Dyskusja wikipedysty:Lestat


Dyskusja wikipedysty:Lestat w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj wśród redaktorów Wikipedi... Andrzej z Helu LIST 22:09, 1 cze 2005 (CEST)


Spis treści

III Rzesza czy Trzecia Rzesza?edytuj kod

Chciałbym ujednolicić Wikipedię, aby w artykułach pojawiała się tylko jedna wersja - ta najbardziej popularna. Oczywiście drugiej wersji całkowicie nie skasuję, bo będzie od niej przekierowanie do pierwszej. Tak więc osoby wpisujące w wyszukiwarce tę nieużywaną na Wikipedii wersję i tak trafią gdzie powinni. Chodzi o to, by w artykułach polskiej Wikipedii funkcjonowała jedna wersja, albo "Trzecia Rzesza", albo "III Rzesza". Topory i Zuber są za "III Rzesza" a Ty? Wiktoryn 20:25, 31 sie 2005 (CEST)

Jeśli chcesz to wyślij namiary na mój email, jest na mojej stronie. Uważam po prostu, że autor powinien sam nadpisywać swoje prace nawet jeśli ktoś je poprawiał. Pozdrawiam Borch3kawki 16:37, 24 wrz 2005 (CEST)

Mieszekedytuj kod

Lepiej już chyba nie będzie :)

Pozdrawiam

--WarX <talk> 15:23, 26 wrz 2005 (CEST)


grafika, nie podoba mi sie że drzewa zasłaniają szczegóły znacznej części kościoła. -PioM Dyskusja 21:30, 28 wrz 2005 (CEST)

Zaproszenie do dyskusjiedytuj kod

Zapraszam do udziału potencjalnie precedensowej dyskusji na temat stosowania orginalnych nazw artykułów. Dyskusja toczy się na stronie Dyskusja:Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Pozdrawiam Mieciu K 14:38, 29 wrz 2005 (CEST)

Spotkanie w Katowicachedytuj kod

Zapraszam serdecznie na spotkanie śląskich wikipedystów, które odbędzie się w sobote 15 października, o godzinie 16:00 w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego w Katowicach. Jednocześnie proszę o potwierdzenie przybycia na stronie sprawy śląskie w celu ułatwienia organizacji.

Pozdrawiam

WarX <talk> 21:33, 1 paź 2005 (CEST)

Roślinkiedytuj kod

Zerknij do portalu biologicznego - tam gdzieś był link umożliwiajacy dodawanie roślinek do identyfikacji Przykuta 22:46, 4 paź 2005 (CEST)

Spotkanie w Katowicach raz jeszczeedytuj kod

Serdecznie zapraszam raz jeszcze i przypominam, że jutro odbędzie się spotkanie Wikipedystów ze Śląska. Na spotkanie zapraszam do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, do sal 161/167 (info jak trafić na miejscu w budynku). W miarę możliwości proszę również o potwierdzenie przybycia tutaj: sprawy śląskie w celu ułatwienia organizacji (wiki-catering).

Pozdrawiam

WarX <talk> 21:46, 14 paź 2005 (CEST)

WikiProjekt Historiaedytuj kod

Pomysł:

 • Stworzenie Wikipedia:WikiProjekt Historia.

Przyczyna:

 • "historia tak naprawdę to leży w Wikipedii" (Mzopw).

Cele strony:

 • integracja w jednym miejscu potencjału historycznego polskiej Wikipedii.
 • współpraca.
 • wzajemna pomoc (udzielanie informacji, doradzanie).
 • rozwiązywanie najtrudniejszych i najważniejszych problemów.
 • współdecydowanie o zmianach obejmujących swym zasięgiem dużą liczbę artykułów.
 • prowadzenie wikiportalu historycznego

Cel główny:

 • Stworzenie na Wikipedii przestrzeni rzetelnej wiedzy historycznej.

Chętni do zaangażowania się w projekt proszeni są o podpisywanie się na stronie Wikipedia:WikiProjekt Historia, no i oczywiście o dodanie strony do obserwowanych :).

pozdrawiam :) Wiktoryn 21:23, 20 paź 2005 (CEST)

Kalendariumedytuj kod

Taka mała zauważka do 1382#Wydarzenia na świecie. W wydarzeniach w kalendarium zarówno dziennym jak i rocznym piszemy w czasie przeszłym :). Miło, że dokładasz dane do kalendarium :). pozdrawiam :) Wiktoryn <odpowiedź> 17:39, 6 lis 2005 (CET)

kalendarium IIedytuj kod

Możesz dokadniej opisać to: "4 kwietnia - zawarto drugi traktat z Guérande, na mocy którego Jan IV odzyskał prawo do posiadania księstwa Bretanii." (w 1381)? Po pierwsze jaki Jan IV no i link do niego by się przydał, tak samo jak i do tego traktatu z Guérande, mimo że artykuł do niego jeszcze nie istnieje. pozdrawiam :) Wiktoryn <odpowiedź> 00:11, 7 lis 2005 (CET)

I jeszcze małe rady odnośnie kalendarium.
1. Urodzonych i zmarłych danego dnia lub roku opisujemy w następujący sposób wg wzoru:
- w przypadku władców: * [[1467]] - [[Zygmunt I Stary]], [[król Polski]] (zm. [[1548]])
tak więc: data (roczna lub dzienna), myślnik, osoba, przecinek, władztwo, data w nawiasie :)
- w pozostałych: * [[1879]] - [[Edward Morgan Forster]], angielski prozaik i krytyk literacki (zm. [[1970]])
tak więc: data (roczna lub dzienna), myślnik, osoba, przecinek, narodowość i czym się zasłużył, data w nawiasie :)
2. Wydarzenia piszemy w czasie przeszłym, a co ważniejsze słowa linkujemy, np. imiona królów, nazwiska znanych osób, trudne, mało znane słowa, ciekawe pojęcia etc. Np.:
* [[1988]] - Zakończono zagłuszanie [[Radio Wolna Europa|Radia Wolna Europa]].

Jeśli bedziesz miał jakiekolwiek pytanie, zagadaj do mnie na GG (przypominam 5218677), pozdrawiam :) Wiktoryn <odpowiedź> 00:30, 7 lis 2005 (CET)

Doszło do małej pomyłki - "[[król Polski]]". Powinno być [[Władcy Polski|król Polski]]. pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 20:13, 8 lis 2005 (CET)

Zamowienie na zdjecieedytuj kod

Witam :) Jakby Ci sie nudzilo to skocz na rondo i zrob zdjecie pomnika Jerzego Zietka, chyba, ze bylby to dla Ciebie problem, to wtedy ja podskocze tam i zrobie. Pozdrawiam, Herr Kriss 17:16, 10 lis 2005 (CET)

Katowiceedytuj kod

Witam. Polecam zagłosować w Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal artykuł Katowice.
Jest taka sprawa - otóż są "pretensje" co do legalności kilku grafik w artykule co może spowodować nie dostanie medalu :-(
Pozbyłem się ich, ale grafika spodka ma za małą roździelczość więc: czy mógłbyś zrobić zdjęcie

 • Spodek nocą

Jeśli są jakieś pytania, to odpowiem. Jeśli nie możesz zrobić zdjęć to mi napisz, jeśli możesz to odpisz kiedy będą (jaki dzień).


W zasadzie, jeśli masz jakieś problemy ze zrobieniem tego zdjęcia to nie trzeba go robić - sprawa grafik z nie za dużą roździelczością jest już rozwiązana, ilość zdjęć jest i tak bardzo duża, więc można się wstrzymać. Sorki, że zawracałem Ci głowę :-)
PS. Jeśli podoba ci się artykuł Katowice to polecam zagłosować w Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal na "tak", jeśli masz do niego jakieś zastrzeżenia to napisz o nich dyskusji głosowania (no chyba, że ktoś inny już je napisał) Pozdrawiam

Kalendarium roczneedytuj kod

Proszę o rozmowę na GG 5218677. Pilne. Wiktoryn <odpowiedź> 22:46, 6 sty 2006 (CET)

historia Katowicedytuj kod

możesz proszę podać źródło wprowadzonych przez Ciebie informacji ? [1] pozd. New European  !? 11:33, 20 sty 2006 (CET)

dzieki i przepraszam za podejrzliwość (myślałem naprawdę, że to twoja fantazja), jedno pytanie nurtuje mnie jednak w dalszym ciągu: skoro opracowanie to zawiera 320 nazwisk więźniów i 14 nazwisk esesmanów, dlaczego nazywasz wszystkich oprawców i ani jednej ofiary? Przemilczałeś również liczby (czy chociażby % stosunek ofiar do oprawców). Oprócz tego, samo przyporządkowanie: "Katowiczanin" jest trochę problematyczne, jak sam wiesz w mieście mieszkało i urodziło się w owym okresie oprócz „rdzennych“ Ślązaków sporo Niemców i Żydów. "Katowiczaninem" był osadzony przez faszystów OB Artur Stegner i prześladowany przez jego „aparat“ powsaniec śląski. Podsumowując: wskazuję na brak obiektywizmu spojrzenia. Pozdrawiam --New European  !? 12:26, 25 sty 2006 (CET)

Dyskusja grafiki:Pomnik powstańców.JPG.JPGedytuj kod

Głosowanie zostało zakończone: proszę skieruj do kasowania niepotrzebne już grafiki przykładowe. Pozdrawiam! A.J. 17:48, 27 sty 2006 (CET)

Najszybciej wstawić {{ek}}. A inni też wstawiali poprawki? Ech... trzeba w takim razie też im dać znać. A.J. 13:31, 28 sty 2006 (CET)

Wikipedia:WikiFaktoria/Historia minione dziejeedytuj kod

Hej. Szukam graczy i Wikimistrza do gry. Cała rola gracza mniej więcej polega na tym (tylko te instrukcje tak groźnie wyglądają) żeby tworzyć artykuły o historii (tak jak normalnie), dopisywać je na dole strony Wikipedia:WikiFaktoria/Historia minione dzieje i dostawać za to punkty i wrazie dużej ich ilości nawet jakieś odznaki :). WikiMistrz co dwa miesiące musi te zapisane artykuły przejżeć i dać punkty odpowiedniej osobie do tabelki.

Wikipedysta:Sobol

No ale jeżeli ktoś woli bardziej urzędowo: Założenia szczegółowe (dla WikiMistrzów) Suma punktów uzyskanych w danym zadaniu przez gracza jest dopisywana przez WikiMistrza do tabeli umieszczonej na stronie zadania i czyszczona jest ona co 2 miesiące (24 dnia każdego parzystego miesiąca) - wyniki poprzednich edycji przenoszone do tabeli wszechczasów tego zadania znajdującej się w jego archiwum. Zadanie, które zostało wpisane z daną datę jest liczone w edycji, która tę datę obejmuje (przykładowo - jeśli ktoś wpisał wykonanie zadania między 28 października, a 23 grudnia, punkty dodawane są do hali sław z drugiej edycji). Dotyczy to także zadań terminowych i kampanii. 24 dnia każdego parzystego miesiąca MetaWikiMistrz uzupełnia główną Halę sław wszechczasów (znajdującą się na dole tej strony) o nowych WikiGraczy i dodaje punkty zdobyte w ostatnich 2 miesiącach oraz umieszcza nad nią najlepszych graczy ostatnich 2 miesięcy. Jeżeli opiekujący się danym zadaniem WikiMistrz jest nieobecny co najmniej przez miesiąc (od czasu ostatniego dopisania wykonanego zadania), wówczas może być on zastąpiony czasowo przez innego Wikipedystę, chyba że na czas swojej nieobecności powoła zastępcę. WikiMistrz może po każdych dwóch miesiącach poprosić (zalecenie) najlepszego gracza z najwyższymi wynikami w tabeli danego zadania o przejęcie opieki nad tym zadaniem Zadania czasowe (terminowe) nie powinny trwać dłużej niż 2 tygodnie, chyba, że są to zadania na zasadzie "aż do wyczerpania" problemu. Jeżeli problem jest niewyczerpywalny należy zgłosić takie zadanie do zadań stałych. Zadania czasowe powinny mieć wyższą punktację, niż zadania stałe (zalecenie) W przypadku, gdy liczba nowych zadań znacząco wzrośnie, można poprosić WikiMistrzów o ich zintegrowanie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:WikiFaktoria#Punktacja

Koronacja Chrobregoedytuj kod

"Zjazd niewatpliwie dodał Chrobremu splendoru, jednak cesarski gest, zrównujący w swej symbolice władzę księcia słowiańskiego z władzą króla niemieckiego, nie ułatwił Chrobremu uzyskania prawdziwej korony. Zabiegi księcia wokół pozyskania sakry papieskiej, czynione w Rzymie w 1000, nie odniosły rezultatu. [...] Rychła bowiem śmierć Ottona II (23 I 1002) oraz papieża Sylwestra II(12 V 1003) nader utrudniły sytuację polityczną Bolesława. [...] Podjęte po zjeździe gnieźnieńskim starania o koronę zostały udaremnione przeciwdziałaniem Niemiec. Niechęć cesarza utrudniała stosunki ze Stolicą Apostolską. Probą pozyskania Rzymu była obietnica płacenia papieżowi czynszu zwanego świętopietrzem, choć sprawa ta nie została dostatecznie przez naukę wyjaśniona. Okoliczności naprawdę korzystne dla planów koronacyjnych Bolesława zaistniały jednak dopiero po śmierci Henryka II w 1024. W 1025, prawdopodobnie na Wielkanoc, 18 kwietnia, Bolesław Chrobry koronował się zgodnie z ceremoniałem na króla Polski. Miejsce wydarzenia nie jest pewne. Powszechnie przyjmuje się, że było to Gniezno, niektórzy jednak wskazują Kraków. Wkrótce potem, 17 czerwca 1025, Bolesław Chrobry, zwany Wielkim, umarł." (Stanisław A. Sroka) "Piastowie", Kraków 1999

"Osoba kompetentna" ;) powiedziała, że hipoteza roku 1000 nie jest nowa, bo ona słyszała o niej już na I roku studiów (jeśli dobrze pamiętam 1988/89). Tyle lat minęło, a jeszcze w nowych podręcznikach i książkach historycznych podawany jest rok 1025 jako data koronacji. Natomiast rok 1000 to zapowiedź tego wydarzenia.

pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 22:18, 18 mar 2006 (CET)

Sprawa jest bardzo interesująca. Czy mógłbyś Lestat wymienić parę argumentów przemawiających za koronacją w 1000 roku ? Wybacz, że tak chcę cię fatygować. W każdym razie będę wdzięczny za mały wykładzik, jeśli znajdziesz czas. Jakie np. jest stanowisko zwolenników roku 1000 wobec denara "Princess Polonie", który - jak się przyjumje - wybito w roku 1000 ? Pozdrawiam. Turtlezzz 19:11, 19 mar 2006 (CET)

Cześć. Chciałam do Ciebie wysłać maila, ale masz niepotwierdzony adres mailowy. Nic straconego zresztą, WarX powiedział, ze Ci nie popuści z wikikonkursem, a ja też :-) Zobacz proszę w Kawiarence, wpisałam poza tym kandydatów na kandydatów na Wikimedia Polska, mam nadzieję, ze bedzie mi to wybaczone. Jadwiga 14:06, 22 mar 2006 (CET)

Pomnik Piłsudskiegoedytuj kod

Cześć, ponieważ przerzuciłeś grafikę Image:Piłsudski - Katowice.JPG na commons pod zmienioną nazwą Image:Katowice - Piłsudski.JPG, więc podmieniłam w Józef Piłsudski na tę wersję z commons i kasuję plik na wiki. Piszę do Ciebie, bo linkujesz to zdjęcie na swojej stronie wikipedysty a nie chcę Ci jej sama edytować ;) stąd prośba - podlinkuj zdjęcie z commons. Pozdrawiam --Nova 18:23, 31 mar 2006 (CEST)

Głosowanieedytuj kod

Aktualnie na Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal są dwa "nasze" artykuły: Katowice i Świętochłowice. Proszę, oddaj swój głos. LUCPOL 21:44, 2 kwi 2006 (CEST)

Grafikiedytuj kod

Przesyłaj grafiki na Commons, tam jest categoru Upper Silesia, ale są tylko moje grafiki, więc trochę mało.... Pozdrawiam Drozdp 21:51, 11 kwi 2006 (CEST)

To jak możesz to wstawiaj co pasuje do Upper Silesia Drozdp 21:57, 11 kwi 2006 (CEST) 
Widziałem Twoje fotki z Wrocławia, bardzo fajne, dużo się na Commons przyda... Powoli robię listę tego, co warto wrzucić. Ale chyba koło połowy... Przy okazji napiszę, co do jakiej kategorii. Shaqspeare 14:04, 13 kwi 2006 (CEST)

... nazwiskoedytuj kod

Witaj. Ipek umiescil Twoje (prawdziwe? nieprawdziwe?) nazwisko na Twojej stronie wikipedysty. Prewencyjnie cofnelam zmiane - jesli chcesz je tam umiescic, to prosze, zrob to w sposob zalogowany, a nie bedize watpliwosci:) Pozdrawiam, Ziel 00:49, 21 kwi 2006 (CEST)

pocałunekedytuj kod

To samo pytanie co do Shaqspearea.Czym się różni pocałunek od publicznego pocałunku i czy różnica jest aż tak istotana, żeby trzeba było tak obfitej egzemplifikacji graficznej? JadźQ ? 15:24, 6 maja 2006

Gliwiceedytuj kod

Byłbyś w stanie będąc w Gliwicach zrobić parę zdjęć tego? Shaqspeare 23:49, 14 maja 2006 (CEST)

Ładowanie grafikedytuj kod

Piszę jako wikipedysta absolutnie bez doświadczenia w ładowaniu grafik na wiki. Przyznaję, że trochę się pogubiłem, więc proszę cię o pomoc (przestaw się teraz na tłumaczenie łopatologiczne :P). Mianowicie, chodzi mi o rzecz następującą: jeśli ładuję grafikę na Commons, jak zrobić, żeby był też polski opis zdjęcia? Załadować także na polska wiki? A jeśli tak, to czy te zdjęcia jakoś można "połączyć"? Airwolf 22:15, 22 maja 2006 (CEST) [2] załadowałem. Ewentuane doświadczenia i eksperymenty możesz zaprezentować na tym, jeśli uznasz to za słuszne. Airwolf 22:20, 22 maja 2006 (CEST)

Przyznam szczerze, że wciąż trochę nie rozumiem, a moja "near-native knowledge of English" jakoś nie jest w stanie mi pomóc. W sumie, większość do mnie dotarła, ale... mamy takie zdjęcie: [3] (dla pewności załadowałem na imageshack, teraz z kolei, tuż pod napisaniu tej wiadomości, wezmę się za jej ładowanie na Commons). Wątpliwośc budzi we mnie przede wszystkim, czy w polu Summary - muszę wpisywać wszystko do tego szablonu, czy mogę to opisać normalnym tekstem? Dalej: czy jeśli chciałbym zdjęcie zgłosić do medalu (może nawet i to, jeśli się nada... nada się?), musi się ono znajdować na pl.wiki, czy wystarczy, że na commons. Wreszcie: czy taka informacja o Commons jak w grafice Katowice_-_Pomnik_na_pl._Andrzeja pojawia się samoczynnie, czy coś jeszcze trzeba robić? Airwolf 19:49, 24 maja 2006 (CEST) Załadowałem: [4] Airwolf 20:21, 24 maja 2006 (CEST) I chyba już nie mam wątpliwości :) Jakbyś mógł, rzuć tylko okiem na Moją galerię i bądź tak dobry i powiedz, czy wszystko zrobiłem jak trzeba. Airwolf 21:56, 24 maja 2006 (CEST) Nic się nie stało, problemy z sesją doskonale rozumiem, bo sam je mam. Dziękuję. Airwolf 10:25, 3 cze 2006 (CEST)

Władysław Jagiełłoedytuj kod

cześć. Skąd masz tą date urodzenia? Widziałem już 1351, oraz 1348, ale ta jest dla mnie nowa. Pozdrawiam. Egon 17:53, 24 maja 2006 (CEST)

Kat (osoba)edytuj kod

Ktoś dodał do tego hasła taki o to fragment:

Innego zdania jest Szymon Wrzesiński: Tak naprawdę kaci niemieccy nie zawsze używali masek. Ponadto nie używali jaskrawych kolorów (dla odróżnienia) lub filmowe czerwone czy czarne kaptury. Dowodzą tego zachowane drzeworyty, gdzie kat miał zwykle mieszczański strój. Niemieccy (w tym na Śląsku) kaci równiez byli "osobami publicznymi", otrzymując za swą pracę często mieszkanie służbowe, sprzęt, odzież (buty, rękawiczki itp.), opał... (szymekwrze@autograf.pl)

No i mam się zwrócić do Ciebie czy to aby ktoś nie wymyślił tego, tym bardziej, że Innego zdania jest Szymon Wrzesiński, a na końcu dodaje maila szymekwrze@autograf.pl. Ktoś już zredagował wprawdzie ten fragment, ale problem dalej pozostaje. Jeśli mógłbyś to popraw co trzeba lub usuń. Szypeć 00:32, 17 cze 2006 (CEST)

Kuna wodnaedytuj kod

Szkoda, że zanegowałeś fotografię najwspanialszej Ślązaczki jaką znam, czyli mojej żony. Arturek28

WFedytuj kod

Witaj1 bardzo się ciesze że wziołeś udział w naszej zabawie. zachęcam do dalszej pracy i edytowania artykułów związanych z historią. ładne zrobiłeś te artykuły. Niestety nie moge ich ocenić bo zostały zrobione bardzo dawno. Moge oceniac tylko artykuły robione od 22 parzystego miesiąca do 22 parzystego miesiąca. Tzn. możesz zgłaszać linki do artykułów edytowanych od 22 czerwca. Dawniejszych edycji nie moge ocenić bo skończyła się ta runda WikiFaktori. Pozdrawia i zachęca do dalszej pracy Sobol 12:56, 29 cze 2006 (CEST)

Al Jarreau (faza druga)edytuj kod

Na tej stronie toczy się od dwunastu dni głosowanie w sprawie wystawionego przeze mnie do przyznania medalu zdjęcia Ala Jarreau. Udało mi się już zebrać siedem głosów negatywnych. Przed chwilą dopisałem do uzasadnienia jego rozwinięcie. Poinformuję o tym kilku przyjaciół oraz siedmiu głosujących pod zdjęciem. Tych drugich – a w tym Ciebie – proszę o wycofanie swych głosów, przyjaciół wzywam do przestudiowania rozwinięcia uzasadnienia oraz fotografii we wszystkich wariantach i oddania głosu zgodnie z ich wiedzą oraz sumieniem.

Nigdy nie naprawimy Wikipedii, jeżeli kiedyś nie zaczniemy.

w1k0* 05:03, 9 lip 2006 (CEST)

Licencjeedytuj kod

Witam, to znowu ja. Mam następującą sprawę: kolega podczas pobytu w Berlinie pstryknął sporo fajnych fotek. Czy jeśli część (zaznaczam, że ów kolega się na to zgodził) załadowałbym na Commons, to wystarczyłoby napisać, że wykonał je mój kolega i uploaduję je za jego zgodą, czy potrzebna by była jakaś dodatkowa informacja? Airwolf 14:52, 11 lip 2006 (CEST)

Kontaktedytuj kod

Czy mogę liczyć na jakiś kontakt, najlepiej za pomocą jakiegoś komunikatora? Moje namiary są na mojej stronie wiki HuBar 20:33, 21 lip 2006 (CEST)

Mieszko II Lambertedytuj kod

Witam. Zauważyłem, że stukasz nieco przy mediewistyce. Jakbyś mógł rzuć w wolnej chwili okiem na: Mieszko II Lambert. Napisałem artykuł od podstaw ale mogłem jeszcze coś ważnego pominąć. Jako student historii powinieneś mieć w sprawie lepsze rozeznanie. Z góry dzięki.

I jeszcze druga mała sprawa: W kwestii medalu dla Mieszko I. Myślę, że artykuł jest jednak całkiem niezły i trzeba by po prostu nad formą i wyważeniem informacji popracować. Nasz pierwszy władca chyba zasługuje na docenienie w Wiki ;-) Mówię to z neutralnej perspektywy bo sam nie jestem autorem hasła - staram się je tylko dopracować. No i oczywiscie docenię wszelką pomoc :) Serdecznie pozdrawiam, Gardomir 03:47, 22 lip 2006 (CEST)

Ilustracja miesiącaedytuj kod

Hej. Próbuję ruszyć ze stroną kooperacji, coś jak en:Wikipedia:Collaborations, bo bardzo by się to u nas przydało i pomysłałem sobie, że mogło by być też coś takiego jak Wikipedia:Ilustracja miesiąca, wpierw pomyslałem o stworzonym przez blueshade warsztacie graficznym, a potem o tym, że można by wyłaniać jakąś grafikę do dopracowania i zajmowałaby się tym grupa ochotników. To mogłoby mieć różną postać:

 • ilustrowanie słabo zilustrowanego artykułu (podmiana grafik na lepsze)
 • dopracowywanie słabych grafik - rysunków i zdjęć (w przypadku zdjęć to byłoby chyba jednak trudne)

Jak się na coś takiego zapatrujesz. Jest już zalążek miesiąca i kategoria miesiąca. Na razie słabo się to rozwija, ale jak postawi się stronę meta zbierającą te inicjatywy, to może to ruszyć jak na en. Zobacz tu: Wikipedysta:Przykuta/brudnopis6. Przykuta 06:58, 23 lip 2006 (CEST)

P.S. info przesłałem juz do blueshade, lecę przesłać jeszcze do PioMa, choć chyba też ma wakacje.

A co byś powiedział na cos takiego?

Nie wiem co dać za znaki zapytania, ale może coś można. Może dla grafik i zdjęć inny opis. Przykuta 07:35, 24 lip 2006 (CEST)

Już ruszyło, dopisz się ;) Przykuta 21:46, 29 lip 2006 (CEST)

Mieszko Iedytuj kod

Poprawiłem gruntownie artykuł. Proszę o weryfikację głosu. Gardomir 22:45, 25 lip 2006 (CEST)


Grafika w szablonie zmieniona. Jaby co to tu jeszcze w takiej wersji. -PioM Dyskusja 21:05, 26 lip 2006 (CEST)

co powiesz o...edytuj kod

bitwie na Psim Polu? Przedostatnio ktoś "autorytatywnie" wykluczył tam wątpliwości co do faktu zaistnienia tej bitwy, powołując się na źródła popularne plus jedno z okresu dziewiętnastowiecznej sienkiewiczowsko-matejkowskiej pracy u podstaw... Gdybyś pogrzebał w poważnych opracowaniach i zweryfikował argumenty za i przeciw Kadłubkowi?.. Julo 23:32, 31 lip 2006 (CEST)

Prywatnie :)edytuj kod

Cześc Lestat :) Miałbys moze chwile na rozmowe bo chciałem sie o pare rzeczy spytac. Znaczy najlepiej vide gg/irc/coś w tym rodzaju :) Pozdrawiam, Gardomir 21:22, 1 sie 2006 (CEST)

Dyskusja szablonuedytuj kod

Rzuć proszę w wolnej chwili okiem na tą propozycję: Dyskusja_Wikipedii:WikiProjekt_Historia#Szablon:Historia_Polski i napisz co o tym myslisz :) Pozdrawiam, Gardomir 15:39, 2 sie 2006 (CEST)

Zaczęło sięedytuj kod

Herr Kriss zrobił pierwszy krok - więc przenisosłem do warsztatu pierwszy artykuł do poprawy Wikipedia:Warsztat graficzny/Ilustracja miesiąca Przykuta 09:19, 9 sie 2006 (CEST)

Jasne, ja też tylko zdjęcia :) Akurat są już dwa z innych wiki, jedno chyba nie do artykułu (bałagan), zaraz dam wywołania grafik w warsztacie. Przykuta 11:42, 10 sie 2006 (CEST)

DZedytuj kod

Hej! Nie masz przypadkiem gdzies tekstu artykulu z DZ o wiki z 10 VIII 2006? Ja mam jedynie dzisiejszy, a chetnie bym poczytal ten wczorajszy tez. Pzdr, Herr Kriss 13:22, 11 sie 2006 (CEST)

Wielkie dzieki :D Herr Kriss 20:22, 13 sie 2006 (CEST)

Ważkaedytuj kod

Jest lepiej, zastanowię się czy zmienić głos ;) (Gwoli ścisłości - najbardziej przeszkadzało mi nie tło, ale ta rzecz, na której siedzi ważka...) piotr (pko) dyskusja 20:25, 11 wrz 2006 (CEST)

Odszumianieedytuj kod

Używam programu NeatImage [5]. Ze strony można też ściągnąć profile odszumiania dla róznych aparatów fotograficznych. Nemo5576 Dyskusja 04:24, 14 wrz 2006 (CEST)

Żaglicaedytuj kod

Przychyliłem się do Twojej sugestii. Pozdrawiam. JOJO 12:23, 17 wrz 2006 (CEST)

Wikiprojekt historyczny - aktualizacja listy członkówedytuj kod

Witam! Wikiprojekt historyczny w zasadzie jest w stanie agonii, wpadliśmy więc z Belissariusem na pomysł, aby sprawdzić kto z historyków wciąż działa na Wiki. Stąd prośba do wszystkich osób, które wpisały się w wikiprojekcie: na jego stronie znajduje się nowa lista członków, na którą mogą się wpisać wszyscy zainteresowani pracą nad artykułami historycznymi. Wraz z wpisem proszę podawać zakres wiedzy/zainteresowań - dzięki temu będziemy wiedzieć do kogo zgłaszać się po rady i opinie w konkretnych kwestiach.

Serdecznie pozdrawiam, Gardomir riposta? 14:24, 17 wrz 2006 (CEST)

Image:5. urodziny polskiej Wikipedii - Wikipedysta Ejdzej 01.JPGedytuj kod

Fajne zdjęcia :) ale to się chyba nie udało... usunąć? --<A.J.>--<?>-- 13:26, 25 wrz 2006 (CEST)

puść mi pustego maila, to ci przeslę zdjęcia. Przykuta 08:24, 2 paź 2006 (CEST)

Rzekotkaedytuj kod

Jak umiesz ją podrasować, to będę wdzięczny za pomoc ja nie bardzo wiem jak to się robi, a myślę, że fotka jest dość interesująca. Arturek28

Drapacz Chmuredytuj kod

Witam,

dlaczego zmieniłeś podpis w linku? Jak pisałem w opisie zmian prudential jest wyższy, ma 66 m wyskości, podczas gdy drapacz ma 60. Fakt że prudential powstał trzy lata później, ale "tytuł" najwyższego budynku Polski międzywojennej należy się chyba budynkowi który był w całym tym okresie najwięszym. Nie mam dokładnych danych co do innych wysokich budynków, więc nie podejmuję się dawania takich tytułów. Chyba, że masz jakieś informacje o tym że przed wojną prudential był niższy, ale wtedy trzeba by tym wypadało by napisać. Chodzi mi o to, że z ty momencie oba artykuły są ze sobą sprzeczne , trzeba to poprawić. pzdr. sfu  re: 13:53, 10 paź 2006 (CEST)

Studiuję w Warszawie, i jeśli jest tak ja mówisz to PAST ma mniej niż 50 m. No chyba, że to jakieś złudzenie ... co było w tej dyskusji sugerowane. pzdr. sfu  re: 22:24, 10 paź 2006 (CEST)

Re: Jaszczurkaedytuj kod

Niestety przejrzałam wszystkie materiały jakie miałam i nie znalazłam niec podobnego :/ . Najbardziej prawdopodobna jest chyba nietypowo ubarwiona jaszczurka zwinka, ale szczerze wątpie w moją hipotezę... Orlica 23:15, 27 paź 2006 (CEST)

Cześć :) Stawiam na Podarcis sicula - dorosły samiec, choć takie ubarwienie przypomina podgatunki z południa Włoch. Jeśli chcesz mogę spytać specjalistkę, mam nadzieję, że pomoże ? Pozdrawiam, Ark (dyskusja) 12:48, 28 paź 2006 (CEST) Wysłałem prośbę o pomoc w identyfikacji. Dam Ci znać, jeśli otrzymam odpowiedź. Pozdrawiam, Ark (dyskusja) 08:58, 29 paź 2006 (CET) Zdaniem p. Joanny Mazgajskiej - autorki książki o płazach i gadach Europy - zdjęcie przedstawia Podarcis muralis (jaszczurka murowa). Pozdrawiam, Ark (dyskusja) 17:15, 29 paź 2006 (CET)

Paczkówedytuj kod

Witam. Sorry, ale poprzednie zdjęcia Paczkowa były lepsze. Wcześniej podmieniłeś też moje zdjęcia z Kłodzka, ale wtedy odpuściłem sobie. Może zaczniemy to uzgadniać, bo po co marnować enerię na niepotrzebną, podwójnie robioną pracę? Pomijam już to, że takie bezpardonowe podmianki działają deprymująco. Pozdrawiam -- Grzegorz Wysocki (NAPISZ) 17:48, 4 lis 2006 (CET)

PS. Kościół w Paczkowie nie jest katedrą. Czekałem na jakąkolwiek propozycję i próbę wspólnego wypracowania wyglądu hasła. Nie doczekałem się. Dlatego wstawienie przez Ciebie własnych fotek i wyrzucenie wszystkich innych traktuję jak złośliwość z Twojej strony i przywracam poprzednią wersję. Co do Kłodzka - jeszcze poczekam. -- Grzegorz Wysocki (NAPISZ) 10:52, 16 lis 2006 (CET)
 1. Wielkość nie ma znaczenia - mogę wstwić swoje, trzy razy większe od Twoich i co? Będzie to bez znaczenia. Zaśmiecanie serwera Wikipedii dużymi formatami bez obróbki nie ma sensu.
 2. Jakość Twoich fotek jest dyskusyjna, ale o to nie bedę się spierał. Masz prawo do swojego zdania. Moim zdaniem: (1) ratusz jest nieostry, (2) zdjęcie z kościołem nie prezetuje nic poza płaską fasadą, a zastosowana przez Ciebie perspektywa dała tzw. efekt walących się murów. Całość - cukierkowo-pocztówkowa.
 3. Problemem jest za to Twój brak chęci do współpracy, brak szacunku do cudzej pracy i uparte lansowanie własnej twórczości. -- Grzegorz Wysocki (NAPISZ) 11:14, 16 lis 2006 (CET)

Zaproszenieedytuj kod

Zaproszenie do WikiProjektu:Łódźedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w WikiProjekcie:Łódź:

Pozdrawiam, Wortes (dyskusja)

stara mapa Dębuedytuj kod

Witam serdecznie

Bardzo proszę o podanie bardziej szczegółowych informacji na temat "starej mapy Dębu" zamieszczonej na stronie "Dąb (dzielnica Katowic)", a przede wszystkim z którego ona jest roku, czy zdjęcie zostało zrobione z oryginału i gdzie obecnie oryginał się znajduje.

Pozdrawiam

Andrzej Montezuma 11:04, 17 lis 2006 (CET)

Witam ponownie

Dziękuję bardzo za przesłanie niekompletnych, ale jednak, informacji na temat mapy, szkoda tylko, że zabrakło ich w opisie umieszczonej przez Ciebie grafice. Myślę, że historyk nie powinien podpisywać grafiki tak niepracyzyjnym pojęciem, jak "stara mapa".

Pozdrawiam. Andrzej Montezuma 14:12, 21 lis 2006 (CET)

Nagana od Wikinews ;-)edytuj kod

Muszę dać Ci poważny OPR (okropnie poważna rozmowa ;-) ). Byłeś na koncercie, narobiłeś fotek i nie dałeś znać Wikinews! Proszę jeśli jeszcze kiedyś będzie Ci dane być przy jakimś ciekawym wydarzenie (koncert, wypadek, jarmark, itp. itd.), daj znać! Bardzo cenne są dla nas takie materiały. Zobacz np. : n:Artrosis, Lebenssteuer i Landscape of Souls wystąpili w katowickim Mega Clubie (będzie za chwilę). Krzysiu Jarzyna 09:16, 19 lis 2006 (CET)

Czytelniaedytuj kod

Zerknij, jakie jeszcze pozycje Iwanka warto byłoby wpisać: Jan Iwanek Przykuta 23:24, 27 lis 2006 (CET)

Wikipedia:Zlot Zimowy 2006edytuj kod

Komitet Organizacyjny przypomina o, i zaprasza na Zimowy Zlot 2006, który odbędzie się dnia 16 grudnia 2006 w Chorzowie.

-- Organizatorzy 17:48, 6 gru 2006 (CET)

Pacynkaedytuj kod

Nie będę pisał o Twoim dziecinnym zachowaniu polegającym na robieniu czarnych, białych list - fakt, iż osoby z czarnej listy to osoby głosujące przeciwko Twojej twórczości - jest dla mnie po prostu piaskownicowy. Nie odmawiam nikogo prawa do dziecinnienia się. Ale bardzo nie podoba mi się, iż publicznie sugerujesz jakobym posiadał pacynkę. Nie posiadam jej. Nigdy nie posiadałem. Użytkownik Drgn jest moim 16 letnim bratem i patrząc po jego stylu pisania oraz hasłach, które edytuje nie da się chyba twierdzić, iż jesteśmy jedną osobą. Dlatego proszę o przestanie rozprzestrzeniania tego typu informacji. Andrzej19 @. 22:21, 6 gru 2006 (CET)

Jak tworzyć medalowe grafiki?edytuj kod

Potrzeba to rozbudować: Wikiprojekt:Projekt Grafiki/Jak wykonać doskonałe zdjęcie zerknij też do zobacz też. Przykuta 15:18, 8 gru 2006 (CET)

Wycofanie wpisu o pacynceedytuj kod

Drgn nie jest moją pacynką: jako dowód obejrzyj sobie zdjęcie Drgn i moje zrobione w tym samym miejscu. Na pierwszy rzut oka widać, iż jesteśmy braćmi. Proszę o wycofanie pomówień jakobym posiadał pacynkę. Andrzej19 @. 00:46, 10 gru 2006 (CET)

Sfotografować obrazy Matejki?edytuj kod

Co ty na to? Muzea pewnie będą się broniły przed profanami, ale z poparciem fundacji i jej przyjaciół... Kto wie, może się udać :) A.J. incognito, 13:54, 7 sty 2007 (CET)

POTY 2006 - translation help needededytuj kod

We need someone to translate the banners and language pages of the POTY2006 competition into Polish. Can you please help or suggest another user? Please refer to commons:Commons talk:Picture of the Year/2006 - Alvesgaspar 21:23, 28 January 2007 (UTC)

Duanedytuj kod

Prośbaedytuj kod

Jak pojawisz się dziś na Wikipedii, odezwij się do mnie na gg :). Wiktoryn <odpowiedź> 19:08, 14 lut 2007 (CET)

Ważne!edytuj kod

Idź spać - już po 1-szej :P

--WarX <talk> 01:06, 22 lut 2007 (CET)

Grafika/Imagesedytuj kod

Odnośnie edycji artykułu Polska z 24.02.2007. Jeśli byś mógł, nie zamieniaj przy okazji edycji [Grafika: (...) na [Image: (...). Zalecane jest podpisywanie obrazków przez [Grafika: . Nie żebym się czepiał, tylko taka mała wskazówka. Pozrawiam. --Przemysław Flak 20:30, 24 lut 2007 (CET)

Wikipedia:SDU/Dullahanedytuj kod

Przykro mi, ale nie mogłem inaczej. Sam walczę ze sobą, żeby dopisać Rimead - zespół o znacznie dłuższej historii, który jednak nie dorobił się dotąd płyty ani nie może się pochwalić jakimiś medialnymi osiągnięciami. Pozdrawiam! --<A.J.>--<?>-- 12:56, 26 lut 2007 (CET)

 • Chociaż sądząc po Wikipedia:SDU/Duan, może powinienem spróbować? No, ale zobaczmy najpierw jak się ten wybroni. --<A.J.>--<?>-- 13:02, 26 lut 2007 (CET)

Odp:Artefaktyedytuj kod

Odp:Artefakty

Użyłem Topaz deJPEG - to plugin do photoshopa, ale z tych pluginów umie korzystać darmowy Irfan View i Gimp. --°Leafnode°D° 08:15, 1 mar 2007 (CET)

Rozejmedytuj kod

Nigdy nie toczyłem z Tobą żadnej wojny, aczkolwiek zdarzały mi się zachowanie które mogłeś odbierać jako zlośliwe. Rozmawiałem o tym już z WarXem i mu to tłumaczyłem. Zauważyłem jednak, że te pewne złośliwości doprowadziły mnie (nas?) do ślepej uliczki. Dlatego będę się starał na to uważać. Co do DRGN - to uwierz mi, że to mój brat, jego fotka jest na jego stronie. Faktycznie raz zagłosował w ostatniej chwili przeciw Twojej fotce, ale była to jego prywatna inicjatywa. Piszemy z jednego ipu bo mamy w domu jedno połączenie internetowe (ale dwa komputery ;p).

Rozejm - jak najbardziej. Ale to nie oznacza, że będę popierał na PGnM wszystkie Twoje fotki ;-) Pozdrawiam. Andrzej19 @. 11:22, 6 mar 2007 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Ilustracji na Medal/Podzamcze Piekoszowskie 01 ssj 20060402.jpgedytuj kod

Wrzuciłem wersję o większej rozdzielczości. Jeśli masz ochotę możesz zweryfikować swój głos. Pozdrawiam. Staszek Szybki Jest Księga skarg i zażaleń 21:02, 21 mar 2007 (CET)

flaryedytuj kod

Usunąłem flary z panoramy - zobacz teraz JOJO 16:57, 22 mar 2007 (CET)

Grafika:Muzeum Sułkowskich - niebieski salonik.JPGedytuj kod

Moglbys wstawic te grafike w jakis artykul bo moze warto ja zglosic do PGNM --ro|3ek 22:34, 22 mar 2007 (CET)

Wikiprojekt:Górny Śląskedytuj kod

Cześć. Chciałem Cię powiadomić o działaniu Wikiprojektu:Górny Śląsk, w którym działa m.in. sekcja "Do zilustrowania" (z listą artykułów do których potrzebne są grafiki). Pozdrawiam :) LUCPOL 14:08, 23 mar 2007 (CET)

Superjednostkaedytuj kod

Napisałeś, iż jest to największy budynek mieszkalny w Polsce. Ostatnio w gazecie przeczytałem, iż Falowiec jest drugim co do wielkości (po jakimś rzymskim) budynkiem mieszkalnym w Polsce. Patrząc po parametrach wydaje się być większy od superjednostki, która ma około 800 mieszkań. Licząc, iż w każdym mieszkają 3 osoby (nawet przyjmując, że cztery) to i tak daje jakieś 3200 mieszkańców a falowiec ma ich 4000. Andrzej @ dyskusja. 15:15, 21 kwi 2007 (CEST)

Grafiki Duffedytuj kod

Hej, chcę się zapytać, czy istnieje możliwość umieszczenia grafik okładek płyt Hilary Duff w tym artykule? A w artykułach o albumach i singlach? Dzięki Sandradd (Dyskusja) 19:50, 26 kwi 2007 (CEST)

Bona Sorzaedytuj kod

Czy to Ty wstawiłeś tytulaturę Bony Sforzy? Moim zdaniem jest błędna - ale mogę się mylić. Napisałem więcej w dyskusji u Bony. Pozdrawiam Krzysiek

Licencja na reprodukcjeedytuj kod

Pewnie cię ucieszy ta informacja: po doprecyzowaniu zakresu stosowania szablonu PD-art na Commons commons:Commons:When to use the PD-Art tag okazało się, że do reprodukcji wykonanych przez wikipedystów należy stosować szablon PD-old + odpowiedni szablon dotyczący fotografii. Czyli że możesz swoje reprodukcje opatrzyć również tagiem licencji np. Creative Commons. Pamiętam, że była kiedyś o tym dyskusja przy okazji nominowania reprodukcji do medalu. Pozdrawiam serdecznie! --<A.J.>--<?>-- 13:21, 21 maja 2007 (CEST)

Lwówedytuj kod

Witaj,
Czy masz może inne - oprócz opublikowanej na stronie Lwowskiej Galerii - fotografie wnętrz/obrazów stamtąd? Pozdrawiam Stako dyskusja 11:52, 31 maja 2007 (CEST)

Super! Widzę, że fotografie robiłeś w pałacu Potockich. Czy tak? Nie było problemu z uzyskaniem zgody na ich wykonanie? Pozdrawiam Stako dyskusja 07:56, 2 cze 2007 (CEST) Widzę, że główna siedziba galerii - dawny pałac Łozińskiego prezentuje się pięknie. Fotografie są całkiem dobrej jakości - robione ze statywu? Czy mógłbym je zamieścić na stronie o Lw.Gal. Szt.? Pozdrawiam Stako dyskusja 16:24, 2 cze 2007 (CEST)
 • U Stako zobaczyłem Twój wpis na temat podpisywania zdjęć nagrobków z Cmentarza Łyczakowskiego. Jest strona, jak to zrobić najlepiej? A przy okazji, wejdź na moja stronę, na odnośnik do brulionu i zobacz Ulice Lwowa, co o tym sądzisz. Myślę, że nie ma sensu jeszcze przenosić tego do artykułu - za dużo jeszcze uzupełniania, choć z drugiej strony może jednak warto? jak połączyć komórki (to co w html-u wykonuje sie przez rolspan i colspan)? Pozdrawiam, Wieslaww 07:51, 2 sie 2007 (CEST)

Image:Podhorce - Zamek 01.JPGedytuj kod

Czy korygowałeś jakoś perspektywę? Zamek wygląda krzywo... --<A.J.>--<?>-- 08:51, 3 cze 2007 (CEST)

Grafika:Mikołów - Kościół pw. św. Wojciecha.jpgedytuj kod

Zgłosiłem Twoją do głosowania na medal, sądzę, że jest świetna, przyda się na polskiej wikipedii więcej takich, pozdrawiam J-k 20:37, 20 cze 2007 (CEST)

Image Downtown Lvivedytuj kod

Dzień dobry!

Your photo of downtown Lviv is currently reviewed for QI at commons. I presume the image is stitched from several photos, and I suspect that the brownish tree at the left corner is blurred due to a certain way the stitching program handles the seam line. Does the tree look blurred in the original photo, and what software do you use for stitching?

Best regards

Klaus_with_K at Commons

P.S. please reply on commons -- 130.235.94.40 17:00, 25 cze 2007 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Widzę, że ostatnio byłeś we Lwowie wobec tego mam pytanie. Czy na Rynku w pobliżu fontanny Neptuna ustawiono pręgierz? Ja byłem w sierpniu zeszłego roku, w czasie remontu i na tablicy informacyjnej był napis, że ma być (piszę właśnie art. o Rynku lwowskim). Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 16:24, 28 cze 2007 (CEST)

Zobacz tutaj: Wikipedysta:Poznaniak/brudnopis. Przydałyby się zdjęcia przede wszystkim najważniejszych kamienic czyli: Czarna, Królewska... i rzeźb z fontann. Moje zdjęcia zbytnio się nie nadają bo na pierwszym planie przedstawiają hałdy piachu, bruku etc. :) Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 17:38, 28 cze 2007 (CEST) Wielkie dzięki. Faktycznie nie ma, miał stać tam gdzie jest ogródek :). Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 18:16, 28 cze 2007 (CEST)

Obrazkiedytuj kod

Hejo,

Często wpisuję Ci to w głosowaniach GnM, ale nie wiem, czy czytasz - myślę, że Twoje grafiki miałyby tak z 10 medali więcej, gdybyś jednak poświęcał chwilę na ich obróbkę (albo prosił o pomoc innych przed poddaniem ich pod głosowanie). Na przykład tutaj masz bardzo fajne zdjęcie, tylko żeby prawidłowo prezentowało ono budynek, musi zostać dokonana prawidłowa korekta perspektywy. To jest zabieg zupełnie niekontrowersyjny, stosowany właściwie zawsze przy dokumentowaniu architektury, przed epoką komputerów stosowało się specjalne obiektywy (shift). Niestety, Twoja wersja z korektą jest mocno nieudana, bo okrutnie spłaszczona (po prostu rozciągnąłeś górę budynku, zamiast skorygować proporcje), no i do tego jednak mocno krzywa...

Mniej więcej 5 minut zajęło mi zrobienie takiej wersji:

Teraz już nic nie odratuje tego głosowania, poza tym puryści podnieśliby raban, że usunięcie przewodu elektrycznego narusza świętość Wikipedii i integralność budynku - ale gdyby to było zrobione za wczasu, miałbyś spore szanse dostać medal za w gruncie rzeczy dobre i potrzebne zdjęcie. Uff! No! -- (lcamtuf)° 23:54, 2 lip 2007 (CEST)

 • A fakt, zupełnie nie zauważyłem, że poprawiona wersja nie była Twoja!:-) Zwracam honor ;-) Ciekawe, że osoba, która zgłosiła to na GnM się nie skonsultowała :-) -- (lcamtuf)° 17:58, 3 lip 2007 (CEST)

Dachedytuj kod

Dach mansardowy (za Szekspira ;)) Radomil dyskusja 21:41, 4 lip 2007 (CEST)

Taki typ okna dachowego to lukarna, a ich dość specyficzny kształt to inwencja twórcza projektanta. Elżbieta.Radomil dyskusja 09:45, 5 lip 2007 (CEST)

Dachedytuj kod

Zdaje się, że nie ma jakiejś specjalnej nazwy. Powiedziałbym opisowo, że to dach mansardowy z czterema wydatnymi szczytami. Shaqspeare 12:55, 7 lip 2007 (CEST)

[6]edytuj kod

Wiesz może coś więcej na temat tej rzeźby? Z jakiego jest okresu? To replika czy coś w rodzaju naszego Światowita ze Zbrucza? Kojarzysz jakąś pracę na jej temat? Pytam, bo w kontekście wykładów prof. Salamona samo istnienie tej rzeźby wydaje mi się dość zaskakujące ;-). Poza tym piszę art. Religia Słowian i nie wiem jak o tym wspomnieć. Pytam Ciebie, bo to Twoje zdjęcie :). Pozdrawiam, Gardomir riposta? 17:23, 1 sie 2007 (CEST)

Hm... przyglądnąłem się zdjęciu i wydaje mi się, że może być to jeden z 3 idoli znalezionych na Ukrainie, ale nie pasuje mi lokalizacja - z czego wiem niczego nie znaleziono akurat w Olesku. Czy pamiętasz może czy na przeciwnej stronie posągu znajdowało się wyobrażenie konia, lub czy z którejś ze stron widać było mężczyznę z rogiem trzymanym w jednej lub obu dłoniach? To by mogło pomóc ustalić co jest na fotografii :) Pozdrawiam, Gardomir riposta? 00:15, 11 sie 2007 (CEST)

Commonsedytuj kod

Witaj

Spodobało mi sie bardzo taka animacja Image:Universal joint transparant.gif. Wiem ze na commons są jakieś zdjęcia na medal i powiedzmy "dobre zdjęcia" ale nie mogę teraz ich poszukać (brak czasu bo z kafei idę) - myślisz ze to zdjęcie jest warte zgłoszenia tam ? I jeszcze jedno - czy zdjęcia oznaczone jako "PD-USGov-Military-Navy" też mogą być podawane tam na medal albo do dobrych zdjęć ?--PMG (dyskusja) 13:13, 25 sie 2007 (CEST)

1621-Zygmunt III Waza rozpoczął budowę floty królewskiej (?)edytuj kod

Zobacz dyskusję dla roku 1621. Skąd pewność co do tego faktu? --Łeba 16:21, 23 wrz 2007 (CEST)

GZW needs your help...edytuj kod

Czolem. Zamiast dodawania jeszcze jednej, niestety off-topickowej fotki do artykulu o Gornoslaskim Zaglebiu Weglowym, czy moglbym liczyc na Twoje powiazania z Uniwersytetem Slaskim, mianowicie dostep do jego kolekcji bibliotecznych i ludzi znajacych sie na geologii? To haslo poraza; jest owocem radosnej tworczosci Pewnego Wikipedysty Promujacego Aglomeracje Slaska Jako Supermiasto, i naprawde bardziej mu jest potrzebne rzetelne dopracowanie on-topic, w tym dodanie grafik/map/wykresow o naturze geologicznej, o czym juz wspomnialem w szablonie dopracowac umieszczonym w hasle. Pozdrawiam cieplo, --Mareklug dyskusja 12:21, 27 wrz 2007 (CEST)

Anja Orthodox w Toruniuedytuj kod

Witaj, czy to zdjęcie zostało zrobione na festiwalu w Toruniu? - RKlisowski (Odpisz) 21:00, 7 paź 2007 (CEST)

About your pictures from Olesko castleedytuj kod

Dear vampire:

Hi! Congratulations for your gallery in commons. I took advantage of one of your pictures in Olesko castle. You may see the results in w:commons:Image:Polish coats of arms in Olesko castle entrance.PNG. Your work is excellent, do not you wish to include this image in your gallery? As you can see the credit remains all yours. Be free to change or to delete whatever you want.

Best regards my friend.

--Gustavo 02:32, 13 paź 2007 (CEST)

Good work! Well done! This photo is more clear and in jpg. Regards --Gustavo 21:16, 21 paź 2007 (CEST)

Wymiana zdańedytuj kod

Witaj kolego! Być może ostro, ale z pewnością stanowczo zareagowałem na bzdurne edycje kolegi Kauczuk i Filip em - możesz zostać mediatorem? Ja NIE CHCĘ się logować... 89.239.112.251 (dyskusja) 21:03, 26 gru 2007 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Ilustracji na Medal#Przysta.C5.84_w_Ostr.C3.B3dzie_-_00:30.2C_20_gru_2007_.28CET.29edytuj kod

Poprawiono kadrowanie tego zdjęcia. AndrzejDyskusja▫. 12:23, 29 gru 2007 (CET)

Thiefedytuj kod

Nie wiem ile Lestatów chodzi po sieci ale może to ty.

Znalazłeś rozwiązanie ? [7]. :) PMG (dyskusja) 16:12, 3 mar 2008 (CET)

Panoramyedytuj kod

Witam. czy wrzucane na wiki panoramy składasz jakimś programem, czy używasz specjalnego obiektywu? pozdrawiam Pudelek (dyskusja) 15:17, 22 mar 2008 (CET)

to jeszcze spytam się o jakiś program ogólny do obróbki zdjęć. np. w przypadku przewracania to Corel Photo Paint mi mocno psuje ostrość - nie wiem jak jest w innych programach tego typu. pozdrawiam - Pudelek (dyskusja) 22:55, 22 mar 2008 (CET)

Zdjęciaedytuj kod

witam. mam od jakiegoś tygodnia nowy aparat - FUJI S9600 i, jak widać zresztą na zdjęciach wrzucanych na commons, na razie mam z nim ciężkie przejścia. problemem jest głównie ostrość, choć z tym sobie radzę - no, ale np. pisali mi na QI, że zdjęcie jest nieostre - to ja się później zastanawiam, czy ja mam problem ze wzrokiem, bo według mnie jest ostre, a trudno wymagać ostrości gdzieś w tle, skoro została ona ustawiona na inny obiekt. i jak sam mi zauważyłeś, przy zdjęciu kościoła - dystorsja. Mam już programik do jej usuwania, ale czy może mógłbyś doradzić jeszcze czy są jakieś sposoby aby ją ograniczyć, bo na Twoich zdjęciach jej nie widziałem. - pozdrawiam Pudelek (dyskusja) 13:39, 3 kwi 2008 (CEST)

Hej. powiedz mi, jak to robisz, że nawet po korekcji jakimś programem zdjęcie pokazuje informacje na commons o przysłonie, ISO itp.? ja jak odszumię np. w Neat Image to od razu wszelkie informacje się gubią. pozdrawiam Pudelek (dyskusja) 16:07, 8 kwi 2008 (CEST)

Witam. chyba już o to pytałem, ale jakim programem składasz panoramy? ja ściągnąłem sobie hugina, ale coś nie działa enblend i nie potrafię złożyć panoramy w TIFF. :( Pudelek (dyskusja) 20:54, 7 maj 2008 (CEST)

Cykoriaedytuj kod

Nie zamieniaj słowa Grafika na Image. Image używa się na Commons. W polskiej Wikipedii obowiązuje słowo Grafika. Są tacy, którzy edytują artykuły tylko po to, by poprawić każdą niezgodność z zaleceniami, mimo, że często nie ma to żadnego wpływu na wygląd artykułu. Po co bezużytecznie obciążać serwery i wykonywać robotę po próżnicy ? Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 21:42, 11 kwi 2008 (CEST)

XVI OZHS :)edytuj kod

Witam !

Sorki że tak grubo z buta, ale cóż - pokłosie XVI Zjazdu w Krakowie. Jak wynika z pozjazdowych analiz i dysput nie tylko dotyczących spraw merytorycznych wynika że mijaliśmy się (co widać na Twych fotkach na forum OZHS, nawet zobaczyłem siebie :)) ), dzień po balu byłeś oprowadzany po fortach przez mojego ziomala który de facto zaraził mnie Wikipedią:) Ja referowałem w innym panelu (Sztuka i zabytki) i oprowadzałem inną wycieczkę (Podhale i Zakopane) ale sprawdziłem Twoje artykuły i widzę że w wielu kwestiach jesteśmy zgodni, tym bardziej że dobrze celujesz (zarówno jak treść jak ilustracje) w braki w artykułach o sztuce śląskiej, o której parokrotnie już pisałem na Wiki na tym bynajmniej nie kończę. Szacun za foty.

Pozdro z Krakowa

Ludwig Schneider (Wyjdź na solo:) ) 15:16, 22 kwi 2008 (CEST)

Uniwersytety w Polsceedytuj kod

Witaj. Czemu na polskiej wikipedii wprowadzasz anglojęzyczne nazwy? Chodzi mi konkretnie o grafikę, gdzie słowo "Grafika" zastępujesz "Image" [8]? MarcinS (dyskusja) 00:30, 29 kwi 2008 (CEST)

Grafika medalowaedytuj kod

Poddaję pod głosowanie świetną grafikę Grafika:Mechanizm fortepianu wiedeńskiego 01.jpg

:)edytuj kod

Dzięki za pamięć:) Poza Tobą i Frengernem (tenże stary ziom, zresztą on zaraził mnie Wikipedią) nie zidentyfikowałem nikogo z innych wikipedystów, którzy byli na zjeździe. Co do Zjazdu w Olsztynie wybieram się oczywiście, mam nadzieję że dorobię się jakiegoś przyzwoitego aparatu, też cykam zdjęcia, choć na razie nie wrzucam ich na wiki, powód - mam analogowy, a nie mam jeszcze skanera... a siedzę głównie na wiki:) pluję w brodę że nie załapałem się na "Świętych-Przeklętych" tym bardziej że miałem ciekawy projekt referatu, ale zaraz po tym miałem konferencję mediewistyczną i opowiadałem o Ołtarzu Siedmiu Sakramentów, ale przyznam mają w sobie coś takie konferencje:) Dobra zaczął się szpil, czas oglądać:) Pozdro

Ludwig Schneider (Wyjdź na solo:) ) 19:13, 7 cze 2008 (CEST)

b:Fotografiaedytuj kod

Wesprzesz tę inicjatywę? ;) Każda klawiatura się liczy. Przykuta (dyskusja) 18:04, 10 lip 2008 (CEST)

Zdjęcia Cezarego pedytuj kod

Witam

Mógłbys ocenić które z poniższych zdjęć są twoim zdaniem na tyle dobre aby dać je do głosowania na medale ?

--PMG (dyskusja) 00:23, 17 lip 2008 (CEST)

Wampiryedytuj kod

Chciałbym wiedzieć, w jakim stopniu interesuje się pan wampirami? Pański nick skazywałby na to, że dosyć bardzo :). Rzecz w tym, że potrzebuję pewnej pomocy w rozwijaniu portalu Wikipedysta:Mariochom/Portal:Wampiry który dotyczy właśnie wampirów. Prosze o odpowiedź, Mariochom (dyskusja) 15:27, 27 lip 2008 (CEST)

 • Przyznam, że pomoc jest mile widziane, ale oczywiście rozumiem, iż praca magisterska jest znacznie ważniejsza i możesz nie mieć czasu. Mariochom (dyskusja) 12:47, 28 lip 2008 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Ilustracji na Medal/Boletus edulis 2008.JPGedytuj kod

Witam. Załadowałem grafikę w poprawionej wersji. Proszę o weryfikację głosu. Pozdrawiam. Kosiarz-PLDyskusja 18:24, 10 wrz 2008 (CEST)

:)edytuj kod

Witam ! Oprócz oddawania prac seminaryjnych i nowych artykułów na Wiki ostatnio u mnie na topie jest problem aparatu jaki zamierzam kupić na dniach, tak w przedziale cenowym góra 1800 zeta. W grę oczywiście wchodzi lustrzanka. Trafiłem na trzy modele za podobną cenę i mam dylemat... czy wybrać Nikona d40 z dwoma obiektywami (w tym 50-200), Nikona D60 (tylko ze standardowym obiektywem) oraz Canona EOS 1000 D. Który Ty byś mi polecił najlepiej aparat (zarówno z myślą o przyrodzie, portretach, ale przede wszystkim wnętrzach i eksponatach muzealnych).

 • Wielkie dzięki za fachową odpowiedź :) Kusi mnie zebrać troszke floty i kupić lepszy model, ale cóż, czas mnie goni bo jadę w październiku na Spisz słowacki a jeszcze wcześniej chcę wypróbować aparat m.in. na Grn. Śląsku i Poznaniu [Zlot waryjotów z Wikipedii :)]. Oby się ziściło, jak się to ziści to Commons odczuje na własnej "skórze" moją robotę :D Prawda że też fotografuję, ale na razie tylko analogowym Zenitem... chyba że od siostry pożyczam Lumixa. Ale w sumie w fotografii najważniejsza jest percepcja twórcy i szacun za to że potrafisz z Górnego Śląska uczynić równie piękną krainę jak np Małopolskę :) A robiłeś kiedyś foty Nikisza czy familoków na Załężu, Szopkach etc. ?

Pozdro

Ludwig Schneider Wyjdź na solo:) 18:30, 13 wrz 2008 (CEST)

Zdjęciaedytuj kod

Bardzo mi się podobają Twoje aktualne propozycje. Sugeruję jednak przyciąć czarny margines w witrażu. W kościele troszeczkę widać przepalenia, ale mi to nie przeszkadza. Jest to oczywiście odbiór subiktywny, ale efek wow u mnie wywołałeś. Zagłosuję jednka później. Tymczasem przeprowadziłem małe lansowanie. Albertus teolog (dyskusja) 12:59, 14 wrz 2008 (CEST)

 • Nigdy nie byłem w tamtym kościele (w ogóle Śląsk to dla mnie terra incognita). Krypta jest ładna, ale nie byłbym zdecydowany na Twoim miejscu do wystawienia jej kandydatury. Jestem pewien, że gdy ją wrzucisz na pożarcie lwom, to zabiorą się za przepalenia (reflektory, świece i coś na suficie) i za ludzików. Zobaczysz! :-) Czasem jednak warto ryzykować. Ja tak robię. Bezskutecznie, ale mam za to przyjemność dyskusji :-) Za pytanie w pysk nie dają. I jeszcze jedno. Dobrze, że dawkujesz zdjęcia. Zasypanie głosowania jednym tematem, albo autorem powoduje, że ludzie po jednym zdjęciu, zazwyczaj najgorszym, oceniają resztę. Co do lansu - na portalu są fotki przypadkowe z przekierowaniem na artykuł. Tym razem zrobiłem wyjątek. Mam nadzieję, że nie zrobiłem źle. Pozdrawiam. Albertus teolog (dyskusja) 23:36, 18 wrz 2008 (CEST)

Quality Imageedytuj kod

Witaj. :) Przyszedłem do Ciebie z prośbą o pomoc - jeśli dostałem Nomination w QI na Commons, jakie są kolejne kroki? Czy to znaczy, że już mam QI, czy jeszcze coś trzeba zrobić? Pozdrawiam, Jwitos !msg! 17:39, 3 paź 2008 (CEST)

Dzięki za informację :) W takim razie, poczekam aż jakiś bot posprząta graficzkę. A Twój nowy witraż bardzo ładny, naprawdę :) Jwitos !msg! 18:23, 3 paź 2008 (CEST)

VII OSMedytuj kod

Siemanko:)

Podrzucę Ci Tu linka do plakatu poświęconego zbliżającej się sesji mediewistycznej na UJ, który został wydrukowany dwa dni temu. Zobacz TUTAJ. Kolejny set informacji o konferencji oczywiście na stronie naszego Koła. Oczywiście ja będę referował po mimo że na dzisiejszy dzień nie mam w pełni wykrystalizowanego pomysłu do referatu.

Pozdrawiam

Ludwig Schneider Wyjdź na solo:) 22:11, 15 paź 2008 (CEST)

ps. Kupiłem ostatecznie Canona EOS 1000 D :)(:Oczywiście się podzielę wybranymi fotami na Commons, zwłaszcza że byłem niedawno na słowackim Spiszu.

Prośbaedytuj kod

hej potrzebuje zdjęcia grobu Piotr "Magika Łuszcza przypuszczam ze grób jest na cmentarzu w Bogucicach, bo tam mieszkał całe życie, a widziałem ze robiłes już tam zdjęcia, wiec jakbys miał kiedys czas prosiłbym o fotke, pozdrawiam DingirXul Dyskusja 10:53, 11 maj 2009 (CEST)

HDRedytuj kod

witam. czy mógłbyś mi polecić jakiś nieskomplikowany ale niezły program do obróbki zdjęć zrobionych w technice HDR? są w ogóle jakieś takie po polsku? pozdrawiam --Pudelek (dyskusja) 22:18, 20 maj 2009 (CEST)

Spotkanie w Chorzowieedytuj kod

Cześć. Robimy kolejne lokalne spotkanie (robocze) w Chorzowie w Dzień dziecka :) Przepraszam, że tak późno, ale byliśmy niezdecydowani co do daty. 7 czerwca w niedzielę chcemy zrobić w ramach festiwalu filmowego Kiloff art warsztaty (film w Wikipedii, Wikibooks, Wikinews, ładowanie filmów na Wikimedia Commons itd.) Dlatego chcemy dograć szczegóły jeszcze przed warsztatami. Akurat okazało się, że obecność 2 osób, które wcześniej się zdeklarowały do uczestnictwa stoi pod znakiem zapytania. Także nie wszyscy, którzy będą prowadzić warsztat będą obecni na tym, roboczym spotkaniu. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy doświadczeń z filmowcami-amatorami, a co 10 głów to nie 3 :) Wejście na same warsztaty będzie bezpłatne, ale trzeba wcześniej się skontaktować z organizatorami (kontakt na dole). Na spotkanie robocze zgłaszać się nie trzeba ;), ale pewnie Paweł będzie chciał wcześniej wiedzieć, co ma zamówić... Jeśli mógłbyś się pojawić, dopisz się do uczestników tutaj.

Na koniec jeszcze jedno. Następnym razem na pewno będę wcześniej wysyłał powiadomienia, ale bardzo byłoby ułatwiające (dla każdego, kto chce zorganizować zlot lokalny) wpisanie się w tabelkę w atlasie z deklaracją {{tak}} lub {{nie}} w zależności, czy chcesz być powiadamiany o kolejnych zlotach. Po prostu następnym razem będę powiadamiał tylko tych, którzy wstawią 'tak' :) Przykuta (dyskusja) 20:29, 28 maj 2009 (CEST)

Siemianowice Śląskieedytuj kod

Pisze do ciebie, bo wiem ze duzo pstrykasz i jestes/studiujesz na Śląsku. Otóz, w kategorii Kategoria:Grafiki o słabej jakości nazbieralo sie kilkanascie fotek z S. Śl (wszystkie z Siemianowice w nazwe + Hala zborna1.jpg). Byloby wiecej niz super, gdyby udalo sie zrobic ich zamienniki/wyszukac zamienniki na Commons. Wtedy te niskiej jakosci mozna bez bolu serca skasowac. W innym wypadku beda one pewnie tak wisiec oszablonowane do dnia sadnego. Pomoglbys? Masur juhu? 05:15, 2 cze 2009 (CEST)

Jolanta Kwaśniewskaedytuj kod

Zablokuj lub obserwuj na czas kampanii wyborczej. Albertus teolog (dyskusja) 12:58, 2 cze 2009 (CEST)

Fotografia z Bytomiaedytuj kod

Witam. Wybacz trywialne pytanie ale czy pamiętasz może w której okolicy zrobiłeś to zdjęcie? http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bytom_-_Detal_architektoniczny_kamienicy_-_Twarz.jpg Pozdrawiam Luka5 (dyskusja) 14:46, 22 cze 2009 (CEST)

Katowicka Grupa Fotograficznaedytuj kod

czesc, widze ze sie foto interesujesz, zaprasam do nas http://kgf.art.pl przy okazji szukamy kogos obeznanego w wiki do stworzenia wpisu w polskiej wikipedii

Plik:Paryż notre-dame rozeta Lestat.jpgedytuj kod

Zachwycające. Czarne jest czarne. Bardzo dziękuję. Albertus teolog (dyskusja) 12:04, 3 wrz 2009 (CEST)

Naczynie do ablucjiedytuj kod

Z czystej ciekawości - jest w kategorii naczyń chrzcielnych, ale czy nie był wykorzystywany raczej do lavabo? :-) Zdjęcie z klimatem. Albertus teolog (dyskusja) 21:53, 24 wrz 2009 (CEST)

 • Ablucja jest terminem bardzo szerokim więc napewno nie jest błędnie opisane. Obejmuje również chrzest. Pytałem z ciekawości :-) Albertus teolog (dyskusja) 13:52, 25 wrz 2009 (CEST)

Naczynie do ablucji & szumyedytuj kod

Witaj. W swojej wypowiedzi stwierdziłeś, że ISO100 na lustrzance nie może stworzyć szumów. W jaki sposób więc wyjaśnisz pojawienie się różnych ciekawych kolorów na słuchawce? =f [9]

No dobra, albo inaczej. Masz pomysł, co zrobić, żeby tego szumu tam jednak nie było? Pozdrawiam Jackzor ze swoją dyskusją~ 11:47, 27 wrz 2009 (CEST)

CAedytuj kod

Witam. Czy usuwasz aberracje - chodzi mi szczególnie o te paskudne obwoluty, które czasem pojawiają się na krawędziach? Czy któryś z popularnych programów ma taką opcję (czytałem kiedyś instrukcję do jednego, ale pogubiłem się po drodze :P) --Pudelek (dyskusja) 22:56, 8 paź 2009 (CEST)

dzięki za informację, szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że w Corelu jest taka opcja --Pudelek (dyskusja) 23:31, 11 paź 2009 (CEST)

Zamek w Będzinie.jpg (Odbieranie medalu)edytuj kod

Witaj. Zgodnie z instrukcją odbierania medalu uprzejmie informuję, że zgłosiłem powyższą grafikę. Pozdrawiam, pjahr @ 22:40, 18 paź 2009 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Ilustracji na Medal/Papaver somniferum flowers.jpg/2edytuj kod

Lekarski czy wschodni? Oto jest pytanie. Albertus teolog (dyskusja) 22:19, 14 lis 2009 (CET)

Dyskusja:Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicachedytuj kod

Zerknij do zgłoszenia. Przykuta (dyskusja) 14:54, 8 gru 2009 (CET)

Portal - zaproszenieedytuj kod

Zapraszam do Portalu Katowice. Pozdrawiam serdecznie! Lahcimpytaj (?) 18:03, 17 mar 2010 (CET)

Plik:Stara mapa Mikołowa.JPG może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Lestat! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Stara mapa Mikołowa.JPG. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 11:51, 18 cze 2010 (CEST)

Plik:Stara mapa Dębu.JPG może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Lestat! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Stara mapa Dębu.JPG. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 11:49, 29 cze 2010 (CEST)

Zgoda z Urzędu Miasta Katowiceedytuj kod

Witaj. Napisałem do Ciebie i nadal mi nie napisałeś. Proszę Ciebie o informacje czy załatawisz zgodę z Urzędu Miasta Katowice na wykorzystanie tych zdjęć? Rozmawiałem z WarX-em i przedstawił, że nie ma takiego zamiaru. Proszę Ciebie o odpowiedź, bo nie chce rewertowania szablonów na Commons. Dziękuję JDavid dyskusja 21:00, 24 lut 2011 (CET)

File:Pszczelarstwo - Stara wirówka do miodu 2 (widok z góry).JPGedytuj kod

Your Honey Extractor

Hello Lestat, I'm a German Wiki-user and a beekeeper. Do you know more about this honey extractor? Is there any notice on it when it was produced? And where is it located now? I'm sorry, I don't understand Polish. Am Altenberg (dyskusja) 19:39, 23 maj 2011 (CEST)

Wikiprojekt:Fotografiaedytuj kod

Właśnie powstał Wikiprojekt:Fotografia. Jeśli interesujesz się robieniem zdjęć i chcesz wspierać swoimi fotografiami Wikipedię, zapraszam do współpracy. :) -- CLI (dyskusja) 14:18, 22 maj 2012 (CEST)

Wiki Loves Monumentsedytuj kod

Hi Lestat, I saw, that you uploaded photos for WLM e.g. File:Krościenko nad Dunajcem - Urząd Gminy 01.jpg but I think, these photos have missing the monument ID of protection like File:Zawiercie - Pałac Szymańskiego 01.JPG. In this photo it's inserted. Only if it's inside, the photo can poarticipate on WLM. With the slovakian photo I added it, for the silesian I don't know which one. So it's better you ask a poland User via http://wikizabytki.pl/ reagrds from Vienna --K@rl (dyskusja) 23:56, 21 wrz 2012 (CEST)

Plik:Pławniowice - Dom Kawalera.JPGedytuj kod

W ramach porządków znalazłem zgłoszenie błędu sprzed roku [10]. Zdjęcie Plik:Pławniowice - Dom Kawalera.JPG najprawdopodobniej jest źle opisane: nie jest to Dom Kawalera, tylko dawna wozownia pałacowa. Czy możesz się ustosunkować do tego i ewentualnie zmienić tytuł pliku lub/i opis? Rozumiem, że jest to zdjęcie sprzed wielu lat i może być ciężko dotrzeć do prawdy, ale może się uda. Z góry dziękuję i pozdrawiam, mulat(napisz) 22:28, 12 lis 2012 (CET)

Duanedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 15:34, 29 cze 2018 (CEST)

File:Dni Mikołowa - Organy Hammonda1.jpgedytuj kod

Hello, who are the musicians in [File:Dni Mikołowa - Organy Hammonda1.jpg]? --Hfst (dyskusja) 22:43, 14 sty 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Lestat" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy