Dyskusja wikipedysty:Krecik-79


Dyskusja wikipedysty:Krecik-79 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w Wikipedii, Krecik-79!edytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj...

... jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie. Śmiało edytuj strony!
... gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia). Czy wiesz już jak edytować Wikipedię? → przełącz się na kod źródłowy i wykonaj test 12 kroków. Powodzenia!
... jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. A jeśli czujesz, że możesz się przydać w konkretnej dziedzinie, zapisz się do któregoś z aktywnych wikiprojektów. Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w Wikipedii, odwiedzaj portal wikipedystów.

-- Openbk (dyskusja) 08:06, 20 kwi 2017 (CEST)

Ad:Proszę o pomoc w utworzeniu kategoriiedytuj kod

Witaj,
interesująca Ciebie kategoria już istnieje: Kategoria:Single Modern Talking. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 11:58, 2 lut 2018 (CET) Dziękuję Krecik-79

Prośba z Tablicy Ogłoszeńedytuj kod

Cześć! Kategorie, technicznie rzecz biorąc, są artykułami i tworzy się je w ten sam sposób, tylko w nazwie mają prefiks „Kategoria:” (bez żadnych spacji!). Poza tym chciałbym Cię poinformować, że miejscem na takie pytania jest Kawiarenka. Prosiłbym też, abyś się podpisywał; robi się to za pomocą czterech tyld (~~~~). Pozdrawiam --Wojsław Brożyna (dyskusja) 18:33, 22 lip 2018 (CEST)

Shirleyedytuj kod

Cześć. Dzięki za uzupełnienie hasła. By link był poprawnie wstawiony należy wpierw podać nazwę artykułu, następnie pionową kreskę, a potem wyrażenie, które nas interesuje, w tym przypadku [[Shakin’ Stevens|Shakina Stevensa]]. Więcej można dowiedzieć się tutaj. W razie kłopotów służę pomocą. Pozdrawiam. Cynko (dyskusja) 21:35, 24 sie 2018 (CEST)

Ad:Janusz Czerskiedytuj kod

Ad:Janusz Czerski

Cześć. Dobrze, że udokładniłeś, ale pamiętaj, że przy takiej edycji trzeba podać źródła. W najprostszej formie wygląda to tak: Jakaś informacja<ref>[http://www.kworum.com.pl/art7007,znani_polacy_pochodzacy_ze_stanislawowa.html Znani Polacy pochodzący ze Stanisławowa]</ref>, co daje przypis o treści: Znani Polacy pochodzący ze Stanisławowa. Już tak wystarczy, choć lepiej skorzystać z szablonów cytowania (zob. Wikipedia:Bibliografia#Szablony cytowania). W tym wypadku zrobiłem to tak: [1]. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:01, 21 wrz 2018 (CEST)

Infoboksyedytuj kod

We wszystkich infoboksach (z wyjątkiem biogramów) od jakiegoś czasu nie linkujemy już dat, na podstawie osiągniętego konsensusu ws. linkowania dat. Pachidensha (dyskusja) 15:09, 22 wrz 2018 (CEST)

Sortujedytuj kod

Hej. Stajesz się doświadczeńszym użytkownikiem i ulepszasz artykuły nowicjuszy (np. Kornel Peliksza). Ale może jeszcze nie wiesz, że w kategoriach artykuły wyświetlają się alfabetycznie, sortowane według tytułu.I z biogramami jest ten problemik, że Wikipedia (pl) nazywa biogramy Imię Nazwisko (w odróżnieniu od rosyjskiej na przykład). I biogramy byłyby sortowane według imion. Czyli pod A Adamowie, Andrzejowie etc. Aby jednak sortowało się według nazwisk, przed kategoriami trzeba wstawić szablon {{SORTUJ:Nazwisko, Imię}}. Wtedy będzie w porządku. Tak samo robimy z artami o świętych ({{SORTUJ:Euzebiusz, święty}} czy statkach {{SORTUJ:Batory MS}}.

Bardzo często nowicjusze o tym nie wiedzą (czasem nie wiedzą nawet o kategoriach) i wtedy dopiero za jakiś czas w ZB pojawia się A w kategorii.... Ikśiński jest pod T (bo Tadeusz). Więcej tutaj

Dlatego prośba:Kiedy poprawiasz/edytujesz artykuł nowicjusza, spójrz, proszę, czy ów szablon jest wstawiony. Ciacho5 (dyskusja) 08:16, 16 paź 2018 (CEST)

Akcjaedytuj kod

Witaj, poczekalnia nie służy do propagowania akcji a naprawię, uznaniu encyklopedyczności. Od takich apeli jest tablica ogłoszeń. Zatem proszę abyś w przyszłości stosował się do tej zasady. PozdrawiamTokyotown8 (dyskusja)

źródłaedytuj kod

Hej! Angielska Wikipedia nie może być źródłem. Może być natomiast źródłem... źródła - tzn. można tam znaleźć (w przypisach/bibliografii) wiele wartościowych publikacji, które jak najbardziej na źródło się nadają (sam tak en wiki traktuję). Pzdr! Nedops (dyskusja) 18:55, 13 gru 2018 (CET)

Gerasimukedytuj kod

Cześć. Też znalazłem to źródło, ale myślę, że to jest błąd, bo zdecydowanie więcej danych mówi o roczniku 79 - wpis o działalności gospodarczej p. prezes, wyniki biegów, w których brała udział i jej profil w w NK. Z tym, że uznałem, że to takie średnie dane do podawania jako źródła, więc nie dałem przypisu. Ale dziś coś znalazłem, to biathlon więc nie ma wątpliwości, że chodzi o nią. Załączam linki: [2] [3] [4] [5]. Pozdr --Zorro2212 (dyskusja) 14:20, 10 sty 2019 (CET)

Re:Lista obiektów posiadające pierścienieedytuj kod

Witam!
Masz racje, i zrobił bym to, ale użytkownik IOIOI mnie wyprzedził i już zmienił nazwę strony.
P.S Podpisuj się 4 tyldami (~). TheTNT1500 22:29, 21 sty 2019 (CET)

Ad:Lemieszarnia w Wiesiółceedytuj kod

Ad:Lemieszarnia w Wiesiółce

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi.

A jak wstawić właściwie link wewnętrzny przeczytasz na stronie Pomoc:Jak wstawić link#Linki do innych stron Wikipedii (tzw. wewnętrzne). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:47, 5 kwi 2019 (CEST)

Ziet czy Zeitedytuj kod

Ja niemieckiego nie znam. Ale sprawdziłem dokąd linkuje interwiki i zobaczyłem, więc poprawiłem. To nie jest jakaś kontrowersyjna czy dyskusyjna sprawa. Prawdopodobnie ktoś miał automatyczną korekcję, w polskim nie ma zeit a jest ziet więc poprawiło i nawet nie zauważył.

Natomiast ja przyznam się, że napisałem pierwszą odpowiedź w tonie To jest tytuł niemiecki, ale wyszła po polsku pod polskim tytułem. Sugeruję, jak zgłaszasz podejrzenia literówek (mi to też się zdarza), używać wyboldowania. Coś w rodzaju tytuł chyba powinien być Sein und Zeit, a nie Sein und Ziet. Ciacho5 (dyskusja) 20:42, 2 cze 2019 (CEST)

Szablony:Telefony Nokiaedytuj kod

Witaj, zamiast dodawać po jednym telefonie w szablonie, lepiej chyba poczekać i zrobić zbiorczą edycję, która doda wszystkie? Dzakuza12 (dyskusja) 09:51, 8 cze 2019 (CEST)

Opisy zmianedytuj kod

Cześć - gdy np. dodajesz kategorię w haśle, to jako opis zmiany nie wstawiaj Nnno to zobaczymy. Opis zmiany winien opisywać zmianę (jak sama nazwa wskazuje). Dzięki za precyzje w przyszłości. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 22:44, 8 cze 2019 (CEST)

Reedytuj kod

Dzięki za czujność Havarese (dyskusja) 19:03, 19 cze 2019 (CEST)

Koszykówka w Bułgarii - kategoriaedytuj kod

Witam. Kategoria dodana. P.S. kiedy kończysz wpis na końcu dyskusji wciśnij w edytorze przycisk podpis - znaczony x i takim zawijasem. Dzięki niemu wykonasz automatycznie swój podpis w linkiem bezpośrednio do Twojej strony dyskusji. Inaczej trzeba jej szukać ręcznie. Pozdrawiam. B-X (dyskusja) 17:16, 20 cze 2019 (CEST)

Chodzi Ci o to by stworzyć ją - tutaj ? B-X (dyskusja) 17:38, 20 cze 2019 (CEST)

Nagrody filmowe w Holandii - cd.edytuj kod

Kategoria utworzona, sprawdź pod wcześniej podanym przeze mnie linkiem. Polecam także byś zapoznał się z tym tematem Pomoc:Podpis wikipedysty, abyś poprawnie podpisywał się podczas dyskusji. A jeśli Ci się nie chce dodawaj po prostu na końcu każdego swojego wpisu na stronach dyskusji z wikipedystami cztery symbole fali, znajdujące się na klawiszu przed jedynką na klawiaturze. Należy je dodawać trzymając shift. Pozdrawiam. B-X (dyskusja) 18:00, 20 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie i prośba o artykułedytuj kod

Generalnie działam spontanicznie i nigdy nikomu nie obiecuję, że coś dodam. Może kiedyś ... zobaczymy, co życie przyniesie. Pozdrawiam. B-X (dyskusja) 18:23, 20 cze 2019 (CEST)

Odp:Hyde Park czy Cambridge ?edytuj kod

Odp:Hyde Park czy Cambridge ?

Cześć. Dobrze, że zgłosiłeś problem autorowi! Pamiętaj tylko, żeby podawać linki do haseł, o których piszesz. Zamiast >>Jeden z Twoich artykułów o miejscowościach w stanie Vermont jest zatytuowany "Hyde Park"<< lepiej podać konkretnie >>Artykuł Hyde Park (hrabstwo Lamoille)<<. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:48, 23 cze 2019 (CEST)

Ad:Zofia Zyta Woronieckaedytuj kod

Ad:Zofia Zyta Woroniecka

Cześć. Zgłoszono, że to nie to zgromadzenie. Jeśli jednak masz źródła dowodzące, że szkołę w belgijskim Liège prowadziły właśnie te niepokalanki, to oczywiście przywróć link, ale podaj potwierdzenie jego poprawności w przypisie. Abraham, który poradził odlinkować, jest franciszkaninem, więc mniej więcej orientuje się w temacie. Druga rzecz: nazwy zakonów pisze się małą literą. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 17:09, 15 sie 2019 (CEST)

Odpowiedźedytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Zaraz ją poprawię. Co do Izraela, to tyle ile wiem i mogę, to pomogę :) Pozdrawiam, PawelDS (dyskusja) 17:00, 26 sie 2019 (CEST)

Vogheraedytuj kod

Witam

W jakim celu miałbym stworzyć taką kategorię? Stupa1989 (dyskusja) 20:27, 26 sie 2019 (CEST)

C. Isingsedytuj kod

Dzięki Ci za spostrzegawczość! Bo okazuje się, że "ulepszacz", który wciął się ze swymi dodatkami (i bzdurami) do niedokończonego jeszcze przeze mnie hasła, w gorączce nawet takiej daty nie potrafił przepisać poprawnie (a ja na razie to przeoczyłem). No i teraz inni mają po takim niechluju dodatkową robotę. Pozdrawiam - Cyborian (dyskusja) 18:42, 2 wrz 2019 (CEST)

Odp:Sadiony w Kairze vs Stadiony w Kairzeedytuj kod

Odp:Sadiony w Kairze vs Stadiony w Kairze

Cześć :) Jeżeli są jakieś błędy, to pewnie, ale przyznam, że błędu nie widzę. Dasz jakiegoś linka? Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 21:12, 12 wrz 2019 (CEST)

 • Dobra. Mam :) Chodziło Ci o Sadiony w Egipcie według miast. Dzięki! Emptywords (dyskusja) 21:14, 12 wrz 2019 (CEST)

Przypisyedytuj kod

Zobacz Pomoc:Przypisy. Zdaje mi się, że jest opisane klarownie. Ciacho5 (dyskusja) 18:50, 19 wrz 2019 (CEST)

Książęta prudniccyedytuj kod

Dziękuję za przypomnienie, miałem w planach zrobić tę kategorię, ale jakoś o tym zapomniałem. Pozdrawiam. --ElCet (dyskusja) 18:31, 24 wrz 2019 (CEST)

Wikipedysta:Krecik-79/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 22:06, 24 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Krecik-79 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 17:01, 28 wrz 2019 (CEST)

Monako IIedytuj kod

Nie ma co prosić. Trzeba wykazać encyklopedyczność. Ciacho5 (dyskusja) 16:12, 4 paź 2019 (CEST)

Odp:Kategoria:Filmy osadzone wczasach prehistorycznychedytuj kod

Odp:Kategoria:Filmy osadzone wczasach prehistorycznych

Cześć, a tak na przyszłość, takie rzeczy przenoś bez ZB ;-) --Mozarteus (dyskusja) 09:14, 17 paź 2019 (CEST)

Błądedytuj kod

Dzięki za zwrócenie uwagi Gregok (dyskusja) 10:00, 17 paź 2019 (CEST)

Austriaccy pedagodzy muzyczniedytuj kod

Poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi. Duży Bartek / Hmmm? 15:06, 24 paź 2019 (CEST)

Chyba miałem zły dzień. Poprawione. Duży Bartek / Hmmm? 09:50, 25 paź 2019 (CEST)

Wycofanie oznaczeniaedytuj kod

Hej! Czym Ci podpadła ta zmiana [6], że wycofałeś oznaczenie jej jako przejrzanej? :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:50, 22 gru 2019 (CET)

Tutaj dokładnie to samo. Nedops (dyskusja) 01:02, 29 gru 2019 (CET)

Karol Ginter‎edytuj kod

Daj chociaż parę minut na autopoprawki pzred wprowadzeniem tych, jakże potrzebnych nawiasków przy datach, bo inaczej dochodzi do konfliktu edycyjnego. Zorientuj się jakie są ostatnie trendy w tej materii:)), bo ja nie mam pojęcia, a coś czuję ze jest inaczej niż poprawiłeś

Reasumując ..jeśli bedziesz tak łąskaw, wprowadzaj poprawki do "moich" biogramów (a napiszę ich dużo) dzień po 1 edycji ok? Bedę Ci niezmiernie za nie wdzięczny--Kerim44 (dyskusja) 20:20, 2 sty 2020 (CET)

A jakie ty tam rzeczy poprawiłeś "które widziałeś"? Daty podlinkowałeś (po co) i do tego niewłaściwie. Co jeszcze tak pożytecznego zrobiłeś, ze radzisz "sie przyłożyć"?

pisz też w mojej dyskusji na końcu a nie na początku - tak to już jest przyjęte i czytelne--Kerim44 (dyskusja) 20:38, 2 sty 2020 (CET) potwierdzam słowa Kerima, dat w infoboxie nie linkujemy, nie linkujemy także w treści art - tylko w main (ur. i zm.) - takie ustalenia z kawiarenki i chyba to w zasadach wpisane Gruzin (dyskusja) 20:50, 2 sty 2020 (CET) )--Kerim44 (dyskusja) 19:28, 21 sty 2020 (CET)

Weronika Tropaczyńska-Ogarkowaedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Weronika_Tropaczy%C5%84ska-Ogarkowa&type=revision&diff=58500070&oldid=58500026

Dlaczego? Nie była matką Haliny Ogarek-Czoj? --Kynikos (res.) 19:11, 10 sty 2020 (CET)

Jeśli nie masz informacji, to dlaczego kasujesz? Dobra, rozumiem brak przypisów i te sprawy... Nie mniej nie było to eleganckie. Zwłaszcza po otrzymaniu podziękowań... --Kynikos (res.) 03:38, 11 sty 2020 (CET)

Prośbaedytuj kod

Prosiłem ciebie o dzień zwłoki na dodawanie tych, jakże pouczajacych kategorii? To trudne do zrealizowania?

tak z ciekawości - czemu i komu służy ta kilkutysieczno elementowa kategoria, którą tak ochoczo ją wstawiasz?

Coś do mnie napisałeś - ale w którym miejscu?--Kerim44 (dyskusja) 20:30, 22 sty 2020 (CET)

nie odpisałeś mi na moje pytanie (a dodajesz) - czemu służą kategorie urodzeni w X roku i zmarli w Y kategoria. Pytam bo nie wiem--Kerim44 (dyskusja) 16:26, 17 lut 2020 (CET)
 • pytam Ciebie bo ty je dodajesz do biogramów które tworzę. Stąd moje przypuszczenie, że wiesz co robisz. Być może są one potrzebne - ja naprawdę nie wiem. Dodałeś np nowy element (1324) do tej [7] kategorii. Co z tego wynika dla czytelników, ze właśnie 1324 rówieśników jest zgrupowanych w jednym miejscu?--Kerim44 (dyskusja) 17:14, 17 lut 2020 (CET)

Przenoszenieedytuj kod

Poszło Ci dobrze. Ponieważ nie jesteś adminem, stary artykuł pozostał, jako redir. Trzeba było, jak pisałem, sprawdzić linkujące. Linkowało tam z jednego artykułu, więc w nim poprawiłem i usunąłem zbędny redir.

Na marginesie: Patrz w historie artykułu. Ten został utworzony przez Macuka kilka godzin wcześniej. Macuk robi dużo, ale literówka może mu się zdarzyć. A może być i tak, że nazwa jest jakaś dziwna, nazwa miejscowości odmienia się zaskakująco i tak dalej. Więc najprostszą drogą byłoby zapytać Macuka hej, napisałeś Górkich, czy to dobrze czy błąd?. Ale przeniesienie tez było dobre. Trzeba było sprawdzić linkujące. Jeśli jest sporo, to zostawiamy redir, jeśli jedno-dwa, to poprawiamy i w stary art wstawiamy EK, zaraz zostanie skasowane przez któregoś z adminów.

Czy też jakieś inne kłopoty widzisz/spotkałeś albo co? Ciacho5 (dyskusja) 21:47, 23 sty 2020 (CET)

dzień zwłoki w dodawaniu kategorii urodzeni i zmarliedytuj kod

Prosiłem ciebie o dzień zwłoki by nie dochodziło do konfliktów edycyjnych. Na pewno zapomniałeś w nadmiarze obowiazków - zatem ponawiam prośbę--Kerim44 (dyskusja) 20:24, 22 lut 2020 (CET)

Podglądedytuj kod

Korzystaj z podglądu--Kerim44 (dyskusja) 19:35, 5 mar 2020 (CET)

1 dzieńedytuj kod

Nie minął 1 dzień. Jutro też zdążyłbyś wstawić tę interesujacą informację;)--Kerim44 (dyskusja) 18:58, 24 mar 2020 (CET)

ale za poprawkę - mój lapsus - dziękuje:). Mógłbyś jeszcze poustawiać kategorie wg alfabetu--Kerim44 (dyskusja) 19:00, 24 mar 2020 (CET)

Małgorzata Anna Polz-Dacewiczedytuj kod

Cześć! Chyba pomyliłeś się z tą datą ur. 1979. Wg. tego w wieku 14 lat zrobiła habilitację :) Pozdrawiam, --Mika58 (dyskusja) 15:26, 30 mar 2020 (CEST)

Czasopisma Polskich Sił Zbrojnychedytuj kod

Cześć. Dla Kategorii:Czasopisma Polskich Sił Zbrojnych nie jest właściwą kategorią nadrzędną Kategoria:Czasopisma w języku polskim, która grupuje czasopisma wyłącznie według języka. Natomiast właściwą kategorią nadrzędną jest Kategoria:Polskie czasopisma wojskowe, co pozwoliłem sobie wprowadzić. Pozdrawiam serdecznie. Jaceksoci68 (dyskusja) 20:14, 11 kwi 2020 (CEST)

VII Puchar Gordona Bennetta (balonowy)edytuj kod

Dziękuję za informację. Już poprawiłam. Jotjotem (dyskusja) 15:12, 13 kwi 2020 (CEST)

Przytuły-Bukowoedytuj kod

Witaj. Naturalnie szablon dodam... ale jak skończę opisywać gminę. Jedna tylko uwaga - Przytuły-Bukowo znajdzie się w szablonie Gmina Przytuły (II Rzeczpospolita), dlatego, że obecnie ta miejscowość nie istnieje. Więc z tego powodu nie może być dodana do szablonu Gmina Przytuły. Pozdrawiam Vivuld (dyskusja) 18:56, 13 kwi 2020 (CEST)

Jedna prośba - nie dodawaj np folwarków, lub nieistniejących miejscowości do szablonów obecnych gmin. Dodałeś w szablonie gminy Przytuły - folwark Przytuły - on nie istnieje nawet jako część składowa wsi wg Terytu. Więc nie może być ujety w tym szablonie. Natomiast w tym II RP tak, powinien być bo GUS przed 1939 go odnotował jako odrębną jednostkę osadniczą. Pozdrawiam Vivuld (dyskusja) 21:31, 13 kwi 2020 (CEST)

Pennaraptoraedytuj kod

Istotnie. Dlaczego grafika ta miałaby być niewłaściwa? Mpn (dyskusja) 15:43, 14 kwi 2020 (CEST)

Dlaczego druga miałaby być właściwsza? Mpn (dyskusja) 15:48, 14 kwi 2020 (CEST) 1 przedstawia dinozaura i 2 przedstawia dinozaura. A że 1 odbiega od stereotypowego wyobrażenia o dinozaurach, to już inna sprawa. Chociaż fakt, że można było wkleić coś bardziej spektakularnego niż wróbla. Mpn (dyskusja) 15:54, 14 kwi 2020 (CEST) Jako że art opisuje grupę, przodek której rozwinął pióra dzisiejszych ptaków, myślałem o czymś dużym w locie, orzeł jaki czy coś :-) Natomiast wróbelek wskoczył automaczynie przez WikiData. Mpn (dyskusja) 16:05, 14 kwi 2020 (CEST) Może być i kaczka :-) Mpn (dyskusja) 18:55, 14 kwi 2020 (CEST)

Odp: Piesekedytuj kod

Dzięki! Pomyślę o tym. Pozdrawiam Krzys Pe (dyskusja) 16:35, 14 kwi 2020 (CEST)

Re:Kongijskie piłkarki ręczneedytuj kod

Cześć! Zrobiłem to zanim już do mnie napisałeś :). Pzdr. Karol 1111 dyskusja 12:41, 19 kwi 2020 (CEST)

Odp.edytuj kod

Witaj, dziękuję za ciekawą i niecodzienną propozycję. Niestety jest to dziedzina, w której nie czuję się zorientowany poza wiedzą całkowicie pobieżną i ogólnikową, dlatego obawiam się, że nie będę mógł Ci pomóc... Mimo wszystko, powodzenia w rozwoju treści, brawa za kreatywność!

Pozdrawiam, Michge (dyskusja) 19:40, 20 kwi 2020 (CEST)

Usuwanie kategoriiedytuj kod

Drobiazg gwoli wyjaśnienia: Raczej nie zgłaszamy tego na ZB lecz po prostu wstawiamy EK, normalnie, jak do artykułu. Ciacho5 (dyskusja) 18:22, 25 kwi 2020 (CEST)

Prawosławie w Libanieedytuj kod

Witaj! Oczywiście przyłączę się do redagowania, jeśli tylko znajdę odpowiednie źródła. Pozdrawiam – Roman Miller (dyskusja) 12:43, 30 kwi 2020 (CEST).

Linia kolejowa nr 631edytuj kod

Zrobione, dziękuję za czujność. Grzexs (dyskusja) 13:14, 3 maj 2020 (CEST)

Bestia-Hank McCoyedytuj kod

Witaj! W najbliższym czasie postaram się napisać artykuł o Bestii-Hank'u McCoy'u. Pozdrawiam. Ulv80 (dyskusja) 22:49, 3 maj 2020 (CEST)

Re: Siergiej Mylnikowedytuj kod

Cześć,

napisz artykuł w swoim brudnopisie i prześlij mi link. Przeczytam i uzupełnię przypisy, Ty opublikujesz. Jeśli dołożysz coś z innych źródeł niż są na rosyjskiej Wiki to pamiętaj aby samemu dodać przypisy. Czemu mam Ci zabierać publikację, skoro Ci na tym zależy? Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 16:36, 10 maj 2020 (CEST)

 • Zajmę się tym wieczorem. w2k2 (dyskusja) 18:22, 10 maj 2020 (CEST)
  • wskaż mi jakiś przykładowy biogram rosyjskiego hokeisty, żebym mógł infoboxa podejrzeć. w2k2 (dyskusja) 18:27, 10 maj 2020 (CEST)
 • coś tam na szybko poprawiłem. Wieczorem reszta w2k2 (dyskusja) 19:17, 10 maj 2020 (CEST)
  • Skończyłem, publikuj. w2k2 (dyskusja) 21:09, 10 maj 2020 (CEST)
   • Gratuluję artykułu :D w2k2 (dyskusja) 11:42, 11 maj 2020 (CEST)

Piotr Prusowedytuj kod

Dzięki za propozycję kolejnego tłumaczenia ale nie mam do dyspozycji tyle czasu. Użyj Google, wygładź to do jakiejś ładnej formy stylistycznej, ja mogę dodać Ci przypisy. Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 14:13, 11 maj 2020 (CEST)

Brudnopisedytuj kod

Cześć. Chyba przez pomyłkę przeniosłeś swoją stronę dyskusji do brudnopisu (swoją stronę wikipedysty zresztą też). Stronę dyskusji przeniosłem z powrotem. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:22, 12 maj 2020 (CEST)

Dekanat katowickiedytuj kod

Cześć. To nie moja działka. Po tym jak było zgłoszenie błędu, zacząłem to uaktualniać. Hasła są dosyć rzadko przeglądane i edytowane. Ale ponieważ nie rozróżniam czy duszpasterstwo to parafia, czy nie, a inne osoby zaczęły teraz edytować te artykuły więc stwierdziłem, że nie będę dalej się mieszał. Birke (dyskusja) 22:58, 31 maj 2020 (CEST) Tak jest jakoś dziwnie na stronie eparchii: adres korespondencyjny parafii w Katowicach: ul. Augustiańska 7, 31-064 Kraków, dziekan: o. Szymon Jankowski OSA, adres: Augustiańska 7, 31-064 Kraków. W dekrecie biskupa o nowym podziale administracyjnym też nic nie o siedzibie Birke (dyskusja) 23:09, 31 maj 2020 (CEST)

Reprezentacja Anglii w piłces siatkowej mężczyznedytuj kod

Zamiast zgłaszać błąd trzeba było przenieść stronę. W tym wypadku nie ma żadnej dyskusji (ewidentna literówka), więc i autora nie potrzeba. Możliwości masz. Pomoc:Zmiana nazwy strony opisuje co i jak. Ciacho5 (dyskusja) 07:08, 3 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 02:29, 12 cze 2020 (CEST)

Bitwy w szablonieedytuj kod

A chciałem dodać do szablonu więcej niż jedną opracowaną przeze mnie DZISIAJ bitwę by zaoszczędzić edycji. "Sprzątaj" po jednym dniu - już o to prosiłem--Kerim44 (dyskusja) 16:10, 14 cze 2020 (CEST)

Helmut_Kentleredytuj kod

Witam. Piszę do Ciebie ponieważ zauważyłem Twoją edycję w tym artykule. Dokończyłem tłumaczenie, w każdym razie tak mi sie zdaje ;) bo materiał był spory. Rzucisz okiem? Za kilka dni popatrze nań krytycznie, spróbuję też zajrzeć do źródeł oryginalnych, ale na razie mam dość. Z góry dziękuję nawet za minimalną naprawe usterek, które niewątpliwie są, ale ja już ich nie widzę :) Pozdrawiam serdecznie Brzytwa Ockhama (dyskusja) 03:59, 22 cze 2020 (CEST)

Paul Wilhelm Magnusedytuj kod

Mogłeś sam uporządkować daty - w artykule jest przecież podane źródło, ponadto jest internet, w którym są te daty. Aha - listy pisz na stronie dyskusji, nie na stronie autora. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 13:58, 22 cze 2020 (CEST)

Fugaku (superkomputer)edytuj kod

Oczywiście, 'superkomputer', dzięki za czujność i uwagę. Skorzystałem po raz pierwszy z wizarda do automatycznych tłumaczeń i sporo kwiatków podobnych kwiatków mi wyskoczyło (m.in. innymi przetłumaczona została nazwa poprzedniego lidera mocy obliczeniowej - Summita - jako 'Szczyt', też zresztą artykułu założonego przeze mnie) Maleed (dyskusja) 21:44, 10 lip 2020 (CEST)

Gangster Loveedytuj kod

Witam. W Wikipedii jest zasada wpisywania artykułów o singlach wykonawców, które zostały wydane. Odnośnie utworów nie wydanych na singlach, ale umieszczonych w albumach, takiej zasady raczej nie stosuje się. W tej sytuacji powstaje ryzyko kasacji z Wikipedii, albo podjęcia dyskusji o usunięciu takiego artykułu. Polecam stronę główną Blue System, gdzie o utworze "Gangster Love" jest video, wersja instrumentalna, słowa czy tłumaczenie. O ile chodzi o notowania - to utwór skoro nie wydano go na singlu nie był notowany na listach przebojów. Pozdrawiam. RadLes (dyskusja) 15:30, 18 lip 2020 (CEST)

Nazwisko Alaedytuj kod

Witaj! Dzięki za przejrzenie mojego artu Keiti Vilms. Przepraszam, mógłbyś powiedzieć, czy prawidłowo napisałem imię et:Janar Ala w dopełniaczu: Keiti jest żoną Janara Ala czy Janara Ali? Zamierzam utworzyć do kompletu art Janar Ala, ale nie wiem, jak odmieniać po polsku: żona Ala czy żona Ali. --Puszczanin (dyskusja) 21:13, 19 lip 2020 (CEST)

Dzięki za radę. Utworzyłem art Janar Ala i odmieniłem nazwisko wg. Twoich wskazówek. Przepraszam, trochę nie rozumiem, czemu mnie pytasz na temat Tajlandii i karate. Przecież wszystkie moje edycje dotyczą narodów ugrofińskich i historii filozofii (np. Henryk Paprocki). Co za stosunek może istnieć między taekwondo i moim ostatnim hasłem Justyna Kroczak? Wcale nie znam się na Azji, a cóż dopiero kung-fu. Hasła o filozofach rosyjskich (np. o bracie tej tancerki) mogę utworzyć, a wszelakich sztuk walki nie rozumiem. Przepraszam i pozdrawiam. --Puszczanin (dyskusja) 12:39, 20 lip 2020 (CEST) Niestety nie znam nikogo ze znajomością tajskiego. Wydaje mi się, że takich użytkowników na pl-wiki nie ma: Strony linkujące do „Szablon:User th-1”. Znalazłem tu tylko aktywny Wikiprojekt:Chiny. A tak w ogóle każda WP w jakimś egzotycznym języku ma dużo haseł, których nie ma w innych wersjach językowych. Pozdrawiam. --Puszczanin (dyskusja) 00:37, 24 lip 2020 (CEST)

Oznaczanie nowych artykułów jako "przejrzane"edytuj kod

Cześć. W zasadzie mam pytanie: Dlaczego oznaczasz nowe artykuły (stworzone przez @Oracle96) jako przejrzane, skoro po tłumaczeniu maszynowym (przez autotranslatora) wygląda jak bełkot i nawet użytkownik nie wykonał żadnych merytorycznych poprawek (poprawki gramatyczne, napisanie encyklopedycznym stylem)? Wszystkie artykuły autorstwa Oracle96 musiałem poprzenosić do brudnopisu celem poprawienia tego, o czym wspominałem na jego stronie dyskusji. Następnym razem proszę, uważaj na to, co oznaczasz. Dziękuję. Pachidensha (dyskusja) 14:01, 29 lip 2020 (CEST)

Prośba o przejrzenieedytuj kod

Dzień dobry, zgodnie z wytycznymi administratora Tokyotown8, każde moje nowe hasło musi zostać wpierw napisane w brudnopisie a następnie przejrzane. W tej sytuacji proszę Ciebie o przejrzenie mojego artykułu. Artykuł: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mr._Halulu1337/brudnopis --Mr. Halulu1337 (dyskusja) 21:54, 8 sie 2020 (CEST)

Frithia pulchraedytuj kod

Hej, mógłbyś uzupełnić artykuł o źródła informacji, w tym nazwę zwyczajową (polską) – jeśli w wiarygodnych źródłach nazwa jest stosowana wówczas artykuł należałoby przenieść. Kenraiz (dyskusja) 17:06, 6 wrz 2020 (CEST)

Sejm (nie doszły) 1728edytuj kod

Witam. odp.: Według źródła jest rozdzielone "nie doszły" - sprawdź w przypisie tutaj w pozycji 208. Czy nadal uważasz że jest błąd? Karol Virgin (dyskusja) 19:14, 18 wrz 2020 (CEST)

Odp: Podziękowanie i prośba o artykułedytuj kod

Witaj, dzięki za miłe słowa, ale niestety nie będę w stanie akurat w tym temacie zbyt wiele napisać - motocykle to całkowcie nie moja dziedzina, obca mi w jeszcze w poważniejszym stopniu od Ciebie - jedynie raz siedziałem na takich na takim cudzie na wystawie samochodowej, również jako mały chłopak :)

Pozdrawiam KMichge (dyskusja) 20:51, 25 wrz 2020 (CEST)

Ad:Une Very Stylish Filleedytuj kod

Ad:Une Very Stylish Fille

Cześć. Chyba jednak poprzez kategorię artykuł powinien być sklasyfikowany jako piosenka, bo nie wydano regularnego singla z oryginalną wersją utworu →discogs. Do dystrybucji trafiły albo promo albo próbne (Test Pressing) albo z samymi remiksami. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 22:03, 2 paź 2020 (CEST)

Ad:Kategoria:Kościół katolicki w okupowanej Polsce 1939–1945edytuj kod

Ad:Kategoria:Kościół katolicki w okupowanej Polsce 1939–1945

Witaj. Poprawną nazwą kategorii będzie w tym wypadku Kategoria:II wojna światowa – Polska - z półpauzą zamiast dywizu. Pozdr. XaxeLoled AmA 11:04, 4 paź 2020 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Witaj. Super, że poprawiasz jeśli się coś pominęło. Bardzo to potrzebne i dziękuję. Ale .. zwróć uwagę na jeden szczegół. Jeśli w main jest - wieś - to kategoria „wsie w rejonie xxx”. Ale jeśli jest „dawna”, „nieistniejąca” - to bardziej prawidłowo jest - „rejon xxx” plus „opuszczone miejscowości na Białorusi” lub tu zmieniasz w zależności od państwa. Pierre L'iserois (dyskusja) 18:42, 20 paź 2020 (CEST)

Odp.edytuj kod

A ty rozumiesz w ogóle różnicę między wyrażeniami ze stowarzyszeniem a z towarzyszeniem orkiestry? Odróżniasz orkiestrę od stowarzyszenia? Hoa binh (dyskusja) 19:40, 25 paź 2020 (CET)

 • Z stowarzyszeniem, a z towarzyszeniem to tak jakby dwa różne słowa. Polecam lekturę słownika, zanim się coś napisze bez sensu i zacznie pouczać innych. Hoa binh (dyskusja) 19:57, 25 paź 2020 (CET)
  • Czego nie możesz znaleźć? Proszę: stowarzyszenie, towarzyszyć. Odmienić to sobie z zaimkami musisz sam, nie będę cię uczył podstaw gramatyki. Kończę, bo ta rozmowa jest co najmniej kuriozalna. Hoa binh (dyskusja) 20:12, 25 paź 2020 (CET)

Krecik-79edytuj kod

Witam. Czy ten [8] manifest jest wciąż aktualny? Bo ja znam język rosyjski i jestem gotów pomóc. -- Morus kot (dyskusja) 03:13, 31 paź 2020 (CET)

Pojęcie: "pomoc" nigdy nie oznaczało dla mnie zrobienie czegoś za kogoś. TY go spróbuj przetłumaczyć, a ja ew. mogę go sprawdzić, lub być konsultantem. Powodzenia. (Chcieć to móc).

Pozdrawiam

-- Morus kot (dyskusja) 11:28, 31 paź 2020 (CET)

P.S. Umieszczając nowe wpisy na stronach do dyskusji, zawsze twórz nowy wątek, nie dopisuj się do "obcych".

Odp: Kazikedytuj kod

Cześć, właśnie poprawiłem. Wszystko przez apostrofy, które były nieprawidłowe :) Link jest taki i najlepiej go kopiować przy wstawianiu: Live Pol’and’Rock Festival 2019 (album Kultu). Pozdrawiam, rdrozd (dysk.) 00:20, 21 lis 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Krecik-79" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy