Dyskusja wikipedysty:Krisgola


Dyskusja wikipedysty:Krisgola w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Testedytuj kod

Witaj. Twoja edycja treści w Wikipedii powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikipedii :) LeinaD dyskusja 23:55, 7 lip 2008 (CEST)

Medal "Za zasługi dla łowiectwa białostockiego"informacja o złym stanie hasłaedytuj kod

Witaj w Wikipedii. Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego.
Proszę, przeczytaj, jak stworzyć poprawne nowe hasło oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby hasło miało swe miejsce w Wikipedii, opisz je szerzej i podaj źródła.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj ze stron pomocy lub zgłoś się do wiki-przewodników. Openbk (dyskusja) 23:52, 19 sty 2013 (CET)

Ciekawe linkiedytuj kod

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Openbk (dyskusja) 13:59, 20 sty 2013 (CET)

Medal Za Zasługi Dla Łowiectwa Elbląskiego Okręgu PZŁedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Krisgola/Medal Za Zasługi Dla Łowiectwa Elbląskiego Okręgu PZŁ, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:\

 • niezależne źródła
 • Wikipedia z reguły nie kataloguje prywatnych odznaczeń, należy udowodnić że jest to odznaczenie które ma znaczenie na arenie krajowej lub nawet międzynarodowej

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 12:07, 21 sty 2013 (CET)

 • W Polsce jest 50 oddziałów PZŁ, odznaczenie nadawane przez lokalny oddział jednej organizacji jest bardzo niszowe dlatego po prosiłem cię byś postarał się udowodnić że to odznaczenie jest naprawdę ważne. Oczywiście to tylko moja opinia i można artykuł zgłosić do dyskusji nad usunięciem. Poniżej wklejam ściągawkę dotyczącą podpisywania się w dyskusji. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 15:21, 21 sty 2013 (CET)
  • Regionalnych tak, ale są pewne granice. Medal Zasługi Łowieckiej jest wprawdzie do dopracowania ale widać że wydaje go duży związek od ponad 80 lat więc kawałek historii już jest. Medal nadawany przez oddział liczący dwa tysiące osób od kilku lat tej historii nie ma a i pewnie w regionie nawet jest niszowe. Tak jak mówiłem, jeśli chcesz mogę zgłosić pod dyskusję. Proszę też o uzupełnienie zgód na grafiki na Commons, potrzebna jest zgoda właściciele praw majątkowych do poszczególnych utworów, powinien być też, o ile to możliwe, podany prawdziwy artysta który stworzył projekty poszczególnych odznaczeń.Plushy (dyskusja) 20:26, 21 sty 2013 (CET)
 • Hmm ... o jakich utworach piszesz? Inne postaram się odnaleźć. A co do medali okręgowych to zostawiam to, chociaż szkoda.

--Krisgola (dyskusja) 09:14, 26 sty 2013 (CET)

Podpisyedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek "Masz nowe wiadomości"
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem "Masz nowe wiadomości", tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.Plushy (dyskusja) 15:21, 21 sty 2013 (CET)

Przenoszenieedytuj kod

Hej. ;) Kiedy przenosisz artykuły ze swojego brudnopisu, to nie rób tego do przestrzeni nazw "Wikipedia", ale do przestrzeni "(artykuł)". Jest to właściwe miejsce na hasła encyklopedii, "Wikipedia" natomiast zawiera informacje dotyczące Wikipedii jako projektu, ale znajdują się tam także strony techniczne i robocze. Póki co przeniosłem artykuł Wikipedia:Medal Za Zasługi Dla Łowiectwa Elbląskiego Okręgu PZŁ Twojego autorstwa do Wikipedysta:Krisgola/Medal Za Zasługi Dla Łowiectwa Elbląskiego Okręgu PZŁ, byś mógł go jeszcze dopracować. :) Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 15:36, 21 sty 2013 (CET)

Medal za zasługi dla łowiectwa białostockiegoedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Krisgola/Medal za zasługi dla łowiectwa białostockiego, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • tak jak poprzedni artykuł: niezależne źródła, znaczenie

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 20:18, 21 sty 2013 (CET)

Kościół Boży w Chrystusie "Droga" w Warszawieedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 16:25, 22 sty 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Jagiellonia Białystok sezon po sezonieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Jagiellonia Białystok sezon po sezonie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Proszę o cierpliwość, wstawię źródła, ale muszę najpierw popracować trochę nad artykułem. Prawdopodobnie należałoby przenieśc ten artykuł do brudnopisu czy coś takiego...ale zapomniałem jak to się robiło :), Pozdrawiam ∼∼∼∼Krisgola

Jagiellonia Białystok sezon po sezonieedytuj kod

Przeniosłem do twojego brudnopisu Wikipedysta:Krisgola/Jagiellonia Białystok sezon po sezonie. Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:45, 14 sie 2013 (CEST)

Odznaka Zasłużony Działacz Stronnictwa Demokratycznegoedytuj kod

Proszę, dodaj źródła na podstawie których powstał artykuł Odznaka Zasłużony Działacz Stronnictwa Demokratycznego, wymaga tego jedna z podstawowych zasad Wikipedii – weryfikowalność. W razie problemów mogę pomóc. Z góry dziękuję Piastu βy język giętki... 13:58, 6 sty 2014 (CET)

OOBedytuj kod

Taka edycja powinna być opatrzona koniecznie przypisem. To, że Orzeł Biały jest wymieniony na liście na stronie biogramu - też bez wskazania źródła - na pewno nie załatwia sprawy. Miejsce umieszczenia jest właściwe, choć nie robiłbym nowego akapitu, natomiast koniecznie proszę dodać źródło tej informacji. Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 12:35, 11 sty 2014 (CET)

Proszę Cię o podanie wiarygodnego źródła w formie przypisu do powielanej informacji o tym, że ktoś jest autorem danego odznaczenia. Wiarygodny źródłem nie może być jego własna prywatna strona lub inne hasło wikipedii. To szczególnie ważne przy odznaczenich, które powstawały dużo wcześniej, a po 1989 roku wracano jedynie do dawniejszych form (np. OOP). Rozumiem, że jeśli Pałac Prezydencki zamawiał u kogoś opracowanie odznaczenia, to powinny być na to jakieś wzmianki bibliograficzne. W przeciwnym razie ta informacja może zostać cofnięta. Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 08:59, 13 sty 2014 (CET)

Precedencja polskich odznaczeńedytuj kod

Edytujesz intensywnie to hasło. Dodałeś nową sekcję "Precedencja w okresie 1989-1999". Jest ona raczej nieczytelna i wprowadzająca w błąd. Po prostu nie da się tak zrobić, bo ten okres, to 2 różne okresy: przed 1992 i od 1992, z kompletnie różną precedencją. Przed 1992 praktycznie obowiązywała precedencja z PRL, co zresztą jest już uwzględnione w sekcji "Precedencja PRL". Radziłbym przeredagować tę sekcję zmieniając jej tytuł na "Precedencja w okresie 1992-1999" i wyrzucając z niej wszystkie odznaczenia, które przestały być nadawane w 1992. Dodatkowo, uważam, że nie powinna być to niezależna sekcja, a raczej podsekcja sekcji "Precedencja III RP" KarlHeintz (dyskusja) 16:55, 28 sty 2014 (CET)

Ja również nie chcę forsować swojego zdania, dlatego napisałem tutaj, a nie po prostu zedytowałem hasło. Pragnąłbym jednak podkreślić że tytuł hasła to "precedencja", nie "spis nadawanych" odznaczeń. Nie chodzi o to by nie "zgubić" jakiegoś odznaczenia nadawanego w danym okresie, ale aby przedstawić (w sposób prawdziwy) ich precedencję. A obecnie ta podsekcja tego nie robi. Jeśli się głębiej zastanowić, to z punktu widzenia hasła ("precedencja", a nie "lista odznaczeń nadawanych w latach"), cała ta sekcja jest praktycznie zbędna. Bo Rozporządzenie Prezydenta RP z 10 listopada 1992 ustanawia nową precedencję i nie ma w niej wymienionych odznaczeń z poprzedniej epoki, choć jeszcze były nadawane w latach dziewięćdziesiątych. Jest tam napisane jedynie "Odznaki innych odznaczeń niż określone w ustawie 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach nosi się po odznakach odznaczeń wymienionych w ust. 1 w kolejności ich otrzymania." I ta precedencja, jest już przedstawiona w sekcji Wcześniejsza precedencja: do 10 października 2007. Nie było czegoś takiego jak precedencja w okresie 1989-1999. Nic się nie zmieniło w precedencji, ani w 1989, ani w 1999. Do 1992 obowiązywała precedencja PRL (dlatego ew. odznaczenia dodane w początkach III RP należy dodać do niej), a potem precedencja III RP 1992-2007. KarlHeintz (dyskusja) 16:33, 29 sty 2014 (CET) Zmiana tytułu mogła by mieć sens. Tym bardziej, że PRL de facto jest dopiero od 1952. Choć mnie osobiście nie przeszkadza obecna nazwa będąca takim "skrótem myślowym" ani fakt, że w tym okresie byłoby dodatkowo jedno odznaczenie wprowadzone w czasach III RP. Obie rzeczy są wyjaśnione w sekcji (że do 1952 nazwą państwa była Rzeczpospolita Polska, oraz że zawiera ona również odznaczenia wprowadzone w początkach III RP). Uważam, że data zakończenia nadawania odznaczenia jest tu zbędna, ona nie wnosi nic do precedencji. Czym innym jest data wprowadzenia odznaczenia, bowiem w tym momencie dane odznaczenie "wchodzi" pomiędzy 2 inne. Również uważam, że nie ma miejsca w precedencji na odznaczenia wymienione w Art. 6 "Przepisów wprowadzających ustawę..." z 1992 r. Nie było ich we wcześniejszej precedencji i nie ma ich później (nie są wymienione w samej ustawie i jako takie, po prostu się je nosi "po odznakach odznaczeń wymienionych w ust. 1 w kolejności ich otrzymania"). Nie ma ustalonej ich precedencji, żaden przepis jej nie określił. Przypominam, hasło to "precedencja", nie "lista" odznaczeń. Ich miejsce jest na liście Ordery i odznaczenia (Europa)#Historyczne odznaczenia państwowe. Tam ew. można by dodać lata nadawania. KarlHeintz (dyskusja) 17:21, 30 sty 2014 (CET)

Wojciech Niedźwieckiedytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. Hasło było faktycznie powtórzeniem [1], zatem naruszało prawa autorskie. Pamiętaj też o dodawaniu danych biograficznych i źródeł. Pozdrawiam Elfhelm (dyskusja) 20:34, 26 cze 2014 (CEST)

Wikipedysta:Krisgola/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:07, 30 cze 2014 (CEST)

Wikipedysta:Krisgola/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:10, 1 lip 2014 (CEST)

Re:Liga infoboxedytuj kod

Witam. Pospieszyłem się zbytnio z opisem, to byłoby bez sensu :-) Ale można stworzyć nowy np. "Liga lekkoatletyczna infobox", czy coś w tym stylu, tylko należałoby wprowadzić odpowiednie parametry. Jeśli miałbyś kłopoty z utworzeniem takowego, daj znać na mojej stronie dyskusji, postaram się pomóc. Aha, wiadomości zostawiamy na dole strony dyskusji nie na górze, klikasz w "Dodaj temat", a następnie zapisujesz, a nowa wiadomość automatycznie pojawi się na dole strony. Pozdrawiam. Cynko (dyskusja) 21:16, 8 lip 2014 (CEST)

Jeszcze mała uwaga odnośnie Twojej edycji w szablonie "Liga infobox". Dodanie parametrów "rozgrywki-1" i "rozgrywki+1" spowodowało błędne wyświetlenie we wszystkich artykułach [2], do których szablon jest dołączony. Cynko (dyskusja) 21:34, 8 lip 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Jagiellonia Białystok w sezonie 1929edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Jagiellonia Białystok w sezonie 1929. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Jagiellonia Białystok w sezonie 1925edytuj kod

Hej, jak może zwróciłeś na to uwagę to przejrzewam większość Twoich edycji. W tej chwili napotkałem się na artykuł Jagiellonia Białystok w sezonie 1925 który mnie nie przekonuje bo brakuje w nim incipitu tak jak np. w haśle Jagiellonia Białystok w sezonie 1926. Bardzo proszę o dodanie początkowej formułki. Pozdrawiam. --ThePolish 19:58, 12 lis 2014 (CET)

Wikipedysta:Krisgola/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:10, 22 lis 2014 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 23:15, 23 lis 2014 (CET)

Tygodnie tematyczneedytuj kod

Cześć, chcialabym zaprosić Cię do współpracy w wikiprojekcie Tygodnie tematyczne. Bardzo byśmy chcieli, byś zasilił nasze szeregi, pisząc wraz z nami artykuły na temat medali, odznaczeń, piłce nożnej, lekkoatletyce czy religiach. Kogoś takiego nam potrzeba. Więc jeśli byłbyś zainteresowany, to proszę, dopisz się do Listy subskrybentów oraz Listy uczestników. Zapraszamy serdecznie :D Marycha80 (quaere) 09:13, 24 lis 2014 (CET)

Wikipedysta:Krisgola/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:09, 28 lis 2014 (CET)

Encyklopedyczność piłkarzyedytuj kod

Hej! Fajnie, że pisze artykuły, ale zapoznaj się proszę na przyszłość z kryteriami encyklopedyczności piłkarzy - niestety, ale kilka opisanych przez Ciebie piłkarzy kryteriów tych w obecnym momencie nie spełnia (takie postacie możesz opisywać w brudnopisie i po spełnieniu kryteriów przenieść przygotowane w ten sposób hasło do przestrzeni głównej). 99kerob (dyskusja) 15:37, 18 lip 2015 (CEST)

Tak jest - dla piłkarzy naszej Ekstraklasy wystarczy obecnie 15 spotkań w tych rozgrywkach. Jeśli chodzi o kluby to tutaj mamy kryteria dla naszych klubów piłkarskich - w skrócie klub musiał zagrać przynajmniej 1 sezon w rozgrywkach co najmniej 3 poziomu rozgrywkowego (czyli do sezonu 2007/08 i reformy nazewnictwa w I, II lub III lidze (zaraz po wojnie wyglądało to pod względem nazewnictwa pewnie jeszcze inaczej, ale tu już nie pomogę, bo tamtejszego systemu rozgrywek zwyczajnie nie znam), a od sezonu 2008/2009 w Ekstraklasie, I lub II lidze) i informacja o tym muszą się w haśle znaleźć wraz ze źródłem. Jeżeli klub jest/był wielosekcyjny i hasło traktuje o wszystkich sekcjach to wówczas wystarczy, że jedna sekcja jest encyklopedyczna (np. w innych dyscyplinach olimpijskich grała w 2-3 najwyższych poziomach ligowych, czy np. wyszkolić późniejszych olimpijczyków, czy chociaż kilku medalistów mistrzostw Polski (nie mamy tutaj sztywnych kryteriów, ale jak chociaż któryś z tych aspektów zostanie spełniony na 99% nie będzie problemów z encyklopedycznością). I jeszcze jedno - samo zgłoszenie do poczekalni nie oznacza jeszcze usunięcia hasła - to tylko rozpoczęcie dyskusji, w której każdy zainteresowany może przedstawić argument za lub przeciw encyklopedyczności danego tworu/osoby - wiele haseł po takiej dyskusji w Wiki zostaje (często zresztą poprawionych). 99kerob (dyskusja) 21:30, 19 lip 2015 (CEST) Jeśli chodzi o KS Wasilków to jak zapewne już widziałeś hasło pozostało na Wiki - gdybym wcześniej zauważył, że dodałeś do niego informację, że klub ten grał na trzecim poziomie rozgrywkowym w latach 90. to sam bym je zresztą zostawił (a gdyby taka informacja była w haśle od razu to nawet bym nie zgłaszał ;)). Z kolei w przypadku Promienia Mońki rzecz jest bardziej skomplikowana - jeśli idzie o sekcję piłki nożnej męskiej to z hasła wynika, że nie grała ona nigdy na trzecim poziomie rozgrywkowym (bowiem III liga od sezonu 2008/2009 jest już czwartym poziomem) - klub być może jest encyklopedyczny ze względu na inne sekcje (z naciskiem na być może, bo zwyczajnie nie wiem), ale te encyklopedyczne sukcesy musiałyby być opisane w haśle, a w teraz ich tam niestety nie ma. 99kerob (dyskusja) 15:09, 28 lip 2015 (CEST)

Emil Gajkoedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:38, 18 lip 2015 (CEST)

Przemysław Mystkowskiedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:40, 18 lip 2015 (CEST)

Jacek Góralskiedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:42, 18 lip 2015 (CEST)

Piast Białystokedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:54, 18 lip 2015 (CEST)

KS Wasilkówedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:55, 18 lip 2015 (CEST)

Promil Białystokedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:56, 18 lip 2015 (CEST)

Promień Mońkiedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:59, 18 lip 2015 (CEST)

Wikipedysta:Krisgola/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:20, 19 lip 2015 (CEST)

Lekkoatletykaedytuj kod

Dzień dobry, dziękuję za miłe słowa. Obecnie jestem na urlopie, wracam za tydzień. Jedynym źródłem, jakie przychodzi mi na myśl, są roczniki "Lekkoatletyki". Mam ich większość, popatrzę po powrocie. Serdecznie pozdrawiam Buldożer (dyskusja) 02:38, 1 sie 2015 (CEST)

Przemysław Mystkowskiedytuj kod

Nedops (dyskusja) 17:31, 4 sie 2015 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Powierzchnia Białegostokuedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 16:56, 4 wrz 2016 (CEST)

Powierzchnia Białegostokuedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 18:15, 8 wrz 2016 (CEST)

Liga lekkoatletyczna sezon 2016edytuj kod

Hej! Uzupełnisz? :) Nedops (dyskusja) 15:35, 8 gru 2016 (CET)

Piłkarski III poziom rozgrywkowyedytuj kod

Jesteś pewien poprawności tej edycji oraz podobnych w innych sezonach? Moim zdaniem nie są one poprawne - w artykułach nazwanych III liga polska... nie chodzi stricte o III ligę, a o III poziom rozgrywkowy, co widać chociażby w szablonie umieszczonym na końcach artykułów. Prawdą jest, że wówczas III poziom stanowiły rozgrywki okręgowe, a skoro za encyklopedyczne uznano opisywanie poziomów od I do III, to w artykule o III poziomie powinny zostać opisane właśnie rozgrywki okręgowe oraz obecnie znajdujące się w tych hasłach play-offy o II poziom. Muri (dyskusja) 12:24, 20 kwi 2017 (CEST)

Już wyjaśniłem, że artykuł powinien dotyczyć trzeciego poziomu. Teraz nie ma w nim ani trzeciego poziomu, ani trzeciej ligi, której wówczas nie było - są play-offy, których nie da się przydzielić do konkretnego poziomu. Dobrze mówisz, że w pewnych okresach w szablonie III poziomu powinno się wydzielić okręgówkę, a co za tym idzie odpowiednie artykuły przenieść pod poprawne tytuły. I skoro już wziąłeś się za poprawki tych artykułów, to proponowałbym przenosiny i dopisanie rozgrywek okręgowych zamiast brnąć w błędy merytoryczne. Muri (dyskusja) 12:49, 20 kwi 2017 (CEST) No i właśnie dlatego, że artykuły sugerują istnienie III ligi, a taka wówczas nie istniała, powinny zostać przeniesione pod poprawne nazwy oraz uzupełnione o właściwe informacje - rozgrywki okręgowe. Do tego zmiany w szablonie III poziomu. Wprowadzanie w błąd to jest teraz, bo III liga w pewnych okresach nie istniała, a III poziomem była liga okręgowa, dlatego to właśnie nie może zostać tak jak jest. Zdania o statystykach klubowych nie rozumiem, bo nie rozumiem jak można uwzględnić coś, co nie istniało - istniał III poziom, czyli klasa okręgowa, nie III liga. Muri (dyskusja) 13:12, 20 kwi 2017 (CEST) Wiem, że nie utworzyłeś i nie nazwałeś tak tych artykułów, ale skoro sprawa jest niejasna i została wykryta, to wypadałoby to dociągnąć do końca i naprawić wspólnymi siłami - jeśli nie nas dwóch, to być może potrzebna będzie dyskusja w piłkarskim wikiprojekcie. Z tego co widzę, to na Wiki nie mamy żadnego artykułu o nazwie X poziom rozgrywkowy..., więc lepiej w to nie iść. Powinniśmy trzymać się nazw rozgrywek na danym poziomie, tylko tu pojawia się problem, bo z tego co się orientuję, to w tamtych czasach był niezły misz-masz i dowolność nazewnicza w źródłach - nie było sformalizowanej nazwy klasa/liga okręgowa, stosowane były one zamiennie. Mamy jednak artykuł liga okręgowa (1957–1966), dlatego zaryzykowałbym nazwy Liga okręgowa w polskiej piłce nożnej (19xx) i w szablonie również umieścił te artykuły pod nagłówkiem Liga okręgowa. Muri (dyskusja) 15:35, 20 kwi 2017 (CEST) Widzę, że jednak zrobiłeś inaczej i poszedłeś w Trzeci poziom ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce (19xx). Moim zdaniem to nie jest dobre posunięcie, bo wprowadza niekonsekwencję nazewniczą... Muri (dyskusja) 15:54, 20 kwi 2017 (CEST) Napisałeś do mnie o 15:16, odpisałem Ci o 15:35, a zmiany zacząłeś wprowadzać o 15:39, gdy już miałeś odpowiedź ode mnie! Jeśli chcesz pozostać przy poziomie w nazwie, to i tak moim zdaniem jest niekonsekwencja względem kategorii, którą wypadałoby poprawić - Kategoria:Trzeci poziom rozgrywek piłkarskich w Polsce, Trzeci poziom ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce (rok). Nie wiem skąd bierze się u Ciebie mania pisania wszystkich wyrazów w określeniach lig majuskułami, ale proszę, byś unikał zbędnych wersalików i pisał po prostu klasa/liga okręgowa/wojewódzka. Co do szablonu, to ja zastosowałbym właśnie te nazwy i dodatkowo wydzielił dwa okresy w ten sposób, że kolejność byłaby następująca: III liga - liga okręgowa - III liga - liga okręgowa - II liga. Które dwa sezony to klasa wojewódzka? Muri (dyskusja) 16:16, 20 kwi 2017 (CEST) Masz rację, po tak dokładnym podziale w szablonie rzeczywiście wyglądałoby to słabo. W tej sytuacji, jeśli nadal chcemy opisywać te rozgrywki, chyba najbezpieczniej będzie pozostać przy trzecim poziomie w nazwie tam, gdzie nie mieliśmy do czynienia z III ligą. Co do tabel okręgówki, to mamy skąd je przepisać. ;) I jeszcze raz proszę, abyś unikał zapisów z wersalikami Liga/Klasa Okręgowa/Wojewódzka - to nie są żadne nazwy własne. Muri (dyskusja) 16:47, 20 kwi 2017 (CEST) Za szybko chcesz wprowadzić zmiany i popełniasz błędy. Skoro artykuły mają trzeci poziom w nazwie, to nie pisz we wstępach, że nie odbywały się rozgrywki na poziomie makroregionalnym, tylko napisz czym były rozgrywki III poziomu - po prostu. Poziom makroregionalny, przy takim tytule artykułu, nie jest jego tematem. W linijce zaczynającej się od Eliminacjach do II ligi chyba czegoś brakuje, żeby była ona zdaniem napisanym poprawnie po polsku. I sprawdzaj lata, bo w haśle o 1959 widnieje 1960... Muri (dyskusja) 18:17, 20 kwi 2017 (CEST) Ja tak wyobrażam sobie te artykuły. Co sądzisz? Muri (dyskusja) 21:05, 20 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:15, 10 maj 2017 (CEST)

Odp:Okr.rozgr.woj.podl.piłka nożnaedytuj kod

Odp:Okr.rozgr.woj.podl.piłka nożna

Witam, po prostu zauważyłem w DNA że taki artykuł istnieje i z doskoku poprawiłem, a ta zamiana dywiz na półpauzy to efekt użycia zmodyfikowanego WP:SK, a co do poprawy nazw disfixerem to nikt nigdy do mnie nie napisał, że niektóre przekierowania można zostawiać. Przykro mi, ale nie mam dostępu do takich książek. Pozdrawiam serdecznie, --Andrzej94 (dyskusja) 13:05, 26 maj 2017 (CEST)

Wikipedysta:Krisgola/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 20:07, 26 maj 2017 (CEST)

Odp. Pytanie o tabele OZPN Suwałkiedytuj kod

Mam tylko dostęp do tabel z tej strony: https://s2.fbcdn.pl/5/clubs/40695/data/docs/pomorzanka-statystyka-1955-2011.pdf Korzystam z nich na swojej stronie internetowej: http://vegoria.futbolowo.pl/menu,11,tabele-1988-89-2007-08.html Chciałbym utworzyć artykuły z historii rozgrywek okręgowych woj. olsztyńskiego, ale sam mam problem ze znalezieniem tabel. Na razie posiadam dostęp do tabel rozgrywek III ligi okręgowej i klasy okręgowej woj. olsztyńskiego 1945-1969/70 z portalu goxo.pl. Został on usunięty, ale strona znajduje się w archiwum na archive.org.Może masz dostęp do jakichś tabel z lat 1970-1998? Mam jeszcze jedną uwagę - w sezonie 1979/80 najwyższa klasa rozgrywkowa w woj. suwalskim nazywała się klasa okręgowa. Pzdr. Pawel wegorzewo (dyskusja) 14:14, 29 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:27, 10 cze 2017 (CEST) 

Ad:Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. podlaskiego (2017/2018)edytuj kod

Ad:Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. podlaskiego (2017/2018)

Jako że zainicjowałeś ten artykuł tak wcześnie może zainteresuje Cię wikinews. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 23:12, 16 lip 2017 (CEST)

Odp. Warm.-maz. rozgrywki okręgoweedytuj kod

Dzięki za szablon, zrobiłem stare sezony w formie bloków, ponieważ jak widać w artykule o W-MZPN nie mam wielu tabel najwyższej klasy rozgrywkowej z woj. olsztyńskiego i elbląskiego, tym bardziej niższych klas (mam dostęp do pojedynczych tabel klas A, B i C ze stron www klubów piłkarskich). Jeśli ktoś będzie w przyszłości miał takie dane, to mogę rozdzielić na poszczególne sezony. Pawel wegorzewo (dyskusja) 18:41, 24 lip 2017 (CEST)

Wikipedysta:Krisgola/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:18, 18 maj 2018 (CEST)

Odnośnie okręgowych rozgrywek woj.wilenskiegoedytuj kod

Zajrzyj pod ten link https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publication/345824#structure Na pewno będzie pomocny(Tygodnik Sportowy-Krakow)dużo wyników klas A i B Wil.OZPN

Kubala83 (dyskusja) 14:31, 21 lip 2018 (CEST)

Kresowe OZPNedytuj kod

Witam, przejrzałem przypadkowo Twój brudnopis i jestem pełen podziwu, że udało Ci się zebrać tyle kresowych klubów z miasteczek (szczególnie z północy). Czy będziesz pisał także o reszcie kresowych OZPN, np. o stanisławowskim i poleskim? Jeszcze dodam, że w spisie wileńskich klubów brakuje zakładowego Elektritu ;) Pozdrawiam! Lechita (dyskusja) 15:54, 12 sie 2018 (CEST)

PP 1993edytuj kod

Hej. Mam pytanie do Ciebie, bo widzę, że tworzyłeś hasło Jagiellonia Białystok w sezonie 1993/1994. Czy dysponujesz może składem Jagiellonii w pucharowym meczu ze Stalą Sanok z tego sezonu? Lowdown (dyskusja) 12:30, 24 lis 2018 (CET)

Jestem daleko od Białegostoku, więc jeśli mógłbyś w wolnym czasie, to proszę sprawdź to dla mnie - przy czym nie jest to nic bardzo pilnego. Pytam o to dlatego, że tworzę hasło o Stali Sanok w Pucharze Polski. Ten mecz odbył się w Sanoku 6 października 1993. W dwóch lokalnych źródłach nie ma składu Jagi, więc może byłby do odtworzenia z tych białostockich. Pzdr. Lowdown (dyskusja) 20:28, 24 lis 2018 (CET)

Druga Świątyniaedytuj kod

Taką a nie inną datę budowy wpisałem wyłącznie w oparciu o źródło, z którego korzystałem. Niemniej jednak powodowany Twoją wiadomością poszukałem innych źródeł (muszę tu nadmienić, że niestety nie dysponuję Biblią) i znalazłem informacje o tym, że faktycznie świątynię zbudowano w latach 537 p.n.e.-516 p.n.e.. Dokonałem więc odpowiedniej zmiany w haśle o tej budowli. Swoją drogą wielu ludzi edytowało ten artykuł tuż po tym, jak go opublikowałem i ciekawe, że nikt wtedy nie zwrócił uwagi na rzekomą nieprawdziwość daty. Dalkentis (dyskusja) 18:21, 13 kwi 2019 (CEST)

Pomorzanka Sejnyedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 15:53, 14 sie 2019 (CEST)

Trzeci poziomedytuj kod

Hej. Jeśli masz na myśli sezony 1948/1949, 1949/1950, 1950/1951, 1951, 1952, to według mnie nazwa może zostać taka jak utworzyłem czyli "Trzeci poziom ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce", gdyż faktycznie był to trzeci poziom. Analogicznie istnieje np. Trzeci poziom ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce (1964/1965) i nikt tego nie zmienia. Natomiast w treści powyższych haseł do 1952 usunę określenie "III liga" gdyż faktycznie może to być mylące w kwestii ścisłego nazewnictwa. Trudno te hasła przenosić pod konkretną nazwę (Klasa A, Klasa I), gdyż jest to niejasne do końca jak były nazywane. Dlatego "Trzeci poziom..." wydaje się odpowiednie. Znalazłem źródła i opisałem te sezony w woj. rzeszowskim, zaś reszta województw pozostaje do uzupełnienia. Lowdown (dyskusja) 07:32, 22 sie 2019 (CEST)

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. wileńskiego (1930)edytuj kod

mecz 77 pp – 78 pp rozegrano 1 czerwca, mecz Ognisko – 78 pp rozegrano 14 czerwca i zakończył się on zwycięstwem gospodarzy 3:2, mecz 77 pp – 1 pp rozegrano 15 czerwca, mecz 77 pp – ŻAKS rozegrano 19 czerwca w Boże Ciało, mecz ŻAKS – Lauda rozegrano 9 a nie 10 sierpnia itd., poprawiłem daty i wyniki, uzupełniłem tabelę o brakujący wynik... mam jednak wątpliwości, po pierwsze decydował stosunek bramek, a 78 pp ma lepszy niż Lauda więc powinien być wyżej w tabeli (co byłoby sprzeczne z kolejnością podaną w PS - więc coś nie gra), po drugie w podawanych tabelach liczyły się mecze Pogoni bowiem w końcu sierpnia Ognisko miało 21 punktów i rozegrało jeszcze 28 sierpnia powtórzony mecz z Makabi, wygrywając 4:2, mam też pytanie o źródło walkoweru w meczu Makabi - 1 pp (na boisku 1:0) i wynik meczu ŻAKS - 78 pp (nie udało mi się znaleźć). Pozdrawiam Jarosław Owsiański (jarek.o@poczta.fm) Jarek O (dyskusja) 00:29, 13 lis 2019 (CET)

Jeszcze mała uwaga, tabela nie bilansowała się i nadal nie bilansuje, moim zdaniem przy tych wynikach Ognisko powinno mieć 18 bramek straconych, a 77 pp - 40 bramek straconych, natomiast Makabi stosunek bramek 32-15. Jarek O (dyskusja) 00:50, 13 lis 2019 (CET) W takim razie poprawię tabelę pod względem sumy goli zdobytych i straconych, chętnie wymienię uwagi i dopisze Pana do książki o sezonie 1930 (czwarta część serii Polska Liga Piłki Nożnej) w zakresie konsultacji dotyczącej rozgrywek w okręgu wileńskim. Książka powinna ukazać się przed świętami wielkanocnymi. Oczywiście musiałby pan podać swoje imię i nazwisko bo trudno dziękować pseudonimowi. Zapraszam do kontaktu mailowego bo kilka spraw chciałem jeszcze przedyskutować. Pozdrawiam raz jeszcze. Jarosław Owsiański 31.183.133.71 (dyskusja) 21:38, 13 lis 2019 (CET)

Prośba o mapy trasedytuj kod

Poprawiłem trochę ten artykuł (dzięki za zdjęcie, proszę o więcej zdjęć również innych sportowców), a przy okazji mam prośbę o mapy do tych tras → 1, 2, 3. Z góry dziękuję i pozdrawiam. HaB >dyskusja< 14:40, 15 mar 2020 (CET)

Odp:Re Trasy Bstokedytuj kod

Odp:Re Trasy Bstok
 1. Trasą Generalska i Niepodległości bez problemu, OK!
 2. Kopernikowska Twoim i moim zdaniem trasa przebiega aktualnie: od Popiełuszki (ronda-tunel) z (Trasą Niepodległości) - Kopernika - Zwierzyniecka i dalej Piastowska ... aż do Trasy Generalskiej (DK 65). W przyszłości może biec w kierunku na Starosielce nad lub pod torami (Rail Baltica).
 3. Trasa W-Z w Białymstoku (W-wa ⇔ Zabudów) to melodia przyszłości (powiązanie z Via Carpatia), natomiast nazwa adekwatna dla odróżnienia od Trasa W-Z w Warszawie.
 4. proponuje oznaczać tworzone pliki tras należące do obwodnic Białegostoku:

Generalska trasa, Białystok (2020); Niepodległości trasa, Białystok (2020); Kopernikowska trasa, Białystok (2020) pozwoli to automatycznie je sortować w Category:Ring roads in Białystok. Takie oznaczenia pozwolą w przyszłości dodawać nowe warianty tras (w przypadku ich zmian) wg roku ich realizacji. HaB >dyskusja< 18:10, 16 mar 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Krisgola" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy