Dyskusja wikipedysty:KamillaŚ


Dyskusja wikipedysty:KamillaŚ w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

--lansinho (dyskusja) 13:29, 19 lut 2009 (CET)

Spis treści

POL COA Badouin.svgedytuj kod

Witam. Cieszy mnie niezmiernie, że mamy kolejną osobę tworzącą herby dla Wikipedii:) Czy będziesz miała coś przeciwko jeśli dorzucę kilka poprawek do Twojego rysunku? Hrabia Ostrowski w swoim herbarzu wyraźnie pokazuje, że głowa w klejnocie ma być na wprost i przeszyta strzałą w skos lewy (tj. tak jak u Ciebie, ale grotem do góry). Oręż (pazury) zwierzęcia są czarne, nie błękitne. No i te dwie kule w sterczynach na koronie są w jakimś dziwnym kolorze;) Winny być srebrne (białe). Jeśli chodzi o problem z polem tekstowym, to trzeba je najpierw przekonwertować na ścieżkę, wtedy Wiki wyświetla je dobrze. Aha i nazwa, również według Ostrowskiego to Baudouin de Courtenay. Podsumowując - czy mam wprowadzić wszystkie te zmiany do Twojego rysunku i wgrać poprawiony, czy wolisz zrobić to sama? Ja bowiem osobiście nie lubię gdy ktos mi miesza w pracach;) Pozdrawiam Avalokitesvara (dyskusja) 20:24, 6 maj 2009 (CEST)

 • OK, nie mogłem się powstrzymać, bo znalazłem jeszcze kilka niedociągnięć:) Pozdrawiam Avalokitesvara (dyskusja) 23:47, 6 maj 2009 (CEST)
  • Zaznaczasz je i bierzesz Ścieżka->Obiekt na ścieżkę. Zauważyłem jeszcze, że Twój herb składał się z jakichś dziwnych obiektów. Niepotrzebnie. Korzystaj z gotowych elementów tak często jak się da. Herby w .svg są przeważnie pogrupowane w kategoriach elementów jakie zawierają na commons. Np. "Lion heads in crest". Znalazłabyś tam głowę na wprost :) Gdy elementy są w różnych herbach to otwierasz jeden przeciągasz pozostałe pliki na otwarte okno inkscape'a. Zawartość pliku zostanie dodana. Niepotrzebne obiekty kasujesz i gotowe:) Życzę wielu udanych rysunków. Pozdr. Avalokitesvara (dyskusja) 23:29, 9 maj 2009 (CEST)

Szablon:Religia i mitologia rzymskaedytuj kod

Stworzyłaś szablon, ale nigdzie nie został wstawiony. Proszę, dokończ rozpoczęta pracę. LeinaD dyskusja 19:44, 5 cze 2009 (CEST)

Eros/ Kupidynedytuj kod

Hej! W szablonie {{Religia i mitologia rzymska}} umieściłaś zły redir. Kupidyn występował w mitologii rzymskiej, a Eros – w greckiej, dlatego anulowałam tu [1] Twoją edycję. Hurricane Joan (dyskusja) 15:29, 8 cze 2009 (CEST)

Inkscape;)edytuj kod

Witam, natknąłem się przypadkiem na herb Twojego autorstwa i widzę, że coś jeszcze nie wychodzi. W jakiś sposób bliżej mi nie znany wstawiasz do swoich obrazków linki do innych obrazków a nie same obrazki. Podejrzewam, że to dlatego iż wstawiasz nie obiekty svg ale jakieś inne (gify np.). Zaręczam, że większość elementów jakich potrzebujesz istnieje w wersji svg. Jeśli nie to albo możesz sama stworzyć taką wersję metodą "obrysowywania", albo poprosić kogoś o to. Herb Berkowicz, który potrzebowałem do artykulu, pozwoliłem sobie załadować poprawny. Pozdrawiam i życzę udanej współpracy z inkscapem. Avalokitesvara (dyskusja) 11:49, 18 cze 2009 (CEST)

 • PS. Widzę, że dorobiłaś labry w herbie Bastian. Bardzo fajnie, ale powinny być podbite srebrem, czyli bielą a nie szarością. No i do takich labrów to raczej pasuje "hiszpańska" tj. połokrągła tarcza:)
 • PS2 Ojojoj i ten Laski. Po kolei. Lwa do klejnotu i godła znajdziesz na commons np. w herbie Arszeniewski, charta do trzymaczy w herbie Barberiusz (wymaga powiększenia, skopiowania i zmiany układu głowy oraz przednich łap), skos i gwiazdy łatwo samemu narysować, zaś czapkę i wstęgę chyba znalazłaś. Pozdrawiam. Avalokitesvara (dyskusja) 12:03, 18 cze 2009 (CEST)
 • Polega to na tym, że otwierasz obrazek inkscapem, np skan, gifa jakiegoś czy coś w ten deseń, w którym jest potrzebna Ci figura. Powiększasz ją maksymalnie i mozolnie ołóweczkiem po konturach jedziesz. Jak skończysz to możesz wybrać sobie "uprość ścieżkę" z paska na górze to Ci trochę zaokrągli itp. Węzły można usuwać i dodawać, tak aby jak najwierniej oddać obrysowywany kształt. Ja zrobiłem tak np rysując herb Nałęcz, chustę obrysowywałem, wykasowałem gif, została sama chusta, zapisałem ją, wstawiłem do pliku w którym znalazłem resztę potrzebnych elementów (tarcza, klejnot itp.) i gotowe. Aha, przed zapisaniem warto z paska na górze wybrać "wyczyść definicje" bo plik może wyjść strasznie duży, wolno się ładować itp. Wypada też w opisie grafiki podać oryginalne źródło, na którym się wzorowałaś. Najczęściej jest to pan Tadeusz Gajl:) Avalokitesvara (dyskusja) 14:47, 23 cze 2009 (CEST)

Dynastia Miziołkówedytuj kod

Witaj. Poprawiłem linki (a właściwie usunełam) dotyczące bohaterów książki. Zamiast pisać Miziołek, Mamiszon, Papiszon itp. powinno być: Miziołek (Dyanstia Miziołków), [[Mamiszon {Dynastia Miziołków]] itp. lub po prostu opisać w artykule tych bohaterów. Ananas96 (dyskusja) 16:11, 22 cze 2009 (CEST)

herb Frydhuberedytuj kod

Herb prowincji Jõgevaedytuj kod

Witaj. To dobrze, że zlinikowałaś ten artykuł. Jednak jak linkujesz artykuły to trochę uważaj. Sprójrz teraz w ten artykuł i zobacz co zostało poprawione. Ananas96 (dyskusja) 08:08, 1 lip 2009 (CEST)

Korona baronowska w svgedytuj kod

Już od jakiegoś czasu znajduje się na Commons.

Waćpan (dyskusja) 18:53, 7 lip 2009 (CEST)

Dwie sprawyedytuj kod

Witam. Piszę w dwóch sprawach. Po pierwsze odpowiedziałem na Twoje pytanie w dyskusji Wikiprojektu Herby. Po drugie, w swojej podróży po artykułach herbowych w imię ich ujednolicania oraz poprawiania doszedłem do Bertrand de Dombales. Cieszę się bardzo, że opanowałaś niesfornego inkscape, ale grafika w tym artykule zawiera błędy: kolor pola jest niewłaściwy (winien być błękitny), rzeki są skierowane w niewłaściwą stronę, pozbawione konturów i stykajace się z gwiazdami. Układ klejnotu też jest niewłaściwy. Labry w paru miejscach mają podbicie na błękitno pokolorowane. Porównaj z wizerunkiem pochodzącym od Juliusza Ostrowskiego. Wygląd godeł i klejnotu powinien być mniej więcej taki jak tam. Pozdrawiam i życzę udanych dzieł Avalokitesvara (dyskusja) 22:02, 20 lip 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 11:55, 28 sie 2009 (CEST)

Herb Gminy Papowo Biskupieedytuj kod

Na twojej stronie znalazłem informacje o tym, że można tobie dać zamówienia dotyczące napisania herbu. Otóż ja w tej sprawie. Oprócz telefonów komórkowych pisze artykuły związane z Gminą Papowo Biskupie. Nie wiem, jak dobrze opisać herb, więc chciałbym ciebie poprosić o napisanie artykułu na ten temat. Będę wdzięczny jak ten link będzie napisany :). Ananas96 (dyskusja) 17:16, 28 sie 2009 (CEST)

Po prawej znajduje się herb. Ananas96 (dyskusja) 17:16, 28 sie 2009 (CEST)

Hozyuszedytuj kod

Cześć, do rysunku wkradło się jakieś przekłamanie, Juliusz Karol Ostrowski podaje labry całe czerwone, podbite złotem. Pozdrawiam. Avalokitesvara (dyskusja) 21:30, 3 gru 2009 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Ag.Ent podyskutujmy 22:25, 4 mar 2010 (CET) 

Herbyedytuj kod

Witaj. Przypadkiem natknąłem się na kilka Twoich herbów i zauważyłem, że wykorzystujesz elementy moich prac nie wspominając o ich autorach czego wymagają licencje CC, jak i GFDL. Nie powinnaś tez stosować licencji {{self|cc-by-sa}}, ponieważ w tych herbach więcej jest nieraz pracy innych autorów, którą sobie w ten sposób przywłaszczasz, niż Twojej. Ja i wielu innych grafików do prac opartych na tym szablonie stosuję oryginalną licencję gajlowską - {{Polish coats of arms by Tadeusz Gajl|migration=redundant}}. Poprawiłem opis w POL COA Leszczyc.svg i w kilku innych. Zobacz jak to robią inni: Ostoja herb.svg, POL COA Czapliński II.svg, Borch III POL COA.svg. Tutaj wykorzystano tylko klejnot ale też jest wzmianka o jego autorze - Boll POL COA.svg. Zechciej proszę stosować się do zasad wynikających z licencji i poprawić opisy już załadowanych grafik. W razie problemów czy wątpliwości pisz tutaj, pomogę. Pozdrawiam. Bastian 20:55, 8 mar 2010 (CET)

Historia Rodoksantynyedytuj kod

Cześć! Czy możesz mi powiedzieć dlaczego dziś zniknęła cała historia edycji tego arta? BroviPL (dyskusja) 20:24, 9 sty 2011 (CET)

 • Razem z paroma przypisami... BroviPL (dyskusja) 20:25, 9 sty 2011 (CET)
 • Nie wiem czemu, to na pewno nie moja wina. KamillaŚ (dyskusja) 16:38, 22 sty 2011 (CET)

Queugneedytuj kod

Witaj. Dziękuję za nowe hasło z okazji TAF. Pozwoliłam sobie na kilka dr.red oraz na wstawienie szablonu o braku źródeł. Porównując hasło z FR wiki, doszłam do wniosku, że jest to tłumaczenie – jeśli mam rację to proszę wstawić odpowiedni szablon do dyskusji hasła {{Przetłumaczony|fr|Queugne}}, by respektować prawa autorskie. Ponadto może podane linki zewnętrzne zawierają informacje potwierdzające tekst hasła i może udałoby się przekuć je na przypisy? W obecnej postaci, wiele spraw jest niezrozumiałych – w dużej mierze za niejasnym tekstem francuskim: (i) Głównym dopływem Queugne jest Boeuf, która tylko trochę powiększa, bo nie jest duża (około metr szerokości) – przydałoby się przeredagować ten fragment; (ii) jeśli Boeuf wpada do Quegne tak jak może jeszcze wpadać "W rzeczywistości Boeuf […] do kanału Berry."? – w FR wiki jest nawet komentarz "par clair"; (iii) jak ma się do tego akwedukt Queugne? "Queugne spotyka Boeuf w wiosce Épineuil-le-Fleuriel (akwedukt Queugne)", (iv) kto to jest Auniet?, (v) "W 1887 zamierzono wycofać jedną z dwóch śluz, by zmniejszyć czas przepływu" – i wycofano? Może udałoby Ci się znaleźć dodatkowe źródła i podreperować artykuł? Pozdrawiam, życząc wielu owocnych edycji. Kleib (dyskusja) 19:14, 17 lis 2011 (CET)

Okay. Może uda mi się coś znaleźć,a na pewno dalej będę zajmować sie rzekami na TAF. Francuskiego uczę się trzeci rok, więc kilka zwrotów mnie pokonało ;), ale widzę, że moje działania nie są niezauważane:) KamillaŚ (dyskusja) 17:20, 18 lis 2011 (CET)

Dziękuję za odzew i za wstawienie szablonu:) Francuski raczej masz nie najgorszy, problem tkwi w tekście oryginalnym. Jeśli mogę coś doradzić, to do tłumaczeń wybieraj teksty nieoflagowane, tzn. bez szablonów typu "par clair" czy z prośbą o źródła/dopracowanie i w miarę możliwości zweryfikuj podawane źródła lub wyszukaj nowe – w myśl zasady "Artykuły powinny być oparte tylko i wyłącznie o informacje opublikowane w wiarygodnych źródłach.", ponieważ "informacje nieweryfikowalne mogą zostać zakwestionowane i usunięte." Aha, jeszcze jedna drobna sprawa – na wikipedii odpowiada się na stronie dyskusji danej osoby a nie na własnej, wtedy ta osoba zostaje powiadomiona automatycznie mailowo lub/i przy pomocy baneru "Masz nowa wiadomość". W razie pytań/wątpliwości służę pomocą. Pozdrawiam serdecznie. Kleib (dyskusja) 20:29, 18 lis 2011 (CET)

Wikipedystka:KamillaŚ/Kuchniafinskaedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:02, 29 lis 2011 (CET)

Puste strony dyskusjiedytuj kod

Witam. Jak usuwasz nieaktualny szablon ze strony dyskusji, i jest to jedyna zawartość tej strony, to oznacz ją proszę szablonem {{ek}}. Pusta strona nie ma racji bytu. Dzięki, Marcgalrespons 16:41, 17 gru 2011 (CET)

Wikipedystka:KamillaŚ/kuchniaslowackaedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:02, 13 lut 2012 (CET)

Tydzień Luzofońskiedytuj kod

Cześć, w ramach TT przygotowuję Tydzień Luzofoński, dlatego prosiłbym o opowiedzenie się za lub przeciw. Dzięki! ARvєδuι + 21:06, 8 wrz 2012 (CEST)

Witam uprzejmie, w poniedziałek rusza przegłosowany także przy twoim udziale Tydzień Artykułu Luzofońskiego. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa! ARvєδuι + 17:25, 6 paź 2012 (CEST)

Odp:4 (Nouvelle Chanson)edytuj kod

Odp:4 (Nouvelle Chanson)

Witam. Czy ten artykuł jest tłumaczony z obcojęzycznej Wikipedii?Tanja5 (dyskusja) 14:38, 10 lut 2013 (CET)

Tak. Czy w związku z tym mam wstawiać do arta jakiś szblon czy coś? KamillaŚ (dyskusja) 19:30, 10 lut 2013 (CET)

Cześć Kamilko. TAK - jeśli tłumaczymy art wstwaiamy na stronę dyskusji artykułu {{Przetłumaczony|en|...}} ([2]). Odpowiadamy na stronie dyskusji Wikipedysty, nie na swojej. Artykuł wymaga dopracowania aby znalazł się na głównej stronie Wikipedii. Popracuj jeszcze troszkę nad artem. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 01:49, 17 lut 2013 (CET)

Tydzień Artykułu Irlandzkiegoedytuj kod

Blackfish (dyskusja) 17:53, 16 mar 2013 (CET)


Tydzień Artykułu Francuskiegoedytuj kod

Pat158 (dyskusja) 14:53, 23 paź 2013 (CEST)


Nieśmiałość koron drzewedytuj kod

Dzień dobry. rzuciłam z ciekawości okiem na hasło i zauważyłam, że potrzebne jest uzupełnienie bibliografii/przypisów. Bo przypisy, owszem są, tylko nie wiadomo, do czego się odnoszą :)

A sprawa dwa: czy są jakieś sensowne polskojęzyczne źródła, potwierdzające takie tłumaczenie tego terminu. Wygooglało mi tylko demotywatory i tym podobne... Jeśli takowych nie ma, to trzeba przenieść pod nazwę angielską - bo tłumaczenie własne to OR. Pozdrowienia, Cancre (dyskusja) 17:58, 5 gru 2015 (CET)

Artykuł już wstawiłem do ekspozycji, ale po dyskusji przeniosłem go pod crown shyness. Gdybyś natrafiła w swoich źródłach na polski zapis, śmiało przenieś pod poprawną nazwę. Stanko (dyskusja) 12:10, 4 sty 2016 (CET)

Podziękowanie - Crown shynessedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:18, 16 sty 2016 (CET)

Podziękowanie - Hasui Kawaseedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:01, 14 lis 2017 (CET)

Wikipedystka:KamillaŚ/Elenski butedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:11, 4 wrz 2018 (CEST)

Wikipedystka:KamillaŚ/Panseksualizmedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:36, 22 gru 2018 (CET)

Poliseksualizmedytuj kod

Witaj, hasło Twojego autorstwa zostało przeniesione do brudnopisu [3]. Jest w nim za dużo błędów, zarówno stylistycznych, utrudniających zrozumienie polskiego tekstu, jak i merytorycznych, sugerujących, że autor nie do końca wie o czym pisze. Mocno sugeruje zapoznanie się ze źródłami. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:02, 6 sty 2019 (CET)

Ad:Wikiprojekt:LGBT/Hasła do uzupełnieniaedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:LGBT/Hasła do uzupełnienia

Witaj. Zdejmuję szablon "ek" gdyż do ww. strony linkują m.in.: Wikiprojekt:LGBT oraz Portal:LGBT. Stronę można usunąć, ale po przeredagowaniu treści stron, tak aby nie prowadziły w czerwonolink, czyli uzgodnić w wikiprojekcie, portalu i na innych stronach czy strona "Hasła do uzupełnienia" jest potrzebna. Pzdr. Ented (dyskusja) 21:44, 10 sty 2019 (CET)

Tłumaczeniaedytuj kod

Witaj. Jak tworzysz artykuły tłumacząc je z innych wersji językowych, to pamiętaj o dodawaniu na stronie dyskusji tak utworzonego artykułu odpowiednio wypełnionego szablonu {{Przetłumaczony}}. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 16:20, 11 sty 2019 (CET)

Kategoria:Polskie osoby LGBTedytuj kod

Dzień dobry. Po co tworzysz kategorię i dodajesz masowo do niej hasła, co do której można przypuszczać, że z jakiegoś powodu jej nie ma, a prawdopodobnie też była już taka lub podobna usuwana. Widać to na przykład po stronie dyskusji kategorii Osoby LGBT. KristoffZZ (dyskusja) 19:52, 11 sty 2019 (CET)

na dyskusji tej kategorii jedynym argumentem przeciwko jest "nie kategoryzujemy ludzi wobec orientacji/rasy/pochodzenia" (nie było też żodnych dyskusji o tej kategorii), ale ten argument się nie trzyma kupy, skoro: - kategoria osoby lgbt nadal "się trzyma" (więc pewnie "jest potrzebna") - kategorie typu "polacy afrykańskiego pochodzenia" też "się trzymają" więc praxis się nie trzyma tego, co niektórzy tam dyskutujący twierdzą. KamillaŚ (dyskusja) 20:04, 11 sty 2019 (CET)

Kategoria:Polskie osoby LGBTedytuj kod

Gytha (dyskusja) 21:58, 11 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Rozrywedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:52, 12 sty 2019 (CET)

Mary Oliveredytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • nie póblikuj treści bezpośrednio z autotranslatora, należy poprawic pisownię i składnię
 • naprawić przypisy, mają to być rzetelne źródła

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Jckowal piszże 15:14, 19 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Jorunna parvaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 10 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Jerry Lawsonedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:36, 19 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Dryocampa rubicundaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:45, 6 kwi 2019 (CEST)

Ad:Parada równościedytuj kod

Ad:Parada równości

Dziękuję za rozbudowę haseł, parada równości i gay pride. Oba tematy są ważne i powinny mieć swoje hasła w pl-wiki (dlatego stworzyłem stuby tychże). Oba jednak zasługują na napisanie w sposób porządny w oparciu o źródła, a nie tylko w niechlujne i niespójne hasła na en-wiki. W polskich hasłach umieściłaś przynajmniej kilka linków do stron, które już nie działają i/ lub nie zawierają informacji, które mają potwierdzać. Część wiedzy oparta jest o źródła książkowe – czy miałaś je w ręku? (bądź na ekranie?) Bo z racji tego jak niechlujne i niespójne ze źródlami są te hasła na en-wiki mam powody przypuszczać, że przynajmniej część informacji tam podanych może nie być faktycznnie uźródłowiona. Do tego spora część informacji w naszych hasłach nie ma w ogóle źródeł ... Bardzo proszę o poprawę uźródłowienia oraz ogólna poprawę hasła pod względem technicznym (przekopiowane z en-wiki niedziałające szablony, błędna interpunkcja i osadzenie przypisów, przypisy dodane często w formie samych urli bez tytułu (o parametrach takich jak data dostępu / opublikowany nie wspominając) oraz językowym i stylistycznym (niektóre fragmenty wyglądają jak z autotranslatora). Ze swojej strony też nad nimi przysiądę, ale dopiero za kilka dni, przy czym na pewno usunę z nich wówczas wszelkie treści nieuźródłowione. Pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 17:17, 12 cze 2019 (CEST)

New York, New York (manga)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Brak uźródłowienia

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 21:03, 13 cze 2019 (CEST)

Pietà (manga)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Poważne braki w uźródłowieniu

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 21:04, 13 cze 2019 (CEST)

Czas systemowyedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • brak uźródłowienia

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 18:55, 25 cze 2019 (CEST)

Pietà (manga)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • braki w uźródłowieniu

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 18:57, 25 cze 2019 (CEST)

Ad:Niebinarnośćedytuj kod

Jestem wdzięczna za to, że podjąłeś(aś) się uporządkowaniem haseł związanych z niebinarnością. Właściwie odkąd jestem na Wikipedii, bardzo mnie to raziło. Sama również pracuje nad hasłami związanymi z transpłciowością i orientacjami seksualnymi. Zdecydowanie potrzebujemy na polskiej Wikipedii osób takich jak ty. Aktualnie pracuję nad artykułem o interpłciowości, przydałaby nam się każda pomoc. Sama też mogłabym pomóc ci przy jakimś projekcie. Ewa Szczepanik (dyskusja) 01:13, 20 lip 2019 (CEST)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć KamillaŚ,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:47, 6 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć KamillaŚ,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:13, 20 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry KamillaŚ -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 22:05, 23 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć KamillaŚ,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:51, 3 paź 2019 (CEST)

Shin-hangaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • fatalne tłumaczenie (np. Ruch rozkwitał od w latach 1915–1942 r., ale na krótko powrócił w latach 1946–1950 r., nie było zbyt wiele krajowego rynku na grafiki shin-hanga, Popyt na shin-hanga nigdy nie odzyskał popularności po wojnie, to tylko przykłady - całość do gruntownego przepisania)


W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 19:52, 13 lis 2019 (CET)

Epithelantha micromerisedytuj kod

Jest niespójność. Najpierw piszesz o odmianach, a potem o podgatunkach? Mpn (dyskusja) 18:00, 5 gru 2019 (CET)

Oczywiście chodziło o podgatunki, dzięki za zwrócenie uwagi, poprawiłam
) KamillaŚ (dyskusja) 22:11, 5 gru 2019 (CET)

Siergiej Władimirowicz Nabokowedytuj kod

Cześć. Jeżeli chodzi o nazewnictwo artykułów, to ujednoznaczniamy poprzez podanie w nawiasie głównej funkcji osoby, a nie poprzez dopisanie drugiego imienia czy, jak w tym przypadku, otczestwa. Taka praktyka występuje na rosyjskiej Wikipedii, ale tam mają swoje standardy uwarunkowane kulturowo, a ten pan w zasadzie funkcjonował więcej czasu raczej poza rosyjskim kręgiem cywilizacyjnym. Chciałem przenieść artykuł pod standardowe nazewnictwo, ale tu pojawia się problem. W treści nie znalazłem zupełnie żadnych dokonań tego człowieka. Czy jest on znany wyłącznie z tego, iż jest bratem pisarza? Nie wiem skąd we wstępie informacja, iż był on pedagogiem, bo nic w treści tego nie potwierdza. Poeta jest też trochę na wyrost, bo z artykułu wynika, że coś tam owszem pisał, ale nie było to jego główne zajęcie, a tym bardziej nie został z tego powodu zapamiętany, skoro wiersze się nie zachowały. Dodatkowo wstawiłaś do tekstu przypisy oksfordzkie, ale do niczego one nie prowadzą. Takie przypisy nie mogą funkcjonować bez osobnej sekcji z bibliografią. Polecam więc ten artykuł pod Twoją dalszą uwagę. Pozdrawiam. PuchaczTrado (dyskusja) 10:00, 11 gru 2019 (CET)

@PuchaczTrado Dzięki za odpowiedź! Właściwie historycznie Siergiej jest znany głównie z bycia bratem Vladimira i więźniem Neuengamme, w jednym źródle książkowym znalazłam informacje o tym, że był tłumaczem, ale musiałabym poszukać więcej, czy tutaj coś wartego wspomnienia (arykuł jest na razie głównie tłumaczeniem z ru wiki, a tam nic o tym nie bylo). Jutro pogrzebię więcej. KamillaŚ (dyskusja) 00:19, 14 gru 2019 (CET)

Shishi-odoshiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Należy go koniecznie uźródłowić!

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mpn (dyskusja) 19:37, 13 gru 2019 (CET)

Nagoskrzelneedytuj kod

Cześć. Wziąłem się za poprawę artykułu Nagoskrzelne, jednak niepokoi mnie, że w większości jest on nieuźródłowiony. Skąd pochodzą informacje? Na en.wiki jest trochę inny, większy art. Mpn (dyskusja) 09:51, 15 gru 2019 (CET)

Przypominam się. Mpn (dyskusja) 19:43, 21 gru 2019 (CET) z simple.wiki (PS dzięki że się zabierasz za poprawę!) KamillaŚ (dyskusja) 21:30, 21 gru 2019 (CET)

Fitonia białożyłkowaedytuj kod

Proszę bardzo nie tłumacz z en wiki artykułów w tematyce, z której terminologią nie jesteś oswojona. Zwroty typu "z akcentowanymi żyłkami", "krótkim puchem pokrywającym jego łodygi", "Małe pąki mogą pojawić się po pewnym czasie, gdy łodyga rozpadnie się na liście" są porażające dla czytelnika zorientowanego w botanice... Kenraiz (dyskusja) 16:14, 27 sty 2020 (CET)

Herb von Kornedytuj kod

herb von Korn

Nie wiem, czy Twoje zainteresowania herbami nadal są aktualne, ale mam nadzieję że tak. Piszę w sprawie Herbu rodu von Korn, który ktoś zaczerpnął z Internetu.

Admini na Commons uznali, że to naruszenie praw autorskich i prawdopodobnie plik ten wkrótce zostanie usunięty. Zależałoby mi, żeby jednak pozostał on w Wikipedii, m.in. dlatego, że plik ten jest wykorzystywany także w innych projektach wiki:

Obawiam się, że jedynym sposobem na uratowanie wizerunku tego herbu jest "odrysowanie" go od nowa (zwłaszcza, że - mam nadzieję - skorzystać może też na tym jego estetyka). Mam więc do Ciebie pytanie: czy spróbujesz się tego podjąć?

Gdyby tak się złożyło, że w międzyczasie plik z Commons by wyleciał, to źródłem jest strona http://www.dokumentyslaska.pl/krane%201904/litera%20k.html (tam są dwa herby o nazwie "Korn, von"; chodzi o ten pierwszy, ze wstęgą CANDIDE ET CAUTE), więc można się na tym oprzeć.

Julo (dyskusja) 23:00, 9 lut 2020 (CET)

Dzięki za wiadomość! Niestety od wielu lat się nie zajmowałam heraldyką (konto mam przecież od ponad 10 lat), więc nawet nie byłabym w stanie pomóc, bo praktycznie wszystko zapomniałam
< Życzę jednak powodzenia! KamillaŚ (dyskusja) 20:24, 11 lut 2020 (CET)

Czy wiesz – Wończa pachnącaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 12:19, 15 lut 2020 (CET)

Służąca (film 2016)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • stylistykę i tłumaczenie

Ten tekst jest bardzo źle napisany, wygląda jak z autotranslatora - spróbuj może napisać go od nowa, własnymi słowami.

Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 22:54, 19 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Wończa pachnącaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 13 mar 2020 (CET)

Shaiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Shai, Shay? Proszę sięgnąć do polskojęzycznej literatury egiptologicznej i podać poprawną polską transkrypcję, a nie pisać po angielsku.
 • Podczas Ptolemejskiego Egiptu? To nie jest po polsku. Po polsku brzmiałoby: W Egipcie ptolemejskim lub Pod rządami Ptolemeuszy. Proszę pisać samodzielnie i po polsku, a nie jechać translatorem - bo wychodzą niegramatyczne bzdury.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 20:06, 16 kwi 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 21:14, 11 cze 2020 (CEST)

Wikipedysta:KamillaŚ/ableizmedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 00:52, 15 lip 2020 (CEST)

Ableizmedytuj kod

Hej, czy Twoje zgłoszenie EK dot. ableizmu polega na tym, żeby usunąć wyłącznie to przekierowanie i tak to zostawić, czy zrobić miejsce na Handicapizm i je tam przenieść? Na razie wygląda na to, że Ableizm jest poprawną i popularną nazwą. Viatoro (dyskusja) 02:05, 20 lip 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:KamillaŚ" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy