Dyskusja wikipedysty:Lb.at.wiki/Kategorie tematyczne


Dyskusja wikipedysty:Lb.at.wiki/Kategorie tematyczne w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Lb.at.wiki Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dyskusja nad problemem jest obecnie prowadzona na terenie Kawiarenki, w dziale technicznym strony dyskusyjnej Kategorii tematycznych. lb.at.wiki (dyskusja) 13:49, 23 cze 2012 (CEST)

Mam uwagę, ale do samego tekstu dlatego nie w kawiarence. Postulaty Wikipedia "Ma służyć przede wszystkim czytelnikom" i "Jej obsługa powinna być prosta" są sprzeczne. To znaczy mogę sobie wyobrazić koncepcje której realizacja jest skomplikowana i dobra dla czytelnika (np wprowadzenie sortowania tabeli jest utrudnieniem dla edutujacego a udogodnieniem dla korzystającego. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 18:19, 25 cze 2012 (CEST)

Na myśli miałem przede wszystkim łatwość obsługi strony przez czytelnika: jej przeglądanie, śledzenie linków do pokrewnych haseł oraz – ewentualnie – możliwość wprowadzenia drobnych poprawek (korekta literówki, dodanie kategorii). Tekstowy tryb edycji artykułów generalnie dla wielu jest dużym utrudnieniem i odstrasza od modyfikowania zawartości haseł na większą skalę. To problem ogólnie znany. Z drugiej strony, jeżeli ktoś przyswoił sobie już podstawowe zasady składni wiki, to zwykle jest w stanie z łatwością poszerzyć tą wiedzę o kolejne zagadnienia, jak np. tworzenie tabel sortowalnych. lb.at.wiki (dyskusja) 19:58, 25 cze 2012 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Lb.at.wiki/Kategorie tematyczne" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy