Dyskusja wikipedysty:Lancer WRC


Dyskusja wikipedysty:Lancer WRC w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
 • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.


Spis treści

Przewodnikedytuj kod

Witam serdecznie!

Jestem Twoim przewodnikiem. Od tej chwili ze wszystkimi pytaniami możesz zwracać się do mnie. Wystarczy, że napiszesz wiadomość (proszę tylko, podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~). Możesz też napisać jaka forma kontaktu jest Ci najbliższa: mail, dyskusja na Wikipedii czy może rozmowy przez komunikator. Spróbuję się dostosować do Twojego wyboru. :) Jeśli chcesz sam poznać zasady i zalecenia oraz sposoby edycji Wikipedii zajrzyj do stron pomocy. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznał 3 najistotniejsze zasady Wikipedii:

No i pamiętaj, że to encyklopedia, co oznacza, że zamieszczane tu informacje powinny być encyklopedyczne. Zachęcam do zrobienia szybkiego testu, w którym możesz ekspresowo poznać techniczne aspekty edytowania. A teraz śmiało edytuj i nie obawiaj się tego, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj bardzo łatwo się je poprawia. :) Serdecznie pozdrawiam, matrek (dyskusja) 00:31, 7 maj 2010 (CEST)

Źródłaedytuj kod

Czesc. Weryfikowalnosc to najważniejsza zasada wikipedii, Jeden z kilku - jak to się tu nazywa - filarów. Zdanie ktore piszesz, nie koniecznie musi byc prawdziwe (choc to oczywiscie ideał), ale musi byc weryfikowalne - czyli oparte na źródłach pisanych (elektronicznych lub papierowych) i mozliwe do znalezienia tam. W Artykule Bruno Thiry pod sekcją "Występy...." utworz sekcję "Bibliografia", czy ewentualnie "Źródła", i tam wstaw szablony {{Bibliografia start}} - {{Bibliografia stop}}, pomiedzy ktorymi wstaw źródła na które sie powołujesz. Stosowanie tych szablonów nie jest konieczne, ale automatycznie formatują tekst źródeł, przez co artykuł dobrze wyglada. DLa samych pozycji bibliografii, dobrze jest wykorzystac szablony Szablon:Cytuj książkę, czy Szablon:Cytuj stronę (w przypadku stron www). Jesli odwołujesz sie do strony internetowej w innym jezyku niz polski, pamietaj, o wstawieniu w odpowiednie miejsce szablonu symbolu jezyka w jakim napisana jest strona (dla jezyka angielskiego na przyklad "en"). Jesli skorzystasz zz szablonu cytuj strone, on sam automatycznie wstawi "datę dostepu" - jesli jednak nie korzystasz z niego, pamietaj aby wstawic ją ręcznie. To wazne, bo dzisiaj strona intenetowa na ktora się powołujesz istnieje, a za dwa dni moze juz nie istniec. Aby wiec bylo wiadomo, ze w tym, a w tym dniu jeszcze działała. Tyle na poczatek o źródłach. Pytaj jesli cos jeszcze bedziesz potrzeboweal w tym zakresie --matrek (dyskusja) 09:09, 7 maj 2010 (CEST)

Do artykułu o Brunie, wstawiłbym przypis źródłowy do informacji "Od 2005 roku Thiry sporadycznie startuje w imprezach rajdowych". --matrek (dyskusja) 10:19, 7 maj 2010 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Odpowiednie kategorie znajdziesz w "Kategoriach" :) Czyli na odpowiedniej stronie. Kategorie sportowców są tutaj Kategoria:Sportowcy. W kategoriach wg dyscyplin, jest podkategoria "Kategoria:Rajdowcy, po wejsciu do "rajdowców" znajdziesz Kategoria:Belgijscy rajdowcy i juz masz włąsciwą kategorię. Kazdy artykuł możesz wstawic do tylu kategorii ile uważasz w danym przypadku za słuszne - mozesz nawet tworzyc wlasne, nowe kategorie, ale warto kierowac sie rozsadkiem w tym zakresie. Na dole artykułu wstawiasz odpowiednią nazwe kategorii - w tym wypadku "Belgijscy rajdowcy" i juz masz kategorię dla Bruna Thiry. Co do "literek" pod którymi znajduja sie poszczegolne pozycje w kategoriach - cóż, kategoryzujemy my wszyscy, a wiec ktos ustawi sortowanie w kategorii danego artykułu wg jednej reguły, ktos inny wg innej. Stad różnice i niestety bałagan czasami. --matrek (dyskusja) 09:31, 7 maj 2010 (CEST)

Infoboxedytuj kod

"[[Plik:{{{zdjęcie}}}|240px|{{{opis zdjęcia}}}]] {{{opis zdjęcia}}}" - w tym przypadku powodem było to, ze nie wstawiles do artykulu dwóch wywolan zawartych w infoboxie. Taka zasada ogólna o ktorej musisz pamietac - Wstawiając wywolanie i-boxu do artykułu o Bruno Thiry, pominąłes pola "zdjecie" i "opis zdjecia". Musisz wiedziec, ze wiekszosc infoboxow nie akceptuje tego. Niektore i-boxy toleruja to, jednak zasadniczo powinienes wstawic do artykułu wszystkie pola wywolania, nawet jesli w danym przypadku pozostawisz je puste. Wowczas nie beda pojawiac sie krzaczki. Do artykułu o Brunie dolaczylem te dwa wywolania i przenioslem zdjecie z artykulu do i-boxu, i teraz dziala. Caly szablon infoboxu rajdowca ze wszystkimi wywolaniami masz tutaj.

Trzeba tez pamietac o tym, ze w niektorych infoboxach, pole "zdjęcie", czy też "grafika" jest juz sformatowane w kodzie szablonu, w innych zas nie. W tym pierwszym przypadku, do infoboksu wystarczy wstawic nazwe pliku, w drugim natomiast musisz jeszcze grafike sformatowac za pomoca takiego kodu:

[[plik:nazwazdjęcia.jpg|300px]] 

gdzie nazwazdjecia.jpg to nazwa pliku zawierajacego zdjecie, a "300px" to rozdzielczosc (rozmiar) grafiki w twoim artykule - w tym przypadku to 300px.

Ten kod jest bardzo wazny, bo bedziesz go uzywal przy niemal kazdym artykule. Dla infoboksu taki uproszczony kod wystarczy, ale poza infoboxem powinienes w tym kodzie uzywac takze "thumb" co pozwoli Ci na wpisanie opisu zdjecia, oraz "left" badz "right", dzieki ktorym zpozycjonujesz zdjecie na stronie (po lewej, badz prawej stronie tekstu. --matrek (dyskusja) 09:46, 7 maj 2010 (CEST)

wikizacja i interwikiedytuj kod

Tworzac nowy artykuł, powinienes pamietac o "interwiki" czyli linku do odpowiadajacego Twoimu artykułowi artukułu w innej wersji jezykowej wikipedii. Interwiki wstawiamy zawsze na samym dole artykułu, ponizej nawet kategorii, w taki sposob:

[[en:Bruno Thiry]] 

- gdzie en oznacza wersje jezykową wikipedii, pozniej dwukropek, a nastepnie nazwe artykułu w obcej wiki. Wystarczy ze wstawisz jeden interwiki, automatyczny robot (oprogramowanie) znajdzie wowczas wszyskie odpowiadajace tytuly we wszystkich wersjach jezykowych wiki, i wstawi je do Twojego artykulu, tytul natomiast Twojego artu w pl:wiki wstawi do wszystkich odpowiednich artykulow w innych wersjach jezykowych.

Co do linków wewnętrznych w Twoim artykule - zasada jest taka, ze linkujemy "do wszystkiego". Kazdy wyraz, ktory Twoim zdaniem powinien zostac czytelnikowi Twojego artykułu wyjasniony, powienien miec swoj link wewnetrzny. Oczywiscie nie robimy linków wewnętrznych do wyrazów trywialnych, typu "metr", "kilogram", "kilometr" - bo kazdy wie co to znaczy, chyba ze piszesz specjalny artykuł o jednostkach miar, wowczas odniesienia do innych jedsnostek niz opisywana przez Ciebie, mogą być jak najbardziej na miejscu. Wielu redaktorow wikipedii przesadza wrecz z wikizacja, linkujac np. do tych "metrów", czy "Kg", ale to przesada, i raczej nei powinno sie tak robic. W Twoim artykule o Brunie, ja na przyklad wstawil bym link wewnętrzny to wyrazu "Pilotowany" - sadze ze dla wielu ludzi ten wyraz moze byc niejasny w tym kontekscie. Znajdz wiec w pl:wiki odpowiednie hasło ("pilot rajdowy"?) i podlinkuj. Standardowo linkujemy natomaist nazwy państw, miast, czy tez w Twojej dziedzinie - nazwy rajdów. Znajdz w pl:wiki art. o "Rajdzie Wybrzeża Kości Słoniowej" i podlinkuj do niego odpowiednia nazwe z art. o Brunie Thiry. etc, etc. --matrek (dyskusja) 10:00, 7 maj 2010 (CEST)

Bruno Thiryedytuj kod

Troche poprzerabialem art. bruno Thiry, ale to nie moja "działka" - nie znam sie na tym, wiec zweryfikuj to. Sprawdz czy wszystko co jest aktualnie na czerwono warto aby było linkowane, czy linkowania sa prawidłowe (np. do modeli samochododów WRC, kierowców), itp. --matrek (dyskusja) 10:38, 7 maj 2010 (CEST)

Listy punktowane i numerowaneedytuj kod

Wiesz juz jak robic listy punktowane - uzyles tego w artykule o Bruno, listy numerowane natomaist robisz przy pomocy znku "#", w odroznieniu od "*" jak w listach punktowanych. Jesli uzyjesz #, oprogramowanie automatycznie ponumeruje kolejne wpisy, jak nizej:

 1. pkt pierwszy
 2. pkt drugi
  • pozycja 1 pkt 2
  • pozycja 2 pkt 2
 3. pkt trzeci.

W taki sposob mogłbys zadac kolejne ponumerowane pytania w mojej dyskusji --matrek (dyskusja) 10:43, 7 maj 2010 (CEST)

Tabeleedytuj kod

Sekcję "występy w mistrozstwach" możesz umiescic w tabelach - tu masz strone pomocy tworzenia tabel Pomoc:Tabele, jesli chcesz recznie, albo tez mozesz uzyc odpowiedniego narzedzia z paska narzedzi ktory masz ponad polem edycji tekstu (pokratkowany kwadrat na prawo od ikony z poziomą linią obok narzędzia podpisu. Wpisujesz w formularz liczbe kolumn i liczbe wierszy, wstawiasz tabele do pola edycji, nastepnie wystarczy pododawac nazwy nagłówków, i dalej bawic sie z formatowaniem tabeli (jesli chcesz), jak masz wyjasnione na stronie pomocy dot. tworzenia tabel --matrek (dyskusja) 10:50, 7 maj 2010 (CEST)

Wikiprojektyedytuj kod

Mamy na wiki instytucję "Wikiprojektów", czyli projektow pl:wiki skupiajacych ludzi zajmujacych sie okresloną tematyką. W przypadku rajdów samochodowych, to bedzie Wikiprojekt:Motoryzacja - tam znajdziesz liste uczestnikow projektu (sam mozesz sie dopisac), z krotkim opisem specjalności. "Rajdowców" równiez tam widze ;) --matrek (dyskusja) 11:00, 7 maj 2010 (CEST)

Tlumaczenia i zmiany w i-boxieedytuj kod

Z tlumaczeniami to w ogole jest problem w aspekcie zasady weryfikowalnosci i ilu redaktorów tyle pogladow na ten tamat. Ja osobiscie jestem b ardzo ostrozny wobec tlumaczen, mam bardzo ambiwalentny stosunek do tego, praktyka bowiem dowodzi, ze malo kto z tlumaczacych artykuły np. z en:wiki, sprawdza je z podanymi w nich źródłami, a przeciez w jakis sposob bierzesz na siebie odpowiedzialnosc za prawdziwosc informacji w Twoim artykule stanowiacym tlumaczenie art. z en: Sam musisz ocenic czy dana informacja z innej wersji jezykowej jest wiarygodna czy nie. Mozesz tez sam znalexc źródło powietrzajace te informację i wstawic przypis w swoim artykule, mimo ze nie ma go w oryginale, albo tez pominąć. Lepszy brak informacji, niz informacja falszywa. Pamietaj, ze nie wiąże Cie w wikipedii nic oprócz zasad stanowiacych "filary", w pierwszym rzedzie zasada weryfikowalnosci.

Zmiany w infoboxie
Zmian w strukturze i-boxu mozesz dokonac tylko na poziomie kodu źródłowego szablonu (nie na poziomie wywolania). Mozesz oczywiscie samodzielnie zmienic kod źródłowy szablonu, ale dobrą praktyką jest zrobic to w uzgodnieniu z jego twórca. Musisz tez pamietac, ze zmiany w kodzie szablonu wywolaja skutki nie tylko w infoboxie Twojego artykulu, ale tez we wszystkich artykułach w ktorych tego szablonu użyto. A tam na przyklad nie znajdzie sie pole ktore Ty wstawisz do szablonu, wiec zgodnie z zasadą koniecznosci wstawiania wszystkich wywowlan o-boxu do kazdego artyklu, iboxy w "obcych" artykułach moga sie rozleciec, lub nawet calkowicie "rozkrzaczyc". Dlatego trzeba wiedziec co sie robi zmieniajac kod źródłowy szablonu. W wiekszosci przypadkow tego rodzaju bedzie potrzeban interwencja bota (automatu softwarowego0 ktory pododaje wywolania takiego nowego pola do dziesiatek, setek, czy w niektorych przypadkach nawet tysiecy artykulow zawierajacych ten szablon. Inaczej nastapi "katastrofa' wielu artykułach. --matrek (dyskusja) 11:17, 7 maj 2010 (CEST)

Nagłówek i przypisyedytuj kod

Musisz wiedziec o jednej rzeczy. Wstep artykułu nazywa sie na pl:wiki "nagłówkiem". Poszczególne wikiprojekty wprowadzaja wlasne zasady edycyjne ze szczegółowymi zasadami dla nagłówka m.in., właściwe dla danej dziedziny, ale obowiazuje jedna podstawowa zasada ogólna, od której nie ma odstepstw. Nagłówek jest streszczeniem artykułu. W związku z tym, nie wstawiamy nigdy do nagłówka przypisów. W nagłówku w kilku - kilkunastu zdaniach podajemy najwazniejsze informacje z tresci artykułu, ale to w tresci podajemy przypisy, a nie w nagłówku. Nagłówek to streszczenie, a wiec nie mogą znajdowac sie w tym miejscu jakiekolwiek informacje, których nie ma w tresci. W rzeczywistosci, ta zasada jest często łamana - zwłaszcza przez redaktorów nie dbajacych o przestrzeganie zasad (a przez to o jakość artykułów), ale za jakiś czas pewno będziesz chciał napisac artykuł medalowy (AnM) badź dobry artykuł (DA) - wówczas z powodu nagłówka niezgodnego z tą zasadą, artykuł przepadnie w głosowaniu, nie uzyskując wyróznienia 9chyba że ktoś go w juz w trakcie glosowania poprawi.

Ma to znaczenie oczywiście przy długich artykułach, składających sie z wielu - czasem nawet kilkudziesieciu - sekcji, a nie w artykułach, zawierających wylacznie "nagłówek" i sekcję bibliografii. W tym ostatnim przypadku oczywiscie wstawiamy przypisy, bo nagłowek nie jest tu nagłówkiem w rzeczywistosci. Przypisy wstawiamy używając kodu html za pomoca

<ref>tresc przypisu</ref> 

Są także "przypisy wielokrotne" wstawiane za pomoca:

<ref name="jakaśnazwa_A">tresc przypisu</ref> 

... przy pierwszym użyciu, oraz

<ref name="jakaśnazwa_A"/> 

... przy kolejnych użyciach tego samego przypisu, gdy chcesz wielokrotnie odwolac sie w przypisach do tego samego xródła. W tym drugim przypadku nie powtarzamy juz tresci przypisu, bo mamy ja dzieki zdefiniowaniu tresci przy użyciu pierwszym, zwroc jednak uwage, ze w tym drugim przypadku po cudzyslowie zamykajacym nazwę a przed nawiasem zamykajacym wywolanie przypisu pojawił sie slash (ukosna kreska).

Artykuł z przypisami musi mieć też "sekcję" przypisów, którą koniecznie musimy wywołac na koncu artykułu - przed sekcją bibliografii - za pomocą

{{Przypisy}} 

--matrek (dyskusja) 14:53, 7 maj 2010 (CEST)

defaultsortedytuj kod

Szablon DEFAULTSORT nie zawsze jest dobry, bo czasami bedziesz chciał w różnych kategoriach sortowac inaczej --matrek (dyskusja) 15:06, 7 maj 2010 (CEST)

Z mojej strony to chyba wszystko co napoczatek jest Ci potrzebne. Reszta, czyli bardziej zaawansowane rzeczy, ze tak powiem "w praniu". --matrek (dyskusja) 18:35, 7 maj 2010 (CEST)

--matrek (dyskusja) 19:03, 7 maj 2010 (CEST)

Jeszcze jedno - zasadniczo nie ma potrzeby kilkukrotnego linkowania tego samego pojecia, a nawet nie powinno sie tak robic. Jak w tabelce masz kilkadziesat razy podana np. "Skoda WRC", to wystarczy tylko raz linkowac to pojecie. --matrek (dyskusja) 19:18, 7 maj 2010 (CEST)

Drobneedytuj kod

Za wkład w rajdy od Yurka

Jesteś na Wikipedii z tego co zauważyłem niecały tydzień. Rzadko daję odznaczenia, a nigdy nie dałem go komuś, kto jest na Wikipedii - przynajmniej jako zarejestrowany - tak krótko :) Ale obserwuję Twoje edycje i - mimo że siłą rzeczy nie masz ich jeszcze zbyt wielu - jestem pod ogromnym wrażeniem, a zatem - jako że nie utworzyłeś swojej strony użytkownika - tutaj daję Ci takie coś. Sam nie zajmuję się na Wikipedii rajdami, a szczególnie ostatnio niemal wyłącznie Formułą 1, ale widziałem wielokrotnie, jak wiele jeszcze brakuje Wikipedii zagadnień rajdowych. Bardzo mnie cieszy Twoja postawa. Oby tak dalej! :) Yurek88 (dyskusja) 23:50, 10 maj 2010 (CEST)

Średni? Żartujesz? Dlatego mówię, że jestem pod wrażeniem, ponieważ raz piszesz wyczerpująco, dwa Twoje artykuły nie mają ŻADNEGO błędu, są odpowiednio skategoryzowane, uźródłowione i tak dalej. Zanim ja pojąłem, jak działa Wikipedia... A z tabelkami to miałem problemy chyba przez rok :) Yurek88 (dyskusja) 10:41, 11 maj 2010 (CEST)

Gratuluje gwiazdki. Szybko Ci idzie - ja juz edytuje ladnych kilka lat i jeszcze od nikogo nie dostalem ;-) A tak na powaznie, przeczytałem Twoj wpis w dyskusji "gwiazdora", ktory obdarowal Cie gwiazdą. Masz jakies problemy z i-boxami i przypisami? Drobny "tip" - na pasku narzedzi ponad polem edyzji masz dwie pierwsze ikony od prawej strony - poręczny formularz do wstawiania przypisów, tylko musisz pamietac o tym, ze gdy juz wypelnisz go, kursor myszki musi byc dokladnie wstawiony w miejsce gdzie chcesz wstawic przypis, bo po otwarciu tego formularza caly focus przechodzi na formularz, a kursor nie jest wstawiony w odpowiednie miejsce. Muszisz wiec wypelnic formularz, po czym zanim klinkiesz "wstaw", musisz recznie wstawic kursor w odpowiednie miejsce. Jest jeszcze jedno bardzo fajne narzedzie na na toolserverze - wystarczy wpisac w pierwsze pole od lewiej nr ISBN ksiazki, aby maszyna autopatycznie wygenerowala ci caly szablon pozycji bibliografii ksiazkowej z weypelnionymi wszystklimi polami, autorami, tytylem, wydawnictwem, etc. jest tutaj. Pamietaj tylko aby ustawic jezyk polski, bo szablon w jezyku angielskim nie zadziala na pl: Pozdrawiam. --matrek (dyskusja) 14:41, 11 maj 2010 (CEST)

Drobne bledyedytuj kod

Jeszcze takie jedno pozyteczne narzedzie. Z reguły kazdy piszacy artykuly robi najrozniejszego rodzaju drobne bledy, takie czysto techniczne, ktorych nawet nie zauwaza. Drobne, ale jednak utrudniajace prace roznych mechanizmow wikipedii. Dlatego dobrze jest uzywac narzedzia sprzatania kodów, ktore masz na trzecim miejscu od lewej w pasku narzedzi nad polem edycji. To narzedzie sprzata kod, poprawiajac go automatycznie, pozwalajac jednak na zachowanie kontroli nad zmianami. Ikona tego narzedzia przedstawia taką "płomienna" miotłe. Uzywaj go przy jakichs wiekszych zmianach w artykule, a zawsze zaraz po pierwszym zapisaniu nowego artykulu. --matrek (dyskusja) 15:26, 11 maj 2010 (CEST)

W takim razi ebrakuje Ci jeszcze "wyszukiwania i zamiany", "zmiany wielkosci liter", "sprzatania kodu" i "poprawiania pisowni", ktore powinny byc pierwsze od lewej. Wejdz do swojej strony "preferencji" (u góry w prawym rogu), i tam na jednej z zakladek znadziesz dodatkowe narzedzia. Wlacz odpowiednie, ale nie przesadzaj, niektore kłóca sie ze sobą, wiec wlacz tylko te niezbedne. --matrek (dyskusja) 17:19, 11 maj 2010 (CEST)

Re: poprawkiedytuj kod

Nie ma sprawy, aczkolwiek nie sprawdziłem na tip top więc mogłem coś przeoczyć jeszcze. W ogóle fajnie że ktoś konkretny do rajdów zawitał bo ostatnio czułem się osamotniony w tym dziale - przez ostatnie półtora roku miałem niemalże wyłączność na artykuły w tej tematyce i trochę mi zapał przygasł. Pozdrawiam. Xjr (dyskusja) 22:48, 11 maj 2010 (CEST)

Wikipedysta:Lancer WRC/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:03, 12 maj 2010 (CEST)

Najlepiej w ogole nie kategoryzowac stron w brudnopisie. Unika sie wtedy bledow w dwie strony. Kategorie wstawiaj dopiero w artykulach w przestrzeni glownej. Podobnie nie wstawiaj do brudnopisu interwiki z innymi edycjami jezykowymi. --matrek (dyskusja) 20:13, 12 maj 2010 (CEST)

Starty WRCedytuj kod

Widzę że szybko rozgryzłeś ten szablon startów. Jak go zrobiłem to nie przewidziałem rozbicia sezonu na kilka linii jak to na angielskiej robią (nie umiałem tak zrobić ;). Zresztą tam robią to normalnymi tabelkami a nie szablonem. Tak więc przyjąłem metodę nie zagłębiania się w szczegóły i pisania wszystkiego w jednej linii, jak np. tu. Można by się zastanowić czy dałoby się rozwinąć odpowiednio tego szablonu, tylko żeby nie stał się zbyt skomplikowany dla przeciętnego uzupełniacza. Chociaż mi osobiście nie podobają się takie rozlazłe tabelki bo wygląda jakby nie wiadomo w ilu sezonach czasem zawodnik występował.

 • Co do pilotów nie mam zdania. Szczerze mówiąc nie interesowałem się nimi za bardzo i nawet nie zastanawiałem się czy powinni mieć też tabelki startów.
 • Z tym szablonem to faktycznie zapomniałem że kiedyś też była punktacja dziesiątki, ale w sumie nazwa nie ma znaczenia, możesz dać w nazwie np. rok do którego była używana albo cokolwiek uznasz za odpowiednie.
 • Mała uwaga. Te kropeczki przy miejscu na koniec sezonu mają oznaczać liczebnik, więc nie trzeba ich dawać przy kresce kiedy nie ma zdobytych punktów.

Pozdrawiam. Xjr (dyskusja) 21:42, 13 maj 2010 (CEST)

Świetny pomysł z tymi przypisami używanych samochodów u Jean-Josepha i Delecoura :) Xjr (dyskusja) 20:41, 14 maj 2010 (CEST)

Commonsedytuj kod

Tu masz link do strony uploadu na commons. Skomplikowane nie, tak jakbys zapisywal pliki na swoim dysku twardym przy downloadzie :) No, przesadzilem troche - zawsze trzeba podac kilka danych, pamietajac o licencji, aby nie naruszyc niczyich praw autorskich. Co do przegladania artykulow, to najlepiej zwracac sie do kogos piszacego artykuly z tej samej dziedziny. Ja bowiem ani nie mam tyle czasu aby sprawdzac cudze artykuly w jakiejs wiekszej liczbie, ani nie znam sie dziedzinie z ktorej piszesz. Moglbym jedynie poprawic ewentualne bledy edycyjne, nie zas merytoryczne. --matrek (dyskusja) 00:36, 22 maj 2010 (CEST)

czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Filip em 23:51, 27 maj 2010 (CEST) 

Odp:Dwa artykułyedytuj kod

Odp:Dwa artykuły

na tej stronie masz zestawienie roznych szablonow ogolnych, wsrod nich jest szablony integracji (Integrowanie i dzielenie artykułów). Wstaw na jakis czas odpowiedni szablon do obu artykułow, po czym przy braku sprzeciwu, zwroc sie do jednego z administratorow o pomoc przy ich integracji. Ta pomoc bedzie Ci potrzebna, bo tylko administratorzy dysponujac narzedziami np. łączenia historii artykulow (nie mozna przy integracji pominąć historii bo to byloby naurszenim praw autorskich wspolautorow). --matrek (dyskusja) 13:16, 2 cze 2010 (CEST)

Re: Mikko Hirvonenedytuj kod

Dobra, zgłosisz do Dobrego Artykułu czy ja mam to zrobić? :) Yurek88 (dyskusja) 21:49, 14 cze 2010 (CEST)

Nie kłóć się! :) Będzie miał jednym słowem taki fajny znaczek na górze po prawej, oznaczający, że artykuł zdaniem społeczności jest lepszy niż jakieś 99,9% artykułów na Wikipedii. Całkiem fajnie jest to opisane tutaj, w sekcji Kryteria oceny. Ależ się rozpisałem - żeby być konkretnym: nie, nie ma błędów, jest bardzo dobry, zatem: ) Yurek88 (dyskusja) 22:08, 14 cze 2010 (CEST) Masz 232 edycje w main. Możesz więc oczywiście zagłosować (tylko zgłaszający nie może), ale ja, gdy ktoś zgłasza artykuł mojego autorstwa do wyróżnienia, nie głosuję. Jest to jednak jedynie kwestia "poglądów". Jeśli chodzi o sam artykuł, nikt nie powiedział, że są błędy językowe: choćby ten artykuł był wpierw zgłoszony do Dobrego Artykułu, ale nie miał błędów ani językowych, ani innych, stąd później został zgłoszony do medalu, który zresztą otrzymał :) Yurek88 (dyskusja) 22:24, 14 cze 2010 (CEST)

Podepnę się tu z prośbą o poprawę drugiego akapitu o początkach kariery, coś tam jest o pilotach pokręcone, ale nie wiem jak powino być prawidłowo. PS. A w ogóle to głosuję na tak :) Xjr (dyskusja) 00:11, 16 cze 2010 (CEST)

Wniosekedytuj kod

Zrób coś dla mnie (dla siebie?) i złóż pewien wniosek: kliknij tutaj i kliknij "zapisz". Przedwcześnie zostaną Ci przyznane uprawnienia redaktora (spełniasz ku temu wszystkie wymogi), wtedy Twoje edycje będą automatycznie oznaczone jako przejrzane i tak dalej, więcej tutaj. Pozdrawiam Yurek88 (dyskusja) 00:34, 16 cze 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 08:00, 16 cze 2010 (CEST)

Gintarasedytuj kod

Jaki jest sens tej edycji? Pozdr. Warschauer (dyskusja) 13:10, 19 cze 2010 (CEST)

 • Dla Jurmali nie ma jeszcze odrębnej kategorii, więc spokojnie mógł się znaleźć w tej bardziej ogólnej. Warschauer (dyskusja) 16:42, 19 cze 2010 (CEST)

WRC2002edytuj kod

Cześć. Mówisz i masz (przynajmniej na razie JWRC). Musiałem się zmobilizować widząc jakie masz takie tempo dodawania wyników rajdów z 2003 ;) Pozdrawiam Xjr (dyskusja) 20:25, 21 cze 2010 (CEST)

Dorobiłem PCWRC ale mam kilka wątpliwości. Orientujesz się może jakie były wtedy zasady klasyfikowania zawodników? Wg rallybase dwóch z nich było nieklasyfikowanych, ewrc ich klasyfikuje. Poza tym nie wiem jaka jest pisownia jednego Włocha: de Dominicis czy De Dominicis Pozdrawiam Xjr (dyskusja) 16:30, 23 cze 2010 (CEST) Więc zmieniłem Włocha. Przy okazji poprawiłem u ciebie pisownię Iliewa - dzisiaj rozgryzałem bułgarską transkrypcję ;) Co do tych nieklasyfikowanych, gdyby była jasność jakie wtedy były zasady możnaby ich uwzględnić w taki sposób jak np. tu. Xjr (dyskusja) 21:46, 23 cze 2010 (CEST) Rok później na pewno były już trochę inne zasady klasyfikacji. W 2002 widać wyraźnie że na 8 rund nikt nie wystąpił w więcej niż 6, dodatkowo bardzo duża ilość kierowców to wykorzystała i właśnie 6 startów zaliczyła, a rok później widać większą dowolność chociaż i tak nikt nie wystąpił w więcej niż 6 z 7 rund. No chyba że powodem był po prostu spadek popularności tej kategorii. Xjr (dyskusja) 22:05, 24 cze 2010 (CEST) Witaj, od zawsze myślałem, że małą literą, bo przyjęło się pisać Andrea de Cesaris, Elio de Angelis itd. no ale widzisz co mi Włoch odpisał: The correct way to write it is with capitol letter, I mean "Andrea De Cesaris". Jeśli Twoja dziewczyna italianistka mówi, że "De", i rodowity Włoch mówi, że "De", to poza faktem że cały czas byłem w błędzie i jak nic samobójstwo :) wypada się zgodzić i dostosować, chociaż przyzwyczajenie robi swoje, jeśli 12 lat się pisało Andrea de Cesaris, to będzie trudno się przenieść. Pozdrawiam Yurek88 (dyskusja) 11:49, 25 cze 2010 (CEST)

Odp. Mikko Hirvonenedytuj kod

Hej, przedłużyłem głosowanie, bo głos sprzeciw pojawił się na kilka godzin przed zakończeniem głosowania. W dyskusji nie ma wyraźnych notatek, że błędy wskazane w sprzeciwie, choć trochę mało przekonywujące, zostały poprawione. Tak czy siak jeżeli poprawiłeś te błędy, to wpisz notatkę pod głosem przeciw, że poprawiłeś i cierpliwie poczekaj do końca głosowania. Przedłużenie było konieczne ze względu na notatkę przy początkuy sekcji przedłużone głosowania. Pozdrawiam Rw23 (dyskusja) 21:41, 30 cze 2010 (CEST)

Ad: Hejedytuj kod

Ok rozumiem, wszystko poprawione. Bardzo miło, że się tym zająłeś, bo choć nie były to wielkie błędy to jednak należało się ich pozbyć. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego :) Tarjei ??? 06:42, 1 lip 2010 (CEST)

Szablon:Mecz piłkarskiedytuj kod

Myślę, że jest teraz już OK. W sobotę zauważyłem, że flagi drużyn narodowych wyświetlają się po złej stronie i poprawiłem to ale jak widać popsułem flagi przy klubach. Teraz działają poprawnie obie opcje. --Verwolff + 16:20, 19 lip 2010 (CEST)

Re: Rankingedytuj kod

Tak, ale czy wszystkie konfederacje robią takie rankingi? Wtedy pojawia się też pytanie dlaczego w przypadku Azji żeby być ency trzeba rozegrać 15 spotkań tylko dla lig 1-3, a nie 1-5, albo 1-10. Enwiki ma bardzo proste ale inklozjunistyczne kryteria. U nichw wystarczy, i w przypadku trenerów i piłkarzy jeden mecz w zawodowej lidze (u nas to ekstraklasa i pierwsza liga). Na plwiki kryteria są bardzo pogmatwane (choć sam też brałem udział w ich tworzeniu) i zapewne sporo osób nawet ich nie rozumie. PS Discussion 14:02, 18 sie 2010 (CEST)

 • 15 meczów dla najlepszych lig to wg mnie za dużo. Wystarczy kilka, 3, 5, a czasem nawet jedno. A co sądzisz o kryteriach na enwiki? PS Discussion 14:13, 18 sie 2010 (CEST)
 • Początkowo sądziłem, że obecne kryteria są dobre. Siła ligi zależy od encyklopedyczności jej zawodników. Ale nie wiedziałem, że ranking będzie się co roku aż tak bardzo zmieniał. Anglia spadła na piąte miejsce, polska liga przesunęła się o 20 miejsc w tył. Za rok może być już w 50 itd. Byłoby bardzo dużo liczenia jeśli chodzi o niektórych zawodników. Kryteria na enwiki są inkluzjonistyczne i pewnie większość osób byłaby przeciw, ale należy pamiętać, że piłka to wielki biznes, nawet gracze mający dwa występy w Premier League stają się gwiazdami, media piszą o 17-latkach. Mówi się, że wiki to nie katalog, wówczas też by nim nie była, bo nie opisywalibyśmy każdego piłkarza, tylko tych z lig zawodowych. Wikipedię tworzymy dla czytelników, którzy chcą się też dowiedzieć o graczach młodych, mających mało występów w lidze. Teraz nie będziemy mieli hasła o Kupiszu nawet za rok (!) Chyba, że zagra w każdym ligowym spotkaniu lub zadebiutuje w reprezentacji. PS Discussion 14:26, 18 sie 2010 (CEST)

Przejrzaneedytuj kod

Oznaczyłeś art. Toyota jako przejrzany - moim zdaniem zbyt pochopnie... --AndrzejzHelu (dyskusja) 17:55, 15 wrz 2010 (CEST)

Bez infoboksu, bez infoboksu, bez infob....edytuj kod

Poproś moze o flagę flood? Wojciech Pędzich Dyskusja 22:36, 23 wrz 2010 (CEST)

OK, już wyjaśniam. Robisz dużo edycji polegających na tym samym - wstawianiu szablonu "bez infoboksu". Zasugerowałem, że żeby nie siać zalewać swoimi zmianami ostatnich zmian, może przydałaby Ci się flaga tzw. użytkownika o ukrytej aktywności - może ją nadać dowolny admin biurokrata, a jak skończysz wprowadzać szablony "bez infoboksu" można ją zdjąć. Na stronie ostatnich zmian nie będzie widać Twoich edycji, hoc oczywiście edycje będą się pojawiać. Wojciech Pędzich Dyskusja 22:39, 23 wrz 2010 (CEST) Mea culpa, flagę nadać może dowolny biurokrata nie administrator (administrator może ją nadać tylko sobie) - chyba czas iść spać... Pardon za zamieszanie; z aktywnych biurokratów gdzieś pod ręką powinni być Maire i Masti. Pozdrawiam, Wojciech Pędzich Dyskusja 22:49, 23 wrz 2010 (CEST)

Ari Vatanenedytuj kod

Witaj. Poprawiam nieco zapomniane biogramy polityków i natrafiłem na Vatanena, gdzie nawet o jego 10-letnim epizodzie w PE w 1 zdaniu są błędy... Znacznie bardziej ważna w życiu kariera sportowa też nie wygląda za ciekawie, brak źródeł, brak poważnego zestawienia wyników. Widzę, że świetnie orientujesz się w tej tematyce, więc może coś dałoby się z tym zrobić? Pozdrawiam :) Elfhelm (dyskusja) 22:15, 11 paź 2010 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Lispir słowa to potęga 18:38, 17 paź 2010 (CEST)

Hajdukedytuj kod

Cześć. Fajnie że i Hajdukiem się zajmujesz [1] :). Pozdrawiam, MãtvílhoDiskusija 20:20, 22 lis 2010 (CET)

Xu Xinedytuj kod

Proszę o oddanie głosu artykuł jeszcze raz przejrzałem i poprawiłem błędy

Pozdrawiam Ben Arfa (dyskusja) 21:38, 4 gru 2010 (CET)

Flagiedytuj kod

Nie wstawiaj flag w infoboksach, które dodajesz do haseł. Wielokrotnie już ten temat się pojawiał w dyskusjach w Kawiarence, ze flagowanie nie ma sensu. Wystarczy podać miejscowość, w której urodziła się dana osoba, a sprawdzanie przynależności administracyjnej miejsca urodzenia w zależności od daty robi się koszmarem, im starsza ta opisywana osoba. Przykładem mogą być Lech Wałęsa i Adam Mickiewicz. Jakie flagi im wstawisz w infoboksach? panstw, które akurat zarządzały danym terenem, czy państw, które są tam obecnie? Lechowi Wałęsie niemiecką swastykę czy Mickiewiczowi flagę litewską? Sama miejscowość naprawdę wystarczy. Lukasz Lukomski (dyskusja) 09:59, 12 sty 2011 (CET)

Wystarczy kliknąć na miejscowość, żeby się dowiedzieć czegoś na jej temat. Jaki kraj urodzenia napiszesz Lechowi Wałęsie? Lukasz Lukomski (dyskusja) 10:33, 12 sty 2011 (CET)

Carlos Darwin Quinteroedytuj kod

Mógłbyś zerknąć? Z góry dzięki ChicagoFireFan (dyskusja) 22:19, 15 sty 2011 (CET)

Re: Petter Solbergedytuj kod

Zrobione, mam nadzieję, że czegoś nie schrzaniłem :) Zgłosisz do DA czy ja mam do zrobić? Yurek88 (dyskusja) 15:19, 26 sty 2011 (CET)

Za sekundę zgłoszę. To jest wina prawdopodobnie adresu strony, który być może zawiera jakieś znaki, których zawierać nie powinien. Ta sama sytuacja jest na przykład w artykule Nicola Tesini (4 przypis). Pozdrawiam serdecznie Yurek88 (dyskusja) 15:53, 26 sty 2011 (CET) Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Petter Solberg :) Yurek88 (dyskusja) 15:58, 26 sty 2011 (CET) Nie ma problemu ;) Vatanena nie wypominam ;> Elfhelm (dyskusja) 22:55, 30 sty 2011 (CET)

Odp:Javi Varasedytuj kod

Odtworzyłem Proszę o poprawenie artykułu i doprowadzenie go do postaci ogólnie akceptowalnej - chodzi głównie o źródła ale i infobox --Adamt rzeknij słowo 23:26, 6 mar 2011 (CET)

Ad:Historia edycji „Szablon:Saturn Ramienskoje skład”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Szablon:Saturn Ramienskoje skład”

Jeżeli uważasz ten szablon za zbędny, to usuń go z linkujących artykułów. Ponadto dodając szablon {{ek}} do szablonu, użyj <noinclude>{{ek}}</noinclude>. A. Bronikowski zostaw wiadomość 20:09, 6 kwi 2011 (CEST)

Jiří Homolaedytuj kod

Hej, nie powinno usuwać się informacji o testach zawodnika w danym klubie, to nie to samo co np. spekulacje transferowe mediów. Jedyne uzasadnienie usunięcia takiej informacji widzę w przypadku jednozdaniowego hasła (np. XXX – hinduski piłkarz, grający na pozycji obrońcy. W 2005 testowany przez Lecha Poznań.). Poza tym do Homoli przydałoby się jakieś źródło na mecze w U-21, ewentualnie napisanie tekstu, z którego to będzie wynikać. I na koniec jeszcze taka mała techniczna uwaga. W infoboksie przy latach powinno stosować się półpauzę (–), a nie dywiz (-). Pzdr. Nonander (dyskusja) 18:21, 12 kwi 2011 (CEST)

Wolę, aby takie dane miały źródła, dlatego usunąłem ;) teraz śmiało można wprowadzić od nowa. Co do dywizu – znajduje się on pod oknem edycji w dziale "Symbole" jako pierwszy. Nonander (dyskusja) 18:45, 12 kwi 2011 (CEST)

Bartosz Nowakedytuj kod

Czy już jest encyklopedyczny? Ciacho5 (dyskusja) 21:59, 23 kwi 2011 (CEST)

...edytuj kod

Sory, mój błąd. Poprawię, ale nie teraz, bo nie mam czasu. A słowo burdel zachowaj sobie do użytku gdzieindziej. MãtvílhoDiskusija 23:14, 27 kwi 2011 (CEST)

Klik...edytuj kod

Zerknij tu; nie dokonujemy edycji dla poprawy samego przekierowania, powinniśmy to robić przy okazji (no może poza przypadkami gdy przekierowanie chcemy usunąć). Wojciech Pędzich Dyskusja 10:44, 29 kwi 2011 (CEST)

oczywiście, że podczas wszelkich innych edycji możesz poprawiać przekierowania; mi chodziło o tę edycje, którą podlinkowałem w tytule sekcji (na Twojej stronie dyskusji) - o ile mnie oczy nie mylą, tam poprawiłeś właśnie tylko redirecta. Oczywiście, zamieszania tym nie wywołałeś, ale tak na przyszłość. Wojciech Pędzich Dyskusja 11:04, 29 kwi 2011 (CEST)

Re:Dejan Đenićedytuj kod

Witam, odnośnie Silvery, zgadza się, jeśli grał w reprezentacji, jest ency. Właśnie na wypadek takiej sytuacji lub podobnej, wolałem oddać go do poczekalni. Jednak co do Đenicia, nie jest on encyklopedyczny. Kiedy grał w FK Novi Pazar i FK Bežanija (Belgrad), nie występowały one w ekstraklasie. BVB (dyskusja) 16:37, 12 maj 2011 (CEST)

Ale nic nie jest stracone, w takim wypadku należy poprosić admina o przywrócenie i po problemie.

Odp:Dejan Đenićedytuj kod

Odtworzyłem ale zdaje się że ten pan ma spotkania w FK Novi Pazar a to jest drugi poziom rozgrywek w serbskiej lidze więc nie liczy się do jego osiagnięc --Adamt rzeknij słowo 16:56, 12 maj 2011 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:05:13:Karim Benyaminaedytuj kod

Witaj! Bezpieczniej jest zawsze sprawdzić przed dodaniem EKa, czy piłkarz aby na pewno jest nieency :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 22:58, 13 maj 2011 (CEST)

No zdarza się :) Nedops (dyskusja) 23:25, 13 maj 2011 (CEST)

Islandzcy piłkarzeedytuj kod

Witam. Chciałbym zwrócić uwagę, że większość islandzkich piłkarzy została przez kogoś poprawiona w taki sposób, iż szukając ich w danych kategoriach (np. reprezentanci Islandii) znajdziemy ich pod literą, która jest jego pierwszą jeśli chodzi o imię. Więc prosiłbym o napisanie, czy dodawać (DEFAULTSORT) czy też nie w przypadku Islandczyków? Zdaje się, że usunięte zostały ze względu na to, że u nich tzw. nazwiska tworzone są od imienia, po dodaniu końcówki "son"... Ale mniejsza z tym. Napisałem, bo chodzi o to, by wszystkich ujednolicić, by nie było tak, że 60 procent Islandczyków w spisie alfabetycznym danej kategorii trzeba szukać po imieniu, a pozostałych po nazwisku... uki138 (dyskusja) 10:11, 28 maj 2011 (CEST)

Artykułyedytuj kod

Popatrz na moje artykuły: m.in. Dan Calichman, Samuel Caballero. Zaszła poprawa, którą mi prosiłeś, ale nie wiem, czy to zrobiłem do końca.

PS Do propozycji kategorii z 12 lub więcej zawodnikami dodałem Changchun Yatai, bo jak wyczytałem z en. wiki artykuły o piłkarzach tego klubu, to w polskiej jest 12 lub więcej zawodników, którzy tam grali. Łukasz Winek (dyskusja) 18:06, 8 lip 2011 (CEST)

K. Beringen-Heusden-Zolderedytuj kod

Helo. Jak zauważyłeś zajmuję się kategoryzowaniem piłkarzy na wikipedii. Jakieś 4 miesiące temu wrzuciłeś do listy z kategoriami K. Beringen-Heusden-Zolder. Otóż zacząłem się zastanawiać nad kategorią z piłkarzami tego klubu. Otóż klub powstał z połączenia Heusden-Zolder i KVK Beringen. Większość piłkarzy, których znalazłem na wikipedii występowało w Beringen FC, który funkcjonował w latach 1924-2002. Dopiero na jego gruzach powstał wspomniany KVK Beringen. Wypadało by w taki przypadku utworzyć dwa oddzielne hasła: K. Beringen-Heusden-Zolder i Beringen FC (zwłaszcza że był on wicemistrzem Belgii w latach 60.). Na francuskiej wikipedii są dwie oddzielne kategorie piłkarzy Heusden-Zolder i Beringen FC. Poza tym na naszej wikipedii są podobne przypadki: jeden to oddzielne kategorie dla: Beerschotu Antwerpia i Germinalu Beerschotu oraz druga dla KSV Waregem i SV Zulte-Waregem. W takim przypadku, żadna z potencjalnych kategorii: K. Beringen-Heusden-Zolder i Beringen FC nie spełnia wymogu 12 piłkarzy. To jest moja opinia, bo kwestia nie wydaje się prosta. Co ty o tym sądzisz? Pozdrawiam. Rambo22 (dyskusja) 17:10, 11 lip 2011 (CEST)

 • Ta kategoria z Sokołem to kompletna lipa. Trzeba tu rozgraniczyć GKS i Sokoła. Co do BHZ, to wrzuciłem do wyszukiwarki i wychodzi Hausden-Zolder ma tych 12 "ustawowych" piłkarzy a samo Beringen nie. Zrobię tak napiszę dwa oddzielne hasła dla K. Beringen-Heusden-Zolder i Beringen FC. Jak uzbiera się dla Beringen FC "ustawowa" 12-tka to zrobi się dla niej kategorię. Inny problem jaki zauważyłem to Vancouver Whitecaps. Pierwszy taki klub działał w latach 1974-84, drugi 1986-2010, a trzeci został utworzony w 2009 a w 2011 debiutuje w MLS. Na angielskiej wiki jest niby jedna kategoria dla piłkarzy Whitecaps, ale dzieli się ona na trzy mniejsze kategorie. Do tego są trzy oddzielne hasła do każdego z tych klubów. I bądź tu człowieku mądry....:)

PS. Inna kwestia nad którą trzeba by się pochylić to nazewnictwo. Czy stosować oryginalne, np. Fluminense Football Club czy polskie: Fluminense Rio de Janeiro. Czy należy stosować wersję odmienianą przez przypadki: Piłkarze Hapoelu Tel Awiw czy nie: Piłkarze Hapoel Haifa. Robię te kategorię dobre dwa lata i czasami mam niezły zgryz jak ją nazwać. Przydałaby się tu dyskusja i ustalenie jednego sposobu nazewnictwa, ale to tak piszę przy okazji. Aha, tak już przy (innej:)) okazji, właśnie wczoraj administratorzy uświadomili mi, że ustalili, że nie wolno linkować haseł i dodawać flag. Tak wygląda przerobione i pozbawione linków hasło zrobione wcześniej przeze mnie według wzoru jaki i ty stosujesz: Franklin Lucena. Dla mnie pozbawianie tabelki ze statystykami z sezonów linków i flag czyni hasło uboższe, ale kompedium mądrych głów na wiki ustaliło inaczej. Pozdro. Rambo22 (dyskusja) 23:00, 11 lip 2011 (CEST)

Wojciech Fortunaedytuj kod

To może jeszcze przy okazji ten artykuł ocenisz? :) Pozdrawiam. Dominik Fiuk (dyskusja) 12:07, 12 lip 2011 (CEST)

Jean-Claude Andruetedytuj kod

Mogłbyś o nim napisać art. bo jak jestem cieki w rajdach. Lispir 16:34, 8 sie 2011 (CEST)

 • Mówisz o szablonie WRC/Starty? Bo ja mógł to robić. Lispir 13:18, 12 sie 2011 (CEST)

Re: Albert Lloveraedytuj kod

Zajmę się tym tak szybko, jak tylko będę mógł. Pozdrawiam -Bloody Adam Pogadamy ? 14:59, 8 wrz 2011 (CEST)

CA Marbellaedytuj kod

Popraw linkujące, jak zgłaszasz eka. Poza tym podawaj powód ekowania. Jako admin mam zgadywać, czy chodzi o błędną nazwę? Czy pozostawione linki są poprawne czy jednak mają się odnosić do nowej nazwy, czy co? Masur juhu? 10:32, 22 wrz 2011 (CEST)

 • ok dok. Miałem chyba jakiś techniczny problem po swojej stronie. Dzięki. Masur juhu? 10:39, 22 wrz 2011 (CEST)

Mistrzostwa świata U-20 w piłce nożnejedytuj kod

Witaj, czynię to ponieważ do 2005 roku (włącznie) były to młodzieżowe mistrzostwa świata (FIFA World Youth Championship) (tzn. taką nosiły nazwę - podobnie jest zresztą na en-wiki), stąd część istniejących już haseł poprzenosiłem dziś pod nowe tytuły (np. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2001), a teraz robię porządki. Pozdrawiam, Olos88 (dyskusja) 19:40, 26 wrz 2011 (CEST)

Re:edytuj kod

Nie powinno się odmieniać przez polski przypadek nazwy, której rodzaju gramatycznego w języku rumuńskim się nie zna. Pozdrawiam, MãtvílhoDiskusija 12:53, 15 paź 2011 (CEST)

 • Jeśli mówimy o Rapidzie, to powinno być: Kategoria:Piłkarze FC Rapid Bukareszt. Wg Twojej zasady powinno być: Kategoria:Piłkarze Chelsii Londyn, Kategoria:Piłkarze FC Liverpoolu, Kategoria:Piłkarze IFK Goeteborga etc. Brzmi to jeszcze bardziej dziwnie niż jak nie zostanie odmienione. MãtvílhoDiskusija 12:58, 15 paź 2011 (CEST)
 • W swoim czasie po proszę któregoś z operatorów bota o przelinkowanie. MãtvílhoDiskusija 13:08, 15 paź 2011 (CEST)
 • To nie żadne wywody, tylko inne traktowanie obcojęzycznych słów... MãtvílhoDiskusija 13:18, 15 paź 2011 (CEST)
 • Wywody Matvilho są bezsensowne. Są kluby o nieodmiennych nazwach, np. Inverness, Ayr, St. Pauli, ale w znacznej części są odmienne i takie powinno się stosować. Zajrzałem na Kategoria:Piłkarze Legii Warszawa na innych wikipediach i są albo Legia albo Legie natomiast nie ma Legii. Poza tym w większości Warszawa jest w nazwie jaka jest stosowana w danym języku, np. Warsaw. Ja sam nieraz ma wątpliwości w nazwaniu kategorii i czasem robię błędy, np. użyłem chyba w dwóch przypadkach nazwy Hapoel zamiast Hapoelu. Wiem, że to naruszenie wikipedii, ale Mativlho to jeden z większych "szkodników" na wikipedii. Dosyć, że pisane przez niego hasła o piłkarzach poza infoboksem nie zawierają nic poza co najwyżej jedno zdanie opisu. Poza tym ostatnim jego popisem jest przeniesieniem OFK Belgrad do OFK Beograd. Interesuje się piłką od prawie 20 lat i jeszcze nie słyszałem ani nie czytałem, żeby gdzieś pisano bądź mówiono Crvena zvezda Beograd czy Partizan Beograd. Może, jeszcze przeniesiemy Spartę Praga do Sparty Praha?! Trzeba by przykrucić jego szkodliwe działania. Pozdro. Rambo22 (dyskusja) 20:51, 15 paź 2011 (CEST)

Błędny tytułedytuj kod

Przecież, jeśli art jest pod nieprawidłowym tytułem, po prostu go przenosisz, a redir opatrujesz EKiem. Ciacho5 (dyskusja) 21:46, 29 paź 2011 (CEST)

Turgay Şerenedytuj kod

bułgarski - dobry dowcip.Xx236 (dyskusja) 13:40, 7 lis 2011 (CET) Turcy podają, że urodził się w Ankarze [2].Xx236 (dyskusja) 13:48, 7 lis 2011 (CET) Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1954 (składy) - reprezentanci Turcji są wszyscy błędnie podani - nawisko, imię poza tym brak tureckich liter.Xx236 (dyskusja) 08:47, 8 lis 2011 (CET)

Kadri Aytaçedytuj kod

Sprawdź źródła. :) Fafik Napisz coś® 13:53, 9 lis 2011 (CET)

Mediterranean Cup 1953/1957edytuj kod

Mediterranean Cup 1953/1957 - co to jest? Wiem, że Mediterranean to nazwa Igrzysk Śródziemnomorskich tylko rok mi nie pasuje. Fafik Napisz coś® 22:05, 9 lis 2011 (CET)

Ok, w taki razie nazwa niech zostanie jak jest. Fafik Napisz coś® 07:20, 10 lis 2011 (CET)

Re:Nowy ciekawy linkedytuj kod

Witam, rzeczywiście jest to przydatna strona, bo generalnie trudno było znaleźć informacje choćby o debiutach, a tutaj będą od razu wszystkie spotkania. Pozdrawiam. BVB (dyskusja) 22:56, 11 lis 2011 (CET)

Zaproszenie do dyskusjiedytuj kod

Witam. W związku z tym, że jesteś uczestnikiem Wikiprojektu:Piłka nożna chciałbym Cię zaprosić do dyskusji, która toczy się tutaj. Dotyczy ona nazewnictwa klubów piłkarskich. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś mógł skomentować zaproponowaną tam propozycję. Pozdrawiam. Tournasol7Demande-moi! 22:09, 13 lis 2011 (CET)

Gwiazdkaedytuj kod

Fafik Napisz coś®

Odp.edytuj kod

Dzięki za info ;). Pozdrawiam, MãtvílhoDiskusija 12:56, 23 lis 2011 (CET)

Tomasz Górkiewiczedytuj kod

Uważam ten artykuł za stub. Patrząc po tworzonych przez ciebie artykułach widzę, że masz system jak to robić - i bardzo dobrze :) Autorowi tego arta trzeba by wyjaśnić kilka kwestii jak należy pisać arty o piłkarzach (wzorując się na twoich). Dlaczego to napisałem? Ponieważ też robię biogramy (medalistów olimpijskich i państwach na IO) i też mam system. Wiem, że czasem serce się kraja gdy się widzi taki artykuł. Fafik Napisz coś® 01:12, 25 lis 2011 (CET)

Tak, normalne strony muszą się jakoś prezentować a nie stuby. Ja osobiści wyznaje zasadę Jak coś robisz rób to do końca i porządnie. Jak coś jeszcze zauważę to cię poinformuję. Pozdrawiam Fafik Napisz coś® 12:03, 25 lis 2011 (CET) Następny: Dragan Jovanović, zobacz wkład autora. Fafik Napisz coś® 18:27, 28 lis 2011 (CET) Zobacz to : wkład tego użytkownika : Link. Fafik Napisz coś® 09:53, 4 gru 2011 (CET)

Przepraszamedytuj kod

Przepraszam. Wiem, że powinienem dodawać linki itp., ale nie mam czasami czasu, żeby zdążyć wszystko pododawać.

Re:edytuj kod

Ja nie wiem jaka była punktacja poszczególny sezeznów to musiałbyś zrobić art z listą punktacji tak na wzór tej listy. By mówić o pisaniu tych szablonów. Lispir 10:28, 30 lis 2011 (CET)

Re: Henri Toivonenedytuj kod

Cieszę się, że utworzyłeś artykuł o tym kierowcy, a oto efekt moich poprawek :) Pozdrawiam serdecznie Yurek88 (dyskusja) 17:53, 2 gru 2011 (CET)

Re: Jari-Matti Latvalaedytuj kod

Obym zawsze musiał słuchać tego rodzaju przeprosin :) Zgłoszone do DA, brawa za kolejną świetną robotę. W tematyce rajdów jest jeszcze sporo do opisania, ale powoli ta tematyka na naszej Wikipedii nabiera kształtów (również dzięki Tobie), nie wyglądając już katastrofalnie jak przed kilkoma laty - podobnie było z Formułą 1. Pozdrawiam serdecznie Yurek88 (dyskusja) 22:25, 6 gru 2011 (CET)

Kisielowedytuj kod

Sprawdziłem że tylko taka forma tu występuje. "o" a nie "e" - to widać, bo nad e są dwie kropki.Xx236 (dyskusja) 13:08, 8 gru 2011 (CET) Każde zmiękczenie po ł zmienia je na l - ie, iu, io, miękki znak. Np. choroba to bolezn', na pewno bez ł.Xx236 (dyskusja) 13:13, 8 gru 2011 (CET) Лев to lew.Xx236 (dyskusja) 13:15, 8 gru 2011 (CET)

Re: Richard Burnsedytuj kod

Tylko jeden, jeden raz, pośród wiosny twoich warg, pozwól spaść i niech się świat nagłym świtem skończy w nas, dobra, za dużo Budki :) Wszystko jest OK, zauważone usterki popoprawiałem, mam tylko wątpliwości co do zdania: W 1988 roku zadebiutował w rajdach w zbudowanym przez siebie samochodzie Talbot Sunbeam - bo z niego wynika, jakoby model Sunbeam był wyprodukowany przez Burnsa (kit car?). Może słowo "zbudowanym" zastąpić "zmodernizowanym"? Poza tym nie mam uwag i można zgłaszać do DA. Obyś cały czas miał taką wenę :) Ja też muszę się zabrać za coś, bo to wstyd, żebyśmy nie mieli na Wikipedii Behry, Villoresiego, Menditeguya, Gendebiena, Pescarolo... Pozdrawiam serdecznie Yurek88 (dyskusja) 18:41, 12 gru 2011 (CET)

F1 wygląda znośnie, bo raz sama dyscyplina za sprawą pana-którego-nie-lubię jest ostatnio znacznie popularniejsza niż rajdy, dwa jednak w tematyce F1 pracuje na Wikipedii więcej ludzi niż w tematyce rajdów. Ale już przyczyniłeś się do tego, że jest kilka DA z tematyki rajdów, w najbliższej przyszłości będzie jeszcze kilka, więc nabiera to kształtów - a co będzie dalej, zobaczymy. Burnsa zaraz zgłoszę, i to bynajmniej nie do usunięcia :) Pozdrawiam Yurek88 (dyskusja) 15:21, 13 gru 2011 (CET)

Re: Markko Märtinedytuj kod

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie był ostatni - i wal to, co myślą inni :) Nie lubię go, to fakt. Nie ukrywam, że Formuła 1 jest gorsza niż powiedzmy 10 lat temu, ale interesuję się tym sportem od 1998 roku i po prostu jestem fanatykiem :) Fakt, że mój jeden idol już nie jeździ (Frentzen), ale drugi (Kovalainen) ma się nieźle :) Kiedyś to w ogóle jarałem się wieloma dyscyplinami motorsportu, NASCAR, rallycross, motocykle, Formuła 3000, rajdy, ale jakoś mi przeszło, a rajdy - tak WRC jak i w Polsce - nie są już takie jak kiedyś... A zniesienie Rajdu Monte Carlo to skandal. No i Loeb wygrywający wszystko jak leci. Pozdrawiam Yurek88 (dyskusja) 13:05, 14 gru 2011 (CET)

Wiesz, niech sobie oglądają, tylko wkurza mnie niemiłosiernie, jak wyskoczy taki koleś, co jeszcze dwa lata temu nie odróżniał wyścigów od rajdów, ale po Kanadzie 2008 udaje, że na wszystkim się zna. Na f1wm próbowali mi zarzucić, że przedstawiam typową polską zawiść, bo jakiemuś Polakowi się coś udało - bzdura. Pamiętam jeszcze czasy, gdy to Wierczuk był wielką nadzieją Polaków na starty w F1 (hehehe), a karierę Kubicy śledzę od 1999 roku, kiedy pewnie 1/3 z nich na świecie nie było. W F1 brakuje mi takich ludzi z jajami, choćby Hakkinena czy nawet Verstappena, który może nie był megaszybki, ale za to agresywny, albo ludzi z "charakterem" (Alesi, Irvine). A teraz na Monzy Schumacher musiał obawiać się kary, bo inteligentnie blokował Hamiltona, i ten bzdurny DRS - gdzie tu rywalizacja? W rajdach to już w ogóle katastrofa - przyjeżdża znikąd taki Bouffier i leje wszystkich - przy takim Kuligu (jak zginął to chciało mi się płakać) mógłby się schować. A odkąd w rajdach nie jeździ Sainz (któremu gorąco kibicowałem), a Loeb leje wszystkich, to już mnie to nie pociąga. Yurek88 (dyskusja) 14:15, 14 gru 2011 (CET)

Re: Gilles Panizziedytuj kod

Gratuluję kolejnej świetnej roboty. Miodzio to był szok, jaki przeżyłem, gdy Panizzi wygrał pierwszy rajd :) Co do modeli w skali - jasne że mogą być, zresztą na Commons są np. modele F1. Ech, ja nie byłem jeszcze na żadnym wyścigu F1 :( Miałem wybrać się na Hungaroring w zeszłym roku, ale nie wyszło... Yurek88 (dyskusja) 11:08, 17 gru 2011 (CET)

Re: Marcus Grönholmedytuj kod

O tak, Finowie fajni są, szczególnie ten i ten :) Pamiętam jeszcze pierwsze zwycięstwo Grönholma, a później tytuł - pełen szok... Grönholm jest członkiem fińskiego oddziału Mensy - też szok. Zgłoszone oczywiście, bardzo się cieszę, że znowu naszła Cię wena na pisanie świetnych artykułów :) Pozdrawiam serdecznie Yurek88 (dyskusja) 16:57, 20 gru 2011 (CET)

Re: Harri Rovanperäedytuj kod

No nie, za Loixa (który był obok Sainza moim ulubionym rajdowcem) i Kovalainena zrobię Ci najazd na chatę! Do Heikkiego w sumie nie potrzebuję aż takiej motywacji (mam nadzieję, że co zacząłem, skończę), w dalszych planach z mojej strony jest Pacific Grand Prix i MOŻE Mika Häkkinen oraz Jos Verstappen. A Kimim tak się wszyscy jarają, ja się w sumie cieszę, że wrócił do F1, bo lepszy w Lotusie on niż Senna czy Pietrow, ale żebym zaraz orgazmu dostawał, to nie :) Pozdrawiam Yurek88 (dyskusja) 22:34, 21 gru 2011 (CET)

Myślałem, że po prostu zapomniałeś wcisnąć Shifta, a tu się okazuje, że jest jakaś "mała" grupa a, ciekawe :) Uważam, że Heikki w McLarenie nie pokazał swojej pełnej wartości, nie miał po prostu wsparcia od zespołu, który skupił się na drugim kierowcy - to samo dotyczyło Irvine'a, Barrichello, Frentzena i można by mnożyć. Myślę, że Heikki jeszcze pokaże, na co go stać :) A Freddy, no cóż, wiem że jego "osiągnięcia" w porównaniu np. do Mäkinena wyglądają żałośnie, ale bardzo go lubiłem za charakter :) Postaram się kiedyś zaspokoić Twoje pragnienie dobrego artykułu nt. Miki (chociaż nic nie obiecuję), bo to jest kierowca, którego cholernie szanuję (na pewno bardziej niż Kimiego :)) i darzę go ogromnym respektem... Czapki z głów przed Häkkinenem - wielki człowiek i wielki kierowca. Yurek88 (dyskusja) 01:47, 22 gru 2011 (CET)

Artykułyedytuj kod

Witaj! Po nawiasie należy stosować półpauzę "–" z pasa narzędziowego a nie przecinka.--Basshuntersw (dyskusja) 13:25, 22 gru 2011 (CET)

To świetnie, a czy możesz skomentować ostatni post w Wikiprojekcjie Sporty motorowe? Dyskusja dot. ujednolicenia legendy, kolorów, wyglądu tabel z wynikami itd..--Basshuntersw (dyskusja) 13:45, 22 gru 2011 (CET)

Rajd Wielkiej Brytanii 2001edytuj kod

Jak w haśle jest tylko jeden przypis nie potrzebne jest dzielenie przypisów na dwie części jak nagłówek Zobacz też.--Basshuntersw (dyskusja) 21:18, 24 gru 2011 (CET)

IRC 2011edytuj kod

Hej. Trochę mi kopara opadła jak zobaczyłem że całe IRC 2011 zrobiłeś w 2 dni. Szacun ;) Gdybyś zamierzał kolejne sezony w ten sposób robić to trzeba będzie pozakładać podkategorie na konkretne sezony IRC. Pozdrawiam Xjr (dyskusja) 22:51, 4 sty 2012 (CET)

Odp:Samochody rajdoweedytuj kod

Odp:Samochody rajdowe

Złapałem wenę więc jest to bardzo prawdopodobne :) WRC opiszę na pewno, tylko właśnie Impreza i Lancer są dość długo używanymi samochodami co niesie za sobą sporo informacji i jakoś zabrać się za to nie mogę. Grupę B mam zamiar opisać. A samochody klasy S2000 - zobaczy się, pamiętam że był chyba osobny wpis o Fabii S2000 to został przeniesiony do artykułu o zwykłej Fabii. Pozdrawiam, pitak dyskusja 21:20, 6 sty 2012 (CET).

Tabelki rajdoweedytuj kod

Szalejesz w rajdach niesamowicie ostatnio. Aż sam się trochę zmobilizowałem ;) Przy okazji widzę że stworzyłeś kilka stron podsumowujących rajdy, ale w każdej jest inna tabelka. Jeśli to dla ciebie nie problem, to spróbuj robić je wg jednego szablonu, ja kiedyś zacząłem robić je i ujednolicać w taki sposób: 1, 2, 3, ale możemy wymyślić też coś innego. Nie wiem też czy nie warto stworzyć ogólnego szablonu-metryczki rajdu, jest do WRC, teraz zrobiłeś do IRC, ale do innych nie ma. Kilka rajdów RSMP zrobiłem w taki sposób że wkleiłem wnętrzności szablonu WRC do artykułu trochę go przerabiając, ale lepiej się na tym nie wzorować ;) Pozdrawiam Xjr (dyskusja) 21:45, 9 sty 2012 (CET)

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2000edytuj kod

Kolor dla NU to FFCFFF.--Basshuntersw (dyskusja) 08:22, 10 sty 2012 (CET)

Miałem to napisać do Xjr...--Basshuntersw (dyskusja) 21:26, 10 sty 2012 (CET)

Kierowca rajdowyedytuj kod

Witaj! "Ma za sobą starty w Mistrzostwach Świata w seriach S1600 i Junior WRC." to nie brzmi dobrze, lepiej zacząć od "Uczestniczył w Mistrzostwach..."--Basshuntersw (dyskusja) 18:16, 12 sty 2012 (CET)

Orderedytuj kod

W imieniu uczestników Tygodnia Czechosłowackiego chciałbym nadać ci order za uczestnictwo w tej akcji. Dziękujemy za wkład i zapraszamy do dalszych edycji.

P.S. Jeśli jesteś chętny możesz się włączyć w dyskusję o Tygodniu Artykułu Wyszehradzkiego i włączyć się do tej akcji (jeszcze nie jest przesądzone, że ta akcja będzie, ale jest duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie.) Student005 (dyskusja) 17:32, 13 sty 2012 (CET)

Wikipedysta:Lancer WRC/brudnopis4edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:03, 13 sty 2012 (CET)

rajdyedytuj kod

Hej. RMŚ 1999 już były zrobione kiedy o nie zapytałeś ;) Z tym teams cup 2000 to nie taka prosta sprawa, nigdzie nie było tabelki do skopiowania ;) ale też nie znam dokładnie zasad, na jakich to działało i dlaczego Hołowczyc nie był klasyfikowany (czy za mało razy wystartował, czy za mało razy ukończył), więc trochę na wyczucie zrobiłem. W sumie może jakbym się przekopał przez stare auto sporty to znalazłbym co nieco o zasadach klasyfikacji.

Co do rajdów Francji i Włoch to już kiedyś się nad tym zastanawiałem, a że nic nie wymyśliłem to zostawiłem jak jest. Ale myślę że na pewno warto zrobić osobne artykuły rajdów sanremo, sardynii itp. A w rajdzie włoch można napisać krótko że taki status miały rajdy w latach x, a taki w latach y. Druga opcja to zdublować tabelki i opisy, a trzecia to zrobić przekierowanie do tego który jest nim aktualnie. Ja chyba skłaniałbym się ku pierwszej wersji, ale nie wiem czy dawać też pełną tabelkę, czy jakoś inaczej to rozwiązać. A co do nazewnictwa konkretnych edycji to chyba najlepiej zostawić tak jak było w oryginale, chociaż np. Tour de Corse - Rallye de France 2000 może być dziwną nazwą artykułu ;) Hmm, może w takim razie Rajd Korsyki 2000 i przekierowanie z Rajdu Francji 2000. Pozdrawiam Xjr (dyskusja) 01:22, 14 sty 2012 (CET)

Re: François Duvaledytuj kod

Nie chce mi się... Yurek88 (vitalap) 14:39, 20 sty 2012 (CET)

Re:edytuj kod

No niestety też to zauważyłem... Ale na pewno, gdy będziesz pisać "lepsze" artykuły, to Wikipedia na tym nie straci :) Ja jakoś straciłem póki co motywację do pisania artykułów, pewno mi wróci ale tymczasowo mi się nie chce. Pozdrawiam Yurek88 (vitalap) 17:10, 3 lut 2012 (CET)

Sezon 1977 WRCedytuj kod

Mam pytanie czy mógł mi znaleźć przepis FIA(lub źródło) który podaje powodu Björn Waldegård wykasowania mu 9 punktów przez co puchar zdobył Sandro Munari. Lispir (会話) 11:22, 29 lut 2012 (CET)PS: Wiem co nim było tylko nie ma źródła by potwierdzić przepis FIA. Lispir (会話) 11:37, 29 lut 2012 (CET)

Reprezentacja Bułgariiedytuj kod

Dziękuję za wiadomość, chociaż nie należała ona do najżyczliwszych. Rzeczywiście, brak źródeł do moje przeoczenie; właśnie je dodałem. Do końca tygodnia uźródłowię także cały artykuł, aby uniknąć podobnych zdarzeń. Załączam pozdrowienia, DaKa (dyskusja)

Ok, ujednolicajmy według jednego źrodła. Pzdr, DaKa (dyskusja)

Sævar Jónssonedytuj kod

Wskazane źródło podaje liczbę występów w reprezentacji "0".Xx236 (dyskusja) 13:30, 5 cze 2012 (CEST)

Karim Bellarabiedytuj kod

Witaj. :) Przeczytaj dokładnie wymogi ency. Gracz wystąpił w dwóch meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów (punkt 7.) Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 15:57, 14 cze 2012 (CEST)

Ad:Alain_Ngamayamaedytuj kod

Ad:Alain_Ngamayama

Tutaj podobna sytuacja. :) Nie ma 30 spotkań na poziomie drugiej ligi? ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:03, 14 cze 2012 (CEST)

Faktycznie, masz rację. :) W tym drugim przypadku to ja przeoczyłem zapis o miejscu ligi w rankingu. Zaraz usunę. Dzięki za zwrócenie uwagi. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:34, 14 cze 2012 (CEST)

Marco Fabiánedytuj kod

Mógłbyś przejrzeć artykuł i zagłosować? Z góry dzięki ChicagoFireFan (dyskusja) 10:39, 20 cze 2012 (CEST)

Christian Bekamengaedytuj kod

Nie znalazłem w sieci żadnego źródła potwierdzającego występy Bekamengi w seniorskiej reprezentacji Kamerunu. Dane widniejące w Internecie to, w mojej opinii, różne wariacje statystyk występu CB na IO w Pekinie, gdzie zagrał 3 mecze bez bramki i jest to udokumentowane przez FIFA. Francuska wiki podaje błędne statystyki, ale uwzględnia to że piłkarz nie jest seniorskim reprezentantem i grał tylko na igrzyskach. Ketterl (dyskusja) 13:58, 2 lip 2012 (CEST)

Prosba o kontakt - wazne!edytuj kod

--Zuras sf (dyskusja) 23:50, 18 lip 2012 (CEST)Serdecznie proszę o pilny kontakt pod numerem gg: 2399653 lub mailowo polikum@o2.pl , z gory dziekuje - to bardzo wazne!--Zuras sf (dyskusja) 23:50, 18 lip 2012 (CEST)

Fiat Cinquecentoedytuj kod

Cześć! Rozbudowałem dość ostatnio ten artykulik, szukam jednak jakichś informacji na temat sportowej wersji - Cinquecento Sporting Trofeo oraz co nieco na temat samych rozgrywek. Byłbyś w stanie pomóc lub chociaż zasugerować gdzie szukać wiadomości na ten temat? Pozdrawiam, pitak dyskusja 16:31, 29 lip 2012 (CEST).

Odp:Swetosław Djakow i Ilija Dijakowedytuj kod

Odp:Swetosław Djakow i Ilija Dijakow

Już jest ok, poprawiłem. Pozdrawiam, Ziomal (dyskusja) 22:46, 22 sie 2012 (CEST)

Ad:Haris_Vučkićedytuj kod

Ad:Haris_Vučkić

Drobna uwaga na przyszłość. Wg Wikipedia:Standardy artykułów/standard ogólny sekcja w której podaje się źródła powinna się nazywać "Bibliografia" Miłego edytowania Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:48, 30 sie 2012 (CEST)

Odznaczenie za udział w Tygodniu Artykułu Luzofońskiegoedytuj kod

W imieniu własnym i pozostałych uczestników Wikiprojektu dziękuję za twój duży wkład (55 artykułów!) i zaangażowanie w Tydzień Artykułu Luzofońskiego. Jednocześnie zachęcam do dalszej edycji tematów związanych z Luzofonią. ARvєδuι + 18:55, 15 paź 2012 (CEST)

Cegłaedytuj kod

W zamian za napisane artykuły w dniu nowego artykułu, proszę, abyś na tej stronie wybrał cegiełkę. Karol 1111 dyskusja 19:07, 17 paź 2012 (CEST)

Chodzi tu o to, że możesz sobie wybrać książkę z dostępnych na tejże stronie, którą Ci podałem Karol 1111 dyskusja 19:56, 26 paź 2012 (CEST)
 • Witaj! Nadal masz możliwość wybrania za darmo jednej z książek z tej listy ze względu na Twoją aktywność w Dniu Nowego Artykułu w październiku. Jeżeli żadna z pozycji Ci nie odpowiada, możesz przekazać nagrodę dalej, żeby nie przepadła. Zsuetam (dyskusja) 18:33, 10 lis 2012 (CET)
Jeśli zdecydujesz się na książkę, to szukaj swojego nicka na podlinkowanej stronie na jej dole (11.11 kolejna akcja, dlatego na górze jest aktualne podium). Farary (dyskusja) 22:40, 10 lis 2012 (CET) Wybrałeś książkę Wilno 1794, wejdź na moją stronę usera i poprzez link po lewej stronie wyślij mi mail ze swoim adresem. Książkę będę mogła przesłać najprawdopodobniej pod koniec grudnia. Farary (dyskusja) 15:39, 16 lis 2012 (CET)

Agathe Habyarimanaedytuj kod

To jest artykuł o pierwszej damie czy mogę prosić o pomoc w dodaniu źródeł do artykułów. Zwracałem się o pomoc do wielu wikipedistów 95.41.171.172 (dyskusja) 22:33, 24 paź 2012 (CEST).

Kategoria:Reprezentanci Papui-Nowei Gwinei w piłce nożnejedytuj kod

W tej kategorii jest literówka: Nowei (powinno być Nowej). Karol 1111 dyskusja 19:55, 26 paź 2012 (CEST)

Odp:Rubénedytuj kod

Hm w artykule niczego nie było. Przywrociłem go [3] i bardzo prosze o uzupełnienie treści i uźródłowienie ich. Dziekuje za zwrócenie uwagi. --Adamt rzeknij słowo 11:43, 8 lis 2012 (CET)

Zaproszenieedytuj kod

Zaproszenie do Wikiprojektu:Piłka Nożna | edytuj kod

Witaj serdecznie!

Pragnę Cię uprzejmie zaprosić do rozwijania na Wikipedii tematów z dziedziny piłki nożnej.

Zapraszam do uczestnictwa w WikiProjekcie:Piłka nożna:

Pozdrawiam, --J.Dygas (dyskusja) 22:42, 16 lis 2012 (CET)

Oscar van Rappardedytuj kod

Witaj! To "e" przy rekordzie życiowym było celowe, ten wynik (57,5) był w przybliżeniu (tak zresztą jest w źródle) i nie został ratyfikowany jako rekord kraju. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 23:49, 4 sty 2013 (CET)

Cornel Pavloviciedytuj kod

Cześć czy mógłbym ciebie prosić o pomoc czy mógłbyś napisać artykuł o tym rumuńskim piłkarzu bo pomimo, że w angielskiej wikipedii dokonałem tłumaczenia na język polski to niektóre fragmenty nie miały encyklopedycznej formy będę wdzięczny za pomoc Robert -Karpiak (dyskusja) 06:15, 9 sty 2013 (CET) martwię się, że jak ja napiszę o tym piłkarzu to artykuł trafi do brudnopisu a tego chciałbym uniknąć spełnić tylko tą moją prośbę? Robert -Karpiak (dyskusja) 20:45, 9 sty 2013 (CET) Widzę twoje artykuły o piłkarzach chcę tylko abyś napisał tylko ten artykuł naprawdę Robert -Karpiak (dyskusja) 21:54, 9 sty 2013 (CET)

Nwankwo Obioraedytuj kod

Witam. Proszę cię o zrobienie artykułu Nwankwo Obiora. To jest nigeryjski piłkarz. Ja tego artykułu, zrobić nie mogę, ponieważ wyjeżdżam na kilka dni. Z góry dziękuję. 1player (dyskusja) 14:56, 17 sty 2013 (CET)

Déo Kandaedytuj kod

Prosiłbym, abyś w pełni uźródławiał swoje hasła, ponieważ jeden odnośnik do national football teams... Tam są statystyki z reprezentacji i kluby w jakich grał, ale już np. informacja zawarta w haśle, że zdobył z Mazembe Ligę Mistrzów jest niepoparta żadnym źródłem (i pewnie jeszcze kilka innych). Zawrzyj chociaż jakieś odnośniki w sekcji bibliografia tak, jak ja to kiedyś zrobiłem m.in. w tym haśle. Pewnie przydatne będą do tego m.in. strony rsssf.com, fifa.com. Bardzo bym prosił, bo mnie osobiście jako zwykłego czytelnika bardzo to denerwuje. Pzdr. Karol 1111 dyskusja 21:08, 17 sty 2013 (CET)

Przepraszam Ciebie, czy ty chcesz lepiej dla Wikipedii czy nie? Upodabnianie się do innych (w sferze nie zamieszczania źródeł) naprawdę nie świadczy dobrze o Tobie. Od pewnego czasu staram poprawić się wszystkie stworzone przeze mnie hasła (co prawda idzie to bardzo powolutku, mam chwilę słabsze i lepsze). Tym bardziej, że jakiś staż na Wiki już masz, więc nie byłoby źle, gdybyś poszedł w moje ślady. Zawartość merytoryczna jest dobra, po prostu brakuje w twoich hasłach źródeł. Wspólnie budujemy największą polską encyklopedię, jednakże jesteśmy anonimami; skąd czytelnicy mogą mieć zaufanie do nas, skoro nawet nic o nas praktycznie niewiedzą? Po to właśnie wymóg źródeł, żeby mogli sprawdzić wypociny anonimowych edytorów. A tak poza tym, to nie jest źródło do hasła.

Nie odbierz tego czasem jako mądrzenie się mnie nad tobą, kiedy ja byłem niedoświadczony inni użytkownicy też mi zwracali uwagę, czasami bezskutecznie jednak obecnie wiem po co tu jestem. Twoje hasła wymagają tylko kilku odnośników źródłowych; ja po prostu chcę dobrze dla Wikipedii, czyli dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że weźmiesz sobie to do serca bardzo głęboko. Pozdrawiam serdecznie! Karol 1111 dyskusja 21:35, 17 sty 2013 (CET)

Ad:Anthony_Mensahedytuj kod

Ad:Anthony_Mensah

Hej - nie dodawaj flag w tworzonych nowych artykułach - odchodzimy od flagowania na Wikipedii. Dzięki. Lukasz Lukomski (dyskusja) 17:53, 27 sty 2013 (CET)

Nie rozumiem dlaczego nie reagujesz na prośbę o niedodawanie flag. Tylko pomnażasz ilość pracy do wykonania przez innych wikipedystów, którzy będą po tobie te flagi usuwać. Nie chciało ci się nawet odpowiedzieć na mój wpis, a po ostatnich edycjach widzę, że jesteś online. Doczekam się więc komentarza czy nadal będziesz mnie ignorować? Lukasz Lukomski (dyskusja) 21:40, 28 sty 2013 (CET) Chodzi i flagi przy kraju urodzenia. To nie jest sprawa czy mi się podoba czy nie - standardy Wikipedii się zmieniają a wraz z nimi odchodzi się od pewnych rzeczy - jak właśnie wstawiania flag. Obecność szablonów i innych dodatków wcale nie klasyfikuje ich jako obowiązkowe do użycia - a w przypadku niektórych bywa nawet błędne. Sprawa wstawiania flag zamiast linków do państw pochodzenia/urodzenia była omawiana w Kawiarence od 2009 roku i od dłuższego czasu flagi są usuwane. Lukasz Lukomski (dyskusja) 21:53, 28 sty 2013 (CET) Hasła o wojnach, przydaje się w hasłach politycznych, jak trzeba wstawić flagę przy urzędzie itd. Lukasz Lukomski (dyskusja) 22:07, 28 sty 2013 (CET)

Re:Albert Guðmundssonedytuj kod

Dziękuje za link. Pozdrawiam. 1player (dyskusja) 07:17, 13 lut 2013 (CET)

Taoufik Hichriedytuj kod

Proszę, wytłumacz mi dlaczego wyrzuciłeś treść mojego artykułu, stworzonego pół roku temu. W przypadku błędnej nazwy powinieneś po prostu przenieść ją pod prawidłową, bez kasowania już istniejącego i wrzucania swojego, praktycznie w niczym nie różniącego się merytorycznie. Nie rozumiem co miało na celu takie działanie, ale poczekam na wyjaśnienie jakie pobudki Tobą kierowały. BVB (dyskusja) 15:51, 2 mar 2013 (CET)

Dandou Kibonge Selengeedytuj kod

Oj, chyba powtórka z rozrywki ;-) ;-). Bardzo proszę, abyś pamiętał o źródłach. Pzdr. Karol 1111 dyskusja 21:51, 11 mar 2013 (CET)

Przepraszam Cię, wszystko rzeczywiście było w źródle, tylko jakoś trudno dostępne... Zwracam honor ;-)> Owocnych edycji! Karol 1111 dyskusja 22:53, 11 mar 2013 (CET) Masz rację, przepraszam za moje gapiostwo ;) Pzdr. Karol 1111 dyskusja 22:57, 11 mar 2013 (CET)

Sokol Kushtaedytuj kod

On rozegrał 31 spotkań w reprezentacji, czy, jak podaje National Football Teams, 32? Karol 1111 dyskusja 21:10, 25 mar 2013 (CET)

Warto by było w sumie zamieścić uwagę, że niektóre źródła podają 32 ;-) Jeśli to by ci sprawiło przyjemność ;-) Karol 1111 dyskusja 21:16, 25 mar 2013 (CET)

Odp.edytuj kod

ZAWSZE korzystam z linkujących i otwieram wszystkie artykuły o piłkarzach w poszczególnych kartach, [4] ale o godz. 14:56 straciłem dostęp do internetu i jak widać część artykułów nie załadowała się. 5 godz. później, kiedy go odzyskałem, mogło coś zostać przeze mnie przeoczone. Matvilho (dyskusja) 22:24, 8 kwi 2013 (CEST)

 • [5] Tak na marginesie, na Wikipedii panuje straszna niekonsekwencja, jeżeli chodzi o kategoryzowanie piłkarzy według klubów. Część userów traktuje granie w drużynach juniorskich za przynależność do klubu i dodaje stosowną kategorię, a część nie. Nie wiem, czy anulowałeś mą edycję z powodu braku informacji o Sutjesce w infoboksie, czy z tego drugiego powodu. W tekście nadmieniono. Pozdrawiam, Matvilho (dyskusja) 22:30, 8 kwi 2013 (CEST)
 • Widzę, że tylko ja, Ty i Rambo22 działamy w kwestiach kategorii. Uważam, że trzeba zrobić z nimi porządek, bo:
 1. Są sortowane według litery "k" z powodu braku klucza w DEFAULTSORT.
 2. Niekonsekwentne nazewnictwo, raz odmienne w języku polskim nazwy są odmienione, raz nie. Przykład Sutjeski: Kategoria:Piłkarze Sutjeski Niksic (tak powinno być), zamiast Kategoria:Piłkarze FK Sutjeska Niksic (IMO forma dobra, ale dla nazw klubów trudnych do odmiany po polsku).
 3. Nazwy kategorii często nie są zgodne z nazwami artykułów o klubie.

Sam nie dam rady się tym zająć. Matvilho (dyskusja) 22:39, 8 kwi 2013 (CEST)

 • Czarną robotę i tak wykonają boty, bo wystarczy zgłosić konkretne zadanie do wykonania operatorowi bota, np mastiemu, i problem z głowy. Według mnie jak najbardziej Hapoelu, Crvenej Zvezdy itd. Matvilho (dyskusja) 23:12, 8 kwi 2013 (CEST)
Witam. Przepraszam, że się wtrącę do waszej dyskusji. Zajmuję się kategoryzacją piłkarzy klubów od paru lat i wiem jaki jest z tym problem. Podstawowy problem, z którym się można spotkać to odmiana. Prosta sprawa jest z nazwami nieodmiennymi w języku polskim, np. większość nazw klubów anglojęzycznych. Nie ma problemu z odmianą Chicago Fire, ale w ostatni weekend zrobiłem kategorię piłkarzy Carolina RailHawks, jednakże równie dobrze poprawną formą mogłaby być piłkarze Caroliny RailHawks. Inny przykład to nazwy klubów latynowskich, zwłaszcza brazylijskich urugwajskich i argentyńskich. Skoro ktoś zaczął pierw stosować nazwę oryginalną np. Fluminense Football Club a nie Fluminense Rio de Janeiro, to w ten sposób kategoryzowałem. Co do Hapoelu, to sam tu kategoryzowałem w dwojaki sposób i posypuję tutaj głowę popiołem. Co do "jugolskich" klubów, to rozwiązaniem jest chyba stosowanie formy NK lub FK przed nazwą, bo wtedy nie trzeba odmieniać. Konkludując, trzeba by się zastanowić jaką formę nazewnictwa stosować odnośnie tych kategorii. Pozdro. Rambo22 (dyskusja) 23:12, 8 kwi 2013 (CEST) Odpiszę może tutaj. Tak Rambo22 wiem właśnie, że kiedyś nie zwracało się uwagi na tworzenie kategorii, sam kiedyś stworzyłem taki kosmos językowy jak piłkarze NK Rijeki. Po prostu trzeba by coś uzgodnić w związku z tym tematem i próbować coś naprawiać, bo kto inny to może zrobić, jak nie my trzej. I mimo wszystko najlepiej będzie potem wszystko zgłosić botowi, bo nie wiem czy komukolwiek z nas będzie się chciało ręcznie wprowadzać zmiany. Pozdro. Lancer WRC (dyskusja) 22:19, 9 kwi 2013 (CEST) Skoro kategoryzowaniem piłkarzy zajmuję się właściwie tylko ja, ty, Matvilho i czasami odnośnie klubów z b. ZSRR Bogic, można by to uzgodnić w naszym gronie, bez wszczynania ogólnej dyskusji. Pozdro. Rambo22 (dyskusja) 23:12, 9 kwi 2013 (CEST) Na ten moment staram się wyszukiwać nazwy kategorii po prostu błędne, a nie dyskusyjne. Dobrym przykładem była nazwa: Kategoria:Piłkarze Dynama Mińsk. Poprawna nazwa klubu w mianowniku brzmi Dynama Mińsk, więc dopełniacz, pomimo tego, że jest to obca nazwa, jest oczywisty: Piłkarze Dynamy Mińsk. Proponuję stworzyć na podstronie któregoś z nas (choćby i mojej: User:Matvilho/kategorie) spis, gdzie będziemy zbierać te dyskusyjne i wspólnie ustalać. Przy pomocy bota Mrówka przenosiny kategorii to nic trudnego. Co do "jugolskich", uważam, że nie ma po co na siłę wpychać we wszystkie kategorie "SK", "NK", "FK". IMO to jest jedno z dogodniejszych rozwiązań, kiedy polski dopełniacz brzmi kuriozalno-dziwnie, lub ciężko go utworzyć. Jestem zwolennikiem np. przeniesienia kategorii: Piłkarze FK Crvena Zvezda do kategorii: Piłkarze Crvenej zvezdy Belgrad. Crvena = czerwona, zvezda (pisana w serbskim poprawnie z małej) = gwiazda, więc to nic innego, jak analogia do Kategoria: Piłkarze Czerwonej Gwiazdy Belgrad. Niczym się to nie różni od Piłkarzy Legii Warszawa, czy Zagłębia Lubin. Co do wyżej przytoczonych amerykańskich: Carolina jest nieodmienna, gdyż tak jak u nas nie odmieniamy Kategoria:Piłkarze Wisły Krakowa, tak tam z ich odwróconą kolejnością również nie odmieniamy tego, nazwijmy to, członu geograficznego. — Matvilho (dyskusja) 01:05, 24 kwi 2013 (CEST)

Zaproszenie do akcjiedytuj kod

Olos88 (dyskusja) 18:48, 19 kwi 2013 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Przeniosłem Kategoria:Piłkarze FBK Kowno do Kategoria:Piłkarze FBK Kaunas zgodnie z nazwą artykułu. — Matvilho (dyskusja) 22:34, 25 kwi 2013 (CEST)

 • Witam. Nie ma pośpiechu z tymi kategoriami. Najpierw trzeba to dokładnie przedyskutować zanim będziemy zmieniać. Jak już proponowałem u Matvilho na dyskusji uporządkujmy kategorie odnośnie klubów z danego państwa, bo jednakowy standart nazewnictwa ciężko będzie znaleźć. Proponuje iść alfabetycznie według państw zaczynając od tych na A. Przy okazji można od razu przedyskutować propozycje kategorii z wikiprojektu. Ja na razie będę powoli robił hasła do klubów wrzuconych przeze mnie i przez ciebie na propozycje kategorii. Pozdro. PS. U ciebie czy u Matvilho robimy dyskusję? Rambo22 (dyskusja) 23:34, 25 kwi 2013 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

W imieniu organizatorów Tygodnia Artykułu Holenderskiego pragnę Ci podziękować za uczestnictwo w akcji. Zachęcam również do wzięcia udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez Wikiprojekt Tygodnie Tematyczne. --Hortensja (dyskusja) 11:51, 13 maj 2013 (CEST)

Piłkarze FC Bruggeedytuj kod

Wg Ciebie powinno być Piłkarze Club Brugge, czy Clubu Brugge? — Matvilho (dyskusja) 13:26, 25 maj 2013 (CEST)

DNAedytuj kod

Witaj! Gratuluję 4. lokaty w DNA, przypada Ci co najmniej 1 książka ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 19:42, 5 cze 2013 (CEST)

A nawet 3 :) Nedops (dyskusja) 19:45, 17 lip 2013 (CEST)

Tydzień Artykułu Karaibskiegoedytuj kod

Maattik (dyskusja) 14:50, 7 cze 2013 (CEST)

Odp:Szablony ze składami klubówedytuj kod

Odp:Szablony ze składami klubów

Ale nie istnieje też coś takiego jak "skład na sezon". Skład przypisuje się do aktualnego momentu, a nie do całych rozgrywek, bo w ich trakcie ktoś może odejść lub przybyć. Zawsze można pisać "obecny skład", a na dole dodać adnotację "aktualny na dzień...". Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, bo wtedy będzie także widoczne jak bardzo aktualny lub nieaktualny jest dany szablon. Pozdrawiam, MaPet92 (dyskusja) 12:34, 19 cze 2013 (CEST)

Ja jednak optowałbym za takim rozwiązaniem, jakie zastosowano w szablonie Wisła Kraków skład. Można by przeprowadzić dyskusję czy coś, by przyjąć jeden standard dla wszystkich szablonów tego typu. Pozdrawiam, MaPet92 (dyskusja) 13:56, 19 cze 2013 (CEST)

Odp:Jordan Lukakuedytuj kod

Odp:Jordan Lukaku

Witaj. :) Wybacz, jakoś mi umknęło to, że wywalczył tytuł. Oczywiście miałeś rację i dlatego artykuł został odtworzony. Mam nadzieję, że nie gniewasz się na moje gapiostwo. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 00:14, 16 lip 2013 (CEST) '

Tydzień Artykułu Francuskiegoedytuj kod

Pat158 (dyskusja) 14:49, 23 paź 2013 (CEST)

Oznaczanieedytuj kod

Witaj! Przy oznaczaniu kategorii warto uzupełnić interwiki (zob. [6] czy [7]). Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 13:57, 16 sty 2014 (CET)

Jan Oosthoek & Gerrit Horstenedytuj kod

Astralni bliźniacy? Urodzeni i zmarli tego samego dnia. Kocurwaclaw (dyskusja) 16:41, 22 lip 2014 (CEST)

Re:Emmanuel Ekpoedytuj kod

Dopisałem, dzięki. Żyrafał (dyskusja) 14:44, 1 sie 2014 (CEST)

Re:edytuj kod

Cholernie się cieszę, że po dłuższej przerwie znowu popełniłeś rajdowy artykuł na miarę DA, już na samym początku przyzwyczaiłeś mnie do wielkiej solidności i nic się nie zmieniło. Oczywiście sprawdzone itd. (nie lubiłem go, gdy wszystko wygrywał :)) Yurek88 (vitalap) 01:13, 6 wrz 2014 (CEST)

Mnie po prostu drażnił przez te 4 tytuły z rzędu (ach ta satysfakcja z tytułu Gronholma w 2000), ale to tak samo jak Schumi, jak wygrywał to brrr, a jak wrócił w 2010 to gościa pokochałem (albo częściej się uśmiechał). Ja miałem wielkie plany odnośnie F1 - Bertrand Gachot, Super Aguri, Jos Verstappen, ale jakoś nie mam motywacji :( Ale oczywiście zawsze jestem do usług :) Pozdrowienia, Yurek88 (vitalap) 00:06, 7 wrz 2014 (CEST) Aj tam przejmujesz się grafikami na Commons. Nie było do tego albo do tego ale mam to gdzieś. Grafiki nie są obowiązkowe :) Yurek88 (vitalap) 15:34, 7 wrz 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule ASA Târgu Mureș (1962)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu ASA Târgu Mureș (1962). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Re:edytuj kod

O, też zbierasz modele? :) Szczerze też się nad tym zastanawiałem, np. w przypadku Saubera C13 (ale zdjęcia nie zrobiłem, a model później sprzedałem, bo mimo że Minichamps, to był niewymiarowy i niestaranny). Moja prywatna opinia jest taka: wychodzę z założenia, że lepszy rydz niż nic. A ludzie wrzucają zdjęcia 1:43 na Commons. Na przykład całkiem niedawno popełniłem Ferrari 801. Jedyne zdjęcie, jakie było, to właśnie zdjęcie modelu. Ponieważ jakakolwiek grafika (oczywiście na temat) jest lepsza niż jej brak, więc wstawiłem zdjęcie bez wahania. Od tego są podpisy pod grafikami, by wyjaśniać. Ale tak jak mówię, to moje prywatne zdanie i jeśli masz wątpliwości, to może spytaj w Kawiarence. Pozdrowionka, Yurek88 (vitalap) 23:03, 14 wrz 2014 (CEST)

Świetna robota, naprawdę. I nawet jest zdjęcie z 1986 roku. I ten Escort! Nie wiedziałem, że Kankkunen był alkoholikiem. I dowiedziałem się, że Tambay ścigał się w Dakarze, ha! Więc jakby co to Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Juha Kankkunen i nie bój zgłaszać się samemu, bo tak to nie mogę zagłosować, co mnie nie raduje za bardzo :) Z pozdrowieniami Yurek88 (vitalap) 00:13, 16 wrz 2014 (CEST)

Attila Ferjánczedytuj kod

Hej, popełniłem taki stubik ale gryzie mi się pewna informacja. Tutaj jest wzmianka, że Ferjáncz zdobywał 3 miejsce w ME w 1981 i 1986 roku. Tutaj zgadza się tylko 1981 rok, w 1986 Ferjáncza nie ma. Czy da się to jakoś pogodzić? Pozdrowienia, Yurek88 (vitalap) 11:32, 21 wrz 2014 (CEST)

Dzięki serdeczne. Może Węgrzy tak napisali, bo to tacy czasami megalomani :) Pzdr, Yurek88 (vitalap) 20:58, 21 wrz 2014 (CEST)

DAedytuj kod

Wystarczy nie używać zbędnych w przypadku rajdów oznaczeń, czyż nie? Nie mnóżmy bytów ponad potrzebę. Jeżeli mógłbyś ujednolicić sukcesy było by świetnie – co do tego czy podajemy jedną serię i kilka lat, czy mistrzostwa w serii rok po roku – nie zostało to ustalone, więc ta część może pozostać. Basshuntersw (dyskusja) 17:32, 25 wrz 2014 (CEST)

Wolałbym aby to inaczej wyglądało, zazwyczaj wszędzie gdzie jest rok, po nim znajduje się dwukropek. Nie dodawaj też kropek na końcu zdania w opiach grafik. Nie linkuj "sezonie 1992" ale "sezonie 1992". Używaj też półpauzy zamiast minusa (poza wynikami – no właśnie brakuje ich tam gdzie kierowca nie został zgłoszony do rajdu). Po co bibliografia na końcu? Nie sądzę też aby wyróżniać zwycięstwa w rajdach, skoro następne są wyniki. Zespoły ze wczesnych lat są nieencyklopedyczne? Na przykładzie artykułu Didier Auriol. Basshuntersw (dyskusja) 21:13, 25 wrz 2014 (CEST) To w skoczkach tez przydałoby się to zmienić, ale jest mi to bardzo odległy sport. Wydaje mi, że w najwyższej klasie mistrzostw rajdowych każdy zespół jest encyklopedyczny, tak jak w F1 było wiele prywatnych zespołów, a jeżeli startowały to raczej bardziej niż pewne, że można coś napisać, można sprawdzić na angielskiej Wikipedii. Przykład linkowania miał obrazować sposób linkowania, chodzi oczywiście o "sezonie 1992" -> "sezonie 1992". Basshuntersw (dyskusja) 21:28, 25 wrz 2014 (CEST)

Re: Didier Aurioledytuj kod

Hej, sorki że piszę dopiero teraz, ale leżałem tydzień w szpitalu. W każdym razie zmniejsza się liczba chętnych do sprawdzania i czasy, kiedy podpisywało się po 10 i więcej osób chyba bezpowrotnie minęły. Wiem jakie to wkurzające jak tak czekasz, nie ma zastrzeżeń ale nikomu nie chce się sprawdzać. Ale myślę że wszystkie dostaną DA. Pozdrawiam serdecznie :) Yurek88 (vitalap) 14:28, 30 wrz 2014 (CEST)

Na marginesie myślę, że Bass nie do końca ma rację z tymi sezonami, jeśli nie ma w zaleceniach, by pisać w sezonie 1955, to pisanie w sezonie 1955 błędem nie jest. Nie wszystko da się wtłoczyć w schemat, jak sądzę. Pzdr Yurek88 (vitalap) 14:36, 30 wrz 2014 (CEST) Jak zawsze świetnie (o czym sam zresztą wiesz :)), tylko tu: W Rajdzie Monte Carlo wyprzedził dwóch partnerów z zespołu Lancii, Didiera Auriola o 6:27 minuty i Bruna Saby o 7:41 minuty - Saby czy Saby'ego? Btw zgłosisz? (będzie głos więcej) Ja się zmotywowałem i jednak wracam do Gachota! :) Jeszcze opiszę trzy sezony i też sobie zgłoszę. Yurek88 (vitalap) 23:48, 30 wrz 2014 (CEST) A jednak! :) Spokojnie, trzy dni to dużo czasu :) Yurek88 (vitalap) 17:31, 1 paź 2014 (CEST) Naprawdę byłem przekonany, że Makinen dostanie DA i jestem niemile zaskoczony. Może to kwestia tego, że był Miesiąc Wyróżnionego Artykułu i było multum propozycji? Sam nie wiem. Szkoda. Można spróbować zgłosić ponownie po jakimś czasie. Nie zniechęcaj się, proszę. Delecoura przejrzę później, bo za chwilę czeka mnie fascynująca podróż pociągiem. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego, Yurek88) (vitalap) 15:51, 6 paź 2014 (CEST)

Tommi Mäkinenedytuj kod

Nominuj ten artykuł do wyróżnienia, bo nie zgłoszono zastrzeżeń, a dwóch użytkowników artykuł przejrzało i poparło wyróżnienie. Jeśli po raz drugi hasło zostanie zgłoszone na pewno poprą ponownie wyróżnienie i wystarczy, że znajdzie się jeszcze jedna osoba (np. @Yurek88 i sprawiedliwości stanie się zadość. Kenraiz (dyskusja) 21:12, 7 paź 2014 (CEST)

Popieram mądre słowa kolegi wyżej :) Yurek88 (vitalap) 21:28, 7 paź 2014 (CEST) Jak dla mnie jasne, próbuj zgłosić. Nie jeździł zbyt długo więc i informacji mniej. Przy okazji - Auriol dostał DA, a Kankkunen zaraz dostanie, a tak się martwiłeś :) Pozdrowienia, Yurek88 (vitalap) 19:37, 9 paź 2014 (CEST) Oj rajdowców tylu było, o moi dwaj ulubieni czyli Sainz i Loix, tak że tego :) Yurek88 (vitalap) 21:06, 9 paź 2014 (CEST) Sainz jr nie jest potwierdzony, ale Toro Rosso nie ma lepszego kandydata, więc jak im coś nie odbije, to na 95% jest pewny. O cholera, jak zobaczyłem Twoje plany, to się lekko zawstydziłem, tak czy tak trzymam kciuki, bo czytanie Twoich artykułów to prawdziwa przyjemność. O widzisz, Ty nie wiedziałeś, że Gachot siedział, a ja, że Kankkunen pił, więc jesteśmy po równo :) Ja może bym ruszył w końcu starego Verstappena, ale to takie myślenie życzeniowe. Planuję napisać pracę mgr do końca grudnia, więc teraz pewno będzie mniej czasu. Yurek88 (vitalap) 00:10, 10 paź 2014 (CEST)

Czy wiesz – Attilio Bettegaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, D kuba (dyskusja) 20:12, 9 paź 2014 (CEST)

Rohrledytuj kod

Wstyd się przyznać, bo jak facet podgląda faceta to znaczy że coś z nim nie gra, ale podglądałem Twoje postępy nad tym artykułem w brudnopisie :) Kolejny świetny artykuł, gratuluję. No i wzmianka o Cheeverze spowodowała moje jaranie się Yurek88 (vitalap) 23:54, 18 paź 2014 (CEST) (pod Makinenem oczywiście się podpiszę, ale troszkę później Yurek88 (vitalap) 00:02, 19 paź 2014 (CEST))

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/François Delecouredytuj kod

Cześć! Mógłbyś odnieść się do uwagi X-domina, która pojawiła się tuż przed końcem dyskusji? [8] Najlepiej oczywiście, w miarę możliwości, gdyby dało się od razu uzupełnić :) Jeżeli będziesz odpisywał, odpisz mu proszę w dyskusji, gdyż dokonałem już archiwizacji zgłoszenia. Pozdrawiam ciepło. Stefaniak ---> śmiało pytaj 23:01, 20 paź 2014 (CEST)

Odp:Peter Grajciaredytuj kod

Odp:Peter Grajciar

Była źle sformatowana, nieaktualna, nie było źródeł, nie wnosiła informacji o spotkaniach innych niż ligowe (puchary krajowe i kontynentalne). MaPet92 (dyskusja) 13:39, 26 gru 2014 (CET)

Kopę lat!edytuj kod

Pamiętasz mnie jeszcze? Od mojego odejścia z Wikipedii logowałem się tu kilka razy, czytałem wówczas o naszym koledze PS11... Widzę, że Ty jeszcze nadal działasz, podziwiam za wytrwałość. Jest opcja skontaktowania się z Tobą poza Wikipedią? Może mail? Jeśli masz ochotę pogadać o starych dziejach i wymienić się paroma opiniami jak za czasów gdy rozmawialiśmy przez GG ;) Roddick (dyskusja) 17:55, 18 mar 2015 (CET)

Odp:Nazwiska izraelskieedytuj kod

Odp:Nazwiska izraelskie

Jak coś jest utrwalone w literaturze, to nie będę przenosił. Khan Tengri (dyskusja) 23:28, 21 maj 2015 (CEST)

Jeden piłkarz, wiele pozycjiedytuj kod

Zobacz, proszę, Dyskusja szablonu:Skład piłkarski#Wiele pozycji --CiaPan (dyskusja) 08:36, 22 maj 2015 (CEST)

Drobna uwagaedytuj kod

Cześć. Mam drobną uwagę, w związku z tworzonymi przez ciebie biogramami. Zgodnie ze standardem piszemy po "–" "narodowość zawód", a nie odwrotnie, czyli "izraelski piłkarz", nie "piłkarz izraelski". Pozdrawiam ciepło Andrzei111 (dyskusja) 09:50, 22 maj 2015 (CEST)

TT - Konkursedytuj kod

Dzień dobry, proszę o kontakt mailowy w związku z wygraną w konkursie Tygodnie Tematyczne w kategorii z hasłami >5kB (17 w T Lewantyńskim). Soldier of Wasteland (dyskusja) 14:42, 23 maj 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Lewantyńskiegoedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Lewantyńskiego

Witaj. Serdecznie dziękuję za Twój udział w Tygodniu Artykułu Lewantyńskiego i gratuluję świetnych wyników.

III miejsce w Tygodniu Artykułu Lewantyńskiego I miejsce w Tygodniu Artykułu Lewantyńskiego
(art. >5 kB)

ciepło pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 02:32, 24 maj 2015 (CEST)

Odznaczenie za TAAusedytuj kod

II miejsce w Tygodniu Artykułu Austriackiego
(art. >5 kB)

Gratuluję, X-domin (dyskusja) 00:00, 25 maj 2015 (CEST)

Haukur Haukssonedytuj kod

Witaj – chyba błąd w tabeli w tekście, jest Malmö FF – pzdr. – Darekm135 (dyskusja) 13:17, 6 sie 2015 (CEST)

Ad:Feyenoordedytuj kod

Ad:Feyenoord

Zobacz co oznaczyłeś jako przejrzane. Lukasz Lukomski (dyskusja) 00:10, 16 wrz 2015 (CEST)

Ad:Heinz_Lüdiedytuj kod

Ad:Heinz_Lüdi

Cześć. Brakuje odrobinkę 60 bajtów do 5 kB, tak informuję zawczasu :) Andrzei111 (dyskusja) 14:50, 21 wrz 2015 (CEST)

Konkurs TTedytuj kod

Dzień dobry, proszę cię o kontakt mailowy w związku z wygraną w konkursie TT (kategoria z artami >5kB) w Tygodniu Szwajcarskim. Soldier of Wasteland (dyskusja) 18:19, 24 wrz 2015 (CEST)

 • Witam! I tym razem proszę o kontakt, tym razem ws wygranej w T Indonezyjskim :) (9 artów >5kB) Soldier of Wasteland (dyskusja) 16:17, 3 paź 2015 (CEST)

Szablon:Fb team XXXedytuj kod

Hej, zdecydowałem napisać akurat do Ciebie, bo widzę że znasz się na piłce nożnej i ogarniasz szablony piłkarskie. Tutaj mamy ponad 300 nieużywanych szablonów piłkarskich rozpoczynających się na Fb team. Czy będą one jeszcze do czegoś przydatne czy można je pousuwać? --The Polish (query) 16:11, 26 wrz 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Indonezyjskiegoedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Indonezyjskiego

Witaj. W imieniu Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne serdecznie dziękuję za Twój udział w Tygodniu Artykułu Indonezyjskiego i gratuluję świetnych wyników. Oto Twoje gwiazdki:

II miejsce w Tyg. Art. Indonezyjskiego I miejsce w Tyg. Art. Indonezyjskiego
(art. >5 kB)

ciepło pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 13:08, 9 paź 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Słoweńskiegoedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Słoweńskiego

Witaj. W imieniu Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne serdecznie dziękuję za Twój udział w Tygodniu Artykułu Słoweńskiego i gratuluję świetnych wyników. Oto Twoje gwiazdki:

III miejsce w Tyg. Art. Słoweńskiego II miejsce w Tyg. Art. Słoweńskiego
(art. >5 kB)

ciepło pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 13:08, 9 paź 2015 (CEST)

Ad:Xabier_Etxeitaedytuj kod

Ad:Xabier_Etxeita

Cześć, po Twojej edycji strona wpadła do WP:DUPLIKATY, mógłbyś poprawić błąd w parametrach? Bardzo bym prosił też o odpowiedź na wiadomość z 26 wrz 2015. Pozdrawiam. --The Polish (query) 14:35, 13 paź 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Kazachskiegoedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Kazachskiego

Witaj. Serdecznie dziękuję za Twój udział w Tygodniu Artykułu Kazachskiego i gratuluję wyników.

III miejsce w Tygodniu Artykułu Kazachskiego

. --PNapora (dyskusja) 23:09, 15 paź 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Chorwackiego IIedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Chorwackiego II

Cześć W imieniu Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne serdecznie dziękuję za Twój udział w Tygodniu Artykułu Chorwackiego II i gratuluję świetnych wyników. Oto Twoje gwiazdki:

II miejsce w Tyg. Art. Chorwackiego II I miejsce w Tyg. Art. Chorwackiego II
(art. >5 kB)

serdecznie pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 20:46, 17 paź 2015 (CEST)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Karaibskiego IIedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Karaibskiego II

Cześć. W imieniu Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne dziękuję za Twój udział w Tygodniu Artykułu Karaibskiego II i gratuluję świetnych wyników. A oto i Twoje gwiazdki:

II miejsce w Tyg. Art. Karaibskiego II II miejsce w Tyg. Art. Karaibskiego II
(art. >5 kB)

pozdrawiam serdecznie Andrzei111 (dyskusja) 20:29, 28 paź 2015 (CET)

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Luksemburskiegoedytuj kod

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Luksemburskiego

Witaj Gratuluję wyników w Tygodniu Artykułu Luksemburskiego. W imieniu Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne mam przyjemność wręczyć Ci stosowną gwiazdkę:

III miejsce w Tygodniu Artykułu Luksemburskiego

pozdrawiam serdecznie Andrzei111 (dyskusja) 11:42, 8 gru 2015 (CET)

Podsumowanie Tygodnia Artykułu Rosyjskiego IIedytuj kod

Cześć! Gratuluję zajęcia III miejsca za 11 haseł powyżej 5kB. Oto Twoja gwiazdka. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 15:16, 24 lut 2016 (CET)

A za III miejsce za stworzenie haseł pow. 2kB kolejna gwiazdka. RoodyAlien (dyskusja) 17:15, 24 lut 2016 (CET)

Wycofana edycjaedytuj kod

Hej, co to za edycja https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Propozycje_temat%C3%B3w/Pi%C5%82ka_no%C5%BCna&oldid=prev&diff=45179900 ?? Zamotałeś się coś czy jak? :)BVB (dyskusja) 19:50, 29 lut 2016 (CET)

Lajtowo, zresztą jakiś ninja wychwycił to szybciej niż ja i to poprawił. Pozdro ;) BVB (dyskusja) 21:51, 29 lut 2016 (CET)

Podsumowanie Tygodnia Artykułu Bułgarskiego IIedytuj kod

Cześć! Gratuluję I miejsca za najwięcej artykułów oraz II za najwięcej tych powyżej 5 kB. Oto Twoje gwiazdki: pierwsza oraz druga. Wstawiać Ci w przyszłości gwiazdki tak jak robią inni (jako grafikę na stronie dyskusji) czy mogą być same linki? Bo według mnie odznaczenia w dyskusji trochę ograniczają czytelność. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 12:16, 8 mar 2016 (CET)

Wikiprojekt:Piłka nożnaedytuj kod

Witam. Przeglądałem dzisiaj listę uczestników wikiprojektu Piłka nożna i zauważyłem, że wielu użytkowników jest nieaktywnych od kilku lat. Mam pytanie, czy może odświeżyć nieco tę listę i zacząć współpracę z innymi aktywnymi użytkownikami w celu poprawy jakości piłkarskich artykułów na wikipedii ? Liczę na odpowiedź i pozdrawiam Ghańczyk3456 (dyskusja) 08:54, 25 mar 2016 (CET)

RE:edytuj kod

Moglibyśmy np. ustalić zasady, w których, przykładowo, jeżeli przez rok nie pojawiła się żadna nowa edycja danego użytkownika, taki użytkownik zostaje wydalony z wikiprojektu. I można by popracować nad kategoryzacją, a także zebrać grupę ludzi, odpowiedzialnych za konkretne ligi bądź inne artykuły. I ważna jest też aktualizacja danych, bo wiele osób narzeka przez to na polską wikipedię. Powinniśmy czerpać wzorzec z angielskiej. Chyba obaj jesteśmy zgodni, że trzeba podnieść jakość naszej wikipedii ? Ghańczyk3456 (dyskusja) 09:56, 25 mar 2016 (CET)

• Posiadasz może jakieś kontakty z innymi redaktorami piłkarskimi ? Może skontaktujemy się na jakimś portalu społecznościowym w celu omówienia nowych pomysłów ? Ghańczyk3456 (dyskusja) 10:09, 25 mar 2016 (CET) 

Podsumowanie Tygodnia Stolic Państwowychedytuj kod

I miejsce w Tygodniu Stolic Państwowych II miejsce w Tygodniu Stolic Państwowych

Cześć! Gratuluję wyniku w ostatnim Tygodniu Tematycznym. W związku z tym otrzymujesz gwiazdkę za I miejsce w kat. tworzenia nowych artykułów pow. 2kB oraz poprawiania starych (+2kB), a także gwiazdkę za II miejsce w kat. tworzenia nowych artykułów pow. 5kB oraz poprawiania starych (+5kB). Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 20:07, 29 mar 2016 (CEST)

Ad:Wikipedia:Poczekalnia/kwestie_techniczne/2016:03:02:Szablon:Karlsruher_SC_składedytuj kod

Ad:Wikipedia:Poczekalnia/kwestie_techniczne/2016:03:02:Szablon:Karlsruher_SC_skład

Rozumiem poniekąd Twoje wzburzenie, ale jak zapewne widziałeś w dyskusji, byłem za usunięciem. Dlaczego? Nie sztuką jest aktualizowanie takich niszowych szablonów raz na 3 lata pod groźbą usunięcia. Widziałem, że prowadzone są działania mające na celu ożywienie Wikiprojektu:Piłka nożna. Liczę na współpracę. Skupmy się na rzeczach istotnych, a nie na składach marginalnych ekip. O ich marginalności świadczy fakt, jak rzadko ktoś się nimi u nas zajmuje. Nie mamy nieograniczonych zasobów ludzkich. Warto te tu obecne skierować na bardziej efektywne i ważne tory. Mamy tysiące artykułów kompletnie zdezaktualizowanych, które raz ktoś napisał i świat o nich zapomniał. Uważam, że powinniśmy przedyskutować zaostrzenie wymogów encyklopedyczności dla aktywnych zawodników, żeby skupić się na nieaktywnych, których statystyki i biografia już raczej się nie zmienią i nieaktualności nie będą razić w oczy czytelników. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 14:34, 1 kwi 2016 (CEST)

Odp:Kategorieedytuj kod

Odp:Kategorie

Witaj, właściwie to realizowałem zlecenie z zadań dla botów, ale tak - zajmuje się przenoszeniem kategorii. Jeśli masz jakieś propozycje to chętnie zajmę się takim masowym przenoszeniem, o ile jest to konieczne. Musiałbym tylko dostać listę zawierającą co i na na co należy zamienić. Emptywords (dyskusja) 11:14, 9 kwi 2016 (CEST)

Piłkarz infoboxedytuj kod

Hej. Jakiś czas temu w {{Piłkarz infobox}} została wprowadzona zmiana [9]. Od tego czasu nie ma sensu podawanie pełnego imienia i nazwiska dokładnie takiego samego jak imię i nazwisko. Zdublowane imię i nazwisko i tak zostanie pokazane wyłącznie w nagłówku. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 12:48, 18 kwi 2016 (CEST)

Czy wiesz – Gia Grigalawaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Torrosbak (dyskusja) 11:42, 20 kwi 2016 (CEST)

Gia Grigalawaedytuj kod

Cześć. Nedops podrzucił taki link, który można wykorzystać o rozszerzenia artykułu. Zerkniesz? Pozdrawiam. Torrosbak (dyskusja) 12:06, 20 kwi 2016 (CEST)

Odp:Kategorie - cd.edytuj kod

Odp:Kategorie - cd.

Zrobione. Emptywords (dyskusja) 15:37, 20 kwi 2016 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Emptywordsedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Emptywords
 • Słowa zakończone na -ija w dopełniaczu kończą się na -ii. Np. żmija - czego? żmii. [10] Łucz-Energija - czego? Łucz-Energii. Pierwszy człon, jeśli złączony z drugim słowem myślnikiem, jest nieodmienny. Skonsultuj to z kimś jeszcze albo napraw. To samo tyczy się Krylii Sowietow Samara. Mathieu Mars (dyskusja) 17:34, 20 kwi 2016 (CEST)

Podsumowanie Tygodnia Artykułu Gruzińskiegoedytuj kod

I miejsce w TAG w kat. pow. 5kB I miejsce w TAG w kat. pow. 2kB

Cześć! Gratuluję świetnego wyniku. Oto Twoje gwiazdki za I miejsca w obydwu kategoriach. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 17:13, 23 kwi 2016 (CEST)

Podsumowanie Tygodnia Norweskiegoedytuj kod

I miejsce w TAN w kat. pow. 5kB

Cześć! Gratuluję wyniku. Oto Twoja gwiazdka za I miejsce w kategorii powyżej 5kB. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 11:04, 10 maj 2016 (CEST)

Konkurs TT - T Norweskiedytuj kod

Cześć, proszę o kontakt mailowy w związku z konkursem TT (kategoria >5kB). Soldier of Wasteland (dyskusja) 14:56, 12 maj 2016 (CEST)

Odp:Li Jianedytuj kod

Odp:Li Jian

Zgadzam się z tobą, nie ma źródeł – nie ma człowieka. Jednak przydałoby się zgłosić do Poczekalni, nawet jeśliby miał być usunięty w ciągu 24 godzin, chociażby po to, żeby został jakiś ślad na wszelki wypadek. Za rok może się okazać, że angielska Wikipedia jednak się myliła i facet istnieje, a ktoś będzie szukał artykułu. PG (dyskusja) 10:39, 24 maj 2016 (CEST)

Podsumowanie Tygodnia Artykułu Chińskiego IIedytuj kod

II miejsce w TACh II w kat. pow. 2kB

Cześć! Gratuluję wyniku. Oto Twoja gwiazdka za II miejsce w kategorii powyżej 5 kB. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 20:02, 24 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Tydzień Europejskiego Sportu / propozycje tematówedytuj kod

Cześć, fajnie że wpisałeś kilkadziesiąt czerwonych linków, tylko że to ma być tydzień o europejskim sporcie , a ty wpisałeś sportowców np. Z USA, Japonii. Tydzień tyczy się jedynie państw europejskich + Azerbejdżan, Armenia, Gruzja i Izrael. Maattik (dyskusja) 13:06, 8 cze 2016 (CEST)

Re:Zaproszenieedytuj kod

Hej, dzięki za zaproszenie. A możemy już dodawać hasła do listy? Bo niby akcja od jutra, ale widzę, że są już dodawane. BVB (dyskusja) 15:28, 9 cze 2016 (CEST)

Stanisław Kricjukedytuj kod

Zintegruj może te artykuły, bo przecież nie są identyczne. Potem admin (np. ja, w sumie mam trochę doświadczenia w tym mechanizmie) połączy historię edycji. Tar Lócesilion (queta) 01:10, 14 cze 2016 (CEST)

Tydzień Europejskiego Sportuedytuj kod

I miejsce Najbardziej aktywny udział w tworzeniu nowych artykułów powyżej 5 kb.

I miejsce Najbardziej aktywny w tworzeniu nowych artykułów pow. 2 kb. i znaczącym poprawianiu starych. Drzewianin (dyskusja) 09:47, 18 cze 2016 (CEST)

Cześć trochę namieszałem w podsumowaniu, bo zapomniałem uwzględnić także art. pow. 5 kb, dlatego zajmujesz ! miejsce w obydwóch kategoriach;) Liczę na dalszy Twój udział w tygodniach tematycznych. Drzewianin (dyskusja) 10:07, 27 cze 2016 (CEST)

Odp:MaPet92edytuj kod

Odp:MaPet92

Szczerze - nie mam siły zajmować się tym w pojedynkę, bo argumenty do niego nie docierają. Zobacz jego odpowiedź. Mathieu Mars (dyskusja) 14:41, 9 sie 2016 (CEST)

Pozdrawiam serdecznie! MaPet92 (dyskusja) 15:41, 9 sie 2016 (CEST) Przynajmniej jednemu z nas humor dopisuje. Mathieu Mars (dyskusja) 16:47, 9 sie 2016 (CEST)

Wikiprojekt:Piłka nożnaedytuj kod

Witam! Dokonałem aktualizacji uczestników Wikiprojektu:Piłka nożna i sprawdzam, czy użytkownicy obecnie edytujący są dalej zainteresowani działaniem na rzecz projektu. Mam zatem pytanie, czy jesteś zainteresowany dalszym uczestnictwem w projekcie ? Pozdrawiam --Ghańczyk3456 (dyskusja) 20:18, 4 gru 2016 (CET)

Cieszę się bardzo i liczę na owocną współpracę przy projektach związanych z piłką nożną, pozdrawiam. Ghańczyk3456 (dyskusja) 10:17, 4 gru 2016 (CET)

Ad:Szablon:Liteks Łowecz składedytuj kod

Ad:Szablon:Liteks Łowecz skład

Witaj. Usunąłem szablon EK. To, że drużyna gra w trzeciej lidze nie jest podstawą do usunięcia szablonu w tym trybie. Jeżeli uważasz, że jest szablon jest zbędny, czyli nie ma potrzeby aby był użyty w jakimkolwiek haśle pl.Wiki zgłoś go do usunięcia w DNU i powiadom Wikiprojekt:Piłka nożna. Pzdr. Ented (dyskusja) 16:52, 9 sty 2017 (CET)

Szablon:Blackpool F.C. składedytuj kod

Mathieu Mars (dyskusja) 23:55, 13 lip 2017 (CEST)

Szablon:Spartak Nalczyk składedytuj kod

StoK (dyskusja) 07:50, 9 wrz 2017 (CEST)

Prośba o pomocedytuj kod

Hej. Kilka dni temu kilku piłkarzy młodzieżowych reprezentacji Malty zostało zawieszonych za udział w ustawianiu meczów, w tym 2 na zawsze. Mam jednak problem z przetłumaczeniem pewnego zwrotu, bo nie za bardzo wiem, o co w nim chodzi. Może byłbyś w stanie pomóc? Mam na myśli to: "12 months (until 31.12.2018) and community football service for not immediately and voluntarily informing UEFA if approached in connection with activities aimed at influencing in an unlawful or undue manner the course and/or result of a match or competition" - czyli za co został ukarany, za niepoinformowanie o ustawianiu czy co? Żyrafał (Dyskusja) 13:30, 11 sty 2018 (CET)

MiniWikiProjekt – Zmarli w styczniu 2018edytuj kod

Cześć

Serdecznie zapraszam do udziału w Miniprojekcie poniżej podam kilka haseł (biogramów) leżących w kręgu twoich zainteresowań.

Stupa1989 (dyskusja) 13:14, 13 kwi 2018 (CEST)

Odp:Kategorieedytuj kod

Odp:Kategorie

Jak tylko wrócę do domu, to się zajmę :) Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 15:03, 16 kwi 2018 (CEST)

Re:Europejskie pucharyedytuj kod

Witam, musisz zrobić stworzyć stronę SV Mattersburg w europejskich pucharach, następnie zrobić coś takiego #PATRZ SV Mattersburg#Europejskie puchary, dodać kategorię Kategoria:Austriackie kluby piłkarskie w europejskich pucharach i gotowe. Pozdrawiam! Ghańczyk3456 (dyskusja) 10:34, 20 kwi 2018 (CEST)

Nie ma sprawy, musimy sobie pomagać :D Dokonałem drobnej korekty tej sekcji w artykule SV Mattersburg, pracuję nad jednolitym wyglądem tej sekcji we wszystkich artykułach, pozdrawiam! :) Ghańczyk3456 (dyskusja) 10:44, 20 kwi 2018 (CEST)

Powyżej 10 tysięcy kb, jeżeli będzie miał więcej, wtedy. Osobno daję też te, w których artykuł główny przekracza 100 tys. kb, np. Hibernian F.C. w europejskich pucharach taki będzie. Zresztą, ja będę nad tym czuwał, to jest można powiedzieć moje największe dzieło tutaj :) Także zawsze chętnie pomogę, pozdrawiam :) Ghańczyk3456 (dyskusja) 20:16, 20 kwi 2018 (CEST)

I tak jeszcze widzę, że zrobiłeś artykuł Aarhus GF w europejskich pucharach. Tutaj lepiej dać do głównego artykułu jako sekcję, ponieważ jest trochę za mały ten artykuł. I daty przy sezonach jakbyś mógł pisać np. 1972/73, a nie 1972/1973. Wyjątek stanowi np. 1999/2000, bo w tym przypadku jest zmiana stulecia. Fajnie też, jakbyś robił, jeżeli jest taka możliwość, osobną kategorię dla klubu, jeżeli związane są z nim więcej niż jeden artykuł. Zaczerpnąłem ten model z angielskiej wikipedii, która, moim zdaniem, jest najlepsza i do której powinniśmy równać. Ogólnie super, że ktoś się tym tematem interesuję, liczę na współpracę na tym polu. Mam nadzieję, że trochę pomogłem, pozdrawiam serdecznie! :) Ghańczyk3456 (dyskusja) 20:27, 20 kwi 2018 (CEST)

Rozumiem, bardzo dobrze, że ktoś dostrzega taką potrzebę. Odnośnie europejskich pucharów, jeżeli pojawią się jakieś niejasności, ja poprawię. Staram się dodawać informację o występach klubów w europejskich pucharach kiedy tylko mogę, więc będę czuwał nad tymi sekcjami. Również postaram się aktualizować w miarę moich możliwości :) Ghańczyk3456 (dyskusja) 23:02, 20 kwi 2018 (CEST)

Wspaniale wykonana praca! Jak widziałeś, nanosiłem tam lekkie poprawki, żeby zachować jednolity wygląd nowych sekcji z tymi, które wcześniej wykonałem. Naprawdę wspaniała praca, i myślę, że ten klub warto zrobić tak, jak na angielskiej, z podziałem na dyscypliny. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że nanoszę drobne poprawki ? Jak widziałeś pewnie, wykonałem też kategorię dla tych klubów. Pozdrawiam :) Ghańczyk3456 (dyskusja) 12:05, 23 kwi 2018 (CEST)

Róbmy tak, jak koledzy z angielskiej wikipedii, jest to bardziej przejrzyste :) Ghańczyk3456 (dyskusja) 13:49, 23 kwi 2018 (CEST)

Ad:SK Brannedytuj kod

Ad:SK Brann

Niepotrzebnie usuwałeś Kategoria:Norweskie kluby piłkarskie. Jeśli umieści się w niej zamiast artykułu o klubie kategorię Kategoria:SK Brann, w drzewie kategorii dojdzie do kuriozalnej sytuacji. Po zebraniu wszystkich elementów okaże się, że norweskim klubem jest piłkarz SK Brann, bo jest elementem podkategorii podkategorii kategorii norweskich klubów. Mathieu Mars (dyskusja) 11:31, 11 maj 2018 (CEST)

Okej, w angielskiej tak jest. Jako operator bota, który przebija się przez masy biogramów i artykułów, uważam, że jest to zbędne i problematyczne, jeśli chce się tworzyć listy, a są one bardzo potrzebne. Jeśli w tym momencie utworzysz listę klubów norweskich, to będą na niej setki piłkarzy. Czemu to ma służyć? Zamiast tego proponuję stworzyć odrębną kategorię: Kategoria:Kategorie według klubów piłkarskich => Kategoria:Kategorie według norweskich klubów piłkarskich. Kategorie ze słowem "kategorie" w nazwie to "kategorie-worki", gdzie ląduje wszystko mniej lub bardziej powiązane. Kategorie w stylu "Norweskie kluby piłkarskie" rygorystycznie powinny grupować tylko kluby. Mathieu Mars (dyskusja) 11:53, 11 maj 2018 (CEST) Włącz sobie [11], wpisz pl, wikipedia, depth 3, Szwedzkie kluby piłkarskie i union i zobaczysz, że przez Twoje zmiany szwedzkim klubem stał się np. Zlatan Ibrahimović. Mathieu Mars (dyskusja) 11:56, 11 maj 2018 (CEST) Dlatego napisałem wyraźnie, że wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, można elementy Kategoria:Kategorie według klubów sportowych podzielić na kategorie krajowe... I wtedy nie musiałbyś skakać przez parę innych. Mathieu Mars (dyskusja) 12:02, 11 maj 2018 (CEST) Wybacz, ale w sekundę wszystkiego nie posegreguję. Było ponad 1000 kategorii do podzielenia, teraz jest nieco ponad 800. Dodanie Rosenborga trwało dwie sekundy. ;) Mathieu Mars (dyskusja) 15:43, 11 maj 2018 (CEST)

Odp:Flagiedytuj kod

Odp:Flagi

5 lat minęło a ty nadal wstawiasz flagi (jak w serii norweskich klubów, przy trenerach i prezesach) - po co? Lukasz Lukomski (dyskusja) 12:44, 11 maj 2018 (CEST)

Szablon:OF Irakleiou składedytuj kod

Mathieu Mars (dyskusja) 14:26, 12 cze 2018 (CEST)

FK Vojvodinaedytuj kod

Hej. Mógłbyś sprawdzić artykuł FK Vojvodina i następnie potwierdzić fakt sprawdzenia w Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#3_(FK_Vojvodina)? Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 11:21, 15 cze 2018 (CEST)

Ad:Yeni Malatyaspor oraz Antalyasporedytuj kod

Yeni Malatyaspor oraz Antalyaspor

Hej, artykuły wpadły do kategorii Kategoria:Strony z odwołaniami do nieistniejących plików. Mógłbyś zerkać o jakie stroje chodzi? Pozdrawiam. --The Polish (query) 15:28, 21 cze 2018 (CEST)

Ad:SønderjyskE Fodboldedytuj kod

Ad:SønderjyskE Fodbold

Cześć. Mógłbyś dodać źródła? :) Link zewnętrzny w infoboksie to za mało. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 09:43, 28 cze 2018 (CEST)

Ad:Ivan Trabalíkedytuj kod

Ad:Ivan Trabalík

Hej. :) Gdy po aktualizacji okaże się, że piłkarz skończył karierę, zmień proszę szablon w dyskusji hasła, dodając do niego parametr "aktywny=nie". Dzięki temu hasło nie będzie się pojawiać na liście do aktualizacji. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 13:23, 9 lip 2018 (CEST)

Barwy klubów piłkarskichedytuj kod

Witam, zauważyłem, że w infoboxach artykułów o klubach piłkarskich stosujesz szablon "colorbox" dla określenia barw klubowych. W związku z tym mam pytanie, o ile sam je popieram, to jednak dawniej administratorzy prowadzili o to spór i twierdzili, że barwy prawidłowo zapisujemy tylko słownie, a colorboxów nie należy używać, jak się do tego odniesiesz? Pozdrawiam serdecznie! Lechita (dyskusja) 01:17, 11 lip 2018 (CEST)

Daniel Sordoedytuj kod

Cześć. Czy jako główny współautor artykułu Daniel Sordo wypowiesz się na temat propozycji odebrania odznaczenia (Propozycje do Dobrych Artykułów/Odbieranie/Daniel Sordo)? Jacek555 07:26, 13 lip 2018 (CEST)

Ad:Joël Tshibambaedytuj kod

Ad:Joël Tshibamba

Hej. Coś jest nie tak z dodanymi datami w infoboksie. Mathieu Mars (dyskusja) 15:14, 31 paź 2018 (CET)

Szablon:FC Arouca składedytuj kod

Mathieu Mars (dyskusja) 21:11, 28 lis 2018 (CET)

Ad:Wikipedia:Propozycje tematów/Piłka nożnaedytuj kod

Ad:Wikipedia:Propozycje tematów/Piłka nożna

Czy wpisane kluby spełniają kryteria encyklopedyczności? Mathieu Mars (dyskusja) 14:49, 13 gru 2018 (CET)

Dzięki za informację. Mathieu Mars (dyskusja) 14:55, 13 gru 2018 (CET)

Ad:Dyskusja:Maciej Makuszewskiedytuj kod

Ad:Dyskusja:Maciej Makuszewski

A co to się podziało, że zakwalifikowałeś Makuszewskiego jako nieaktywnego? Mathieu Mars (dyskusja) 12:24, 19 gru 2018 (CET)

Transkrypcje nazwisk Kirgiskich piłkarzyedytuj kod

Cześć, mam pytanie w jaki sposób ustalałeś transkrypcje nazwisk Kirgiskich piłkarzy. Bo ja korzystając z narzędzia TUTAJ tworzyłem listy do artykułu Puchar Azji w piłce nożnej 2019 (składy) i widzę różnice. Niestety moja wiedza w tym zakresie jest dość mała, dlatego starałem się korzystać z automatycznych narzędzi. A tak poza tematem wielkie dzięki za ogarnięcie tylu biogramów piłkarzy występujących na tym turnieju, mega robota :). Pozdrawiam, Pyciek (dyskusja) 22:18, 21 sty 2019 (CET)

Ad:Kolbuszowianka Kolbuszowaedytuj kod

Ad:Kolbuszowianka Kolbuszowa

Cześć. Wycofałem Twoje zgłoszenie do usunięcia w trybie EK - zgodnie z przyjętymi zasadami to przekierowanie nie kwalifikuje się do usunięcia w tym trybie. A co najmniej nie wynika to z Twojego zgłoszenia. Jeśli uważasz, że klub jest encyklopedyczny, właśnie tworzysz hasło o nim i chcesz żeby zwolnić na niego miejsce, to napisz to w zgłoszeniu. Miłego wieczoru Pawel Niemczuk (dyskusja) 19:19, 1 paź 2019 (CEST)

Ad:Kuźnia Jaworedytuj kod

Ad:Kuźnia Jawor

Tak, jak wyżej Pawel Niemczuk (dyskusja) 19:34, 1 paź 2019 (CEST)

Ad:ŁTS Łabędyedytuj kod

Ad:ŁTS Łabędy

Jak wyżej. Pawel Niemczuk (dyskusja) 19:35, 1 paź 2019 (CEST)

Wikipedysta:Lancer WRC/brudnopis8edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 21:29, 28 lut 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Lancer WRC" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy