Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy/04


Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy/04 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum: od 6 czerwca do 21 sierpnia 2006, do 15 września 2006, do 2 stycznia 2007


Spis treści

Większość bezwzględnaedytuj kod

Chciałem dodać linki zewnętrzne na "większość bezwzględna". Moim zdaniem powinny wyglądać tak:

Jeśli możesz spojrzyj też w dyskusję przy większości względnej lub zwykłej. Spodziewam się, że jesteś w stanie rozwiązać problem.

--Myszamala 18:07, 4 sty 2007 (CET)

Pomocy pomocyedytuj kod

Bardzo proszę o admińska poradę. Po dokonanej przeze mnie edycji artykułu Till Lindemann, Wikipedysta:Engel111 przywrócił większość tego co zostało usunięte [1]. Kusi mnie, żeby znowu wprowadzic te same poprawki, ale to oznaczałoby wojnę edycyjną. A tego nie chcę. Co robić?
pozdrawiam
Admirał Bum 00:10, 5 sty 2007 (CET)
(nie pisze tego, broń Boże, aby sie poskarżyć, a jedynie po to, aby uniknąć pochopnych, nieskutecznych rozwiązań)

Właśnie dochodzę do wniosku,że jeśli się tym niezbyt interesujesz, to może ja przerzuce to pytanie na kogoś innego? Chociaż, moim zdaniem, problem wyżej opisany do stricte muzycznych nie należy... pzdr Admirał Bum 00:49, 5 sty 2007 (CET) ok nastepnym razem zwróce się do któregoś z nich. Coby ci ułatwić wyjaśnię ,że moje zmiany polegały głównie na usuwaniu cytatów z gazet Playboy i bravo (W wywiadzie dla Playboya z 2005 roku powiedział: "To jest moja ojczyzna. Totalne ubocze. Po tych dziesięciu latach, podczas których objechałem cały świat, to jest najlepsze co mogło mi się zdarzyć. Teraz dłużej jak trzy dni nie mogę wytrzymać w dużym mieście.").
Strasznie mi przykro ,ze robię taki kłopot, to wszystko dlatego,że nie jestem zbyt kompetentynym wikipedystą.... Admirał Bum 01:01, 5 sty 2007 (CET) Szczerze mówiąc,zerknięcie na stronę Wikipedia:Wikipedyści według roku urodzenia nic mi nie wyjasniło (no ,może, poza twoją niechęcią do metalu...).Dziękuję za pochwałę, niezasłużoną zresztą, bo dobry wikipedysta sam rozwiązałby problem miast zawracać głowę adminom, którzy mają aż nadto pracy. Mogę tylko obiecać, że postaram się poprawić i bez najbliższy miesiąc dam ci spokój. Admirał Bum 01:22, 5 sty 2007 (CET)

Socjologiaedytuj kod

Dzięki, info o Znanieckim się dublowało Przykuta 00:32, 5 sty 2007 (CET)

Prawa Yerkesa-Dodsonaedytuj kod

Witam! Zintegrowałem dwa teksty (które zrzesztą sam pisałem - ale ze mnie dzięcioł ;)) i wstawiłem do nich grafikę. Ale nie chce się wyświetlić. Mógłbyś mi powiedzieć dlaczego? Florianf POV 20:02, 5 sty 2007 (CET)

Prawa Yerkesa-Dodsonaedytuj kod

Witam! Mam zgryz. Zintegrowałem i mocno przerobilem dwa teksty, umieszczone teraz pod tym tytułem. Chciałem załadować grafikę z tekstu angielskiego albo niemieckiego. Ale nie wyświetla się. Jest na to jakaś rada? Jeśli nie ma, to może powiesz mi jak znaleźć na komonsach prosty wykres w kształcie litery n w układzie Kartezjusza? Przeszukałem i nie mogę dać sobie z tym rady. Florianf POV 20:18, 5 sty 2007 (CET)

O cholera przepraszam, myślałem, że piszę do Herr Krisa. Tobie chciałem podziękować. Florianf POV 20:20, 5 sty 2007 (CET)

Joanna i Grzegorzedytuj kod

Joannę potwierdzam - jest to conajmniej podejrzane (faktem jest że spalenie nie zawsze kończyło się całkowitym zniszczeniem ciała - ale bez przesady...), a w praktyce nieweryfikowalne. Jeżeli autor tych twierdzeń poda źródła - to się zobaczy.

Z Grzegorzem pojęcia nie mam... Wywód genealogiczny nic mi nie mówi (bo się na tym po prostu nie znam...). A ta doklejona część IMO koszerna nie jest (innymi słowy nieweryfikowalne bzdury ;) ) Do spornych elementów dorzuciłbym jeszcze passus o czyśćcu - ponieważ twierdzi się że nauka o czyśccu w tej czy innej formie była obecna już wcześniej.

Reasumując - jedno i drugie do wywalenia/poproszenia o źródła (ale żeby było jasne - specjalistą ani w dziedzinie świętych ani w dziedzinie patrologii nie jestem ;) ) - w razie gdyby sprawa wracała - popytam ekspertów... Migatu 23:58, 5 sty 2007 (CET)

sękedytuj kod

przyznam, że nie rozumiem tych wszystkich głosów za zostawieniem... sprawa przecież niewyjaśniona, a tu kroi się 24h. Ymar D + 20:58, 6 sty 2007 (CET)

pewnie, że to nie hoax. ale moje wątpliwości budzi to, że osoba podpisująca się jako Jan Sęk opierała się tylko na badaniach swoich i pewnej niegooglowanej osoby (która może zresztą być pierwszym autorem - Jan Sęk go mógł znać i dopisać wśród autorów artu). To może oznaczać, że nie istnieją po prostu żadne publikacje na ten temat. Jan, prawdopodobnie bliski krewny Karola, znałby raczej dostępne źródła, zwłaszcza że - jak pisze - prowadził "badania". Ymar D + 21:05, 6 sty 2007 (CET) ale jeśli nie ma żadnych źródeł, to i porzednia wersja jest OR. Ymar D + 21:09, 6 sty 2007 (CET) nie posiadam :) ten artykuł wydaje mi się właśnie nieweryfikowalny. wszystko, co znalazłem to to. Jeśli to w ogóle on. pzdr Ymar D + 21:21, 6 sty 2007 (CET) jaki network mam wybrać? Ymar D + 21:37, 6 sty 2007 (CET)

Wilk w kulturzeedytuj kod

Micpol ma wątpliwości tyczące etymologii Likaona i Likurga - czy na pewno są to imiona związane z wilkiem - patrz moja dyskusja i Lajsikonika. Pewnie sprawdziłeś, ale może warto by było podać jakieś źródło? Pozdrawiam serdecznie. Gytha 00:59, 7 sty 2007 (CET)

Ja wątpliwości nie mam, ale może dopisz przypis przy Likurgu - mam słabość do przypisów (jeśli zdarzyło Ci się czytać Pratchetta, domyslisz się, dlaczego ;-)). Pozdrawiam. Gytha 23:34, 7 sty 2007 (CET) A nie, w Prószyńskim nie pracuję. Pratchett (którego jestem wielką miłośniczką, co dla wtajemniczonych widać po samym nicku ;-)} słynie z dowcipnych, czasem nawet wielopoziomowych przypisów. Jak znajdziesz czas, to się za niego zabierz - tylko nie od początku, ale np. od Trzech wiedźm, Straż, Straż czy Pomniejszych bóstw. Ktoś taki jak Ty, mający dobrą orientację w historii i kulturze, powinien mieć naprawdę dużą frajdę z tej lektury. A jeśli masz ochotę, możesz rzucić okiem na moją recenzję ostatniej powieści Pratchetta. Pozdrawia misjonarka ;-) Gytha 23:59, 7 sty 2007 (CET)

Wikipedysta Cancreedytuj kod

-)), Pzdr, Ency (replika?) 08:33, 8 sty 2007 (CET)

Okazałeś się, Dzięciole, najbardziej przekonujący ;-). Pozdr., Maire 14:15, 8 sty 2007 (CET)

Ty przewrotny po prostu jesteś, szkoda że na Ciebie nikt takiego sposobu nie zastosował kilka miesięcy temu ;-) Brawo za skuteczność! Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 14:38, 8 sty 2007 (CET)

Promocjaedytuj kod

Nie promuję tylko dałem w prezencie. Obie wersje dają ten sam efekt, jedna używa magicworda, druga funkcji parsera. Więc jakiż tu widzisz błąd? A_Bach - ΣΦ 09:38, 8 sty 2007 (CET)

Zwraca numer dnia miesiąca. en:Help:Magic_words - opis na en. (na meta też jest), po polsku jeszcze nie ma ale będzie. A_Bach - ΣΦ 10:11, 8 sty 2007 (CET)

Administratorskie wstawianie ekaedytuj kod

- jaki ma sens? Nie pojmuję, po co to robić. Bocianski 21:11, 8 sty 2007 (CET)

no tak podejrzewałem, ale dla mnie to raczej marne nadzieje - z doświadczenia wiem, że inni sugerują się zdaniem wikipedystów z długim stażem i osób doświadczonych oraz także adminów, więc innny admin prędzej po sprawdzeniu historii by to usunął, niż osobiście zastanowił się nad zawartością. Sam nigdy nie podważam decyzji innych adminów o usunięciu, podobnie nie usuwam hasła, które inny admin zaczął wikizować. Ja w przypadkach braku pewności nie tykam hasła w ogóle, tak by ciężar decydowania spadł jednak na kogoś innego. No i serwer oszczędzam :). Ale i tak liczba usuniętych haseł rośnie mi w tempie zastraszającym. Bocianski 21:29, 8 sty 2007 (CET)

Czemu skasowałeś "biedronki" ze strony "Dyskusja Wikipedysty:Lcamtuf"?edytuj kod

Czemu skasowałeś "biedronki" ze strony "Dyskusja Wikipedysty:Lcamtuf"? Uznałeś moje edycje za wandalizmy? Jeśli tak, uzasadnij to stanowisko, proszę. Pozdrawiam, buziaczki!

Cytat z Walcaedytuj kod

Jasne, że można. Należałoby jednak zebrać kilka fragmentów, coby jakaś kolekcja jego cytatów powstała. No i zastanawiam się co z długością. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:03, 10 sty 2007 (CET)

Język zagrożony wymarciemedytuj kod

Może ktoś napisze artykuł "Język zagrożony wymarciem". Odpowiedniki są na stronach innych wikipedia.org. a u nas brakuje takiego artykuły. Pozdrawiam serdecznie. --SPL908455 22:59, 10 sty 2007 (CET)

Ban dla Wikipedysta:Wookie90edytuj kod

Hej - napisałeś w jego dyskusji, że się niegrzecznie zachowywał - a przeglądając jego wkład nie widzę, żadnych agresywnych wypowiedzi w stosunku do nikogo. Sprawdziłem też jego IP - spod jego IP również nikt się niegrzecznie nie zachowywał. Napisał hasło o swoim dziadku, które zostało mylnie oskarżone o bycie hoaxem - podane przez niego źródła wskazują, że jednak to nie był hoax, a opisywana postać wydaje się być jak najbardziej encyklopedyczna, czyli należą mu się raczej przeprosiny, a nie ban. On sam pisał tylko w dyskusjach, że to postać rzeczywiście istniejąca i podawał stosowne linki do dość wiarygodnych stron. W związku z tym odblokowałem go i na przyszłość radzę ostrożniej korzystać z możliwości blokowania. Polimerek 10:18, 11 sty 2007 (CET)

Ceramikedytuj kod

Witam!

Chyba o czymś zapomniałeś – Ceramik.

Pozdrawiam! Maly LOLek 20:50, 11 sty 2007 (CET)

Wenedobeledytuj kod

Widzę, że bierzesz się za artykuły o pierwszych władcach Węgier. Dodaj Wenedobela. Przeczytaj książkę o świętym Stefanie, zanim zrobisz coś głupiego. --83.143.40.158 21:01, 11 sty 2007 (CET)

Maria Magdalenaedytuj kod

Hej Dzięciole - do jakich informacji w tym haśle masz szczególne zastrzeżenia? Postaram się nieco tekst rozbudować, ale chciałabym wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę. A, jeszcze prośba - nie wiem, czy ja tam na IRC jakoś nie zwisam, bo nie do końca jestem pewna, czy poprawnie wyszłam (ta technika chyba mnie przerasta ;-), muszę dorwać kogoś, kto mi wszystko łopatologicznie wytłumaczy, albo dobry podręcznik "for dummies" - wchodziłam przez WWW, bo od instalacji wszelkich programów to jest u mnie w domu chwilowo bardzo zajęta siła wyższa). Więc jakbyś mógł sprawdzić i coś ew. zadziałać, byłabym wdzięczna. Pozdrawiam. Gytha 21:44, 12 sty 2007 (CET)

OK, posprawdzam, co on tam pododawał, zresztą w większości i tak do przeróbki. Dzięki za materiały, postudiuję. A co do Twojego pytania, to chyba jeszcze miesiąc nie upłynął ;-) Gytha 23:18, 12 sty 2007 (CET) Do tego jeszcze nie doszłam, ale zauważyłam, że wziął to z [www.brewiarz.katolik.pl tej] strony (tyle że dobrze przepisać nie umiał), więc coś w tym musi być. Ale sprawdzę w kilku miejscach i wybiorę te, co się powtarzają (nawet źródła stricte katolickie podają różne wersje tego czy owego). Dobranoc już chyba ;-) Gytha 02:11, 13 sty 2007 (CET)

Zaszczytedytuj kod

Zaszczyt to byłby dla mnie niemały i bardzo dziękuję za propozycję, ale ja się do tego - jeszcze nie nadaję. Za mało wiem "od kuchni" i za dużo robię błędów. Myślę, że potrzeba mi około roku. Poza tym, taki jestem zabiegany i zapisany (nie tylko na wiki), że jeszcze jeden obowiązek jakoś - na razie - nie na moje siły. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie Belissarius 02:43, 13 sty 2007 (CET)

Już lecę zaglądać, ale od razu na wstępie mam pytanie. Bodaj w drugim akapicie jest informacja, że w roku 1930 (chyba się nie mylę) miasto zostało oficjalnie nazwane Istambułem, co by sugerowało, że przez 490 lat nazwa pozostała niezmieniona - Konstantynopol, a to chyba nie jest prawdą? Daj mi przeczytać całość - za godzinę napiszę tutaj swoją skromną opinię. :) Belissarius 03:08, 13 sty 2007 (CET)

No więc tak: artykuł świetny, obszerny, dobrze zilustrowany, z przypisami i bibliografią, a kilka uwag tutaj:
  1. Określenie "Rzymianie" w odniesieniu do Bizantyńczyków pachnie mi trochę Gibbonem i jest chyba nieadekwatne; chyba wymieniłbym na "Grecy" lub "Bizantyńczycy";
  2. Brak mi opisu walk w mieście (chodzi mi głównie o przełamanie murów Konstantyna i zdobycia Haghia Sofia) z legendami na ten temat;
  3. Czytałem gdzieś - ale nie pamiętam gdzie - że obszar pomiędzy murami Teodozjusza i Konstantyna był częściowo zamieniony w zamknięte, obronne dzielnice, których obywatele poddawali się osobno i otrzymywali gwarancje;
  4. Chyba trzeba więcej o rzezi i o wprowadzeniu janczarów dla ochrony ludności (to się da ująć w jednym, dwóch zdaniach) szczególnie pociągajacym wydaje się opis ostatnich chwil w najstarszej dzielnicy miasta (może jest coś na ten temat?);
  5. Mam niejasne wrażenie, że informacja o pochowaniu doczesnych szczątków cesarza (prócz głowy) z honorami to jakaś agitka propagandowa Turków, ale nie mam na ten temat wiedzy.

Ponadto brakuje kilku słów nt. tego, jak Turcy urządzili się w zdobytym mieście, a to w podsumowaniu jest chyba ważne. Poza tym artykuł - moim zdaniem - medalowy. Pozdrawiam serdecznie Belissarius 04:25, 13 sty 2007 (CET)

Arpadowieedytuj kod

Oprócz Sarolty (nie mam pod ręką literatury) zweryfikowałem i poprawiłem wszystkie podane hasła, jedno poszło na SDU. Mmt 11:56, 13 sty 2007 (CET)

Gminyedytuj kod

Dear Picus,
Po zabraniu się za odtwarzanie loga i zajrzeniu do odpowiednich katalogów okazało się, że przedwczoraj źle patrzyłem, bo ten log tam był - z 1 grudnia 2006. Wrzuciłem go na Wiki na stronę Wikipedysta:Tsca.bot/Gminylog. Obejmuje 2159 gmin.
tsca @ 02:08, 14 sty 2007 (CET)

reedytuj kod

To jeszcze ją podopieszczaj przez trochę - poważnie, w tej chwili mam tyle rzeczy (i na Wiki, i gdzie indziej), że nie bardzo mam czas nawet pomyśleć. Za trzy tygodnie, OK? Gytha 16:52, 15 sty 2007 (CET)

Biskup czy proboszcz?edytuj kod

Zajrzyj proszę: Wikipedia:SDU/Stanisław Łukomski

Henryk Cywińskiedytuj kod

Kategoria Admirałowie polscy będzie zamieniona na Admirałowie Rzeczypospolitej Polskiej. kkic (dyskusja) 00:04, 16 sty 2007 (CET)

Sorki. Admirałowie Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej. Poza tym wiem co tam jest - sam pisałem to hasło. Pozdrawiam. kkic (dyskusja) 00:06, 16 sty 2007 (CET) Do brzegu...?! kkic (dyskusja) 00:10, 16 sty 2007 (CET) Nie można było tak od razu? Poza tym sam nie mogłeś zmienić? Eehhh... kkic (dyskusja) 00:14, 16 sty 2007 (CET)

Można po naszemu? ;) kkic (dyskusja) 00:21, 16 sty 2007 (CET)

Konstantynopol-Stambułedytuj kod

No więc już wiem jak to z tą nazwą od 1930 roku. Otóż od bardzo dawnych czasów - w różnych wersjach - nazwa Stambuł na Wschodzie istniała. Tak więc po zdobyciu miasta Turcy nie musieli go nazywać, bo to dla nich był zawsze Stambuł. Natomiast na świecie ciągle utrzymywała się nazwa Konstantynopol, co w końcu Turków zdenerwowało i "poprosili" grzecznie, by uźywać tylko oficjalnej nazwy. Pozdrawiam serdecznie Belissarius 00:44, 16 sty 2007 (CET)

re Connie Willisedytuj kod

Ona tak po mężu ma, a na imię Constance, więc chyba nie. Swoją drogą, jak Ci się Nie licząc psa podobało, to Pratchetta musisz zacząć czytać musowo. Nieustająca w nawracaniu niewiernych Gytha 16:20, 17 sty 2007 (CET)

Sromotnik bezwstydnyedytuj kod

Wiem, że wywód był słuszny, tak jakoś ciachnęłam bez zastanowienia. Przepraszam. Ewkaa 12:26, 18 sty 2007 (CET)

re dyskusja SdUedytuj kod

Prawie byłam pewna, że jeśli tam zajrzysz, to domyslisz się, o kogo mi chodzi... Mało nas (piszę w liczbie mnogiej, bo kilkanaście osób z mojej klasy wtedy było) kiedyś szlag nie trafił, kiedy pół roku po Jego śmierci byliśmy na mszy "w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów Staszica" - były przemówienia, powoływanie się na przedwojenne tradycje itd., a gdyby nie ksiądz, który mszę odprawiał (też nieprzyjemnie sytuacją zaskoczony), nikt by o Lisiewiczu nie wspomniał. Gytha 11:08, 19 sty 2007 (CET)

Friedrich Kellneredytuj kod

Offizierstellvertreter - zastępca oficera, w Niemczech i Rosji przed 1918 r. powołany w przypadku mobilizacji na nieobsadzone stanowisko etatowego oficera chorąży lub aspirant na oficera rezerwy., Nosili mundury starszych sierżantów ze złotym frędzlem pod epoletami. Mimo że właściwie jeszcze nie-oficerowie, stali w hierachii wyżej od wszystkich podoficerów.

Pułki to trudna sprawa, Prinz Carl oznacza, że ów książę był tzw. Regimenstinhaber'em, tzn nominalnym dowódcą pułku, ale jako taki występował prawie wyłącznie przy paradach wojskowych i bankietach pułkowych. Pozdr--Alexvonf 11:43, 19 sty 2007 (CET)


Tak, oficer czasu wojny to chyba bliskie pojęcie. --Alexvonf 11:49, 19 sty 2007 (CET)

Cywińskiego c.d. - sprawy dyskusjiedytuj kod

Gdybym chciał zacząć po Twojemu, powiedziałbym "pl.wikipedia.org - przypatrz się uważnie". Ale tak nie zacznę... Jeżeli następnym razem znajdziesz jakiś niewielki błąd, który spokojnie można samemu naprawić w mniej niż 30 sekund i koniecznie będziesz chciał się tym pochwalić, to proszę zawrzyj w swojej pierwszej wypowiedzi trzy krótkie, ale jakże istotne informacje - co, gdzie i jak należy poprawić, ok? I na koniec: opis zmian, jest miejscem na krótką charakterystykę dokonanej edycji, a nie jakieś głupie i niczemu nie służące odzywki (odgłosy?!). Nie po raz pierwszy przychodzi mi prosić - szanujmy siebie i swoją pracę. kkic (dyskusja) 19:02, 19 sty 2007 (CET)

Par Francjiedytuj kod

Jest, ale nie przeniosłem z innych wiki tych długich i nudnych list parów. Od 4 do 22 marca będę w Warszawie, telefony Pan dostał. Nowotko nieaktualny, bo "upiększyli Wikipedię" fotografią jego grobu, ale chciałbym poszukać grobów tych różnych polskich generałów napoleońskic, więc gdyby Pan miał czas to chętnie się spotkam. Pozdr--Alexvonf 15:52, 20 sty 2007 (CET)

85.221.194.115edytuj kod

Witam. Proszę o zablokowanie IPka: 85.221.194.115 Dokonał wielu wandalizmów. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA]

ekedytuj kod

Strona jest zbędna. Skoro nie mogę pracować nad tym na czym mi zależy, po prostu nie widzę senu. OldEnt 17:07, 23 sty 2007 (CET)

Nie wiem o czym tu rozmawiać, skoro trzy osoby próbowały mu tłumaczyć, a czwarta sama nie jest pewna jak ma być. OldEnt17:17, 23 sty 2007 (CET)~

re kryteriaedytuj kod

"Kwartalnik Historii Nauki i Techniki" łapie się na kryterium "historyczne", a pewnie i "naukowe", ale ze "Światem Nauki" masz rację - nie pomyślałam też np. o "Playboyu" ;-), którego edycja polska bez wątpienia ency jest sama w sobie. Wykreślę. Gytha 23:17, 23 sty 2007 (CET)

re co innego ;-) - ja tu tylko sprzątam :D, Lajsikonik się poobijał, bo widzę, że i Białoboga została. Wieczorem, bo teraz ja tu tylko na chwilę. A przy okazji: widziałeś? Gytha 09:22, 24 sty 2007 (CET)

Jeszcze co innego - czy ten bananek dla Wikipedysta:Rafal81 to za wpis na mojej stronie? Bo podejrzewam, że to raczej nie sprawa złej woli, ale nieumiejętności poruszania się po Wiki - odpowiedział na moje pytanie, tylko nie w tym miejscu, co trzeba. Więc może cofnąć? Pozdrawiam. Gytha 21:46, 24 sty 2007 (CET)

re punkciki: 1. Nieco nawiązując - wobec pewnych rozstrzygnięć na SdU zaczęłam się poważnie zastanawiać nad biogramem Lisiewicza, znalazłam nawet w sieci trzy jego publikacje, ale w sumie brakuje mi zbyt wielu faktów z biografii, nawet daty urodzenia, no i co i kiedy robił - nie wiem nawet, odkąd pracował w Gottwaldzie i kiedy utworzono tam klasy matematyczne, czy był ich współpomysłodawcą (takie za moich czasów krążyły słuchy...) - rozesłałam wici po moim roczniku, ale bardzo wątpię, by ktokolwiek coś pewnego wiedział. Może Ty prędzej byś miał/mógłbyś zdobyć jakieś informacje? 3. Nie wiem, czy nie porwałam się z motyką na słońce - sprawa wydawała się nie taka trudna, ale im dalej w las, tym więcej drzew... Masz rację, ale jak to zwięźle wyrazić? I czy nie uważasz, że kryterium "przed 1900 rokiem" albo (ew. łącznie) "50 lat wydawania" powinno dotyczyć już absolutnie wszystkich tytułów, łącznie z gazetkami szkolnymi i parafialnymi? 4. Mam wrażenie, że chyba nie taki młody ;-), młodzi na ogół szybko się uczą :D. 5. Hmmm, w pracy się już trochę uspokoiło, jeden większy tekst mam do napisania poza Wiki, trzy większe rozgrzebane sprawy w Wiki - chciałabym to wpierw pozamykać. Za dwa tygodnie? ;-) A co do uwagi Ludmiły poniżej - też objawów nie zauważyłam :D. Pozdrawiam serdecznie. Gytha 23:37, 24 sty 2007 (CET) PS. Podejrzałam Twój wpis u Ludmiły - czy Ty przypadkiem nie kupiłeś "DiU" w nowym wydaniu Prószyńskiego lub Zielonej Sowy (znaczy się, nie w tłumaczeniu Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej)? No i, szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem uwagę o "odstępstwach świata przedstawionego od rzeczywistości" - pewna idealizacja zapewne, ale Jane Austen raczej opisywała to, co widzi wokół siebie... Gytha 01:24, 25 sty 2007 (CET) No to z tłumaczeniem trafiłeś fatalnie - przeglądałam w Empiku i z obrzydzeniem odłożyłam na półkę. To tak, jak z przekładem Władcy Pierścieni Skibniewskiej i Łozińskiego. W innej powieści Austen, Perswazjach jest nieco więcej odniesień do wojny, ale głównie jako drogi do kariery i majątku dla młodego człowieka :D. DiU była co prawda pisana w początkach kariery Napoleona (1796-1797), ale i tak można wnioskować, że angielskie wyższe sfery traktowały wojnę jako coś odległego i zupełnie rytmu życia niezakłócającego - no cóż, jak ostatnią inwazję przeżyli coś 900 lat wcześniej, trudno im się dziwić ;-). Dobra, starczy tych wątków pobocznych ;-), dobranoc. Gytha 00:52, 26 sty 2007 (CET)

Userpageedytuj kod

Nie podoba mi się jeden z Twoich userboxów, jakoś adminowi nie przystoi epatowanie pewnymi słabościami, tym bardziej, że nie zauważyłam objawów ;-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:01, 24 sty 2007 (CET)

Rozumiem samokrytycyzm i autoironię, ale mimo wszystko... Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:21, 24 sty 2007 (CET)

Les Invalidesedytuj kod

A toś mi zrobił zagwozdkę :) Sprawa okazała się mętna i skomplikowana... Zazwyczaj inne Wikipedie mają tylko jeden artykuł - ogólny o całym kompleksie Inwalidów, krótki i zwięzły. Inne szerzej rozpisują się o poszczególnych budynkach (kościele, muzeum etc.), ale nadal w ramach jednego artykułu Les Invalides. W niemieckiej dla odmiany z hasła Les Invalides przekierowuje do Invalidendom i to jest jedyna Wiki obok polskiej, gdzie kościół ma swoje własne hasło (o ile dobrze zrozumiałam, bo niemieckiego nie znam :).

Do hasła Les Invalides dodałam więc wszelkie interwiki, jakie udało mi się wyszperać, a do Dome des Invalides tylko te, gdzie w haśle w znaczący sposób (w osobnym akapicie) wspomina się o kościele). Aha, no i nie wiem jak z hebrajskim i japońskim, ale nie władam żadnym z tych języków, więc nie jestem w stanie zweryfikować :). Pozdrawiam, Cancre 14:13, 25 sty 2007 (CET)

Witamedytuj kod

Czy mógłbyś usunąć mój nick całkowicie ?? pozdrawiam! VanRichter 21:30, 26 sty 2007 (CET)

Michalkiewiczedytuj kod

Wzorem adminitratora Roo72 :) http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Instytut_Pami%C4%99ci_Narodowej_-_Komisja_%C5%9Acigania_Zbrodni_przeciwko_Narodowi_Polskiemu&diff=4681024&oldid=4681000

A tak na poważnie, Czy ma Pan jakieś krytyczne uwagi co do mojej edycji? Pozdrawiam mynek 21:35, 26 sty 2007 (CET)

re Otcetenedytuj kod

W latach 80. w Alfie wychodziła zredagowana przez niego antologia "Polska nowela fantastyczna", powieść ukazała się później, nakładem Solarisu. Ale sytuacja jest o tyle dziwna, że nigdzie, poza informacjami o książkach i mniej więcej tego samego tekstu co w Wiki, nie ma żadnych o nim danych - a na ogół plotki o twórcach fantastyki często po forach padają. Nazwisko pojawia się natomiast w niektórych wspomnieniach, np. tu - ale, co ciekawe, pomylone jest imię (wydaje mi się, że jeśli się z kimś blisko wpółpracuje, bardziej pamięta się jego imię niż nazwisko). Także sprawa jest dość niejasna... Gytha 22:46, 26 sty 2007 (CET)

Research wykonany na moją prośbę - czyli dalej nic pewnego. Gytha 23:23, 26 sty 2007 (CET)

"obecnie"edytuj kod

Podejrzewam, że "obecnie" w ogóle nie powinno się pojawiać (wydaje mi się, że jest gdzieś taka zasada aby operować konkretami), ale "dzień dzisiejszy" na pewno jest błędem. To czy warto dopisać w nawiasie rok, chyba zależy od kontekstu zdania. Co do zatrzymania bota, trzeba zmienić jego stronę dyskusji, działa chyba u każdego bota. Bot przy okazji zmienił 2 linki wewnętrzne, bo dodając regułki do poprawiania często występujących przekierowań zasugerowałem się istnieniem przekierowania na Wikipedii km -> metr, stąd dopisałem też kilometr->metr bez sprawdzania. Poprawiłem teraz także inne formuły związane z linkami do "metr" i "kilometr", np. do [[kilometr kwadratowy| linkuje ponad 1000 artykułów (bo niedawno był to oddzielny art.), więc przy okazji większych zmian będą takie linki poprawiane na [[kilometr#Kilometr kwadratowy itp. ;] --gregul 14:28, 27 sty 2007 (CET)

"jeniecki" i Szczypiornoedytuj kod

Dziekuje za sprostowanie, jednak w artykule Szczypiorno mimo wzmianki o "obozie dla internowanych" jest napisane "polskich jeńców". Natomiast link zewn. do strony o obozie zawiera artykul, ktorego pierwsze zdanie wlasciwego tekstu (ponizej cytatu) brzmi: "Zaraz na początku wojny Niemcy założyli w Szczypiornie obóz jeniecki." :) Pozdrawiam, --Mareklug dyskusja 08:11, 28 sty 2007 (CET)

PSBedytuj kod

Jeśli dobrze pamiętam, jesteś szczęśliwym posiadaczem PSB? jeśli tak, to czy mógłbys sięgnąć po tom 18 i sprawdzić czy hasło Stanisław Łazarski jest stamtąd zerżnięte czy tylko użyto informacji stamtąd pochodzących? Cancre 18:15, 28 sty 2007 (CET)

Krystyna Skarbekedytuj kod

Wyobraź sobie, że ja odnoszę podobne wrażenie - to jakby jedna i ta sama osoba o dwóch imionach. Zastanawiam się jak by tu czegoś więcej dowiedzieć się o tym "skarbkowym" Giżyckim? Pozdrawiam serdecznie Belissarius 23:58, 28 sty 2007 (CET) A nawiasem mówiąc ten "Pomocnik historyczny" Polityki jest czasami świetny, ale najczęściej bardzo taki sobie. Tym razem super. Aż się prosi, żeby napisać artykuł "Posłowie polscy w carskiej Dumie" :)

Okazuje się jednak, że byli obaj! Jerzy Giżycki, Między morzem a pustynią, Warszawa 1936. Belissarius 00:08, 29 sty 2007 (CET)

Byli obaj. Tyle tylko, że Kamil najpierw pisał całkiem poważne książki o Mongolii i baronie Ungernie, a potem "zdzieciniał" i zaczął smarować knoty w stylu "przygody chłopców w Kamerunie". Z Jerzym rzecz się ma - z tego co sprawdziłem, a jest tego niewiele - tak: urodził się jako Jerzy Mikołaj, miał siostrę i brata (ale nie Kamila) i przed wojną pisywał głównie o Aftyce. I to byłoby wszystko gdyby nie:

  1. Jerzy Giżycki był dziennikarzem "Ilustrowanego Kuriera Codiennego"
  2. W roku 1935 napisał książeczkę o ...antykoncepcji
  3. W 1953 nakręcił film "Młodość Szopena"
  4. W 1960 książkę o historii szachów...

Czy to ciągle ta sama osoba? Wiadomo, że mąż Skarbkówny po wojnie mieszkał w Polsce. Czy to możliwe, żeby przedwojenny dyplomata, a więc piłsudczyk, mógł spokojnie żyć i pracować w stalinowskiej Polsce? Coś strasznie dużo tu znaków zapytania.

Co do książki o Szolc-Rogozińskim, to chyba Kamil, ale jeszcze poszperam. Pozdrawiam Belissarius 01:20, 29 sty 2007 (CET)

Jerzy Mikołaj Ordon-Giżycki w wieku 25 lat, a więc tuż przed wybuchem I w.św., wyjechał do USA. Był kowbojem, poszukiwaczem złota, drwalem, a w końcu kierowcą Rockefellera. Od 1919 do 1923 sekretarz poselstwa polskiego w Waszyngtonie, później członek PKOl-u i podróżnik po krajach Afryki. Po ślubie ze Skarbkówną poseł w Abisynii (wtedy pisał książki). We wrześniu 1939 we Francji w Czerwonym Krzyżu, a potem zast. konsula gen. w Londynie. Po II w.św. w Kanadzie, gdzie w latach 1948-1952 redagował gazetę "Związkowiec" (podobno kontrowersyjny - musiał zrezygnować). W latach 60. przeniósł się do Meksyku, gdzie zmarł 20 maja 1970. Ciekawe, co?

Pozdrawiam Belissarius 20:17, 29 sty 2007 (CET)


Jest już strona Jerzy Giżycki. Zauważ, że ten też był związany z Ossendowskim. Jaki zbieg okoliczności! Prawdopodobnie się nie znali... Belissarius 06:45, 30 sty 2007 (CET)


A ten od filmu "Młodość Szopena"? Namnożyło się tych Giżyckich... Belissarius 15:12, 30 sty 2007 (CET)

No tak... musiałem coś pokręcić... Zdarza się :) Belissarius 20:29, 30 sty 2007 (CET)

Kalendariumedytuj kod

Witaj. Wczoraj pod datą 26 stycznia dopisałem dwie osoby urodzone tego dnia, które zostały usunięte 25 stycznia (obie te osoby są na Wiki i w tych artykułach są też pełne daty urodzenia). No i zaczęłem szukać - i okazało się, że to Wikipedysta:Zero usuwa z kalendarium aktorów, sportowców i w opisie zmian pisze: cofka, drobne redakcyjne, redakcyjne odchudzenie, dodatki itp.; i tak np. 7 I pod datą 12 stycznia usunął 3 osoby, 23 I 8 września - 3, 4 stycznia - 5, 20 I 12 lutego - 2, 23 I 23 stycznia - 1, 25 I 27 grudnia - 4 + 1 (tutaj usunął b. premiera Japonii). Mam pytanie, czy można to jakoś przywrócić. Pozdrawiam --Witold1977 12:29, 30 sty 2007 (CET)

Nowy początek?edytuj kod

Zobacz na hasło na Katun, styl autora - Coconda [2], wydaje mi się podejrzanie znajomy. Mam nadzieję, że się mylę. Pozdrawiam Mmt 20:55, 30 sty 2007 (CET)

Apoikiaedytuj kod

Pracujesz jeszcze nad tym tekstem ? Bo według zaleceń on powinien być na stronie maksymalnie tydzień. A tam jest od listopada. --Pmgpmg 22:38, 30 sty 2007 (CET)

Nie nie chcę bo nie znam się na tym - tylko po prostu jeżeli nie pracujesz nad tym to byś zdjął ten szablon ? A pytam bo zobaczyłem ze np. wśród artykułów oznaczonych tym szablonem ejst sporo starych tekstów i chcialem kilku ludziom o nich przypomnieć.A w zwiazku z tym ze jesteś administratorem to mam do ciebie pytanie - czy można komuś zmieniać brudnopis ? nie ma jakeijś zasady okreslającej jak i kiedy można to robić ? Bo sporo ludzi ma powstawiane w brudnopisy te szablony i troche mnie to dziwi. --Pmgpmg 22:47, 30 sty 2007 (CET)

Książętaedytuj kod

Jak dla mnie, to te artykuły są bezwartościowe. Literatury tam nie ma, robił ipek, pewności żadnej nie ma. W dodatku sucha wyliczanka książąt, bez słowa komentarza. Musiałbym więcej czasu nad tym spędzić. Aż tak historii Rusi to ja na pamięć nie znam. Na razie zostaw oba, wstaw integrację i tyle. Poszukam czegoś w ru lub uk do przetłumaczenia, niechby chociaż parę zdań sklecić historii, to i lista przestanie być tajemnicza. Bocianski 17:14, 1 lut 2007 (CET)

W ogóle, to najchętniej bym zrobił tak, że te tragiczne listy poprzenosiłbym pod nazwy typu: książęta rostowscy czy Władcy Rostowa, z kategorią w stylu: Listy władców księstw Rusi, a artykuły napisał na nowo. Bez przenosin art. będą bardzo długie. Bocianski 17:55, 1 lut 2007 (CET) Na ten przykład, Księstwo witebskie. Mniej więcej tak bym sobie to wyobrażał. Oczywiście, mogłoby być nawet lepiej - marzenie to mapka kraju i portret najwybitniejszego władcy w każdym artykule. Bocianski 18:14, 1 lut 2007 (CET) Teraz porównaj to, co napisałem w haśle: Księstwo połockie, konkretnie w sekcji Udziały, z tym, co dawniej tam było, a obecnie jest w haśle: Książęta połoccy. Jasno widać, że w jednym haśle zamieszczono władców z kilku państw. Dasz radę to sprzątnąć, jakoś powycinać, poprzenosić, popoprawiać linki do disambigów i zupełnie innych haseł? Bocianski 13:36, 2 lut 2007 (CET)

Pytankoedytuj kod

[3] ;-) - czy obcojęzyczne wulgaryzmy w opisie zmian są dopuszczalne? Pozdrawiam. Gytha 19:44, 1 lut 2007 (CET)

Trollzlasuedytuj kod

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Sam pomyliłem się usuwając jego komentarz w dyskusji na PUA (niesłusznie).
Ponadto udzieliłem temu internaucie stosownych wskazówek i cały czas miałem go w Obserwowanych (w browserze; tak na wszelki wypadek)
A nade wszystko nie oceniam ludzi tylko po mrzonkach czy dyskusyjnej stronie Wikipedysty. Dla mnie to zwykły internauta, który chce zasadniczo pomóc a nie niszczyć!
Jeśli podchodziłbym do sprawy z taką rezerwą, to każdy "podejrzany" user miałby od razu dostać testa/bana? Bez przesady.
Oczywiście szanuję decyzję Admiralicji i zastosuję się do niniejszych wskazań. Pozdrawiam! Patrol110 dyskusja 21:06, 2 lut 2007 (CET)

Nie witam z automatu, bo takowego nie posiadam ;) Ale na poważnie. Korzystam z NewUsers jak również widziałem dyskusję tego usera.
Jednak brakuje mi ewidentnych dowodów na to, że ten Trollzlasu rzeczywiście jest trollem. Sam zapis na stronie dyskusji to stanowczo za mało.
Możliwe, że na PUA w komentarzu do edycji użył wulgaryzmu (jakiś tam tekst pisany Cyrylicą, bo chyba słowo wykształciuch nie jest wulgaryzmem ;p), ale nie jestem przekonany co do słuszności zbanowania ;) Pozdrawiam! Patrol110 dyskusja 21:26, 2 lut 2007 (CET) Jestem tylko tegorocznym maturzystą, cóż poradzę ;) Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Zbanowanie oczywiście uważam za słuszne :]
Tak ciężkich dział w komentarzach nie widziałem. Jak to dobrze, że wśród nas są poligloci :) Pozdrawiam serdecznie :) Patrol110 dyskusja 21:35, 2 lut 2007 (CET)

Ty skurwysyny. Dlaczego napisałeś żeby wyjebali mnie z IRCa, bo jestem trollem, a mówiłem, że Niemcy są chamscy, bo dyskryminują Polaków na MŚ w piłce nożnej? Jesteś mniej niż zerem i nie wiem...edytuj kod

dlaczego zrobiono cię adminem.

TO WSZYSTKO PAJACU

WYPAD!!

A, I NA MOJEJ WIKI MASZ JUŻ BANA ;]

Blokowanieedytuj kod

"Miłośnika wojny domowej" poprosiłem tylko o wstawianie linków, bo tworzył całkiem sensownie i nie doszukałem się w jego edycjach NPA. Blokada pewnie go zniechęci a hasła i tak trzeba będzie poprawić za niego. Pozdrawiam -->ManNapisz 22:44, 5 lut 2007 (CET)

Latoszek Witoldedytuj kod

Postacie z seriali są obecne na wikipedii!!Ryszard Lubicz po głosowaniu zostałGabal 11:47,6 lut 2007(CEST)

*edytuj kod

Witam, polecam uwadze administratora działalność IP195.205.132.228 [4] oraz najprawdopodobniej jego zalogowanego wcielenia Paw.sawicki [5] (uporczywa reklama firmy Kross - producenta rowerów) - bawiłam się z nim wczoraj dobre pół godziny przed południem - szablon ostrzegający zignorował, kolejnych - z powodu impotencji sprawczej - nie stosowałam, bo sama nic nie mogłam zrobić. Dziękuję i pozdrawiam, Tilia 13:58, 6 lut 2007 (CET)

SdU ===>edytuj kod

teraz tu... AndrzejzHelu (dyskusja) 16:11, 6 lut 2007 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Litwin Gorliwy/04" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy