Dyskusja wikipedysty:Karyx23


Dyskusja wikipedysty:Karyx23 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hej :) Cofnęłam twoją zmianę w haśle Jan Karandziej - sformułowanie "działacz antykomunistyczny" wydaje mi się dużo mniej precyzyjne niż "działacz opozycji w okresie PRL" - jednak komunizm to pojęcie szersze, więc poprzednia definicja wydawała mi się lepsza. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko. A przy okazji - witaj na Wikipedii. Gdybyś czegoś potrzebował(a), to z chęcią służę pomocą. Wystarczy, że napiszesz wiadomość do mnie lub do jakiegokolwiek innego wikipedysty (proszę tylko, podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~). Jeśli chcesz sam(a) poznać zasady i zalecenia oraz sposoby edycji Wikipedii zajrzyj do stron pomocy. Dla początkujących ilość informacji tam zawartych może wydawać się przytłaczająca, więc śmiało z problemami zgłaszaj się do mnie lub poproś o pomoc przewodnika. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznał(a) 3 najistotniejsze zasady Wikipedii:

Zauważ, że to encyklopedia, co oznacza, że zamieszczane są tu informacje encyklopedyczne, a nie wszystkie. A teraz śmiało edytuj i nie obawiaj się tego, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj bardzo łatwo się je poprawia. :) Na początek polecam wykonanie testu z pomocą samouczka, dzięki któremu poznasz podstawy edytowania Wikipedii. Serdecznie pozdrawiam, Magalia (dyskusja) 07:33, 25 lis 2009 (CET)

Odp:Zmiany w biografii Jana Karandziejaedytuj kod

Odp:Zmiany w biografii Jana Karandzieja

Witam ponownie. Nadal uważam, że określenie "działacz opozycyjny w okresie PRL" zawiera w sobie bardziej konkretne informacje, niż "działacz antykomunistyczny". Jesteśmy encyklopedią i znaczenie mają przede wszystkim poświadczone przez źródła działania danej osoby, a nie ich interpretacja. Dodatkowo określenie "działacz antykomunistyczny" jest nieprecyzyjne - nie odnosi się do sprzeciwu wobec konkretnej polskiej sytuacji politycznej (której to dotyczyły działania Jana Karandzieja), ale do pewnego systemu ideologicznego i sprawia wrażenie, że z tym właśnie systemem w ogólności Jan Karandziej walczył, co z jego działalności nie wynika. Ponadto może wprowadzać w błąd, bo odwołuje się do potocznego nazywania okresu PRL "komuną"/"komunizmem", a takiego ustroju nigdy w Polsce nie było - komunizm w ścisłym rozumieniu jest pewną ideologiczną utopią, nie zrealizowaną w praktyce. Jan Karandziej działał przeciwko władzy PRL i to myślę lepiej ujmuje określenie "działacz opozycyjny w okresie PRL". Oczywiście jeśli ta argumentacja cię nie przekonuje, to możemy skonsultować sprawę z kimś jeszcze, absolutnie nie roszczę sobie prawa do nieomylności :) Co do istnienia tego biogramu na Wikipedii - Jan Karandziej jest w moim odczuciu postacią encyklopedyczną, zaangażowaną w sposób znaczący w istotną działalność w okresie PRL. Zasługuje na swoje hasło i nie widzę powodu, żeby je usuwać. Niech służy osobom poszukującym wiedzy o tym okresie historii Polski. Natomiast informacja o działalności w WZZ nadal istnieje, po prostu nie ma sensu jej dublować. Mam nadzieję, że rozwiałam twoje wątpliwości, jeśli nie - chętnie udzielę dalszych wyjaśnień, lub poproszę kogoś o konsultację. W razie czego również służę kontaktem mailowym - można do mnie pisać używając przycisku "wyślij e-mail do tego użytkownika", znajdującego się po lewej stronie mojej strony wikipedysty. Pozdrawiam serdecznie zarówno ciebie jak i bohatera spornego artykułu :) Magalia (dyskusja) 23:08, 25 lis 2009 (CET)

Ad:Jan Karandziejedytuj kod

Ad:Jan Karandziej

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. Michał Sobkowski dyskusja 10:35, 17 maj 2018 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Karyx23" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy