Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy/03


Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy/03 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum: 01 02

Spis treści

Linki do list placowekedytuj kod

Uhm, omowilem to wczesniej z jednym z adminow, nie mial nic przeciwko, tym bardziej, ze jest to chyba przydatna informacja. jakie jest uzasadnienie? Dane w tym serwisie sa danymi administracyjnymi z RZOZ

Legia Cudzoziemskaedytuj kod

Link zewnętrzny : chciałbym się dowiedzieć z jakiego powodu usuwasz link zewnętrzny na stronę o Legii, który umieściłem. JohnWarrior

Krytyka IPNedytuj kod

A żebym ja to wiedział... Przyczyn irracjonalnego zachowania głosujących szukaj tutaj. OldEnt § 03:29, 17 wrz 2006 (CEST)

Kaszkawaledytuj kod

Możesz już kuć. Powodzenia z prostowaniem rozczworzenia. Maire 23:42, 17 wrz 2006 (CEST)

Blokowanie pacynekedytuj kod

nie ma po prostu sensu, w nieskończoność trzeba będzie Cię odblokowywać. Skoro są retired i ujawnione i tak ich więcej nie użyjesz. Co Ty na to? Szwedzki 23:53, 17 wrz 2006 (CEST)

Maria Zientarowaedytuj kod

hehm, nie napisałeś co dopracować. Poza tym częściowe NPA i do przeniesienia pod własciwe imię i nazwisko. Za to że nie napisałeś, co dopracować, zostawiam to tobie :p Przykuta 07:38, 19 wrz 2006 (CEST)

Tekst wytłuszczonyEstera Ciekawe dlaczego tak Pan uważa?

Edward M. Houseedytuj kod

Dzięki za czujność, a ja patrzyłem i nie widziałem... Pozdrawiam Margoz Dyskusja 21:54, 19 wrz 2006 (CEST)

Włodzimierz Całkaedytuj kod

Aj noł (poza tym SLD). Chciałem przeprowadzić eksperyment z dziedziny psychologii społecznej: jak zogłosują co mniej roztargnięci po dePOVizacji. OldEnt § 04:03, 21 wrz 2006 (CEST)

Taka nutka tajemniczości... Robi się późno, dobranoc. :') OldEnt § 04:14, 21 wrz 2006 (CEST)

lustro fenickieedytuj kod

Witam, a konkretnie to do czego masz wątpliwości? Co do zoasady działania jest ok w ang. nazywa się to one-way mirror (w enWiki jest to zintegrowane z en:mirrror). Co do nazwy to pewny nie jestem, ale taki stan zastałem. Nie znalazłem nic w źródłach książkowych do których mam teraz dostęp, pisałem artykuł w zasadzie z głowy. sfu  re: 09:19, 21 wrz 2006 (CEST)

Bitwa pod Le Havreedytuj kod

nie miała chyba miejsca, lub była nieznaczącą strzelaniną. Odpowiedziałem w dyskusji.Pozdr--Alexvonf 14:55, 21 wrz 2006 (CEST)


Dziękuję, ja z lenistwa nie chciałem się z tym grzebać. Kiedy ja skończę Lucjana Bonaparte?(pytanie retoryczne). Szkoda, że jeszcze nie będę w Warszawie gdy odbędzie się ten bankiet (WSH-uczelnia mego ojca).Pozdr--Alexvonf 11:11, 22 wrz 2006 (CEST)

ul. Francuskaedytuj kod

zagłosowałam, poszukam dokładnych informacji, ale broni się przepięknie. napewno zostanie, ale rozwinąć trzeba. Zuska1 23:26, 21 wrz 2006 (CEST)

lustro fenickie cd..edytuj kod

Znalazłem to http://slowniki.pwn.pl/poradnia/lista.php?id=2761, czyli jednak fenickie, tylko że faktycznie znacznie częściej mówi się o weneckim, pzdr. sfu  re: 23:54, 21 wrz 2006 (CEST)

ale z nazwami nie musi być tak że mają same w sobie jakąś wartościową treść, często tak bywało w historii, że nazywano rzeczy przez pomyłki. W każdym bądź razie to że lustro nazywa się fenickie, nie mówi nic o tym kto pierwszy je produkował (ale sama tak informacja była by ciekawa). sfu  re: 00:28, 22 wrz 2006 (CEST)

Żabińskiedytuj kod

Żeby mnie nikt nie posądził o zwierzęcy rasizm. A na poważnie, nie jestem alfa i omega, nie jestem w stanie osądzić i ocenić esbeków/ubeków, czy ich "dokonania" są encyklopedyczne; nie jestem w temacie. Zresztą, nie jestem ani jedynym adminem, ani jedyną osobą uprawnioną do ekowania. Myślę, że na ek się nie nadawał, a na dodopracowania (forma), względnie sdu (dokonania), więc tylko przeniosłem i poczekałem. Wikizować nie chciałem, bo jak napisałem, nie wiem, co u nich ważne, co nie. Czy coś się stało? Bocianski 08:03, 22 wrz 2006 (CEST)

Wikipedysta:Trypioedytuj kod

Dzięki, będę go mieć na uwadze. Nie zauważyłam na razie NPA, ale nie mam w tej chwili dostępu do leksykonu, z którego, jak pisałeś, wcześniej zrzynał. Gdybyś Ci się coś rzuciło w oczy - daj znać. A Australijczy średnio mi się podobają. Pozdr., Maire 17:27, 23 wrz 2006 (CEST)

Aha, kojarzę. Mini seria tych leksykonów była. Kilka państw też się w niej ukazało - Wielką Brytanię nawet gdzieś mam w domu. Pozdr., Maire 17:47, 23 wrz 2006 (CEST)

Pigułkaedytuj kod

O Jezu, Picusie zlituj się i nie usuwaj tego EK z artykułu, bo o ile mam pojęcie o medycynie, to tak potwornej potworności dawno nie widziałem. Albo zmień już na sdu, bo umrę (jasna cholera) na, herzszlag, abo obłęd.Montek 18:14, 23 wrz 2006 (CEST)

Zlituj się i daj tam wEdycji, bo wymioty mnie nachodzą. Mam nadzieję, że po drodze nie zdezerterujesz i nie zostawisz takiej postaci, bo jest obłednie niepreycyzyjna i głupia ( ten ipek zrobił jeszcze jeden art, szczęśliwie już weekowany, więc specjalista z niego jak z koziego tyłka, dom motylka) Montek 18:19, 23 wrz 2006 (CEST) widzę, ze czytasz w moich myślach! Rewelacja. Gwoli ścisłości art o miesiączce Miesiączki nadal istnieje! Ech. Montek 18:22, 23 wrz 2006 (CEST)

Zorza polarnaedytuj kod

Czemu Twoim zdaniem krótkie wyjaśnienie co to jest jonosfera to głupi dopisek? Może niezgrabnie wytłumaczone, ale uważam, że chociaż w osobnym haśle można doczytać, to jednak warto czasem zamieścić pewne ogólne, krótkie informacje, żeby nie zrażać zbytnią "naukowością" artykułu. kauczuk 20:32, 23 wrz 2006 (CEST)

No tak, w porządku :) Obawiałem się, że to z powodu niewiedzy albo "innej wiedzy". Pozdrawiam kauczuk 20:41, 23 wrz 2006 (CEST)

śmierćedytuj kod

Ad. "Linki zewnętrzne - -niedorzeczny link zewn"

Tytułem wyjaśnienia. Ja tylko przeniosłem go z "Zobacz też" do "Linki zewnętrzne". Nie sprawdzałem zawartości strony. Link dołożył ktoś wcześniej.

Pozdro,--rozek19 01:10, 24 wrz 2006 (CEST)

Prawnuki Leszczyńskiegoedytuj kod

Dzięki. Jednak nawet oni są encyklopedyczni nie dla samego pokrewieństwa. A ja nadal nie rozumiem, dlaczego Maria Władimirowna Romanowa jest ency, skoro dynastia zakończyła karierę 36 lat przed jej narodzinami (czy kiedykolwiek wygasa taka genetyczna encyklopedyczność?), a jeszcze bardziej nie rozumiem, dlaczego niehołubienie pani Marii zostało określone jako ośmieszanie się. Masz jakiś pomysł? BadRobot 07:49, 27 wrz 2006 (CEST)

Wikipedia:Poczekalniaedytuj kod

Bardzo proszę, ale dlaczego od razu kąśliwy? Semper malus 00:19, 28 wrz 2006 (CEST)

  • aha , a już myślałem że ja znów coś zawinąłem ;) Raczej Alternatywy: moment kiedy operowa śpiewaczka robi sobie próbę, ale jej hałasy przeszkadzają i wysyła swego męża do Anioła by cosik z tym zrobił, Abioł mówi męzowi o pisarzu Sofronowie , o tym jak on pisał i nie przeszkadzał mu podczas pracy bodajże łomot kuźni. Jakoś tak. Pozdrawiam Semper malus 00:30, 28 wrz 2006 (CEST)

Wandaledytuj kod

Done. Pozdrawiam serdecznie Joy

Pomyłkaedytuj kod

Przepraszam za pomyłkę - myślałem że zgłosiłeś Zmienników ;). Tak - czasami jestem nieprzytomny Pozdrawiam Migatu 09:14, 28 wrz 2006 (CEST)

Datowanieedytuj kod

chyba wg kalendarza gregoriańskiego, ale też nie jestem pewien. Trzeba by zajrzeć do I tomu, chyba tam są zasady edycji - ja już nie zdążę, jutro lecę do W. Pozdr--Alexvonf 11:30, 30 wrz 2006 (CEST)

http://www.sejm.gov.pl/edytuj kod

Nie mogę się doszukać, w którym miejscu jest baza danych posłów? Pozdrawiam, Roo72 Dyskusja 13:03, 30 wrz 2006 (CEST)

OK, znalazłem sorry za zamieszanie. Roo72 Dyskusja 13:06, 30 wrz 2006 (CEST)

Synagoga Nożyckaedytuj kod

Też nie wiem co to jest. Ktoś musiał zmienić i podlinkować, bo w mojej wersji była Synagoga Nożyków. --Hiuppo 17:14, 1 paź 2006 (CEST)

  • BTW nazwa Synagoga Nożycka też jest stosowana. Linka dodał Slav --Hiuppo 17:17, 1 paź 2006 (CEST)

Niejaki Piotr Blass i kilka innych sprawedytuj kod

Przyznam, że nie przyjrzałam się dokładnie 1600 guglowym wynikom dotyczącym tego pana, przy bliższym oglądzie nie są wiele warte i w bardzo niewielkim stopniu wskazują na jego encyklopedyczność. Moje zastrzeżenie powinno zatem dotyczyć nie tylko formy, ale i treści. Ale przy okazji, jako absolwentkę Gottwalda (matura 1987) zainteresowała mnie Twoja wypowiedź. Czyżbym miała przyjemność z kolegą z tej samej (albo prawie tej samej) szkoły?

Pozwolę też sobie spytać Cię o radę. Z powodu zgłoszonego błędu zedytowałam hasło Duma i uprzedzenie, poprawiając opis fabuły na zgodny z książką. Ale mam pewne wątpliwości co do sensu zamieszczania aż tak rozbudowanego wyjaśnienia akcji. Osobiście widziałabym tu raczej wyjaśnienie, dlaczego ta powieść jest tak wyjątkowa i wciąż popularna. Jednak jestem bardzo początkującą wikipedyską (jeszcze w zasadzie niemogącą nosić tego dumnego miana) i nie wiem, czy skrócenie tego tekstu nie będzie źle odebrane, jako niszczenie czyjegoś wysiłku.

Pozdrawiam. Gytha 22:04, 2 paź 2006 (CEST)

Sprawy Blass ciąg dalszy [1] - tym razem Józef Blass, brat Piotra. Tyż jakiś dziwny życiorys... Gytha 14:13, 6 paź 2006 (CEST)

Staszicedytuj kod

wcale tak mało nas nie jest :) ja już absolwent tegoroczny

Esteraedytuj kod

Ciekawe dlaczego Pan uważa że E. nie mogła być jednocześnie córką faraona i jedną z żon króla Salomona Piotr Kot

Fantastyka-Przygodaedytuj kod

Jeżeli jednak nie edytujesz to uczciwie ściagnij ten szablon ;) Przykuta 12:51, 4 paź 2006 (CEST)

Adam Jerzy Czartoryskiedytuj kod

Przecież nikt o zdrowych zmysłach publicznie nie powiedział w oczy Izabeli, na zebraniu w salonie Czartoryskiego, że Adaś jest nieślubnym dzieckiem Repnina. Ale cały świat śmietanki towarzyskiej o tym wiedział. To tak zwany argument ex silentio: wystarczy porównać konterfekty

i 

księżniczka Tamara Mathiasrex 23:09, 6 paź 2006 (CEST)

et voilà ! PSB: Ubiegał się też o jej względy ambasador rosyjski w Warszawie, ks. Mikołaj Repnin, który nawiązawszy zażyłe kontakty z księstwem generałostwem... Zakochanyn po uszy ambasador służył pomocą księstwu i nawet po opuszczeniu polskiej placówki nie zerwał z nimi kontaktu.

Mathiasrex 23:46, 10 paź 2006 (CEST)

Nigdy nie powoływałem się na Łysiaka. W ogóle nie jestem autorem tego hasła (zresztą wymagającego przynajmniej trzykrotnego powiększenia). W ogóle historiografia i eseistyka historyczna pełna jest odniesień do ojcostwa Repnina. W tej chwili nie mogę służyć cytatem , ale są wzmianki w dziełach Jerzego Łojka, Marka Ruszczyca. Polecam lekturę Rządy Repnina na Litwie-tam jasno jest napisane dlaczego Repnin protegował CZartoryskiego. Mathiasrex 23:58, 10 paź 2006 (CEST)

Przypisu nie wstawiałem od razu, dopiero gdy zaistniała potrzeba poparcia tej tezy. W tej chwili nie mam dostępu do kilu pozycji bibliograficznych, w których było to napisane, a uważam, że biogram w PSB może stanowić "mocną poszlakę". I to mi przyświecało, gdy wstawiałem ten przypis. W procesie sądowym (ustalanie ojcostwa) może to być dowód implicite. Najlepiej, to należało by zrobić test DNA księżniczce Tamarze i któremuś z potomków Repnina - i wszystko by było jasne. Mathiasrex 00:09, 11 paź 2006 (CEST)

grafikiedytuj kod

Co było do skacowania, to skasowałem (jeżeli sie nie machnąłem), natomiast co ja mam zrobić z resztą? Znaczy się jeżeli chcesz ładować te skany, to generalnie pojedyncze sztuki na pewno możesz, natomiast czy całą kolekcja nie podlega PA związanym z kompletowaniem bazy danych, to nie wiem...

Pozdrawiam --WarX <talk> 22:38, 8 paź 2006 (CEST)

Kościół św. Aleksandra w Warszawieedytuj kod

Nie wiem o co ci chodzi, sprecyzuj. --Hiuppo 22:45, 9 paź 2006 (CEST)

Paniał. :) Nie ruszałem tekstu merytorycznie bo na razie to kleska ;) --Hiuppo 22:55, 9 paź 2006 (CEST)

Picus viridis: daję wEdycji, żeby ktoś nie dał na SDUedytuj kod

Nowela kwietniowa - nie ruszana od 9 czerwca, kiedy to wstawiłeś szablon {{wEdycji}}. Fantastyka-Przygoda nie ruszana od 23 lipca. Powód, dla którego wstawiłeś szablon {{wEdycji}} jest oględnie mówiąc druzgoczący. Zrobisz po sobie porządek sam? BadRobot 11:41, 10 paź 2006 (CEST)

  • Przypominam się. Ta sprawa nadal spędza mi sen z powiek. BadRobot 21:45, 14 paź 2006 (CEST)

pytanieedytuj kod

Przepraszam bardzo, czy nie wie Pan może jak wstawic na dana strone infomracje,ze nad nia pracuje, i zeby jej za bardzo nie modyfikowac, bez inforomowania? Dziekuje bardzo i czekam na odpowiedz.
pozdrawiam
Admirał Bum 01:56, 11 paź 2006 (CEST)

Adam Jerzyedytuj kod

wedlug wiadomosci od rodziny R.- bedzie Pan wiedzial o kogo chodzi- byl on potomkiem Repnina.. To tzw tajemnica poliszynela- wiedziano o tym, ale sie nie mowilo. jest ksi ążka Jadwigi Dackiewicz "Paryż zdradzony, czyli Izabela Czartoryska", (1968) gdzie autorka bez ogródek wywodzi synów Izabeli Adama J.od Repnina i Konstantego od markiza de Lauzun. Tytuły szlacheckie to marny artykuł. Nowotko i Mościcka jak najbardziej leżą na Powązkach w Alei Zasłużonych, bylem nam w ost.niedzielę. Pozdr--Alexvonf 14:07, 25 paź 2006 (CEST)

Biurokracjaedytuj kod

Wystarczy sam tekst, bez historii? Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:24, 14 paź 2006 (CEST)

Manuskrypt Voynichaedytuj kod

Niestety nic mi na ten temat nie wiadomo, szkoda bo temat ciekawy i wart tłumaczenia. Illmarinen 01:06, 15 paź 2006 (CEST)

W takim razie życzę powodzenia i miłej pracy, jakby coś, to w miarę możliwości i czasu, służę pomocą. Illmarinen 01:13, 15 paź 2006 (CEST)

Wikipedia:SDU/Towarzystwo Przyjaciół Nauk Społecznychedytuj kod

Jeśli masz chwilę, rzuć jeszcze raz okiem na to SdU - robi się awantura polityczna, aegis się pyta o źródła, itp... jeśli oni są ency, czego nie wykluczam, to wypadałoby rzucić jakąś zasługę albo źródło i skończyć SDU możliwie szybko ;) -- (lcamtuf) 15:36, 15 paź 2006 (CEST)

Końskie jabłkaedytuj kod

Serdecznie dziękuję za (prawie) dedykację! Wzruszonym... ;-)
Pozdro, Bansp 13:27, 16 paź 2006 (CEST)

Anna Iwanownaedytuj kod

Czy daty urodzin i śmierci są napewno w/g kalendarza juliańskiego? Sprawdziłem większość wikipedii, gugla i powtarzają się daty podane u nas, bez informacji o kalendarzu. Jedynie w rosyjskiej są daty wcześniejsze, co właśnie wskazywałoby na użycie tego kalendarza. Nie znam się na tym, dlatego pytam. Bo chyba wtedy powinno użyć się gregoriańskich dat i mój revert był błędny. Grotesque 13:16, 17 paź 2006 (CEST)

No właśnie m.in. na enwiki daty są podane tak jakby były w/g kaledarza normalnego, czyli gregoriańskiego i zgadzają się z naszymi. I jeśli tak jest to Twój odnośnik jest nieprawidłowy. Grotesque 13:36, 17 paź 2006 (CEST)

Wyszkow - prosze o pomocedytuj kod

Prosze o pomoc bo w art o wyszkowie ktos piszacy spod ip co chwile wyrzuca linki ktore nikomu tam nie przeszkadzaly a ja nie chce co chwile po nim to zmieniac czy Ty jako administrator moglbys cos poradzic na zachowanie tej osoby? Yarek shalom 00:48, 18 paź 2006 (CEST)yarek shalom

SDU Dorosłyedytuj kod

Witaj, w związku z twoim głosem w SDU/Dorosły informuję cię o mojej poprawie tego artykułu i proszę o weryfikację twojego głosu (choć chyba przed zakończeniem SDU nie zdążysz ;) ) -- Kacper Kangel Aniołek Dyskutuj śmiało! 00:32, 19 paź 2006 (CEST)

Prokurator generalnyedytuj kod

Nie psuję kateorii, tylko przenoszę do nazwy poprawnej ortograficznie. Polecam tego linka. Beno @ 00:45, 21 paź 2006 (CEST)

Widocznie ciągnę coś z kesza, bo nie widzę. Które to? Beno @ 00:48, 21 paź 2006 (CEST)

Re: robotedytuj kod

dodane. -- (lcamtuf)° 14:21, 23 paź 2006 (CEST)

Polski Słownik Biograficznyedytuj kod

daty pewnie należy czytać w zależności kiedy i gdzie je zapisano, czy chodzi Ci o jakieś konkretne daty? ze "Słownika Biograficznego"? ?? pozdro--steifer 00:30, 24 paź 2006 (CEST)

Chyba nie jestem specjalistą od chronologii historycznej. Ale jakoś nie widze nic dziwnego w datowaniu życiorysu kogoś kto żył w XIXwiecznej Rosji według kalendarza juliańskiego. Liczenie w "starym stylu" przetrwało wśród starszych ludzi, zwłaszcza na wsiach jeszcze do II wojny. pozdrawiam--steifer 03:01, 24 paź 2006 (CEST)

Australonezjaedytuj kod

to znaczy moglbym jeszcze doprecyzowac ten artykul ale troszka malo czasu mam dodoam to nastepnym razem. Australonezja to jakby wspolny zbior ziem bedacy wynikiem nalozenia na siebie Austronezji i Azji pd wsc. wscodnia granicą Australonezki jest zacodnia granica trancOceanii. A transOceania to Molukki i Nowa Gwinea z Australią. Niby powinna wcodzic goegraficzne w sklad Austronezji jednak dlatego ze byla zamieszkała na poczatku przez starsze ludy papuaskie jest czyms innym. Przemysl to sobie. --FORTUNAT 21:27, 26 paź 2006 (CEST)FORTUNAT

inny premieredytuj kod

hi, jak cie sie podoba ten kwiatek? byl od prawie dwóch miesiecy w arcie - fajnie byloby przejrzec pozostalych premierów (tych prawdziwych;-)), pozdr. New European 14:40, 27 paź 2006 (CEST)

Kaliningradedytuj kod

ok, racja, pospieszyłem się j_a1 16:33, 27 paź 2006 (CEST)

Michał Zaleskiedytuj kod

Hej. Wstawiłam na Commons tag o braku licencji, myślałam, że do czasu wyjaśnienia (usunięcia) może zostać, ale skoro podajesz tak konkretne źródło (nie ma wątpliwości, że to to samo zdjęcie), to usunęłam z artykułu. BTW, myślałam o tym już jakiś czas temu, ale akurat jest okazja: czy nie sądzisz, że najwyższy czas pozwolić sobie przyznać uprawnienia administratorskie? Co powiedziałbyś na zgłoszenie Twojej kandydatury? Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 10:58, 28 paź 2006 (CEST)

Re: Dzięcioł zielonyedytuj kod

Panie, a choćby po to, żebyś mógł sam odtwarzać sobie usunięte artykuły, a nie zawracać głowy innym ;-)) O innych, czasem przydatnych guzikach, nie mówię, bo przecież wszystko to wiesz. Są to oczywiście dodatkowe obowiązki, ale są przecież admini, którzy nadal dłubią sobie w ulubionym kawałku drzewa, a tylko od czasu do czasu blokną kogoś kto im wpadnie w ręce podczas miłego edytowania. A szablony (domyślam się że chodzi Ci o testy)... cóż, ja do tej pory korzystam z linku z szablonami, żeby zerknąć, jaki będzie odpowiedni do danej sytuacji. Tak więc nie marudź, tylko przemyśl to jeszcze. Czy mogę ponowić tę propozycję pod koniec roku? Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 11:45, 28 paź 2006 (CEST)

Rozumiem, myślę jednak, że Twoja działalność jest mniej kontrowersyjna niż ówczesna działalność OldEnta (bo teraz jakoś przycichł). A Twój wkład z każdym tygodniem robi większe wrażenie. Myślę, że w tej sytuacji kaczki zostaną Ci wybaczone. Pogadamy o tym za dwa miesiące OK? Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 12:01, 28 paź 2006 (CEST) No dobra, postaram się wstrzelić w jakąś przerwę ;-)) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 12:07, 28 paź 2006 (CEST)

Wiewióredytuj kod

Ja nazwę zaczerpnąłem z podręcznika do interny z pierwszej dekady XX wieku. Niestety pożyczony i nie pamiętam Autora, wiem tylko, że wydał to UJ :) Radomil dyskusja 15:29, 28 paź 2006 (CEST)

Tu mam: Dekret z 1946: Art I pkt. 2 (pierwszy z listy) ;) Radomil dyskusja 15:32, 28 paź 2006 (CEST)

Pierwszy mikroskop nadajacy się do obserwacji mikrobiologicznych to Antonie van Leeuwenhoek (1632–1723), zaś dwoinkę rzeżączki odkrył w 1879 Albert Neisser, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. Radomil dyskusja 20:22, 28 paź 2006 (CEST)

Zgryz (program radiowy)edytuj kod

Czy Rodzina Poszepszyńskich przypadkiem nie leciała w Zgryzie? Picus viridis RSVP? 13:36, 28 paź 2006 (CEST)

Tak, wedlug komentarza w niedawnym wydaniu Poszepszynskich na 3 plytach CD. Jak zaczynalem artykul rozgladalem sie tylko po internecie (Zgryzu na plycie chyba jeszcze nie ma), a tam obydwie nazwy byly zawsze podane jako dwa rownowazne programy. Sam nigdy nie mialem okazji wysluchac nawet jednego "Zgryzu". Adam Mirowski 18:09, 28 paź 2006 (CEST)

Kategoria:Samobójcyedytuj kod

Proszę o ustosunkowanie się do wypowiedzi w dyskusji. Superborsuk Ω 14:27, 29 paź 2006 (CET)

A, moze masz nawet racje pozdrawiam Wikipedysta:Rewizor

WP:SDUedytuj kod

No dobra... to ja już zgłupiałem kompletnie... Rozważam zmianę głosu w sdu Koła poselskiego - ale nie bardzo rozumiem że skoro jak napisałeś "Poza tym wpływ kół na prace Sejmu (choćby w związku z brakiem przedstawiciela w Konwencie) jest znikomy." - to czy mamy opisywać wszystkie Koła zarówno znaczące jak i nie? Bo to jedno się jakoś nie wyróżnia za bardzo... Możesz w miarę przystępnie wyjaśnić co i jak i dlaczego? Z góry dzięki :) Migatu 17:37, 4 lis 2006 (CET)

WP:SDUedytuj kod

No ok. Ale nadal nie rozumiem że skoro są "not notable" ;) to powinien być o nich artykuł... Migatu 20:03, 4 lis 2006 (CET)

Pół-prywatnieedytuj kod

We Francji. Adam Mirowski 20:55, 4 lis 2006 (CET)

No ustawiłem. Adam Mirowski 06:30, 6 lis 2006 (CET) Ok. Co do Poszepszynskich, to plyty juz mam od dawna (wlasnie dlatego moglem sprawdzic te kwestie Zgryzu tydzien temu). Wczesniej byly tez 2 kasety. Pa! Adam Mirowski 20:27, 6 lis 2006 (CET)

Biedronkiedytuj kod

Witaj. Prośba o wiekszą czujność przy weryfikacji biedronek. Czasem zdarza się że robot cofnie tylko ostatni wandalizm, zawsze trzeba to sprawdzić. W jednym przypadku zauważyłam natomiast, że usunąłeś biedronki, a nie usunąłeś wandalizmu, który pojawił się już po edycji robota. Widzę, że wandal działał dokładnie w tym samym momencie co Ty [2], może nawet nie było konfliktu edycji (mechanizm czasem nawala), ale przy tego typu sprawach trzeba chyba być jeszcze bardziej czujnym, zerknąć w historię już po edycji, bo w przeciwnym wypadku Twoja edycja uwiarygadnia to, co było przed nią i wydaje się że wszystko jest OK, a nie jest. Ja zauważyłam to dopiero po głębszej analizie. Tak więc żaden to przytyk, tylko... sam rozumiesz. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:07, 6 lis 2006 (CET)

Wikipedia:SDU/Eteroidedytuj kod

Rychnowski powraca z zaświatów - rzucisz okiem? Właściwie zakładam, że będzie SDU+, ale mam nadzieję, że zostanie z tego tylko weryfikowalny stub, pamiętam że przy Rychnowskim chciało Ci się tu i tam pogrzebać :-) -- (lcamtuf)° 19:01, 11 lis 2006 (CET)

Mignattaedytuj kod

Czy mogę prosić o uściślenie?. Topory 19:21, 11 lis 2006 (CET)

Amfiktionia Delfickaedytuj kod

Co jest złego w "języku dyskursu" w tym arcie? IMO jest całkiem zwyczajny, gdybym wiedział coś więcej... Pozdr., Laforgue (zieew) 04:49, 12 lis 2006 (CET)

Kochanka Stalina, siostra Piłsudskiegoedytuj kod

Wikipedia:SDU/Maria Juchniewiczowa - zerkniesz? -- (lcamtuf)° 11:40, 15 lis 2006 (CET)

Obiecany cytat: "Maria z Piłsudskich Juchniewiczowa(1873-1921) - siostra "Pierwszego Marszałka Polski" Józefa Piłsudskiego". Na jej temat zachowało się niewiele informacji. Miała czworo dzieci ale zmarły one bezpotomnie. Leczyła się w klinice Kobierzyńskiej, została pochowana, na cmentarzu przyszpitalnym tej kliniki , przy ul. Czerwone Maki. Została zapomniana, ale pamięc o niej odnowił dyrektor Szkoły Społecznej nr1 im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, Jerzy Giza, który dowiedział się, o jej grobowcu w latach 80 od byłych członków legionów polskich. Grób został odnowiony dzięki środkom zebranym przez szkołę." Pozdr. :) Maire 18:17, 17 lis 2006 (CET)

Manuskrypt Voynichaedytuj kod

Będę bardzo wdzięczny, bo ja jakoś nie bardzo wiem co z tym zrobić. Niby materiałów jest mnóstwo, niby wystarczyłoby przetłumaczyć z en-wiki, ale cały czas cuchnie mi to NPOV i Łysiakiem, tym bardziej, że kojarzy mi się z wyspą dębów. Pozdrawiam Belissarius 21:22, 20 lis 2006 (CET)

Nie, nie, to rzeczywiście nie jest hoax, ale jakoś mi nieporęcznie o tym pisać. Jak chcesz pociągnij to dalej - na pewno należy rozbudować omówienie rozdziałów jak i wątki dot. osób wmieszanych w całą sprawę. Pozdrawiam i życzę powodzenia Belissarius 21:39, 20 lis 2006 (CET)

Upadek Konstantynopolaedytuj kod

Bardzo chętnie rzucę okiem. Szczerze mówiąc o tej historii z Mikołajem nigdy nie słyszałem, ale mam u siebie jego monografię, więc zajrzę czy jest tam coś o tym. Na razie gratuluję samego doboru tematu - niewątpliwie bardzo smakowity kąsek! Pozdrawiam serdecznie Belissarius 00:43, 21 lis 2006 (CET)

Re: genealogieedytuj kod

Post Twojego kolegi ;-) -- (lcamtuf)° 01:21, 22 lis 2006 (CET)

Zgłoś błądedytuj kod

To i to nie jest w porządku. Jeśli cię te zgłoszenia drażnią, to tam nie zaglądaj. Julo 17:23, 23 lis 2006 (CET)

Eugenia (cesarzowa francuska)edytuj kod

Wiadomości o intymnej wymianie informacji między Eugenią a Wiktorią pochodzą z książki biografa Eugenii Octave d'Aubry. Miło. że zgłasza pan artykuł na medal, ale ja medali nie chcę. Lucjan Bonaparte - nareszcie skończony w czasie Pana urlopu z Wikipedii- jest też o niebo lepszy i obszerniejszy niż te w innych językach, ale medali mu nie trzeba.Pozdr--Alexvonf 17:56, 26 lis 2006 (CET)


Już w pierwszym miesiącu mej "kariery" w wiki.de, chyba 4 lata temu, chciano przedstawić mój artykuł de:Geschichte der Stadt Kalisch do medalu, ostrzegając jednocześnie, że wywoła to niezliczone ingerencje "poprawiaczy". To samo może się stać w przypadku Eugenii, uczniowie licealni i studenci I roku będą mieli "poglądy". w Niemczech jest jeszcze gorzej, Niemcy są z samej swej natury besserwisserami. Niech Pan tego nie robi. A propos Jagiełły, artykuł w en. jest rzeczywiście lepszy i obszerniejszy od polskiego. Pozdr.--Alexvonf 11:22, 28 lis 2006 (CET)

Herladyka, szlachta polska itpedytuj kod

Dear friend

It seems to be a legal problem with my name in Poland. So I decided to change it by a nickname. I hope to have some time to do this. I will do it as soon as I choose one.

I am sorry to write you in English.

Best Regards. --Gustavo Szwedowski de Korwin 07:31, 27 lis 2006 (CET)

  • Dear Picus viridis:

I am very sorry to write you in English, but my Polish is very poor, really very poor. So poor that yesterday night I misunderstood your message. I believed the problem was with my user name. I am sorry.

Just today I got the proper translation of your message. I got an English translation of the Polish Constitution of 1921 also. The article Nº 96 is quite clear. Nevertheless, Szimon Konarski in his French book "Armorial de la noblesse polonaise titrée" supports the titles and coats of arms continued to be used in privates documents as personal cards and so on. Even more, after 1935, its use could return even in official documents, he says. Of course, there was just "titres de courtoisie" since any kind of privileges or something like that, remained removed.

Yesterday night (we have four or fife hours of difference) I was very concerned my user page could be blocked. Any way I will have special attention on this issue from now on.

I believe Kowalmistrz made me just a joke, since his own user page links to a fictional "Duchy of Sarmatia"... [3]

Thank you by your support and excuse my misunderstood. By the way, is really possible I decide to change my user name (as you did from Kaszkawal to Picus viridis) in order to prevent futures problems. No doubt, I shall to improve my Polish as soon as possible.

Best regards, my friend.

--Gustavo Szwedowski de Korwin 07:52, 28 lis 2006 (CET)

    • Dear Picus viridis:

I ought to excuse me again, since I realised you was not Wikipendysta:Kaszkawal. I am sorry, as you can see I really need to improve my Polish.

Best Regards. --Gustavo Szwedowski de Korwin 12:54, 29 lis 2006 (CET)

Edward Habichedytuj kod

Czołem. Zbieżność imion, niemniej mam obiekcje co do miejsca urodzenia Edwarda. --Hiuppo 10:16, 27 lis 2006 (CET) BTW mam coś ciekawego o Edwardzie Habichu: [4] -> Opis Glanowa. --Hiuppo 10:22, 27 lis 2006 (CET)

Po namyśle usunę te dopiski o synostwie/ojcostwie. Dzięki za wyłapanie. Przy okazji wygrzebałem, że był on kostruktorem nadwozia Syrenki, ale nigdzie na papierze tego nie mam. --Hiuppo 10:28, 27 lis 2006 (CET) Obawiam się że brat Gustaw Habich to jeszcze nie wszystko - Habichów jest trochę na tym świecie. --Hiuppo 13:25, 27 lis 2006 (CET) Nie czuję się specem od drzewa genealogicznego Habichów. Niemniej parę osób coś tam dokonało. --Hiuppo 08:43, 30 lis 2006 (CET)

Problem z zaladowaniemedytuj kod

Otóż, mam problem z artykułem. 6 dni temu napisalam: Jan Chrzciciel (obraz Leonarda da Vinci). W google wyskakuje, ale na wikipedii po wpisaniu Jan Chrzciciel nie ma go na liście, a w wikipedii jest podane, że artykuł ładuje się 40 godz. Czy zrobiłam coś nie tak jak trzeba?Czarnoglowa 19:38, 28 lis 2006 (CET)

Kategoria:Pojemnikiedytuj kod

Bardzo fajny pomysł, tylko mam pyt: gdzie powinna zostać umieszczona kategoria pojemniki, tzn.czego podkategorią powinna być?A może może fruwać luzem, nieskategoryzowana??
Czekający na radę
Admirał Bum 01:47, 30 lis 2006 (CET) Napisałem już na stronie zgłoszeń, ale powtórzę. Zrób kategorię "pojemniki". Picus viridis RSVP? 21:37, 29 lis 2006 (CET)

Faux Pas? Nie, raczej nie. Jednakowoż zwrot :mlodzieńcze stosuje sie zazwyczaj wobec osób młodych, a co za tym idzie niedoświadczonych. Chyba rozumiesz, że PRAWDZIWY ADMIRAŁ nie może pozwalać na to aby Picus viridis, ex definitio związany z lądem, zarzucał wilkowi morskiemu ( to ja!) brak doswiadczenia. Jednak wspaniałomyślnie wybaczam ci ten niefortunny zwrot ;-) Wróce teraz jednak do tematu głównego: Czy uważasz,że słusznym było uczynienie kategorii:pojemniki podkategorią kategorii:życie codzienne?A jeżeli nie, to czy masz może pomysł na to do jakiej kategoii wstawić pojemniki? Czekając niecierpliwie na odpowiedź pozdrawiam Admirał Bum 01:58, 1 gru 2006 (CET) ps.Wydawało mi sie,że nikt poza samymi zainteresowanymi nie zauważył tej wojny edycyjnej

Likurgedytuj kod

Witam! Trochę poprawiłem "Likurga". Czy szablon "Dopracować" jest jeszcze potrzebny?--Aha0 14:33, 30 lis 2006 (CET)

Głowa Oleksego to słońceedytuj kod

Czemu piszecie że to jakiś wandalizm? Ja nie obrażam Oleksego tylko piszę jak wygląda jego głowa. Po prostu przypomina słońce. To jest pozytywne określenie, słońce to przecież obiekt kultu dawnych ludów i symbol potęgi, władzy. Proszę o przywrócenie mojego wpisu do artykułu o Oleksym. Jeśli już nie chcecie żeby było na początku, to chociaż gdzieś w ciekawostkach czy informacjach dodatkowych. To co piszę to prawda i opinia wielu ludzi, więc nie macie prawa tego nie zamieszczać! Proszę o odpowiedź.

Poprawka..edytuj kod

Dzięki wielkie, tłumaczyłem z de wiki i nie znałem poprawnego imienia tej zawodniczki ;) Pzdr, -- odder 19:03, 30 lis 2006 (CET)

Młodzieniec ;-)edytuj kod

Chodzi mi raczej o płeć, a nie wiek Admirała - tak dogłębna znajomość Dumy i uprzedzenia jest zastanawiająca. Pozdrawiam. Gytha 01:53, 1 gru 2006 (CET)

Detektywie Gytha! Przywołuję waćpannę do porządku! To jest jawna dyskryminacja! Jak zwykle, zamiast pilnować bezpieczeństwa, tropić niebezpiecznych wandali, prześladuje sie Bogu ducha winnych obywateli!! Ja napiszę skargę do Pani przełożonych! Nieposiadający sie z oburzenia Admirał Bum 02:06, 1 gru 2006 (CET)

Toteż ja się tego nie wstydzę, zwłaszcza,że książka ta jest naprawdę dobra. Admirał Bum 16:49, 1 gru 2006 (CET)

Też czytałam :D. Lewą rękę ciemności osobiście uważam za pozycję znakomitą, nie tylko w fantastyce. No ale dobra, do roboty ;-). PS. Właśnie Ci pisałam odpowiedź, a na IRC może, tylko muszę technikalia opanować (jakoś mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło korzystać). Gytha 21:37, 1 gru 2006 (CET)

nowe władzeedytuj kod

Po przeprowadzeniu weryfikacji jednak jeszcze dopisałem kilka linijek do bota i puściłem go od nowa na tych danych; w rezultacie zbiłem liczbę gmin, które trzeba uzupełnić ręcznie do ok 40: Gmina Gilowice, Gmina Dobra, Gmina_Białobrzegi, Gmina_Baranów, Gmina Bobrowo, Gmina Dąbie, Gmina Sieroszewice, Gmina Rybno, Gmina Mircze, Gmina Nędza, Gmina Dębno, Gmina Wilków, Gmina Pawłosiów, Gmina Korytnica, Gmina Konopnica, Gmina Gaworzyce, Gmina Maszewo, Gmina Ozimek, Gmina Osiek, Gmina Kosakowo, Gmina Wejherowo, Gmina Mycielin, Gmina Wiązownica, Gmina Jordanów, Gmina_Sędziszów_Małopolski, Gmina_Tarnowo_Podgórne, Gmina_Żyraków, Gmina_Dąbrowa, Gmina_Tyszowce, Gmina_Piaski, Gmina Gorzyce, Gmina Gręboszów, Gmina_Dorohusk, Gmina_Tyrawa_Wołoska, Gmina_Mierzęcice, Gmina_Radymno, Gmina_Hanna, Gmina_Sochocin, Gmina_Lubawa, Gmina_Brześć_Kujawski, Gmina_Olszanka, Gmina Mstów, Gmina Dziwnów, Gmina Rajgród - to już łatwiej przełknąć, niż 2000. Pozdrawiam, tsca @ 02:20, 2 gru 2006 (CET)

Bitwa o Konwent Solidarnościedytuj kod

Ludzie opamiętajcie się. Jeżeli nie zadbamy o honor działaczy "Solidarności" i o pamięć o nich to zostanie nam gloryfikowanie obcych!!! Co Wam przeszkadza, że są ludzie tzw. I Solidarności, którzy np. corocznie organizują apolityczne spotkania dawnych bo z przed 26 lat uczestników tego Ruchu. Dzięki nim Wy możecie pisać sobie w Wikipedii. Za komuny najwyżej pozostało by Wam pisać w toaletach, lub na murach - ale ta druga opcja tyczy się osobników odważnych (!!!)

fosaedytuj kod

Dzięki za sygnał. Wyrzuciłem to drugie znaczenie, zrobiłem w fosie disambigR, stworzyłem nowe hasło Fosa (kryptonim) z szblonem {doWeryfikacji}. Nie wykluczam, że coś takiego było, ale mocno się obawiam tego, że źródło tej informacji jest niewystarczająco wiarygodne, szczególnie jeśli chodzi o rzeczywistą rolę tego szyfru (o ile był taki) i znaczenie faktu jego rzekomego złamania (o ile takie wydarzenie rzeczywiście nastąpiło). Julo 19:42, 3 gru 2006 (CET)

  • Tak jak napisałem w dyskusji do tego nowego hasła - nie chciałbym, żeby jedynym potwierdzeniem hasła o rzekomych sukcesach SW były źródła związane z SW, choć do nich rzeczywiście mógłbym dotrzeć bez większego trudu. Mam do nich jednak stosunek krytyczny. Trudniej ze źródłami ubeckimi - tych nie mam wcale. Julo 20:02, 3 gru 2006 (CET)

Upadek Konstantynopolaedytuj kod

Rzeczywiście są różnice w szczegółach, ale myślę że nie ma sensu tłumaczyć na raz z dwóch wersji. Lepiej skończyć ru, a potem uzupełnić szczegóły z en. Inaczej narażamy się na ryzyko przeniesenia błędu merytorycznego ze źródła. Zwłaszcza, że tłumacząc znalazłem już jeden. Dlatego konfrontuję na bieżąco efekty pracy z zasobami pl wiki. Myślę, że na tym etapie nie ma sensu sobie przysparzać dodatkowej roboty. Co do współpracy - masz ochotę przetłumaczyć jakiś konkretny fragment(akapit?). Współpracę widzę jako wzajemne kontrolowanie efektów tłumaczenia. --[[Wikipedysta:Ptasiek|Ptasiek [[Dyskusja_Wikipedysty:Ptasiek|Dyskutuj]]]] 20:53, 4 gru 2006 (CET)

Cenzura na wikipedii?edytuj kod

Dlaczego usunąłeś wpis o pochodzeniu SLD z PZPR w mojej edycji. Czy to jest niewygodny fakt dla ciebie?

Szablonyedytuj kod

[5], [6], [7] - coś wam dolega? -- (lcamtuf)° 07:19, 8 gru 2006 (CET)

Sergo Ordżonikidze i inneedytuj kod

Cześć, zauważyłem że chętnie używasz szablonu "w edycji", ale proszę byś stosował go zgodnie z przeznaczeniem, bo on oznacza: "właśnie nad tym pracuję, proszę nie edytować, bo będzie konflikt edycji", a nie oznacza rezerwacji tematu, wtedy lepiej po prostu wpisać w dyskusji hasła, że też jesteś zainteresowany jego rozwijaniem, ale nie zniechęcać do tego innych. Pzdr, Gdarin dyskusja 14:25, 8 gru 2006 (CET) Wejdż z łaski swojej do tej kategorii: [8] i zobacz ile innych artykułów też ma ten szablon wstawiony przez Ciebie... Najlepiej załóż sobie jakąś stronę w brudnopisie i tam wypisz te artykuły, które masz zamair w miarę możliwości kiedyś rozwinąć, a szablon zostaw jedynie tam, gdzie faktycznie teraz coś zmieniasz. Gdarin dyskusja 14:48, 8 gru 2006 (CET)

re: Dodek na froncieedytuj kod

Faktycznie, masz całkowitą rację. Już poprawiłam na polskie nazwy. Dzięki Zuska1 15:02, 9 gru 2006 (CET)

Samorząd zawodowyedytuj kod

Jaką dać to tego nadkategorię? Organizacja państwa? Picus viridis RSVP? 16:03, 9 gru 2006 (CET)

Myślę że na chwilę obecną tak. Zastanowię się jeszcze. OldEnt 18:45, 9 gru 2006 (CET)

SdUedytuj kod

Witaj! Zerknij jeszcze proszę tu i tu. Pozdrawiam Joy dyskusja 22:15, 10 gru 2006 (CET)

ZOMZ - zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania? joy

dzięki, znam ten sposób karania: żołnierze musieli się do mnie meldować co parę godzin jak byłem na służbie :) Joy dyskusja 19:41, 14 gru 2006 (CET)

Wybacz, ale uśmiałem się właśnie do łez... Przypomniało mi się jak byłem podczas praktyk na SCh pomocnikiem dowódcy plutonu SPR. na 30 bażantów 28 miało ZOMZa za opilstwo :] Joy dyskusja 19:47, 14 gru 2006 (CET)

Wiesz, powiem i Tobie. Luke92 pisze hasła, które dostaje ode mnie. Mieszka kawałek ode mnie i bywa ze 2-5 razy w tygodniu u mnie. Jest synem mojej znajomej. Zafascynowała go idea Wikipedii, ale nie wiedział co może w nią wnięść. Wnosi więc instrukcje wojskowe jawne wolne na mocy prawa polskigo od copyrighta. To, że coś w hasle jest nieaktulne jest dopracowania, a nie do usunięcia - przemyśl, bażancie Joy dyskusja 21:44, 14 gru 2006 (CET)

Garwolinedytuj kod

Prawdę mówiąc nie widzę tego łączenia, ale fakt że tekstu w zasadzie nie czytałem (oddzieliłem i sformatowałem tylko fragment o zabytkach). Gdyby nie brak trafień w Google, sam bym to zrevertował. W tym momencie pojawia się ogólne pytanie, a co z tekstem, który jest w historii strony? Jest ciągle dostępny ..., czy to nie łamie praw autorskich? Pzdr. sfu (re:) 23:27, 11 gru 2006 (CET)

Sergo Ordżonikidzeedytuj kod

Witaj. Na Commons jest jego zdjęcie tutaj Zdjęcie Smat 13:32, 14 gru 2006 (CET)

rediredytuj kod

witam. czy Teoś klincewicz nie powinien być wielką literą nazwany? Arek1979 19:56, 15 gru 2006 (CET).

dziękujęedytuj kod

Dziękuję za chęć pomocy. Po wielu próbach udało mi się przypomnieć! --Zbikob 17:28, 16 gru 2006 (CET)

Działania 1915-1916?edytuj kod

Wszedłem na stronę Gardomira i znalazłem ten wpis. To jakaś bzdura. Po pierwsze ten art mieści się dokładnie w Historia Polski (1914-1918), a po drugie zawiera parę nieprawd. Wywalić i tyle Belissarius 07:29, 17 gru 2006 (CET)

Działania wojenne...edytuj kod

Rzeczywiście artykuł zbędny. Usunąłem. Pozdrawiam, Gardomir riposta? 11:18, 17 gru 2006 (CET)

Upadek Konstantynopola - tłumaczenieedytuj kod

Cześć, właśnie skończyłem pierwszy etap tłumaczenia całego hasła. Mógłbyś zerknąć? Rzeczywiście wersje ang. i ros. różnią się znacznie. Zresztą samo hasło jest nierówne, ciekawostki wymieszane z faktami, no i zbyt dużo omówień nawet jak na język Puszkina.

--Ptasiek Dyskutuj 23:44, 17 gru 2006 (CET)

Runcimana też zarezerwowałem sobie w bibliotece, zajrzę tam jutro, może wrocił. Bez niego tłumaczenie nazw własnych raczej nie ruszy z miejsca. Trudniejsze słownictwo tłumaczyłem za pomocą Multitrana - ma podsłownik terminologii militarnej, zaś baszybozucy to ogryzek mego dziecięctwa, kiedy zaczytywałem się w zeszytowych wydaniach powieści podrózniczych Maya. --Ptasiek Dyskutuj 16:43, 18 gru 2006 (CET) Przejrzałem Runcimana - pojawiły się poważne problemy. Przetłumaczony tekst to zbitek zdań pochodzących z książki, do tego stopnia wierny pierwowzorowi, że obawiam się iż zachodzić może npa. Chyba trzeba będzie popracować więcej nad stylem, ale to już kwestia do ruszenia po świętach. Ps. Mam książkę w przekładzie Antoniego Dębickiego --Ptasiek Dyskutuj 20:04, 19 gru 2006 (CET) Istotnie, widzę że zainterweniowałeś. I medal się wrócił, choć teraz mam wątpliwości czy zasłużenie. Wszystkie te źródła podane w tekście można o kant...--Ptasiek Dyskutuj 20:10, 19 gru 2006 (CET) No tak, forma diariusza może zostać:) Mi też się podoba, bo w końcu rzecz jest o tragedii i upadku miasta, a nie o zmierzchu epoki. Niestety czeka nas więcej pracy niż się spodziewałem, a samo tłumaczenie raczej na pewno zmieni się w luźną interpretację, oczywiście podbudowaną źródłami. --Ptasiek Dyskutuj 20:18, 19 gru 2006 (CET) Ok. Też odpocznę trochę w końcu wiadomy czas się zbliża. Przez Runcimana już przebrnąłem, a teraz przeglądam Gibbona: [9] - tom 6. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! --Ptasiek Dyskutuj 21:49, 22 gru 2006 (CET) Hej. Przejrzałem dogłębnie enwiki i wprowadziłem trochę zmian. Myślę, że warto przetłumaczyć w całości ostatnią sekcję (Aftermatch). Pozostałby problem z tą nieszczęsną basztą, działem Urbana i stronicami źródeł, które raczej trzeba skasować. Z mojej strony to byłyby wszystkie uwagi. --Ptasiek Dyskutuj 19:31, 27 gru 2006 (CET)

Boleksyedytuj kod

Dostał testa od Maire bezpośrednio za to:

{{imiona}} '''Iwagor''' - jest to [[imię]] męskie o zmyślonym pochodzeniu, jest to połączenie dwuch rosyjskich imion [[Iwan]] i [[Igor]]. Imię Iwagor, dotychczas jeszcze nikt nie nosił. ==zobacz też== * [[Igowan]] [[Kategoria:Imiona]] 

I kilka ewidentnych wyglupow w podobnym stylu ("Dawid Kaszlikowski", "Drobnicze drzewoczynnościowe osadnienie w Odessie")... -- (lcamtuf)° 01:06, 18 gru 2006 (CET)

Napoleon Bonaparte - Ciekawostki(źródła)edytuj kod

Witaj, dlaczego ususąłeś źródła ciekawostek? Były jasno podane, można sprawdzić czy pochodzą z tąd skąd pisze, że pochodzą. Za pierwszą ręczę osobiście, sam ją dodałem(czytałem tą książkę która jest podana w źródle). Proszę, nie rób tego więcej, jeśli są podane źródła, to niewidzę sensu je usuwać i wstawiać zamiast nich info. żeby dodać źródło(czysty bezsens). Jest to tylko możliwe w chwili, kiedy sprawdziło się dane źródło i nie znalazło się wzmianki o cytowanym fragmencie(ale wtedy trzeba też usunąć ten fragment). Pozdrawiam, Sacud dyskusja► 20:16, 18 gru 2006 (CET)

To co podać? Książkę czytałem(tą o skandalach), i to była ciekawostka, więc dodałem. A to czy piszą tam prawdę, czy nie, to już ja nie wiem. Czytelnik chyba powinien wiedzieć skąd pochodzi informacja. A ciekawostka bez źródła wygląda jeszcze mniej wiarygodnie. Sacud dyskusja► 20:25, 18 gru 2006 (CET) Dobrze, zgadzam się z tobą, ale w takim wypadku trzeba postępować zgodnie z przyjątymi zasadami, czyli są dwa wyjścia:
  • zostawić ciekawostkę, ale napisać że informacja pochodzi z podejżanego źródła X i że inne źródła nie potwierdzają tej informacji.
  • usunąć daną ciekawostkę wraz ze źródłem
Którą wersję wybrać już pozostawiam Tobie, ufam, że dokonasz właściwego wyboru. Pozdrawiam, Sacud dyskusja► 20:43, 18 gru 2006 (CET)

Długość kreskiedytuj kod

Dotyczy np. tej edycji. Dobrze by było, gdybyś stosował półpauzę a nie pauzę, gdyż taki mamy tu na wiki zwyczaj. Beno @ 22:28, 18 gru 2006 (CET)

Ambystoma paskowanaedytuj kod

Masz ją już miesiąc w edycji :) Przykuta 11:22, 19 gru 2006 (CET)

Bonaparteedytuj kod

Projekt dziś zakończony z biogramem Jerzy (książę grecki). Trzeba jeszcze trochę rozszerzyć Józefa. Oczywiście Napoleon I wymaga wielkich poprawek, ale ja się tego nie podejmę. Temat zbyt obszerny. Pozdr--Alexvonf 16:04, 19 gru 2006 (CET)


Trzeba zablokować Napoleona.--Alexvonf 16:12, 19 gru 2006 (CET)

Ambystoma opacumedytuj kod

Ambystoma opacum Cześć, jeżeli dobrze zrozumiałem -> "naprawić to paskudztwo", znaczy wstawić tabelkę? :), jak coś tabelka już jest, trzym sie Tomasz Majtyka (dyskusja) 18:58, 19 gru 2006 (CET)

Napoleon Bonaparte - podejrzane źródła ciekawostekedytuj kod

Myślałem, że załatwisz sprawę z tymi ciekawostkami, tak, żeby było według zasad. Widzę, że jednak nie masz zamiaru tego robić, więc sam to poprawiłem. Proszę nie revertuj tej zmiany, ani nie usuwaj jej w żaden inny sposób. Wszystko zrobiłem według przyjętych przez społeczność wikipedystów zasad. Sacud dyskusja► 19:23, 19 gru 2006 (CET)

Edytując Wikipedję trzeba stosować się do pewnych zasad. Jeśli uważasz, że podane ciekawostki są mało wiarygodne i trudno będzie znaleźć wiarygodne źródło tych faktów, to nie będę miał nic przeciwko jeśli je usuniesz z artykułu. Nie mam zamiaru wprowadzać zamieszania i tworzyć konflikty. Sacud dyskusja► 20:05, 19 gru 2006 (CET)

Adiustacjaedytuj kod

Chyba mocno przegiąłęś z tym ginącym zawodem. Zdecydowanie mocno. Ja dostaję adnotacje od wszystkich moich klientów, nawet takich, co mają po dwadzieścia parę lat. Mam nawet okazję przyglądać się obecnie pracy nowopowstającego na rynku polskim niemieckiego wydanictwa, gdzie praktycznie muszę ich wszystkich uczyć, jak stawia się te wszystkie znaczki na wydrukach, które ode mnie dostają. I nie ma wręcz możliwości, by inaczej tę pracę wykonywać, jak za pomocą "otagowania" wydruku z drukarki. No bo niby jak? Co niby wg Ciebie zastąpiło adiustację? Z chęcią poznałbym inne - nowocześniejsze metody :-))). Beno @ 23:17, 19 gru 2006 (CET)

Proszę, bądź poważny. Mówimy o ginących zawodach, a to po pierwsze nie jest w ogóle zawód, tylko czynność w ramach zawodu korektora, a po drugie jest tych osób wciąż bardzo dużo i wcale ich nie ubywa. To, że mają coraz gorsze przygotowanie, nic tu nie znaczy. Może zrób kategorię "zawody z dużym odsetkiem nieprofesonalistów" :-))). Beno @ 23:33, 19 gru 2006 (CET)

Łowiectwoedytuj kod

Zgadzam się całkowicie, że wikipedia to nie książka kucharska, ale w szerokim pojęciu łowiectwa mieści się nie tylko polowanie, ale również etyka, tradycje i właśnie kuchnia myśliwska. A podane przeze mnie przepisy stanowią cząstkę kultury polskiej w zakresie kuchni staropolskiej. Jeżeli nie jadłeś(aś) żadnego dania myśliwskiego, albo dziczyzny, to żałuj! pozdrawiam Emlok @ 19:44, 21 gru 2006 (CET)

Popęd społecznyedytuj kod

OK. Muszę bliżej się przyjrzeć, ale mam tylko Szackiego, gdzie to pojęcie występuje właśnie przy Grocjuszu i stoicyzmie. Dodam bibliografię. Przykuta 22:01, 22 gru 2006 (CET)

Eugeniaedytuj kod

żałobę nosiła do końca życia. Taki zwyczaj był też w Polsce w XIX wieku - na wsi i wśród mieszczaństwa.Pozdr--Alexvonf 10:40, 23 gru 2006 (CET)

Czarnogłowaedytuj kod

Dzięciołku, dlaczego skreśliłeś głos Czarnogłowej na SDU, przecież to nie PUA, a ona ma kilkaset edycji, w każdym razie dużu więcej niż 100? Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:53, 23 gru 2006 (CET)

Cóż teraz dopiero zauważyłam, że w tym przypadku chodziło o staż, a nie o wkład. Teraz widzę, że to głosowanie jest znacznie starsze niż obecne PUA, gdzie akurat chodziło tylko o ilość edycji. Mea culpa. Głosowanie już zdjęte, ale chyba skreślę ten jej głos, żeby było zgodnie z prawdą. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 00:39, 24 gru 2006 (CET)

Wesołych Świąt!edytuj kod

Pozdrawiam w świątecznym nastroju. Przyjmij ode mnie Najserdeczniejsze Życzenia Wesołych, Spokojnych, Bogatych Świąt Bożego Narodzenia - Belissarius 03:16, 24 gru 2006 (CET)

Witajedytuj kod

w gronie sprzątaczy. I wraz z gratulacjami przyjmij zamiast miotły ten oto nowoczesny sprzęt, coby Ci łatwiej było wymiatać :). Maire 23:57, 26 gru 2006 (CET)
Ps. Mam nadzieję, że Ci kolor odpowiada ;).

I po co było się tak długo opierać? ;-) No chyba, że po to, żeby zamiast miotły, jaką dawniej dawali, dostać nowoczesny odkurzacz... Pozdr. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 00:15, 27 gru 2006 (CET)

Moje gratulacje. Życzę powodzenia w sprzątaniu i tępieniu szkodników. :') OldEnt § 07:14, 27 gru 2006 (CET)

Także gratuluję. Podzielisz się zabawkami? ;) jedyooo განხილვა 13:23, 27 gru 2006 (CET)

Potrzebneedytuj kod

Nie wiem, jak to rozwiązać, żeby działało w praktyce, ale może szablon podzielić na dwie części - w jednej tradycyjnie jak teraz userzy dopisywaliby ad hoc propozycje, a w drugiej byłyby rzeczywiście potrzebne linki - np. spośród czerwonych linków najczęściej linkowanych, wiszących w portalach itp itd Mozna by po połowie dobierać z jednych i drugich... Przykuta 00:39, 27 gru 2006 (CET)

Marek Mikołajewski (samorządowiec)edytuj kod

Niestety nie. Natomiast jeśli chodzi o hasło Adrian Zandberg, to trudno mi się wypowiadać. Jest on na stronie internetowej Wydziału Historii UW (sprawdziłem). Pamiętam też, że w 1998 startował w wyborach na radnego Ursynowa (i przegrał). Natomiast jeśli chodzi o same ugrupowania lewicowe (i skrajnie lewicowe) to mam bardzo znikome informacje, gdyż owe partie praktycznie są poza granicami sceny politycznej. Pozdrawiam --Witold1977 20:17, 28 gru 2006 (CET)

Listaedytuj kod

Na Twoją prośbę przygotowałem tę listę:

reedytuj kod

Odchodzi człowiek na chwilę od komputera, a tu takie propozycje ;-). Dzięki za zaufanie, ale wydaje mi się, że powinnam jeszcze nieco nabrać doświadczenia. Na razie w niektórych elementach ciągle poruszam się cokolwiek po omacku ;-). Gytha 21:19, 29 gru 2006 (CET)

No widzisz, nawet tu Ci się gdzieś w środku wpisałam, zamiast grzecznie na końcu. Zastanowię się za jakiś miesiąc i kilo edycji ;-). Gytha 21:31, 29 gru 2006 (CET)

Dyskusja Wikipedysty:83.17.226.74edytuj kod

Witaj!

Kogo jak kogo, ale żebym był zmuszony adminowi zwracać uwagę...

Do IPeków nie wstawiamy {{Witaj}} ani {{Witaj2}} tylko {{anonim}}. Czy się może mylę? A pozatym przy Witaj2 piszemy swój nick za "kreseczką": {{Witaj2|Zwiadowca21}} ~~~~
Pozdrawiam Zwiadowca21 Skreśl słówko 22:01, 30 gru 2006 (CET)

PUAedytuj kod

I cóż ja mogę Ci odpowiedzieć... Dziś juz 2 razy się na ten temat produkowałam, więc powiem krótko - przemyślę sprawę, zgłoszę się, jak będę na 100% przekonana :) Dziękuję, Cancre 20:02, 2 sty 2007 (CET) P.S. Ta strona ma 63 kilobajty(-ów)...

Aha, to jak tak myślę nad tym od 17 kwietnia 2005 :PP Cancre 20:12, 2 sty 2007 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy/03" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy