Dyskusja wikipedysty:Kkic


Dyskusja wikipedysty:Kkic w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Archiwumedytuj kod

4 mar 2004 – 3 lut 2007 | 5 lut 2007 – 4 cze 2007 | 5 cze 2007 – 25 gru 2007

Portal Wojskoedytuj kod

Dzięki za umieszczenie mego hasła (blokowanie) w czywieszu. Pozdrawiam serdecznie Joy dyskusja 12:25, 2 sty 2008 (CET)

SY Admirał Dickman - matka chrzestna: ppor. mar. Magdalena Kozłowska, dowódca: st. chor. sztab. mar. Ireneusz Kamiński - dodasz więcej? Joy dyskusja 22:52, 3 sty 2008 (CET)

Jak dla mnie ency - wrzucaj - najwyżej SdU. Joy dyskusja 18:39, 4 sty 2008 (CET)

Admirałowieedytuj kod

Jak widzę utworzyłeś (m.in.) dwie kategorie, Kategoria:Admirałowie Polskiej Marynarki Wojennej na Zachodzie, oraz Kategoria:Oficerowie Polskiej Marynarki Wojennej na Zachodzie. Pomijam tutaj kwestię taką, iż ta pierwsza zawiera tylko trzy nazwiska, więc właściwie powinna iść pod nóż. Piszę ze względu na nazwy, a ściślej użycie samych dużych liter. Nie znalazłem takiego tworu w wojskowości jak Polska Marynarka Wojenna na Zachodzie. Być może jest, wtedy ok. W przeciwnym wypadku nazwa jest błędna. Zwłaszcza jeśli chodzi o użycie dużej litery w przymiotniku "polskiej". Proszę o odpowiedź. A_Bach - ΣΦ 19:30, 6 sty 2008 (CET)

Hm.. bardzo długa odpowiedź :) Która nie pomogła mi zrozumieć jak powinno być poprawnie. Trochę wyjaśniła, lecz nie jestem ani językowcem, ani wojskowym. Zrozumiałem człon "na Zachodzie". Czyli tutaj jest jak rozumiem sprawa dość prosta i poprawna. Nadal nie wiem jednak co z wyrazem "Polskiej". Wygląda na to, że obecnie łączy się on z MW jako coś w rodzaju nazwy. Czyli mamy PMW. Czyli sprawa sprowadza się jak próbuję zrozumieć do tego, czy mamy do czynienia z MW na Zachodzi, które to MW jest polskie, czy też PMW na Zachodzie. Tak czy inaczej, nie zamierzałem ani nie zamierzam zmieniać nazwy tylko z powodu mojej nieznajomości sprawy :) Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 14:10, 8 sty 2008 (CET)

Cześć Kuba - będę wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie Joy dyskusja 19:44, 23 sty 2008 (CET)

Grafika:Logo MNDC-S.jpg

Czy Ministerstwo udzieliło zgody na GFDL? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 17:41, 1 lut 2008 (CET)

Wikipedia:Kategoria miesiąca/Wojskoedytuj kod

W kategorii wojsko jest jeszcze sporo artykułów, które mogłyby znaleźć się pod węższymi kategoriami (nieco mniej od czasu, gdy link do kategorii miesiąca wstawiłem w wikiprojekcie militaria). Podobnie podkategorie można byłoby jeszcze uporządkować. Wstępnie przedstawiłem kilka luźnych sugestii, ale nie jestem fachowo związany z wojskowoscią, więc do członków projektu militaria się zwracam :) W każdej kategorii artykułów przybywa, czasami ktoś doda nie wiedząc gdzie zamieścić, więc warto czasami zajrzeć i uporządkować. Z tego co zauważyłem, to w kategorii głownie wyróżnione są kategorie zawierające hasła dotyczące polskiego wojska, trzeba byłoby tym także się zając - znaczy w kategorii wojsko zostawić szersze kategorie. Jeszcze pozostaje ponad 150 haseł, potem można zejść w dół i stopniowo rekategoryzować podkategorie. Chemicy już zaczęli rekategoryzować swoją kategorię: Wikiprojekt:Kategoryzacja/Chemia., powoli do prac zabiera się wikiprojekt medyczny. Myślę, że da się też uporządkować kategorie wojskowe :) Przykuta (dyskusja) 23:05, 24 mar 2008 (CET)

Ankieta projektuedytuj kod

Witam

W związku z tym, że dopisałeś się do listy członków wikiprojektu Militaria, informuję cię, że na podstronie projektu umieściłem ankietę mającą na celu zebranie opinii na temat strony projektu, strony dyskusji. Zawiera ona także sekcję służącą do zebrania zgłoszeń członków projektu chętnych do otrzymywania informacji o różnego rodzaju akcjach podejmowanych w ramach projektu.

Jeżeli znajdziesz czas to spróbuj ją wypełnić, bo będzie to przydatne przy nadzorowaniu projektu przez kogoś kto się będzie tym zajmował.

Jeżeli, kierując się dobrem projektu, chcesz dodać jakieś pytanie/odpowiedź do ankiety to nie krępuj się.

PMG (dyskusja) 15:50, 9 lip 2008 (CEST)

Informacja o pliku Grafika:RLukasik.JPGedytuj kod


Witaj, Kkic! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Grafika:RLukasik.JPG. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczy go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 07:02, 14 sie 2008 (CEST)

Informacja o pliku Grafika:ASzczyglo AKarweta.jpgedytuj kod


Dziękujemy za przesłanie Grafika:ASzczyglo AKarweta.jpg. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach. Masur juhu? 07:05, 14 sie 2008 (CEST)

 • Kkicu - oryginalne zgody potrzeba wysłać na OTRS (forwardować mejla). Inaczej przecież bym gitary nie zawracał. Masur juhu? 22:28, 16 sie 2008 (CEST) + fakt, że zgody Joya to dla mnie jeden wielki bałagan, ale z tego co widzę są tam zgody "na wykorzystanie na Wikipedii", zatem de facto nieważne (muszą byc na wykorzystanie na wolnych licencjach). Ale skoro miałeś już jakiś kontakt z tymi ludźmi - czy możesz do nich napisać? Formularze próśb jak i same zgody (wzory) są dostępne na Wiki. Masur juhu? 22:30, 16 sie 2008 (CEST) a przepraszam. Skany wyraźnie informuja o PD. Zatem te 2 są ok. Ale poza tym żadna z tych zgód nie jest odnotowana w OTRS, nie wiadomo też jakiej licencji i jakich warunków dotyczy (co najgorsze). Masur juhu? 22:32, 16 sie 2008 (CEST)
  • uh, to męczę Joya. Masur juhu? 00:34, 18 sie 2008 (CEST)

Nazwy okrętówedytuj kod

Dzięki - chociaż nie jest to pełna normalność, jaka była kiedyś (nazwy opisowe), ale uniwersalne przyjęcie dat dla wszystkiego, poza US Navy... Pibwl ←« 01:29, 18 sie 2008 (CEST)

Informacja o pliku Grafika:ORP Wladyslawowo 2.JPGedytuj kod


Dziękujemy za przesłanie Grafika:ORP Wladyslawowo 2.JPG. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach. serdelll (dyskusja | edycje) 19:34, 7 wrz 2008 (CEST)

Kontaktedytuj kod

Cześć! Chciałbym się pilnie z Tobą skontaktować. Napisz do mnie jeśli możesz: Specjalna:E-mail/ABX. Pozdrawiam serdecznie, ABX - (O mnie dyskutuj) 22:01, 16 wrz 2008 (CEST)

ORP Gryf (1938)edytuj kod

Witaj, IPek napisał, że 3 września, w pojedynku artyleryjskim Gryf zatopił jednego (!) niszczyciela. Możesz sprawdzić? Ciacho5 (dyskusja) 22:06, 16 wrz 2008 (CEST)

Życzeniaedytuj kod

Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia życzy Arkadia.

Pozdrawiam :) --Arkadia 10:34, 28 wrz 2008 (CEST) (dyskusja)

Informacja o pliku Grafika:ORP Blyskawica 1947.jpgedytuj kod


Witaj, Kkic! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Grafika:ORP Blyskawica 1947.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 21:04, 3 gru 2008 (CET)

Wersje przejrzaneedytuj kod

Witaj. Zauważyłem, że wykonujesz sporadycznie edycje po przerwie. Włączyłem Ci uprawnienia redaktora w ramach wersji przejrzanych, może się przydać, nawet przy okazjonalnych edycjach. Pozdrawiam serdecznie. Elfhelm (dyskusja) 22:56, 4 gru 2008 (CET)

Baretkaedytuj kod

Witaj, mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś zrobić baretkę do Krzyża na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi. Zauważyłem też, że baretka Krzyża AK ma o jeden za mało pasek, chyba, że się mylę i tak powinno być adik7swiony (dyskusja) 00:22, 6 sty 2009 (CET)

Informacja o pliku Plik:MKozlowski.jpgedytuj kod


Witaj, Kkic! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:MKozlowski.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję.

Pozostale przeslane przez ciebie grafiki wygladaja ok, jednak byloby wiecej niz super, gdybys w zrodle podal konkretnie z ktorych ustaw pochodza te wzory. Podobnie te kilka baretek z szablonem PD. Masur juhu? 05:53, 23 mar 2009 (CET)

Integracja infoboksów żołnierskichedytuj kod

Nadchodzi integracja kilku szablonów. Uprzejmie proszę o uwagi w dyskusji: Dyskusja Wikiprojektu:Militaria#infoboksy żołnierzy. ~malarz pl PISZ 12:37, 8 kwi 2010 (CEST)

Oooedytuj kod

Dawno Cię tu nie widziano:).... Tak sobie tylko mruczę;)--keriM_44 (dyskusja) 19:23, 13 maj 2010 (CEST)

Statki...edytuj kod

Mógłbyś pomóc: chapter:Wikiekspedycja 2010/trasy/marynistyczna? Fajnie cię znów tu widzieć :) Przykuta (dyskusja) 13:47, 28 maj 2010 (CEST)

Onegaedytuj kod

Tu może pomóc tylko słownik ortograficzny [1] :-) (dla Ładoga nie ma odmiany, ale na pewno też "ładoska") Pibwl ←« 10:16, 3 cze 2010 (CEST)

Zbigniew Kicińskiedytuj kod

Zbigniew Kiciński - dlaczego zrewertowałeś moje poprawki? To ewidentne błędy ortograficzne, potwierdzone w stronie z zasadami pisowni jednostek wojskowych, którą przytaczasz w opisie. --AndrzejzHelu (dyskusja) 15:06, 18 wrz 2010 (CEST)

Wszystko się zgadza, już to było dogłębnie przerabiane. Kropki w tym arcie to SĄ błędy ortograficzne. --AndrzejzHelu (dyskusja) 23:14, 18 wrz 2010 (CEST)

Wybacz, ale temat, jak już napisałem wyżej, był dogłębnie przerabiany, jeśli poszukasz w starych dyskusjach to odnajdziesz - dla mnie szkoda czasu na udowadnianie tego, że czarne jest czarne... Przecież DOKŁADNIE to, co przytaczasz świadczy o tym, że to ja mam rację, a nie Ty, więc czy tak trudno jest się przyznać do błędu i zbyt szybkiego rewertu? --AndrzejzHelu (dyskusja) 12:44, 19 wrz 2010 (CEST)

"były dowódca kutra torpedowego ORP "Sprawny", 1. dywizjonu kutrów rakietowo-torpedowych, 2 dywizjonu kutrów rakietowo-torpedowych oraz 2 dywizjonu okrętów rakietowych" - naprawdę nie dostrzegasz niekonsekwencji w swoim działaniu? dobitniej nie mogę... --AndrzejzHelu (dyskusja) 12:47, 19 wrz 2010 (CEST)

Chociaż uważam, że przytoczone przez Ciebie źródła popierają MÓJ tok rozumowania, wygrzebałem jeszcze z archiwum: Według mnie z kontekstu jasno wynika, że chodzi o Pierwszą Dywizję, co jest bardziej widoczne w przykładach typu "3 Pułk". Co istotne, upraszcza to pisownię tytułów i przypuszczalnie większość ludzi będzie wyszukiwać prostszych tytułów. Natomiast kropek powinniśmy używać w zdaniach typu "16. Dywizji", żeby zaznaczyć, że chodzi o szesnastą, a nie o szesnaście dywizji. Pibwl ←« 18:21, 9 listopad 2005 (CET)

 Nieprawda. 16 Dywizji to zawsze będzie Szesnastej Dywizji, jeśli takich dywizji chcesz wziąć szesnaście, napiszesz 16 dywizji; mania kropek wzięła się z pisowni "sztabowej", gdzie odpowiednie rodzaje jednostek pisano skrótowcami odpowiednio wielką lub małą literą (np. KP korpus piechoty - kp kompania piechoty); w nazwach własnych ZAWSZE pisanych ortograficznie wielką literą takich problemów nie ma, nieważne czy chodzi o 17 Korpus 2 Dywizji czy 17 Drużynę 2 Kompanii... Andrzej z Helu LIST 19:48, 12 lis 2005 (CET) 
 No tak, ale jeśli chodzi o tytuły artykułów to bezwzględnie bez kropek. kkic 

Ponieważ stwierdziłem jakieś dziwne zmiany i redirecty jednostek wojskowych, w tym powroty i przeniesienia do BŁĘDNYCH nazw jednostek z kropką po liczebniku, pozwalam sobie przytoczyć argument upoważniający do wyeliminowania tego typu zapisów: "Niestety, argumenty Wielce Szanownego Przedmówcy pozostają w sprzeczności: "Witam, mam pytanie dotyczące stawiania kropek po liczebnikach porządkowych w nazwach pułków, dywizji itd. W mianowniku, np. 2 Pułk Szwoleżerów, nie stawiamy kropki? A w odmianie tej nazwy stawiamy, tak? 2. Pułku... Nazwy pułków, kompanii piszemy wielką literą? Jak skracamy nazwy stopni wojskowych typu: wachmistrz, ułan, chorąży, podporucznik, pułkownik itd.? Czy Wojsko Polskie zawsze piszemy wielką literą? Dziękuję

Jeśli z kontekstu jednoznacznie wynika, że użyto liczebnika porządkowego, po cyfrze arabskiej nie trzeba stawiać kropki ani w formie mianownikowej, ani w pozostałych przypadkach gramatycznych. W tym wypadku tak jest, kropkę można więc pominąć. Jednostkowe nazwy jednostek wojskowych zapisujemy wielkimi literami (są nazwami własnymi), np. 27 Wołyńska Dywizja Piechoty Armii Krajowej. Gdy nazwa taka ma charakter opisowy, piszemy ją małymi literami, np. wołyńska dywizja piechoty Armii Krajowej. Powyższa zasada dotyczy także wyrażenia wojsko polskie, zasadniczo piszemy je małymi literami, jeśli jednak jest nazwą współczesnych sił zbrojnych Polski, wtedy stosujemy litery wielkie. Z podanych nazw stopni wojskowych ustalone skróty mają: chor., ppor., wachm., płk (bez kropki). Inne skróty odnaleźć można w Wielkim słowniku ortograficznym PWN [a także w Słowniku skrótów i skrótowców J. Podrackiego, PWN, 1999 – Red]. W pozostałych wypadkach nazwy te możemy skracać zgodnie z ogólnymi zasadami, w związku z tym wyraz ułan przybierze skrót uł.(z kropką na końcu). Pytania przedstawione w liście były już omawiane, proszę przeszukać archiwum poradni. — Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski

kropka po liczebnikach porządkowych

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy w nazwie 2 dywizjon lotniczy lub np. 25 eskadra lotnicza czy 5 brygada pancerna stawia się kropkę po liczebniku? Dlaczego w oficjalnej pieczątce dywizjonu nie ma kropki, a w gazetach np. Polska Zbrojna lub książce Michała Fijałka 27. WOŁYŃSKA DYWIZJA PIECHOTY AK, lub niektórych podpisach w TVP stawia się kropkę? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nikt na to pytanie nie potrafi dać mi odpowiedzi zadowalającej. Z góry serdecznie dziękuję.

Nie wiem, czy moja odpowiedź Pana zadowoli, ale kropkę po liczebnikach porządkowych zapisanych słownie stawia się albo nie - zależnie od tego, czy jest potrzebna. Dzięki kropce możemy wyraźnie zaznaczyć, że dana liczba oznacza liczebnik porządkowy, a nie główny. Ale gdy z kontekstu wynika, że tylko jedna interpretacja jest możliwa, kropka bywa pomijana. Na przykład zwyczajowo pomija się ją w datach po numerze dnia: 10 czerwca 2002 itp. Jeśli chodzi o nazwy jednostek wojskowych, to liczebników porządkowych zwykle nie zamyka się kropką. Dodajmy, że wskazana tu swoboda w użyciu kropki dotyczy liczebników zapisanych za pomocą cyfr arabskich. Po cyfrach rzymskich z zasady nie stawia się kropki. — Mirosław Bańko"

Zarówno zasady ortografii, jak i logiki nakazują więc, aby w nazwie własnej jednostki wojskowej nie stosować kropki po liczebniku porządkowym.

Pozostaję z poważaniem

Andrzej z Helu LIST 15:28, 19 mar 2006 (CET)

Tak więc wyważasz otwarte drzwi... --AndrzejzHelu (dyskusja) 13:49, 19 wrz 2010 (CEST)

 • Dlaczego bez kropek? Bo tak ustalono. Co to szkodzi umieć słuchać i raz na jakiś czas podporzadkowac sie w myśl większej racji. No bo gdyby tak przy tym artykule zaczać dyskutowac o encyklopedycznosci? Mógłby pojawić się problem. Czy dowódcy dywizjonów są ency?. Oczywiscie widzę i inne stanowiska. Wikipedia promuje jednak (i słusznie) dowódców. I na tym poprzestanę w tym zakresie ( nie chce domyślac się innych przeciwskazań co do pisania pzrez Ciebie artykułu - to jedynie domysły hi hi). Dla mnie osobiscie - czym wiecej nazwisk w wikipedii, tym lepiej. Nie warto wiec kruszyć kopii o przecinki czy kropki (zupełnie prywatnie - (nie ma to żadnego znaczenia, ale).... kropki mnie wyjątkowo wkurzają, bo czynią na pierwszy rzut oka artykuł "militarny" mało (wojskowo)profesjonalnym.--keriM_44 (dyskusja) 16:21, 19 wrz 2010 (CEST)

Ps. Wazne jest to co podkresliłem - reszta to wypociny:)

 • Zalecenia - byly napisane "przede mną" :).Są niezłe. Teraz już jestem "stary wikipedysta" i chciałem nawet przy ustaleniach dotyczących jednostek wojska troche "pogrzebać", ale....znając nie zawsze konstruktywne dyskutanctwo co poniektórych naszych kolegów stwierdziłem, ze lepiej będzie pisac artykuły, a zycie jakoś rozwiaże problemy. Chyba miałem rację. Powstało wiele artykułów o JW. Lepsze, gorsze, ale są. Unikneliśmy dyskusji o niczym, czy też o mało istotnych sprawach. Jesli więc te kropki nie są merytorycznie jednoznaczne, ustąpmy np kerimowi czy andrzejowi z H .. dla których jest to problem nie lada:). Ot, faceta (kerima) tak kedys nauczono na "służbie sztabów" i tak to teraz na wikipedii wprowadza. Ma on jescze kilka słabości. Nie lubi pisac słowo ludowe przed Wojsko Polskie przez duze L:). Nie po to w minionym czasie dowódcy pisali przez małe l, by w wolnej Polsce zwyciezyła opcja oficerów politycznych i L duze:) Reszta formalismów jest mniej istotna. Wtedy on ustępuje:)--keriM_44 (dyskusja) 22:42, 19 wrz 2010 (CEST)
 • ktoś musi ustąpic:). Stary - myslałem o stażu. Ty jestes starszy. Ortografia - hm... polonistka nie upiera sie przy kropkach. Jestes moze polonistą? itd itp.... a nie mowiłem ze gadka o niczym. Formatowanie - jesli komuś "poważnemu" (np kkc) bedzie zależało na przeformatowaniu wszystkich "moich" artykułów, niech rzeknie słowo i przeformatowuje je co do jednego:). Co do kropek. Trzeba sie na cos zdecydowac - decydujemy - bez kropek:)Dlaczego ja decyduję? a dlaczego nie:). Cieszę się ze mam "za soba" Andrzeja (albo on mnie):). Co prawda nie lubi on mojego ludowego, ale ...:))) ....I ja Ci zycze dobrej nocy. --keriM_44 (dyskusja) 23:17, 19 wrz 2010 (CEST)
 • a tak chociaż "na sztuke" jakąs bibliografię. Takie szczegóły hm. Potem mozemy porozmawiać czy po jest dowódcą czy też nie. Oczywiscie daleki jestem od ocen opisywanego przez Ciebie oficera. To na pewno zacny człowiek. Nie mniej jednak swego czasu zastępowałem dowódcę kompanii. Byłem wtedy st. szer i pełniłem slużbę podoficera dyzurnego. Czy mogę sobie zapisac że byłem dowódcą kompanii? Albo ... koniec głupich zartów:). Pzrepraszam. dorwałęm dobrą ksiażkę o broni pancernej PSZ. Zajmę się tym --keriM_44 (dyskusja) 23:30, 19 wrz 2010 (CEST)
  • a jakaż to ortografia polska nakazuje pisac Tobie kropki w skrótach? Zakropkujesz sie:)Odpusć proszę:). Nikt tu Ci nie wróg --keriM_44 (dyskusja) 00:25, 20 wrz 2010 (CEST)
 • nie zauważyłem "merytoryki" w dyskusji. Moze i ja nie znam sie na wielu rzeczach, ale wiem kim jest oficer który zastępuje dowódcę wtedy kiedy ten jest na kursie angielskiego. Masz jednak rację - artykuł ten nie wchodzi w zakres moich zainteresowań. Prawie nigdy nie piszę biogramów. Dlaczego nanosiłem poprawki? No właśnie:). Już nie będę. Były to mało istotne dla ogółu niuanse i jesli chcesz, moze być i po dowódca;) Co do dat - nie linkujemy do dat bo to nic nie wnosi. To nie wandalizm, a ustalenia sprzed ok roku.--keriM_44 (dyskusja) 21:20, 21 wrz 2010 (CEST)
 • przeczytam później..ok? za dużo pisaniny:). Chyba ze to coś ważnego--keriM_44 (dyskusja) 23:28, 26 wrz 2010 (CEST)

Pomocnicze jednostki pływająceedytuj kod

Do Ciebie, jako do autora tej zmiany, kieruję to zgłoszenie, które zaprzecza częściowo jednej z wprowadzonych przez Ciebie informacji. Pozdrawiam Julo 13:22, 22 wrz 2010 (CEST)

Okręty projektu 1241edytuj kod

Witaj! Twój medalowy artykuł został wstawiony na Wikipedia:Warsztat PANDA czy właczyłbyś się w jego porpawę tak by spełniał obecne wymagania?--Jill Tarter (dyskusja) 19:54, 25 paź 2010 (CEST)

Zapraszam...edytuj kod

Dyskusja_Wikiprojektu:Kategoryzacja/Wojsko#Kategoryzacja_biografii_ze_wzgl.C4.99du_na_stopie.C5.84_wojskowy AndrzejzHelu (dyskusja) 02:14, 10 lis 2011 (CET)

Morze Nasze Morzeedytuj kod

Witam ja piszę w Sprawie hymnu Marynarki Wojennej RP "Morze, nasze morze". We wszystkich wykonaniach na Youtube słyszę "nie odbierze Gdańska nam" a nie "Gdynii". Więc zastanawiam się czy to wandalizm czy jakaś zmiana? Azglahal

Komandoredytuj kod

Zabrałem głos w dyskusji artykułu. Zawracam Ci głowę, jako redaktorowi, który ma na koncie największą liczbę edycji ww. artykułu. Problem jest prosty - nie da się poprawiać merytorycznie sekcji "Geneza", ponieważ artykuł nie posiada źródeł. Gdybym miał proponować technikę poszukiwania źródłosłowu nazwy stopnia, to sięgnąłbym np. po uzasadnienie odpowiedniej ustawy. Ponieważ tego nie sprawdziłem, nie proponuję w artykule swoich hipotez. Pozdrawiam z hanzeatyckiego Torunia --Dotz Holiday (dyskusja) 15:41, 19 lis 2013 (CET)

Szef sztabu Marine Nationaleedytuj kod

Admirał Alain Oudot de Dainville był szefem sztabu Marine Nationale do r. 2008; obecnie jest nim admirał Bernard Rogel. Źródło: Oficjalna strona (Site officiel)Marine Nationale.

Kategoria:Oficerowie Marynarki Wojennej RP (1945-1952)edytuj kod

AB (dyskusja) 14:16, 27 gru 2015 (CET)

Okręt bombowyedytuj kod

Witaj;) Powstały ostatnio artykuły (HMS Terror (1813) i HMS Erebus (1826)), które operują ww. pojęciem, niespotkanym dotychczas przeze mnie w polskiej systematyce okrętowej. Pojęcie to istnieje w języku angielskim ([2]). Czy spotkałeś się może z taką klasą okrętów w polskiej literaturze? Bo jakoś mi ta nazwa nie pasuje... Zala (dyskusja) 09:10, 9 lip 2018 (CEST)

Cofam pytanie – po pogrzebaniu w fow okazało się, że przyjęte w języku polskim określenie tej klasy to moździerzowiec (zob. [3];) Pozdrawiam Zala (dyskusja) 09:51, 9 lip 2018 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kkic" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy