Dyskusja wikipedysty:Kenraiz


Dyskusja wikipedysty:Kenraiz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podziękowanie. Dzięki.Pan Pulaski (dyskusja) 14:58, 21 mar 2021 (CET)edytuj kod

Ad:Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Armeniiedytuj kod

Ad:Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Armenii

W tym artykule nie wszystkie obiekty mają swoje artykuły, autor po prostu nie oznaczył tych, które miałyby czerwony link. Czy tak aby na pewno można przy LnM? Nadzik (dyskusja) 22:09, 17 sty 2021 (CET)

Odp:Odp:Ad:Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Armeniiedytuj kod

Odp:Odp:Ad:Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Armenii

@Kenraiz, faktycznie, zwracam honor, nie zauważyłem, że są one pogrupowane. Nadzik (dyskusja) 22:16, 17 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Rogownica skupiona, Róża karolińskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:16, 18 sty 2021 (CET)

A propos wandalizmów:edytuj kod

Wandalizmem jest dokonywanie zmian z pozycji uprzywilejowanej w czasie, gdy autor edytuje artykuł. Rozwalasz komuś całą robotę! MBi (dyskusja) 21:36, 18 sty 2021 (CET)

Odp: Ad:Obszar ochrony ścisłej Zaborów Leśnyedytuj kod

Link zewnętrzny w Obszar ochrony ścisłej Zaborów Leśny został stworzony by było kompatybilnie we wszystkich OOS KPN

Stuliszedytuj kod

Czy nie stosowniejsze byłoby określenie "jest gospodarzem" zamiast "jest gospodarzem dla"? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:31, 19 sty 2021 (CET)

zlikwidowane rezerwatyedytuj kod

w opisie kategorii "zlikwidowane rezerwaty" podane jest: Kategoria nie obejmuje byłych rezerwatów ścisłych położonych na terenie parków narodowych, noszą one obecnie miano „obszarów ochrony ścisłej”. zatem dodawanie takiej kategorii do OOS jest błędne

Czy wiesz – Dzbanecznikedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 15:10, 22 sty 2021 (CET)

Odp:1 (Dzbanecznik)edytuj kod

Cześć. Dziękuję za informację, jeśli hasło jest nieweryfikowalne to bardzo dobrze zrobiłeś. Pozdrawiam Jamnik z Tarnowa Napisz coś 15:50, 22 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Róża wieczniezielonaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:35, 23 sty 2021 (CET)

Ogłoszeniaedytuj kod

Witaj, wydaje mi się, że przez przypadek zostałem ominięty w zestawie najbardziej aktywnych redaktorów w poprzednim tygodniu (stan na 25.01.2021). Czy mam rację? Sorry za zawracanie głowy. Pozdrawiam serdecznie --Czyz1 (dyskusja) 01:44, 25 sty 2021 (CET)

Takie rzeczy mogą się zdarzyć późną porą. Nie ma sprawy. Dzięki za poprawienie. --Czyz1 (dyskusja) 02:18, 25 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - Mlecz błotnyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 28 sty 2021 (CET)

Odp:ORP Gen. T. Kościuszkoedytuj kod

Odp:ORP Gen. T. Kościuszko

Cześć. Byłeś jedynym dyskutantem w sprawie wniosku o przyznanie odznaczenia DA dla art. ORP Gen. T. Kościuszko. Czas podstawowy upłynął i raczej nie widać perspektyw pozytywnego zakończenia przy ewentualnym przedłużeniu. Czy mogę Cię prosić o opinię? Czy Twoim zdaniem przedłużyć? Jacek555 17:09, 28 sty 2021 (CET)

jeszcze jedno pytanie o powiązania projektów z takson infoboxedytuj kod

Tutaj, aby nie wydłużać dyskusji w wikiprojekcie o nieistone później rzeczy. Przeanalizował wywołania {{takson infobox}} i z 16 tys. wywołań, 11,8 tys. dotyczy królestwa roślin, 3,5 tys. królestwa grzybów, zero królestwa zwierząt a pozostałe 600 innych eukariontów i bakterii.

 1. Chciałem się upewnić, że wszystkie te wywołania są w kręgu zainteresowania Wikiprojekt:Biologia oraz Wikiprojekt:Mikrobiologia.
 2. Dodatkowo rośliny i grzyby są w kręgu zainteresowań Wikiprojekt:Botanika i tam raczej należy kierować pytania dotyczące wywołań z wpisanym królestwem roślin.
 3. Wikiprojekt:Zoologia ma "swój" oddzielny (bliźniaczy) szablon: {{zwierzę infobox}}, więc ten raczej ich nie interesuje.
 4. Poprawki w systematyce, które chcesz wprowadzać do wywołań dotyczą wyłącznie roślin.
 5. Jak skończę poprawiać szablon to dobrze by było przerobić wszystkie wywołania niżej wymienionych szablonów na szablon {{takson infobox}} i skasować te stare szablony:

Zamierzam przeprowadzić dyskusję w projekcie Infoboksowym, pytając się o niektóre szczegóły w projektach tematycznych. Całość propozycji zmian przedstawię we wszystkich projektach tematycznych przed ich wprowadzeniem.

Zmiany w systematyce roślin zapowiedziane przez Ciebie w projekcie Infoboksowym przeniosłem do Dyskusja wikiprojektu:Botanika/Aktualizacja systematyki w Takson infobox (2021). Te zmiany są tylko merytoryczne, nie dotyczą szablonu a artykułów, więc lepiej trzymać je w Botanice. Zanim nie skończę pracować nad szablonem i tak się nimi nie zajmę, choć mogę w razie potrzeby zrobić jakieś dodatkowe zestawienia.

Czekam na potwierdzenie moich pięciu ponumerowanych stwierdzeń. ~malarz pl PISZ 15:17, 31 sty 2021 (CET)

Sprawdziłem dyskusję projektu Mikrobiologia. Na jednym ekranie mieści się historia edycji tamtejszej dyskusji z ostatnich 10 lat. Dam tam tylko raz jedną wzmiankę o pracach, bo chyba nie ma sensu więcej. ~malarz pl PISZ 15:28, 31 sty 2021 (CET) Specjalnie dla Ciebie zestawienie systematyki zwierząt od ranki podkrólestwa do rangi rząd włącznie: Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Takson infobox/rośliny. Tabele można sortować, ale jest to trochę obciążające dla komputera. ~malarz pl PISZ 18:39, 1 lut 2021 (CET) Zestawienie będzie się tworzyło przy każdym tworoznym moim zestawieniu. Poza ręcznym uzupełnianiem treści i częściowo infoboxu, bot może automatycznie wstawić (uzupełnić) brakujące taksony wyższych rang. Chyba rzadko są one wspominane w treści artykułu. To zresztą chyba chcesz aby bot zrobił wg oryginalnego zadania od którego się ta dyskusja zaczęła. ~malarz pl PISZ 20:49, 1 lut 2021 (CET)

The Signpost: 31 January 2021edytuj kod

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 21:13, 31 sty 2021 (CET)

Rdestowiec ostrokończystyedytuj kod

Zgłoszono błąd. W art. rdestowiec ostrokończysty dawno temu napisałem, że jest byliną o drewniejących pędach. Ktoś uważa, że to błąd. Sam nie wymyśliłem, nie pamiętam już skąd to wziąłem, bo wtedy inne były normy uźródławiania. Wydaje mi się, ze jest byliną, bo na zimę obumiera, ale jego pędy są częściowo zdrewniałe. Ty jesteś największym fachowcem od botaniki – może jakoś to rozstrzygniesz? Selso (dyskusja) 15:17, 1 lut 2021 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszeniaedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Nie ma sprawy. Zorientowałem się, że czas Cię goni (zawsze między 00:00 a 1:00 podsumowanie tygodnia trafia na TO). Ja też dopiero późnym wieczorem wróciłem do domu ;-) …a ten brak internetu to takie małe zbawienie :-P Nie pisałem więc już na Twojej stronie dyskusji, żeby Ci głowy nie zawracać – w końcu to wspólny Projekt :-) --Pit rock (dyskusja) 00:23, 2 lut 2021 (CET)

Będę pamiętać. Jeśli nadarzy się taka okazja, to obiecuję, że spróbuję wrzucić takie zestawienie. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 00:38, 2 lut 2021 (CET) Cześć. Widzę, że ostatnim razem było na TO opóźnienie z publikacją wyników z oznaczeń wersji przejrzanych. Przepraszam, że, mimo obietnicy, nie zadziałałem, ale dorwałem pracę i prawie w ogóle nie korzystam z PC ostatnio. A ze smartfona nie loguję się (z wiadomych względów). /PS. widzę, że wysokiej aktywności naszych redaktorów dorównuje wygórowana aktywność niezarejestrowanych i bez odp. uprawnień użytkowników… no i nie może ta (nieszczęsna) liczba nieprzejrzanych stron spaść :-( Pozdrawiam ;-) --Pit rock (dyskusja) 01:38, 2 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Pierwomszakedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 09:17, 3 lut 2021 (CET)

Prośba o pomocedytuj kod

Cześć. Piszę właśnie kolejny art historyczny ale okazuje się, że potrzebuję przy nim także nieco wiedzy dendrologicznej. Może mógłbyś pomóc? Mianowicie, czy drzewo o nazwie Koompassia excelsa (Mengarris tree) posiada jakąś polską nazwę i czy można go ew. podlinkować pod jakieś adekwatne hasło na pl.wiki? Z góry dziękuję i pozdrawiam!Dreamcatcher25 (dyskusja) 21:07, 10 lut 2021 (CET)

OK, ogromne dzięki za pomoc.Dreamcatcher25 (dyskusja) 21:37, 10 lut 2021 (CET)

Czy wiesz – Niezapominajka piaskowaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 10:33, 11 lut 2021 (CET)

Anders Arboreliusedytuj kod

Cześć. 28 stycznia dodałeś uwagę w dyskucji odnośnie artykułu kard. Arboreliusa. Od tamtego czasu dodałem wiele i starałem się, aby źródła były różne. Znalezienie ich było bardzo trudne, ponieważ większość artykułów w internecie dotyczy nominacji kardynalskiej lub są wywiadami o podobnych (lub nawet takich samych) tematach. Nie chciałbym, aby artykuł był jednym wielkim cytatem, a merytorycznych źródeł odnośnie jego działalności sprzed nominacji jest bardzo mało.

Odnośnie odznaczenia, to jedyne 2 źródła, w których jest wspomniane, że takowe posiada, to wpisy na stronie zakonu. Nigdzie więcej niczego nie udało mi się znaleźć.

Jeżeli masz jeszcze jakieś uwagi, proszę, napisz. Pozdrawiam, Manitarski Dyskusja 11:29, 14 lut 2021 (CET)

Czy wiesz – Rdest mniejszyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 08:56, 18 lut 2021 (CET)

Ant-Man i Osaedytuj kod

Dzięki za sprawdzenie. Zastanawia mnie zmiana tego zdania: „Za reżyserię filmu odpowiadał Peyton Reed na podstawie scenariusza Chrisa McKenny, Erika Sommersa, Paula Rudda, Andrew Barrera i Gabriela Ferrariego.” Coś w nim było nie tak? Zależało mi na tym, aby filmy MCU miały utrzymany ten sam standard, w tym wstępu. Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 14:01, 18 lut 2021 (CET)

Nie będę się wykłócać, ale reżyser moim zdaniem powinien być pierwszy. Z tego, co też pamiętam, to nie mamy ograniczeń typowych dla encyklopedii, więc skracać nie ma potrzeby. Dziwi mnie tylko jedno: ta konstrukcja pojawia się w każdym artykule MCU, również w tych, które sam sprawdziłeś przy zgłoszeniu do AnM. Mike210381 (dyskusja) 14:45, 18 lut 2021 (CET) „Reżyserem był ... na podstawie scenariusza...” brzmi dość kiepsko. Sprawdziłem w goodlach frazę „odpowiadać za reżyserię” i jest ona nawet dość często stosowana. Fakt, zdarzają mi się błędy, ale w wyrażeniu „za reżyserię odpowiadał” błędu nie widzę i wybacz, ale po prostu brzmi to dla mnie ładniej. Poza tym, wydaje mi się, że zamiast reżyserował, powinno być „wyreżyserował”. Mike210381 (dyskusja) 15:41, 18 lut 2021 (CET) Pozwoliłem sobie skonsultować to wyrażenie ze znajomym polonistą i zdecydowanie wybrał „za reżyserię odpowiadał”, więc pozwolę sobie to przywrócić. Mike210381 (dyskusja) 22:34, 18 lut 2021 (CET)

Spadłeś mi z niebaedytuj kod

Świetnie [1], może w końcu od Ciebie się dowiem, bo Nadzik nie zareagował (może zniesmaczył się kwiecistym stylem prośby). Jak się oblicza wymaganą objętość hasła? Nie mam ochoty bawić się w usuwanie szablonów, przypisów i inne takie, z edycją udawaną w Wikipedii, żeby wiedzieć, ile co ma bajtów mniej więcej. Jest jakieś narzędzie do automatycznego zliczania potrzebnego wkładu? Skoro podajesz wartości, to musi coś podobnego być, tylko ja, po dłuższej przerwie, o tym nie wiem. Chciałam właśnie zgłosić hasło Tournasola Viola purpurea do Czywiesza, choć nazwa koszmarnie myląca, bo jaka to purpura, gdy ja widzę żółcień (tak poprawnie się ten kolor nazywa ;))? Pomożesz mi? Marencja (dyskusja) 12:58, 19 lut 2021 (CET)

Oj, to samo automatycznie dawno temu robiłam, bo nie umiałam inaczej. Czyli nic się nie zmieniło. Mam ten problem, jak widzę fajne hasło historycznosztuczne, bo w nim obrazki będą sporo miejsca zajmować i od razu mi się zapala ogarek we łbie, że to może być za mało treści, a nie chce mi się robić tego, co sama wiem i Ty też. Niestety... Bardzo Ci dziękuję za odezwę. Fajnie wiedzieć, że jednak męka jest wspólna. Marencja (dyskusja) 13:17, 19 lut 2021 (CET) Co do propozycji i wymagań, to mnie przede wszystkim blokuje zawał/zastój w poczekalni. Tego jest strasznie dużo i długo wisi, a przez to np. świetne hasła Nousa nie są widoczne. A wobec zgłoszeń przyrodniczych nigdy nie byłabym bardziej wymagająca, bo są dobre merytorycznie, więc nie przesadzajmy. Są lepsze niż inne. Mówię to jako nieprzyrodniczka. No ale objętość... Czyli zostaje edytor tekstowy. Szkoda. Chyba że na oko się nauczę oceniać w miarę doświadczenia ;) Masz teraz jakieś hasło w tej rozbudowanej poczekalni czywieszowej, które uważasz za warte uwagi, żeby mi wskazać? Tylko z waszej działki to raczej jedynie stylistycznie sprawdzę, uprzedzam. Marencja (dyskusja) 13:22, 19 lut 2021 (CET)

Viola hymettiaedytuj kod

Witam, przeredagowałem według twojej sugestii oraz dodałem brakujące źródło. Dzieki za wyłapanie błędu. Milego weekendu! Tournasol Napisz do mnie! 17:14, 20 lut 2021 (CET)

Podziękowanie - Stulisz pannońskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:22, 21 lut 2021 (CET)

Mieszańceedytuj kod

Cześć. Ostatnio(?) na Plants of the World w wykazie gatunków zaczynam zauważać mieszańce (np. w wykazie dla Clivia [2] pojawia się Clivia × nimbicola, która choć wskazana na liście, nie jest wliczona do liczby zaakceptowanych gatunków [jest ich 6]). Ponieważ mieszańców POWO nie wliczał do liczby gatunków, usuwałem je z list, tworząc arty. Zauważyłem jednak, że w kliwia podałeś ww. ×nimbicola w wykazie. Jak żyć? Enzo^ (dyskusja) 22:49, 21 lut 2021 (CET) Ps. Znalazłem, że ww. mieszaniec ma w literaturze status nothosp. nov., hybrida naturalis inter. Cliviam miniatam et C. caulescentem.

Ad:Jabłkoedytuj kod

Ad:Jabłko

Sam jestem zdziwiony ale https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/mlec-czy-mielic;2344.html (2002 rok to jednak nie tak dawno) Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 08:00, 26 lut 2021 (CET)

The Signpost: 28 February 2021edytuj kod

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 22:32, 28 lut 2021 (CET)

Podziękowanie - Rogownica pięciopręcikowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 06:59, 3 mar 2021 (CET)

KAedytuj kod

Witaj! Zgłosiłem Twoją kandydaturę na arbitra – proszę o ustosunkowanie się. Tempest (dyskusja) 21:45, 3 mar 2021 (CET)

Re: Takson infoboxedytuj kod

A co z "astropodobnymi"? Na razie rano będzie Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Takson infobox/zadanie 7. Później przygotuję małe zestawienie szablonów po dwa z każdego zadania. Potem pójdzie już wszystko. Jutro mam ciężki dzień w robocie, więc pewnie niewiele będę w stanie zrobić. W piątek powinienem mieć sporo czasu więc przygotuję ostatecznie bota. Włączyłbym go na noc z piątku na sobotę. ~malarz pl PISZ 23:51, 3 mar 2021 (CET)

Pozwolę się tu gościnnie podpytać @malarz pl: jak myślisz, kiedy dojdziesz do szparagowce->szparagowate? Zacząłem opracowywać tę rodzinę i na tym etapie (zanim wygeneruję kilkadziesiąt opisów wg starego systemu) mógłbym to zrobić ręcznie. Enzo^ (dyskusja) 21:19, 6 mar 2021 (CET)

Podziękowanie - Pierwomszakedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:16, 5 mar 2021 (CET)

Odp:Kawiarenkaedytuj kod

Odp:Kawiarenka
dzieki, moze rzeczywiście miałem starą wersję i nie zauważyłem. masti <dyskusja> 21:43, 7 mar 2021 (CET)

Tablica ogłoszeńedytuj kod

Witaj! Co z informacją na temat wersji przejrzanych w ubiegłym tygodniu? Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 17:26, 8 mar 2021 (CET)

Orlik kanadyjskiedytuj kod

Przypisy wstawione! Dziękuję i pozdrawiam MBi (dyskusja) 20:25, 11 mar 2021 (CET)

Re: Takson infoboxedytuj kod

Poprawiłem dokumentację. Bot się automatycznie tego nauczy. Zawęziłem swoje zainteresowania do niecałych 600 artykułów, w których są jakieś braki. Tak na szybko:

Nad kolejnymi zestawieniami pracuję. Jak wszystko skończę czyścić to przebotuję jeszcze raz wszystkie wywołania szablonu. Wtedy usuną się zbędne parametry IUCN. ~malarz pl PISZ 21:40, 13 mar 2021 (CET)

Uogólniając, rozumiem zatem, że wszystko co ma w nazwie " × " czyli jest mieszańcem nie będzie miało "ostatniego" taksonu ani nie będzie miało wypełnionych pól gatunek i niższych. I nie powinno mieć IUCN. Później sprawdzę botem wszystkie artykuły pod tym kątem. ~malarz pl PISZ 22:29, 13 mar 2021 (CET)

Kultywaryedytuj kod

Czy te artykuły:

nie powinny mieć {{Kultywar infobox}}. Wskazują chyba na to pierwsze zdania artykułów. ~malarz pl PISZ 14:00, 15 mar 2021 (CET)

Po tym co napisałeś, zacząłem się zastanawiać, czy to co już zrobiłem, zrobiłem poprawnie:

~malarz pl PISZ 16:13, 15 mar 2021 (CET)

Odp:Ad:Bitwa pod Brienne-le-Châteauedytuj kod

Odp:Ad:Bitwa pod Brienne-le-Château

Cześć. To było 8 lat temu, nie pamiętam szczegółów. Prawdopodobnie liczby skopiowałem z enwiki, która podawała to samo w okolicach 2013 roku. Czyli można uznać, że źródło jest nieznane. PG (dyskusja) 13:53, 16 mar 2021 (CET)

Podziękowanie - Osadniczek goły, Niezapominajka piaskowa, Niezapominajka pagórkowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:06, 18 mar 2021 (CET)

Nic nie piłem a dwoi mi się w oczachedytuj kod

chyba jest tego więcej. ~malarz pl PISZ 12:42, 18 mar 2021 (CET)

Po analizie nazwa na A znalazłem dwie. Myślałem, że mam więcej, ale znalazłem jeszcze jedynie Gródecka lipa, gdzie chyba trzeba zamienić infobox na {{pomnik przyrody infobox}} albo podobny, bo artykuł jest o dokładnie jednym przedstawicielu Lipa drobnolistna. ~malarz pl PISZ 13:33, 18 mar 2021 (CET)

 • Widziałem, jak skończę nanosić poprawki w znalezionych błędach to przebotuję ponownie wszystko i wtedy też to ogarnę. Na razie botu nie podoba się jeszcze ok 160 roślinek (Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Takson infobox) i jakieś kolejne 20 protistów itp. Grzyby już wyczyściłem z Selso. ~malarz pl PISZ 14:44, 18 mar 2021 (CET)
 • Widzę, że się wziąłeś za tą listę. Może tylko trochę za szybko dla tj [3], czy [4] (w tabelce występujące jako "podtakson ..."). To są potencjalne artykuły do przenosin pod niższą rangę, zgodnie z dyskusją, którą chyba widziałeś. Ja ich nie ruszałem z premedytacją, aby łatwiej było te artykuły wyłapać po zmianie zaleceń. Dużo ważniejsza i trudniejsza jest sekcja nazwa w moim zestawieniu - tam są artykuły, których tytuły nie pasują ani do nazwy zwyczajowej ani do nazwy naukowej z infoboksu. ~malarz pl PISZ 20:26, 18 mar 2021 (CET)
  • Ale to akurat mało przeszkadzało. Nazwy w infoboksie pasowały do artykułu, nazwa przewijała się w dobrych miejscach w infoboksie. Mogło leżeć i czekać na czyjś czas. ~malarz pl PISZ 21:00, 18 mar 2021 (CET)

Podziękowanie - Komosa ościstaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:10, 26 mar 2021 (CET)

Rokitnik zwyczajnyedytuj kod

Rozumiem, że opracowując tak obszerne artykuły, jak np. rokitnik zwyczajny nie jesteś w stanie sprawdzać każdego taksonu grzybów i czasami wychodzą takie sytuacje, że za źródlami podajesz taksony, których nie ma lub obecnie występują pod inną nazwą. Np. Stigma hippophaes występuje tylko w polskim Haśle Ogrodniczym, nie ma go w bazie Index Fungorum zawierającej wszystkie taksony grzybów i wszystkie synonimy, nie ma go tez (poza tym czasopismem) nigdzie na internecie, nie ma też rodzaju Stigma. Selso (dyskusja) 07:10, 27 mar 2021 (CET)

 • Być może chodzi o gat. Stigmina hippophaes Žukov 1979Selso (dyskusja) 07:28, 27 mar 2021 (CET)

Podziękowanie - Lepnica nocnaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:30, 27 mar 2021 (CET)

The Signpost: 28 March 2021edytuj kod

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 22:47, 28 mar 2021 (CEST)

Podziękowanie - Rdest mniejszyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:56, 29 mar 2021 (CEST)

TO ×1 jeszczeedytuj kod

Cześć. Kilka wątków (klik) wyżej wpisałem Ci się – chyba nie przeczytałeś (chyba, że się mylę). Mam nadzieję, że nie zawiodłeś się na mojej obietnicy ;-) Pracuję 8×5 (ew. coś+), więc nie mając czasu nie wyręczyłem Cię w TO. Pozdrawiam. Pit rock (dyskusja) 03:09, 4 kwi 2021 (CEST)

Prośba o sprawdzeniaedytuj kod

Cześć. Jeśli znalazłbyś czas i chęć na sprawdzenie kilku artykułów, to byłbym wdzięczny. Operacja Goodwood, bitwa o Villers-Bocage, bitwa o Skaldę, operacja Pheasant, kampania wschodnioafrykańska w czasie II wojny światowej, operacja Ladbroke. Pozdrawiam, Lelek 2v (dyskusja) 12:42, 5 kwi 2021 (CEST)

Gazy pochwoweedytuj kod

To głowne źródło jest dostępne przez Sci-Huba, jak chciałbyś zerknąć i zobaczyć, czy to dobrze przedstawiłem. Masur juhu? 14:31, 5 kwi 2021 (CEST)

Zarodnikedytuj kod

Zarodniki powstają z reguły w wyniku rozmnażania bezpłciowego – to określenie prawdziwe dla roślin, ale u grzybów zarodnikami nazywa się zarówno te powstałe płciowo, jak i bezpłciowo. To zdanie nalezy poprawić. Selso (dyskusja) 15:28, 5 kwi 2021 (CEST)

Dzięki za radęedytuj kod

Dzięki za to, że powiedziałeś mi abym nie usuwał czerwonych linków. Zapamiętam to i nie będę tego robił, jeszcze raz dzięki i miłego dnia --Michaledytor (dyskusja) 14:46, 8 kwi 2021 (CEST)

Wikipedysta:Kenraiz/brudnopis2edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 21:18, 10 kwi 2021 (CEST)

Artykuł uźródłowiony podręcznikiemedytuj kod

Ok, w porządku postaram się nie uźródławiać artykułów podręcznikami, ale bardzo ciężko jest znaleźć dobre i sprawdzone źródła niebędące innymi Wikipediami, prywatnymi forami, czy nieszablonowymi źródłami szczególnie na takie tematy jak Skóra. Mimo tego dzięki za radę i pozdrawiam --Michaledytor (dyskusja) 10:55, 12 kwi 2021 (CEST)

Styledytuj kod

Wiesz, bo ja generalnie mam problem ze stylem. Mam takie poczucie, że jestem królem merytoryki i panowania nad źródłami. Ale co chwilę potykam się o język:) Pozdrawiam serdecznie przy okazji, jak byś wziął udział w dyskusji nad hasłem, to byłoby mi bardzo miło:)--Nous (dyskusja) 19:42, 14 kwi 2021 (CEST)

Wyniki konsultacji Powszechnych Zasad Postępowania – podziękowanie za zaangażowanie!edytuj kod

Za zaangażowanie w konsultacjach Powszechnych Zasad Postępowania

Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ jesteś jedną z osób, które wzięły udział w konsultacjach Powszechnych Zasad Postępowania w Kawiarence polskojęzycznej Wikipedii.

W sumie w konsultacjach zaangażowało się 291 użytkowników, co oznacza, że polskojęzyczna społeczność zajmuje 3 miejsce pod względem liczby udzielonych odpowiedzi!

W imieniu swoim oraz zespołu facylitatorów Wikimedia Foundation chciałem podziękować Ci za cenne uwagi oraz wkład w konsultacje, ponieważ to na podstawie wypowiedzi społeczności powstało poniższe podsumowanie.

Wynikiedytuj kod

Z wynikami konsultacji polskojęzycznej społeczności można zapoznać się na tej stronie.

Wyniki konsultacji globalnych można przeczytać tutaj.

MNadzikiewicz (WMF) (dyskusja) 10:20, 15 kwi 2021 (CEST)

Ad:Banan (owoc)edytuj kod

Dziękuję za poprawki. Czy jednak teraz coś tam nie jest pomieszane? Czy z artykułu nie wynika teraz, że ciemna (czarna) końcówka to ta, od strony której banany są połączone w kiście? SpiderMum (dyskusja) 19:30, 16 kwi 2021 (CEST)

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera - DAedytuj kod

Cześć, miałbyś może chwilę aby sprawdzić artykuł do DA? Będę wdzięczny ;) Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 05:23, 17 kwi 2021 (CEST)

Daglezja zielonaedytuj kod

Cześć, opisywałam ją dotychczas w podziale na podgatunki, ale patrząc na źródła i np. POWO, liczniej występuje ujęcie w podziale na odmiany. Będzie sporo, ale prostej pracy przy zmianie, potrzebuję drugiej opinii. Jak sądzisz? Pozdrawiam, Nova (dyskusja) 09:01, 18 kwi 2021 (CEST)

 • OK, dzięki, zatem zmieniam. Ta monografia Hermanna jest bardzo ciekawa. Nova (dyskusja) 11:08, 18 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Tetracentron chińskiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 11:55, 18 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Trochodendron araliowatyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 12:05, 18 kwi 2021 (CEST)

Odp:19 kwietniaedytuj kod

Odp:19 kwietnia

Według stanu na północ, edycji oczekujących jest 5520, a nie 5737. Zrobiłem screena, żebyś miał możliwość przeliczyć sobie wszystko prawidłowo. ~CybularnyNapisz coś ✉ 01:39, 19 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Ambrowiecedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 09:48, 23 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Sinowilsonia henryiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 13:42, 23 kwi 2021 (CEST)

Potrzebna pomocedytuj kod

Kenraiz proszę pomóż Pablo Gimenez - infobox mi się popsuł podczas tworzenia strony, jak go naprawić? Chodzi o to, że np. grafiki nie wkleiłem, a mi się pokazało, że muszę wkleić. Anonimowy 2 konwersacyja 14:18, 23 kwi 2021 (CEST)

Dzięki :) Anonimowy 2 konwersacyja 14:37, 23 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Parrotiopsis jacquemontianaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 20:06, 23 kwi 2021 (CEST)

The Signpost: 25 April 2021edytuj kod

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 00:34, 26 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Cyklokaria okrągłoowockowaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 09:07, 2 maj 2021 (CEST)

Widziałeś?edytuj kod

Dobre sobie: [5]. Brawa szczególnie dla Godaia. Marencja (dyskusja) 10:03, 2 maj 2021 (CEST)

Kompleks klasztorny Nekresiedytuj kod

Witaj :) Uzupełniłem jeden przypis w artykule, szukałem jeszcze jednego dla potwierdzenia fragmentu który oznaczyłeś ale nie znalazłem. Będę jeszcze szukał a jak nie znajdę to usunę najwyżej :) Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 16:39, 6 maj 2021 (CEST)

Podziękowanie - Jahanestajsmaniaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 03:27, 7 maj 2021 (CEST)

Ad:Pandemia COVID-19edytuj kod

Rzeczywiście, dzięki. Zmieniłam na bardziej wiarygodne źródło. Sylwia Ufnalska (dyskusja) 12:48, 8 maj 2021 (CEST)

Odp:10 majaedytuj kod

Odp:10 maja

Czy uwzględnieniasz, że raport jest generowany 2-3 minuty po północy? Jeśli odczytasz o tą chwilę za wcześnie, pomijasz dwie godziny w niedzielę wieczorem. ~CybularnyNapisz coś ✉ 00:20, 10 maj 2021 (CEST)

Po jesiennej zmianie czasu już nie trzeba będzie czekać ;) (raport będzie tuż po 23). Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:34, 10 maj 2021 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kenraiz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy