Dyskusja wikipedysty:Lodzermensch/Archiwum I-III


Dyskusja wikipedysty:Lodzermensch/Archiwum I-III w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Lodzermensch Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Możesz dopisać swój nick do Atlasu wikipedystów, a także podać identyfikator na komunikatorach internetowych.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź portal wikipedystów!

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka linków:

W wolnej chwili zapoznaj się też z zasadą neutralnego punktu widzenia oraz najczęstszymi nieporozumieniami, które mogą się nam zdarzyć.

Chcesz się pobawić z Wiki bez strachu, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Lodzermensch/Archiwum_I-III/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie. Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [2] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony! Witamy w gronie redaktorów Wikipedii. Pozdrawiam,

Coś na ząrty

Osobom edytującym Wikipedię (szczególnie tym początkującym) zdarza się pisać rzeczy, które uważają za żartobliwe. Naszą zasadą jest jednak usuwanie treści nieencyklopedycznych – dlatego wprowadzone zmiany zostały usunięte. Miejscem właściwym do eksperymentowania jest brudnopis. Jeżeli chcesz pożartować, polecamy strony do tego przeznaczone, np. Nonsensopedię. Jeżeli jednak chcesz z nami tu popracować, postępuj zgodnie z zasadami Wikipedii.

Cud nad Wisłąedytuj kod

Nie wprowadzaj teo artykułu, jest dużo lepszy Bitwa warszawska 1920. Smat 21:00, 17 sty 2006 (CET)

Odp.: Nie teo tylko tego!!!--Lodzermensch 21:05, 17 sty 2006 (CET) i ogłoś wszystkim żeby mi pomogli!!!!!!!

Wieża Babeledytuj kod

To nie ja :) Podziękowania się należą dla Wikipedysta:Smat. A.J. 12:11, 20 sty 2006 (CET)

Trochę poprawiłem, czy ci się podoba strona. Smat 13:30, 20 sty 2006 (CET)

Wiesz co, jest nawe lepiej :-) Lodzermensch Lodzermensch 16:45, 20 sty 2006 (CET)

Wtrąciłem się troszkęedytuj kod

Widzę, że kolekcjonujesz herby polskich miast, dorzuciłem do nich, mam nadzieję, że się nie obrazisz :) jeden, pozdrawiam J-k 18:38, 23 sty 2006 (CET)

Co ty?? Właśnie mi pomogłeś. Dzięki!!! :-)--Lodzermensch 18:33, 25 sty 2006 (CET)

Sprawaedytuj kod

Siema , poco masz 2 powitania , nikt ci nie uwierzy że mam 300 pkt. w tescie Czy jesteś wikipedioholikiem

Pozdro. Przemek K napisz 15:11, 27 sty 2006 (CET)

Szablonedytuj kod

Czy mam skasować twoją stronę? Zamieściłeś na niej bowiem szablon {{ek}}, a zamieszczenie go przez autora oznacza prośbę o skasowanie! Shaqspeare 02:11, 28 sty 2006 (CET)

Strona Wikipedystyedytuj kod

Witaj. Prośba do Ciebie usuń ze swej strony wikipedysty wszelkie szablony typy {{ek}}, {{NPA}} ,{{SDU}} bo to nie ich miejsce, jak chcesz to wytwórz sobie brudnopis, gdzie je umieść. Bo tak sugerujesz że chcesz usunąć swoją stronę.
Aby utworzyć brudnopis naciśnij tylko na to Wikipedysta:Lodzermensch/Brudnopis a swojej stronie wpisz <-- [[Wikipedysta:Lodzermensch/Brudnopis]]''' i będziesz miał do niej dostęp.
Pozdrawiam Smat 11:22, 28 sty 2006 (CET)

Podpisuję się pod tym. Śmiecą tylko stronę i kategorie. Ponton msg 11:22, 28 sty 2006 (CET)
  • Jeszcze raz ja trochę poprawiłem twój brudnopis (chodzi o pierwszy wpis), w ten sposób będziesz miał dostęp do wszystkich szablonów a twój brudnopis nie będzie występował w ich kategoriach. Wpis dotyczy pierwszego szablonu. Smat 12:01, 29 sty 2006 (CET)

Językedytuj kod

W polskim...(?!) Aotearoa 20:38, 28 sty 2006 (CET) To co to jest na twojej stronie??

Wikipedia:WikiFaktoria/Historia minione dziejeedytuj kod

Hej. Szukam graczy i Wikimistrza do gry.

Cała rola gracza mniej więcej polega na tym (tylko te instrukcje tak groźnie wyglądają) żeby tworzyć artykuły o historii (tak jak normalnie), dopisywać je na dole strony Wikipedia:WikiFaktoria/Historia minione dzieje i dostawać za to punkty i wrazie dużej ich ilości nawet jakieś odznaki :). Narazie zgłoście się mi na dyskusje.

WikiMistrz co dwa miesiące musi te zapisane artykuły przejżeć i dać punkty odpowiedniej osobie do tabelki. Ja (sobol) jestem jednym wikimistrzem i biorę na siebie całą robte, której i tak nie ma za dużo, drugi WikMstrz będzie musiał tylko mi wpisać punkty bo ja sam sobie nie moge. To naprawde bułka bez masła!

Wikipedysta:Sobol

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Szukałem tylko drugiego WikiMistrza bo ja jestem też wikigraczem więc trzeba dwóch. Znalazłem już drugiego wikimistrza i teraz szukamy wikigracza. Będziesz bardzo mile widziany jako gracz. Wikipedia:WikiFaktoria/Historia minione dzieje

Fajnie!!! Interesuje się tym!!

hej,dodałem ci herb mojego miasta Nieznany Anonim 19:07, 3 lut 2006 (CET)

Wikicytatyedytuj kod

Usunęłam stronę z Wikicytatów, do której podajesz link na swojej stronie wikipedysty. Uzasadnienie zostawiłam Ci w Twojej dyskusji na Wikicytatach. Jadwiga 01:18, 4 lut 2006 (CET)

Datownikedytuj kod

Witaj!
Może nie zdajesz sobie sprawy, ale datownik został udostępniony przez m:User:Thuresson a nie przez Kopernika2000. Zapis na Twej stronie sugeruje co innego. Podobnie zresztą jak niestosowne usunięcie wpisu oznaczajacego autora owego datownika, zarówno przez Ciebie jak i innych. Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja

Prawidłowy zapis powinien zawierać od góry te linijki:

<!-- The right-side panel based on code from [[:m:User:Thuresson]]'s talk page--> <div style="float:right; padding-left:5px;"> {| style="text-align:center; border:1px solid #aaaaaa; background-color:#f9f9f9;width: 200px;font-family: Verdana, sans-serif;" |- padding:5px;padding-top:0.5em;font-size: 95%; ----

Małpowaćedytuj kod

Takie artykuły nadają się do Wikisłownika a nie do Wikipedii. Smat 19:55, 16 lut 2006 (CET)

Wyczyszczebue brudnopisuedytuj kod

Wyczyściłem zawartość twojego brudnopisu. Szablony, które tam umieściłeś znajdują się na odpowiednich podstronach Wikipedia:Szablony. A usunąłem je z twojego brudnopisu głównie dlatego, że wiele z nich dodaje do strony na której są wstawione jakąś kategorię i twój brudnopis się w tych kategoriach pojawiał (m.in. w Kategoria:Ekspresowe kasowanko), co może być mylące i uciążliwe dla użytkowników.

Gdybyś chciał stworzyć spis często używanych przez ciebie szablonów, posłuż się raczej zapisem zwykłym, tj. [[Szablon:nazwa|]], co spowoduje wstawienie linku do danego szablonu (zamiast samego szablu). Jeśli wzbogacisz to o nawiasy klamrowe: {{[[Szablon:nazwa|]]}} otrzymasz listę, z której będziesz mógł kopiować bezpośrednio do artykułów.

Jeśli będziesz chciał zajrzeć do poprzedniej zawartości brudnopisu, jest tutaj.

Pozdrawiam, TOR 02:26, 20 lut 2006 (CET)

Jak wyżej, to zbiorowisko szablonów utrudnia sysopom pracę i będzie usuwane. Gdarin dyskusja 22:01, 1 mar 2006 (CET)

Kolejne wstawienie brudnopisu uznam za celowy wandalizm. Pzdr Gdarin dyskusja 22:05, 1 mar 2006 (CET)

Prośba o opinięedytuj kod

Jeśli możesz zabrać tutaj głos. HuBar 16:39, 16 mar 2006 (CET)

Nieznany anonimedytuj kod

Prosze, podaj link do przkładu ... z zastosowaniem tego podpisu. Jersz 21:16, 16 mar 2006 (CET)


Hej. Śledzę trochę twoje wiadomości wysyłane do Jersza. Więc tak: 1) (Nieznany Anonim) Nikt nie będzie blokowany za podpis. Nigdy. A tym bardziej aż na 7 dni. 2) (IRC) Powiedz, jaką masz przeglądarkę :). Pozdrawiam, odder  ?? 21:29, 16 mar 2006 (CET)

Hm..z IE chyba nie można wejść na IRCa. Dlatego proponowałbym ci, abyś ściągnął sobie Firefoxa/Operę. W pierwszym przypadku musiałbyś jeszcze ściągnąć osobno Chatzillę, a Opere ma wbudowanego klienta IRC. Bez tego ani rusz. Pozdrawiam, odder  ?? 08:41, 17 mar 2006 (CET) A nie :) Zobacz tutaj: http://adamdziura.9g.pl/wikipedia/irc.

No jestem zdziwiony, ale Twoją reakcją. O co ci chodzi , ze podobny układ, kolorystyka? Nie stosuje loginu zblizonego do twojego. No to o co Ci chodzi? Jersz 21:35, 16 mar 2006 (CET)

Nie jestem biurokratą, więc nie mam technicznych możliwości, by nadać Ci uprawnienia administratora, których i tak bym nie nadał, bo nie mam podstaw prawnych do tego (musisz pomyślnie przejść PUA). Co do zablokowania Nieznanego Anonima, nie zablokuję go, bo nie ma za co. Nie jest przestępstwem używanie podobnej kolorystyki i układu podpisu. pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 00:26, 17 mar 2006 (CET)

Adminedytuj kod

Zacznij dużo edytować: pisać artykuły, dopisywać treści, poprawiać błędy, formatować, kategoryzować, walczyć z wandalami na OZ, itd. Wtedy powiem Ci, co dalej. pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 19:45, 26 mar 2006 (CEST)

Re: IRCedytuj kod

Niestety, nie wiem czym to może być spowodowane (osobiście używam Opery). Do IRC-a radzę używać osobnych klientów np. mIRCa czy XChata. Pozdrawiam, Ponton msg 18:22, 28 mar 2006 (CEST).

Witanieedytuj kod

Hej, powitałeś własnie m.in. Wikipedystka:Sztormcia, a pod taką nazwą żaden wikipedysta/ka nie istnieje :) Sprawdzaj wkład użytkownika przed powitaniem. Przykuta 18:47, 28 mar 2006 (CEST) Jasne!!!!

To samo z Wikipedysta:Bedzie. Nie witaj uzytkownikow, ktorzy jeszcze nie dokonali zadnej edycji. A jak juz witasz, to podpisz sie pod powitaniem. madcap KONTAKT 19:57, 28 mar 2006 (CEST)

Gorąco polecam sprawdzanie kim jest użytkownik przed powitaniem go w wikipedii. Jakkolwiek zawsze miło poczytać czyjeś powitanie - jest to nieco niezręczna sytuacja, zostaję powitany w niemal rok od pierwszej edycji :/ Adriano 21:12, 28 mar 2006 (CEST)

Grafika:Przyklad.gifedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez użytkownika AutoBot 19:06, 28 mar 2006 (CEST)

Raczej się nie poodoba........Lodzermensch!!! Odpowiedz

DSC-S40edytuj kod

Witaj, skasowałem to hasło. Nietesty w tej postaci nie nadawało się ani swą treścią ani rozmiarami na stub. Stub powinien przekazywać choć minimum przydatnych informacji. Pozdrawiam, Eteru 20:21, 28 mar 2006 (CEST)

Witanieedytuj kod

Czy nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi? Przestań witać wikipedystów bez edycji. Jeśli nie przestaniesz, będę zmuszony Cię zablokować. Szwedzki 20:22, 28 mar 2006 (CEST)

wotedytuj kod

Zauwazylem, ze lubisz witac (nie tylko ja). Ale witaj tych, co juz cos napisali... I podpisuj sie, a juz szczegolnie w dyskusji, zeby bylo wiadomo komu odpowiadac madcap KONTAKT 21:03, 28 mar 2006 (CEST)

Botedytuj kod

To był fajny tekst :) A_Bach - ΣΦ 21:13, 29 mar 2006 (CEST)

Dróg do bota jest wiele. Najpopularniejszy to Eggdrop. Natomiast mój to połaczenie irssi i screena + plus skrypty pisane w perlu dla irssi. A_Bach - ΣΦ 20:06, 30 mar 2006 (CEST)

Herbedytuj kod

Dodałem na twoją stronę herb mojego rodzinnego miasta - Żagania. Mam nadzieję, że się nie gniewasz. :)

Kondzio 1990

Pentagonedytuj kod

Ale ja go sobie piszę - a dokładnie tłumaczę z Wikipedii-en. Tłumaczenie jest jeszcze skończone. Jak dobrze pójdzie to skończę to jutra, najdalej do niedzieli. Polimerek 16:09, 31 mar 2006 (CEST)

Architekciedytuj kod

Zauważ, że lista była posortowana alfabetycznie! Poza tym, na listę powinny trafiać tylko postaci znaczące, np. architekt wielu szkół jest ok, natomiast architekt o którym trudno cokolwiek powiedzieć, poza autorstwem jednego obiektu wymienionego na Wikipedii nie powinien raczej trafić na tę listę - tak jak mnie tam nie ma. Pozdrawiam, Shaqspeare 16:39, 31 mar 2006 (CEST)

Witanieedytuj kod

Proszę, przestań witać IP z malusieńkim wkładem. Poza tym witamy ich szablonem {{anonim}}, a nie {{Witaj2}}. Jeśli już witasz, to przynajmniej się podpisuj. odder  ?? 16:46, 31 mar 2006 (CEST)

Download jest tutaj. Pozdrawiam, odder  ?? 16:57, 31 mar 2006 (CEST) Odorosok ? Czy to hasło jest encyklopedyczne? Proszę, popraw je, bo będę zmuszony je usunąć. Pozdrawiam, odder  ?? 19:08, 31 mar 2006 (CEST)

---

Osobom edytującym Wikipedię (szczególnie tym początkującym) zdarza się pisać rzeczy, które uważają za żartobliwe. Naszą zasadą jest jednak usuwanie treści nieencyklopedycznych – dlatego wprowadzone zmiany zostały usunięte. Miejscem właściwym do eksperymentowania jest brudnopis. Jeżeli chcesz pożartować, polecamy strony do tego przeznaczone, np. Nonsensopedię. Jeżeli jednak chcesz z nami tu popracować, postępuj zgodnie z zasadami Wikipedii.

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Lodzermensch/Archiwum I-III" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy