Dyskusja wikipedysty:Lajkonik


Dyskusja wikipedysty:Lajkonik w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka linków:

W wolnej chwili zapoznaj się też z zasadą neutralnego punktu widzenia oraz najczęstszymi nieporozumieniami, które mogą się nam zdarzyć.

Chcesz się pobawić z Wiki bez strachu, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Lajkonik/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie. Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony! Witamy w gronie redaktorów Wikipedii. Pozdrawiam, Ponton msg 15:31, 23 lis 2005 (CET)

Noty biograficzneedytuj kod

Widzę, że stworzyłeś wiele artykułów biograficznych. Fajnie by było jakbyś tworząc nowy art. biograficzny przy okazji dodawał go do not biograficznych pod odpowiednią literkę. Np. Ludwika Osińskiego dodałem tutaj: Noty biograficzne - O. pozdrawiam Skotos 23:04, 19 sty 2006 (CET)

zaproszenieedytuj kod

Cześć, nick krakowski, choć nic bliżej nie wiem.. Serdecznie zapraszam na spotkanie w Piwnicy Dominikańskiej przy placu Dominikańskim, 1 września, godz. 18.00. Będziemy świętować urodziny Wikipedii i zakończenie prac nad dvd. Daj znać, proszę, bo liczę, ile nas będzie (w tej chwili chyba z 10 osób), żeby wiedzieć, jaki duży tort zamawiać :-) BTW wiesz, że nie masz wikiadresu? Do mnie możesz napisać z mojej strony użytkownika. pozdrawiam serdecznie, Jadwiga 13:51, 21 sie 2007 (CEST)

Józef Piłsudskiedytuj kod

Nie dopisuj nic w kategoriach, jeśli jest {DEFAULTSORT:}. Pozdr. Romuald Wróblewski 16:07, 30 wrz 2007 (CEST)


Maria Ilnickaedytuj kod

Hi, is there a chance that I can get the translation of Maria Ilnicka's biography. It would be great because I like to publish a few poems by her on my site (ngiyaw-ebooks.de) - english or german. (please contact me through an email address at my site.) Thanks Peter


Kurtyna Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowieedytuj kod

Bardzo proszę o dopisanie bibliografii. Dziękuję, Cancre (dyskusja) 21:44, 27 kwi 2008 (CEST)

Ale przecież mnie nie chodzi o całą bibliografię, jaką można by znaleźć na ten temat, tylko to, z czego faktycznie korzystałeś. Dodaj proszę jako źródła tę stronę internetową, którą wykorzystałeś i namiary na artykuł (tytuł, datę itp.). Cancre (dyskusja) 19:28, 30 kwi 2008 (CEST)

Kalendarium historii Krakowaedytuj kod

W ostatnich edycjach Kalendarium historii Krakowa zmieniasz początek niektórych haseł z dużych liter na małe. Czemu ma służyć ta zmiana?

xywek RSVP 18:35, 22 maj 2008 (CEST)


Rozumiem. Ale czemu zatem pozostawiasz obok wprowadzonych poprawek niezmienione np.:

1637 – Dobudowano do Ratusza na Rynku, spichlerz...

W takich artykułach jak kalendarium ważna jest jednolitość redakcji wszystkich haseł.

Poza tym, tam gdzie obok roku podawany jest miesiąc lub miesiąc i dzień, po roku powinien być postawiony przecinek, np.:

1638, 30 kwietnia – rozpoczęto budowę, w żydowskiej części Kazimierza...

tak jak jest to w kalendarium historii Polski czy kalendarium historii Gdańska.


Ja zainwestowałbym pracę w nadanie opisom wydarzeń bardziej jednolitej formy gramatycznej, tj. konsekwentne zastosowanie czasu przeszłego lub równoważników zdań. Początek tych zmian zrobiłem w poprzednich edycjach w wydarzeniach do okresu rozbicia dzielnicowego. Na razie poprawiam literówki, które wyłapałem przez spellchecker.

Pozdrawiam, xywek RSVP 18:19, 26 maj 2008 (CEST)


Myślę, że dobrym miejscem na powiadomienie innych współtwórców artykułu o postulowanych zasadach jego redagowania jest strona 'Dyskusja' artykułu. Niby każdy na Wiki może wprowadzać swoje poprawki, ale dobrym obyczajem jest dostosowanie się do zasad przyjętych przez osoby o dużym wkładzie w tworzenie artykułu. Tym bardziej, jeśli postulowane zasady zgodne są z przyjętymi w analogicznych artykułach (kalendariach). Czy masz kontakt z innymi pasjonatami historii Krakowa lub Polski, systematycznie pracującymi nad tym kalendarium? Może warto przeprowadzić tę rozmowę w szerszym gronie, a jej wynik umieścić w Dyskusji? W tej chwili nie ma tam nic ważnego.

Do postulatów redakcyjnych, o których pisałem poprzednio, dodałbym następujące:

 • Zidentyfikowanie władcy z imienia w każdym wydarzeniu, nawet za cenę pewnej nadmiarowości informacji, tj. powtórzenia jej z opisu wcześniejszego wydarzenia, np. opisy:
1333 (...)
 • 25 kwietnia – Kazimierz Wielki i jego żona Aldona Anna Giedyminówna zostali koronowani w katedrze na Wawelu.
1335 – Kazimierz Wielki założył przy Krakowie miasto, któremu nadał własne imię (Kazimierz). 1338 – Przywilej królewski dla kupców krakowskich. 1342
 • Król wydał dokument określający zasady...
zmieniłbym na: 1333 (...)
 • 25 kwietnia – Kazimierz Wielki i jego żona Aldona Anna Giedyminówna zostali koronowani w katedrze na Wawelu.
1335 – Kazimierz Wielki założył przy Krakowie miasto, któremu nadał własne imię (Kazimierz). 1338 – Przywilej królewski Kazimierza Wielkiego dla kupców krakowskich. 1342
 • Kazimierz Wielki wydał dokument określający zasady...
Tytuły "król" dobrze znanych królów myślę, że można opuścić, jeśli wcześniej jest informacja o np. koronacji danej osoby. Podobnie potraktowałbym dobrze znanych książąt - tam gdzie ich tytuł książęcy jest oczywisty - pomijałbym tytuł, tam, gdzie mogą być wątpliwości - pozostawiałbym lub dopisywał. Analogicznie z generałami, prezydentami, premierami etc.
 • W niektórych opisach wydarzeń dopisałbym informację o miejscu wydarzenia. Nie zawsze jest to oczywiste, mimo że jest to kalendarium Krakowa.
 • Skrót "św." (święty) powinien być pisany małą literą. Być może wyjątkiem jest "plac Św. Ducha", ale muszę to sprawdzić w jakimś słowniku (w kalendarium pisane jest raz tak, raz tak).
 • Słowa obcojęzyczne przyjęte jest pisać kursywą (czcionką pochyloną). W przypadku kalendarium dotyczyłoby to m.in. nazw łacińskich (pochyliłem już Lapidea Magna i vivente rege), ale mam wątpliwości, czy pochylenie należy się Collegium Maius, tj. czy traktować je jako wyrażenie obcojęzyczne, czy jako nazwę własną pochodzenia obcego.
 • Raczej preferowałbym formę "rozpoczęcie", "ustanowienie" niż "rozpoczęto", "ustanowiono". Są według mnie bardziej zręczne do kalendarium.
 • Informacje zdecydowanie wykraczające poza kalendarium, ale dotyczące w jakiś sposób przedmiotu opisu wydarzenie, umieszczałbym w przypisach. Dwa takie przypisy utworzyłem w poprzednich edycjach.
 • Konsekwentnie rozróżniane powinno być zastosowanie myślnika (pauzy, dłuższej kreski) i łącznika (krótszej kreski).
 • Konsekwentnie wszystkie opisy powinny kończyć się kropką.

W trakcie pracy pewnie pojawią się inne jeszcze sprawy. Co o tym sadzisz?

Pozdrawiam, xywek RSVP 12:21, 27 maj 2008 (CEST)


Co sądzisz o zaproponowanych zasadach? Z jakiego źródła bierzesz informacje do kalendarium Krakowa?

BTW, potrzebne jest uzupełnienie daty w haśle:

8 000 – ok. ... lat p.n.e. – Osady zaliczane do "kultury komornickiej" w Borku Fałęckim i Zakrzówku.

Pozdrawiam, xywek RSVP 14:26, 9 cze 2008 (CEST)


Skończyłem wprowadzanie poprawek redakcyjnych w kalendarium Krakowa. Spojrzyj, czy w trakcie ich wprowadzania nie zostały przekręcone jakieś informacje.

Pozdrawiam, xywek RSVP 13:33, 25 lip 2008 (CEST)

Wielki Syberyjski Lodowy Marszedytuj kod

Witam Cię. Czy mógłbyś dodać bibliografię, z której korzystałeś. I przejrzeć to hasło, bo niestety jest dośc mocno niejasne, np. wynika z niej że Pochód dotyczy armii Kołczaka i skończył się katastrofą, w dodatku w Bajkale. A wszystkie te 3 kwestie są niezgodne ze stanem faktycznym. Ale hasło bardzo ważne, fajnie że napisałeś. Pozdrawiam serdecznie --Piotr967 podyskutujmy 22:15, 22 wrz 2008 (CEST)

Dzięki wielkie za informacje. Ta wersja angielska nie jest faktycznie wspaniała. O sukcesie Pochodu oczywiście nie mówię, jakikolwiek odwrót nie kończący się wielką bitw rozwalającą wroga trudno nazwać sukcesem. Tym niemniej wyjście z okrążenia, a następnie przebicie się w ekstremalnych warunkach przez przyrodę i wroga, plus kilka zwycięstw trudo uznać też za katastrofę. Zmodyfikowałem trochę hasło. Pozdrawiam serdecznie --Piotr967 podyskutujmy 10:44, 24 wrz 2008 (CEST)

Wikipedia:Biblioteka/kampania wrześniowaedytuj kod

Cześć. Za kilka dni 70. rocznica wybuchu II wojny światowej. Na pewno będzie sporo informacji w mediach, sporo też wpisów, niekoniecznie zawsze właściwych. jeżeli dysponujesz literatura z tego okresu, proszę dopisz do listy, aby można było szybko się skonsultować. Oczywiście to także będzie okazja, by pewne hasła pouzupełniać lub napisać. Aha - w roku 1939, znaczy w haśle mamy we wrześniu głównie motywy marynistyczne, a na pewno będzie dużo wejść. pomógłbyś pouzupełniać, albo jakoś to hmm, przerobić, by trochę zmienić proporcje :) Pozdrawiam. Przykuta (dyskusja) 19:23, 27 sie 2009 (CEST)

Ad:1922edytuj kod

Ad:1922

Czy oznacza to, że w Krakowie był ruch lewostronny? Jakoś bez przypisów ciężko mi w to uwierzyć. Zwiadowca21 12:21, 1 paź 2009 (CEST) Poza tym dlaczego szanowny wikipedysta nie oznacza wpisów jako sprawdzone? Zwiadowca21 12:25, 1 paź 2009 (CEST)

Uzupełniam dane w kalendariach: znalazłem wpis w 30 września – w Krakowie wprowadzono ruch prawostronny. Wiem że w całej Galicji obowiązywał ruch lewostronny (Kraków, Lwów, Tarnów), w Krakowie został oficjalnie wprowadzony w roki 1914 (Kalendarium historii Krakowa - Magistrat wydał "regulamin dla komunikacji w stołecznym królewskim mieście Krakowie". Przewidywał on ruch lewostronny. Zakazywano przejazdów "wszelkimi wozami i automobilami ciężarowymi" w obrębie Plant, z wyjątkiem ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej). Na ziemiach polskich w zaborze austriackim także obowiązywał ruch lewostronny (odwrotnie niż w pozostałych dwóch), zastąpiony prawostronnym po odrodzeniu się państwa polskiego w 1918 (tramwaje w Krakowie – dopiero w 1925). Nie jestem pewien czy wpis w kalendarium z artykułu „30 września” jest wiarygodny. Nie mogę znaleźć danych potwierdzających że, że zmiana ruchu w Krakowie odbyła się oficjalnie 30 września. Na razie wymaże wpis z roku 1922 i spróbuje poszperać i znaleźć jakieś dane na ten temat.

--Lajkonik 14:54, 2 paź 2009 (CEST) --Lajkonik 15:20, 16 paź 2009 (CEST)--Lajkonik 15:20, 16 paź 2009 (CEST)--Lajkonik 15:20, 16 paź 2009 (CEST)


Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.Zwiadowca21 19:03, 8 paź 2009 (CEST)

1969edytuj kod

A ja ponownie proszę o oznaczanie wersji. Zwiadowca21 19:03, 8 paź 2009 (CEST)

Chodzi o przyciski przedstawione na obrazkach po prawej. Zwiadowca21 10:24, 10 paź 2009 (CEST)

Ad:2008edytuj kod

Ad:2008

Prosimy pisać w czasie przeszłym! Zwiadowca21 22:11, 18 paź 2009 (CEST)

1958edytuj kod

Witaj. Prosiłbym o zatwierdzanie zmian jako przejrzane po własnych edycjach (gdy edytujemy po ipku lub userze bez uprawnień redaktora). Nieco ułatwia to pracę przeglądającym zdezaktualizowane przejrzane. Pozdrawiam :). Stefaniak ---> śmiało pytaj 21:45, 9 lis 2009 (CET)

Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowieedytuj kod

Artykuł zgłoszony do DA. --Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 15:49, 7 wrz 2010 (CEST)

217edytuj kod

Witaj. Sprawdź proszę swoje wpisy w haśle dotyczącym roku 217 [2]. Najpierw dajesz wpis:

a później drugi:

--WTM (dyskusja) 13:27, 10 gru 2010 (CET)

1654edytuj kod

Takoż poprosiłbym o zweryfikowanie rok 1654 W [3] tych edycjach

co jest sprzeczne z wcześniejszym wpisem, dwa wersy niżej

Rozbieżność o dziesięć dni.. Pasuje do różnicy między kalendarzem juliańskim a gregoriańskim? --WTM (dyskusja) 13:33, 10 gru 2010 (CET)

Oznaczanie artykułówedytuj kod

Hej :) Tej edycji zdecydowanie nie należało oznaczać. Wiem, że każdemu zdarzają się pomyłki, ale postaraj się ostrożniej oznaczać w przyszłości :) Pozdrawiam serdecznie, Magalia (dyskusja) 09:53, 28 gru 2010 (CET)

10 urodziny Polskiej Wikipedii.edytuj kod

Ujjjjjjjjjjjj.Jak dojechales do domu?.Pozdrowienia z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 00:17, 30 wrz 2011 (CEST)

Kurtyna Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowieedytuj kod

 • Witam, na jakim źródle oparłeś ten artykuł? Pozdr. ImreKiss (dyskusja) 20:12, 15 lis 2011 (CET)

Ad:2001edytuj kod

Ad:2001

Nie uważasz że w kalendariach powinny być refy? Czy premiera powinna być w jednym z dwóch haseł (2001 2001 w filmie) czy tylko w jednym? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 17:29, 10 lut 2012 (CET)

1356edytuj kod

Zgłoszono na ZB błąd [4]), który wydaje się być z Twojej edycji: (diff: data uzyskania praw miejskich przez Lwów. Zdaje się, że powinno być 17 kwietnia 1356 r., a nie 17 czerwca 1356 r. Poprawiam, rozumiejąc, że pomyłka była typu IV --> VI, ale sprawdź, proszę i daj znać, czy teraz jest dobrze. Pozdrawiam i z góry dziękuję, mulat(napisz) 23:09, 2 lip 2012 (CEST)

Linki wewnętrzne.edytuj kod

Uważaj proszę jak piszesz link wewnętrzny. Nie pisze się z "_" tym tylko normalnie.Dostosuj się do tego.Pozdrawiam.--J.Dygas (dyskusja) 09:11, 27 lip 2012 (CEST)

Kalendariaedytuj kod

Strzeżmy się linkowania do pojęć trywialnych typu "skandal" czy "obyczaj". Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 01:38, 21 paź 2012 (CEST)

Pauzyedytuj kod

Witam. Proszę o uzasadnienie zamiany niektórych znaków "–" na "-" w artykule Zakłady Budowy Maszyn i Aparatury im. Ludwika Zieleniewskiego. Pozdrawiam --RaNo (dyskusja) 12:30, 1 kwi 2013 (CEST)

Koronacja Pawła VIedytuj kod

Dopisz w kalendariach "do 2013 roku" – bo nie wiadomo jak długo pożyje papież Franciszek... Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 01:01, 30 cze 2013 (CEST)

Sacellum Sixtinumedytuj kod

Nie za bardzo podoba mi się "w wybudowanej przez siebie"; może masz pomysł na lepsze wyrażenie? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 02:55, 15 sie 2013 (CEST)

Miasto Kazimierzedytuj kod

Wiesz-li, kiedy zostało włączone do Krakowa? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 01:27, 8 mar 2014 (CET)

Tyle to ja wiem sam z siebie; gdzie ja wsadziłem II tom "Dziejów Krakowa", oto jest pytanie! Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 01:47, 8 mar 2014 (CET)

1434edytuj kod

Nie wydaje mi się, aby wycofanie moich poprawek było słuszne. Uważam ponadto, iż wszystkie daty należałoby przerobić, aby nie dzielić wydarzeń na Polskę i świat, ponieważ wydarzenia w świecie i w poszczególnych krajach na siebie wzajemnie oddziałują. KrzysG (dyskusja) 19:29, 30 maj 2014 (CEST)

Dzięki za info. Ja absolutnie nie neguję tej zmiany. Tak na marginesie uczyniłem ją na próbę po dyskusji w Kawiarence. Zamierzałem w jakimś nieokreślonym czasie to wszystko poprawić. Serdecznie pozdrawiam. KrzysG (dyskusja) 00:49, 31 maj 2014 (CEST)

Hillside Township (New Jersey)edytuj kod

--Pit rock (dyskusja) 18:17, 18 lis 2014 (CET)

Woroniczedytuj kod

Biskup Jan Paweł Woronicz zmarł w nocy z 6 grudnia na 7 grudnia. Ale umieścić go, rzecz jasna, musimy tylko pod jedną z tych dat. Co proponujesz? --WTM (dyskusja) 10:46, 6 gru 2014 (CET)

Global accountedytuj kod

Hi Lajkonik! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (dyskusja) 01:34, 9 sty 2015 (CET)

Bolesław Limanowskiedytuj kod

Encyklopedia PWN [5] i PSB [6] podają: zm. 1 lutego 1935. Tak też na inskrypcji w miejscu pochówku (Stare Powązki) [7]. Jest stos fotografii z pogrzebu datowanych na 5 lutego [8] [9] [10] [11] [12] Nie dokopałem się do żadnych sensownych źródeł, które mogłyby wskazywać na 15 lutego. --WTM (dyskusja) 13:06, 1 lut 2015 (CET)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Tadeusz Kudlińskiedytuj kod

Proszę o dodanie źródeł/przypisów do artykułu, który stworzyłeś. Przez 10 lat nikt ich nie dodał, a art tak sobie wisi bez niczego. Konrad Czub (dyskusja) 20:31, 26 wrz 2016 (CEST)

Efekt Edisonaedytuj kod

StoK (dyskusja) 19:11, 18 sty 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:16, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:28, 10 cze 2017 (CEST) 

Galeria „Krypta u Pijarów”edytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 18:36, 15 mar 2018 (CET)

Kingston (New Jersey)edytuj kod

Dzień dobry, przy tworzeniu strony o Kingston skopiował Pan z anglojęzycznej Wikipedii dane w milach kwadratowych i podpisał Pan je kilometry kwadratowe , przez to wkradł się błąd. Tylko tyle, ja dopisze jeszcze trochę na temat Kingston, ponieważ dużo istotnych informacji Pan przeoczył. Miłego Dnia Panu życzę.

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Lajkonik" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy