Dyskusja wikipedysty:Lahcim nitup


Dyskusja wikipedysty:Lahcim n w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Lahcim nitup) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Dodaj nową wiadomość

Zaproszenieedytuj kod


Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 03:33, 12 cze 2020 (CEST)

Re: Budynek urzędu obszaru dworskiego Giszowiecedytuj kod

Cześć Michał. Dzięki za info, ale niestety nie mam tej publikacji, żeby z niej skorzystać – być może w przyszłości uda mi się ją zdobyć. Bardziej jednak do tego artykułu przydałoby się zdjęcie archiwalne, a z uwagi na moje obawy o prawa autorskie, nie dałem żadnego. A przy okazji: opracowując swego czasu artykuł o al. Roździeńskiego, w Twojej publikacji o ulicach Katowic zauważyłem dwa błędy. Jeden z nich pisze o tym, że w PRL-u była ul. Armii Krajowej, co raczej jest wątpliwe w tamtych czasach (chodzi oczywiście o ul. Armii Czerwonej). Drugi to przy opisie budynku Silesia Star pisze o tym, że jest wysoki na... 3 metry. Pozdrawiam :) MacQtosh (dyskusja) 17:34, 11 lis 2020 (CET)

MWA 2020edytuj kod

Brązowy Halibutt za dbanie o jakość Wikipedii podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu

Jakość Wikipedii jest ważna (i coraz ważniejsza!), dlatego osoby, które tak jak Ty troszczą się o nią zasługują na uznanie. Dlatego z radością daję Ci tego oto brązowego Halibutta w uznaniu Twojej pracy podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2020. Dobra robota! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 19:53, 21 gru 2020 (CET)

Dwa numery rejestru zabytkówedytuj kod

Cześć, wydaje mi się, że wpisywanie dwóch i więcej numerów w infoboxy tylko miesza czytelnikowi. Moja pierwsza myśl jest taka, żeby w infobox dać jeden, "ostatni" numer rejestru (czyli np. z woj. ślaskiego), a w tekście wymienić wszystkie (wpisany do rejestru zabytków woj. katowickiego pod numerem .... i województwa śląskiego pod numerem ...). A może trzeba by to przedyskutować w kawiarence? Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 20:29, 2 sty 2021 (CET)

Ad:Erwin Sówkaedytuj kod

Ad:Erwin Sówka

Dziękuję za Twój wkład w rozwój Wikipedii! Chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt, że ściśle przestrzegana jest tutaj zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Erwin Sówka nie spełniały tych kryteriów, dlatego zostały wycofane. Możesz je przywrócić, ale musi temu towarzyszyć podanie źródła (najlepiej w formie przypisu).

Twoja wersja jest dostępna w historii edycji artykułu, a także pod linkiem na górze tej sekcji.

Pozdrawiam,, Michał Sobkowski dyskusja 14:10, 21 sty 2021 (CET)

Re: Wełnowiecedytuj kod

Witam

Dzięki za spostrzeżenie. Akurat gdy przeczytałem Twój komentarz to byłem właśnie przy redagowaniu działu o zabytkach, więc uzupełniłem od razu tę informację. Obecnie artykuł właściwie jest już skończony. A przy okazji wychwyciłem jedną nieprawidłowość między Twoją książką o ulicach a tą planszą autorstwa MHK, a dotyczy budynku urzędu gminy Wełnowiec przy al. Korfantego 125 - Ty piszesz że ten budynek istnieje, a tam że został wyburzony po wojnie (zdjęcie tego budynku jest na tej planszy). Niestety nie wiem jak jest naprawdę, więc wprowadziłem obie informacje. Pozdrawiam :) MacQtosh (dyskusja) 19:05, 16 lut 2021 (CET)

Esperanza Spaldingedytuj kod

Ja chciałbym się dowiedzieć, kto 05.11.2017 dokonywał tak bezczelnych edycji jak tutaj diff. Moje ogromne zastrzeżenia są następujące: 1. źródło Kompletnie nic takiego nie mówi. 2. źródło poniżej WP:DailyMail. 3. kompletny brak taktu. PS.4. Kto tam tolerował takie zdjęcie?

Czy mam się zabrać za bardzo intensywną poprawę górnośląskiego? Jgwikid (dyskusja) 15:06, 16 kwi 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Lahcim nitup" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy