Dyskusja wikipedysty:Kynikos


Dyskusja wikipedysty:Kynikos w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

--Nova 02:49, 4 lut 2006 (CET)

Spis treści

jarzębiak (wódka)edytuj kod

Czemu nie nazwałeś tego artykułu prościej - jarzębiak? Beno @ 09:15, 2 kwi 2006 (CEST)

Poradaedytuj kod

Ad: Tadeusz Brzozowski (generał jezuitów).

Ja tam ekspertem od Wikipedii nie jestem, ale nie ma potrzeby żebyś dopisywał linki do obcojęzycznych Wikipedii jeżeli istnieje choć jeden link - jak miało to miejsce w tym przypadku. Tym zajmują się boty - idą za linkami i uzupełniają resztę (właśnie dlatego zawsze dodaję tylko łącze do en).

Pozdrawiam, Settembrini 16:44, 5 kwi 2006 (CEST)

Unia brzeskaedytuj kod

Dziękuję za poparcie mojego artykułu, postaram się nanieść poprawki. Arturek28

szablonyedytuj kod

Równie dobrze mogłem pozostawić jeszcze bardziej lakoniczny ek - cyt.: zbędne. Rozszerzenie to wyraz dobrej woli. Ponadto, zgodnie z procedurami samowolne tworzenie tego typu szablonów jest zabronione. Co więcej, level O w pl-wiki istnieje wyłącznie dla języka polskiego, co jest najzupełniej logiczne. Pozostałe języki mają levele 1-3 (4) oraz N. Proszę więc zapoznać się z zasadami, a potem szafować bezpodstawnymi uwagami. Osobiste przemyślenia zaś mnie nie interesują. Bocianski 23:50, 8 wrz 2006 (CEST)

Podany przykład - zupełnie nietrafny. Szablon pl-0 ma sens, gdyż informuje o tym, że dany wikipedysta polskiej wikipedii nie rozumie języka polskiego, może popełnić przypadkowe błędy i należy do niego pisać w innym języku, a więc odróżnia się od reszty. Zaś to, że ktoś nie rozumie tu francuskiego, ma zerową wartość, bo nie piszemy tu po francusku i większość nie rozumie francuskiego, a więc się nie odróżnia. Równie dobrze fanatyk userboksów może sobie wstawić szablony z wszystkimi językami świata, tylko po co? Bocianski 23:58, 8 wrz 2006 (CEST)

Nic mi o tym nie wiadomo. A czy administrator to jakaś święta krowa, by wyrabiał, co innym zabroniono? Oficjalnie w uprawnieniach tego nie mam. Czy wynikł jakiś problem, może była to wina złego opisania licencji? Nie interesuję się sprawami grafik i wiem tylko tyle, ile mi potrzeba. Niestety nie mogę pomóc. Bocianski 00:37, 9 wrz 2006 (CEST)

Kasper Denhoffedytuj kod

Witaj,

W tym art. sądzę że chodzi raczej o Kruszynę w województwie śląskim ?

Pozdrowienia,
Kpjas 09:17, 30 wrz 2006 (CEST)

Teodor Denhoffedytuj kod

Linków nie wyróżniamy wytłuszczeniem. Roo72 Dyskusja 00:49, 2 paź 2006 (CEST)

Wiśniowieccyedytuj kod

Witaj, przeniosłem Twój artykuł wraz z drzewem genealogicznym Wiśniowieckich z przestrzeni głównej (Kynikos/brudnopis/wiśn) do właściwej strony Twojego brudnopisu (Wikipedysta:Kynikos/brudnopis/wiśn). Jak skończysz nad nim pracować możesz przenieść go do Wiśniowieccy. Pozdrawiam :) Winston 09:41, 27 paź 2006 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu: Astronomiaedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym Cię uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w WikiProjekcie:Astronomia:

Pozdrawiam, Wortes 22:06, 10 lis 2006 (CET)

:-)edytuj kod

No to czas, aby szare komórki zaczęły pracować. Wtedy staniesz się prawdziwym wikipedystą. Wortes 22:14, 10 lis 2006 (CET)

Pszekiedytuj kod

Może wiesz od czego wzięła się potoczna nazwa Polaków w języku rosyjskim Pszeki?

dzięki

Mathiasrex 02:36, 9 lut 2007 (CET)

== PUA c Cześć. Przepraszam, że zakłócam Ci, jakże cenną pracę na Wikipedii. Chciałbym zaprosić Cię do głosowania w mojej sprawie. Moim głównym celem będzie walka z wandalami w godzinach 5:00-6:00, kiedy nie ma administratorów (prawie nigdy). Byłbym Ci bardzo wdzięczny. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 10:47, 21 lut 2007 (CET)

Zapisz się też na konferencję, która odbędzie się w dniach 1-3 maja w Białowieży [ukryj]

Orchówek (województwo lubelskie)edytuj kod

Witaj. A kiedy został Orchówek wyłączony z Włodawy? --Qqerim dyskusja 23:37, 21 lut 2007 (CET) okej! --Qqerim dyskusja 14:36, 23 lut 2007 (CET)

Antoni Angelowiczedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś mi powiedzieć, w jakim celu tworzysz przekierowanie, które nie prowadzi do żadnego artykułu? Jeśli uważasz, że nazwisko "Angelowicz" jest w tym przypadku błędem, to nie twórz przekierowania, tylko popraw odsyłacz w odpowiednich artykułach (http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Linkuj%C4%85ce/Antoni_Angelowicz lista odpowiednich artów). Jeśli będziesz miał z czymś problem, daj znać na mojej dyskusji. Życzę powodzenia w dalszej współpracy! Adoomer disputatio 23:00, 10 mar 2007 (CET)

W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest najpierw stworzenie artykułu, a dopiero później przekierowania. Niestety, puste przekierowania narażone są na szybkie oznaczenie szablonem {{ek}} (na przykład przeze mnie...). Dziękuję za współpracę i przepraszam za kłopot. Usunąłem już eka. Adoomer disputatio 23:15, 10 mar 2007 (CET)

Tajna historia Mongołówedytuj kod

O sorry, faktycznie trochę mało tam dałem linków wewnętrznych i parę literówek się przemknęło:( Pozdrawiam i dziękuję za uzupełnienie --Piotr967 18:06, 15 mar 2007 (CET)

Ludwik Waszkiewiczedytuj kod

Chciałbym uprzejmie zapytać o sens wstawienia tej ogromnej ilości linków wewnętrznych w biogramie Ludwika Waszkiewicza, szczególnie o podlinkowanie każdej daty. Jeden z mądrych wikipedystów powiedział "Wikipedia nie składa się z samych linków", inny "tylko konieczne linki" Pozdrawiam M Z Wojalski 22:29, 2 maja 2007 (CEST) Ponownie. Cieszę się z rzeczowego podejścia do sprawy i rezygnacji z 10-15 wejść, ale czy nie można by jednak z dużej części tych nowych linków wewnętrznych za jednym wejściem zrezygnować ? Pozdrawiam M Z Wojalski 23:48, 2 maja 2007 (CEST)

Ponownie. Rzeczywiście mamy inne podejście. Czy bez linkowania te daty nie będą istniały i nie wskażą na te ciekawe powiązania ? Ponownie uprzejmie proszę o rozważenie likwidacji niektórych linków, szczególnie dat. Pozdrawiam M Z Wojalski 00:19, 3 maja 2007 (CEST)

SdUedytuj kod

(Pardon, ze niszcze Twoja prace, ale faktycznie trudno na razie zrozumiec obecnosc K.D. w wikipedii. Pozdrawiam, ziel & 10:46, 29 cze 2007 (CEST))

Patej Tyszkiewiczedytuj kod

Z żalem informuję, że artykuł został usunięty (w ramach Wikiprojektu:Antyhoax) jako nieweryfikowalny. Picus viridis RSVP? 15:33, 7 lip 2007 (CEST)

 • To idź na antyhoaks i broń swych artykułów. Dla mnie protoplasta rodu jest ency. Tyle, że ja dysponuję tylko częścią PSB i kilkoma innymi słownikami biograficznymi. Picus viridis RSVP? 23:09, 7 lip 2007 (CEST)

Jan Frey-Bieleckiedytuj kod

Na jakiej podstawie piszesz, że "W październiku 1956 r. wydał stacjonującej w Poznaniu jednostce lotniczej rozkaz zbombardowania radzieckiej kolumny pancernej maszerującej na Warszawę z Borne Sulinowo"? To brzmi dość sensacyjnie... I co, wykonali rozkaz? :-) Pibwl ←« 23:37, 14 sie 2007 (CEST)

Kościół unickiedytuj kod

Katolickie Kościoły wschodnie to nie to samo co Unici. Wynika to z dwóch przyczyn:

 1. Nie wszyskie katolickie Kościoły wschodnie powstały z powodu zawarcia unii (np. maronici nigdy nie zawierali unii z Rzymem).
 2. Obecnie podpisywane są akty unickie z Kościołami tradycji łacińskiej (np. Administratura Apostolska w Campos). Albertus teolog (dyskusja) 11:26, 15 lut 2008 (CET)

kosa-glewiaedytuj kod

Popatrzyłem, poczytałem, zajrzałem do źródeł i muszę przyznać Ci rację. Zmyliło mnie podobieństwo obu "narzędzi". Jutro wniosę poprawki. Pozdrawiam serdecznie belissarius (dyskusja) 23:37, 19 lut 2008 (CET)

1 Armia Polska w ZSRRedytuj kod

Dlaczego takie przekierowanie? Lepiej by była wiedza że taki art trzeba napisac--keriM_44 (dyskusja) 21:14, 29 lut 2008 (CET)

 • nie ma takiego złego...... zmusiłeś mnie do szybkiego opracowania arta na ten temat:)--keriM_44 (dyskusja) 15:53, 13 mar 2008 (CET)

Kasztelanowie brzesko-litewscyedytuj kod

Niestety w tej formie artykul prawie powiela kategorie. W dodatku nie ma zrodel. Nie tworz takich list a jesli chcesz to Ci pomoge zrobic z tego tabele ktora nie "podpadnie". Pozdrawiam. SPIKE NIE DYSKUTUJ 02:19, 3 cze 2008 (CEST)

Re: Kasztelanowie brzesko-litewscyedytuj kod

Skoro rozmawiasz jak czlowiek z czlowiekiem to zajrzyj do mojego brudnopisu jak zrobic liste, ktora nie powiela kategorii. Dodajesz do tablei kilka innych danych sortowalnych i juz to nie bedzie "lysta". To na poczatek, jak zjem to sie jeszcze przyjrze. SPIKE NIE DYSKUTUJ 02:21, 5 cze 2008 (CEST)

To nie "moja tabelka", podalem brudnopis jako przyklad bo zapomnialem gdzie ona jest oryginalnie a juz zasypialem na siedzaco. Milego dnia! SPIKE NIE DYSKUTUJ 08:50, 5 cze 2008 (CEST) Nazwisko w tym wypadku jak najbardziej najpierw, ale moze masz dane dodatkowe ktore by wypelnily "wszerz" ta tabelke (miejsce urodzenia albo daty urodzenia i zgonu), wtedy bylaby lepsza mozliwosc sortowania wg kryteriow. Bo miejsca jest jeszcze na to. SPIKE KSIĄŻKA SKARG I ZAŻALEŃ 03:14, 11 cze 2008 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, ABX - (O mnie dyskutuj) 19:49, 23 cze 2008 (CEST)

Bialaedytuj kod

Z tłumaczeniem nie ma problemu. Polski tekst w całości może być za jakiś tydzień. Gdybyś mógł jeszcze pomóc mi ułożyć drzewo genealogiczne tej dynastii można śmiało wstawić nowy artykuł. --Czerwony Towarzysz (dyskusja) 19:18, 12 sie 2008 (CEST)

 • Zobacz czy może być takie drzewo. U siebie w książce znalazłem jeszcze czterech członków to ich dopisałem.--Czerwony Towarzysz (dyskusja) 14:14, 21 sie 2008 (CEST)

Cyrylica i kursywaedytuj kod

Hej, cyrylicy i innych obcych alfabetów nigdy nie zapisuje się kursywą - jak zrobiłeś w Wsiewołod III Wielkie Gniazdo. Więcej o tym jest w haśle zasada unikanie podwójnych wyróżnień. Piszę to każdemu, kto zmienił kiedyś obcy alfabet na kursywę, bo to jest okropny błąd typograficzny. Laforgue (niam) 11:52, 24 wrz 2008 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej Zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.


Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 11:46, 5 sty 2009 (CET)


Kwestia poprawności przymiotnika złożonego brzeskolitewskiedytuj kod

Czy nie lepiej byłoby używać formy brzeski litewski? Byłaby ona zgodna z powszechnie używanym przymiotnikiem brzeski, a przy tym posiadała drugi człon, który byłby używany w razie potrzeby (jak wiadomo przymiotnik brzeski odnosi się do wielu miast)?

Zgodnie z zasadami ortograficznymi (http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629465), przymiotnik złożony z członów nierównorzędnych od nazwy Brześć Litewski powinien brzmieć litewskobrzeski. Forma brzeskolitewski natomiast oznaczałaby "Litwę brzeską". Zaś wyrażenie z łącznikiem brzesko-litewski traktuje równorzędnie Brześć i Litwę.

Forma litewskobrzeski zgodna z zasadami ortograficznymi ma tę niedogodność, że w spisach alfabetycznych występowałaby daleko od nazwy Brześć Litewski, ale w Wikipedii, dzięki linkom wewnętrznym, nie jest to żaden problem. Analogicznie jest z nazwą Brześć Kujawski (zob. hasła: Województwo brzesko...)

Jeżeli niepoprawna forma pojawiła się w publikacjach naukowych, to jeszcze nie przesądza jej upowszechnianiu. Takie błędy zdarzają się np. w pisowni nazw nowych województw. Nie możemy się też wzorować na dawnych zapisach nazw złożonych (z łącznikiem czy bez), kiedy nie było ścisłych reguł ortograficznych, takich jak obecnie. Pozdrawiam, Geohis, 00:43 12 sty 2009 (CET)

Luraedytuj kod

Witaj! Twoje hasło stoi w kolejce do Czywiesza. Chciałabym Cię prosić o podanie materiałów źródłowych, z których korzystałeś przy pisaniu, albowiem na SG mogą ukazać się jedynie hasła uźródłowione. Jeżeli korzystałeś z informacji podanych w linkach zewnętrznych, to wystarczy zmienić nagłówek. Dziękuję i pozdrawiam. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 18:45, 12 mar 2009 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

awersowy # 23:43, 14 mar 2009 (CET) 

Sulkiewicz.jpgedytuj kod

Na ru-wiki niestety nie sa podane wystarczajace informacje, zeby zastosowac wolna licencje, wobec czego musialem plik u nas skasowac. Masur juhu? 09:37, 28 lip 2009 (CEST)

Ostrożec (obwód wołyński)edytuj kod

Ostrożec nie jest wymieniony w gminie Połonka. Chodzi chyba o uk:Острожець (Млинівський район).Xx236 (dyskusja) 15:00, 14 paź 2009 (CEST)

 • Witam ! Wszystko OK. Czy ten z obwodem zostaje jako przekierowanie, czy też będzie usunięty ? Pozdrawiam, --Birczanin (dyskusja) 10:06, 17 paź 2009 (CEST)
 • Witam ponownie ! Miejscowości kresowe opisuje wiele osób, a każdy na swój sposób. Myślę, że najlepiej będzie poczekać, aż się uzbiera więcej, i wtedy zrobić porządki. Pozdrawiam, --Birczanin (dyskusja) 07:51, 22 paź 2009 (CEST)

Henryk Denhoff (ujednoznacznienie)edytuj kod

Zgadza się, że pomyłka. Powinieneś jednak w opisie zmian wyraźnie zaznaczyć skąd wklejana treść pochodzi. Beau (dyskusja) 07:52, 11 mar 2010 (CET)

 1. Tu jest mój komentarz. --Kynikos (res.) 02:02, 11 mar 2010 (CET)

Bracia Czescyedytuj kod

Przekierowanie które różni się od prawidłowej nazwy tylko wielkością jednej litery nie ma sensu gdyż oprogramowanie wiki skieruje do właściwego hasła niezależnie od tego czy się wpisze dużymi czy małymi literami.Plushy (dyskusja) 20:34, 7 paź 2010 (CEST)

 • Ale ta pisownia jest błędna, powinno być czescy z małej litery i był to błąd jakiegoś Wikipedysty.Plushy (dyskusja) 20:51, 7 paź 2010 (CEST)

Odp:Odmiany herbu Wagaedytuj kod

Odp:Odmiany herbu Waga

Witam. Trzy odmiany herbu są w galerii artykułu o herbie Waga, dwie wersje herbu Pociej za chwilę zamieszczę na commons. Pozdrawiam. Bastian (talk) 13:27, 22 paź 2010 (CEST)

Wstawiłm już do artykułu obydwie odmiany herbu Pociej, pozostawiając jednocześnie herb Waga. Pozdrawiam. Bastian (talk) 14:13, 22 paź 2010 (CEST) Nie ma problemu, zrobione. Pozdrawiam. Bastian (talk) 19:30, 28 paź 2010 (CEST)

Odp:Odznaczenieedytuj kod

Odp:Odznaczenie

Witam. Przyznam, że zaskoczyłeś mnie tą gwiazdą, dziękuję. Oczywiście przyjmuję i zobacz jak i gdzie ją umieściłem (kolumna userboksy). Pozdrawiam. Bastian (talk) 10:13, 23 paź 2010 (CEST)

No cóż, ja zwykle tak działam, albo czegoś się podejmuję i wykonuję to najszybciej jak to możliwe, albo po prostu nie podejmuję się zadania wcale. Dzisiaj o pierwszej w nocy ładowałem herb, którego wykonania się podjąłem pół godziny wcześniej. Pozdrawiam. Bastian (talk) 21:35, 25 paź 2010 (CEST)

Ostrożeccyedytuj kod

Rzeczywiście coś tam próbowałem majstrować :) Dobrze. że wycofałeś belissarius (dyskusja) 22:31, 25 paź 2010 (CEST)

Marynarka Litewskaedytuj kod

W wolnej chwili zajrzę. Pozdrawiam belissarius (dyskusja) 08:27, 21 lis 2010 (CET)

 • Zerknąłem pobieżnie. No, rzeczywiście trochę namieszałeś. Wezmę się za to jutro, bo u mnie dochodzi 1:40 (na polski 8:40) i zasy7piam nad klawiaturą :) belissarius (dyskusja) 08:39, 21 lis 2010 (CET)

Litewska Marynarka Wojennaedytuj kod

Hej

Przejrzałem to hasło, bo się wpisałeś Beliemu w dyskusji. Moim zdaniem dobrze by było gdybyś przejrzał WP:OKRĘT, szczególnie kwestie nazewnicze typ-klasa i zapis nazw okrętów (różnica pomiędzy tym a "tym") PMG (dyskusja) 16:55, 23 lis 2010 (CET)

Sieleckiedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt, iż Wikipedia dba o swoją wiarygodność, w związku z czym oczekujemy, iż Wikipedyści przestrzegać będą zasady weryfikowalności, a także będą w pisanych przez siebie hasłach podawać – zgodnie z przyjętymi zasadamiźródła, na których się opierali.

Informacje zamieszczone przez Ciebie w haśle Cyryl Sielecki nie spełniają niestety tych kryteriów – nie zostały bowiem podane źródła zamieszczanych przez Ciebie informacji. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku jakichkolwiek problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Lukasz Lukomski (dyskusja) 08:23, 13 sty 2011 (CET)

Kozacy Buscyedytuj kod

Cześć, padła propozycja, żeby arta przenieść pod tytuł Kozacy Bohscy. Możesz określić swoje stanowisko? Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 20:47, 8 mar 2011 (CET)

Czy wiesz że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Viatoro (dyskusja) 01:56, 4 kwi 2011 (CEST)

Serniczkiedytuj kod

Chciałam się podzielić moimi przemyśleniami na temat nazw tych dwóch miejscowości. KSNG nie proponuje dla nich nazw, co oznacza, że powinny one być zapisywane wg zasad transkrypcji. Jednak zgodnie z tym można stosować nazwy przedwojenne, tj. Serniczki. W tym konkretnym przypadku zastosowałabym zapis transkrybowany. W świetle etymologii obecne nazwy nie mają nic wspólnego z polskim słowem ser, tylko z siarką. Możliwe, że w którymś momencie procesu historycznego (pod polską administracją) popełniono nieścisłość, modyfikując brzmienie nazwy i zmieniając tym samym diametralnie znaczenie słowa, od którego nazwy miejscowości pochodzą (сыр - ser, сера - siarka). Obecne oficjalne nazwy przywracają ich sens i właściwą etymologię - miejscowości są położone na terenie, gdzie występowała gleba o zapachu siarki (wspominał o tym J.I. Kraszewski), a niektóre sąsiednie miejscowości mają nazwy o zbliżonej etymologii. Wydaje mi się, że lepiej dla sensu nazw i ich historii byłoby przenieść hasła pod transkrypcję z białoruskiego i ukraińskiego: Siarniczki (białorus.) i Sirnyczki (ukr.), a spolszczenie Serniczki pozostawić jako przekierowanie. Farary (dyskusja) 11:59, 1 maj 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:4

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 00:03, 16 maj 2011 (CEST)

Pasztetowaedytuj kod

Witaj, dziękuję za smaczne hasło, które pozwoliłam sobie zgłosić do czywiesza. Art ciekawy i warto byłoby go umieścić na stronie głównej. Stąd ogromna prośba o uzupełnienie źródeł, z których korzystałeś (zob. proszę komentarz pod zgłoszeniem w czywieszu). Z góry dziękuję za dodatkowy wkład! Pozdrawiam serdecznie. Kleib (dyskusja) 22:44, 16 maj 2011 (CEST)

Sielsowiet tomaszowskiedytuj kod

Jako nazwy biał. i ros. podałeś nazwy jednej ze wsi. To chyba błąd przy kopiowaniu? Wstawiłem nazwę biał.Xx236 (dyskusja) 12:06, 8 lip 2011 (CEST)

Rejon wołożyńskiedytuj kod

Czy mógłbyś dopisać swoje źródło?Xx236 (dyskusja) 08:47, 26 lip 2011 (CEST)

Kazimierz Ludwik Bielińskiedytuj kod

Zgłoszono na ZB błąd [1] w haśle Kazimierz Ludwik Bieliński, a jak doszedłem, w Twojej edycji [2]: podana w infoboksie data urodzin (1683) jest nieprawdopodobna. Czy możesz sięgnąć do swojego źródła (skąd np. wynotowałeś dzieci tego pana) i zweryfikować? Z góry dziękuję i pozdrawiam, mulat(napisz) 00:37, 21 sie 2011 (CEST)

Ante_Pavelićedytuj kod

Witam, zauważyłem na stronie dyskusji tego hasła~(Ante_Pavelić), że ok 2 lata temu wyrażałeś wątpliwości na temat wiarygodności źródeł umieszczonych w artykule. Mając te same spostrzeżenia - w ostatnim czasie postanowiłem się tym zająć. Gdybyś nadal był zainteresowany, zapraszam do włączenia się w poprawę artykułu. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Ja ja ja ja (dyskusja) 13:00, 30 lis 2011 (CET)

Stawrodromi (Macedonia Wschodnia i Tracja)edytuj kod

Witaj. Jaki "ucisk narodowościowy Greków wobec ludności słowiańskiej" zaistniał w tej okolicy, w roku 1923 ? Koniecznie należy dodać źródło, stronę itd... I musi to być praca ściśle naukowa, gdyż... Bułgarzy i tak non stop kłamią na serwerach typu medialnego, nawet kościelnych... (Grecy też mogą kłamać, ale przynajmniej wiem gdzie szukać). Moje obiekcje budzi okoliczność, że w 1923 były to bardzo skoordynowane, porządne wymiany ludności między Grecją, a Bułgarią. W tej okolicy było to za odszkodowaniem, z podróżowaniem i wybieraniem nowego gospodarstwa przez przesiedleńca, nim opuścił na dobre stare gospodarstwo itd. "Ucisk narodowościowy" wobec Słowian, to dopiero później. Słowian piszę z dużej litery, gdyż Grecy uważali ich za narodowość, lub za zeslawizowanych Greków (i tak ich dzielili). Słowianie musieli wyjechać do Bułgarii, a "zeslawizowani Grecy" mogli pozostać. Znam te sprawy od naocznych świadków. To raz, a dwa, żę Grecy byli dość OK wobec Pomaków, niegrzeczni bywali raczej wobec Bułgarów i Turków, co też nie było regułą. Bułgarów, czyli zdeklarowanych, aktywnych nacjonalistów. Porządnych ludzi naprawdę nikt się w Grecji nie czepi i to jest niezależne od narodowości. Inny, bardzo istotny czynnik, który Twe źródła mogły zamilczeć, jeśli bułgarskie, to ten - zemsty lokalnej. Wszyscy tam dokładnie wiedzieli kto jest kto. Kto był dawniej rodziną, czy wsią żyjącą zgodnie z sąsiadami, bez względu na narodowość (co np. w Zachodniej Tracji było i jest tradycją), a kto brał w niedalekiej przeszłości udział w gwałtach, mordach, na przykład w oddziłach komitadzides (komitadżi). Pamiętaj - to samo pokolenie i tylko kilka lat różnicy. Ale to nie jest w takim wypadku ucisk narodowościowy. Zerknij więc proszę w Twe źródła, oceń wiarygodność i przepisz z nich treść dokładnie, podając owo źródło, stronę itd. w przypisach. Pozdrawiam: --dimitris.k (dimkoa)/dyskusja 21:23, 3 gru 2011 (CET) (z Grecji)

Czeczedytuj kod

Według Wasyla Kynczowa w 1900 r. skład etniczny przedstawiał się następująco: 5897 Bułgarzy, 5667 Pomacy, 1151 Turcy, 23 Wołosi i 10 Romowie – razem 12 748 osób. Czy to zdanie nie poraża stronniczością źródła ? 12 748 osób i ani jednego Greka ? Zastanawiam sie, czy brak obiektywizmu i intencja polityczna nie są ewidentne ? tym niemniej prosiłbym Cię o opisanie tego źródła prawidłowo szczegółowo. Pozdrawiam --dimitris.k (dimkoa)/dyskusja 21:56, 3 gru 2011 (CET)

Wymiana ludności trwała 1823-1930. Pozostający Słowianie oświadczali, że są "słowiańskojęzycznymi Grekami" i nie będą stawiać przeszków w rehellenizacji dzieci. Jeśli uznawali się za Bułgarów, podlegali wymianie ludności. Muzułmanie, w Tracji (a jest to Tracja Zachodnia) nie mieli jakiegokolwiek przymusu emigracji, częściowo mieszkają tam do dziś, częściowo w Xanthi i Komotini. Ale najwięcej w Turcji. Mają swe szkolnictwo (greckie państwowe), swe rozgłośnie radiowe, gdzie tylko nazwy reklamujących się firm i adresy słyszę po grecku...

I tu nastąpiła bzdura do kwadratu, bowiem mocą Traktatu Lozańskiego wszystkich muzułmanów uznano za Turków. Zaowocowało to ich przymusową w paktyce turcyzacją, w efekcie łatwiej było im studiować w Istambule, niż czy pobliskim Komotini, czy Salonikach, od dziecka dostawali tureckich nauczycieli, dyrektorami ich liceów byli tureccy nacjonaliści (kemaliści) itd. To nie był ucisk, to była czysta, głupota. Grecy nie chcieli psuć stosunków z Turcją. Pomacy sami, od dziesięciolecia, głośno domagają się zmiany szkolnictwa z tureckiego na greckie.

WOJNA DOMOWA !
Mniejsze wioski w Grecji opustoszały lub stały się wyłącznie letniskiem i miejscem spędzania emerytur. Do części z nich, tej części na północnych, górskich granicach, nie powrócili nigdy, żadni mieszkańcy, po przymusowych deportacjach 100% ludności każdej z narodowości, z lat 1947-48 (wojna domowa w Grecji), często połączonych z wypaleniem lasów, czyli często trwałą dewastacją stosunków wodnych i wymyciem gleb. 200 tysięcy ludności z północnych granic Grecji uciekło wtedy przed wojną, całymi rodzinami, także do Bułgarii i Jugosławii, a pozostałych 800 tysięcy wywieziono przymusowo do obozów dla uchodźców, potem osiedlano w miastach, emigrowali do USA itd. Ale nie były to sprawy narodowościowe.

My - Grecy stamtąd - podlegaliśmy temu samemu rojalistyczno-faszystowskiemu uciskowi. Nie znam fotografii dziadka - wszystkie podarli policjanci, w trakcie rewizji i pytań "gdzie są synowie ? masz czterech synów, czemu tylko dwóch w wojsku ?". I tylko przez tych dwóch w wojsku nie spalono chaty, nie przepadły pola. Obecnie jest zupełnie inaczej, nikt nikomu się nie wtrąca, ale greckie szkolnictwo także jest tak złe, ale to tak bardzo złe, że 95% rodziców, w miastach, kształci dzieci prywatnie, popołudniu. Więc wszelkie teksty o "niechęci Greków do szkół nisz etnicznych" można między bajki - Polacy po godzinach kształcą swe dzieci "etnicznie" po polsku, tamci mogą po swojemu, a grecki kurs i tak łykają tylko bardzo słabo. Tak by to wyglądało w Grecji, czyli kraju o najniższym w Europie poziomie szkół podstawowych i średnich. Acha - jest tu prywatny wolny handel i nie ma problemu z nabyciem polskich podręczników, po zamówieniu w polskich księgarniach. Bułgarskie książki są dostępne identycznie. A ilość Bułgarów, pracujących tu zarobkowo, kilkakrotnie przekracza ilośc słowiańskich autochtonów, z których (na 200 tysięcy) 170 tysięcy naprawdę uważa się za Greków, słowiańskiego języka.

Acha ! W 1927 była akcja przywracania greckich nazw i nazwisk miejscowości. Gdy brakowało danych, wymyślano danej rodzinie słowiańskiej np. takie greckie nazwisko, by znaczyło to samo po grecku, co przedtem po bułgarsku. Dotyczyło tych, którzy uznali się za "Greków", gdyż zostawali w Grecji. To samo, co Polacy robili z nazewnictwem na Mazurach, przedtem w Poznańskiem itd. O Bieszczadach nie wspomnę, gdyż tam nastąpiło kulturowe, historyczne barbarzyństwo językowe.

Ale wiesz, że tam, w Tracji Zachodniej i greckiej Macedonii teraz nie ma żadnych konfliktów ? Jest bardzo, bardzo dobra atmosfera wobec małżeństw mieszanych, czego doświadczaliśmy wielokrotnie i my, zatrzymując się w obcych nam miejscowościach. Fanatyzm, to zdecydowanie zza granicy, od Turcji i ze strony Skopia. Słowiańsko-greckie te bardzo liczne rodziny mieszane, gdyż mieszanych małżeństw muzułmańsko-greckich jest bardzo mało i napotykają na znaczący opór ze strony muzułmańskich społeczności.

Nazwiska... księgi parafialne pokazują, że wszystkie greckie nazwiska, na obszarach zamieszkałych w 2/3 przez parafian - Bułgarów (licząc chrześcijan), zostały niegdyś zbułgaryzowane. Przymusowo i legalnie . Był to przepis turecki, gdyż Turcy pilnowali przejrzystości podatkowej i to ich były precyzyjne spisy "narodowości" np. te z 1900 roku, co do sztuki. Mówimy o Imperium Osmańskim, gdyż w Bułgarii było gorzej. Grecy mieszkali aż po Płowdiw (Filipoupolis) oraz w większości greckie były miasta Morza Czarnego. Początki XX wieku to już ucisk nawet czysto fizyczny (jak we Wrześni w Poznańskiem). Np. Messimvria, obecny Nesebaar, było to wypędzanie z miasta i okolicznych wiosek, do portu, na statek, w ciągu 1 dnia, jak polskich Rusów w Bieszczadach...

Piszę tak wiele, gdyż widzę z twego wkładu, że bardzo interesujesz się sprawami lokalnych mniejszości czy też różnorodności kulturowych. Serdecznie gratuluję Ci tego wkładu ! Pozdrawiam ! --dimitris.k (dimkoa) /dyskusja 08:18, 4 gru 2011 (CET) Jeszcze sprawa ziemi (bardzo istotna, niestety). W bodaj 1953 roku ukazał się przepis, ze nie uprawiane przez 3 lata pole zostanie przkazane komuś innemu, wraz z gospodarstwem, o ile opuszczonym. Słowianie, poprzednio dziesiątkami tysięcy uciekający głównie do Jugosławii, chcieli wtedy wracać do Grecji. Tito zamknął granice, kilkuset działaczy prześladował za zbieranie podpisów pod petycją... Ale przepis dotyczył wszystkich. Nasze pola uratowały się, gdyż ktoś został w Grecji i je przejął (pierwszeństwo mieli członkowie rodzin, krewni itd), a potem tak zwyczajnie... dobrowolnie i w naturalny sposób zwrócił. Ale to rzadkie rozwiązanie. A dochodzenie jest trudne także w braku ksiąg wieczystych i dokumentów - transakcje przez stulecia były na słwo. Paradoks: dokumenty na ziemię przodków mają ci Słowianie, których przodkom ziemie nadawali Turcy, po wymordowanych greckich miejscowościach (rzezie po kilkadziesiąt tysięcy osób np. w okręgu Nausa), w latach 1821-27. --dimitris.k (dimkoa)/dyskusja 09:00, 4 gru 2011 (CET)

Pryłucki ponownie posłował z listy Bloku Mniejszości Narodowychedytuj kod

W opozycji czy z listy? Zgubiłem się.Xx236 (dyskusja) 08:37, 13 gru 2011 (CET)

Re: Noach Pryłucki w opozycji do Bloku Mniejszości Narodowych--Kynikos (res.) 01:32, 14 gru 2011 (CET)

Kozłowiczeedytuj kod

To nie jest oczywiste, że każda miejscowość nazywa się po polsku.Xx236 (dyskusja) 09:45, 27 gru 2011 (CET) Napracujesz się, a mogą skasować, tak było z Pawłowicami czy coś podobnego.Xx236 (dyskusja) 10:03, 27 gru 2011 (CET)

Rejon wołożyńskiedytuj kod

Napisałeś, że są tam lasy iglaste i liściaste, o czym białoruska wikipedia nie pisze. Mogą być przecież mieszane.Xx236 (dyskusja) 09:52, 27 gru 2011 (CET)

Ad:Kozłowicze_(rejon_grodzieński)edytuj kod

Ad:Kozłowicze_(rejon_grodzieński)

Witam. Dzięki, że napisałaś artykuł Kozłowicze (rejon grodzieński). Czy linki podane w sekcji "Linki zewnętrzne" maja być materiałem źródłowym dla tego hasła? Jeśli nie to proszę uzupełnij źródła żeby uczynić artykuł weryfikowalnym. Najlepiej w formie przypisów. Jeśli jest jakiś problem techniczny chętnie pomogę. Jeśli tak to przypominam że sekcje do podania źródeł powinny się nazywać Przypisy lub Bibliografia (zgodnie z zaleceniami). Sekcja Linki zewnętrzne służy natomiast do podawania materiałów dodatkowych:

Sekcja "Linki zewnętrzne" nie służy do wskazywania źródeł informacji podanych w haśle. Wykorzystane w ten sposób strony www należy umieszczać w sekcji "Bibliografia" lub wskazywać za pomocą przypisów

Wikipedia:Zasady wstawiania linków zewnętrznych,

Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:36, 27 gru 2011 (CET)

Odp:Odp: Ad:Kozłowicze_(rejon_grodzieński)edytuj kod

Odp:Odp: Ad:Kozłowicze_(rejon_grodzieński)

Dawno temu przegłosowano że kolejność sekcji końcowych jest następująca:

 • Zobacz też
 • Przypisy (merytoryczne i źródłowe)
 • Bibliografia
 • Linki zewnętrzne

Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:52, 27 gru 2011 (CET)

Radca stanuedytuj kod

Hej,

Przeniosłeś artykuł Radca stanu na Radca stanu (powieść), ale niestety nie zaktualizowałeś wszystkich stron linkujących. Ja już to zrobiłem, ale piszę na przyszłość.

Odp:Heleninedytuj kod

Odp:Helenin

Racja, spojrzałem na gminę zamiast na miejscowość podstawową. Już poprawione.

pzdr Lajsikonik Dyskusja 07:48, 14 kwi 2012 (CEST)

Ad:Katedra_św._Ignacego_w_Wilnieedytuj kod

Ad:Katedra_św._Ignacego_w_Wilnie

Cześć. Znalazłem to przekierowanie i bardzo mnie ono zdziwiło. Zarówno ono, jak i hasło docelowe (Kościół św. Ignacego Loyoli i klasztor Jezuitów w Wilnie) są w tej samej kategorii Kategoria:Katolickie katedry na Litwie. Czasami kategoryzowanie przekierowań jest użyteczne, ale w tym przypadku nie mogę dopatrzyć się sensu. Mógłbyś mi napisać o co chodzi? Skalee (dyskusja) 21:55, 23 maj 2012 (CEST)

Dzięki. Skalee (dyskusja) 12:09, 24 maj 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007 dyskusja 13:08, 22 cze 2012 (CEST)

Brakuje źródełedytuj kod

Witaj. Za pamięcią mógłbyś dodać źródła do informacji zawartych w tworzonych hasłach Czersk (Białoruś), ‎Cerkiew św. Michała Archanioła w Czersku. Teraz przypisy wstawione są przy fragmentach pozostawiając resztę bez źródeł. Chyba że pisałeś na podstawie stron wpisanych w sekcji linki zewnętrzne, w takim przypadku należałoby przenieść je do bibliografii ogólnej lub przypisów. Kenraiz (dyskusja) 09:59, 1 lip 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Trzewiki (zbroja)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Trzewiki (zbroja). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Mateuszek045 (dyskusja).)

Szkoła Junkrów Piechoty w Wilnieedytuj kod

Nie podałeś źródła polskiej nazwy. W tej Wikipedii jest kilka odwołań pod trochę innymi nazwami, np. w Bronisław Bohaterewicz.Xx236 (dyskusja) 09:05, 16 lip 2012 (CEST)

Nazwy sielsowietówedytuj kod

Zapraszam do dyskusji Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo.Xx236 (dyskusja) 15:41, 17 lip 2012 (CEST)

Mianownikowe nazwy sielsowietówedytuj kod

(przeniesiono do dyskusji artykułu)

Odp:Rejon kobeljacki do Rejon kobielackiedytuj kod

Załatwione. Bocianski (dyskusja) 10:19, 28 lip 2012 (CEST)

Odp:Użhorod, Kirowohradedytuj kod

Odp:Użhorod, Kirowohrad

Przeniosłem z powrotem. Przykuta (dyskusja) 09:32, 14 sie 2012 (CEST)

Bitwa pod Rothenthurmedytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Teraz widze że zaszła pomyłka w nazewnictwie. Tak mi się wydaje po 8 latach. W 2004 r zaczynałem pisać i nie było wielu źródeł. Ten tekst zaczernąłem z książki pt. Historia Szwajcarii, jednak nie pamietam autora -Jerzy Wojtowicz?. Wtedy było tu niewiele artykułów i mało kto podawał źródła. To były zaledwie notki encyklopedyczne. Ten tekst mi umknął i nie poprawiłem. Zresztą tak krótkie teksty staram się na nowo redagować i dodawać tabelki. Być może popełniłem literówkę lub spisałem błędną nazwę ze niemeickiej strony źródłowej która juz dzis nie istnieje a na któej było kilkaset bitew w ciągu chronologicznym. Poprawiłem nazwę bo na pewno chodziło o bitwę którą podałeś. Myślę że sam artykuł wymaga nowego dłuższego opracowania. Ja na razie tym tematem się nie zajmuję, może w przyszłości gdy opracuję szablon do bitew tego konfliktu. Moze też ktoś inny się na to zdecyduje? Ale musiałby się tym tematem interesoweać. Pozdrawiam Arche (dyskusja) 13:50, 6 paź 2012 (CEST)

Odp. Magdalena Gessleredytuj kod

Witaj. Magdalena Gessler pewnością czuje się związana z prawosławnymi tradycjami świątecznymi (wielokrotnie mówiła o tym publicznie), ma rosyjskie korzenie (przez matkę). Znalazłam natomiast tylko jedno w miarę pewne źródło stwierdzające, że należy do Kościoła prawosławnego: artykuł z Gazety Krakowskiej. Jest jeszcze takie coś, ale to tekst ze strony o nastawieniu raczej plotkarskim i przez to niepewnej. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 13:16, 30 gru 2012 (CET)

Bitwa nad rzekąedytuj kod

W wolnej chwili wezmę się za to, choć Liwiusza w oryginale czyta się ciężko, a przekładu nie mam. Jedno jest pewne: rzeka to fluvius, a tu mamy do czynienia z rzeczownikiem lacus, czyli z jeziorem... Daj mi tydzień. Belissarius (dyskusja) 21:12, 6 sty 2013 (CET)

Pokrowaedytuj kod

Witam. Trochę tam pobuszowałam (infobox, commons, plik) i mam 2 sprawy:

 1. piszesz w sekcji "Geneza": Według wschodniej tradycji prawosławnej objawienie Opieki Matki Bożej miało miejsce za panowania Leona VI Filozofa w 910 r. w kościele Świętej Marii w dzielnicy Konstantynopola Blacherne, gdzie były przechowywane relikwie Maryi (szata, welon, część jej pasa). W tym czasie mury miasta oblegali [?] Przerażeni... . Kto oblegał mury - zdanie jest niedokończone;
 2. dopisałam w sekcji za źródłem cerkiew.pl: W greckim kalendarzu święto Opieki Maki Bożej (gr. Αγίας Σκέπης Θεοτόκου) zostało przeniesione na 28 października. Jest to od 1940 roku państwowe święto, dzień wolny od pracy, Dzień Ochi (gr.Επέτειος του Όχι), "Nie" ('Όχι') upamiętniające odmowę kapitulacji podczas II wojny światowe. Możesz to zweryfikować w jakiś sposób?

Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 22:39, 11 lut 2013 (CET)

I ja dziękuję. Tanja5 (dyskusja) 08:34, 12 lut 2013 (CET)

Czy wiesz – Pokrowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Tanja5 (dyskusja) 03:37, 17 lut 2013 (CET)

Artykuł, już przypisany do ekspozycji na SG, przejrzałam ponownie. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 20:51, 18 lut 2013 (CET)

Powiat brzesko-kujawski i in.edytuj kod

Nie ma mowy o żadnej "wojnie". Po prostu a/ "zabór rosyjski" nie jest jednostką wyższego rzędu nad powiatem, b/ powiatów nie dzielimy mimo zmiany ich granic itp. (bo jaki jest sens tworzenia jednozdaniowego art. powiat brzeski (1807-1815)?). Zdecydowanie opowiadam się za jednym artykułem. Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 16:12, 24 lut 2013 (CET)

Czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:00, 25 lut 2013 (CET)

odp:edytuj kod

Witaj kolego,

dziękuję za miłe słowa. Odpowiem na Twoje pytania w chronologicznych punktach:

1. W tej kwestii miałem do Ciebie pisać już kilka miesięcy temu. Ja uważam inaczej niż Ty, mianowicie wydaje mi się, że prawidłowym rozwiązaniem jest właśnie, w przypadku jednakowych nazw miejscowości, podawanie w nawiasie skonkretyzowanego regionu na którym się ona znajduje. Podawanie państwa jest moim zdaniem niewłaściwe ponieważ bardzo rozszerza prawdopodobieństwo wystąpienia w danym kraju identycznej nazwy innej miejscowości, natomiast w konkretnym regionie jest to niemal wyłączone.

Uważasz, że taka praktyka, którą Ty stosujesz, jest wykorzystywana także przez innych na Wikipedii. To prawda, ale także powszechnie wykorzystywana jest praktyka stosowana przeze mnie. Niestety nie mamy w tej kwestii ujednolicenia co sprawia nie małe problemy.

2. Kwestia transkrypcji. Usunąłem bo uważam, że encyklopedia to nie profesjonalny słownik obcojęzyczny. Jak za słuszne wydaje się podawanie oryginalnej pisowni w języku obcym danej miejscowości, tak transkrypcja jest już nad wyraz. Wprowadza to także nieczytelność, szczególnie gdy jest wiele wariantów, a tak jest często.

Z zasadami w tej kwestii także się nie spotkałem.

3. Czy mógłbym wkleić jako źródła bibliografię i strony internetowe podawane na ukraińskiej i rosyjskiej Wikipedii (artykuł jest tłumaczeniem i kompilacją tamtych wersji językowych)? Wiem, że tak się robi, nie tylko w naszej wersji językowej. - tutaj zdecydowanie się z Tobą nie zgadzam. Jest czymś bardzo niewskazanym a nawet kłamliwym, uźródławianie hasła poprzez bezmyślne kopiowanie źródeł z obcojęzycznego portalu Wikipedii. To zwykłe oszustwo i swojego rodzaju plagiat. Jak można podawać źródła do artykułu, skoro ich się nigdy nie widziało na oczy? Każdy kto tworzy nowy artykuł powinien od razu podać źródła na jakiej podstawie go napisał w innym wypadku z automatu taki art powinien zostać usunięty.

4. Czy nie uważasz, że powinniśmy pisać nazwy pułków kozackich małymi literami? - oczywiście, tak powinno być. Inicjowanie w tej kwestii dyskusji w kawiarence jest raczej zbędne. Najlepiej autorowi który czyni inaczej zwrócić uwagę na ten fakt powołując się na to, że inni postępują inaczej i wskazać za dowód konkretne osoby.

Dziękuję za wiadomość. Owocnej pracy. Pozdrawiam --Pawski (dyskusja) 11:54, 9 mar 2013 (CET)

 • przepadam za tego typu zagadkami. Tak więc osobiście jestem przekonany, że chodzi o Арэхава (Берасьцейская вобласьць). Z opisu Konopczyńskiego wynika, że miejscowość znajduje się na południe od Kobrynia, a Mała Encyklopedia Wojskowa, 1967, Wydanie I uzupełnia tą lokalizację wskazując kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Włodawy. Wszystko się więc zgadza. W tym obszarze jedyną miejscowością o zbliżonej nazwie jest właśnie pol. Orzechowo leżące nad jeziorem Orzechowskim na Pojezierzu Szackim (źródło: Mapa Taktyczna Polski Wojskowego Instytutu Geograficznego z 1933). Wojskowa mapa Austro-Węgier z 1910 określa tą miejscowość nazwą "Oriechowo".

Orzechów (Ukraina) - ta miejscowość nie istnieje. Moim zdaniem należy zmienić nazwę artykułu i wskazać poprawną lokalizację i właściwe państwo, oraz dodać białoruskie interwiki. Następnie należy poprawić linkujące w haśle Bitwa pod Orzechowem.

--Pawski (dyskusja) 16:32, 11 mar 2013 (CET)

Szanowny kolego Kynikos, Twoje rozumowanie dotyczące doprecyzowania nazw miejscowości było właściwe. Jeżeli w danym kraju istnieje tylko jedna miejscowość o określonej nazwie, to wystarczy napisać nazwę państwa. Jeżeli natomiast jest ich więcej, to doprecyzowujemy przy użyciu jednostki administracyjnej najwyższego stopnia. W przypadku Białorusi czy Ukrainy będzie to obwód, a jeżeli więcej niż jedna miejscowość jest w danym obwodzie, to rejon. Używanie od razu rejonu czy obwodu zamiast nazwy państwa jest sprzeczne z zasadą stosowania jak najbardziej ogólnych, prostych ujednoznacznień. Wikipedysta Pawski wprowadził Cię w błąd, mówiąc o ryzyku istnienia więcej niż jednej takiej miejscowości w danym kraju. Po pierwsze, łatwo to sprawdzić porównując z białoruską Wikipedią; po drugie, posiadam pełną listę miejscowości na Białorusi i trzymam rękę na pulsie, aby ujednoznacznienia były poprawne i jak najprostsze; po trzecie, gdyby rzeczywiście zaistniała taka sytuacja, że jest więcej takich miejscowości, a my mamy tylko jedną po nazwą (Białoruś), to nie jest to żaden problem. W momencie, gdy pojawi się artykuł o drugiej takiej miejscowości, starą nazwę przenosi się pod odpowiednie ujednoznacznienie. Podsumowując, Twoje postępowanie było słuszne, a argumentacja Pawskiego - mocno wątpliwa. Dodam, że obserwuję postępowanie Pawskiego od dawna i zauważyłem, że obsesyjnie usuwa w Wikipedii słowo „Białoruś”, gdzie tylko się da, np. usuwając linkowania do tego słowa albo zastępując je słowem „Białorusini”. Wysuwam więc przypuszczenie, że celem proponowanych zmian nie jest usprawnienie działania Wikipedii, ale usunięcie słowa „Białoruś”. Bladyniec (dyskusja) 18:21, 28 mar 2013 (CET)

Jastrun i Korolówkaedytuj kod

Dziękuję za Twoją uważność. Ale bez przesady z uporczywością i ochoczością moich edycji. Dwie edycje to jest uporczywość? Korolówka jako miejce urodzin Jastruna jest notowana np. w Britannice i enc. PWN: http://www.britannica.com/EBchecked/topic/301564/Mieczyslaw-Jastrun http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/3917230/jastrun-mieczyslaw.html Ja nie obstaję przy swoim, bo przypuszczam, że miejscowości o takiej nazwie jest co najmniej kilka. Może chodzi o tę miejscowość, tym bardziej, iż PWN zaznacza, że chodzi o Korolówkę k. Tarnopola: http://pl.wikipedia.org/wiki/Korol%C3%B3wka_(rejon_borszczowski) albo tę: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BB%D1%96%D1%94%D0%B2%D0%BE-%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0 Jeżeli dysponujesz innymi, wiarygodniejszymi danymi, to proszę, popraw mnie. Sam jestem ciekaw rzeczywistego miejsca urodzenia poety.

Odp. udzielona Gowerowi

W sprawie Bestiiedytuj kod

Proszę Cię, abyś z większą rozwagą interweniował w artykuły na wiki. Zobacz tutaj:


http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Bestia_z_G%C3%A9vaudan#Wikipedysta:Kynikos

Ilmatar (dyskusja) 13:28, 12 kwi 2013 (CEST)

Odpowiedź dana Ilmatar: Szanowna Ilmatar! Tu chyba widać, co i gdzie dodałem i czy się podpisałem. Z drugiej strony... (dopisał --Kynikos (res.) 18:36, 12 kwi 2013 (CEST)) "nie ma autora pierwszego wpisu"
No tak. Nie wiem co się stało z tym autorem. To było w roku 2005, encyklopedie w necie są stale poprawiane, ktoś coś widać usunął na trwałe. Nie wiem, czy będę mogła zająć się korektą, której się domagasz. Mimo że to ja rozbudowałam ten artykuł, to jednak nie jest to tematyka, która mnie szczególnie fascynuje. Nie mam w tej sprawie dostępu do źródeł innych niż sieć. Jeśli stwierdziłeś, że chodzi o ojca i syna, a 'fils' fr. = syn, to popraw lub nie, ale nadal uważam, że to jest zbyt drobna sprawa, żeby się afiszować z takim paskudnie wyglądającym szablonem. Zniechęca do całego artykułu.
Jest jak piszesz: "Chyba inaczej niż Ty traktuję ten szablon jako ostrzeżenie." Okazuje się, że zniknął z wiki link do zgłaszania usterek. Służył do tego, żeby zgłaszać podejrzewane błędy, których się samemu nie umie zweryfikować. Nie wiem dlaczego zniknął, ale rzeczywiście uznałam na podstawie dawniejszej orientacji w zasadach wiki, że z tym szablonem przesadziłeś.
Nie wiem o co chodzi z tym wycofaniem edycji, ale zakładam, że nie Ty jesteś autorem tego początkowego wpisu. Obiecuję wrócić do sprawdzania, jak tylko znajdę trochę czasu. Pozdrawiam I Ciebie niech się trzyma zdrowie, ktokolwiek by dystrybuował :-)
Czyli: pozdrawiam Ilmatar (dyskusja) 18:46, 12 kwi 2013 (CEST) 18:30, 12 kwi 2013 (CEST)

Unickie eparchie w szablonieedytuj kod

Witaj, przepraszam, że dopiero teraz, zupełnie zapomniałam wcześniej Ci odpisać: moim zdaniem Twoje edycje były uzasadnione, podanie pełnych nazw eparchii jest zupełnie na miejscu. Najpierw trzeba by było jednak to uporządkować w artykułach, żeby przekazywały tę samą informację, co szablon. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 20:17, 20 kwi 2013 (CEST)

re: Ostryna czy Ostryniaedytuj kod

Wyszedłem ostatnio z tematu. Natomiast mowa jest o Ostryni koło Wołpy - czyli rejon grodzieński Białorusi. Poza tym miasteczko na Białorusi jest dla mnie ważniejsze niż wieś na Ukrainie. --Hiuppo (zagadaj) 11:53, 22 maj 2013 (CEST)

Oznaczenie dróg na Białorusiedytuj kod

Witam. Owszem, prawie na pewno owo „P” to pierwsza litera słowa Рэспубліканская. Wydaje mi się jednak, że nie należy tutaj nic zmieniać. Z moich obserwacji wynika, że w miejscach, gdzie wymagane są oznaczenia międzynarodowe, Białorusini, Ukraińcy i pewnie inne narody posługujące się cyrylicą, starają się używać tych liter, które wyglądają tak samo jak litery łacińskie (nawet, gdy oznaczają one coś innego). Np. na tablicach rejestracyjnych białoruskich samochodów używane są takie litery jak P, X, C, E, Y itd., które u nich brzmią inaczej, ale są łatwe do identyfikacji i zapisania przez policję we wszystkich krajach świata. Dlatego uważam, że nie warto nic tu zmieniać. Jest to oznaczenie międzynarodowe i nie ma znaczenia, co się pod tą literą kryje. Bladyniec (dyskusja) 18:20, 23 maj 2013 (CEST)

Odp:Oznaczenie dróg na Białorusiedytuj kod

Odp:Oznaczenie dróg na Białorusi

Witaj! Oczywiście że te drogi są oznaczane przy pomocy cyrylicy, dlatego jak najbardziej powinna być stosowana litera R. Możesz przesunąć szablon z /BY-P do /BY-R i poprosić na stronie dyskusji szablonu kogoś z administratorów o skorygowanie. W przypadku transliteracji - Rosjanie w przypadku swoich dróg określają niektóre z nich jako regionalne (Автомобильные дороги России регионального значения) i dla tych dróg szablon można wywołać przez parametr /RUS-P, który właściwie trzeba tylko też przesunąć ze względu na dokonane wcześniej zmiany w wyglądzie szablonu (wspomniana transliteracja).

Mam nadzieję, że wyjaśniłem w ten sposób wszelkie wątpliwości :-) Pozdrawiam! MiKO101 gadajcie ;) 22:20, 27 maj 2013 (CEST)

pro- poprawkiedytuj kod

Jezeli nie mozna bota do takiej roboty zaprzac, to nalezaloby poprosic adminow o flood flag. W tej chwili na OZetach widac tylko Twoje edycje. (Fakt, ze akurat wszyscy spia i nie ma ruchu). Ciacho5 (dyskusja) 03:44, 20 cze 2013 (CEST)

Sielsowiet Nalibokiedytuj kod

Cześć. Skąd wziąłeś polskie nazwy? Khan Tengri (dyskusja) 01:56, 21 sie 2013 (CEST)

 • Ok, bo ja szukałem tych nazw na przedwojennych mapach WIG-u i jakoś nie mogłem wszystkich znaleźć. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 02:28, 21 sie 2013 (CEST)

Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwoedytuj kod

Ordynariat dla wiernych obrządków wschodnich w Polsce Xx236 (dyskusja) 11:12, 17 wrz 2013 (CEST)

Stanisław Gołębiowski (pilot)edytuj kod

Mam wrażenie, że informacje w haśle (typu ujednoznacznienie) Stanisław Gołębiowski na temat Stanisław Gołębiowski (pilot) są już wystarczające aby zrobić to jako samodzielne hasło. Oczywiście - można go ewentualnie rozbudować. Natomiast w samym ujednoznacznieniu zostawić tylko: Stanisław Gołębiowski - pilot.
Co o tym sądzisz? Pozdrawiam,
Jsitarz (dyskusja) 08:29, 6 paź 2013 (CEST)

Odp. prawosławne nakrycia głowyedytuj kod

Hej, dobrze, że zwróciłeś mi na to uwagę. Odgrzebię odpowiednie źródła i zajmę się tym kompleksowo. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 10:34, 20 paź 2013 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

Dzięki serdeczne za przejrzenie "Leszno". Przyjmuję w pełni uwagę o zbyt rozbudowanym opisie - mój brak wprawy i wyczucia. Może jednak pozostawić informacje o zdobyciu Pucharu Gordona Bennetta w 1938. Było to jedno z większych osiągnięć sportowych w tamtych czasach i sprawa była bardzo głośna. Proszę, spójrz jeszcze raz. Z góry dziękuję!Tkozar (dyskusja) 06:35, 22 paź 2013 (CEST)

Zamek w Brześciuedytuj kod

Dziękuję za poprawę mojego wpisu. Co do tej narady spróbuję sprawdzić wieczorem u Łowmiańskiego w Polityce Jagiellonów, może tam znajdę jakąś informację. Pozdrawiam Konarski (dyskusja) 10:12, 25 paź 2013 (CEST)

Odp:Tsurushiedytuj kod

Odp:Tsurushi
Hej. Odpisuję dzisiaj bo wczoraj bardzo wolno ładowały się strony. Co do japońskiego zapisu nie potrafię się wypowiedzieć (nie znam języka), część medyczna wydaje się być wiarygodna (aczkolwiek brakuje źródeł stricte medycznych, szukałem ale nie znalazłem). Pozdrawiam! Filip em 09:34, 24 kwi 2014 (CEST)

Re: Kościół katolicki obrządku syryjskiegoedytuj kod

Hej! Ja zaczerpnąłem nazewnictwo ze źródła, na podstawie któregp tworzyłem te artykuły, czyli bazy catholic-hierarchy.org. Faktycznie nazewnictwo jest tam stosowane trochę niekonsekwentnie, ale nie czułem się dostatecznie kompetentny, by w tym zakresie polemizować ze źródłem, nie miałem też za bardzo innych źródeł. Jeśli uważasz, że nazewnictwo typowo wschodnie będzie bardziej właściwe i w razie czegoś jesteś w stanie to obronić, nie mam nic przeciwko przeniesieniu :) Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 09:25, 29 kwi 2014 (CEST)

Odp.edytuj kod

Witaj. Niestety, kategorii przenieść się nie da. Mogę jedynie usunąć stare, z błędnymi nazwami, i założyć nowe, już poprawne, a potem ręcznie powrzucać do nich artykuły. Tak też uczynię. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 12:22, 3 maj 2014 (CEST)

Bot może poprzenosić wszystkie artykuły z jednej kategorii do drugiej oraz oznaczyć starą do skasowania. Ponadto, jeśli bot jest podpięty do konta admina i działa de facto jako on sam (nie zawsze to dozwolone), to może nawet starą kategorię od razu skasować, nie ma przeszkód technicznych. W chwili obecnej nie pomogę, bo jestem po reinstalacji systemu i pliki bota znikły. Ale zapewniam, że jest to w stanie zrobić każdy operator bota typu Pywikibot. To kwestia wpisania odpowiedniej komendy - może trzech, czterech kliknięć. Spróbuj zapytać na zadaniach dla botów. Bocianski (dyskusja) 10:45, 4 maj 2014 (CEST)

Odznaczenie za TRedytuj kod

Odznaczenie za najbardziej aktywny udział w TR w tworzeniu nowych artykułów pow. 5kB − II miejsce (6 artykułów)

Gratulacje :) X-domin (dyskusja) 21:40, 9 maj 2014 (CEST)

Odp:Stebneedytuj kod

Odp:Stebne

W Wikipedii mamy zasadę, która mówi, że polskie nazwy stosujemy tylko dla miejscowości, które leżały w granicach II RP, chyba że KSNG zaleca egzonim. Stąd właśnie podział na Stebne i Stebni. Niestety umknęło mi, że istnieje także miejscowość o nazwie Стебне w obwodzie czerkaskim. Napiszę do jakiegoś administratora z prośbą o przywrócenie ujednoznacznienia. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 18:58, 15 cze 2014 (CEST)

Odp: Lelików (Białoruś)edytuj kod

Nie spodobało mi się przede wszystkim określenie "należałoby to prawdopodobnie rozumieć". Kto tak uważa? Podejrzewam, że to domysły autora edycji, czyli coś, czego się w Wikipedii absolutnie nie dopuszcza. "Według dzisiejszych standardów" również budzi poważne wątpliwości, ponieważ jest to określenie zupełnie nieprecyzyjne (nie podaje daty ani wyjaśnienia, co należy rozumieć przez owe "standardy"). Całe zdanie powinno raczej wyglądać jakoś tak: "X uważa, że ludność tę należy uważać za Ukraińców" (i przypis z podaniem publikacji pana X). Zgadzam się całkowicie, że termin "Rusini" powinien być doprecyzowany, ale żeby precyzować nieprecyzyjnymi domysłami – coś takiego nie może mieć miejsca. Jeśli masz jakiś pomysł, jak zastąpić usuniętą przeze mnie uwagę, tak aby odwoływała się do konkretnego źródła, to oczywiście możesz to zrobić. W przeciwnym razie lepiej już zostawić tak, jak jest obecnie. Pozdrawiam, PG (dyskusja) 19:03, 15 cze 2014 (CEST)

Ad:Biełowieżskijedytuj kod

Ad:Biełowieżskij

Cześć. Zgodnie z tym nazwa hasła powinna być w języku białoruskim, czyli Bieławieżski. Khan Tengri (dyskusja) 15:30, 23 lip 2014 (CEST)

Marszałkowie hospodarscyedytuj kod

Czy nie ma jakiegoś kodu sortującego nazwiska w tabelkach w układzie hasłowym wiki? Większość haseł oparta jest na sekwencji imię-nazwisko. Tabelki wymuszają nadmierne wywoływanie kodu, co stanowi problem m. in. w wersji mobilnej. pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 21:20, 5 sie 2014 (CEST)

przy okazji, był jeszcze jeden: Hrehory Józefowicz Tryzna. Mathiasrex (dyskusja) 21:23, 5 sie 2014 (CEST)

Czy wiesz – Eparchia Kamichliéedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, D kuba (dyskusja) 12:40, 26 paź 2014 (CET)

Może i masz rację z tym pytaniem, jednak w CzyWieszu obowiązuje kilka zasad. Po pierwsze, hasła tam zgłaszane nie mogą być starsze niż 10 dni (dotyczy także art. znacznie rozbudowanych), a Podział administracyjny Kościoła katolickiego w Syrii powstał w lutym 2012. Artykuły trafiające na stronę główną muszą też być należycie uźródłowione, a to hasło ma jedynie link zewnętrzny do źródła (czego się nie zaleca, w przeciwieństwie do bibliografii z cytowanymi pozycjami, czy do przypisów) - w dodatku link ten jest już martwy. No i z reguły nie wrzucamy tam artykułów będących "gołą" listą. Poza tym napotkałem jedynie art., który zgłosiłem, teraz dorzuciłem też Archieparchia Aleppo (ormiańskokatolicka):) D kuba (dyskusja) 21:17, 2 lis 2014 (CET)

Odp:Wikipedia:Wiki Lubi Zabytki/lubelskie/powiat włodawski/gmina Hannaedytuj kod

Odp:Wikipedia:Wiki Lubi Zabytki/lubelskie/powiat włodawski/gmina Hanna

Witam :-) Obiektem zabytkowym jest cmentarz kościelny/przykościelny, czyli teren w bezpośrednim otoczeniu kościoła, nawet jeśli do dziś nie zachowały się żadne nagrobki. Nie jest zabytkowy cmentarz parafialny Category:Cemetery in Hanna. Wykaz Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków określa to precyzyjniej niż ogólnodostępny wykaz NID - str. 24 poz. 284 - „Hanna - kościół paraf. rzymskokat. pw. śś. Piotra i Pawła z wyposaż. wnętrza, otoczeniem wraz z drzewostanem w gran. cmentarza kościelnego, dzwonnica (wraz ze znajdującymi się w niej zabytkami ruchomymi)”. A jeszcze precyzyjniej opisuje to wykaz pobrany z NID przez organizatorów konkursu, na podstawie którego stworzone zostały tabelki:
zespół cerkwi, ob. kościoła rzym.-kat. par.p.w. śś. Piotra i Pawła
- cerkiew unicka, ob. kościół rzym.-kat. par. p.w. śś. Piotra i Pawła
- cmentarz, przy cerkwi unickiej, ob. kościele rzym.-kat. par. p.w. śś. Piotra i Pawła
- dzwonnica, przy cerkwi unickiej, ob. kościele rzym.-kat. par. p.w. śś. Piotra i Pawła
Lack jest w tym dokumencie opisany podobnie:
zespół cerkwi unickiej, ob. kościół rzym.-kat. par.
- cerkiew unicka, ob. kościół rzym.-kat. par.
- cmentarz, przy cerkwi unickiej, ob. kościele rzym.-kat. par.
(Podkreślenia moje). Niestety, zarówno przy wypełnianiu tabelek jak i przy robieniu zdjęć często cmentarz kościelny/przykościelny jest mylony z cmentarzem parafialnym. Pozdrawiam. Himiltruda (dyskusja) 18:12, 24 sty 2015 (CET)

Odp:Wojska (Białoruś)edytuj kod

Odp:Wojska (Białoruś)

Uznałem, że właściwą nazwą rzeki jest właśnie Wojskaja. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 10:12, 2 lut 2015 (CET)

Odp:Akcja pod Rogowemedytuj kod

Witam,

dzięki za zwrócenie na to uwagi. Dopisałem brakującą część zdania.

Pozdrawiam

Histeryk_13 (dyskusja) 09:43, 24 lutego 2015 (CEST)

Podziękowanie - Aleksander Kopeć (kasztelan brzeskolitewski)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:16, 24 kwi 2015 (CEST)

Odp.edytuj kod

Witaj. W haśle porządek zrobiłam. Nie mam pojęcia, czemu te edycje były automatycznie przejrzane, bo żeby mieć redaktora, trzeba mieć zarejestrowane konto. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 18:52, 23 maj 2015 (CEST)

Odp:Andrzej Rudominaedytuj kod

Odp:Andrzej Rudomina

Zrobione. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 13:17, 29 cze 2015 (CEST)

Purpura (heraldyka)edytuj kod

Czerwono-fioletowy, czerwonofioletowy oraz fioletowoczerwony to trzy różne kolory. Czy jesteś pewien swojej edycji, to znaczy, że mylnie opisałeś swoją zmianę, a dotyczyła ona w rzeczywistości nie spraw ortograficznych, tylko merytorycznych? Beno @ 03:57, 30 lip 2015 (CEST)

Sirmiumedytuj kod

Proszę nie usuwać pustych linii przed tytułami rozdziałów. Mamy ustaloną praktykę zostawiania jednego wiersza powyżej. Twoje edycje utrudniają porównywanie w podglądzie zmian. Proszę również o niezmienianie kolejności sekcji końcowych, które są stosowane w następującej kolejności: 1. Zobacz też, 2. Uwagi, 3. Przypisy, 4. Bibliografia, 5. Linki zewnętrzne. Beno @ 04:09, 30 lip 2015 (CEST)

Wystarczy zobaczyć artykuły. Przeważająca większość ma w kodzie jedną linię pustą powyżej i zero pustej poniżej. Niestety podgląd zmian jest wrażliwy na zmienianie tego stanu i pokazuje cały akapit zmieniony. A teraz o kolorach. Czerwonofioletowy jest, jak sama nazwa wskazuje, kolorem zasadniczo fioletowym, tylko zabarwionym dodatkowo kolorem czerwonym. Jest tam więcej fioletowego, a mniej czerwonego. Pisownia z dywizem mówi zaś o równowadze 50/50. Proszę nie zmieniaj zastanej pisowni, bo należy domniemywać, że właśnie o to chodziło poprzedniemu redaktorowi. Sugerowałbym rewert Twoje edycji. pzdr. Beno @ 11:12, 30 lip 2015 (CEST) Beno @ 11:12, 30 lip 2015 (CEST)

Co do kolejności to sorry, nie mogę znaleźć, widocznie mnie poniosło. Co do przykładów to piszesz w odpowiedzi u mnie, że cyt.: "fioletowy z odcieniem czerwonego (fioletowoczerwony)" - właśnie jest odwrotnie - drugi, a raczej ostatni człon jest najważniejszy w polskim słowotwórstwie, więc fioletowoczerwony to zasadniczo czerwony, odcień czerwonego (uzasadnienie). Przywołane przez Ciebie zasady nic nie mówią o kolorach z dywizem, więc jest tak, jak ja mówię. Biało-czerwony z kreską jest oczywiście pasami, szachownicą itp., bo nie ma takiego koloru, znaczy jest ale o własnej nazwie - różowy. Jednak szereg innych kolorów pisanych z kreską oznacza ich dokładnie wypośrodkowanie. Więc nie rozumiem Twojego uporu. Być może jesteś typowym facetem i dlatego nie rozróżniasz odcieni, ale ja jestem specjalistą od koloru i zapewniam Ciebie, że widzę różnicę kolorów w następującej kolejności: czerwony, fioletowoczerwony, fioletowo-czerwony = czerwono-fioletowy, czerwonofioletowy oraz na końcu fioletowy. Jak widać z pisowni dwa z tych kolorów nie różnią się niczym wizualnie, aczkolwiek mogą się różnić u fachowców budowaniem farby. Ale to już inny temat. I powtórzę: jeśli Twoja edycja wynikała z mylnego rozumienia zasad ortografii, to powinieneś ją cofnąć. Twoja ingerencja jest szczególnie błędna z tego powodu, że odcienie czerwono-fioletowe są przez ogół ludzi najsłabiej rozpoznawalne w niuansach, przez co bezpieczniej jest mówić o nazwie z dywizem, bo wskazuje ona na ogólne zmieszanie tych dwóch kolorów, a nie mówi o wyraźnej dominancie, co pozostawia większy zakres prawdopodobieństwa zawartej w tym sformułowaniu informacji. Tym bardziej, że są to barwy szczególnie "pływające" ze względu na temperaturę barwową bieżącego oświetlenia, jak również wpływu sąsiednich barw w polu widzenia. Co do artykułu o purpurze i innych tematach z zakresu teorii koloru, to ja się tam nie udzielam, właśnie dlatego, że zbyt dużo o tym wiem i nie chce mi się tego poprawiać. Za dużo nerwów. Ale tak postępuje całkiem spora grupa wikipedystów. PS. polecam test: link. Beno @ 00:28, 31 lip 2015 (CEST)

Twój wynik testu jest bardzo niski. Koniecznie zweryfikuj go na innym monitorze, w szczególności o innej budowie wyświetlacza. Beno @ 00:58, 31 lip 2015 (CEST)

Rama (Bóg)edytuj kod

Prywaciarz101 ¡Buenos Tardes! 18:39, 30 lis 2015 (CET)

Otto Denhoffedytuj kod

Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 14:02, 20 lut 2016 (CET)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Rokizacjaedytuj kod

Cześć. Wikipedia to encyklopedia, w zapisach encyklopedycznych ozdabianie daty rocznej dodatkami "r." czy "roku" jest zbędne (bo "co to jest" wynika tu z kontekstu) i często niepraktykowane. Niezależnie od tego przede wszystkim całe hasło powinno mieć zachowaną jednolitą typografię w tym zakresie. Wreszcie z trzech możliwych zapisów ("brak", "roku", "r.") ten ostatni na Wikipedii jest chyba najmniej praktykowany. Wersja bez dodatków widnieje też na zaleceniach. Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 00:46, 12 cze 2016 (CEST)

Marcin Kurczedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 20:37, 1 sie 2016 (CEST)

 • Staroć, ale może wspomnisz, jakie tam źródła były (na szczęście mogę przypuszczać, że nie znałeś go osobiście) ;). Ciacho5 (dyskusja) 20:39, 1 sie 2016 (CEST)

Wiażyszczеedytuj kod

Nie wiem, na czym sprawa polegała, też nie widzę różnicy, ale jak wkleiłem, zamiast pisać, to działa. Ciacho5 (dyskusja) 19:38, 2 sie 2016 (CEST)

Mazurowo (Rosja)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Dokończyć tłumaczenie i usunąć zbędne fragmenty napisane cyrylicą.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, PawełMM (dyskusja) 12:06, 6 lis 2016 (CET)

Odp:Do brudnopisu...edytuj kod

Odp:Do brudnopisu...

W przyszłości proponuję dokończyć porządnie tłumaczenie w gadżecie albo przenosić je w tym celu do brudnopisu. Automatyczne tłumaczenia bez poprawek na ogół nie nadają się do umieszczenia w przestrzeni głównej. Zawierają zbyt wiele błędów językowych, składniowych i gramatycznych. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 12:16, 6 lis 2016 (CET)

Jak nadajesz nazwę tłumaczonemu artykułowi w gadżecie, nazwij go Wikipedysta:Kynikos/nazwa_artykułu. Wtedy nie pojawi się w przestrzeni głównej. -Pumpernikiel90 (dyskusja) 12:47, 6 lis 2016 (CET)

Odp:Turnaedytuj kod

Odp:Turna

Cześć. Turna to egzonim podawany przez KSNG. Ujednoznacznienie Turnaja może zostać, ale miejscowości w nim wymienione powinny też zostać dodane do Turna (ujednoznacznienie), gdyż tak się właśnie nazywały za II RP. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 17:17, 27 gru 2016 (CET)

 • Taką formę znalazłem w Poleskim Dzienniku Wojewódzkim. Khan Tengri (dyskusja) 02:52, 28 gru 2016 (CET)

Korolówkaedytuj kod

Masz rację. Korolówka w Polsce jest jedna. Ale sprawdź Korolówka (ujednoznacznienie). Są tam wymienione nazwy w poza granicami Polski. Moją ideą było zlikwidować artykuł Korolówka (ujednoznacznienie) i stworzyć artykuł pod nazwą Korolówka równoważny z artykułem Korolówka (ujednoznacznienie). Przeszkodził mim w tym brak uprawnień. Co do sugerowanej przez Ciebie zmiany na Korolówka (Polska). To zostałem już pouczony, że przy nadawaniu tytułów artykułów rozszenie zaczynamy od województwa i idziemy w dół. Dlatego zmieniłem na Korolówka (województwo lubelskie). Gobo1954 (Gobo1954 (dyskusja)) 06:23 31 gru 2016 (CEST)

Korolówkaedytuj kod

Jeżeli Ci na tym tak zależy. Możesz powrócić do tytułu Korolówka. Nie mam nic przeciwko temu. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z ze zbliżającym się Nowym Rokiem. Gobo1954 (Gobo1954 (dyskusja)) 07:26 31 gru 2016 (CEST)

Czy wiesz – Nilo Catalanoedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 01:51, 15 sty 2017 (CET)

Podziękowanie - Nilo Catalanoedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 19:06, 14 lut 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:16, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:28, 10 cze 2017 (CEST) 

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyedytuj kod

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości. Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.

Weź udział w ankiecie teraz!

Możesz dowiedzieć się więcej na temat tej ankiety na stronie projektu. Zobacz jak Twoje zdanie pomaga Wikimedia Foundation wspierać edytujących takich jak Ty. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności (po angielsku). Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail poprzez funkcję wysyłania e-maili do użytkownika, do WMF Surveys, aby usunął Cię z listy.

Dziękujemy!

WMF Surveys, 20:21, 29 mar 2018 (CEST)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia surveyedytuj kod

Każda odpowiedź w tej ankiecie może pomóc Wikimedia Foundation ulepszyć Twoje doświadczenia w projektach Wikimedia. Jak dotąd wysłuchaliśmy 29% współautorów projektów Wikimedia. Ankieta jest dostępna w różnych językach i jej wypełnienie może zająć od 20 do 40 minut. Weź udział w ankiecie.

Jeżeli już wypełniłeś tę ankietę, z góry przepraszamy za to przypomnienie. Tę ankietę stworzyliśmy tak, aby nie dało się zidentyfikować użytkowników, którzy ją wypełnili, więc musimy rozesłać to przypomnienie wszystkim. Jeżeli chcesz wypisać się z listy adresatów przypomnień i informacji o kolejnych badaniach, wyślij e-mail do WMF Surveys. Możesz też wysyłać do niego zapytania odnośnie tego badania. Dowiedz się więcej o tej ankiecie na stronie projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności Wikimedia Foundation. Dziękujemy!

WMF Surveys, 03:19, 13 kwi 2018 (CEST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyedytuj kod

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 23 kwietnia 2018 (07:00 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy! Tę ankietę stworzyliśmy tak, aby nie dało się zidentyfikować użytkowników, którzy ją wypełnili, więc musimy rozesłać to przypomnienie wszystkim. Aby wypisać się z przyszłych badań, wyślij e-mail poprzez funkcję wysyłania e-mail do WMF Surveys. Na ten e-mail możesz wysłać również zapytania. Dowiedz się więcej o tej ankiecie na stronie projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu Wikimedia Foundation w sprawie prywatności.

WMF Surveys, 02:28, 20 kwi 2018 (CEST)

Victor Mihaly de Apșaedytuj kod

Poszukaj tam zmieniony link do Papieski Uniwersytet Urbaniana, reszta to są skutki uboczne. ~malarz pl PISZ 22:11, 24 kwi 2019 (CEST)

Ad: Ioan Vanceaedytuj kod

Ad:Ioan Vancea

Cześć. Proszę o dodanie źródeł i przypominam o obowiązku ich podawania w artykułach. Dziękuję. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 07:19, 23 cze 2019 (CEST)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Kynikos,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:44, 6 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Kynikos,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:12, 20 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Kynikos -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:06, 23 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Kynikos,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:50, 3 paź 2019 (CEST)

Odp:Etrap Büzmeýinedytuj kod

Odp:Etrap Büzmeýin

Cześć. Sprawa wygląda tak, że w 2018 roku etrap Arçabil, w granicach którego leżało dawne osiedle Wanowskiý, został przemianowany na etrap Büzmeýin i dodatkowo powiększony o obszar etrapu Abadan, który został tym samym zniesiony. Khan Tengri (dyskusja) 12:12, 24 lis 2019 (CET) Cześć ! Jeśli chcesz napisać coś o rodzinie bohaterki artykułu, to proszę napisz. Bo ja nie mam żadnych danych na ten temat. Krecik-79 (dyskusja) 20:05, 10 sty 2020 (CET)

Weronika Ogarekedytuj kod

Cześć Zobacz na ten link Tu to jest zarówno grób Haliny Ogarek-Czoj jak i Weoniki Ogarek. Czasem zdarzają się sytuacje, że tablica jest tylko na jedną osobę mimo, że więcej osób jest pochowanych. --Lukasz2 (dyskusja) 07:29, 15 sty 2020 (CET)

Zobacz sobie grób Ludwika Jakobsfelda jest kompletnie nowy. Jedyna informacja o pochówku pochodzi z linka. Na samym grobie nie ma informacji o tym że tam leży.--Lukasz2 (dyskusja) 19:28, 15 sty 2020 (CET)

Hołownia (herb szlachecki)edytuj kod

Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 07:34, 4 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 01:03, 12 cze 2020 (CEST)

Hołownia (herb szlachecki)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 17:03, 16 cze 2020 (CEST)

Czy wiesz – Błażej Dzikowski (poseł)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 23:20, 30 sie 2020 (CEST)

Podziękowanie - Błażej Dzikowski (poseł)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:42, 16 wrz 2020 (CEST)

Odpowiedźedytuj kod

Odpowiedź

Jeśli uważasz, że funkcja rektora seminarium powinna tam być, to dodaj, proszę, okres jej sprawowania. Pozdrawiam, Manitarski Dyskusja 05:09, 14 lis 2020 (CET)

Jan Pociej (kanonik) infoboxedytuj kod

W infoboksach zamieszczamy tylko te informacje, które zostały podane w artykule. Ja nie widzę nigdzie okresu sprawowania funkcji rektora. "Będąc narzuconym przez władze państwowe rektorem seminarium duchownego w Chełmie, Jan Pociej przedstawił w 1845 r. projekt wprowadzenia wykładów w języku rosyjskim i uniezależnienia seminarium od władzy biskupa, a podporządkowania go Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Duchownych." Zdanie każe mi wnioskować, że już w 1845 roku był rektorem, a nie w 1851, jak umieściłeś w infoboksie. Pozdrawiam, Manitarski Dyskusja 07:24, 15 lis 2020 (CET) Ja również dziękuję, za uzupełnienie infoboksu, jak i zwrócenie uwagi na moje edycje z tym związane. Pozdrawiam i życzę miłego dnia, Manitarski Dyskusja 10:02, 15 lis 2020 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kynikos" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy