostatni moment. Formalnie można stać się kandydatem z chwilą rejestracji. Na razie można mówić o chęci czy zamiarze, ale to niekoniecznie jest już encyklopedyczne. Elfhelm (dyskusja) 20:05, 27 wrz 2010 (CEST)

Link "Piotr Turek"edytuj kod

Cześć,

Chciałbym zmienić link twojej publikacji o księdzu Piotrze Turku. Większość duchowych jak widzę jest przypisywana do adresacji w postaci Imię Nazwisko (duchowny). Tak się składa, iż chciałbym umieścić publikację o innej osobie o takim samym imieniu i nazwisku a jest to osoba świecka więc w tym przypadku dobrze byłoby zmienić tytuł twojej publikacji.

Jeśli możesz zmień proszę adresację publikacji.

Z góry dziękuję, Sebastian

Oznaczanie artykułów. (Tomasz Gollob)edytuj kod

Mam prośbę, byś nie oznaczał artykułów, w których userzy uprawiają futurologię. Tomasz Gollob tytuł sobie zapewnił, ale formalnie mistrzem jeszcze nie jest. Dla jasności – taka edycja to też wandalizm, obniża bowiem jakość naszej encyklopedii. Skoro chcemy być wiarygodni i poważni, piszmy o faktach w sposób właściwy i oznaczajmy sensownie. O tym, że Gollob praktycznie ma ten tytuł, wiedzą wszyscy (co najmniej kibice) w Polsce, tyle, że praktycznie nie znaczy formalnie. Pozdrawiam. --CudPotwórca (dyskusja) 21:34, 27 wrz 2010 (CEST)

Krzysztof Nykiel (duchowny)edytuj kod

Lukasz Lukomski (dyskusja) 18:13, 22 gru 2010 (CET)

Ewa Farnaedytuj kod

W kolizji nikt nie jest ranny, tutaj mówimy o wstrząśnieniu mózgu i pobycie w szpitalu, jest to ewidentne spełnienie definicji wypadku: "Wypadek- jest to zderzenie (maksymalnie) pięciu (są różne informacje o ilości pojazdów biorących udział w wypadku) samochodów, w wyniku którego uczestnik ruchu drogowego został ranny lub doszło do jego śmierci. W takich sytuacjach należy bezzwłocznie wezwać policję i pogotowie." Andrzej19@. 22:56, 29 maj 2012 (CEST)

Krzysztof Nykiel (duchowny)edytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 18:51, 20 cze 2012 (CEST)

Ad:Łódzka_Masa_Krytycznaedytuj kod

Ad:Łódzka_Masa_Krytyczna

To się u nas nazwa wp:or i zostało odrzucone. Usuń albo potwierdź opublikowanym źródłem wszystkie informacje które dotąd wprowadziłeś na podstawie przekazów ustnych, ok? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 23:40, 29 cze 2012 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewicz

Dzięki za podjęcie dialogu i chęć rozwijania Wikipedii. Proponuje zapoznać się z wp:wer. Nawet gdybym osobiście policzył uczestników masy to nie mógł bym opublikować na Wikipedii takiej informacji. Tutaj nikt nie sprawdza czy wikipedysta dany jest kompetentny do opisywania rzeczywistości więc czytelnik musi mieć możliwość sprawdzić czy dana informacja jest prawdziwa. Co to tego że Ty opublikujesz taką informacje (poza wiki) to w zasadzie "Ty" nie ma znaczenia. Liczy się opublikowanie. To czy taka opublikowana informacja może być źródłem dla wiki zależy od wagi informacji i renomy źródła (to znaczy jeśli opublikujesz w Science coś to nie będzie problemu, jeśli w szkolnej gazetce lub na blogu to raczej nie przejdzie.) To czy dane źródło jest ok to sprawa do dyskusji dla danego przypadku informacja - źródło. Co do meczu to nie powinno się pisać na wiki wyniku o ile jeszcze nie pojawił się on w źródłach. Nie siedzę w sporcie więc nie wiem na ile rygorystycznie jest to przestrzegane. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 10:55, 30 cze 2012 (CEST)

Odp:Monstrancja - encyklopedyczność ciekawostkiedytuj kod

Odp:Monstrancja - encyklopedyczność ciekawostki

Oczywiście, że to była bzdura. Albertus teolog (dyskusja) 08:36, 2 lip 2012 (CEST)

Opowiadanie o św. Krzysztofieedytuj kod

Jest bardzo piękne opowiadanie o św. Krzysztofie napisane przez Eca de Queiroz w książce której tytuł brzmi w tłumaczeniu na hiszpański "Leyendas de santos". Radziłabym ci je przeczytać, z tym że nie wiem na jakie języki zostało przetłumaczone. I oczywiście gorąco ci polecam, jeśli jeszcze tego nie czytałeś, "Szaleńców Bożych" Zofii Kossak. Orlandina (dyskusja)

Ulica Henrykowska w Łodziedytuj kod

Cześć. Problem w tym, że obecnie, zgodnie z mapą internetową Łodzi, rozplanowanie nie jest wcale skomplikowane. Fragment drogi na północ od Pomorskiej nosi nazwę "Kasprowy Wierch", natomiast na rozwidleniu tylko jedna z odnóg (wschodnia) pozostaje Hernykowską, druga nie ma nazwy. Pozdrawiam. Mój adres IP: 178.37.244.215 (dyskusja) 22:00, 20 kwi 2013 (CEST).

Andrzej Dąbrowski (duchowny)edytuj kod

Bukaj (dyskusja) 23:45, 17 sie 2013 (CEST)

Marek Marczakedytuj kod

Bukaj (dyskusja) 07:41, 31 sie 2013 (CEST)

Ulica Henrykowska w Łodziedytuj kod

szyszka --31.61.140.25 (dyskusja) 22:00, 24 sty 2015 (CET)

Ulica Wiączyńska w Łodziedytuj kod

Dwie szyszki (dyskusja) 02:40, 17 mar 2017 (CET)

Parafia_Świętych_Archaniołów_Rafała_i_Michała_w_Aleksandrowie_Łódzkimedytuj kod

Dzień dobry. Mam pytanie związane z jednym z dawnych proboszczów parafii w Aleksandrowie. Proszę o kontakt na tomhislodz[małpa]gmail.com Tomek Pietras (dyskusja) 16:53, 7 paź 2018 (CEST)

Dewocjonaliaedytuj kod

Dewocjonaliaedytuj kod

--Adadid (dyskusja) 23:22, 23 lip 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:KKK2352" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy