Dyskusja wikipedysty:Louve/Gru 2007


Dyskusja wikipedysty:Louve/Gru 2007 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Louve Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Niebyt

Dlaczego usunięto moją edycję?

IP

Cześć! Masz rację, ostrożności nigdy nie za wiele. Kolega (IP) pomógł mi wstawić te 3 szablony do czywiesza, bo ja nie wiem jak to zrobić, ale już są gotowe. Pozdrawiam. --Hortensja Bukietowa 23:58, 30 lis 2007 (CET)

Przywitanie

Bardzo dziękuję za udzielone mi przywitanie. Pozdrawiam. --Czocher| 02:53, 1 gru 2007 (CET)

Witam :) Sceptyczny 12:33, 4 gru 2007 (CET)

Źródła

Zauważyłem, że wstawiasz szablon "Źródła" do jednozdaniowych stubów w artykułach opisujących proste rzeczy. Nie rób tego, bo nie ma to sensu. Takie proste definicje są wszędzie dostępne i zbieżne w swojej treści. Nie ma sensu tego uźdródłowiać, bo stanowią wspólną, ogólną, słownikową wiedzę. Źródła są potrzebne do uzasadniania konkretnych unikalnych treści w tematach trudniej weryfikowalnych. Nie będziemy przeciez uźródłowiać każdego wyrazu w zdaniu! Źródła powinny być wstawiane tylko tam, gdzie będą naprawdę przydatne. pzdr. Beno @ 09:49, 1 gru 2007 (CET)

Ferdynand Kiepski

Wstawiłeś tam szablon {{data=2007-11}}, szablon ten prawdopodobnie jest zbędny bo w innych artykułach, przy pierwowzorach nie ma źródeł. Lecz skoro nalegasz, proszę przekształcić, co następuje w formę encyklopedyczną : Świat wg Bundych to pierwowzór serialu ŚwK, wiele bohaterów ma wiele wspólnych cech z bohaterami drugiego serialu, a więc Peg jest pierwowzorem Ferdka, m.in. dla tego, że jest bezrobotna, obiada się czekoladkami, a Ferdek żłopie piwo. Jeszcze mógłbym wymieniać długo.

Skoro te szablony wstawiasz to trzeba je wstawić do kilkudziesięciu innych artykułów. Pozdrawiam!--Paweł II z Piastów Zagadaj 14:31, 1 gru 2007 (CET)

Podpisywanie ek-ów

Właśnie wyczytałem to w Dyskusja_wikipedysty:Mario58. Poza tym Wikipedysta i tak powinien weryfikować EK nie na podstawie nicku, ale jego sensowności. Kacka 15:27, 1 gru 2007 (CET)

Jako sprawca całego zamieszania proszę Cię Kkaktus o dodanie linka do dyskusji w podpisie. A co do moich próśb w sprawach EKów - skrypt mi nie działa :(. Mario58 -- Skrobnij zdanko 16:14, 1 gru 2007 (CET) Nie działa po odświeżeniu strony. Może już EOT Mario58 -- Skrobnij zdanko 16:16, 1 gru 2007 (CET)

Haaretz

Cześć! Zdumiewa mnie prędkość, z jaką działają administratorzy wikipedii :) Pozdrawiam!

Niewielka ilość edycji wynika z tego prostego powodu, że moją główną działalnością w ramach Wikipedii jest tworzenie nowych artykułów. Jeżeli edytowałem jakiś artykuł, to najczęściej uzupełniałem swój własny :) A jeżeli chodzi o przypisy, to po pierwsze praktyka uniwersytecka zrobiłą swoje, a po drugie już zauważyłem, że administratorzy czepiają się każdego słowa - i dobrze! Tak powinno być.

Odp:Podpisywanie EK-ów

Odp:Podpisywanie EK-ów

Będę dowcipny i napiszę, że Ognistego Liska 2.0.0.11 Mario58 -- Skrobnij zdanko 16:20, 1 gru 2007 (CET)

Re:Rewerty

Masz rację, dzięki. --Hairspray Qeen 16:51, 1 gru 2007 (CET)

Św.Mikołaj

Dziękuję za link do strony o Trzech Revertach, nie wiedziałem o niej. Utworzę wnet stronę Wikipedysta:Pies44/Mikołaj tam będą się wpisywać uczestnicy wierzący w Św.Mikołaja. Nie wiem czy ierzysz , al informuję. Pozdrawiam. Pies44.

Twoja strona uzytkownika

Może semiprotecta założyć? Maikking dyskusja 15:00, 2 gru 2007 (CET)

Właśnie taką. Założona już. Nie ma za co ;) Maikking dyskusja 15:04, 2 gru 2007 (CET)

Poczekalnia

Proszę o nie dodawanie do poczekalni głosów bez co najmniej zdania uzasadnienia. Chodzi o to, że poczekalnia to nie głosowanie a dyskusja. Liczę na zrozumienie. Adam Dziuradysk. 23:16, 2 gru 2007 (CET)

Klej

Szybszy byłeś, zdziwiłam się, jak chciałam poprawić, że konflikt edycji jest :-) Wpisałam się już do dyskusji Sobolowi, że literówki to poprawiamy. pozdr. Jadwiga 13:09, 3 gru 2007 (CET)

Pana Magorium...

Dlatego - pAtRz. ron-whisky 13:24, 3 gru 2007 (CET)

Przejście zamiast refów

OK, chętnie wstawię przejscie do cytatów zamiast ref., tylko jak? Moge prosic o jakas podpowiedz? I dlaczego Ty (ktos inny?) przy okazji nieporozumienia z cytatem wykreslil/es od razu cala fraze o kwestii o tradycji - ? → dyskusja
Jak inaczej mam sie odniesc do cytatu jesli w ogole o nim nie wspominam? :-(( Pozdrawiam ESrodka 22:36, 3 gru 2007 (CET)

Dziękuje

Przepraszam ja nowy :) Raz w zyciu bawiłem się MediaWiki, czytałem troche tutaj faq ale nie wszystko widocznie przeczytałem :) Dziękuje i pozdrawiam :)--Haspet 23:43, 3 gru 2007 (CET)

Typy i chamy

Odpisałem na stronie autora. On się chyba ze mną kontaktował na gg, proponowałem mu rejestrację i zapytanie na tamtej stronie, no ale liczył na natychmiastowa odpowiedź. rdrozd (dysk.) 08:36, 4 gru 2007 (CET)


Odnośnie zdjęć stacji kolejowych

Napisałeś mi, że linki ze zdjęciami warszawskich stacji kolejowych naolezy dodawać tylko tam, gdzie nie ma żadnych zdjęć. Niestety prawda jest taka, że tam, gdzie zdjęcia są, sa one po prostu kiepskie. A wydaje mi się, że w Wikipedii powinno się dbać nie tylko o jakość słowa pisanego, ale też o jakość innego rodzaju dokumentów, m.in. zdjęć. Czy to takie złe, że oprócz istniejących zdjęć gorszych linkuje się także do zdjęć lepszych? Odbiorca Wikipedii powinien miec prawo także oglądać zdjecia trzymające jakiś poziom, a nie tylko czytać trzymajace poziom teksty...

Borelioza

IPek rewertował też literówki i poprawione przekierowania, więc najpierw rewertowałem jego edycję apotem poprawiłem refy. Właśnie w dyskusji na PAnM przy siatkówczaku staramy sie dojść do konsensusu w tym względzie. Pozdrowienia :) Filip em 20:22, 4 gru 2007 (CET)

Witaj

Zapoznałem się z zasadami Wikipedii i Tobie życze tego samego.

Pozdrawiam, ... 21:23:01 4 gru 2007 (CET)

re: Uzasadnianie kasowania w trybie ek

Zrzuciłbym to na karb przemęczenia lub niewyspania gdybym podchodził do pewnych rzeczy konformistycznie. Niestety nie podchodzę, więc ze swojej strony możesz przyjąć, że ten wpis miał tak wyglądać jak wyglądał. A co do wulgaryzmów to uważam, że są one takimi samymi słowami jak każde inne i mają swoje miejsce w języku (oczywiście jedynie wtedy gdy służą obrazowaniu stanu osoby przeklinającej, a nie są jedynie przecinkiem). Pewnie się z tym stwierdzeniem nie zgodzisz, ale w tym wypadku wulgaryzm pełnił jak najbardziej rolę komunikatywną, a że niektórzy używają takich słów w celu obrażania innych na forum publicznym to już chyba nie do mnie sprawa. — Paelius Ϡ 23:02, 4 gru 2007 (CET)

Herr Mannelig

Po pierwsze chciałbym wiedzieć czemu usunąłeś zmiany odnoszące sie do innych części artykułu? One były już encyklopedyczne. A po drugie, skoro wiki jest encyklopedią a nie śpiewnikiem to czemu na niemieckiej, włoskiej i hiszpańskiej jest tekst i nikomu to nie przeszkadza? W większości edycji wzorowałem się na obcojęzycznych wersjach wiki.Kylo L (dyskusja) 00:05, 5 gru 2007 (CET)

ALe nie odpowiedziałeś mi czemu wywaliłeś dobrą część artykułu? Może tak po prostu na złość? Kylo L (dyskusja) 00:08, 5 gru 2007 (CET)

Poprawiłem, co prawda w kilku krokach ale zawsze ;p Kylo L (dyskusja) 00:14, 5 gru 2007 (CET) Nie ma sprawy, ważne że wszystko się wyjaśniło Kylo L (dyskusja) 00:23, 5 gru 2007 (CET)

Nadrzędność i rewert

Właśnie, gdybyś był uprzejmy wyjaśnić, gdzie? Ency (replika?) 00:12, 5 gru 2007 (CET)

Ok., widzę teraz ten łańcuszek. Wprawdzie nie przekonuje mnie taka wydłużająca dotarcie ortodoksja, ale nie upieram się :-) . Dzięki za odpowiedź. Pzdr., Ency (replika?) 00:23, 5 gru 2007 (CET)

Obrazki do Garfielda

Czy wstawienie oryginalnych obrazków do tego artykułu, wyciętych z pasków komiksowych lub przeniesionych z angielskiej wiki jest możliwe i czy jeśli to zrobie nie spowoduje to problemów z licencją? Kylo L (dyskusja) 00:22, 5 gru 2007 (CET)

Dzięki za wyjaśnienie. Kylo L (dyskusja) 00:27, 5 gru 2007 (CET)


Re: Neil Finn

Wielkie dzięki ;)) Pozdrawiam Roxettek93

Orchidtheband

Witam! Trochę się w tym wszystkim gubię, bo nowy jestem. Chciałbym umieścić artykuł o zespole Orchid, ale jest on stale kasowany. Spełnia on zasadę encyklopedyczności ponieważ:" był tematem co najmniej półgodzinnej audycji w jednej z ogólnokrajowych rozgłośni radiowych." I nie rozumiem, dlaczego cały czas jest kasowany. Pozdrawiam Gumas (dyskusja) 14:09, 5 gru 2007 (CET)

Orchidtheband

Witam! Wpis pod tym tytułem jest w tej chwili encyklopedyczny ("był tematem co najmniej półgodzinnej audycji w jednej z ogólnokrajowych rozgłośni radiowych") Proszę więc o nie usuwanie go! Gumas (dyskusja) 14:19, 5 gru 2007 (CET)

Horizon 202 photo

I believe from the message that you left on my talk page above that you were asking if I would upload the picture of the Horizon 202 to the Commons, so that you may use it in the Polish Wikipedia. I am happy to do so, and have now uploaded it, the file is available at Grafika:Horizon202.jpg. --BillC (dyskusja) 20:05, 5 gru 2007 (CET) (en:BillC)

jak wstawić linki?

Witam! Postanowiłem opisać Hammarstrand bo Hammarstrand mieszkam. Wszystkie informacje można weryfikować na szwedzkich stronach, w polskojęzycznych praktycznie nie ma nic, chyba że dawne sukcesy polskich saneczkarzy i bobslejarzy, gdzie Hammarstrand jest jedynie wymienione jako miejsce zdobycia medalu. Oczywiście mogę podać linki do szwedzkich stron, jednak proszę o prostą instrukcję jak to robić?. pozdrawiam.

BASIC - fakt

Witam. O co chodzi z tym faktem ? Tu możesz sobie zobaczyć o czym jest mowa: [1] PozdrawiamTdc6502 >dyskusja< 01:30, 7 gru 2007 (CET)

Masz rację. Nie chciałem tu zamieszczać mojej opinii, lecz podać pewną ciekawostkę (to że się nie przyjęło widać na wszystkich pozostałych klawiaturach komputerowych - do dziś :). Właściwie to nie jest moja opinia - tylko moja obserwacja (bo wg. mnie pisać na takiej klawiaturze się dało). Ja bym tu zastosował "Gdy liczba osób posiadających różną opinię jest zbyt duża i nie można jej w żaden sposób potwierdzić. Na przykład "Niektórzy ludzie wolą psy, inni lubią koty","... ale może lepiej poszukać gdzieś jakiegoś źródła. Ja jestem gotów zmienić ten tekst aby był bardziej POV, ale jakoś nie mam pomysłu. Może Ty masz ? Pozdrawiam Tdc6502 >dyskusja< 02:03, 7 gru 2007 (CET) ok, ja też się tak fatalnie czuję, że nie mam pomysłu (choć może będę miał). Dlatego faktycznie lepiej poszukać jakiegoś źródła, może znajdę chwilkę to poszukam. Pozdrawiam :) Tdc6502 >dyskusja< 02:17, 7 gru 2007 (CET)

autorstwo

osz bo nie wiem już. dopiero zaczynam coś robić na wikipedii i się gubię. heh. pozdr. :)

Kilim

Kolega sobie żarty robi z nowego użytkownika? Picus viridis RSVP? 03:12, 7 gru 2007 (CET)

Wstawianie eków

Witam. Jeśli wstawiasz {{ek}} do artykułu, to pisz uzasadnienie, które ułatwi pracę administratorom i wyjaśni autorowi artykułu o co chodzi. Jednocześnie powinieneś poinformować autora na jego stronie dyskusji co jest nie tak z artykułem (chodzi o pytanie na Dyskusja:Unia Bieruń). pozdrawiam Beau (dyskusja) 11:50, 7 gru 2007 (CET)

Hej. Autor dopisał 1978/79 - III liga 1978/1979, grupa : śląska, nie wiem na ile to jest wiarygodne, ale jeśli to prawda to teraz spełnia odpowiednie kryteria? pozdrawiam Beau (dyskusja) 11:58, 7 gru 2007 (CET) OK. Przenoszę. pozdrawiam Beau (dyskusja) 12:04, 7 gru 2007 (CET)

Ryszard Kapuściński

Wiem, że to bardzo polesne, ale trudno cytować artykuły które wyraźnie mówią o współpracy z SB i redagować to w haśle jako pracę dla wywiadu. Nie mam innych informacji w tej sprawie poza wymienionymi echami prasowymi. Czy Pan ma takie informacje? Powinny być podane w artykule, bo inaczej to brzmi łagodnie mówiąc jak political correctness: oto o kimś z tzw. towarzystwa w Warszawie nie można użyć pewnych słów, mimo że są one prawdziwe. Proszę by przywołał Pan publikacje o Kapuścińskiego pracy dla wywiadu, albo podał inne źródła Pańskich informacji. P.

Widzę, że znowu przywrócił Pan starą wersję artykułu. A jednak cytowane nadal artykuły mówią co innego (nawet tytuł jednego z nich mówi wyaźnie o SB). P.

Nie przypominam sobie byśmy się poznali - nie miałem przyjemności. Zwracam Panu uwagę że cytowane już w artykule źródła mówią co innego. P.

Jaki SPAM

Zapytałem paru wikipedystów czy wierzą w Mikołaja chcę tą listę podać tym co zmieniają dyskusję na Św.Mikołaj. To nie jest zaden SPAM.

Bajtel1

Chchiałbym się zalogować ale musi mi pan usunąć blokadę nałożoną przez Mastiego. Ściągnie mi pan??

Akustykofilia

Hej. Chyba nalezy podac jakies logiczne uzasadnienie checi usuniecia tego art. --gepard12 (dyskusja) 22:35, 8 gru 2007 (CET)

Plan numeracji krajowej

Nigdy, ale to NIGDY tak nie rób!

Re:Wzory Vietea

O ile mi moja wiedza językowa podpowiada, w ten sposób nie odmieniamy. Ja bym z tego apostrofu nie rezygnował za nic, a umieszczanie w Wikipedii przekierowania z błędnej nazwy to propagowanie błędu. Chyba, że znajdzie sie jakiś autorytet językowy, który uzna, ze jednak pominięty apostrof błędem nie jest. Wojciech Pędzich Dyskusja 13:38, 9 gru 2007 (CET)

Zdaję sobie sprawę, że czasami użytkownicy nie wiedzą, jak / co wpisać, żeby pokazał im się dokładnie ten artykuł, którego szukali. Ale nie możemy w imię tego dopuszczać do powstawania błędnych (w sensie zawierających błędy językowe) przekierowań. uniwersytet warszawski? james cameron? microsoft windows xp? To akurat przykłady przeciwko lenistwu w stosowaniu klawisza Shift, ale apostrof według mnie również podpada pod taką kategorie. Wojciech Pędzich Dyskusja 13:46, 9 gru 2007 (CET)

Opis zmian

Wiem, że nie zostało to wymyślone "żeby było", jednak przy malutkich zmianach nie ma moim zdaniem sensu wypełniania opisu zmian, chyba, że dana operacja może budzić wątpliwości lub kontrowersje. Czirs :) --Vatzec (dyskusja) 14:55, 9 gru 2007 (CET)

Zgoda, ale można też przecież nie pisać niczego, niekoniecznie musi to być "kupa" :D Każdy użytkownik może przecież zerknąć na różnice między wersjami. --Vatzec (dyskusja) 18:22, 9 gru 2007 (CET)

Re: Racja obwodnicza

Wychodzę z założenia, że w momencie, gdy pojawia się więcej artykułów, do którego pasuje dane przekierowanie to można zrobić disambig. Zaraz sprawdzę czy takowe disambigi można utworzyć. LeinaD dyskusja 17:27, 9 gru 2007 (CET)

Lesbijka

Nie rozumiem Twojego rewertu? Z tego co piszesz w dyskusji artykułu wnioskuję co innego? LeinaD dyskusja 22:24, 9 gru 2007 (CET)

Yyy? To dlaczego przywróciłeś opinię "jakiegoś profesora"? LeinaD dyskusja 22:35, 9 gru 2007 (CET)

Dziękuję za powitanie

i również witam --Diogenes2007 (dyskusja) 22:47, 9 gru 2007 (CET)

Od Arpada

dzieki, zrozumialem!!! Jak cos, NA PEWNO sie do Ciebie odezwe. Dziekuje jeszcze raz za pomoc.

haarpad (dyskusja) 23:40, 9 gru 2007 (CET)

---Przeglądałem dokumentację i całkiem nieźle mi chyba już idtie. A ja myślałem, że jestem jedynym, który o tej porze spać nie potrafi, heh!

--haarpad (dyskusja) 05:20, 10 gru 2007 (CET)


Drogi Panie, jestem już na tyle zaawansowany w edycji Wikipedii, że ufam, iż wybaczy mi Pan ignorancję i to, że zależy mi czasem na szybkiej edycji a nie na detalach. Może zechce się Pan zająć kimś początkującym? --kmarius (dyskusja) 10:13, 10 gru 2007 (CET)

Hej, to znowu ja. Okay, skończyłem tłumaczenie artykułu, zrobiłem rewizję z niemiecką stroną miasta i dodałem dodatkowe informacje, np. odnośnie dworca wschodniego,na którym i ja codziennie wystaję. Starałem się poprawić błędy i literówki, cały tekst jeszcze raz przeszedłem.

Czy możesz, bo ja się boję tego dotykać umieścić ten artykuł w miejscu starego na stronie? Ja po tylu godzinach pracy oficjalnie znienawidziłem Offenbach :). W następnej kolejności zajmę się najbliższą okolicą, poszczególnymi dzielnicami i dodawaniem kolejnych artykułów do "czerwonych" linków.

Dzięki i pozdrawiam! --haarpad (dyskusja) 23:06, 10 gru 2007 (CET)

Cześć ponownie,

poszedłem za Twoją radą, niestety nie dało się tekstu dodać w jednym kawałku, więc dodawałem małe części. Mam nadzieję, że tłumaczenie jest okay.

Pozdrawiam i dziekuję za cierpliwość --haarpad (dyskusja) 00:42, 11 gru 2007 (CET)

Hello. Pisałeś "ale ze mnie noob :>", a to po naszemu znaczy.....??? Żargon internetowy jakoś mnie ominął ;) --haarpad (dyskusja) 19:31, 11 gru 2007 (CET)

Hahaha, no tak, oczywiscie tylko tak to zrozumialem :) Spoko, nawet jesli, to i tak mam niesamowite poczucie humoru. Ciao! --haarpad (dyskusja) 10:27, 12 gru 2007 (CET)

Ostrzezenie

Prosze zapoznac sie z art. Wikipedia:Do not disrupt Wikipedia to illustrate a point i nie przeprowadzac tego rodzaju akcji w przyszlosci. Zapraszam takze, w momencie, gdy brakuje zrodel, do poszukania ich samemu, z policjanta zmieniajac sie tym sposobem w naukowca. I to wlasnie naukowcow nam tu potrzeba. Pozdrawiam, ziel & 10:29, 10 gru 2007 (CET)

OZ

Przyjrzyj się artykułowi: w żadnym z wierszy tabeli po wymienieniu zaklęć nie ma przecinka, a tu nagle początkujący user go sobie dodał. Przez to brzydko wygląda, to raz, a dwa to zabawa (czytaj: wandalizm). Galileo01 Dyskusja 19:47, 10 gru 2007 (CET)

Cieszę się, że jest ktoś, kto oprócz mnie jest na OZ ;) Galileo01 Dyskusja 19:50, 10 gru 2007 (CET)

Niesiołowski

Co to znaczy "inne źródło"? Źródła tej informacji podaję poniżej. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia to pisz konkretnie jakie, z rzeczowym uzasadnieniem.

Cytowana tam informacja o przeprosinach:

Niesiołowski najpierw wyparł się wszystkiego, a następnie…przeprosił Nagrodzką w obecności adwokata i 9 listopada 1992 r. podpisał oświadczenie o treści:

Oświadczam, że cofam słowa wypowiedziane w dniu 1 stycznia 1992 r. w Muzeum Kinematografii w Łodzi m.in. wobec małż. Teresy i Bogusława Kobierskich a dotyczące p. Elżbiety Królikowskiej którą przepraszam. Mając powyższe na uwadze zobowiązuję się równocześnie do usunięcia z mojej książki p.t. Wysoki brzeg fragmentów odnoszących się do „Agnieszki” które mogą być kojarzone z osobą p. Elżbiety Królikowskiej a „nadto w przyszłości powstrzymywać się od wypowiedzi na temat p. El. Królikowskiej w kontekście wspomnianej sprawy. Tytułem dania moralnej satysfakcji zobowiązuję się wpłacić kwotę dwa i pół mil. zł. na Dom Samotnej Matki w okresie dwóch miesięcy od daty podpisania niniejszego oświadczenia [pisownia zgodna z oryginałem].


za: Andrzej Echolette „Nasza Polska” Nr 49 (580) 5 XII 2006

 • Co to znaczy "te źródła nie spełniają wymagań obiektywności"? Gdzie są te wymagania opisane i kto osądza czy są one spełnione czy nie? Wskaż proszę te kryteria i napisz konkretnie dlaczego Twoim zdaniem portal Iskry oraz ABCnet ich nie spełnia. Tym bardziej że przynajmniej ten drugi jest kilkukrotnie cytowany na Wikipedii. Paweł Krawczyk (dyskusja) 21:45, 10 gru 2007 (CET)
  • Wpisz w Google "stefan niesiołowski ruch czuma", informacja była powtarzana wielokrotnie przez liczne serwisy, w tym także WP [5] Paweł Krawczyk (dyskusja) 21:59, 10 gru 2007 (CET)
   • Otóż z Twojego wcześniejszego komentarza wnoszę, że jeśli wiadomość tę potwierdziła WP to wiarygodność wcześniej wspomnianych źródeł nie jest już niska więc użyję tamtych, bo są kompletniejsze. Co do "istotności" to naszym zadaniem nie jest ocenianie rzeczywistości tylko jej opisywanie. Paweł Krawczyk (dyskusja) 22:05, 10 gru 2007 (CET)
    • Ok.

Re:Witajki

Też się nad tym zastanawiałam, ale może kogoś to zachęci do edycji (oczywiście nie wandalizmu), a ktoś może zobaczy do czego wikipedia suży i jak ją edytować. Pozdrawiam. --Hairspray Qeen (dyskusja) 21:43, 10 gru 2007 (CET)

PS: Jeżel Ci to przeszkadza to mogę przestać :). 

Członek to nie kończyna

Witaj! Odwróciłem twój rewert ponieważ kształt falliczny to nie kształt kończyn tak jak wskazuje link który przywracałeś. Ponieważ jednak nie mam na to źródeł ;-) a wstyd przyznać jak bardzo powołuję tu się na OR ;-))) to zostawiam Ci ten temat do ewentualnej dalszej dyskusji. Pozdrawiam serdecznie, ABX - (O mnie dyskutuj) 15:27, 11 gru 2007 (CET)

DA

Masz rację, dzięki za poprawienie po mnie. AndrzejDyskusja▫. 15:36, 11 gru 2007 (CET)

Poezja

Dziękuję za instrukcje. Pozdrawiam

--Poezja (dyskusja) 17:23, 11 gru 2007 (CET)

faza jasna

i fotosynteza. Zobacz co jest w części artykułu fotosynteza na temat fazy jasnej [6] . Pozdrawiam Jersz (dyskusja) 18:01, 11 gru 2007 (CET)

strona ujednoznaczniająca (Salerno)

dzięki za zrobienie strony zgodnie z moją propozycją. Już odwdzięczyłem się poprawiając błąd ortograficzny, jaki w niej zrobiłeś ;-) (napisałeś ,,Włoszech małą literą)

Pozdrawiam Karol.pogorzelski (dyskusja) 18:45, 11 gru 2007 (CET)

re:Nie za ostro?

Czy ja wiem czy to jest przesada? To była zmiana na stronie opisującej jedną z zasad Wikipedii, korzysta i powołuje się na nią wielu Wikipedystów - a więc wszelkie wygłupy na niej dokonywane są szczególnie szkodliwe. A to jest moim zdaniem wandalizm - zamiast symbolu czołgu "Tygrys" wpisał imię Dariusz. Ksywkę "Tygrys" ("Tiger") miał bokser Dariusz Michalczewski. Zmiana bezsensowna i myślę że on dobrze o tym wiedział. Gdybym uważniej przejrzał wkład to może bym mu dał {{test2}} lub {{test3}}. To w sumie chyba mała różnica. Pozdrawiam Bukaj Dyskusja 19:02, 11 gru 2007 (CET)

Tchawica

Po pierwsze, dziękuję za odzew - co do Bochenka, przyznaję, sprawdziłem u siebie i faktycznie, uwzględnia on C6/C7. Co do pozostania w Wikipedii - jeśli tylko będzie taka możliwość, chętnie pomogę :) Pozdrawiam - Devetto

Dziękuję za pomoc :) Devetto (dyskusja) 19:21, 11 gru 2007 (CET)

Bardzo chętnie włączę się w działanie projektu ;) Powiedz tylko, jak i co mam robić :) Jestem do dyspozycji ;) Pozdrawiam Devetto (dyskusja) 00:30, 13 gru 2007 (CET)

Witam ponownie - właśnie zedytowałem całkowicie artykuł o tchawicy :) Bardzo proszę o ocenę mojej pierwszej tak gruntownej edycji - wiem, że informacja jest w dalszym ciągu zdawkowa, dlatego w najbliższym czasie dodam jeszcze trochę szczegółów :) Pozdrawiam Devetto (dyskusja) 03:23, 15 gru 2007 (CET)

Dzięki za opinię ;) Spojrzałem do zasobów angielskich - wielkich cudów tam nie odnalazłem, ale mam nadzieję, że wybrany przeze mnie rysunek tchawicy wraz z oskrzelami nie wygląda najgorzej na tej stronie :) Tak jak wspominałem, niedługo rozwinę jeszcze trochę ten artykuł (najistotniejsze rzeczy opisałem - dalej musiałbym wejść na temat oskrzeli, które są już na wiki opisane, więc nie będę się wcinać - ale zawsze można coś dodać, niemożliwym jest przecież tak szybko wyczerpać temat ;)). I jedno pytanie - zasadniczo zauważyłem, że duża część artykułów medycznych jest opisana w sposób krótki i zwięzły, opisujący tylko pewna podstawy, bez wgłębiania się w szczegóły (tak jak właśnie artykuł o sutku, o którym zacząłem dyskusję - by the way, faktycznie, nie zauważyłem wielkiego napisu edytuj, musiałem mieć słabszy dzień ;)) - czy takie jest założenie tego typu artykułów, czy po prostu czekają one na kolejne, rozwijające edycje? Pozdrawiam serdecznie, Devetto (dyskusja) 12:16, 15 gru 2007 (CET)

Re:Paul Dennison

Witaj. Widocznie wprowadziłeś te dane pomiędzy moim kliknięciem w tytuł artykułu a kliknięciem w "usuń" - ja widziałem czwarty raz to samo, czyli substuba do skasowania. Sprawdziłem, rzeczywiście dodałeś, więc odtworzyłem. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 11:18, 12 gru 2007 (CET)

Kopyść (sprzęt kuchenny)

Witaj. Sprawdzaj w google:) Pozdrawiam--Adamt rzeknij słowo 23:13, 12 gru 2007 (CET)

Wikipedia:SDU/Centrum_informacji_anarchistycznej

Dziękuję bardzo za cofnięcie wandalizmu przy moim głosie. --Divide (dyskusja) 23:51, 12 gru 2007 (CET)

Kac, Napój alkoholowy, alkohol etylowy

Wszystkie trzy artykuły dotyczą alkoholu, ale sądzę że powinny pozostać oddzielne.

 • 1) kac jest trafnym, choć na razie słabym hasłem dotyczącym powszechnej dolegliwości (na tyle powszechnej, że ma osobną nazwę w większości języków świata); potraktujmy go jak hasło o drobnym schorzeniu, w rodzaju bólu korzonków czy biegunki :)
 • 2) napój alkoholowy odnosi się do rodzaju spożywanych napojów, które _zawierają_ alkohol, ale _nie są_ alkoholem. Nawet w przypadku wódki mamy połączenie alkoholu z wodą, butelkowane i sprzedawane jako napój. Kontekst - spożywczy / używki.
 • 3) alkohol etylowy opisuje substancję chemiczną, która wchodzi w skład 2) i - nadużyta - powoduje 1). Kontekst - chemia organiczna.

Z mojej perspektywy każde z haseł się broni i zasługuje na odrębność. Być może warto połączyć działy Wpływ na człowieka z 2) i 3), a w tak połączonym dziale wpiąc interlink do 1).

Sceptyczny (dyskusja) 03:14, 13 gru 2007 (CET)

...And Oceans

Dziękuję bardzo za wskazówki i pozostawienie artykułu. Następnym razem postaram się od razu dodawać więcej informacji.


Jeszcze raz dzięki za pomoc i kolejne wskazówki, przepraszam za poprzedni anonim. Trapdoor to Hell (dyskusja) 03:55, 13 gru 2007 (CET)

Aborcja

Odnoszę wrażenie, że masz automatyczne włączone cofanie moich edycji. Zasadą wikipedii jest, że są wymagane źródła do kwestii oczywistych. Wiec może trochę przyhamujesz z tymi rewertami. raziel (dyskusja) 12:13, 13 gru 2007 (CET)

 • Ok spoko, teraz jest w porządku, chociaż fakt faktem, że nie wygląda. Rzeczywiście do tego trzeba wstawić fakty. Troche jetem nie wyspany i nie przoczyłem. Może coś sie znajdzie tutaj: en:Abortion in the United States. Później może jakoś to przejrzę. raziel (dyskusja) 12:45, 13 gru 2007 (CET)
  • Właśnie chodzi o to, że tam są podane źródła do których czasami można zajrzeć. Zauważyłem, że CDC prowadzi jakieś statystyki, coś tam może znajdę. 12:59, 13 gru 2007 (CET)
   • Ja to mam średnie en-1, ale coś tam zawsze z kontekstu wyczytam... i dużo tabelek jest. raziel (dyskusja) 13:22, 13 gru 2007 (CET)

pks - re

śmieszne? on chociaż co dwa - trzy dni i jeszcze z IP. Można zabezpieczyć stronę, jak nie dadzą rady perswazje. Zobacz na Moda na sukces. Gość aktualizuje codziennie liczbę odcinków/różnicę miedzy wersjami. Argumenty nie trafiły, że chociaż co tydzień, co dwa. Strony nie zabezpieczę, bo przecież tylko admini nie będą o tym edytować. Gościa nie zablokuję, bo po pierwsze za co? Wandalizm? Naciągany. Na ile? Na ile by nie zablokować, to i tak wróci i będzie robił swoje. I to już nie jest śmieszne, ale tragiczne. Jakby PKS-owiec trwał w uporze, daj znać, protect pójdzie. Maikking dyskusja 13:05, 13 gru 2007 (CET)

Relacje zagraniczne Izraela

O'k. Nie planuję nic z nim teraz robić. Pozdrawiam, Gedeon07 dyskusja► 13:57, 13 gru 2007 (CEST)

Klismafilia

a Ty znowu powodu eka nie wpisujesz :> --Szczepan talk 19:05, 13 gru 2007 (CET)

Re:?

Wystarczy przeczytać opis zmiany, a zrozumiesz. Nałożyły się nasze edycje i nie wystąpił konflikt, czego ja nie rozumiem. Pozdrawiam serdecznie, Wiktoryn <odpowiedź> 16:28, 14 gru 2007 (CET)

heteronormatywność

Ten link nie jest dobry. Nie potrzeba nam linkować do tego typu dyskusji. Lepiej linkować do naukowych opracowań a nie do polemiki internautów na stronie gejowskiej. AndrzejDyskusja▫. 19:58, 14 gru 2007 (CET)

No właśnie i tutaj jest częsty problem - dla "równowagi" dodaje się byle jaki link, byle by tylko z jakiegoś portalu gejowskiego jako kontr opinia. Podczas gdy nie jest to obowiązkowe - termin ten nie musi być opatrywany komentarzem osób homoseksualnych - nie jesteśmy forum dyskusyjnym. AndrzejDyskusja▫. 20:17, 14 gru 2007 (CET)

Ale skąd założenie, że homoseksualiści są drugą stroną? To jest pogląd na to, że normalny związek jest między kobietą i mężczyzną - nie bardzo widzę pole na wpisy typu: "homoseksualiści się z tym nie zgadzają" - artykuł zawiera to o czym jest ten pogląd oraz kto i kiedy go wymyślił - a nie polemikę stron. AndrzejDyskusja▫. 20:25, 14 gru 2007 (CET)

Dzięki za powitanie

Dokonałem kilku zmian dzisiaj. To mój pierwszy oficjalny dzień (dobrze że nie 13 gru)...

Kilka małych uaktualnień, które wydawały mi się cenne. Jeśli nie, proszę o argumentację.

Miłego weekendu, --Revpkw (dyskusja) 23:15, 14 gru 2007 (CET)

Wytłumaczenie

Encyklopedia - kompendium ludzkiej wiedzy zapisane w formie zbioru haseł (słów kluczowych) z wyjaśnieniem ich znaczenia.

Jedni są mniej znani, drudzy bardziej ale jednak nie można zaprzeczyć że ci mniej znani nie istnieją. Dążę do czegoś wielkiego i nie da się temu zaprzeczyć.


--Quan (dyskusja) 13:34, 15 gru 2007 (CET)

A więc

A więc czy będę mógł tam siebie dodać robiąc najpierw o sobie artykuł?

--Quan (dyskusja) 13:45, 15 gru 2007 (CET)


Re:WP:LZ =

Witaj, chyba ta wiadomość nie była do mnie bo nie kumam o co chodzi? Stepa @dyskusja.pl 15:15, 15 gru 2007 (CET)

OK, zajarzyłem, wiem o co chodzi, dzięki. Stepa @dyskusja.pl 15:36, 15 gru 2007 (CET)

Sutek

Skoro powiedziałeś, że artykuł nadaje się całkowicie do poszerzenia, to całkowicie go przerobiłem - sam oceń moją pracę ;)

Jestem studentem wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi ;)

Czy wiesz, że prześliczny pokazałeś mi sutek? ;) Wsadzaj, ABX - (O mnie dyskutuj) 18:11, 15 gru 2007 (CET)

no witam ;)

Dzięki za przywitanie i zaproszenie, ale chyba się nie zdecyduję. :) Nie zależy mi na koncie, na wykresie moich edycji, na wszystkich tych udogodnieniach. ;) Edytuję i tworzę sobie ot tak, dla samej idei oraz dla przyjemności. Bardzo cenię sobie Wikipedię i rozszerzam w niej hasła związane z moim ukochanym klubem. :) Także sam adres IP 83.5.*.* i wcześniej 83.24.*.* będzie mi o tym przypominał. ;) To chyba tyle. :]

Pozdrawiam! :)

83.5.130.181 (dyskusja) 05:47, 17 gru 2007 (CET)

Kanada ma 10 prowincji i 3 terytoria

Maritimes jest określeniem trzech kanadyjskich prowincji na wybrzeżu Atlantyku: Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja i Wyspa Księcia Edwarda. Prowincje Maritimes razem z prowincją Nowa Fundlandia tworzą region zwany "Atlantic Canada". Proszę zmień swoja korekcje sam.

Negentropia

Dzięki za wyłączenie interwiki na brudnopisie. Tekst do przeróbki skopiowałem w całości, kategorie wyłączyłem, a o interwiki nie pomyślałem... Tyle, że mało zawału nie dostałem, :) bo mi wyskoczył komunikat o konflikcie edycji, i wprowadzone poprawki zniknęły... Ale już odtworzyłem i wszystko jest OK. Pozdrawiam! --Belfer00 (dyskusja) 09:37, 17 gru 2007 (CET)

Michel Langevin

Cześć, dzięki za pomoc :) - ukłony, RKlisowski(Odpisz) 10:55, 17 gru 2007 (CET)

re:Spam

Wiem. Chciałem tylko najpierw do sekcji linki zewnętrzne wstawić szablon {{linkownia}}. Pozdrawiam S99pl 16:47, 17 gru 2007 (CET)

potrzebuję pomocy

cześć! Napisałeś witając mnie, bym pisał w razie potrzeby pomocy. Mam dwa pytania: jak sprawić, by artykuł który szykuję trafił do zakładki "Czy wiesz..." na stronie głównej, oraz gdzie mogę znaleźć "zatwierdzony" schemat artykułu o algorytmie, bo jest straszny bałagan redakcyjny już na poziomie tytułów sekcji (raz "implementacje", raz "przykładowe implementacje", "przykłady implementacji"). Jako, że to "żywa" strona, to podejrzewam, że takie schematu nie ma i każdy dodaje jak czuje w danej chwili. Jeżeli się nie mylę, to bądź tak dobry i w wolnej chwili napisz mi jaka jest droga by taki standard wprowadzić "formalnie" (mogę zacząć zmieniać już teraz, ale gdy mnie ktoś zapyta dlaczego akurat ""przykładowe implementacje" a nie "przykłady implementacji" to nie będę mógł w miarę z sensen odpowiedź. Pozdrawiam, Różowy Floyd (dyskusja) 17:02, 17 gru 2007 (CET)

wiem, że nie ma różnicy (w sumie to różnica między programem napisanym w asemblerze a napisanym w Pythonie jest nie większa :D), chodzi mi o to, że jeżeli Wikipedia ma być poważną encyklopedią, to nie może być tak, że w jednym artykule jest tak, a w drugim inaczej. Jak będzie, nie ważne, ważne by było konsekwentnie :) Różowy Floyd (dyskusja) 17:11, 17 gru 2007 (CET) oczywiście, masz rację... chociaż... jedno drugiemy nie przeszkadza, poza tym, IMO takie "zgrzyty" sprawiają, że wikipedia może być odbierana jako niechlujna (przypomina mi się mój wykładowca metod optymalizacji - łebski koleś, geniusz niemal, ale miał zawsze taki burdel w notatkach i na tablicy, że lepiej na jego wykłady było nie chodzić, bo człowiek wychodził głupszy :) ) Różowy Floyd (dyskusja) 17:16, 17 gru 2007 (CET)

Mr. Zoob

Wygląda mi na to, że to ktoś z zespołu się odezwał jako IP-ek. Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 22:24, 17 gru 2007 (CET)

Dobrze, tak zrobię Akumulator (dyskusja) 22:25, 17 gru 2007 (CET)

Prośba o radę

Zajrzyj na Zgłoś błąd i pomyśl co zrobić z problemem Wikipedysty Indu. On zarzuca nas zgłoszeniami dotyczącymi Indii, zwłaszcza religii. Nikt nie potrafi go namówić na poprawianie ich samodzielne, a bywalcy zgłoś błąd nie są ekspertami w tej dziedzinie. Ponadto on chce by mu rozbudowywać artykuły znajdować ilustracje. Parę razy próbowałem mu tłumaczyć by pracował sam, ale to nie daje rezultatu. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 10:23, 18 gru 2007 (CET)

 • Dzięki. Ja mu to już tłumaczę od dawna. Na razie bez skutku. Wręcz napisałem dziś, że taka polityka skończy się tym, że po 2 dniach jego zgłoszenie trafi do dyskusji artykułu bo nikt tego za niego nie poprawi. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 10:39, 18 gru 2007 (CET)
 • Zostałem znokautowany tymi powyższym..........
 1. w WP-PL jestem ledwo TYDZIEŃ(Ja mu to już tłumaczę od dawna to z pewnością NPOV :-) ).Czytam Zalecenia edycyjne i Zasady i etc. Grzęzne i trawię, ale jeszcze żyje.(Szczerze powiem : nie wiem co to znaczy "mechanizm Wiki").Czytam tez artykuły z działów Filozofia-Religioznawstwo-Geografia,aby wyrobić sobie zadnie o poziomie i rzetelności prezentowanych treści, budowie artykułów.
 2. Zostałem niesłusznie oskarżony On zarzuca nas zgłoszeniami.Jestem tu tydzien,PROBLEMY DO ZB ZGŁOSIŁEM TYLKO 10 RAZY (2 dotyczyły błędnego działania linków,1 wstawienia linku w kategorię).Moj licznik edycji pokazuje 181. Bonio kilka spraw mi rozjaśnił, jestem wdzięczny, ale OD DAWNA i ZARZUCA NAS to mało "eleganckie" metody reakcji na 6 zgłoszeń "indyjskich".
 3. nieprecyzyjnie jest też : dotyczącymi Indii, zwłaszcza religii .Konkretnie 4 zgłoszenia dotyczyły religioznawstwa, 2 dotyczyły Geografi/Bombaj,Kolkata/
 4. Mój licznik edycji pokazuje 181. Więc ILE błędów jednak samodzielnie poprawilem ?????! trzymaj się zasady śmiałego edytowania Czuję też odpowiedzialność za to co wpiszę.Jak nie znam prawidłowej odpowiedzi, powierzam błąd ZB :-)))
 5. Jak masz jakieś pytania, śmiało pisz :)Chciałbym do kilku zalążków wstawić na końcu tekstu 1-3 tytuły pozycji książkowych wydanych w Polsce. Może to zachęci kogos do rozbudowy w oparciu o wymienione. Czy to jest w zgodzie z zasadami ? Jakiego szablonu lub komunikatu uzyc ? Zobacz tez i Bibliografia -

to inne zastosowania.Prosze o opinię,poradę.

 1. Czy okreslona jest reguła na zapis slowa w formie "tak jak sie wypowiada"= wymowa. Jak zapisać w tekście np. opis słówka high ?
"haj"; haj - taki widziałem na stronie hindi [haj] - taki znam.


Z poważaniem dla Wyższej Instancji wobec ZB Wiadomo Który: Grożny!, Leniwy! Niereformowalny?! Nowicjusz

Odp:Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach

Witam. Była już kiedyś taka dyskusja na temat losów takich artykułów. Wówczas wysunięto myśl o integracji ich z artykułami macierzystymi. (nie podam linka) To dobry pomysł jako że i wilk syty i owca cała. Co do artykułów to są gimnazja a te prawie nigdy nie były encyklopedyczne i są też pewne kryteria które dwukrotnie były zmieniane dyskutowane i głosowane. Szanujmy czas tych co brali w nich udział. Pozdrawiam--Adamt rzeknij słowo 12:09, 18 gru 2007 (CET)

szablony

Może ja niezbyt precyzyjnie zapytałem i przez to twoja odpowiedź "poszła bokiem". Ja wiem jak usunąć szablon ale problem polega na tym że ten co wstawił szablon zaraz go wstawi ponownie! Chodzi bardziej o załatwienie konfliktu. Zobacz publikacje świadków jehowy na dole masz listę odnośników do ich publikacji. Jak klikniesz to wejdziesz na spis publikacji a tam szablony zeby treść połaczyć z artem z którego wychodzisz. Gdyby tak zrobić to ten pierwszy byłby jak stodoła. Wg mnie te szblony to złosliwość na tle religijnym. Zobacz świadome macierzyństwo Raziel wstawił POV i coś jeszcze - kilka osób już edytowało ten art. i nikt nie usunął jego szablonów - czy to ma znaczyć że się z nim zgadzają? usunąc to nie sztuka. Jak się poprawi to zaraz zechcą dowodów na coś co wynika z samych faktów ale nie jest napisane literalnie tak jkaby oni chcieli. Np. w antykoncepcji - biologicznie ciąża się zaczyna od zagnieżdzenia i od tego momentu można mówić o aborcji. Ze względu jednak że moment ten trudno ustalić, liczy się ją od ostatniej miesiączki a prze pierwsze 3 tygodnie nie ma mowy nawet o zarodku Przecietna kobieta o ciązy się przkonuje w 15-16 tygodniu! szablony służą tu do walki z odmiennymi poglądami! zwłaszcza te ogólne w formie --87.207.157.234 (dyskusja) 12:37, 18 gru 2007 (CET)

Gratuluje odwagi, ciekawe co będzie dalej. A tak swoją drogą to ktos skasował art. Publikacje świadków Jehowy (ja go teraz nie widzę)

--87.207.157.234 (dyskusja) 14:29, 18 gru 2007 (CET)

Przyszedłem cię pouczać...

...niczym jakaś ciotka-wiertara ;) Zobaczyłem twoją edycję, w której nazwałeś wstawienie przez Roo72 szablonu idiotyzmem. Cóż, sam unikam takich określeń, niezależnie od tego, co myślę o danej osobie/edycji, ze względu na chęć utrzymania pozytywnej atmosfery pracy. Nie jestem adminem, za świętego się też nie uważam, więc nie będę ci dawał dobrych rad na wszystko; będziesz robił jak będziesz chciał i nic mi do tego. Mimo to rozważ proszę rezygnację ze stosowania podobnych przymiotników w opisach zmian :) Pozdrawiam, Galileo01 Dyskusja 14:41, 18 gru 2007 (CET)

Wiesz, ja też uważam, że niektóre edycje Roo są hmmmm... kontrowersyjne, nie próbuję go w tym momencie bronić, to była taka luźna uwaga :) Miłego popołudnia. Galileo01 Dyskusja 14:49, 18 gru 2007 (CET)

Opus Dei

Hej. Przejrzałem wkład tego usera (Revpkw) w rzeczonym haśle i nie dopatrzyłem się jakiś przekłamań. Pozdrawiam, rdrozd (dysk.) 22:36, 18 gru 2007 (CET)

odp.RTG

No i dobra:) Monopol (dyskusja) 23:20, 18 gru 2007 (CET)

Grafiki

JPG to format zalecany, PNG nie :) Radomil dyskusja 01:48, 19 gru 2007 (CET)

Re: Anwil Włocławek

witam. rozumiem, że to ta wysoka oglądalność jest przyczyną twojego pytania ;) kaman, spam jak się patrzy: niczego nowego strona nie wnosi w stosunku do oficjalnej strony klubu i informacji na stronie PLK, Wikipedia nie jest zbiorem linków i takie tam. Arek1979 (dyskusja) 10:43, 19 gru 2007 (CET).

Podziękowanie

Dziękuje za wszystkie wiadomości i za pomoc.--Studnios (dyskusja) 16:04, 19 gru 2007 (CET)

że ka kto? :P

chyba jesteś jak kaktus? :)

i to prawda, bo po Twojej dyskusji widzę ze straszny jest z Ciebie wrzód na siedzeniu! :D Kwis (dyskusja) 22:16, 19 gru 2007 (CET)

Refleksje

Dzięki. Jak widać nie jestem estetą skoro rozjechanie przetrwało 4 miesiące :) Co do OZetów - nasunęła mi się pewna refleksja... Muszę ze smutkiem stwierdzić że jesteś bardzo konfliktowym użytkownikiem. Szczerze mówiąc zawiodłem się na Tobie - w przeciągu kilku dni miałem z Tobą co najmniej kilkanaście konfliktów edycji. Eh... —  EMeczKa dyskusja 23:33, 19 gru 2007 (CET)

Niestety, jak widzę, historia wandalizmów Twojej strony wikipedysty świadczy, że jesteś bardziej zaangażowany w OZety... Jeszcze sporo pracy przede mną :P —  EMeczKa dyskusja 23:44, 19 gru 2007 (CET)

Relacje zagraniczne Izraela

Panie Kolego, "nawiazane kontrakty dyplomatyczne"? (po Twojej edycji to zostało) :-( Napisz, proszę (jako wstawiciel do CzyWiesza) choćby wytyk autorowi. Picus viridis RSVP? 00:11, 20 gru 2007 (CET)

Tytuły prominentów

Serdecznie dziekuje za poprzednią odpowiedz o żródłach.Dokładnie o to pytałem. Nadal trawię rożne Zalecenia i zasady WP. Obecnie szukam Zaleceń edycyjnych jak powinny brzmieć tytuły artykułów biograficznych i od ktorego słowa mają się zaczynać(od imienia, od nazwiska , od tytułu lub funkcji)?

Przyklady osób:

 • Papież Jan Paweł II czy Karol Wojtyła czy Wojtyła Karol ?
 • Błogosławiony Brat Albert Chmielowski;czy Adam Hilary Bernard Chmielowski ;czy Chmielowski, Adam Hilary Bernard ?
 • inni jak :Jaśnie Nam Panująca :-) Katarzyna II Carzyca Wszechrosji;czy Carzyca Katarzyna II Wielka ?Błogosławiona/Świeta Krolowa Jadwiga czy Jadwiga Andegaweńska.

Nie proszę o linki do artów biograficznych :

 1. proszę o pomoc w zrozumieniu zasad tworzenia tytułów artykułów (=linki do ustaleń WP)gdy "oficjalne grzecznośći", tytuły, oznaczenia przynalezności wyznaniowej W CODZIENNYM UZYCIU-ZWYCZAJOWO używane są przed faktycznym Imieniem czy nazwiskiem prominenta.
 2. Druga prośba : jak postępujemy z osobami, które po wstąpieniu na drogę zakonną zmieniły imię (i najczęściej nie używają dawnego nazwiska)lub są znane ogółówi wyłącznie pod pseudonimem(Czesław Niemen) lub fałszywym wymyslonym nieuprawomocnionym! imieniem i nazwiskiem ?
 3. Kwestia trzecia : te same zagadnienia, ale w odniesieniu do tytułów i osób z obcych, egzotycznych krajów, np. wodzowie Indian Am.Północnej.
 4. Czy DEFINICJE TYTUŁÓW osób (np. brat, papiez, Naczelnik(np.Piłsudzki),błogosławiony ) umieszcza sie w WP czy WSłowniku ? WAzne pytanie w odniesieniu do ZAGRANICZNYCH postaci!!!


Uprzejmie proszę o pomoc.Wyrazam zgodę na skopiowanie tego pytania do dyskusji innego Wikipedysty czy Pytań Nowicjuszy.12 dniowy Nowicjusz Indu (dyskusja) 07:32, 20 gru 2007 (CET)

Spam?

Hej. Ja w sprawie linku w Piotrkowie. Astrojawil mi ani brat, ani swat, ale zdjęcia ma absolutnie unikalne, nie do znalezienia nigdzie w sieci (galeria na Commons się nie umywa), szczególnie jednego z najważniejszych piotrkowskich zabytków, kościoła jezuitów (mało komu ojcowie pozwolą na takie fotografie). Ja bym przywróciła... Gytha (dyskusja) 08:39, 20 gru 2007 (CET). PS. Odpowiadasz Indu? Jeśli nie, to ja mam chwilkę. Gytha (dyskusja) 08:40, 20 gru 2007 (CET)


Przywitanie

Dziękuję za przywitanie :)

--Taube83 (dyskusja) 12:14, 20 gru 2007 (CET)

SdU

Witaj. Trochę namieszałeś. Głosowanie nie może dotyczyć kilku podobnych artykułów, patrz p.2 regulaminu SdU. A nawet gdyby nie było punktu 2, i tak jako "podobny" podałeś ten sam artykuł. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 13:00, 20 gru 2007 (CET)

Wikipedia:SDU/Wikipedia:SDU/Łódź Olechów ŁOC (rozjazd kolejowy)

Witaj. Chciałbym się Ciebie zapytać, po co stworzyłeś redir z tego tytułu do głosowania? Przecież takie przekierowanie jest zbędne, ponieważ ma błędny tytuł i nic do niego nie linkuje. Pozdrawiam:), KamStak23 dyskusja► 13:01, 20 gru 2007 (CET)

Spójrz na tytuł redira - zawarta jest ta sama nazwa artykułu, a na dodatek Wikipedia:SDU/Wikipedia:SDU. Pozdrawiam, KamStak23 dyskusja► 13:12, 20 gru 2007 (CET)

Re:Zabezpieczenie

Zabezpieczyłem, ponieważ jest to często używany szablon i został zwandalizowany przez zarejestrowanego użytkownika. Czy uważasz, że powinienem odbezpieczyć szablon całkowicie, cxy może zostawić mu zabezpieczenie od edycji anonimowych? Paweł ze Szczecina 14:12, 20 gru 2007 (CET)

Tak, choć oczywiście istnieje możliwość celowego założenia konta, żeby wstawić obsceniczny obrazek w szablonie używanym na setkach stron. Tak czy owak - dajmy mu semiprotecta od edycji i pełne zabezpieczenie od przenoszenia. Paweł ze Szczecina 14:16, 20 gru 2007 (CET)

przenioslem komentarz

pozdro --TvMsi (dyskusja) 14:17, 20 gru 2007 (CET)

Marcin Strzoda

Materiały zawarte w linkach do czeskich stron są o wiele bogatsze od artykułu na Wikipedii. Nieznajomość języka czeskiego nie uniemożliwia zapoznania się z ciekawostkami z życia Stredoniusa tam zawartymi. Proszę o nie usuwanie tych informacji z artykułu bądź konstruktywną dyskusję. Bogodar (dyskusja) 21:24, 20 gru 2007 (CET)

Re

Może masz i rację z tymi linkami zewnętrznymi. Nie mam na razie ugruntowanego zdania, a idą Święta - nie ma się co spierać. :-)

Ale tak na pierwszy pomyślunek: jeśli przy opisie miast jakaś instytucja (firma, organizacja etc.) jest na tyle istotna dla miasta, że jest wymieniona w treści to bardzo naturalnym wydaje mi się podanie do niej głównego linku. To żadna promocja strony, tylko informacja. To w końcu sieć i JEŚLI uznamy, że informacja jest istotna dla czytelnika TO powinniśmy mu dać możliwość przekliknięcia bez konieczności użycia jakichś wyszukiwarek.

A tak przy okazji: Wesołych Świąt :-)

--Tbm (dyskusja) 09:29, 21 gru 2007 (CET)

PUA

Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Kkaktus - zgłoś się w dziuplę jeża bo mam dość oglądania jak się męczysz bez przycisków. roo72 Dyskusja 11:36, 21 gru 2007 (CET)

Hmm, mea culpa, wydawało mi się, że tu jesteś od wcześniej, masz czas to 10 stycznia. roo72 Dyskusja 11:41, 21 gru 2007 (CET)

Recenzje

Witam. Dlaczego usuwasz linki zewnętrzne do recenzji w hasłach filmowych? – Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 12:29, 21 gru 2007 (CET)

Abchazja/Osetia/Kosowo itd.

Dlaczego usunięto linki do opisów problemów Abchazji, Osetii Południowej, Kosowa, Irlandii Północnej na stronie stosunkimiedzynarodowe.info? Przecież są to materiały obszerne i rzeczowe. I co to niby miałoby mieć wspólnego z "masowym wstawianiem odnośników"? - Pozdrawiam, Radek Alf, autor strony. (stosunkimiedzynarodowe.info@gmail.com)

Sytuacja prawna... i eki.

Dzięki za interwencję. Mnie nie chciało się już toczyć wojny z tego powodu - do niektórych nie docierają argumenty, liczy się tylko realizacja jedynej, słusznej wizji świata. Dawid dyskusja 21:21, 21 gru 2007 (CET)

LGBT w Rumunii

[7] Co Ci się nie podoba w tych edycjach? BartekChom (dyskusja) 21:45, 21 gru 2007 (CET)

Przepisy zakazywały tylko manifestowania homoseksualizmu. To nie ogranicza praw konkretnej grupy. Po prostu zakazuje się dawania złego przykładu. BartekChom (dyskusja) 21:56, 21 gru 2007 (CET) [8] Zwłaszcza to ostatnie to poważna sprawa, ale zakaz manifestowania homoseksualizmu nie karze nikogo za to, że jest jaki jest. BartekChom (dyskusja) 22:06, 21 gru 2007 (CET)

Może przedyskutować po kolei ostatnią zmianę w artykule Sytuacja prawna osób LGBT w Rumunii.

 1. szablony - większość artykułu to suche fakty, do których raczej nie mam zastrzeżeń, ale źródła i szczegóły się przydadzą. A może gdzieś jest nadinterpretacja.
 2. "dyskryminujące" -> "które według organizacji gejowskich dyskryminowały" To przegapiłem, a uważam, że nie można określać tych przepisów dyskryminującymi. Jak ktoś tak twierdzi, to opinia, a nie fakt. Nie zgadzam sie z taką opinią i chyba nie jestem sam.
 3. "Raczej nie spotyka się opinii, że w rumuńskim prawie obecnie istnieją przepisy bezpośrednio dyskryminujących osoby homoseksualne." - Tu podobnie. Pewnie ktoś dalej marudzi.
 4. "poszerzenie praw" - "popierają prawa" to jakaś niezręczna konstrukcja, w dodatku sugerująca, że tych praw nie ma.
 5. "stosunek do mniejszości seksualnych jest nieco bardziej pozytywny " - a tu znowu Twoja wersja sugeruje brak tolerancji.
 6. -" w którym geje i lesbijki mogą czuć się w miarę swobodnie." - to sugeruje, że w innych miejscach nie mogą się tak czuć. Jest artykuł, więc lepiej dać odsyłacz do kompletnego wyjaśnienia.
 7. "deklarujących, że zajmują " - Tu znowu Twoja wersja sugeruje, że istnienie dyskryminacji jest bezsporne.

Jeżeli nie zgadzasz sie ze zgadywaniem, kto tak twierdzi w pktach 2. i 3., to można dać {{fakt}}, chyba że masz źródła. Aha! A WP:SK i ortografia nie budzą chyba kontrowersji. BartekChom (dyskusja) 14:44, 26 gru 2007 (CET)

ad. 1. Wciąż jest mnóstwo rzeczy nieuźródłowionych, ale wiadomo, że to jest gdzieś w prawie, a w sumie przypisy do konkretnej ustawy wiele nie pomogą dopóki ktoś nie przetłumaczy. Mogę odpuścić szablony. ad. 2. Zgoda, "Według ekspertów z komisji UE" tylko bez <ref>, po prostu na widoku. A jeśli chodzi o "niektórych" i WP:UWZ, to twierdzenie, że przepisy dyskryminowały odpowiada "Wrocław to najpiękniejsze miasto na świecie", a ja zmieniłem na "Niektórzy ludzie twierdzą, że Wrocław to najpiękniejsze miasto na świecie", chociaż teoretycznie powinienem usunąć. Jeśli chodzi o okrągłą ziemię, też można napisać: "zgodnie z teorią przyjętą przez większość naukowców". ad. 3. Jak ktoś się nie zgadza, że pomagają tym Afrykanom, to trzeba to uwzględnić. ad. 4. Mówiłem, że to sugeruje, że gdzie indziej nie mogą się czuć swobodnie, a nawet w tych lokalach nie do końca. ad. 5. Czyli na razie można usunąć wzmianki o populizmie? A co z "poszerzenie praw" i "stosunek do mniejszości seksualnych jest nieco bardziej pozytywny". Może być? BartekChom (dyskusja) 22:07, 26 gru 2007 (CET) ad. 3. Może tak "zajmujących się według członków"? BartekChom (dyskusja) 23:49, 26 gru 2007 (CET) No tak, męczące. A rozstrzygnąć może jakiś administrator, który sie nie angażuje w takie spory. Np. Wikipedysta:Kirq. Byle chciał. Zgoda? BartekChom (dyskusja) 21:57, 27 gru 2007 (CET) Wikipedysta:Wulfstan? BartekChom (dyskusja) 23:44, 27 gru 2007 (CET)

Ausir

Witam. Ausir jeszcze ma uprawnienia, pomimo tego, że nie potwierdził chęci ich zachowania. pozdrawiam Beau (dyskusja) 13:26, 22 gru 2007 (CET)

Błogość

Juz skasowalem. Herr Kriss 14:12, 22 gru 2007 (CET)

Pomoc

 • Wpisałem wczoraj w poludnie na W:Indu

Potrzebuję pomocy! Czy mógłbym otrzymać listing (w pionie)tytułów :artykułó+stuby+postacie z PortaluHinduizm,( a może: + rozmiar;+1-y autor;+ścieżka kategorii )CZy to nie dzieła czy tez pomoc jest zbyt trudna, by ktokolwiek odpowiedział ? ps

 • Własnie Kategoryzuję pierwszy raz.Dziekuje za szybką podpowiedz.2/Założyłem Kategoria:Śiwaizm, ale Hinduizm jej nie wyswietla ?Dlaczego ???

Indu (dyskusja) 15:21, 22 gru 2007 (CET)


*Pytania o ZASADY :

 • 1/Czy kazdy artykuł dotyczacy hinduizmu POWINIEN/MUSI zawierac wpisany link Kategoria:Hinduizm ?Równiez zalążki ? Czyli WSZYSTKIE artykuły biograficzne hinduskich świetych, guru i mistrzów, ascetow, WSZYSTKIE definicje pojec i szkół, wszystkie bóstwa etc ???TAK NIE JEST OBECNIE !!!
 • 2/Czym sie mają wg. ZASAD róznić spisy artów :
 1. Hinduizm i
 2. Glosariusz Hinduizmu

Który ma zawierać Biografie ??????

 • 2/Czy np. Guru z systemu o nazwie Kundalini jogi o imieniu XXX.YYY, wystarczy ze pojawia się w Kategoria:Kundalini joga ? a na stronie Hinduizm nie bedzie widoczny ?
 • 3/CatScan znalazłtylko 211 artów !

A gdzie Mahatma Ganghi,Paramahansa Pradźnanada,Aurobindo G. i wielu świętych i duchownych WPISANYCH w Hinduizm.Gdzie Kryszna, (tyle artów wpisali tu ludzie z Hare Kryszna ;-))) .) gdzie arty Mitologii hinduskiej.

Chodzi mi o pełną liste, aby to wydrukowac, przemyślec(gdy nie mam dostepu do netu) i posprzątać =poukładać Kategoriami .Co wiecej, listę taką, która będzie zawierała tez tytuły artów z FIlozofia indyjska !!!CZy naprawdę system WP nie zna ścieżek i zawartości: Hinduizm iFilozofia indyjska ???

 • 4/PROBLEM JEST NADAL

Szukałem Podkategori Hinduizmu :Śiwaizm .Widziałem tylko jedyny Śaktyzm pod litera "Ś" i DUZO WOLNEGO MIEJSCA /używam IE/!Znalazłem jednak tą kategorie, jak przewinąłem na kolejne 200 artów spis Hinduizm.Dalczego fakt, że Hinduizm ma "duzo" artów powoduje, że dzielone na strony są też Podkategorie, ktorych jest poniżej dziesięciu ??? Czy można cos zmienić, aby strona Kategoria :Hinduizm Wyświetlała WSZYSTKIE Podkategorie najpierw, a dopiero poniżej tytuły jej artów ? Normalny, nieobeznany uzytkowik-jak ja dziś-musi być telepatą, by przewidzieć ukryte Podkategorie na nastepnej stronie (np w liczbie 2 sztuk )!!! Dziękuję, że masz cierpliwość dla Nowicjusza, Indu (dyskusja) 16:18, 22 gru 2007 (CET)

KA

Dzięki za Twą opinię. Z tym, że ja teraz przyjąłem zasadę nie rozstrząsania dalej całej tej sprawy. Bo jeśli ja Ci odpowiem, to ktoś to może skomentować, wysunąć swoje argumenty, potem temu komuś ktoś inny odpowie itp. itd. A wg mnie znakomitą ideą i powodem powołania KA jest przeniesienie sporu publicznego, angażującego x osób, do rozstrzygnięcia w bardziej kameralny (zadający mniej ciosów?) sposób. Zresztą byłoby trochę dziwne, gdybym zgłosił sprawe do KA, a jednocześnie dalej kontynuował ją na innych kanałach. Wreszcie, o ile wiem, to kol. Zboralski teraz nie edytuje, również z tego powodu nie chciałbym zabierać głosu. Ale mój brak chęci do dalszej dyskusji na ten temat absolutnie nie wynika z lekceważenia Twej opinii, a wyłącznie z w/w. Pozdrawiam i również wesołych Świąt. --Piotr967 podyskutujmy 16:26, 22 gru 2007 (CET)

Glosariusz i Biografie. ZASADY

 • cd. 2

/Są takie 2 strony :

 1. Kategoria:Hinduizm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Hinduizm

 1. Glosariusz Hinduizmu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glosariusz_hinduizmu Obie alfabetycznie pokazuja hasła z hinduizmu : definicje, bóstwa, osoby.Czy znasz link do Zasad edycyjnych w sprawie zawartosci "Glosariusz" ? Co ma zawierac tak zatytułowany spis, a konkretniej czym ten spis ma sie różnic od listy wyswietlanej jako Kategoria:Hinduizm Przykładowo,ktory z nich (moze oba) powinien zawierać linki do artykułu Mahatma Gandhi,Kryszna, joga

 • cd. 4/PROBLEM

Na stronie Kategorie:Hinduizm są 2 obszary :

Górny O NAZWIE : Podkategorie

[+] Zalążki artykułów - hinduizm B [+] Bóstwa hinduskie C [+] Czakry D [+] Duchowni hinduscy J [+] Joga M [+] Mantry [+] Mitologia indyjska W [+] Wisznuizm Ś [+] Śaktyzm]


DOLNY O NAZWIE : Artykuły w kategorii "Hinduizm"

Hinduizm

Portal:Hinduizm

Glosariusz hinduizmu

A Acharya Adwajta Wedanta Agamy (hinduizm) Agnihotra Ajodhja Amalaka itd

Proszę popatrz na listing GÓRNY. Dla mnie ta lista kończy się na Śiaktyzm (mino, że poniżej jest duzo wolnego miejsca). Problem polega na tym, ze niema tam Śiwaizm-u !!! Dopiero jak kliknę na napis :(następne 200) to nowy ekran zobaczę tak :

(poprzednie 200) (następne 200)


Podkategorie

Liczba podkategorii: 5

Ś [+] Śiwaizm] [+] Święci hinduscy [+] Święta hinduskie [+] Święte miejsca hinduizmu [+] Święte pisma hinduizmu


Artykuły w kategorii "Hinduizm"

Liczba artykułów w tej kategorii: 7

Ś Śiwaizm Śiwaizm kaszmirski Śiwaizm tamilski itd


Tu , na drugim, dopiero widzę Śiwaizm !!! System przeniósł 5 podkategorii na 2-i ekran, DLACZEGO ? (Winna MOŻĘ być jakaś sztywna deklaracją liczby linii dostępnych dla "Podkategorie").Pytam, dlaczego strona Kategoria:Hinduizm nie wyswietla najpierw wszystkich 14 podkategorii, tylko dzieli podkategorie na dwie strony ,po 9 i 5. CZy rozumiesz problem ? Otwieram stronę kategoria:Hinduizm i widze część podkategorii.


Dalczego nie wyswietlane są wszystkie Podkategorie z Katalog:Hinduizm , a nastepnie DOPIERO PONIZEJ tytuły artykułów tej Kategorii (=pierwsza część z 211)??? Może to zalezy od przeglądarki ?????????? (ps. Mogę przesłać pocztą zrzuty tych 2 ekranów na jakiś adres pocztowy) Indu (dyskusja) 17:17, 22 gru 2007 (CET)


 • Kierunek jest dobry. Na 1 stromie jest 3 pozycje wiecej niz poprzednio.Teraz na 2 stronie została tylko nazwa jednej podkategorii (Śaktyzm):

(poprzednie 200) (następne 200)

Podkategorie Liczba podkategorii: 1

Ś [+] Śaktyzm

Artykuły w kategorii "Hinduizm" i tu lista......

PROSZĘ o drugie tyle przestrzeni, abym mógł dodac jeszcze z 3 nowe kategorię. (Mam już koncepcje, ale własnie porównuje nazewnictwo z Portalem Buddyzm, Islam,Judaizm = zeby trzymac sie norm nazewnictwa !!!) .Z podziwem Indu (dyskusja) 18:18, 22 gru 2007 (CET)


 • NIE super. Jednak rzeczywiście cos niegra.Na 2 stronie zostało teraz 6 pozycji ???

1/CZy kolejności liter :xyz potem ś nie da sie zmienić, na bardziej po polsku ? Pewnie "mieso" programu WP jest angielskie..ale Nowicjusz ma prawo pytać : wszystkie Wikipedie mają narzuconą angielska kolejność liter ?Francuzi, Niemcy, Norwegowie też ?

Indu (dyskusja) 18:32, 22 gru 2007 (CET)

Dyskusje

Skasowany fragment dyskusji nie posiada żadnej wartości merytorycznej, zwłaszcza w stosunku do artykułu, a jest wynikiem projekcji chorej umysłowości jakiegoś maniaka Pikasch (dyskusja) 22:27, 22 gru 2007 (CET)

 • Nie chce mi się, mogę tylko kasować debilizmy, nakręcone wokół wirtualnego problemu. Jeśli możesz się w to pobawić, bardzo proszę.Pikasch (dyskusja) 22:51, 22 gru 2007 (CET)

Seriale

Jak na początek wygląda OK, trzeba trochę dopracować zasady ale początek wygląda bardzo obiecująco, postaram się tym zająć za parę dni. roo72 Dyskusja 10:43, 23 gru 2007 (CET)

Twoje motto

Dzięki za umieszczenie moich słów jako Twojego motta ale przy Twoim ewentualnym PUA to jest tak na oko warte 20 głosów przeciw. Tak w ramach ostrzeżenia. roo72 Dyskusja 11:52, 23 gru 2007 (CET)

Żart?

Czy twa wypowiedź to jest żartem ,czy jak to traktować?

nie łamiąc przy tym zbyt oczywiście zasad Wikipedii (chyba, że uważasz, że historia Cię rozgrzeszy i przyzna rację

StoK (dyskusja) 12:38, 23 gru 2007 (CET)

Ale wisi na Twojej stronie użytkownika, a to jest twoja strona na której piszesz o sobie, w wyjątkowych sytuacjach może ktoś inny ale wyłącznie za Twoją zgodą. StoK (dyskusja) 13:32, 23 gru 2007 (CET)

Link do sekcji

Jak na stronie : Ma (tytuł) zrobić „ Zobacz też” przekierowujące do sekcji (Tytuł sekcji : 1968-1973) artykułu Osho (Bhagwan Shree Rajneesh) ??? .Indu (dyskusja) 18:24, 23 gru 2007 (CET)

Super ! Dokładnie tego szukałem ! MUSZĘ zapytać o Twoja wczorajszą radę :kategoryzujemy do najwęższej kategorii bez nadrzędnych. Przykładowo, są kategorie: Anatomia kończyny górnej i anatomia człowieka. Jeśli piszesz artykuł o bicepsie dodajesz go tylko do kategorii anatomia kończyny górnej .

W świetle cytowanego :

 • jesli umieszczę artykuło o temacie guru w podkategorii Kategoria:Joga to powinienem usunąć link do Kategoria:Hinduizm ???
 • Jeśli potrafię stworzyć i nazwać nowe kategorie, a następnie przyporządkuje tym podkategoriom arty umiejscowione dotychczas w Kategoria:Hinduizm, to stosując cytowaną zasadę, strona Kategoria:Hinduizm nie bedzie w dolnej części zawierała linków do artów, artów tam nie będzię !!!! Czy to jest poprawne dziełanie, czy arty np. biografie Guru ,mają miec wpisane 2 kategorie 1/Hinduizm i 2/Święci hinduizmu ??? Prosze o rozjasnienie zasady - oglądam Portale:Buddyzm i Islam - tam jest jak teraz w Kategoria:Hinduizm !!!

Indu (dyskusja) 18:47, 23 gru 2007 (CET)

monobook

Poprawiłem, powinno działać. Mathel (dyskusja) 19:59, 23 gru 2007 (CET)

Pasterka

O co chodzi, bo nie bardzo rozumiem, ktoś wywala większość tekstu i usuwa szablon stub, a Ty nie możesz się zdecydować do której wersji przywrócić? ;-) Jest w tym jakiś głębszy plan? :-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:40, 23 gru 2007 (CET)

Rzeczywiście usunięty tekst pozostawiał trochę do życzenia. Można było jednak go przeredagować lub pozostawić te informacje, które jednak były encyklopedyczne. IPek natomiast wywalił wszystko jak leci i w dodatku usunął szablon stuba i wszystko to bez żadnego opisu zmiany uzasadniającego usunięcie tekstu. Dla mnie to jednak zakrawa na wandalizm i dlatego sama przypuszczalnie tę edycję bym cofnęła, a raczej dokonała częściowego rewertu. Zdziwiło mnie natomiast, że Ty się autorewertnąłeś, bo wyglądało to tak, jakbyś jednak edycję IPka usankcjonował. Pozdrawiam i smacznych uszek życzę :-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 11:42, 24 gru 2007 (CET)

Święta

widzę ze jesteś, zatem dziękuję za życzenia i wesołych świąt. Jako wyraz mojego uznania dla Twojej pracy na OZ przyjmij tego Weihnachtsgurke (po prawej) :) Filip em 10:36, 24 gru 2007 (CET)

Od reniferka pod choinkę

ABX - (O mnie dyskutuj) 13:28, 24 gru 2007 (CET)

Babadźi

 • Prosze o poradę : stronę ujednoznaczniajacą Babadźi , zawierajacą definicje i przykłady z Indii, uprościłem, widząc potrzebę utworzenia zalążka Babadźi (tytuł).

Czynność tą opisałem w jej dyskusji, ale nie mam pewności, czy to nie naruszenie praw W:Ganeś do treści strony ujednoznaczniającej ( które jak podaje przetłumaczył z enWiki ). Moze nalezało przenieść pierwotna stronę, a stworzyć nowe ujednoznacznienie ? Jak sie cofa do poprzedniej wersji strony, po dokonaniu zmain i zapisaniu ich ? Wiem, ze teraz nie odpowiesz, ale jesli namieszałem, popraw jak wrócisz PROSI 3 tygodniowy Nowicjusz Indu (dyskusja) 18:28, 24 gru 2007 (CET)

 • Porządkuję - ale i myslę. Trochę dziś naprzenosiłem i poujednoznaczniałem. Jak strawicie całego karpia, mógłby ktoś zerknaś na moje porządki ? Tak mam postepować ? Np. wstawiłem teraz ek-a do Akkalkot Maharadź bo Śri Akkalkot Maharadźnie pozwalało sie przenieść do Akkalkot Maharadź.
 • Świąteczna zagadka : u kogo [jakiś religioznawca-językoznawca] mógłbym zasięgnąć rady, czy dotychczasowe tematy podkategorii : Swieci hinduscy., Świeta hinduskie, Duchowni hinduscy, Cośtam hinduskie nie powinno brzmiec : Święci hinduistyczni -Świeci hinduizmu, Cośtam hinduistyczne ? Religia hinduska czy hinduistyczna, Hindus to nie koniecznie Hinduista. Mółbyś komuś Wiedzącemu wkleić to zapytanie ? Czy to nie kalka Święci katoliccy (zamiast katolicyzmu) ?

Indu (dyskusja) 20:26, 24 gru 2007 (CET)

Re: NPA

Tak, mogę. Za pomocą google odnalazłem źródło tego tekstu (podane w linku), więc oznaczyłem jako NPA, jednak umieszczony przeze mnie szablon był nieprecyzyjny - pierwsze dwa akapity tekstu zostały na tyle zmienione, że nie można uznać ich za naruszenie praw autorskich (innymi słowy - nie są żywcem skopiowane z podanej przeze mnie strony). Dlatego dokonałem drugiej edycji, w której poprawiłem szablon, odnosząc go do akapitu trzeciego, którego obszerne fragmenty są ewidentnie skopiowane z ww. strony (w źródle jest to opis pod nagłówkiem "Portret rasy"). Na 179 wyrazów z III, IV i V akapitu jedynie 15 zostało zmienionych w stosunku do źródła - naruszenie praw autorskich jest ewidentne. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienie jest wystarczające, byś uznał wstawienie szablonu NPA za uzasadnione. Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt! Adoomer disputatio 01:46, 25 gru 2007 (CET)

Słusznie, źródło, z którego został skopiowany tekst, jest inne. Nie zmienia to jednak faktu, że poza opisem zmian nie ma żadnego dowodu na zgodę autorki tego tekstu (w dyskusji autora artykułu widać, że użytkownik deklarował podjęcie próby otrzymania zgody na wykorzystanie, jednak z dostępnych wiadomości nie wynika, czy sprawa ta została doprowadzona do końca). Informacja na temat udzielenia zgody powinna zostać umieszczona na tej stronie (uprzedzam pytanie - ta strona istniała w momencie utworzenia artykułu) oraz w dyskusji artykułu. Ponieważ w żadnym z tych miejsc nie ma wzmianki o podanej w opisie zmian stronie, dlatego szablon NPA powinien pozostać (oczywiście po poprawieniu źródła, czym za moment się zajmę) aż do wyjaśnienia sprawy. Adoomer disputatio 21:53, 25 gru 2007 (CET)

SdU

Witam. Ja tylko przenosiłem stronę, zabezpieczał ją ktoś inny. Zobacz tą edycję. pozdrawiam Beau (dyskusja) 10:58, 25 gru 2007 (CET)

RE:Spieprzaj dziadu

Robię sdu w Kaczyźmie. PurpleBloo Zostaw wiadomość po sygnale 10:58, 25 gru 2007 (CET)

Mózg

W sprawie edycji [9] ja rozumiem, że potrzeba źródeł, ale nie rób proszę sieczki. Uciąłeś tekst ale zostawiłeś jedno słowo z drugiego zdania. Pozdr, 83.5.202.215 (dyskusja) 11:31, 25 gru 2007 (CET)

Wydawało mi się, że skopiowałeś to bezpośrednio, więc jest to NPA. Pozdrawiam, Kkaktus 11:34, 25 gru 2007 (CET)

Re:Urodzili się

Skoro "przyjęło się", to dlaczego na 90% stron są osoby bez biogramów? --Daguchna (dyskusja) 12:43, 25 gru 2007 (CET)

TO

Prosze, nie przywracaj tej informacj. TO nie sluzy do tego. Jesli chcesz zachowac te informacje jako ciekawostke, dodaj ja do Wikiciekawostek. Po drugie nie podales zadnego argumentu za zostawieniem (ciekawostka takowym nie jest) --Szczepan talk 12:51, 25 gru 2007 (CET)

Nie wiem po co rzucasz mi linkami do zasad (a wlasc. propozycji), ktore znam,a ktore nie maja tu zadnego zastosowania. Wzajemnie --Szczepan talk 13:00, 25 gru 2007 (CET)

+/-10% mózgu

Nie, nie, nie. Nawet na to 10% nie ma źródła. Neurologia na naszej wiki i tak jest bardzo zaniedbana, nie potrzeba nam rewelacji z gazet :) Pozdrawiam Filip em 13:19, 25 gru 2007 (CET)

tak, w dyskusji może być, w styczniu będę miał blok z neurologii to się dowiem co i jak :) Filip em 13:24, 25 gru 2007 (CET)

Gmina Sobienie-Jeziory

Usuwając spam zagalopowałeś się nieco i usunąłeś oficjalny serwis gminy. Pamiętaj, że "nazwę regionalną odpowiadającą nazwie województwa, powiatu, gminy lub miejscowości w domenie .pl może zarejestrować jedynie właściwa jednostka samorządu terytorialnego albo właściwy organ administracji reprezentujący Skarb Państwa." (cytat z [10]) Z tego względu ze spamerskimi domenami o nazwach miato.pl czy gmina.pl niezwykle rzadko się spotykamy. --kb (dyskusja) 13:58, 26 gru 2007 (CET)

propaganda

Witaj, jeżeli przywracasz, prosiłbym Cie o depovizacje, sprawdzenie źródeł oraz podanie referencji, iż te przykłady to według kogo "propaganda homoseksualna". Pozdrawiam! --Plywak dysk. 20:19, 26 gru 2007 (CET)

Przenoszenie

Dzięki za wskazówki! Pozdrawiam - Maaaciek!

Kategorie

Pytałeś się o kategorie?

 1. W kat. Hinduizm widzę tylko 13 podkategorii. Ale znam ten problem o którym piszesz. Miałeś na myśli pewnie inną kat. A więc system nie rozróżnia nazw kategorii od artykułów. Inaczej tylko wyświetla. Jeśli wyświetla art. tylko do litery np. "R", a kategoria jest na literę "Z", to pojawi się dopiero jak przejdziesz do dalszych artykułów. Nic z tym nie można zrobić. Dlatego też w Wikipedia:Kategorie oraz Wikipedia:Kategoryzacja sugeruje się specjalizację kategorii w taki sposób, by w kategorii głównej nie było więcej niż 200 art. (bo taki jest limit wyświetleń elementów w kategorii). Oczywiście nie tworzy się kategorii dla małej ilości artykułów w niej zawartych, ale o tym wszystkim możesz przeczytać pod tymi linkami właśnie.
 2. Tutaj sprawa również rozbija się o oprogramowanie mediawiki. Problem już dawno zauważony, zgłoszony na bugzillę i czeka. Nikt go nie rusza. Jedyne co mogę zaproponować, to albo zagłosować za bugiem na bugzilli, albo ustawić kolejność dla ś np. na literze s. Ale to tylko obejście problemu a nie rozwiązanie. Tu mail na listę w analogicznej sprawie [11]. Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 00:18, 27 gru 2007 (CET)
 3. Założyć konto trzeba, ale loginem jest mail. Więc nie chodzi o żaden link do Wikipedii. Chodzi w głosowaniu tylko o to, by wiedzieć jakie jest zainteresowanie danym błędem. A_Bach - ΣΦ 11:05, 27 gru 2007 (CET)

heterofobia

wczoraj próbowałem zgłosić, jakiś homofob skasował z powodu "było już głosowane" GekkoTT (dyskusja) 14:30, 27 gru 2007 (CET)

editwar

OK, z zastrzeżeniem, że jeśli po zapoznaniu się z tematyką uznam się za kompletnie niekompetentnego, to mi wybaczycie. Proszę zatem o opis sytuacji. Najchętniej obie strony. Albo linki. Wulfstan (dyskusja) 12:08, 28 gru 2007 (CET)

Jak rozumiem, nadal czekam, aż druga strona potwierdzi prośbę o mediację i propozycję brzmienia. Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 19:47, 28 gru 2007 (CET)

re:Internet Explorer

Skasowałem informacje powtórzoną drugi raz.:

"Planowane jest już wydanie Internet Explorer 8 w 2008 roku. W tej wersji Microsoft ma zamiar skupić się na zgodności z CSS 2.1 oraz lepszej obsłudze „technologii” AJAX. W grudniu 2007 roku Microsoft poinformował, że testowa wersja IE8 przechodzi test ACID2. Planowane jest także dodanie menadżera pobierania plików, sprawdzania pisowni oraz możliwości odtworzenia sesji przeglądarki. Pierwsza beta „ósemki” ma się pojawić w pierwszej połowie 2008 roku. Internet Explorer 8 zostanie przygotowany w dwóch wersjach: pierwszej dla Windows Vista i drugiej dla Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 lub Service Pack 3."

pozdrawiam S99pl 20:46, 28 gru 2007 (CET)

UE

Cześć. Czyń jak uważasz, ale zważ, że przykładowo takie PO mogłoby w Polsce najbardziej sugerować rządzącą partię polityczną, ale w wyniku głosowania tak jednak nie jest. Pozdrawiam kauczuk (dyskusja) 21:49, 28 gru 2007 (CET)

Linki

Podejście zdroworozsądkowe i antyspamerskie moim zdaniem uprawnia do wywalania linków zewnętrznych z haseł, które nie są uznane za encyklopedyczne. AndrzejDyskusja▫. 22:57, 28 gru 2007 (CET)

-ja

Pewności nie mam, na en: było tak samo, ale dziś też IP usunął. StoK (dyskusja) 08:50, 29 gru 2007 (CET)

xxx w filmie

Witam. Na chwile obecną wszystkie tego typu strony mają szablon u góry. pozdrawiam Beau (dyskusja) 13:46, 30 gru 2007 (CET)
eeee... o co chodzi w tych szablonach, bo Beau mówi, że mają być szablony na dole, a ty, że na górze. Wg. mnie powinny być na dole. --Rga (dyskusja) 15:07, 30 gru 2007 (CET)

Wandalizm

Sorry nie zauważyłem, a jak na raz usunąć wszystkie?--Rga (dyskusja) 14:18, 30 gru 2007 (CET)

Odp: Blok

Zwracałam uwagę na najnowsze dokonania. Gdyby brać pod uwagę zapobiegawczo częstotliwość, z jaką ten "wikipedysta" się udziela, to dałabym mu pół roku ;). Random (dyskusja) 14:46, 30 gru 2007 (CET)

Sprawności

Sam napisałem ten art, mogę Ci to nawet udowodnić. Krzychu №25 (dyskusja)

Kasowanie informacji istotnych dla hasła

Kolego drogi - usnąłeś moją informację na temat pederastii wśród homoseksualistów, tłumacząc, że nie uwzględnia kobiet Uprzejmie Cię informuję, że pederastia praktycznie kobiet nie dotyczy. Ogólnie homoseksualistów jest 2-6% społeczeństwa - znajdziesz tę informację w haśle homoseksualizm. Jeśli uważasz, że nie doliczono kobiet homoseksualnych, to racz poprawić, a nie usuwać istotne w artykule informacje! Następnym razem bądź łaskaw zapytać, czy możesz usuwać czyjś wkład w Wikipedię. Dziękuję P.S. Jeśli masz problemy z MATEMATYKĄ, to wyjaśniam, że możesz sobie policzyć PROPORCJE wynikające z faktu, że na 100 pederastów tylko 10 to homoseksualiści, a pozostałych 90 to heteroseksualiści. Homoseksualistów jest 2-6 procent, co daje takie proporcje, że pederastów wśród homoseksualistów jest 1,6 do 5 razy więcej. Nie wiem co Cię ugryzło, że piszesz mi o homofobach - ja piszę o danych STATYSTYCZNYCH.

Pokój edycjyjny?

Na wstępie chciałabym zauważyć, że się zupełnie nie znam tematyce LGBT. Sam ów skrót jest według mnie wyjątkowo nieszczęsny, ale jako laik się w to nie wtrącam. Z całej Rumunii znam dobrze wyłącznie górską część okręgu Suczawy, co z kolei nie ma żadnego powiązania z tematem. W związku z tym nie wnikam, co jest faktem, a co nie jest. Ocenić mogę jedynie brzmienie zdań i ich relację do podanych źródeł.

 1. Czy w danym prawie są przepisy dyskryminujące osoby ze względu na preferencje płciowe jest chyba dosyć łato stwierdzić. I chyba takie stwierdzenie ma charakter obiektywny. To znaczy, nie widzę sensu powoływania się na spotykane lub nie spotykane opinie w kwestii dystansu jaki dzieli Warszawę od Poznania. Trzeba podać dystans. W ten sam sposób, póki nie będzie wykazana ewidentna prawna dyskryminacja, to przyjmuję, że takiej nie ma.
 2. Nie wiem do końca, co to są prawa lesbijek i gejów. Jeśli nie ma dyskryminacji, to przyznawanie innych praw od ogółu może być uważane za dyskryminujące dla ogółu. Dla mnie zdanie o popieraniu praw jest w obu wersjach niejasne, choć przyznam, że „rozszerzanie praw” nie brzmi dobrze. Proponowałbym ujęcie tego z innej strony, mianowicie, że partie takie a takie są przychylne (o ile są) prawnej afirmacji homoseksualistów, a partie takie a takie są jej przeciwne. Nota bene, nie znam dobrze panoramy rumuńskiego życia politycznego, ale od kiedy partie liberalne zalicza się do lewicy?
 3. W artykule z wyborczej jest mowa o tym, że wśród osób z wyższym wykształceniem jest zauważalna większa tolerancja względem homoseksualistów. Nie ma tam nic o jakimkolwiek pozytywnym stosunku. Także jednoznacznie zmienianie tolerancji na pozytywny stosunek jest nadużyciem względem źródła. Mogę czegoś jawnie nie lubić, ale to toleruję. Na przykład denerwuje mnie tępa głupota wymieszana z pewnością siebie, ale toleruję ludzi, którzy są nacechowani tą przykrą przypadłością.
 4. Uważam, że słowo „gay-friendly” jest nie po polsku i wolałbym, by było wyjaśnione. Może to być lokal sprzyjający w założeniach homoseksualistom, czy coś innego, ale na pewno nie zostawiałbym tego ze względów językowych samego.
 5. Jeśli są organizacje, które wydają jakieś treści, to znaczy, że pomagają. A nie tylko, że deklarują, że pomagają. Wydaje mi się, że nie jest nadużyciem napisanie, że pomagają. Chyba, że istnieją uźródłowione zarzuty względem wszystkich tych organizacji, że uprawiają fikcję.

Generalnie odnoszę wrażenie, że kłócicie się trochę o przecinki. Wystarczy naprawdę lekko zmienić szyk zdań, by uniknąć sformułowań spornych. Wprowadziłem zmiany. Jeśli którakolwiek strona uważa, że nie doceniłem jakiegokolwiek problemu i postąpiłem rażąco źle, to bardzo proszę o sygnał z bardziej rozbudowaną argumentacją niż tą, którą znalazłem w diffach. Pozdrawiam i życzę dobrego Nowego Roku, Wulfstan (dyskusja) 19:29, 30 gru 2007 (CET)

Zgłoś błąd

Ja tylko zawiadamiam, że Armar w zgłoś błąd wpisał swoje uwagi w sprawie haseł, które Ty, m.in. rewertowałeś. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 19:43, 30 gru 2007 (CET)

 • Zajrzyj na kolejne zgłoszenie Armara. Twierdzi, że osoby usuwające jego informacje to wandale i chce blokady ich kont. To chyba o Tobie? Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 19:58, 30 gru 2007 (CET)

Bartoszewski

Nie - neutralny jest bałwochwalczy artykuł o conajmniej wątpliwej postaci jaka jest W.B. 84.59.123.101 (dyskusja) 19:59, 30 gru 2007 (CET)

SDU

Witaj. Nie ma wymogu uzasadniania swojego głosu na SDU. Nie wprowadzaj zatem ukrytych przesłań do głosowania. Poza tym, komentarze do głosów oponentów lepiej umieszczać w dyskusji. Pozdrawiam. --Mrug dyskutuj 21:50, 30 gru 2007 (CET)

szablony - re

Przepraszam za brak odpowiedzi, ale usiłuje się zająć czymś innym ostatnio nieco. Że nauką, czy czymś takim;). Szablony na koniec. Koniec kropka. No ew. z boku, ale na początku to głupota. Zresztą akurat ten użytkownik ma na szablony dość różne dziwne pomysły. ;) Maikking dyskusja 22:28, 30 gru 2007 (CET)

Skawina Zakłady Metalowe

Czyżbyś pasjonował się kolejnictwem? Bronisz tej bocznicy jak jakowejś twierdzy, hehe :) W gruncie rzeczy podoba mi się Twoja postawa, bo te tory pewnie mają swój urok i spora grupa ludzi widzi w nich rzeczywiste piękno. Ale widzisz, ja się boję, że jeśli zostawimy w Wikipedii ten artykuł, to zaraz pojawi się całe mnóstwo innych na temat każdej uliczki, każdego stawku, każdego drzewa przy drodze. Każde z nich może być przecież piękne. Każdemu z nich można zrobić galerię zdjęć. Dopiero zrobi się tumult i dyskusja na temat tego, co jest ency, a co nie. Dlatego właśnie uważam, że artykułu na temat tej bocznicy być nie powinno. Nie należy stwarzać kolejnego precedensu. Przekonaj mnie, że nie mam racji. Aha - i wcale nie jestem takim okrutnym delecjonistą, na jakiego wyglądam. Jestem odrobinę mniej okrutnym delcjonistą;) Monopol (dyskusja) 23:19, 30 gru 2007 (CET) Aha, teraz się zacznie polowanie na bocznice;) Chyba się skończy generalną dyskusją na ich temat. Pozdrawiam również:) Monopol (dyskusja) 23:33, 30 gru 2007 (CET)


Zasady kolei

Zapraszam do zagłosowania o zasady encyklopedyczności lini kolejowych.

Colosseum

Ale jesli wpisywalem Colosseum, to automatycznie przekierowywalo mnie do Koloseum, czyli musialem zrobic disambig, nieprawdaz?--Dohaeng (dyskusja) 22:05, 31 gru 2007 (CET)

To byl pewnie ze trzeci disambig jaki robilem zyciu. Jesli sie da poprawic to Koloseum, to - prosze - zrob to... Co to jest dismabigR?--Dohaeng (dyskusja) 22:12, 31 gru 2007 (CET) Szczesliwego Nowego Roku! A co Ty robisz o tej porze przy komuterze?

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Louve/Gru 2007" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy