Dyskusja wikipedysty:Krzysiu/Archiwum 13


Dyskusja wikipedysty:Krzysiu/Archiwum 13 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Krzysiu Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Tabela na WTP

Słuchaj, co Ci nie pasuje w tabeli, którą dodałem na stronie WTP, cały czas ją usuwasz(cie) i chciałbym chociaż poznać powód.--Tytus511 (dyskusja) 09:11, 9 paź 2010 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Michał Sobkowski

Ad:Dyskusja wikipedysty:Michał Sobkowski

Cieszę się, że wszystko jest ok. Zgadzam się, że napisałeś formalnie, krótko treściwie, ale pisanie w formie bezosobowej do konkretnej osoby ma wydźwięk bardzo oficjalny. Jak pismo z urzędu. IMHO dużo lepsze jest np. "Pamiętaj proszę o podawaniu przyczyn usunięcia". Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:05, 9 paź 2009 (CEST)

Witaj, tu z tej strony BG0710. Mam do ciebie prośbę: dodaj parę wiadomości o Bogdanie Wojciechu Ficku,ok??

Re: Język śląski

Witaj, rzeczywiście w tej edycji robot wykonał nieprawidłową operację, jednak wynikało to z mojego gapiostwa. Jeśli spojrzałbyś w mój wkład z okresu, w którym działał bot, to dostrzegłbyś, że Aloha działała w trybie półautomatycznym i równolegle do niej pracowałem również ja. Przepraszam za ten błąd i już zaciągam robota do przejrzenia wszystkich edycji z wczorajszej pracy. Dziękuję za zgłoszenie i pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 20:47, 11 paź 2009 (CEST)

Kategoria:Zamki Śląska Opolskiego

Witam. piszę akurat do Ciebie, bo nie wiem do kogo napisać - spójrz na to "Kategoria:Zamki Śląska Opolskiego" i "Kategoria:Zamki w województwie opolskim" - kategoria grupuje te same obiekty, to jest dubel - bo Śląsk Opolski i województwo opolskie to praktycznie to samo (nie wnikając w niewielki skrawek terytorium). Ma to sens? zgłosić to do Poczekalni? --Pudelek (dyskusja) 12:54, 17 paź 2009 (CEST)

Wikipedia:Test PA

Rzuć okiem na pytania i odpowiedzi - nie chciałbym pod twoją głową zostawiać bubla :) W stopkach pod stronami jest tylko link do cc, ale chyba nie da się tego napisać tak, żeby nie myliło, a żeby tekst nie był zniechęcający. Może do porad dać - "Jeżeli nie masz pewności, nie kopiuj" czy coś w tym stylu. Pozdrówka. Przykuta (dyskusja) 14:40, 17 paź 2009 (CEST)

A, to na CC też źródła nie trzeba. To co z GFDL - teraz out, tak właśnie początkowo chciałem zrobić - będzie mniej szumu, tylko na stronie zasady GFDL cały czas wisi. W szablonach zapytań o zgodę GFDL też wisi. Na razie bym zostawił. Przykuta (dyskusja) 16:54, 17 paź 2009 (CEST)

Szablon:Miasto_infobox

Witam, piszę do Ciebie jako ostatniego edytora i blokującego Szablon:Miasto_infobox. Przyjrzyj się jak wygląda tren infobox na stronie jakiegoś miasta. Konkretnie chodzi mi o końcową część wyświetlającą adres urzędu miasta. Trochę dziwnie wygląda brak wyraźnego rozdzielenia adresu/ulicy (adres_um) od kodu pocztowego (kod_poczt_um).
Chyba zgodzisz się, że wstawienie tam przecinka "Rynek 16, 43-190 Mikołów" albo jeszcze lepiej złamania linii
"Rynek 16
43-190 Mikołów"
przejrzyściej wygląda niż coś takiego "Rynek 16 43-190 Mikołów"

Można by również pomyśleć nad automatycznym liczeniem gęstości zaludnienia. Coś takiego jest w angielskiej wersji, gdzie po wstawieniu "auto" zamiast liczby samo oblicza gęstość. Ale to już tak na uboczu tego co chciałem napisać.

Pozdrawiam AdiS (dyskusja) 17:14, 21 paź 2009 (CEST)

Kapela

Hej, dlaczego to wycofałeś? Na taką grupę muzyczną mówi się kapela. Wpisz sobie w Google kapela RAC i będziesz miał masę wyników, wpisz grupa RAC, a nie znajdziesz żadnego (oprócz grupy fanowskiej na LastFM). Sformowanie "Grupa RAC" brzmi tak jakby brzmiało "Orkiestra rockowa" Marmale (dyskusja) 07:24, 1 lis 2009 (CET)

OK Kolego, szanuję Twoją decyzję jako administratora, jednak się z nią absolutnie nie zgadzam. Tak się składa, że dość dobrze znam środowisko RAC i nikt tutaj nie używa synonimów "grupa", czy "zespół", a słowo "kapela" jest tu używane ze względu na niszowość i często zmienianych wykonawców, którzy są zaangażowani w kilka projektów na raz. Niech będzie błędnie, niepoprawnie i bez żadnych źródeł. Jednak chciałbym, żebyś miał świadomość, że pomimo Twoich niewątpliwie dobrych chęci brzmi to koślawo i nieprawidłowo. Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 19:36, 1 lis 2009 (CET) No widzisz, nie jest to formalnie "grupa muzyczna", bo muzycy związani ze sceną występują w różnych "zespołach" i umawiają się między sobą na nagranie jakiegoś materiału w ramach różnych "kapel" - projektów. I tak, w wielu kapelach RAC może występować ten sam perkusiststa, basista czy wokalista, który nie jest częścią jako takiej "grupy", bardziej środowiska! Dlatego określenie "kapela" jest tu jak najbardziej poprawne, zespół jest w tym przypadku określeniem perioratywnie nieodpowiednim. Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 19:58, 1 lis 2009 (CET) Szkoda, że się tak uparłeś. Subiektywnie wydaje mi się, że jednak na szkodę Wikipedii, ale OK. Zakończmy ten merytoryczny spór bo dla przeciętnego użytkownika Wikipedii jest obojętny. Pytanie tylko, czy Wikipedia ma być dla przeciętniaków. Z mojej strony również EOT, podjąłeś decyzję. Marmale (dyskusja) 20:19, 1 lis 2009 (CET) I tak na marginesie, znaczenie słów kapela i grupa w słowniku języka polskiego. Moim zdaniem bardziej pasowałoby słowo "kapela". Marmale (dyskusja) 08:42, 2 lis 2009 (CET)

Re: Puk, puk.

W pierś się uderzam - to z dzisiejszego roztrzepania. Dzięki za przywołanie do porzadku. Pozdrawiam Astromp (dyskusja) 21:12, 3 lis 2009 (CET)

Kod

Co do kodu to nie wiem, mam Chrome 3 i często mi wyskakują kawałki kodu w różnych częściach stron na Wikipedii :/ a co nowych wątków - dziękuję za informację, naprawdę nie wiedziałam. Beatace (dyskusja)

brak logowania

Hej czy możesz odezwac sie do mnie na GG ? --Adamt rzeknij słowo 21:16, 7 lis 2009 (CET)

Odp:15 Shobal Clevenger

Odp:15 Shobal Clevenger
sorry, zagapiłem się :-) dzięki za zwrócenie uwagi. Filip em 23:08, 13 lis 2009 (CET)

Wygasłe archiwum gazet

Witam.

nurtuje mnie pewien problem - dajemy link do jakiegoś artykułu w gazecie, a po jakimś czasie ów artykuł znika. czy jest zatem dopuszczalne zrobienie "zdjęcia" danego artykułu póki on jeszcze istnieje i wrzucenia w miejsce wygasłego linku (oczywiście po usunięciu wszelkich fragmentów chronionych prawem autorskim, np. jakiś ikonek programów, gdybyśmy robili print screena w jakiejś przeglądarce i zostawieniu samego artykułu)? pozdrawiam Pudelek (dyskusja) 13:31, 16 lis 2009 (CET)

a jakie prawa autorskie w tym momencie łamię? czy np. zdjęcie cyfrówką artykułu gazety (nie internetowej) też łamie prawa autorskie? --Pudelek (dyskusja) 14:08, 16 lis 2009 (CET) racja, przecież to tak jakbym fotografował ksiażkę. Z drugiej strony nie pomyślałem - skoro mam wersję papierową gazetę to przecież można dać normalny przypis do niej a nie robić jakieś zdjęcia... --Pudelek (dyskusja) 14:19, 16 lis 2009 (CET)

Re: grafika na medal

zrozumiałem to że ma być autor zgłoszenia nie grafiki...

Wyrazy zakończone na -x

Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tej uchwale RJP, a znałem starą normę, która mówiła o tym, żeby -ks- wstawiać tylko przed zmiękczeniem, a więc np. Hortex, Hortexu, ale Horteksie, analogicznie do Potomac, Potomacu, ale: Potomakiem (żeby nie zmiękczać do ć) - tak mam np. w Słowniku ortograficznym M. Szymczaka z 1986 r. Ale rzeczywiście widzę, że się to zmieniło. Swoją drogą dobrze by było zrobić gdzieś listę zalecanych form ortograficznych w takich wypadkach, a nawet obocznych form wyrazów, np. pospieszny vs. pośpieszny itp. (to też byłoby dobrze ujednolicić). --Botev (dyskusja) 23:42, 25 lis 2009 (CET)

odp

A mogę się dowiedzieć z jakiego powodu??Tournasol7 (dyskusja) 18:05, 26 lis 2009 (CET)

Veikkausliiga

Chodzi o Twoj informację, że moje artykuły dotyczące Veikkausliigi zostaną usunięte. Czy mógłbym się dowiedzieć z jakiego powodu? Proszę o odpowiedźTournasol7 (dyskusja) 18:12, 26 lis 2009 (CET)

Odpowiedź

Czy to są słowa ironii czy prawdziwe uznanie. Trochę się namęczyłem z tym wszystkim, dlatego mi na tym zależy Tournasol7 (dyskusja) 19:56, 26 lis 2009 (CET)

Re:KWK Siemianowice

Źródła uzupełniłem,pozdro Stepa @dyskusja.pl 21:59, 29 lis 2009 (CET)

Udowodnij że to jest WP:NPA, a nie przypis. Stepa @dyskusja.pl 22:13, 29 lis 2009 (CET)

Źródła

Źródło to Wikipedia i własne obserwacje, obecnie też mapa Krakowa, którą podałem u Mickiewicza. Nie piszę bo nie znam tych wszystkich numerów IBN i innych. Bombka190 (dyskusja) 13:39, 30 lis 2009 (CET)

Pacyfikacja kopalni Wujek

Odpisali mi i przysłali garść fotek, ale bez opisu statusu prawnego, co staram się teraz wyjaśnić. Czekam dalej na odpowiedź. Pozdrawiam --Zureks (dyskusja) 09:56, 3 gru 2009 (CET)

Styl

Masz rację ale takie argumenty Mnie sie to nie miesci w glowie, no ale rozni sa ludzie. nie przynosi nic dobrego, jest sprzeczny z WP:WikiLove i dlatego szczególnie nie wypada by był używany przez administratora. StoK (dyskusja) 09:32, 6 gru 2009 (CET)

Krytykuj działania nie osobę. Tylko tyle i aż tyle. EOT StoK (dyskusja) 16:40, 6 gru 2009 (CET)

prośba

Proszę o nałożenie blokady na IP-ka za jego edycje. Omega933 (dyskusja) 16:41, 6 gru 2009 (CET)

Wandalizm

Proszę pomóc mi znaleźć artykuły o klubach Budiwelnyk Krzywy Róg, Burewisnyk Krzywy Róg, Łokomotyw Synelnykowe, Zawod im. K.Libknechta Dniepropetrowsk, Zawod im. Kominternu Dniepropetrowsk, które zostały usuniety bez zadnego powiadomienia. bogic (dyskusja) 18:39, 9 gru 2009 (CET)

Re: {{Komunikat - Kanał Ślesiński}}

News to raczej nie jest. Sytuacja taka trwa od niespełna 20 lat i nic nie wskazuje by w przeciągu nadchodzącego dziesięciolecia coś się zmieniło. Przygotowałem taki szablonik by nie przepisywać kilka razy tej samej treści. Wisiało dwa lata. Uważasz, że niepotrzebny, nie ma sprawy. Ja nie potrzebuję tego komunikatu. Zasady śluzowania na Kanale Ślesińskim oraz godziny pracy śluz, jako stały bywalec, mam w pamięci. Pozdrawiam. --Grzegorz (dyskusja) 20:17, 12 gru 2009 (CET)

GG

Jeśli możesz to napisz mi na gg: 15640337 Pozdrawiam Alex Russo Alex4114 (dyskusja) 18:41, 16 gru 2009 (CET)Alex4114

Kasowanie na commons

Jak wygląda kwestia skasowania własnego pliku umieszczonego na commons? Dostałem bowiem propozycję kupienia jednego z moich zdjęć, które też w podobnej formie znajduje się na commons, więc będzie to ze sobą kolidować. --Pudelek (dyskusja) 11:02, 22 gru 2009 (CET)

chodziło mi bardziej o to, że skoro można skasować coś bo nie spełnia licencji, to można też inne pliki (mimo, że fizycznie one tam gdzieś zostają, to nie ma ich ogólnie dostępnych na commons). Znalazłem informację, że licencji ogólnodostępnej nie można zmienić, można ją tylko "złagodzić" - cokolwiek to znaczy. A gdybym zmienił to na licencję, która jest kasowana na commons, bo kilka takich jest? No raczej ciężko podejrzewać że ktoś ma prawo zmienić z powrotem na tą popularną wbrew mojej woli, co już jest sprzeczne z zasadami WC. Ogólnie na razie problem częściowo rozwiązałem poza Wiki, ale na przyszłość to jest dość istotne zagadnienie, trza się będzie rozejrzeć co i jak --Pudelek (dyskusja) 22:08, 22 gru 2009 (CET) czy jednak prawo USA obowiązuje na całokształcie Wiki? Nie sądzę, skoro kasowane są zdjęcia z poszczególnych krajów łamiących miejscowe prawo autorskie, a według prawa amerykańskiego by jednak tego nie łamali. W tym przypadku w ogóle można by się nie zajmować innymi PA i innymi prawami, skoro by działało tylko amerykańskie. Mniejsza z tym - pytam, bo słyszałem o kilku przypadkach (zresztą też swojego czasu na zlocie w Chorzowie) odnosnie osób, którzy najpierw aktywnie wrzucali na Commons a potem to trzeba było kasować - bo w ich umowie było że wszystko co sfotografują to jakaś tam firma ma prawa autorskie. Odnośnie haseł i tekstu to się zgodzę, że jeśli cos było napisane to trudno to kasować, ale odnośnie zdjęć - przecież nie jedno zdjęcie było skasowane po jakimś czasie bo okazało się, że były jakieś błędy w oznaczeniu grafiki albo z innych powodów. Przecież zmiana z "podejrzanej" licencji na "porządną" automatycznie nie powoduje oddalnie zarzutatów. Takie rózne komunikaty o skasowaniu z powodu skasowania co jakiś czas się pojawią nawet na polskiej wiki przy hasłach "skasowane zdjęcie takie i takie z powodu takiego i takiego". A propos jeszcze licencji to jest kilka nie akceptowalnych - mnie właśnie chodzi po głowie co by się stało, gdyby autor nagle zmienil na jedną z nich - formalnie nikt inny nie może zmienić tej licencji na inną, "lepszą", więc w praktyce to trzeba by skasować. Ale jak na razie to piszę z ciekawości, bo tam kilka rzeczy w mojej sprawie wyjaśniłem --Pudelek (dyskusja) 22:55, 22 gru 2009 (CET)

Wikimedia Commons

Jak dodaje się zdjęcia na Wikimedia Commons, proszę o wytłumaczenie. Petur10 1996 (dyskusja)

Wigierska Kolej Wąskotorowa

Wiedzę czerpałem ze strony http://www.augustowska.pl/okolejce2.html . Tej strony jednak już nie ma. Mozna natomiast zobaczyć kopie o tu: http://209.85.229.132/search?q=cache:Cx3yYsCnv9MJ:www.augustowska.pl/okolejce2.html+pierwszy+przystanek+widokowy+na+trasie+kolejki&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

Tylko czy mam podawać źródło do strony której już nie ma? Zwiadowca21 18:04, 25 gru 2009 (CET)

Dodałem przypisy, choć nie wiem po co komu nieaktywna strona. Zwiadowca21 18:09, 25 gru 2009 (CET)

Pytanie

Mam do Ciebie jedno pytanie, bo jesteś jednym z administratorów. Czy można na wikipedii zamieszczać materiały z własnej pracy magisterskiej lub innych prac naukowych? Czy nie będzie z tym problemu w przyszłości?

Michałów-Reginów

Cofnij rewert na tym haśle, albo przywróc mi uprawnienia redaktora to sam to zrobię, pozdro Stepa @dyskusja.pl 00:14, 26 gru 2009 (CET)


A tak przy okazji, mam pytanie. Czy był jakiś powód, że robiąc edycję w takim stubie nie oznaczyłeś?

StoK (dyskusja) 08:08, 26 gru 2009 (CET)

Dziękuję za dokładną i wyczerpującą odpowiedź. Udzielają jej zapewne zdawałeś sobie sprawę jaką rolę dla Wikipedii spełnia wprowadzenie oznaczania artykułów. StoK (dyskusja) 16:41, 26 gru 2009 (CET)


Ależ gdzieżbym śmiał żądać byś tłumaczył się przede mną. Tak nieśmiało tylko zapytałem, bo naszła mnie wątpliwość, że skoro Ty wykonując edycję na nim nie oznaczyłeś, to oprócz literówki, zapewne są w nim jeszcze jakieś błędy uniemożliwiające oznaczenie, których ja nie zauważam. StoK (dyskusja) 17:38, 26 gru 2009 (CET)

Dzięki. EOT StoK (dyskusja) 17:55, 26 gru 2009 (CET)

Prośba o pouczenie.

Witaj. Czy te artykuły są encyklopedyczne: Tomasz Ptaszyński, Artur Goj, Krystian Klimczok, Szachy śląskie, Europejski Związek Szachowy (nawet nie stub) ? Jeśli nie, proszę o pouczenie mojej osoby, a jeśli tak - no to pouczenie autora, a z artykułami to już wiesz co zrobić :) Pozdrawiam, pjahr @ 18:30, 27 gru 2009 (CET)

Pytanie

Moje artykuły o miejscowościach o ludności 100-1000 były robione zwykle podobnie. Ten artykuł - czy ta obecna edycja użytkownika Tenautomatix jest lepsza od mojej? Czy zdjęcie, info o miejscowości itp jest czymś złym, że zostały usunięte?? Były robione i wcześniej niektóre edycje w innych artykułach od roku-2ch lat lecz dopiero przy połączeniu z moimi zostało wszystko skasowane. Pozdrawiam, Furido / JFZ^^ Dyskusja. 19:36, 29 gru 2009 (CET)

Pytanie cd.

Nie chodzi chyba o geografię, napisał mi w dyskusji że "Nie spełniają wymogów jakie założyła sobie społeczność Wikipedii". Nie mam pojęcia, czy nie spełnia wymogów zdjęcie, lub ludność wsi, czy info o niej. Furido / JFZ^^ Dyskusja. 19:42, 29 gru 2009 (CET)

re:Wigoń

Bardzo chętnie :) Ark (dyskusja) 07:30, 31 gru 2009 (CET)

Agnieszka Chylińska

Witam, zablokowałeś wikipedystę Bartekkrolik, ze względu na blanking. Proszę Cię więc, żebyś przeglądnął te zmiany: pierwsza zmiana Bartka, podpisana "drobne merytoryczne", revert DingirXula, podpisany "drobne redakcyjne" (!). Przy okazji tego revertu DingirXul nie wytłumaczył Bartkowi, dlaczego zrobił revert (złamał zasady [Pomoc:Rewert). Następnie Bartek próbuje zmienić informacje na - wg niego - prawdziwą, a dopiero Bukaj napisał w dyskusji Bartka dlaczego nie przyjmujemy jego edycji (bo bez źródła) i że jak będzie kontynuował takie zmiany, to zostanie zablokowany. W tym samym momencie Ty go zablokowałeś. Proponuję nakierować Bartka na kilka stron, które powinien przeczytać (WP:WER) i - odblokować lub przynajmniej skrócić czas blokady. IMO również przeprosić, skoro - niebezpośrednio, ale jednak - jego blokada została założona w związku z tym, że DingirXulowi pozwala się wprowadzać reverty z nieprawdziwym opisem zmian (drobne redakcyjne, zamiast: Anulowano wersję 123 użytkownika abc. Potrzebne źródło) i nie wyjaśnić nigdzie początkującemu użytkownikowi, dlaczego ten revert (Pomoc:Rewert#Dobre_obyczaje_przy_rewertowaniu). Oczywiście znalezienie kilku niezależnych źródeł do tej edycji nie było wcale trudne. Pozdrawiam, Maestro (dyskusja) 14:24, 6 sty 2010 (CET)

Dziękuję. Oczywiście pisząc "zasady" revertów miałem na myśli "dobre obyczaje" - zasłużeni wikipedyści chyba tym bardziej powinni się nimi posługiwać. Twierdzę tylko, że niektórymi ruchami odsuwamy wartościowych ludzi od Wikipedii, a to może być w przyszłości nie do naprawienia. Domyślam się, że to temat na dłuższą dyskusję i prawdopodobnie nie tutaj. Pozdrawiam, Maestro (dyskusja) 18:53, 6 sty 2010 (CET)

Odp:

Odp:

Nie "dlaczego podajesz", tylko "dlaczego podałeś". Niby drobiazg, a robi różnicę. Pytanie uznaję za retoryczne. Michał Sobkowski dyskusja 21:49, 8 sty 2010 (CET)

Odpowiedź: nie podaję. Michał Sobkowski dyskusja 22:03, 8 sty 2010 (CET)

ZB

Zdaje się że do Ciebie nie pisałem więc nie rozumiem po co się wtrącasz w nieswoje sprawy? Poza tym już się dawno dogadałem skoro tak bardzo Cie to interesuje. Co do mojego lenistwa to na pewno w ZB robię więcej od Ciebie więc daruj sobie te prztyczki i zastraszanie bo mogę zaraz przestać się tam poświęcać. Refycul (dyskusja) 01:01, 13 sty 2010 (CET)

 • Chciałbym zobaczyć to zgłoszenie... Szantaż to raczej Twoja wypowiedź i zastraszanie mnie jakimiś "reakcjami". Ja mogę odejść stamtąd w każdej chwili i będzie to moja sprawa a nie jakiś szantaż. I jeszcze ten ton sugerujący że jesteś panem i władcą a ja mam się poddać Twoim rozkazom bo dostanę bana tak? Jakbyś tam częściej pomagał to nie było by tego problemu. Jak widzę że jest gruba setka zgłoszeń to przenoszę do dyskujsji albo załatwionych żeby się lepiej czytało i robię to za jednym razem żeby czasem ktoś mnie nie posądził o to że licznik nabijam czy nie wiadomo co jeszcze.
  • Zamiast czepiać się czyjejś pomyłki (nie zrobionej w złej wierze i pośrednio zresztą rozwiązanej za uprzejmością innych wikipedystów) i określać kogoś mianem wandala, polecam wyłapywanie prawdziwych wandali. Na pewno będzie większy z tego pożytek dla wikipedii. Panie perfekcyjny. Refycul (dyskusja) 03:42, 13 sty 2010 (CET)

Pomoc

Witam, Przepraszam z góry za zawracanie gitary, ale mam takie pytanie: jak stworzyć przekierowanie na stronie, która nie istnieje? Chodzi mi o to, aby ze strony "Hurdy-gurdy", która jeszcze nie istnieje, stworzyć przekierowanie do istniejącej "liry korbowej", skoro obu tych pojęć używa się naprzemiennie... Ashamyn (dyskusja) 20:04, 15 sty 2010 (CET)

freenode

[1] Nie, to ma być przypis :> Voronwë (dyskusja) 11:09, 5 lut 2010 (CET)

.ae

Po pierwsze dlatego, że nie ma źródeł. Po drugie dlatego, że miejsce domen drugiego poziomu po za takimi wyjątkami jak .nom.ad, jest w artykułach o tych domenach.Yusek (dyskusja) 19:27, 7 lut 2010 (CET)

WP:ZB

Ja mógłbym spróbowac przejrzeć wkład tego gościa co napisał Let's Get It Started - ale nie mam dostępu do historii hasła i nie wiem kto zacz :) Abronikowski (dyskusja) 21:05, 7 lut 2010 (CET)

Jezeli bedziecie mieli czas, to prosze sprawdzcie reszte artykulow nt. singli Black Eyed Peas, lub prosze skierujcie to do kogos kto sie podejmuje porawiania artykulow nt. piosenek. Uwazam, ze niekoniecznie trzeba kasowac cale artykuly, ale moze usuwac dokladniejsze opisy nt. teledyskow (np. Shut Up - opis teledysku to chyba jakis zart). Pozdrawiam (Lukasz) 86.160.124.114 (dyskusja) 23:20, 8 lut 2010 (CET)

Sprawy administracyjne

szl:Wikipedyjo:Sztamtisz/Techńiczne_kwestyje#Pomiyniyniy_alfabetu - proszę pana admina o komentarz ;) Timpul dyskusja 16:09, 8 lut 2010 (CET)

zdjęcia posłów, senatorów, ministrów itd.

Witaj!

Mam pytanie. Czy można wykorzystać screen z posiedzenie Sejmu przedstawiający jakiegoś posła, senatora, ministra itd. Jeśli tak to czy mógłbym się dowiedzieć na jakiej można przesłać to licencji. Z góry dziękuje i pozdrawiam.--Paweł z Piastów Zagadaj 20:00, 10 lut 2010 (CET)

Oglądając obrady na podglądzie za pomocą Internetu robię screen.Paweł z Piastów Zagadaj 20:16, 10 lut 2010 (CET) A więc konkretnie. Na stronie internetowej Sejmu RP tj. www.sejm.gov.pl/ znajduję się ikonka z podpisem TRANSMISJE można ściągnąć tam odpowiedni plik. Następnie jest możliwość za pomocą programu RealPlayer oglądać obrady Sejmu na żywo. W czasie oglądanie moge zrobić screen i wklejając go do programu Paint stworzyć grafikę i przesłać na Commos. Bardzie precyzyjnie już nie mogę.Paweł z Piastów Zagadaj 20:49, 10 lut 2010 (CET)

Re:

Re: proszę bardzo :-). BartłomiejB (dyskusja) 18:43, 12 lut 2010 (CET)

Kryteria encyklopedyczności dla artykułów o oprogramowaniu

Cześć! W ramach Wikiprojektu Informatyka rozpocząłem dyskusje na temat minimalnych kryteriów encyklopedyczności artykułów o oprogramowaniu. Zachęcam do zabrania głosu! Matek M (dyskusja) 09:03, 22 lut 2010 (CET)

AK

Nie mogłeś po prostu zrewertować :/? Zamiast zamknąć po obejrzeniu podglądu kliknąłem w zapisz. Starcza skleroza. Nemo5576 Dyskusja 17:13, 24 lut 2010 (CET)

Jeżowe

O jakie źródła Ci chodzi? Dużo prawdziwych informacji piszę z głowy i nie potrzeba źródeł. Odsyłam do: www.jezowe.wikia.com
Krzysiekje (dyskusja) 18:44, 25 lut 2010 (CET)

Commons

Cześć. Mam taka chyba nietypową sprawę. W grudniu nadpisałem pewną grafikę, poprawiając kadrowanie i kontrast. Sęk w tym, że w artykule wciąż widnieje stara wersja zdjęcia, dodatkowo zniekształcona (oczywiście dziesiątki razy od tego czasu czyściłem cache, sprawdzałem zresztą i pod FF i pod IE) i pojęcia nie mam, dlaczego... (tak to wygląda u mnie, na wypadek, gdyby u Ciebie było inaczej...). I tak sobie myślę, może usunąłbyś z commons starą wersję... Czy to coś pomoże? A może masz jakiś inny pomysł? Pozdrowienia, pjahr @ 23:08, 25 lut 2010 (CET)

OK, dzięki :) A jednak nietypowy problem... pjahr @ 23:22, 25 lut 2010 (CET)

Mój Przewodnik

 • Sprawa dotyczy Pana edycji w haśle "Mój Przewodnik" opisanej komentarzem "moze jest, moze nie. Poki nie wiemy, to lepiej o tym nie pisac.".

Jak jednoznacznie stwierdzić czy algorytm jest pierwszy i unikatowy? Google nic nie podaje na ten temat. EBSCO, SPRINGER i SCIENCE DIRECT także nic. Dodatkowo jeśli zostało coś stworzone po raz pierwszy, to ciężko żeby miało jakiekolwiek źródła. W jaki sposób można potwierdzić unikatowość algorytmu? 84.10.114.101 (dyskusja) 22:54, 3 mar 2010 (CET)

 • Dziękuję za odpowiedź. Artykuły WP:WER i WP:OR dokładnie przeczytałem. To rozwiało wszystkie moje wątpliwości. 83.238.214.65 (dyskusja) 16:08, 4 mar 2010 (CET)

Dzień Teściowej

Witam.Nie rozumiem za bardzo, bo nie ja stworzyłam ten artykuł.Dodałam infobox i na razie zostawiłam Francję i szukam źródła, bo pewnie o to chodzi. Czy tak? Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 19:30, 4 mar 2010 (CET)

Zajrzałam do historii artykułu i już wiem-chodziło Ci o grafikę. Mylisz się jednak wg mnie - widać, że nie masz teściowej.Teściowa jest 2.mamą bo to matka żony lub męża. Mam ją od 29-lat i uważam, że godna jest jak najbardziej aby zwracać się do Niej "Mamo". Tak więc Twój argument usunięcia grafiki, że "matka jest jedna" jest nie za bardzo na miejscu. Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 20:03, 4 mar 2010 (CET)

 • Może być również określenie "matka żony/męża" bo takie jest prawidłowe określenie w Kodeksie Cywilnym. Mnie to nie przeszkadza, że usunąłeś ten zapis bo nie ja go dałam,ale czemu przeszkadzała Ci kwiaty na Dzień Teściowej? Również nieencyklopedyczne? Ciekawe podejście do świątecznego tematu. I tym sposobem zniechęca się edytorów, przynajmniej mnie, gdzie wniosłam duży wkład pracy w święta, świąteczne dni, kalendarium i świętych.No cóż... --Tanja5 (dyskusja) 22:49, 4 mar 2010 (CET)
 • Sorry-już w porządku. Masz rację.--Tanja5 (dyskusja) 23:23, 4 mar 2010 (CET)

Włodzimierz Stępiński

W linku zewnętrznym wszystko było jak na tacy, a dopisanie kilku zdań zajęłoby tyle czasu, co wstawienie do Poczekalni. Tym bardziej, że zrobiłeś to źle. Maglocunus (dyskusja) 01:57, 7 mar 2010 (CET)

Hasło zawierało najważniejsze informacje (imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, zawód), nie ulegało wątpliwości, że biogram powinien być umieszczony w Encyklopedii (profesor) i było źródło (oficjalna strona uczelni). Słowem - zalążek artykułu. A to zgłoszenie unaocznia, jak wygląda współpraca na Wikipedii. Maglocunus (dyskusja) 02:15, 7 mar 2010 (CET) Nie mam zamiaru nic więcej pisać. Maglocunus (dyskusja) 11:31, 7 mar 2010 (CET)

Wikimedia Commons (ban)

Witam, zwracam się do Ciebie - ponieważ twój nick podano mi na polskim IRC'u wiki. Powiedziano mi że jesteś również adminem wikimedia commons. Sprawa z którą się do Ciebie zwracam będzie dosyć zawikłana, ale mam nadzieję że do rozwiązania. Otóż od pewnego czasu zajmuję się artykułami na wiki (i nie tylko tutaj...). Na wikimedia dodawałem zdjęcia (skany starych zdjęć z książek, i nie tylko skany, bo i własne zdjęcia) ale także cudze. Zostałem oskarżony o zakładanie multikont. ZZostałem zbanowany na wikimedia konto (Adrianek2501) i również IP. Nie zaprzeczę temu - przyznaję się do winy. Rozumiem - oszukiwałem, w pewnym sensie kogoś okradałem - należy się kara. Pewnie nie powinienem mieć możliwości nawet zwracania się do Ciebie - powinienem zostać poniżony. Ale sprawa ma dalszą część, w której niekoniecznie chodzi o mnie. Dlatego proszę Cię - 'wysłuchaj' mnie do końca. Mimo to chciałem dokończyć artykuł o Stadion Wojska Polskiego w Warszawie, oczywiście już uczciwie. Artykuł nie będzie mógł dostać statusu DA, jeżeli nie będzie również dobrze zilustrowany. Dlatego też skontaktowałem się na innej platformie (na której przebywam codziennie po kilka godzin) z osobą (Paweł Stefanek, login PRS28) która zrobiła zdjęcia temu obiektowi z zapytaniem czy nie udostępniłaby ich na wolnych licencjach w wiki. Dałem mu stosowne linki (do wikimedii, licencji). On zarejestrował się tam i wrzucił ów zdjęcia. Jednakże że nigdy wcześniej nie miał edytorskiego kontaktu z wiki - nie skategoryzował ich i nie umiał wstawić do artykułu. Jednakże zaznaczyłem mu (na tej drugiej platformie) że nie skodzi to niczemu i mogę wstawić je do artykułu jeśli poda mi nazwy tych plików. Tak uczyniliśmy, on przesłał mi w PW nazwy ów zdjęć na serwerze wikimedia, a ja je zamieściłem w artykule o stadionie (podałem odnośnik Ci już wcześniej). Skategoryzować- oczywiście nie skategoryzowałem, ponieważ tak jak pisałem mam bana na wikimedia i uczynić tego nie mogłem. Zdjęcia były w artykule. Jednakże dzisiaj ów osoba (Paweł Stefanek) zwrócił się do mnie z zapytaniem dlaczego jego konto zostało zablokowane a zdjęcia zniknęły. Jak sprawdziłem - okazało się iż ten sam administrator (Martin H.) wikimedii potraktował go jako mnie i go równiez zbanował i skasował zdjęcia. W związku że jestem zbanowany, zwrócić się osobiście nie mogę (autor zdjęć również). Poza tym mam obawy do tego czy władam w tak dobrym stopniu j. angielskim aby dokładnie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Jednym z dowodów że autor zdjęć to nie ja jest to że korzystał on z innego numeru IP (dlatego mógł zamieścić zdjęcia na wiki), poza tym gdybym chciał znów kogoś oszukać napewno nie byłbym takim głupcem żeby wrzucone zdjęcia z innego IP zamieszczać w wiki z IP zbanowanego na wikimedia (bo wiadomo że zdjęcia wkrótce zostaną skasowane). Jeżeli chcesz mogę Cię skierować do autora zdjęć na tej drugiej platformie. Poza tym, czy tak wszyscy autorzy zdjęć wrzucający je na wiki (których do tego namówię) zostaną tak potraktowani? Myślę, że to prędzej działałoby na szkodę wikipedii... A tak właśnie po dostaniu bana zacząłem robić - szukam osób (na tej drugiej platformie), które są skłonne zamieścić je na wiki. Większość oczywiście jest przeciw, dowiedziawszy się o licencjach - Paweł Stefanek był pierwszą osobą z którą udało mi się w pełni porozumieć. Proszę Cię o pomoc w rozwikłaniu tego mętliku problemów. Czekam na odpowiedź. --Adrianek classicoel discussio 14:06, 9 mar 2010 (CET)

Ok, będę czekał na odpowiedź i wieści czy coś się ruszyło w sprawie. Adrianek classicoel discussio 18:45, 9 mar 2010 (CET)

loga zespołów Formuły 1

Robiłem dziś porządek z kategorią Dostawcy silników Formuły 1 i... zwątpiłem. Czy można sobie bezkarnie wrzucać na Wiki loga zespołów Formuły 1? Robi tak Wito2403. Jeśli chodzi o samych dostawców, to problem dotyczy Ferrari, Toyoty, Hondy i Renault, ale w kategorii Konstruktorzy Formuły 1 jest tego więcej. I jeszcze ten opis licencji, "ja, twórca tej pracy"... Jeśli łamie to zasady Wikipedii - a łamie - to, jeśli możesz, zrób coś z tym, bo jesteś obeznany w sprawach grafik i działasz na Commons, a zdaje się te grafiki wylądowały na Commons. Nie chodzi mi, by gościa opierniczyć, tylko żeby to z powrotem miało ręce i nogi. Pozdrawiam Yurek88 (dyskusja) 21:37, 9 mar 2010 (CET)

od KN

Witaj! Dziękuję za wskazówkę. Wiem, że bez sensu jest kilkadziesiąt razy zapisywać drobne zmiany zamiast zrobić to raz a dobrze. Niestety, za każdym razem wydaje mi się, że zmiana, której dokonuję jest w bieżącej sesji ostatnia. Tak czy inaczej, postaram się nad sobą popracować w tym względzie. Pozdrawiam, --KN (dyskusja) 01:48, 12 mar 2010 (CET)

Zabezpieczenie strony Wikipedysty

Witam. czy jest możliwe zabezpieczenie własnej strony przed edycjami IPków? W ciągu ostatnich 2 dni już dwa razy była moja strona wikipedysty wandalizowana. --Pudelek (dyskusja) 20:04, 12 mar 2010 (CET)

dzięki --Pudelek (dyskusja) 21:48, 12 mar 2010 (CET)

Pacynka?

Wikipedia:Pacynka? Wikipedysta:DingirXul2 i Wikipedysta:DingirXul? pjahr @ 13:26, 13 mar 2010 (CET)

Oczywiście, że nie jest zabroniona, ale w tym przypadku wprowadza w błąd (Ten użytkownik jest początkującym wikipedystą i prosi o wyrozumiałość.) pjahr @ 13:36, 13 mar 2010 (CET)

Wikiprojekt:Kolarstwo

Cześć! Odświeżyłem nieco stronę Wikiprojektu Kolarstwo i uprzejmie proszę wszystkich zapisanych na liście, aby na nowo potwierdzili swój udział w tym projekcie. Wystarczy dopisać się do tabelki i do dzieła :) Pozdrawiam Klejas (dyskusja) 16:11, 14 mar 2010 (CET)

Epizod vs Odcinek

Aha. Tylko nie wiem o co Ci chodziło z tym, że złamałem prawa autorskie NIE PODAJĄC AUTORÓW. Jakich autorów? Myszoskoczek zagadaj 17:12, 19 mar 2010 (CET)

No, nie pisałem ich sam, ponieważ stworzyłem ten artykuł w celu rozdzielenia list odcinków z całej serii Total Drama. W liście odcinków Wyspy Totalnej Porażki były jeszcze odcinki jej sequeli. To jak niby mam podać autorów. Myszoskoczek zagadaj 17:38, 19 mar 2010 (CET)

Konferencja 2010

Hej,

będziesz na konfie w Warszawie w ten weekend? Ciągle nie widzę Cię na liście uczestników. Gdyby to był problem, spanie da się załatwić. ^^

Postaram się być dziś na IRC.

Pozdrowionka,
aegis maelstrom δ 17:03, 24 mar 2010 (CET)

Blokada dyskusji

Domyślam się (a może się mylę), że dyskusji Wikipedysty nie idzie zablokować przed wandalizmami... generalnie dzisiaj mam coś takiego [2]. Przypuszczam, że to ten sam co się wypowiadał dzisiaj w haśle Józef Kożdoń i wcześniej na mojej dyskusji --Pudelek (dyskusja) 01:38, 26 mar 2010 (CET)

Re: IRC

Witam. Naprawione. Beau (dyskusja) 13:55, 29 mar 2010 (CEST)

Chile and MisterWiki

 • Hello, you can continue my edits in the English Wikipedia... however User: MisterWiki, is known for his sockpuppets, spam, promotional photos of your family and continued vandalism, check out this, and please end the vandalism from this user.
 • The photo was added since last year, I just reverti removal of the image. Ccrazymann (dyskusja) 20:28, 30 mar 2010 (CEST)
Good job with the elimination of this image? according to the policies of Wikipedia can not be removed an image or information without first discussing and reaching consensus. :S. Ccrazymann (dyskusja) 20:49, 30 mar 2010 (CEST)

Maria Bakka

Dziękuję za poprawienie zdjęcia, nie mam doświadczenia w tworzeniu i przesyłaniu grafiki, właściwie to był mój debiut w tej dziedzinie. :) Alessia (dyskusja) 15:48, 31 mar 2010 (CEST)

Odcinki serialu Bujdy na resorach

Witaj. Zauważyłem naruszenie moich praw autorskich, otóż ja w moim brudnopisie tworzyłem listę odcinków serialu animowanego Bujdy na resorach. I oto, co mnie zdenerwowało:

 1. Jakiś IPEK mi edytował mój brudnopis
 2. SKOPIOWAŁ SOBIE MÓJ TEKST I STWORZYŁ ARTYKUŁ Z MOIM TEKSTEM! (Lista odcinków serialu animowanego Bujdy na resorach)

Co ja mam teraz zrobic? Proszę o pomoc. Rysio zagadaj 19:29, 31 mar 2010 (CEST)

Co tam mam poprawić? Opisy? Rysio zagadaj 19:49, 31 mar 2010 (CEST) Poprawiłem podpis. Ale uważam, że artykuł o tak małej objętości się jednak nie nadaje, więc przeniosłem to do głównego artykułu. Teraz akurat jestem zajęty czymś innym, więc opisów poprawić nie mogę, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi. Rysiu18 zagadaj 19:57, 31 mar 2010 (CEST)

Commons

Hej. Kolega kupił ze Stanów tego "potworka" poprzez sklep internetowy. Porobiłem mu zdjęcia, bo jest wyśmienity, ale zgłoszono go do usunięcia [3], [4]. Czy słusznie? Jeśli tak, usuń je proszę od razu. Pozdrawiam życząc Wesołych Świąt :) pjahr @ 08:02, 2 kwi 2010 (CEST)

No dobrze, poleciało... A jeśli poproszę koleżankę plastyka, aby na podstawie dowolnego zdjęcia Obcego namalowała jego portret, to wówczas będzie można wstawić na commons? (mamy już malowidła, np. [5], [6]). pjahr @ 23:46, 6 kwi 2010 (CEST) Czyli można załadować taki rysunek obcego, czy nie? :) pjahr @ 00:00, 7 kwi 2010 (CEST)

OK, pojąłem :) To z innej beczki - tak można? [7] pjahr @ 00:42, 7 kwi 2010 (CEST)

dzięki za próbę pomocy w pytaniu nowicjusza :-)

Happa (dyskusja) 17:38, 4 kwi 2010 (CEST)

Odp:

Odp:

Faktycznie! Przecież to brudnopis a wulgaryzmów nie było. Te "lol" mnie zainteresowało (może za szybko). Mam nadzieję, że IP-ka nie zniechęciłem a sam postaram się rozważniej cofać. Bardzo dziękuję za uwagę. Pozdrawiam! Mariusz76 dialog 17:00, 8 kwi 2010 (CEST)

Re: Szablon:Disney Channel Original Series

Bo nie widzę podstaw, by nie oznaczyć. Szablon nie jest nieencyklopedyczny, w dobry sposób przedstawia seriale z grupy Disney Channel Original Series. Na angielskiej wiki też istnieje, i też w tej formie. / by King10 (discussion) 13:28, 9 kwi 2010 (CEST)

To nie jest wandalizm... Te seriale nie należą do DCOS i dobrze, że je usunięto, a anonimowy użytkownik po prostu napisał w opisie zmian że to niepotrzebne seriale, chociaż to nieprawda – te seriale w ogóle nie powinny się znaleźć w szablonie. / by King10 (discussion) 16:42, 9 kwi 2010 (CEST) DCOS to seriale wyprodukowane i emitowane przez Disney Channel USA. Produkcja Disney Channel India nie zalicza się do DCOS. To jest serial Disney Channel, ale nie Original Series z tego szablonu. / by King10 (discussion) 19:36, 9 kwi 2010 (CEST)

Re: graffiti

Jeśli będzie jeszcze za kilka dni to oczywiście zrobię. Bo aktualnie jestem poza Bielskiem-Białą... Pozdr, Gaj777 dyskusja 13:19, 11 kwi 2010 (CEST)

Wikiprojekt:Badania i rozwój Wikipedii/Archiwum/Nowicjusz/Nie gryziemy szablonami

Strona do rozpisania. Przykuta (dyskusja) 15:59, 11 kwi 2010 (CEST)

Szablon:Wikipedysta:Killer97

Mam problem, bo coś namieszałem w moim szablonie... W każdym artykule, w którym go wstawiam (moje dyskusje), to oprócz treści dyskusji pojawia się treść mojej strony użytkownika... Co w nim źle zrobiłem? Killer97 zagadaj 21:15, 11 kwi 2010 (CEST)

Wikipedysta:ChesterOhYeah!

Witaj! Jakieś 3 kwartały temu zablokowałeś ww. m.in. za NPA. Chodziło chyba o zdjęcie Urszuli, które dodał on do artykułu, a które usunąłeś (także za NPA) z Commons. Obecnie ChesterOhYeah twierdzi, że blokada była pomyłką, bo żadnych plików nie ładował. Sprawa jest o tyle istotna, że ubiega się on o uprawnienia redaktora, a epizod NPA jest istotnym argumentem przeciw. Ja niestety nie mam dostępu do logów usunięć na Commons, czy mógłbyś sprawdzić kto był winowajcą i wypowiedzieć się co do uprawnień Chestera? Michał Sobkowski dyskusja 21:45, 12 kwi 2010 (CEST)

1 000 000 000 edycji !

Witaj. Wiem, że to raczej nie możliwe, ale czy da się sprawdzić co (jaki artykuł) był edytowany jako miliardowy. Tak z ciekawości :). Pozdrawiam Tashi dyskusja 12:52, 17 kwi 2010 (CEST)

Prośba o przerzucenie grafiki

Witam. Mógłbyś mi przerzucić grafikę na commons [8] pod nazwę "Elektrownia Łaziska w nocy", bo niechcący wrzuciłem pod nazwę z aparatu~? Pudelek (dyskusja) 13:51, 19 kwi 2010 (CEST)

Wandal

Witaj. Mamy kolejnego (albo tego samego) 121.54.175.231, który wandalizuje artykuł Thierry Henry. Prosiłbym o zaradzenie temu. Pozdrawiam Alfons6669 (dyskusja) 18:44, 19 kwi 2010 (CEST)

Odp:Biogramy w poczekalni

Odp:Biogramy w poczekalni

to prawda, automatycznie wstawiłem do artykułów, dzięki za uwagę - będę pamiętał. Pozdrawiam tadam (dyskusja) 09:09, 23 kwi 2010 (CEST)

Odp:Biogramy w poczekalni

Odp:Biogramy w poczekalni

Tak jest, zagapiłem się. Pozdrawiam Omega933 (dyskusja) 19:07, 23 kwi 2010 (CEST)

Podgląd

Sorry, już skończyłem :) belissarius (dyskusja) 04:33, 24 kwi 2010 (CEST)

Plik:Przełęcz-Dylówki 1.jpg

Ty niemiłku ,nie wiedziałem!, juz nie będe :( --Muffi (dyskusja) 09:30, 24 kwi 2010 (CEST)

Scampi

Nie, nazwa używana w gastronomii. Link masz tu, a na enWiki to: en:Scampi. Echooo (dyskusja) 17:42, 24 kwi 2010 (CEST)

Odp. IRC

"Jeśli masz do mnie zastrzeżenia skontaktuj się ze mną, ale nie zapominaj o netykiecie.". Ja Cię nie wyzywam wiec i Ty mnie również nie nazywaj "niekumatym". Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 20:02, 24 kwi 2010 (CEST)

O LOL "i ktos Ci to mozolnie tlumaczy, a Ty dalej nie rozumiesz". No faktycznie, rozbawiłeś mnie na weekend :D Bo nic takiego nie miało miejsca chopie. Napisoł żem że "hej" znoczy to samo przy żegnaniu jak i witaniu i tyla, a Szczepan mo pretensja kaj jo nic nie zawinił, Sir Lothar (dyskusja) 20:51, 24 kwi 2010 (CEST) Napisałem tylko "hej" po CHWILI gdy Akira wyszedł, szczepan zrobił z tego raban odpisał mi. Ja odpowiedziałem i tyle, Ty wyjeżdżasz mi z jakimiś śmiesznymi tekstami typu "niekumaty jesteś" wiec się bronie. Rozumiesz teraz ? EOT Sir Lothar (dyskusja) 22:36, 24 kwi 2010 (CEST)

pierwiastek

problem w tym, że tylko temu artykułowi ciężko nadać jakiś sensowny tytuł (no chyba, że pierwiastek (matematyka), ale w ujednoznacznieniu widać wyraźnie, że „pierwiastków” matematycznych jest kilka; inną opcją jest nadanie nazwy pierwiastkowanie, ale to chyba mała przesada (proszę zauważyć, że nazwy pierwiastek arytmetyczny i pierwiastek algebraiczny to nazwy szczegółowe, które zostały potraktowane w artykule zbiorczo). póki co zmieniam nazwę na pierwiastek (matematyka). konrad mów! 20:06, 25 kwi 2010 (CEST)

Coatzacoalcos (rzeka)

Jesteś bardzo niecierpliwy (hasło nie jest skończone) a ponadto powyżej widzę że masz tendencje do mitologizowania źródeł. Co Twoim zdaniem jest lepsze - brak hasła w Wikipedii czy też źródłem może być hiszpańska lub angielska wikipedia? Zawsze możesz dodać szablon brak źródeł. Czy bycie administratorem upoważnia do uszczypliwości?--Glysiak (dyskusja) 22:32, 25 kwi 2010 (CEST)

Reforma KA

Cześć! Wybacz, że podpiąłem Cię pod głos Piotra967 :). Za dużo spraw miałem do wykonania przy groźbie kolejnego konfliktu edycyjnego, a Ty mi nie pomogłeś, poprzedzając swoją wypowiedź gwiazdką ;). Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 02:13, 26 kwi 2010 (CEST) PS. Przynajmniej mam okazję, by wreszcie napisać do Ciebie w dyskusji, zwykle komunikowaliśmy się ze sobą na IRC-u ;).

Witaj!

Przy okazji mógłbyś "przejrzeć" inne moje edycje Onufry Zagłoba (dyskusja) 21:37, 28 kwi 2010 (CEST)

Zachowania lęgowe ptaków

Są przykłady. W książce tej pierwszej, był zielony panel z obrazkiem, treścią i tytułem "Strusie przedszkola". W innych książkach, także tych "nieszczęsnych" Materiałach dla nauczycieli, było żłobki, często jest to także w książkach w wzmiankach o pingwinach. Olga007 Dyskusja 16:13, 11 maj 2010 (CEST)

Ronnie James Dio

Przeczytaj informację od jego żony [9] --Lubicz talk 21:55, 16 maj 2010 (CEST)

File:POL Lelów COA.svg

Jak masz ochote poprawic swoja wersje. Masz w opisie link do zaladowanej wersji ze statutu. W haslach dalem poprawne PNG narazie. Masur juhu? 12:53, 21 maj 2010 (CEST)

Konfrontacja Sztuk Walki

Witam,

Czy "przejdzie" takie opisywanie kolejnych gal KSW w tym artykule? Wiem że do poczekalni trafiły artykuły z gal XII i XIII, zgłoszone przez Ciebie. Jeśli takie opisy mogą być, to zabiorę się za opisywanie kolejnych gal, a jeśli nie, to nie chce niepotrzebnie się mędzyć.

Pozdrawiam. daVixx (dyskusja) 09:46, 24 maj 2010 (CEST)

Derivative works

Witam, czy zdjęcie takie jak w tej galerii (chodzi o zdjęcia puszek do piw) są dozwolone na Commons? Czy takie zdjęcia nie są uznawane za derivative works a jak tak to czy można je zamieszczać? Pozdrawiam Psyche ~ 14:15, 26 maj 2010 (CEST)

Dzięki za odpowiedź. Czyli takie zdjęcia powinno się zgłaszać do usunięcia jako powód podając, że jest to derivative works? Psyche ~ 15:15, 26 maj 2010 (CEST)

Witaj.

Cześć. Jak zrobić taką strzałkę, tą niebieską? "→" ?? Że jak się edytuje w danej sekcji... No wiesz o co chodzi? Pozdro... PewnaOsoba (dyskusja) 14:16, 3 cze 2010 (CEST)

Adriatyk

Proszę mi wskazać w takim razie regulamin encyklopedyczności zdjęć. Matvilho (dyskusja) 19:46, 5 cze 2010 (CEST)

Ad:Historia edycji „Szablon:Fakt”

Ad:Historia edycji „Szablon:Fakt”

Z tego, co wiem, społeczność nie ma nic przeciwko tej zmianie - por. WP:PR#Nakierowanie_szablonów ostrzegawczych na czytelnika oraz WP:PR#Szablon:Fakt, Szablon:Źródła. IMO panuje niemal powszechna zgoda na tą treść. Fizykaa (dyskusja • e-mail) 19:53, 5 cze 2010 (CEST)

Oj, trochę zdrowego rozsądku, przecież ten szablon będą wstawiać ludzie. Wystarczy w opisie szablonu napisać, gdzie go używać. A czytelnicy też zrozumieją. Fizykaa (dyskusja • e-mail) 19:59, 5 cze 2010 (CEST) Ok, poczekam. Fizykaa (dyskusja • e-mail) 20:02, 5 cze 2010 (CEST)

Hello

Przywracanie poprzedniej wersji, jeśli jest o wiele bardziej interesująca, nie jest wandalizowaniem. Zostawiłem ciekawostkę (o budżecie produkcji) poprzedniego użytkownika. W czym więc problem? Michu1945 (dyskusja) 21:59, 7 cze 2010 (CEST)

Kiedy usunąłem uźródłowioną informację? No przecież napisałem, że zostawiłem info o budżecie produkcji, wraz ze źródłem poprzedniego użytkownika. Tamte ciekawostki są z filmweb.pl BTW: jeśli ktoś postronny by to czytał to chodzi o Seks w wielkim mieście 2. Michu1945 (dyskusja) 22:10, 7 cze 2010 (CEST) Cofałem poprzednią edycję. Dlatego też dodałem info poprzedni(czki/ka), bo w moje wersji tego nie było. Tyle. Z resztą teraz artykuły wyglądają teraz porządnie, tylko w Seks w wielkim mieście 2 brakuje cytatów z początku i końca filmu. Nie powinno już być problemów. Nara. Michu1945 (dyskusja) 22:26, 7 cze 2010 (CEST)

{{subst:test3}}

Użytkownik Tashi jak sam napisał przez pomyłkę użył tego szablonu w mojej dyskusji. Prosiłem Lajsikonika o zrewertowanie i oznaczenie wersji jako niewidocznej. Coś jest nie tak bo szablon wybija. Czy mógłbyś jakoś to ukryć? Z góry przepraszam, że nie użyłem przycisku + ale nie mam go na swojej skórce. pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 08:49, 10 cze 2010 (CEST)

Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Podpis_wikipedysty

Nawiążę do dyskusji, którą znalazłem poniewczasie, niestety. Jeżeli chodzi o twoją kopertke w podpisie, to, niestety, muszę Cię zmartwić. Po pierwsze: w ramach walki z przyzwyczajeniami i poznawania nowych możliwości zacząłem używać Google Chrome, i mi się pokazuje tylko malutki kwadracik, zamiast kopertki :(. Po drugie: ktoś napisał o przeglądaniu WP w DOSie. Nie trzeba nawet DOSu, często używam do tego komórki, ciekawe doświadczenie. Nie widać niekiedy nie tylko kopertek. A jeszcze niedawno używałem PalmOS, to dopiero była jazda... Przeglądarka np. nie wyświetlała polskich znaków. W ogóle. Czyli zamiast "Łódź" miałem treściwe "d" :-).

Poważnie: powinniśmy jednak brać pod uwagę userów korzystających z bardziej egzotycznych systemów, zjawisko może się nasilać z rozwojem smartfonów, tabletów rożnej maści i komputerów wbudowanych w lodówki ;-). Ja w GC widzę np. cyrylicę, grekę, znaki gruzińskie, ale już np. chińskich znaków już nie. W FF na tym samym kompie widzę wszystko. I tak dalej. Stąd, pomimo, że pomysł z kopertką mi się podoba, przestrzegam, że może być problemem dla x procent userów (gdzie zapewne x<2, ale jednak x >>0). Gorące pozdrowienia, mulat(napisz) 09:40, 11 cze 2010 (CEST)

szablon

witam. gdzieś, chyba w kawiarence pisałeś, że poprawiłeś szablon umożliwiający wstawianie not w artykułach. mógłbyś podać mi link do szablonu? parę razy już by mi się przydał - John Belushi -- komentarz 11:01, 11 cze 2010 (CEST)

Odp:

Odp:

Bo czasami siedzę przy lapiku z chromem i płata takie psikusy. Nie polecam. Pozdro i dzieki za zwócenie uwagi (bo bym sobie nie darował) Klondek dyskurs 16:09, 11 cze 2010 (CEST)

Odp.

Poluj dalej drogi adminie. Pozdrawiam, Mãt VílhoSrbija. 16:27, 13 cze 2010 (CEST)

Odp:

Odp:

Nie wiem, dlaczego tak się stało. Gdy kliknąłem , nie było tam drugiej wypowiedzi Nuxa, później nie wyskoczył mi żaden konflikt edycji. Fizykaa (dyskusja • e-mail) 10:34, 15 cze 2010 (CEST)

[10]

Witaj. Bądź uprzejmy wykasować bądź wykreślić część swojej wypowiedzi (powinieneś wiedzieć, którą). Gytha (dyskusja) 20:31, 15 cze 2010 (CEST)

Oczywiście masz prawo uważać, ale jako administrator czy nawet wikipedysta powinieneś się od tak sformułowanych wypowiedzi powstrzymywać (swoją drogą, jeśli brać pod uwagę hierarchię ważności, ta informacja nie wydaje mi się mniej ważna od np. zdobycia mistrzostwa świata czy wygranej partii X w wyborach parlamentarnych w, np. Burkina Faso). Pozdr. Gytha (dyskusja) 20:42, 15 cze 2010 (CEST) Myśleć oczywiście masz prawo inaczej, niemniej takimi wypowiedziami tylko możesz obrazić osoby o innych przekonaniach. I podobne jak Gytha, jest to takie same info jak wybory w Burkina Faso czy nowa płyta Behemotha. Pozdrawiam. --Mrug dyskutuj 21:00, 15 cze 2010 (CEST)

Komitet Arbitrażowy

Złożyłem wniosek: Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(14/2010) Złe Mzimu - Herr Kriss Złe Mzimu (dyskusja) 06:43, 18 cze 2010 (CEST)

:)

Jesteś pewny siebie, ale to dobrze... 79.167.22.255 (dyskusja) 15:24, 25 cze 2010 (CEST)

Pawelzondzi

Najprawdopodobniej w tym samym momencie, kiedy zgłaszałem Eka, ten artykuł został usunięty i nie wyświetliło mi tego, więc nie zrobiłem tego w żadnym wypadku specjalnie. Jak widzę wandalizm to staram się to zgłosić, a że wyszło jak wyszło to tylko zbieg okoliczności. KIJEK93| 17:39, 25 cze 2010 (CEST)

Jak byś mógł, to zablokuj ten IP: 87.207.156.110, bo znowu to wrzucił :) KIJEK93| 17:43, 25 cze 2010 (CEST)

Pytanko

link do dyskusji --Tenautomatix (dyskusja) 14:01, 3 lip 2010 (CEST)

Re: Jego Królewska Mość :) MeaCulpa

OK, OK, to tylko ironia. Sugerowałem się też stroną Michała Ś.. --MeaCulpa (dyskusja) 12:33, 5 lip 2010 (CEST)

grafika Plik:Herb-wrh.png

Witaj, gapa ze mnie, że nie umieściłem tego w informacji o herbie, ale oczywiście, że wykonanie graficzne herbu WRH było mojego autorstwa. Idea herbu powstała podczas spotkania wielu osób i jest nie odtworzenia, kto pierwszy podsunął pomysł na zmianę płci Syrence Warszawskiej na nasze potrzeby. W każdym razie posługiwałem się tym herbem na naszych wizytówkach WRH w latach 1987-1988. Pisała o tym herbie w pierwszym akapicie artykułu o WRH red. Katarzyna Nazarewicz, w Przelądzie Tygodniowym, nr 45 (293) z 1987 roku. Na jaki e-mail wysłać faksymilę tego artykułu do Twojej wiadomości? Jeśli to się dało wyjaśnić, czy jest szansa, że będziesz mógł przywrócić ilustrację do artykułu o WRH? Pozdrawiam z płaczącej po wyeliminowaniu z World Cup Anglii Zboralski (dyskusja) 02:03, 8 lip 2010 (CEST)

Prośba

Witam. Zgłosiłem na stronie próśb do adminów problem merytoryczny nt. zajawki na SG. Może mógłbyś na czas wyjaśnienia poprawić zajawkę na SG, tak by zniknęła konkretna liczba ofiar lub by pojawiła się jedna z tych, które w hasle istnieją? Nie wiem, kto te 900 wprowadził do zajawki, więc nie wiem kogo pytać. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:18, 10 lip 2010 (CEST)

Dzięki

Dzięki za uwagę (linkowanie dat). Czy mogę prosić o kontakt na gg? 5319081

Pytanie o prawa autorskie

Witaj. Widzę, że posiadasz wiedzę w odnośnie praw autorskich, więc mam małe pytanie. Fotografowałem wiele obiektów zabytkowych w kraju i zagranicą, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, także obrazy wiszące w kościołach. Czy mogę je umieścić na Wikpiedii? Co do polskich zabytków fotografowanych z zewnątrz - rozumiem, że mogę. Próbowałem znaleźć jednak odpowiedzi na pozostałe kwestie stronach Wikipedii o prawie autorskim, ale nadal mam dubium. Proszę o radę.--Pnarkiew (dyskusja) 10:01, 13 lip 2010 (CEST)

Dziękuję za link. Jednak...Mój angielski nie jest na tyle sprawny, by zrozumiec wszyskie niuanse. (a trzeba było się uczyć. :(). A w dodatku dotyczy to jedynie budynków z zwenątrz. Czy zatem mimo wszystko mogę zająć trochę cennego czasu i zadać ci kilka szczegółowych pytań? Jak ma sie sprawa fotografii zabytkowych wnętrz udzież obrazów w tych wnętrzach? W prawie jest punkt o publikacjach obrazów z galerii jednynie w celach promocyjnych. Czy zatem Wikipedia załapuje się na ten wyjątek? Wiszą u nas w końcu liczne zdjęcia obrazów sławnych mistrzów. I czy jeżeli w jakimś kraju jest "NO" (np Rosja) to oznacza, że np. na Rosyjskiej Wiki nie moznaby było ich umieścić (pomijając rzez jasna serwery na Florydzie), ale na naszej ich zabytki wolno? Jeżeli będziesz miał chwilkę, to odpisz. Pozdrawiam --Pnarkiew (dyskusja) 15:16, 14 lip 2010 (CEST)

Chłopie, zostaw mój artykuł, jeszcze go tworzyłem, a już go usunąłeś.

Zadałem pytanie nowicjuszy! Nikt nie odpowiedział! Więc się nie czepiajcie!

To może mi poradzisz jak go napisać? Jestem przecież nowicjuszem

Dobra, to spytam się kogoś innego, i go napiszę poprawnie. Skoro ty mi nie pomożesz.

To zrobi go ktoś inny. Ale dlaczego, co ci nie pasuje? Jakby był dobrze napisany? Skoro jest w angielskiej Wikipedii to dlaczego nie w polskiej? PS. jak mam cię słuchać skoro piszesz ArkadiuszEurope (dyskusja) 17:14, 14 lip 2010 (CEST)

Jak się nie ostaną? Koło każdego boksera na Wikipedii jest napisany styl. Leworęczny albo praworęczny. Więc się ostoi. sA bokserzy o stylu leworęcznym, są o praworęcznym. Jeśli ktoś mi pomoże poprawnie napisać artykuł zgłoszę się do ciebie o sprawdzenie.

A gdzie dyskutowali o moim artykule? ArkadiuszEurope (dyskusja) 17:33, 14 lip 2010 (CEST) Podaj dokładnie jak możesz

Szablony Vb

Szablony te pozwalają na uschematyzowanie artykułów o ligach siatkarskich, dodatkowo niwelują problem przekierowań przy zmianach nazw klubów. Przykłady artykułów: Serie A1 siatkarzy (2010/2011), Nationalliga A siatkarzy (2010/2011). Zostałe one stworzone na wzór szablonów Fb. Pozdr. ArturM dyskusja 00:40, 23 lip 2010 (CEST)

Podpis

Czy mógłbyś usunąć krzak z twojego podpisu prowadzący do dyskusji? I zamienić go na standardowe rozwiązanie? Bulwersator (dyskusja) 19:02, 23 lip 2010 (CEST)

Na komputerze z którego pisałem poprzednią wiadomość wyświetlał się krzaczkowaty prostokąt. A na tym jest jeszcze gorzej - wyświetla się spacja. Bulwersator (dyskusja) 20:57, 23 lip 2010 (CEST) Mam najnowszego firefoxa i windows 7. Ale na IE działa. Nie jest to nic dramatycznie ważnego, ale trochę irytuje. Bulwersator (dyskusja) 21:06, 23 lip 2010 (CEST)

Prosba o pomoc w/s kategorii na commons.

Witaj. Sorry, że zwracam się tu z prośbą, ale tak mi wygodniej. Na commons jest kategoria Wharfs in Poland, co przetłumaczyłam sobie "Estakady w Polsce", bo takiej kategorii poszukuję, aby podmienić Category:Bridges in Szczecin w istniejących plikach estakady w Klęskowie. Przecież to nie most. Chciałam dodać własne zdjęcia z dzisiejszego spaceru, ale nie znając angielskiego (posługuję się translatorem) nie mogę znaleźć odpowiedniej kategorii. Mogłaby być kategoria "wiadukty" (Category:Viaducts) ale tu też namieszane jest. :( Podpowiedz mi proszę. Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 23:03, 31 lip 2010 (CEST)

O raju-szybki jesteś. Bardzo dziękuję. Zajmę się tym jutro. Tanja5 (dyskusja) 23:19, 31 lip 2010 (CEST)

Witaj. Commons mi się psoci. :( Proszę popraw ten opis-nie do tego zdjęcia miał być, a poza tym coś mi się wszystko w nim rozjechało. :( To widok na wiadukt od strony leśnego kompleksu "Puszczy Bukowej". Tanja5 (dyskusja) 00:12, 3 sie 2010 (CEST)

TAK-jesteś kochany. Dzięki. Zmykam spać bo do pracy nie wstanę. Tanja5 (dyskusja) 00:20, 3 sie 2010 (CEST)

Commons

Witaj. Kręciłem filmiki z TdP w Katowicach i nie mogę ich załadować, wyskakuje mi powiadomienie Rozszerzenie pliku nie pasuje do typu MIME. Nie wiem co to znaczy i co jest nie tak, że nie mogą się zapisać w Commons? (ładuje jako format pliku ogv) Omega933 (dyskusja) 21:45, 3 sie 2010 (CEST)

Dobrze, już wiem o co chodzi, dzięki:) Pozdrawiam, Omega933 (dyskusja) 16:43, 5 sie 2010 (CEST)

Commons

Witaj. Zechciej spojrzeć na moją galerię; na commons. Wydaje mi się, że nie powinna figurować w kategoriach? Chyba Commonist ją dodaje. Myślisz, że można jakoś wyłączyć, czy pracowicie kasować po każdym uploadzie? Ciacho5 (dyskusja) 15:46, 4 sie 2010 (CEST)

 • Kategoria dodaje się, jeżeli wpisuję ją w pole opisu (chciałem mieć szybciej i wszystko wpisywałem w pole opisu, a później kopiowałem cały opis do kolejnych zdjęć). Ciacho5 (dyskusja) 23:28, 4 sie 2010 (CEST)

Niezdrowe zainteresowanie

A co było powodem niezdrowego zainteresowania moją osobą? Jak rozumiem wytłumaczycz to zasadami Wikipedii? :) Elysea (dyskusja) 19:38, 4 sie 2010 (CEST)

"...zbanowana za wyjątkową uciążliwość". Rozumiem, że jako wikipedysta uważasz dążenie do wyjaśnienia czegokolwiek za uciążliwe. Przepraszam, już więcej o nic pytać cię nie będę. Dziękuję za naukę Elysea (dyskusja) 00:42, 5 sie 2010 (CEST)

Kgsbot

Please unblock my bot, and kindly let me know where I have to raise request for BOT flag. Thanks in advance --Kiran Gopi (dyskusja) 15:27, 8 sie 2010 (CEST)

Przeprosiny

Proszę o zapomnienie mi tej niezręcznej porady jakiej udzieliłem w poczekalni. Próbowałem pomóc osobie z zewnątrz, tak by nie poczuła się pokrzywdzona mało merytorycznymi i trochę napastliwymi komentarzami wikipedystów. Jej wypowiedź też nie jest wolna od złośliwości, ale tym bardziej nie powinniśmy poddawać się w takiej sytuacji emocjom. Na stronie Wikipedia:Encyklopedyczność trzeba by począć coś z propozycjami kryteriów np. domyślnie je ukryć albo najlepiej przenieść do archiwum. To że są od lat wyświetlane w przestrzeni pomocy i jako takie nie budzą kontrowersji może mylić wikipedystów – wobec braku innej pomocy w tej kwestii propozycje mogą być brane za prowizoryczną wskazówkę. Tylko patrzeć, a jakiś nieszczęśnik z ich powodu znów ściągnie na siebie gniew administratora i groźbę blokady. Kenraiz (dyskusja) 18:27, 8 sie 2010 (CEST)

LiveRC

Jak zrobić szybki revert nie wychdozac z LiveRC ? --Dawid Maj (dyskusja) 14:09, 13 sie 2010 (CEST)

pytanie

Czy redaktorem może zostać wikipedysta który nie zna języka polskiego w stopniu pozwalającym na komunikację / ortografię itp. / w tym języku. Pytam bo przeglądając wiki zauważyłem dwie skrajne decyzje o przyznaniu uprawnień w w stosunku do osób które nie znają naszego języka. A nie mmgę odnaleźć archiwalnych głosowań i ustaleń w tej sprawie. A coś mi dzwoni że zapis o języku był. Tenautomatix (dyskusja) piszę z komórki stąd styl mający niewiele wspólnego w poprawną pisownią .

Metalowcy

Swoje uwagi co do hasła przedstawiłem tu: Dyskusja:Metalowcy. Nie zabieram się za edytowanie, bo jednak na wiki zajmuję się czymś innym. Pozdrawiam, Loxley (dyskusja) 12:11, 14 sie 2010 (CEST)

IRC

Czy mógłbym dowiedzieć się, co to była za wyjątkowa uciążliwość. Nie mając tych logów jakoś nie wiem, co sądzić o aktywności wikipedystki. Jak rozumiem, doszło do złamania zasad netykiety kanału. Trochę nie rozumiem też jak to jest z "własnością" kanału IRC. On jest prywatnym kanałem? Przecież działa dłużej, niż wpedzich. Przykuta (dyskusja) 20:27, 15 sie 2010 (CEST)

OK. Thx za info. Czyli z tym właścicielem - to jak na wiki - taki owner. Nie wiedziałem, że to się przejmuje. Przykuta (dyskusja) 21:02, 15 sie 2010 (CEST) BTW - jak to jest z innymi kanałami projektów pl wikimediowych? Jak siedziałeś na tym dla nowicjuszy, to jako założyciel z automatu byłeś ownerem? Wiem, że jest na booksach podręcznik, ale sporo bym grzebał, zanim bym to znalazł (o ile coś tam o uprawnieniach jest). Przykuta (dyskusja) 21:10, 15 sie 2010 (CEST)

Ad. Kawiarenka Propozycje

Cześć! Link – Maglocunus nie był problemowym administratorem. Stawianie go w jednym szeregu z Roo72, Joymasterem i Radomilem jest co najmniej niestosowne. Z pozdrowieniami, Wiktoryn <odpowiedź> 15:31, 21 sie 2010 (CEST)

Każdy człowiek ma prawo do przedstawiania swoich myśli. Jednakże wyrażać swoje zdanie na temat innego człowieka należy z pełną odpowiedzialnością, tzn. należy zastanowić się, czy aby mu się nie zaszkodzi i nie będzie się tworzyć fałszywego jego obrazu. Nie wiem, o jakich wypowiedziach Maglocunusa mówisz. Nie śledziłem wszystkich jego edycji, sam zaś nie podałeś linków do kontrowersyjnych wypowiedzi. Ja pamiętam Maglocunusa jako użytkownika, z którym z przyjemnością prowadziło się dyskusję ukierunkowaną na aspekty merytoryczne. A przede wszystkim proszę zauważ, że i Roo72 i Joymaster byli podmiotami wielu dyskusji dotyczących ich niewłaściwego postępowania, zaś sprawy z Radomilem kilkukrotnie znalazły finał w mediacji (2x JDavid, 1x Vagnerius) lub w KA (1x JDavid, 1x Kwiecień). Maglocunus nie był kłopotliwym administratorem. Wiktoryn <odpowiedź> 16:23, 21 sie 2010 (CEST)

Przywrócony Klimat Kołobrzegu

Art. został przywrócony na podstawie art. 4 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Tekst ten jest załącznikiem do Uchwały Nr XLV/470/01 Rady Miejskiej w Kołobrzegu z dnia 4 grudnia 2001 r. JDavid dyskusja 09:06, 22 sie 2010 (CEST)

Ulica Brynowska w Katowicach

Tak w ogóle to by się jakaś fotka do tej ulicy przydała - a nie posiadam...

Co do budynku: znalazłem to na stronach UM Katowice w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: http://bip.um.katowice.pl/dokumenty/2010/3/12/1268401213.zip Szczerze mówiąc chyba się pomyliłem - Brynowska 57. Lahcimpytaj (?) 16:41, 24 sie 2010 (CEST)

Już poprawiłem. Lahcimpytaj (?) 16:42, 24 sie 2010 (CEST)

Commons ponownie

Witaj. :-) Tym razem chcę Cię poprosić o wyjaśnienie, bo czegoś nie rozumiem w tym projekcie do końca. Z reguły wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa (niektóre są usuwane-dlaczego?). Pozostałe przesyłane są z innych projektów wiki,więc "lecą" z autorem i licencją na commons (korzystam z "Asystenta przenoszenia grafik na Commons"). Przed przesłaniem patrzę teraz, czy jest wszystko o.k., bo zdarzają się na angielskiej wiki ostrzeżenia. Takowych nie ładuję na commons.

W pliku: File:Blessed_Imelda_Lambertini.jpg licencja i autor z innego projektu był a zdjęcie zostało i tak usunięte.

Kolejne pliki:

 • File:Guanella3.jpg - żąda się dodania kategorii a przecież DODAŁAM Category:Luigi Guanella
 • File:Kletno-tablica informacyjna.jpg (j/w} - zdjęcie mojego autorstwa i również jest kategoria Category:Jaskinia Niedźwiedzia stworzona na potrzeby (inne wcześniejsze zostało usunięte). :(

Zerknij proszę commons:User talk:Tanja5 i napisz mi prostym językiem o co chodzi. Pozdrawiam serdecznie. Tanja5 (dyskusja) 19:42, 24 sie 2010 (CEST)

 • O raju...czemu to wszystko takie skomplikowane? :( Dzięki za odpowiedź. Tanja5 (dyskusja) 21:15, 24 sie 2010 (CEST)

FCKGW

Witaj! W dyskusji nad usunięciem zasugerowałeś żeby przenieść Ci artykuł do brudnopisu. Więc przeniosłem - jak będziesz miał kiedyś w przyszłości czas to popraw. Pozdrawiam, Plogi Dyskusja 22:12, 25 sie 2010 (CEST)

al. W. Korfantego

Zgłosiłem katowicką al. W. Korfantego do PDA i wykorzystałem w arcie Twój plik Kuźnica bogucka z 1823.svg - bardzo fajny, bo przydał się bardzo. Pozdrawiam! Lahcimpytaj (?) 16:47, 27 sie 2010 (CEST)

Trzeba by jeszcze raz przemyśleć sens tych podkategorii

Już były skargi, że rektor uniwersytetu jest automatycznie w Ludziach związanych z miastem, choćby w nim nie mieszkał, a rektorowanie było krótkie, z drugiej strony nie ma w ludziach związanych. Może trzeba byłoby w pewnych wypadkach zrezygnować z zasady "tylko kategoria najbardziej ścisła"? Tylko, ile to byłoby i dyskusji, a później ustalania w którym momencie możemy zrezygnować, a kiedy nie. Ciacho5 (dyskusja) 23:44, 1 wrz 2010 (CEST)

Filtr nadużyć

A cóż on znalazł w tej edycji. Kapitaliki czy wykrzykniki? Ciacho5 (dyskusja) 13:52, 7 wrz 2010 (CEST)

Zdjęcie

Mam pytanie: czy to zdjęcie, a raczej ten bank znajduje się przy ulicy Ligockiej? Bo ja myślę, że tak - ale nie jestem pewny, a nie chciałbym dodawac grafiki do artykułu z błędnym podpisem. Wiem, że tereny te znasz, więc tak nieśmiało pytam :)Pozdrawiam! Lahcimpytaj (?) 20:37, 8 wrz 2010 (CEST)

Ok, dzięki bardzo! Lahcimpytaj (?) 20:45, 8 wrz 2010 (CEST)

odpowiedz /* Sprytnie! */

"== Sprytnie! ==

Wpierw dodajesz prośbę, potem stwierdzasz, że bez prośby będzie szybciej i pewniej, więc dodajesz linka i sprzątasz pod dywan. Sprytne, ale nie tędy droga do tworzenia Wikipedii. Herr Kriss 21:13, 8 wrz 2010 (CEST)"

Witam. Przepraszam, że tak wyszło, ale nigdy nie dodawałem jeszcze niczego do wikipedii i nie wiem jak to dokładnie działa.(miałem teraz kłopot z odpowiedzą na Twoją wiadomość - odpowiedziałem na swojej stronie i tylko dlatego piszę tutaj bo zostałem pouczony przez jakiegoś wikipedyste) Najpierw dodałem prośbę ale później ją usunąłem bo pomyślałem że to błędna droga i dodałem do linków, gdyż wyskoczyła informacja, że zmiana będzie rozpaczona przez redaktora.

Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam --Jakze (dyskusja) 22:45, 8 wrz 2010 (CEST)

Ps. Czy ten link nie nadaje się do linków odsyłających z wikipedii

Grafika

Proszę o usunięcie grafiki http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/9/98/20100912192841!Pratk%C3%B3w.JPG Damianwiszowaty12 (dyskusja) 21:41, 12 wrz 2010 (CET)

Re: A Thousand Suns

ot drobny błąd stylistyczny, już poprawiam ;P HaRRy[LP] (DiskussionPlatz) 14:50, 13 wrz 2010 (CEST)

Re:

Dwie sprawy: po pierwsze, sprawdzenie linkujących do języka chuj nie jest skomplikowane (jeżeli miałbyś wątpliwości, czy sam wymyśliłem ten userbox), po drugie, nie wiadomo mi nic na temat zakazu stosowania wulgaryzmów. Ale dobrze, usunąłem, mam nadzieję, że teraz jest lepiej. Nie myśl, że moja decyzja była spowodowana tym, że kazałeś mi usunąć wulgaryzm, miałem zamiar zrobić to wcześniej i tak się zbiegło. Yurek88 (dyskusja) 11:02, 14 wrz 2010 (CEST)

Ulica Wincentego Witosa w Katowicach

Mam pytanie, dotyczącce Katowic. Chodzi o artykuł ulica Wincentego Witosa w Katowicach. Kilka razy w literaturze przewinęło mi się, że os. Witosa było kiedyś nazywane Obroki - Rewolucjonistów. Ponadto kościół parafialny Podwyższenia Krzyża przy ul. N. Barlickiego na tymże osiedlu jest opisany w artykule Wikipedii jakoby był wzniesiony przy ul. Rewolucjonistów. Czy nie wiesz może albo nie masz jakiś informacji czy Ulica Wincentego Witosa w Katowicach w PRL-u nazywała się ul. Rewolucjonistów?. Nie jestem pewien; w źródłach, które posiadam nie jest to napisane wprost (niechciałbym podawać w arcie błędnej info). Zwracam się z tym do Ciebie jako do katowiczanina :-) Pozdrawiam! Lahcimpytaj (?) 15:49, 14 wrz 2010 (CEST)

Beggars Banquet Records.

Witam, Proszę o przejrzenie i weryfikację w.w. artykułu. Sporo się nad nim napracowałem (myślę, że ilosć źródeł jest wystarczająca, moze jeszcze coś dodam), przy okazji będę mógł rozwijać inne. pozdrawiam Marcin Kutera

Przerzucenie grafiki na commons

Witam. przez przypadek załadowałem plik [11] pod nazwą z aparatu. Mógłbyś go przerzucić na coś w stylu "Razanac - city walls and harbour"? Z góry dzięki. W ogóle jaki to jest tam szablon żeby wstawić prośbę o przeniesienie pod nową nazwę? --Pudelek (dyskusja) 18:58, 17 wrz 2010 (CEST)

Cold wave (gatunek muzyczny)

Witam, Proszę o przejrzenie artykułu poświęconego nurtowi muzycznemu wywodzącego się ze stylistyki post punkowej. Zwróciłem uwagę, że artykuł jest niedopracowany tzn, było w nim wiele nieścisłości. Pozwoliłem sobie na wyraźny opis gdzie się przyjęła nazwa cold wave a gdzie new wave, jak to ewoluowało i kiedy dopiero odzdzielono cold wave od new wave. Oczywiście podaję konkretne źródła, dodatkowo poparłem przypisami informacje zamieszczone uprzednio w artykule przez moich poprzedników wikipedystów. Podkreślam też, że jest niedaleka droga od new wave poprzez cold wave aż do rocka gotyckiego czy dark wave. Te nurty muzyczne mają wspólny mianownik - post punk, dlatego też są bardzo podobne. W wielu zespołach np. wykonujących synth pop czy shoegazing możemy doszukać się pojedynczych utworów w stylu cold wave. Artykuł przedstawia to co jest najważniejsze i charakterystyczne dla cold wave, podaje fakty historyczne, zestaw informacji powiązany jest merytorycznie z w.w. pokrewnymi gatunkami muzycznymi. Krótko mówiąc artykuł wreszcie posiada zbieżne informacje. pozdrawiam Marcin Kutera

Nie usuwać KonteStacji!!!

Nawet nie próbuj! Na manifeestacji było spokojnie kilkaset ludzi, ale chłopakom z PAP nie chciało się liczyć demonstrantów i napisali, że było ich 50.

Albo czeka nas wojna edycyjna Ciągle, albo odpuścisz. Bo my nie zamierzamy odpuszczać. Skoro taki Redwatch jest na Wikipedii to dlaczego KonteStacja jest tak tępiona. Czyżbyś miał poglądy socjalistyczno-komunistyczne i nie chciał, żeby ludzie się dowiedzieli o liberalnym radiu z misją?

Widać, encyklopedyczność jest tutaj wyjątkowo nieprecyzyjnym pojęciem. O takim Radio Ulicznik, (nie licząc listy gatunków muzycznych) jest jeszcze mniej informacji, a jednak ludzie nie zgłaszają do usunięcia. Wygląda to tak, jakby radio wolnościowe bardzo przeszkadzało ludziom na tym portalu, więc chcą jego zniknięcia z Wikipedii. A podobno jest to wolna encyklopedia. Czy może ona jest wolna pod warunkiem poprawności politycznej i zgadzania się z doktryną polskiego rządu?

Czy mam rozumieć, że jest szansa, iż paranoja kasowania zostanie powstrzymana i w tym wypadku i to ewentualnie zależy tylko od tego, czy ludzie będą bardziej przychylni zostawieniu niż kasowaniu?? BTW muszę zaktualizować swojego infoboxa, żeby ludzie wiedzieli, że wolę więcej wpisów niż mniej ;)

Układ Słoneczny

Witam! Mam pytanie. Jak zmienić język na grafice z angielskiego na Polski?Jill Tarter (dyskusja) 21:36, 29 wrz 2010 (CEST) chodzi dokładnie o te grafikę Plik:Universe Reference Map (Location) 001.jpeg Tam jest jeszcze Plik:Local bubble.jpg i Plik:Solar system barycenter.svg nucleus of sun jądro Słońca limb of Sun krawędź Słońca Center of mass Środek masy może w tych 2 wypadkach ujdzie coś zrobićJill Tarter (dyskusja) 21:55, 29 wrz 2010 (CEST)

Kamienica Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych

Hej. Mam prośbę - mógłbyś do mojego brudnopisu wkleic to, co było w usuniętym artykule Kamienica Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych - chciałbym popracowac nad nim, mam trochę źródeł (jeśli na osobny art nie starczy, to dołączę do artu o ul. Dyrekcyjnej w Katowicach). Pozdrawiam! Lahcimpytaj (?) 21:15, 3 paź 2010 (CEST)

Ok, dzięki. Mam taką prośbę jeszcze, mógłbyś zajrzeć to dyskusji czywiesza? - wrzuciłem tam kilka artów "katowickich" :D Lahcimpytaj (?) 19:37, 4 paź 2010 (CEST)

Re

Po pierwsze moje wcześniejsze edycje były z telefonu komórkowego więc wystepowały trudności z komunikacją. Po drugie prosiłem administratora o nałożenie blokady na artykuł nie zrobił tego ani nie odpowiedział mi. Nawet jeśli jest to ewidentny wandalizm na dodatek administrator nie reaguje, to nie mam prawa do przywrócenia wersji właściwej? --Tenautomatix (dyskusja) 22:04, 7 paź 2010 (CEST)

Góry Słonne

Niesłusznie zarzuca mi sie wandalizm, poprawki są merytoryczne i prawdziwe, a skoro jakiś delikwent z niejasnych przyczyn chce promować nieprawdę (z reszta w sprawie bzdurnej, ale łatwo weryfikowalnej), to gdzie szukać sprawiedliwości!!. W końcu to "Wolna Encyklopedia"! Proszę o odpowiedź. I porszę bardzo nie straszyć porządnych edytorów blokadą , bo to już niegodne.

Pokbot

Hi, my bot is now granted (see here). Could you remove the blocking status please ? Dzienkuje Pok148 (dyskusja) 21:00, 8 paź 2010 (CEST)

Wandalizm

Nie Pan tylko mój oponent Tenautomatix, ale skoro skarżył się Panu to ja przedstawiłem tu swoje racje,te co bardziej podstawowe Mądrala.

trzy komunikaty powyżej jest skarga na mnie określana jako wandalizm Mądrala,a co do dogadania to trudno było, bonie byłoreakcji ani na opisy zmian, ani na komunikaty w dyskusji artykułu jak i autora
 • powtórzyłem link (podstawiając praktycznie pod nos) znajdujący się od dawna w/w artykule jeśli zauważysz, że nadal będzie usuwał w/w fragment zastosuj odpowiednie środki wobec niego. Pozdrawiam --Tenautomatix (dyskusja) 00:35, 10 paź 2010 (CEST)

Obrazki wektorowe

Witaj, Twoje prace (tutaj) są bardzo ładne. Jesteś w stanie (i masz ochotę) zrobić 2-3 proste, czarno-białe obrazki wektorowe (do haseł), jeżeli Cię o to poproszę? Pozdrawiam :) --SolLuna dyskusja 16:17, 11 paź 2010 (CEST)

Dziękuję serdecznie za Twoją ochotę :) Postaram się dzisiaj przygotować materiał. Dobrze? Pozdrawiam :) --SolLuna dyskusja 17:33, 14 paź 2010 (CEST) A może być także mapa administracyjna miasta (wg innej)? Pozdrawiam :) --SolLuna dyskusja 21:48, 14 paź 2010 (CEST) Chodzi mi o tę mapę Mestské časti Bratislavy do hasła "Bratysława". Jest całkiem ładna, ale ma dodatkowe nazwy w j. japońskim. Byłbyś w stanie coś z tymi nazwami zrobić? Pozdrawiam :) --SolLuna dyskusja 22:49, 14 paź 2010 (CEST) Szkoda. Mapa z nazwami w j.japońskim ma rzekę Dunaj, dlatego jest ciekawa. Jest jeszcze ta mapa administracyjna [12] i taka z Dunajem [13]. Opis w j. polskim: (nazwa mapy): "Podział administracyjny Bratysławy obowiązujący od 1996 roku – powiaty i dzielnice.". Nazwy powiatów miejskich i dzielnic będą na mapie czy obok mapy? --SolLuna dyskusja 01:01, 15 paź 2010 (CEST). Dla ułatwienia – tak wygląda mapa administracyjna Bratysławy Územnosprávne členenie Bratislavy. --SolLuna dyskusja 19:00, 18 paź 2010 (CEST) Również proszę Cię o narysowanie tyrsu do hasła "Tyrs (mitologia)" ([14], [15], [16]) i laski Asklepiosa (laski Eskulapa) do hasła "Laska Asklepiosa" ([17]) – wg tego obrazka [18] tylko z 1 wężem i bez skrzydeł. Pozdrawiam :) --SolLuna dyskusja 02:39, 15 paź 2010 (CEST) Oczywiście. Nie ma sprawy. Pozdrawiam Cię serdecznie :) --SolLuna dyskusja 22:22, 18 paź 2010 (CEST)

Klasyfikacja jakości wód w Polsce

Co do zasady, to zgadzam się, tyle że w tym konkretnym przypadku i tak w praktyce ja jestem autorem poprzedniego hasła. Jeżeli zachowanie historii tych poprawek technicznych typu WP:SK itd. jest tak ważne, to zwracam się z oficjalną prośbą do ciebie jako admina o połączenie historii. Panek (dyskusja) 16:02, 14 paź 2010 (CEST)

 • A, widzę, że już usunięte, więc prośba nieaktualna (choć tak naprawdę, to tam było więcej zmian niż ctr+C, ctrl+V). Panek (dyskusja) 16:07, 14 paź 2010 (CEST)

Dobra, już zrobiłem to "po bożemu". Co najwyżej można zastanowić się nad przywróceniem historii artykułowi Klasyfikacja jakości wód, który teraz ma tylko historię od rediru. Panek (dyskusja) 16:38, 14 paź 2010 (CEST)

Pytanie prawie retoryczne

Czy są jakieś poważne powody, dla których ta kategoria nie obejmuje Ciebie? Albertus teolog (dyskusja) 15:58, 17 paź 2010 (CEST)

Herr Krissie. Nasze drogi się nie skrzyżowały na tyle bym miał powody domagać się weryfikacji Twoich uprawnień. Gdyby tak było, prędzej poleciał bym do KA niż bawił się z Tobą w podchody. Rzecz w tym, że odbieram sygnały bedące krytyczne wobec Twojego stylu administrowania. Ostanim był list, który otrzymałem w sprawie nałożonej przez Ciebie tygodniowej blokady, na cholerycznego redaktora. (Osobiści uważam równiez, ze kara była zbyt sroga, ale nie o moją opinię w tej konkretnej sprawie teraz się rozchodzi). Myślę więc, że przystepując do tej inicjatywy, wykazesz, że posiadanie dodatkowych uprawnień, nie jest dla Ciebie celem samym w sobie, a Twoi podopiecznym dasz dowód gotowości do konfrontacji. Pozdr. Albertus teolog (dyskusja) 17:43, 17 paź 2010 (CEST)

Zdenko Knoetgen

Ależ jak najbardziej był polskim oficerem żeglugi, nawet, jeśli był Austriakiem! Pibwl ←« 01:37, 22 paź 2010 (CEST)

Z tego, co wiem, to dotychczas nigdy nie wiązaliśmy kategorii typu "polscy...", "brytyjscy..." itp. ściśle z wymogiem posiadania obywatelstwa czy narodowości, ale związania z danym krajem. Kategorie i ich wzajemne powiązanie są w dużym stopniu umowne i mają jedynie ułatwiać wyszukiwanie, a nie implikować, że wszystkie osoby w podkategoriach są Polakami. W każdym razie znajdzie się setki tego typu wyjątków. Przykład: Kategoria:Polacy - wojskowi Imperium Rosyjskiego jest podkategorią "Rosyjscy wojskowi", a dalej idąc, "Rosjanie" i nie ma sensu tego zmieniać. Knoetgen był niewątpliwie oficerem polskiej żeglugi i umieszczanie go poza tą kategorią jest sztuczne z punktu widzenia historii PMH (poza tym, jest bardzo prawdopodobne, że miał polskie obywatelstwo, skoro przez ponad 20 lat służył w PMH, zważywszy, że ci pierwsi dostali je prawie "z autoamtu"). Pozdrawiam! Pibwl ←« 01:56, 22 paź 2010 (CEST) Nie widzę żadnej dyskusji do tego hasła, więc na razie cofam, bo według mnie, niezależnie czy miał obywatelstwo, był polskim oficerem żeglugi. Przyczepiłeś się w odpowiedzi do mojego ostatniego zdania po "poza tym", a najistotniejsze jest to, co napisalem wcześniej. Nie ma u nas, jak widzę, praktyki, ani potrzeby sprawdzania za każdym razem metryki danej osoby, żeby ją zaliczyć do "rosyjskich wojskowych", "brytyjskich naukowców" itp - chodzi o fakt służby w danym kraju lub związania z nim swojej kariery. Nie widzę związku Kennedy'ego z Niemcami. Pozdrawiam. Pibwl ←« 02:19, 22 paź 2010 (CEST) Niepotrzebnie się zaperzasz. Powtarzam, że to nie jest OR, ani WER, czy miał polskie obywatelstwo, bo to nie jest istotne w kontekście, że można go zaliczyć do kategorii polscy oficerowie żeglugi, bo był niewątpliwie oficerem polskiej żeglugi. Przynajmniej ja tę kategorię tak rozumiem, ale chyba nie tylko ja. Czy mamy gdzieś zasadę, zgodnie z którą decydujące przy zaliczaniu do tak sformułowanych kategorii jest obywatelstwo? Mamy obok nich kategorie sformułowane wyraźnie, np. Polacy - oficerowie armii Imperium Rosyjskiego, która jest mimo to, w obecnym systemie, daleką podkategorią kategorii Rosjanie. Gdyby stwierdzić, że polscy oficerowie żeglugi nie obejmuje cudzoziemców, to trzeba by utworzyć dla Knoetgena kategorię cudzoziemcy - oficerowie polskiej żeglugi, żeby go podłączyć pod kategorie związane z polską żegluga, dla której był przeciez bardzo zasłużony. - Odpowiedziałem Ci na pytanie o Kennedy'ego, że nie widzę takiego związku z Niemcami, uzasadniającego zaliczenie go do kategorii niemieckich. Ale ja Cię zapytam: czy w takim razie Jan Zumbach nie był polskim asem myśliwskim? I należy go przenieść do specjalnie utworzonej jednoelementowej kategorii "Asy myśliwskie Szwajcarii"? Czy Eugeniusz Bodo nie był polskim aktorem? Z artykułu to w każdym razie nie wynika. - Odnośnie dyskusji w kawiarence - nie widziałem jej, ale zbieżność da się wytłumaczyć bardzo prosto: o 21.31 rozwinąłem artykuł SS Wisła (1922), gdzie umieściłem link do Knoetgena, a o 22:21 Ciacho5 zaczął dyskusję. Pozdrawiam! Pibwl ←« 16:50, 22 paź 2010 (CEST)

Wiem, że masz głowę zajętą poważniejszymi sprawami, ale...

Cześć. Jeżeli pamiętasz, parę miesięcy temu przeorałem kategorię "amerykańscy wrestlerzy" (poleciały "themy", "finishery", "motywy" i przede wszystkim info nieency. Hasła zostały również zunifikowane pod względem stylu). Ze względu na konflikt z innym redaktorem (Wikipedysta:Morcius), co do zawartości hasła John Cena (przywrócenie starej wersji sprzed czyszczenia) proszę Cię o zerknięcie na ostatnie edycje m.in. oraz i podjęcie decyzji, ponieważ nie chcę wszczynać wojny edycyjnej. Obecnie hasło pozostawiłem nie robiąc revertu. Stosowne uwagi wymieniłem z adwersarzem. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 23:01, 25 paź 2010 (CEST)

 • Link do dyskusji w kawiarence. Pozdro. Ented (dyskusja) 12:45, 26 paź 2010 (CEST)
  • Myślałem podobnie (tzn. o zbyt mizernej dyskusji) i dlatego chciałem się wspomóc autorytetem. Ale rozumiem. Nie ma problemu. BTW pożyczam od Ciebie miecz ;) bo Klan trafił do naprawy :) Ented (dyskusja) 22:21, 26 paź 2010 (CEST)

Lichodziejewski/Gorazdowski

Śliczne dzięki! belissarius (dyskusja) 04:58, 28 paź 2010 (CEST)

Re: Opis zmian redirów

Dzięki za uwagę u mnie zrobił to automatycznie gadżet Wiked, który muszę i tak wyłączyć bo mało z niego korzystam. Kpjas φ 10:10, 28 paź 2010 (CEST)

Re:Motorola C651

Zaraz poprawię, tylko proszę na razie artykułu nie usuwać. Ananas96 Dyskusja 15:31, 28 paź 2010 (CEST)

Poprawiona ta informacja o dzwonkach. Źle spojrzałem się na źródła. Ananas96 Dyskusja 15:40, 28 paź 2010 (CEST)

Adres IP

Odnośnik do strony albo stron pozwalających na lokalizację adresu i danych powinien się znajdować, ponieważ takiej funkcjonalności Wikipedia nie zawiera. Natomiast wybór linku jest odrębną sprawom. Zbędne linki lepiej usunąć po wyborze. Przywróciłem właśnie ze względu na na funkcjonalność.Topory (dyskusja) 00:56, 29 paź 2010 (CEST)

Lista odcinków serialu Futurama

Nie będę rozważał słuszności zgłoszenia NPA w artykule "Lista odcinków serialu Futurama". Chcę tylko zwrócić uwagę, że tekst źródłowy nie pochodzi z Merlina, lecz ze strony wydawcy DVD - Imperial CinePix, na co wskazuje przypis nr [2] w artykule. --Mike El (dyskusja) 19:03, 29 paź 2010 (CEST)

RAŚ

Rozumiem, że moje pytanie mogło Cię zniesmaczyć, jednak mimo to uważam, że informacje o głównych celach i postulatach RAŚ są bardzo istotne dla tego artykułu, chociażby dlatego, że kwestia Dolnego Śląska zamieszkałego w większości, a właściwie niemal w całości przez ludność nieśląską jest chyba jedną z kluczowych dla całej tej sytuacji. To pozwoliłoby również wyjaśnić czytelnikowi, dlaczego organizacja ta jest kontrowersyjna. --LingVista (dyskusja) 20:51, 29 paź 2010 (CEST)

kawiarenka/margines

By nie zaśmiecać dyskusji - na marginesie- ja przygotowuję artykuły w przestrzeni głównej - czasem z szablonem <WEdycji> . Pozdrawiam Semper malus (dyskusja) 15:04, 30 paź 2010 (CEST)

Tutaj

Witam! Nie mam ambicji linkować wszystkich deixis. Wystarczą linki do tych najpopularniejszych. Co do podpisu to dziękuję za życzliwą radę... Pozdrawiam Electron  <Odpisz> 02:59, 31 paź 2010 (CET)

Niewątpliwie ale straszny ze mnie uparciuch. Pozdrawiam E.

Odp:Plik:Grobia z lotu ptaka.JPG

Odp:Plik:Grobia z lotu ptaka.JPG

Ups, dobrze wiedzieć, bo już się rozpędzałem :/ Dzięki za informację. Pozdrawiam

blokada 83.19.14.82

A jak starszy brat będzie chciał coś sensownego za parę miesięcy zrobić na WP? Może rok to przesada jednak? mulat(napisz) 12:21, 4 lis 2010 (CET)

 • Ja tak w sprawie ogólnej: czy roczny ban to jakiś środek wychowawczy/prewencyjny? Gnojek po roku to już inny człowiek. Plus jak wyżej: inni użytkownicy tego IP. Jestem zwolennikiem wychowywania, a nie zrażania. Dla jasności: bywam na OZ i wiem, jak to wygląda. Pozdr. mulat(napisz) 12:46, 4 lis 2010 (CET)
  • Nie mam zastrzeżeń do blokady, to oczywiste, że jest konieczna, tylko do jej długości. mulat(napisz) 13:05, 4 lis 2010 (CET)

Re: [19]

Raczej się staram przeglądać :) Chodzi o to, że poszły przekierowania na stronę opisu wikisłownika, a nie na deficję w wikisłowniku? Faktycznie, tego nie sprawdzałem, ale to ogólnie mój błąd wyboru, czy bug wikisłownika (który się pojawiał, jako lista do wyboru w gadżecie ujednoznaczniającym)? (PS. Koty znikły ze względu na obciążenie serwera, czy się znudziły?)--Felis domestica (dyskusja) 21:43, 11 lis 2010 (CET)

Sorry, zdaje się że wdepnąłem w jakąś dyskusję, której nie byłem świadomy :( ja tylko trochę zazdrościłem, nomen omen, kotów--Felis domestica (dyskusja) 22:00, 11 lis 2010 (CET)

Cześć!

Tu się pojawiło z zasobów File:Most Dębiński Poznań RB2.JPG commons, bez podania źródła, a po zwróceniu uwagi skasowano uwagę. Pozdrawiam Klondek dyskurs 22:47, 12 lis 2010 (CET)

Request

I confirm request of removal a sysop flag. Herr Kriss 00:03, 13 lis 2010 (CET)

wypraszam sobie !

jak mogłeś zapomnieć o mnie! jesteś administrator czy co ?--Bmalina (dyskusja) 18:08, 16 gru 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Krzysiu/Archiwum 13" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy