Dyskusja wikipedysty:Kkrystian


Dyskusja wikipedysty:Ganeś w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Kkrystian) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

archiwum 1 archiwum 2 archiwum 3 archiwum 4 (do lipca 2008)


Spis treści

Namaste Ganeś Dźiedytuj kod

 1. Serdecznie witamy wśród aktywnych autorów. Może zacznę od tego, że w przeciwieństwie do mnie udało Ci się dla wiki napisać trochę dłuższych haseł i mam nadzieję, że zechcesz tworzyc kolejne. Tylko proszę nie ruszaj już tamtej lajajogi i jej idola.. bo znów Cię zbanują. Wikiprojekt:Hinduizm liczy 3 aktywnych wikipedystów. Mój udział to codzienna ocena zmian w hasłach , poprawki i ogólnie praca zamiatacza i porządkowego napominającego autorów o gęste stosowanie przypisów i Szablon:Cytuj książkę. W wolnych chwilach pisuję krótkie hasła. Właśnie poprawiałem nazwę w suszumnanadi.
 2. W wikiprojektowych zaściankach dojrzewają Wikipedia:Nazwiska indyjskie i Dyskusja Wikiprojektu:Hinduizm/Pisownia nazw jóg. To odpryski z dyskusji o Wikiprojekt:Hinduizm/PT , która ugrzęzła. Różne inne projekty zaleceń są w Kategoria:WikiProjekt Hinduizm - koniecznie przecztaj ( np. piszemy łącznie nie rozdzielnie tytuł Bhagawadgita) .
 3. Czy masz plan tytułów do napisania lub książki z których chciałbyś pisać/tłumaczyć ? Może możesz poprawić / rozbudować Joga ? Czy zamierzasz wrócić ponownie do aktywności w hinduizmie ? Dziękuję za pozdrowienia Indu ( विकिपीडिया )
 1. Odkąd jestem na plwiki widze rosnące wymagania dla uźródławiania, a w tym dbałość o przypisy. AnM mają ich długie listy obecnie. Tłumaczenia z innych wiki są często krytykowane (zobacz na niedawną dyskusję w Kawiarenka/Zasady, gdzie wręcz zaproponowano zabronić uźródławiania innymi wiki) . Choć medal może dostać Ubikacje w Japonii, hasła bardziej specjalistyczne jak Tabu pokarmowe już się nie obraniają : wymagane sa odniesienia do polskojęzycznych wyników badań lub tłumaczeń. nic to nie będzie znaczyc , że na hiwiki jest medal. PS. Celowo nie mam babelek językowych = nie delkaruję tym samym pomocy np. w tłumaczeniach. Jednak nasza Ramajana to stub i jest to ważny temat, wart artu medalowego. Trzebaby go jednak oprzeć na polskich publikacjach, które istnieją (nawet jeśliby tłumaczyć z enwiki- jednak jak wspomniałem tłumaczenia tracą na znaczeniu ). Samą epopeję wydawano w Polsce z 2-3 razy, jest dostępna.
 2. Pytałem o posiadanie polskojęzycznych publikacji, na podstawie których mógłbys pisać, ponieważ pojawiła się możliwość finansowania : plwiki zwraca Ci rachunki za książki , jeśli wcześniej uzgodnisz zobowiązanie napisania z nich artów. Tak robił W:Bahus z naszego wikiprojektu = jego zapytaj o szczegóły. Pozdrawiam Indu ( विकिपीडिया )
 3. Odnosnie literatury zobacz
  1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Bacus15/2009/2#Ksi.C4.85.C5.BCki
  2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Og%C3%B3lne#Dotacje_na_ksi.C4.85.C5.BCki
 4. Odnośnie wybrzydzania przy braku gęstych przypisów w treści zobacz NAJNOWSZE z wielu głosów :
  1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Dodatek_do_WP:WER
  2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Sekcja_.27Linki_zewn.C4.99trzne.27_jako_.C5.BAr.C3.B3d.C5.82a
  3. Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Linki do bibliografii "internetowej"
  4. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Artyku%C5%82y#Brak_czegokolwiek

Tam nawet sa propozycje kasacji hasła bez mocnych źródeł ! Takie są teraz zakusy. A hasła religijne sa bardzo podatne na kłótnie i bloki, tym bardziej silna jest potrzeba opierania się na polskich publikacjach. Dlatego to , co ja robię to "porządki" : dodaję uźródłowione przypisami info, tworzę przemyślane nowe kategorie, pomagan nowicjuszom z hinduizmu, bronię hasła skierowane do dyskusji nad usunięciem, podpowiadam hasła do poprawy i napisania, a nawet sam czasami piszę nowe :-) Spisuję i podliczam też co miesiąc nowe hasła.

 • Potrzeby , które ja widzę to:
  1. tworzenie zalecen edycyjnych dla tematyki indyjskie i w oparciu o nie poprawki intniejących artów
  2. rozbudowa istniejących haseł ważnych i trywialnych , do formy nie budzącej śmieszności i uwag o braku kompetencji autorów plwiki
  3. oczywiście jest też potrzeba pisania i tłumaczenia nowych haseł (ale te już istniejące często źle świadczą o całym wikiprojekcie)

dlatego namawiałbym Cię do rozbudowy hseł juz posiadanych. Ramajana , Manusmryti przykładowo są stubami wartymi medali. Mogę poszukać ewentualnych tematów medalowych wśród naszych stubów jesli chcesz ? Ale lepszą drogą jest kierunek inny : w obarciu o posiadane książki lub pożyczone z biblioteki , rozszerzasz hasło do formy medalowej. Wtedy nie masz problemu z brakiem przypisów. Ponownie pojawia się podpowiedz: PODSTAWĄ JEST POSIADANIE KSIAZEK lub KARTA BIBLIOTECZNA

Hasła medaloweedytuj kod

 • Monografia P. Jaźwinskiego o historii ISKCONu w Europie wschodniej i środkowej http://www.nomos.pl/cgibin/shop?info=412&sid=1d819655, sprawdziłem mam ją (ale nie czytałem), jest pracą naukową i zdecydowanie nadaje się na źródło. Mozesz napisac dwa arty : "Historia ISKONu w Polsce" i "...w Europie" w oparciu o tę jedną książkę. Moge też podpowiedzieć inne drobniejsze źródła w tematyce. Jesli dodasz info ze stron www o współczesności, status Dobrego Artykułu jest realny.
 • WAZNE: zanim zgłosi się hasło do oceny na DA lub AnM, TERAZ wstawia się je do wstępnej oceny w Wikipedia:Warsztat PANDA . Tam zaracaja uwagę na na zgodność np. z poniżsszymi nowymi stronami (też możesz ich jeszcze nie znać) :
 1. Wikipedia:Styl - poradnik dla autorów
 2. Pomoc:Porady stylistyczne,

a zaczynają od "przyglądania się " źródłom , zgodnie z tą stroną Wikiprojekt:Lepsze artykuły/Odzysk.

 • Po zastanowieniu: kilka haseł medalowych dotyczących hinduizmu może utworzyć osoba posiadająca te DWIE poniższe pozycje nadal DOSTĘPNE np. poprzez księgarnie wysyłkowe lub strony wydawców :
 1. Praktyki religijne w Indiach. Donald S.Lopez Jr (red.). Wyd. 1. Warszawa: Wydawnictwo Akademickie DIALOG, 2001. ISBN 83-88238-68-X.
 2. Gavin Flood: Hinduizm. Wprowadzenie. Małgorzata Ruchel(tłum.). Wyd. 1. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2008, seria: Ex Oriente. ISBN 978-83-233-2517-8.
 3. + www oczywiście
 • Możliwe też widziałbym napisanie art wyróżnionych o tytułach: "Święta hinduistyczne Indii Północnych " i "Święta hinduistyczne Indii Południowych". Tu źródeł polskich nie jest dużo, więc uzasadnione byłoby posługiwnie się tłumaczeniami www. Jest natomiast sporo ilustracji na WCommons w temacie.

re: filozofia indyjskaedytuj kod

Witaj:) Już popoprawiałem trochę część związaną z buddyzmem. Część ta jest jednak niemal kopią artykułu o filozofii buddyjskiej i należałoby ją również poprawić wg zaleceń dyskusji tego artykułu. Przy poprawkach zauważyłem jednak powtórzenie informacji o wadżrajanie z informacjami o filozofii tantrycznej, tym bardziej że napisano tam "Tantryzm (nie mylić z buddyzmem tantrycznym czyli wadźrajaną)", co sprzeczne jest z tym że wadżrajana jest również ścieżką tantr wg artykułu tantry Jogi Najwyższej tyle że buddyjską. Proponowałbym usunąć oddzielną część o filozofii tantrycznej, zostawić wadżrajanę w buddyjskiej, a dopisać o tantrach w filozofii związanej z hinduizmem. Faktycznie czas szybko leci:) Pozdrawiam wikipedysta:Lalit.


GDJedytuj kod

 • Czy zauważyłeś zaproszenie http://meta.wikimedia.org/wiki/GDJ_2009 do Was ?
 • Przewiduję ,że najłatwiej będzie uźródłowić i rozbudować Śiwa. Zwróć uwagę na ocenę W:Gytha , to to co ja wczoraj Ci wpisałem : podstawą DA i AnM są własne książki lub karta biblioteczna. Ramajana , jak pisałem wcześniej może być hasłem medalowym -należy do kanonu światowego. Na hiwiki super rewelacji nie widzę, lepiej się wzorować i pisać od nowa. Przecież odnośnie tłumaczeń już wyraziłem swoje zdanie wcześniej .
 • Jak najbardziej możesz zainicjować dyskusję temacie transkrypcji dewanagari. Dawna dyskusja to historia. Ja praktykuję zgłaszanie takich spraw bezpośrednio w Kawiarence/Zasady lub Propozycje. Jeśli dyskusja się rozrośnie i będą zainteresowani, zawsze można ja kontynuować na dodatkowej podstronie Kawiarenki potem dalej. Ja problem Dyskusja Wikiprojektu:Hinduizm/Pisownia nazw jóg właśnie do kawiarenki wkleję za 3-4 dni. Może spotkanie GDJ byłoby dobrym miejscem na dyskusję o transkrypcji z kompetentnymi wikipedystami. Temat stosowania transkrypcji w wiki nie jest łatwy.

Indu ( विकिपीडिया )

 1. Odpowiadam w dyskusji hasła. Piezesz ,ze niewiesz gdzie nowy materiał zamieśczać...Dziwne pytanie. Po prostu powiększaj obecne sekcje i twórz nowe. Jak W:Gytha napisała temat jest ledwie dotknięty i daleko do wyczerpania źródeł.
 2. Obawiam sie ,że nie masz wystarczających kompetencji, aby tworzyc nowy rodzaj transkrypcji dewanagari. Tym się zajmują profesorowie filologii, a było ich kilku, stąd opcji polskich nie brakuje nam do wyboru.
 3. Miałem dziś chwilę tę książkę o filozofach/świętych Wschodu, którą posiadasz. Może mógłbyś znaleźć czas i dopisac z 10 zdań do superstuba Kapila, ale z zastosowaniem przypisów bardzo proszę ;-))
  • Na teraz zakonczyłem inicjowanie nowych sekcji w Śiwa, teraz przeczytaj uwagi z dyskusji artu i działaj. Powodzenia !!!
   • Dodałem jednak jeszcze kilka podsekcji do uzupełnienia treścią ze źródeł mitologicznych. Szczegóły w dyskusji hasła. Tam o uzdrawiania hasła możemy dyskutować dalej. Prawdopopdobnie napiszę dla tego hasła :Śiwaloka i Ajjappan w ramach pomocy w temacie. Niezależnie trzeba opisać to w haśle głównym. Działaj !!! Teraz wiesz co i gdzie wpisywać i jak sprostać wcześniejszym opiniom krytycznym.
    • Przypisy do wstawianych fragmentów są KONIECZNE. Sekcja bez przypisu, akapit bez przypisu etc. są wyłapywane w DA nawet.

Pozdrawiam Indu ( विकिपीडिया )

 • Proszę nie rób przekierowań nazw jóg . Myśl !! Założyłeś Hathajoga tym samym blokując to hasło (zajmując tytuł). Aby przenieść Hatha joga potrzebny będzie ek. Nie pomyslałeś , że mogłem to zrobić już dawno ? Ok. Zapraszam do wypowiedzi : tu i do lektury Wikiprojekt:Hinduizm/RO.

Pozdrawiam Indu ( विकिपीडिया )

  • Niestety obecnie akapit/sekcja bez przypisu są napiętnowane. Ok. 2 tygodnie temu na DA zarzut o znaczeniu widzę całe akapity bez przypisów wstawił w dyskusji W:Polimerek osobiście pewnemu matematykowi zaraz w pierwszum wpisie w DA - taki przykład na szybko mi się nasuwa. Śiwę spokojnie powikszaj, jak będzie nieporządek to znów założe jakieś podsekcje, albo poprzenoszę bez usuwania. Raczej się rozumiemy w temacie jak widzę. Pomagam ile mi starcza czasu. Generalna rada : szukaj źródeł książkowych dla Śiwy.
   • "Jakiś" edytor dopisał cosik do Kapila. Zapewne początkujący , ponieważ nie umieścił przypisu za ostatnim swoim zdaniem...... Jak mi poradzisz , cofać jego wpis ;-) czy jest nadzieja na reedycję z wypełnionym Szablon:Cytuj książkę ? Pozdrawiam

Indu ( विकिपीडिया )

Śiwaedytuj kod

Wiatj ! Właśnie o takie uzupełnienia w posdekcjach chodzi. Nilaknta -dopisek wymaga wstawienia przypisu. Oczywiście, że pomagam w tym hasle, zobac zw historii ile wstawiłem info ostatnio - i zauważ ze są z przypisami . ciągle nie pojmuję , dalczego nie wypożyczasz nowych ksiązek o hinduizmie albo nie pracujesz w czytelniach. Przeciez w Gdańsku nie brakuje źródeł ani bibliotek ani czytelnii. Jak pisałem wyżej , bez nowych źródeł trudno rozbudować art. Pozdrawiam Indu ( विकिपीडिया )

AnMedytuj kod

Najlepiej zapoznaj sie z innymi AnM, ktorym medal przyznano niedawno, albo sprawdz jak wygladaja inne glosowane obecnie. Nie wiem, czy gdzies to jest zapisane, ale juz od dluzszego czasu panuje konsensus, ze przy tak dlugich haslach, ktorych podstawa bylo kilka zrodel, zaznacza sie odpowiednie miejsca w tekscie przypisem z odniesieniem do zrodla, miast dawac liste pozycji. A jak wywolanie do zrodla pojawia sie czesto, to w przypisie zaznacza sie je w sposob skrocony (np. nazwisko, str. 123), a pelna notke bibliograficzna podaje w sekcji bibliografia pod spodem. Masur juhu? 12:43, 21 wrz 2009 (CEST)

 • Ech, to czzasem tak wychodzi, kiedy się che coś powiedzieć wraźnie, rzeczywiście przesadziłem. Niemniej uważam, że 2-3 naukowe publikacje to jest po prosu konieczność: i chodzi tu przede wszystkim o poziom artykułu. Z pierwsszego tomu Balcerowicza da się napisać rzeczy zupełnie świetne - z tego co wiem, nie wyszedł jeszcze drugi tom; ale można korzystać ze starszych rzeczy, kóre mają wprawdzie swoje wady, albo Słownika klasycznej myśli indyjskiej, czy też, jeśli je się jakoś zdobędzie, publikacji zagranicznych. Chciałbym Ci pomóc, ale dla mnie Indie to jest hobbistyczne i trochę marginalne zainteresowanie. Mogę eknąć zgłoszenie, ale mozemy też poczekać, co powie Indu: to on jest tu naszym głównym ekspertem przecież :). Laforgue (niam) 14:25, 21 wrz 2009 (CEST)

tak, wybacz, że nie napisałem dokładniej. To główna wada artu, z mniejszych naelżałoby jeszcze poprawić kilka błędów interpunkcyjnych i zielonych linków, ale to jest do w miarę szybkiej poprawy. Mpn (dyskusja) 08:18, 23 wrz 2009 (CEST)

Shirdi Sai Baba i inneedytuj kod

Sai nath!

Zauważyłem, że jesteś głównym autorem autorem hasła o Shirdim. Byłbyś może w stanie napisać hasła o Mlahaspatim i o udi? Ja niestety słabo znam angielski. Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 14:49, 23 wrz 2009 (CEST)

Niezupełnie. Chodziło mi o to, abyś napisał osobne hasła zarówno o udi jak i o Mlahaspatim. Oczywiście, jeżeli masz źródła. Bo jeżeli chodzi o mnie jedynym źródłem dostępnym mi jest książka Ruheli, Bacus15 • dyskusja 16:06, 23 wrz 2009 (CEST)

Sutryedytuj kod

O jaki artykuł chodzi, bo nie pamiętam? Wikipedysta:NoychoH|noychoH (dyskusja) 09:38, 20 mar 2010 (CET)

Namasteedytuj kod

Witam serdecznie po latach :-) Oczywiście każda pomoc w rozwoju wikiprojektu jest mile widziana. Ja krążę wokół hinduizmu w Bengalu Zachodnim, Mahabharata tam prawie nie sięga...ale wymieniając plotki : Stowarzyszenie Amma Polska wydało ksiązkę biograficzną o Ammie i drobniejsze pozycje (np, teksty przemówień) /mam ale jeszcze nie czytałem/ .Mógłbyś w oparciu o tę pozycję spróbować doprowadzić art bio o Ammaći do statusu DA. Śiwa czeka jak widzisz na Ciebie również, pamiętam , że wtedy opisałem czego brakuje w arcie w jego w Dyskusji - zerknij. Może zechcesz wypowiedzieć się też tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Nazwiska_indyjskie#Marzec_2010 . Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 18:12, 23 lip 2010 (CEST)

MBedytuj kod

 • Witaj ! Przetłumaczyłeś już sporo, nawet dobrz poszło ! Zostały tylko przypisy , poprawki techniczne, wikizacja, zmaina szyku zdań z angielskiego na polski i palący problem z grafikami. Proszę kontynuuj dzieło ;-) Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 07:30, 19 sie 2010 (CEST)
 • Bardzo mnie martwi, że lekceważysz plwiki i wklejony przez Ciebie tekst MB nadal ( : PÓŁ MIESIĄCA ) niestery zawiera wiele wstawek w języku niestrawnym dla czytelników. Oni Cię znowu zablokują, wyraźnie się prosisz ! Usuń te fragmenty do brudnopisu, i szybko przetłumacz przypisy. Moja cierpliwość też ma granice. Pozdrawiam mimo wszystko --Indu ( विकिपीडिया ) 16:55, 3 wrz 2010 (CEST)

Liczba upaparwedytuj kod

Byłbyś w stanie zamienić zapis hinduski na cyfry arabskie? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 15:25, 4 wrz 2010 (CEST)

MBedytuj kod

Z powodu procesów geologicznych znikła woda w Saraswati, a niektórzy uczeni uważają, że z tego samego powodu wody Gangi stały się pełniejsze - stały się pełniejsze? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 15:38, 4 wrz 2010 (CEST)

 • Dzięki za poprawkę, Bacus15 • dyskusja 15:47, 4 wrz 2010 (CEST)
  • Zaraz zerknę na technikalia i w miarę moich umiejętności poprawię. Co do spójności, bywa z nią, mimo dużej pracy, którą wkładasz w poprawki różnie. Przejrzę pod tym względem artykuł raz jeszcze, Bacus15 • dyskusja 16:30, 4 wrz 2010 (CEST)
   • Wyżej nie ma refa o identyfikatorze a ten zapis stosuje się tylko w przypadku dwukrotnego lub więcej użycia, Bacus15 • dyskusja 16:40, 4 wrz 2010 (CEST)

Dowody historyczne i językoweedytuj kod

Mógłbyś poprawić zapis hinduski na początku sekcji? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 21:28, 4 wrz 2010 (CEST)

 • Rozumiem. Wprowadziłem jeszcze kilka poprawek. Swoją drogą - Tybet leży chyba w Azji Środkowej, nie Południowej, prawda? :), Bacus15 • dyskusja 22:58, 4 wrz 2010 (CEST)
 • Z artu o Mahabharacie -W południowej Azji występuje kilka redakcji Mahabharaty - Indonezja, Sri Lanka, Jawa, Tybet, Birma wszystkie mają swoje wersje Ramajany. Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 23:08, 4 wrz 2010 (CEST)

Mahabharataedytuj kod

Hej :) Poprawiam trochę redakcyjnie ten artykuł, ale kilka spraw jest dla mnie nie do końca jasnych, mam nadzieję, że pomożesz :)

 1. Nie mogę znaleźć informacji skąd artykuł jest tłumaczony (bo jak zrozumiałam jest to tłumaczenie). Trzeba taką informację zamieścić np. na stronie dyskusji hasła, ze względu na zachowanie praw autorskich autorów pierwotnego tekstu.
 2. W sekcji "Początek" znajduje się coś takiego "(???)", nie do końca rozumiem, co to oznacza i do czego się odnosi. Wyjaśnisz? :)
 3. Następnie Wjasa skomponował liczące 24000 ślok dzieło bez innych anegdot o ryszich królach dynastii Surja i Ćandra, skoncentrowane tylko na dynastii Bharaty, zatytułowane Bharata. Z powodu występowania w obydwu poematach motywu zwycięstwa prawości nad nieprawością, utwór został zatytułowany Dźaja - tutaj nie do końca rozumiem, a nie chciałabym namieszać merytorycznie poprawiając, a zdecydowanie nie jestem ekspertem merytorycznym w tej tematyce :) Czyli - były 2 Bharaty? Zostały połączone i wtedy nadano nazwę "Dźaja"? Kto nadał tę nazwę? Albo to niejasne, albo ja mam jakieś zaćmienie umysłowe (nie wykluczam tej drugiej ewentualności ;) ). Próbowałam to sobie rozjaśnić, czytając hasło na enwiki, ale jakoś mi się nie udało, więc jestem zmuszona zdać się na twoje wyjaśnienia :)
 4. Zastanawiam się co zrobić z sekcją "Ogrom" - już sama jej nazwa narusza NPOV, więc przydałoby się ją zmienić np. na "Rozpiętość tematyczna". Może tak być?
 5. Czy sekcję "Wnioski" (w "Pierwotna historia kompozycji poetyckiej") dałoby się uźródłowić? Przydałby się tam przypis. I jeszcze nie do końca rozumiem nazwę sekcji "Pierwotna historia kompozycji poetyckiej", a konkretnie do czego odnosi się słowo "pierwotna"?

To tak po pierwszej wstępnej lekturze. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrowienia serdeczne. Magalia (dyskusja) 14:21, 5 wrz 2010 (CEST)

Książkiedytuj kod

Tutaj są informacje na ten temat http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs Pozdrawiam serdecznie, Bacus15 • dyskusja 15:18, 20 wrz 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 12:15, 25 wrz 2010 (CEST)

Re: Wikikonkursedytuj kod

Witaj! Biuro stowarzyszenia zostało poinformowane o zaistniałej sytuacji. Jeśli jeszcze coś będzie trzeba wyjaśnić, to skontaktujemy się z Tobą. Pz, LeinaD dyskusja 22:43, 10 lis 2010 (CET)

Adi Śankaraedytuj kod

Gdybyś znalazł jedno brakujące źródło a może i okrasił przypisami byłoby rewelacyjnie! -- Bulwersator (dyskusja) 18:07, 17 cze 2011 (CEST)

iä Ganeshedytuj kod

Ganesh is one of Great Old Ones from w:en:Sarnath aka city to which befalled w:en:The Doom that Came to Sarnath.

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kkrystian" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy