Dyskusja wikipedysty:Kronikarz56


Dyskusja wikipedysty:Kronikarz56 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Prośba o źródłaedytuj kod

Mam kilka uwag co do hasła Cleo_Sertori_(postać) Proszę Cię, dodaj w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie napisane. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu hasła proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Dla pełności informacji napiszę jeszcze, że o ile w haśle występują tezy kontrowersyjne, dyskusyjne lub drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także danych liczbowych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. Pamiętaj iż inne Wikipedie nie są wystarczającymi źródłami (jednak często wskazują na wartościowe źródła). Proszę, przeczytaj o wp:POV i wp:OR (kliknij na link). W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, -- Bulwersator (dyskusja) 13:36, 12 lip 2011 (CEST)

Ad:Cleo_Sertori_(postać)edytuj kod

Ad:Cleo_Sertori_(postać)

Podpowiem. "Postać niezwykle ciekawa i godna podziwu." i podobne łamią wp:POV. Ponadto całe hasło łamie wp:WER i wp:OR -- Bulwersator (dyskusja) 14:22, 12 lip 2011 (CEST)

Hasłoedytuj kod

"opierając się na jedynie na artykułach z Wikipedii (Wikipedia nie jest wystarczajacym źródłem) i własnej wiedzy (wp:OR)". Dochodzi jeszcze do tego problem z wp:ENCY. Niestety w takiej formie nie ma dużych szans. -- Bulwersator (dyskusja) 14:30, 12 lip 2011 (CEST)

Cleo Sertori (postać)edytuj kod

-- Bulwersator (dyskusja) 14:33, 12 lip 2011 (CEST)

Poczekalniaedytuj kod

Wrzuciłem do poczekalni, jeśli zostanie uznane że spełnia wp:ENCY będzie można poprawić, może zostanie -- Bulwersator (dyskusja) 14:33, 12 lip 2011 (CEST)

Już tłumaczęedytuj kod

Na Wikipedii obowiązują pewne zasady, obowiązują z różnych przyczyn - jak chcesz to wyjaśnię

 • wp:OR "Wikipedia nie jest miejscem na prezentację własnych przemyśleń, czy publikację wyników badań po raz pierwszy."
 • wp:WER "Podstawowym kryterium umieszczania treści w Wikipedii jest weryfikowalność. Oznacza to, że czytelnicy Wikipedii powinni mieć możliwość sprawdzenia, czy zamieszczone tu materiały zostały wcześniej opublikowane przez wiarygodne źródła."
 • wp:ENCY - nie wszystko może być opisane
 • usuwanie - tak, jeśli hasło nie spełnia tych norm to zostanie usunięte
 • -- Bulwersator (dyskusja) 14:52, 12 lip 2011 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Mordaunt (postać)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Mordaunt (postać). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Mordaunt (postać)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Kronikarz56/Mordaunt (postać), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • wykazać znaczenie postaci dla kultury masowej (encyklopedyczność)
 • nie publikujemy twórczości własnej - więc wszystkie informacje muszą pochodzić ze źródeł wtórnych (publikowanych opracowań tematu)
 • podać weryfikowalne źródła publikowanych informacji
 • język artykułu powinien mieć encyklopedyczną formę

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Tomasz Wachowski (dyskusja) 06:35, 4 gru 2012 (CET)

D'Artagnanedytuj kod

Dzień dobry. Dziękujemy za poszerzenie hasła.

Czytając Twój tekst uwagę zwraca duża liczba kolokwializmów i potocznych określeń, które w encyklopedii są niedopuszczalne, podobnie jak wszelkie odautorskie wtrącenia i oceny typu "jak widzimy", "niezwykle", "nadzwyczaj", "wydaje się" itp. To bardzo ważne, bo Twój artykuł jest naprawdę długi, tak więc jego poprawienie wymaga sporej ilości czasu.

Proszę również o nienadużywanie słowa "jednakowoż". Dziękuję, Cancre (dyskusja) 19:53, 16 sty 2013 (CET)

Cleo Sertori (postać)edytuj kod

Marcelus (dyskusja) 08:47, 7 lut 2013 (CET)

Hamlet (postać)edytuj kod

Witaj. W Wikipedii mamy już całkiem duży artykuł Hamlet i nie ma potrzeby pisania następnego. Niektóre treści możesz dodać do tamtego. Dlatego nie kasuję, lecz przeniosłem Ci do Brudnopisu Wikipedysta:Kronikarz56/Hamlet (postać). Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 17:33, 10 mar 2013 (CET)

Poloniuszedytuj kod

Podaj źródła.--J.Dygas (dyskusja) 20:57, 10 mar 2013 (CET)

Źródłaedytuj kod

Zauważyłeś że brakuje ci potwierdzenie w arcie.Popraw się--J.Dygas (dyskusja) 21:00, 10 mar 2013 (CET)

Poloniusz i inneedytuj kod

Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję. Doctoredyskusja 00:46, 21 mar 2013 (CET)

Franciszek Murekedytuj kod

Emptywords (dyskusja) 00:25, 2 kwi 2013 (CEST)

Ad:Franciszek_Murekedytuj kod

Ad:Franciszek_Murek

Dlaczego usunąłeś informacje że trwa dyskusja nad usunięciem? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:51, 2 kwi 2013 (CEST)

Mordaunt (postać)edytuj kod

Doctoredyskusja 01:35, 25 sie 2013 (CEST)

Abbie Busoniedytuj kod

Lepiej tekst wpisz do artu o Dantesie, a z Abbie Busoni będzie redir. Postać podwójnie fikcyjna raczej nie jest encyklopedyczna. Ciacho5 (dyskusja) 20:12, 9 wrz 2013 (CEST)


Dodatkowo zwrócę uwagę, że nie tytułujemy tak artykułów. Imię Nazwisko to podstawa, a wyróżnik (ksiądz) dodajemy tylko, jeśli są inne postacie o tym samym imieniu i nazwisku. Ciacho5 (dyskusja) 20:14, 9 wrz 2013 (CEST)

Faraon (okręt)edytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 20:42, 9 wrz 2013 (CEST)

Okrętyedytuj kod

Niezależnie od wszystkiego, Faraon nie był okrętem (lecz statkiem handlowym), a Panna Amelia tez raczej statkiem przemytniczym niż okrętem. Ciacho5 (dyskusja) 18:25, 10 wrz 2013 (CEST)

Lucjan Debrayedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 06:52, 21 wrz 2013 (CEST)

Luigi Vampaedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 09:20, 5 paź 2013 (CEST)

Pokémon 5: Bohaterowieedytuj kod

Bardzo proszę, abyś zaprzestał dodawania takiej treści do ww. artykułu. Wikipedia nie jest stroną fanowską, opisy utworów powinny koncentrować się na wpływie na rzeczywistość i analizie krytycznej. Opis fabuły (też pisany na poważnie, bez "ciekawostek", dywagacji w stylu "kto kogo pocałował" itp.) winien być punktem wyjścia dla tego typu rozważań, nie celem samym w sobie. Zastosowane przez Ciebie uźródłowienie jest niedopuszczalne - serwisy tworzone przez użytkowników (jak wiki na Wikii) nie spełniają definicji wiarygodnego źródła wg zasady weryfikowalności. Przestudiuj zasady i zalecenia, przeczytaj może kilka poważniejszych tekstów z zakresu krytyki filmowej i literackiej, i dopiero wtedy ponownie spróbuj rozwijać artykuły w tej dziedzinie. --Teukros (dyskusja) 18:58, 5 mar 2015 (CET)

Cześć!edytuj kod

Hej, przejrzałem Twoje edycje i widzę, że bardzo się starasz. Podejrzewam, że Twoja praca przy Wikipedii zabrała wiele czasu, niestety wiele dokonywanych przez Ciebie zmian nie spełnia wymagań jakie są stawiane przy budowie tej encyklopedii. Wycofałem zmiany w haśle "Pokémon 5: Bohaterowie", gdyż sprawiają wrażenie twórczości własnej (później zauważyłem, że sekcja "Fabuła filmu" była wcześniej dwa razy usuwana). Wikipedia nie jest miejscem na twórczość własną, ponieważ projekt ten nie jest źródłem pierwotnym. Wszystkie informacje, które znajdują się w encyklopedii powinny opierać się na wcześniej rozpowszechnionych źródłach. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 02:27, 10 lip 2015 (CEST)

Dlaczego po raz czwarty dodałeś do artykułu opis fabuły, mimo że wielokrotnie informowano Cię o błędach jakie popełniasz (proszę abyś odpowiedział)? Czytają Twoją stronę dyskusji zauważyłem, że już zwracano Ci uwagi dotyczące nie tylko artykułu "Pokémon 5: Bohaterowie" ale też w wielu innych (np. hasło "Cleo Sertori (postać)" usuwane było siedem razy* z czego trzy razy znalazło się w Poczekalni gdzie ani razu nie wziąłeś udziału w dyskusji). Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 18:59, 10 lip 2015 (CEST) *nie mam pewności czy za każdym razem artykuł był Twojego autorstwa ale jeśli chodzi o zgłoszenie do Poczekalni to byłeś o tym informowany dwa razy

Moje artykułyedytuj kod

Uważam, że jestem tutaj potraktowany niesprawiedliwie. Wiele artykułów na Wikipedii, dotyczących filmów i książek, jest pisanych niegramatycznie i nikt jakoś do teraz ich nie usunął ani nie poprawił. Ja zaś staram się jak mogę, by jak najciekawiej podzielić się swoją wiedzą na temat książek lub filmów i co dostaję w zamian? Rozumiałbym, gdybym miał poprawić artykuł opisujący fabułę filmu "Pokemon 5 - Bohaterowie", ale usuwanie go uważam za chamstwo z waszej strony i nie zgadzam się na takie traktowanie. Jeśli coś w nim mam poprawić, to proszę bardzo. Już i tak poprawiłem go bardzo mocno, mogę go poprawić jeszcze mocniej, ale chcę, by moje wysiłki nie poszły na marne i artykuł pozostał. Mam do tego prawo. 11:38, 11 lip 2015‎ Kronikarz56 podpisał Doctore→∞ 20:31, 14 lip 2015 (CEST)

 • Ponieważ dostałeś sporo uwag odnośnie pisanych przez Ciebie haseł, nie zastosowałeś się do nich więc moja wypowiedź nie będzie kolejną poradą a ostrzeżeniem:
Nie, nie masz do tego prawa. Nie masz prawa w Wikipedii do pisania czegokolwiek, w jakiejkolwiek formie, na dowolny temat. Masz prawo do tworzenia treści zgodnych z założeniami tego projektu. Obowiązują tutaj zasady, w szczególności zasada umieszczania encyklopedycznych treści, z podanie odpowiednich źródeł. Hasła przez Ciebie tworzone warunków tych nie spełniają, co może (i obawiam się, że będzie) skutkowało zgłoszeniem ich do usunięcia. Z kolei nagminne wprowadzanie haseł łamiących zasady Wikipedii może zakończyć się blokadą konta. Doctore→∞ 20:31, 14 lip 2015 (CEST)

Trudno, uważam, że jestem traktowany niesprawiedliwie i wasze argumenty do mnie nie docierają. Dzielę się swoją wiedzą na Wikipedii i jeszcze mnie za to spotyka karcenie. No cóż... Skoro wasze surowe i niesprawiedliwe zasady nie pozwalają mi na stworzenie wielu haseł np. fabuły do filmu "POKEMON 5" to już trudno. Nie będę więcej się wysilał. Stworzyłem jednak obecnie kilka haseł na temat postaci z powieści Dumasa. Robiłem wszystko, by brzmiały one encyklopedycznie. Stworzyłem już wiele artykułów na podobny temat i zostały one zatwierdzone. Liczę na to, że te, które dzisiaj stworzyłem, również zostaną zachowane. W końcu są pisane w tym samym stylu, który został zaakceptowany w poprzednich mych hasłach na temat postaci Dumasa.

Grimaud, Bazin‎, Serenaedytuj kod

Witaj. Stworzyłeś dziś trzy hasła, który z pewnością poświęciłeś dużo czasu: Grimaud, Bazin‎, Serena, jednakże wszystkie mają ten sam mankament - nie widać w nich encyklopedyczności. Należy wskazać ich odniesienia na (pop)kulturę, przenikanie do innych mediów czy inny szerszy oddźwięk. Postaraj się dodać stosowne źródła, najlepiej w formie przypisów. W przeciwnym razie hasła raczej zostaną usunięte po dyskusjach w Poczekalni. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 15:27, 14 lip 2015 (CEST)

Dokonałem poprawek i mam nadzieję, że teraz z moimi nowymi artykułami wszystko jest w porządku. Jeśli jednak coś tam jeszcze z nimi nie tak, mogę to poprawić na bardziej encyklopedyczny styl.

Nowe artykułyedytuj kod

Dokonałem poprawek do moich nowych artykułów na temat Serena (postać) oraz na temat postaci z powieści Dumasa. Mam nadzieję, że wszystko teraz z nimi jest jak należy. Jeśli jednak muszę nieco skrócić tekst lub poprawić język, to proszę mi powiedzieć. Chciałbym, by te artykuły zostały zachowane, w końcu napracowałem się nad nimi i chcę się szczerze podzielić swoją wiedzą na temat tych postaci - a uważam, że może ona być ciekawa dla miłośników powieści Dumasa. Stworzyłem zresztą wiele artykułów o postaciach z powieści Dumasa i liczę na to, że te też zostaną. Prócz tego chciałbym zachować ten artykuł o postaci Sereny z "Pokemonów". W końcu wiele postaci z tego anime jest tu opisanych. Chciałbym, by i opis tej panny pozostał. Mam nadzieję, że moja praca zostanie doceniona. Zaznaczam, że jeśli muszę coś poprawić w języku czy stylu, oczywiście zrobię co w mojej mocy, by się dostosować do zasad Wikipedii.

Kilka infoedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek "Masz nowe wiadomości", który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem "Masz nowe wiadomości", tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Pozdrawiam. --The Polish (query) 15:15, 23 lip 2015 (CEST)

Twoje nowe artykułyedytuj kod

Hej, raczej hasła które tworzysz nie są encyklopedyczne, zobacz WP:ENCY. Według mnie postacie te powinny być opisane w artykułach zbiorowych, tak jak mamy np. Postacie ze świata Warcraft. Pamiętaj o źródłach, należy je dodawać najlepiej w formie przypisów (można użyć gadżetu który znajduje się na pasku narzędzi). Pozdrawiam. --The Polish (query) 17:05, 23 lip 2015 (CEST)

Muszkieterowie (seria)edytuj kod

Dzieki za twoje poprawki do hasła. Masz może źródło do fragmentu: "Według niektórych źródeł Dumas napisał również krótkie dzieła o tytułach "Śmierć Aramisa" oraz "Syn Portosa", które nawiązują do jego trylogii o muszkieterach"? Tomasz Raburski (dyskusja) 11:24, 7 sie 2015 (CEST)


Niestety, nie mam. Znalazłem te wiadomości na jakieś anglojęzycznej stronie, ale link do niej kompletnie mi zaginął.

Edytowanie na Wikipediiedytuj kod

Proszę dodawaj źródła w postaci przypisów. Sklejasz tekst w całość. Źle się czyta. Opis fabuły nie powinien być taki długi. Krótko, zwięźle i na temat. --Milagros Aal (dyskusja) 20:45, 30 sie 2015 (CEST)

7 wspaniałychedytuj kod

Edycje bez źródeł będą cofane. Kropka. Ciacho5 (dyskusja) 20:25, 29 gru 2015 (CET)

 • A oszukańcze uźródławianie jest jeszcze gorsze.

Poza tym Wikipedia jest encyklopedią i nie jest konieczne opisywanie drugo i trzeciorzędnych postaci w tak dokładny sposób. Ciacho5 (dyskusja) 13:01, 30 gru 2015 (CET)

Trylogia o muszkieterachedytuj kod

Zmiany w linkach były sprzeczne ze zwyczajem i techniką Wiki. Nie powtarzamy, jeżeli tekst linku jest tożsamy z linkiem, stosujemy przyrostki itp.

[[Atos]]em, [[Ludwik XVI]] itp są poprawne. Ciacho5 (dyskusja) 13:34, 14 lut 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kronikarz56" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy